ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σατανισμός-συνεχώς εξαπλώνεται-τι θα κάνουμε???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 12:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΤΙΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ;

Ναι και εγώ αυτό πιστεύω...

Ξέρετε ποιος είναι αυτός ο Σατανάς και που κατοικεί;

Ααα... να εκεί χαμηλά, εκεί που... καιγόμαστε πολύ...

Ο Σατανάς είναι η δικαιολογία του κάθε "βαρεμένου" και άρρωστου μυαλού. Όταν σε στριμώξουν, δύο είναι οι σανίδες που θα πιαστείς για να την γλυτώσεις φτηνά, να δηλώσεις ψυχασθένεια ή ότι ήσουν όργανο του Σατανά.

Όσο πιστεύουμε ότι υπάρχει Σατανισμός τόσο περισσότερο δίνουμε χώρο και δικαιολογίες στους "αρρώστους" που τρελαίνονται να έχουν και μια εξ άνωθεν δικαιολογία για τις πράξεις τους.

Σκεφτείτε το...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επί της ευκαιρίας σας συνιστώ να διαβάσετε τα σχετικό καλό άρθρο μας (σε 3 μέρη) με πολλές και χρήσιμες πληροφορίες για αυτό το θέμα.

θα σας βοηθήσει...

ΣΑΤΑΝΑΣ Α'

ΣΑΤΑΝΑΣ B'

ΣΑΤΑΝΑΣ Γ'


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tρισμέγιστε//δεν παίζεσαι σήμερα!! Πάντα τέτοια κέφια!
χμ.. Σατανάς A, Σατανάς B, Σατανάς Γ...
κοινώς "Σατανά, Σατανά, Σατάνα, ουουου, εξ εξ εξ, ου ου ου "....



Va(l)nta
>Kama Tsouxtra

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σατανάς (τρις)

Λες, Valnta, να με μετονομάσουν από Ερμή Τρισμέγιστο σε Ερμή ΤριΣατάνιστο;;;

Πάντως κατά κάποιον τρόπο είμαι ένας υιός του Σατανά ...

... με την ονομασία σΑΤΑΝΆΣυΙΟΣ

Ωχχχ... φεύγω γιατί βλέπω να έρχεται ένας...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
illidan stormrage
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους illidan stormrage  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ συμφωνώ με τον thoth

Δεν μας φταίνε ούτε οι αιρέσεις, ούτε οι θρησκείες.

Όταν τα μυαλά μας είναι άρρωστα, μπορούμε να επικαλεστούμε οτιδήποτε για να δικαιολογήσουμε τις βρωμιές μας.

Και μετά ήσηχα κι ωραία, να υποδείξουμε την "ανώτερη δύναμη", που κατεύθυνε τις πράξεις μας.

Άλλωστε, κι εμείς το ίδιο δεν κάνουμε στην καθημερινή μας ζωή;

Για κάθε τεμπελιά, για κάθε βαρεμάρα, για κάθε κόλημα και φανατισμό μας, φταίει "Το σύστημα που μας ελέγχει, οι γονείς μας που μας μεγάλωσαν έτσι, ο καιρός που δεν μας προειδοπειεί, το κράτος, η μαριγούλα κλπ. κλπ."

Αυτός που έχει σεξουαλικές ανωμαλίες ή οτιδήποτε άλλο, είτε σατανιστής είναι, είτε χ.ο. ιερέας, θα βρει τρόπο να δικαιολογήσει την πράξη του.

Προσωπικά δεν ξέρω τι είναι ο σατανισμός, και αμφιβάλω γιατί δεν έχω πια καμία εμπιστοσύνη στα ΜΜΕ, από τα οποία έχω ακούσει σχετικά μ' αυτόν.

Φίλε Thoth, όλη την σατανική τριάδα για τον εαυτό σου θέλεις να την κρατήσεις; Δώσε και σε μας κανά κομματάκι της τρυσιπόστατης όψης, μπας και κουμαντάρουμε κανά κομματάκι του σύμπαντος. Κάνε κουμμάντο, και θα σου βγάζω στην άκρη απ' τα καλύτερα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Thoth, όλη την σατανική τριάδα για τον εαυτό σου θέλεις να την κρατήσεις; Δώσε και σε μας κανά κομματάκι της τρυσιπόστατης όψης, μπας και κουμαντάρουμε κανά κομματάκι του σύμπαντος. Κάνε κουμμάντο, και θα σου βγάζω στην άκρη απ' τα καλύτερα!!!

Καλά βρε illidan stormrage θα σου δώσω την μία όψη για να μην με λες και φαταούλα. Πάρε τον γιο...

quote:
Για κάθε τεμπελιά, για κάθε βαρεμάρα, για κάθε κόλημα και φανατισμό μας, φταίει "Το σύστημα που μας ελέγχει, οι γονείς μας που μας μεγάλωσαν έτσι, ο καιρός που δεν μας προειδοπειεί, το κράτος, η μαριγούλα κλπ. κλπ."

Δεν ξέρω για το σύστημα, τους γονείς κ.α. που λες αλλά εδώ που τα λέμε η... μαριγούλα τις έχεις τις ευθύνες της, να μην ξεχνιόμαστε. Μπορεί να φαίνεται άγγελος αλλά έχει τον Σατανά μέσα της


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lampis79
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lampis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΙΛΙΝΤΑΝ,ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

lampisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lampis79
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lampis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΣΙΓΜΑ

lampisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 11:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάθατε παιδιά ότι οι Σατανιστές θέλουν να ιδρύσουν δικό τους κράτος μεσα στην Γερμανία ή έξω από αυτήν??????????
Η παρέα μου έτσι λέει ακούστηκε στο Alter............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 16:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ
ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΖΙ

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 17:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΤΙΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ;

ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΕΦΤΑ,ΕΚΔΙΚΗΣΗ Κ.Τ.Λ ΖΗΤΑΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΘΗΣΙΑΖΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΑΙΑ ΑΙΣΧΡΑ.
ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΟΘΕΣΗ???? ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ???

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 19:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
*******!! den xerete ti tha pei satanismos gi'ayto milate. den pigenete lew egw se kamia ekklisia. kalo tha sas kanei kai tha swtheite XYPNISTE REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Έγιναν επεμβάσεις στο μήνυμα λόγω παραβίασης των κανονισμών του forumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 22:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαν!!! μπηκε ο σατανας στη σελίδα και την έκανε δέκα στρέμματα
Μόνο που σύμβολο αυτου του σατανά δεν είναι το 666, αλλα το θαυμαστικό (!!!!!!!!!!!....)

quote:
Η παρέα μου έτσι λέει ακούστηκε στο Alter...

Καααλαα!...Βρήκες και συ εγκυρο κανάλι να πιστέψεις...

Edited by - 1900 on 16/04/2004 22:42:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 01:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BODARK ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΒΡΗΚΕΣ -ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΝΤΜΙΝ- ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ. ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟ...

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nerio
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 20:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nerio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνώμη μου είναι ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ό,τι θέλει χωρίς την επέμβαση κανενός. Μέχρι βέβαια να μην προσβάλλει τα πιστεύω του άλλου (δημόσια τουλάχιστον) και να μην έχει άσχημο αντίκτυπο στην κοινωνία. Όταν όμως λέμε ελευθερία, δεν εννοούμε ασυδοσία. Δεν μπορούν οι μουσουλμάνοι π.χ. να υψώσουν τζαμί στο μέσο της Αθήνας (όπως και ήθελαν) γιατί αυτό θα προσέβαλε τη πατρίδα μας. Έτσι και με τους σατανιστές. Οφείλουμε να τους αφήσουμε μέχρι το σημείο όπου πρέπει να επέμβει η δικαιοσύνη. Στο κάτω κάτω της γραφής δεν υπάρχει κάτι χειροπιαστό που μπορούμε αν κάνουμε γιατι όσοι ακολουθούν αυτή τη θρησκεία είναι πλέον σε θέση να κρίνουν τι είναι καλό γι΄αυτούς και τι όχι. Μόνο όμως αυτοί και κανένας άλλος. Όσον αφορά τώρα στους ανήλικους είναι ένα άλλο θέμα που χωράει κι αυτο μεγάλη συζήτηση...

The only certain thing about the future is uncertainty.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 17:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O bodark είναι φίλος μου από την Πτολεμαΐδα. Οι απόψεις του είναι κάπως μεσαιωνικές σε αυτά τα θέματα οπότε καλέ μου φίλε μην τολμήσεις και απαντήσεις ξανά με τέτοιο τρόπο σε δικό μου θέμα. Γιατί όταν γράφεις κάτι οι άλλοι πρέπει να μαθαίνουν κάτι από αυτό. Το μόνο που μας έμαθες είναι τρόποι συμπεριφοράς!!!

Πιστεύω ότι η εκκλησία και όλο αυτό που έχει αναπτυχθεί περι του σατανά μέσα στα πολύ θρησκόληπτα εγκόσμια της...είναι κάτι τρομοκρατικό. Που φοβίζει τους ανθρώπους και τους κάνει να κρατάν συνεχώς σκόρδα στα χέρια τους. Η εκκλησία πρέπει να μαθαίνει μόνο την αγάπη στον κόσμο. Και τότε οι άνθρωποι αν το μάθουν καλά αυτό θα καταλάβουν τι είναι διάβολος και δεν πρόκειται να πέσουν σε καμία παγίδα του. Η εκκλησία δεν πρέπει να φυτεύει προκαταλήψεις και πεποιθήσεις παραπλανητικές για τους απλούς ανθρώπους.
Όπως το ότι το 666 είναι ο αριθμός του διαβόλου. Και ποιός μας το αποδεικνύει αυτό. Υπάρχει πουθενά μέσα στην Καινή διαθήκη????????
Ή μήπως το ότι η τηλεπάθεια και γενικά το υπερφυσικό πρέπει οπωσδήποτε σχέση με τον διάβολο.

Ο άνθρωπος κατέχει κάποιες δυνάμεις που δεν ελευθερώνονται χωρίς κάποιες ειδικές συγκυρίες και επειδή δεν τις βλέπουμε συχνά γύρω μας τρομάζουμε και το αποδίδουμε αμέσως στον διάβολο...τι να πει κανείς....................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 17:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως το ότι το 666 είναι ο αριθμός του διαβόλου. Και ποιός μας το αποδεικνύει αυτό. Υπάρχει πουθενά μέσα στην Καινή διαθήκη????????

Δεν υπάρχει;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 17:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνε μου μία παραπομπή στο βιβλίο και αν υπάρχει τότε γράψτε λάθος!!! Sorry αν πάνω σε αυτό είμαι ανενημέρωτος.......!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 18:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΙΩΑΝΝΟΥ 13:18

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΦΙΑ ΟΣΤΙΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΝΟΥΝ ΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΗ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΞΣ`


Υπάρχουν σχετικά τόπικς στο esoterica.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 18:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οφείλω να παραδεχτώ το λάθος μου. Αλλά με αυτό το 666 παράγινε το κακό. Μήπως κάποια 666 είναι του μυαλού μας...και παρερμηνείες κάποιων φαντασιόπληκτων?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 00:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα, καλέ μου φίλε, δεν έχει τη σημασία που του αποδίδεται ευρέως...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 20:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει το παραδέχομαι παραφέρθηκα. Συγγνώμη Νοτη αν σε πρόσβαλα και συυγγνώμη όσους τους πείραξε η συμπεριφορά μου... αλλα δεν κρατήθηκα απο αυτά που ακουγα (διάβαζα). Πάντως εγώ επιμένω καλύτερα να μην ασχολείστε με τον σατανισμο αλλα με την Εκκλησία, γι'αυτό Άκη καλύτερα να γράψεις ένα θέμα εμ την θρησκεία μας, να προτρέψεις πολούς να ασχολειθούν με το δόγμα του Χριστιανισμου... καλή συνέχεια σε όλους σας. Τα λέμε!!!
Α! και Άκη ακου αυτό: Όταν πεθάνω θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου, εξάλλου το έχουν κάνει πολλές φορες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 21:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν πεθάνω θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου, εξάλλου το έχουν κάνει πολλές φορες!



Αγαπητέ bodark έχω βαρεθεί την καθημ,ερονότητα πλέον...πίστεψε με!

Αλήθεια φίλε μου bodark ποια είναι η γνώμη σου για τον σατανισμό. Για πες μας....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 23:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΠΟΝΤΑΡΚ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ -ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ- ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ "ΔΟΓΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ" ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ Ή ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ -ΒΛ. ΠΑΤΕΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΝΟ- ΜΕΛΕΤΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΟΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ (ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ) ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΑΛΛΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ.
Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΩΣ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ -ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΜΙΚΟ ΠΡΙΣΜΑ-.
ΑΛΛΟΣΤΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ -ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟ- "ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΗ ΡΩΜΗ".

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 19:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Σκορπιέ,
Μιας και τα ειπαμε απο κοντά και δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση, σου εκράζω ανοιχτά την γνώμη μου για τον Σατανισμό.
Όπως όλοι ξέρουμε τι είναι ο Σατανάς και πόσο ύπουλος είναι, πιστεύω πως προσπαθεί να προσελκύσει όσο και περρισότερο ανθρώπινες ψυχές κοντά του, ουτως ώστε όταν ο Θεός τιμωρίσει τον Σατανά να είναι μαζί του και άνθρωποι. Γιατί όμως να είναι μαζί του άνθρωποι; Μα είναι απλό, αν ο Θεός κάποια μέρα λυπηθεί τους ανθρώπους που καίγονται και αποφασίσει να τους ελευθερώσει, ίσως λυπηθεί τον Εωσφώρο και τον ελευθερώσει. Το ερώτημα που γενάται είναι, αφού ο Σατανάς ξέρει ότι ο Θεός μπορεί να τον εξαφανίσει τότε γιατί κάνει πόλεμο εναντίον του? Μήπως ο θεός τον έφτιαξε μόνο και μόνο για να μας δοκιμάσει, ή πράγματι ήταν άγγελος που έγινε σατανάς? Μήπως τελικά η καινή διαθήκη ήταν απλά μια φαντασίωση ενός ανθρώπου που προσπάθησε να λύσει το ερώτημα: Γιατί γενήθηκα? Μήπως τελικά ήμαστε ένα πείραμα εξωγήινων, μήπως είμαστε σε ένα όνειρο, μήπως δεν υπάρχουμε στα αλήθεια? Ξέφυγα απο το θέμα, αλλά είναι κάποιες απορίες που μου έχουν γενηθεί εδώ και χρόνια και κανείς δεν μπόρεσε να τις λύσει ούτε θα μπορέσει. Πιστέυω πως αυτές οι απορίες υπάρχουν σε όλους τους λογικούς ανθρώπους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 14:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σύμπραξη βεελζεβούλ - ριάλιτι"
ΤΑ ΝΕΑ , 28-04-2004 , Σελ.: P37
Κωδικός άρθρου: A17925P371
ID:413344

http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/nta_nea.print_unique?e=A&f=17925&m=P37&aa=1Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 18:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΜΥΑΛΟ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ Η ΚΑΚΗ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΛΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΤΟ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΤΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΤΙΣ ΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΝΤΙΟΥΜ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ.ΑΠΛΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 13:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και δεν πιστεύω στον Χριστιανισμό και μάλλον θα πάω στην κόλαση, πολύ το ευχαριστιέμαι..Τουλάχιστον θα γνωρίσω μερικούς αξιόλουγους κακούς και όχι μόνο!!!!!!!!!

Ωχ........!!!!!!!!!!!!! Σοκ!!

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 13:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά για την σοβαρότητα του θέματος, πέρα από το αν υπάρχει σατανάς ή όχι το θέμα είναι πως υπάρχει σατανισμός.... Μέσα εκεί υπάρχουν κάποια ηλίθια παιδάκια που κάνουν θυσίες προς τιμήν των!!!
Σφάζουν ζώα και πότε πότε και κανέναν άνθρωπο για αλλαγή!!!! Που το πήγα που το έφερα πάλι το γελοιοποίησα το θέμα....

Πάντως οι θυσίες=δολοφονίες γίνονται και αυτό είναι το σημαντικό...

Αν θέλει κάποιος να είναι σατανιστής πρόβλημά του, αρκεί να μην είναι και ηλίθιος!!!


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 16:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα ακούσει απο gretel και thoth κατι για τον Ουρουάρπα, μπορώ να ξέρω τι ειναι επιτέλους αυτος ο Ουρουάρπα; έχω ψάξει παντου και δεν βρήκα τιποτα, λοιπόν θα μου απαντήσετε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy