ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σατανισμός-συνεχώς εξαπλώνεται-τι θα κάνουμε???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 23:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Χρήστο για να κάνεις quote επέλεξε το ανάλογο τετραγωνάκι,θα σου βγάλει δύο φορές την λέξη QUOTE.κάνε copy το κείμενο που θέλεις και μετά κάντο paste ανάμεσα στις δύο λέξεις(QUOTE).ελπίζω να σε βοήθησα!

quote:
Μιλάω για ενέργεια που ξεπερνά τα ανθρώπινα πλαισια..Που έχει να κάνει με το μεταφυσικό..
Δεν μπορουν όλοι να κάνουν θαυματα ουτε σατανιστικες τελετουργίες..
νομίζω ότι με μια μακροχρόνια εκπαίδευση στο Θιβέτ μπορούν...
quote:
Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί είναι εγωιστικό δεν σε καταλαβαίνω από τη στιγμή που τουλάχιστον σύμφωνα με τας γραφάς ο ίδιος φανερώθηκε στον άνθρωπο...

ναι...και ο άνθρωπος τον σταύρωσε.
γιατί?
μήπως επειδή δεν μπορούσε να τον κατανοήσει?
quote:
Δεν τίθεται θέμα κατανόησης στα λεγόμενα μου απλή παρατηρήσει είναι και σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ τπτ για το λόγο ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το οτιδήποτε

το ίδιο ισχύει και για μένα.
quote:
ΟΧΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟν ΘΕΟ --Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ Δεν νομίζω παντός ότι ο κόσμος μας είναι μια στρατιά μυρμηγκιών που μπήκαν στο σπίτι μας αυτό μάλλον θα ήταν το πιο απλό και για το θεό πιθανόν και για τον σατανά
Αλώστε Αυτός μας δημιούργησε κατά την χριστιανική και ιουδαϊκοί-εβραϊκή πίστη και μας οριοθέτησε στο πλανήτη γη και πιθανόν στο γαλαξία μας

φίλε μου,κοίτα μας λίγο από ψηλά...
καθόμαστε πάνω σε ένα κόκκο άμμου ο οποίος κόκκος βρίσκετε στο χάος μιας απέραντης ερήμου...
το σκηνικό είναι τουλάχιστον κωμικοτραγικό!
quote:
Δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι μάλλον παίζουν ζαριά ,,, σας θυμίζει κάτι

COΝSTANTINE?

Η εκκλησιά βρίσκετε στο σαν φρανσίσκο.
ιδρύθηκε από τον περιβόητο A.S.LAVEY την δεκαετία του 60(αν δεν απατώμαι)και ονομάζεται THE CHURCH OF SATAN,στην Αμερική είναι πασίγνωστη.
ο LAVEY έχει γράψει την σατανική βίβλο και μερικά ακόμα βιβλία για τα οποία δεν γνωρίζω το περιεχόμενο τους.
η εκκλησία έχει κάποιος κανόνες και 9 εντολές.
υμνεί την υλική απόλαυση και σέβεται την ανθρώπινη σάρκα(όπως υποστηρίζουν).
ένας κανόνας είναι "όταν περπατάς στον δρόμο μην ενοχλείς κανέναν.αν κάποιος σε ενοχλήσει πες του να σταματίσει.εάν δεν σταματήσει τότε ξαναζήτησέ του το,αν συνεχίσει τότε σπάστον στο ξύλο,κάντον να μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που σου μίλησε"(!).
ακόμα δεν πιστεύουν ότι ο σατανάς έχει υλική υπόσταση.
το πιο γνωστό μέλος της,αν δεν κάνω λάθος ήταν η γνωστή ηθοποιός ΜΕΡΙΛΥΝ ΜΟΝΡΟΕ.


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 01:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αγαπητέ nossoforos με τάπωσες έχεις τον respect μου δεν έχω τπτ άλλο να πω εκτός του ότι τουλάχιστον αυτός προσπάθησε και ίσος κάτι κατάφερε κανένα σχολείο περί COΝSTANTINE γιατί το περιεχόμενο του θα ήταν πιο ενδιαφέρον αν γυρίζονταν στην Κωνσταντινούπολη και ευχαριστώ για της πληροφορίες για τον lavey


i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 02:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Μιλάω για ενεργεια που ξεπερνα τα ανθρωπινα πλαισια..Που έχει να κάνει με το μεταφυσικό..

Θα μου επιτρέψεις να αμφισβητήσω έντονα "ενέργειες που ξεπερνάνε τα ανθρώπινα πλαίσια". ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειναι αποδεδειγμένα τέτοια περιστατικά. Πολλά ερμηνεύονται είτε ως απάτες, είτε ως αυθυποβολή και γενικά με καλή θέληση και ψάξιμο μπορούν να ερμηνευτούν όλα. Για φαντάσου φίλε Χρηστο ο Copperfield να έκανε όλα τα κολπα που έκανε και να υποστήριζε ότι τα καταφέρνει λόγω μιας "ανωτερης δύναμης"(μα τι ασαφής ορισμός) που επικαλείται, ποσοι ευπιστοι άνθρωποι θα παρασύρονταν.Και αν δημιουργούσε και αυτός μια εκκλησια και εντολες και μαγικα βιβλια και τα σχετικά θα είχε κι αυτος μια Α απηχηση...και πωλησεις βεβαιως βεβαιως. Απλα κάποιοι ειναι ειλικρινεις και καποιοι απατεωνες. Γενικά τα μεταφυσικά και τα αποκρυφιστικά γοητεύουν και συναρπάζουν τον ανθρώπινο νου με αποτέλεσμα κάποιοι να πιστεύουν τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

Θα σου προτεινα να διαβάσεις με προσοχη τα παρακατω links που ερμηνευουν διαφορα τέτοια παραφυσικα φαινομενα.

για ψευδαισθησεις παραισθησεις, φαντασματα
http://www.skepdic.gr/Articles/psychiatric.htm

http://www.skepdic.gr/Entries/Sigma/syllogikespar.htm

και για τα λεγομενα "θαυματα"
http://www.skepdic.gr/Entries/Theta/thayma.htm

Και επειδή φίλε Χρήστο αναφέρεις τη λέξη ναρκωτικό, μου δίνεις το έναυσμα να πω το εξης. Υπάρχουν 2 είδη πρέζας. Οι υλικές, κανονικές πρέζες που πουλάνε οι έμποροι ναρκωτικών και δυστυχως σκορπιζουν το θανατο στους χρηστες τους και οι πνευματικές πρέζες στις οποιες εντάσσω ολες τις γνωστες θρησκείες καταλήγοντας μέχρι και την πιο αγνωστη "αιρεση" ,μεταφυσική αναζήτηση που μπορεί να προεκυψε και απο τον διπλανο γειτονα. Στην δευτερη κατηγορια φαινομενικά, δεν υπαρχουν τοσο ασχημα αποτελέσματα...ομως μπορει και αυτές να σε οδηγησουν σε ακραιες καταστάσεις αν αρχισουν και σου γινονται αυτοσκοπος. Το κοινο στοιχειο πάντως που έχουν και οι δύο αυτές πρέζες ειναι οτι σε αποτραβουν/αποσπουν απο την πραγματικότητα, σε γλυκαίνουν, σε εκτονώνουν, σε σαγηνεύουν και σε ξινιζει/βασανιζει να γυρνας στην πραγματικοτητα. Δεν λέω, ο καθένας ας την βρισκει οπως θέλει (περι ορέξεως...),θα πρέπει ομως παράλληλα να έχουμε το θάρρος να αμφισβητούμε κάποια πράγματα και γενικά να προσέχουμε με ολα τα "πνευματικα αλκοολ".
Μη φτάνουμε ομως και σε καταστάσεις υστεριας και πανικου...αγαπημενη τακτικη των τρομολαγνων ΜΜΕ. Αυτά...


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 03:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic να κάνω μια ερωτήσει η οποία δεν ξέρω πως Θάσου φανεί αλλά είναι η έξεις οι απάντηση είναι και για τον nossoforos η μόνο για το τον Χρήστος Κ

i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 10:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο φιλος Χρηστος Κ μου έδωσε το ερεθισμα να πω οσα ειπα αλλά απευθύνονται σε ολους και εχουν σχεση και με τον τιτλο του τοπικ.


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 12:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ necro-Fiera ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ?????

ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 15:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν σε τάπωσα βρε necro-Fiera!
ούτε είχα σκοπό τουλάχιστον...
συζήτηση κάνουμε!

quote:
το περιεχόμενο του θα ήταν πιο ενδιαφέρον αν γυρίζονταν στην Κωνσταντινούπολη

όντως!
αν πακετάρουμε το feeling που σου βγάζει η Πόλη,κυρίως η περιοχή γύρω από την Αγία Σοφία,με την όλη υπόθεση της ταινίας τότε νομίζω ότι έχουμε ένα αριστούργημα!
αλλά μη ξεφεύγουμε από το θέμα γιατί θα μας "κράξουν".



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 23:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα μου επιτρέψεις να αμφισβητήσω έντονα "ενέργειες που ξεπερνάνε τα ανθρώπινα πλαίσια". ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειναι αποδεδειγμένα τέτοια περιστατικά.


Επιτρεψε μου να σου πω οτι θεματα που έχουν να κάνουν με ψυχιατρική τα γνωρίζω καλα..Αυτα που σου ανέφερα δεν εχουν να κάνουν με ψευδεσθήσεις φίλε μου..Κατ'αρχήν η λεξη "μεταφυσικό" εχει παρεξηγηθει λίγο..Και το μεταφυσικό είναι "φυσικό" απο τη στιγμη που μας το 'δωσε στη φύση.
Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες δυνατότητες φίλε μου, μην είσαι τόσο απόλυτος..Το οτι δεν έχεις δει εσυ θαυματα ή γεγονότα που δεν στέκονται στη λογική του κοινού ανθρώπου δεν παει να πει πως δεν υπάρχουν..Εγω προσωπικα εχω δει..
Μη μου πεις οτι ο Γκέλερ όταν έκανε τη φακή να φυτρωσει, έκανε καποιο τρικ, και πόσο μάλλον μη μου πεις οτι όλοι όσοι το είδαν είχαν ψευδεσθήσεις..Να ξέρεις οτι υπάρχουν ανθρωποι που κάνουν την πέτρα ψωμι και το ξύλο ψάρι!Με τον ίδιο τρόπο γίνονται και θαυματα..
Φιλικά..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 23:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μου έκανε εντύπωση κάτι που είδα σε ένα κανάλι που το όνομα του είναι αστέρι για κάτι που έφταιξαν κάποιοι πιθανόν σατανιστες σε ένα ρέμα στην Αθηνά λιγο πριν τα χριστουγενα είναι σαν ένα μικρό χόριο με πέτρες αραδιασμένο που μου θυμισε μια ταινια και είναι γραμμένα διάφορα μνμ για την γέννηση του Χριστού που απεφθυνοταν στους ανθρωπους γραμμενα σε χαρτια παντου υπήρχε ένας μικρός ναός και θρόνος δεν ξαναείδα κάτι ούτε σε αυτό το κανάλι ούτε πουθενά άλλου και μου έκανε εντύπωση γιατί το αποσιώπησαν οποίος ξέρει περισσότερα ας μου απάντηση....



Αυτή ήταν η ερώτηση μου αγαπητέ AVATARgr δεν ξέρω δεν γίνετε να είμαι ο μόνος που το είδα κάτι θα άκουσαν και άλλη απευθύνθηκα σε σένα γιατί είδα την συμμετοχή σου στο τοπίκ

i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 00:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Χρηστο Κ ο "κυριος" Γιούρι Γκέλερ είναι πολύ απλά άλλος ενας τραρλατάνος/απατεώνας. Ξαναβάζω κάποια links ενδιαφεροντα προς απομυθοποίηση του Γκελερ.

http://www.medium.gr/articles/109699407299692.shtml

http://www.zem.demon.co.uk/nzrh.htm

http://www.simon-jones.org.uk/articles/uri_geller_how.htm

http://www.skepdic.gr/Entries/Gamma/urigeller.htm

Τώρα για την εκκλησια του Lavey είχα κι εγώ ένα άρθρο στα αρχεια μου που δεν το ειχα διαβάσει ως τώρα. Μαλιστα εκτος απο την Μονρόε είναι και άλλοι γνωστοί μέλη της εκκλησιας ένας εκ των οποίων είναι και ο Τραβόλτα. Anyway, για να επιστρέψουμε στον αρχικό τίτλο του τοπικ, δεν νομιζω οτι χρειάζεται κανένας λογος ανυσηχιας. Στο ερώτημα "εξαπλώνεται ο Σατανισμός-τι θα κάνουμε" απαντώ. "Τίποτα δεν χρειάζεται να κάνουμε για ένα ψευδοπρόβλημα. Θα συνεχίσουμε να ζούμε σαν κανονικοί άνθρωποι, με τις δουλειές μας, τους φίλους μας, τις οικογένειες μας." Τα λέμε


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 12:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Τραβόλτα ανήκει στην εκκλησία της Σαηεντολογίας και όχι του Λαβευ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2006, 20:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φιλε Χρηστο Κ ο "κυριος" Γιούρι Γκέλερ είναι πολύ απλά άλλος ενας τραρλατάνος/απατεώνας.


Προσωπικά πιστευω οτι αυτα που έκανε ο Γκελερ δεν ήταν ταχυδακτηλουργικά..Και αυτο οχι γιατι τον γνωρίζω καλα, αλλα γιατι πιστευω και σε αλλες δυνατότητες του ανθρώπου που όμως οι περισσοτεροι δεν τις έχουμε..Σχετικά με το οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν μπορουν πάντα να κάνουν τετοια πράγματα, γνωρίζω πως για να γινουν όλα αυτα πρεπει:
1ον Να είναι πάντα έτοιμος να τα κάνει ο ίδιος
και 2ον να υπάρχει καλος αποδέκτης..
Και για να μην μιλήσουμε μόνο για τον Γκέλερ γιατι ευκολα μπορει να αμφισβητηθει, προσωπικά πιστευω στα θαυματα, γιατι πολύ απλα αποδέχομαι οτι υπαρχουν ανθρωποι πολυ ανωτεροι απο 'μενα, και δύναμεις στη φυση πολυ ανωτερες απο αυτες που γνωρίζουμε..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 10:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα βρε Χρήστο μου...αφού λες κι εσύ οτι δεν τον γνωριζεις τον Γκέλερ οποτε να εισαι πιο επιφυλακτικός μαζί του, ιδιαίτερα όταν τον αμφισβητούν οι συνάδελφοι του...ε κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω
Εγω προσωπικά ΔΕΝ πιστεύω στα θαύματα ούτε σε υπερφυσικές δυνάμεις του ανθρώπου. Θεωρώ ότι για να πετύχεις κάτι που θα φαντάζει "υπερφυσικό" στα μάτια των άλλων απλά χρειάζεται κατάλληλη εξάσκηση ψυχολογική προετοιμασία και εφαρμογή ιδιαίτερης τεχνικής. Ειδικά οι ταχυδακτυλουργοί φίλε Χρήστο Κ μπορούν να κάνουν τα απιστευτα. Απλά κάποιοι παραδέχονται οτι τα κολπα τους τα κάνουν με τεχνική ενώ κάποιοι άλλοι το παίζουν "X-MEN". Υπάρχουν δηλαδή οι ειλικρινεις και οι απατεώνες/τσαρλατάνοι. Τωρα ακομα κι αν δεχτούμε ότι γινονται θαύματα και υπάρχουν ανθρωποι με υπερφυσικές δυνάμεις(που εγω δεν το δεχομαι,αλλά λεμε τωρα), αυτό δεν σημαίνει ούτε αποδεικνύει ότι ο Γκέλερ ανήκει στην κατηγορία αυτή. Αν διαβάσεις τα links που εχω δώσει θα δεις ότι εχει και κραχτές αποτυχίες ο κύριος Γκελερ/τσαρλατάνος...

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 19:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ necro-Fiera ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...
ΣΤΗΝ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΜΕ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑ Η ΤΟ ΑΛΤΕΡ ΕΙΧΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΘΡΟΝΟ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΣ (ΟΛΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ) ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΕΤΑΜΕΝΑ...

Η ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΑΔΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ...

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..
ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΙΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ..

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Ε ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΘΕΙ.. (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρήστος Κ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2006, 20:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρήστος Κ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειδικά για τον Γκέλερ μπορώ να κρατησω κάποιες επιφυλάξεις γιατι δεν τον ξερω καλα..
Εγω πάντως πιστευω στα θαυματα και σε ανωτερες δυναμεις..
Σεβαστη παντως η αποψη σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2006, 22:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tnx AVATAR may the force be with you !!!!!!!!

i don't fear anything exept .ΚΑΝΕΝΑΣ. and 42

=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TSARLULARSON
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2009, 16:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TSARLULARSON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΓΓΕΛΟ ΕΙΜΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΣΤΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ.ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΕ ΤΑΤΟΥ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΛΦΑ ΕΝΑ ΑΝΑΠΟΔΟ ΣΤΑΥΡΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΒΑΕΛ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΩ.....ΕΛΠΙΖΩ.ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΩ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΕΓΩ ΠΙΝΩ ΑΙΜΑ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΠΕΙΣΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΑΙΜΑ ΜΑΖΙ.ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ.ΠΟΙΟΝ ΕΝΟΧΛΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΕΞΗΘΡΗΣΚΕΙΑ?ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΑΝΤΙΣΤΡΕΦΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ?ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΑΝΤΙΣΤΕΦΩ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ Η ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.ΔΕΝ ΒΕΒΗΛΩΝΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ...ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ΨΗΦΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2009, 20:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αναγκάζει κανείς κανέναν να κάνει τίποτα.
Αλλα είσαι αναγκασμένος να τηρείς τον ποινικό κώδικα άρα και να μη σκοτώνεις και να δείχνεις σεβασμό στον συνάθρωπο σου κλπ.
Ο Σατανισμός είναι κατά της τήρησης των 10εντολων, αρα και κατα του ποινικού κώδικα ο οποίος συμπλέει μαζί τους.
Αν βέβαια η άσκηση του Σατανισμού είναι περιορισμένη no-problem, αλλα σε τι βαθμό γίνεται να είναι?
Το προβλήμα δεν είναι να πιστεύετε στον Σατνα-και οι Χριστιανοι πιστεύουν οτι υπάρχει-αλλα στο να τον λατρευεται πιστεύοντας οτι η ιδεολογία του είναι σωστή.
Άλλωστε ουσιαστικα η επιλογή είναι απλή:

Ανάμεσα στην ευτυχία και τη δυστυχία, επιλέγετε τη δυστυχία. Ίσως γιατι στη ζωή σας δεν μπορούσατε να είχατε κάτι άλλο(ακολουθώντας βέβαια και οι ίδιοι εναν λάθος τρόπο ζωής.Έναν τρόπο ζωής με κενά)

Χρίστος=αγάπη=φως/λογος(διαυγεια μυαλού, σοφία,λογική,μέτρο) Ελευθερία μέσα απο την νίκη πάνω στα πάθη, την διαγραφή του εγώισμου/εγωκεντρισμού, την γέννηση της κατανόησης, της βαθύτερης σοφίας, της αυτογνωσίας.. της αγάπης προς τον καθε συνάνθρωπο(...)= Ευτυχία

Σατανάς=Μίσος,Χάος,Λαγνεία,Ψυχασθένεια,Τρέλα,Σκλαβιά απο μη-ικανοποιησιμες επιθυμίες, πόθους, στόχους, φιλοδοξιες, Σχετική Ελευθερία, Ματαιότητα και σπατάλη της ζωής, καταδυνάστευση της αγάπης, προώθηση του ψέματος και της αλλοιωμενης αλήθειας, προώθηση του πολέμου και της καταστροφης, πόθος για τη δυστυχία του άλλου και τη διακιά σου(...) = Δυστυχία

Πρέπει να ξέρεις λοιπόν τι ακριβώς θαυμάζεις στον Σατανά..

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2009, 20:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TSARLULARSON- ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΓΓΕΛΟ ΕΙΜΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΣΤΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ....

TSARLULARSON θα σε παρακαλέσω αν είναι δυνατόν να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα .

Τώρα για αυτό που λες δεν χρειάζεται να σε απασχολεί, μην ξεχνάς πως ζεις σε μια χώρα που όπως είναι γνωστό ότι δηλώνεις είσαι, ακόμα και αν δεν είσαι ….

Πάντως να προσεχείς το αίμα που πίνεις να είναι ελεγμένο για να μην έχεις μετά κανένα πρόβλημα….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2009, 16:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι Έλληνας ....και σατανιστής;;;;;;;.....Έχεις καθόλου ιδέα από Ελληνική σκέψη και σοφία;Σε παραπέμπω στούς αρχαίους μας φιλοσόφους{ιδιαίτερα στούς Πλάτωνα,Παρμενίδη,Δημόκριτο,Πυθαγορείους} και άν εκεί συναντήσεις κάτι που να ταιριάζει με αυτό που εκπροσωπείς,σε παρακαλώ,παρέθεσέ το στό forum,γιατί εγώ που ασχολούμαι 20 χρόνια με τήν αρχαιοελληνική σκέψη,δέν το έχω συναντήσει πουθενά...Η Ελληνική σκέψη βασίζεται στήν απόλυτη λογική τών μαθηματικών και όχι σε παραμύθια.Και στα γράφω εγώ αυτά,ο "άθρησκος" και "αδογμάτιστος" που στήν πορεία τής ζωής μου,δέν έχω θέσει ουδέν όριο στήν έρευνα γιά τήν αναζήτηση τής αλήθειας. Η ΦΥΣΗ ΔΙΔΑΣΚΕΙ...

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 07/03/2009 16:20:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2009, 18:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εισαι Θειστικος σατανιστης η οχι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2009, 15:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σατανισμός-συνεχώς εξαπλώνεται-τι θα κάνουμε???

κουράγιο!!!

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 11:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά ο τράγος δεν είναι σικ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2009, 18:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΕ ΤΑΤΟΥ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΛΦΑ ΕΝΑ ΑΝΑΠΟΔΟ ΣΤΑΥΡΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΒΑΕΛ

Τουλάχιστον το δηλώνεις ξεκάθαρα... δεν μπορεί να σε κατηγορήσει κάποιος για παραπλάνηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lianna666
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2010, 17:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Σατανισμός ξεκίνησε ως οργανωμένη θρησκεία το 1966 από τον Anton Szandor LaVey.

Ο Λαβέι γεννήθηκε στις ΗΠΑ το 1930 και πέθανε το 1997. Στα μέσα της δεκαετίας του 1950 ίδρυσε το «Μαγικό Κύκλο». Η προσπάθεια αυτή σύντομα αύξησε τη δυναμική της, με αποτέλεσμα στις 31 Απριλίου 1966 να ανακηρύξει τη δημιουργία της Church of Satan (Εκκλησία του Σατανά).

Ο Λαβέι κατόρθωσε το ακατόρθωτο! Σε μια κατά βάθος συντηρητική κοινωνία, όπως αυτή των ΗΠΑ, συγκέντρωσε πλήθος παραδόσεων, ιδεών και φιλοσοφιών, χτίζοντας το δικό του, νόμιμο και κοινωνικά αποδεκτό Σατανισμό: ένα κράμα νιτσεϊκής ζαρατουστρικής ηθικής, με μια φροϋδική αντίληψη του έρωτα και τον πρώιμο αναρχισμό-ατομισμό του Στίρνερ. Την αναζήτηση για δύναμη, ελευθερία και υπεροχή πλαισίωνε με μια πλούσια σε αναφορές αισθητική, καθώς και τελετές οι οποίες βρίθουν από αιγυπτιακά, ινδουιστικά και αρχαιοελληνικά στοιχεία.

Λίγα χρόνια αργότερα, εξέδωσε τη Σατανική Βίβλο (1969) και με αυτήν οριοθέτησε τη σύγχρονη ενσάρκωση του οργανωμένου Σατανισμού, όπου ο αποκρυφισμός συναντά τον αθεϊστικό ουμανισμό! Η ακράδαντη εγωκεντρική στάση και η απελευθέρωση των επιθυμιών διακρίνουν τα παραγγέλματα της Βίβλου του. «Δεν υπάρχει Θεός…» υποστηρίζει… «Μόνο ένας λυτρωτής υπάρχει: το ίδιο το μυαλό, το πνεύμα και το σώμα σας… Ο Σατανάς είναι ένα σύμβολο του εγώ… Ο Σατανισμός είναι εγωισμός…»

Έτσι, ο Σατανάς μεταμορφώθηκε σε ένα σύμβολο γεμάτο από ηδονιστική και ανθρωποκεντρική ιδεολογία, μια αντίληψη που σύντομα θα γίνει ιδιαίτερα δημοφιλής στον καλλιτεχνικό χώρο. Μέριλιν Μονρόε (η οποία ήταν μάλιστα και κοπέλα του Anton LaVey για ένα διάστημα), Τζέιν Μάσφιλντ (γνωστό μοντέλο), Τζον Τραβόλτα (διακεκριμένος ηθοποιός), Ρομάν Πολάνσκι (σκηνοθέτησε αρκετές ταινίες όπως το The Ninth Gate και το Rosemary's Baby), και πολλοί άλλοι διάσημοι και μη, θα αναπτύξουν σχέσεις με την Εκκλησία του Λαβέι.

Επίσης αρκετοί τραγουδιστές δήλωσαν ότι είναι μέλη της Church of Satan, όπως ο Marc Almond του POP συγκροτήματος Soft Cell (ένα από τα ποιό γνωστά τραγούδια του, της δεκαετία, του 80' είναι το Tainted Love), ο Marilyn Manson και ο King Diamond.

Σύμφωνα με την "Εκκλησία του Σατανά", ο Σατανάς δεν υπάρχει. Είναι ένα αρχέτυπο, ένα σύμβολο εγωισμού, μία αντιπροσώπευση συγκεκριμένων ιδιοτήτων που ο Σατανιστής ενσωματώνει συμπεριλαμβανομένων της ορθολογικής ιδιοτέλειας, αποφυγή καταπιεστικών νοοτροπιών, την αμφισβήτηση όλων, και την επιμονή προς την επιτυχία και την ανθρώπινη δυναμική.

Ο Σατανάς συμβολίζει τον άνθρωπο που ζει με υπερηφάνεια όπως η σαρκική του φύση ορίζει και δε πιστεύει σε φρούδες ελπίδες για μεταθάνατον ζωή.

Ο Σατανάς δεν είναι μια συνειδητή οντότητα που μπορεί να λατρευτεί, αλλά μια αποθήκη δύναμης που μπορεί να αξιοποιηθεί κατά βούληση.

Οι Σατανιστές δε πιστεύουν στο υπερφυσικό, ούτε στο θεό, ούτε στο διάβολο. Ο κάθε Σατανιστής είναι θεός του εαυτού του.

Ο Αληθινός Σατανισμός απαγορεύει τις θυσίες και σέβεται τους ανθρώπους και τα ζώα. Το επισημαίνει και η Σατανική Βίβλος.

Στην Αμερική ο Σατανισμός είναι πλέον αναγνωρισμένη και νόμιμη θρησκεία από το κράτος, το δηλώνουν κανονικά και στο ληξιαρχείο όσοι επιθυμούν.

Σήμερα το δημιούργημα του Λαβέι αποτελεί έναν παγκόσμιο οργανισμό που αριθμεί πάνω από 50.000 μέλη. Η επίσημη ιστοσελίδα της οργάνωσης είναι: www.ChurchOfSatan.com

Αν επιθυμείτε να μάθετε περισσότερα για το Σατανισμό μπορείτε να αγοράσετε τα 7 βιβλία της Church of Satan.

Τα βιβλία της "Εκκλησίας του Σατανά" είναι τα εξής: 1) The Satanic Bible, 2) The Satanic Rituals, 3) The Satanic Witch, 4) The Devils Notebook, 5) Satan Speaks!, 6) The Secret Life of a Satanist, 7) The Satanic Scriptures.

Όλα αυτά θα τα βρείτε στο Βιβλιοπωλείο "Παπασωτηρίου" ή στο "Amazon". Φυσικά να τονίσω ότι είναι στην αγγλική γλώσσα.

Παπασωτηρίου: www.papasotiriou.gr
Amazon: www.amazon.co.uk

Από το Amazon μπορείτε να αγοράσετε μόνο αν έχετε κάποια πιστωτική ή χρεωστική κάρτα.
Ενώ στο Παπασωτηρίου δεν χρειάζεστε κάρτα, διότι μπορείτε να αγοράσετε τα βιβλία που θέλετε πληρώνοντας με αντικαταβολή το courier που θα τα φέρει σπίτι σας.

Δίνω παρακάτω και τα αντίστοιχα links για να διευκολύνω την αναζήτησή σας:

1) The Satanic Bible
http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=479541&prid=167966

http://www.amazon.co.uk/Satanic-Bible-Peter-H-Gilmore/dp/0380015390/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1281025254&sr=8-4

2) The Satanic Rituals

http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=339903&prid=28328

http://www.amazon.co.uk/Satanic-Rituals-Companion-Bible/dp/0380013924/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1281025306&sr=1-1

3) The Satanic Witch

http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=1508348&prid=762676

http://www.amazon.co.uk/Satanic-Witch-Peggy-Nadramia/dp/0922915849/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1281025337&sr=1-1

4) The Devils Notebook

http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=404245&prid=92670

http://www.amazon.co.uk/Devils-Notebook-Anton-LaVey/dp/0922915113/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1281025366&sr=1-1

5) Satan Speaks!

http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=1178181&prid=326301

http://www.amazon.co.uk/Satan-Speaks-Anton-Szandor-Lavey/dp/0922915660/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1281025395&sr=1-1

6) The Secret Life of a Satanist

http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=1034746&prid=654960

http://www.amazon.co.uk/Secret-Life-Satanist-Authorised-Biography/dp/0922915121/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1281025421&sr=1-1

7) The Satanic Scriptures

http://www.amazon.co.uk/Satanic-Scriptures-Blanche-Barton/dp/0976403595/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1281094742&sr=8-1


Καλό διάβασμα λοιπόν και... Hail, Satan!
Ο Σατανισμός δε θέλει λατρεία, αλλά μελέτη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2010, 18:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοκαίρι γαρ , και όπως εμφανίζονται οι νεράιδες στα λαγκάδια και τα ποτάμια , ετσι εμφανίζονται και οι αποκαλούμενοι σατανιστές και τα "ξεχασμένα" θέματα
(δεν είναι κακό πλάκα έχει)
Ο σατανισμός ήταν ένα θέμα που δεν έτυχε (εσκεμμένα) της προσοχής μου εδώ στο esoterica γιατί πολύ απλά είναι κι αυτός ένα "παραμυθάκι" (όπως όλες οι θρησκείες - λατρείες- αιρέσεις)
Που "δόξα το θεό" (τον δικό μου το δικό σου δεν έχει σημασία)
είναι πολλές πολλές εκατοντάδες .
Όμως μην τρελαθούμε , και εντάσσουμε , και εξετάζουμε το λεγόμενο σατανισμό ως "θρησκεία" - λατρεία .
Και πως βέβαια να εντάξεις μέσα στο λατρευτικό χώρο των θρησκειών
μια βλακεία ? μια "μόδα" τον πιτσιρικάδων και λίγο μεγαλύτερων που τα ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΑ πάθη τους τα βαφτίζουν λατρεία ?

Η ποινική βιβλιογραφία στην συντριπτική της πλειοψηφία κάνει λόγο για διαταραγμένες προσωπικότητες που δε χρειάζονται ούτε "διάβασμα" απο παπα , ούτε διάβασμα κανενός βιβλίου ,
παρά μόνο ψυχιατρικής περίθαλψη .

Αυτη την κυνική γνώμη ήθελα να καταθέσω και μια και δεν το έκανα σε εποχές που το θέμα είχε τα πάνω του , το κάνω τώρα ελπίζοντας σε λιγότερες αντιδράσεις
(όχι από κανένα ψευτοσατανιστη βέβαια , αυτοί έχουν την αγάπη μου ως ασθενείς ...)

Όσο για την προτροπή του νέου μέλους lianna666 για μελέτη του σατανισμού , καλή μου ο σατανισμός δε θέλει μελέτη , να μελετήσεις μια θρησκεία ναι , αλλά μια βλακεία ? (το λέω όσο κόσμια μπορώ)
Καλύτερα να διαβάσεις Λιακοπουλο
(στον προτείνω είναι πολύ light για το καλοκαιράκι) ,
άντε καμία Βέφα (αν ανοίξει η όρεξη από τα μπανάκια)
κι αμα έρθεις στο τσακίρ κέφι άνοιξε κανένα κομμουνιστικού περιεχόμενου (αν θες να πέσεις στα σκληρά)

ΑΥΤΑ είναι επιμορφωτικά βιβλία για το καλοκαίρι !!!!

ΥΓ: Ούτε να το σκεφτείτε να μου πιείτε το αίμα σατανακια είμαι τίγκα στη χοληστερίνη !!!!
ΥΓ2: Αν σφάξετε κανένα κάλο τράγο , εκεί απο Οκτωβρι που θα κάνει κρύο βάλτε μια φωνή βρε κουτά ! κάνει μια βραστουρα άμα είναι κάλο το τεμάχιο !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2010, 11:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά κάνεις και τους παίρνεις στην πλάκα, φίλε μου AitheroVamon,γιατί, όντως για πλάκα είναι...
Απο περιθωριακή σέχτα,ο σατανισμός, ή μαγεία, όπως λέγεται πραγματικά,όπως ήταν τόσα χρόνια, στο σκοτάδι,έγινε κοινωνική
επιλογή,στην εποχή της ,....δημοκρατίας....
Πάντα υπήρχε,αλλα,τώρα την ανακαλύπτουν,ξανά, όπως την
ομοφυλοφιλία,την παιδοφιλία,κλπ, για να δείξουν τη διαστροφή που τους δέρνει....
Απλά, κάποτε, πρέπει να ωριμάσει, τόσο, που να μπορεί ο άνθρωπος
να κανει την επιλογή του:
Θεό, ή διάβολο; Ζωή αιώνια,που έχει το πνεύμα, ως άφθαρτο που είναι, ή μόνο λίγα χρονια,άγνωστης ποιότητας,συνηθισμενης
για όλους κοινότυπης αλληλουχιας γεγονότων,δεκαετιών, που δειχνει ότι είμαστε, υπήκοοι του χρονου και της ύλης;
Επιλογή,που δεν θέλει πολύ μυαλό για να την κάνει ο άνθρωπος.Φαινεται το πολύ και το λίγο...
Έλα, όμως, που φτάσανε την ανθρωποτητα, να αναζητά, μόνο το εφήμερο,
το λιγο,ότι αρπάξουμε...
Ζωώδες, πολύ ζωώδες, για τον άνθρωπο,δλδ, πολύ κατώτερο του....
Γιατι να ζητά κανείς τα λίγα, όταν δικαιούται τα πολλά;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2010, 11:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πάνω απο όλα, το μεγαλο λάθος, η πλάνη του σατανισμού,
είναι, ότι ο διάβολος, ειναι το λάθος, η διαστροφή,η αλλοίωση,
του καλό, δίχως το καλό, δεν υπάρχει,ως οντότητα, δεν είναι καν αυτόφωτο το κακό....
Και φυσικά, αυτά τα λέω, γιατί, δεν υπάρχει παρά σαν ΆΓΝΟΙΑ, αυτό που τώρα ,γίνεται μόδα σε όλο τον κόσμο....Δεν ξέρει ο άνθρωπος, ότι το κακό, δεν υπάρχει παρά μόνο,με την άδεια του Θεού..Όταν σταματήσει να το κρατα, θα χαθεί όλο το κακό...
Ο σατανάς, έπεσε στη γή,που είπε ο Χριστός, σημαίνει, ότι
έφυγε απο τους ουρανούς κι είναι ανάμεσα μας...
Άρα, φθαρτός στο χρόνο, που πλέον του ανήκει...
Λίγες οι μέρες του και θέλει να παρασύρει μαζί του, όσο περισσότερους ανθρώπους μπορεί...Αφού δεν νίκησε αυτός να μην κερδίσει ο άνθρωπος....
Κακό, απο ζήλια...
Ευτυχώς, τελειώνει το βασανιστήριο του ανθρώπου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2010, 13:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα φίλε Βαγγέλη οκ δημοκρατια δημοκρατια , αλλα εγω προσωπικα
είμαι λίγο "φασίστας" σε αυτά , εφαρμόζω επιλεκτική δημοκρατία σε μερικά θέματα , όπως είπες , παιδοφιλία ? ε όχι δεν είμαι δημοκράτης πως να το κανουμε !!!
κι εκείνο το παιδάκι που έλεγε πέρσι οτι πίνει αίμα , κι αν ενοχλείται κανένας (βέβαια αυτός το έλεγε για πλάκα) αλλά ήταν έτοιμος να κάνει το βήμα στην απέναντι όχθη (και δεν εννοώ το σατανισμό , αλλά της σήψης)
Τέλος πάντων μη το βαρύνουμε καλοκαιριάτικα :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2010, 13:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, φίλε μου AitheroVamon, όπως τα λές είναι...Δημοκρατία, λενε, το δικαίωμα,όλων των ανώμαλων και κετός ορίων της γής, αλλά, όχι την αλήθεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy