ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 20:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Είναι όντως μπερδεμένο! Δεν ξέρω κι εγώ τι πραγματικά είναι progressive rock, όμως η εξέλιξη της μεταξύ σας συζήτησης (αγνοών και kost) είναι σίγουρα... progressive!

Κατά την 10ετία του 70 έκανε την εμφάνιση του το προοδευτικό rock Camel ,Genesis ,King Crimson, Hawkwind, Yes.

Ηταν η αρχή ...με ενορχηστρώσεις από κλασσική μουσική και οχι μόνο αλλά και τη χρήση συνθεσάιζερ , φλάουτου καθώς και αλλων οργάνων οπου ήταν το χαρακτηριστικό της.

Αργότερα εκανε την εμφάνιση της η jazz rock με τον Juck manzione , Cuck Korea, Billy Cobham οπου εδώ οι ορχήστες περιελάμβαναν ακόμα και φιλαρμονικές αλλά ο αυτοσχεδιασμός ήταν το κυρίαρχο στοιχείο.
Το σαξόφωνο, η τρομπέτα, το φιλικόρνο, το τρομπόνι πάντρεψαν θαυμάσια την jazz με την rock...

Tην δεκαετία του 80 ο Juck Manzione αποθεώθηκε με το φιλικόρνο του σε μια live παράσταση ..Friday night in Sun Francisco με το FEELS SO GOOD οπου το κουαρτέτο του συνόδευε η Φιλαρμονική της Νέας Υορκης.
Περιττό να πώ οτι ο σαξοφωνίστας έπαιζε και σοπράνο, και τενόρο και αλτήρο σαξόφωνο..
Τον εχω το δίσκο.. ο ντράμερ είναι φοβερός για πρώτη φορά τότε ακούσαμε αντιχρονισμούς. Και μιλώ για αντιχρονισμούς ποιότητος κάτι μας είχε συνηθήσει ο Billy Cobham αλλά οχι συνοδεύοντας τη Φιλαρμονική της Νέας Υορκης..

Edited by - allzzaro on 23/08/2007 20:49:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2007, 21:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
allzzaro:

Βέβαια καλό θα είναι οι δηλώσεις απο τα ``εντεταλμένα`` αυτά μέλη να προηγηθούν της απολογίας του gigeni.



Καλά δεν θα γίνει και κανένα δικαστήριο!

(πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που γράφεις για την progressive rock allzzaro )


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 16:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Κατ' αρχάς, σχετικά με το progressive, ανοίχτε ρε παιδιά ένα άλλο τόπικ να τα πούμε εκεί. Εγώ ακούω progressive από πολύ παλιά, κυρίως τα πιο άγνωστα συγκροτήματα, και ο Αγνοών είναι μεγάλη μούρη, οπότε θα γίνει ωραία συζήτηση. Πάρτε ιδέες από το metal τόπικ, να δείτε τι έχουμε φτιάξει εκεί.

quote:
Βέβαια καλό θα είναι οι δηλώσεις απο τα ``εντεταλμένα`` αυτά μέλη να προηγηθούν της απολογίας του gigeni.

Σχετικά με αυτό, θα επανέλθω σύντομα, μιας και έχω δει τα στοιχεία τα οποία δυστυχώς είναι αρκετά επιβαρυντικά για τον gigeni.


Edited by - A. Kircher on 24/08/2007 16:40:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 18:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
(πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που γράφεις για την progressive rock allzzaro )


Είναι πολύ τολμηρό το να χρησιμοποιήσει ενας ενορχηστρωτής ενα σαξόφωνο ή μια ηλεκτρική κιθάρα ή ενα συνθεσάιζερ σε μια συμφωνική ορχήστρα.
Δεν θα ονομάζεται πλέον συμφωνική?
Το αυτό και με τη δημοτική μουσική.
Δεν μπορεί να χρησιμοποιήσουμε ένα πιάνο ή ένα σαξόφωνο στα ``παιδιά της Σαμαρίνας``?

Κυριάκος Σφέτσας ..!
Τα παιδιά της Σαμαρίνας…!
Ακούστε το !
Ένα κουαρτέτο που δεν μοιάζει με τα αλλα.
Το ακουστικό κόντρα μπάσο , τρομπέτα , ντραμς και πιάνο δένουν με έναν πολύ μαγικό τρόπο με το σιμπεμολ κλαρίνο του Τάσου Χαλκιά.
Ethnic jazz?? Φολκλόρ?? Βάλτε μια ταμπέλα οποια θέλετε!

Ηταν αρχές του 1958 οταν ενας Αγγλος ενορχηστρωτής Paul Muriat επιχείρησε να χρησιμοποιήσει όργανα οπως το σαξόφωνο και ηλεκτρική κιθάρα καθώς και αλλα rents.
1965 Piano Star..
Ορχηστικό κομμάτι με μια τέλεια μίξη jazz-rock οπου τα βιολιά , τα βιολοτζέλα , τα τρομπόνια, τα φιλικόρνα , τα φλάουτα εχουν μια ευγενική παρουσία ενώ παράλληλα ο Paul Muriat αυτοσχεδιάζει στο πιάνο δείχνοντας μια απαράμιλλη δεξιοτεχνία. Ο ακροατής αφουγκράζεται καθηλωμένος μιας μιας και τα όργανα παρουσιάζονται ένα-ένα διακριτικά δίνοντας τους τη δυνατότητα να αυτοσχεδιάσουν.
Οπωσδήποτε την παράσταση κλέβει η ηλεκτρική κιθάρα.


Ετσι και το rock έπρεπε να αναβαθμιστεί προοδευτικά.
Ισως για εμάς ο όρος progressive την εποχή εκείνη να φάνταζε στα αυτιά μας κάτι σαν turbo intecooler ή turbocharged αλλά δεν είναι έτσι.
Πίσω απο αυτόν τον όρο οι μουσικοί προσπαθούν με τον δικό τους τρόπο να.. εκφραστούν ... προοδευτικά.. ξεφεύγοντας απο την subculture οπου υποβαθμίζει τη φιλοσοφία της μουσικής τέχνης.


Edited by - allzzaro on 24/08/2007 19:04:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 21:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Kαι για τους νέους... που ισως να τα έζησαν live ...δύο μεγάλα Ελληνικά ονόματα που δεν μπορώ να μην τους αναφέρω...
Συγνώμη για την πολυλογία μου ..είμαι εκτός θέματος αλλά αξίζει τον κόπο....

1970 φίλοι μου... μια εποχή αλλοιώτικη απο τις αλλες...
Βαγγέλης Παπαθανασίου , Ντέμης Ρούσσος ...Aphrodite's Child
Στο 666 μια αριστουργηματική μουσική προσέγγιση της Αποκάλυψης του Ιωάννου οπου ο Λουκάς Σιδεράς στα κρουστά σαν session ντράμερ σε διάφορα σχήματα πειραματικής ροκ και τζαζροκ ο Αργύρης Κουλούρης στην κιθάρα απευθύνονται στην τότε ...καταπιεσμένη κοινωνικά, πολιτικά και σεξουαλικά, νεολαία, ενώ την ίδια στιγμή στην υπόλοιπη Ευρώπη και στην απέναντι μεριά του Ατλαντικού γινόντουσαν αληθινές "επαναστάσεις".

Δείτε..

Edited by - allzzaro on 24/08/2007 21:12:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 22:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αμάν!
Τι είν τούτοι;;;
Ο Ντέμης Ρούσσος (πριν παχύνει- αδυνατίσει- ξαναπαχύνει- ξαναδυνατίσει- ξαναπαχύνει- ξαναδυνατίσει...κ.ο.κ) και ο Βαγγέλης Παπαθανασίου!!!!!?????!!!!!
Κι ο μικρός δίπλα ποιος είναι;
(Μη μου πείτε ότι είναι ο Βασιλάκης ο Καΐλας )

Πω πω allzzaro, είσαι ασυγκράτητος!
Ο kost έχει ήδη ανοίξει θέμα για το progressive rock.
Μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση εκεί:
Progressive rock


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 23:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Κι ο μικρός δίπλα ποιος είναι;

O ντράμερ

quote:
Ο kost έχει ήδη ανοίξει θέμα για το progressive rock.

Το είδα Αμαλία αλλά δεν θα συμμετάσχω για δύο λόγους.
Ο ενας γιατί δεν με ενθουσιάζουν τα σημερινά συγκροτήματα και το δεύτερο γιατί πιθανόν κάποιοι συμμετέχοντες ``δεν γουστάρουν την πάρτι μου``...
Αντιλαμβάνεσαι οτι θα χαλάσω το τόπικ του kost μιας και δεν θα θέλω πολυ να πάρω μπρός..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 00:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
βρε βρε βρε
μετα απο τοσες μερες και αφου η συντονιστικη ομαδα δεν με αφηνε να γραφω για να φτιαξει ενα κλιμα οπως αυτη το ηθελε τωρα μου επιτρεπει να γραψω

η συντονιστικη ομαδα "ξεχασε" να πει οτι τους εχω στειλει mail που απαντα σε ολες τις κατα φαντασιαν αποδηξεις ενωχης μου τα mail αυτα εχουν σταλει εδω και μερες


οπως η συντονιστικη ομαδα"ξεχασε"ναπε ιοτι τακοσμητικαεπιθεταπου ειχαντην ευγενη καλοσινη να τις μεταφερουν τα διαφορα μελη τους τα εχω στειλει και σε μηνυμα οποτε δεν χρειαζετε να προσπαθει να κανει τον οσιομαρτυρα

αλλα ας δουμε λιγο τις κατηγοριες

1)εφτιαξα κλωνο δυο μερες πριν γραφτω στο εσωτερικα

2)τον κλωνο δεν τον χρησημοποιησα ουτε κατα την πρωτη ουτε κατα την δευτερη ουτε κατα την τριτη διαγραφη και ουτε κατα την διαμαχη μου με τον τζελυμαν αλλα εκανα χρηση του σε ασχετες φασεις και περιοδους

3)ενω απο το 2003 εως και το τελος 2005 που εχω πλεων μια ip καθε μου μηνυμα η ip αλλαζει και σε δυο μηνυματα ειναι ιδια με του pci

4)σε ενα μου μηνυμα "υπογραφω" σαν γηγενης------pci


απαντησεις

1)αν αυτο ειναι σωστο τοε πρεπειναμπω στο βιβλιο γκινες ως ο ανθρωπος που εφτιαξε κλωνο πριν φτιαχτει ο ιδιος


2)μεσα στα τεσσερα χρονια που γραφω δεν χρειαστικα κανεναν κλωνο γιατι οτι ειχα να πω το ελεγα με το νικ που εχω γραφτει δεν ειχα κανενα προβλημα να ερθω σε κοντρα με κανενα μελος ουτε με την συντονιστικη ομαδα
η δημιουργια κλωνου και μαλιστα ενος κλωνου που ποτε δεν μπηκε σε λειτουργια οταν τον ειχα αναγκη δειχνει οτι ολο αυτο το φιασκο ειναι κακοστημενο

3)απο την ημερα της εγραφης μου μεχρι και το 2005 (και καποια μηνυματα της περιοδου σεπτεμβρης νοεμβρης 2005)
εχουν σταλει απο ιντερνετ καφε αν λοιπον ψαξετε με βαση την ip μου που εμφανιζονται σε αυτα τα μηνυματα θα βρητε συγουρα και αλλα μελη να παρουσιαζουν την ιδια ip ετσι μπορειτε να βαφτησετε ολα τα μελη που εχουν την ιδια ip με εμενα σαν κλωνους μου

4)ανδιαβασετε δυο μηνυματαπριν το δικομου θαδειτε τον συντονιστη κελσο να προτρεπει οποιον θελει και εστερνιζετε τις ιδιες αποψεις με τον pci να τοποθετηθει στο θεμα και θα λαβει και αυτος απαντηση
ετσι διαβαζοντας αυτη την προτροπη εκανα το αυτονοητο τοποθετηθικα και ζητησα να μας απαντησει γι αυτο χρησημοποιω πλυθηντικο στο μηνυμα
<<περημενουμε την απαντηση σας>>


και κατι ακομη ενω η συντονιστικη ομαδα σε μηνυμα μου λεει οτι πιστευει οτι εγω εχω φτιαξει τους κλωνους και οτι εδω και 4 χρονια λειτουργω με σκοπο να καταστρεψω το φορουμ με μια μυστικη οργανοση κλικα και διαφορα αλλα καταστροφολαγνικα στο τελος του μηνυματος μου λεει οτι μετα απο καιρο θα δεχτει νασυζητησει την πιθανοτητα επανεισοδου μου

με λιγα λογια με χαρακτηριζει λυκο που θα δεχτει μεσα στο μαντρι της

οπως εχω πει σε αρκετα μελη που συνομηλω αλλα και στην συντονιστικη ομαδα σκοπος του μαζικου mail δεν ηταν η επανεισοδος μου στο φορουμ
αλλα αποδηξη οτι δεν συσχετιζομαι με κανενα κλωνο και ο λογος ειναι οτι με αυτο το νικ γραφω σε 4-5 αλλα φορουμ ιδιας αλλα και ασχετης θεματολογιας με το εσωτερικα ετσι το τελευταιο που θα ηθελα θα ηταν να υπαρχουν υπονιες οτι δημιουργω κλωνους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

____________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗΣ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΕΛΟΥΣ

25/8/2007
____________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 01:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
allzzaro:
quote:
Ο kost έχει ήδη ανοίξει θέμα για το progressive rock.

Το είδα Αμαλία αλλά δεν θα συμμετάσχω για δύο λόγους.
Ο ενας γιατί δεν με ενθουσιάζουν τα σημερινά συγκροτήματα και το δεύτερο γιατί πιθανόν κάποιοι συμμετέχοντες ``δεν γουστάρουν την πάρτι μου``...
Αντιλαμβάνεσαι οτι θα χαλάσω το τόπικ του kost μιας και δεν θα θέλω πολυ να πάρω μπρός..


Αυτό τώρα είναι απάντηση βρε allzzaro;;;
Δεν είναι σωστό όταν πάει να γίνει κάτι θετικό να υπονοούνται από σένα τέτοια πράγματα. Σίγουρα πάντως μπορείς να βρεις πολλά κοινά που σε ενώνουν με τους ανθρώπους που γράφεις ότι "δε γουστάρουν την πάρτι σου" και η μουσική έχει πολλές πιθανότητες να είναι ένα από αυτά.

Και εν τέλει, τι θέλεις να γίνει για να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις που προφανώς έχεις επάνω στο ζήτημα;
Να ανοιχτεί ένα άλλο θέμα που να ονομάζεται allzza-rock;;;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 03:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Είσαι πάντως περίπτωση από τις λίγες gigenis!
…Και η διαστρέβλωση της αλήθειας, καθώς και οι προσπάθειες χειραγώγησης με παρερμηνευτική απόδοση κατά το συμφέρον σου, γραφομένων και περιστάσεων… καλά κρατούν.

Ας δούμε τα περιφερικά που γράφεις:

quote:
οπως η συντονιστικη ομαδα"ξεχασε"ναπε ιοτι τακοσμητικαεπιθεταπου ειχαντην ευγενη καλοσινη να τις μεταφερουν τα διαφορα μελη τους τα εχω στειλει και σε μηνυμα οποτε δεν χρειαζετε να προσπαθει να κανει τον οσιομαρτυρα

Μάλλον εσύ "ξέχασες" να διαβάσεις προσεκτικά τα μηνύματα της ομάδας Υπευθύνων του ESOTERICA:

Όπως δείχνουν τα πράγματα, συνεχίζει να πετάει λάσπες, αποστέλλοντας συκοφαντικά e-mails τόσο προς εμάς, όσο και προς άλλα Μέλη. (Απεστάλη: 19/08/2007, 21:09:47)

Εκτός αυτής της "μικρής και αθώας" – πλην όμως κατά συρροή επαναλαμβανόμενης από εσένα – διαστρέβλωσης των γραφομένων μας, ποιος τάχα σου είπε ότι το να βρίζεις και να συκοφαντείς κάποιον απευθείας, σου δίνει και το δικαίωμα να επαναλάβεις αυτές τις συκοφαντίες σε όποιους ή όσους άλλους θέλεις και να προβάλεις μάλιστα ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει ενόχληση;

Γράφεις επίσης:

quote:
και κατι ακομη ενω η συντονιστικη ομαδα σε μηνυμα μου λεει οτι πιστευει οτι εγω εχω φτιαξει τους κλωνους και οτι εδω και 4 χρονια λειτουργω με σκοπο να καταστρεψω το φορουμ με μια μυστικη οργανοση κλικα και διαφορα αλλα καταστροφολαγνικα στο τελος του μηνυματος μου λεει οτι μετα απο καιρο θα δεχτει νασυζητησει την πιθανοτητα επανεισοδου μου

με λιγα λογια με χαρακτηριζει λυκο που θα δεχτει μεσα στο μαντρι της



H απόδοση που κάνεις είναι επιλεκτική gigenis. Εμείς γράψαμε συγκεκριμένα το παρακάτω:

Εκ μέρους της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA:
Εάν πάλι, μετά από καιρό, μετά από πολύ καιρό σίγουρα, σκεφτείς ξανά τα πράγματα και συζητήσεις ειλικρινά και ουσιαστικά με τον εαυτό σου για τα "πεπραγμένα" και θελήσεις να ανανεώσεις τη συμμετοχή σου...
Εδώ είμαστε, όπως σου έχουμε ξαναπεί. Μπορούμε τότε να το συζητήσουμε.
(Απεστάλη: 18/08/2007, 04:03:39)

Αυτό δε γίνεται μόνο για σένα – μη βαυκαλίζεσαι. Για κάθε άνθρωπο που δεν του επιτρέπεται πλέον η συμμετοχή στα forums, αφήνουμε πάντα κάποιου είδους ενδεχόμενο (ανάλογα με την περίσταση), ακριβώς επειδή το esoterica απευθύνεται σε ανθρώπους και πιστεύουμε ότι οι άνθρωποι μπορούν να προσπαθήσουν να διορθώσουν τα λάθη τους.

Όσον αφορά το πρώτο μέρος του quote, σου υπενθυμίζω ότι δεν πιστεύουμε, αλλά γνωρίζουμε ότι εσύ έχεις γράψει με τους λογαριασμούς pci και ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ και υπάρχουν αδιαμφισβήτητες αποδείξεις γι΄αυτό, εκτός από τις πολλαπλές ισχυρές ενδείξεις (που αφορούν τα γραφόμενα των λογαριασμών και τις συμμετοχές τους στα διάφορα θέματα). Επιπλέον, δεν γράψαμε για κάποια μυστική οργάνωση στην οποία συμμετέχεις εδώ και τέσσερα χρόνια. Γράψαμε για την "κλίκα" που υπήρχε εδώ και περίπου ένα με ενάμιση χρόνο και που υποτιμούσε, κορόιδευε και παραπλανούσε μέλη στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ και στην οποία συμμετείχες κι εσύ, καθώς επίσης λάμβανες την υποστήριξή της μέσα στα forums στην αρχή και σε κάποια συγκεκριμένα blogs στη συνέχεια.

-σχετικό μήνυμα -1
-σχετικό μήνυμα -2

Επίσης, αναφερθήκαμε στην παράλληλη συμμετοχή σου ως gigenis και pci σε κάποιες περιπτώσεις την περίοδο 2003-2004 (και όχι στη συνολική συμμετοχή σου κατά τη διάρκεια των 4 τελευταίων χρόνων), καθώς επίσης και στο πρόσφατο γεγονός της εισόδου σου ως ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ, που την ακολούθησαν τα γνωστά γεγονότα που πραγματευόμαστε στο παρόν θέμα: απενεργοποιήθηκε ο ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ (που δημιουργήθηκε για να προκαλέσει ακόμα ένα πρόβλημα στην κοινότητα των συζητήσεων) με δική μας σημείωση ότι ήταν διπλός παραπλανητικός λογαριασμός με τον οποίο εσύ έγραψες, έστειλες στη συνέχεια ομαδικά email διατεινόμενος ότι σε "λασπολογούμε" και ότι δεν είσαι ο ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ, εμφανίστηκε ο pci για να "πάρει την ευθύνη" του λογαριασμού ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ, και οι περαιτέρω έρευνες που κάναμε μετά την εμφάνιση του pci αποκάλυψαν ότι ο λογαριασμός pci είναι επίσης δικός σου.

Και για να τελειώνουμε με τα περιφερικά (εκτός των αριθμημένων "επιχειρημάτων" που έχεις γράψει)…

quote:
οπως εχω πει σε αρκετα μελη που συνομηλω αλλα και στην συντονιστικη ομαδα σκοπος του μαζικου mail δεν ηταν η επανεισοδος μου στο φορουμ
αλλα αποδηξη οτι δεν συσχετιζομαι με κανενα κλωνο και ο λογος ειναι οτι με αυτο το νικ γραφω σε 4-5 αλλα φορουμ ιδιας αλλα και ασχετης θεματολογιας με το εσωτερικα ετσι το τελευταιο που θα ηθελα θα ηταν να υπαρχουν υπονιες οτι δημιουργω κλωνους

Ενώ εσύ διεκδικείς κατά τα φαινόμενα να "μη σπιλωθεί η προσωπικότητά σου" δεν έχεις κανέναν ενδοιασμό να συνεχίζεις με μεγάλη ευκολία να υποτιμάς έναν άλλον άνθρωπο, που επιπλέον είναι απενεργοποιημένος και δεν μπορεί να απαντήσει. Μόνο και μόνο γι’ αυτό θα έπρεπε να ντρέπεσαι, αλλά τέλος πάντων. Τι να πρωτοπεί κανείς!
(Για όποιον θέλει να δει σε τι αναφέρομαι, μπορεί να δει τη σχετική διαγράμμιση που αφορά την παρέμβασή μας στο πιο πάνω μήνυμα του gigenis)

Σχετικά με τα επιχειρήματα που παράθεσες και αρίθμησες με 1,2,3,4 gigenis, όπως έχουμε γράψει, τα στοιχεία που έχουμε παραθέσει και που διαθέτουμε υποδεικνύουν πέραν κάθε αμφισβήτησης ότι έχεις γράψει και με τους τρεις λογαριασμούς. Εσύ μπορείς να σκεφτείς πολλές δικαιολογίες, μερικές από τις οποίες θα μπορούσαν να είναι λογικοφανείς για κάποιους που τις διαβάζουν. Ακριβώς αυτή η παράθεση των δικαιολογιών, είναι που δείχνει το τι μπορεί να σκαρφιστεί το ανθρώπινο μυαλό για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα!
Χάρτινα επιχειρήματα υπάρχουν πολλά.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 03:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost


Βρε ίδιος ο Βασιλάκης Καίλας ο ντράμερ....

allzaro ψήσουν να έρθεις δίπλα,φαίνεται ό,τι ξέρεις πολλά!


ούτε εμένα με ενθουσιάζουν τα σημερινά σχήματα,πλην ελαχίστων εξαιρέσεων,εξάλλου για τα παλιά θα μιλήσουμε.

δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να μη γουστάρει την πάρτη σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 07:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Βρε ίδιος ο Βασιλάκης Καίλας ο ντράμερ....

Του μοιάζει λίγο του Βασιλάκη ο ντράμερ, μη μου πεις;

Φόρος τιμής σε έναν ηθοποιό, που με τον τρόπο του σημάδεψε
κι αυτός την ιστορία του ελληνικού κινηματογράφου


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 13:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Βρε συ Γιγενη,
μετα απο τοσο καιρο διαβασματος (απο το 2003 διαβαζεις-δεν ηξερα οτι εισαι τοσο παλιο μελος),
ακομη δεν εμαθες ορθογραφια;
Κανει μπαμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 17:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Aμαλια
quote:
Και εν τέλει, τι θέλεις να γίνει για να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις που προφανώς έχεις επάνω στο ζήτημα;
Να ανοιχτεί ένα άλλο θέμα που να ονομάζεται

allzza-rock;;; Αμαλία .. είσαι φοβερή
εεεε.. κοιτάξτε.. είμαι σαξοφωνίστας
Δεν είμαι και τόσο καλός αλλά παίζω σαξόφωνο.

kost

quote:
allzaro ψήσουν να έρθεις δίπλα,φαίνεται ό,τι ξέρεις πολλά!

Δεν ξέρω πολλά για να συζητήσω..
Η Αμαλία ξέρει το θέμα.. κάποιος είπε οτι ``δεν γουστάρει πολλά με την πάρτη μου``... εντάξει εγώ μετά απο μια οξεία αντιπαράθεση δήλωσα οτι εχω καλοπροαίρετη διάθεση να μην συνεχιστεί .. αλλά αυτός δήλωσε .. οτι αυτός ``δεν εχει``.... τι θέλετε να κάνω....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 17:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Λόγω των πολύ δυσάρεστων γεγονότων που αυτή τη στιγμή διαδραματίζονται στη χώρα μας, καθώς και του εθνικού πένθους για τον χαμό πολλών ανθρώπινων ζωών και φυσικών πόρων, θεωρούμε πως δεν είναι σωστό αυτές τις ώρες να συνεχίσουν συζητήσεις οι οποίες εμπεριέχουν έντονες αντιπαραθέσεις.

Το παρόν θέμα, καθώς και το θέμα Online βάνδαλοι και συκοφάντες
αναστέλλονται για την ώρα.

(Λογαριασμοί που έχουν παραμείνει ενεργοί για το σκοπό της παρούσας συζήτησης, έχουν επίσης απενεργοποιηθεί)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy