ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Από χώρος διαλόγου, χώρος παραλόγου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2011, 21:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ, αν και δεν το καταλαβα. Ας ανακαλυψω ο,τι ειναι να ανακαλυψω. Και μια ερωτηση αναφερεσαι γενικα στο κειμενο μου ή στην ερωτηση μου πως ξερεις οτι ειναι troll?


Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2011, 21:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο στην ερώτησή σου για το troll αναφέρομαι Sophie!

Σε λίγο,θα είσαι σε θέση μόνη σου να κρίνεις τα τρολαρίσματα.

Λογικό είναι σε ενα φόρουμ που είσαι καινούργια,να μη γνωρίζεις καταστάσεις.

anyway

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2011, 21:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι θα πει τώρα παλιός και νέος...καμία σχέση...ούτε στρατός ούτε επιχείρηση είναι εδώ...κουβέντα κάνουμε εδώ με σκοπό την βελτίωση του καθενός από εμάς ατομικά και την όσο πιο εναρμονισμένη λειτουργία του φόρουμΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2011, 23:43:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μόνο στην ερώτησή σου για το troll αναφέρομαι Sophie!

Σε λίγο,θα είσαι σε θέση μόνη σου να κρίνεις τα τρολαρίσματα.

Λογικό είναι σε ενα φόρουμ που είσαι καινούργια,να μη γνωρίζεις καταστάσεις.

anyway

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


οκ

Θα σε έστελνα στον διάολο...αλλά δεν μου φταίει και αυτός

Edited by - ---Sophie--- on 12/11/2011 23:44:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 09:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

Εσύ, σε πόσα θέματα συμμετέχεις στην κατηγορία του παράξενου ; Αν θα δεις τα θέματα που ανοίγονται σ' αυτήν την κατηγορία, δεν έχουν καμία σχέση με το ύφος του θέματος των Ναζί. Απολύτως καμία. Δηλ. το θέμα των Ναζί μοιάζει σαν να είναι η μύγα μες στο γάλα αυτής της κατηγορίας. Γιατί δεν πας τότε και το θέμα της απάτης των ευαγγελίων στο παράξενο ; Τα ευαγγέλια και ο τρόπος με τον οποίο αυτά έχουν καθιερωθεί, δεν θα μπορούσε να είναι μια "conspiracy theory" ;


Θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου και τα εξαιρετικά διευρυμένα πλαίσια της έννοιας του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ. Μπορεί σ' ένα υποθετικό σύστημα διαβαθμίσεων το θέμα με τους ναζί να μην είναι το πρώτο που θα ταίριαζε στο "ΠΑΡΑΞΕΝΟ" αλλά δεν το λες και άσχετο κιόλας αν συμπεριλαμβάνονται και οι θεωρίες συνωμοσίας στην συγκεκριμένη τεράστια ενότητα. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ (και κάποιοι άλλοι ίσως). Αnyway η διαφορετική άποψή σου είναι σεβαστή.

Σχετικά με το θέμα των "ευαγγελίων" που αναφέρεις αν και δεν είμαι σίγουρος ποιο ακριβώς εννοείς, νομίζω (κρίνοντας από την σύντομη περιγραφή σου γι' αυτό) ότι βαραίνει περισσότερο η θρησκευτική του φύση και εφόσον υπάρχει η ειδικότερη ενότητα "ΜΥΘΟΣ&ΘΡΗΣΚΕΙΑ" είναι πιο σωστό να μένει εκεί. Ενδεχομένως αν υπήρχε και μια θεματική ενότητα του τύπου "ΙΣΤΟΡΙΑ/ΝΕΟΤΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ" να μπορούσε να ανοίξει ή να μεταφερθεί το θέμα με τους ναζί σ' αυτήν. Αυτό στο γράφω για να σου δώσω μια αναλογία της κατάστασης.


Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 18:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost

σωστος,ειμαι μαζι σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 18:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Quote
==========================================================
________________________________________
Αμοθεν
Πές μου σε παρακαλώ αν ισχύει το:<<οποιος δεν είναι μαζί μου,είναι εναντίον μου>> , στις σχέσεις σου με τους συνδίκτυους
==============================================
Αυτό που καταθετεις δεν ισχυει Νικομαχε.
Ας σοβαρευτουμε.

Quote
==============================================
.Δεν είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνεις οτι,μια τόσο πρωτοποριακή έρευνα,σαν την δική σου,θα τροφοδοτήσει πολλές απορίες και θα δρομολογήσει εξ ίσου πολλές αμφιβολίες.θεωρώ τουλάχιστον ατυχές το να λές:<< φέρτε μου στοιχεία που αποδεικνύουν το αντίθετο απο όσα παράλογα νομίζετε οτι λέω,για να το συζητήσουμε>> ή << για να συζητήσουμε θα μου ζητήσουν συγνώμη όλοι όσοι με χλεύασαν>>.
Δεν είναι τρόπος και όρος συζήτησης αυτός.Παραπέμπει σε απολυταρχισμό και υψίστη εγωκεντρικότητα.Ακόμη και αν αυτα που λές αποδειχθούν σωστά,θα παραμείνει το ύφος σου,ώς ανασταλτικός παράγων στην όποια θέληση για συγνώμη.
===========================================================


Λεω η προσπαθω να πω κατι πολύ απλο,εχω νεα στοιχεια για το τι μπορει να περιγραφει η Οδυσσεια,μια νεα θεωρια με αρχη, μεση και τελος με ακριβεις ημερομηνιες και αποδειξεις,ελατε να το συζητησουμε.

Όλα τα αλλα τα λες εσυ.

Η συγνωμη από τους ζιπ-γιαννη ψευτη είναι αδιαπραγματευτη φιλαρακι.Για το δικο τους καλο.Δεν βλεπω πουθενα απολυταρχισμο ουτε υψιστη,ουτε απλη εγωκεντρικοτηκα.Απλη αμυνα,για να μην τρεχω εγω για αγχολυτικα.Δεν τους βριζω.Δεν ανανεωνω τον αεναο κυκλο της «εριδας»,δεν ριχνω λαδι στη φωτια αλλα δεν ειμαι και παπας να τους δωσω αφεση αμαρτιων,το προβλημα είναι δικο τους δεν είναι δικο μου.

Για δωσε μου και τον ορισμο του απολυταρχισμου για να καταλαβω γιατι δεν εκανες χρηση του ορου στο συγκεκριμενο σκεπτικο του ζιπ.

quote
============================================
Αμοθεν όποιος αισθάνεται οτι πρέπει να σου ζητήσει συγνώμη,θα το κάνει μόνος του και οχι κατόπιν απαίτησής σου.Οπως π.χ. το έκανα εγώ,βλέποντας την προσπάθειά σου και τον κόπο σου,έστω κι αν οι πιθανότητες να επαληθευθείς είναι μικρότερες του 2%
=========================================
Σωστα,τα της συγνωμης.

2% ;;; πολύ χλωμο το βλεπω.Προσωπικα πιστευω την αποψη του Μεντη-Αθηνα,που προκυπτει από την Οδυσσεια,εάν δεν αποκαλυφθει το θαμμενο αστροπλοιο/α δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση η ανθρωποτητα να πιστεψει.Ομως η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια,ετσι ας μου επιτραπει να ελπιζω για το αντιθετο.

quote
========================================
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να κερδίσεις την συμπάθεια των αναγνωστών,ακόμη και αν δεν γνωρίζεις με ποιό τρόπο ακριβώς προχωράς σε μια τέτοια ερμηνεία,ενός απο τα πολυτιμότερα γραπτά της ανθρωπότητας.Αλλο είναι να θεωρείς πιθανή μια εποπτεία και μια επέμβαση εξωγήϊνου πολιτισμού,στο παρελθόν της Γης και άλλο να προσπαθείς να την εκμαιεύσεις μέσα απο αρχαία γραπτά,ερμηνεύοντας κατα το δοκούν και αποφεύγοντας επιτιμητικά την υποστήριξη των θέσεών σου.
==============================================
Συγνωμη ,αλλα τι σε κανει να πιστευεις πως επιδιωκω την συμπαθεια των αναγνωστων;;;

Μαλλον την ενημερωση τους θαλεγα.Οποιος θελει.

Ποιος μιλησε για εποπτεια εξωγηινου πολιτισμου;;;Μιλω για τους δημιουργους μας Νικομαχε.

Αν δεν καταλαβαινεις εσυ με τα [40] χρονια στην πλατη στο χωρο,τι να καταλαβει ο μεσος Ελληνας,του 20% παντα;;;

Προσπαθω να εκμαιευσω μεσα από τα αρχαια γραπτα;;;ερμηνευοντας κατά το δοκουν ;;; αυτό καταλαβες;;;Λυπαμαι.

Μια ερωτηση ,ποια είναι η γνωμη σου για τους λεξαριθμους;;;

Quote
================================================
Αμοθεν,επανελλειμένα εχω δηλώσει,οτι περιμένω το τέλος του έργου σου για να δω ολοκληρωμένο το σκεπτικό σου.Μην νομίζεις οτι θα αποφύγεις καίριες ερωτήσεις και τυχόν αμφισβητήσεις,επειδή διάκειμαι φιλικώς πρός τον κόπο σου.Αλλοι δεν εχουν την υπομονή να περιμένου και οφείλεις να το σεβαστείς και απαντάς σε οτι μπορείς.
Ελπίζω να είμαι κατανοητός!
======================================================================

Αν θελεις να περιμενεις να τελειωσουν τα υπολοιπα [46] βιβλια θα περιμενεις πολύ.Η αποψη μου είναι να ξεκινησεις με ότι «καιριες ερωτησεις εχεις και τυχον αμφισβητησεις».

Το κεντρικο-ουσιαστικο μηνυμα της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ προς την σημερινη κοινωνια εχει ηδη αποκαλυφθει.

Όχι «εδώ» όμως και όχι «φιλικα» ριξτα μου να το νοιωσω.

======================================

Στο παρον θεμα της επιβολης των αποψεων του γιαννη ψευτη ,λαθος του ζιπ ,ηθελα να πω,σε στυλ αποφασιζουμε και διαταζουμε,

[τρια ενεργα μελη συμφωνουν μαζι μου και άλλες ιστοριες για αγριους,]
περιμενα μια πιο συγκροτημενη τοποθετηση εκ μερους σου,σαν πληρες και παλιο μελος.

Προσωπικα με καλυψε η τοποθετηση της Αμαλιας και εδώ τελειωνει και η ενασχοληση μου με το θεμα.

Παντα καλοπροαιρετα και φιλικα στο ονομα της γνωσης και της αναζητησης της αληθειας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 18:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους,

όργωσα 15 στρέμματα αδέρφια με το Μπελαρούς μου ... Αθάνατη ελληνική γη!

kost,

κατ' αρχήν, εγώ το θέμα δεν το άνοιξα για να υποδείξω στην διαχείριση και στην συντονιστική ομάδα την δουλειά της. Κι αυτό το λέω, γιατί λες :

quote:
kost

Μα δεν καταλαβαίνεις ότι ακόμα κι αν ήθελαν να κάνουν κάτι τώρα δεν θα το κάνουν??...διότι αν το κάνουν θα είναι σαν να έχουν υπακούσει στα δικά σου κελεύσματα...και θα ήταν εντελώς φαιδρό με το που έρχεσαι εσύ να τους βάζεις χέρι εκείνοι αμέσως να καταλαβαίνουν τα τυχόν λάθη τους και να τα διορθώνουν!!


Και το θέμα αγαπητέ μου για εσένα και για όλους μας δεν είναι τι μπορούν να κάνουν οι άλλοι για το φόρουμ αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ (JFK speaking). Αντί να προσπαθείς να δυναμιτίζεις τις συζητήσεις και να εκβιάζεις με το ζόρι αλλαγές από την πλευρά των διαχειριστών κοίτα πρώτα τη δική σου καμπούρα και γίνε εσύ πρώτος το καλό παράδειγμα.


Το να γράφεις συμπεράσματα όπως "υπακούνε στα δικά μου κελεύσματα", "τους βάζεις χέρι", "εκβιάζεις με το ζόρι" κτλ. αυτά φίλε είναι δικές σου κουβέντες, δικές σου σκέψεις, δικές σου φαντασιοπληξίες. Αν εσύ το θέμα αυτό, το "διαβάζεις" κατ' αυτόν τον τρόπο, είναι πρόβλημά σου και μην προσπαθείς να περάσεις μια τέτοια εντύπωση στους υπεύθυνους των forums του esoterica.gr γιατί εφ' ενός τους αδικείς, αφ' ετέρου κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα [ δηλ. δυναμιτίζεις με τον τρόπο σου ] για το οποίο κατηγορείς εμένα. Εγώ από την μεριά μου, επαναλαμβάνω για ακόμη μια φορά πως το θέμα δεν το άνοιξα για να υποδείξω στα παιδιά την δουλειά τους, ούτε είχα, ούτε έχω τέτοια διάθεση. Είπα απλώς την άποψή μου ως παλιό μέλος και ως άνθρωπος που ενδιαφέρεται για το forum.

quote:
kost

Και σιγά μην αρχίσω να γαυγίζω στους άλλους για να «διορθώσουν» την κατάσταση...πλάκα κάνουμε τώρα?? Άλλη δουλειά δεν έχω και άλλη δουλειά δεν έχουν...


Κανένας δεν "γαυγίζει". Όλοι είπαμε την γνώμη μας. Είπες κι εσύ την δική σου.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

quote:
Ζιπ, Θα έχεις πολύ δουλειά ,όταν με το καλό επιστρέψεις!

Μπα ... δεν νομίζω. Οι 2 τελευταίες σελίδες του παρόντος θέματος, απλά αποδεικνύουν με τον καλύτερο τρόπο στην διαχείριση, πως η πρότασή μου για "δραστικότερα" μέτρα συντονισμού και οργάνωσης των forums είναι σωστή.

Agnostic,

quote:
Θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου και τα εξαιρετικά διευρυμένα πλαίσια της έννοιας του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ. Μπορεί σ' ένα υποθετικό σύστημα διαβαθμίσεων το θέμα με τους ναζί να μην είναι το πρώτο που θα ταίριαζε στο "ΠΑΡΑΞΕΝΟ" αλλά δεν το λες και άσχετο κιόλας αν συμπεριλαμβάνονται και οι θεωρίες συνωμοσίας στην συγκεκριμένη τεράστια ενότητα. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ (και κάποιοι άλλοι ίσως). Αnyway η διαφορετική άποψή σου είναι σεβαστή.

Διευρυμένα τα πλαίσια της έννοιας του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ, διευρυμένα τα πλαίσια της θεματολογίας των forums, όλα ... "διευρυμένα" είναι ρε Agnostic ... τέλος πάντων, εντάξει.

quote:
Σχετικά με το θέμα των "ευαγγελίων" που αναφέρεις αν και δεν είμαι σίγουρος ποιο ακριβώς εννοείς, νομίζω (κρίνοντας από την σύντομη περιγραφή σου γι' αυτό) ότι βαραίνει περισσότερο η θρησκευτική του φύση και εφόσον υπάρχει η ειδικότερη ενότητα "ΜΥΘΟΣ&ΘΡΗΣΚΕΙΑ" είναι πιο σωστό να μένει εκεί. Ενδεχομένως αν υπήρχε και μια θεματική ενότητα του τύπου "ΙΣΤΟΡΙΑ/ΝΕΟΤΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ" να μπορούσε να ανοίξει ή να μεταφερθεί το θέμα με τους ναζί σ' αυτήν. Αυτό στο γράφω για να σου δώσω μια αναλογία της κατάστασης.

Αναφέρθηκα στο θέμα της απάτης των ευαγγελίων, απλά για να δείξω πως μπορεί κάποιος να το δει και από μια άλλη οπτική. Την οπτική ας πούμε, της συνωμοσιολογίας, αν σκεφτεί κανείς τον τρόπο με τον οποίο καθιερώθηκαν αυτά στον κόσμο. Βέβαια το θέμα δεν πραγματεύεται αυτό, άλλα κάποιος θα μπορούσε να το παρουσιάσει κι έτσι. Σ' αυτήν την περίπτωση, αν κάποιος δηλ. μιλούσε για την απάτη των ευαγγελίων αλλά εξετάζοντας την απάτη αυτή ως προς την καθιέρωση των ευαγγελίων στον κόσμο, τότε θα είχε λόγο να το τοποθετήσει - εφ' όσον η κατηγορία "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ", περιλαμβάνει θέματα συνωμοσιολογικών σεναρίων - στην κατηγορία "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ". Θα ήταν όμως σωστή η τοποθέτησή του εκεί ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 19:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμοθεν,

δεν κάνεις σωστή χρήση των παραθέσεων (quotes). Η σύνταξη είναι :

[quοte] το μήνυμα του μέλους που θέλεις να παραθέσεις [/quote]

Προσπάθησε να χρησιμοποιείς αυτή την σύνταξη για να είναι τα μηνύματά σου πιο εύκολα να τα διαβάσει κάποιος, και πιο κατανοητά.

Επίσης, σε πολλές δημοσιεύσεις σου χρησιμοποιείς τους χαρακτήρες "αγκύλη-αριθμ.8-αγκύλη". Αυτό, από το forum μεταφράζεται αυτόματα ως "", με αποτέλεσμα πάλι το μήνυμά σου να είναι ανομοιόμορφο. Αν ο συμβολισμός αυτός έχει κάποιο νόημα, μια λύση θα ήταν να χρησιμοποιείς κενά ανάμεσα στον αριθμό 8 και στις αγκύλες, δηλ. "[κενό8κενό]", δηλ "[ 8 ]", έτσι ώστε να μην βγαίνει το "".

Edited by - zip on 13/11/2011 19:42:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 19:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμοθεν

quote:
αμοθεν

Προσωπικα με καλυψε η τοποθετηση της Αμαλιας και εδώ τελειωνει και η ενασχοληση μου με το θεμα.


Να σου θυμίσω λίγο την τοποθέτηση που έκανε η amalia στο θέμα σου ;

quote:
από http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11175

amalia

Τσιριμπίμ, τσιριμπόμ!

Εσύ αμοθεν είτε νομίζεις ότι είσαι υπεράνω όλων, ο "καλύτερος του χωριού", πάνσοφος και άμεμπτος, είσαι βέβαια εντελώς εκτός πραγματικότητας και δε θέλεις να το παραδεχτείς, έχεις δε και κόμπλεξ με την ηλικία σου που νομίζεις ότι σου προσδίδει κάποιο κύρος...

ή μας δουλεύεις όλους.


Αυτή είναι η τοποθέτηση της διαχείρισης, μετά από 2 - 3 μηνύματα που σε καλεί να ... καταδεχτείς δηλ. να κάνεις διάλογο με τα υπόλοιπα μέλη. Αν αυτό εσένα σε ... "καλύπτει" όπως λες, τότε, ok.

quote:
αμοθεν

Τελος είναι αυτονόητο για μένα πως δεν κάνω διάλογο με αποδεδειγμένα εγωπαθείς , αλαζόνες ,ξεγάνωτους τενεκέδες- ετερόφωτους ξερόλες.


Edited by - zip on 13/11/2011 20:03:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 21:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απεστάλη: 13/11/2011, 20:01:36, λογαριασμός RPG

Και με προικα η νυφ, αυτα ειναι

[...]

Προχωραει η ετοιμασια για το roll playing game ή αλλιως τη μεγαλη παρασταση!χεχε στα βουνα ρε!

bride dressed in black


Το κρατάω αυτό ... Eπίτηδες το είπες ή σου ξέφυγε ;

Edited by - zip on 13/11/2011 22:53:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 23:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' έτσουξε, ε ;

[ 'ντάξει, καταλάβαμε ... καληνύχτα και προσπάθησε επιτέλους να το ξεπεράσεις ... ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 23:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, δες τα pm's σου, σε παρακαλώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 23:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικ,αλλαξα παραγραφο
τι να σε πω τι να σε πω,μυαλο δε βαζεις ή μαλλον μου αποδεικνυεις οτι ο ανθρωπος ειναι ικανος να βιωσει μια ομαδικη παραισθηση!

Προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω.
Να σε << πιάσω >> , εννοώ!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 23:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι περιμένεις να "πιάσεις" εσυ τώρα ?
αφού έχετε χάσει την μπάλα
σε λίγο θα ποσταρετε με τα δεύτερο-τρίτα, μπηχτές στα πρώτα σας ...

πς , αγαπούλα ! ... πούλα !!!


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 23:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σε πέρασα για την Αφροδίτη, μην αγχώνεσαι ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 00:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ενημερώσει την amalia για το ποια είσαι ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 00:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, η αλήθεια είναι πως περίμενα αρκετά για να κάνεις ένα λάθος και γι' αυτό δεν σου μιλούσα. Έλεγα, δεν μπορεί ρε γμτ, κάποια στιγμή θα το κάνει. Ε, σήμερα, την πάτησες ... sorry dear, δεν φταίω εγώ, το Μπελαρούς φταίει ...

Edited by - zip on 14/11/2011 00:06:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 00:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, καλά ...

Ελα τώρα, αρκετά. Καληνύχτα. Ούτως ή άλλως, τα μηνύματά σου θα διαγραφούν. Αλλά τουλάχιστον, η διαχείριση τώρα ξέρει ποια είσαι. Κρίμα πάντως που κατέληξες έτσι ...


Edited by - zip on 14/11/2011 00:10:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 13:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

Αναφέρθηκα στο θέμα της απάτης των ευαγγελίων, απλά για να δείξω πως μπορεί κάποιος να το δει και από μια άλλη οπτική. Την οπτική ας πούμε, της συνωμοσιολογίας, αν σκεφτεί κανείς τον τρόπο με τον οποίο καθιερώθηκαν αυτά στον κόσμο. Βέβαια το θέμα δεν πραγματεύεται αυτό, άλλα κάποιος θα μπορούσε να το παρουσιάσει κι έτσι. Σ' αυτήν την περίπτωση, αν κάποιος δηλ. μιλούσε για την απάτη των ευαγγελίων αλλά εξετάζοντας την απάτη αυτή ως προς την καθιέρωση των ευαγγελίων στον κόσμο, τότε θα είχε λόγο να το τοποθετήσει - εφ' όσον η κατηγορία "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ", περιλαμβάνει θέματα συνωμοσιολογικών σεναρίων - στην κατηγορία "ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ". Θα ήταν όμως σωστή η τοποθέτησή του εκεί ;


Πιστεύω ότι θεωρητικά θα ταίριαζε και εκεί. Πρέπει όμως να λαμβάνεται υπόψη η ύπαρξη μιας ακόμα πιο σχετικής θεματικής ενότητας όπου πιθανώς θα ταίριαζε περισσότερο.
Ακόμα δεν έχω βρει σε ποιο θέμα αναφέρεσαι όμως. Έχεις κάποιο link?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 18:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote αμαλια
=================================================
Τρίχες κατσαρές και κωλοτούμπες gianipseftis
Και για να γλυτώσουμε κι από τον περιττό κόπο, μήπως θέλεις να μας πεις τώρα τι κρύβεις;
==================================================

τι εγινε εδω γιαννης ψευτης;;; απαντησε στην αμαλια.

υπαρχουν μπαλακια;;;

δειλιαζουν ωρε τα παλληκαρια;;;

[συμμετοχη στον διαλογο με τα διδυμα.]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 18:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ζιπ

φρεσκα κουλουρια φωναζει ο κουλουρτζης,ξυπνα.

[συμμετοχη στο διαλογο με τα "διδυμα"]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2011, 19:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θες να ρωτήσουμε τον ... κουλουρτζή να δούμε τι φωνάζει τώρα ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2011, 14:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


quote αμαλια
=================================================
Τρίχες κατσαρές και κωλοτούμπες gianipseftis
Και για να γλυτώσουμε κι από τον περιττό κόπο, μήπως θέλεις να μας πεις τώρα τι κρύβεις;
==================================================

τι εγινε εδω γιαννης ψευτης;;; απαντησε στην αμαλια.

υπαρχουν μπαλακια;;;

δειλιαζουν ωρε τα παλληκαρια;;;

[συμμετοχη στον διαλογο με τα διδυμα.]





Προφανώς κρίνεις από τα ανύπαρκτα δικά σου.

Τι σχέση βρε καταστροφέα του εξαίρετου Ελληνικού επικού έργου, μπορεί να έχει η διαφορά μιας δικής μου ερμηνείας, με αυτήν της Αμαλίας, σε ένα θέμα που ούτε κατά το ελάχιστο σχετίζεται με την ανάλυση της Οδύσσειας?
Σε πολλά θέματα έχω διαφωνήσει με πολλούς, παραθέτοντας τα δικά μου επιχειρήματα κόντρα στων άλλων.
Όταν η αντιπαράθεση δεν οδηγεί πουθενά – είναι δηλαδή στείρα – τι νόημα έχει η συνέχισή της?

Αντίθετα στις δικές σου αυθαίρετες αρλούμπες όπως

quote:
Ας ξεκινησουμε με την υποθεση εργασιας πως η ΟΔΥΣΣΕΙΑ περιγραφει πραγματικα γεγονοτα που συνεβησαν στο παρελθον της ΓΗΣ και αφορουν τους εξωγηινους δημιουργους μας και την Ελληνικη διπλη βιο-νανοελικα γνωστη και ως [dna].
Ποια ηταν η αφορμη που σκεφτηκα με αυτόν τον τροπο;;; Αφορμη σταθηκε η ανακαλυψη πως ο αριθμος των στιχων της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ [ είναι -12110 στιχοι] είναι στην πραγματικοτητα ο χρονος που χρειαζεται το φως για να ερθει από την ΣΕΛΗΝΗ στη ΓΗ

Εγώ σε ρωτώ και ξανά ρωτώ, χωρίς να πάρω απάντηση έως τώρα(και δεν είναι οι μόνες ενστάσεις μου).

Έστω ότι πράγματι είναι αληθές και 100% σωστό (που δεν είναι), πως ο αριθμός των στίχων της Οδύσσειας είναι ο χρόνος που χρειάζεται το φως για να έρθει από την Σελήνη στην Γη, γιατί αυτή η συμπτωματική αλήθεια, θα είχε σαν συνέπεια ότι η Οδύσσεια περιγράφει πραγματικά γεγονότα, και αποδεικνύει την σχέση της με μια “Ελληνική” διπλή νανοέλικα (dna)?

Αυτός ο συλλογισμός σου στην βάση του είναι αυθαίρετος, και στην αυθαιρεσία των συλλογισμών σου αυτών, έρχεται να προστεθεί και η χρήση μιας ψευδο επιστήμης της αριθμολογίας που την χρησιμοποιείς αποκλειστικά ως το μέσο της δικής σου αυθαίρετης αποκωδικοποίησης..

Αν αυτή η βάση δεν συζητηθεί, τι νόημα έχουν όλα τα υπόλοιπα?

Αμοθεν λέει, άμοθεν γράφει .......
Και προσδοκά το χειροκρότημα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2011, 10:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

γιαννης πηγες -γιαννης ηρθες

η Αμαλια χρησιμοποιει απαραδεκτους ορους για να περιγραψει τις ιδεες-πληροφοριες που εσυ καταθετεις,σε ενα τοσο σοβαρο θεμα.

με απλα λογια ,σε βριζει.

θ'απαντησεις επιτελους;;;

υπαρχουν μπαλακια;;;

η μονο κανεις τον μαγκα στον αμαχο πληθυσμο ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2011, 13:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τον άμαχο (άμυαλο) πληθυσμό (αμοθεν – αννα) έχω από καιρό πάψει τον σοβαρό διάλογο.

Με την Αμαλία είχαμε μια διαφορά σε κάποια συγκεκριμένη ερμηνεία.
Ο λόγος και αντίλογος δεν οδηγούσε σε συν αντίληψη.
Εκ της ροής της κουβέντας, οι χαρακτηρισμοί ένθεν κακείθεν, οδηγούνταν σε εκτροπή.

Σε κατάσταση οργής, δεν γίνεται πότε διάλογος εποικοδομητικός.
Δεν συμμετέχω σε προσωπικά ξεκατινιάσματα.

Οι πρακτικές οι δικές σου δεν με αγγίζουν.
Ακολουθώ το Σωκρατικό
“όνος με ελάκτισε, ει εγώ αντιλακτίσω, τι τουτου διοίσω”

Χρειάζεσαι να έχεις πράγματι ******* για να το ακολουθήσεις.
Αλά εσύ είσαι ένας αχαμνός κουραδόμαγκας υβριστής.

Αυτός είσαι, αυτά σου αρκούν.

Πέραν αυτών ουδέν σχόλιον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2011, 15:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αμοθεν
γιαννης πηγες -γιαννης ηρθες


Χμμμ... Λες να είναι το ίδιο άτομο;

quote:
η μονο κανεις τον μαγκα στον αμαχο πληθυσμο ;;;

Καλέ, αφού αυτός ΕΙΝΑΙ ο άμαχος πληθυσμός. Σε ποιον να κάνει τον μάγκα; Συκοφάντη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2011, 17:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ψευτη

ο Σωκρατης σε μαρανε...........λενε στο χωριο μου.


κατι για την "ταμπακιερα" θα μας πεις;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2011, 18:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αμοθεν

κατι για την "ταμπακιερα" θα μας πεις;;;


Θα σου πω εγώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2011, 23:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Doctor

Καλέ, αφού αυτός ΕΙΝΑΙ ο άμαχος πληθυσμός. Σε ποιον να κάνει τον μάγκα; Συκοφάντη!



Βρε βρε ...... καλέ τι μας λες.
Καλώς τα γυναικόπαιδα, ή μάλλον τα παιδιά

Τι την έκανες την μ-αννουλα σου βρε.
Γιατί την παράτησες εξω απο την πόρτα να περιμένει?.

Φώναξε την να μπει, να μας πεί καμιά μ@λ@κία να γελάσουμε

Οχιιιιιι!
Πλάκα κάνω.
Μην κάνεις κανένα αστείο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.390625
Maintained by Digital Alchemy