ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 "Ηρωινη " ΦΥΓΗ ...MONAΞΙΑ...ΕΞΑΡΤΗΣΗ...ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 16:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θοδωρή,

σε χαιρετώ και αγκαλιάζω από την Ιταλία....

Φίλε μου

Πριν καιρό είχα διαβάσει κάτι πολύ ενδιαφέρον από μια φίλη για τις ενδορφινες …. Ρίξε μια μάτια αν θέλεις...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=317&ARCHIVE=&whichpage=1

Να είσαι καλά…

Πλάτωνας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 00:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Χρησημα! και σημαντικα ΟΛΑ αυτα περι ενδορφινης ομως τα γνωριζω ολα αλλα καλα εκανες και τα εθεσες Εδω ,θελω να ξερεις φιλε ΠΛΑΤΩΝΑ πως τα διαβασα ΟΛΑ! ΚΑΙ μ αρεσε! που τα αναφερει παρα πολυ αναλιτικο ιατρικο επιστιμονικα....... ΞΕΡΕΙΣ... το θεμα ομως ειναι πολυ πιο βαθη...Καπου εδω θελω να σας πω κατι για το οπιο ειχα ακουσει πριν κανα δυο χρονια στις ειδησεις! Καπιοι ...επιστιμονες επιχηρησαν λεει να αφερεσουνε απο τον εγεφαλο ενος χρηστη Εξαρτιμενου απο ηρωινη ! το ΚΥΤΑΡΟ που προκαλει εξαρτηση ΚΑΙ ΟΛΑ αυτα ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ εχει ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ!((και πιος ξερει τι επιπτωσεις μπορει να φερει ολη αυτη η ενχειρηση??))Αλλα επιμενω οτι το θεμα δεν ειναι τοσο απλο ειναι πολυ πιο ΒΑΘΗ! ο Σκοπος ειναι να βρουμε τι μας ΚΑΝΕΙ να εξαρτιθουμε απο κατι....... ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ Περιπτωσεις προ.. υπαρχει παντα! κατι ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Ουσια! και οχι στιν <<ουσια.........>> ΔΕ λεω βεβαια ολα αυτα περι ενδορφινης και περι ενγκεφαλου ειναι ενδιαφεροντα ..... αλλα Περα απο τον οργανισμο! ειναι η ΨΥΧΗ ΜΑΣ στην οπια εχουμε καταχονιασμενα τοσα πραματα απο μικρα παιδια, τα οπια πεζουνε πολυ βασικο ρολο στα μετεπιτα ΧΡΟΝΙΑ της ΖΩΙΣ Μας. Ειναι περισσοτερο λιπον Ζητιμα ψυχης..........

todoR

Edited by - 8odwris on 16/10/2003 12:42:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 02:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

XAMOΓΕΛΑΣΤΕ ΣΤΟΝ φοβο!!!!

Edited by - 8odwris on 15/02/2004 16:13:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 12:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλάς σωστά Θοδωρή…η Ψυχή….

Σκέψου, πως αν φέρεις εις πέραν εσύ τον αγώνα σου….(Μιας και ΨΥΧΗ.. δεν είναι μόνο του Θοδωρή…) μα όλα αυτά τα παιδικά και μη… που κουβαλάμε λίγο πολύ όλοι μας…..

Τι επίπτωση…. θα έχει και για τους άλλους...

quote:
XAMOΓΕΛΑΣΤΕ ΣΤΟΝ φοβο!!!!

Είναι σαν να μου ΛΕΣ ΘΟΔΩΡΗ….αυτοί που παίρνουν ….φοβούνται...

Τι φοβούνται φίλε μου?

Καλό σαββατοκύριακο Θοδωρή!

quote:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 13:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΣΤΕΡΑ φιλε ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ απο οσα εχεις διαΒασει απο αυτα που εχω γραψει....στην ερωτηση σου! αν εκεινοι που περνουνε(κανουνε)χρηση φοβουντε και τι?? η απαντηση μου ειναι... ΠΑΡΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ! (προβλιματι σου λιγο αν θες αξιζει)

todoR

Edited by - 8odwris on 15/10/2003 14:55:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 13:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις γιατί ρωτησα Θοδωρή?

Γιατί στο Στρατό… (υπηρέτησα σαν γιατρός) είχα κάθε βράδυ νυχτερινές επισκέψεις από νεαρούς….που δεν ήξεραν που αλλού να πάνε…*(Τότε δεν υπήρχαν κέντρα, και ο στρατός ήταν μια λύση…)

Δεν έβγαιναν από το στρατόπεδο…..(από φόβο μην ξαναπέσουν)….και όταν έφτανε η κρίσιμη στιγμή….ερχόντουσαν στο ιατρείο….ας ήταν και 3 το πρωί….για να μιλήσουν!

Ερχόντουσαν και άνοιγαν την ψυχή τους…

Δυο από αυτά τα παιδία….βγήκαν τελείως από την ηρωίνη…..( Έχουν οικογένεια, δουλειά, έτσι γράφουν….….στα όμορφα γράμματα τους, και δεν ξεχνάνε ποτέ τους να ευχαριστήσουν, για ότι συζητήσαμε…..τις ατελείωτες νυχτερινές ώρες μαζί….
Δεν είχαν μέσα καμιά διδασκαλία... για το σωστό και λάθος της κοινωνίας….….απλά ότι συζητήσαμε, (έτσι μου λένε)…. είχε Ανθρωπιά…

Να είσαι καλά!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 13:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......Παρα πολοι Ναρκομανεις, στην προσπαθεια τους ΝΑ κοψουνε την Ηρωινη η καπιο αλλο ναρκωτικο , ξεκινησανε να πινουνε αλκοολ ( αυτο ειναι μεγαλη παγιδα για οσους ειναι σε απεξαρτηση, εκτος οτι μπορει να γινει καπιος αλκοολικος ,ειναι αναμενομενη και Ξεκαθαρη η υποτροπη οτι θα ακολουθησει αργα η γρηγορα ,διοτι δε θα αρκεστη σε ενα ποτηρι η και μονο στο αλκοολ...)και απο αυτους λιπον καπιοι ξεκηνανε το αλκοολ και καπιοι γινονται ακι αλοολικοι . ΑΚΟΜΑ ομως και αν ΔΕΝ αποκτησουνε ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το ΑΛΚΟΟΛ θα ξαναπερασουνε αργα η γρηγορα στο παλιο τους γνωστο ναρκωτικο π.χ στην ηρωινη!- ΕΙΝΑΙ ομως και καπιοι αλλοι οπως ειπα οπυ εκτος το οτι κσανγυρισανε στα ναρκωτικα αποκτησανε και μ το αλκοολ προβλημα, και μεγαλο μαλιστα!....... ΤΟ να θεωρουνε καπιοι λοιπον ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ διαφορετικο απο τα αλλα ναρκωτικα και να το υποτιμανε ,και αν το διαχωριζουνε Αυτο παρα πολουσ προιν χρηστεσ ουσιων τους οδηγησε σε,,υποτροπη. Παρα πολλοι ειναι αυτοι που κανουνε τον διαχωρισμο στο αλκοολ απο τα αλλα ναρκωτικα και ειναι ΜΕGA ΛΑΘΟς για να μην σας πω καλy τερα ,,ΑΝΤ1 . Περα ΤΩΡΑ απο το μικρο λογοπεγνιο και χιουμορ που εκανα ,ειναι ενα πολυ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ολο αυτο που γινετε , με τον ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ διοτι ,ολα αυτα εχουνε ενα κοινο και δε χωρανε περιΘωρια για συνχηση με αυτο το θεμα, και το κοινο τους ειναι η φυγη, Η απολυτη ΦΥΓΗ


Edited by - 8odwris on 21/02/2004 16:07:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 14:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μεσα απ τα αντερα σου! σκουΖει το Ορνιο και σου τρωει τα σοΘικα....του Χριστου φοραει το Χιτονειο και εχει το προσωπο του Μαρξ.......ειναι η Ηρωινη ΦΙΛΕ! (Π.Σιδιροπουλος)

Edited by - 8odwris on 15/02/2004 16:16:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 14:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα βρε Θοδωρη!!!

Αν ειναι για μενα...αυτο κοιτα λιγο και εδω....

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2298&whichpage=2&ARCHIVE=

Για το Μαρχ ΕΔΩ...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2297

Οπως βλεπεις εχω προσλυφθει απο Χριστοδουλο, ΚΚΕ....και τελευταια εχω και chances απο το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 14:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλα βρε Θοδωρη!!!

Αν ειναι για μενα...αυτο κοιτα λιγο και εδω....

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2298&whichpage=2&ARCHIVE=

Για το Μαρχ ΕΔΩ...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2297

Οπως βλεπεις εχω προσλυφθει απο Χριστοδουλο, ΚΚΕ....και τελευταια εχω και chances απο το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!



ΜΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΕΝΟΕΙΣ ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ??? ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ?

todoRΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 14:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομισα οτι εκεινου του ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ που εγραψες ηταν για μενα...

Αν οχι.... μην τις διαβαζεις....

Γραψε λαθος....και συνεχισε!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 14:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......


Ξερω οτι οι ανθρωποι δεν ειναι τελειοι, επομενως θα προσπαθισω να μην περιμενω την τελειοτιτα κανενος, θα ειμαι ειλικρηνης με τα ελατωματα μου, και Θα κανω τα παντα για να ειμαι ενα ,,ΣΩΣΤΟΣ,,Ανθρωπος... Τον Κοσμο δεν μπορω να τον φτιαξω ΕΓΩ!! μπορω ομως να μην χαλασω εγω! μαζι ΤΟΥ!

Edited by - 8odwris on 15/02/2004 16:19:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 15:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε ΠΛΑΤΩΝΑ ! ο Σιδηροπουλος Στον στιχο που εγραψα πιο πανω αναφερετε στην ηρωινη! εσυ τΩρα!! πως το συσχετισες με σενα? δε μπορω να καταλαβω αλλα τελος παντων ΠΑΜΕ παρακατω

todoR

Edited by - 8odwris on 11/10/2003 15:04:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 15:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξερεις κάτι?

Χεχε βρίσκω πιο Σοφία σε σένα…παρά σε πολους επιφανείς συνομιλητές εδώ μέσα!!!

Γράφε!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 15:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ Ξερω αν εχω σοφια φιλε ΠΛΑΤΩΝΑ ξερω οτι εχουνε δει πολλα τα ματια μου ! και καλα και ασχημα πραγματα, ΜΕΣΑ και απο τα δυο ... ΕΜΑθΑ........και οχι λιγα.......

todoR

Edited by - 8odwris on 15/10/2003 14:52:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 15:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία Θοδωρή…

Από τη Ζωή έμαθα και εγώ τα περισσότερα! Από τα βιβλία πήρα ένα σωρό γνώσεις….άλλες με βοήθησαν….άλλες ήταν μόνο στόλισμα, ξέρεις σαν κάτι γυναίκες που βάζουν στολίδια για να ομορφύνουν…

Μα κάποτε, το κατάλαβα.

Ολα ειναι μέσα στη ΖΩΗ...καλα και κακα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 17:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε!!

Ένα Όνειρο είναι! Σαν μια όμορφη γυναίκα!!!
Εγώ πάντως είμαι άτυχος και τυχερός! Με έχουν τιμωρήσει εκεί ψηλά…1ον να λατρευω τις γυναικες…και 2ον.. να γράφω στο εσωτερικά!!!

Λοιπόν άκου τι εχω παθει!

Όταν γνωρίζω μια όμορφη γυναίκα και εξωτερικά ειναι ΟΚ...…εσωτερικά είναι άστα!
Και άμα Εσωτερικά ειναι οκ…..εξωτερικά …

Λες και ο Δημιουργος....το κανει επιτηδες!….

Οι γυναίκες είναι σαν τις ΓΑΤΕΣ Θοδωρή, και οι ωραιες... παρα είναι ΓΑΤΕΣ!

Ξέρεις γιατί οι γάτες σηκώνουν την ουρά τους όταν τις χαϊδεύεις?
Γιατί ευχαριστιούνται θα μου πεις...

Άκουσε λοιπόν…εμένα, τα μυστικά τους μου τα λένε!!!

Γιατί σε ειδοποιούν πως κάπου εκεί…τελειώνει ο πισινός τους!

Θοδωρή…να λέμε και κάνα αστείο που και που έτσι?

Λοιπον για μενα οι ΓΥΝΑΙΚΕΣ ειναι ΖΩΗ. Μια ζωη διχως...ειναι φτωχη!

Απλα...που και που χρειαζεται αποτοξυνωση....για να μην γινονται συνηθεια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 17:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι πολυ σημαντικο να σαs αναφερω οτι οσα προγραμματα Απεξαρτησης και αν επισκεφτει καπιος,σε οσες κλινικες και αν παει,οσο και αν τον κλειδωσεις καπιον μεσα σε ενα σπιτι ,οσο και αν τον πιεσεις,η τον καταπιεσεις, οσο και αν το κανει απο φοβο και παει για τουw γονεις του ,εαν δεν εχει υσχηρη θεληση να σταματηση εαν ο ιδιος δε το παρει πραγματικη "Αποφαση"εαν μεσα του δεν ειναι ξεκαθαρο, να σταματησει την χρηση ,και τον τροπο ζωης δεν γινεται απολυτως τιποτα. Διοτι απεξαρτηση δεν σημαινει σταματαω να κανω χρηση, αλλα το να αλαξεις και τον τροπο ζωης που εκανες εφοσον εχεις αλαξει τροπο σκεψης ,ειναι σημαντικο λοιπον ο ιδιος να το παρει αποφαση αλλιως,,, δεν προκειτε να σταματησει


Edited by - 8odwris on 25/02/2004 12:39:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 17:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΤΩΝΑ καπου εδω 8α ηθελα να σε ευχαριστισω που εχεις γινει 8αμονας στο ΤΟΠΙΚ μου ..και 8α συμφονισω οσο αναφορα το κοματι με τισ γυνεκες ΑΛΛΑ στην φραση που λες σε ενα σημειο : Λοιπον για μενα οι ΓΥΝΑΙΚΕΣ ειναι ΖΩΗ. Μια ζωη διχως...ειναι φτωχη!

Απλα...που και που χρειαζεται αποτοξυνωση....για να μην γινονται συνηθεια!
ΕΓω 8α διαφονισω σε οτι αναφορα την ΛΕΞΗ αποτοξινωση, η σωστη λεξη ειναι Απεξαρτηση και ΟΧΙ αποτοξινωση ΟΤΑΝ λεμε ΑΠΟΤΟΞΙΝΟΣΗ!βγαζεις,ΚΑΠΙΕΣ τοξινες απο τον οργανισμο ΕΝΩ απεξαρτηση ειναι κατι πιο ΒΑ8Η....Ξαναερχομαστε στο κομματι ΨΥΧΗ!

todoR

Edited by - 8odwris on 11/10/2003 17:53:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 18:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε μου, πολύ σωστά….αν και εκεί (η ΕΝΔΟΡΦΙΝΑ)… έχει τον πρώτο λόγο….απ-εξάρτηση, είναι ο σωστός ορισμός.

Ξέρεις λοιπόν πόσοι και πόσες …..Σεχο-μανεις υπάρχουν? Αντε μπας και βρουμε κανα κοινο φαρμακο..

θα γινουμαι πλουσιοι... η ΣΟΦΟΙ...

Αν δεν με θέλεις για θαμώνα στο τοπικ...πεστο….Καμία παρεξήγηση!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 18:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν λυτρωΘεις απ τα δακρια που πνιγεις , πριν Αρνιθεις τις μαχαιριες της Χαρας........ Φανερωσε μου την μασκα που κριβεις..κατω απ την μασκα που Φορας .........

todoR

Edited by - 8odwris on 29/10/2003 21:00:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 18:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι φίλε μου, πολύ σωστά….αν και εκεί (η ΕΝΔΟΡΦΙΝΑ)… έχει τον πρώτο λόγο….απ-εξάρτηση, είναι ο σωστός ορισμός.

Ξέρεις λοιπόν πόσοι και πόσες …..Σεχο-μανεις υπάρχουν? Αντε μπας και βρουμε κανα κοινο φαρμακο..

θα γινουμαι πλουσιοι... η ΣΟΦΟΙ...

Αν δεν με θέλεις για θαμώνα στο τοπικ...πεστο….Καμία παρεξήγηση!




ε? Να Μην σε θελω??? μα γιατι φιλε μου πως το εβγαλες παλι αυτο? μπορει να ειμαι ευγενικος και να εχω καλους τροπους αλλα αυτο δε σιμενει κι ολας ΟΤΙ με εμποδιζει στο ΝΑ γινω ΑΜΕΣΟΣ το ενα δεν ανερει το αλλο!! Να σαι σιγουρος λιπον οτι αν με ενοχλουσες 8α στο λεγα! και 8α το συζιταγαμε κι ολας ΚΑΙ επι της ευκεριας μιας και μιλησα για ΑΜΕΣΟΤΗΤΑ... θα με βριτε και εδω http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2223

todoRΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 20:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν Θοδωρή...

….πάω για Πίτσα σε λίγο….*(με γατούλα φυσικά), μα πρέπει να σου πω κάτι για τις ΑΓΡΙΟ ΓΑΤΕΣ!!!

Αν δεν σε ελέγχουν με κάποιο τρόπο…σκάνε! Είναι σαν την Ηρωίνη…θέλουν πάση θυσία να σε κρατάνε… να σε κάνουν να ασχολείσαι μαζί τους…...

μα εμείς βράχοι!!!

Ένα τόσο δα πραγματάκι... (Ηδονής) να μας κάνει ότι θέλει?

Λοιπόν φίλε μου….Πως θα περάσουμε στην Απ εξάρτηση? ΛΕΜΕ ΑΠ ΕΞΑΡΤΗΣΗ και όχι ΖΩΗ χωρίς ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΚ?

Βρίσκεις κάτι ανάλογο…. με ότι γράφεις εσύ?

Θέλω να πάμε σε βάθος…δεν ξέρεις τι καντρόνια κουβαλάμε….

Αυτές να δεις!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 20:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oσο τωρα αφορα τις γυνεκας οπου ειπες καπιοι ναι, ισως να χρειαζονται απεξαρτηση απο αυτες ,δεν ειναι απιθανο( διοτι εξαρτηση δεν παθαινεις μονο απο ουσιες) αλλα και απο ανθρωπους .Ο καθενας βεβαια ηδονιζεται και ευτυχει οπως αρεσκεται! Ενα σημαντικο κομματι ,της ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ειναι τα ορια , η οριοθετηση! Ισως να χρεαζεται ,καπιος που εχει προβλιμα με γυναικες Να βαλει ορια σε αυτο που κανει... σε αυτο που θελει ..διοτι ενα βασικο! χαρακτιριστικο των ,,εξαρτημενων,, (τοξικομανων ) ειναι οτι δεν εχουνε ορια στην ζωη τους σχεδον πουθενα... ΕΤΣΙ λιπον Απεξαρτηση χωρις οριο θετηση! γενικος δεν ειναι υγιες Εγω εχω καταφερει και εχω βαλει αρκετα ορια σε πραγματα που δεν ειχα ...Εκει που ακομα δυσκολεβομαι ειναι οτι δεν εχω βαλει ενετελος ορια στην Ευεσθησια Μου !θα το καταφερω καπια στιγμη και αυτο! ΣΤΟ χερι ΤΟΥ ειναι?


Edited by - 8odwris on 25/02/2004 12:44:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 00:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[i]

ΔιαΒαστε και Αυτο- Η ηρωινη προτο παρασκευαστικε το ετος 1898 καπου στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ, Το Αξιοσημιοτο Εδω ειναι πως! η Ηρωινη παρασκευαστηκε απο την εταιρια ,,Bayer,,( Ειναι η εταιρια που βγαζει σημερα την ασπιρηνη)την ειχε παρασκεβασει ως αντιβηχηκο ,για καταπραιντικο, για τον πονο αλλα και για την καταπολεμηση της τοτε τοξικομανιας(απο μορφηνη)ΑΠΟΣΥΡ8ΙΚΕ πολυ γριγορα απ το εμποριο! ΤΩΡΑ πλεον η Ηρωινη πολειτε μονο παρανομα ....Πολυ αργοτερα ΛΙΠΟΝ παρασκεβαστικε και η Ασπιρηνη! ως και καλα.. αντικατασταση της Ηρωινης για να καλιψουυνε κατα καπιο τροπο, την γκαφα τους(Εφοσον ΛΙΠΟΝ παρατηρησαν την εξαρτηση και τον εθισμο που προκαλουσε, σε οσους την λαμβανανε ΚΑΙ ΟΤΑΝ καταλαβανε οτι ειχανε κανει Μαλ..κια ,τοΤε την αποσυρανε.. και επειτα ,Βγαλανε την ασπιρηνη) Τωρα υστερα απο Eκατό xρόνια περιπου, είναι το αντικείμενο του πιο άγριου λαθρεμπορίου στον κόσμο, και του πιο <άγριου πόθου> K είναι ο στόxος τnς nθικολογίας,και το κέντρο τnς <<μοντέρνας>> μυθολογίας(δυστηχως)......ΤΩΡΑ οσο αφορα για εναν που ξεκινησε τωρα......την χρηση την άγνοιά του θα την πληρώσει σε χρήμα και ψυχοσωματική φθορά, Τόσο από τις φήμες όσο και από το ίδιο το εμπόρευμα. Θα καταλάβει ποιος έμπορος στην πορεια είναι φερέγγυος, ποιος πουλάει ασβέστη , η οτιδηποτε αλλο για να το νο8εψει...(μ κινίνο την ιδια την ζωη του χρηστη) και ποιος σέβεται την αρρώστια του άλλου, όπως λένε οι ίδιοι. Mε πειραματόζωο τον εαυτό του, θα εκπαιδευτεί στο να ξεχωρίζει τις ποιότητες, και αν επιβιώσει, θα χάσει λίγο λίγο τη μαγεία που ένιωθε όταν πρωτοπροσέγγιζε την ουσία-μύθο. Tότε θα ανακαλύψει τον εθισμό.........

Edited by - 8odwris on 24/02/2004 02:02:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 02:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καπια πραγματα που 8α σας φανουνε χρησημα για το πως θα καταλαβεται οτι το παιδι σας η ενας Αγαπημενος σας ανθρωπος παίρνει Ναρκωτικες ουσιες! παρουσιάζει ΛΙΠΟΝ ,ξαφνικές και Αδικαιολόγητες μεταπτώσείς στη συμπεριφορά του,Ανεξήγητη αλλαγή στις παρέες και στους φίλους, Περίεργο και εντυπωσιακά διαφορετικό ντύσιμο και χτένισμα ,Απομόνωση στο δωμάτιο για πολλές ώρες,Ανεξήγητη παραμονή στην τουαλέτα για πολλές ώρες,Ψέματα ή αμήχανες δικαιολογίες για το πού και με ποιους περνάει την ελεύθερη ώρα του,Ξαφνικές αναχωρήσεις ή αποχωρήσεις από το σπίτι, Τηλεφωνήματα από αγνώστους, Την μια είναι κακόκεφο και ευέξαπτο και την άλλη υπερβολικά καλό, και ευγενικό. Είναι επίσης ευαίσθητο στους θορύβους και τρομάζει με τον παραμικρό κρότο. Στο σχολείο πέφτει η απόδοση του ραγδαία, χλομο γινεται συνηθως το πρόσωπο του ,εχει συνάχι που δεν περνάει εύκολα, εχει όρεξη για Γλυκίσματα και παρουσιαζει κοκκινα υγρά μάτια( αυτο συμβενει κυριος με το χασις) Ασυνήθιστα μικρές ή μεγάλες κόρες ματιών και βαριά βλέφαρα.Σύγχυση, τραύλισμα και παράλογη συμπεριφορά
ΘΑ παρατηρησεται επησης συχνό ίδρωμα που διαδέχεται από ανατριχιάσματα, γενική αδιαθεσία,επιμονο φτερνισμα ,διαροια, πληγές, και απώλεια βάρους επισης μπορει να παρατηρησετε και μια Επιμονη Φαγουρα σε ολο το σωμα(αυτο συμβενει λιγες ωρες μετα, αφου εχει κανει χρηση Ηρωινης) - Επισης,Όταν σας λείπουν χρήματα ή χρυσαφικά, ρολόγια κλπ. υπάρχει καπια Περίπτωση το παιδί να τα έχει πουλήσει για να εξασφαλίσει τη Δόση του...( ΑΥΤΑ ειναι καπια απο τα ΠΟΛΛΑ..)<<Σίγουρα, με μια από αυτές τις ενδείξεις δεν μπορούμε να οδηγηθούμε στο συμπέρασμα αμεσος ότι το παιδί παίρνει ναρκωτικά. Απλώς πρέπει να το πλησιάσουμε και να επιδιώξουμε τον διάλογο μαζί του.......


Edited by - 8odwris on 24/02/2004 02:13:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 04:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oποιαδήποτε ψυχοτρόπος ουσία έρχεται, για να απαλύνει επώδυνες εσωτερικές ψυχικές καταστασεις ΑΣΧΗΜΕΣ και ταυτόχρονα να οδηγήσει μακριά, να τον αποσπάσει από την εφιαλτική κοινωνική πραγματικότητα!! Η τοξικομανία γίνεται έτσι ο Kαθρέφτης ενός πολιτισμού της παρακμής.... Ο ίδιος ο Τοξικομανής με την εξαθλίωσή του!γίνεται ο καθρέφτης αλλά και ο τιμητής της εξαθλίωσής του και των αιτιών της.....Τα ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ δεν είναι μόνο υπόθεση των άλλων...ΔεΝ σκοτώνουΝ μόνο αυτούς που τα χρησιμοποιούν..

Edited by - 8odwris on 24/02/2004 02:17:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 18:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε σας με την υποτιθεμενη δυναμη οπου ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΥΤΕ θελω να πω οτι ειναι υποχρέωση! του κράτους να δημιουργήσει τόσα θεραπευτικά Προγράμματα(ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ) Οσα απαιτούν οι σημερινές ανάγκες. Στην πράξη, όχι μόνο αυτό δεν συμβαίνει αλλά αντίθετα τα μεγάλα προβλήματα των θεραπευτικών προγραμμάτων παραμένουν Αλυτα....

Edited by - 8odwris on 24/02/2004 02:25:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 18:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μεγαλύτερο ποσοστό ΤΟΞΙΚΟΜΑΝΩΝ έχει προσβληθεί από ηπατίτιδα C ενώ χαμηλότερα είναι τα ποσοστά για την ηπατίτιδα B και πολύ χαμηλά για το AIDS.Οι χρήστες δηλώνουν ότι περισσότερο από την κατάσταση της σωματικής τους υγείας, την οποία θεωρούν ΣΧΕΤΙΚΑ καλή, τους προβληματίζει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ η κατάσταση της Συναισθηματικής τους υγείας........

Edited by - 8odwris on 25/01/2004 03:24:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 19:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ παρακατω ειναι ενα ΕΝΤΥΠΟ που μοιραζαμε στα προπυλεα ( στο ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΕΙΟ οπου εγινε εκδηλωση με θεατρικη παρασταση(ο 8ειος Παπαρος)και μουσικα δρομενα κ.α)) το καλοκαιρι στην παγκοσμια Ημερα κατα των Ναρκωτικωνημουνα εκει μαζι με ολη την κοινονικη Επανενταξη του Προγραμματος 18 ΑΝΩ και το κειμενο αυτο ελεγε τα εξης .....«Ζώντας σε μια κοινωνία αποξένωσης αγωνιζόμαστε να ξεπεράσουμε τη δική μας μοναξιά μέσα από τις ομάδες μας. Αποκτώντας πρόσβαση στον Πολιτισμό και δεσμούς με την ιστορία, την προσωπική και την κοινωνική. Θέτοντας μεγάλους στόχους στον αγώνα για την απελευθέρωσή μας από τα δεσμά της ουσίας και κάθε εξάρτησης. Αναζητώντας μια ισότιμη με όλους θέση μέσα στο κοινωνικό σύνολο, μια ευκαιρία για να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε «ανίατοι ασθενείς», δεν είμαστε «επικίνδυνοι», ότι η θέση μας δεν βρίσκεται στο περιθώριο. Παλεύουμε ενάντια στην ανεργία, τη φτώχεια, την έλλειψη στέγης, την απειλή της φυλακής, όλους τους κινδύνους υποτροπής και ΠΙΣΟΓΥΡΙΣΜΑ στον παλιό τρόπο Ζωής......Καπια αλλα μελη τωρα του Προγραμματος τα οπια βρησκονταν στην δευτερη φαση (( Δηλαδη στην εσοκλιστη φαση
Απεξάρτησης)) του 18 ΑΝΩ στειλανε στην εκδηλωση εκεινη την μερα κείμενό τους το οπιο ΑΝΑΓΝΟΣΤΗΚΕ με Τίτλο: //Αγώνας κατά των ναρκωτικών, Ελπίδα για ζωή//

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ
Σήμερα 26-06-2003 Παγκόσμια Ημέρα κατά των Ναρκωτικών, εμείς τα μέλη της κλειστής 2ης φάσης της Μονάδας Απεξάρτησης 18 ΑΝΩ, με αφορμή αυτή την ημέρα στέλνουμε ένα μήνυμα Ελπίδας, Αισιοδοξίας, ένα μήνυμα ζωής.

Είμαστε άνθρωποι που όταν βιώσαμε την άθλια κοινωνική πραγματικότητα, την κρίση του θεσμού της οικογένειας, την μοναξιά και την έλλειψη πνευματικών και ηθικών αξιών, δεν βρήκαμε την ψυχική δύναμη να τα αντιμετωπίσουμε.

Ψάχνοντας διέξοδο στα προβλήματα μας οδηγηθήκαμε στον αδιέξοδο κόσμο των ναρκωτικών.

Καθημερινά ζήσαμε την απόλυτη μοναξιά, την περιθωριοποίηση, τον κοινωνικό αποκλεισμό, τον καταναγκασμό, τη φυλακή, τα άσυλα, το θάνατο, την απόγνωση και το ψυχικό κενό.

Επιλέξαμε τον δύσκολο – στεγνό και χωρίς υποκατάστατα – δρόμο της απεξάρτησης, καταρρίπτοντας έτσι τον μύθο, πως μια φορά εξαρτημένος πάντα εξαρτημένος και αγωνιζόμαστε καθημερινά για έναν καινούργιο τρόπο ζωής.

Μιας ζωής με ιδανικά, ηθικές αξίες, στόχους, όνειρα και κοινωνικές ευαισθησίες.

Συνειδητά είμαστε ενάντια με την κάθε πολιτική πρακτική που προωθεί την χρήση εξαρτησιογόνων ψυχοτρόπων ουσιών (όπως μεθαδόνη, ναλτρεξόνη κ.λ.π.) με πρόσχημα την «θεραπεία», που σκοπό έχει την ελεγχόμενη τοξικομανία και την συνέχισή της. Είμαστε ενάντια και με μια άλλη πολιτική αντίληψη που διαχωρίζει τα ναρκωτικά σε «σκληρά» και «μαλακά», όλα είναι επικίνδυνα αφού αλλάζουν τη διάθεση, πνευματικά, ψυχικά, διανοητικά και σε βουλιάζουν στην παραίτηση και την παθητικότητα.

Ζητάμε να ενισχυθούν από το κράτος τα ήδη υπάρχοντα στεγνά προγράμματα, να δημιουργηθούν νέες εγκαταστάσεις και προγράμματα, ώστε να έχει την δυνατότητα ο κάθε τοξικομανής να ενταχθεί σε θεραπευτικό πρόγραμμα και να απεξαρτηθεί.

Πιστεύουμε σε αυτό που κάνουμε, νοιώθουμε ικανοί να επανενταχθούμε στην κοινωνία με υπευθυνότητα, δημιουργικότητα και ανθρωπιά.

Αυτή είναι η αλήθεια μας

18 ΑΝΩ


Edited by - 8odwris on 24/02/2004 02:47:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy