ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σατανισμός-συνεχώς εξαπλώνεται-τι θα κάνουμε???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ZoZe3hp
Μέλος 1ης Βαθμίδας


106 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 18:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZoZe3hp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις χθες συνέβη το εξής περιστατικό:

Έξω από την Πτολεμαΐδα στους πρόποδες του Βερμίου μία ομάδα "ανθρώπων" άναψε φωτιά έξω από ένα εκκλησάκι και ένα "πνεύμα" βγήκε με δύναμη έξω από το εκκλησάκι και έριξε νερό πάνω από την φωτιά και έσβησε...ενώ πολλοί από τους σατανιστές πνίγηκαν...

Σκορπιέ Νότη αληθεύει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZoZe3hp
Μέλος 1ης Βαθμίδας


106 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 19:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZoZe3hp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρετε παρόμοια περιστατικά? Που να έχουν σχέση με την θρησκεία και είναι θαυμαστά αλλά ταυτόχρονα ανεξήγητα?
Φιλικά Zoze

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 19:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ZoZe3hp, καλώς ήλθες στο esoterica!

Ήσουν παρών στο περιστατικό, το οποίο μας περιέγραψες;

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ZoZe3hp
Μέλος 1ης Βαθμίδας


106 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 19:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZoZe3hp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου το είπε ένας ξάδερφος μου από την Κοζάνη...Εγώ μένω Θεσσαλονίκη........Εσύ νομίζεις ότι μπορεί να είναι αληθινό περιστατικό? Ξέρεις άλλα......?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 19:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταξύ μας... κρατάς μυστικό;

Μπουρδολογία μου φαίνεται. Πόσο εμπιστεύεσαι τον ξάδελφό σου ότι δε μεταφέρει φήμες;


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ZoZe3hp
Μέλος 1ης Βαθμίδας


106 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 20:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZoZe3hp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
του έχω πολύ εμπιστοσύνη και δεν νομίζω πως είναι δημιούργημα του μυαλού του....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

come to me
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 15:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους come to me  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ο Σατανισμος εξαπλωνεται ραγδαια, εμεις οι απλοι ανθρωποι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για αυτο.

Ειναι δικια τους επιλογη να κανουν τετοιες τελετες σε καποιον που ειναι πολυ κατωτερος απο τον Θεο. Στην Δευτερα Παρουσια θα καταλαβουν τι "βλακες" ηταν, αλλα θα ειναι αργα...

Φιλικα come to me!

--------------

Αν δεν μπορω να κανω κατι καλο για αυτον τον κοσμο, τοτε δεν αξιζω να ανοικω σε αυτον!

Edited by - come to me on 04/06/2004 16:06:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Venom
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 15:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Venom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σατανισμός? χμμμ...υπάρχουν και χειρότερα ξερετε.... μερικοί δειλοί χαοτικοί που επειδή τρομάζουν να πιστέψουν στην αλήθεια, εμάς τους Χριστινανούς (βάζω μέσα και τους Σατανιστες μιας και είναι μορφή θρησκείας μέσα στον Χριστινανισμό) μας λένε μηθομανείς. Οπότε πως αντιμετωπίζουμε αυτόυς που καταργούν πίστη χιλιάδων χρόνων? Αναιρώντασ την ύπαρξη του κακού, αυτομάτος αναιρουν και την ύπαρξη του θεου...(Αν και τώρα είναι της μόδας να πέιστεί ο κόσμος ότι δεν υπάρχει διαβολος...) το γιατί είναι προφανές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 16:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μου το είπε ένας ξάδερφος μου από την Κοζάνη...Εγώ μένω Θεσσαλονίκη........Εσύ νομίζεις ότι μπορεί να είναι αληθινό περιστατικό? Ξέρεις άλλα......?



Επειδή κι εγώ είμαι από Κοζάνη και δεν έχω ακούσει κάτι (δούλευα 12 χρόνια με πολλά ΜΜΕ του νομού), κι εκκλησάκι στους πρόποδες του Βερμίου... χμ.... υπάρχουν εκκλησάκια σε χωριουδάκια αλλά.. μπα... δεν άκουσα τίποτε... Μύθοι όμως υπάρχουν πολλοί - μέχρι και φίδι τεραστίων διαστάσεων με κέρατα υπάρχει που τρομοκρατεί τους χωρικούς...
(Το είχε δει η ...πρώην αρραβωνιαστικιά μου)...

Και το σίγουρο είναι πως ποτέ δεν εξαφανίστηκε παρέα παιδιών (ούτε με τη δικαιολογία τροχαίου κ.λ.π.)...

Σατανιστές όμως που επιδίδονται σε σεξουαλικά όργια υπάρχουν... Η περίφημη "βίλα" των οργίων, ναι!, υπάρχει και στην Κοζάνη... Όπως πιστεύω και σε κάθε πόλη (βρε μανία μ΄αυτές τις βίλες!)...

Και κάτι ακόμη - διάφορα ονόματα στην πόλη που άκουσα (και ξέρω) και ασκούν το σατανισμό είναι και χρήστες παραισθησιογόνων ουσιών οπότε είναι δύσκολο - εκτός του ότι το όργιο πέτυχε - να πιστέψεις και κάτι παραπάνω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 23:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΟΖΑΝΗ ΚΟΖΑΝΗ σου ερχομέ πέρασα εκεί φοιτητής και ετοιμάζομαι άσχετο βέβαια αλλά δεν πειράζει

μου έκανε εντύπωση κάτι που είδα σε ένα κανάλι που το όνομα του είναι αστέρι για κάτι που έφταιξαν κάποιοι πιθανόν σατανιστες σε ένα ρέμα στην Αθηνά λιγο πριν τα χριστουγενα είναι σαν ένα μικρό χόριο με πέτρες αραδιασμένο που μου θυμισε μια ταινια και είναι γραμμένα διάφορα μνμ για την γέννηση του Χριστού που απεφθυνοταν στους ανθρωπους γραμμενα σε χαρτια παντου υπήρχε ένας μικρός ναός και θρόνος δεν ξαναείδα κάτι ούτε σε αυτό το κανάλι ούτε πουθενά άλλου και μου έκανε εντύπωση γιατί το αποσιώπησαν οποίος ξέρει περισσότερα ας μου απάντηση....

στο μυαλό μου έρχεται ο εορτασμός για το φως κάτι τέτοιο που έκαναν οι ειδωλολάτρες και γι αυτο ένταξαν οι χριστιανοί τη γέννηση του Χριστού εκείνη την εποχή
ευχαριστώ…


i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 23:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oι δωδεκαθειστες και παγανιστες (και οχι ειδωλολατρες=λατρης ειδωλων) δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με τον Εβραιοφερτο ΣΑΤΑΝΑ που και αυτός εχει τις ριζες του στη αρχαια ανατολη).Γιαυτο σε παρακαλω μην ανακατευεις την αρχαια ελληνικη θρησκεια με τον Σατανα.Σατανισμος υπαρχει επειδη :

α)υπαρχει ο Εβραιο-χριστιανισμος (αφου στο εβραιο-χριστιανικο δογμα υπαρχει ο ΣΑΤΑΝΑΣ και δεν αναφερεται πουθενα σατανας στην αρχαια ελληνικη θρησκεια μητε στον παγανισμο) και αυτη η θρησκεια δημιουργησε την εννοια και ιδεα του απολυτου κακου,την οποια καποιοι πιστεψαν

β)υπαρχουν ανθρωποι προθυμοι να πιστεψουν σε μυθους

γ)υπαροχυν ανθρωποι που θελουν με μαγικους τροπους να κυριαρχησουν και να εξασκησουν τα ταπεινότερα τους ενστικτα.

Σημειωση:δεν ειμαι παγανιστρια/ουτε πιστευω στο δωδεκαθεο,ουτε στο εβραιοχριστιανικο δογμα ούτε σε καποια αλλη θεοτητα,αλλα εξοργιζομαι οταν αποκαλουν τους προγονους μου σατανιστες και δαιμονικους οι δηθεν πεφωτισμενοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 03:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΤΕ ΣΑΤΑΝΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΟΥΤΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΑΙΟΙ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΛΟΧ-ΝΕΣ, ΟΥΤΕ ΜΑΓΙΣΣΕΣ(σιγά μη ρίχνουν και fireball), ΟΥΤΕ ΕΛΦΟΓΚΟΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟΞΑ, ΟΥΤΕ ΔΡΑΚΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΝΑΝΕ ΦΩΤΙΕΣ, ΟΥΤΕ ΒΑΜΠΙΡ, ΟΥΤΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ, ΟΥΤΕ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ, ΟΥΤΕ Χ-ΜΕΝ, ΟΥΤΕ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΧΑΛΙΝΩΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

Και κανένας σατανισμός δεν εξαπλώνεται. Τα περιστατικά με Δημητροκάλη/Μαριέτη ειναι μεμονομένα και δεν υπάρχει λογος ανυσηχιας. Απλά ορισμένοι ψυχάκηδες μαζεύονται στο ύπαιθρο λένε μερικά ξόρκια, μπορεί να σφάξουν καμια κότα,χτυπάνε και κανα μπάφο, ψαρώνοει το παπαδαριο και οι κάτοικοι της περιοχής νομίζοντας ότι ξεσηκώνονται κακά πνεύματα και ο Αντι-Χριστος, γράφει και κάνα σχετικό βιβλίο ο μετρ του είδους Λιακόπουλος και να'σου τέτοιες ιστορίες παιρνουν σάρκα και οστα και έχουμε να ασχολούμαστε! Ψυχραιμία ρε παιδιά!!Ο Σατανας ειναι μια φανταστική έννοια που διατηρούν οι προληπτικοι/δεισιδαίμονες άνθρωποι στα μυαλά τους για να αποδώσουν σε αυτόν τα κακά στον κόσμο τα οποία όμως ο ίδιος ο άνθρωπος τα προκαλεί με τη συμπεριφορά του και τις πράξεις του.


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 15:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΓΑΠΗΤΗ medtech
quote:

Oι δωδεκαθειστες και παγανιστες (και οχι ειδωλολατρες=λατρης ειδωλων) δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με τον Εβραιοφερτο ΣΑΤΑΝΑ που και αυτός εχει τις ριζες του στη αρχαια ανατολη).Γιαυτο σε παρακαλω μην ανακατευεις την αρχαια ελληνικη θρησκεια με τον Σατανα.


Το ειδωλολάτρες το είπα με δόσεις ειρωνείας έτσι όπως χαρακτηρίζουν τα χριστιανικά βιβλία τους δικούς σου όσο και τους δικούς μου προγονούς δεν νομίζω ότι θα ήταν εύκολο να συζητήσουμε της απόψεις μας σε αυτό το TOPIC γιαυτο αν θες περιμένω e-mail σου...

Δε ανακάτεψα εγώ αυτά τα δυο ούτε συμμερίζομαι την άποψη τους απλά βάση τον περιορισμένων γνώσεων που μπορεί να είχαν οι δημοσιογράφοι (άλλωστε όλοι μας μπορούμε να γνωρίζουμε ένα μικρό μέρος της λατρείας τόσο των προγονών μας όσο και τον υπόλοιπων θρησκειών μιας και ο μυστικισμός και η μη εγράφη των δοξασιών λόγο του προηγούμενου μυστικισμού δεν μας αφήνουν περιθώρια να έχουμε σαφή άποψη για τα παγανιστικά δρώμενα τους ).

Επί του θέματος όλους του άλλους τους αποκαλούν σατανιστες στο ΒΩΜΟ τον γεγονότων και της ΄΄ενημέρωσης΄΄ και δεν το παίζω σε καμία περίπτωση πεφωτισμένος αλώστε οι κλίσης μου είναι περισσότερο προς της απόψεις του 12θεισμου άλλος είναι αυτός που προσπαθεί να το παίξει έξυπνος Χωρίς να θέλω να σου αντεπιτεθώ αραδιάζοντας απόψεις λίγο πολύ γνωστές σε εμένα γιατί τυχαίνει να έχω γνωρίσεις και τους δυο πολιτισμούς μιας και είμαι μίσος εβραίος μίσος χριστιανός και ανεφ θρησκεύματος

Είδες το δέντρο και έχασες το δασός που λένε κάποιοι εγώ ήθελα να μάθω σε απλά ελληνικά αν αυτό ήταν σατανιστικη πράξη η τέλος πάντων κάτι άλλο

Άλλωστε στη λατρεία των προγονών μας δεν ήταν κανένα ΘΕΟΣ εκπρόσωπος του καλού και του κακού ο καθένας είχε τα πάθη του και λειτουργούσαν ανάλογα με της περιστάσεις και το συμφέρον τους

Φιλικά και μην κόλας στης λέξεις ψαχνέ το νόημα ανάμεσα στα λευκά περιθώρια της γραμματοσειράς (το άλλαξα λίγο)

i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 17:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι ακόμα μην ξεχνάς ότι ο χριστιανισμός για να αποτρέψει τον ενταγμο του Χριστού ως ένα μεταφορικά 13 θεό στο δωδεκάθεο έδωσε νέο νόημα στον όρο δαίμων από θεότητα σε σατανικά πλάσματα και συσχέτισε τον Απόλλωνα ,θεό του ήλιου, με τον εωσφόρο ολολεκτικα αυτόν που φέρει το φως τον αγαπημένο άγγελο του θεού αυτόν που ζήλεψε τον άνθρωπο και έπεσε με λίγη φαντασία αγαπάς κάτι όμορφο υπάρχουν και αλί συσχετισμοί όπως ο πάνας και οι τραγόμορφοι ακόλουθοι του και ο σατανάς με την τραγόμορφη όψη του όλα αυτά με το πέρας των χρόνων έδωσαν υποσυνείδητα στον κόσμο ότι πίστευε σε κάτι κακό (άποψη μου)και έτσι εξαπλώθηκε ...

Και μην ξεχνάς ότι υπάρχουν πολλά είδη σατανισμου τα περισοτερα εκ τον οποίον δεν έχουν κανένα πραγματικά αληθινό στοιχείο βλέπε νεοσατανιστικες οργάνωσης
Και έτσι μπερδεύουν ότι τους κατεβεί είτε από ιστορία θες είτε από θρησκεία στην προσπάθεια τους όπως είπες να εξασκήσουν τα ταπεινότερα τους άστικτα και να επιβληθούν σε κάποιους

Ακόμα μην παραβλέπεις ότι το ίδιο κάνουν και άλλες οργάνωσης χωρίς να δένουν με τέτοια μυστικιστικού ενδιαφέροντος για κάποιους πράξεις

ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΄΄ΕΝΟΣ ΑΝΔΡΟΣ ΑΡΧΗ ΄΄ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (άποψη μου και αυτό και την βροντοφωνάζω τωρα που αποσκοπη αυτη δεν ξερω δεν το εχω βρει ακομα θα το βρω που θα παει .... χιχι)


Το γεγονός του τι υπάρχει εγώ προσωπικά DEN XEREI το θέμα είναι τι πιστεύει κανείς ...δικαίωμα του καθενός είναι να πιστεύει σε ότι θέλει και να κάνει μες το μυαλό του ότι θέλει αλλά δεν είναι δικαίωμα κανενός να πίθοι κανέναν για ότι πιστεύει αυτός (προσηλυτισμός) και βέβαια να μην παραβιάζει νόμους οι οποίοι είναι απαραίτητη για την επιβίωση του ατόμου στην κοινωνία

Μάλλον παρασύρθηκα λίγο έγραψα και άλλη έκθεση...δεν την έγραφα όταν έπρεπε την γράφο τώρα

i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 17:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι συμφωνω μαζί σου στα περισσότερα σημεια.
Απλα εχω αγανακτησει με τους χριστιανους και όσα μας έκαναν.Για μενα το μεγαλυτερο τους εγκλημα ειναι οτι θερισαν τους επιστημονες μας,εσφαξαν τους φιλοσόφους μας,εκαψαν τις βιβλιοθηκες μας και εκλεισαν τις ακαδημίες μας.Ποσο μπροστα θα ηταν η Ελλάδα και ο κόσμος ολόκληρος,αν δεν μας ειχαν αφανισει οι δηθεν πεφωτισμενοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 19:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΥΤΕ ΣΑΤΑΝΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΟΥΤΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΑΙΟΙ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΛΟΧ-ΝΕΣ, ΟΥΤΕ ΜΑΓΙΣΣΕΣ(σιγά μη ρίχνουν και fireball), ΟΥΤΕ ΕΛΦΟΓΚΟΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟΞΑ, ΟΥΤΕ ΔΡΑΚΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΝΑΝΕ ΦΩΤΙΕΣ, ΟΥΤΕ ΒΑΜΠΙΡ, ΟΥΤΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ, ΟΥΤΕ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ, ΟΥΤΕ Χ-ΜΕΝ, ΟΥΤΕ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΧΑΛΙΝΩΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

μην είσαι και τόοοοοσο απόλυτος βρε Agnostic...
το οτι δεν έχεις δεί κάποια πράγματα(όντα τέλος πάντων)δεν πάει να πεί πως δεν υπάρχουν...
quote:
Και κανένας σατανισμός δεν εξαπλώνεται. Τα περιστατικά με Δημητροκάλη/Μαριέτη ειναι μεμονομένα και δεν υπάρχει λογος ανυσηχιας.
κοίταξε,άλλο σατανισμός και άλλο χαζομάρα,βλακεία ή...πές το όπως θες...ο μόνος σατανισμός που υπάρχει,ξανά λέω,είναι αυτός της εκκλησίας του Λαβέυ και δεν έχει καμιά σχέση με τα παραπάνω άτομα...
quote:
Ο Σατανας ειναι μια φανταστική έννοια που διατηρούν οι προληπτικοι/δεισιδαίμονες άνθρωποι στα μυαλά τους για να αποδώσουν σε αυτόν τα κακά στον κόσμο τα οποία όμως ο ίδιος ο άνθρωπος τα προκαλεί με τη συμπεριφορά του και τις πράξεις του.

εδώ συμφωνούμε!
επείσης είναι ένα κατασκεύασμα της εκκλησίας για να κρατάει πιστά τα προβατάκια της...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 19:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ακόμα,
όσα άτομα μιλάνε εδώ μέσα για σατανισμό θα ήθελα να μου πούν τι ακριβώς εννοούν...
ποιος είναι σατανιστής?
αυτός που πιστεύει στον σατανά?
αυτος που κάνει θυσίες?
αυτός που κάνει τελετές?
...αυτός που κάνει μάγια?
αυτός που δεν πάει με τα δεδομένα της εκκλησίας?
ποιός?
για να ξηγούμαστε...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 20:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτός που δεν πάει με τα δεδομένα της εκκλησίας?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 20:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tιιιι?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ????
-----------------------------------------------
Θα συμφωνησω και με agnostic και nossoforo.Τι να γινει ομως που καποοι πιστευουν οτι θα τους σωσει ο Θεος/Σατανας/Διας/Aνδρομεδιοι/Ε κτλ?
Ο,τι και να κανουμε τετοιοι ανθρωποι θα υπαρχουν.
Παντως εννοειται οτι ενα πολιτισμενο κρατος δεν μπορει να αφησει ατιμωρητες ανθρωποθυσιες και ευτυχως το Ελληνικο κρατος απεδειξε οτι δεν εχουμε γινει ακομα εθνος κανιβαλων.
Παντως τα γελοια τα ΜΜΕ οπως σε καθε περιπτωση εσπειραν τον πανικο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 21:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον ειδανε οι παπαδες τον σατανα και ξερουνε και πως ειναι...
Ρε δεν μας αφηνουνε με τα παραμυθια τους.Δουλεια δεν εχουν και σκαρφιζονται τροπους να ασχοληθουν τα ΜΜΕ μαζι τους.


STOP BIRD FLU!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 23:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gretel...

πάντως εγω συμφωνώ με την άποψη οτι ο καλύτερος φίλος της εκκλησίας είναι ο ίδιος ο σατανάς...
γιατί?γιατί φίλοι μου σκοπό έχει να τρομοκρατεί τους ανθρώπους...άρα τους κρατα γερά στον ιστό της εκκλησίας.


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 00:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο φυλοσοφικής πλευρας υπάρχει Σατανας, απλα δεν είναι ετσι οπώς τον φανταζόμαστε..
Είναι η δύναμη, η ενέργεια του κακού..Και όταν λέω κακο, δεν εννοω την εννοια της κακίας στην καθημερινή μας ζωη..Ολοι λίγο-πολυ καποιες φορες γινόμαστε κακοι..Αυτο δεν σήμαινει οτι μπηκε μεσα μας ο Σατανας η μας κινηγαει για να μας πάρει την ψυχή και αλλες τετοιες μπαρούφες..
Αυτα είναι αγχωτικές σκεψεις και μπορει να μας καταστρεψουν.
Προσωπικα πιστευω πως οι σατανιστες δεν είναι ψυχασθενεις που σφαζουν καμια κότα για να περναει η ωρα..Κάνουν τελετουργιες μεσα απο τις οποιες αντλουν δύναμη και μπορουν να κάνουν κακο σε κάποιον..
Και προς αποδειξην όλων αυτων θα αναφερθω στην απεναντι πλευρα που είναι η λεγόμενη ¨δύναμη του κάλου"..Είναι χιλίαδες τα παραδειγματα Αγίων και όχι μόνο, που θέραπευουν και απαλύνουν τον ανθρώπινο πόνο αντλώντας δύναμη απο άγνωστη προς εμας πήγη πολλες φορες..Π.χ ο ίδιος ο Χρίστος, ο Παίσιος, ο Ρασπουτιγκ, και αλλοι διαφοροι απο διαφορες θρησκειες..
Προς Θεου όμως αυτες οι "αντιπαλες" δυναμεις ούτε κίνηγιουνται ούτε πολεμαει η μία την άλλη..Απλα ο καθενας μας διαλέγει και παιρνει..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 00:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σατανάς και χριστός μπορεί να είναι ο καθένας στην καθημερινή του ζωή...
ο σατανάς δεν έχει σάρκα ούτε οστά,δεν έχει κέρατα ούτε μοιάζει με τράγο.ο σατανάς είναι ένας τρόπος ζωής,ένας τρόπος ζωής που δεν έχει καμιά σχέση με τον τρόπο ζωής του χριστιανισμού,είναι το άκρως αντίθετο.


quote:
Προσωπικα πιστευω πως οι σατανιστες δεν είναι ψυχασθενεις που σφαζουν καμια κότα για να περναει η ωρα..Κάνουν τελετουργιες μεσα απο τις οποιες αντλουν δύναμη και μπορουν να κάνουν κακο σε κάποιον..
έτσι είναι.αλλά δεν πάει να πεί ότι όσοι κάνουν τελετουργίες είναι και σατανιστές...
ή όσοι συμμετέχουν σε όργια...
σε ένα όργιο ελευθερώνετε αφάνταστη ενέργεια...μια μάγισσα ή ένα ψυχικό βαμπίρ δεν θα το αφήσει(το όργιο)ανεκμετάλλευτο...



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 16:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κομμένες οι παρτούζες το λοιπόν. Ακούτε σαρδανάπαλοι???

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 18:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έτσι είναι.αλλά δεν πάει να πεί ότι όσοι κάνουν τελετουργίες είναι και σατανιστές...
ή όσοι συμμετέχουν σε όργια...
σε ένα όργιο ελευθερώνετε αφάνταστη ενέργεια...μια μάγισσα ή ένα ψυχικό βαμπίρ δεν θα το αφήσει(το όργιο)ανεκμετάλλευτο...


Δεν ξέρω για την ενέργεια τη φτου φυλακή το στόμα τι μου ΄΄Π…..ζας ’’ μιας και δεν μπορώ να μιλήσω για κάτι που ευτυχώς η δυστυχώς για άλλους δεν έχω κάνει που ξέρεις τη μπορεί να ΄΄βρεις΄΄ μες στα σκοτάδια Αλά μου φαίνεται κάπως ακραίο αυτό που λες


Και αλώστε από ότι ξέρω στης τελετουργίες επίκλησης τουλάχιστον το μόνο εύκολο είναι να πλοσελκισουν οντότητες οι οποίες δεν είναι προφανείς οι σκοποί της παρουσίας τους και το μόνο εύκολο είναι να παρουσιαστούν όπως το επιθυμούν οι επικαλούμενοι να τους πω

Αγαπητη medtech έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες και ίσος να ήμασταν διαφορετικά δεν μπορώ να ξέρω αν ήταν καλύτερα γιατί μην ξεχνάς ότι η επιστήμη δεν έχει μόνο θετικές επίπτωσης σου φέρω για παράδειγμα την Ατλαντίδα που ακόμα και αν ήταν μυθολογία γνώριζαν οι προγόνι μας ότι καταστράφηκε από αυτήν

nossoforos ετυμολογικά σατανιστης είναι αυτός που πιστεύει στο σατανά αντικειμενικά σατανιστης είναι αυτός που αποσκοπεί μέσο της πίστης του στο σατανά να κάνει ΄΄κακίες’’ πράξεις και να κερδίσει την εύνοια του δεν βρίσκω άλλες λέξεις να το περιγράψω

Χρήστος Κ ναι ίσος από φιλοσοφικής άποψης να είναι όπως το λες αλλά δεν είμαι σίγουρος στο κατά πόσο αυτά είναι μπούρδες από τι στιγμή που ποτέ δεν πρόκειται να μάθουμε εφόσον λάβουμε ως δεδομένο βέβαια ότι υπάρχει θεός άρα και σατανάς η καλύτερα Βελζεβούλ αν προτιμά η medtech το παιχνίδι στο οποίο παίζουν και που αποσκοπεί η κυριαρχία τους

Κατά την γνώμη μου ενέργεια μπορείς να άντλησης από παντού... από όπου ο καθένας μας το επιθυμεί απλά εκεί παίζει ρόλο και το σεξουαλικό και όχι μόνο συμφέρον του αλλού


i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 19:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Η ΦΙΛΗ medtech ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ..

quote:
Oι δωδεκαθειστες και παγανιστες (και οχι ειδωλολατρες=λατρης ειδωλων) δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με τον Εβραιοφερτο ΣΑΤΑΝΑ που και αυτός εχει τις ριζες του στη αρχαια ανατολη).Γιαυτο σε παρακαλω μην ανακατευεις την αρχαια ελληνικη θρησκεια με τον Σατανα
..
ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ nossoforos ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ..
quote:
πάντως εγω συμφωνώ με την άποψη οτι ο καλύτερος φίλος της εκκλησίας είναι ο ίδιος ο σατανάς...
γιατί?γιατί φίλοι μου σκοπό έχει να τρομοκρατεί τους ανθρώπους...άρα τους κρατα γερά στον ιστό της εκκλησίας
ΔΥΟ ΜΙΚΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΩΣΤΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΕΣ...

ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙ ΣΑΤΑΝΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΑΝΙΣΜΟ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΩΝ Ο' (70) ΣΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ EΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 19:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εφόσον λάβουμε ως δεδομένο βέβαια ότι υπάρχει θεός

κατ'αρχήν να σου πω ότι θεωρώ πολύ εγωιστικό να μιλάμε εμείς(οι άνθρωποι)για τον θεό...δεν είμαστε σε θέση να τον κατανοήσουμε.
ας τα βρούμε πρώτα με τον εαυτό μας και μετά βλέπουμε.


quote:
Κατά την γνώμη μου ενέργεια μπορείς να άντλησης από παντού... από όπου ο καθένας μας το επιθυμεί απλά εκεί παίζει ρόλο και το σεξουαλικό και όχι μόνο συμφέρον του αλλού

σαφώς και μπορείς να αντλήσεις από παντού ενέργεια,θέλει και κάποια εξάσκηση βέβαια,απλά από ένα όργιο αντλείς ενέργεια για ένα μήνα π.χ.
και αυτός είναι ο μόνος λόγος που γίνονται.

όσον αφορά τις οντότητες,υπάρχουν ανώτερες-κατώτερες,αρνητικές-θετικές.
ονόματα όπως βελιάλ,λεβιάθαν,λούσιφερ κ.α απλά τα πήραν τον μεσσαίωνα,πρίν είχαν άλλα,τώρα έχουν άλλα.
και εδώ έρχεται η επικυνδινότητα,κάποιος που δεν γνωρίζει το πιο πιθανό είναι να καλέσει κάποια αρνητική-κατώτερη οντότητα που σκοπό θα έχει να τον βλάψει.

αυτές οι οντότητες υπάρχουν ακόμα και στο αστρικό πεδίο.

ακόμα υπάρχουν πύλες ώστε να μπορούν να εισέρθουν και χωρίς να τις καλέσεις ο ίδιος(εξού και τα ξωτικά,νεράιδες,"δαίμονες" κ.λπ.).
με δύο λόγια όλα αυτά έχουν να κάνουν με εξωδιαστατικές οντότητες που κάποιοι έχουν βρει τρόπους να τις καλούνε και να τους υπακούουν.

quote:
το παιχνίδι στο οποίο παίζουν και που αποσκοπεί η κυριαρχία τους

εσύ αν θες να κατακτήσεις,να σκοτώσεις ή οτιδήποτε άλλο μια στρατιά από μυρμήγκια επειδή π.χ. μπήκανε μέσα στο σπίτι σου,παίζεις πρώτα κάποιο παιχνίδι(που κρατά αιώνες)μαζί τους?δεν νομίζω.

πάντως το θέμα μας είναι η εξάπλωση του σατανισμού!
λοιπόν,σατανιστές νομίζω ότι το παίζουν παιδιά ηλικίας 16-17 που απλά την είδαν "κακοί",είτε από κάποιο είδος μουσικής που ακούνε είτε από κάποια ταινία που είδαν είτε είτε είτε...σε αυτή την ηλικία ΟΛΟΙ επηρεάζονται εύκολα.σε Κανά δύο χρόνια αργότερα,το ξεπερνάνε.
γενικά σατανισμός με την έννοια που του έδωσε η εκκλησία δεν υπάρχει και δεν εξαπλώνετε.
αν θέλετε ας μιλήσουμε για την εκκλησία του Λαβέυ...όπου συνεχώς γνωστοί ηθοποιοί του χόλιγουντ(και όχι μόνο)γίνονται μέλη.



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 21:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
κατ'αρχήν να σου πω ότι θεωρώ πολύ εγωιστικό να μιλάμε εμείς(οι άνθρωποι)για τον θεό...δεν είμαστε σε θέση να τον κατανοήσουμε.
ας τα βρούμε πρώτα με τον εαυτό μας και μετά βλέπουμε

Αυτες οι τρεις σειρες φίλε μου nessofore είναι όλο το ζουμί της υπόθεσης..
Πραγματικά το έθεσες πολυ καλα.
Οσον αφορα την ενεργεια για την οποια μίλησα προηγουμένος, δεν ενοοω ενεργεια που μπορουν να πάρουν ολοι οι ανθρωποι απο φυσιολογικες καθημερινες δραστηριότητες όπως το sex..Μιλάω για ενεργεια που ξεπερνα τα ανθρωπινα πλαισια..Που έχει να κάνει με το μεταφυσικό..
Δεν μπορουν όλοι να κάνουν θαυματα ουτε σατανιστικες τελετουργίες..

Για να επιστρεψουμε όμως στο θέμα, πιστευω πως ο σατανισμος εξαπλώνεται για τρεις λόγους:
1ον: Εχουμε γίνει να το πω απλα πιο κακοι.
2ον: Τα παιδια που βρίσκονται στην εφηβεια και εχουν πολλές εσωτερικές αναζητησεις βρισκουν τροφη σε περιοδικα, σε μουσική και κυρίως σε σελίδες του internet και ασχολούνται με το σατανισμό με αποτελεσμα να εθίζονται..Ειναι κατι σαν το ναρκωτικό..
3ον: Ατομα τα οποια εχουν ψυχολόγικα προβλήματα και βρισκονται σε αδιέξοδο μπορουν να παγιδευτουν στα δυχτια του σατανισμού..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 22:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κατ'αρχήν να σου πω ότι θεωρώ πολύ εγωιστικό να μιλάμε εμείς(οι άνθρωποι)για τον θεό...δεν είμαστε σε θέση να τον κατανοήσουμε.
ας τα βρούμε πρώτα με τον εαυτό μας και μετά βλέπουμε.


Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί είναι εγωιστικό δεν σε καταλαβαίνω από τη στιγμή που τουλάχιστον σύμφωνα με τας γραφάς ο ίδιος φανερώθηκε στον άνθρωπο...

Δεν τίθεται θέμα κατανόησης στα λεγόμενα μου απλή παρατηρήσει είναι και σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ τπτ για το λόγο ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το οτιδήποτε


quote:
από ένα όργιο αντλείς ενέργεια για ένα μήνα π.χ.

Ουδέν σχόλιο χωρίς παρεξήγηση δεν πιστεύω κάτι τέτοιο


quote:

quote:

παιχνίδι στο οποίο παίζουν και που αποσκοπεί η κυριαρχία τους

το εσύ αν θες να κατακτήσεις,να σκοτώσεις ή οτιδήποτε άλλο μια στρατιά από μυρμήγκια επειδή π.χ. μπήκανε μέσα στο σπίτι σου,παίζεις πρώτα κάποιο παιχνίδι(που κρατά αιώνες)μαζί τους?δεν νομίζω.

ΟΧΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟν ΘΕΟ --Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ Δεν νομίζω παντός ότι ο κόσμος μας είναι μια στρατιά μυρμηγκιών που μπήκαν στο σπίτι μας αυτό μάλλον θα ήταν το πιο απλό και για το θεό πιθανόν και για τον σατανά
Αλώστε Αυτός μας δημιούργησε κατά την χριστιανική και ιουδαϊκοί-εβραϊκή πίστη και μας οριοθέτησε στο πλανήτη γη και πιθανόν στο γαλαξία μας
Δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι μάλλον παίζουν ζαριά ,,, σας θυμίζει κάτι


quote:

αν θέλετε ας μιλήσουμε για την εκκλησία του Λαβέυ...όπου συνεχώς γνωστοί ηθοποιοί του χόλιγουντ(και όχι μόνο)γίνονται μέλη.


ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΓΙΑ ΠΕΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ .....

i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 22:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avatar βοήθα με λίγο με τους λόγους του ιερατείου??? τη μεταφ.τους τη γνωρίζω

Χρήστο Κ να πω και αλλες τρεις
4ον οι υποσχέσεις που δίνονται για δόξα πλούτοι κλπ ακόμα και αθανασία
5ον η αδιαφορία προς ενημέρωση των νέων
6ον οι λαλακιες που κάνουν οι παπάδες και προβάλλονται συχνά στα δελτία ειδήσεων

και κατι ακομα δεν μου απαντισε κανεις στην πολύ παραπανω απορια μου αν ξερει κανεις κατι avatar ισος εσυξερεισ κατι?

i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy