ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ QUIZ (ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ!!!)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2006, 20:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι αντμιν πηγαν για μπανιο σημερα;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2006, 23:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίξε μας έναν αποσυμβολισμό ρε jonnie που ν' αγιάση το κορμάκι της!
quote:
9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν.
1)τζόνιμπιγκουντ
2)ΑΙΟΛΟΣ
3)ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ
4)ΝΑΠΟΛΕΟΝ ΒΟΝΑΠΑΡΤΗΣ
creta_farm;;; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2006, 23:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και ΔΕΥΤΕΡΟΣ;;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 03:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)Οταν ακούς τη λέξη "Θεός" ποια εικόνα σου έρχεται αμέσως στο μυαλο?
Eνας είναι ο metal-GOD..!!!!!!

2)Θα εμπιστευόσουν μία ή περισσότερες εναλλακτικές θεραπείες? Κι αν ναι ποια/ποιες??
Mουσικοθεραπέία,μέσα σε βαρειά Βρεταννική ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΑ,τσιμπολογώντας ατσαλόσυρμα,αντί γιά πασατέμπο...
3)Βουνό ή Θάλασσα? Ποιο από τα δύο σε γοητεύει/γαληνεύει περισσότερο?

4)Ποιοι είναι οι 2 μεγαλύτεροι φόβοι σου?
Να μου τρώνε το μυαλό,χωρίς να το παίρνω χαμπάρι

5)Σε περίπτωση που η ανθρωπότητα ερχόταν σε επαφή με εξωγήινους, ποια πιστεύεις πως θα ήταν η σχέση της μαζί τους? α)φιλική/ειρηνική, β)πολεμική/εχθρική, γ)άλλοτε ειρηνική και άλλοτε εχθρική
Εχθρική…

6)Αν τελικά ισχύει η μετενσάρκωση και στην επόμενη ζωή ήξερες ότι θα είσαι κάποιο ζώο, ποιο θα ήθελες να είναι αυτό?
Το καλύτερο εκ των ζώντων οργανισμών..ΑΜΝΟΕΡΗΦΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ,,,

7)Βάλε τις παρακάτω τέχνες σε σειρά από την καλύτερη προς την χειρότερη(ή λιγότερο καλή), σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά σου αισθητικά κριτήρια. α)Βυζαντινή/Χριστιανική, β)Αρχαια Ελληνική, γ)Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός), δ) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)
β,γ,δ,α
8)Ανάφερε τα αγαπημένα σου ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4). Δηλαδή αυτούς που θαυμάζεις περισσότερο, ή που θεωρείς πρότυπο κτλ.


9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν.
Χίτλερ

Bush

10)Στο άκουσμα της λέξεως "Ελλάδα", γράψε τις 3 λέξεις που σου έρχονται αμέσως στο μυαλό.
Τι Μαδρίτη ,τι Καπανδίτι....
Οι Ελληνάρες,που κόλλησαν 27 κιλά τσίχλες,ακόμα και κάτω απο στα μαρμάρινα καθίσματα,των Ηρωδείου..(που αφαίρεσαν οι αρχαιολόγοι στη συντήρηση του μνημείου)
Οι νεόπλουτοι Νεοέλληνες που κτίζουν μεζονέτες,οδηγούν τη τζιπάρα,μιλώντας στο κινητό,και δε σέβονται ποτέ ούτε το διπλανό...
αυτοεπιβεβαιώνοντας την ύπαρξη,και το γήινο σκοπό τους καθημερινώς...
11)Γράψε με μία πολύ σύντομη πρόταση τι σε έχει διδάξει η ζωή μέχρι τώρα?
Να προσπαθώ να γλεντάω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ,φιλοσοφώντας διαρκώς..

12)Ποιο είναι το τρομακτικότερο όνειρο που έχεις δει?
Οτι ο θάνατος ήταν η κάργια ,που θα κτυπούσε τα φτερά της στα κεραμύδια....,μετά killed by death,εισερχόμενος σε φέρετρο βαρύ μεταλλικό,με καρφιά, όπου εκτός από τη μάνα μου κανείς πια δε με θυμόταν....

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akris
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 04:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)Οταν ακούς τη λέξη "Θεός" ποια εικόνα σου έρχεται αμέσως στο μυαλο?
-Ένας άνδρας που δεν μπορώ να διακρίνω τα χαρακτηριστικά του προσώπου του.

2)Θα εμπιστευόσουν μία ή περισσότερες εναλλακτικές θεραπείες? Κι αν ναι ποια/ποιες??
-Μόνο ένα καλό μασαζ (αν θεωρείτε μορφή θεραπείας)

3)Βουνό ή Θάλασσα? Ποιο από τα δύο σε γοητεύει/γαληνεύει περισσότερο?
-Θάλασσα.

4)Ποιοι είναι οι 2 μεγαλύτεροι φόβοι σου?
-Πνιγμός.
-Αράχνες

5)Σε περίπτωση που η ανθρωπότητα ερχόταν σε επαφή με εξωγήινους, ποια πιστεύεις πως θα ήταν η σχέση της μαζί τους? α)φιλική/ειρηνική, β)πολεμική/εχθρική, γ)άλλοτε ειρηνική και άλλοτε εχθρική
-Το γ.

6)Αν τελικά ισχύει η μετενσάρκωση και στην επόμενη ζωή,ήξερες ότι θα είσαι κάποιο ζώο,ποιο θα ήθελες να είναι αυτό?
-Αέτος, Ελεύθερος κ ωραίος...

7)Βάλε τις παρακάτω τέχνες σε σειρά από την καλύτερη προς την χειρότερη(ή λιγότερο καλή), σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά σου αισθητικά κριτήρια. α)Βυζαντινή/Χριστιανική, β)Αρχαια Ελληνική, γ)Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός), δ) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)
-α) Αρχαια Ελληνική
-β) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)
-γ) Βυζαντινή/Χριστιανική
-δ) Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός).

8)Ανάφερε τα αγαπημένα σου ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4). Δηλαδή αυτούς που θαυμάζεις περισσότερο, ή που θεωρείς πρότυπο κτλ.
-Λεωνίδας.
-Αλέξανδρος.
-Ρόμμελ.
-Κροιφφ(λίγο, άκυρως με τους παραπάνω, αλλά είναι).

9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν.
-Χίτλερ.
-Δαρβίνος.
-Μπους.
-Κάθε τούρκος.

10)Στο άκουσμα της λέξεως "Ελλάδα", γράψε τις 3 λέξεις που σου έρχονται αμέσως στο μυαλό.
-α) Πολιτισμός.
-β) Ηρωισμός
-γ) Αλληλοσπαραγμός

11)Γράψε με μία πολύ σύντομη πρόταση τι σε έχει διδάξει η ζωή μέχρι τώρα?
- Μια ζωή την έχουμε και αν δεν την γλεντήσουμε.......

12)Ποιο είναι το τρομακτικότερο όνειρο που έχεις δει?
-Ότι είμαι σε μοναστήρι με ένα σωρό παπάδες....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 05:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1) του Θεού
2) Όλες εκτός απο την κλασσική μέθοδο κ την κινέζα να με πατεί στα ψαχνά
3) Αναλόγως, κυρίως βουνό όμως...
4) Ο άνθρωπος που με αγαπάει να μή μου ξαναμιλήσει, ο θάνατος
5) Φιλική (εκτός κ αν επίμονα προσπαθούσαμε να αυτοκτονήσουμε με το να τους επιτεθούμε)
6) Ζέβρα
7) β,γ,δ,α
8)
α) Dirty Harry,
β) Darth Vader,
γ) Sledge Hammer
(http://www.sledgehammeronline.com)
δ), Gandalf the White

9) Kara-gioz, Χλαπάτσας, Ιούδας, Πόκεμον
10) Σημαία, Θάλασσα, ουρανός
11) Όσο ζείς μαθαίνεις
12) Ότι κοιμόμουν στον ύπνο μου και πέθανα μα όταν ξύπνησα ήμουν ακόμα νεκρός
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 10:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε εδώ δεν μπορούσα να αντισταθώ...

Πάμε :

1)Οταν ακούς τη λέξη "Θεός" ποια εικόνα σου έρχεται αμέσως στο μυαλο?

Ένας τύπος με κουκούλα, χωρίς πρόσωπο που μιλάει με ηχώ.


2)Θα εμπιστευόσουν μία ή περισσότερες εναλλακτικές θεραπείες? Κι αν ναι ποια/ποιες??

Δεν υπάρχουν εναλλακτικές θεραπείες...Υπάρχουν θεραπείες και μη-θεραπείες! Θα εμπιστευόμουν λοιπόν ο,τιδήποτε πίστευα πως θα με κάνει καλά!


3)Βουνό ή Θάλασσα? Ποιο από τα δύο σε γοητεύει/γαληνεύει περισσότερο?

Βουνό! Μου δίνει την ψευδαίσθηση του απάτητου.


4)Ποιοι είναι οι 2 μεγαλύτεροι φόβοι σου?

α) Ο θάνατος

β) Ο καθρέπτης (μη την ψάχνεις, μεγάλη ιστορία!)


5)Σε περίπτωση που η ανθρωπότητα ερχόταν σε επαφή με εξωγήινους, ποια πιστεύεις πως θα ήταν η σχέση της μαζί τους? α)φιλική/ειρηνική, β)πολεμική/εχθρική, γ)άλλοτε ειρηνική και άλλοτε εχθρική

Αν ήμασταν ισχυρότεροι, θα τους σφάζαμε--όπως κάνουμε σε κάθε διαφορετική μορφή ζωής. Αν ήταν αυτοί, δεν μπορώ να ξέρω...Πιθανώς το ίδιο!


6)Αν τελικά ισχύει η μετενσάρκωση και στην επόμενη ζωή,ήξερες ότι θα είσαι κάποιο ζώο,ποιο θα ήθελες να είναι αυτό?

Κούνελος! (Μη γελάς εσύ, σε βλέπω )


7)Βάλε τις παρακάτω τέχνες σε σειρά από την καλύτερη προς την χειρότερη(ή λιγότερο καλή), σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά σου αισθητικά κριτήρια. α)Βυζαντινή/Χριστιανική, β)Αρχαια Ελληνική, γ)Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός), δ) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)

Χμ, δύσκολο...Μάλλον κάτι σε γβδα αλλά και πάλι ίσως όχι...Δεν βάζω τα ανθρώπινα δημιουργήματα σε σύνολα...


8)Ανάφερε τα αγαπημένα σου ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4). Δηλαδή αυτούς που θαυμάζεις περισσότερο, ή που θεωρείς πρότυπο κτλ.

α) ο George Orwell (πραγματικός αντιεξουσιαστής και όχι σαν κάτι γιαλαντζί δήθεν αριστερούς)

β) ο Albert Einstein (γιατί είναι και Εβραίος, έτσι για να γουστάρουμε )

γ) ο Tyler Durden (ναι ε; τι μας λες; )

και...δ) ο Γαλιλαίος (γιατί σε χρόνια δύσκολα ήθελε balls για να κάνει ό,τι έκανε άσχετα αν τον λένε "δειλό")


9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν.

α) ο Κρέων (ο κολλημένος με τα "δίκια της πατρίδος", απάνθρωπος τυραννίσκος)

β) ο Αρτέμης Μάτσας ("μα μίλα, γιατί δε μιλαςςς; οι Γερμανοί είναι φίλοι μαςςς!)

γ) ο κλασικός ο μ@λ@κ@ς ο Έλληνας

και...δ) ο Γαλιλαίος (γιατί ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να ξανακούσω τη φράση "μα και τον Γαλιλαίο θα τον καίγανε στην πυρά" από κάτι τυχάρπαστους, ανήκοντες προφανώς στην κατηγορία γ) )


10)Στο άκουσμα της λέξεως "Ελλάδα", γράψε τις 3 λέξεις που σου έρχονται αμέσως στο μυαλό.

α) Μπλε

β) Σουβλάκια (ε ρε τι κάνει η έλλειψη! )

γ) (λίγο) Λιακάδα (ρε παιδιά!)


11)Γράψε με μία πολύ σύντομη πρόταση τι σε έχει διδάξει η ζωή μέχρι τώρα?

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι

(εναλλακτικά)

μην την εξευτελίζεις (τη ζωή λέμε)
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες


12)Ποιο είναι το τρομακτικότερο όνειρο που έχεις δει?

Μια μαυροντυμένη γριά να μου κάνει τάκλιν--ναι, ναι καλά ακούσατε--ενώ κάνω ποδήλατο! Το θυμάμαι και ανατριχιάζω ακόμη και τώρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 10:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hallo ιουδαίε παπά!

Κρόϊφ, Άγιαξ-ΠΑΟ, Akris;
Μεσήλικα...
Παππού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 10:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... durden!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 10:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ήμασταν ισχυρότεροι, θα τους σφάζαμε--όπως κάνουμε σε κάθε διαφορετική μορφή ζωής. Αν ήταν αυτοί, δεν μπορώ να ξέρω...Πιθανώς το ίδιο!
...και αν αντικαταστήσουμε αυτό το "σφάζαμε" με μία άλλη λέξη* παρεμφερούς νοήματος, μας προκύπτει μια σαφώς ερωτική σχέση!!!

(*)ντρέπομαι να την γράπσω...

Edited by - Αίολος on 04/06/2006 10:51:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 10:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αν ήμασταν ισχυρότεροι, θα τους σφάζαμε--όπως κάνουμε σε κάθε διαφορετική μορφή ζωής. Αν ήταν αυτοί, δεν μπορώ να ξέρω...Πιθανώς το ίδιο!
...και αν αντικαταστήσουμε αυτό το "σφάζαμε" με μία άλλη λέξη* παρεμφερούς νοήματος, μας προκύπτει μια σαφώς ερωτική σχέση!!!

(*)ντρέπομαι να την γράπσω...



Την καλημέρα μου, Αίολε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 11:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κσύπνησα με κέφια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
S_a
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 12:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους S_a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους,

Πράγματι πολύ ενδιαφέρον θέμα, τόσα θέματα μαζεμένα!

1)Οταν ακούς τη λέξη "Θεός" ποια εικόνα σου έρχεται αμέσως στο μυαλο?

ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ, ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.

2)Θα εμπιστευόσουν μία ή περισσότερες εναλλακτικές θεραπείες? Κι αν ναι ποια/ποιες??

ΤΗΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ. Η ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΟΣΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΜΑΣ.

3)Βουνό ή Θάλασσα? Ποιο από τα δύο σε γοητεύει/γαληνεύει περισσότερο?

ΞΑΝΑ ΤΗ ΦΥΣΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ/ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.

4)Ποιοι είναι οι 2 μεγαλύτεροι φόβοι σου?

Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ

5)Σε περίπτωση που η ανθρωπότητα ερχόταν σε επαφή με εξωγήινους, ποια πιστεύεις πως θα ήταν η σχέση της μαζί τους? α)φιλική/ειρηνική, β)πολεμική/εχθρική, γ)άλλοτε ειρηνική και άλλοτε εχθρική

ΛΟΓΙΚΑ ΤΟ Γ)

6)Αν τελικά ισχύει η μετενσάρκωση και στην επόμενη ζωή,ήξερες ότι θα είσαι κάποιο ζώο,ποιο θα ήθελες να είναι αυτό?

ΛΙΒΕΛΟΥΛΑ

7)Βάλε τις παρακάτω τέχνες σε σειρά από την καλύτερη προς την χειρότερη(ή λιγότερο καλή), σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά σου αισθητικά κριτήρια. α)Βυζαντινή/Χριστιανική, β)Αρχαια Ελληνική, γ)Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός), δ) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)

Η ΤΕΧΝΗ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΠΟΧΗ. ΩΣ ΜΕΛΕΤΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΣΣΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΣΥΝΗΔΗΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΚΡΙΝΩ.

8)Ανάφερε τα αγαπημένα σου ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4). Δηλαδή αυτούς που θαυμάζεις περισσότερο, ή που θεωρείς πρότυπο κτλ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΤΥΠΑ. ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΖΗΣΑΝ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΛΤΟΥΡΕΣ.

9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΣΩΣΤΗ...ΛΟΓΙΚΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ. ΜΗΔΕΝΟΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.

10)Στο άκουσμα της λέξεως "Ελλάδα", γράψε τις 3 λέξεις που σου έρχονται αμέσως στο μυαλό.

ΑΡΧΑΙΟΛΑΓΝΙΑ
ΞΕΝΟΦΟΒΙΑ
Η ΜΟΝΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ / ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΤΑ ΣΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ.

11)Γράψε με μία πολύ σύντομη πρόταση τι σε έχει διδάξει η ζωή μέχρι τώρα?

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΛΑΠΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

12)Ποιο είναι το τρομακτικότερο όνειρο που έχεις δει?

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ: ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΤΑΩ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΡΟΦΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΑΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ!

ΑΥΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S_a
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 12:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους S_a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KEKTHMENH TAXYTHTA

ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ 11) ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΑΠΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 15:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Γλώσσα (γραφή) λανθάνουσα λέει την αλήθεια"...
...ή "γλώσσα (γραφή) λανθάνουσα προτρέχει διανοίας";;;

Καλώς μας ήρθες S_a!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S_a
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 16:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους S_a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
"Γλώσσα (γραφή) λανθάνουσα λέει την αλήθεια"...
...ή "γλώσσα (γραφή) λανθάνουσα προτρέχει διανοίας";;;

Καλώς σας βρήκα και χαρηκα πολύ γαι την γνωρημία!Αγαπητέ Αίολε, συνήθως συμφωνώ με το παραπάνω και ανατρέχω σ' αυτό αλλά αν και δυσκολευομαι με τις ανθρώπινες σχέσεις ποτέ δεν θα πλήγωνα κάποιον εν γνώση μου. Αλλά αυτό μάλλον δεν έχει να κάνει με το θέμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 19:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην τα παίρνεις πολύ στα σοβαρά...
Πλακίτσα γνωριμίας κάνω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 19:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου S a τα λάθη είναι ανθρώπινα..

Επειδή βλέπω έδωσες διόρθωση.. και μάλιστα εντός ολίγων λεπτών, υποθέτω λοιπόν οτι δεν γνωρίζεις οτι μπορείς να διορθώσεις (edit) κάτι που έγραψες και το μονιμοποίησες, εντός 3 ωρών.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 21:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο αποσυμβολισμος θα έρθει μάλλον όταν πάω στο βουνό

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 23:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

"Γλώσσα (γραφή) λανθάνουσα λέει την αλήθεια"...
...ή "γλώσσα (γραφή) λανθάνουσα προτρέχει διανοίας";;;

Καλώς σας βρήκα και χαρηκα πολύ γαι την γνωρημία!Αγαπητέ Αίολε, συνήθως συμφωνώ με το παραπάνω και ανατρέχω σ' αυτό αλλά αν και δυσκολευομαι με τις ανθρώπινες σχέσεις ποτέ δεν θα πλήγωνα κάποιον εν γνώση μου. Αλλά αυτό μάλλον δεν έχει να κάνει με το θέμα...



γουελκαμ στο φορουμ φιλτατε S_a!

μην στενοχωριεσαι, ολοι καταλαβαν οτι ελειπε το ΜΗΝ...

αλλά αν και νεο μελος, γραφτηκες στην ιστορια του εσωτερικα εξ αιτιας του


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 22:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι απαντήσεις του κουίζζζζζ ? Γιατρέ τί έχω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 02:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ALOS

Οι απαντήσεις του κουίζζζζζ ? Γιατρέ τί έχω



ως ολιστικος αποσυμβολιστης (οπως ηταν ολιστικος ντετεκτιβ ο διασημος Ντερκ Τζεντλι) πρεπει να σας αποσυμβολισω ολιστικα και μου λειπουν στοιχεια, δηλαδη συμμετοχες

λειπουν πολλοι ακομη!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 14:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ μας το κλωθοφέρνεις jonnie μας και θα με αναγκάσεις ν' αρχίσω ν' αποσυμβολίζω εγώ.
Και αποσυμβολίζω καλά, δηλαδή μέχρι να...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 14:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολύ μας το κλωθοφέρνεις jonnie μας και θα με αναγκάσεις ν' αρχίσω ν' αποσυμβολίζω εγώ.
Και αποσυμβολίζω καλά, δηλαδή μέχρι να...!



ελευθερα συναδελφε, αρκει να μην τσουζει


δε σου λειπουν ομως καποιοι?

ο βριλης, η μεντεκ, ο πανό, κτλ κτλ???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 22:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάκσει. Επείσθην!
Θα κάνω βόλτες εδώ γύρω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 15:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)Οταν ακούς τη λέξη "Θεός" ποια εικόνα σου έρχεται αμέσως στο μυαλο?
φυση,μοναξια,υπερτατος νους...

2)Θα εμπιστευόσουν μία ή περισσότερες εναλλακτικές θεραπείες? Κι αν ναι ποια/ποιες??
κατι σε γιογκα...

3)Βουνό ή Θάλασσα? Ποιο από τα δύο σε γοητεύει/γαληνεύει περισσότερο?
και το βουνο και η θαλασσα... αλλα πιο πολυ τα δαση...
ενα δασος στον βυθο της θαλασσας θα ηταν οτι πρεπει!

4)Ποιοι είναι οι 2 μεγαλύτεροι φόβοι σου?
να βρεθω νυχτα και μονος στο κεντρο του ειρηνικου...
ο θανατος αγαπημενου ανθρωπου.

5)Σε περίπτωση που η ανθρωπότητα ερχόταν σε επαφή με εξωγήινους, ποια πιστεύεις πως θα ήταν η σχέση της μαζί τους? α)φιλική/ειρηνική, β)πολεμική/εχθρική, γ)άλλοτε ειρηνική και άλλοτε εχθρική
τι να σου πω τωρα?
δεν ξερω.

Αν τελικά ισχύει η μετενσάρκωση και στην επόμενη ζωή,ήξερες ότι θα είσαι κάποιο ζώο,ποιο θα ήθελες να είναι αυτό?
τυραννοσαυρος...

7)Βάλε τις παρακάτω τέχνες σε σειρά από την καλύτερη προς την χειρότερη(ή λιγότερο καλή), σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά σου αισθητικά κριτήρια. α)Βυζαντινή/Χριστιανική, β)Αρχαια Ελληνική, γ)Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός), δ) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)
β
γ
δ
α

8)Ανάφερε τα αγαπημένα σου ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4). Δηλαδή αυτούς που θαυμάζεις περισσότερο, ή που θεωρείς πρότυπο κτλ
Σωκρατης
Χαρι Κιο
ουφφφ...θελει σκεψη και δεν εχω χρονο.

9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν
φασιστες
Τσαλικης
και πολλοι ακομη...

10)Στο άκουσμα της λέξεως "Ελλάδα", γράψε τις 3 λέξεις που σου έρχονται αμέσως στο μυαλό.
Εσεται ημαρ...
Ανθρωπος...

11)Γράψε με μία πολύ σύντομη πρόταση τι σε έχει διδάξει η ζωή μέχρι τώρα?
μη λογομαχεις με εναν ηλιθιο γιατι θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε νικησει λογο πειρας.

12)Ποιο είναι το τρομακτικότερο όνειρο που έχεις δει?
προσπαθουσαν να βιασουν την κοπελα μου...
φρικη...

when the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 02:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)Οταν ακούς τη λέξη "Θεός" ποια εικόνα σου έρχεται αμέσως στο μυαλο?

Δεν ξέρω... Δύσκολη μου φαίνεται η ερώτηση. Νομίζω ότι επικεντρώνομαι σε ένα πολύ μικρό σημείο του. Συγκεκριμένα στο ρούχο που φοράει και πιο συγκεκριμένα πάνω στην καρδιά. Φοράει κάτι που έχει χρυσαφί και κόκκινα σχέδια.(Είναι εξανθρωπισμένος στην εικόνα)


2)Θα εμπιστευόσουν μία ή περισσότερες εναλλακτικές θεραπείες? Κι αν ναι ποια/ποιες??

Η φρουτοφαγία και ο καλός ύπνος γιατρεύει τα πάντα. (Εντάξει, όχι και τα πάντα, αλλά τις ιώσεις και τα κρυώματα πιο καλά κι από αντιβιωτικά νομίζω).


3)Βουνό ή Θάλασσα? Ποιο από τα δύο σε γοητεύει/γαληνεύει περισσότερο?

Με γαληνεύει το βουνό. Η θάλασσα με γοητεύει γιατί αλλάζει μορφές και χρώματα.


4)Ποιοι είναι οι 2 μεγαλύτεροι φόβοι σου?

1ος: Να μην πάθει κάποιος από τα αγαπημένα μου πρόσωπα κάτι μη αναστρέψιμο.
2ος: Αυτόν τον καιρό φοβάμαι όταν γυρίζω μόνη σπίτι μη μου επιτεθεί κανείς. Στην περιοχή που μένω έχουν συμβεί διάφορα και εμένα προσωπικά επίσης.


5)Σε περίπτωση που η ανθρωπότητα ερχόταν σε επαφή με εξωγήινους, ποια πιστεύεις πως θα ήταν η σχέση της μαζί τους? α)φιλική/ειρηνική, β)πολεμική/εχθρική, γ)άλλοτε ειρηνική και άλλοτε εχθρική

Δεν ξέρω. Πάντως αν κάποιος από τους δυο άρχιζε πόλεμο, αυτοί θα ήμασταν εμείς.


6)Αν τελικά ισχύει η μετενσάρκωση και στην επόμενη ζωή,ήξερες ότι θα είσαι κάποιο ζώο,ποιο θα ήθελες να είναι αυτό?

Θα ήθελα να ήμουν κατσικάκι για να με σφάζανε το Πάσχα και να ξαναγινόμουνα γρήγορα άνθρωπος.


7)Βάλε τις παρακάτω τέχνες σε σειρά από την καλύτερη προς την χειρότερη(ή λιγότερο καλή), σύμφωνα πάντα με τα προσωπικά σου αισθητικά κριτήρια. α)Βυζαντινή/Χριστιανική, β)Αρχαια Ελληνική, γ)Δυτικοευρωπαϊκή(αναγέννηση/διαφωτισμός), δ) Ανατολικές (κινέζικη/ιαπωνική/βουδιστική/ινδουιστική κ.τ.λ.)

β, γ, δ, α


8)Ανάφερε τα αγαπημένα σου ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4). Δηλαδή αυτούς που θαυμάζεις περισσότερο, ή που θεωρείς πρότυπο κτλ.

Μαρία Κιουρί, Μπαχ, Ντα Βίντσι, Περσεφόνη


9)Ομοίως, ανάφερε τα χειρότερα ιστορικά/μυθολογικά πρόσωπα(από 1 μέχρι και 4).Δηλαδή τα περισσότερο αντιπαθητικά,υπερεκτιμημένα ή παράδειγματα προς αποφυγήν.

Η ωραία Ελένη

10)Στο άκουσμα της λέξεως "Ελλάδα", γράψε τις 3 λέξεις που σου έρχονται αμέσως στο μυαλό.

Αγελάδα: (Ήταν ο πρώτος συνειρμός που έκανα στα 3 μου ακούγοντας τη λέξη Ελλάδα-μοιάζει ηχητικά με την αγελάδα-όταν έμενα στην Γερμανία. Τύχαινε και περνούσαμε εκείνη τη στιγμή από ένα λιβάδι με αγελάδες και έτσι νόμιζα ότι η Ελλάδα έχει πολλές αγελάδες.)
Γερμανία: (Είναι η δεύτερη πατρίδα μου. Ο πατέρας μου είναι Έλληνας η μητέρα είναι Γερμανίδα)
Ιστορία: Νομίζω δε χρειάζεται αιτιολόγηση.


11)Γράψε με μία πολύ σύντομη πρόταση τι σε έχει διδάξει η ζωή μέχρι τώρα?

Δείξε αυτοπεποίθηση!


12)Ποιο είναι το τρομακτικότερο όνειρο που έχεις δει?

Ανατριχιάζω μόνο που το σκέφτομαι... Ήμουν λέει σε ένα πατάρι με το φίλο μου και ήθελα να του δείξω κάτι παλιά παιχνίδια που είχαμε καταχωνιάσει εκεί. Ανάμεσα στις σκόνες ήταν και μια Μπαμπούσκα. (Αυτές οι κούκλες που τις ανοίγεις και έχουν μια ίδια μικρότερη μέσα και αυτές με τη σειρά τους άλλη και πάει λέγοντας.) Αυτή, όμως, η Μπαμπούσκα δεν άνοιγε, αλλά ήταν από εκείνα τα παιχνίδια που είχαμε παλιότερα που τα κούρδιζες και έπαιζαν μουσική. Εγώ ήξερα πως η Μπαμπούσκα ήταν χαλασμένη και πως δεν έπαιζε πια το παιδικό τραγουδάκι που έπαιζε παλιότερα αλλά αν την κούρδιζες στρίβοντας τον κορμό της έπαιζε ανάποδα. Δεν ήθελα να ακούσω το σκοπό ανάποδα γιατί έδειχνε τον τρόπο με τον οποίο θα είχα πεθάνει όταν ήμουν μικρή, αν δεν είχα την καλή τύχη να βρίσκομαι δίπλα σε νοσοκομείο (μικρή είχα ένα ατύχημα και κόπηκαν οι φλέβες των χεριών μου). Κούρδισα, λοιπόν, τη Μπαμπούσκα και την πέταξα στο φίλο μου και βιάστηκα να κατέβω από το πατάρι. Δυστυχώς άκουσα μέρος της μελωδίας. Και ανατριχιάζω που θυμάμαι το όνειρο γιατί η μελωδία ηχεί ακόμη στα αυτιά μου. Ήταν τραγουδισμένη από παιδιά και.. δε μπορώ να συνεχίσω, λυπάμαι, είναι δύσκολο στην περιγραφή.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 02:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου starflower, ωραίες απαντήσεις
Πράγματι ο Τσαλίκης είναι από τα χειρότερα ιστορικά πρόσωπα

Να επισημάνω ότι μου άρεσε πολύ η απάντηση του φίλου Timetrapped στην ερώτηση 6)
Ηλεκτροφόρο χέλι, λέει..για να μην πληρώνει ΔΕΗ...χεχε
Αν μη τι άλλο, ορθολογική και ρεαλιστική απάντηση μετά τους θανατηφορους λογαριασμούς που πληρώνουμε και τα αυξημένα πάγια

Ομοίως θα μπορούσε και κάποιος που πληρώνει πολλά στην ΕΥΔΑΠ να απαντήσει στην ερώτηση 6) Καμήλα, μιας και με τόσο νερό που αποθηκεύει στις καμπούρες της δεν έχει αναγκη να αφήσει τον οβολό της στη σχετική δημόσια υπηρεσία...

Αντε να βλέπω κι άλλες συμμετοχές!!!

Δεν κρύβω ότι είμαι πολύ περίεργος να διαβάσω απαντήσεις στο Quiz αυτό από τα παρακάτω μέλη:

-medtech
-Βρίλ
-dim.kar
-PaNo(εδώ ειδικά)
-WWalker

Και πολλών άλλων εννοείται!!!Οι δυνητικοί αποσυμβολιστές, προς το παρόν, ας παραμείνουν στο ακουστικό τους


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 02:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ευχαριστήσω και την φίλη και νέο μέλος iridav, για τη συμμετοχή της, μιας και όσο έγραφα το προηγούμενο ποστ, έγραφε κι εκείνη την απάντησή της και τώρα την πρόσεξα
Αυτό το όνειρο σου φίλη iridav με την Μπαμπούσκα πρέπει να ήταν όντως τρομακτικότατο έτσι όπως το είχες συνδυάσει...
Αυτές οι Μπαμπούσκες...τις θυμάμαι παλιά σε ένα ράφι στο παλιό μας σπίτι...πολύ μυστηριώδεις φιγούρες ρε παιδί μου...
Δεν με τρόμαζαν, αλλά μου προκαλούσαν μυστήριο...


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iridav
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 03:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iridav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα πάλι οι Μπαμπούσκες καθόλου δε με τρόμαζαν παλιότερα. Έπαιζα στη γιαγιά μου όταν ήμουν μικρή με αυτές. Τώρα άμα δω καμία...μακριά!

Δε θέλω να σου πάρω τη δουλειά agnostic αλλά ήδη είναι εύκολο να παρατηρήσει κανείς ότι η Βυζαντινή τέχνη συγκινεί λιγότερο από όλες. Μάλλον επειδή δεν έχει εκφράσεις προσώπων.

:*) Μου αρέσει να ζω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy