ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Από χώρος διαλόγου, χώρος παραλόγου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 18:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να σου πω αγαπητή Narkissa555 μία δική μου απόψη απ'όσα έχω δει, προσωπικά δεν πολυπιστεύω πως υπάρχουν έστω και τα ελάχιστα περιθώρια "αυθεντικής" συζήτησης.

Τέλος πάντων, "και κάτι άλλο" τώρα! (μιας και βρισκόμαστε στο παρόν θέμα)

Τείνω δυστυχώς να καταλήξω(και αυτό δεν είναι μόνον δική μου άποψη, αλλά και άλλων Συνεργατών) ότι από τις υποθέσεις "Τσάκας - Αλ Σαούντ" ( ) των Συζητήσεων ίσως να είναι και αδύνατον να γλυτώσουμε. Όσο και να έχουμε "σπάσει το κεφάλι μας" πραγματικά δεν μπορέσαμε να βρούμε έως τώρα μία λύση που να είναι κατάλληλη αλλά και να αρμόζει.

Το αφήνω σαν ερέθισμα αυτό για την ώρα. Δοθείσης της ευκαιρίας ίσως μπορέσουμε να το συζητήσουμε και κάποια άλλη στιγμή -στο παρόν θέμα το πιθανότερο.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 19:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε gianipseftis, αυτή την "καλή προαίρεση" καραμέλα την έχεις κάνει!! Με το που επισημαίνει ο οποιοσδήποτε κάποια λάθη σου στο πλαίσιο μιας συζήτησης, κατευθείαν ισχυρίζεσαι πως δεν υπάρχει από μέρους του καλή προαίρεση(το έχεις ισχυριστεί και για μένα προσωπικά και μάλιστα πολύ έντονα). Δηλαδή, έχουμε βαρεθεί να το διαβάζουμε!

Ξέρω... τώρα θα γράψεις ότι "ανακατεύομαι" σε συζητήσεις που δεν με αφορούν. Μπορεί και να έχεις δίκιο. Αλλά μόλις είδα για ακόμη μια φορά αυτό το "δεν υπάρχει από μέρους σου καλή προαίρεση", δεν άντεξα να μην απαντήσω.


Φίλη Νάρκισσα, επιμένω πως δεν γνωρίζεις για ποιο θέμα μιλάμε, για αυτό και επί της ουσίας δεν αναφέρεις τίποτα.

Αν έχεις κάτι ουσιώδες να πείς, που μπορεί να βοηθήσει τον admin του forum, στην κατεύθυνση που ζήτησε μια βοήθεια από τα μέλη, καλό θα ήταν να το πεις.

Μην το βραχυκυκλώνεις με άσχετα προς την κουβέντα μας θέματα, γιατί τον οδηγείς σε μεγαλύτερο βραχυκύκλωμα.
Δες το αλαλούμ της απάντησής του

Σου είχα από παλιά επισημάνει πως οι άσκοπες παρεμβάσεις σου, χωρίς δηλαδή μελέτη της κουβέντας που γίνεται μπορεί να θεωρηθούν ανούσιες.

Επαναλαμβάνω λοιπόν.
Μπορείς να βοηθήσεις τον Admin σε αυτό που ζήτησε από τα μέλη του φόρουμ ?

Στο χέρι σου είναι να το καταλάβει,
Έτσι θα πάψουμε να ψάχνουμε για κάποιον ιδικό πραγματογνώμονα, που θα αποφανθεί για το πρωτοφανές αυτό λάθος..

Μην μας ……βασανίζεις ασκόπως.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 19:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis:
quote:
Φίλη Νάρκισσα, επιμένω πως δεν γνωρίζεις για ποιο θέμα μιλάμε, για αυτό και επί της ουσίας δεν αναφέρεις τίποτα.

Αν έχεις κάτι ουσιώδες να πείς, που μπορεί να βοηθήσει τον admin του forum, στην κατεύθυνση που ζήτησε μια βοήθεια από τα μέλη, καλό θα ήταν να το πεις.


Δηλαδή, τώρα θα της υποδείξεις και με τι θα ασχοληθεί;

Δεν ήταν σαφέστατο, όπως το έθεσε η ίδια, πως αφορμή έλαβε από τα ίδια τα δικά σου λόγια.

Narkissa555 - 28/11/2011, 15:38:48:

quote:
Βρε gianipseftis, αυτή την "καλή προαίρεση" καραμέλα την έχεις κάνει!! Με το που επισημαίνει ο οποιοσδήποτε κάποια λάθη σου στο πλαίσιο μιας συζήτησης, κατευθείαν ισχυρίζεσαι πως δεν υπάρχει από μέρους του καλή προαίρεση(το έχεις ισχυριστεί και για μένα προσωπικά και μάλιστα πολύ έντονα). Δηλαδή, έχουμε βαρεθεί να το διαβάζουμε!

Τώρα δεν ξέρω τι άλλο πρόβλημα σου παρουσιάστηκε για να της απευθυνθείς μ΄αυτόν τον τρόπο, πάντως η παρέμβαση της Narkissa555 ήταν σαφώς επί της συζήτησης. Θα σε συμβούλευα πάντως να μη το συνεχίσεις αυτό γιατί μπορεί να "παρεξηγηθείς" για προσπάθεια ψυχολογικής πίεσης/συναισθηματικού χειρισμού.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 19:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis

Και μόνο το post της amalias(Απεστάλη: 22/11/2011, 05:30:20 ), με διαφώτισε απόλυτα σχετικά με το επιστημονικό σου ήθος.


Η δική σου απάντηση απέναντι στην amalia κλασική, βασισμένη σε αερολογίες και γεμάτη ασυναρτησίες. Οι δικές σου απαντήσεις είναι αλαλούμ, gianipseftis και αυτό μπορεί να το συλλάβει ακόμα και-πίστεψέ με- ένα μικρό παιδί!

Όσο για την απάντησή σου απέναντι στον admin, επεσήμανα απλώς πως "κρύβεσαι" πάντα πίσω από την αδικία μιας "μη καλής προαίρεσης".

Α! Και σταμάτα να επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά φράσεις του τύπου:


"Σου είχα από παλιά επισημάνει πως οι άσκοπες παρεμβάσεις σου, χωρίς δηλαδή μελέτη της κουβέντας που γίνεται μπορεί να θεωρηθούν ανούσιες."
,

διότι-όπως καταλαβαίνεις- η τακτική σου αυτή έχει γίνει βαρετή και προβλέψιμη, τόσο από τη διαχείριση,όσο και από τα υπόλοιπα μέλη του site.

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:46:00

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:47:10

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:47:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 19:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυρ-Γιάννη

πάσχεις απο το σύνδρομο της...ρόμπας,αλλά δεν το ξέρεις!

Δεν είσαι σε θέση να ομιλείς,λόγω ανυπαρξίας σοβαρότητας.

Σε φτύνουν και νομίζεις οτι βρέχει!

Ακόμη και η Narkissa,παρα το νεαρό της ηλικίας της,σου είπε σωστά και αληθή λόγια.Ασε τον admin,δεν υπάρχει περίπτωση να τον αντιμετωπίσεις σε κανένα επίπεδο.Μιλάμε για διαφορά νοημοσύνης!!Η δική σου στο -,βέβαια!

Ξέρω οτι θα απαντήσεις με καμμιά απο τις συνήθεις μακακίες σου.
Μην κάνεις τον κόπο.Εχεις ήδη συνδεθεί με το...υπερπέραν!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

------------------------------------
Έγιναν επεμβάσεις
λόγω εμπρηστικού
και ανάρμοστου λόγου
------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 20:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ θα πρέπει κι εσύ να καταλάβεις ότι οι συζητήσεις υποβαθμίζονται με πολλούς και διάφορους τρόπους.

Έγιναν ενδεικτικές επεμβάσεις στο προηγούμενο μήνυμα, οι οποίες και αποτελούν προειδοποίηση.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 20:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως και είναι εμπρηστικός και ανάρμοστος ο λόγος που χρησιμοποίησα.

Πώς όμως να αντιμετωπίσεις τον << κεκαλυμμένο >> παραλογισμό?

Δεκτή η προειδοποίηση.Εχω γνώθι...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2011, 20:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βεβαίως και είναι εμπρηστικός και ανάρμοστος ο λόγος που χρησιμοποίησα.

Πώς όμως να αντιμετωπίσεις τον << κεκαλυμμένο >> παραλογισμό?

Δεκτή η προειδοποίηση.Εχω γνώθι...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


ΝΙΚ,δες περι ανεμων και υδατων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 13:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
admin

Δηλαδή, τώρα θα της υποδείξεις και με τι θα ασχοληθεί;


Όχι βέβαια, αυτή είναι δουλειά δική σου να το κάνεις.
Εγώ απλός της υπέδειξα πως είναι εκτός θέματος, και η τοποθέτησή της δεν συμβάλει στην λύση του που εσύ ζήτησες.

quote:
Δεν ήταν σαφέστατο, όπως το έθεσε η ίδια, πως αφορμή έλαβε από τα ίδια τα δικά σου λόγια.

Narkissa555 - 28/11/2011, 15:38:48:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Βρε gianipseftis, αυτή την "καλή προαίρεση" καραμέλα την έχεις κάνει!! Με το που επισημαίνει ο οποιοσδήποτε κάποια λάθη σου στο πλαίσιο μιας συζήτησης, κατευθείαν ισχυρίζεσαι πως δεν υπάρχει από μέρους του καλή προαίρεση(το έχεις ισχυριστεί και για μένα προσωπικά και μάλιστα πολύ έντονα). Δηλαδή, έχουμε βαρεθεί να το διαβάζουμε!
--------------------------------------------------------------------------------


Τώρα δεν ξέρω τι άλλο πρόβλημα σου παρουσιάστηκε για να της απευθυνθείς μ΄αυτόν τον τρόπο, πάντως η παρέμβαση της Narkissa555 ήταν σαφώς επί της συζήτησης. Θα σε συμβούλευα πάντως να μη το συνεχίσεις αυτό γιατί μπορεί να "παρεξηγηθείς" για προσπάθεια ψυχολογικής πίεσης/συναισθηματικού χειρισμού.



Το σημαντικό και σοβαρό θέμα που σε απασχολούσε – και ζήτησες , αν δεν κάνω λάθος, και την συνδρομή των μελών του φόρουμ - ήταν κατά πόσον θα μπορούσε να γίνει λάθος σε μια γρήγορη διόρθωση ενός κειμένου, που θα άλλαζε και το νόημα απόδοσης σε μια λέξη.

Η συμβολή της ναρκισσας ήταν άστοχη και άσκοπη κατά την γνώμη μου, και αυτό της υπέδειξα.
Τίποτε περισσότερο τίποτε λιγότερο.

Γιατί όμως, και αυτό σε ενόχλησε?

Σε τι σε βοήθησε άραγε, η ....ευγενική συμβολή της, πέραν μιας άσκοπης ταχτικής σπίλωσης μου?
Σε αυτή την κατεύθυνση ζήτησες βοήθεια από τα μέλη του φόρουμ?
Έχεις ανάγκη από χειροκροτητές και γλείφτες στυλ Νικόμαχου?

Δεν θα ήταν ποιο εποικοδομητικό να απαντήσεις στις δικές μου θέσεις, και να μου δείξεις , ένα δείγμα για το πως εσύ εννοείς μια “αυθεντική” (τα εισαγωγικά δικά σου) συζήτηση?

Αρχίζω να υποψιάζομαι πως κάτι άλλο μπορεί να κρύβεται πίσω από την ενορχηστρωμένη σε βάρος μου επίθεση?.

------------------------------------
Έγινε επέμβαση
λόγω εμπρηστικού
και ανάρμοστου λόγου
------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 13:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gianipseftis

Και μόνο το post της amalias(Απεστάλη: 22/11/2011, 05:30:20 ), με διαφώτισε απόλυτα σχετικά με το επιστημονικό σου ήθος.


Η δική σου απάντηση απέναντι στην amalia κλασική, βασισμένη σε αερολογίες και γεμάτη ασυναρτησίες. Οι δικές σου απαντήσεις είναι αλαλούμ, gianipseftis και αυτό μπορεί να το συλλάβει ακόμα και-πίστεψέ με- ένα μικρό παιδί!

Όσο για την απάντησή σου απέναντι στον admin, επεσήμανα απλώς πως "κρύβεσαι" πάντα πίσω από την αδικία μιας "μη καλής προαίρεσης".

Α! Και σταμάτα να επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά φράσεις του τύπου:


"Σου είχα από παλιά επισημάνει πως οι άσκοπες παρεμβάσεις σου, χωρίς δηλαδή μελέτη της κουβέντας που γίνεται μπορεί να θεωρηθούν ανούσιες."
,

διότι-όπως καταλαβαίνεις- η τακτική σου αυτή έχει γίνει βαρετή και προβλέψιμη, τόσο από τη διαχείριση,όσο και από τα υπόλοιπα μέλη του site.

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:46:00

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:47:10

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:47:58


Ούτε στην μία ούτε στην άλλη περίπτωση κατάλαβες για ποιό θέμα μιλάμε.
Πως λοιπόν μπορείς να έχεις άποψη, για κάτι που γνωρίζεις?

Αν όμως πράγματι το γνωρίζεις, γιατί δεν λες την δική σου θέση πάνω σε κάθε ένα από τα θέματα που ανέφερες αντί να λιβανίζεις τους συντονιστές?

Πως κρίνεις την δική μου επαρκή γνώση του αντικειμένου, αν εσύ δεν γνωρίζεις για ποιο θέμα μιλάμε?

Είναι αυτή καλοπροαίρετη συμμετοχή σε κάθε συγκεκριμένο θέμα.
Αντί για αερολογίες, περιμένω να ακούσω τις τεκμηριωμένες θέσεις σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κυρ-Γιάννη

πάσχεις απο το σύνδρομο της...ρόμπας,αλλά δεν το ξέρεις!

Δεν είσαι σε θέση να ομιλείς,λόγω ανυπαρξίας σοβαρότητας.

Σε φτύνουν και νομίζεις οτι βρέχει!

Ακόμη και η Narkissa,παρα το νεαρό της ηλικίας της,σου είπε σωστά και αληθή λόγια.Ασε τον admin,δεν υπάρχει περίπτωση να τον αντιμετωπίσεις σε κανένα επίπεδο.Μιλάμε για διαφορά νοημοσύνης!!Η δική σου στο -,βέβαια!

Ξέρω οτι θα απαντήσεις με καμμιά απο τις συνήθεις μακακίες σου.
Μην κάνεις τον κόπο.Εχεις ήδη συνδεθεί με το...υπερπέραν!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

------------------------------------
Έγιναν επεμβάσεις
λόγω εμπρηστικού
και ανάρμοστου λόγου
------------------------------------


Θα μπορούσα να σου απαντήσω χρησιμοποιώντας τον “τιμητικό” τίτλο σου,
Δεν το κάνω γιατί δεν θέλω να κατέβω στο επίπεδο ενός βλάκα που είναι περήφανος για την βλακεία του (κατά δήλωσή του), και επιπλέον είναι και γλείφτης.
Μόνο ένα άτομο σαν εσένα θα έγραφε τόσα πολλά, χωρίς να πεί για το θέμα τίποτα.
Στο έχω επισημάνει ξανά αυτό.

Επειδή βρε εσύ φτύνεις αντί να μιλάς, κοιτώντας μάλιστα ψηλά τα UFO στο υπερπέραν, υποβιβάζοντας συνεχώς τον διάλογο, νομίζεις πως θα σε ακολουθήσω σε αυτό τον κατήφορο?
Τα σάλια στα μούτρα σου επιστρέφουν βρε κακομοίρη.

Έχεις προφανώς σοβαρό πρόβλημα και προσπαθείς να αναδειχθείς γλείφοντας δεξιά και αριστερά ακόμη και τρολάκιδες.
Επαναλαμβάνω και ας γίνομαι κουραστικός.
Είσαι αξιολύπητος.
Δεν βαρέθηκε να λες μπούρδες?


------------------------------------
Έγιναν επεμβάσεις
λόγω εμπρηστικού
και ανάρμοστου λόγου
------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kοκκινίλες που θα πέσουν!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

gianipseftis

Και μόνο το post της amalias(Απεστάλη: 22/11/2011, 05:30:20 ), με διαφώτισε απόλυτα σχετικά με το επιστημονικό σου ήθος.


Η δική σου απάντηση απέναντι στην amalia κλασική, βασισμένη σε αερολογίες και γεμάτη ασυναρτησίες. Οι δικές σου απαντήσεις είναι αλαλούμ, gianipseftis και αυτό μπορεί να το συλλάβει ακόμα και-πίστεψέ με- ένα μικρό παιδί!

Όσο για την απάντησή σου απέναντι στον admin, επεσήμανα απλώς πως "κρύβεσαι" πάντα πίσω από την αδικία μιας "μη καλής προαίρεσης".

Α! Και σταμάτα να επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά φράσεις του τύπου:


"Σου είχα από παλιά επισημάνει πως οι άσκοπες παρεμβάσεις σου, χωρίς δηλαδή μελέτη της κουβέντας που γίνεται μπορεί να θεωρηθούν ανούσιες."
,

διότι-όπως καταλαβαίνεις- η τακτική σου αυτή έχει γίνει βαρετή και προβλέψιμη, τόσο από τη διαχείριση,όσο και από τα υπόλοιπα μέλη του site.

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:46:00

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:47:10

Edited by - Narkissa555 on 28/11/2011 19:47:58


Ούτε στην μία ούτε στην άλλη περίπτωση κατάλαβες για ποιό θέμα μιλάμε.
Πως λοιπόν μπορείς να έχεις άποψη, για κάτι που γνωρίζεις?

Αν όμως πράγματι το γνωρίζεις, γιατί δεν λες την δική σου θέση πάνω σε κάθε ένα από τα θέματα που ανέφερες αντί να λιβανίζεις τους συντονιστές?

Πως κρίνεις την δική μου επαρκή γνώση του αντικειμένου, αν εσύ δεν γνωρίζεις για ποιο θέμα μιλάμε?

Είναι αυτή καλοπροαίρετη συμμετοχή σε κάθε συγκεκριμένο θέμα.
Αντί για αερολογίες, περιμένω να ακούσω τις τεκμηριωμένες θέσεις σου.





1ον, δεν σχολίασα κάτι σχετικό με το γενικότερο περιεχόμενο του θέματος, αλλά κάτι σχετικό αποκλειστικά και μόνο με τη δική σου συμπεριφορά, παίρνοντας αφορμή από δική σου απάντηση σε αυτό το topic-δηλ. δεν ήταν απαραίτητο να έχω διαβάσει όλα τα posts του θέματος για να σχολιάσω αυτή σου τη συμπεριφορά.( και είμαι απολύτως ελεύθερη να το κάνω... αν άρχιζα να μιλάω για εξωγήινους ή καλλυντικά,τότε ναι, θα ήμουν off topic.)

2ον, πού κολλάει το αν λιβανίζω ή όχι τους συντονιστές Αν τους "λιβανίζω"(όπως "βραχυκυκλωνω" και τονadmin ) μπορούν να μου το πουν οι ίδιοι.

3ον, μίλησα εγώ για επαρκή ή μη επαρκή γνώση του αντικειμένου (ποιου αντικειμένου)από την πλευρά σου...?Πότε τα έγραψα όλα αυτά? Με μένα μιλάς? Εγώ αναφέρθηκα σε επιστημονικό ήθος-λογικά θα έχεις ακούσει σε τι αφορά το ήθος ενός επιστήμονα...

Edited by - Narkissa555 on 29/11/2011 14:25:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Anyway, σε διαβεβαιώ πως έχω διαβάσει το topic του zip και γνωρίζω περί τίνος πρόκειται. Θα τοποθετηθώ αργότερα, γιατί έχω πολύ διάβασμα. Καλή συνέχεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ βρε Γιάννη.. Μα ντε και καλά να διαγραφείς; Δεν τον σέβεσαι λίγο τον λογαριασμό σου; Τσ τσ τσ... κάποιοι άνθρωποι απλά δεν παίρνουν απο λόγιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οkey αναμένω.

Με την ησυχία σου
Άλλωστε και εγώ δεν έχω πολύ χρόνο.

Υπ όψιν πως δε συμμετέχω σε καμία συζήτηση ισχυριζόμενος κάποια επιστημονική μου ιδιότητα.
Και ούτε διαπίστωσα κάποιον να το κάνει, εκτός μιας εξαίρεσης, που όταν του ζητήθηκε να αποδείξει τον ισχυρισμό του, το έπεξε Κινέζος.

Το φόρουμ δεν είναι επιστημονικό..
Εδώ απλώς απόψεις καταθέτουμε, προσπαθώντας όσο μπορούμε να τις τεκμηριώνουμε

Δεν γνωρίζω για ποιο τόπικ του zip αναφέρεσαι.
Μπορείς να γίνεις ποιο σαφής, να το δω κα εγώ.

Και βεβαίως μαζί μιλάμε, και εσύ είσαι η ίδια που αναφέρθηκες σε δική μου διαφορά με την Αμαλία, λέγοντας πως λέω ασυναρτησίες.
Το ξέχασες ή το προσπέρασες?
Σε ερωτώ πάλι.
Με τι κριτήρια κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα, την στιγμή που δεν γνωρίζεις για ποιο θέμα μιλάγαμε?
Είναι καλή προαίρεση αυτή?

Η ευγένεια δεν θα πει αδυναμία λόγου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis - 29/11/2011, 13:44:59:
quote:
Αρχίζω να υποψιάζομαι πως κάτι άλλο μπορεί να κρύβεται πίσω από την ενορχηστρωμένη σε βάρος μου επίθεση?.

Να σου πω... από πλευράς μου ενορχηστρώνω αυτήν την επίθεση εναντίον σου γιατί ειλικρινά φθονώ την βαθύτητα κατανόησης και την αντικειμενικότητα αρκετών από τις αναλύσεις σου.

Ασε μας τώρα βρε gianipseftis...

- Έγιναν επεμβάσεις σε δύο μηνύματά σου για "εμπρηστικό και ανάρμοστο λόγο". Παρότι είχες αντιληφθεί ότι κάναμε ανάλογες επεμβάσεις σε μήνυμα του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ φαίνεται πως θεώρησες καλό να συνεχίσεις και συ με τη σειρά σου τον εμπρησμό της Συζήτησης. Θα πρέπει να εκλάβεις τις επεμβάσεις αυτές ως προειδοποίηση λοιπόν.

- 2η Προειδοποίηση -και σημαντικότερη! Άμεσα θα πρέπει να σταματήσεις κάθε περαιτέρω νύξη για "γλειψίματα" προς τους συντονιστές, "λιβανίσματα" και τα τοιαύτα!
Ξέρεις, αυτή η περίοδος της τρομοκρατίας εναντίον των Μελών που άσκησαν κάποιες ομάδες ανθρώπων στο παρελθόν, κατηγορώντας συνεχώς τον οποιοδήποτε είχε μία καλοπροαίρετη, διαφορετική ή/και ορθολογική ματιά -πάντως διαφορετική από τη δική τους και προσπαθώντας να αποδυναμώσουν τα Forums του Esoterica- ως "γλύφτες των Συντονιστών", έχει περάσει ελπίζουμε ανεπιστρεπτί. Μετά από μεγάλο κόπο -και δυστυχώς και πόνο.
Λάβε υπόψη σου ότι θα είμαστε ακάθεκτοι εναντίον της οποιασδήποτε επανάληψης τέτοιων πρακτικών καθώς και της οποιασδήποτε περαιτέρω προσπάθειας συναισθηματικής χειραγώγησης (που ήδη ανέπτυξες ξανά, παρόλη την έμμεση προηγούμενη προειδοποίηση).

quote:
Δεν γνωρίζω για ποιο τόπικ του zip αναφέρεσαι.
Μπορείς να γίνεις ποιο σαφής, να το δω κα εγώ.
(προς Narkissa555)

... μάλλον στο παρόν, στο οποίο βρίσκεσαι και συζητάς gianipseftis. Εσύ που εγκαλείς τους άλλους "να μελετούν την κουβέντα που γίνεται" δεν το έχεις καταλάβει αυτό; Δεν γνωρίζεις ποιος ξεκίνησε τη συζήτηση;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αχ βρε Γιάννη.. Μα ντε και καλά να διαγραφείς; Δεν τον σέβεσαι λίγο τον λογαριασμό σου; Τσ τσ τσ... κάποιοι άνθρωποι απλά δεν παίρνουν απο λόγια

Αυτό που λογαριάζω πάνω από όλα φίλε μου είναι η αξιοπρέπια μου.
Θα πρέπει να το είχες καταλάβει αυτό, καθώς και μια χιουμοριστική διάθεση, σαν εύθυμη νότα κόντρα στις δύσκολες μέρες που περνάμε σαν έθνος.
Οι δυσκολίες αυτών των ημερών, με αναγκάζουν να νοιάζομαι και για έναν άλλον λογαριασμό, τον τραπεζικό, που συνεχώς η αξία του μειώνεται.

Πέραν αυτών ουδέν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gianipseftis - 29/11/2011, 13:44:59:
quote:
Αρχίζω να υποψιάζομαι πως κάτι άλλο μπορεί να κρύβεται πίσω από την ενορχηστρωμένη σε βάρος μου επίθεση?.

Να σου πω... από πλευράς μου ενορχηστρώνω αυτήν την επίθεση εναντίον σου γιατί ειλικρινά φθονώ την βαθύτητα κατανόησης και την αντικειμενικότητα αρκετών από τις αναλύσεις σου.

Ασε μας τώρα βρε gianipseftis...

- Έγιναν επεμβάσεις σε δύο μηνύματά σου για "εμπρηστικό και ανάρμοστο λόγο". Παρότι είχες αντιληφθεί ότι κάναμε ανάλογες επεμβάσεις σε μήνυμα του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ φαίνεται πως θεώρησες καλό να συνεχίσεις και συ με τη σειρά σου τον εμπρησμό της Συζήτησης. Θα πρέπει να εκλάβεις τις επεμβάσεις αυτές ως προειδοποίηση λοιπόν.

- 2η Προειδοποίηση -και σημαντικότερη! Άμεσα θα πρέπει να σταματήσεις κάθε περαιτέρω νύξη για "γλειψίματα" προς τους συντονιστές, "λιβανίσματα" και τα τοιαύτα!
Ξέρεις, αυτή η περίοδος της τρομοκρατίας εναντίον των Μελών που άσκησαν κάποιες ομάδες ανθρώπων στο παρελθόν, κατηγορώντας συνεχώς τον οποιοδήποτε είχε μία καλοπροαίρετη, διαφορετική ή/και ορθολογική ματιά -πάντως διαφορετική από τη δική τους και προσπαθώντας να αποδυναμώσουν τα Forums του Esoterica- ως "γλύφτες των Συντονιστών", έχει περάσει ελπίζουμε ανεπιστρεπτί. Μετά από μεγάλο κόπο -και δυστυχώς και πόνο.
Λάβε υπόψη σου ότι θα είμαστε ακάθεκτοι εναντίον της οποιασδήποτε επανάληψης τέτοιων πρακτικών καθώς και της οποιασδήποτε περαιτέρω προσπάθειας συναισθηματικής χειραγώγησης (που ήδη ανέπτυξες ξανά, παρόλη την έμμεση προηγούμενη προειδοποίηση).

quote:
Δεν γνωρίζω για ποιο τόπικ του zip αναφέρεσαι.
Μπορείς να γίνεις ποιο σαφής, να το δω κα εγώ.
(προς Narkissa555)

... μάλλον στο παρόν, στο οποίο βρίσκεσαι και συζητάς gianipseftis. Εσύ που εγκαλείς τους άλλους "να μελετούν την κουβέντα που γίνεται" δεν το έχεις καταλάβει αυτό; Δεν γνωρίζεις ποιος ξεκίνησε τη συζήτηση;



Ωραία μια και εσύ έχεις διαβάσει το θέμα, και το έχεις κατανοήσει πλήρως, για πες τι σχέση έχουν οι αναφορές της ναρκισσας στον zip και την εξέλιξη που πήρε αυτή η κουβέντα μετά την επέμβαση της αμαλίας , της δικής σου (ώς συντονιστή αλήθεια, ή μέλους?) και της νάρκισσας?
Έχουν κάποια σχέση αυτά που κουβεντιάζουμε τώρα, με την αρχική τοποθέτηση του zip πριν 6 ολόκληρες σελίδες?

Μάλλον θα πρέπει να την δημιουργήσεις πρώτα (την σχέση) και μετά να την επικαλεσθείς.
Δεν νομίζεις?

Ο γάιδαρος πετά μόνο όταν τον βάλεις σε αεροπλάνο, και όχι όταν το πεις εσύ.

Υ.Γ
Όσον αφορά τις παλιές πρακτικές και συνήθειες στο φόρουμ δεν τις γνωρίζω μια και η συμμετοχή μου χρονολογείται κάποιους μήνες μόνο..

Με την απάντηση μου στο μέλος Νικόμαχος, του επέστεψα απλώς τα σάλια του, τίποτε παραπάνω.
Αλλού ψάξε για... “τρομοκράτες”.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 13:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι... καλά, καλά. Φτάνει όμως τώρα!

Εάν θέλεις να πεις την τελευταία κουβέντα, προσωπικά δεν έχω πρόβλημα. Ελεύθερα!


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy