ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Προκαλώ......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Idiana Jones
Νέο Μέλος

Papua New Guinea
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 18:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Idiana Jones  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΕΛΦΟΙ! Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ. ΜΗ ΓΙΝΕΣΤΕ ΤΑ ΞΥΛΑ ΠΟΥ ΘΕΡΙΕΥΟΥΝ ΤΗ ΦΩΤΙΑ!

episode 2: THE RETURNΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 19:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε SPECIALGUEST καλως ήρθες.

Μήπως έγινε κάποιο λάθος;
Πατώντας 'quote' επαναλαμβάνεις το μήνυμα κάποιου μέλους ή τμήμα του μηνύματος, σε περίπτωση που θες να το σχολιάσεις.
Κάτω από αυτήν την ένδειξη (quote) συμπληρώνεις τα σχόλιά σου.

Αν θες κάποια βοήθεια σχετικά με το χειρισμό των φόρουμς, ευχαρίστως να σε βοηθήσω αν επικοινωνήσεις στο email μου.

Εκτός βέβαια, εαν συμφωνείς ΑΠΟΛΥΤΑ με τα λεγόμενά μου, οπότε σε ευχαριστώ...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 19:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ThePriest ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΗ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΣΑΦΗΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ....

ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ????

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΑΝΤΑΣ

quote:
Νομίζω ότι οι προτεραιότητες οι δικές μου δεν αφορούν κανένα σε αυτό το site , όπως ούτε οι δικές σου ούτε κανενός , είναι καθαρά προσωπικό θέμα.


ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.
ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΘΕΜΙΤΑ ΟΛΑ.
ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΡΙΝΕΙΣ.
ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΟΧΙ.
ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΕΜΙΤΟ ΑΥΤΟ.
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΘΕΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.
ΕΑΝ ΟΧΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΟΛΟΙ ΑΦΟΒΑ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Idiana Jones
Νέο Μέλος

Papua New Guinea
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 19:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Idiana Jones  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΕΛΦΟΙ! Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ. ΜΗ ΓΙΝΕΣΤΕ ΤΑ ΞΥΛΑ ΠΟΥ ΘΕΡΙΕΥΟΥΝ ΤΗ ΦΩΤΙΑ!

episode 2: THE RETURNΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 19:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπορειτε να δειτε την ουσια αυτων που λεω ;

Αν δεν μπορειτε , τοτε κοιταχτειτε στον καθρεφτη (φιλε Κελσο ) με ή χωρις τα ρουχα σας και αναρωτηθειτε :

Γιατι δεν μπορω να καταλαβω αυτα που λεει;


Χμμμ μια επανάληψη... καλή, ΑΛΛΑ επανάληψη Πάτερ μου...
Αναλογίσθήτε ΑΝ ΙΣΩΣ κατανοώ πολύ περισότερα απο όσα προσπαθείτε να "κρύψετε", εμ... με συγχωρήτε να "ΠΕΙΤΕ" ήθελα να πώ...

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω κουβέντα...

'Οσο για τον εξαίρετο φίλο μου Αντώνιο, απλά να πλω ότι ως ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ των forums ΟΦΕΙΛΩ να ασχοληθώ με ΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝΟΙΓΟΝΤΕ και να παρακολουθώ την ΡΟΗ της κουβέντας, όταν φυσικά υπάρχει ΡΟΗ...

Με αδικής φίλε μου (εμένα προσωπικα), λέγοντας ότι

quote:
ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΦΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ (ΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑΤΕ ΤΟ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟ ΑΕΡΑ;;;)
ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥΡΗ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΑ.
ΤΙ ΕΞΥΠΝΟ!!! (ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΛΟΓΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ)

Νομίζω, ότι την θέση του ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ τη τηρώ με ευλάβια και μάλιστα θρησκευτική θα έλεγα...
Φυσικά ΠΟΥΘΕΝΑ και ΠΟΤΕ δεν έχω διεκδικήσει ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΑΛΑΘΗΤΟ...
Αυτό (ευτυχώς ή δυστυχώς) είναι προνόμοιο του κλήρου...

'Ομως την προσπάθεια για συντονισμό στις συζητήσεις, δεν το κάνω μόνο εγώ, αλλά ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΠΑΞΙΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ του Esoterica.gr...
Και φυσικά ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ κοντά ΜΑΣ με ΚΑΜΙΑ ΒΙΑ...
Είναι πολλά τα μέλη που έχουν ΗΔΗ σηκωθει και φύγει απο το Esoterica.gr και αυτό κατ'εμέ τους ΤΙΜΑ...
Γιατί τι πιό ΤΙΜΙΟ απο το να φύγεις απο εκεί όπου ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙΣ...

Φυσικά αυτό ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΩΡΕΙ ότι δεν ταιριάζει με τα υπόλοιπα μέλη του διαδυκτιακού ΜΑΣ τόπου...
Είναι ΑΔΙΚΟ να προσπαθεί κάποιος να βγάλει τον άλλο ΛΑΘΟΣ, απλά γιατί ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ... Είναι απλά σε άλλο επίπεδο...
Που το παράξενο;;;

Ας μην τα ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ λοιπόν...
Ας αφήσουμε και κάτι για τις επόμενες γενεές.
"ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ"...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 20:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ThePriest αυτό που έχω να σου πω πως κάποιοι από εμάς δεν πιστεύουμε σε όλα αυτά τα θέματα (Ε,βρυκόλακς,στοιχειά κ.α.) αλλά μας αρέσει να ασχολούμαστε με αυτά. Είπες ότι εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις πως δεν μπορείς να καταλάβεις πως συζητάμε για τέτοια θέματα. Εσύ όμως πως έμαθες τη διεύθυνση του forum αφού δεν ασχολείσαι με αυτά? Μήπως την έμαθες από κάποιο περιοδικό που ασχολείται με μεταφυσικά και που <<έτυχε>> να πέσει στα χέρια σου ή μήπως από μία εκπομπή με μεταφυσικά στην τηλεόραση που <<όλως τυχαίως>> έπεσες πάνω της χωρίς να θέλεις να παρακολουθήσεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 20:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΓΙΟΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΦΙΛΕ ThePriest EINAI ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ Κ.Τ.Λ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.
Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ : ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ;
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ.
TO FORUM ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΑΝ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕ ΤΟ, ΚΡΙΝΕ ΤΑ, ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕ + ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΤΙ Π.Χ. Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΑΛΕ ΤΑ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΟΡΑ.
ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ FORUM ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΑΚΡΙΤΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΣΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΤΗΝ! ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ!
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΗΣΙΕΣ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ, ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ (ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΑΓΝΟΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ... ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ).

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 21:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O PRIEST MOU LEEI!!!!!

quote:
Το θεμα , λυπαμαι , αλλα δεν ειναι οι Ε , διαβασε λιγο καλυτερα το πρωτο μυνημα θα καταλαβεις

ALA..........GIA KAKH SOU TIXH FILE PRIEST.....
ORISTE TO PROTO SOU MHNIMA....

quote:
...Mporei na me thewrisete allazona alla par'ol'auta tha ekfrasw tin apopsi mou gia tin pleiopsifia twn thematwn tou forum...

Thewrw oti ola auta peri epsilon , katagwgis ellinwn, siwnistwn ktl den einai tipota parapanw para anoisies. Einai i ekfrasi tis fantasias kapoiwn anthrwpwn twn opoiwn i apotyxia - sinithws - tis koinwnikis tous zwis, tous odigei sto na katafeugoun se themata opws ta proanaferthenta pou thewroun oti tous kanoun na ksehwrizoun.

Mporw na apodeiksw oti oi apopseis pou ekfrazontai einai toulaxiston astiriktes kai malista prokalw opoiondipote na mou apodeiksei to antitheto me epixeirimata....

OLA AYTA TA LEW GIATI PREPEI NA STAMATISOUNME OLOI NA ASXOLOYMASTE ME PRAGMATA POY TO MONO POU KANOYN EINAI NA MAS DIXAZOYN
H SKEPSI MAS PREPEI NA ANALWNETAI STIS PRAGMATIKES ANAGES MAS


..EYXARISTW..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 21:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DILADI POSES FORES THA PREPEI NA TO DIAVASW GIA NA KATALAVW TO KRIFO
NOIMA POU THELEIS NA MAS FANEROSEIS,ALA EMEIS OI DISTIXOI THNITOI
ADINATOUME NA SILABOUME!!!??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sas
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 21:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακομα περιμενω ΠΑΤΕΡ..........να μας αποδειξεται αυτα που ισχυριζεσται......(παντως ειμαι σιγουρος οτι παππας δεν εισαι.......)
ψαρευουμε πληροφοριες για την ομαδα "Ε"; ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ απο εδω γνωριζει κατι που εχει που δεν εχει γραφτεί στον εντυπο τυπο,και σε βιβλια.........;(γιαυτο προκαλούμε; να εξοργισουμε καποιους,και να πουν πραγματα που δεν πρεπει;)
(ο μισθος απο την "κατεχακη" πεφτει;)
με περιεργο τροπο κινησται Πάτερ....................


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 00:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη elixir ,

απευθυνθηκα σε ολους για να ακουσουν αυτοι που δεν καταλαβαν ή χλευαζαν χωρις να κοιταξουν την ουσια

ασφαλως αυτοι που δεν ανηκουν σε αυτη την κατηγορια - οπως εσυ - δεν εμπεριεχονται , ειναι αυτονοητο

Οι περισσοτεροι ανθρωποι πιστευουν , αγαπητη elixir , οτι γνωριζουν τι ειναι καλο γι'αυτους , διαφωνεις; εισαι σιγουρη οτι πιστευουν σωστα;(δεν χρειαζεται απαραιτητα να απαντησεις public απαντησε μεσα σου αυτη την ερωρηση)

Eυχαριστω ,και συγγνωμη για την καθυστερηση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 02:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΤhePriest ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ.Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟΣ ΟΥΤΕ ΕΠΙΠΕΔΟΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝΕ ΠΟΛΥ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΜΑ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΧΑΖΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ?
ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ
ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΖΟΥΜΕ
ΦΙΛΙΚΑ


ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ ΑΞΙΖΟΥΜΕ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 04:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sas,

Αυτη τη φορα θα ειμαι καυστικος....

Πες μου λοιπον τι ακριβως θες να σου αποδειξω οτι δεν ευσταθει

οι ανοησιες περι μπεβατρου , περι διαστημοπλοιων ή για κουφιους Ολυμπους και πρασσειν αλογα ;

σε ξαναπροκαλεσα να μου πεις ενα βιβλιο που να αναφερεται σε αυτα και παρ'ολ'αυτα αρνεισαι... θελω να εχουμε κοινες πηγες για να μην αμφισβητηθει η αληθεια .....

Οσο για κατι αστεια ταλουντ = ντουλατ κωδικο για ενα βουνο που αποκαλυπτει τα "μυστικα" του , ε , ημαρτον , και η φαντασια εχει τα ορια της....

Μην παραπλανητε τον κοσμο και κυριως τα νεα παιδια που το μυαλο τους δεν ειναι "πηγμενο" ...

Οσο για κατεχακη και αλλες τετοιες αηδιες που κατεβαζει η νοσηρη φαντασια σου για μενα σε παρακαλω αν δεν ξερεις ποιος ειμαι και τι κανω καλυτερα να σωπαινεις...(για να μην πω κατι αλλο)

Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 05:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε indigo_boy ,

δεν θεωρω χαζο να ασχολεισαι με οτιδηποτε σαφως ειναι δικαιωμα σου, θεωρω κακο να μην καταλαβανεις ποτε , γιατι και πως να ασχοληθεις με οτιδηποτε γιατι μπορει να σε αποπροσανατολισει απο αυτο που στην πραγματικοτητα πρεπει να ασχοληθεις...

Αυτο ειναι μια αποψη μου για το τι πρεπει να εχει κατα νου ενας ανθρωπος στην πορεια της ζωης του ... την οποια εχω εκφρασει πολλακις σε αυτο το topic...


Ευχαριστω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 05:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε εχεμβροτε

OLA AYTA TA LEW GIATI PREPEI NA STAMATISOUNME OLOI NA ASXOLOYMASTE ME PRAGMATA POY TO MONO POU KANOYN EINAI NA MAS DIXAZOYN
H SKEPSI MAS PREPEI NA ANALWNETAI STIS PRAGMATIKES ANAGES MAS

αυτο ειναι που με απασχολει.....

Ελπιζω να καταλαβες και να αρχισεις ,αν θες φυσικα, να ρωτας κατι αλλο ή να πεις οτιδηποτε πιστευεις για την ορθοτητα αυτου που με απασχολει...

Ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 09:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ESENA APASXOLEI OXI EMENA.
LYSE TO PROVLIMA MONOS SOU
OUTE KIESY MALON XEREIS
PIO AKRIVOS EINAI TO PROVLIMA SOU.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 09:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'ΟΤΑΝ ΜΙΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ'....
ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ.

ΔΙΧΑΣΜΟΣ?...ΝΑΙ!...ΤΡΕΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΩΡΑ...ΜΑ+ ΜΕΣΑ ΣΑΣ...

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΧΑΣΜΟ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΝΟΤΗΤΑ...
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΧΑΣΜΟΣ!
ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΤΟ 1
ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΘΕΟ...
ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΧΑΣΜΟΥ ΤΟΥ 2...ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΝΕΡΩΣΗΣ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ...
3...
ΦΙΛΤΑΤΕ ...ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!...+ΕΣΥ ...

...ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΗ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!?
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΑΘΕΛΑ ΤΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙ ΟΛΑΣ ΣΕΛΙΔΑ...Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...
ΕΙΠΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΣ ΕΞΕΛΑΒΕΣ ΜΙΑ ΕΙΡΩΝΙΑ...
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ,ΕΙΡΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ,ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΞΕΙΣ...ΜΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ...

Η ΓΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ...
ΑΛΛΑ +ΟΧΙ...
ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ Ν'ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ...
ΗΤΑΝ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ...
ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ...
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ!...

'ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ'....ΟΥΔΕΝ ...'Ε'ΙΔΑ...
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!
ΕΣΕΙΣ ΟΜΩΣ?...
ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ...
ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΤΕ...
ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ...
ΣΑΣ...
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣΣ,ΑΤΜΑ


ΥΓ!...ΤΡΕΙΣ ΑΚΟΜΗ(!) ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕΤΑ ...ΘΑ ΕΙΣΕΛΘΩ...ΠΑΛΙ...
(ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΛΑΒΕΙΣ ΩΣ ΕΙΡΩΝΙΑ(1)...'Η ΩΣ ΜΙΑΝ ΑΚΟΜΗ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΙΣΗ 'Η ΟΧΙ...(1+1)

...(ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ..ΟΤΙ "Η ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΜΟΡΦΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ'... ΑΥΤΟ ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΣΤΟΜΗΣΕ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΕΚΠΝΟΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΚΠΟΡΕΥΣΕ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ...ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ Ο ΔΙΧΑΣΜΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ...)
+ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΩ ΤΟΥΤΟ...ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΙΣΩΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΑΡΧΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗΝ...ΜΑ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ...ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...
ΣΑΜΣΑΡΑ ΦΙΛΤΑΤΕ!...'Η ΚΑΡΟΥΖΕΛ!



"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Edited by - ΑΤΜΑ on 16/02/2003 10:11:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 11:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε εχεμβροτε ,

τότε λοιπον δεν υπηρχε κανενας λογος να αναρωτηθεις ποιο ειναι το θεμα

λυπαμαι για σενα

ρωτησε τον εαυτο σου γιατι εκανες τον κοπο να γραψεις σε αυτο το forum.

Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 12:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη ΑΤΜΑ ,

προφανως δεν καταλαβες γιατι εγραψα ξανα στα λατινικα...

δεν πειραζει, δε θα στο εξηγησω ομως...

ζητησα βοηθεια απο εσας τους γνωστες της αληθειας και δεν μου τη δινετε (τη βοηθεια)

Οσο για το παιχνιδι των λεξεων , ξερεις ,οταν δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεει καποιος ,ευκολα μπορεις να πεις οτι παιζει με τις λεξεις...

Εννοω αυτο που γραφω καλη μου ΑΤΜΑ οχι αυτο που εσυ νομιζεις οτι θελω να εννοησω (το εσυ δεν αναφερεται μονο προσωπικα)

Αλλωστε τα περισσοτερα αρχαια κειμενα οχι μονο ελληνικα εσεις οι ιδιοι αφηνετε να εννοηθει οτι εχουν διφορουμενο νοημα , πως λοιπον κατηγορειτε εμενα οταν ασπαζεστε κειμενα που και αυτα "παιζουν " με τις λεξεις;


Ευχαριστω , θα σε παρακαλουσα επι της ουσιας σχολιο , αν θελεις , αν εχεις να κανεις , ειδαλλως μην αποπροσανατολιζεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 12:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Ευχαριστω , θα σε παρακαλουσα επι της ουσιας σχολιο , αν θελεις , αν εχεις να κανεις , ειδαλλως μην αποπροσανατολιζεις...



TO AYTO


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 13:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
RE THN TOUTOS!!!!
RE THN TOUTOS!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 13:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA......
THELEIS ENA ''PANADOL EXTRA??''
EGW PIRA ENA KAI MOU PERASE O PONOKEFALOS.
ALA XANAMPIKA STO TOPIC KAI ME XANAPIASE!!!
NA SOU DOSW??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 13:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθώντας να βρώ το "νόημα" της κουβέντας, ας γράψω και εγώ κάτι, έτσι επειδή ίσως και να έχει σχέση με την μεταφυσική...

Λοιπόν , μέρα με τη μέρα μαθαίνουμε καινούρια πράγματα...

-Τι θέλεις να πεις

- Όλα δεν είναι έτσι όπως δείχνουν. Αν μπορεί κάποιος να ακούσει και
να κοιτάξει σωστά , τότε θα καταλάβει ότι όλοι και όλα κουβαλάνε από
μια μάσκα.

- Φίλε , μιλάς πολύ περίεργα. Είσαι τρελός ; Ή μήπως ..

- Δεν έχει σημασία και με συγχωρείς που σε διακόπτω. Όλα στη ζωή
είναι πολύ λεπτά. Δε χρειάζεται αρκετή προσπάθεια να σπάσουν.

- Φίλε μου , θα΄θελα να μου πεις όλα όσα ξέρεις , έχουν πράγματι
ενδιαφέρον κι ας ακούγονται περίεργα.

- Λυπάμαι πολύ , μα δεν μπορώ να σου μιλήσω για τίποτα από όλα αυτά.
Είναι το νόημα της ζωής και η ζωή βιώνεται.

- Τουλάχιστον αν μπορούσες να μου δώσεις μοναχά τη σπίθα.

- Τη σπίθα ή το νερό ;

- Τι σημασία έχει ;

- Το νερό θα σου χρειαστεί για να σβήσεις όλα όσα ήξερες μέχρι τώρα.
Όλα εκείνα που δεν σ'αφήνανε μήτε να ακούσεις , αλλά μήτε και να
κοιτάξεις.

- Και η σπίθα ; Δε μου είπες για δαύτη.

- Είναι μια καινούρια αρχή και τίποτα περισσότερο.
Όλες οι αλήθειες είναι τόσο απλές , όσο δύσκολο να ειπωθούν. Αυτή
είναι μια ακόμη αλήθεια....

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 14:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΟΤΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΕ AYTO TO TOPIC ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ (Posted - 15/02/2003 : 12:01:00) ΔΙΕΓΡΑΦΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΠΑΘΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΙΣΤΟΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Ή ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ.

ΤΗΝ ΕΜΜΕΣΗ ΑΛΛΑ ΣΑΦΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙΜΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΑΧΕΣΑΙ........ ΑΛΛΩΣΤΕ

quote:
Που το παράξενο;;;

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 16:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλε indigo_boy ,

δεν θεωρω χαζο να ασχολεισαι με οτιδηποτε σαφως ειναι δικαιωμα σου, θεωρω κακο να μην καταλαβανεις ποτε , γιατι και πως να ασχοληθεις με οτιδηποτε γιατι μπορει να σε αποπροσανατολισει απο αυτο που στην πραγματικοτητα πρεπει να ασχοληθεις...

Αυτο ειναι μια αποψη μου για το τι πρεπει να εχει κατα νου ενας ανθρωπος στην πορεια της ζωης του ... την οποια εχω εκφρασει πολλακις σε αυτο το topic...


Ευχαριστω...


ΑΓΑΠΗΤΕ ΤΗΕPRIEST ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ?ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ.ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΣΠΑΣΤΟΥΝΕ ΕΠΕΙΔΕΙ ΤΗΝ ΑΣΠΑΣΤΗΚΑΜΕ ΕΜΕΙΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΣΠΡΟ Η ΜΑΥΡΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ-ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕΙ? ΑΝ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ?
ΦΙΛΙΚΑ

Υ.Γ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΝ FORUMS Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΟΤΙ ΘΕΜΑ ΘΕΛΕΙ.ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΧΑΖΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ Η ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΝ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 17:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανθρωπε indigoboy ,

Δεν μιλω για αληθεις και ψεματα , μπορεις να αντιληφθεις τι λεω;

αν ενας ανθρωπος δεν εχει να φαει ειναι κακο να θεωρησει αναγκαιο να ικανοποιησει την περιεργεια του να μαθει οτιδηποτε γιατι θα πεθανει απο ασιτια ... το παραδειγμα ειναι χοντρο αλλα στο λεω για να καταλαβεις το νοημα αυτων που θελω να πω...

Για να καταλαβει ενας ανθρωπος τι ειναι αυτο που εχει αναγκη πρεπει να προσπαθει να φτασει στην αυτογνωσια , για να φτασει στην αυτο γνωσια πρεπει μονος του να προσπαθησει , μονος του να αναρωτηθει για την κατασταση της ζωης του , για να ειναι σε θεση αργοτερα να δεχθει την "αληθεια" των διαφορων φιλοσοφιων. Μπορειτε ειλικρινα να μου υποδειξεται φιλοσοφια που να δινει "μεθοδολογια" για κατι τετοιο ;

Καθε φιλοσοφια ειναι μια διαφορετικη εξισωση , ολες οι διαφορετικες εξισωσεις ιδιου τυπου (δηλαδη φιλοσοφια) εχουν κοινο τροπο λυσης , το αποτελεσμα που προκυπτει εφαρμοζοντας τον τροπο λυσης καθε εξισωσης ειναι διαφορετικο..

Φαντασια ειναι οτιδηποτε σκεφτεται το ανθρωπινο μυαλο , το οποιο σκεφτεται τελεια τα παντα...
Σχεδιασε ενα κυκλο με το χερι ,δεν θα βγει τελειος, το μυαλο σου ομως εχει φανταστει ενα τελειο κυκλο πριν τον σχεδιασεις...

Η χρηση της φανατασιας ειναι υποκειμενικη...

Τι εννοεις οταν λες ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ-ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ;
μιλα ξεκαθαρα...

Ποιος σου ειπε οτι πιστευω πως στη ζωη ολα ειναι ασπρο ή μαυρο;

Σημασια για σενα εχει αν ξερω τι ειναι φαντασια , αν πιστευω στο ασπρο ή στο μαυρο , αν καποιος μου λεει τι να πω ή αν αυτα που λεω εχουν βαση και μπορουν να βοηθησουν;

Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 17:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λιλιθ ,

εχω απαντησει σε αυτο που ρωτας σε προηγουμενο μυνημα

ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 18:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να καταλαβει ενας ανθρωπος τι ειναι αυτο που εχει αναγκη πρεπει να προσπαθει να φτασει στην αυτογνωσια , για να φτασει στην αυτο γνωσια πρεπει μονος του να προσπαθησει , μονος του να αναρωτηθει για την κατασταση της ζωης του , για να ειναι σε θεση αργοτερα να δεχθει την "αληθεια" των διαφορων φιλοσοφιων.


ΕΣΥ ThePriest ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThePriest
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 18:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThePriest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανθρωπε indigo_boy ,

προσπαθω...και θα προσπαθω... προσπαθωντας να προσπαθησω...

σου απαντησα σε 2 ερωρησεις σου , γιατι δεν απαντας σε παρακαλω στις δικες μου , οχι απαραιτητα στο forum , απαντα μεσα σου

Θα ηθελα ,μονο,να μου απαντησεις public τι υπαινισσεσαι οταν λες οτι καποιοι-ες μου ειπαν πιο πανω , δεν θελω να δημιουργουνται εντυπωσεις. ευχαριστω προκαταβολικα οτι κι αν αποφασισεις..

εχει σημασια αν εχω φτασει ή οχι ,εγω, στην αυτογνωσια για να μου πεις αν αυτα που λεω εχουν βαση και μπορουν να βοηθησουν ;

Ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 18:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΤΟ 1
ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΘΕΟ...
ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΧΑΣΜΟΥ ΤΟΥ 2...ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΝΕΡΩΣΗΣ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ...
3...

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΑΤΜΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΛΥΣΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΝΑ ΕΠΑΝΑΞΕΤΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1088867
Maintained by Digital Alchemy