ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ... ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 23:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις είχα γράψει ένα κατεβατό και έπεσε το δύκτιο και το έχασα.
Γκρρρρρρρρρρρρρρ.

Πάμε πάλι.

ΑΤΜΑ καλή μου σε ευχαριστώ για την διόρθωση... σωστά έγραψες... ήθελα να γράψω ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ! Και πάλι ευχαριστώ... με καταλαβαίνεις έτσι? Να είσαι καλά! (Θα σε δούμε την Κυριακή?)

Ελπίδα πιστεύω πως όλοι οι δρόμοι είναι ΕΥΚΟΛΟΙ αν πιστεύεις σε αυτό που θες να πετύχεις! Μπορούμε να κάταφέρουμε τα πάντα! Αρκεί να πιστέψουμε στον εαυτό μας. Βέβαια και το ΕΥΚΟΛΟ είναι μία λέξη ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ για τον καθένα μας.

Πρέπει να φύγω θα συνεχίσω αύριο το σκεπτικό μου... Να είστε καλά.

Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 22:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και καλησπέρα!

Θα ήθελα κι εγώ να παραθέσω την άποψη μου για το θέμα της εξωτερικής εμφάνισης.
Κατ'αρχάς θα συμφωνήσω με τον Cube οτι το "ωραίο" είναι θέμα υποκειμένικο, και εξαρτάται από τον καθένα, ωστόσο πιστεύω οτι υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια, που ισχύουν για όλους.
Για παράδειγμα, κάποιος που είναι βρωμιάρης στο σώμα και κάνει μπάνιο μία φορά το μήνα, αυτό δεν μπορεί παρά να έχει επίπτωση στη συμπεριφορά του. Δηλαδή να είναι και βρώμικος στη ψυχή (το αντίστροφο δεν ισχύει πάντα). Και πιστεύω οτι δίκαια μπορεί να κατακριθεί γι' αυτό.
Όμως, αυτό που θέλω να θίξω, είναι το εξής:

Σας έχει τύχει ποτέ να αγαπήσετε έναν άνθρωπο ή να συμπαθείτε κάποιον/α που σας έχει κερδίσει με τη συμπεριφορά του, ακόμη κ αν υστερεί κάπως εμφανισιακά, και να τον/την βλέπετε "ωραίο/α";
Αντίθετα, σας έχει τύχει να δείτε κάποιο άτομο με πολύ καλή - αντικειμενικά - εμφάνιση, το οποίο να αντιπαθήσετε μόλις δείτε πώς φέρεται στους γύρω του; Μετά από αυτό, το κρίνετε με τα ίδια κριτήρια;

Θα ήθελα λοιπόν να καταλήξω στο εξής:
Δεν είναι πάντα τα φυσικά χαρακτηριστικά που κάνουν κάποιο ωραίο, αλλά παίζουν ρόλο η συμπεριφορά του, ο χαρακτήρας του, και η αύρα που εκπέμπει ίσως.
Ας μή βιαζόμαστε, λοιπόν, να κρίνουμε μόνο απο την εμφάνιση!
Φιλικά!


Razielle - The Lady Of The Lake

Edited by - Razielle on 18/10/2003 22:13:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 00:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλως ηρθες κυρα της λιμνης εσωτερικα ^(*_*)^


απαντας μονη σου στις αναρωτησεις σου!

ξερεις τιποτε δεν ειναι απολυτο.


Σαν δημιουργος ... θα λεγα πως κατι παραπανω κατανοω στα περι ψυχης απο τις ενδυματολογικες ανησυχιες των γυρω μου ψυχων :)
εξαλλου τα χρωματα στην εμφανιση ειναι τα αυτα με τις διαθεσεις μας /τις αναγκες της αυρας μας...

ας θεσουμε την "τριπλοτητα" λοιπον!
για να μην φερομαστε σαν τα δελφινια μεσα στα θεματα....

'η ασπρο
'η μαυρο

Η ψυχη που ντυνεται με σωμα καιτο σωμα που ντυνεται με ρουχα.

η ικανοτητα δηλαδη που εχει ο ανθρωπος(εστω σε αντιθεση με τα δελφινια)να φοραει τις διαθεσεις του.
....
καιποσο σωστα το πραττει.

....χμ! αρχιζει να με συναρπαζει το θεματακι καθοτι περναμε σε εδαφη που ειναι τοσο μα τοσο γνωριμα!


manava seva madhava seva


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 14:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ψυχη που ντυνεται με σωμα καιτο σωμα που ντυνεται με ρουχα.

η ικανοτητα δηλαδη που εχει ο ανθρωπος(εστω σε αντιθεση με τα δελφινια)να φοραει τις διαθεσεις του.


χμ...it makes sence.......thanks for the tip ..my dear...!!

Γιώργος..
...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 21:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...νάμαι κι εγώ!
δεν πιστεύω να με ξεχάσατε απο τώρα φίλοι μου ...
βλέπω πολλα νεα προσωπα στο εσοτερικα και είναι πολύ καλό αυτό .
σκεφτηκα να γράψω σε αυτο το θεμα μιας και αυτο το θεμα έτυχε να με απασχολησει λίγο τον τελευταίο καιρό .
αναμφισβήτητα η εμφάνιση η δική μας και των άλλων παίζει καποιον ρόλο στη ζωή μας , είτε μας αρέσει είτε όχι.φυσικα όμως το θεωρω δευτερεύον . πραγματικα, πολλες φορες μας αποπροσανατολίζει και μας οδηγεί σε λανθασμενα συμπεράσματα για τους γύρω μας και μερικες φορες φυσικα μας θλίβει αν αφορα εμας . δεν θεωρώ πως η εμφανιση αυτή καθεαυτή δείχνει το τί είμαστε και αυτους που βλεπουν μόνο το έξω πραγματικα τους λυπάμαι . η εμφνανιση πολλες φορες όπως είπα αποπροσανατολίζει... και αυτο συμβαίνει σε όλους μας . πραγματικα λυπμαι που ενω τα πιστευουμε όλα αυτα ενστικτωδώς στην αρχή αντιδρουμε στο "έξω" . αρκετες φορές μου έχει τύχει να προσπαθω να μην δίνω σημασία στην εξωτερικη εμφάνιση στο άλλο φύλο πχ αλλα όσο και να προσπαθω αρχικα μία όμορφη κοπελα σου μαγνητιζει το βλεμμα ενω μία άσχημη σε απωθεί . φυσικα όλα αυτα αρχικα , αλλα δεν παυει να να είναι και αυτό κατι το αρνητικό .

δεν θα ήταν υπέροχο να κλείναμε τα ματια μας και να μπορουσαμε
να "αισθανθουμε" τους άλλους και να καταλαβαίναμε αμεσως πόσο όμορφοι ή άσχημοι πραγματικα είναι ? θα ήταν εκπληκτικο...
μακάρι να μπορουσαμε να χρησιμοποιούσαμε τα ματια της ψυχής μας κυρίως...

να μπορουσαμε να πιάναμε το χερι του άλλου και αμεσως να αλληλομεταδίδουμε δονήσεις...


δυστυχως στην ηλικία μου οι περισσότεροι είναι πολύ μακρια απόλαυτα . πολλες φορες τυχαίνει φίλοι μου να βλέπουν μία αντικειμενικα όμορφη κοπέλα και να τους τρέχουν τα σάλια (πιστεύω θα καταλαβαίνετε τί είδους σχόλια θα γίνονται :):):)) ανεξαρτήτως το γεγονός ότι αυτή μπορεί να είναι άστα να παν απο ψυχή . είναι πραγματικα κρίμα...

όταν η κακή εμφανιση αφορα εσενα τον ίδιο ειδικα στις μικρές ηλικίες αυτό μπορεί να αποβεί τρομερα ζημιογόνο για το μικρό σου μαυλουδάκι . μπορεί να οδηγήσει πχ σε σταδιακή αποξενωση ειδικα αν είσαι τρομερα ευαίσθητος . η αυτοεκτιμηση και τα σχετικα πανε περίπατο αν επηρεάζεσαι πολύ εύκολα . είναι ένας συνομίληκός μου που απο τότε που τον θυμαμαι ήταν παντα μόνος στα διαλείματα ... ( αυτό συμβαίνει ακόμη περισσότερο στα κορίτσια ) . ποιός ξερεις τί είδους συμπλεγματα του έχουν δημιουργηθεί ειδικα αν δεν ε΄χει και την ανάλογη οικογενειακή υποστίρηξη . μερικες φορες ανγκαζονται να επινουν διαφορες μορφες άμυνας τετοια άτομα ... μπορεί επείδή αυτοί νιωθουν μειονεκτικα να βλέπουν και όλους τους άλλλους μειονεκτικα . απο το να δει πόσο πόνο κουβαλάει στην ψυχή του , να σκύψει να την περιηποιηθεί και να σηκωθεί σκουπίζοντας τα δάκρυα , μπορεί να προτιμήσει να περιφρονήσει όλους τους άλλους . και αυτό σταδιακά αν δεν βρεθεί κατι να σε ξυπνησει μπορεί να οδηγέι σε όλο και περισσότερη ζημιά στην ψυχή σου...

τελος παντων...αρκετά σας κούρασα . ελπίζω σύντομα να μου ξαναδοθεί η ευκαιρία να γράψω...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 22:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΕΚΤΥΦΛΩΤΙΚΗ ΒΙΤΡΙΝΑ ΑΛΛΑ ΣΚΑΡΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ,ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΥΓΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,MASVIDAL.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 23:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όταν η κακή εμφανιση αφορα εσενα τον ίδιο ειδικα στις μικρές ηλικίες αυτό μπορεί να αποβεί τρομερα ζημιογόνο για το μικρό σου μαυλουδάκι . μπορεί να οδηγήσει πχ σε σταδιακή αποξενωση ειδικα αν είσαι τρομερα ευαίσθητος . η αυτοεκτιμηση και τα σχετικα πανε περίπατο αν επηρεάζεσαι πολύ εύκολα . είναι ένας συνομίληκός μου που απο τότε που τον θυμαμαι ήταν παντα μόνος στα διαλείματα ... ( αυτό συμβαίνει ακόμη περισσότερο στα κορίτσια ) . ποιός ξερεις τί είδους συμπλεγματα του έχουν δημιουργηθεί ειδικα αν δεν ε΄χει και την ανάλογη οικογενειακή υποστίρηξη . μερικες φορες ανγκαζονται να επινουν διαφορες μορφες άμυνας τετοια άτομα ... μπορεί επείδή αυτοί νιωθουν μειονεκτικα να βλέπουν και όλους τους άλλλους μειονεκτικα . απο το να δει πόσο πόνο κουβαλάει στην ψυχή του , να σκύψει να την περιηποιηθεί και να σηκωθεί σκουπίζοντας τα δάκρυα , μπορεί να προτιμήσει να περιφρονήσει όλους τους άλλους . και αυτό σταδιακά αν δεν βρεθεί κατι να σε ξυπνησει μπορεί να οδηγέι σε όλο και περισσότερη ζημιά στην ψυχή σου...
τελος παντων...αρκετά σας κούρασα . ελπίζω σύντομα να μου ξαναδοθεί η ευκαιρία να γράψω...

Φυσικά και δέν μας κούρασες, και ούτε σε ξεχάσαμε καλέ μου Τ-seeker!

Όπως συνήθως εστίασες το θέμα σε ένα πολύ σημαντικό του μέρος... Ειδικά όταν είσαι μικρός (αλλά όχι μόνο)το μόνο που ζητάς είναι αποδοχή.

Και κακά τα ψέματα κρίνεσαι από την εμφάνιση...
Με ένα βλέμμα πολλοί σε κρίνουν και σε απορρίπτουν σαν άχρηστο.

Ποιά αυτοεκτίμηση... ποια αυτοπεποίθηση... δεν υπάρχουν καν μετά από αρκετές απορρίψεις.
Μερικοί ίσως να περιφρονούν τους άλλους σαν άμυνα, άλλοι τόσοι (ίσως και περισσότεροι) μειώνουν και περιφρονούν αντίθετα τον εαυτό τους.

Όλοι φοβούνται την απόρριψη, πολύ περισσότερο όμως αυτός που την βιώνει για λόγους που δεν μπορεί να ελέγξει. Αυτό είναι που πληγώνει την ψυχή, και αυτές οι βαθιές πληγές αφήνουν άσχημες ουλές...
Ακόμα και να έχεις στήριξη από το περιβάλλον σου, και κάποιους φίλους που σε αγαπούν όπως είσαι.
Όσο και αν βροντοφωνάζεις ότι δεν έχει σημασία η γνώμη του καθενός.
Όσο και αν χαμογελάς στις προσβολές και κακοήθειες.
Κάτι σκληραίνει (ή πεθαίνει...) μέσα σου.
Μαθαίνεις να ζείς με αυτό. Προσπαθείς να επουλώσεις όσο το δυνατόν καλύτερα τις πληγές σου.
Mε την καρδιά να τρέμει στυλωνεσαι να συναντήσεις το βλέμμα του κόσμου ξανά, ελπίζοντας ότι δεν θα ξαναπληγωθείς αμέσως, γιατί ξέρεις ότι πάντα υπάρχουν και αυτοί που δεν θα σε κρίνουν μόνο με το πρώτο βλέμμα...

Από καρδιάς


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 23:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και κακά τα ψέματα κρίνεσαι από την εμφάνιση...
Με ένα βλέμμα πολλοί σε κρίνουν και σε απορρίπτουν σαν άχρηστο.



γεια σου silverwolf...
ναι θα συμφωνησω καλη μου μαζι σου....αν και οταν μας απορριπτουν και επιτρεπουμε να μας απορριπτουν σημαινει οτι υπαρχει ενα κομματι απορριψης μεσα στην καρδια μας ΓΙΑ ΜΑΣ...

ευχαριστω..
T-SEEKER ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ?


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 01:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θα λέγατε εάν βλέπατε έναν Πανκ, με λωρίδα, κόκκινα, μπλε κίτρινα μαλλιά, αλυσίδες, καρφιά, να τα πίνει με την παρέα του σε ένα πάρκο?

Τι θα λέγατε όταν θα τον συναντάγατε την άλλη μέρα στην δουλειά, με κουστούμι, κανονικά μαλιά, να σας εξυπηρετεί με ευγένεια?

Τι θα λέγατε εάν βλέπατε έναν μαλιά με μούσια τατουάζ και μηχανή τσόπερ να κάθετε σε ένα μπαράκι,

τι θα λέγατε εάν μαθαίνατε ότι αυτός είναι ο διευθυντής της τράπεζας και μπορεί να σας βάλει στη δουλειά?

Η εξωτερική εμφάνιση μας βοηθάει να αναπτύξουμε απλά μια ταπεινή γνώμη για το τι μπορεί να είναι ο άλλος, αλλά σε αυτόν τον κόσμο τα φαινόμενα συχνά απατούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 11:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Φίλε _ μήπως δεν έχεις αντιληφθεί ότι δεν λέμε ότι η εξωτερική εμφάνιση είναι το ΜΟΝΟ κριτήριο? Συζητάμε για την εξωτερική εμφάνιση αλλά λέμε ότι είναι ΕΝΑ από τα κριτήρια... όχι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ. Εκτός και εάν εγώ έχω καταλάβει λάθος.

Ενας τύπος με τατουάζ και ξυρισμένο κεφάλι δεν είναι απαραίτητα κάποιος που θα φοράει ραντάκι φανελάκι για να δείξει τα τατουάζ. Εχω φίλους που έχουν αρκετά τατουαζ πάνω στο σώμα τους και τα έχουν για τους λόγους τους! Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουν μιά καλή θέση σε μια εταιρία ή ότι δεν είναι καλοί άνθρωποι και καλοί πολίτες!

Φιλικά Κύβος.

Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 11:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημερα μου...

Καλως 'η κακως η Εξωτερικη Εμφανιση θεωρειται κοινωνικο φαινομενο πλεον...

Δυστυχως υπαρχει Ρατσισμος..

Τετοιος ρατσισμος δεν υπαρχει ουτε στη Βλακεια που μας Περιβαλλει..


Ζητουν αξιοπρεπη εξωτερικη εμφανιση ακομα και θεματα δουλειάς..
Αν 2 Ανθρωποι εχουν τα ιδια τυπικα προσοντα η πιθανοτητα να διαλεξουν αυτον που πληρει καλυτερη εξωτερικη εμφανιση ειναι Δεδομενη..

Η εξωτερικη εμφανιση ειναι απλα ενα Περυτυλιγμα
που οπως ειπε και η Ατμουλα
Η ψυχη ντυνεται με σωμα και το σωμα ντυνεται με ρουχα
Και απο κει κατανοεις τι θελει να βγαλει ο αλλος..


Η παιδεια {οχι πανεπιστημεια..} ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΝΝΟΩ θα μπορεσει να μας κανει να βγουμε απο αυτο το tripaki..
Πρεπει να κατανοησουμε οτι ο ΑΝθΡΩΠΟΣ για να ειναι ομορφος το μονο που χρειαζεται ειναι ΨΥΧΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ & ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ


PS. ΓΕΙΑ ΣΟΥ T-SEEKER

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 14:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι θα λέγατε εάν βλέπατε έναν Πανκ, με λωρίδα, κόκκινα, μπλε κίτρινα μαλλιά, αλυσίδες, καρφιά, να τα πίνει με την παρέα του σε ένα πάρκο?

Τι θα λέγατε όταν θα τον συναντάγατε την άλλη μέρα στην δουλειά, με κουστούμι, κανονικά μαλιά, να σας εξυπηρετεί με ευγένεια?

Τι θα λέγατε εάν βλέπατε έναν μαλιά με μούσια τατουάζ και μηχανή τσόπερ να κάθετε σε ένα μπαράκι,

τι θα λέγατε εάν μαθαίνατε ότι αυτός είναι ο διευθυντής της τράπεζας και μπορεί να σας βάλει στη δουλειά?

Η εξωτερική εμφάνιση μας βοηθάει να αναπτύξουμε απλά μια ταπεινή γνώμη για το τι μπορεί να είναι ο άλλος, αλλά σε αυτόν τον κόσμο τα φαινόμενα συχνά απατούν.


NAI ETΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΟΛΙΚΟΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΤΥΛ...
ΔΗΛΑΔΗ Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ(ΚΑΑΑΛΑ! + ΟΧΙ ΜΟΝΟ)

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΩΔΙΚΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑ ΕΝΑΣ ΠΑΝΚ ΠΟΥ "ΝΤΥΝΕΤΑΙ" ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΔΑΛΙΑΝΙΔΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΑΦΘΕΝΤΙΚΟ ΡΕΜΑΛΙ ΤΗΣ ΝΑΥΑΡΙΝΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ΧΑΡΙΝ /ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΑΦΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ,ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ /ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΩΣ ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟΨΗ=ΩΣ TREND...ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ(ΤΟΥΤΟ ΕΣΤΙ Ο "ΠΑΝΚ"!)ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ.
ΣΤΗΝΝΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΖΕΙ Η ΑΥΤΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΜΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ...+ΕΤΣΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΙΣΧΥΕΙ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ "ΟΠΩΣ ΑΜΕΡΙΚ-Η"..)


ΑΥΤΑΑΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑΤΑ...
(ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΗΡΑΤΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΤΗΣ ΜΕΡΙΛΙΝ ΜΟΝΡΟΕ..ΧΜ..'Η ΘΕΛΕΤΕ +ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΗΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

...ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ...
-"ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!"
-"ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ Ν'ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑ"
-"ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ"...
-"ΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ..."
-"ΝΑΙΙΙ! ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ!"


Τ-SEEKER ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ !
ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ
... ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ(ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΑΧΑ ΤΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΕΑ/ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΜΑΘΑ ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΟΦΕΡΜΕΝΟ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ.. )
ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟΣ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΩΣ ΠΑΡΕΑ
ΝΤΥΝΟΤΑΝ ME ΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ "MANCHESTER"-15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Η ΤΑΣΗ!- ΕΓΡΑΦΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ+ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ "ΕΒΑΖΑΝ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ" ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ...+ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ...


-ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΕΣΩ...-

ΤΟ ΠΕΤΡΑΔΙ ΣΤΟ ΛΩΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 14:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

quote:

-ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΕΣΩ...-


ΤΟ ΠΕΤΡΑΔΙ ΣΤΟ ΛΩΤΟ



Εξήγησε μου τα παραπάνω σε παρακαλώ πολύ καλή μου ΑΤΜΑ.

Ευχαριστώ.

Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 15:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΟΗΣΗΣ("ΕΠΙΠΕΔΟ" ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ "ΚΥΡΙΛΕ" ΕΝΝΟΙΑ) ΚΑΙ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΚΑΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΗ.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,MASVIDAL.

Edited by - Masvidal on 20/10/2003 15:22:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 16:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να χαλαρώσουμε λίγο και να γελασετε...

Πως σας φαίνεται σαν άνρθωπος ο παρακάτω..?

Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!

Edited by - cube on 20/10/2003 16:49:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 23:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλίμονο, άλλο όταν κάποιος κάνει κάτι γιατί θέλει να δήξει, και άλλο επειδή εκφράζετε μέσα από αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 23:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ωωωω....ποιος ηταν αυτος μου μολις περασα;....
κυβε ξερεις κατι εσυ;-

χμ..τι να σου εξηγησω ,αληθεια ;
απλα αναρρωτηθηκα καποιες φορες αν εκεινος ο συμμαθητης απο το σχολειο ,ειναι ισως καποιος που γραφει εδω μεσα.
Αυτο /μα τι καταλαβες; ...αναρρωτιεμαι


ΕΙΡΗΝΗ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 00:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.
Είναι πράγματι πολλοί οι προβληματισμοί που μου γεννιούνται από αυτό το θέμα της ΕΛΠΙΔΑΣ.
Θα αρχίσω με έναν από αυτούς.

Ολοι εδώ μέσα που γράφουμε, έχουμε κατά την πλειοψηφία μας μία ηλικία που κυμαινεται από τα 20 έως τα 40. Είμαστε με λίγα λόγια στο "άνθος της ηλικίας μας", και η εξωτερική μας εμφάνιση είναι ένας από τους παράγοντες που όχι μόνο μας διαφοροποιεί από τους άλλους, αλλά μας εντάσει και σε κάποιες κατηγορίες (όμορφος - άσχημος, χοντρός - λεπτός, ψηλός - κοντός, κ.λ.π.)

Κάποτε όμως, θα γίνουμε πενήντα, εξήντα, θα γίνουμε εβδομήντα και βάλε. Και πόσο εντυπωσιακό είναι πράγματι το γεγονός, ότι εν ζωή ακόμα, βλέπουμε με τον χρόνο τη φθορά του εξωτερικού μας περιβλήματος, φθορά από την οποία δεν εξαιρούνται οι ομορφότεροι στη νιότη τους. Η ομορφιά τότε, είναι απλά μία ανάμνηση παλιάς δόξας στο βλέμμα.

Και ποιο είναι τότε το κριτήριο που μας απομένει;
Η εσωτερική ομορφιά κατά τη γνώμη μου, που αποπνέει την καλλιέργεια της ψυχής, την ευγένεια των συναισθημάτων, το ξάστερο του μυαλού, τη γλύκα της φωνής και των τρόπων, την εσωτερική ηρεμία, γαλήνη και ευδαιμονία.

Το σώμα γεννιέται όμορφο, και σέρνει πίσω του τη βαριά μοίρα του χρόνου που θα το φθήρει, θα το ασχημήνει, θα το καταστρέψει.

Η ψυχή όμως...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 03:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"+τρυπησε το δαχτυλό της αποκοιμηθηκε για εκατο χρονια ..."

ΧΜ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΡΟΝΙΑ-ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΑΜΑΛΙΑ!

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΚΑΠΟΤΕ ...ΓΕΡΟΝΤΑΚΙΑ!
Η ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ
ΟΔΗΓΕΙ ΠΑΡΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ.

ΤΟ ΤΩΡΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ.
ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΞΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 12:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να ρωτησω η ψυχη! τι εμφανιση ειναι τουτη ...αγαπητη μου;;;;;;;; χμ...(εισαι καλεσμενη σε γκαλα του μεφιστο....;)

Ατμούλα... είπαμε, δεν εξαιρώ τον εαυτό μου! Είναι ωραίο πράγμα να αρέσεις. Το δυστύχημα είναι να "μένεις" στο περιτύλιγμα!

Και πως να το κάνουμε... θα φορεθώ πολύ φέτος με αυτό το ντύσιμο!!! !!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 18:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση - ξεφεύγει λίγο από την ουσία αυτού του topic, ωστόσο πιστεύω οτι έχει σχέση:
Πέρα από την εξωτερική εμφάνιση, νομίζετε οτι οι άνθρωποι είναι αυτό που (όσο αφορά τον χαρακτήρα τους) φαίνονται/δείχνουν να είναι ή όχι; Για παράδειγμα αν κάποιος θέλει να δείχνει σκληρός, πιστεύετε οτι κατά βάθος μπορεί να είναι συμπονετικός;
Κι αν ναι, τι θα πει "κατά βάθος";

..Through the shadows we sing, through the songs we dream, through the dreams we live..


Razielle - The Lady Of The LakeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 13:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλο μεσημερι

'εξωτερικη εμφανιση' λοιπον...καθώς η ψυχή εκδηλωνεται μεσα στις διαστασεις διαμορφωνει και την αναλογη μορφη κατά τετοιο τρόπο που αυτή να είναι ωφελιμη ως προς τον σκοπο της εκδηλωσης αυτής.

Ειναι αδυνατο λοιπον να αποφανθει καποιος τριτος με μια κριση που να αντεχει στον χρονο , διοτι δεν γνωριζει τον σκοπο τον οποιο αυτο το 'οχημα' εξυπηρετει.

Στην διασταση της παχυλης υλης,στην οποια και αναφερεται τουτο το θεμα, το μορφοποιημενο πλεον οχημα αποτελει αναποσπαστο συστατικο αυτής της οντοποιημενης εκφρασης και ελεγχεται,υπακουει στους νομους που διεπουν αυτην ακριβως την διασταση.


Πραγματι η καθε τοποχρονικη προσωπικοτητα προβαλει πανω σε καποια αλλη, αυτα που η ιδια αναγνωριζει ως 'θελω' της.'θελω' και κατ'επεκταση 'πιστευω' που δημιουργουνται απο αναγκες ή και επιθυμιες της.
Οταν λοιπον ο ανθρωπος δεν εχει συνειδηση των πραγματικων του αναγκων ή απλα 'βαφτιζει' ως αναγκη την επιθυμια που του υπαγορευει το συναισθημα τοτε μοιραια οταν το συναισθημα χανεται-μεταμορφωνεται, να γινεται ορατη η εσωτερικη δυσαρμονια.
Ο ανθρωπος οτιδηποτε και αν κανει,σε ολα τα πεδια, πρωτα το γευεται ο ιδιος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΠΙΔΑ
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΠΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Και κακά τα ψέματα κρίνεσαι από την εμφάνιση...
Με ένα βλέμμα πολλοί σε κρίνουν και σε απορρίπτουν σαν άχρηστο.



γεια σου silverwolf...
ναι θα συμφωνησω καλη μου μαζι σου....αν και οταν μας απορριπτουν και επιτρεπουμε να μας απορριπτουν σημαινει οτι υπαρχει ενα κομματι απορριψης μεσα στην καρδια μας ΓΙΑ ΜΑΣ...

ευχαριστω..
T-SEEKER ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ?


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΑΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ, ΑΝ ΕΚΤΙΜΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ..
ΦΙΛΙΚΑ
ΕΛΠΙΔΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 22:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συνηθως καποιοι προσεχουν την εξωτερικη τους εμφανιση για να δειξουν κατι στους αλλους οχι στον εαυτο τους.
αν ζουσαμε πριν αρκετα χρονια και συναντουσαμε εναν τυπακο βρωμερο με ξυρισμενο κεφαλι οπου ειχε κανει ενα πιθαρι σπιτι του τι θα λεγαμε γιαυτον?

ας πουμε οτι εγω βλεπω καποιον με πολυ καλο γυμνασμενο σωμα το πρωτο που θα μου ερθει στο ταλαιπωρο μυαλουδακι μου ειναι μια εικονα του κυριου αυτου στο γυμναστηριο να σφιγγεται μπροστα στον καθρεφτη δηλαδη τι ποιο ηλιθιο απο αυτο και μην πει κανενας οτι δεν το κανουν ολοι αυτο γιατι εκτος απο τον καθρεφτη υπαρχουν και αλλοι τροποι ναρκισισμου συμπερασμα δεν το κανουν για την υγεια αλλα για να δειξουν οτι ψαχνουν δουλεια ως κουραμπιεδες (=κλασσικοι πορτιερηδες με το ολολευκο κουστουμακι) και μπορω να πω οτι μερικες φορες ειναι και σημαδι ανασφαλειας αλλα ολα αυτα δεν σημαινουν οτι δεν πρεπει να γυμναζομαστε.

το παχος δεν ειναι τεμπελια εχει να κανει με πολλους παραγοντες απο μεταβολισμο μεχρι προβλημα στον θυροειδη αδενα ετσι λοιπον απο ποτε ειναι τεμπεληδες τα ατομα με προβλημα υγειας?.

δεν γινεται να χαρακτηρισουμε καποιο απο την εξωτερικη του εμφανιση ακομα και οι αστεγοι που κυκλοφορουν στους δρομους δεν μπορουν να χαρακτηριστουν γιατι δεν εχουμε ιδεα πως εφτασαν μεχρι εκει και ομως ολοι τους φερονται σαν εγκληματιες/κλεφτες μονο και μονο γιατι ειναι βρωμικοι.

οσο για τα μοντελα ολα ειναι θεμα μοδας πριν 50 - 60 χρονια ολοι προτιμουσαν της παχουλες τωρα ειναι στην μοδα η ανορεξια η οποια ειναι σοβαρη παθηση με πολλες παρενεργειες.

καποτε μιλουσα με εναν τυπο γυρω στα 50-55 ο οποιος ειχε μαλλουρα και γενια μεχρι το πατωμα και μιλουσε σαν μαουνιερης ηταν ομως πολυ καλος ανθρωπος και με κορη σε ηλικια γαμου "αν μου φερει στο σπιτι κανεναν με γραβατα θα την σφαξω στο γονατο" αρα η καλη εξωτερικη εμφανιση ειναι για μερικους συνωνυμο της απατεωνιας και του ψευτικου.

και στο κατω κατω ειναι λογικο να περναμε θηλειες στον λαιμο μας? (=γραβατα)

ολα τα αλλα ειναι ψευδαισθησεις αν δεν μιλησεις με τον αλλον δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβεις τι καπνο φουμαρει ας εχει και οικο μοδας ας ειναι και ο πιο καλοντυμενος/η ο χαρακτηρας βγαινει μεσω της συζητησης και οχι μεσω του χρωματος της γραβατας.

ειναι τυχαιο οτι ολοι οι μεγαλοι οδηγοι των ψυχων μας (χριστος,βουδας κ.α) ηταν ντυμενοι με την τελευταια λεξη της μοδας των ζητιανων?

Νους υγιής εν σώματι υγιή! οπως ειπε και ο φιλος μας ο cube αλλα οι προγονοι μας ελεγαν και κατι αλλο παν μετρον αριστον.

τα tatoo εγιναν μοδα και φυσικα καποτε τα ειχαν οι φυλακισμενοι τωρα τα εχουν τα in ατομα πιο παλια ομως ειχαν αλλους λογους υπαρξης ειχαν τελετουργικη/ιατρικη σημασια τωρα το δελφινακι στα πισω χαμηλα μαγουλα της γκομενας δεν μου λεει τιποτα απλα γεμισε την κενοτητα της υπαρξης της με λιγο μελανι κατω απο το δερμα και δειχνει ατομο που θελει να την κοιταζουν εκει και οχι μεσα στο κενο κεφαλι της να δω ομως σε 20-30 χρονια που το δελφινακι θα σερνεται στο πατωμα λογω βαρυτητας που θα την κοιταζουν.

το tribal (βγαζει ματι αυτη η λεξη) στο μπρατσο του τυπου εχει την τελετουργικη σημασια "δεν μπορει με αυτο θα ριξω καμια πιτσιρικα"

συμπερασμα του κατεβατου αυτου η εξωτερικη εμφανιση δειχνει την προσωπικοτητα αλλων συνηθως και οχι την δικια μας και πολλες φορες ειναι η βιοψια του εγκεφαλου μας αλλα πολλες λευκες αναλυσεις βλεπω ειδικα τα τελευταια 10 χρονια.

συγνωμη αν σας κουρασα. (αν και αμφιβαλλω αν θα καθησει κανενας να διαβασει ολο αυτο το κατεβατο)


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 25/10/2003 22:06:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 23:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(αν και αμφιβαλλω αν θα καθησει κανενας να διαβασει ολο αυτο το κατεβατο)

Γιατί αμφιβάλλεις?
Θα δει κάποιος την εξωτερική εμφάνιση του μηνύματός σου, θα σκεφτεί πιθανόν ότι είναι ένα "κατεβατό" φλύαρο, κουραστικό...
Το περιεχόμενο όμως μετράει ε?
Και όσοι το αυτό υποστηρίζουν εδώ, οφείλουν να το διαβάσουν...
Επομένως, γιατί αμφιβάλλεις?


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 23:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ν' αφήσω κι εγώ την άποψή μου, απλά διερωτώμενος:

Βρίσκεσαι σε μία κοινή παρέα με κάποιον κακομούτσουνο τύπο με λαδωμένα μαλλιά, μαύρα νύχια, ξεφτισμένο υφασμάτινο παντελόνι, λεκιασμένα παπούτσια και, όντας πάντα καλόπιστος και φιλικός, τον πλησιάζεις για να γνωρίσεις τον "εσωτερικό του κόσμο". Όσο πιο κοντά όμως, τόσο σε πνίγει η μπόχα - ανάμιξη ιδρώτα, τζατζικιού και τσιγάρου.

Ε, δεν πά να σου μιλάει για Σωκράτες και Διογένηδες?


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 02:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καμια ετοιματζιδικη φατσα δεν μπορει να περιγραψει το γελιο που εριξα ανανα εκλαψα και εγω μια φορα στην ζωη μου ας ειναι και απο τα γελια κατι ειναι και αυτο

εγω δεν ειπα να παμε και να πιανουμε κουβεντα με τον καθε λιγδιαρη γιαυτο υπαρχουν και τα forum μακρυα και αγαπημενα


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 03:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΩΤΗ:ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΤΕ ΠΑΝΑΣΧΗΜΟΣ,ΦΤΩΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ ΡΕΜΑΛΙ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30 ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΥΦΛΩΤΙΚΗ ΑΥΡΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Η ΤΟΥ ΒΟΥΔΑ,Η ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΤΕ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 18 ΝΑ ΕΙΣΤΕ Ο ΝΕΟΣ ΡΟΔΟΛΦΟ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ,Η Η ΝΕΑ ΜΑΙΡΥΛΙΝ;
ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΕΥΤΕΡΗ:ΣΥΧΝΕΣ ΕΠΙΔΡΟΜΕΣ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΚΑΙ..ΣΥΝΗΘΗ ΨΥΓΕΙΑ ΓΕΜΙΣΑΝ ΑΧΑΛΙΝΩΤΕΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΣΕΞ ΑΠΗΛ ΣΑΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ..ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ :1)ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΓΟΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΥΡΟ Η 2)ΠΑΡΑΔΙΝΕΣΤΕ ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ ΣΤΑ ΚΟΨΙΔΙΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ,ΑΝΑΛΟΓΩΝ ΠΛΗΘΩΡΙΚΩΝ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ,ΤΑΙΡΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ 3)ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΕ ΜΙΑ ΜΕΣΗ ΟΔΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ..ΚΟΣΜΟΥΣ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 05:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 13:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑ,ΧΑ ΦΟΒΕΡΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ 1900,ΑΛΛΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΑ.. ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΘΟΔΟ..ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ!
ΑΡΝΟΛΝΤ ΣΒΑΡΤΖΕΝΕΓΚΕΡ,ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΤΗΣ
ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑΣ,ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΣ ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗΣ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy