ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη - 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 11:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ellovos,
η φωτό σου είναι καταπληκτική γιατί μου άνοιξε την όρεξη


...και τώρα σας αφήνω...πάω να φάω...


α,ρε ellovos τι μας έκανες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 15:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

choice

Υ.Γ.1. Έχει φωτογραφίσει κανείς orbs με μηχανη που χρησιμοποιει φιλμ;;;
Υ.Γ.2. Εχετε τραβήξει φωτογραφία χωρίς flash και να εμφανιστούν orbs σε αυτή;;;


1. ναι.
τα ορμπς πρωτοπαρατηρηθηκαν σε φωτογραφιες με αναλογικες μηχανες, απο κυνηγους φαντασματων σε νεκροταφεια, πριν ανακαλυφθουν οι ψηφιακες.


2. ναι.
εχω εγω κανα δυο, και μερα και σε σκοταδι χωρις φλας.
ο Νταβελης επισης εχει και σε αναλογικη μηχανη ορμπ, και μερα χωρις φλας.


ΥΓ. ρε παιδια μια χαρη: ο,τι εχει σχεση με το Πεντελικο, ριχνετε το εδω, γιατι για την Πεντελη μιλαμε

ορμπς γενικα, απο άλλα μερη, ριχνετε τα στο τοπικ "ορμπς" της φιλης Οστριας, που μιλαμε μονο για ορμπς

θενκς!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 22:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

μερικες φωτογραφιες απο το αριστερο τουνελ, χωρις φλας (γι αυτο ειναι κουνημενες)


προς το εσωτερικο του τουνελ

προς την εισοδο του


και μερικες απο νυχτα με ομιχλη και καργα μικροσωματιδια - φαινονται στην δεσμη του φακου

εδω με τραβαει ο Αντρεας απο το πλαϊ, ενω εγω τραβαω μπροστα

κανενα ορμπ, ουτε στις δικες του ουτε στις δικες μου εκεινη την ωρα


φαινεται οτι οταν τα κυνηγαμε, δεν εμφανιζονται


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 03/02/2007 22:23:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 23:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σπέρα!

Να μία χωρίς flash...

E, και;

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 00:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω βαζω το χερι μου στην φωτια,οτι ειναι αντανακλαση φωτος.
Και εχω ολες τις αποδειξεις που χρειαζονται για να πισω τον ευτο μου οτι ειναι κατι απλο...
Σε οποιαδιποτε σπηλια αν πας(με φακο),σε οποιο διποτε βουνο(βραδυ) και γενικα σε κλειστο χωρο,το 1/2 των φοτογραφιων θα εχει και ενα τουλαχιστον orb...


www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγαν

Edited by - FRODO on 04/02/2007 00:23:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 05:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ορμπς γενικα, απο άλλα μερη, ριχνετε τα στο τοπικ "ορμπς" της φιλης Οστριας, που μιλαμε μονο για ορμπς

θενκς!


ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ

ΣΟΡΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 05:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΡΕ ΘΗΡΙΟ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 14:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

ellovos

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΡΕ ΘΗΡΙΟ;


η πειρα φιλε μου, η πειρα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2007, 14:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


οταν παιζεις με βουνα, ερχεται η στιγμη που σου ζητανε μεσω συγχρονικοτητας, να κανεις συγκεκριμενα πραγματα

δεν γινομαι κατανοητος, το ξερω

θα δειξει...


τεσσερεις και μια...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2007, 01:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ρε φιλε;

Πάλι ανηθικες προτάσεις σου έκαναν οι ανισσόροποι;


Τι είπες; τεσσερις και μια;

Πολύ αινιγματικό σε βλέπω τελευταία.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2007, 04:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ελατε να πουμε ανεκδοτα, να γελασουμε λιγακι, γιατι παρασοβαρεψαμε

φαντασθειτε λεει να εκανε εκπομπη ο Χαρδαβελας για την Πεντελη

φαντασθειτε λεει η εκπομπη να ειχε σκοπο να δειξει το βουνο ολιστικα, και μεγαλο μερος να προερχεται απο νεα προσωπα, που αγαπουν και φροντιζουν το βουνο, και δεν μιλουν για τερατα ή ουφο

φαντασθειτε λεει τα τρια αυτα προσωπα να ειμασταν εγω, ο Πανειος και ο Νταβελης

παραειναι χοντρο ακομη και για ανεκδοτο, ε?


αρα περι συγχρονικοτητας ο λογος, γιατι δεν ειναι ανεκδοτο, ειναι η πραγματικοτητα

αυτο το Σαββατο η εκπομπη ειναι αφιερωμενη στην Πεντελη και θα παρουσιασει σε βιντεο τις αποψεις των Θαναση Ξανθοπουλου, Τασου Πετουρη και Γιαννη Τριανταφυλλη, για την Πεντελη


βαλαμε τα δυνατα μας να αναδειξουμε, ο καθενας με τον τροπο του, το βουνο!

γιατι το ανακοινωνω?

γιατι δεν προκειται να ξανασυμβει αυτη η κεντα

ειπαμε: καθαρη συγχρονικοτητα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2007, 05:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2007, 14:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


κοιτα να γραψεις σε κανα ντιβιντι την εκπομπη εσυ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 04:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ακουσα οτι κυκλοφορει ενας γκοριλας και διαβαλει τους φιλους του Πεντελικου


γκοριιιλα, γκοριιιλα, γκοριιιλα!

πισω γκοριλα!

ατιμο παιδι γκοριλα, θα μου κλεισεις το τσαντιρι...


η παροιμια της ημερας: οποιος σκαβει τον λακο του αλλουνου, πεφτει ο ιδιος μεσα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 19:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΩΣΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΚΠΟΜΠΗ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΊΣ ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΑ.

ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΟΥ. ΑΝ ΣΤΗ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΘΥΜΗΣΟΥ... Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΚΤΙΑ.

ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΑ DVD KAI TA VIDEO ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΤΗ-ΑΓΝΩΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟ TV ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΣΟΥ

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 20:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 22:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω η εκπομπή να τοποθετηθεί αργότερα σε upload/share site ώστε να την κατεβάσουμε άνετα καθώς είναι τουλάχιστον συλλεκτική.

Καλή τύχη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 11:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για σήμερα σάββατο 10 φεβρουαρίου είναι η εκπομπή ??

απαντήστε γρήγορα παρακαλώ !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 15:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

αγνοών

για σήμερα σάββατο 10 φεβρουαρίου είναι η εκπομπή ??

απαντήστε γρήγορα παρακαλώ !


σημερα ειναι φιλε

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 20:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντε Γιάννη μου, καλή επιτυχία σήμερα!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 02:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις τελείωσε η εκπομπή.

Μπράβο παιδιά, σοβαρότατη παρουσία. Extra bonus για την πανέμορφη και ευπροσήγορη Σελήνη. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 04:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


παρουσιαστηκαν τοσες ενδιαφερουσες πτυχες της Πεντελης, που δεν θα εφταναν 3 και 4 εκπομπες για να τις αναλυσουμε.

απο τα βιντεο κοπηκαν αποσπασματα λογω χρονου - πχ το βιντεο μεσα στην σπηλια και στο δεξι τουνελ με εμενα να ξεναγω την Ναντυ, δεν το εδειξαν καθολου.

δεν ξερω τι κοπηκε στο μονταζ απο τα βιντεο του Θαναση και του Τασου.


ειχαμε και τον Φουρακη να μας στελνει συνεχως αδιαβαστους, επεσε και η νανοκατασκευη απο τσιμεντολιθους του Ποδωτα, τι να πρωτοαντικρουσει κανεις και τι να αναλυσει...

γενικως ο χρονος ηταν ελαχιστος για τον καθενα (θαθελα να ημουν καλεσμενος μονο εγω με τον Τσαγκρινο για να πω την αληθεια και ευελπιστω να τον συναντησω καποια στιγμη με τον Τασο και να μαγνητοσκοπησουμε μια συζητηση που θα τριξουν κοκκαλα) και εμεινα με την αισθηση της ανολοκληρωτης παρουσιασης αυτου που ηθελα να πω.


το συνολο ομως πιστευω οτι ηταν θετικο για το βουνο, και αυτο που δεν μου δοθηκε η ευκαιρια να πω στο κλεισιμο της εκπομπης (δεν υπηρχε χρονος για να τοποθετηθουμε οπως στις αλλες εκπομπες) το ειπε δυο φορες ο Χαρδαβελας: το βουνο χρειαζεται την αγαπη μας, την φροντιδα μας, την προστασια μας


ΖΗΤΩ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ, ΖΗΤΩ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΡΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!

ΥΓ. αν κρινω απο την προθυμια του κοινου στα κενα των διαφημισεων, να μαθει για το βουνο και την επιθυμια του να παει στην σπηλια, το μηνυμα που περασε ηταν θετικοτατο!!!

μου ζητουσαν να οργανωσω ομαδικες επισκεψεις για ξεναγηση συα λατομεια του Παρθενωνα, απο απλοι ανθρωποι, μεχρι αρχαιολογοι ...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 04:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Ostria

Αντε Γιάννη μου, καλή επιτυχία σήμερα!


ελπιζω να επιασε η ευχη σου Μαρακι μου!

οχι για μενα, αλλά για το βουνο, το οποίο το ξεσκιζουν αυτην την στιγμη οι λαθρολατομοι.


quote:

Brie Boy

Μόλις τελείωσε η εκπομπή.

Μπράβο παιδιά, σοβαρότατη παρουσία. Extra bonus για την πανέμορφη και ευπροσήγορη Σελήνη.


χαιρομαι που το λες εσυ αυτο καλη μου!

οσο για την Σεληνη, λες να μου εκλεψε την τηλεοπτικη δοξα το σκατο?

τι ηθελα και την πηρα στην εκπομπη?*


* οποιαδηποτε ομοιοτης των συνθηκων με παρελθουσες καταστασεις, αλλων εκπομπων, ειναι απλες συμπτωσεις, στις οποιες εγω δεν πιστευω


quote:

XD

Ελπίζω η εκπομπή να τοποθετηθεί αργότερα σε upload/share site ώστε να την κατεβάσουμε άνετα καθώς είναι τουλάχιστον συλλεκτική.


αν την εγραψε κανεις, εγω θα την ανεβασω

οπως και την βιβλιοπαρουσιαση στους Ασωματους, οταν ευαρεστηθει ο Τασος να την γραψει σε ντιβιντι...


quote:

Troll

ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΑ DVD KAI TA VIDEO ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ.


τωρα γιατι εγω δεν σου εχω εμπιστοσυνη???


ΥΓ. γκοριλα, γκοριλα, γκοριλα...

ειδες τι παθαινει κανεις οταν τον κυριευει ο Εγωισμος και σκαβει τον λακο του αλλουνου?

κουλαρε, και εσυ και οσοι θεωρειτε οτι ενας μαλακας σας κλεβει την δοξα, γιατι πληγωνεστε ασκοπα

ο συγκεκριμενος συνειδητοποιημενος μαλακας δεν επιδιωκει την δοξα - αυτη ειναι η διαφορα μας


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 07:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
johnie σου εχει πει κανεις οτι εχεις ξωτικοφατσα???

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 09:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οσο για την Σεληνη, λες να μου εκλεψε την τηλεοπτικη δοξα το σκατο?

Γιάννη μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά...

Νομίζω ότι η εκπομπή κατάφερε να σταθεί σε αρκετά ρεαλιστικές βάσεις, βάζοντας ταυτόχρονα στο τραπέζι κάποιες ενδιαφέρουσες θεωρίες.

Εγώ πάντως χάρηκα ιδιαίτερα που είδα τον Θανάση (που δεν τον γώριζα) και τον Τάσο. Η παρουσία και των δύο κάλυψε τα κενά που νοιώθω συνήθως μετά από παρόμοιες εκπομπές.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 11:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα
Γιαννη κόπηκαν κάποια πραγματα και σε μενα και στον Τάσο απο οτι μου εγραψε σε μηνυμα....
Επομενο ηταν λογω περιορισμενου χρονου....
Απλα στεναχωρηθηκα γιατι ειχα μιλησει λιγο για τον καταπληκτικο αυτο ανθρωπο τον ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΛΟΥ τον λατρη της ΠΕΝΤΕΛΗΣ και της ΑΤΤΙΚΗΣ ΓΗΣ... και δεν ακουστηκε....

Οστρια γραφει

quote:
Εγώ πάντως χάρηκα ιδιαίτερα που είδα τον Θανάση (που δεν τον γώριζα) και τον Τάσο. Η παρουσία και των δύο κάλυψε τα κενά που νοιώθω συνήθως μετά από παρόμοιες εκπομπές.

Αφου μπορεσαμε και καναμε αυτο που λες Οστρια τουλαχιστον εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 11:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα την εκπομπή μέχρι της μία περίπου, ήταν αρκούντως ενδιαφέρουσα αλλά την παράσταση την έκλεψε η κόρη σου JBG, απλά κούκλα!

Υ.Γ.
Κοιτάζω στα γνωστά στέκια μπας και βρω κανένα link της εκπομπής..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 12:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και το θέμα της Πεντέλης ξανάγινε In..

Πριν αρκετό καιρό διαβάζοντας το βιβλίο «Μυστήρια της Δύσης» (ISBN 960-6669-03-3) από τις εκδόσεις «ΔΟΜΗ» συνάντησα ένα θέμα με τίτλο, «Εκεί που όλα είναι ανάποδα» (σελ. 376) το οποίο περιέγραφε πως λίγο πιο έξω από την Ρώμη, στο χωρίο “Rocca di Papa” (Βράχος του Πάπα -Ευγένιου του 3ου-) υπάρχει ένα τμήμα δρόμου μήκους περίπου 100μ. στο οποίο παρουσιάζεται φαινόμενο αντίστροφης κλήσης (κατηφόρα->ανηφόρα ανηφόρα->κατηφόρα) όμοιας υφής θα έλεγα με αυτά που περιγράφονται για τον γνωστό δρόμο της Νέας Μάκρης / Πεντέλης.

Σύμφωνα με το εν λόγο βιβλίο (σελ. 378) γεωλόγος που ασχολήθηκε με το φαινόμενο της περιοχής, διέγνωσε πως υπάρχει ελαφριά κλήση (κατηφορική) στον δρόμο (η περιοχή βρίσκεται πλησίον χείλους ηφαιστείου) ενισχύοντας το παράδοξο της υπόθεσης αποκλείοντας οπτική πλάνη, αν και φυσικά θα πρέπει να γίνουν περισσότερες μελέτες στον χώρο για ασφαλή συμπεράσματα.

Αντίθετα στην σελίδα http://www.fosar-bludorf.com/archiv/rocca_eng.htm μεταξύ άλλων μαθαίνουμε πως οι μετρήσεις της ανηφόρας έδειξαν κατηφόρα οπότε έχουμε ενδεχόμενη οπτική απάτη ή μήπως τα όργανα αστόχησαν ευρισκόμενα εντός του ιδιόρρυθμου χώρου; -το ίδιο ακριβώς φαινόμενο και προβληματισμό που εξέφρασε και ο ΜΠΛΑΝΟΣ στο βιβλίο του «Πέρα από το Αίνιγμα της Πεντέλης» σελ. 107-108 *ή 87-89 στο παλαιότερο "Το Αίνιγμα της Πεντέλης"* για τα φαινόμενα του δρόμο της Νέας Μάκρης / Πεντέλης.

Ψάχνοντας το θέμα στο Δίκτυο χάθηκα σε αρκετές σελίδες με δεκάδες υποτιθέμενες «πληροφορίες» για περιοχές μαγνητικών ανωμαλιών.
Μεταξύ των οποίων και η λεπτομέρεια από την WikiPedia (που δεν αναφέρει από όσο είδα την υποτιθέμενη μαγνητική ανωμαλία είτε στο http://en.wikipedia.org/wiki/Rocca_di_Papa ή στο αναλυτικότερο http://it.wikipedia.org/wiki/Rocca_di_Papa -για μετάφραση από Ιταλικά δείτε στο http://babelfish.altavista.com/) πως ο γνωστός Marconi διεξήγαγε στο Rocca di Papa μεταξύ του 1922 και 1935 δεκάδες πειράματα ραδιοφωνικών μεταδόσεων στο ανεγερθέν το 1889 Γεωδυναμικό παρατηρητήριο της περιοχής, γεγονός ιντριγκαδόρικο (και για την δικιά μας Πεντέλη αν σκεφτούμε τις αναλογίες.. Ύποπτος Δρόμος, Γεωδυναμικό Ινστιτούτο, Ηλεκτρομαγνητικά Πειράματα) αλλά μπορεί και τυχαίο καθώς η περιοχή μέχρι τις αρχές του 20ου αιώνα ήταν πόλος έλξης για δεκάδες γνωστές προσωπικότητες της τέχνης και του πολιτισμού .

Edited by - XD on 11/02/2007 12:59:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 17:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γενικως ο χρονος ηταν ελαχιστος για τον καθενα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 17:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ειχαμε και τον Φουρακη να μας στελνει συνεχως αδιαβαστους, επεσε και η νανοκατασκευη απο τσιμεντολιθους του Ποδωτα,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy