ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αντί επιλόγου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 02:06:13  Εμφάνιση Προφίλ
Εγκό τώρα...μουγκό!

Καλό βράδυ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 02:12:42  Εμφάνιση Προφίλ
Αμαλία,

Το θέμα της ποινής του Νικόμαχου ήταν απλώς η αφορμή για το ευρύτερο ζήτημα που έθεσα.


Προφανώς για λόγους που δεν καταλαβαίνω,δεν θέλεις να αναφερθείς καν στις χοντράδες που έχω ξεχωρίσει ως ύβρεις,από δυο συγκεκριμένα μέλη.
Διότι εκεί είναι για μένα το βάρος του ζητήματος.
Εκεί σας επισήμανα την αναντιστοιχία επεμβάσεων και ποινών.
Κατά την άποψή μου βέβαια.

Δεν πειράζει.
Προφανώς και δε θα επιμείνω άλλο.
Η δεν γίνομαι κατανοητός ή σε φέρνω σε δύσκολη θέση,πράγμα που δεν το θέλω καθόλου.
Οπότε σταματώ εδώ.Δεν έχει νόημα πλέον.

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια σε όλους σας.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 02:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
από τη δική μου πλευρά, η συζήτηση περιορίστηκε (όπως το έκανα φανερό και εξ' αρχής) στο θέμα με το email. Δε νομίζω πως στο πλαίσιο αυτό ήταν η κατάλληλη στιγμή να τεθεί ταυτόχρονα και το ζήτημα των ύβρεων στο οποίο αναφέρεσαι.

Καλό βράδυ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κηφεύς
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3548 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 02:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κηφεύς
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ :

Αμαλία,

Το θέμα της ποινής του Νικόμαχου ήταν απλώς η αφορμή για το ευρύτερο ζήτημα που έθεσα.


Προφανώς για λόγους που δεν καταλαβαίνω,δεν θέλεις να αναφερθείς καν στις χοντράδες που έχω ξεχωρίσει ως ύβρεις,από δυο συγκεκριμένα μέλη.
Διότι εκεί είναι για μένα το βάρος του ζητήματος.
Εκεί σας επισήμανα την αναντιστοιχία επεμβάσεων και ποινών.
Κατά την άποψή μου βέβαια.

Δεν πειράζει.
Προφανώς και δε θα επιμείνω άλλο.
Η δεν γίνομαι κατανοητός ή σε φέρνω σε δύσκολη θέση,πράγμα που δεν το θέλω καθόλου.
Οπότε σταματώ εδώ.Δεν έχει νόημα πλέον.

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια σε όλους σας.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.


Αμαλία

Συμφωνώντας με την παραπάνω θέση του Αμεινια , περί "αναντιστοιχίας επεμβάσεων και ποινών" , θα ήθελα να προσθέσω ότι ίσως θα ήταν σκόπιμο να επανεξετάσετε μήπως η έκφραση ενός κανόνα θα πρέπει να γίνεται μέσα σ'ένα μεγαλύτερο σύστημα κανόνων .

Φιλικά

Ου τα πάντα τοις πάσι ρητάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 07:10:47  Εμφάνιση Προφίλ
Αμεινίας δεν μπορείς να απευθύνεις σοβαρές κατηγορίες και μετά να λες δεν ασχολούμαι πλέον με αυτό.

Φυσικά και είχα καταλάβει από πριν τί εννοούσες. Συνέδεσες το "αίμα" με την καταγωγή. Τα συμπεράσματά σου ήταν απίστευτα. Εδώ δεν ξέρω ποιος είναι ο "Dsm", θα ξέρω την καταγωγή του;;;!!! Από εσένα έμαθα τώρα για συγγενείς του. Είναι πολύ άσχημο να λες πως έβρισα ένα παππού που έχει απεβιώσει, χωρίς εγώ να έχω ιδέα για τι μιλάς.

Με το στρατόκαυλος και αστυνομικός, είχα στο νου άτομα που το παίζουν εξουσία και πέρνουν διοικητικές πρωτοβουλίες. Όχι κάτι συγκεκριμένο, αυτά εσύ τα ξέρεις και τα είπες. Δεν ξέρω αν συμφωνεί ο dsm με αυτό που έκανες.

Όταν μου είχε στείλει ένα νόμο του συντάγματος σε μήνυμα και μαζί με τον Νικόμαχο συνέχεια έλεγε στον συντονιστή τί θα γίνει με τον Ελ και τους άλλους, διώξτε τους κτλ, με ανάγκασε να τον ταυτίσω με παιδί της αστυνομίας και της εξουσίας.

Τώρα για τους κανόνες που λέτε, οι συζητήσεις θα συνεχίζουν να περιέχουν ένταση και ύβρεις, δεν γίνεται αν είναι στον χαρακτήρα των συνομιλητών αυτό. Και πριν από εμένα έτσι ήταν, και μετά από εμένα έτσι θα είναι. Αλλιώς αν υπήρχε σεβασμός σε αυτό το φόρουμ, θα ήταν παγκόσμια καινοτομία. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ φόρουμ που να μην έχει φασαρία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 08:43:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ρεεεεεεεέ,δεν πάμε καλά εδώ μέσα,αντί να κάτσουμε ολοι κάτω να ψαχτούμε να βρούμε έναν καλό γιατρό,μια κλινική,ένα νοσοκομείο κάτι ρε γαμώτο για το παιδί που δεν πάει καλά,εσείς τιμωρείτε τον Νικόμαχο.
Ήμαρτον...........


_____________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
προσβλητικών υπονοουμένων που βάλλονται επι προσωπικού
16/2/2014

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 08:56:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ρεεεεεεεέ,δεν πάμε καλά εδώ μέσα,αντί να κάτσουμε ολοι κάτω να ψαχτούμε να βρούμε έναν καλό γιατρό,μια κλινική,ένα νοσοκομείο κάτι ρε γαμώτο για το παιδί που δεν πάει καλά,εσείς τιμωρείτε τον Νικόμαχο.
Ήμαρτον...........



Αν ομολογείς πως δεν πάτε καλά, τότε πρέπει να ενδιαφερθείτε πρώτα για την δικιά σας ψυχική υγεία, βρείτε λοιπόν ψυχίατρο για εσάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 09:09:25  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι καλέ,για μας θα είναι ο ψυχίατρος,εσύ είσαι μια χαρά,έτσι για βόλτα θα έρθεις μαζί μας και θα σου κάνει κάποιες ερωτήσεις.Λοιπόν το κανονίζω;

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 13/02/2014 11:01:52

_____________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
προσβλητικών υπονοουμένων που βάλλονται επι προσωπικού
16/2/2014
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 09:14:19  Εμφάνιση Προφίλ
και που είσαι Αντίχριστε;

Βασιζόμαστε επάνω σε εσάς τους αληθινούς Ελληναράδες της Θεοςοφίας, του Εωσφορισμού και της Μασωνίας να σώσετε τον κόσμο και κυρίως την Ελλάδα από τα δίχτυα των τοκογλύφων, των σιωνιστών, της οικονομικής και μορφωτικής εξαθλίωσης και μιζέριας.

Όταν έχουμε μυστικές ομάδες να μας προστατεύουν, προστάτες έψιλον επιστήμονες, πολιτικούς κτλ. , όταν έχουμε τα αφυπνιστικά ποιήματα του dsm, όταν έχουμε οδηγίες για βασκανίες, μαγείες, τεχνικές ανακάλυψης μυστικών δυνάμεων εντός του θε-ανθρώπου, πρέπει να περιμένουμε λαμπρές νέες εποχές.

Ο Όφις θα μας σώσει λοιπόν από τον έλεγχο των συνειδήσεων, την καταπίεση της θρησκείας και θα φτιάξει έναν νέο κόσμο στον οποίο θα κυριαρχεί το φώς, η μόρφωση, η ειρήνη, η ελευθερία, η αγάπη μεταξύ των λαών.

Ας κοιμόμαστε ήσυχοι λοιπόν. Ένα λαμπρό μέλλον, μια χρυσή αυγή ξημερώνει για την ανθρωπότητα, που θα διαλύσει το σκοτάδι, την αμορφωσιά, την αμάθεια, την καταπίεση του Χριστιανισμού και της κάθε θρησκείας.


Ζητούνται *άνθρωποι που θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο.


*κορόιδα που θέλουν να πουλήσουν την ψυχή τους στον αφέντη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 10:35:56  Εμφάνιση Προφίλ
Χρηστάρα μην την καθυστερούμε πολύ την βόλτα που λέγαμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κηφεύς
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3548 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 10:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κηφεύς
Αμαλία

Χωρίς να παραγνωρίζω την μέχρι σήμερα πολύ πετυχημένη διαχείριση της Δ.Ο. στο forum , νομίζω , ότι εκείνο που , σε ένα περίπλοκο περιβάλλον , θα ονομάζαμε “ακολουθώ έναν κανόνα” δεν θα το ονομάζαμε έτσι αν ήταν απομονωμένο . Ο κανόνας , ως κανόνας , είναι αποκομμένος . Εκείνο που του δίνει σπουδαιότητα είναι τα γεγονότα της καθημερινής εμπειρίας . Επίσης ας λάβουμε υπόψη ότι αν θες να καταλάβεις τι πάει να πει “ακολουθώ έναν κανόνα” , θα πρέπει ήδη να είσαι σε θέση να ακολουθήσεις έναν κανόνα .

Ζητώ συγγνώμη για τη δεύτερη (και τελευταία) παρέμβασή μου .

Φιλικά

Κηφεύς

Ου τα πάντα τοις πάσι ρητά Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 14:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κηφέα και @ΑΜΕΙΝΙΑΣ
λυπάμαι που το γεγονός της χρονικής απενεργοποίησης του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ ερμηνεύτηκε τελικά ως αναντιστοιχία βαρύτητας στην απόδοση ευθυνών και "ποινών".

Ίσως βέβαια και να έχετε δίκιο που το εκλάβατε έτσι, δεδομένου ότι δεν μπορείς εύκολα να ξεχωρίσεις ένα γεγονός από τα υπόλοιπα που το περιβάλλουν. Προσωπικά προσπάθησα να το κάνω σαφές. Δεν είναι μόνο ζήτημα θέσης. Είναι και πρακτικό ζήτημα, πολύ σοβαρό όμως. Επιτρέψτε μας να διαθέτουμε τον χρόνο που χρειάζεται αναλόγως της βαρύτητας των περιστάσεων. Το ζήτημα της συμμετοχής του Χρίστος Έλ στα forums δεν είναι κάτι το οποίο μπορεί να επιλυθεί συντονιστικά με τον ίδιο άμεσο και λιγότερο περίπλοκο τρόπο όσο μια σαφής παράβαση ενός κανόνα δεοντολογίας.
Προφανώς είναι πολύ πιο σοβαρό και δεν μπορεί να αποφασιστεί με μια σύντομη προφορική συνεννόηση μεταξύ μας, ούτε και χωρίς να υπάρξει ένας συνολικός έλεγχος (από κάποιους από εμάς) σε ότι έχει συμβεί στις συζητήσεις. Αυτά απαιτούν χρόνο και μεταξύ μας συζήτηση. Ίσως εάν είμασταν περισσότεροι άνθρωποι και είχαμε αρκετά περισσότερο ελεύθερο χρόνο, να μπορούσε να γίνει πιο άμεσα αυτός ο συντονισμός/απόδοση ευθυνών. Δεν είμαστε όμως. Και το έχουμε πει πολλές φορές.

Αυτοί όμως είμαστε και προσπαθούμε να συνεχίσουμε να υπάρξουμε εδώ και τόσα χρόνια παρά τις όποιες αντιξοότητες που υφίστανται εντός, αλλά και εκτός του ESOTERICA - ιδιαίτερα αυτές...

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ θεωρώ άδικη απέναντί μας (και απέναντί μου ιδιαίτερα) την απόφασή σου να αποχωρήσεις από τις συζητήσεις. Ελπίζω να μην έχω καταλάβει καλά ότι αυτό εννοείς με το "καλή συνέχεια σε όλους σας" και επίσης ελπίζω να μην πραγματοποιηθεί.
Προσπάθησα όσο μπορούσα να διαχωρίσω τα δύο πράγματα (τη δημοσιοποίηση του μηνύματος από τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ και το πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί με τον Χρίστος Έλ) μεταξύ τους. Και από πρακτικής απόψεως δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς.

Το όλο γεγονός, δεν το κρύβω, με έχει στεναχωρέσει πολύ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 14:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Γεια σας. Συζητήσαμε μεταξύ μας το ζήτημα αρκετά διεξοδικά προσπαθώντας να το δούμε από διάφορες πλευρές - όσο φυσικά αυτό μας είναι εφικτό.
Ξέρουμε και αναγνωρίζουμε - ως διαχειριστική/συντονιστική ομάδα - ότι υπάρχουν σαφέστατα "γκρίζες ζώνες" στα ζητήματα που αφορούν στην ιδιωτική επικοινωνία και τη διαπλοκή της με τη δημόσια και συλλογική, στα προσωπικά δεδομένα και την προστασία όλων των παραπάνω. Η λήψη αποφάσεων και η ανάληψη δράσεων για τέτοια θέματα ως εκ τούτου δεν μπορεί ποτέ να χαρακτηρίζεται από απόλυτη και "άτεγκτη" βεβαιότητα και δεν έχουμε διεκδικήσει κάτι τέτοιο σε οποιαδήποτε στιγμή. Σε σχέση με τα προηγηθέντα και λαμβάνοντας συνάμα υπόψη σοβαρά τις θέσεις και τις αντιδράσεις των συμμετεχόντων και περισσότερο των παλαιότερων Μελών - που αντιλαμβάνονται καλύτερα τις λεπτές ισορροπίες των πραγμάτων και την ροή των συζητήσεων της Κοινότητας - αναθεωρούμε την περίοδο χρονικής απενεργοποίησης του λογαριασμού του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ σε μία εβδομάδα.

Το πνεύμα της παρέμβασης μας σχετικά με τη δημοσιοποίηση email επικοινωνίας παραμένει στο ίδιο εννοιολογικό πλαίσιο και θα παρακαλούσα τους ενδιαφερόμενους να ξαναδιαβάσουν ανεπηρέαστοι/ες όσο το δυνατόν τα σχετικά μηνύματα της amalia και του AitheroVamon στα οποία αυτό - το πνεύμα - αντανακλάται ξεκάθαρα.

Θα επαναλάβουμε τη γενικότερη θέση μας ότι η διαχείριση των Συζητήσεων είναι συλλογικό θέμα και αφορά (ή έτσι θα έπρεπε) όλους μας. Δεν έχουμε, ως διαχειριστική ομάδα, κάποιο κυριαρχικό "προνόμιο" σε σχέση με αυτό. Ούτε διακινούμαστε στις οποιεσδήποτε συντονιστικές κινήσεις μας από συμπάθειες, αντιπάθειες, αρέσκειες και δυσαρέσκειες.
Η παρέμβαση σε σχέση με την πράξη του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν δικαιώνει επ'ουδενί οποιονδήποτε άλλον, τον Χρίστος Έλ εν προκειμένω, τα πεπραγμένα του οποίου θα πρέπει να αξιολογηθούν ξεχωριστά. Ακόμη θα πρέπει να προειδοποιήσουμε προς οποιαδήποτε κατεύθυνση ότι αυτή η σθεναρή διάθεση προστασίας της ιδιωτικότητας από την πλευρά μας δεν θα πρέπει να γίνεται αντικείμενο κατάχρησης, χειραγώγησης ή οποιασδήποτε άλλης κακόβουλης πρόθεσης. Σε οποιαδήποτε όμως περίπτωση κρίνεται από κάποιον/αν ότι θα μπορούσε να γίνει η ιδιωτική επικονωνία κατά κάποιο τρόπο ζήτημα και της Κοινότητας, θα πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχει πλήρης ενημέρωση των Διαχειριστών και συννενόηση μαζί τους.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 15:12:09  Εμφάνιση Προφίλ
Αμαλία,Admin,

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την σημασία που δώσατε στις παρεμβάσεις μου και κυρίως για το χρόνο που αφιερώσατε.

Η πρόθεσή μου ήταν να καταδείξω ορισμένα σημεία που θεώρησα ότι δύναται να λεκιάσουν την εικόνα του forum, που όλοι μας αγαπούμε.

Σε καμμιά των περιπτώσεων δεν αμφισβητώ την κριτική σας ικανότητα,άπαξ και έχετε αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα.

Θεώρησα όμως ότι στο ζήτημα που εγώ εστίαζα,
-και δεν εννοώ το ζήτημα της ποινής του φίλου μου του Νικόμαχου,για την οποία αντιλαμβάνομαι ότι αντιπροσωπεύει το σημαντικότατο θέμα της προστασίας της ιδιωτικής επικοινωνίας και άρα συμφωνώ με την αντιμετώπιση-
ίσως να μην είχατε αντιληφθεί την βαρύτητα των εκφράσεων που έχουν κατά καιρούς ξεστομιστεί.

Αντιλαμβάνομαι και συμφωνώ πλήρως με το διαχωρισμό των δυο θεμάτων ,όπως ορθά ετέθη από την Αμαλία και σε καμμιά περίπτωση δεν επεδίωκα να τη στενοχωρήσω.Λυπάμαι ειλικρινά που συνέβη.

Μετά την ανάρτησή της που λέει:
"Δε νομίζω πως στο πλαίσιο αυτό ήταν η κατάλληλη στιγμή να τεθεί ταυτόχρονα και το ζήτημα των ύβρεων στο οποίο αναφέρεσαι."

θεώρησα ότι έχει ήδη αναγνωριστεί ότι τίθεται ζήτημα περί ύβρεων και σκόπευα να αναρτήσω αυτό:

"Προτιμώ να θεωρήσω τη διαφωνία μεταξύ της Δ.Ο. και εμού,ως διαφορά συγχρονισμού και όχι ως διαφορά συλλογισμού.

Θα περιμένω ,λοιπόν το κατάλληλο πλαίσιο,δείχνοντας εμπιστοσύνη στην Δ.Ο."

Αυτό είναι και που πιστεύω ούτως ή άλλως και τώρα.

Οφείλω να ευχαριστήσω και τον Κηφέα που στήριξε τη θέση μου,τη στιγμή που κανένα άλλο μέλος δεν πήρε θέση.Έχει σημασία αυτό.

Σας αφιερώνω με αγάπη,μια επεξήγηση επί της λέξεως "θεσμοί" του Σηκουτρή:

""ΠΛΑΤΩΝΟΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ υπό Ι.Συκουτρή,ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ,δέκατη όγδοη έκδοση""

σελ.176
επεξήγηση 1 επί της λέξεως "θεσμοί"
------
{Οι νόμοι δεν είναι μόνο τα νομοθετήματα,ούτε κυρίως αυτά,
αλλ'αι ηθικαί αρχαί,αι οποίαι υπόκεινται ως βάσεις των εθίμων και των νομοθετημάτων.
Επιτηδεύματα είναι οι σχέσεις και πράξεις των ατόμων,εφ' όσον είναι επιδεκτικαί ηθικής κρίσεως.
Το ένα είναι ο κανών,το άλλο η εφαρμογή.}

Καλή συνέχεια σε όλους ΜΑΣ

Αμεινίας


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 18:01:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ρεεεεεεεέ,δεν πάμε καλά εδώ μέσα,αντί να κάτσουμε ολοι κάτω να ψαχτούμε να βρούμε έναν καλό γιατρό,μια κλινική,ένα νοσοκομείο κάτι ρε γαμώτο για το παιδί που δεν πάει καλά,εσείς τιμωρείτε τον Νικόμαχο.
Ήμαρτον...........

Βασικά και οι 2 χρειάζονται λίγες "διακοπές" για να ηρεμήσουν, (όχι σε στυλ τιμωρίας), να σκεφτούν με την υσιχία τους και να επανατοποθετηθούν στις συζητήσεις ποιό ήρεμοι.

Όλοι μας κάποια στιγμή (και εγώ), χρειαζόμαστε λίγο χρόνο για να ηρεμήσουμε, ειδικά μετά απο μια παρεκτροπή που μπορεί να έχουμε.

Αυτό άλλωστε είναι και η επιτυχημένη συνταγή της αυτοβελτίωσης, η οποία κατακτάται δύσκολα και θέλει χρόνο και καλή διάθεση.

Σε ότι αφορά τα σχόλιά σου Αντίχριστε, μην κάνεις το λάθος που έκανα εγώ, ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει έτσι τον συνομιλητή του, με τις όποιες απόψεις.
Όσο για τους ψυχίατρους, ξέρεις πως λέγεται ο έρωτας στη γλώσσα τους?
Οξύ ψυχωσικό επεισόδιο!
Πράγμμα που σημαίνει οτι και ο ψυχίατρος χρειάζεται ψυχίατρο.....

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 18:08:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Ρεεεεεεεέ,δεν πάμε καλά εδώ μέσα,αντί να κάτσουμε ολοι κάτω να ψαχτούμε να βρούμε έναν καλό γιατρό,μια κλινική,ένα νοσοκομείο κάτι ρε γαμώτο για το παιδί που δεν πάει καλά,εσείς τιμωρείτε τον Νικόμαχο.
Ήμαρτον...........

Βασικά και οι 2 χρειάζονται λίγες "διακοπές" για να ηρεμήσουν, (όχι σε στυλ τιμωρίας), να σκεφτούν με την υσιχία τους και να επανατοποθετηθούν στις συζητήσεις ποιό ήρεμοι.

Όλοι μας κάποια στιγμή (και εγώ), χρειαζόμαστε λίγο χρόνο για να ηρεμήσουμε, ειδικά μετά απο μια παρεκτροπή που μπορεί να έχουμε.

Αυτό άλλωστε είναι και η επιτυχημένη συνταγή της αυτοβελτίωσης, η οποία κατακτάται δύσκολα και θέλει χρόνο και καλή διάθεση.

Σε ότι αφορά τα σχόλιά σου Αντίχριστε, μην κάνεις το λάθος που έκανα εγώ, ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μειώνει έτσι τον συνομιλητή του, με τις όποιες απόψεις.
Όσο για τους ψυχίατρους, ξέρεις πως λέγεται ο έρωτας στη γλώσσα τους?
Οξύ ψυχωσικό επεισόδιο!
Πράγμμα που σημαίνει οτι και ο ψυχίατρος χρειάζεται ψυχίατρο.....

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!



δηλαδη εαν ενας Ψυχιατρος ερωτευτει
παθαινει Οξυ Ψυχωσικο επεισοδιο;
νομιζω οτι αυτο ειναι κατι διαοφρετικο ...
δεν το ξερω αλπα σε μια αναζητηση που εκανα μου εβγαλε κατι για
Σχιζοφρενεια και "μανια καταδιωξης"...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

Edited by - gewkwn on 13/02/2014 18:10:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 19:15:39  Εμφάνιση Προφίλ
Για δέσιμο είναι και οι ψυχίατροι, στο λέω και στο υπογράφω.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 19:30:39  Εμφάνιση Προφίλ
Lock Smith
Εγώ δεν μείωσα την προσωπικότητα κανενός συνομιλητή,ο καθένας μειώνει μόνος του την προσωπικότητά του με αυτά που λεεί και γράφει.Έχουμε εδώ έναν τύπο που μας λέει οτι η Ηλιος γυρίζει βουρ βουρ γύρω απο την γη,όσοι δεν είμαστε Χριστιανοί είμαστε Σιωνιστές,ερπετόμορφοι και ειδωλολάτρες,ανοίγει θεμα για να μας αποχαιρετήσει και έχει κάνα δίμηνο που συνεχίζει να γραφει χωρίς να έχει σκοπό να φύγει,ξεκινάει εναν ¨πόλεμο¨ με τον Νικόμαχο και άλλους εδώ μέσα χωρίς λόγο μόνο και μόνο επειδή αυτός βλέπει παντού φαντάσματα και η Δ.Ο τιμωρεί τον Νικόμαχο επειδή δημοσίευσε ενα email χωρίς κανένα προσωπικό δεδομένο του άλλου,στην ουσία ένα κείμενο δηλαδη,που αποδύκνειε ότι το ατομο είναι γκάου εντελώς.Τι να πώ;;;;;;;;;;;;;; ΑΦΩΝΟΣ

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 13/02/2014 21:22:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 04:09:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
το ατομο είναι γκάου εντελώς.Τι να πώ;;;;;;;;;;;;;; ΑΦΩΝΟΣ

Νομίζεις οτι είναι γκάου, ή τουλάχιστον ο "πονηρούλης" έτσι θέλει να πιστεύουμε.....

Αυτά που γράφει, που είναι όντως χαζομάρες, ούτε ο ίδιος τα πιστεύει, αλλά τα ακολουθεί λόγω θρησκευτικών φρονημάτων, ΠΡΟΣΕΧΕ τι σου λέω τόσο εσύ όσο και οι διαχειριστές.

Άτομα σαν τον Χρήστο Ελ, απλά δοκιμάζουν τα επιχειρήματά μας απέναντι στις κατεστραμένες ιδεοληψίες του καταρακωμένου Χριστιανισμού.
Ο σκοπός τους είναι να αντλήσουν απαντήσεις στα ερωτήματα των παιδιών που ναι μεν πάνε στο κατηχητικό αλλά δεν πάυουν να πηγαίνουν στο σχολείο και να μαθαίνουν μέσα απο την επιστήμη.

Μην ακούτε τα λεγόμενα, "εγώ είμαι απέναντι απο το ιερατείο" κ.λ.π.
Απλά προσπαθούν να φτιάξουν ασπίδες για να γεμίζουν το μυαλό κάποιων δύσμοιρων παιδιών, με βλακείες.
Προσπαθούν με ιδιοτέλεια να κρατήσουν ζωντανές τις βλακείες των ιερατείων απέναντι σε μια επιστήμη που θα πατάξει την ψεύτικη αιώνια ζωή που υποσχέθηκε κάποιος μαραγκός και στη θέση αυτή θα μπουν τα βλαστικά κύτταρα και η γεννετική τεχνολογία δίνοντας στο ανθρώπινο είδος την πραγμματική αιώνια ζωή.

Όχι φίλε μου, ούτε η Γη είναι επίπεδη, ούτε η Γη είναι το κέντρο του Σύμπαντος, ούτε ο Ατλαντικός Ωκεανός καταλήγει σε λαρύγγια δαιμόνων που καταπίνουν το θαλασσινό νερό, ούτε - ούτε - ούτε.
Τα ιερατεία σε λίγες δεκαετίες θα είναι σουβενίρ, όταν ο άνθρωπος νικήσει το Θάνατο και πάψει πλέον να φοβάται το αιώνιο σκοτάδι.

Τότε θα δεις το μεγαλείο που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος και πόσο κακό έκανε στην ανθρωπότητα το κάθε ιερατείο.

Τέλος να σου πω οτι κι' εγώ ΔΕΝ συμφωνώ σε ορισμένα πράγμματα με τη διαχείρηση, μάλιστα μπορεί και να συζητηθεί αυτό εάν το επιθυμούν, αλλά να θυμάσαι οτι το φόρουμ είναι ιδιοκτησία τους, που σημαίνει οτι μπορεί να παίζεις με τους κανόνες τους και πάλι να φας σουτάρισμα.

Δικό τους το μαγαζί δικές τους και οι αποφάσεις.

Κι' εγώ μπορεί να κλειδωθώ κάποια στιγμή γιατί μπορεί να τους είμαι αντιπαθής, ή αντίθετος με τη γραμμή τους, το έχω υπ' όψιν μου αυτό και το θεωρώ πιθανό, γι' αυτό και προσπαθώ να τοποθετούμαι με ευγενικό τρόπο όσο θυμωμένος κι αν είμαι με κάποια μέλη που είναι χριστιανο-ταλιμπανάδες και βρίζουν τους Θεούς και Θεές που εγώ λατρεύω στη κυριολεξία, χωρίς να τους εμποδίζει κανείς.

Απ' την άλλη εγώ δεν είμαι επαγγελματίας πόστερ, έχω ένα κομπιούτερ στο χώρο μου για να περνάει η ώρα μέχρι να πάρω κλήση για διάρηξη θύρας, έτσι λίγο φόρουμ, κανά empire earth, καμιά αγορά απο το διαδίκτυο και κατα τ' άλλα δουλειά.

Εγώ πάντως σου συστήνω να κατευνάσεις τα νεύρα σου και να συμετέχεις στις συζητήσεις με ωραία επιχηρηματολογία και διάθεση για επικοδομητικό διάλογο με τα μέλη που μας ταιριάζουν, έτσι είναι καλύτερα.

Φιλικά ο κλειδαράς.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 10:39:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εγώ δεν μείωσα την προσωπικότητα κανενός συνομιλητή,
Τς τς... Θα πέση φωτιά να σε κάψει ρε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 11:09:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Και που είσαι Χρήστο Ελ?

Μη νομίζεις οτι μόνον εσύ έχεις προβλήματα γιατί αυτό θα σου φέρει μπελάδες.

Αν τύχει και βρεθείς έξω απο κανένα super market και δεις κανέναν πατέρα να έχει βουρκώσει γιατί δεν έχει να πάρει στο παιδί του μιά σοκολάτα, σε παρακαλώ, μη πας να του πεις για το Ηλιοκεντρικό σύστημα.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Αν βουρκώνει κανείς γιατί "δεν έχει να πάρει στο παιδί του μιά σοκολάτα" τι κάνει όποιος βλέπει να βομβαρδίζεται το σπίτι του; ή να μην έχει φαγητό "για το παιδί του;" Μη τρελαθούμε....



Για να επεκταθώ λίγο στο θέμα του βουρκωμένου πατέρα με τη σοκολάτα, δείτε ορισμένα (παλία) "νέα"

..."So tell me," an old school friend asked, "if the demand for chocolate is so high, why are cocoa farmers so poor?"
...
Γιατί στη Δύση οι πατεράδες "βουρκώνουν" αν δεν έχουν να πάρουν σοκολάτα στα παιδιά τους...The chocolate industry is worth an estimated $110 billion a year, and yet its key commodity is grown by some of the poorest people on the planet, in plantations that can hide the worst forms of child labour.

Αν λοιπόν ο "πατέρας" θέλει να "βουρκώνει" ας το κάνει με καλή αιτία, ας διαβάσει το άρθρο... http://edition.cnn.com/2014/02/13/world/africa/cocoa-nomics-does-chocolate-grow-on-trees/index.html?hpt=hp_c1


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 12:48:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εγώ δεν μείωσα την προσωπικότητα κανενός συνομιλητή,
Τς τς... Θα πέση φωτιά να σε κάψει ρε...

...και μεγαλώνει η μύτη σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:23:46  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε πρόσεχε γιατί οδεύεις πρός γραφικότητα μεριά.
Πάρτο αλλιώς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 19:26:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αίολε πρόσεχε γιατί οδεύεις πρός γραφικότητα μεριά.
Πάρτο αλλιώς.
Γραφικός: ο παραστατικός, που γοητεύει ως θέαμα,που χαρακτηρίζεται από ιδιότυπη συμπεριφορά ή εμφάνιση.
Τεγόπουλος - Φυτράκης

Με είπες γραφικό; Ε και;
Δεν βλέπω κάτι κακό.
Εκτός από μεγάλο στόμα είσαι και ελαφρώς αγράμματος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 19:40:20  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολος: Όλοι γελάν μαζί μου και εγώ ξεκαρδίζομαι
Keep walking Αίολε...................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 21:05:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Για να επεκταθώ λίγο στο θέμα του βουρκωμένου πατέρα με τη σοκολάτα, δείτε ορισμένα (παλία) "νέα"

Για να επεκταθώ κι' εγώ με τη σειρά μου, υπάρχουν οικογένειες που δεν έχουν να φάνε, τα έχουμε ακούσει όλοι.

Άντε πες τους για το Γεωκεντρικό σύστημα, άντε ντε!

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 22:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Lock_Smith
Προσπαθούν με ιδιοτέλεια να κρατήσουν ζωντανές τις βλακείες των ιερατείων απέναντι σε μια επιστήμη που θα πατάξει την ψεύτικη αιώνια ζωή που υποσχέθηκε κάποιος μαραγκός και στη θέση αυτή θα μπουν τα βλαστικά κύτταρα και η γεννετική τεχνολογία δίνοντας στο ανθρώπινο είδος την πραγμματική αιώνια ζωή.

Όχι φίλε μου, ούτε η Γη είναι επίπεδη, ούτε η Γη είναι το κέντρο του Σύμπαντος, ούτε ο Ατλαντικός Ωκεανός καταλήγει σε λαρύγγια δαιμόνων που καταπίνουν το θαλασσινό νερό, ούτε - ούτε - ούτε.



Δεν νομίζω φίλε Lock_Smith, ότι τα ιερατεία υποστηρίζουν πια κάτι τέτοιο, ακόμα και οι απολογητές αποφεύγουν τέτοιες αναφορές. Μερικοί μάλιστα άρχισαν να ψιλοδέχονται και τη θεωρία της εξέλιξης και να το ρίχνουν κι αυτό στην θεϊκή παρέμβαση. Όλα αυτά που αναφέρεις τα υποστηρίζει μια μερίδα χριστιανόπληκτων τύπου Λούκα, που ο εγκέφαλός τους έχει κολλήσει στον μεσαίωνα, και θεωρούν την Βίβλο ως αλάνθαστο επιστημονικοϊστορικό σύγγραμμα.
Κάποιο μέλος αυτής της κατηγορίας παλαιότερα, είχε ως επιχείρημα για να υποστηρίξη τις βλακείες που έγραφε ότι η επιςστημονικές ανακαλύψεις συνεχώς αναθεωρούνται και απορρίπτωνται, ενώ η Βίβλος παραμένει εδώ και χιλιάδες χρόνια αναλλοίωτη.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 00:40:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
θεωρούν την Βίβλο ως αλάνθαστο επιστημονικοϊστορικό σύγγραμμα

Πλάκα μου κάνεις, εντάξει ως αδιαμφισβήτητο θρησκευτικό σύγγραμα, εντάξει ως ιστορική πηγή μιας "παρδαλής" χριστιανικής Ιστορίας αλλά επιστημονικό?????

Τι επιστημονικό ρε φίλε μου, μη με στείλετε στον ψυχίατρο να μου λέει οτι ο έρωτας είναι οξύ ψυχωσικό επεισόδιο.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 07:04:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Sesostris
Προσπαθούν με ιδιοτέλεια να κρατήσουν ζωντανές τις βλακείες των ιερατείων απέναντι σε μια επιστήμη που θα πατάξει την ψεύτικη αιώνια ζωή που υποσχέθηκε κάποιος μαραγκός και στη θέση αυτή θα μπουν τα βλαστικά κύτταρα και η γεννετική τεχνολογία δίνοντας στο ανθρώπινο είδος την πραγμματική αιώνια ζωή.

Όχι φίλε μου, ούτε η Γη είναι επίπεδη, ούτε η Γη είναι το κέντρο του Σύμπαντος, ούτε ο Ατλαντικός Ωκεανός καταλήγει σε λαρύγγια δαιμόνων που καταπίνουν το θαλασσινό νερό, ούτε - ούτε - ούτε.



Δεν νομίζω φίλε Lock_Smith, ότι τα ιερατεία υποστηρίζουν πια κάτι τέτοιο, ακόμα και οι απολογητές αποφεύγουν τέτοιες αναφορές. Μερικοί μάλιστα άρχισαν να ψιλοδέχονται και τη θεωρία της εξέλιξης και να το ρίχνουν κι αυτό στην θεϊκή παρέμβαση. Όλα αυτά που αναφέρεις τα υποστηρίζει μια μερίδα χριστιανόπληκτων τύπου Λούκα, που ο εγκέφαλός τους έχει κολλήσει στον μεσαίωνα, και θεωρούν την Βίβλο ως αλάνθαστο επιστημονικοϊστορικό σύγγραμμα.
Κάποιο μέλος αυτής της κατηγορίας παλαιότερα, είχε ως επιχείρημα για να υποστηρίξη τις βλακείες που έγραφε ότι η επιςστημονικές ανακαλύψεις συνεχώς αναθεωρούνται και απορρίπτωνται, ενώ η Βίβλος παραμένει εδώ και χιλιάδες χρόνια αναλλοίωτη.

[/quote]
ενταξει ολα απλα εαν δεν τα δεχεται ο Χριστιανος οπως τα γραφει η βιβλος
ειτε ο Θεος τους λεει Ψεματα (λογο του θεοπνευστου),
ειτε η ιστορια ειναι κατασκευασμενη.

Οπως και να εχει Χριστιανος του τυπου "δεχομαι εξελικτικη
θεωρεια" ασχετα που ερχεται ερχεται σε αντιθεση με τα
"αλανθαστα" κειμενα ειναι ψευτης μιας που στην ουσια
δεν αποδεχεται τα ιερα του κειμενα σαν πραγματικα.

Εαν επιλεξει τι θα πιστευει κατα περιπτωση απ οτα ιερα
του κεμενα στην ουσια κανει επιλογη της πιστης του
συνφωνα με τα προσωπικα του πιστευω .
Αποτε εχουμε ενα "ΙΔΙΟΤΥΠΟ" χριστιανο σαν αποτελεσμα

ποσο μαλλον εαν η μεριδα "βιβλος=επιστιμονικο συνγραμα"
ειναι μικρη .

αρα εχουμε πολλους ιδιοτυπους χριστιανους.

Την μεριδα με τηις αναχρονιστικες θεσεις περι βιβλου
την αποδεχομαι σαν χριστιανους( ασχετα εαν θεωρω χαζομαρα
την θρησκεια)
τους ιδιοτυπους χριστιανους που ειναι στην ουσια χριστιανοι
αλλα κατα περιπτωση ομως τους θεωρω εγωιστες .
Δυστηχως για αυτους καταργουν την κοσμοθεωριση του
Χριστιανισμου στην βασγ του και δεν αποδεχωνται
την κατασκευη τυο κοσμου απο την περιγραφη του θεου τους

ειπα ειαν το θεοπνευστο στην μεση .

σε περιπτωση που δεν αποδεχωνται το θεονπευστο
ξερεις τι γινεται....
Ελπιζω να με "πιανεις"...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 22:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Lock_Smith
Τι επιστημονικό ρε φίλε μου, μη με στείλετε στον ψυχίατρο να μου λέει οτι ο έρωτας είναι οξύ ψυχωσικό επεισόδιο.

Άντε πείσε εσύ ένα φανατίλα χριστιανό, ότι είναι αδύνατον να σταμάτησε με την βοήθεια του Γιαχβέ ο Ιησούς του Ναυή τον ήλιο στον ουρανό, προκειμένου να νικήσουν οι Εβραίοι στην μάχη του Γαβαών.
Διάβασε το δημοσίευμα αυτό και θα καταλάβης γιατί γκαγκάν καταστάσεις μιλάμε!

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy