ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη - 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2007, 17:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την Παρασκευη 11-5-07, η εκπομπη 2 λογοι παραλογοι, του ραδιοσταθμου Αρμονια της Χαλκιδας, ειχε θεμα την Πεντελη και καλεσμενο εμενα.
τιμη μου που με προσκαλεσαν και ευχαριστω για το Ελευθερο βημα που μου παραχωρησαν ο Αντρεας Σπαθης και ο Βαγγελης Φωτης!

μερος πρωτο
http://pentelikon.blogspot.com/2007/05/2.html

μερος δευτερο
http://pentelikon.blogspot.com/2007/05/2_15.html

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 12:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρουσίασες συνοπτικά, σοβαρά και μεστά θα έλεγα ολόκληρη την υπόθεση..
Μπράβο! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 00:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

XD
Παρουσίασες συνοπτικά, σοβαρά και μεστά θα έλεγα ολόκληρη την υπόθεση..
Μπράβο!


ευχαριστω φιλε XD, αλλά το μπραβο το αξιζουν ο Αντρεας Σπαθης και ο Βαγγελης Φωτης που μου παραχωρησαν Ελευθερο βημα.

οι δε ερωτησεις του Βαγγελη, ηταν ουσιαστικες, κι ας μην ειχε διαβασει προσεκτικα το βιβλιο, κι ας μην ειχαμε συζητησει καθολου το θεμα απο πριν.

ειμασταν δυο εντελως αγνωστοι, που ομως ειμασταν στο ιδιο μηκος κυματος αντιληψης.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 01:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή παρουσίαση! Μπράβο και από μένα.

Και ξεκινάει και με το johnny be good!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 02:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακάρι και Αθηναικοί σταθμοί να έδιναν έτσι ελευθερο βήμα σς πολίτες.. Συγχαρητήρια Γιαννη και σε σενα και στα παιδια του σταθμού, πάντα τέτοια..

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tzoni
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 23:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tzoni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε γιαννη πολυ καλη δουλεια ρε συ

ειμαι και εγω ενας απο αυτους που "πιστευει" εχοντας ψαξει αρκετα πανω στο θεμα..
παρολα αυτα ακομα δεν εχω ανεβει πανω στο σπηλαιο.. αν καποτε προγραμματισεις καποια πορεια προς τα εκει να με εχεις υποψη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 04:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπραβο jonniebe good, αν μη τι άλλο έμαθα κ 2 πράγματα ακούγοντας τη συνέντευξη...Να χαμε όλοι τη θέληση σου.Να σαι πάντα καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2007, 17:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


παιδια το βουνο ειναι εκει, οπως και τα στοιχεια.

οχι μονο οσα εχω ηδη αναφερει, αλλά και νεα, οπως το πρωτο αλλοιωμενο ξυλο, που ομως μας προβληματιζει περισσοτερο γιατι η αλλοιωση του ειναι χημικης και οχι βιολογικης προελευσης.

http://pentelikon.blogspot.com/2007/04/blog-post_4865.html

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 01:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προχτές μου έκανε εντύπωση το γεγονός οτι στο χωματόδρομο που οδηγούσε στη σπηλιά, ηταν παρκαρισμένο ένα τουριστικό λεωφορείο..

Φτάνοντας στη σπηλιά, η περιοχή ήταν γεμάτη με Αμερικανούς τουρίστες όλων των ηλικιών, και πάρα πολλούς που έμοιαζαν με Ινδοί..

Ευτυχώς τους είχαν πληροφορήει οτι από εκεί είχαν βγει τα μαρμαρα του Παρθενώνα, και δεν τους πήγαν απλά για... πικνικ!

Αυτό τον καιρό η δροσιά της σπηλιάς και η ατμόσφαιρά της τα νωχελικά μεσημέρια είναι καταπληκτική...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 18:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσύ satyros τι κάνεις τα μεσημέρια στην πεντέλη ?

δεν πιστεύω να πας μόνο με την καπαρντίνα κι από μέσα τίποτα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 22:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται! Ημουν παραπροχτές, ήμουν χτες, και αυριο θα είμαι μάλλον όλη μέρα... Κάθομαι έξω από τη σπηλιά με την μαύρη καπαρντίνα, περιμένοντας τους αμέριμνους τουρίστες, και μόλις κάποιος ξεμακρύνει από το γκρούπ..


Εμφανιζω τον αληθινο μου εαυτό!!!


Χε χε χε!

Αυριο θα είμαι πάνω από το πρωί, οποιος έχει όρεξη για βολτα ας έρθει

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2007, 10:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε οι τρίχες δικές σου είναι ;

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2007, 12:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυριο θα είμαι πάνω από το πρωί, οποιος έχει όρεξη για βολτα ας έρθει


ΕΓΩ ΨΗΝΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΟΚΤΩΒΡΗ.
ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ ΥΔΡΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΤΕ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2007, 13:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου πάντα μπορώ... Και ναι, οι τρίχες είναι όλες δικές μου..

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2007, 13:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ellovos,
τρελός θα είσαι...μην μπλέκεις με τον satyros !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2007, 15:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά σου λέει... Άκου λίγο τους ανθρώπους που θέλουν το καλό σου.. Δεν αξίζει να ριψοκινδυνέυσης τη ακαιρεότητά σου!!!

Αυρι πάντως μάλλον έχει ανέβασμα απο την πίσω πλευρά - στον Διόνυσο - από έναν πολύ καλό φίλο που θα μου δείξει μέρη που ακόμα δεν έχω πάει ποέ και τον ευχαριστώ πολύ.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2007, 15:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ellovos,
τρελός θα είσαι...μην μπλέκεις με τον satyros !

ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ,ΑΠΟ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΟΜΩΣ.

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΩ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ , ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΥΧΑΙΑ.

ΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2007, 22:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σημερα...

Ανατολή στο Ναό του Διονύσου στην Ραπεντώσα.. (στην πίσω πλευρά της Πεντέλης)

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2007, 18:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλη μια όμορφη φωτογραφία την ώρα που ξημέρωνε στον ναό του Διονύσου στην Ραπεντώσα. Ο χώρος πραγματικά ακτινοβολούσε από έντονη ενέργεια, χαρίζοντάς μας από τα πιο ομορφα πρωινά. Ειδικά η γεωμετρική τοποθέτηση των αρχαίων καθισμάτων, σε κάνει να ζήσεις μια τρομερή εμπειρία.. Δοκιμάστε το, ανατολή στο ιερό.. Θα δείτε μόνοι σας..

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 15:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντροπή μας. Κρίμα. Κρίμα όλες τηις ψυχές που έγιναν σταχτη. όλα τα ζωακια και τα έντομα, όλα τα δέντρα.. Κρίμα και σε μας.. Και ντροπή στην πολιτεία, γιατί όση ώρα ήμουν εκεί μόνο τα δυο ρωσικα ελικόπτερα πετούσαν. Κανένα καναντέρ, κανένα από τα παλιά ελικόπτερα. Αν πετούσαν κι αυτά, θα σταμάταγε σίγουρα πιο γ΄ρηγορα η φωτιά. Ντροπή μας και πάλι, καλά να πάθουμε.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 16:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ!!!

ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΑΧΤΗ, ΣΤΑΧΤΗ οπως ειναι η ψυχη μας!!!!

ΦΤΟΥ ΜΑΣ, ΡΕΜΑΛΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 18:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί μια φωτιά στην Πεντέλη ή την Πάρνηθα είναι πιο σημαντική από τις δεκάδες-εκατοντάδες άλλες φωτιές που ξέσπασαν στην Ελλάδα; Μήπως γιατί οι κάτοικοι του υδροκέφαλου αυτού συνωστισμού που ονομάζεται Αθήνα, πιστεύουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου; Η μήπως γιατί νομίζουν ότι με τη συγκέντρωση όλων των μέσων (υλικών και θεσμικών) θα προστατευθούν;
Αλήθεια μήπως ξέρετε που βρίσκονται οι περισσότεροι δασοπυροσβέστες; Μήπως π.χ στον εθνικό δρυμό Βίκου-Αώου; Μπά που τέτοια τύχη. Είναι σαν τα δεκάδες στρατόπεδα της Αθήνας που μας προστατεύουν από (ποιός ξέρει ποιούς) εισβολείς.
Όσοι από εσάς έτυχε να βρεθούν στο καφενείο κάποιου χωριού αυτές τις μέρες ίσως και να άκουσαν την άποψη της επαρχείας για τις φωτιές στην Αθήνα.
Αδιαφορώ αν τα παραπάνω θα φανούν κυνικά σε κάποιους. Θα έπρεπε αυτοί οι κάποιοι να σκεφθούν πρώτα, το πως ο Πειραιάς π.χ των 15 κατοίκων της τουρκοκρατίας, εξελίχθηκε στη σημερινή πολιτεία.
Πως;
Μα απλά, καταπατώντας και ΚΑΙΓΟΝΤΑΣ.

Ευτυχώς που η τελευταία "έξοδος" της χρονιάς σύντομα τελειώνει. Οι εξοδούχοι (φυλακισμένοι είναι;) θα επιστρέψουν στην αθήνα. Ως δια μαγείας θα πάψουν και οι φωτιές από Σεπτέμβριο. Εξαιτίας των βροχών λέει η πυροσβεστική. Και πέρισυ που δεν έβρεξε γιατί οι φωτιές σταμάτησαν;
Σταματήστε να ρίχνετε λοιπόν το βάρος στους Τούρκους, στους Εξωγήινους σφετεριστές της γης, και στις συνωμωσίες, και δεχθήτε το μερίδιο της ευθύνης που σας αναλογεί κάνοντας του_μπε_κί.

Με πίστη στην αλήθεια των αιρετικών απόψεων...




Edited by - ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ on 16/08/2007 18:37:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 00:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγνοών...
quote:
εσύ satyros τι κανείς τα μεσημέρια στην πεντέλη ?
Χμμμ...
Τωρα εξηγούνται όλα.

...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 06:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσυπογράφω το ποστ του Οκτινόμου....

Δυστυχώς....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 11:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τι να πω πια. Τα λόγια στέρεψαν μαζί με τα δάκρυα...

Παρόλ' αυτά κάποιος βγήκε στον τηλεοπτικό σταθμό ΣΚΑΙ την μέρα της πυρκαγιάς για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα λέγοντας:
Oπως καταλαβαίνετε το έργο της πυροσβεστικής είναι πολύ δύσκολο γιατί τα δέντρα ΜΠΑΙΝΟΥΝ(!!) στα σπίτια.Τάδε έφη ο Υπεύθυνος Πολιτικής προστασίας Γιώργος Καραμεσίνης!!!

Μετά τα αδέσποτα σκυλιά η πολιτεία έχει λοιπόν να "αντιμετωπίσει" και τη "μάστιγα" των αδέσποτων δέντρων που μπαίνουν μέσα στα σπίτια.
Τα άτιμα... δεν κάθονται στ'αβγά τους...

Η ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ...
Αυτά να τα θυμηθείτε όταν θα βρεθείτε μπροστά στην κάλπη και να μην σας πιάσει ο γνωστός ωχαδερφισμός που διακρίνει τους Ελληνες.

Εγώ προσωπικά δε θα ψηφίσω τα μεγάλα κόμματα μόνο και μόνο γιατί θεωρώ ότι είναι τα ίδια σ**** και πρέπει να τους περαστεί το μήνυμα ότι ο κόσμος τα έχει πια ΣΙΧΑΘΕΙ!!

Υ.Γ. Συγνώμη για τις φωτογραφίες που μου βγήκαν μικρές αλλά πρώτη φορά χρησιμοποιώ το imagesack


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 17/08/2007 11:44:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 02:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν μια μέρα πριν καεί η Πεντέλη. Ανέβαινα στο βουνό, και ξαφνικά βλέπω ένα ελικόπτερο μπλε χρώματος, με έναν άσπρο κύκλο ζωγραφισμένο στην ουρά, να έρχεται με κατεύθυνση από Παλαιά Πεντέλη και να προσγειώνεται στο πλάτωμα μέσα στο δάσος οπου κάνουν και αγώνες με μηχανές. Για όποιον δεν καταλαβαίνει για ποιο μέρος μιλώ, είναι στα δεξιά του δρόμου που ανηφορίζει για τα ραντάρ, αρκετα πριν από την διαστάυρωση που στα αριστερά πας για την μονή Αγίου Παντελεήμονα. Προσγειώνεται λοιπόν, και βγαίνουν 3 ή 4 άντρες μάλλον με κουστουμια - όπως μου φάνηκαν εμένα από πάνω που έβλεπα, και μπαίνουν σε ένα τζιπ που ήδη περίμενε στο σημείο προσγείωσης. Το ελικόπτερο αναχωρεί αστραπιαία με κατεύθυνση προς Πάρνηθα, και πρόλαβα μόνο να βγάλω αυτή την φωτογραφία με το κινητό μου όπου αχνοφαίνονται στον κόκκινο κύκλο το ελικόπτερο και στο πράσινο το τζιπ. Κάτι δεν μου πήγαινε καλά σε όλη την υπόθεση.

ΘΑ μου πείς, τι το περίεργο μπορεί να υπάρχει σ αυτό; Τίποτα. Αλλά τρόπος με τον οποίο έγιναν όλα - σχεδόν σε χρόνο dt, μου θύμισε εκεινη την στιγμή πολύ ταινίες κατασκόπων και μυστικών υπηρεσιών. Το τζιπ αναχώρησε επίσης πολύ γρήγορα, αλλα αν και περίμενα δεκα λεπτά στο σημείο που ήμουν εγώ δεν πέρασε από μπροστά μου, που σημαίνει οτι είτε ακολούθησε (αναγκαστικα) τον δρόμο προς άγιο Παντελεήμονα (γιατί εγώ ήμουν λίγο πιο περα απο τιν διχάλα, στο δρόμο προς Ραντάρ), είτε έπιασε κάποιον χωματόδρομο προς τα πάνω. Η σύμπτωση; Την επομένη σε 4 σημεία πάνω από τον Άγιο Παντελεήμονα ξεσπάει η πυρκαγιά.

Δεν μπρώ να αποδείξω τίποτα, και ούτε εγώ βγάζω συμπεράσματα απο ένα γεγονός που μπορεί να είναι εντελώς τυχαίο. Απλά ένα κακό προαίσθημα το είχα. Οχι οτι θα καεί το βουνό, αλλά οτι κάτι περίεργο συνέβαινε από κάτω μου..

ΥΓ (Δεν θέλω να γίνομαι συνομοσιολόγος. Μπορεί το ελικόπτερο να ήταν του στρατού μάλιστα, κρίνοντας από το χρώμα. Και μπορεί απλά να ξεφόρτωνε κόσμο για να πάνε βόλτα στο βουνό να πάρουν καθαρό αέρα.)

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 17:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμένα μου φαίνεται σαν δημοσιογραφικό λαυράκι αυτό που είδες !

έκανες καμιά ενέργεια ? να ενημερώσεις κάποιους αρμόδιους γι'αυτό ?

έχεις και τη φωτό σαν τεκμήριο,μην το ξεχνάς !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 19:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς η φωτογραφία που έχεις δημοσιεύσει είναι πολύ μικρή και χαμηλής ανάλυσης - υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτήν; αν όχι.. κρίμα

Edited by - XD on 21/08/2007 19:17:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 20:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς η φωτογραφία είναι από κινητό οπότε δεν μπορεί να αποτελέσει τεκμήριο... Δυστυχώς η φωτογραφική μου είχε ξεχαστεί σπίτι.

Λαβράκι δεν ξέρω αν είναι, γιατί δεν μπορεί να αποδειχτεί τίποτα. Γιατί ακόμα και εγώ ο ίδιος δεν είμαι σίγουρος αν έχει να κάνει σχέση με την πυρκαγιά.

Αλήθεια, τα ελικόπτερα του στρατού τι μορφή έχουν; Ο άσπρος κύκλος στην ουρά είναι το μορφότυπό τους ή θα μπορούσε να είναι και ιδιωτικό;;

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 20:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύεις οτι αν κάνω καμιά ενέργεια θα αλλάξει τίποτα;;; Αν το αναφέρω σε αρμόδιους θα γίνει κάτι; Αμφιβάλλω... Ασε που χωρίς ατράνταχτα στοιχεία δεν νομίζω να καταφέρω τίποτα. Εκτός αν βγω στα κανάλια και γίνω γραφικός.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy