ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ... ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αντρέας
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 02:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αντρέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να πω απλα τη γνωμη μου γι αυτο οσοι νομιζουν οτι θα πω καμια καινουρια θεωρια η τη συνταγη για το ελιξηριο της ομορφιας ας μη χανουν το χρονο τους διαβαζοντας τα παρακατω.
Ειμαι σε μια ηλικια(16) που ολοι υπακουνε στη μοδα και στην ιδεολογια της εποχης και που το βασικο προβλημα ειναι πως θα τα φτιαξει καθενας με μια οποιαδηποτε γκομενα.Βεβαια οχι οποιαδηποτε καθως πρεπει πρωτα να περασει διπλα τους για να δουνε αν εχει ωραιο κωλο(ο οποιος ειναι το βασικο κριτηριο για την ομορφια ενος κοριτσιου σημερα).Αν λοιπον ειναι ωραιος(μα βεβαια σημερα εχουν και οι κωλοι ομορφια)προχωρανε ακομα και αν δεν την εχουν δει καλα απο μπροστα.Α ξεχασα,κοιτανε και αν φοραει string διοτι αν δεν φοραει τοτε ειναι μαμοθρευτο.Επισης πρεπει καθε μερα να πηγαινει στη καφετερια με 3 τοννους makeup και με μινι φουστα(και κατα προτιμηση να ειναι ξανθια).Με τη σειρα της το κοριτσι κοιταει αν εχει και το αγορι ωραιο κωλο,αν εχει μηχανακι,αν φοραει ξεβαμμενα(βαμμενα ουσιαστικα)και κολλητα παντελονια,αν εχει το μαλλι τιγκα στο ζελε(αμα ειναι και βαμμενο τοτε παιρνει bonus),αν καπνιζει,αν εχει ψιλογραμμενο το σχολειο,αν κανει σουζες με το μηχανακι και φυσικα αν ειναι μαγκας.Αν και απο τις δυο πλευρες αυτα τηρουνται τοτε εχει δημιουργηθει το τελειο ζευγαρι.
Αν σε 3 χρονια υπαρχει η αντιληψη οτι αν πεσεις στη θαλασσα γυμνος θα βρεις μια γοργονα και θα τα φτιαξεις μαζι της,τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα αρχισουν να βουτανε ολοι.
Εγω απο την αλλη ειμαι εντελως διαφορετικος ευτυχως.Εκει που οι φιλοι μου θα πανε για 678ή φορα στη καφετερια για να βρουν γκομενα,εγω θα παρω το ποδηλατο και θα παω οπου με βγαλει μονος μου.Πολλες φορες παω σε μια ερημικη παραλια και καθομαι πανω στα δεντρα και περιμενω μεχρι να βγουν τα χρωματα του ηλιοβασιλεματος και τα αστερια.Εχω γνωρισει κοριτσια που ενω κανονικα θα θεωρουνταν σαυρες και μαμοθρευτα εμενα μου φαινονται απιστευτα ομορφα και ειναι πιο εξυπνα απο ολους τους φιλους μου μαζι.Αν ειχα εστω λιγη ομορφια απανω μου θα τα πλησιαζα πιο πολυ αλλα ειμαι κακασχημος για τα δικα μου δεδομενα και ετσι δεν προκειται να κανω κατι παραπανω απο το να τους μιλαω σπανια.Αλλα ασχετως με αυτο,θελω να πω πως(για μενα τουλαχιστον)μετραει η εσωτερικη ομορφια.Αν μου αρεσει αυτη,τοτε ακομα και κακασχημο να ειναι το κοριτσι,εγω θα την βλεπω σαν τη Θεα Αφροδιτη και θα το πιστευω οτι πραγματι ειναι ετσι.Και φυσικα αν ξερω οτι με αγαπαει πραγματικα δεν με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι.Και κατα ενα παραξενο τροπο τα κοριτσια που θεωρουνται μαμοθρευτα και τετοια,ουτε αυτα νοιαζονται για τις ηλιθιοτητες που νοιαζονται οι ¨γκομενες¨και εχουν δικο τους μυαλο και δικια τους γνωμη για να κρινουν τον εαυτο τους και τους αλλους.
Αυτο το φαινομενο δεν ξερω αν παρουσιαζεται και στις μεγαλυτερες ηλικιες,να κανεις κατι επειδη το κανουν ολοι και να μην σκεφτεσαι τι ειναι καλυτερο για σενα,και να ακολουθεις τις μαζες σαν ζομπι.Αν γινεται,τοτε θα κλειστω ακομα περισσοτερο στον ευατο μου και θα προσπαθησω να κρατησω ταυτοχρονα ενα ανοιχτο μυαλο οπως τωρα.Σιγουρα καθενας εχει τη γνωμη του και κανει οτι θελει αλλα δεν γινεται να εχουν ολοι την ιδια γνωμη.Φανταστειτε οτι δεν εχω ουτε κινητο(που στην ηλικια μου ειναι αμαρτια να μην εχεις).Αφου δεν το χρειαζομαι τι να το κανω,να το παρω για να στελνω ασκοπα μηνυματα καθε 3 και λιγο ή για να το παιζω και καλα πως το δικο μου τραβαει φωτογραφιες και να τραβαω οτι βλακεια δω;Χιλιες φορες μονος μου και να αναλυω οσο περισσοτερο μπορω τον εαυτο μου παρα να αρχιζω να ψαχνω ποια εχει τον ωραιοτερο κωλο(απο χαρακτηρα και μυαλο δεν μας νοιαζει ομως τι εχει,αρκει ο ωραιος κωλος).Ζωωωωωωωαααααααααααααααα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 05:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΩΤΗ:ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΤΕ ΠΑΝΑΣΧΗΜΟΣ,ΦΤΩΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ ΡΕΜΑΛΙ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30 ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΥΦΛΩΤΙΚΗ ΑΥΡΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Η ΤΟΥ ΒΟΥΔΑ,Η ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙΤΕ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 18 ΝΑ ΕΙΣΤΕ Ο ΝΕΟΣ ΡΟΔΟΛΦΟ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ,Η Η ΝΕΑ ΜΑΙΡΥΛΙΝ;
το πως θα γεννηθουμε φιλε μου δεν ειναι στο χερι μας αλλα το πως θα εξελιχθουμε ειναι δεν χρειαζεται να μεινεις απλυτος μια ζωη για να το παιζεις jesus στα 30 σου υπαρχουν και αλλοι τροποι

οσο για αυτους που ανεφερες σαν προτυπα μπορει να ηταν ωραιοι και διασημοι αλλα τωρα ειναι διασημοι και μακαριτες

το θεμα δεν ειναι αν θα σε θυμουνται αλλα σαν τι θα σε θυμουνται σαν μια εξυπνη/σωστη/σοβαρη/εργατικη κτλ προσωπικοτητα ή σαν ενα κατασκευασμα του χολιγουντ?

οι σοφοι ανθρωποι αποφευγουν την φημη

οσο για το παχος και της αποφασεις που θα παρθουν για αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα και στο κατω κατω αν δεν πειραζει καποιον το παχος του γιατι να πρεπει να αποφασισει τι θα κανει απο την στιγμη που δεν θελει να αλλαξει ασε που παιζουν και ατομα με φυσιολογικο βαρος που γουσταρουν να εχουν παχουλο συντροφο

αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 28/10/2003 05:57:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 05:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ειχα εστω λιγη ομορφια απανω μου θα τα πλησιαζα πιο πολυ αλλα ειμαι κακασχημος για τα δικα μου δεδομενα
απο αποψη φιλε Αντρεα πας πολυ καλα και ειδικα για την ηλικια σου εχεις πολυ καλες αποψεις αλλα βαλε και λιγη αυτοπεποιθηση λιγο τσαμπουκα γιατι μια ζωη θα κανεις μονος σου βολτες με το ποδηλατο
το ξερω οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα αφου πλεον το να βρεις εναν ανθρωπο με μια μεση νοημοσυνη ειναι δυσκολο σαν να ψαχνεις να παρκαρεις στην Ν. Σμυρνη σε ωρα αιχμης,δυσκολοι καιροι για σοβαρη επικοινωνια.
χαλαρα ομως το ειπες και μονος σου
quote:
Εκει που οι φιλοι μου θα πανε για 678ή φορα στη καφετερια για να βρουν γκομενα,
και καραγκιοζης να γινεις αν δεν εχεις και λιγο μυαλο με την ξηροδερμια απο τον ζελε θα μεινεις και τους λεκεδες του καφε στα ρουχα αυτα ειναι και τα εφοδια των περισσοτερων εκει εξω τα οποια δεν νομιζω να αρκουν

παντως χαλαρα μικρος εισαι ακομα και μην νομιζεις ειναι και αλλοι συνομηλικοι σου που εχουν της ιδιες αποψεις με εσενα κοιτα και θα δεις.


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 19:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ηθελα να πω απλα τη γνωμη μου γι αυτο οσοι νομιζουν οτι θα πω καμια καινουρια θεωρια η τη συνταγη για το ελιξηριο της ομορφιας ας μη χανουν το χρονο τους διαβαζοντας τα παρακατω.
Ειμαι σε μια ηλικια(16) που ολοι υπακουνε στη μοδα και στην ιδεολογια της εποχης και που το βασικο προβλημα ειναι πως θα τα φτιαξει καθενας με μια οποιαδηποτε γκομενα.Βεβαια οχι οποιαδηποτε καθως πρεπει πρωτα να περασει διπλα τους για να δουνε αν εχει ωραιο κωλο(ο οποιος ειναι το βασικο κριτηριο για την ομορφια ενος κοριτσιου σημερα).Αν λοιπον ειναι ωραιος(μα βεβαια σημερα εχουν και οι κωλοι ομορφια)προχωρανε ακομα και αν δεν την εχουν δει καλα απο μπροστα.Α ξεχασα,κοιτανε και αν φοραει string διοτι αν δεν φοραει τοτε ειναι μαμοθρευτο.Επισης πρεπει καθε μερα να πηγαινει στη καφετερια με 3 τοννους makeup και με μινι φουστα(και κατα προτιμηση να ειναι ξανθια).Με τη σειρα της το κοριτσι κοιταει αν εχει και το αγορι ωραιο κωλο,αν εχει μηχανακι,αν φοραει ξεβαμμενα(βαμμενα ουσιαστικα)και κολλητα παντελονια,αν εχει το μαλλι τιγκα στο ζελε(αμα ειναι και βαμμενο τοτε παιρνει bonus),αν καπνιζει,αν εχει ψιλογραμμενο το σχολειο,αν κανει σουζες με το μηχανακι και φυσικα αν ειναι μαγκας.Αν και απο τις δυο πλευρες αυτα τηρουνται τοτε εχει δημιουργηθει το τελειο ζευγαρι.
Αν σε 3 χρονια υπαρχει η αντιληψη οτι αν πεσεις στη θαλασσα γυμνος θα βρεις μια γοργονα και θα τα φτιαξεις μαζι της,τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα αρχισουν να βουτανε ολοι.
Εγω απο την αλλη ειμαι εντελως διαφορετικος ευτυχως.Εκει που οι φιλοι μου θα πανε για 678ή φορα στη καφετερια για να βρουν γκομενα,εγω θα παρω το ποδηλατο και θα παω οπου με βγαλει μονος μου.Πολλες φορες παω σε μια ερημικη παραλια και καθομαι πανω στα δεντρα και περιμενω μεχρι να βγουν τα χρωματα του ηλιοβασιλεματος και τα αστερια.Εχω γνωρισει κοριτσια που ενω κανονικα θα θεωρουνταν σαυρες και μαμοθρευτα εμενα μου φαινονται απιστευτα ομορφα και ειναι πιο εξυπνα απο ολους τους φιλους μου μαζι.Αν ειχα εστω λιγη ομορφια απανω μου θα τα πλησιαζα πιο πολυ αλλα ειμαι κακασχημος για τα δικα μου δεδομενα και ετσι δεν προκειται να κανω κατι παραπανω απο το να τους μιλαω σπανια.Αλλα ασχετως με αυτο,θελω να πω πως(για μενα τουλαχιστον)μετραει η εσωτερικη ομορφια.Αν μου αρεσει αυτη,τοτε ακομα και κακασχημο να ειναι το κοριτσι,εγω θα την βλεπω σαν τη Θεα Αφροδιτη και θα το πιστευω οτι πραγματι ειναι ετσι.Και φυσικα αν ξερω οτι με αγαπαει πραγματικα δεν με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι.Και κατα ενα παραξενο τροπο τα κοριτσια που θεωρουνται μαμοθρευτα και τετοια,ουτε αυτα νοιαζονται για τις ηλιθιοτητες που νοιαζονται οι ¨γκομενες¨και εχουν δικο τους μυαλο και δικια τους γνωμη για να κρινουν τον εαυτο τους και τους αλλους.
Αυτο το φαινομενο δεν ξερω αν παρουσιαζεται και στις μεγαλυτερες ηλικιες,να κανεις κατι επειδη το κανουν ολοι και να μην σκεφτεσαι τι ειναι καλυτερο για σενα,και να ακολουθεις τις μαζες σαν ζομπι.Αν γινεται,τοτε θα κλειστω ακομα περισσοτερο στον ευατο μου και θα προσπαθησω να κρατησω ταυτοχρονα ενα ανοιχτο μυαλο οπως τωρα.Σιγουρα καθενας εχει τη γνωμη του και κανει οτι θελει αλλα δεν γινεται να εχουν ολοι την ιδια γνωμη.Φανταστειτε οτι δεν εχω ουτε κινητο(που στην ηλικια μου ειναι αμαρτια να μην εχεις).Αφου δεν το χρειαζομαι τι να το κανω,να το παρω για να στελνω ασκοπα μηνυματα καθε 3 και λιγο ή για να το παιζω και καλα πως το δικο μου τραβαει φωτογραφιες και να τραβαω οτι βλακεια δω;Χιλιες φορες μονος μου και να αναλυω οσο περισσοτερο μπορω τον εαυτο μου παρα να αρχιζω να ψαχνω ποια εχει τον ωραιοτερο κωλο(απο χαρακτηρα και μυαλο δεν μας νοιαζει ομως τι εχει,αρκει ο ωραιος κωλος).Ζωωωωωωωαααααααααααααααα......



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 20:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου εχεισ δικιο που το βλεπεισ ετσι.Αυτο γινεται γιατι στα 16 σου ψαχνεις για ενα κοριτσι στην ιδια ηληκια με σενα.Δυστυχως τα περισσοτερα κοριτσια απο 15 εως 20 κοιταζουν την εμφανηση σ,ενα αγορι.Μια γυναικα στα 30 πιστεψε με κρινει εντελως διαφορετικα.Θελει να βρει καποιον που να εχει καλο χαρακτηρα να εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα και να ειναι ικανοι να την στηριζουν.Εχεις πολυ χρονο ακομη για να βρεις αυτο που θελεις.Για καθε ανθρωπο υπαρχει το αλλο μισο.Δεν πιστευω οτι εισαι τοσο ασχημος οσο λες ολοι εχουν πανω τους κατι ομορφο πουλιγοι μπορουν να το δουν.Μαλλον εσυ δεν νιωθεις καλα με τον εαυτο σου.Να εχεις αυτοπεποιθηση και να αγαπησεις τον εαυτο σου για να σε αγαπησουν οι αλλοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

napol
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 21:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους napol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλοι μου γεια σας.
Θα ήθελα να θιξω ένα θέμα το οποιο με ενοχλεί και με προβληματίζει.
Το Θέμα της εξωτερικής μας εμφάνισης το οποίο οχι μόνο αποπροσανατολίζει από αλλά πράγματα που θα μπορουσαμε να ασχοληθουμε (και τα οποια σιγουρα μπορουν να βάλουν ένα λιθαράκι στην προσωπικότητα μας) αλλά το συγκεκριμένο θέμα ''βασανίζει'' την ψυχή μας και το μυάλο μας.


Περιμένω τα σχόλιά σας και της αποψεις σας για το θέμα

Καλησπερα ελπιδα ενδιαφερων το θεμα το οποιο εθεσες και σιγουρα οι απαντησεις θα ειναι πολλες και διαφορετικες Η ταπεινη μου γνωμη ειναι το ενα εξαρτιεται απο το αλλο ενας ανθρωπος που φροντιζει το σωμα του οπως την ψυχη του φανταζομαι οτι ειναι το ιδιο υγιες απο εναν που φροντιζει την ψυχη του οπως το σωμα του.Αυτο ομως διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο και σιγουρα ολοι μας εχουμε δει ανθρωπους που δινουν σημασια μονο στο ενα απο τα δυο και αυτο εχει ως αποτελεσμα να του δινουν μεγαλυτερη σημασια και να χανουν μεγαλο μερος απο το αλλο.Ετσι λοιπον καλο θα ηταν να τα φροντιζουμαι και τα δυο οσο τους πρεπει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 21:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΧΕΙΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΔΟΥΛΗ ΣΤΟ <<ΦΟΒΕΡΟ ΤΕΡΑΣ>> ΤΗΝ ΜΟΔΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ 2 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ, ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΘΝΗΤΗΗ ΣΚΥΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΚΥΜΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ.ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ.


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

napol
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 22:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους napol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλε μου εχεισ δικιο που το βλεπεισ ετσι.Αυτο γινεται γιατι στα 16 σου ψαχνεις για ενα κοριτσι στην ιδια ηληκια με σενα.Δυστυχως τα περισσοτερα κοριτσια απο 15 εως 20 κοιταζουν την εμφανηση σ,ενα αγορι.Μια γυναικα στα 30 πιστεψε με κρινει εντελως διαφορετικα.Θελει να βρει καποιον που να εχει καλο χαρακτηρα να εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα και να ειναι ικανοι να την στηριζουν.Εχεις πολυ χρονο ακομη για να βρεις αυτο που θελεις.Για καθε ανθρωπο υπαρχει το αλλο μισο.Δεν πιστευω οτι εισαι τοσο ασχημος οσο λες ολοι εχουν πανω τους κατι ομορφο πουλιγοι μπορουν να το δουν.Μαλλον εσυ δεν νιωθεις καλα με τον εαυτο σου.Να εχεις αυτοπεποιθηση και να αγαπησεις τον εαυτο σου για να σε αγαπησουν οι αλλοι.

Καλησπερα κατια υποθετω οτι εισαι κοντα στα 30 γι αυτο και η αποψη σου για το κρητιριο με το οποιο επιλεγουν οι γυναικες αυτης της ηληκιας Θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι τα κρητιρια ειναι διαφορετικα απ οτι στα κοριτσακια Σιγουρα υπαρχουν γυναικες που σκεφτονται οπως ακριβως ειπες αλλα πιστευω οτι υπαρχει και η πλευρα των γυναικων που εχουν ως πρωτο κρητιριο τον παραγωντα χρημα και δυστηχως ειναι παρα πολλες. Σου ευχομαι κατια να μην εισαι σε αυτη την κατηγορια γυναικων που εχωντας ως κρητιριο το χρημα καταπατουν οι και πολλες φορες δημιουργουν ψευτικα και πολυ προσορινα συνεσθηματα και αυτα οταν καταπηεζονται αργα η γρηγορα τιμωρουν με τη σειρα τους την ψυχη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αντρέας
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 21:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αντρέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην να ευχαριστησω πραγματικα τον-την endorama και την κατια επειδη μου απαντησαν εστω.
Endorama μακαρι να μπορουσα να κανω βολτες μονος μου με το ποδηλατο για παντα
Κατια ακομα και να με δεις και να μου πεις οτι ειμαι ο πιο ομορφος(αχαχαχαχαα) εγω πιστευω οτι το αντιθετο αρα δεν αλλαζει τιποτα.Σωστα μαντεψες θεωρω τον εαυτο μου ενα μηδενικο αλλα ειμαι ετσι κατι χρονια τωρα και εχω μαθει να ζω ετσι.
Βεβαια πρεπει να ομολογησω οτι χαρηκα οταν ειδα οτι υπαρχει εστω και ενας ανθρωπος που συμφωνει με εμενα.Και παλι ευχαριστω(και αυτους που το διαβασαν).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 01:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μηπως ακους πολυ punk φιλε μου? ουτε εγω που μεγαλω(νω)σα με punk δεν εκανα ετσι στην ηλικια σου
ο μηδενισμος σε ολο του το μεγαλειο
Handing out all by myself
I don't want to be with anybody else

προτιμω ομως το
Now when you're feelin' low
And the fish won't bite
you need a little bit o'soul
To put you're right
you're gotta make like you
Wanna kneel and pray
And then a little bit o'soul
Will come your way

Now when you're girl has gone
And you're broke in two
You need a little bit o'soul
To see you through
And you rase the roof
With your rock and roll
You'll get a lot more kicks
With a little bit o'soul

And if you're party falls
'Cause there's nobody groovin'
A little bit o'soul and
It really starts movin' yeah!
Now when you're in a mess
And you feel like cryin'
Just remember this little
song of mine
And as you walk through life
Tryin'to reach you're goal
Remember what say 'bout
A little bit o'soul

φιλε μου ειμαστε οτι νομιζουμε για τον εαυτο μας δεν θα σου πω εγω πως εισαι και για να παω στο αλλο ακρο
I've seen you in the mirror
When the story began
And I fell in love with you
I love yer mortal sin
Yer brains are locked away
But I love your company
I only leave you when you got no money
I got no emotions for anybody else
You better understand I'm in love with my self
My beatiful self

A no feelings a no feelings
A no feelings
For anybody else

το οποιο το προτιμω


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αντρέας
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 19:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αντρέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
endorama δεν ακουω punk(δεν μου αρεσει καθολου).
Απλα ετσι ειμαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 20:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE ANDREA,
PES ME (YPERVOLIKA) EYSIGKINITI, ALLA OTAN DIAVASA TA LOGIA SOU DAKRYSA,(SORRY, POLY MELO, ALLA EIMAI EYAISTHITO PLASMA KATA VATHOS!!),GIATI MOU THYMISES POSO SKLIRI EINAI I EFIVEIA. TO (ANAPOFEYKTO, ALLA EYTYXWS METAVATIKO) STADIO TIS ZWIS POU OLOI PSAXNONTAI, OLOI PROSPATHOUN NA VROUN TON EAYTO TOUS KAI NA GINOUN APODEKTOI VASANIZONTAS TO MYALOUDAKI TOUS ME ENA SWRO ANASFALEIES..KAI, PISTEPSE ME: SE AYTIN TIN ILIKIA, OLOI EXOUN ANASFALEIES...DEN SOU LEW OTI KATHWS MEGALWNOUME TA PRAGMATA GINONTAI KALYTERA, PREPEI NA TO DOULEPSOUME. ALLA OTAN KAPOIA STIGMI KATAFEREIS KAPOIA PRAGMATA STIN ZWI SOU POU SE GEMIZOUN (KAI DEN ENNOW NA RIKSEIS TIN TADE GKOMENA) KI AISTHANTHEIS PERIFANOS GIA AYTA POU EXEIS KANEI KAI MPOREIS NA KANEIS, THA KOITAXTEIS STON KATHREFTI KAI THA SOU ARESEI AYTO POU ANTIKRIZEIS.
THA SYMFWNISW ME TO FILO/FILI POU EIPE OTI MIA MERIDA GYNAIKWN (KAITI EXOUN AFISEI PISW TOUS TIN EFIVEIA PRO POLLOU) ELKONTAI APO TO XRHMA, TO STATUS (TI APAISIA LEKSI, THEE MOU!) KLP...KAI DEN THA PW OTI OLES AYTES EXOUN IQ PATATAS, GIATI SYMVAINEI KAI STIS PIO EKSYPNES APO MAS...ANASFALEIES EXOUN, KAI PERIMENOUN APO ENAN TRITO NA TOUS KALYPSEI TA KENA. SYMVAINOUN AYTA...
ALLA TOULAXISTON APO TI DIKI MOU EMPIREIA, AYTO POU EXW KATALAVEI (KI AKOMA MATHAINW, MI NOMIZEIS. TO 'PSAKSIMO'DEN TELEIWNEI POTE) EINAI OTI I PLOIOPSIFIA TWN ENILIKWN GOITEYETAI PERISSOTERO APO MIA SEXY PROSWPIKOTITA, PARA ENA SEXY SWMA...KAI O NOWN NOEITO. KAI MIA THELKTIKI PROSWPIKOTITA PROYPOTHETEI YGIH AYTOPEPOITHESI, APODOXI TOU EAYTOU MAS KAI TWN ALLWN KAI AGAPI GIA TI ZWI KAI TOUS ANTHRWPOUS. PISTEPSE ME, ENAS XAROUMENOS ANTHRWPOS EINAI APISTEYTA GOITEYTIKOS!!!
MAKARI AYTA POU KSERW TWRA NA TA EIXA KATALAVEI NWRITERA, GIATI KI EGW PERASA TIN EFIVEIA MOU MES STIN ANASFALEIA...ENAS THEOS KSEREI POSES DIAITES EKANA, KAI POSO AFISA TON EAYTO MOU NA VASANISTEI GIA M...KIES...TI KATAFERA? NA ANARRWNW STA 24 MOU APO XRONIA ANOREKSIA, AFOU KATALAVA EPITELOUS OTI TA PSIFIA TIS ILIKIAS MOU ANTISTROFWS SE VAROS...TELIKA DEN EINAI TO KLEIDI TIS EYTYXIAS!! BETTER LATE THAN NEVER.
KAI KATI TELEYTAIO: I EMFANISI EINAI TO PRITYLIGMA, KAI SAFWS EINAI TO PRWTO PRAGMA POU TRAVAEI TO MATI. AYTO OMWS DEN SIMAINEI OTI OLA TA SOKOLATAKIA PREPEI NA XOUN SWN KAI KALA TI FATSA TIS JOKONTAS PANW GIA NA MAS ARESOUN..TO GOUSTO EINAI POLY PERIERGO PRAGMA!! MOU XEI TYXEI STO PARELTHON NA ERWTEYTW ANDRA 100+ KG, KAI OLOI NA ME RWTOUN TI KANW EGW MAZI TOU....I APANTISI? VLEPE PROIGOUMENES PARAGRAFOUS.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αντρέας
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 01:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αντρέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ αγαπημενη inandabove να ξερες ποσο ωραια με εκανες να νιωσω.Δεν περιμενα ποτε να μου απαντησει ανθρωπος 24 χρονων και κοπελα κιολας.
Το οτι εισαι τοσο ευαισθητη ειναι πολυ καλο γιατι καταλαβαινεις τα παντα σε μεγαλυτερο βαθος απ οτι οι αλλοι.Και εγω ετσι ειμαι.Το οτι δακρυσες μου φαινεται πολυ κουφο(δεν φανταζομουν οτι λεγοντας τη γνωμη μου θα εκανα καποιον να δακρυσει)αλλα αφου ετσι ενιωσες καλα εκανες.
Τωρα αν κρινω απο αυτα που μου λες τα πραγματα θα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν σε αρκετα χρονια απο τωρα,πραγμα που δεν με συμφερει.
Μερικες φορες αναρωτιεμαι πως θα καταντισω.Οχι πως με ενδιαφερει αλλα περναει και αυτη η σκεψη που και που.
Τουλαχιστον εσυ καταλαβες τα λαθη σου και τωρα σκεφτεσαι με καθαροτερο μυαλο.Αργοτερα μπορει να καταλαβεις και τα λαθη που κανεις τωρα(αμα κανεις) τα οποια σου φαινονται σωστα.
Σε ευχαριστω παααααρα πολυ για οσα εγραψες.Μερικα μπορει να μου φανουν χρησιμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 13:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν περιμενα ποτε να μου απαντησει ανθρωπος 24 χρονων
φιλε αντρεα δεν εχει σημασια η ηλικια και εγω ειμαι 28 και τι με αυτο? δεν ειναι θεμα μονο ηλικιας ειναι και τι μυαλα κουβαλαει ο καθενας ξερεις ποσοι συνομηλικοι μου εχουν αποχαυνωθει με ηλιθια πραγματα? και εσυ για 16 εισαι αρκετα σωστος


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αντρέας
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 01:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αντρέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλα νομιζω οτι οι μεγαλοι δεν εχουν χρονο και ενδιαφερον για τους μικρους(οπως εχω καταλαβει πολλες φορες).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 21:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε ,σχεδόν συνομίληκε, αντρέα...

δεν είχα σκοπό να γραψω αλλα αυτα που είπες με άγγιξαν και θέλω να σου πω λίγο κα τηδική μου οπτική .
πρώτον βάλε πολύ καλά στο μυαλό σου αυτο που είπε ο/η endorama

quote:
φιλε αντρεα δεν εχει σημασια η ηλικια
και σε καμία περίπτωση να μην αισθάνεσαι μειονεκτικά μπροστά σε έναν μεγαλύτερο . σε πολλες περιπτωσεις η ηλικία δεν σημαίνει απολύτως μα απολύτως τίποτα εκτος απο παραπάνω εμπειρίες .

quote:
Αυτο το φαινομενο δεν ξερω αν παρουσιαζεται και στις μεγαλυτερες ηλικιες,να κανεις κατι επειδη το κανουν ολοι και να μην σκεφτεσαι τι ειναι καλυτερο για σενα,και να ακολουθεις τις μαζες σαν ζομπι.
δυστυχώς απότι παρατηρώ αυτό γίνεται... οι περισσότεροι είναι απλως μερμήγκια που ακουλουθούν το ένα πίσω απο το άλλο και το μόνο που ήρθαν να κάνουν είναι να διαιωνίσουν το είδος,έχοντας την ψευδαίσθηση ότι "ζούν"...

συμφωνώ με αυτα που είπες για τους συνομιλήκους μας...πράγματι μερικες φορες μου έχει τύχει να θελω να ταρακουνήσω τόσο δυνατα φίλους μου ωστε να ξυπνήσουν και να δουν λίγο παραπέρα . αυτό το " Ζώααααααααα " το έχω πει πολλες φο΄ρες απο μέσα μου ( βέβαια συνήθως χρησιμοποιώ το " πίθηκοι" :):):) )

δεν ξέρω κατα πόσο η εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου είναι και η αντικειμενική αλλα όπως και καποιος ανεφερε δεν έχει σημασία . δεν έχει σημασία , για μας , πως είναι πραγματικα τα πράγματα αλλα πως εμείς τα βλέπουμε . αν λοιπόν θεωρείς τον εαυτό σου ένα μηδενικό δεν μπορεί κανείς να σε βοηθήσει παρα ο εαυτός σου .και πρόσεξε...αν θεωρείς τον εαυτό σου ένα μηδενικό για πολύ ίσως στο τελος να γίνεις πραγματικα ένα μηδενικό και τότε θα είναι πολύ πιο δύσκολατα πραγματα για βελτίωση . κοίτα...ξέρω πως στην πραξη όλα αυτα που λεμε είναι δύσκολα . κανείς δεν είπε πως μπορουμε να αλαζουμε νοοτροπία σε μία μέρα...
το θεμα είναι όταν κλείσεις τον υπολογιστή σου να μην ξεχασεις όλα αυτα και να μη σκεφτείς ότι είναι ματαια . έτσι ποτε δεν πρόκειται να κανεις κατι... το θεμα είναι να σταθείς μπροστα στον καθρεύτη να δακρύσεις και να υποσχεθείς στον εαυτό σου ότι θα προσπαθήσεις . πότε ? τώρα ! πήγαινε στον καθρεύτη και αγκαλιασε τον εαυτό σου όσο επωδυνο και αν είναι αυτό . τώρα είναι η ώρα για αλλαγή όχι αύριο... και μόνο το ότι μπαίνεις εδωμεσα σημαίνει ότι καθε άλλλο παρα μηδενικό είσαι . δεν ξέρω...μα νομίζω πως θα κανεις πολύ καλό στον εαυτό σου έτσι . βέβαια παντα θα υπάρχουν εκείνοι πουθα σε πληγώνουν αλλα τί να κανουμε ? όσο κοινότυπο και να ακούγεται , έτσι είναι η ζωή . αυτοί είναι για λύπηση γιατί σημαίνει πως και αυτοί το μόνο που έχουν είναι το εξωτερικό .

πόσο δίκιο εχει η καλή μας silverwoolf όταν λεει πολύ όμορφα

quote:
Όλοι φοβούνται την απόρριψη, πολύ περισσότερο όμως αυτός που την βιώνει για λόγους που δεν μπορεί να ελέγξει. Αυτό είναι που πληγώνει την ψυχή, και αυτές οι βαθιές πληγές αφήνουν άσχημες ουλές...
Ακόμα και να έχεις στήριξη από το περιβάλλον σου, και κάποιους φίλους που σε αγαπούν όπως είσαι.
Όσο και αν βροντοφωνάζεις ότι δεν έχει σημασία η γνώμη του καθενός.
Όσο και αν χαμογελάς στις προσβολές και κακοήθειες.
Κάτι σκληραίνει (ή πεθαίνει...) μέσα σου.
Μαθαίνεις να ζείς με αυτό. Προσπαθείς να επουλώσεις όσο το δυνατόν καλύτερα τις πληγές σου.
Mε την καρδιά να τρέμει στυλωνεσαι να συναντήσεις το βλέμμα του κόσμου ξανά, ελπίζοντας ότι δεν θα ξαναπληγωθείς αμέσως, γιατί ξέρεις ότι πάντα υπάρχουν και αυτοί που δεν θα σε κρίνουν μόνο με το πρώτο βλέμμα...

Από καρδιάς


αλλα τί να κανεις?...δεν μπορείςνα τα αποφεύγεις όλα αυτα . όσο θα ζούμε θα πληγωνομαστε και θα πεφτουμε αλλα είναι στο χερι μας να ξανασηκωνόμαστε παρα το ότι καποιες εκδορες θα μείνουν για παντα στο δερμα μας...


και εγω προσωπικα έχω βασανιστεί με αυτό το θεμα παρόλο που δεν θεωρω τον εαυτό μου άσχημο εξωτερικά παρα απλως μέτριο ίσως και λίγο παραπάνω. πολλές φορες έχω σκεφτεί... " μακαρι να με πρόσεχε εκείνη...ίσως αν ήμουν πιο όμορφος ... " και τα σχετικα αλλα ύστερα σκεφτομαι το εξής : όχι δεν αλάζω τίποτα πανω μου... ξερεις γιατί ? γιατί το ότι είμαι αυτος που είμαι το οφείλω σε όλες τις συνιστώσες του εαυτούμου , συμπεριλαμβανομένου και της εξωτερικής εμφάνισης . ίσως αν ήμουν "μοντέλο" να επικετνρωνόμουν σε άλλα και να μην είχα ιδέα για όλα όσα σκεφτομαι τώρα και εντελει να ήμουν ένας εντελως διαφορετικός άνθρωπος . σκεψου το και αυτό...

και σε παρακαλω προσπάθησε να πετάξεις απο πανω σου αυτήν την μεμψιμοιρία... είναι φαύλος κύκλος . θα δεις ότι σιγα σιγα θα νιωθεις καλύτερα...

υγ : μην νομίζεις πως κιεγω τα έχω ξεπεράσει όλα αυτα...και εγω έχω πεσει στην παγίδα της εξωτερικής εμφανισης έστω και για λίγο , κι εγώ έχω πει στους φίλους μου " πωπω , τί κώλος είν'αυτος ! " , κι εγω έχω ζήσει στιγμες "μηδαμινότητας" ( ευτυχώς ελάχιστες )... απλά προσπαθω . προσπαθω... είμαι σε καλό δρόμο , και πιστεύω πως αν προσπαθείς να γίνεσαι καλύτερος τότε πράγματι θα γίνεσαι...


πωπω...πάλι πολλα είπα



"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"

Edited by - T-SEEKER on 04/11/2003 22:00:36

Edited by - T-SEEKER on 04/11/2003 22:05:30

Edited by - T-SEEKER on 04/11/2003 22:08:19

Edited by - T-SEEKER on 04/11/2003 22:13:51

Edited by - T-SEEKER on 04/11/2003 22:15:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 22:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλα νομιζω οτι οι μεγαλοι δεν εχουν χρονο και ενδιαφερον για τους μικρους(οπως εχω καταλαβει πολλες φορες).

Χμμμμ... Οι μικροί εχουν χρόνο για τους μεγάλους ?????

Ορισμένοι απο εμάς εχουν κάνει μικροί....
Οι μικροί ομως ... δεν εχουν κάνει μεγάλοι...

tsekker τι βλέπουν τα μάτια μου .... εσύ εδώ...


Τι προβλήματα εχετε φίλοι μου..?? Ορίστε ενας μεγάλος που ενδιαφέρεται για σας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 22:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου, η εξωτερική εμφάνιση δείχνει κατά ένα μεγάλο μέρος το μέσα μας, μα, δεν είναι αρκετή από μόνη της. Το δύσκολο είναι να αγαπήσουμε αυτό που είμαστε και μέσα και έξω μας. Τη στιγμή που θα το κάνουμε, τότε και μόνο τότε, θα συνειδητοποιήσουμε πόσο ωραίοι είμαστε, έτσι ακριβώς όπως είμαστε - γιατί αλλοίμονο! αν είμασταν όλοι ίδιοι! - και η ψυχούλα μας θα λάμψει μαζί με το προσωπάκι μας και τα όποια κιλά μας. Αναθεματισμένα πρότυπα, που κρατάνε τις ανθρώπινες σχέσεις μακρυά... Οπως και να΄χει, πρέπει να το φροντίζουμε το σώμα μας και να το αναδυκνείουμε όσο καλύτερα μπορούμε, όπως θέλουμε να κάνουμε και με το μυαλό μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακούστε λοιπόν να σας πώ και εγώ τη γνώμη μου για την ... εξωτερική εμφάνιση...

Η όμορφη εξωτερική εμφάνιστη δεν είναι μόνιμη σε ολη μας τη ζωή.
Αλλοι ειναι όμορφοι σε μικρή ηλικία και σύντομα χάνουν τη ομορφιά τους, αλλοι άσχημοι αποκτούν γοητεία σε μεγαλύτερη ηλικία.

Οπωσδήποτε σας λέω οπωσδήποτε η εξωτερική εμφάνιση παίζει σημαντικό ρόλο στη ζωή μας, στην προσωπικότητα μας και μην αυταπατάσθε οτι δεν παίζει.
Πηγαίνοντας κάπου να εργασθείτε το πρώτο πράγμα που ζητά κάποιος είναι να σας δεί και μετά ολα τα υπόλοιπα.
Βλέποντας κάποιον στο πρόσωπο μπορείς να κοιτάξεις την ψυχή του. Βλέποντας ομως την ψυχή του δεν μπορείς να δείς το πρόσωπο του.

Αυτά για την αρχή.
Πάντα στη διάθεσή σας.
ALLZZARO

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πηγαίνοντας κάπου να εργασθείτε το πρώτο πράγμα που ζητά κάποιος είναι να σας δεί και μετά ολα τα υπόλοιπα
γιαυτο δεν βρισκω δουλεια?
allzzaro τι προτεινεις? λες να αρχιζω να φοραω μασκες? μαλλον με βλεπω να τρεχω για πλαστικη


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιαυτο δεν βρισκω δουλεια?
allzzaro τι προτεινεις? λες να αρχιζω να φοραω μασκες? μαλλον με βλεπω να τρεχω για πλαστικη

Δεν έγινα μάλλον κατανοητός.

Οταν λέω εξωτερική εμφάνιση δεν εννοώ το να είναι κάποιος εκ γεννηθείς του όμορφος.
Εννοώ να είναι εμφανήσιμος.

Προτείνω λοιπόν οσο είναι νωρίς να προσέχει κάποιος τη διατροφή του, τα κιλά του, τον τρόπο που ντύνεται, τον τρόπο που φέρεται, ανήκει και αυτό στην εξωτερική εμφάνιση.

Η συντήρηση του σώματος αλλά και του πνεύματος πρέπει να ξεκινά απο νεαρή ηλικία ωστε στο μέλλον τα εμφανησιακά προβλήματα να είναι λιγότερο ορατά.
Δεν χρειάζονται ούτε πλαστικές ούτε μάσκες.
Η διατροφή και η άσκηση παίζουν το σημαντικότερο ρόλο.
ALLZZARO

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αντρέας
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 00:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αντρέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε t-seeker

Καταρχην δε νιωθω μειονεκτικα σε εναν μεγαλο(αυτο ελειπε).Απλα νιωθω αδιαφορος οπως και αυτος για μενα(σαν να μη τον βλεπω δηλαδη).
Σοφα τα λογια που λες και τα εχω πει και εγω πολλες φορες μεσα μου αλλα μου φαινεται εχω φτασει στο τελευταιο σταδιο της μαυριλας και εχει εξαφανιστει καθε ιχνος θελησης και πρωτοβουλιας μεσα μου.Καθε μερα ειναι ιδια με τη χθεσινη και καθε πρωι ειναι απλα μια αντιστροφη μετρηση προς τη νυχτα(σε τετοιο σημειο εχω φτασει τρομαρα μου).Ειναι και μερικες μερες που σπαει η μονοτονια αλλα ειναι τοσες λιγες που δεν αξιζει να τις παιρνεις στα σοβαρα.

Ξερεις ομως τι με προβληματιζει;Οτι καποτε ημουν το ακριβως αντιθετο απο αυτο που ειμαι τωρα και δε ξερω τι εγινε και καταντισα ετσι.Οσες φορες κι αν προσπαθησα να το βρω δε καταφερα τιποτα και δε ξερω και τι να κανω για να ξαναγινω ετσι.Καποτε ξυπναγα και καθε μερα ηταν εντελως διαφορετικη απο τις αλλες.Περπαταγα και κοιταζα τον ηλιο και χαιρομουνα χωρις λογο.Και οι φιλοι μου μου μιλαγανε διαφορετικα και εγω τους μιλαγα διαφορετικα και ολα πηγαιναν απο το καλυτερο στο ακομα καλυτερο.
Και μια μερα ξαφνικα αρχισε η παρακμη και χωρις να το καταλαβω εγινα ετσι.Τωρα περπαταω και κοιταω μονιμως το δρομο.Βεβαια εχει πεθανει ο πατερας μου και ισως αυτο να με εχει επηρεασει υποσυνειδητα χωρις να το εχω καταλαβει και γι αυτο να ειμαι ετσι.Εχω ομως την αισθηση οτι εγω φταιω που εγινα ετσι και οχι οι γυρω μου η ο πατερας μου.
Ελπιζω καποια μερα να ξυπνησω και να ξανανιωσω τοσο ωραια με τον εαυτο μου οσο παλια.Ευχαριστω για οσα εγραψες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 02:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βεβαια εχει πεθανει ο πατερας μου και ισως αυτο να με εχει επηρεασει υποσυνειδητα χωρις να το εχω καταλαβει και γι αυτο να ειμαι ετσι.Εχω ομως την αισθηση οτι εγω φταιω που εγινα ετσι και οχι οι γυρω μου η ο πατερας μου.

....οταν ημουν στη σχολη εκανα παρεα με μια κοπελα που ειχε πολυ ομορφα ποδια/μα καθολου ευαισθησια (τακτ).
Ενα απογευμα με περιμενε μια φιλη κατω στην εισοδο της σχολης - ηταν συμμαθητρια απο το λυκειο..-ηταν χοντρη μα πολυ ομορφη και καλοψυχη.
τις συστησα και η πρωτη εφυγε...την επομενη,στη σχολη,με ρωτησε κατι που ακομη με κανει να θυμωνω μαζι της μα εχω πια καταλαβει τι ακριβως εννοουσε (την εχω συγχωρεσει)
"πως μπορεις και κανεις παρεα με χοντρους ανθρωπους;"
....δεν ηξερα τι να της απαντησω....
μα στεναχωρεθηκα πολυ που ηταν αδικη με μια ψυχη τοσο πονεμενη οσο η αλλη φιλημου.
να πω γιατι το αναφερω αυτο.
η πρωτη ηταν αδυνατη οχι ομορφη αντικειμενικα μα με μια τεραστια ιδεα για τον εαυτο της /καθοτι παιδι χωρισμενων γονιων ειχε μαθει να επιβιωνει και ειχε αρκετο θρασος.
η αλλη ηταν μια απλη κοπελα που οταν ο μεγαλος της αδερφος εμεινε παραλητος - σωθηκε απο θαυμα απο ενα τραγικο τροχαιο στρατιωτων, που ακομη θυμαμαι...-εβαλε τοσα πολλα κιλα και εθαψε την εικονα της προσπαθωντας να ξεχασει την θλιψη της...
η ειρωνια ειναι πως δεν καταφερε να γιατρεψει τον θλιψη της ενω ο αδερφος της μετα απο απειρες φυσιοθεραπειες(ειχε μεινει παραλητος απο τη μεση και κατω) ξαναπερπατησε και μαλιστα παντρευτηκε την αποκλειστικη του κανοτας +οικογενεια!
...η εκεινη φιλη εγινε γνωστο μοντελο( μα τωρα "παπαλα") και η αλλη ειναι καπου σ'ενα ορεινο χωριο αφου δεν καταφερε να ασκησει το επαγγελμα που σπουδαζε τοτε...ουτε και να καταφερε να παντρευτει με τον αντρα της ζωης της..ο οποιος ηταν ενας ναυτικος και οταν γνωριστηκαν ηταν λιγες ωρες πριν εκεινος φυγει για παντα]

τα συμπερασματα δικα σας...(να πω οτι ετσι ακριβως ειναιη ιστορια δεν αλλαξα τιποτε./ετσι την εζησα..
απλα ειναι αλλη μια "ιστοριατμα"

φως!


Edited by - ΑΤΜΑ on 05/11/2003 02:15:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 04:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το πρότυπο του αντικειμενικά ωραίου είχε δοθεί εδώ και χιλιάδες χρόνια απο μας τους Έλληνες.
Αυτοί σίγουρα γνώριζαν τι είναι αρμονία .
Η αρμονία φαίνεται στη στάση και τα πρόσωπα.
Σήμερα το γυναικείο πρότυπο δεν έχει καμπύλες .
Προσέξτε όμως το αντρικό που είναι σχεδόν το ίδιο με το σημερινό.
Και μάλιστα και ανδρών προχωρημένης ηλικίας όπως ο Μαρσύας και ο Λαοκόων. (ποιός άνδρας στα 55 του δεν θα ήθελε να είναι έτσι;)
Και μια παρατήρηση για την Αφροδίτη:
Προσέξτε ότι το σώμα της είναι σώμα γυναίκας 20-40 ετών .
Οι καλλιτέχνες προφανώς αποδίδουν το κάλλος και στη διάσταση της διάρκειας .
Για σιλικόνες και φουσκωτούς φυσικά ούτε λόγος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 04:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλά χρήσιμα υπάρχουν στο σάιτ:
http://health.in.gr/narticle.asp?arcode=23214

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snuk
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 12:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snuk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
fainetai oti oloi osoi grafoun edo tous lene oloi kathe mera poso omorfoi einai. re ti blakeies lete oloi i eksoteriki emfanisi einai ipokeimeniko thema giati sti ditiki koinonia i omorfia exei kapoia stereotipa stin anatoli kapoia alla iparxei ayto pou leme natural beaty?o oscar wilde egrapse gia ton ntorian grey pou itan narkisos sas leei kati ayto?
oti exei oraio peritiligma exei kai oraio periexomeno?kante mia statistiki kai tha deite oti tha diapseyteite.Sti koinonia mas iparxei iperkatanalosi pigainte sta super market na deite ti ginetai to oti de exoume oloi tous koiliakous ton montelon ti simainei?oti de exoume igies soma?
dld an ego genithika asximos simainei oti tha eimai skata sa xaraktiras ?aytoi pou einai asximoi i xontroi exoun to kalitero xaraktira giati sti paidiki tous ilikia kai stin efibia perasan asximes stigmes kai theloun na simperiferontai stous allous me to kalitero tropo opos tha ithelan na simperiferthoun se aytous antitheta osoi einai omorfoi apoktoun mia aytopepithisi kai egoismo se megala megethi.de tha grapso alla apla anoikste ti tileorasi kai akouste ti lene osoi tous theoroun oraious stin elliniki koinonia ligoi apo aytous exoun anaptiksei to pneyma tous giati mallon oi omorfoi de to xreiastikan pote afou oti kai an ekanan to katafernan me tin eksoteriki tous emfanisi.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 21:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE SNUK/
KATARXIN, KALWS ORISES STO ESWTERIKA!
EXW TIN ENTYPWSI OTI PAREKSIGISES TA LEGOMENA TWN FILWN PARAPANW. KANEIS DEN EIPE OTI ENA WRAIO PERITYLIGMA EGGYATAI EXISOU OMORFO PERIEXOMENO, OPWS KAI MIA ASXIMI EMFANISI DEN SYNODEYETAI APARAITITWS APO KALO XARAKTIRA....
LES OTI OI XONTROI/ASXIMOI EXOUN TON KALYTERO XARAKTIRA (DILADI EISAI KI ESY ENAS APO AYTOUS POU KRINOUN TON SYNANTHRWPO TOUS APO TIN EMFANISI TOU??!!)....KAI TO EKSIGEIS LEGONTAS OTI I APORRIPSI TWN ALLWN TOUS EXEI VOITHISEI NA EKSELIXTHOUN SA XARAKTIRES, KAI NA MIN ANAPARAGOUN TIN IDIA APORRIPTIKI SYMPERIFORA....SE ENAN IDANIKO KOSMO OPOU OLOI OI ANTHRWPOI (KAI KYRIWS OI ASXIMOI, KATA TOUS ISXYRISMOUS SOU) EINAI ANWTEROI, AKOMPLEKSARISTOI KAI KALLIERGIMENOI, ISWS!!!!
I PRAGMATIKOTITA OMWS DEN EINAI TOSO APLI. SOVARA, DE SOU XEI TYXEI NA GNWRISEIS ASXIMOUS ANTHRWPOUS POU AKRIVWS LOGW TIS KOINWNIKIS APOMONWSIS, EINAI EKDIKITIKOI, DYSPISTOI KAI KAKENDREXEIS?? AN OXI, DWSE SE PARAKALW TOUS EGKARDIOUS XAIRETISMOUS MOU STON PLANITI ARI..

O XARAKTIRAS ENOS ANTHRWPOU DIAMORFWNETAI VASI POIKILWN PARAMETRWN, KAI MIA WRAIA I ASXIMI FATSA DEN EINAI ARKETI GIA NA KATHORISEI TO POIOS EISAI.
AYTA EIXA NA PW, ME FILIKI DIATHESI

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 23:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
O XARAKTIRAS ENOS ANTHRWPOU DIAMORFWNETAI VASI POIKILWN PARAMETRWN, KAI MIA WRAIA I ASXIMI FATSA DEN EINAI ARKETI GIA NA KATHORISEI TO POIOS EISAI.
χμ!! η φατσα δεν ειναι αρκετη για να καθορισει ποιος εισαι

οπως το ασχημοπαπο ισως?

αν ηταν διαφορετικα τα πραγματα θα με ειχαν κλεισει ισοβια για φονους αρκετων ανθρωπων οχι λογω προσωπου αλλα επειδη το εκανα


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 14:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ομορφιά είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό. Βέβαια αν παρατηρήσει κανείς τον δυτικό κόσμο, υπάρχουν κάποια πρότυπα, ανάλογα και την εποχή (χρονολογικά). Μάλιστα, τα πάντα είναι θέμα αναλογίας. και η ιδανική αναλογία, η οποία στο δυτικό κόσμο εκφράζει και την απόλυτη ομορφιά είναι κάτι σαν 1:0,634 (δεν θυμάμαι ποια είναι ακριβώς). Δηλαδή π.χ. όταν έχουμε να κάνουμε με το πρόσωπο, τότε αν η αναλογία του πλάτους της μύτης με το πλάτος των χειλιών μας, όταν τα βλέπουμε
ανφάς είναι κοντά σε αυτό το πρότυπο, τότε είμαστε όμορφοι. Αυτό είναι όλο....
Στον υπόλοιπο κόσμο όμως, υπάρχουν διαφορετικά πρότυπα ομορφιάς. Για αυτό άλλωστε και βλέπουμε κάποιες φιλές να πλαταίνουν τα χείλια τους μέχρι να κρεμάσουν τελείως, ή να μακραίνουν τους λαιμούς τους μεχρί να γίνουν σαν καμηλοπαρδάλεις κλπ.
Είναι γνωστό πως στην Ιαπωνία (ή στην Κίνα?) "δένανε" τα πόδια των κοριτσιώνε για να παραμείνουν μικρά, μέχρι παραμορφώσεως. Αν μία κοπέλα δεν είχε παραμορφωμένα πόδια, ήταν μάλλον δύσκολο να "βρεί γαμπρό" (όπως το λέμε εδώ).
Πάντως είναι μάλλον φανερό πως οι γυναίκες έχουν υποφέρει περισσότερο σε αυτό το κυνήγι των εκάστοτε πρότυπων ομορφιάς.
Ακόμα και σήμερα, οι γυναίκες ταλαίπωρούνται (τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται), προσπαθώντας να ισοροπήσουν πάνω σε 10ποντα+ τακούνια, προσπαθόντας συνεχώς να χάσουν (περιττά?) κιλά, κάνοντας χαλάουα (άουτς!),βάφοντας τη μούρη τους, φορώντας στριγκάκια, κορσέδες, κλπ κλπ...

Ας μας πει και μια κυρία τη γνώμη της πάνω σε αυτό.

Τέλος κάπου ακούστηκε πως οι χοντροί είναι τεμπέληδες...
Ε όχι! Αν σκεφτείς πόσους διάσημους (ας αρχίσουμε από αυτό) χοντρούς ανθρώπους που έχουν κάνει πραγματικά αξιόλογα πράγματα, θα καταρέυσει αμέσως αυτός ο ισχυρισμός.
Μichael Moore, Χατζιδάκης, Pavaroti, Marlon Brando. και άλλοι πολλοί...

Επίσης στα παλαιότερα χρόνια, όπως και στην αρχαία Ελλάδα, οι παχουλούλες είχαν την τιμιτική τους... Σύμβολο υγείας και καρπερότητας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 16:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ομορφιά είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό.
Σωστό!Όμορφο βλέπει κανείς αυτό που αγαπάει!
quote:
Βέβαια αν παρατηρήσει κανείς τον δυτικό κόσμο, υπάρχουν κάποια πρότυπα, ανάλογα και την εποχή (χρονολογικά).
Σαφέστατα!Κάποτε ήταν η Αφροδίτη της Μήλου,αργότερα ήταν η τάδε κυρία που διαμόρφωσε τη μόδα,σήμερα είναι τα μοντέλα εξωπραγματικά μεγάλου ύψους και επίσης εξωπραγματικά μικρού βάρους,αύριο ποιός ξέρει τί...
quote:
Μάλιστα, τα πάντα είναι θέμα αναλογίας και η ιδανική αναλογία, η οποία στο δυτικό κόσμο εκφράζει και την απόλυτη ομορφιά είναι κάτι σαν 1:0,634 (δεν θυμάμαι ποια είναι ακριβώς).

Όχι πάντα! Η αναλογία εκφράζει τη λειτουργικότητα και τη δομή ενός σώματος.Πχ,αν διαιρέσεις το ύψος σου με την απόσταση του αφαλού σου προκύπτει αριθμός κοντά στη χρυσή τομή Φ (τάδε έφη Leonardo Da Vinci)
quote:
Στον υπόλοιπο κόσμο όμως, υπάρχουν διαφορετικά πρότυπα ομορφιάς.
Ευτυχώς!
quote:
Πάντως είναι μάλλον φανερό πως οι γυναίκες έχουν υποφέρει περισσότερο σε αυτό το κυνήγι των εκάστοτε πρότυπων ομορφιάς.
Ακόμα και σήμερα, οι γυναίκες ταλαίπωρούνται (τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται), προσπαθώντας να ισοροπήσουν πάνω σε 10ποντα+ τακούνια, προσπαθόντας συνεχώς να χάσουν (περιττά?) κιλά, κάνοντας χαλάουα (άουτς!),βάφοντας τη μούρη τους, φορώντας στριγκάκια, κορσέδες, κλπ κλπ...

Κοίτα, είναι ταλαιπωρία τα τακούνια αν προσπαθήσεις να ανέβεις σκάλες φορτωμένη με ψώνια ή αν μείνεις όρθια πολλή ώρα.Όσο για τα υπόλοιπα "μέσα" καλλωπισμού,εκμεταλλεύονται αφ'ενός τη φυσική επιθυμία κάθε ανθρώπου να αρέσει,αφ'ετέρου δημιουργούν πλαστές ανάγκες για να κινείται το χρήμα.Όσο για τα υπόλοιπα είναι λίγο "τραβάτε με και ας κλαίω" ιστορία, εξαιρουμένης της χαλάουας...αουτς δε θα πεί τίποτα!
quote:
Ας μας πει και μια κυρία τη γνώμη της πάνω σε αυτό.
Μόλις την είπα!
quote:
Ε όχι! Αν σκεφτείς πόσους διάσημους (ας αρχίσουμε από αυτό) χοντρούς ανθρώπους που έχουν κάνει πραγματικά αξιόλογα πράγματα, θα καταρέυσει αμέσως αυτός ο ισχυρισμός.
Μichael Moore, Χατζιδάκης, Pavaroti, Marlon Brando. και άλλοι πολλοί...

Από πότε το βάρος επηρεάζει τη δημιουργικότητα?

quote:
Επίσης στα παλαιότερα χρόνια, όπως και στην αρχαία Ελλάδα, οι παχουλούλες είχαν την τιμιτική τους... Σύμβολο υγείας και καρπερότητας
Αυτό το εκλαμβάνω σαν φιλοφρόνηση! Αν και δυστυχώς δε ζούμε στην αρχαία Ελλάδα!

Το δια ταύτα της υπόθεσης είναι ένα: να προσπαθείς να διορθώνεις τα ελαττώματά σου και να χαίρεσαι για τα προτερήματά σου! Αν φαίνεσαι όμορφος στα μάτια τα δικά σου,τότε για όλον τον κόσμα θα είσαι ακαταμάχητος!
Παραλίγο να το ξεχάσω! Φίλε μου Αντρέα χρόνια πολλά σου και σε όσους/όσες γιορτάζουν σήμερα!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy