ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2007, 14:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
Ναι, κάποτε υπήρξα κι εγώ επαναστάτης...

Αγαπητή Αμαλία θα συμφωνήσω μαζί σου, όλοι μας υπήρξαμε η υπάρχουμε ακόμα σαν επαναστάτες αλλά λίγοι είναι αυτοί που είναι χωρίς αιτία.
Για να "γενικολογήσω" και εγώ θα πω μια ιστορία.

Πριν από αρκετά χρόνια κάποιος πάει σε επίσκεψη σε ένα σπίτι για πρώτη φορά,από την πόρτα τα βάζει και επιτήθεται στους οικοδεσπότες χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι,οι άλλοι επισκέπτες αρχίζουν και απορούν με την συμπεριφορά του άγνωστου επισκέπτη, παρ όλα αυτά οι κύριοι του σπιτιού τον δέχονται μέσα, μετά από χρόνια φοράει πάλι τα ίδια ρούχα με εκείνη τη μέρα (αφού είχε εξαφάνιστεί για όλο αυτό το χρονικό διάστημα, ή τουλάχιστον έτσι φαινόταν)χτυπάει την πόρτα του σπιτιού τον δέχονται ξανά και δείχνει πάλι την τότε συμπεριφορά.
Αυτή η ιστορία με κάνει να αναρωτιέμαι, είναι αυτός ένας επαναστάτης χωρίς αιτία η είναι πολύ παλιός επισκέπτης πιο παλιός από την φαινομενικά πρώτη του επίσκεψη, που είχε έρ8ει σε μεγάλη αντιπαράθεση με τους οικοδεσπότες, έφυγε η τον έδιωξαν και γύρισε μεταμφιεσμένος για να του επιτραπεί η είσοδος στο σπίτι και να μπορέσει να επιτεθεί;
Αν και μ'αρέσει να λύνω γρίφους και τους λύνω με σχετική ευκολία, νομίζω ότι τον γρίφο άνθρωπο δεν θα μπορέσω να τον λύσω ποτέ

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2007, 14:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
Dying Incubus,
θα στείλετε λες όλα τα στοιχεία που έχετε στη διάθεσή σας σε άτομα υπεράνω υποψίας,που συμμετέχουν στα φόρα

πόσο υπεράνω υποψίας είναι αυτά τα άτομα ? κάτι σαν θεοί,που όλα τα ξέρουν και θα δώσουν και την ετυμηγορία τους σχετικά με το μείζον θέμα
"ΕΙΝΑΙ Ο GIGΕNIS ΚΑΙ Ο PCI ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ?"

αν αποδειχτεί ότι "ναι,είναι το ίδιο πρόσωπο" (αν το αποδείξουν οι untouchables δηλαδή),τότε νομίζω πως θα έχουν λυθεί πάμπολλα προβλήματα !

ίσως να μη χρειαστεί να κάνουμε και εκλογές !

θα στείλουμε στη βουλή ένα μήνυμα που θα λέει "ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ ! ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ GIGENIS !!!"

εκτός του ότι αυτό που θα κάνετε λέγεται ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ (και αν σε πειράζει ο χαρακτηρισμός,δε φταίω εγώ),από την άλλη,νομίζετε ότι έτσι θα κερδίσετε την εμπιστοσύνη των υπολοίπων που συμμετέχουν εδώ...

είναι αυτό που έγραψα και πριν...ο χώρος έγινε πάλι μπάχαλο...αλλά η amalia λέει ότι εμείς τον καναμε έτσι...κι εγώ λέω ότι ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ
(και νομίζω πως μπορείτε να καταλάβετε ότι σας στηρίζουμε με την συμμετοχή μας)

προσωπικά δε μου αρέσει το στυλ "θα εξαντλήσουμε όλα τα μέσα που μας παρέχει η πολιτεία" κλπ κλπ...ακούγεται σαν απειλή

...................................................................

όσο για το φίλο που έγραψε για το σύνδρομο της εξουσίας να συμπληρώσω ότι υπάρχει και το σύνδρομο του γλύφτη της εξουσίας,που είναι ακόμη πιο σιχαμένο

θα προτιμούσα το γιο μου με το σύνδρομο του επαναστάτη παρά με αυτό του γλύφτη,με όσες συνέπειες θα είχε αυτό επάνω του !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2007, 16:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Πραγματικά έχω απορήσει...Τι να πω...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2007, 23:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε αγνοών, αυτά που κατάλαβες εσύ από το προηγούμενο μήνυμα που απεστάλη εκ μέρους της Ομάδας των Υπευθύνων ήταν τα όσα παρέθεσες στο προηγούμενο μήνυμα σου?!

quote:
εκτός του ότι αυτό που θα κάνετε λέγεται ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ (και αν σε πειράζει ο χαρακτηρισμός,δε φταίω εγώ),από την άλλη,νομίζετε ότι έτσι θα κερδίσετε την εμπιστοσύνη των υπολοίπων που συμμετέχουν εδώ...

Σχετικά με το χαρακτηριστικό της ρουφιανιάς που μας προσάπτεις, ειλικρινά δε μπορώ να ασχοληθώ παραπάνω όσο κι αν με λυπεί που επιτρέπεις στον εαυτό σου να λέει κάτι τέτοιο.
Αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου δικαιοδοτώντας τον να αποδίδει τόσο βαρείς χαρακτηρισμούς σε ανθρώπους και Προσπάθειες, τότε τα λόγια από την πλευρά μου είναι περιττά.
Όσον αφορά την εμπιστοσύνη που αναφέρεις σαφώς και κερδίζεται.

Το γεγονός όμως ότι επί τόσα χρόνια δε λέμε λόγια του αέρα και δε λέγεται κάτι από την πλευρά μας αν δεν το έχουμε εξετάσει όσο πιο ενδελεχώς γίνεται, σου λέει κάτι?
Το γεγονός ότι για να απενεργοποιήσουμε έναν διπλό λογαριασμό φροντίζουμε να είμαστε απολύτως σίγουροι ότι αυτός αποτελεί παραπλανητικό λογαριασμό - κι αυτό είναι κάτι που ορισμένες φορές έχει κάνει κάποια μέλη να έχουν "απορήσει" με την καθυστέρηση αυτή - σου λέει κάτι?
Το γεγονός ότι έχουμε ζητήσει πολλές φορές να υπάρξει λίγη εμπιστοσύνη παραπάνω γιατί στα τόσα χρόνια που ενσαρκώνεται αυτή η Προσπάθεια δεν υπάρχει κάτι μελανό για αυτήν, σου λέει κάτι?

Ή το μόνο που σου λέει είναι να εκφραστείς με έναν τρόπο ειρωνικό αναφερόμενος στην Βουλή, σε ένα μήνυμα προς αυτήν κλπ?
Ύστερα από τόσα χρόνια που συμμετέχεις στις Συζητήσεις αυτό διαπίστωσες για τον Χώρο και για τους ανθρώπους που τον επιμελούνται, αγαπητέ?

quote:
είναι αυτό που έγραψα και πριν...ο χώρος έγινε πάλι μπάχαλο...αλλά η amalia λέει ότι εμείς τον καναμε έτσι...κι εγώ λέω ότι ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ
(και νομίζω πως μπορείτε να καταλάβετε ότι σας στηρίζουμε με την συμμετοχή μας)

"Ο χώρος έγινε πάλι μπάχαλο..."
Μάλιστα!
Προσωπικά δεν βρίσκω κανένα χώρο "μπάχαλο".
Οι όποιες προβληματικές συμπεριφορές όμως εκδηλώνονται σε κάποιον Χώρο έχουν και μια πηγή, δεν γεννιούνται μόνες τους.

Κι η amalia αναφέρει "ότι εσείς τον κάνατε έτσι".
Μάλιστα!
Θα σε παρακαλούσα να μου υποδείξεις καταρχάς που υπάρχει αυτή η δήλωση για να την δω κι εγώ...
Θα ήθελα επίσης να μου διευκρινήσεις γιατί χρησιμοποιείς το α' πληθυντικό πρόσωπο κάνοντας έτσι έναν διαχωρισμό του τύπου εμείς & εσείς την στιγμή που από την πλευρά των Υπευθύνων αυτό που έχει ειπωθεί είναι πως ισχύει το εμείς στο οποίο ανήκουμε όλοι μας.

Αναφορικά με την έννοια του σεβασμού, δυσκολεύομαι πάρα πολύ να αναγνωρίσω τα σημάδια του στο μήνυμα σου όταν - μεταξύ άλλων - γράφεις:

quote:
όσο για το φίλο που έγραψε για το σύνδρομο της εξουσίας να συμπληρώσω ότι υπάρχει και το σύνδρομο του γλύφτη της εξουσίας,που είναι ακόμη πιο σιχαμένο

θα προτιμούσα το γιο μου με το σύνδρομο του επαναστάτη παρά με αυτό του γλύφτη,με όσες συνέπειες θα είχε αυτό επάνω του !


Ίσως όμως να είναι μια καινούρια ένδειξη σεβασμού το να υποννοείς και να καταδεικνύεις - εμμέσως πλην σαφώς - έναν συνάνθρωπο σου ως "γλύφτη της εξουσίας" επειδή απλά ανέφερε κάποια πράγματα με τα οποία πιθανώς διαφωνείς.
Για εμένα όλη αυτή η κίνηση αποτελεί μια συκοφάντηση, μια εντελώς άδικη κι αναίτια επίθεση από άνθρωπο σε άνθρωπο και μια περίπτωση τρομοκρατίας - τουλάχιστον - ενός συνανθρώπου μας ο οποίος τόλμησε να αναφέρει την προσωπική του άποψη!
(Όπως είπες κι εσύ, αν σε πειράζουν οι χαρακτηρισμοί δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό...)

Και δυστυχώς αυτό έχει παρατηρηθεί πάρα πολλές φορές μέσα στις Συζητήσεις - ενίοτε και σε διαδικτυακούς τόπους εκτός των Συζητήσεων του Esoterica.
Η "εξουσία" από τη μία κι από την άλλη ο απλός λαός που επαναστατεί!
Αν είναι δυνατόν!
Μια φωνή λογικής η οποία να προσπαθεί να προσεγγίσει τα πράγματα έξω από αυτό το πρίσμα να θεωρείται "γλύφτης" κλπ!
Γνωστή τακτική...

Θεωρώ περιττό φυσικά να αναφέρω ότι οφείλεται μια συγγνώμη στον συγκεκριμένο συνάνθρωπο μας καθώς θεωρώ την αναγκαιότητα της αυτονόητη...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 08:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλημέρα σε όλους

quote:
Πραγματικά έχω απορήσει...Τι να πω...

Μαράκι, συμφωνώ απολύτως. Εγώ να δεις τι έχω πάθει...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 08:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Μα δεν είναι πράγματα αυτά..Από την μια,η Αμαλία μου λέει ότι υπάρχουν στοιχεία εναντίον του Γηγενή,από την άλλη,γνωρίζοντας τον Γηγενή,δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα μπορούσε να φερθεί τόσο ανόητα και με τόση αφέλεια.Δεν μπορώ να καταλάβω ποιός θα έκανε δεύτερο λογαριασμό.Δηλαδή ρε γμτ,τόοοοσο σημαντικό πια είναι αυτό το φόρουμ σε κάποιους ώστε να κάνουν 2 και 3 λογαριασμούς για να μπαίνουν και να λένε αυτά που θέλουν;ζωή δεν έχουν;;;πραγματικά τα έχω χαμένα με αυτό το κομφούζιο που γίνεται..
όσον αφορά την απενεργοποίηση του Γηγενή,την βρίσκω άδικη,καθότι έχω δεί μέλη εδώ μέσα,να μιλάνε πολύ χειρότερα και να μην τους γίνεται καν σύσταση...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 09:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλημέρα Μαράκι

Εγώ πάλι προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο ένα μεγάλο μέρος των συζητήσεών μας πρέπει να αναλώνεται σε διαξιφισμούς καθαρά προσωπικούς. Αν διακρίνεις ότι κάποιος (κατά τα δικά σου δεδομένα) σου επιτίθεται σε προσωπικό επίπεδο, άστον να βουλιάξει στο βάλτο που επιπλέει. Πιστεύω ότι υπάρχουν άφθονες επιλογές ατόμων επιπέδου σαφώς πλέον του δαπέδου για να επικοινωνήσουμε. Δεν παίρνω θέση στη διαμάχη, άλλωστε έχω εκφράσει τη γνώμη μου για το gigenis, ενώ έχω και κάποια - αραιή - επικοινωνία με μέλος της συντονιστικής ομάδας. Απλά αυτό που με πληγώνει είναι η αλλοίωση της φύσης του χώρου (ακόμα και αν εγώ δεν τον βλέπω ως αποκλειστικά εσωτεριστικό, περισσότερο ως ένα forum συνζητήσεων πάσης φύσως και προσωπικά το εκτιμώ περισσότερο, γιατί απορρίπτει το μανδύα του φιλοσοφημένου σωβινιστικού στοχασμού) και η υποβάθμισή του σε πολεμικό πεδίο. Δεν έχω απαίτηση να συμφωνούμε όλοι, αυτό έλειπε... αλλά...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 14:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
όσο για το φίλο που έγραψε για το σύνδρομο της εξουσίας να συμπληρώσω ότι υπάρχει και το σύνδρομο του γλύφτη της εξουσίας,που είναι ακόμη πιο σιχαμένο

θα προτιμούσα το γιο μου με το σύνδρομο του επαναστάτη παρά με αυτό του γλύφτη,με όσες συνέπειες θα είχε αυτό επάνω του !


Καλώς τα παιδιά!!


Καλέ μου φίλε,σκύψε να σου ψιθυρίσω ένα μυστικό στο αυτί...


Η διαφορά μεταξύ εμού και εσού ξέρεις ποιά είναι???

Ε μα σκύψε πιο κοντά και εσύ.....

Εγώ κρίνω


Εσύ απλά φωνάζεις
΄

Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι οφθαλμοφανές το ποιά πλευρά έχει δίκιο....μόνο κάποιος με εξαιρετικά χαμηλό IQ δε μπορεί να το διακρίνει και λυπάμαι πολύ γι'αυτόν....

Εάν όμως έβλεπα ότι η amalia,ο Dying Incubus ή κάποιος άλλος από τους συντονιστές έκαναν κάτι ανόητο πρώτος εγώ θα έτρεχα να τους κράξω...να είσαι σίγουρος για αυτό

Όσο για εσένα φίλε μου είσαι το κλασικό παράδειγμα νεοέλληνα που ανέφερα...

Είσαι καλός μόνο στο να κράζεις και να λες "γίναμε μπάχαλο"...

Όλα αυτά ξαναλέω ξεκινούν από την έλλειψη ουσιαστικής παιδείας η οποία μοιραία οδηγεί σε μία τυφλή και στείρα αντιδραστικότητα.


Και κάτι τελευταίο,εάν ποτέ κάνεις γιο ή κόρη πρώτα απ'όλα θα πρέπει να τους διδάξεις πώς να γινουν σοβαρές και αξιοπρεπείς οντότητες.Οφείλεις λοιπόν να ξεκινήσεις την εκπαίδευσή τους από την αρχαία Ελλάδα.

Γι'αυτό σου προτείνω να αφήσεις στην άκρη τις γραφικότητες.Εξάλλου είναι γνωστό πως ο ανόητος επαναστάτης (που δυστυχώς είναι το 99% των εκάστοτε "επαναστατών")είναι εξίσου γραφικός και γελοίος με τον αυλοκόλακα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 17:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
καλώς ήρθες κι εσύ !

το πως ανατρέφω τα παιδιά μου θα φανεί στην πορεία

ελπίζω να τα γνωρίσεις μία μέρα !

ένα πράγμα όμως που ποτέ δεν ένιωσα στη ζωή μου,είναι νεο-έλληνας

μου προσάπτεις βαρύ χαρακτηρισμό λοιπόν !

πάντα ήμουν ο νεωτεριστής στον κύκλο μου (τον μικρό κύκλο μου)και ποτέ δεν ακολούθησα το νεο-ελληνικό ρεύμα,όπως κι αν εκφράζεται αυτό

για να καταλάβεις για μένα οι Τρύπες είναι σκέτη λαικούρα

φαντάσου τι γνώμη έχω για τα λοιπά νεο-ελληνικά !!

μην με ξαναπεις λοιπόν νεο-έλληνα...βρες κάτι άλλο

επαναστάτης καλό ακούγεται αν και δε θέλω να με κατηγορήσουν ως αναρχο-κομμουνιστή

αυλοκόλακα και να με πεις,δεν είμαι

έχω μια φυσική απέχθεια προς αυτό το είδος ανθρώπινης προσωπικότητας

η amalia μπορεί να σε διαφωτίσει σχετικά μ'αυτό

πες με ηλίθιο...νομίζω πως στην νεο-ελληνική πραγματικότητα,αυτός είναι ένας τίτλος τιμής !!

καλό απόγευμα και πέρας συζητήσεων (από την πλευρά μου) στο τόπικ αυτό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 19:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία
Αγαπητέ ``αγνοών`` παρατηρώ την συμπεριφορά σου και πραγματικά εκπλήσομαι

Δεν μιλώ για τις ασυνάρτητες φράσεις σου ``που πήγαν τα post μου`` , ``σε λένε Αμαλία`` κλπ αλλά για το ``δεν γουστάρω``.
Είναι κάτι που το συνηθίζεις και μάλιστα οταν κάποιος σε θίγει.

Εδώ λοιπόν θεωρείς πως ο kost σου προσάπτει βαρύ χαρακτηρισμό χαρακτηρίζοντας σε νεοέλληνα.

ΑΓΝΟΩΝ

quote:
ένα πράγμα όμως που ποτέ δεν ένιωσα στη ζωή μου,είναι νεο-έλληνας
μου προσάπτεις βαρύ χαρακτηρισμό λοιπόν !

Σε πείραξε λοιπόν ο βαρύς χαρακτηρισμός αυτός και δεν σε πείραξε το ότι εμμέσως πλήν σαφώς σου προσάπτει το χαμηλό IQ.

KOST

quote:
Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι οφθαλμοφανές το ποιά πλευρά έχει δίκιο....μόνο κάποιος με εξαιρετικά χαμηλό IQ δε μπορεί να το διακρίνει και λυπάμαι πολύ γι'αυτόν...

Η απορία μου είναι πως δεν αντέδρασες ως συνήθως ``δεν γουστάρεις``!

Εκτός εάν ο χαμηλός δείκτης νοημοσύνης είναι και αυτός ενας ``τίτλος τιμής``.

quote:
πες με ηλίθιο...νομίζω πως στην νεο-ελληνική πραγματικότητα,αυτός είναι ένας τίτλος τιμής !!

Edited by - Μηδεία on 21/08/2007 20:06:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 20:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
kostakis:

Εγώ πάλι προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο ένα μεγάλο μέρος των συζητήσεών μας πρέπει να αναλώνεται σε διαξιφισμούς καθαρά προσωπικούς.



Θεωρώ ότι αυτό γίνεται γιατί συμμετέχουμε στον χώρο ως προσωπικότητες και γιατί η κοινότητα αυτή αποτελεί μια μικροκοινωνία. Σε κάθε κοινωνία ανθρώπων τέτοια πράγματα τα βλέπουμε να συμβαίνουν καθημερινά.
Το σημαντικό kostakis είναι, ότι με τη συμμετοχή μας στην κοινότητα των forums του esoterica μπορούμε να προσπαθήσουμε τουλάχιστον να φερθούμε λίγο καλύτερα, ώστε να κατακτήσουμε μία αρμονική συμβίωση στους μεταξύ μας διαλόγους.
Τα θέματα όπως αυτό στο οποίο συζητάμε, είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για όλους μας να διαπιστώσουμε τις δυσκολίες που μπορεί να αντιμετωπίσει κανείς σε μια τέτοια προσπάθεια.

quote:
kost:

Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι οφθαλμοφανές το ποιά πλευρά έχει δίκιο....μόνο κάποιος με εξαιρετικά χαμηλό IQ δε μπορεί να το διακρίνει και λυπάμαι πολύ γι'αυτόν....



kost επέτρεψέ μου να συμπληρώσω και κάποιες άλλες αιτίες που μπορούν να δυσκολέψουν το "οφλαλμοφανές" κάποιων πραγμάτων όπως η συγκεκριμένη περίπτωση:
Πολλές φορές ο χρόνος που διαθέτουμε είναι περιορισμένος και δεν έχουμε τη δυνατότητα να εξετάσουμε ενδελεχώς όλα τα στοιχεία που αφορούν μία υπόθεση, τα οποία πολύ συχνά μπορεί να εμπλέκουν και ειδικής φύσεως δεδομένα που είναι αρκετά δύσκολα στην κατανόησή τους. Επίσης πολλοί άνθρωποι που είναι καλοπροαίρετοι από τη φύση τους, δυσκολεύονται να πιστέψουν πως μπορεί κάποιος να ψεύδεται, να παραπλανεί και να συκοφαντεί επανειλημμένα. Είναι έξω από την κοσμοαντίληψη του καλοπροαίρετου ανθρώπου κάτι τέτοιο, δεν το αναγνωρίζει εάν ο ίδιος είναι άνθρωπος που δε θα δρούσε ποτέ με τέτοιον τρόπο. Είναι συχνά δύσκολο και απαιτεί μεγάλο θάρρος και διάκριση το να προσπαθήσει κανείς να δεχτεί ότι γίνονται τέτοιες πράξεις.
Ακόμα, υπάρχουν περιπτώσεις που για κάποια ζητήματα εμφανίζουμε "νοητική κωφότητα" π.χ. για συναισθηματικούς λόγους, ή για άλλες αιτίες που δεν είναι επί του παρόντος να τις αναλύσουμε. Λίγο πολύ συμβαίνει σε όλους τους ανθρώπους αυτό, λόγω του αναπόφευκτου ψυχονοητικού προγραμματισμού που υφίσταται.
Υπάρχουν φυσικά και πολλές άλλες εκδοχές, εκτός από αυτές που εσύ κι εγώ επιλέξαμε να παραθέσουμε και θα πρέπει να το έχουμε υπόψη μας αυτό, ώστε να μην αδικήσουμε κανέναν άθελά μας.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 21:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
αυλοκόλακα και να με πεις,δεν είμαι

έχω μια φυσική απέχθεια προς αυτό το είδος ανθρώπινης προσωπικότητας


Εάν δεν κάνω λάθος εσύ με είπες αυλοκόλακα και γι'αυτό σε ειρωνεύτηκα μπας και καταλάβεις τι κοτσάνα πέταξες...

Και εγώ πάντως απεχθάνομαι αυτή τη φάρα...


quote:
πάντα ήμουν ο νεωτεριστής στον κύκλο μου (τον μικρό κύκλο μου)και ποτέ δεν ακολούθησα το νεο-ελληνικό ρεύμα,όπως κι αν εκφράζεται αυτό

για να καταλάβεις για μένα οι Τρύπες είναι σκέτη λαικούρα


Μα το αν είσαι "νεοέλληνας" ή όχι δεν αποδεικνύεται από το τι μουσική ακούς...


Έχω γνωρίσει άτομα που ακούνε εξαιρετική μουσική, και νιώθουν πολύ περήφανοι για αυτό,πιστεύοντας ότι ξεχωρίζουν από τη μάζα, κι όμως ο χαρακτήρας και η νοοτροπία τους είναι απαίσιος,γεμάτος κόμπλεξ(σε πληροφορώ αυτοί οι ψευτοκουλτουριάρηδες είναι χειρότεροι από τους γραφικούς,πλην αυθεντικούς,σκυλάδες).


quote:
το πως ανατρέφω τα παιδιά μου θα φανεί στην πορεία

ελπίζω να τα γνωρίσεις μία μέρα !


Ελπίζω να γίνουν αξιόλογοι άνθρωποι.Η διαπαιδαγώγηση των παιδιών είναι όντως σημαντικό θέμα...για τέτοια θέματα θα έπρεπε να συζητάμε...και όχι να αναλωνόμαστε γύρω από τα παιχνιδάκια που παίζουν ο γηγενής και οι διάφοροι μπούληδες για να τραβήξουν την προσοχή...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 21:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Για εμένα όλη αυτή η κίνηση αποτελεί μια συκοφάντηση, μια εντελώς άδικη κι αναίτια επίθεση από άνθρωπο σε άνθρωπο και μια περίπτωση τρομοκρατίας - τουλάχιστον - ενός συνανθρώπου μας ο οποίος τόλμησε να αναφέρει την προσωπική του άποψη!
(Όπως είπες κι εσύ, αν σε πειράζουν οι χαρακτηρισμοί δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό...)

Και δυστυχώς αυτό έχει παρατηρηθεί πάρα πολλές φορές μέσα στις Συζητήσεις - ενίοτε και σε διαδικτυακούς τόπους εκτός των Συζητήσεων του Esoterica.
Η "εξουσία" από τη μία κι από την άλλη ο απλός λαός που επαναστατεί!
Αν είναι δυνατόν!
Μια φωνή λογικής η οποία να προσπαθεί να προσεγγίσει τα πράγματα έξω από αυτό το πρίσμα να θεωρείται "γλύφτης" κλπ!
Γνωστή τακτική...


Θεωρώ περιττό φυσικά να αναφέρω ότι οφείλεται μια συγγνώμη στον συγκεκριμένο συνάνθρωπο μας καθώς θεωρώ την αναγκαιότητα της αυτονόητη...



It's ok Dying Incubus...περισσότερο γέλασα παρά προσβλήθηκα!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 14:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
kost πρόσεξε τις εκφράσεις σου γιατί εγώ δεν επιτέθηκα σε σένα προσωπικά

εσύ πρώτος μου την είπες και απαντάω

σου επεναλαμβάνω ότι μπορείς να με αποκαλείς όπως θες ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΑ

το χαμηλό IQ δε με χαλάει...εσύ τι IQ έχεις δηλαδή ??

αν έχεις τόσο υψηλό,τι κάνεις εδώ,μαζί μου ?

εγώ είμαι βλαξ και έτσι θέλω να παραμείνω

αν σε χάλασε τόσο πολύ ο gigenis μίλα μαζί του μέσω π.μ.

υπάρχουν άλλοι εδώ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΛΑΣΤΗΚΑΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΕΣΥ από το συγκεριμένο μέλος

οπότε σεβάσου την κρίση ΚΑΙ των άλλων,τη δική μου αν θες πέταξέ τη στα σκουπίδια

έτσι κι αλλιώς δε με γνωρίζεις προσωπικά άρα ότι και να πεις για το άτομό μου θα είναι άστοχο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 14:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aρχισαμε παλι τα ιδια???

Και μαλιστα, μαλωνετε για ενα ατομο που απουσιαζει! Μηπως, να σταματησουμε την συζητηση, γιατι και αστοχη ειναι και περισσοτερο παρεκτρεπομαστε???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 19:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost


quote:
kost πρόσεξε τις εκφράσεις σου γιατί εγώ δεν επιτέθηκα σε σένα προσωπικά

μου τα γυρνάς τώρα...πάνω που μου άρεσε η ιδέα του γλύφτη...σλουρπ,σλουρπ καλοί μου συντονιστές


quote:
έτσι κι αλλιώς δε με γνωρίζεις προσωπικά άρα ότι και να πεις για το άτομό μου θα είναι άστοχο



Ούτε εσύ με γνωρίζεις προσωπικά αλλά τη μπηχτή σου την έριξες...


Anyway,όταν θα βρω χρόνο σε μερικές μέρες λέω να ανοίξω κανά θέμα περί progressive rock.Άμα ακούς πέρνα από εκεί μπας και συννενοηθούμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 20:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
μου τα γυρνάς τώρα...πάνω που μου άρεσε η ιδέα του γλύφτη...σλουρπ,σλουρπ καλοί μου συντονιστές

Σου άρεσε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 22:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Σου άρεσε?

Χιούμορ κάνω βρε allzaro....το προτιμώ από το να αρχίζω τα καντήλια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2007, 23:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

Aρχισαμε παλι τα ιδια???

Και μαλιστα, μαλωνετε για ενα ατομο που απουσιαζει! Μηπως, να σταματησουμε την συζητηση, γιατι και αστοχη ειναι και περισσοτερο παρεκτρεπομαστε???


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 00:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μια ερώτηση ίσως λίγο αδιάκριτη.

Περιδιαβαίνοντας το netcraft (www.netcraft.com), έδωσα από περιέργεια στην μπάρα αναζήτησης www.esoterica.gr
Το αποτέλεσμα ήταν το ακόλουθο:

Papalazarou είναι ο Admin; Αν ναι, ταυτίζεται με τον γνωστό κρητικό μπλογκίστα;
Φαίνεται άλλωστε (πατώντας "last reboot") ότι έχει ανανεώσει το site μόλις χθες, άρα είναι ενεργό όνομα.

Δεν είναι κακοπροαίρετη ερώτηση. Αν θέλετε απαντάτε. Και χωρίς παρεξήγηση ε;




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 05:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ:

Papalazarou είναι ο Admin; Αν ναι, ταυτίζεται με τον γνωστό κρητικό μπλογκίστα;
Φαίνεται άλλωστε (πατώντας "last reboot") ότι έχει ανανεώσει το site μόλις χθες, άρα είναι ενεργό όνομα.



- Papalazarou είναι ο Admin;
Όχι, καμία σχέση.

- Αν ναι, ταυτίζεται με τον γνωστό κρητικό μπλογκίστα;
Ποιος είναι ο γνωστός κρητικός μπλογκίστας; (ελπίζω να μην έχει κάνενα blog αμφιβόλου περιεχομένου του στυλ XXX...)

- Φαίνεται άλλωστε (πατώντας "last reboot") ότι έχει ανανεώσει το site μόλις χθες, άρα είναι ενεργό όνομα.
Mάλλον ελλειπή είναι τα στοιχεία (αναφέρομαι στον πίνακα που δίνει η netcraft), γιατί τουλάχιστον χθες (την ημερομηνία που γράφεις) μόνο εγώ έκανα τρία τέσσερα reboot στον server (δυστυχώς πρέπει να γίνεται αυτό για να ξεμπλοκάρει το μηχάνημα όταν δεχόμαστε επιθέσεις τύπου Denial of Service).

Είσαι "γάτα" πάντως, ε;



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 09:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Ευχαριστώ για την καθαρή απάντηση Αμαλία.
Μην ανησυχείς δεν κάνω "penetration testing" σε φίλους.

Και πάλι συγνώμη.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 13:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
kost ,
εξαρτάται με το τι εννοείς progressive rock

αν ξεκινήσουμε από stockhausen και john cage , περάσουμε από ELP,Quintissence,Burnin' Red Ivanhoe,βάλουμε και kraut και ολίγον από Egg, τότε θα μιλάμε για πολλές μέρες !!!

γιατί πράγματι εδώ θα χαλαστούμε...και δε λέει

α,ρε gigenis τι μας έκανες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 15:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

χεχε...να δεις που θα σε συμπαθήσω στο τέλος!!

Κοίτα,μη φανταστείς,δεν ξέρω και πάρα πολλά...Jethro Tull,Yes,Genesis,ELP,King Crimson,Eloy είναι μερικά.

Γι'αυτό και ένας λόγος που θέλω να ανοίξω ένα παρόμοιο θέμα είναι για να μάθω και αρκετά θέματα που αγνοώ.

Ωστόσο είναι λίγο μπερδεμένο το τι εστί progressive rock.Οι αγαπημένοι μου Pink Floyd σίγουρα είναι progressive rock αν και τυπικά δεν τους κατατάσσουν σε αυτή την κατηγορία.Για εμένα επίσης και οι Tool είναι progressive...άρα είναι και ολίγον σχετικό το ζήτημα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 15:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

χεχε...να δεις που θα σε συμπαθήσω στο τέλος!!

Κοίτα,μη φανταστείς,δεν ξέρω και πάρα πολλά...Jethro Tull,Yes,Genesis,ELP,King Crimson,Eloy είναι μερικά.

Γι'αυτό και ένας λόγος που θέλω να ανοίξω ένα παρόμοιο θέμα είναι για να μάθω και αρκετά θέματα που αγνοώ.

Ωστόσο είναι λίγο μπερδεμένο το τι εστί progressive rock.Οι αγαπημένοι μου Pink Floyd σίγουρα είναι progressive rock αν και τυπικά δεν τους κατατάσσουν σε αυτή την κατηγορία.Για εμένα επίσης και οι Tool είναι progressive...άρα είναι και ολίγον σχετικό το ζήτημα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 16:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
kost
quote:
Χιούμορ κάνω βρε allzaro....το προτιμώ από το να αρχίζω τα καντήλια.

Το αντιλαμβάνομαι kost
Τώρα με τα καντήλια.. ειλικρινά άκρη δεν βγαίνει ούτε νομίζω, οτι θα βγεί κάποια άκρη.. αντιθέτως.
Αν και το θέμα του νεοέλληνα χωρά πολύ συζήτηση και πάλι νομίζω οτι δεν είναι το κατάλληλο τόπικ.

Ξεχάσαμε το gigeni βέβαια!
Εγώ παιδιά νομίζω οτι ο gigenis χρωστά δύο απαντήσεις.
Δύο ουσιαστικές απαντήσεις.

SESOSTRIS

quote:
Φίλη Αμαλία , και κατά την δική μου γνώμη , το ότι ο gigenis , μου έστειλε επώνυμο Ε Mail συνηγορεί στην αθωότητά του , και δικαιολογεί την αγανάκτησή του .

Το παραπάνω quote εκφράζει ολα τα μέλη τα οποία έλαβαν mail απο το γηγενή. Τόσο περισσότερο τα μέλη που ευαισθητοποιήθηκαν και τοποθετήθηκαν πάνω στο θέμα αυτό.

DI

quote:
Σου θυμίζουν κάτι αυτά τα μηνύματα gigenis;
Η παραπάνω αποτελεί κατά κάποιον τρόπο "ρητορική" ερώτηση, καθώς έχεις δείξει ότι δεν διατίθεσαι να κάνεις ούτε καν το πιο απλό αλλά και το πιο ουσιαστικό. Να παραδεχθείς ότι έχεις κάνει λάθος!
Θα σε βοηθήσουμε εμείς λοιπόν. Στις δύο αυτές ημέρες, και για κάποιες ώρες έγραφες και ως gigenis και ως pci και περιδιάβαινες στα forums χωρίς να κλείσεις τη σύνδεσή σου(στο Διαδίκτυο) και να ανοίξεις άλλη(όπως τα τεχνικά στοιχεία επισκέψεων δείχνουν ότι προφανώς έκανες άλλες φορές). Είτε ξέχασες να το κάνεις, είτε το παρέλειψες καθώς μάλλον δεν το θεώρησες αναγκαίο. Άλλωστε "αυτοί οι βλάκες στο Esoterica δεν πρόκειται να καταλάβουν τίποτα..."
Αυτό που έκανες και στις δύο αυτές περιπτώσεις, ήταν να κάνεις έξοδο ως ο ένας λογαριασμός(gigenis) από τα Forums και μετά να κάνεις είσοδο ως ο άλλος(pci), για να λοιδορήσεις, να συκοφαντήσεις και να υποτιμήσεις ανθρώπους με τη "συμμετοχή" σου.
Δεν βγήκες από το Internet ενδιάμεσα, ούτε καν έκλεισες μάλλον το παράθυρο του browser.
Για καθεμία από τις δύο ημέρες και για το συγκεκριμένο χρονικό εύρος που φαίνεται από τα παραπάνω μηνύματά σου, η IP ήταν εντελώς ίδια, τα τεχνικά στοιχεία που το δικό σου μηχάνημα(client) επικοινώνησε στον server του ESOTERICA ήταν πανομοιότυπα, και επίσης ο κωδικός του session/συνεδρίας μεταξύ των δύο μηχανημάτων για τις κλήσεις στην εφαρμογή των Forums ήταν ο ίδιος(για τα 3 μηνύματα της κάθε ημέρας που έχουμε παραθέσει) όπως καταγράφηκαν στα Αρχεία Καταγραφής των Επισκέψεων στον server(εξυπηρετητή) του ESOTERICA.
Οι εγγραφές αυτές είναι πολλές παραπάνω από αυτές που σχετίζονται με τα συγκεκριμένα παραπάνω μηνύματα και αφορούν όλες τις κλήσεις που έγιναν στο συγκεκριμένο χρονικό εύρος από το μηχάνημά σου προς τον server.

Επειδή φημίζομαι για την καχυποψία μου και επειδή βρίσκομαι σε μια ηλικία που η καχυποψία θα επρεπε να με είχε διδάξει πολλά, θα ήθελα μια εμπεριστατωμένη απάντηση από το gigeni πάνω στο θέμα των αποδεικτικών στοιχείων που παραθέτει η Αμαλία-DI..


Edited by - allzzaro on 23/08/2007 18:08:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 18:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
kost:
Ωστόσο είναι λίγο μπερδεμένο το τι εστί progressive rock.

Είναι όντως μπερδεμένο! Δεν ξέρω κι εγώ τι πραγματικά είναι progressive rock, όμως η εξέλιξη της μεταξύ σας συζήτησης (αγνοών και kost) είναι σίγουρα... progressive!

quote:
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ:
Μην ανησυχείς δεν κάνω "penetration testing" σε φίλους.

Ουπς!
Πρόσεχε τι γράφεις ΟΚΤΙΝΟΜΕ! Θα μας παρεξηγήσουν



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 18:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
kost,
άνοιξε εσύ το θέμα και θα ξεκαθαρίσουμε εκεί τι μπορούμε να ονομάσουμε progressive και τι όχι

επειδή ανέφερες τους pink floyd οι οποίοι είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα,θα έλεγα ότι επειδή ήταν μερικά χρόνια μπροστά όσον αφορά στον ήχο και τη σύνδεσή του με τον ακροατή,ναι,ήταν progressive !!

περιμένω thread για συζήτηση !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 18:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
allzzaro:
...θα ήθελα μια εμπεριστατωμένη απάντηση από το gigeni πάνω στο θέμα των αποδεικτικών στοιχείων που παραθέτει η Αμαλία-DI..

PREDATOR:
...Και μαλιστα, μαλωνετε για ενα ατομο που απουσιαζει!


Για την ακρίβεια, ο gigenis δεν απουσιάζει. Έχει δηλώσει την παρουσία του εδώ και αρκετές μέρες, στέλνοντας email σε πολλά μέλη των forums, email που συκοφαντούν το esoterica και μέλη της Ομάδας Υπευθύνων προσωπικά, με διάφορα κοσμητικά επίθετα μεταξύ άλλων... (κάποιοι άνθρωποι έδειξαν την ευαισθησία να μας ενημερώσουν σχετικά)
Επίσης, θα μπορούσε να γράψει με τον λογαριασμό pci, αλλά όπως φαίνεται κάτι τέτοιο δε θα του είναι χρήσιμο για να προσπαθήσει να δικαιολογηθεί διατεινόμενος ότι δεν είναι ο pci...
Έπ’ ευκαιρίας, ας αναρωτηθούν κάποιοι, γιατί ο λογαριασμός pci έχει εξαφανιστεί εδώ και κάποιες μέρες και συγκεκριμένα μετά το μήνυμα της Ομάδας Υπευθύνων του ESOTERICA – Απεστάλη: 18/08/2007, 04:03:39

Ενεργοποιείται λοιπόν και ο λογαριασμός gigenis.

Μπορείς να συμμετάσχεις gigenis αποκλειστικά και μόνο στο παρόν θέμα. Η ενεργοποίηση του λογαριασμού σου είναι προσωρινή και θα λήξει όταν απενεργοποιηθεί η παρούσα συζήτηση.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 19:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ενεργοποιείται λοιπόν και ο λογαριασμός gigenis.

Επικροτώ την πολύ σωστή κίνηση αυτή Αμαλία αλλά επειδή αντιλαμβάνομαι όχι μόνο εγώ αλλά ολοι μας ότι για να χυθεί άπλετο φώς στην υπόθεση καθώς και το για το ποιος θα πρέπει να ζητήσει συγνώμη από ποιόν θα πρέπει…

DI

quote:
.... σκεφτήκαμε το εξής:
Διατιθέμεθα να διαθέσουμε όλα τα τεχνικά στοιχεία που έχουμε, προς εξέταση και επιβεβαίωση σε ανθρώπους πέραν κάθε αμφισβήτησης, και με το απαραίτητο υπόβαθρο να τα διερευνήσουν. Ανθρώπους σοβαρούς και με εχεμύθεια που συμμετέχουν στις Συζητήσεις μας(εννοούμε όχι Συνεργάτες του ESOTERICA).
Θα επικοινωνήσουμε με αυτά τα μέλη στη συνέχεια για να τους το ζητήσουμε και ελπίζουμε να μην τους φέρουμε σε δύσκολη θέση.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση αυτά τα στοιχεία θα παραμείνουν εμπιστευτικά μεταξύ μας και των ανθρώπων αυτών.

Βέβαια καλό θα είναι οι δηλώσεις απο τα ``εντεταλμένα`` αυτά μέλη να προηγηθούν της απολογίας του gigeni.

Θα παρακαλούσα τα συμμετέχοντα μέλη να δείξουν ολη την απαραίτητη καλοπροαίρετη διάθεση χωρίς συκοφαντίες χωρίς επιθέσεις χωρίς λασπολογία στο ευαίσθητο αυτό θέμα.

Edited by - allzzaro on 23/08/2007 19:55:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy