ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 19:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
μα........για το λόγο αυτό ρωτάω amalia !

αν θυμάμαι καλά,στο e-mail δεν έγραφε "Αμαλία Τάδε" αλλά άλλο όνομα !

μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση και σου είπα κι εγώ το πραγματικό μου όνομα (το θυμάσαι πιστεύω)

το έχεις κρατημένο το e-mail ? αν ναι,στείλε μου το ξανά για να δω αν πέφτω τόσο έξω !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 20:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ keraynos, συγχαρητήρια για την παρατηρητικότητα σου!

Όντως στο θέμα ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο "ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΡΠΟΣ"; ο gigenis είχε αποστείλλει στην δεύτερη σελίδα 2 μηνύματα στα οποία υπέγραφε στην Ψηφιακή Υπογραφή του ως GIGENIS----PCI.
Συγκεκριμένα, τα μηνύματα είναι τα εξής:

14/06/2003, 01:42:23

14/06/2003, 22:01:13

Τα εν λόγω στοιχεία τα είχαμε ανακαλύψει κι εμείς από την πλευρά μας, επιθυμούσαμε όμως να προβούμε στην δημοσιοποίηση τους όταν θα είχαμε εξαντλήσει πλέον τα περιθώρια διαλόγου με το λογαριασμό pci.
Από την στιγμή όμως που βρήκες κι εσύ τα συγκεκριμένα στοιχεία, μπορούμε να συζητήσουμε και βάσει αυτών.

Να υπενθυμίσω στον pci ότι η πρόταση για διάλογο που του έχουμε απευθύνει ισχύει ακόμα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2007, 21:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
αγνοών:

μα........για το λόγο αυτό ρωτάω amalia !

αν θυμάμαι καλά,στο e-mail δεν έγραφε "Αμαλία Τάδε" αλλά άλλο όνομα !

μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση και σου είπα κι εγώ το πραγματικό μου όνομα (το θυμάσαι πιστεύω)

το έχεις κρατημένο το e-mail ? αν ναι,στείλε μου το ξανά για να δω αν πέφτω τόσο έξω !!



αγνοών πριν από λίγο σου έχω απαντήσει μέσω email,
συμπεριλαμβάνοντας το δικό σου email στο οποίο είχες απαντήσει στο μήνυμά μου που σου ανέφερα παραπάνω, χαιρετώντας με, με το όνομά μου:
"Γεια σου και σένα Αμαλία !
(το πραγματικό μου όνομα είναι **** ****)"

Μήπως θυμάσαι καλύτερα τώρα;



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 04:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Κircher... το θεμα του ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ & PCI, μαλλον ειναι ταραγμενο... Εσυ πως το βλεπεις? Ειναι περισσοτερο ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ ή PCI??? Θα μπορουσε να εχει και αλλα ονοματα στο φορουμ αυτο!!! O ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ, πριν γινει ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ, ηταν (αρχικα) PCI... και μετα εγινε ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ... αλλα επεστρεψε και ως PCI...

Τι να σου πω φίλε Predator....μπερδεμένο κουβάρι το βλέπω....ελπίζω να ξεδιαλυθεί πάντως....

quote:
Ο gigenis είχε ήδη απενεργοποιηθεί χρονικά περίπου μία βδομάδα πριν από την εμφάνιση του ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥ, για άλλους λόγους.

Αμαλία έχεις δίκιο, αυτό μου διέφυγε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 13:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
ακριβώς αυτό θυμάμαι amalia !

θα σου στείλω πάντως ένα π.μ. για να σου πω τι ακριβώς θυμάμαι σαν υπογραφή

αν κάνω τόσο μεγάλο λάθος,ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 21:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci
Κατα αρχην

τι εγινε ρε αμαλια τοσο πολυ σε ενοχλει το θεμα και μετεφερες εδω συζητηση ασχετη με το θεμα??

Τελικα αποφασισες ποιος ειμαι??Ειμαι οντως pci που ανοιξε σαν διαγαλαξιακος (το γιατι θα το πω παρακατω) η ο διαγαλαξιακος ειναι ο γιγενης???????

quote:
Χμ... ο pci φτιάχνει ένα νέο λογαριασμό ως ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ για να κατηγορήσει τον gigeni και μετά από λίγο σπεύδει να τον ξελασπώσει χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό που είχε από το 2003 (τον pci)


Ποιος σου ειπε οτι μπηκα να κατηγορησω ?????Ειδες καμμια κατηγορια?
Εσυ αρχισες να διαγραφεις και να λες οτι ειμαι ο γιγενης!!
Αφου εχεις ανχωθει τοσο πολυ γιατι μπηκα σαω διαγαλαξιακος στην αρχη ενω υπηρχε ο λογαριασμος πψι απο 2003 ειναι πολυ απλο.

Θεωρησα οτι ενα forum που θελει να σεβεται τα μελη του και τον εαυτο του διαγραφη λογαριασμους που μενουν σε μη λειτουργια περαν 6μηνου
αυτο γινεται για να μην υπαρχει πλασματικη πλυθωρα μελων.
Οταν διαπιστωσα οτι ο νεος λογαριασμος ειχε διαγραφει χωρις να μου σταλει e-mail δοκιμασα τον πρηγουμενο λογαριασμο λαι εκπληκτος διαπιστωσα οτι ειναι ενεργος.

quote:
Πριν λίγες μέρες είχα πει ότι διαβάζω με το ίδιο ενδιαφέρον παλιά και νέα θέματα. Κοίταζα λοιπόν ένα θέμα από το καλοκαίρι του 2003 "ποιός είναι ο απαγορευμένος καρπός". Στη μέση της δεύτερης σελίδας του θέματος ο gigenis υπογράφει ως GIGENIS----PCI κάτι που μπορεί να λέει πολλά, μπορεί και να μη λέει και τίποτα, αυτός η αυτοί ξέρουν αν είναι δύο άτομα με ταυτόσημες απόψεις ή ένα άτομο με πολλά πρόσωπα.


Εσυ τι λες?Ειναι ενα ατομο η δυο που ζητανε απο τον κελσο μια απαντηση????
Και στην γενικη γιατι δεν ρωτατε τον γιγενη που εγραψε το μηνυμα???

quote:

2003?? Καλά που τον ξέθαψε
Αρα είναι παλιά καραβάνα
Για να γνωρίζει και τον Κέλσο!!

Αρα έχουμε την εξίσωση
2003+pci+X
---------------- = ????
kelsos+gigenis



Το ειχα πει απο την αρχη οτι παρακολουθω απο παλια το esoterica.


quote:
Σύμφωνα με τους κανονισμούς των φόρουμς .. κάθε χρήστης δικαιούται να εχει εναν λογαριασμό.
Οπως και μέχρι τώρα κάθε διπλόεγγεγραμένος λογαριασμός διαγράφεται ανευ δεύτερης συζήτησης..


Βαση αυτου του κανονα οι συντονιστες "παντα" εσβηναν τους διπλους λογαριασμους.


quote:
Να υπενθυμίσω στον pci ότι η πρόταση για διάλογο που του έχουμε απευθύνει ισχύει ακόμα...



Προταση ποια προταση??????
Λεμε και ψεματακια τωρα???Δεν μου εχουν στειλει τιποτα στο e-mail.

Στην τελικη παιδια να ρωτησω κατι?

Σοκαριστικατε γιατι μπηκα εγω σαν διαγαλαξιακος και δεν εχετε σοκαριστει που υπαρχουν συντονιστες αδελφια???
Σας εωοχλησε ο δευτερος λογαρισμος που ανοιξα και δεν σας ενοχλει που οι συντονιστες κατεχουν την θεση λογο γνωριμιων????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 23:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μην ανησυχείς για την ψυχολογία μου pci, δεν με έχει καταλάβει το άγχος.

Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να υποστηρίξουμε την αλήθεια και το δίκαιο, όποια και αν είναι αυτά, είτε μας αρέσουν (βολεύουν συναισθηματικά) είτε όχι.

Αφού "μας έκανες την τιμή" να συζητήσεις, δυο-τρεις ερωτήσεις:

- Τελικά δηλαδή όπως καταλαβαίνω, λες ότι δεν έχεις καμία σχέση με τον gigeni;

- Δεν έχεις κάνει κάποια αναφορά στην ίδια τη σκοπιμότητα του θέματος που άνοιξες - μετά από τόσο καιρό (του "Ο ΙΗΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ"), που είναι γεμάτο με υπονοούμενα κατά του forum και του esoterica, της ποιότητας των συζητήσεων και των ίδιων των συμμετεχόντων σ' αυτές.
Ποιος ο λόγος αυτής της επιθετικής στάσης;

- Και στο τελευταίο σου μήνυμα επίσης δημαγωγείς, με προφανή στόχο την κατάκριση αυτού του χώρου.
Γιατί το κάνεις αυτό; Τα παρακάτω συμπεράσματα πάλι, πως προέκυψαν;

quote:

(...) δεν εχετε σοκαριστει που υπαρχουν συντονιστες αδελφια???
(...) δεν σας ενοχλει που οι συντονιστες κατεχουν την θεση λογο γνωριμιων????


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 00:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
αγνοών:

ακριβώς αυτό θυμάμαι amalia !

θα σου στείλω πάντως ένα π.μ. για να σου πω τι ακριβώς θυμάμαι σαν υπογραφή

αν κάνω τόσο μεγάλο λάθος,ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων



αγνοών το email που μου είχες ζητήσει και που σου έστειλα χθες το έλαβες;
Το διάβασες;
Αν το διάβασες, κανονικά δε θα έπρεπε να συνεχίσεις να αναρρωτιέσαι.

Ούτως ή άλλως βέβαια, δε θα έπρεπε από την αρχή να κάνεις αυτήν την ερώτηση, γιατί ούτε εγώ προσωπικά αλλά ούτε κι εμείς γενικότερα (ως συνεργάτες του esoterica) έχουμε δώσει ποτέ το δικαίωμα για να σκεφτεί κάποιος ότι δηλώνουμε κάτι ψευδές. Και αυτή τη στάση την κρατάς από προχθές που συνεχίζεις να με ρωτάς σ' αυτό το θέμα εάν με λένε πραγματικά "Αμαλία", αλλά και στο θέμα Online βάνδαλοι και συκοφάντες όπου στο ξαφνικό ρωτάς:
"που πήγανε τα χτεσινά μου ποστ ???"
ενώ είχες να γράψεις σε κείνο το τόπικ από τις 09/07/2007.
Δεν ξέρω σε τι οφείλεται: σε απλή απροσεξία, σε καχυποψία, σε τόσο μεγάλη έλλειψη εμπιστοσύνης; Το θέμα όμως είναι ότι με αυτόν τον τρόπο, δημιουργείς εκ του μη όντος ζητήματα που θίγουν την αξιοπιστία μας και μάλιστα σε καταγεγραμμένα μηνύματα στα forums, ορατά τόσο σε παλιά και νέα μέλη, όσο και σε αναγνώστες των forums.

Ακόμα περισσότερο όσον αφορά το πραγματικό όνομά μου: εάν δεν ήθελα να το αποκαλύψω, ούτε θα έμπαινα ως amalia, ούτε θα υπέγραφα τα email που στέλνω με το ονοματεπώνυμό μου. Αν χρησιμοποιούσα ψευδώνυμο, θα το δήλωνα στην επικοινωνία μου, όπως και είναι το σωστό.
Αλήθεια αγνοών, αυτή την ερώτηση που έθεσες σε μένα σχετικά με το εάν λέω αλήθεια ότι με λένε όπως δηλώνω, την κάνεις γενικά στους ανθρώπους που συνδυαλέγεσαι μαζί τους στην καθημερινότητά σου;
Δε σου κρύβω ότι το βρίσκω κάπως αφύσικο αυτό, να με ρωτάς κάτι τέτοιο και μάλιστα να επιμένεις στην υπόθεσή σου, θεωρώντας ίσως πιο πιθανό να σου λέω εγώ ψέματα κι όχι να σε απατάει τόσο πολύ η μνήμη σου!

Το pm που είπες, δεν το έχω λάβει ακόμα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 00:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci
quote:
Μην ανησυχείς για την ψυχολογία μου pci, δεν με έχει καταλάβει το άγχος.

Ευτυχως γιατι αν ειχες ανχωθει δεν θα μπορουσα να φαω το βραδυ.


quote:
Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να υποστηρίξουμε την αλήθεια και το δίκαιο, όποια και αν είναι αυτά, είτε μας αρέσουν (βολεύουν συναισθηματικά) είτε όχι.


Δεν το βλεπω αυτο αμαλιτσα στα λογια καλοι ειμαστε στις πραξεις λιγο τα χαλαμε!


quote:
Αφού "μας έκανες την τιμή" να συζητήσεις, δυο-τρεις ερωτήσεις:


Η τιμη τιμη δεν εχει και χαρα σε αυτον που εχει.(φατσουλες επιτρεπονται ετσι???!)


quote:
- Τελικά δηλαδή όπως καταλαβαίνω, λες ότι δεν έχεις καμία σχέση με τον gigeni;

Αν εξαιρεσουμε την προ 4ετιας "κοινη" απαντηση που "δωσαμε" στον κελσο ΟΧΙ.
Το καταλαβες??????


quote:
- Δεν έχεις κάνει κάποια αναφορά στην ίδια τη σκοπιμότητα του θέματος που άνοιξες - μετά από τόσο καιρό (του "Ο ΙΗΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ"),

Πως να εξελιξω το θεμα απο την στιγμη το εχεις κανεις...μην πω πως το εχεις κανει.


quote:
που είναι γεμάτο με υπονοούμενα κατά του forum και του esoterica, της ποιότητας των συζητήσεων και των ίδιων των συμμετεχόντων σ' αυτές.
Ποιος ο λόγος αυτής της επιθετικής στάσης;

Τελικα αμαλια παντου εχθρους βλεπεις.Εγω ανεφερα θεματα που ειχατε συζητηση εδω μεσα, δεν τα θεωρεις σοβαρα θεματα???Θες να μας πεις οτι τα θεματα αυτα τα εχεις μονο για εμπορικο σκοπο???

quote:
Και στο τελευταίο σου μήνυμα επίσης δημαγωγείς, με προφανή στόχο την κατάκριση αυτού του χώρου.
Γιατί το κάνεις αυτό; Τα παρακάτω συμπεράσματα πάλι, πως προέκυψαν;

Κατι απο αυτα που ειπα ειναι ανακριβες?Δεν υπαρχει συγγενια?
Περιμενω αμαλια απαντηση.


Θα μεταφερω το θεμα σε καινουργιο topic και ελπιζω να μην επεμβεις με σκοπο την καταστροφη και αυτου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 01:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
amalia:

- Τελικά δηλαδή όπως καταλαβαίνω, λες ότι δεν έχεις καμία σχέση με τον gigeni;

pci:

Αν εξαιρεσουμε την προ 4ετιας "κοινη" απαντηση που "δωσαμε" στον κελσο ΟΧΙ.
Το καταλαβες??????



Η υπογράμμιση δική μου

Σε παρακαλώ pci απάντησέ μου,
για να είμαστε σίγουροι δηλαδή...
τι ακριβώς εννοείς με τη φράση σου αυτή;

Ξέρεις, με μπερδεύουν ακόμα κάποια πράγματα, όπως μία φράση που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμά σου, σε συνδιασμό με την πιο πάνω που σου παραθέτω.

quote:
Και στην γενικη γιατι δεν ρωτατε τον γιγενη που εγραψε το μηνυμα???



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 01:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci
Ωραια!!!!!!
Ασ τα παρουμε απο την αρχη

Στα πολυ πολυ παλια τα χρονια η γη δεν ηταν ακομα στεραιη
καποα εποχη κρυωσε και πανω της αναπτυχθηκε ζωη.

Η ζωη αυτη εξελισοταν μια απο αυτες ηταν ο ανθρωπος.
Πριν απο μερικα χρονια καποιος ανθρωπος εφτιαξε το esoterica.
Στο esoterica γραφτηκα και εγω οπως και πολλοι αλλοι.
Μια μερα σε ενα θεμα ετυχε η απαντηση μου να διατυπωνει και τις σκεψεις ενος αλλου ατομου που εγραφε εκει μεσα(γιγενης).
Το ατομο αυτο (οπως εγω καταλαβαινω) υοθετησε την απαντηση μου και την εξεθεσε εκ νεου στον κελσο.
Το μονο του λαθος ηταν οτι ειχε το σθενος να συμπεριλαβει και to δικο μου nic στο τελος της ερωτησης που εθετε στον κελσο.

Εαν προκυτε να τιμωρησουμε καποιον που δεν σφετεριστηκε μια αποψη αλλα εγραψε ποιος ηταν ο διμιουργος της τοτε ΝΑΙ ο γιγενης ειναι ΕΝΟΧΟΣ.

Τι ακριβως δεν καταλαβες απο αυτο που σου ειπα (και στην γενικη γιατι δεν ρωτατε τον γιγενη που εγραψε το μηνυμα???).

Ειναι απλο αμαλια οταν θες να μαθεις κατι ρωτας αυτον που το εγραψε και οχι αυτον που αναφαιρεται μεσα στο μηνυμα.

Ελπιζω τωρα να σου λυθηκαν οι αποριες.

Γιατι αρχισαν να διμιουργουνται αποριες στη γυναικα μου για το τι κανω 1:30 το πρωι στον υπολογιστη μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LANCELOTOS
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 04:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LANCELOTOS
Ρε Αμαλια ο lancelot ειμαι.Σου εχω στειλει 3 εμαιλς να μου ξαναενεργοποιησεις το λογαριασμο μου και δεν εχεις απαντησει.Δηλαδη τι θα γινει τωρα?Μου ειπες μετα απο ενα μηνα απενεργοποιησης να επικοινωνησω,επικοινωνησα με εμαιλς και τιποτα!Δραστηριοποιησου!

__________________________________________
O λογαριασμός LANCELOTOS απενεργοποιείται.
Σε αντίθεση με την παραπάνω δήλωση
έχει υπάρξει επικοινωνία μέσω email,
αλλά η πλήρωση των κριτηρίων για την επανενεργοποίηση
δεν ήταν καθόλου μα καθόλου επαρκής.

18/8/2007
__________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 04:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Εκ μέρους της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA:

Πληροφορίες/Οδηγίες προς gigenis:

- "Τελείωσαν τα ψέμματα", "φίλε μας", όπως λέει και η λαϊκή μας θυμοσοφία.

- Για την ώρα έχουν τροποποιηθεί τα χρονικά όρια Διαγραφής & Τροποποίησης μηνυμάτων έτσι ώστε να αποφευχθεί η περίπτωση να κάνεις κάτι τέτοιο με τα τελευταία σου μηνύματα.
(επίσης απενεργοποιήθηκε αυτό το θέμα για λίγο χρόνο και για τους ίδιους λόγους)
Θα επανέλθουν όλα στο φυσιολογικό σε λίγες ώρες.
Ζητούμε συγνώμη από τους Συμμετέχοντες για την οποιαδήποτε αναστάτωση.

- Ελπίζουμε να ακολουθήσεις gigenis την φωνή της λογικής και της αυτοσυγκράτησης από εδώ και πέρα.
Για παράδειγμα, να αποφύγεις να αποστείλεις άλλα e-mail μηνύματα σε ανυποψίαστους ανθρώπους προσπαθώντας να εκμεταλλευτείς προς όφελός σου την καλή τους προαίρεση και να χειραγωγήσεις το συναίσθημα και τη λογική τους.

- Θα σου προτείναμε να εγκαταλείψεις αυτόν τον χώρο και οτιδήποτε τον αφορά, καθώς είναι φανερό ότι ούτε θέλεις, ούτε μπορείς, να συμμετάσχεις σεβόμενος τους άλλους ανθρώπους αλλά και τον εαυτό σου.
Εννούμε να μην προσπαθήσεις να προβείς σε άλλες ενέργειες προβοκάτσιας, συκοφάντησης κ.λπ. -εκτός ή εντός του διαδικτυακού τόπου του- που αφορούν τον χώρο και τους ανθρώπους που συμμετέχουν και συν-εργάζονται σ'αυτόν.
Αυτό θα ήταν και το πλέον συνετό για σένα.
Εμείς από την πλευρά μας, σε αυτήν την περίπτωση, σου εγγυόμαστε ότι θα κρατήσουμε μόνον την μνήμη των γεγονότων. Δεν θα εγγυηθούμε όμως το ίδιο για οποιαδήποτε άλλη περίπτωση.
Εάν πάλι, μετά από καιρό, μετά από πολύ καιρό σίγουρα, σκεφτείς ξανά τα πράγματα και συζητήσεις ειλικρινά και ουσιαστικά με τον εαυτό σου για τα "πεπραγμένα" και θελήσεις να ανανεώσεις τη συμμετοχή σου...
Εδώ είμαστε, όπως σου έχουμε ξαναπεί. Μπορούμε τότε να το συζητήσουμε.

- Θα κρατήσουμε για λίγο ενεργό τον έναν από τους λογαριασμούς σου, pci, για να απαντήσεις, εάν το επιθυμείς. Παρολαυτά η πρόταση για λογική και αυτοσυγκράτηση ισχύει φυσικά και γι'αυτό.
Εννοείται πως η συμμετοχή σου επιτρέπεται μόνο στο παρόν θέμα.

- Ο Διάλογος που θελήσαμε να κάνουμε μαζί σου τις τελευταίες τρεις ημέρες είχε σαν κυριότερη σκοπιμότητα να αποφευχθεί η περίπτωση κάποιων συγκεκριμένων "αστείων δικαιολογιών" που θα μπορούσες να φέρεις αλλά και να γίνουν πιο εμφανή κάποια πράγματα. Από εσένα τον ίδιο...
Νομίζουμε πως πλέον δεν υφίστανται περιθώρια λογικοφάνειας για οποιεσδήποτε τέτοιες δικαιολογίες, καθώς τα τελευταία σου μηνύματα τα έχουν μηδενίσει(τα περιθώρια).
Είναι πιστεύουμε προφανές από τις διάφορες "απίστευτες" απαντήσεις, θεωρίες κ.λπ. που κατατέθηκαν από τον gigenis, σε αυτό το θέμα αλλά και σε άλλα τους μήνες που έχουν περάσει -δικαιολογώντας τα αδικαιολόγητα πάντα- ότι ένα τέτοιο μέτρο διαφύλαξης ήταν απαραίτητο.
Εννοείται φυσικά πως είμαστε απόλυτα σίγουροι για τους πολλαπλούς λογαριασμούς του gigenis εδώ και ημέρες.

- Εκτός από στοιχεία που έχουν ήδη κατατεθεί, σχετικά με την διπλή υπογραφή GIGENIS----PCI, τα οποία και όπως είδαμε για μία ακόμη φορά έλαβαν την "περιποίηση" ορισμένων ευφάνταστων δικαιολογιών, υπάρχουν εδώ και μέρες επιπλέον στοιχεία -τεχνικής φύσης- από τη διερεύνηση που κάναμε που δίνουν μία τελειωτική και αδιαμφισβήτητη απάντηση σε κάποια από τα βασικά ερωτήματα αυτής της απερίγραπτης κατάστασης.
Θα παρουσιαστούν σε επόμενα μηνύματα.


Και για να δώσουμε μία απάντηση που εκκρεμεί:

pci:
"και στην γενικη γιατι δεν ρωτατε τον γιγενη που εγραψε το μηνυμα???"

Ναι, αυτό ακριβώς κάνουμε.

Μία προτροπή, gigenis, και ελπίζουμε κάποια στιγμή να την σκεφτείς σοβαρά.
Ξεκίνησε με το να καταπολεμείς την αίσθηση και τη λανθασμένη ιδέα ότι είσαι ο πιο έξυπνος απ'όλους.
Θα σε απελευθερώσει από πιθανό εσωτερικό άγχος και θα σε λυτρώσει από πολλά λάθη.


ESOTERICA.gr Forums
ESOTERICA
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LANCELOTOS
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 04:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LANCELOTOS
Αμαλια μη ξεχασεις και εμενα να ενεργοποιησεις!!!

__________________________________________
O λογαριασμός LANCELOTOS απενεργοποιείται.
Σε αντίθεση με την παραπάνω δήλωση
(18/08/2007, 04:02:05)
έχει υπάρξει επικοινωνία μέσω email,
αλλά η πλήρωση των κριτηρίων για την επανενεργοποίηση
δεν ήταν καθόλου μα καθόλου επαρκής.

18/8/2007
__________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 06:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Εκ μέρους της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA:

Ας ξεκινήσουμε με τα πιο "ήπια".
Ένα από τα στοιχεία που δεν είναι τόσο τεχνικής φύσης αλλά σίγουρα είναι κατατοπιστικότατο για τη "διαδρομή" του Μέλους και τη "συμβολή" του στην λειτουργία αυτού του χώρου Συζητήσεων.

Δύο μηνύματα την ίδια ημέρα, ένα από τον λογαριασμό gigenis και αργότερα ένα από τον λογαριασμό pci, στη δεύτερη σελίδα του θέματος Διαπιστώσεις.......
Ενός θέματος που, όπως και άλλες φορές έχει συμβεί, δημιουργήθηκε -τότε τον Φεβρουάριο του 2004- από έναν λογαριασμό "διάττοντα αστέρα", με σκοπό γνωστό. Να Συκοφαντήσει, να Λασπολογήσει, να Διαβάλλει, να Υποσκάψει, να δημιουργήσει φόβο και αμφιβολία στους Συζητητές και Αναγνώστες κ.ο.κ.
Εννοείται φυσικά πως ο gigenis-pci συμφωνεί και επαυξάνει στις "φοβερές αυτές διαπιστώσεις". Μάλλιστα, με ανάλογο τρόπο όπως και στο πρόσφατο περιστατικό, "θυμάται" τον λογαριασμό pci μετά από αρκετούς μήνες που ήταν ανενεργός, και βρίσκει την ευκαιρία να δώσει μία μεγαλύτερη έμφαση και "πλούτο" στη λασπολογία!
"Σίγουρα το να φαίνεται ότι υποστηρίζουν τα ίδια πράγματα δύο άνθρωποι είναι καλύτερο από να είναι μόνον ένας. Ιδανική ευκαιρία για να χρησιμοποιηθούν οι λογαριασμοί κλώνοι!"

Τα δύο μηνύματα έχουν καταγραφεί την 23η Φεβρουαρίου(2004) και στις ώρες 00:40:32 και 23:41:21.

Τα τεχνικά στοιχεία που αφορούν τα δύο αυτά μηνύματα συμβάλλουν κατά το μεγαλύτερο ποσοστό τους στην ταυτοποίηση της προέλευσης της συμμετοχής, καθώς είναι σχεδόν ίδια.
Διαφέρει η διεύθυνση IP ελάχιστα, καθώς το ίδιο μηχάνημα(πανομοιότυπο ίχνος) έχει κάνει σύνδεση dial-up στον ίδιο provider(από τις μικρές εταιρίες) μετά από 23 ώρες και ως εκ τούτου έχει λάβει IP που διαφέρει στο τελικό μόνον ψηφίο, και είναι σίγουρα στην ίδια περιοχή της πόλης.

Σημειώνουμε, ίσως κάποιοι/ες το έχουν ήδη προσέξει, ότι ο λογαριασμός pci δημιουργήθηκε την 7η Ιουνίου του 2003 και ο gigenis μετά από 2 ημέρες, την 9η Ιουνίου του 2003.

Επίσης ενημερώνουμε ότι κατά τη διάρκεια που "λειτούργησε" ο λογαριασμός pci, και οι δύο λογαριασμοί ακολούθησαν την ίδια διαδοχή από providers σύνδεσης στο Internet. Δηλαδή, όταν άλλαξε ο ένας εταιρία, άλλαξε και ο άλλος και είχαν βέβαια τις ίδιες.

Περισσότερα σε επόμενο μήνυμα.


ESOTERICA.gr Forums
ESOTERICA
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 11:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
amalia,
πολύ προσωπικά το παίρνεις και δε γουστάρω έτσι όπως εξελίσσεται η φάση

λοιπόν,μου στέλνεις ένα μήνυμα πριν κάποιο καιρό κι από κάτω στην υπογραφή είχε ένα επώνυμο με Κρητική κατάληξη ( -άκη) και μικρό όνομα που από ότι θυμάμαι ΔΕΝ ήταν Αμαλία

δεν ξέρω αν με ξεγελάει τόσο πολύ η μνήμη μου αλλά είναι πολύ πιθανόν με τόσα mail που λαμβάνω κάθε μέρα

δεν έχω σκοπό να σε αμφισβητήσω,έκανα την ερώτηση για να βεβαιωθώ

τέλος πάντων,δεν είναι ζωτικής σημασίας για μένα το πως λέγεσαι...αυτό το εννοώ !

εγώ στο mail μου έχω άλλο όνομα αλλά σε σένα είπα το πραγματικό μου

ελπίζω να με πιστεύεις όσον αφορά τις προθέσεις μου...τι άλλο να πω ?

μ'αυτά και μ'αυτά,ο χώρος έγινε πάλι μπάχαλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 16:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα αγνοών

Γράφεις ότι "δε γουστάρεις έτσι όπως εξελίσσεται η φάση".
Σίγουρα πάντως ούτε εγώ "γουστάρω" να πρέπει να επιχειρηματολογώ για το αυτονόητο κι εσύ να επιμένεις διερωτώμενος εάν έχεις κάνει πια τόσο μεγάλο λάθος που θυμάσαι άλλο όνομα στο email που σου είχα στείλει πριν από κάποιους μήνες.
Μου ζήτησες να σου στείλω την email αλληλογραφία μας και το έκανα.
Σε ρώτησα εάν έλαβες το email - δε μου απάντησες.
Σε ξαναρωτάω δεύτερη φορά εδώ, όπως και σε ρωτάω μέσω email, σε απάντηση του μηνύματός σου που έλαβα σήμερα νωρίς το μεσημέρι, όπου μου γράφεις το όνομα που πιστεύεις ότι είχα γράψει σε εκείνο το email που σου είχα στείλει.

Εάν έχεις λάβει το email που σου έστειλα προχθές, τότε δεν υπάρχει λόγος να αναρρωτιέσαι, εκτός πια εάν πιστεύεις ότι έχω αλλάξει το περιεχόμενό του.
Εάν πάλι δεν το έχεις λάβει, το σωστό θα ήταν να μου ζητήσεις να στο ξαναστείλω και να μη συνεχίζεις να αναρρωτιέσαι φωναχτά μέσα στα forums. Σε τελική ανάλυση, από δική σου λάθος αντίληψη έχει ξεκινήσει όλη η ιστορία με το όνομά μου. Εμείς δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να σε πιστέψουμε για τις προθέσεις σου.
Τι να σκεφτεί όμως κανείς, όταν δεν έχεις ακόμα απαντήσει στην απλή ερώτηση που σου έκανα, εάν έχεις λάβει το email που σου έστειλα και όταν επιπλέον κλείνεις το μήνυμά σου με τη φράση:
μ'αυτά και μ'αυτά,ο χώρος έγινε πάλι μπάχαλο;

Ο χώρος σαφώς και δεν έχει γίνει μπάχαλο, αλλά μιας και το αναφέρεις, μήπως θα έπρεπε να σκεφτείς επίσης ότι ερωτήσεις σαν τη συγκεκριμένη (σίγουρα σε λένε Αμαλία?) ή την άλλη που σου ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμά μου (που πήγανε τα χθεσινά μου ποστ?) συντελούν στο να δημιουργηθεί ένα κλίμα εντυπώσεων εις βάρος της κοινότητας, των συζητήσεων και των υπευθύνων;
Ιδιαίτερα όταν αυτό γίνεται σε δύο τόσο ευαίσθητες συζητήσεις όπως η παρούσα και η "Online βάνδαλοι και συκοφάντες"...

Ξέρεις εδώ πραγματευόμαστε μία δυσάρεστη περίπτωση παραπλανητικής συμμετοχής - και σε πολλές περιπτώσεις συκοφαντικής - που υφίσταται εδώ και 4 χρόνια κι εσύ επιβαρύνεις την κατάσταση αυτή με μία συζήτηση που θα μπορούσε να γίνει και μέσω email.

Λίγη εμπιστοσύνη βρε αγνοών!
Στο κάτω κάτω της γραφής, δεν σου έχουμε (ή έχω) κάνει τίποτε που να αξίζει την καχυποψία σου!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2007, 23:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
amalia
Σημειώνουμε, ίσως κάποιοι/ες το έχουν ήδη προσέξει, ότι ο λογαριασμός pci δημιουργήθηκε την 7η Ιουνίου του 2003 και ο gigenis μετά από 2 ημέρες, την 9η Ιουνίου του 2003.

Μια ερώτηση…
Ο gigenis δηλαδή, δημιούργησε ένα δεύτερο λογαριασμό πριν τέσσερα χρόνια για να τον έχει καβάζτα και να τον χρησιμοποιήσει τώρα ;
Τότε αν ξαναγραφτεί στο esoterica θα πρέπει να γραφτεί με το ψευδώνυμο Νοστράδαμος.

Και αλλά μια…
Γιατί δεν χρησιμοποίησε το δεύτερο λογαριασμό του στις προηγούμενες διαγραφές του ;

Χαζές ερωτήσεις, αλλά δε βαριέσαι τέτοια ώρα...


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 00:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σου Ευστράτιε.
quote:
Μια ερώτηση…
Ο gigenis δηλαδή, δημιούργησε ένα δεύτερο λογαριασμό πριν τέσσερα χρόνια για να τον έχει καβάζτα και να τον χρησιμοποιήσει τώρα ;
Τότε αν ξαναγραφτεί στο esoterica θα πρέπει να γραφτεί με το ψευδώνυμο Νοστράδαμος.

Και αλλά μια…
Γιατί δεν χρησιμοποίησε το δεύτερο λογαριασμό του στις προηγούμενες διαγραφές του ;



Ευστράτιε διάβασες τα προηγούμενα μηνύματα;
Ο gigenis το δεύτερο λογαριασμό (pci) τον είχε χρησιμοποιήσει και στο παρελθόν πριν από κάποια χρόνια, δεν τον χρησιμοποίησε για πρώτη φορά τώρα. Τον είχε χρησιμοποιήσει και παλιότερα για να ισχυροποιήσει συκοφαντικές επιθέσεις στις οποίες συμμετείχε και που στρεφόντουσαν εναντίον του χώρου (το γράφουμε παραπάνω κι έχουμε βάλει και τα links).

Μια πιθανή εκδοχή για τη δεύτερη ερώτησή σου είναι, ότι στις προηγούμενες απενεργοποιήσεις του λογαριασμού του ως gigenis δε χρειαζόταν τον λογαριασμό pci, γιατί πολύ απλά υπήρχε κάποιο κύκλωμα ανθρώπων (και παραπλανητικών λογαριασμών), που έδρασε για αρκετούς μήνες εντός και εκτός των forums και που στήριζαν τόσο τις λανθασμένες συμπεριφορές του gigenis, όσο και άλλων. Και που μόλις τολμούσε να εμφανιστεί μια φωνή λογικής, εκτοξευόντουσαν υπονοούμενα, συκοφαντήσεις προσωπικοτήτων, υποτιμήσεις ανθρώπων, κ.λπ. γιατί όποιος δεν υποστηρίζει το "δίκαιο του αδυνάτου" έναντι στην "κακιά εξουσία" είναι γλύφτης, ρουφιάνος, σφουγκοκωλάριος κ.ο.κ. Αυτό το παραμυθάκι που τραβάει εδώ και τόσα χρόνια, γιατί (εκτός των οποιωνδήποτε άλλων κινήτρων) κάποιοι προβάλλουν στη διαχείρηση των forums, όλα τα απωθημένα που έχουν για την εξουσία. Αυτό το ίδιο παραμυθάκι που συνεχίζεται και σε γνωστά και μη εξαιρετέα blog αίσχους.

Ούτε και σ' αυτήν την απενεργοποίηση δεν τον χρησιμοποίησε αρχικά, γιατί μπήκε ως ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ για να κοροϊδέψει. Στη συνέχεια έστειλε μαζικά email για να "διαμαρτυρηθεί" ότι τον αδικήσαμε και όταν είδε ότι δεν πιάνει το κόλπο, ανέσυρε τον λογαριασμό pci για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

Το κακό (όσον αφορά τη χρησιμότητα της δικαιολογίας) βέβαια με τον λογαριασμό pci είναι, ότι υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ανήκει στον gigenis. Γι΄ αυτόν ακριβώς το λόγο ο gigenis με το να χρησιμοποιήσει τον λογαριασμό pci, είναι σα να "πυροβόλησε το κεφάλι του" - όπως έγραφε στην ψηφιακή του υπογραφή. Τα στοιχεία αυτά (κάποια από τα οποία υπάρχουν πιο πάνω, ενώ θα παρατεθούν και άλλα πιο λεπτομερή στη συνέχεια) σε καμιά περίπτωση δεν μπορούν να αμφισβητηθούν, γιατί είναι σα να βλέπεις κάποιον να κάνει κάτι μπροστά στα μάτια σου και συγχρόνως να αρνείται ότι κάνει αυτό που βλέπεις.
Ξέρεις, σαν τις κινηματογραφικές ατάκες, που ο σύζυγος πιάνει τη σύζυγο στο κρεβάτι με άλλον άντρα και αυτή του λέει:
"Αγάπη μου, δεν είναι αυτό που νομίζεις!"


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eidos
Μέλος 3ης Βαθμίδας


642 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 08:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eidos
τελικα ο Gigenis,ειχε περισσοτερους, απο δυο λογαριασμους! τρεις μπορει και τεσσερεις; Gigenis, pci, stopper, Διαγαλαξιακος!
και ο Lancelotos ποιος ειναι; ασχετος;

Αμαλια, τι ακριβως σε πειραζει στις διπλοεγγραφες;
το αν ο διπλοεγγραφομενος παρουσιαζει αντιθετες αποψεις με τον εαυτο του, το αν συμφωνει απολυτα μα τον εαυτο του, η το αν βριζει ασυστολως τους διαχειριστες και τους υπολοιπους χρηστες; η αν τα κανει ολα μαζι αυτα;

θα μπορουσε απο ενα υπολογιστη για παραδειγμα να εγγραφουμε δυο χρηστες! εγω και η γυναικα μου! ακομη και το παιδι μου! τρεις λογαριασμοι λοιπον! η η συγκατοικος μου! αυτο θα ηταν κακο;

οπως θα μπορουσα παλι εγω και ο Ε. να ειμαστε το ιδιο πρωσοπο, αλλα να μην δημιουργουμε κανενα προβλημα γενικοτερα, αυτο θα σας πειραζε; (το ονομα Ε. το χρησιμοποιω εντελως-εντελως τυχαια, μην συμβει καμμια παρεξηγηση)

επισης με προβληματιζει αυτο που ειπες για ΄κυκλωμα ανθρωπων΄. για φωτισε μας περισσοτερο.

(για να μαθεις σκοποβολη, δεν θα χτυπησεις, μονο εναν η δυο)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fishfemale
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 10:48:41  Εμφάνιση Προφίλ
Στη περίπτωση διπλοεγγραφών από διαφορετικά πρόσωπα, είναι καλό να διευκρινίζεται. Από εκεί και πέρα, παίρνει θέση η καλή πίστη

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 12:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Τότε ρε συamalia αφού τα ξέρατε όλα αυτά και είχατε στα χέρια σας και όλες τις τεχνικές αποδείξεις όπως είπες παραπάνω (ip, server κλπ) γιατί δεν κάνατε κάτι τότε ;

Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνονται περίεργα αυτά τα πράγματα.

Το λέω γενικότερα…


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 14:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Μου έστειλε ο gigenis ένα mail για να δημοσιεύσω εδώ, με μια τοποθέτηση για τα όσα γράφτηκαν παραπάνω.
Επειδή θεωρώ άκομψο να συζητάμε γι’ αυτόν, χωρίς ο ίδιος να μπορεί να πει τη γνώμη του γι’ αυτά που "κατηγορείται", μεταφέρω το μήνυμα του...

gigenis :
«τις τελευταιες μερες η αμαλια ενω μου εχει κοψει καθε διαυλο επικοινωνιας με τον χωρο του εσωτερικα με διασηρει οτι επι 4 χρονια με πολλαπλουςλογαργιασμους και σε συνεργασια με ομαδα κατασκοπων κατεστρεφα το εσωτερικα

για ολα αυτα λεει οτι εχει ατρανταχτες αποδηξεις αν και μεχρι τωρα το μονο που εχει δημοσιευσει ειναι οτι το ατομο που γραφει με τον λογαργιασμο pci στελνει τα μηνυματα απο την ιδια περιοχη που τα στελνω και εγω
καλο θα ηταν η να δειξει τα ατρανταχτα στοιχεια που θα δειξουν την συνδεση μου με την ομαδα που ειναι ταγμενη στην καταστροφη του εσωτερικα και τους πολλαπλους λογαργιασμους καθως και την υπονομευτικη μου δραση η θα πρεπει να ζητησει δημοσια συγνωμη για την αδικη επιθεση που μου εκανε»

Στράτος


μέτρον άριστον

Edited by - Ευστράτιος on 19/08/2007 14:36:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 17:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα σας.

eidos καταρχήν θα ήθελα να διευκρινίσω κάτι. Γράφεις:
"Αμαλια, τι ακριβως σε πειραζει στις διπλοεγγραφες;"
Ως άτομο και απλό μέλος μιας κοινότητας συζητήσεων θα με πείραζε ο απέναντί μου με τον οποίο συζητώ να υποτιμά τη νοημοσύνη μου λέγοντάς μου ψέματα.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως δεν υφίσταται το "με πειράζει". Δεν δρούμε σύμφωνα με το τι μας πειράζει ατομικά. Ως διαχειριστής των forums του esoterica τοποθετούμαι απέναντι στο συγκεκριμένο συμβάν που είναι μία παραπλανητική συμμετοχή. Δεν εκφράζω δηλαδή την ατομική μου αρέσκεια ή δυσαρέσκεια, αλλά τον χώρο. Παρολαυτά να συμπληρώσω, ότι και ατομικά οι αρχές του χώρου αυτού με εκφράζουν και τις υποστηρίζω απόλυτα, γι' αυτό και έχω επιλέξει να συμβάλλω στο έργο αυτό εδώ και τόσα χρόνια.

Σχετικά με τις ερωτήσεις που θέτεις:
Μπορούν από τον ίδιο υπολογιστή να γράφουν ο σύζυγος, η σύζυγος, τα παιδιά τους, ή οποιοσδήποτε άλλος. Δεν είναι κακό ούτε παραπλανητικό κάτι τέτοιο, η κοινή λογική το λέει αυτό, ούτε καν χρειάζεται να το συζητάμε. Ο καθένας ως άτομο μπορεί να έχει έναν λογαριασμό στο esoterica και να τον χρησιμοποιεί για να εκφράσει τις απόψεις του. Αυτό που δεν επιτρέπεται να γίνεται, είναι να συμμετέχει κανείς με παραπλανητικό τρόπο, όπως π.χ. να έχει ένα άτομο πολλαπλούς παραπλανητικούς λογαριασμούς ή να χρησιμοποιούν πολλά άτομα τον ίδιο λογαριασμό (στην περίπτωση αυτή, μπορεί να υπάρξει κοινός λογαριασμός εάν αποτελεί εκπροσώπηση μιας συγκεκριμένης ομάδας, πράγμα το οποίο θα πρέπει να δηλωθεί εκ των προτέρων και να το εξετάσουμε ως υπεύθυνοι του χώρου).

Η εμπειρία μας στα forums μας έχει δείξει ότι οι διπλοί και τριπλοί λογαριασμοί κατά κανόνα δημιουργούνται με σκοπό να παραπλανήσουν τα μέλη, να δημιουργήσουν αναταραχές μέσα στις συζητήσεις, να δώσουν την εντύπωση της πλαστής "ομοφωνίας" κάποιων συγκεκριμένων απόψεων, ή ακόμα και να υποσκάπτουν σταδιακά την αξιοπιστία του χώρου και των ανθρώπων που τον διαχειρίζονται, με διαρκείς και ύπουλες παρεμβάσεις (π.χ. σπόντες, υπονοούμενα, εμπρηστικά μηνύματα σε συζητήσεις όπου το κλίμα είναι ήδη τεταμένο, κ.λπ.)

Ακόμα και εάν ο σκοπός ενός διπλού λογαριασμού δεν είναι παραπλανητικός (όπως η περίπτωση που αναφέρεις με το τυχαίο όνομα Ε) θα πρέπει να υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για να γίνει αυτό. Κάθε συμμετοχή στα forums είναι ατομική, εκφράζει δηλαδή έναν συγκεκριμένο άνθρωπο, όπως γίνεται και στον πραγματικό κόσμο. Όταν συνδιαλέγεσαι με μία ομάδα ανθρώπων, ξέρεις ότι οι απέναντί σου είναι ξεχωριστοί άνθρωποι και ότι δεν συνομιλείς με μία ομάδα από κλώνους. Επειδή το ζήτημα των διπλών λογαριασμών έχει απασχολήσει τα forums πολλές φορές, υπάρχουν σχετικά μηνύματα από παλιά, που είναι διασκορπισμένα σε πολλά θέματα. Σε παραπέμπω σε ένα επίσημο μήνυμα από το 2003 (Πολλαπλές Ταυτότητες/Εγγραφές ...)<---κάνε κλικ, όπου μπορείς να πληροφορηθείς και σχετικά με τις διπλές εγγραφές που δεν είναι παραπλανητικού τύπου.

Τέλος, όσον αφορά το "κύκλωμα ανθρώπων", αναφέρομαι σε κάποιους ανθρώπους που στο παρελθόν είχαν δράσει κυρίως στην ενότητα ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, όπου έμπαιναν ομαδικά σε θέματα και ειρωνευόντουσαν, συκοφαντούσαν και πρόσβαλλαν μέλη, καθώς επίσης διαστρέβλωναν και κορόϊδευαν απόψεις διαφόρων μελών. Κάποιοι από αυτούς είχαν δημιουργήσει και διπλούς λογαριασμούς για το σκοπό αυτό. Μετά από κάποιες απενεργοποιήσεις λογαριασμών που ήρθαν ως αποτέλεσμα των παραπάνω συμπεριφορών, συγκεκριμένοι άνθρωποι δημιούργησαν κάποια μπλογκ (αυτά που ανέφερα ως "μπλογκ του αίσχους") στα οποία ασκούν μία κιτρινιστικού τύπου κριτική, αποκαλούν ανθρώπους που συμμετέχουν στις συζητήσεις ως "πετ" δικά μας, διασύρουν υπολήψεις ανθρώπων, απειλούν, κ.ο.κ.
Μπορείς να πάρεις μια ιδέα σχετικά με αυτά, εάν διαβάσεις παλιότερα θέματα της ενότητας ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ (θέματα που είναι ενεργά τον τελευταίο χρόνο), όπως επίσης διαβάζοντας το θέμα:
Online βάνδαλοι και συκοφάντες <---κάνε κλικ



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 18:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Ευστράτιος:

Τότε ρε συamalia αφού τα ξέρατε όλα αυτά και είχατε στα χέρια σας και όλες τις τεχνικές αποδείξεις όπως είπες παραπάνω (ip, server κλπ) γιατί δεν κάνατε κάτι τότε ;

Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνονται περίεργα αυτά τα πράγματα.

Το λέω γενικότερα…



Ευστράτιε δεν ξέρω το "τότε" που γράφεις, που το τοποθετείς χρονικά.
Εάν αναφέρεσαι σε διάστημα προ κάποιων χρόνων, σου απαντώ ότι δεν το ξέραμε. Για να το ξέρουμε θα έπρεπε να ελέγχουμε κάθε φορά όλα τα μηνύματα και όλα τα μέλη που βρίσκονται στα forums του esoterica, πράγμα το οποίο είναι και πρακτικά αδύνατο, αλλά και δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε, γιατί δε θεωρούμε εκ των προτέρων ότι κάποιο μέλος μπορεί να συμμετέχει με κακοπροαίρετο τρόπο, εκτός εάν έχουμε σοβαρές ενδείξεις για κάτι τέτοιο. Στην περίπτωση που έχουμε ενδείξεις, κάνουμε όλους τους απαραίτητους ελέγχους, ώστε να αποκλείσουμε την πιθανότητα να κατηγορήσουμε κάποιον αδίκως.
Η ταυτοποίηση του gigenis ως pci, βασίζεται σε τεχνικά στοιχεία που συλλέξαμε και μελετήσαμε, αφότου εμφανίστηκε ο pci ξανά αυτές τις μέρες κι όχι πριν!
Γι' αυτό σου έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου, ότι ο gigenis έκανε λάθος που ανέσυρε τον λογαριασμό pci, διότι το μόνο που κατάφερε ήταν να μας κάνει να ψάξουμε και παλιότερα δεδομένα από τα αρχεία των forums και να διαπιστώσουμε ότι η κοροϊδεία κρατάει από το 2003. Δε σου κρύβω, ότι το γεγονός αυτό μας σόκαρε, αν και γενικότερα έχουν δει πολλά τα μάτια μας με τα διάφορα παιχνίδια που παίζουν κάποιοι άνθρωποι μέσα και έξω από τα forums.

Καταλαβαίνω Ευστράτιε και τη δική σου θέση. Δεν είναι εύκολο να αγνοήσεις μια φωνή που επιμένει ότι έχει υπάρξει αδικία. Είναι ανθρώπινο να θέλεις να βάλεις τα χέρια σου στους "τύπους των ήλων", όταν πρόκειται για την υπόληψη ενός ανθρώπου. Επειδή όμως εδώ διακυβεύονται ιδέες, ιδανικά και αρχές, αυτά που προασπίζει δηλαδή ο παρόντας χώρος, καθώς και οι ατομικές μας υπολήψεις, κάνε το ίδιο και για εμάς:
Διάβασε με προσοχή όλα τα μηνύματα που έχουμε γράψει και ιδιαίτερα αυτά που προέρχονται από την Oμάδα Yπευθύνων του ESOTERICA.
Διάβασε και αυτά που θα παραθέσουμε στη συνέχεια. Εάν δεν θεωρείς ότι έχεις επαρκείς γνώσεις για να καταλάβεις τα τεχνικά στοιχεία που βάλαμε και που θα βάλουμε, μπορείς να συμβουλευτείς και κάποιον που να τις έχει. Αυτό στο γράφω, για να είσαι εσύ εντάξει με τον εαυτό σου. Εάν δεν μπορείς να εμπιστευτείς εμάς (πράγμα που προσωπικά το θεωρώ πολύ άδικο) και εάν δεν σου είναι κατανοητά κάποια τεχνικά θέματα, προσπάθησε να συμβουλευτείς μία αντικειμενική πηγή, εφόσον εμείς θα έχουμε δώσει κάθε στοιχείο που στηρίζει τα γραφόμενά μας.

Να συμπληρώσω, ότι ένας βασικός λόγος για τη σταδιακή παράθεση των στοιχείων που βάζουμε στο παρόν θέμα, είναι για να φανεί αυτό που πολλάκις έχει ξαναγίνει στο παρελθόν: Μέσα από διάφορες επιχειρηματολογίες και δικαιολογίες, κάποιοι άνθρωποι προσπαθούν - και κάποιες φορές δυστυχώς το καταφέρνουν - να εμφανίσουν το άσπρο ως μαύρο.

quote:
Επειδή θεωρώ άκομψο να συζητάμε γι’ αυτόν, χωρίς ο ίδιος να μπορεί να πει τη γνώμη του γι’ αυτά που "κατηγορείται"

Ευστράτιε ο gigenis μπορεί να μπει και να πει τη γνώμη του, χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό... pci, ο οποίος είναι για την ώρα ακόμα ενεργός.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 19:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ειναι τρομερα ανηθικο καποιος, σε μια "κοινοτητα συζητησεων", να χρησιμοποιει δυο 'η περισσοτερους λογαριασμους-προφιλ...

Πρωτον, απαξιωνει την νοημοσυνη του, και δευτερον... χλευαζει ολους τους υπολοιπους στην κοινοτητα!

Δεν ειναι "υπερανω" κανενος, δεν εχει το δικαιωμα να προσβαλλει τους υπολοιπους!

Δηλαδη τι προσπαθει να κανει? Να "πουλησει" εξυπναδες? Για να υποστηριχτει η γνωμη του, απο τους¨"κλωνοποιημενους" του λογαριασμους??? Αμα εχει πολυπροσωπικοτητα, τοτε πρεπει να παει σε κανενα ψυχιατρο... δεν υπαρχει αλλη λυση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 20:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Δύο μόνο πραγματάκια, ξεκινώντας από το τέλος.

quote:
amalia
Ευστράτιε ο gigenis μπορεί να μπει και να πει τη γνώμη του, χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό... pci, ο οποίος είναι για την ώρα ακόμα ενεργός.

Αν είναι όμως δικός του ο λογαριασμός, γιατί αυτός λέει το αντίθετο.

quote:
amalia
Ευστράτιε δεν ξέρω το "τότε" που γράφεις, που το τοποθετείς χρονικά.
Εάν αναφέρεσαι σε διάστημα προ κάποιων χρόνων, σου απαντώ ότι δεν το ξέραμε. Για να το ξέρουμε θα έπρεπε να ελέγχουμε κάθε φορά όλα τα μηνύματα και όλα τα μέλη που βρίσκονται στα forums του esoterica, πράγμα το οποίο είναι και πρακτικά αδύνατο, αλλά και δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε, γιατί δε θεωρούμε εκ των προτέρων ότι κάποιο μέλος μπορεί να συμμετέχει με κακοπροαίρετο τρόπο, εκτός εάν έχουμε σοβαρές ενδείξεις για κάτι τέτοιο. Στην περίπτωση που έχουμε ενδείξεις, κάνουμε όλους τους απαραίτητους ελέγχους, ώστε να αποκλείσουμε την πιθανότητα να κατηγορήσουμε κάποιον αδίκως.

Με το "τότε" αναφέρομαι τότε που ο gigenis στο τέλος του μηνύματος του έγραφε :
gigenis------pci

Δεν νομίζω να υπογράφουν πολλά μέλη και δίπλα από το όνομα τους να βάζουν και το όνομα κάποιου άλλου μέλους, γιατί τότε θα χάναμε την μπάλα.
Δεν είναι σοβαρή ένδειξη, τα ονόματα δύο μελών, στο τέλος ενός μηνύματος ;

quote:
amalia
Καταλαβαίνω Ευστράτιε και τη δική σου θέση. Δεν είναι εύκολο να αγνοήσεις μια φωνή που επιμένει ότι έχει υπάρξει αδικία. Είναι ανθρώπινο να θέλεις να βάλεις τα χέρια σου στους "τύπους των ήλων", όταν πρόκειται για την υπόληψη ενός ανθρώπου. Επειδή όμως εδώ διακυβεύονται ιδέες, ιδανικά και αρχές, αυτά που προασπίζει δηλαδή ο παρόντας χώρος, καθώς και οι ατομικές μας υπολήψεις, κάνε το ίδιο και για εμάς:

Δεν υπερασπίζομαι κανέναν, απλά καταθέτω απορίες που μου δημιουργηθήκαν διαβάζοντας τα μηνύματα.

quote:
amalia
Διάβασε με προσοχή όλα τα μηνύματα που έχουμε γράψει και ιδιαίτερα αυτά που προέρχονται από την Oμάδα Yπευθύνων του ESOTERICA.
Διάβασε και αυτά που θα παραθέσουμε στη συνέχεια. Εάν δεν θεωρείς ότι έχεις επαρκείς γνώσεις για να καταλάβεις τα τεχνικά στοιχεία που βάλαμε και που θα βάλουμε, μπορείς να συμβουλευτείς και κάποιον που να τις έχει. Αυτό στο γράφω, για να είσαι εσύ εντάξει με τον εαυτό σου. Εάν δεν μπορείς να εμπιστευτείς εμάς (πράγμα που προσωπικά το θεωρώ πολύ άδικο) και εάν δεν σου είναι κατανοητά κάποια τεχνικά θέματα, προσπάθησε να συμβουλευτείς μία αντικειμενική πηγή, εφόσον εμείς θα έχουμε δώσει κάθε στοιχείο που στηρίζει τα γραφόμενά μας.

Το έχω κάνει...
Και όταν έχω κάποια απορία όπως θα έχεις διαπιστώσει γενικότερα, ρωτάω δεν ντρέπομαι.
amalia μου, εγώ με το εαυτό μου τα τελευταία χρόνια είμαστε κομπλέ, δεν χρειάζεται να ανησυχείς.


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 21:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εκ μέρους της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA:

Δυστυχώς φαίνεται πως οι προτροπές που κάναμε σε προηγούμενο μήνυμά μας προς τον gigenis, να δράσει με λογική και αυτοσυγκράτηση δεν έχουν ακόμη "πιάσει τόπο".
Όπως δείχνουν τα πράγματα, συνεχίζει να πετάει λάσπες, αποστέλλοντας συκοφαντικά e-mails τόσο προς εμάς, όσο και προς άλλα Μέλη.

Τέλος πάντων. Εμείς ελπίζουμε πάντα για το καλύτερο.
Και θα σου απευθύνουμε gigenis, άλλη μία καλή συμβουλή:
το να παραδεχτεί κάποιος τα λάθη του και να αντικρύσει τον εαυτό του όπως ακριβώς είναι, αποτελεί το πρώτο -αλλά άκρως απαραίτητο- βήμα προς την αυτοπραγμάτωση.

Αποδεικνύεσαι πάντως κάπως "ντροπαλός" για να γράψεις με τον λογαριασμό pci. Δεν είχες τις ίδιες αναστολές στα προχτεσινά σου μηνύματα όπου βρήκες και πάλι την ευκαιρία, εξαιτίας εσφαλμένης αίσθησης ασφάλειας προφανώς, να συκοφαντήσεις το Esoterica και τους ανθρώπους που αφιερώνουν τον χρόνο, την ενέργεια και την καλή τους διάθεση γι'αυτό...
Επειδή σ'αυτές τις περιπτώσεις συνήθως βοηθάει η τόνωση της μνήμης, επέτρεψέ μας να σου θυμίσουμε δύο στιγμιότυπα από τη διαδρομή σου στα Forums:

<< 20/7/2003 >>

Μήνυμα από λογαριασμό gigenis, 21:20:59

Μήνυμα από λογαριασμό gigenis, 21:32:29

Μήνυμα από λογαριασμό pci, 21:52:02 (αυτό το μήνυμα κατέθεσε ο gigenis/pci σε θέμα που ο ίδιος είχε ξεκινήσει -ως pci- με σκοπό και πάλι τη δημιουργία αναστάτωσης και αρνητικού "κλίματος" στα Forums και στοχεύοντας και τότε στην προσωπική υποτίμηση ανθρώπων.)


<< 23/2/2004 >>

Μήνυμα από λογαριασμό gigenis, 22:31:06

Μήνυμα από λογαριασμό gigenis, 23:00:18

Μήνυμα από λογαριασμό pci, 23:41:21 (έχουμε αναφερθεί ξανά σε αυτό το συκοφαντικό/λασπολογικό μήνυμα του gigenis/pci και στο προηγούμενο μήνυμα της ομάδας υπευθύνων στο παρόν θέμα: 18/08/2007, 06:30:36. Με τον λογαριασμό gigenis είχε συμμετάσχει στο ίδιο θέμα -συμμετοχή που ήδη έχουμε παραθέσει στο εν λόγω μήνυμα- την ίδια ημέρα και πολλές ώρες πριν και πάλι για να συκοφαντήσει)


Σου θυμίζουν κάτι αυτά τα μηνύματα gigenis;
Η παραπάνω αποτελεί κατά κάποιον τρόπο "ρητορική" ερώτηση, καθώς έχεις δείξει ότι δεν διατίθεσαι να κάνεις ούτε καν το πιο απλό αλλά και το πιο ουσιαστικό. Να παραδεχθείς ότι έχεις κάνει λάθος!
Θα σε βοηθήσουμε εμείς λοιπόν. Στις δύο αυτές ημέρες, και για κάποιες ώρες έγραφες και ως gigenis και ως pci και περιδιάβαινες στα forums χωρίς να κλείσεις τη σύνδεσή σου(στο Διαδίκτυο) και να ανοίξεις άλλη(όπως τα τεχνικά στοιχεία επισκέψεων δείχνουν ότι προφανώς έκανες άλλες φορές). Είτε ξέχασες να το κάνεις, είτε το παρέλειψες καθώς μάλλον δεν το θεώρησες αναγκαίο. Άλλωστε "αυτοί οι βλάκες στο Esoterica δεν πρόκειται να καταλάβουν τίποτα..."

Αυτό που έκανες και στις δύο αυτές περιπτώσεις, ήταν να κάνεις έξοδο ως ο ένας λογαριασμός(gigenis) από τα Forums και μετά να κάνεις είσοδο ως ο άλλος(pci), για να λοιδορήσεις, να συκοφαντήσεις και να υποτιμήσεις ανθρώπους με τη "συμμετοχή" σου.
Δεν βγήκες από το Internet ενδιάμεσα, ούτε καν έκλεισες μάλλον το παράθυρο του browser.
Για καθεμία από τις δύο ημέρες και για το συγκεκριμένο χρονικό εύρος που φαίνεται από τα παραπάνω μηνύματά σου, η IP ήταν εντελώς ίδια, τα τεχνικά στοιχεία που το δικό σου μηχάνημα(client) επικοινώνησε στον server του ESOTERICA ήταν πανομοιότυπα, και επίσης ο κωδικός του session/συνεδρίας μεταξύ των δύο μηχανημάτων για τις κλήσεις στην εφαρμογή των Forums ήταν ο ίδιος(για τα 3 μηνύματα της κάθε ημέρας που έχουμε παραθέσει) όπως καταγράφηκαν στα Αρχεία Καταγραφής των Επισκέψεων στον server(εξυπηρετητή) του ESOTERICA.
Οι εγγραφές αυτές είναι πολλές παραπάνω από αυτές που σχετίζονται με τα συγκεκριμένα παραπάνω μηνύματα και αφορούν όλες τις κλήσεις που έγιναν στο συγκεκριμένο χρονικό εύρος από το μηχάνημά σου προς τον server.


Όλα αυτά τα ίδια στοιχεία και με την προσθήκη του πανομοιότυπου κωδικού Συνεδρίας αποτελούν για τους Αναλυτές Δικτύων και Δικτυακών Επιθέσεων απόλυτη υπογραφή. Είναι αδιαμφισβήτητες σφραγίδες ότι οι συμμετοχές έγιναν από τον ίδιο Υπολογιστή.


Μας έχεις ήδη πει βέβαια ως pci ότι δεν υφίσταται καμία σχέση μεταξύ pci και gigenis, οπότε μάλλον έχουμε ήδη αποφύγει να δούμε μία άλλη κατηγορία αστείων δικαιολογιών, του τύπου "ήταν ο γαμπρός μου, ο μπατζανάκης μου ..." κ.λπ. που έγραψε από το ίδιο μηχάνημα.

Επειδή όμως πραγματικά μας έχει σοκάρει και θλίψει η καθ'έξιν και κατ'εξακολούθηση ύβρις εναντίον της αλήθειας και του δικαίου που έχουμε παρακολουθήσει στο παρελθόν να πράττουν συγκεκριμένοι άνθρωποι και στις Συζητήσεις μας αλλά και σε άλλους χώρους εκτός Esoterica, και που βλέπουμε πως εξακολουθείς ακόμη και τώρα να κάνεις gigenis, διαστρεβλώνοντας τα πάντα και παρουσιάζοντάς τα όπως σε βολεύει, σκεφτήκαμε το εξής:

Διατιθέμεθα να διαθέσουμε όλα τα τεχνικά στοιχεία που έχουμε, προς εξέταση και επιβεβαίωση σε ανθρώπους πέραν κάθε αμφισβήτησης, και με το απαραίτητο υπόβαθρο να τα διερευνήσουν. Ανθρώπους σοβαρούς και με εχεμύθεια που συμμετέχουν στις Συζητήσεις μας(εννοούμε όχι Συνεργάτες του ESOTERICA).
Θα επικοινωνήσουμε με αυτά τα μέλη στη συνέχεια για να τους το ζητήσουμε και ελπίζουμε να μην τους φέρουμε σε δύσκολη θέση.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση αυτά τα στοιχεία θα παραμείνουν εμπιστευτικά μεταξύ μας και των ανθρώπων αυτών.

Θα σου αποστείλουμε κι εσένα, gigenis, τα συγκεκριμένα στοιχεία(IPs, ίχνος μηχανήματος, κωδικός συνεδρίας) για να τα έχεις.
Σε προτρέπουμε όμως για άλλη μία φορά και παρακαλούμε: "Σταμάτα να ενοχλείς άλλα Μέλη και σταμάτα να συκοφαντείς και να λασπολογείς".
Εάν ακόμη θέλεις να υποστηρίξεις το "σενάριό σου", μπορείς να αξιοποιήσεις οποιαδήποτε έννομα μέσα σου παρέχει η πολιτεία.
Πρώτα και πάνω απ'όλα όμως, προσπάθησε να συμπεριφερθείς σαν άνθρωπος που έχει σεβασμό προς τον εαυτό του και τους άλλους ανθρώπους.


Και μία παράκληση προς τους συμμετέχοντες στο παρόν θέμα:
Παρακαλούμε διαβάστε με προσοχή τα μηνύματα που αποστέλλουν εδώ, οι συνεργάτες του Esoterica, είτε ατομικά, είτε συλλογικά.
Ότι γράφουμε, το γράφουμε με πλήρη συνείδηση, προσπαθούμε να είμαστε λεπτομερείς και να ακριβολογούμε σε αυτά που παραθέτουμε εδώ.
Οι περισσότερες πιθανές ερωτήσεις που θα μπορούσαν να διατυπωθούν έχουν ήδη απαντηθεί εκ των προτέρων σε αυτά τα μηνύματα.
Αναλογιστείτε και θυμηθείτε ότι ουδέποτε έχουμε πει κάτι που να είναι καταδικαστικό για τη συμπεριφορά κάποιου άλλου άνθρωπου ή ομάδας ανθρώπων χωρίς να εξαντλήσουμε κάθε περιθώριο να κάνουμε εμείς οι ίδιοι λάθος και σίγουρα πάντα είχαμε επαρκή στοιχεία που υποστηρίζαν την άποψή μας.
Ο παραπάνω είναι και ένας βασικός λόγος που ίσως οι περισσότερες "επιθέσεις" εναντίον αυτού του χώρου και αυτής της προσπάθειας γενικότερα, δεν αποδόθηκαν σε συγκεκριμένα πρόσωπα, καθώς μετράει περισσότερο για εμάς το να μην κατηγορηθεί κάποιος αδίκως από το να σταματήσουμε τις υπονομεύσεις, συκοφαντικές δυσφημίσεις, εξευτελισμούς εναντίον των προσώπων μας κ.ο.κ.
Είναι και βασικός λόγος που κάποιοι λίγοι τέτοιοι λογαριασμοί, προφανώς παραπλανητικού και κακόβουλου χαρακτήρα, παραμένουν ακόμα στα Forums.
Σε οποιαδήποτε περίπτωση, οτιδήποτε τελικά λέμε ή κάνουμε σε σχέση με τέτοια φαινόμενα είναι μόνον μετά από εξέταση και προβληματισμό από πολλές πλευρές. Απαραίτητη για να επιβεβαιώσουμε ότι δεν αδικούμε κάποιον ή κάποιους.


ESOTERICA.gr Forums
ESOTERICA

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2007, 23:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Αυτό το παραμυθάκι που τραβάει εδώ και τόσα χρόνια, γιατί (εκτός των οποιωνδήποτε άλλων κινήτρων) κάποιοι προβάλλουν στη διαχείρηση των forums, όλα τα απωθημένα που έχουν για την εξουσία.


Αυτό για την εξουσία ξαναπέστο Αμαλία


Εδώ βρίσκεται η ουσία του πράγματος και αδράττω την ευκαιρία να γενικολογήσω λιγάκι!!

Είναι πραγματικά θλιβερή η καχυποψία και το μίσος του νεοέλληνα προς οποιονδήποτε κατέχει μία οποιαδήποτε μορφή εξουσίας ή ένα υπεύθυνο πόστο.

Εντάξει σίγουρα σε κανέναν δεν αρέσει να έχει κάποιον περίεργο πάνω από το κεφάλι του, ειδικά εδώ στο Ελλαδιστάν που η διαφθορά δίνει και παίρνει...

Όπως και να'χει όμως αυτό το πράγμα με τον Έλληνα δεν έχει προηγούμενο...εννοώ το να μη διαθέτει στοιχειώδες fair play και σεβασμό απέναντι στους κανόνες του εκάστοτε "παιχνιδιού".

Αλλά τι να κάνουμε...400 χρόνια στο ζυγό ήταν αυτά...ειδικά άμα έχεις μαζέψει και προσωπικά απωθημένα τότε βράστα...


Και η πλάκα είναι ότι το ραγιαδισμό και την ενστικτώδη απέχθεια προς τους νόμους και τα "κεφάλια" κάποιοι την ονομάζουν "ασυμβίβαστο πνεύμα","αδάμαστη ψυχή" και λοιπές αηδίες...

Ελπίζω κάποτε να αλλάξει αυτό...


Με τη σωστή παιδεία ίσως...εάν από μικρούς μας μεγαλώνουν με Όμηρο,Ηράκλειτο και Πλάτωνα.


Τότε ίσως βρούμε τη χαμένη μας Ευ-γένεια και καταφέρουμε να αποβάλλουμε το γελοίο Θερσίτη από μέσα μας.


Διότι όταν ο Δάσκαλός σου είναι Αριστοκράτης τότε θα γίνεις κι εσύ Αριστοκράτης...έτσι δεν είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2007, 02:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μιας και "γενικολογείς" φίλε kost όπως γράφεις παραπάνω, μου δίνεις την ευκαιρία να "γενικολογήσω" κι εγώ. Και αυτά τα οποία γράφεις σαφώς και δεν είναι γενικολογίες, αλλά - όπως λες κι εσύ - είναι η ουσία του θέματος, που πολύ καλά κάνεις και τη θίγεις.

Να συμπληρώσω κι εγώ στις απόψεις σου με τις οποίες και συμφωνώ, με κάποιες δικές μου.

Πολλές φορές εμείς οι "απλοί" άνθρωποι διαμαρτυρόμαστε και επαναστατούμε για τα δεινά της κοινωνίας μας. Λέμε ότι θέλουμε να κάνουμε τον κόσμο καλύτερο, να διορθώσουμε αυτά που πιστεύουμε ότι δεν είναι σωστά, να βασιλέψει στον κόσμο επιτέλους η δικαιοσύνη.
Λέμε λόγια πολλά, τι κάνουμε όμως;
Έχουμε ποτέ σκεφτεί ότι για να μπορέσουν να αλλάξουν τα πράγματα έστω και λίγο προς το καλύτερο, είναι τρομαχτικά δύσκολο - αν όχι ακατόρθωτο - να το κάνει κανείς μόνος του;
Έχουμε σκεφτεί ότι για να μπορέσουμε να κάνουμε κάτι δραστικό, θα πρέπει πρώτα να μάθουμε να συνεργαζόμαστε για έναν αγαθό σκοπό;
Η συνεργασία είναι το κλειδί για να μπορέσουμε οι άνθρωποι να φτιάξουμε έναν καλύτερο κόσμο. Και δεν θα την επιτύχουμε εάν προβάλουμε σε κάθε περίπτωση τον εγωισμό και την καχυποψία μας.
Δεν θα την πετύχουμε εάν προβάλουμε συνεχώς τις αντιεξουσιαστικές μας τάσεις, γιατί με αυτόν τον τρόπο παίζουμε το παιχνίδι αυτών που δεν επιτρέπουν στην ανθρωπότητα να αναλάβει την ευθύνη για να καλυτερέψει τον κόσμο. Αντί να ενωθούμε με σκοπό να δημιουργήσουμε, προσπαθούμε να ανακαλύψουμε τον "αρχηγό-δυνάστη" (για παράδειγμα κάποιον που στην πραγματικότητα είναι εμπνευστής μιας καλής και δημιουργικής ιδέας) και του φορτώνουμε όσα απωθημένα μας έχει δημιουργήσει η κακώς εννοούμενη εξουσία, η οποία τις περισσότερες φορές είναι η μόνη μορφή εξουσίας που έχουμε γνωρίσει.
Κι έτσι τρωγόμαστε μεταξύ μας, τα χρόνια περνάνε χωρίς να έχουμε κάνει τίποτε και κάποια στιγμή αναπολούμε το παρελθόν καθησυχάζοντας τον εαυτό μας από το άγχος των χαμένων ονείρων:
Ναι, κάποτε υπήρξα κι εγώ επαναστάτης...



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy