ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ... ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ge0rgia_gh
Νέο Μέλος

Cyprus
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 16:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ge0rgia_gh  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ μ'αρέσουν οι απόψεις σου φίλε seirie12a! Kαι εγώ αυτές τις απόψεις έχω! έχεις απόλυτο δίκαιο!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stavros_13
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
84 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 17:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ηθελα να πω απλα τη γνωμη μου γι αυτο οσοι νομιζουν οτι θα πω καμια καινουρια θεωρια η τη συνταγη για το ελιξηριο της ομορφιας ας μη χανουν το χρονο τους διαβαζοντας τα παρακατω.
Ειμαι σε μια ηλικια(16) που ολοι υπακουνε στη μοδα και στην ιδεολογια της εποχης και που το βασικο προβλημα ειναι πως θα τα φτιαξει καθενας με μια οποιαδηποτε γκομενα.Βεβαια οχι οποιαδηποτε καθως πρεπει πρωτα να περασει διπλα τους για να δουνε αν εχει ωραιο κωλο(ο οποιος ειναι το βασικο κριτηριο για την ομορφια ενος κοριτσιου σημερα).Αν λοιπον ειναι ωραιος(μα βεβαια σημερα εχουν και οι κωλοι ομορφια)προχωρανε ακομα και αν δεν την εχουν δει καλα απο μπροστα.Α ξεχασα,κοιτανε και αν φοραει string διοτι αν δεν φοραει τοτε ειναι μαμοθρευτο.Επισης πρεπει καθε μερα να πηγαινει στη καφετερια με 3 τοννους makeup και με μινι φουστα(και κατα προτιμηση να ειναι ξανθια).Με τη σειρα της το κοριτσι κοιταει αν εχει και το αγορι ωραιο κωλο,αν εχει μηχανακι,αν φοραει ξεβαμμενα(βαμμενα ουσιαστικα)και κολλητα παντελονια,αν εχει το μαλλι τιγκα στο ζελε(αμα ειναι και βαμμενο τοτε παιρνει bonus),αν καπνιζει,αν εχει ψιλογραμμενο το σχολειο,αν κανει σουζες με το μηχανακι και φυσικα αν ειναι μαγκας.Αν και απο τις δυο πλευρες αυτα τηρουνται τοτε εχει δημιουργηθει το τελειο ζευγαρι.
Αν σε 3 χρονια υπαρχει η αντιληψη οτι αν πεσεις στη θαλασσα γυμνος θα βρεις μια γοργονα και θα τα φτιαξεις μαζι της,τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα αρχισουν να βουτανε ολοι.
Εγω απο την αλλη ειμαι εντελως διαφορετικος ευτυχως.Εκει που οι φιλοι μου θα πανε για 678ή φορα στη καφετερια για να βρουν γκομενα,εγω θα παρω το ποδηλατο και θα παω οπου με βγαλει μονος μου.Πολλες φορες παω σε μια ερημικη παραλια και καθομαι πανω στα δεντρα και περιμενω μεχρι να βγουν τα χρωματα του ηλιοβασιλεματος και τα αστερια.Εχω γνωρισει κοριτσια που ενω κανονικα θα θεωρουνταν σαυρες και μαμοθρευτα εμενα μου φαινονται απιστευτα ομορφα και ειναι πιο εξυπνα απο ολους τους φιλους μου μαζι.Αν ειχα εστω λιγη ομορφια απανω μου θα τα πλησιαζα πιο πολυ αλλα ειμαι κακασχημος για τα δικα μου δεδομενα και ετσι δεν προκειται να κανω κατι παραπανω απο το να τους μιλαω σπανια.Αλλα ασχετως με αυτο,θελω να πω πως(για μενα τουλαχιστον)μετραει η εσωτερικη ομορφια.Αν μου αρεσει αυτη,τοτε ακομα και κακασχημο να ειναι το κοριτσι,εγω θα την βλεπω σαν τη Θεα Αφροδιτη και θα το πιστευω οτι πραγματι ειναι ετσι.Και φυσικα αν ξερω οτι με αγαπαει πραγματικα δεν με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι.Και κατα ενα παραξενο τροπο τα κοριτσια που θεωρουνται μαμοθρευτα και τετοια,ουτε αυτα νοιαζονται για τις ηλιθιοτητες που νοιαζονται οι ¨γκομενες¨και εχουν δικο τους μυαλο και δικια τους γνωμη για να κρινουν τον εαυτο τους και τους αλλους.
Αυτο το φαινομενο δεν ξερω αν παρουσιαζεται και στις μεγαλυτερες ηλικιες,να κανεις κατι επειδη το κανουν ολοι και να μην σκεφτεσαι τι ειναι καλυτερο για σενα,και να ακολουθεις τις μαζες σαν ζομπι.Αν γινεται,τοτε θα κλειστω ακομα περισσοτερο στον ευατο μου και θα προσπαθησω να κρατησω ταυτοχρονα ενα ανοιχτο μυαλο οπως τωρα.Σιγουρα καθενας εχει τη γνωμη του και κανει οτι θελει αλλα δεν γινεται να εχουν ολοι την ιδια γνωμη.Φανταστειτε οτι δεν εχω ουτε κινητο(που στην ηλικια μου ειναι αμαρτια να μην εχεις).Αφου δεν το χρειαζομαι τι να το κανω,να το παρω για να στελνω ασκοπα μηνυματα καθε 3 και λιγο ή για να το παιζω και καλα πως το δικο μου τραβαει φωτογραφιες και να τραβαω οτι βλακεια δω;Χιλιες φορες μονος μου και να αναλυω οσο περισσοτερο μπορω τον εαυτο μου παρα να αρχιζω να ψαχνω ποια εχει τον ωραιοτερο κωλο(απο χαρακτηρα και μυαλο δεν μας νοιαζει ομως τι εχει,αρκει ο ωραιος κωλος).Ζωωωωωωωαααααααααααααααα......



Φιλαράκι εγώ φέτος έκλεισα τα 19 μου. Απλά να σε συμβουλέψω όχι από εμπειρία απλά γιατί έχουμε την ιδία ηλικία και περίπου το ίδιο είμαστε από αυτά που λες απλά εγώ έμαθα μέσα από την ζωή να παλεύω και να γράφω στ’@@ μου όλους τους μα… που θέλουν να υποτιμούν. Αυτό που ξαφνικά με έκανε να τράβα και λάθος κόσμο είναι ότι έκανα μέχρι και πέρυσι πρωταθλητισμό στην πάλη ( τώρα φεύγω για σπουδές έξω αλλά ακόμα γυμνάζομαι για μένα ) κάποια στιγμή έφτιαξα «σώμα» όπως κάποιοι λένε.

Μην σε νοιάζει η εμφάνιση αν και μπορεί να λες ότι δεν είμαι ο κατάλληλος να σου πει απλά εγώ αντιμετώπισα αλλά προβλήματα ρατσισμού για παράδειγμα σε μικρότερη ηλικία. Να τους γραφείς όλους στ’@@ σου να μην κλειστείς στον εαυτό σου γιατί έτσι δεν θα μάθεις ποτέ ποιοι άνθρωποι αξίζουν πραγματικά. Να μιλάς για τις απόψεις σου αν δεν μπορείς για τα συναισθήματα σου και μην φοβάσαι τις γυναίκες. Έχε αυτοπεποίθηση γιατί όπως εσύ δεν κρίνεις από την εμφάνιση υπάρχουν πολλά κορίτσια που βλέπουν έτσι. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ, δεν είμαι επιστήμονας απλά κατάλαβα τι εννοείς και είπα να σου πω και εγώ την δίκια μου γνώμη σαν συνομήλικος.

Φιλικά Σταύρος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy