ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Διαπιστώσεις......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 01:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλή συνέχεια, λοιπόν... κι ελπίζω να αντιλαμβάνεστε ότι μ' ενδιαφέρει η ουσία κι όχι το να κατηγορήσω κάποιον, διότι δεν είμαι εισαγγελέας.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ(ΠΡΟΣΕΧΕ,ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ...:)
ΑΝ ΣΕ ΚΛΩΤΣΑΓΕ ΕΝΑΣ ΓΑΙΔΑΡΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ;;(Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΤΟ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΡΩΤΑΕΙ Η ΑΤΜΑ...)
ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΙΚΑΣΩ ΤΟΝ ΕΡΠΕΤΟ,ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡ-ΑΡΚΕΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΝΗΣΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ... ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ ΤΟΝ ΣΑΠΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ/ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ(ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΔΕΝ "ΛΕΡΩΣΑ" ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΜΟΥ!,ΑΠΑΛΑΧΤΗΚΑ ΜΑΛΛΟΝ,ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΒΕΒΑΡΗΜΕΝΟ...)
ΑΝ ΑΞΙΖΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ, ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΦΩΝΑΖΑ ΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΩΣΟΥΝ!
..ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ +ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΜΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ...(ΣΤΟ "ΚΑΘΙΣΜΑ.."ΤΗΣ ΛΙΛΙΘ) ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ,ΜΟΝΗ ΜΟΥ/ΑΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...
ΟΣΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΝΤΜΙΝ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..(ΑΧ!... ΑΓΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΡΟΝΙΑ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...:)
ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑΝ + ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΔΙ!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΩΑΝΑΖΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΤΕ Ε ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ!
ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΤΟ ΕΡΠΕΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΘΗΚΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ...
-ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΕΙΠΕΣ;-
ΑΥΤΟ ΠΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΣΤΕΙΣΕ ΚΑΡΤΕΡΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΑΜΕΣΩΣ.ΕΤΣΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΞΗΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΑΡΕΣΚΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ "ΣΒΗΝΕΙ" (ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕ...)ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑ...ΚΑΠΟΤΕ ΕΓΡΑΦΕ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΤ...ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ!

ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ "ΜΙΛΑΝΕ"..ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΠΡΩΤΟΙ...
ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΓΝΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΜΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΑΝ ΝΟΜΙΖΕ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΠΥΡΑΙΤ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ Ε ΤΟΤΕ....ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ!
ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ Η ΦΥΣΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΤΑΩ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ...(ΚΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ:)

-ΠΑΠΙΑ;... ΠΕΚΙΝΟΥ ΜΕ ΟΫΣΤΕΡ ΣΩΣ...-



..listen to the rythm of the universe...

Edited by - ΑΤΜΑ on 24/02/2004 01:36:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 01:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι τρομερο να αναλαμβανεις
την ευθυνη της υπαρξης σου...
μα ποιο τρομερο ειναι να το λες
στους αλλους...γιατι δεν υπαρχει
εδω γυρω Χριστος να ειπει...
ο αναμαρτητος πρωτος...



ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 02:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ενδεχόμενο να έλλειπα και να μην μπορούσα να γράψω βέβαια το αγνοείς εσκκεμενα.. έτσι δεν είναι Admin; Για να δημιουργήσεις φυσικά εντυπώσεις…
Ξανάλεω ότι δεν είμαι ήδη μέλος….
Σας ενοχλεί που κάποιοι άνθρωποι συμφώνησαν;
Η αλήθεια θα φανεί σε όλους αργά ή γρήγορα…..
Εσύ,Admin, που με καλείς να βάλω τάξη γιατί γράφεις εδώ για ένα άλλο θέμα που αφορά σε δυο αλλά μέλη;; (και είσαι και συντονιστής). Δάσκαλε που δίδασκες και . . .επιβεβαιώνεις τις διαπιστώσεις. . . για σε παρακαλώ περιορίσου σε ότι έχεις να πεις εδώ για το συγκεκριμένο θέμα και άσε τα υπόλοιπα… το αυτό ισχύει και για άλλους που επιχειρούν ή θα επιχειρήσουν κάτι τέτοιο…
Παρακαλώ την ΑΤΜΑ όσο δίκιο και αν έχει (ή δεν έχει , δεν ξέρω και δεν θα πάρω θέση, τουλάχιστον όχι εδώ) να ΜΗΝ συνεχίσει να γράφει κάτι που είναι εκτός θέματος σε αυτό το topic. Αν θέλει μπορεί να πει κάτι που να σχετίζεται άμεσα, ΩΣΤΟΣΟ το ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ από αυτά που λεει σχετίζεται με τις διαπιστώσεις που γράφω προηγουμένως…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 02:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ",ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΦΙΛΕ ΣΤΟΠΕΡ,
(ΑΝ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΙΔΙ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ....Η ΠΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ +ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΜΕΝΑ..)ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΑ + ΕΙΔΑ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...

ΜΗΠΩΣ ΒΡΕ, ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΣΤΟΠΕΡ;;;;;
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ...ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ/ΔΕΝ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ Η ΙΔΙΑ...ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ Η "ΑΤΜΑ"
ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΑΠΕΙΝΗ /ΗΜΟΥΝ ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ/ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ....ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
"ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΙ"(ΚΑΤΑ ΤΟΥ :"ΜΠΑΓΑΣΑΚΟ"!)


("ΣΤΑΜΑΤΗΣ + ΓΡΗΓΟΡΗΣ"....ΧΜ..ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ... ;)



..listen to the rythm of the universe...


-Αντμιν.. σου εχω στειλει μειλ...ελπιζω να μη με στειλεις παλι στη ληθη...-

Edited by - ΑΤΜΑ on 24/02/2004 04:05:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 05:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stopper:
quote:
Το ενδεχόμενο να έλλειπα και να μην μπορούσα να γράψω βέβαια το αγνοείς εσκκεμενα.. έτσι δεν είναι Admin; Για να δημιουργήσεις φυσικά εντυπώσεις…

Admin:

quote:
Αλλά, να μην γίνομαι και υπερβολικός! Σίγουρα ο άνθρωπος μπορεί να μην το έχει αντιληφθεί ακόμη...

Πάντως, επειδή ο ρόλος μου το επιβάλλει, θα ήθελα να ζητήσω την βοήθειά σας να μην παρεκτρέπεται το Θέμα σε άσχετες με αυτό Συζητήσεις!


Πιθανολογώ, πως η αδυναμία σου να καταλάβεις τι εννοώ στο μήνυμά μου μάλλον εμπίπτει σε κάποια από τις "διαπιστώσεις" σου... Σίγουρα είναι ένα σφάλμα λογικής ούτως ή άλλως. Μήπως κι εσύ αποδείχτηκες ανώριμος να επεξεργαστείς τα δεδομένα στην παρούσα περίσταση και να εξάγεις τα ορθά συμπεράσματα; Με συγχωρείς για την σκληρή γλώσσα, απλώς χρησιμοποιώ τη δική σου της "Διαπίστωσης Νο1", οπότε μάλλον δεν θα σε ενοχλεί...

Επίσης, οι Προστακτικές φράσεις του τύπου: "για σε παρακαλώ... και άσε τα υπόλοιπα..." μάλλον εμπίπτουν σε άλλους κανόνες, αυτούς της ευγένειας, και ειδικά όταν αποτείνονται προς έναν "οικοδεσπότη" είναι νομίζω ανεπίτρεπτες. Τι λες εσύ;

Παρολαυτά, ο ίδιος πρότεινα την μη συνέχιση άσχετης συζήτησης με το παρόν θέμα εδώ!(το έχω ήδη επισυνάψει στην παραπάνω παραπομπή), οπότε μην συγχίζεσαι! Κάνει σίγουρα κακό στην λογική επεξεργασία των δεδομένων.

Δημιούργησα λοιπόν ένα καινούργιο θέμα συζήτησης >> "Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς", που μπορεί να στεγάσει οποιεσδήποτε καταθέσεις ψυχής σχετικά με αυτό το Θέμα που μας απασχόλησε κυρίως τις τελευταίες ημέρες εδώ στο ESOTERICA! Παρακαλώ όμως να δεχτείτε κάθε παρέμβασή μου όσον αφορά μηνύματα ή τοποθετήσεις που παραβιάζουν τους κανόνες λειτουργίας των Forums.

Όσοι πιστοί, "άπιστοι" και "καταστροφείς" προσέλθετε!! Το θέμα επιδέχεται πολλών ζυμώσεων και επανα-ζυμώσεων, διάθεση να υπάρχει... και τις μορφές τις ξαναφτιάχνουμε! Χρειάζονται οι Δημιουργοί, οι Συντηρητές και οι Καταστροφείς... οπωσδήποτε!

Σε σένα stopper, εύχομαι... καλές "Διαπιστώσεις" !

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 09:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Και ήρθα εδώ να πω για το πόσο πολύ λυπάμαι...
Λυπάμαι όπου μια κλίκα -πρωην μελών φυσικά- έχει θέσει (σαν το μόνο) σκοπό της την αναμπουμπούλα στο esoterica.gr και το δήθεν ξεσκέπασμα των πονηρών διαδρομών -για την ψυχή μας- που δήθεν μας ανοίγουν οι συντονιστές και οι δημιουργοί του site ετούτου.
Λυπάμαι για τα λάθη που κάνουν κάποιοι συντονιστές γιατί είναι άνθρωποι.
Λυπάμαι που ο Admin κάποιες φορές νομίζω πως έχει δυο φύσεις...δηλαδή σαν να είναι δυο διαφορετικοί άνθρωποι.
Λυπάμαι ακόμα, για όσα τελικά εδώ μέσα επί έξη μήνες βλέπω να γίνοντε, όπως τσακωμοί, τσακωμοί, τσακωμοί και με πάντα στην εξέχοντα θέση παλαιά μέλη, συντονιστές και δημιουργούς.
Λυπάμαι που στα 47 χρόνια μου, βλέπω μια ομάδα νέων ανθρώπων που είχε την πάντα αγνή ιδέα να ανοίξει ένα δρόμο στο internet για τον εσωτερισμό με την ονομσία esoterica.gr και κάποιοι δοξομανείς και ρηχοί άνθρωποι να προσπαθούν να καπελώσουν τον αγνό λόγο του εσωτερισμού από όλους μας, μέλη, συντονιστές και δημιουργούς.
Λυπάμαι γιατί σας αγάπησα όλους, ακόμα και εσάς που πονηρά μου κλείσατε το μάτι στην άγνοιά μου, και θα πρέπει να σας αποχωριστώ...
Σας χαιρετώ λοιπόν φίλοι μου.

Υ.Γ.
Όχι δεν θα φύγω σαν μέλος από το esoterica, απλά θα μείνω λίγο στην
ησυχία....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 09:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι δεν θα φύγω σαν μέλος από το esoterica, απλά θα μείνω λίγο στην
ησυχία....


ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΦΙΛΕ zezmperg,ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΑ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΠΑΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΣΩ.....ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 13:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δημιούργησα λοιπόν ένα καινούργιο θέμα συζήτησης >> "Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς", που μπορεί να στεγάσει οποιεσδήποτε καταθέσεις ψυχής σχετικά με αυτό το Θέμα που μας απασχόλησε κυρίως τις τελευταίες ημέρες εδώ στο ESOTERICA!


Ε, τί να πει τώρα κανείς;;; Πρώτα κλείνετε το άλλο θέμα και τώρα ανοίγετε άλλο...

Ε, βάλτε κι ένα κόκκινο φωτάκι απ' έξω, να ξέρουμε που εισερχόμεθα...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 15:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και τις μορφές τις ξαναφτιάχνουμε! Χρειάζονται οι Δημιουργοί, οι Συντηρητές +οι Καταστροφείς... οπωσδήποτε!

=ΒΡΑΧΜΑ-ΒΙΣΝΟΥ-ΣΙΒΑ
....A-U-M....

:ΦΩΣ,ΑΤΜΑ


-ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟΝ ΚΡΙΣΝΑ*...
ΩΣ ΤΟΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ ...ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΤΕ...ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΡΙΠΤΥΧΟΥ...-

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο SWAMI PRABUPANDA....:
EXOYME ENAN ΕΧΘΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ-ΜΕΣΑ ΜΑΣ-ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΟΡΕΥΤΟΥΜΕ....

ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...ΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΝΑ ΠΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ...
ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΗΤΙΚΗ +ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ...- ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ...ΓΑΡ-

ΕΙΡΗΝΗ

ΥΓ:Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΙΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ/ΟΤΑΝ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΧΟΥΝΤΑ.-



..listen to the rythm of the universe...

Edited by - ΑΤΜΑ on 24/02/2004 16:01:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφήνω λίγο να σκεφτείς τι έκανες...
Δεύτερη φορά έγραψες για άσχετο θέμα και όχι μόνο αυτό αλλά προσκάλεσες να συνεχιστεί ένα θέμα το οποίο κάθε άλλο παρά τιμά αυτό το site...
Και επιπλέον μου λες εν ολίγοις ότι σαν οικοδεσπότης που είσαι (σιγά ρε) έχεις το δικαίωμα να γράφεις όπου θες και ότι θες...
Φυσικά γράφεις και το υποκριτικό ότι δεν θα έπρεπε να συνεχιστεί μια άσχετη συζήτηση για να έχεις το δικαίωμα να πεις μετά ότι το ανέφερες...
Και φυσικά οι άλλοι συντονιστές κάνουν την πάπια τώρα ή καλύτερα την στρουθοκάμηλο...(σιγά μην πουν οτι κάνει λάθος ο Admin)

Όλα αυτά αγαπητοί κύριοι συντονιστές και μέλη δεν επιβεβαιώνουν αυτά που λεω έτσι;;;

Δεν προσπαθώ να φιμώσω ούτε όσα λέγονται σε αυτό το site που καλώς υπάρχει ούτε τη θεματολογία του. Προσπαθώ να κάνω τα μέλη του να καταλάβουν την μεροληψία και την συμφεροντολογία που επικρατεί λόγω κάποιων ανθρώπων που καπηλεύονται την ελεύθερη πρόσβαση στο site. Εδώ ο συντονιστής morent έκανε συρραφή και παραλλαγή κειμένων που θεώρησε ότι επειδή είναι γραμμένα από τον Γιανναρά ντε και καλά είναι κατάλληλη απάντηση και για να θεωρηθεί ως άνθρωπος διαβασμένος και γνώστης της γλώσσας από αυτούς που τον διαβάζουν. Εγώ σου λεω πως ότι γράφεις ισχύει για το άτομο μου, για αυτά που γράφω όμως τι έχεις να πεις (ή μάλλον τι έχεις να συρράψεις από άλλους, γιατί δεν έχεις δείξει ότι μπορείς να πεις κάτι δικό σου, εδώ όχι μόνο γράφεις κάτι που δεν είναι δικό σου, είναι και άσχετο...)

Για πολλοστή φορά λεω ότι δεν είμαι παλιό μέλος (καλά ρε βλαμμένοι είστε)
Θέλετε να σας δώσω τηλέφωνο να δείτε, δηλαδή τι πρέπει να κάνω για πιστέψετε ότι δεν είμαι παλιό μέλος, τι κόλλημα είναι αυτό...

Υ.Γ. Όταν δεν αντιλαμβάνεσαι κάτι σημαίνει ότι το έχεις δει και δεν μπορείς να το αντιληφθείς αγαπητέ Admin… όταν δεν το έχεις δει τότε δεν υπάρχει κάτι το οποίο πρέπει να αντιληφθείς… αλλά που να...αντιληφθείς. . τη διαφορά...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 18:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 18:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
morent11(υποσημείωση του μηνύματος 23/02/2004 : 23:55:16):
quote:
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: τα παραπανω ειναι βασισμενα σε διαφορες επεφυλλιδες που εχει δημοσιευσει κατα καιρους ο Χρ.Γιανναρας και ευχομαι αυτη η συνθεση απο τα διαφορα κειμενα του να συναδει με το πνευμα του.

stopper:

quote:
Εδώ ο συντονιστής morent έκανε συρραφή και παραλλαγή κειμένων που θεώρησε ότι επειδή είναι γραμμένα από τον Γιανναρά ντε και καλά είναι κατάλληλη απάντηση και για να θεωρηθεί ως άνθρωπος διαβασμένος και γνώστης της γλώσσας από αυτούς που τον διαβάζουν.

Πάλι εμπίπτεις στη δική σου διαπίστωση Νο1...
Δίνεις προσωπικές ερμηνείες στα πράγματα μετά από ανεπαρκή επεξεργασία των δεδομένων.
Ο άνθρωπος το έγραψε ως υποσημείωση ακριβώς γι'αυτόν τον λόγο νομίζω, για να αποδώσει τα εύσημα στον αρχικό συγγραφέα. Η σύνθεση βέβαια είναι δική του δουλειά. Δεν βλέπω κάπου να διακρίνεται αυτή η προσμονή που υποθέτεις... Εγώ διακρίνω, αντ'αυτού μία διακριτικότητα και μία ευγένεια που υποδηλώνονται σαφώς από την υποσημείωση.

Η ευγένεια βέβαια δεν φαίνεται να διακρίνει εσένα. Εφόσον ξεκίνησες με μία σειρά λογικών προτάσεων το Θέμα αυτό... γιατί δεν συνεχίζεις έτσι; Πώς και σε συνεπήρε τόσο πολύ το πάθος σου να δείξεις πόσο μεροληπτικοί και πόσο... "βλαμμένοι" είμαστε;

Εγώ πάντως ξέρω κάτι πολύ απλό και πολύ συγκεκριμένο που θα στο εκμυστηρευτώ:

Εάν δεν σταματήσεις να είσαι αγενής, υποτιμητικός και υβριστικός στα μηνύματά σου, προς τα Μέλη των Ομάδων Συζήτησης και τους Συνεργάτες μου, θα απενεργοποιήσω τον Λογαριασμό σου. Μάλλον διάβασες τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums πριν πατήσεις το Κουμπί "Συμφωνώ" κατά την εγγραφή σου... Αν συνεχίσεις να τους παραβιάζεις δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή.

Εάν θέλεις συνέχιζε να βρίζεις εμένα... πραγματικά δεν έχω πρόβλημα!
Αντέχω! (Όχι εσαεί βέβαια! Στο τέλος θα βαρεθώ...)


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 19:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απορώ πως μπορείτε και κάθεστε να ασχοληθείτε με αυτό το θέμα.

Admin η δεν έχεις τι να κάνεις, η θέλεις να κανείς τον τόπο σου να δείχνει με πολυτελές ξενοδοχείο, άμα δεν θέλεις να αμαυρώσει η φήμη του, απλά κάνε ένα delete αυτό το θέμα, ένα κουμπάκι υπόθεση.

Και αν δεν σας αρέσει αυτός ο τόπος εσάς, μην μπαίνετε καθόλου, τόσο δύσκολο είναι? Ένα κουμπάκι είναι ο Η/Υ για να μην αδικείστε από εδώ.


Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 20:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Admin, νομίζω ότι αν σκεφτείς λίγο θα καταλάβεις γιατί είπα έτσι για τον morent: Αφού είναι σε θέση να καταλάβει τι λεει ένα κείμενο που χρησιμοποιεί τέτοια γλώσσα και ύφος και να το παραλλάξει και να το συνδέσει είναι προφανές ότι δείχνει ότι είναι σε θέση να χειρίζεται καλά το λόγο και ήθελε να το δείξει αυτό!!! Αλλιώς θα μπορούσε να γράψει με γλώσσα κατανοητή από όλους και όχι μόνο από λίγους... Αλλά δεν πειράζει στην βιασύνη σου να με βγάλεις offside μπορεί και να μην τα σκέφτηκες καλά...(με κάλυπτε κι άλλος παίκτης)
πιστεύω ότι ο morent δεν έχει την ανάγκη σου για υπεράσπιση ή μήπως την έχει;;;

Ωστόσο εσύ έσπευσες να πεις ότι βρίσκομαι στην πρώτη διαπίστωση. Ακόμα κι έτσι να είναι για τις άλλες διαπιστώσεις τι έχεις να πεις;;(αλλά εκεί δεν σε πολυσυμφέρει ε;;)

Ίσως γιατί προσπαθείς να αντιμετωπίσεις όσους αντιτίθενται με σχολιασμό αποσπασμάτων αντί σχολιασμό της ουσίας...

Λες ότι βρίζω, εδώ άλλοι έχουν κάνει όργια σε αλλά topic... Αλλά αν βρίζουν τα απλά μέλη είναι εντάξει αρκεί να μην θίξουν τους συντονιστές (και από αυτούς όχι όλους...)
Με κατηγορείς ως αγενή και υβριστή...
Εσύ και κάποιοι άλλοι συντονιστές και αρκετά μέλη που με ειρωνεύεστε και με υποτιμάτε συνεχώς τι είστε τότε;;;(ο thoth ήταν ο πρώτος που έκανε κάτι τέτοιο και μάλιστα σε περισσότερα από ένα μηνύματα)
Μήπως θα απενεργοποιήσεις και το δικό σου λογαριασμό;;;;

ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑ

Τώρα αγαπητά μέλη, τι έχετε να πείτε; Σας καλώ όλους να διαβάσετε αυτό το θέμα ξανά, να ψάξετε σε αλλά πολλά topic για να δείτε αν αυτά που λεω βασίζονται σε αλήθειες ή όχι και αν είναι ή όχι το προφανές συμπέρασμα
Κι αν δεν το δείτε τώρα, θα φανεί μόνο του αργότερα να είστε σίγουροι

Θα σου πω και εγώ κάτι απλό και συγκεκριμένο Αdmin...Σε παρακαλώ συνέχισε να γράφεις ...


Y.Γ. Γιατί τέτοιο μένος ρε Admin, από έναν άνθρωπο με παιδεία, γνώσεις, που ασχολείται με τα της ψυχής δεν περίμενα κάτι τέτοιο...ειλικρινά μιλάω,μήπως έχω δίκιο τελικά για αυτά που έγραφα στο πρώτο μήνυμα;;;;


Υ.Γ.2 Μου κάνει εντύπωση η ξαφνική απουσία των υπόλοιπων συντονιστών και η παρουσία μόνο του Admin...


Y.Γ.3 Στον κάτω παύλα, ξαναλέω οτι το θέμα δεν είναι αν μου αρέσει ή όχι το site. Σε παρακαλώ προσπάθησε να το καταλάβεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 20:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα δεις πώς το έλεγε ο Nτίνος Hλιόπουλος σε μια παλιά ελληνική κωμωδία...

«Δεν ξέρω αν το 'χετε καταλάβει αλλά εδώ μέσα είμαστε μια ευχάριστη ατμόσφαιρα»


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 21:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά, είχα αποφασίσει να μη ξαναγράψω σε αυτό το site, έπειτα απο όλη αυτή τη μεροληπτική συνωμοσία εναντίον μου, αλλά είδα αυτό:
quote:
Admin:
Εάν δεν σταματήσεις να είσαι αγενής, υποτιμητικός και υβριστικός στα μηνύματά σου, προς τα Μέλη των Ομάδων Συζήτησης και τους Συνεργάτες μου, θα απενεργοποιήσω τον Λογαριασμό σου. Μάλλον διάβασες τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums πριν πατήσεις το Κουμπί "Συμφωνώ" κατά την εγγραφή σου... Αν συνεχίσεις να τους παραβιάζεις δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή.

Μάλιστα...όταν μιλώ για επιλεκτική εφαρμογή των κανονισμών...είμαι λάθος...
(και έχεις απο πάνω και τη δόλια να προσπαθεί να βγεί και λάδι..."καλέ μου μπάτσε" με στεναχωριέσαι, κανεις δε σου "κλέβει" το ΦΩΣ, πρόλαβες και το έκανες copyright, όπως και τις ευλογίες του Kρίσνα, του Σιντάρτα, του Βούδα και του Κούδα (παλαίμαχος παίκτης του Π.Α.Ο.Κ.....αυτό το σήριλα πρέπει να το παρακoλουθήσω...θα παίζει και η γνωστή ηθοποιός, πως τη λένε να δεις....α! ναι, ΑΤΜΑ λέγεται...)

Υ.Γ. Δεν έχω καμμία σχέση με το μέλος stopper, χαίρομαι όμως, γιατί επιτέλους κάποια άτομα, αναγνωρίζουν κάποιες κωφεύουσες (ή υποσκάπτουσες αλήθειες).


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 24/02/2004 21:57:48

Edited by - reptilesalonica on 24/02/2004 22:01:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 23:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία!
Διάβασα αργά,
διάβασα προσεχτικά τις προηγούμενες σελίδες και τείνω να συμφωνήσω με τον αγαπητό AVATAR και την Ελευθερία μια που με κάλυψαν απόλυτα...

Τόσο πολύ με κάλυψαν που λέω να μετονομάσουμε το θέμα σε "ΜΑΣΚΕ ΠΑΡΤΥ"...

Η Δρ.Αvallon διέγνωσε ότι η περίπτωση του αγαπητού μέλους stopper είναι ανίατη!!! (κολλημένος με τη μπάλλα...)

Εγώ θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη της αγαπητής φίλης Zadok πάνω σε αυτό το θέμα... και συγκεκριμένα να μας απαντήσει τι νομίζει ότι ισχύει από αυτά τα "6 θανάσιμα αμαρτήματα"...

quote:
«Δεν ξέρω αν το 'χετε καταλάβει αλλά εδώ μέσα είμαστε μια ευχάριστη ατμόσφαιρα»
Οannes αυτό που έλεγε στην ταινία ήταν: "Hμαστε μια ωραία παρέα..είμαστε..."

Υ.Γ. Αντε να το πάρει το ποτάμι... Για τις ανάγκες του πάρτυ εκτός από γιατρός η Avallon ντύθηκε και stopper!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 00:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη της αγαπητής φίλης Zadok πάνω σε αυτό το θέμα... και συγκεκριμένα να μας απαντήσει τι νομίζει ότι ισχύει από αυτά τα "6 θανάσιμα αμαρτήματα"...



Αγαπητή Avallon (stopper),

έλεγα "πού είν' αυτό το κορίτσι τόσον καιρό"...

Είχα δει φως και μπήκα, δε σε κάλυψαν τα προ-γραφόμενά μου;


1.Οι άνθρωποι που γράφουν σε αυτό είναι στην πλειοψηφία τους, λογικά ανώριμοι-ανέτοιμοι να επεξεργαστούν πραγματικά δεδομένα, να εξάγουν συμπεράσματα.

Θες να πεις: "δεν υπάρχουν δεδομένα για να επεξεργαστούν"

2.Επιχειρείται η έμμεση παραγκώνιση ορισμένων ανθρώπων από κάποιους που έχουν σχετική εξουσία

Πέφτει και η σχετική παντόφλα... Εγώ πιστεύω ότι και λίγα τους κάνουν!

3.Οι συντονιστές επιλέγονται με υποκειμενικά κριτήρια πράγμα που δεν διασφαλίζει την αμεροληψία στο χώρο

Υποκειμενικό το λετε εσείς στο χωριό σου;

4.Ο χώρος χρησιμοποιείται πολλές φορές για προσωπικό όφελος

Συγγνώμη, έχεις στοιχεία ή κινδυνολογείς αναιτίως;

5.Η προσωπική άποψη ενός ανθρώπου συχνά υποβαθμίζεται όταν αυτή δεν είναι σύμφωνη με προσωπικές απόψεις παλαιών μελών ή των συντονιστών

Είσαι άδικη. Πάντα συνεκτιμάται, απλά επικρατεί η άποψη κάποιων. Προκύπτει...

6.Το κύρος, η ορθότητα, η τεκμηρίωση και η αποδοχή των απόψεων καθορίζεται από τα εξής κριτήρια: την ηλικία αυτού που το γράφει(αν είναι γνωστή), το επάγγελμα του, τις προσωπικές γνωριμίες με τους συντονιστές ή παλιά μέλη , αν η άποψη είναι επηρεασμένη από κάποιο βιβλίο το οποίο είναι γενικά αποδεκτό από στους προαναφερθέντες (όπως της Μπλαβάτσκυ) αλλά σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις από την ουσία της άποψης.

Copy-paste: πόσο καλά το κάνετε;


Άντε να δω την Πρωταπριλιά τί θα κάνεις...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 01:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Y.Γ.3 Στον κάτω παύλα, ξαναλέω οτι το θέμα δεν είναι αν μου αρέσει ή όχι το site. Σε παρακαλώ προσπάθησε να το καταλάβεις...

Ναι συμφωνώ, είναι κάτι το προσωπικό και σοβαρό, ένα θέμα το οποίο απασχολεί την διεθνή κοινή γνώμη και ξαφνιάζει όσους το αντιλαμβάνονται, το διεφθαρμένο esoterica.gr είναι κάτι που πρέπει να συζητιέται με απόλυτη άγνοια και αμάθεια. Τι άλλο θα ακούσουμε ρε φίλε? Κάτσε και σκοτίσου εσύ, προσπάθησε να βρεις η να αποκαλύψεις την αλήθεια, και όταν το κάνεις, έλα να σε ρωτήσω εάν τώρα χάρηκες.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά οποίος δε θέλει να σκοτιστεί για το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα τότε δεν είναι ανάγκη να γράφει σε αυτό το θέμα…αν δεν σκοτίζεστε τότε γιατί σκοτίζεστε στο να αποδείξετε ότι κάνω λάθος;;;;
Αν κάποιος διαβάζοντας τα topic καταλήγει στο ότι όλα είναι άψογα και εγώ είμαι ο κολλημένος τότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δεν μπορώ να βάλω με το ζόρι στο κεφάλι κάποιου κάτι, δεν θέλω να το κάνω έτσι, δεν έχει άξια, γράφω κάποια πράγματα για να υπάρχουν και θα έρθει η στιγμή που θα τα δείτε κι εσείς κι έτσι θα τα καταλάβετε, όσοι δεν τα έχουν καταλάβει ήδη.
Μέχρι τότε σας παραπέμπω να διαβάσετε το topic του Admin Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς στο οποίο δεν γράφεται τίποτα λιγότερο από αυτά που λεω εγώ εδώ…
Δείτε τη λεει η Ελευθέρια που εδώ διαφωνεί κάθετα μαζί μου…και εκεί λεει σε γενικές γραμμές περίπου ότι λεω κι εγώ, και το ακόμα πιο τρελό είναι ότι ο thoth που εδώ με ειρωνεύεται εκεί συμφωνεί….ε τι άλλο να πω….

Κατά τα αλλά εγώ είμαι …. κολλημένος….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριε Admiiin , που είστε τωρα που με ειρωνεύεται και με υποβιβάζει η Avallon...
Αλλά ξέχασα είναι παλιό μέλος και χρειάζεται γλύψιμο.... μη μας φύγουν και οι σίγουροι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δείτε τη λεει η Ελευθέρια που εδώ διαφωνεί κάθετα μαζί μου…και εκεί λεει σε γενικές γραμμές περίπου ότι λεω κι εγώ, και το ακόμα πιο τρελό είναι ότι ο thoth που εδώ με ειρωνεύεται εκεί συμφωνεί….ε τι άλλο να πω

Αχ, ρε stopper. Δεν σταματάς ποτέ. Μάλλον un-stopper είσαι...

Τι λες ρε, μπαγάσα; Σε μπέρδεψα για τα καλά εεε;;;

Σε ποια κατηγορία ανήκει εκείνο το μήνυμά μου. Σάστισες και δεν έβγαλες διάγνωση.

Αυτό είναι το θέμα. Εγώ μπορώ να σε μπερδέψω και να βγω από τα "μέτρα" σου. Εσύ όμως συνεχίζεις να είσαι φοβερά προβλέψιμος.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκοπός μου αγαπητέ thoth είναι να είμαι προβλέψιμος και όχι απρόβλεπτος όπως συμβαίνει εδώ όπου πολλοί άνθρωποι αλλά περίμεναν και ζητούσαν και αλλά βρήκαν….

Μάλλον άλλοι είναι μπερδεμένοι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 02:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δείτε τη λεει η Ελευθέρια που εδώ διαφωνεί κάθετα μαζί μου…και εκεί λεει σε γενικές γραμμές περίπου ότι λεω κι εγώ, και το ακόμα πιο τρελό είναι ότι ο thoth που εδώ με ειρωνεύεται εκεί συμφωνεί….ε τι άλλο να πω….

Λοιπόν ας το ξεκαθαρίσω κι αυτό,αν και δεν βλέπω πια μπροστά μου.Νυστάζωωωω!
Φίλε stopper.Δεν κατάλαβες.
Για μένα αυτός ο χώρος δεν άλλαξε.
Οι άνθρωποι δεν άλλαξαν.Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη.
Έγιναν κάποια λάθη ναι,πού αλήθεια δεν γίνονται λάθη?
Αυτό δεν με κάνει να γενικεύω και να βγάζω συμπεράσματα βιαστικά.
Κρίνω από το παρελθόν,από το παρών και θα κρίνω και από το μέλλον.
Άρα περίμενε τουλάχιστον αυτό το μέλλον,και μετά αν συμφωνήσω σε κάτι μαζί σου,ευχαρίστως να βγεις και να το διατυμπανίσεις.
Αν φίλε μου εγώ ήμουν σίγουρη για τις διαπιστώσεις που κάνεις εσύ,τώρα,τέτοια ώρα, δεν θα ήμουν ακόμα εδώ,δεν θα σπαταλούσα άλλο χρόνο.
Θα είχα φύγει χωρίς να εξαγγείλω καμμιά διαπίστωση.
Εσύ δείχνεις να αμφιταλαντεύεσαι αφού μετα΄τις διαπιστώσεις συνεχίζεις να είσαι εδώ.


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stopper
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 03:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stopper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε εγώ λέω οτι άλλαξε ο χώρος...
Τελοσπάντων, για εμένα λάθη επαναλαμβανόμενα δεν είναι λάθη.
Απλά τώρα με αυτό που έγινε μεταξύ των δύο μελών φάνηκε σε μεγέθυνση αυτό που υπαρχεί εδώ και πολύ καιρό... και φαίνεται έμμεσα... μια εκ των υστερων συγγνωμη σε κατι που είναι αδύνατον να μην το δεις μου θυμίζει...πολιτική... , ας είναι...
Αυτό που με κρατάει ακόμα εδώ είναι ότι δεν σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου...και εχείς δίκιο... το μέλλον θα δείξει...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 04:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ειλικρινά, είχα αποφασίσει να μη ξαναγράψω σε αυτό το site, έπειτα απο όλη αυτή τη μεροληπτική συνωμοσία εναντίον μου, αλλά είδα αυτό:
quote:
Admin:
Εάν δεν σταματήσεις να είσαι αγενής, υποτιμητικός και υβριστικός στα μηνύματά σου, προς τα Μέλη των Ομάδων Συζήτησης και τους Συνεργάτες μου, θα απενεργοποιήσω τον Λογαριασμό σου. Μάλλον διάβασες τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums πριν πατήσεις το Κουμπί "Συμφωνώ" κατά την εγγραφή σου... Αν συνεχίσεις να τους παραβιάζεις δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή.

Μάλιστα...όταν μιλώ για επιλεκτική εφαρμογή των κανονισμών...είμαι λάθος...
(και έχεις απο πάνω και τη δόλια να προσπαθεί να βγεί και λάδι..."καλέ μου μπάτσε" με στεναχωριέσαι, κανεις δε σου "κλέβει" το ΦΩΣ, πρόλαβες και το έκανες copyright, όπως και τις ευλογίες του Kρίσνα, του Σιντάρτα, του Βούδα και του Κούδα (παλαίμαχος παίκτης του Π.Α.Ο.Κ.....αυτό το σήριλα πρέπει να το παρακoλουθήσω...θα παίζει και η γνωστή ηθοποιός, πως τη λένε να δεις....α! ναι, ΑΤΜΑ λέγεται...)

Υ.Γ. Δεν έχω καμμία σχέση με το μέλος stopper, χαίρομαι όμως, γιατί επιτέλους κάποια άτομα, αναγνωρίζουν κάποιες κωφεύουσες (ή υποσκάπτουσες αλήθειες).



"ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ" ΠΩΣ "ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ" ΔΥΟ ΠΡΟΣΩΠΑ...
Ο ΕΝΑΣ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ" +
Ο "ΑΛΛΟΣ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ"
ΩΡΑΙΑ....

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΓΑΝΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ...:


quote:

Αχ, ρε stopper. Δεν σταματάς ποτέ. Μάλλον un-stopper είσαι...

Τι λες ρε, μπαγάσα; Σε μπέρδεψα για τα καλά εεε;;;

Σε ποια κατηγορία ανήκει εκείνο το μήνυμά μου. Σάστισες και δεν έβγαλες διάγνωση.

Αυτό είναι το θέμα. Εγώ μπορώ να σε μπερδέψω και να βγω από τα "μέτρα" σου. Εσύ όμως συνεχίζεις να είσαι φοβερά προβλέψιμος.



ΕΡΜΗΣ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ


"ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ :ΦΩΣ"(ΑΤΜΑ ΠΡΟΣ ΑΝΤΜΙΝ- ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ, ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΛΦΑ...")



..listen to the rythm of the universe...

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/02/2004 04:41:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 08:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά τώρα με αυτό που έγινε μεταξύ των δύο μελών φάνηκε σε μεγέθυνση αυτό που υπαρχεί εδώ και πολύ καιρό... και φαίνεται έμμεσα...

Stopper, το ποιος είσαι, δεν με αφορά ούτε με ενδιαφέρει καθόλου. Μπορείς να είσαι νέο μέλος - όπως λες, μπορείς να είσαι μέλος με διπλή ταυτότητα όπως κάποιοι υποθέτουν.

Αυτό το οποίο όμως είναι προφανέστατο, είναι πως ο μοναδικός λόγος για τον οποίο μπήκες στα forums, είναι για να ξεκινήσεις ένα παιχνίδι εντυπωσιασμού και καταστροφολογίας του στυλ "εγώ για καλό το λέω, το έβλεπα ότι θα γινότανε, κ.λ.π., κ.λ.π.).

Το κακό είναι, ότι το παίζεις τόσο χάλια (ξέρεις, σαν κάτι ταινίες με ηθοποιούς "ταλαντούχους", που σε κάθε σκηνή περιμένεις να δεις να εμφανίζεται από δίπλα και ο σκηνοθέτης), που καταντάει βαρετό!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 08:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Ούτε εγώ λέω οτι άλλαξε ο χώρος...
Τελοσπάντων, για εμένα λάθη επαναλαμβανόμενα δεν είναι λάθη.
Απλά τώρα με αυτό που έγινε μεταξύ των δύο μελών φάνηκε σε μεγέθυνση αυτό που υπαρχεί εδώ και πολύ καιρό... και φαίνεται έμμεσα... μια εκ των υστερων συγγνωμη σε κατι που είναι αδύνατον να μην το δεις μου θυμίζει...πολιτική... , ας είναι...
Αυτό που με κρατάει ακόμα εδώ είναι ότι δεν σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου...και εχείς δίκιο... το μέλλον θα δείξει...


Φίλε Stopper ή πόσοι άλλοι φίλοι, υπάρχετε πίσω από τούτο το όνομα και που σε άλλα topic χρησιμοποιείτε δίαφορα άλλα ονόματα και έχετε ενδυθεί τη μάσκα του καλού, για εμάς, τα νέα και δήθεν απροστάτευτα μέλη που οι συντονιστές και οι δημιουργοί του esoterica πάνε για πνευματικό "θάνατο"...
Μόνο που δεν ξεκαθαρίσατε, καλοί μου φίλοι, από τι θα πρέπει να μας προφυλάξετε και τι κακό θα μας κάνει το esoterica.gr....
Τελικά φαίνεται πως το esoterica.gr, σε/σας πονά, σε/σας πονά γιατί σε/σας απόβαλε από δικά σου/σας, πιστεύω, και μόνο λάθη.
Καταλάβετε επιτέλους, ότι μια-δυο ημέρες θα είναι το πανηγύρι της αναμπουμπούλας που θα καταφέρετε και μετά όλοι μας πιο ανδρειωμένοι, (όσοι τελικά δεν βλέπουμε σκιές πνευματικού θανάτου και δράκους στο site ετούτο), θα προχωρήσουμε όπως πάντα στην οδό της αληθινής αναζήτησης.
Ακόμα εάν κάποιος ασχοληθεί να διαβάσει τις 6 διαπιστώσεις-γενικεύσεις, για το esoterica που έγραψες ή γράψατε, θα καταλάβει αμέσως πως είσαι, είστε, από εκείνη την ράτσα ανθρώπων που όλοι οι λογικοί άνθρωποι δεν θα θέλανε για φίλους.
Γιατί απ'τα μηνύματά σας βγαίνει το συμπέρασμα πως είσται:
1.) Εγωιστές.
2.) Ελαφρόμυαλοι.
3.) Ανώριμοι.
Εάν πράγματι έχετε εντοπίσει, με την χρόνια ύπαρξή σας εδώ μέσα, κάτι το μεμπτό, γιατί φίλοι μου δεν μας το λέτε ευθέως;
Τι "μεσοβέζικα" είναι ετούτα, που δήθεν για -προσωπικό όφελος- και κάπου βάζεις, βάζετε και την Μπλαβάτσυ.....Δηλαδή, μόνο εραστές του (Χ) εσωτερικού συστήματος επιτρέπουν εδώ;
Ας σοβαρευτούμε λοιπόν λίγο.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 09:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγώ πάλι ενώ έχω καταλάβει ότι ο αγαπητός stopper (oύτε αστειάκι δε σηκώνεις αλλά εμάς τολμάς να μας αποκαλείς ανώριμους επειδή συμμετέχουμε εδώ...)έχει σοβαρούς λόγους για να μην συμμετέχει ενεργά στο φόρουμ .... δε μπορώ να καταλάβω γιατί η αγαπητή Zadok το κάνει αφού πιστεύει τα ίδια ακριβώς πράγματα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δε μπορώ να καταλάβω γιατί η αγαπητή Zadok το κάνει αφού πιστεύει τα ίδια ακριβώς πράγματα...


...και αφήστε τους άλλους ν' αναρωτιούνται!!! (έλεγε μία παλιά διαφήμιση)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy