ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αντί επιλόγου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2014, 18:12:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γιατί το σάιτ απευθύνεται κυρίως σε άτομα που δέχονται των Εωσφορισμό.

Και το 'χα απορία....
ρε σε ποιους απευθύνεται το esoterica,σε ποιους απευθύνεται...

Αμαλία,Admin, έπρεπε να μας τα είχατε πει αυτά,να τα ξέρουμε ντε..

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2014, 10:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666
ti egine vlako-El mou Fagame xilopita kai tin kanoume? re mpas kai eisai filaraki too ebraiou Megasage007 pou anevaze video sto youtube gia ton atheismo os thriskia, tin 'sataniki' exelixi kai tin geokentriki patata?

Xixixixi vlepo tin kaneis san kai ayton etsi adoxa pou na anteksete re xristianopoola ton antilogo

re mpas kai mpikate sti mixani tou xronou? eisai sto 2014 an den exeis rotisei h epistimi exei pleon apodeiksei tin aniparxia tou theouli sas, tin exelixi kai to iliokentriko sistima....kai erxesai se ena orthologistiko epistimoniko site na diadosis tis palaiolithikes sou apopseis xixixi

eisai gia klamata... o kosmos tha sinexisei na girnaei kai na ekselisetai
esy pigaine zise se kamia spilia sto bouno me kanena paliatso ebraio prophiti kai kanena hipi na katarieste ton kosmo apo ekei psila xaxaxa

papadopaidia mou den sas sozei o anyparktos theoulis sas o Giaxovas me tipota apo ton LUCIFER

ante gia kammeno kai kane kai kamia prosefxi ston xristouli sou xaaaaa!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2014, 18:59:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ti egine vlako-El mou Fagame xilopita kai tin kanoume? re mpas kai eisai filaraki too ebraiou Megasage007 pou anevaze video sto youtube gia ton atheismo os thriskia, tin 'sataniki' exelixi kai tin geokentriki patata?

Xixixixi vlepo tin kaneis san kai ayton etsi adoxa pou na anteksete re xristianopoola ton antilogo

re mpas kai mpikate sti mixani tou xronou? eisai sto 2014 an den exeis rotisei h epistimi exei pleon apodeiksei tin aniparxia tou theouli sas, tin exelixi kai to iliokentriko sistima....kai erxesai se ena orthologistiko epistimoniko site na diadosis tis palaiolithikes sou apopseis xixixi

eisai gia klamata... o kosmos tha sinexisei na girnaei kai na ekselisetai
esy pigaine zise se kamia spilia sto bouno me kanena paliatso ebraio prophiti kai kanena hipi na katarieste ton kosmo apo ekei psila xaxaxa

papadopaidia mou den sas sozei o anyparktos theoulis sas o Giaxovas me tipota apo ton LUCIFER

ante gia kammeno kai kane kai kamia prosefxi ston xristouli sou xaaaaa!



Είμαι και πιστεύω ότι γουστάρω και δεν δίνω λογαριασμό σε κανένα. Αν έχεις πρόβλημα για το τι πιστεύω εγώ συγκεκριμένα, έλα να το λύσουμε όποτε θες. Ως τότε σας γράφω κανονικά και εσάς και τον Λούσιφερ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luciferian666
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2014, 20:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luciferian666
quote:

quote:

ti egine vlako-El mou Fagame xilopita kai tin kanoume? re mpas kai eisai filaraki too ebraiou Megasage007 pou anevaze video sto youtube gia ton atheismo os thriskia, tin 'sataniki' exelixi kai tin geokentriki patata?

Xixixixi vlepo tin kaneis san kai ayton etsi adoxa pou na anteksete re xristianopoola ton antilogo

re mpas kai mpikate sti mixani tou xronou? eisai sto 2014 an den exeis rotisei h epistimi exei pleon apodeiksei tin aniparxia tou theouli sas, tin exelixi kai to iliokentriko sistima....kai erxesai se ena orthologistiko epistimoniko site na diadosis tis palaiolithikes sou apopseis xixixi

eisai gia klamata... o kosmos tha sinexisei na girnaei kai na ekselisetai
esy pigaine zise se kamia spilia sto bouno me kanena paliatso ebraio prophiti kai kanena hipi na katarieste ton kosmo apo ekei psila xaxaxa

papadopaidia mou den sas sozei o anyparktos theoulis sas o Giaxovas me tipota apo ton LUCIFER

ante gia kammeno kai kane kai kamia prosefxi ston xristouli sou xaaaaa!



Είμαι και πιστεύω ότι γουστάρω και δεν δίνω λογαριασμό σε κανένα. Αν έχεις πρόβλημα για το τι πιστεύω εγώ συγκεκριμένα, έλα να το λύσουμε όποτε θες. Ως τότε σας γράφω κανονικά και εσάς και τον Λούσιφερ.





Ase tous papyrous diladh ta paparia tou Daniel kai diavase kanena epistimoniko vivlio re xlaparxida

Ase ta vivlia tis mithologias kai tin Grafoula sou stin akri den yparxoun iptamena aloga aggelakia me ton Yehoshua sta synnefa kammeno tha kateveis me to spathi kai to alogaki sou na mas fas??? xixixi

den eisai stin epoxi ths mythologias, eisai stin epoxi tis texnologias kai tis epistimis malakopitoura spilaiantrope

pare epitelous kai diavase ALITHINO epistimoniko vivlio gia tin Exelixi kai to simpan oxi tous xlaparxides xristianous pou diavazeis sinexeia

ante an gemisei o kosmos me perithoriaka skoupidia san kai esena xathikame

ta perithoriaka skoupidia kai oi thriskoliptoi anikoun stis spilies kai ta psixiatria

geia xara mikre iroa xooxaxa!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2014, 21:38:54  Εμφάνιση Προφίλ
Λουσιφέριαν ανεξάρτητα με τι εκφράζει ο Χρίστος ΕΛ και τι γνώμη έχει, αν είναι μούφα ή αν έχει δίκιο... μήπως ξέχασες ρε φιλαράκι να πάρεις τα χάπια σου? Ένα risperdal το πρωι, ένα το βράδυ. Ελεος δηλαδή τι παραλήρημα είναι αυτό ρε μάστορα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2014, 21:44:07  Εμφάνιση Προφίλ
luciferian666 για να μην μπούμε σε διαδικασίες διαγραφής,
εσυ να φτιάχνεις άλλους... και πάει λέγοντας
καλό είναι να το σταματήσεις εδώ.
έχουμε αρκετά troll,
ευχαριστούμε για την προτίμηση , αλλά δεν μπορούμε να περιθάλψουμε κι άλλα!



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2014, 22:29:14  Εμφάνιση Προφίλ
luciferian666

Δεν είσαι σωστός φίλε μου, το να μιλάς έτσι δεν βοηθάει κανέναν.
Ναι όντως είμαστε στην εποχή της τεχνολογίας, ε και?
Τι να τη κάνεις την τεχνολογία όταν δεν έχεις παιδεία?
Δηλαδή ΤΙ? Επειδή καβαλήσαμε έναν πύραυλο και πήγαμε στη Σελήνη, τι σημαίνει αυτό? Οτι δεν υπάρχει Θεός?
Σιγά ρε φίλε μου, θα σπάσουμε κανα δάχτυλο απ' την πολύ μαγκιά μας.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2014, 14:00:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

quote:

ti egine vlako-El mou Fagame xilopita kai tin kanoume? re mpas kai eisai filaraki too ebraiou Megasage007 pou anevaze video sto youtube gia ton atheismo os thriskia, tin 'sataniki' exelixi kai tin geokentriki patata?

Xixixixi vlepo tin kaneis san kai ayton etsi adoxa pou na anteksete re xristianopoola ton antilogo

re mpas kai mpikate sti mixani tou xronou? eisai sto 2014 an den exeis rotisei h epistimi exei pleon apodeiksei tin aniparxia tou theouli sas, tin exelixi kai to iliokentriko sistima....kai erxesai se ena orthologistiko epistimoniko site na diadosis tis palaiolithikes sou apopseis xixixi

eisai gia klamata... o kosmos tha sinexisei na girnaei kai na ekselisetai
esy pigaine zise se kamia spilia sto bouno me kanena paliatso ebraio prophiti kai kanena hipi na katarieste ton kosmo apo ekei psila xaxaxa

papadopaidia mou den sas sozei o anyparktos theoulis sas o Giaxovas me tipota apo ton LUCIFER

ante gia kammeno kai kane kai kamia prosefxi ston xristouli sou xaaaaa!



Είμαι και πιστεύω ότι γουστάρω και δεν δίνω λογαριασμό σε κανένα. Αν έχεις πρόβλημα για το τι πιστεύω εγώ συγκεκριμένα, έλα να το λύσουμε όποτε θες. Ως τότε σας γράφω κανονικά και εσάς και τον Λούσιφερ.





Ase tous papyrous diladh ta paparia tou Daniel kai diavase kanena epistimoniko vivlio re xlaparxida

Ase ta vivlia tis mithologias kai tin Grafoula sou stin akri den yparxoun iptamena aloga aggelakia me ton Yehoshua sta synnefa kammeno tha kateveis me to spathi kai to alogaki sou na mas fas??? xixixi

den eisai stin epoxi ths mythologias, eisai stin epoxi tis texnologias kai tis epistimis malakopitoura spilaiantrope

pare epitelous kai diavase ALITHINO epistimoniko vivlio gia tin Exelixi kai to simpan oxi tous xlaparxides xristianous pou diavazeis sinexeia

ante an gemisei o kosmos me perithoriaka skoupidia san kai esena xathikame

ta perithoriaka skoupidia kai oi thriskoliptoi anikoun stis spilies kai ta psixiatria

geia xara mikre iroa xooxaxa!!




Σιγά ρε μοντέρνε... άσε με εμένα, βρες εσύ κάτι με σταθερή αναλλοίωτη αξία και τα ξαναλέμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 02:36:57  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι συνδίκτυοι

Μόλις έλαβα στο προσωπικό μου mail, το ακόλουθο εντος του quote μήνυμα, απο το μέλος Χριστος Ελ.Για ευνοήτους λόγους διαγράφω το mail του Χριστος Ελ που το συνοδεύει και παραθέτω το υπόλοιπο κείμενο.


quote:


2:04 π.μ. (Πριν από 7 λεπτά)

προς Εμένα
Ενδέχεται η αποστολή του μηνύματος αυτού να μην έγινε από: --- Μάθετε περισσότερα Αναφορά ηλεκτρονικού "ψαρέματος" (phishing)
Γεια σου ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : Χρίστος Έλ

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

Ώπα. Ώπα.

Μπήκα να δω τί γράφετε και εσύ το συνεχίζεις.

Είδα τί γράφεις για τη Διονυσίου Αεροπαγίτου, τα άτια και τους εξωγήινους.

Λοιπόν, δεν με θίγουν αυτά που λες στο σάιτ για εμένα περί νοημοσύνης και βλακείας. Ούτε με ενδιαφέρει αν πιστεύεις σε εξωγήινους ούτε θα σου πω αν χρειάζεσαι γιατρό για αυτά που λες. Δικαίωμά σου ότι πιστεύεις, δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

ΑΛΛΑ δεν έχεις κανένα δικαίωμα να δίνεις προσωπικά στοιχεία για εμένα(ποιος είμαι, που συχνάζω) για να με γιουχάρει ο οποιοσδήποτε ή να με ταυτίζεις με "φανταστικούς εξωγήινους".

Θα σε παρακαλέσω να ζητήσεις συγγνώμη έστω σε pm.

Περιμένω τη συγγνώμη σου. Ευχαριστώ.



Δεν βγάζω κανένα απολύτως νόημα, απο το κείμενο αυτό και πολύ περισσότερο απο την "κατηγορία" δημοσιοποίησης προσωπικών στοιχείων, την οποία ευθαρσώς μου προσάπτει.

Και περιμένει και συγνώμη, βεβαίως βεβαίως.

Επειδή θεωρώ το άτομο πίσω απο το νικ "Χριστος Ελ", ώς συκοφάντη και προφανώς ολίγον "λειψό", εκ των συμφραζομένων στο κείμενό του, αναγκάστηκα να παραβιάσω την αρχή του σεβασμού της αλληλογραφίας και να το δημοσιοποιήσω, ελπίζοντας ότι κάποιος θα έχει άποψη.Πραγματικά χρειάζομαι βοήθεια, να ερμηνεύσω αυτό το mail.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/02/2014 02:49:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 03:40:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλοι συνδίκτυοι

Μόλις έλαβα στο προσωπικό μου mail, το ακόλουθο εντος του quote μήνυμα, απο το μέλος Χριστος Ελ.Για ευνοήτους λόγους διαγράφω το mail του Χριστος Ελ που το συνοδεύει και παραθέτω το υπόλοιπο κείμενο.


quote:


2:04 π.μ. (Πριν από 7 λεπτά)

προς Εμένα
Ενδέχεται η αποστολή του μηνύματος αυτού να μην έγινε από: --- Μάθετε περισσότερα Αναφορά ηλεκτρονικού "ψαρέματος" (phishing)
Γεια σου ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : Χρίστος Έλ

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

Ώπα. Ώπα.

Μπήκα να δω τί γράφετε και εσύ το συνεχίζεις.

Είδα τί γράφεις για τη Διονυσίου Αεροπαγίτου, τα άτια και τους εξωγήινους.

Λοιπόν, δεν με θίγουν αυτά που λες στο σάιτ για εμένα περί νοημοσύνης και βλακείας. Ούτε με ενδιαφέρει αν πιστεύεις σε εξωγήινους ούτε θα σου πω αν χρειάζεσαι γιατρό για αυτά που λες. Δικαίωμά σου ότι πιστεύεις, δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

ΑΛΛΑ δεν έχεις κανένα δικαίωμα να δίνεις προσωπικά στοιχεία για εμένα(ποιος είμαι, που συχνάζω) για να με γιουχάρει ο οποιοσδήποτε ή να με ταυτίζεις με "φανταστικούς εξωγήινους".

Θα σε παρακαλέσω να ζητήσεις συγγνώμη έστω σε pm.

Περιμένω τη συγγνώμη σου. Ευχαριστώ.



Δεν βγάζω κανένα απολύτως νόημα, απο το κείμενο αυτό και πολύ περισσότερο απο την "κατηγορία" δημοσιοποίησης προσωπικών στοιχείων, την οποία ευθαρσώς μου προσάπτει.

Και περιμένει και συγνώμη, βεβαίως βεβαίως.

Επειδή θεωρώ το άτομο πίσω απο το νικ "Χριστος Ελ", ώς συκοφάντη και προφανώς ολίγον "λειψό", εκ των συμφραζομένων στο κείμενό του, αναγκάστηκα να παραβιάσω την αρχή του σεβασμού της αλληλογραφίας και να το δημοσιοποιήσω, ελπίζοντας ότι κάποιος θα έχει άποψη.Πραγματικά χρειάζομαι βοήθεια, να ερμηνεύσω αυτό το mail.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/02/2014 02:49:50


Ρε τι κάνεις;

Κοίτα αγόρι μου, δεν θα ασχοληθώ πολύ ακόμα με αυτές τις αρρωστίλες. Έχω πολύ σημαντικότερα προβλήματα στη ζωή μου που με απασχολούν και δεν έχω την πολυτέλεια να ασχολούμαι με εσάς και τις μαλακίες σας με τους εξωγήινους και τους ερπετάνθρωπους. Αυτά να τα πεις στο ψυχιατρείο ή να πας να σε ξορκίσει κανένας παπάς. Όπου αλλού θες την τρέλα σου, εκτός από εμένα.

Ξέρεις, ήμουνα απίστευτα ευγενικός μαζί σου. Με ποιο δικαίωμα και με πιο θράσος δημοσιοποιείς ένα προσωπικό μήνυμα με καθαρά ιδιωτικό χαρακτήρα; Τί περιμένεις να σου πουν οι άλλοι;

Έχω δημοσιοποιήσει ΕΓΩ προσωπικά ΣΟΥ στοιχεία;

Θα ζητήσεις συγγνώμη ΕΣΤΩ και τώρα, μετά από αυτήν την μεγάλη προσβολή που έκανες, να τελειώνουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 03:47:39  Εμφάνιση Προφίλ
Και να στο πω και πιο καθαρά.

Αν έχεις τα κότσια να μιλάς ευθέως και όχι με υπονοούμενα. Ξέρεις πολύ καλά τί εννοώ.

Λοιπόν, περιμένω να ζητήσεις συγγνώμη και για την αναφορά σου σε στοιχεία που σχετίζονται με εμένα(και το ξέρεις) και για την δημοσιοποίηση προσωπικού μηνύματος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 03:54:03  Εμφάνιση Προφίλ
Μήπως θα ήθελες να μας κάνεις γνωστό, πότε, πως και που δημοσιοποίησα προσωπικά σου δεδομένα, αφού δεν σε γνωρίζω?

Οσο για το mail, παραλογίζεσαι που θα σου ζητήσω και συγνώμη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 06:27:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μήπως θα ήθελες να μας κάνεις γνωστό, πότε, πως και που δημοσιοποίησα προσωπικά σου δεδομένα, αφού δεν σε γνωρίζω?

Οσο για το mail, παραλογίζεσαι που θα σου ζητήσω και συγνώμη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Αφού λοιπόν δεν με γνωρίζεις, δεν πιστεύω να σε πειράζει να δημοσιεύσω προσωπικά στοιχεία κάποιου "άλλου Νικόμαχου", που τα έχει δημοσιεύσει και ο ίδιος στο ίντερνετ, έτσι; Αλλά εγώ δεν είμαι αρχίδι σαν και εσένα.

Λοιπόν διαχειρίστρια, αφού δεν σβήνονται τα θέματα μετέφερε το αυτό(και αν θες κάποια άλλα που σου είχα ζητήσει) σε κάποιο κάδο απορριμάτων. Και συνεχίστε τις συζητήσεις σας για τα θέματά σας.

Συνέχισε τις συζητήσεις με τους φίλους σου στα θέματά σας, εμένα ΔΕΝ θα με ξανααναφέρεις δημόσια, όπως έκανες με αυτό το δημοσιευμένο προσωπικό μήνυμα, λες και δεν μπορούσες να απαντήσεις εκεί ή στο προσωπικό σου email που σου είχα στείλει. Και θα κανονίσω να τα πούμε αφού δεν συννενοήσε, για να σου σπάσω τον εγωισμό και τον τσαμπουκά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 11:40:03  Εμφάνιση Προφίλ
Πριν ολοκληρώσεις τις απειλές σου, θα μπορούσες να γνωστοποιήσεις, το ΠΟΤΕ, το ΠΟΥ και το ΠΩΣ, αναφέρθηκα σε προσωπικά σου δεδομένα?

Το mail, είναι στην απόλυτη 'δικαιοδοσία" μου τι θα το κάνω.
Απο την στιγμή που το έστειλες, είσαι υπεύθυνος των λόγων σου και σε καλώ να τους υποστηρίξεις.

Οσο για τα "δικά μου στοιχεία" που λες ότι κατέχεις, εδώ είναι το βήμα.

Βέβαια επαναλαμβάνομαι, αλλά πρώτα θα πρέπει να αποδείξεις, ότι πρώτος εγώ δημοσιοποίησα τα δικά σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 11:48:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πριν ολοκληρώσεις τις απειλές σου, θα μπορούσες να γνωστοποιήσεις, το ΠΟΤΕ, το ΠΟΥ και το ΠΩΣ, αναφέρθηκα σε προσωπικά σου δεδομένα?

Το mail, είναι στην απόλυτη 'δικαιοδοσία" μου τι θα το κάνω.
Απο την στιγμή που το έστειλες, είσαι υπεύθυνος των λόγων σου και σε καλώ να τους υποστηρίξεις.

Οσο για τα "δικά μου στοιχεία" που λες ότι κατέχεις, εδώ είναι το βήμα.

Βέβαια επαναλαμβάνομαι, αλλά πρώτα θα πρέπει να αποδείξεις, ότι πρώτος εγώ δημοσιοποίησα τα δικά σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Σιγά μην σε διαφημίσω. Εξήγησε τώρα γιατί έπειτα από τις χιλιάδες προσβολές σου, με τσαμπουκαλίστικο τρόπο δημοσιοποίησες σε αυτό το θέμα το [/b]προσωπικό[/b] μύνημα που σου έστειλα και δεν απάντησες με pm.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 12:05:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Σιγά μην σε διαφημίσω. Εξήγησε τώρα γιατί έπειτα από τις χιλιάδες προσβολές σου, με τσαμπουκαλίστικο τρόπο δημοσιοποίησες σε αυτό το θέμα το [/b]προσωπικό[/b] μύνημα που σου έστειλα και δεν απάντησες με pm.

Είναι πολύ απλό.

Θεώρησα σωστό, να προσκομίσω τις δέουσες αποδείξεις, για όσα κατά καιρούς σου καταλογίζω, σε θέματα που άπτονται της εφυϊας.

Αφού θεωρείς ότι παρουσιάζω δημόσια, προσωπικά σου δεδομένα, θα έπρεπε δημόσια να μου ζητήσεις τον λόγο και όχι με προσωπικό mail.

Θεωρώ αρκετά φαιδρή την άποψή σου, όσον αφορά την δημοσιοποίηση εκ μέρους μου, του τόπου που συχνάζεις και την ταυτισή σου με φανταστικούς εξωγήϊνους.Ομολογώ ότι χθές το βράδυ που μου έστειλες το mail, έπεσα απο την καρέκλα γελώντας.
Δεν θα πίστευα ποτέ, ότι υπάρχουν τόσο ηλίθιοι στον κόσμο.Εσπασες ακόμη και το ρεκορ του Regulus!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 13:27:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και θα κανονίσω να τα πούμε αφού δεν συννενοήσε, για να σου σπάσω τον εγωισμό και τον τσαμπουκά.

μπρρρρρ,τρέμε Νικόμαχε.

Ρε συ ΧρίστοΕλ,μπας και έχεις καμμιά σχέση με τον Τζοχατζόπουλο?
Αλλά αυτός δεν συχνάζει πια στην Αρεοπαγίτου...
κοιτάει μέσα από τα ριγέ...
έχεις σκεφτεί μήπως αυτή είναι η λύση και για σένα?

πίσω απ' τα κάγκελα θα νιώθεις ασφαλής βρε...οι φανταστικοί εχθροί δεν θα σε απειλούν πια.Σκέψου το.

Πέραν της πλάκας τώρα:

Δώσε μια λογική εξήγηση για το τι εννοείς ότι ο Νικόμαχος έδωσε "προσωπικά σου στοιχεία για το ποιος είσαι και που συχνάζεις"

Στην απίθανη περίπτωση που το καταφέρεις,ξεπλένεις το όνομα σου από το στίγμα του τρελού του χωριού και εκθέτεις παράλληλα και το Νικόμαχο.
Για να σε δούμε....

ΥΓ: ερώτηση..πως θα ...κανονίσεις να τα πείτε για να του σπάσεις τον τσαμπουκά?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 18:23:43  Εμφάνιση Προφίλ
Χρίστος Έλ

Επειδή έχεις ξεφύγει λίγο με τις ύβρεις, θα κάνω μιά τελευταία προσπάθεια να σε πείσω, ότι ουδέποτε έχουμε συναντηθεί, γνωρισθεί, ή έστω συζητήσει, εκτός του φόρουμ.

Προφανώς με μπερδεύεις με κάποιον άλλον, που σου έχει "καρφωθεί" στο μυαλό, ότι είμαι εγώ.Θεωρώ ότι είναι καλύτερα για όλους, να πεις δημοσίως τον τρόπο που νομίζεις ότι με γνωρίζεις και εγώ με την σειρά μου, να "απολογηθώ".

Δεν έχω κανένα προσωπικό μίσος εναντίον σου, δεν νοιώθω ότι είμαι διαφορετικός απο εσένα, δεν νοιώθω "ανώτερο" ον, δεν έχω καμιά σχέση με εξωγήϊνους και διαστημόπλοια, ( πέρα απο ένα καφεδάκι και καμιά συζητησούλα ), έχω ύψος 1,81, γκρίζα μαλλιά αλογουρά, λεπτός, αρτιμελής και...όμορφο παιδί.
Ο τύπος που νομίζεις ότι είμαι, ταιριάζει σε αυτά?

Το μόνο μου μειονέκτημα, είναι η ελάχιστη έως μηδενική ανοχή στην βλακεία, σε όλους τους τομείς της ζωής, καθ'όσον την θεωρώ ώς κύρια αιτία της σημερινής κατάστασης της ανθρωπότητος.Δεν με ενδιαφέρει, άν ο βλάκας ανήκει στα "ανώτερα" ή στα "κατώτερα" στρώματα της κοινωνίας.Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Ορισμένες απο τις δημοσιεύσεις σου, κατά κοινήν ομολογίαν, προσέβαλλαν την λογική ( περί γεωκεντρισμού κ.ά. ) και φυσικά οι δέκτες μου ενεργοποίησαν τον συναγερμό στο νού μου."Προσοχή βλάκας εν όψει".

Ισως να το παράκανα και αυτό να οφείλεται εν μέρει στην επιμονή σου στους ανόητους αυτούς ισχυρισμούς.

Αλλά έλα στην θέση μου και σκέψου:
<< Η ψήφος αυτού του ανθρώπου, έχει δυστυχώς, την ίδια ακριβώς αξία με την δική μου, όσον αφορά το μέλλον της κοινωνίας όπου ζώ.Η λογική πίσω απο αυτή την σκέψη είναι,πως είναι δυνατόν αυτός ο άνθρωπος, που θεωρεί την Γη ακίνητη και τον ήλιο περιφερόμενο γύρω της, να είναι σε θέση να διακρίνει την κατάλληλη ηγεσία για τον τόπο μου.Δεν μπορεί.Και έτσι είναι συνένοχος με την ευρεία έννοια στα δεινά, τα οποία βιώνω κι εγώ χωρίς να φταίω.>>

Ε, δεν θα έβγαινες απο τα ρούχα σου στην θέση μου?

Τέλος πάντων Χριστος Ελ, αυτή είναι η τελευταία εκ μέρους μου προσπάθεια, να λυθεί το μεταξύ μας θέμα, το οποίο, να μην ξεχνιόμαστε, εσύ δημιούργησες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariaa
troll


57 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2014, 20:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariaa
Υποθετικα εστω οτι ισχυει ο γεωκεντρισμος. Τι θα αλλαζε στην φιλοσοφικη θεαση και στην πραξη.
Υποθετικα λεω ας το δουμε.
Ακουω εξηγησεις.
Η γη ειναι το κεντρο του συμπαντος που την περιβαλει και εμεις ολοι ζουμε σε
αυτο. Γυρω μας περιστρεφονται ολα.
Ποιος εχει ιδεα για τις αντιστροφες θεωριες που θα αναπτυχθουν στις επιστημες και φιλοσοφια?

Καλε μη βαρατε τον χριστο ολοι οι σοφοι. Εδω δεν μας λενε καποιοι υπερ σοφοι οτι το συμπαν που βλεπουμε δεν ειναι αυτο που βλεπουμε αλλα κατι διαφορετικο?
Ας ειμαστε ανοικτοι σε ολες τις αποψεις και θεωριες. Ακομη και σε παλαβομαρες.
Αφου σεις οι ψυχολογοι λετε οτι ο κοσμος ειναι μεσα στο μυαλο μας
και απ την αλλη οι επιστημονες ολο ψαχνουν και ψαχνουν και τον αψαχτο εχουν.
Ενα βρισκουν εκατο αγνοουν.


ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.

Edited by - mariaa on 11/02/2014 20:10:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 00:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
mariaa
Αφου σεις οι ψυχολογοι λετε οτι ο κοσμος ειναι μεσα στο μυαλο μας
και απ την αλλη οι επιστημονες ολο ψαχνουν και ψαχνουν και τον αψαχτο εχουν.
Ενα βρισκουν εκατο αγνοουν.

Με μια μικρή λεπτομέρεια όμως φίλη mariaa, ότι αυτά στα οποία αναφέρεσαι οι επιστήμονες τα έχουν λύσει από την εποχή του μακαρίτη του Γαλλιλαίου, του Κοπέρνικου, και του Κέπλερ.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 03:20:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πριν ολοκληρώσεις τις απειλές σου, θα μπορούσες να γνωστοποιήσεις, το ΠΟΤΕ, το ΠΟΥ και το ΠΩΣ, αναφέρθηκα σε προσωπικά σου δεδομένα?

Πρώτον, ο φίλος Χρήστος Ελ, πρέπει να χαλαρώσει.

Δεύτερον, το να βρεις τον Χρήστο Ελ, είναι πανεύκολο, πόσοι έχουν μείνει να υποστηρίζουν το Ηλιοκεντρικό σύστημα?

Τρίτον, ΑΝ λέμε ΑΝ, τον βρούμε, τι θα του κάνουμε? Νταντά?

Τέταρτον, δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που ωθεί έναν άνθρωπο, με τις όποιες απόψεις, να κρύβεται στη σκιά λες και θα περάσει ιερά εξέταση.
Εντάξει αν είσαι παράνομος για κάτι, τότε κρύβεσαι, αλλά επειδή είσαι αντίθετος με κάποια άποψη τι θα πει? Οτι είσαι φυγόδικος?

Και τέλος να πω οτι τη φυτιλά την έβαλε ο Λούσιφερ με τα μπινελίκια που του έριξε, οπότε ο Χρήστος Ελ φλίπαρε εντελώς και άρχισε τα μπινελίκια εις το τετράγωνο.
Για μένα και οι 2 είναι ίδιοι, ο ένας με τον Χριστιανισμό και ο άλλος με τον Σατανισμό, αυτό που λέμε οι 2 όψεις του ίδιου νομίσματος.

Ένα κέρμα κακό και άσχημο που απλά ένας αξιοπρεπής άνθρωπος το πετάει στον υπόνομο όπως την κάλπικη λίρα.....

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 03:36:03  Εμφάνιση Προφίλ
Και που είσαι Χρήστο Ελ?

Μη νομίζεις οτι μόνον εσύ έχεις προβλήματα γιατί αυτό θα σου φέρει μπελάδες.

Αν τύχει και βρεθείς έξω απο κανένα super market και δεις κανέναν πατέρα να έχει βουρκώσει γιατί δεν έχει να πάρει στο παιδί του μιά σοκολάτα, σε παρακαλώ, μη πας να του πεις για το Ηλιοκεντρικό σύστημα.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 10:25:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και που είσαι Χρήστο Ελ?

Μη νομίζεις οτι μόνον εσύ έχεις προβλήματα γιατί αυτό θα σου φέρει μπελάδες.

Αν τύχει και βρεθείς έξω απο κανένα super market και δεις κανέναν πατέρα να έχει βουρκώσει γιατί δεν έχει να πάρει στο παιδί του μιά σοκολάτα, σε παρακαλώ, μη πας να του πεις για το Ηλιοκεντρικό σύστημα.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Αν βουρκώνει κανείς γιατί "δεν έχει να πάρει στο παιδί του μιά σοκολάτα" τι κάνει όποιος βλέπει να βομβαρδίζεται το σπίτι του; ή να μην έχει φαγητό "για το παιδί του;" Μη τρελαθούμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 13:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:

αναγκάστηκα να παραβιάσω την αρχή του σεβασμού της αλληλογραφίας και να το δημοσιοποιήσω, ελπίζοντας ότι κάποιος θα έχει άποψη.


Δεν υφίσταται δικαιολογία για τη δημοσιοποίηση (και μάλιστα την ακριβή αναπαραγωγή) ενός προσωπικού μηνύματος χωρίς την άδεια του αποστολέα ΝΙΚΟΜΑΧΕ. Αυτό που έκανες είναι μια από τις σοβαρότερες παραβιάσεις των κανονισμών των forums.

Θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά και να επαναθεωρήσεις τη στάση σου απέναντι στις συζητήσεις. Είναι πάμπολλες οι φορές που με μια προσωρινή απενεργοποίηση του λογαριασμού σου έχεις "ξεπλύνει" παραβιάσεις των κανονισμών. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως οι παραβιάσεις αυτές διαγράφονται. Προσμετρώνται και μάλιστα η επανάληψη των συμπεριφορών αυτών και η εντύπωση που φαίνεται ότι έχεις πως με μια απενεργοποίηση όλα διορθώνονται, σε κάνουν μάλλον να θεωρείς πως είσαι στο απυρόβλητο.

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται για 2 βδομάδες. Αυτό θα συμβεί από σήμερα, αργά το βράδυ. Ο λόγος που δεν γίνεται άμεσα η απενεργοποίηση είναι για να σου δοθεί το περιθώριο να τοποθετηθείς επί όσων σου γράφω.

Και επίσης:
Η απενεργοποίηση αυτή θα λειτουργήσει ως τελική προειδοποίηση: Εάν ξαναδώσεις τέτοια αφορμή θα αναγκαστούμε (και σίγουρα θα στεναχωρηθούμε εάν συμβεί) να απενεργοποιήσουμε οριστικά τον λογαριασμό σου.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 16:08:31  Εμφάνιση Προφίλ
Αμαλία

Θα τοποθετηθώ, αφού πρώτα ξεδιαλύνουμε το εξής:

Θεωρώ πως δεν υφίσταται θέμα διαβάθμισης του mail, στην συγκεκριμένη περίπτωση.
1. Περιέχει κατηγορίες εις βάρος μου, οι οποίες έχουν ήδη δημοσιοποιηθεί απο τον αποστολέα, εντός του φόρουμ.

2. Περιέχει χαρακτηρισμούς, περί θρησκευτικών επιλογών, οι οποίες έχουν ήδη δημοσιοποιηθεί απο τον αποστολέα, εντός του φόρουμ.

3. Περιέχει εν δυνάμει απειλή και απαίτηση συγνώμης, η οποία έχει ήδη δημοσιευθεί εντός του φόρουμ.

Κατόπιν αυτών, δεν θεωρώ ώς ανήθικη και αντιδεοντολογική την δημοσίευσή της, ( για θέμα ποινικής ευθύνης δεν υφίσταται καν λόγος ),καθ' όσον το περιεχόμενό της είναι ήδη κοινοποιηθέν εκ του ιδίου του αποστολέα, ( άρα έχω εν δυνάμει την σύμφωνη γνώμη του ) και η αποστολή επι προσωπικού, έχει πλέον την έννοια "πρεσαρίσματος" ώστε να λάβει κάποια απάντηση εκ μέρους μου, στα ανυπόστατα όσα μου καταλογίζει.

Τι καλύτερο λοιπόν, απο την δημόσια συζήτηση?

Θα ήθελα την ειλικρινή σου τοποθέτηση.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 16:51:49  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητοί φίλοι,

Μετά τις πρόσφατες εξελίξεις ,καταλήγω ότι προφανώς δεν είμαι σε θέση να συμφωνήσω με την κλίμακα αξιολόγησης των ποινών.

Κατανοώ πλήρως τις ισορροπίες που πρέπει να κρατιούνται από την Δ.Ο. αλλά:

Η βαρύτητα μιας παράβασης εξαρτάται από την προιστορία της αντιπαράθεσης μεταξύ δυο μελών και τη βαρύτητα των προσβολών που έχουν προηγηθεί.

Για να μην κουράσω με πολλά quotes, σημειώνω απλά το εξής:

Ο ΧρίστοςΕλ έχει αποκαλεσθεί ΗΛΙΘΙΟΣ ουκ ολίγες φορές.Και από τον υποφαινόμενο και από τον Νικόμαχο.Αυτή η προσβολή είναι βαριά,όντως.

Σε αντιδιαστολή:
Ο ΧρίστοςΕλ έχει κατηγορήσει τον DSM ως φασίστα από καταγωγής(εξ αίματος του παππού του, που δεν βρίσκεται στη ζωή).
ΠΡΟΣΕΞΤΕ: άλλο να πεις κάποιον φασίστα κρίνοντας τα λεγόμενά του(ορθώς ή όχι) κι άλλο να θεωρείς ότι ο φασισμός είναι κληρονομικός!!! προσβάλλοντας ταυτόχρονα τη μνήμη ενός νεκρού και καθιστώντας τον απόγονο στιγματισμένο "εξ αίματος".

Κατά την άποψη μου αυτό είναι το άκρον άωτον του αρρωστημένου φασισμού και ρατσισμού.Είναι απαράδεκτο να το σκεφτείς,όχι να το αναρτήσεις σε ένα forum.

Θα μου πείτε τι σχέση έχει αυτό που ειπώθηκε στον DSM με την παρούσα διαμάχη;
Έχει, διότι φανερώνει το σημείο που μπορεί να φτάσει ο συγκεκριμένος άνθρωπος (ο ΧρίστοΕλ)όταν εκνευρίζεται.

Τον δικαιολογήσαμε,υποθέτω λόγω βλακείας...(και εννοώ όσοι το πήραν χαμπάρι..).

Πάμε στο προκείμενο:

Στη διαμάχη του με τον Νικόμαχο(που εξετάζεται τώρα) του έστειλε ένα pm στο οποίο τον κατηγορεί ευθέως ότι έδωσε στοιχεία,εντός του forum,που φωτογραφίζουν την ταυτότητα και τους τόπους που συχνάζει κατά κόσμον, ο ιδιος(ο ΧρίστοςΕλ δηλαδή).

Αν ο οποιοσδήποτε στο forum μπορεί να συμπεράνει από τις αναρτήσεις του Νικόμαχου ότι γνωρίζει τον ΧρίστοΕλ και παράλληλα έχει δημοσιοποιήσει στοιχεία της ταυτότητας του και των τόπων που συχνάζει,ΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ!!!

Όπως καταλαβαίνουμε όλοι φαντάζομαι,ο ψυχασθενικός τρόπος που φανερώνει έλλειψη αντίληψης της πραγματικότητας, έχει πλέον κορυφωθεί...

Η απειλή που θα μπορούσε να νοιώσει ο καθένας, από ένα τέτοιο μήνυμα που φανερά φλερτάρει με την τρέλα, είναι προφανής,αλλά δεν σταματά εκεί το θέμα.

Απειλεί πλέον και δημοσίως :

quote:
Και θα κανονίσω να τα πούμε αφού δεν συννενοήσε, για να σου σπάσω τον εγωισμό και τον τσαμπουκά.

Ως εκ τούτων,η ,σε άλλες περιπτώσεις, όντως κατακριτέα πράξη του Νικόμαχου,να δημοσιεύσει ένα pm,μετατρέπεται σε αμυντική.

Αν είμασταν εκτός forum, και λάμβανε κάποιος από εμάς επιστολή που διέκρινε απειλή του όποιου είδους,πιθανόν να την κοινοποιούσε στους φίλους και συγγενείς του και κατ' επέκταση στην αστυνομία.

Εδώ μέσα, και επειδή υπάρχει η ασφάλεια της ανωνυμίας μας,οι απειλή αυτή δύσκολα μπορεί να πάρει αληθινές διαστάσεις.'Οντως.

ΟΜΩΣ:

Θεωρώ όμως ότι κατ' αναλογία οι φίλοι μας εδώ μέσα, είναι οι υπόλοιποι συνδίκτυοι και η αρχή προστασίας μας, είναι η Δ.Ο.

Σε αυτούς έγινε λοιπόν η δημοσιοποίηση.

Κοινώς, το να θεωρήσουμε ότι δημοσιοποιώντας μια επιστολή που έχει χαρακτήρα απειλής,παραβιάζουμε τον ηθικό κώδικα αλληλογραφίας,είναι λάθος.

Καταλήγοντας,και ενώ έχω αποδείξει νομίζω, ότι σέβομαι ιδιαιτέρως, την Δ.Ο. , έχω αντίθετη άποψη επί του προκειμένης δημιουργηθείσας κατάστασης.

Έκρινα σκόπιμο και ειλικρινές λοιπόν να το αναφέρω.
Σαφώς οι αποφάσεις δεν είναι δικές μου.

Αναλόγως με αυτές όμως, θα αναθεωρήσω και εγώ με τη σειρά μου,τη στάση μου και την παραμονή μου ή όχι στο forum.
Σε καμμιά περίπτωση ως αντίδραση στην Δ.Ο. , αλλά σαφώς λόγω αντίδρασης ,προς συγκεκριμένα φαινόμενα, που δηλητηριάζουν το προσφιλές μας forum.
Και για να το κάνω σαφές,σε περίπτωση που ήμουν εγώ ο διαχειριστής, θα μου ήταν κι εμένα δύσκολο, να τα αντιμετωπίσω.

Με εκτίμηση προς την Δ.Ο.
(καθ' ότι μια διαφωνία δεν αρκεί για να χαλάσει τη συνολική εικόνα που διατηρώ για το έργο που επιτελούν)

αλλά και στους φίλους εντός του forum.

--Στη διάθεσή σας,για οποιαδήποτε διευκρίνηση.--

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 21:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
NIKOMAXE να ξεδιαλύνουμε ότι θες, ευχαρίστως.
Τα παρακάτω τα γράφω και ως απάντηση στις δικές σου ενστάσεις, @ΑΜΕΙΝΙΑΣ

Στην περίπτωση που εξετάζουμε έχουμε δύο ζητήματα:
Το ένα έχει να κάνει με τον Χρίστος Έλ και τα όποια ανυπόστατα έχει γράψει για το άτομό σου, NIKOMAXE. Το δεύτερο έχει να κάνει με τον τρόπο που μπορεί κανείς να χρησιμοποιεί τα forums και τη λειτουργία των προσωπικών μηνυμάτων.

Τα δύο αυτά πράγματα διαφέρουν σε είδος μεταξύ τους.
Η διαφωνία που έχετε με τον Χρίστος Ελ (και που έχει ο Χρίστος με αρκετά άλλα μέλη των forums επίσης - αν μπορεί κανείς να το πει και... διαφωνία) είναι ένα ζήτημα πολυδιάστατο, κρατάει αρκετό χρονικό διάστημα, υπάρχουν φάσεις έξαρσης και ύφεσης, λιγότερο ή περισσότερο απαράδεκτες κινήσεις κι από τις δύο πλευρές, κ.λπ. Το περιεχόμενο του μηνύματος που σου έστειλε εντάσσεται στα πλαίσια αυτής της "κόντρας" και δεν διαφωνεί κανείς λογικός άνθρωπος (νομίζω) πως στην καλύτερη περίπτωση πρόκειται περί φαντασιοπληξίας, στη χειρότερη περί κάποιου περίεργου είδους προσπάθειας δημιουργίας εντυπώσεων για σένα.

Το δεύτερο είναι ένας κανονισμός των forums που εάν παραβιαστεί θα υπάρξουν συνέπειες όχι μόνο στην παρούσα διαφωνία ή στην παρούσα συζήτηση, αλλά στη λειτουργία των forums γενικότερα. Διότι, τα προσωπικά μηνύματα είναι προσωπικά δεδομένα. Κι εμείς, ως διαχείριση του forum, είμαστε υποχρεωμένοι από τις ίδιες μας τις αρχές (αλλά και από τις αρχές του Διαδικτύου και τέλος, από τον ίδιο το νόμο) να διασφαλίσουμε την τήρηση του κανόνα αυτού.

Υπάρχουν περιπτώσεις που η ιδιωτικότητα (το απόρρητο) μπορεί να παραβιαστεί; Δηλαδή, περιπτώσεις όπου κάτι το οποίο συμβαίνει μέσα στις συζητήσεις να επιδράσει σε έναν κανόνα που αφορά τον τρόπο λειτουργίας ενός forum; Και αν ναι, είναι η συγκεκριμένη περίπτωση ικανή για να θεωρηθεί δικαιολογημένη η παραβίαση του κανόνα, με όσες συνέπειες αυτό επιφέρει στη λειτουργία των forums;

...


quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:

Θεωρώ πως δεν υφίσταται θέμα διαβάθμισης του mail, στην συγκεκριμένη περίπτωση.
1. Περιέχει κατηγορίες εις βάρος μου, οι οποίες έχουν ήδη δημοσιοποιηθεί απο τον αποστολέα, εντός του φόρουμ.

2. Περιέχει χαρακτηρισμούς, περί θρησκευτικών επιλογών, οι οποίες έχουν ήδη δημοσιοποιηθεί απο τον αποστολέα, εντός του φόρουμ.

3. Περιέχει εν δυνάμει απειλή και απαίτηση συγνώμης, η οποία έχει ήδη δημοσιευθεί εντός του φόρουμ.

Κατόπιν αυτών, δεν θεωρώ ώς ανήθικη και αντιδεοντολογική την δημοσίευσή της, ( για θέμα ποινικής ευθύνης δεν υφίσταται καν λόγος ),καθ' όσον το περιεχόμενό της είναι ήδη κοινοποιηθέν εκ του ιδίου του αποστολέα, ( άρα έχω εν δυνάμει την σύμφωνη γνώμη του ) και η αποστολή επι προσωπικού, έχει πλέον την έννοια "πρεσαρίσματος" ώστε να λάβει κάποια απάντηση εκ μέρους μου, στα ανυπόστατα όσα μου καταλογίζει.


Εσύ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ισχυρίζεσαι ότι δεν καταστρατήγησες τον κανόνα, διότι το γενικότερο περιεχόμενο του μηνύματος ήταν ήδη κοινοποιημένο μέσα στις συζητήσεις. Αυτό φυσικά δεν αλλάζει το γεγονός, ότι έκανες copy-paste στα forums ένα μήνυμα που σου έστειλε κάποιος με τη λειτουργία της αποστολής προσωπικών μηνυμάτων. Άρα, τον καταστρατήγησες.

Καταλαβαίνεις βέβαια, πως εάν στον κανόνα περί ιδιωτικότητας μπει ένα ιδιαίτερα ασαφές κριτήριο, αυτός θα πάψει να είναι ο κανόνας που είναι. Ουσιαστικά, θα μπορούσε να ακυρωθεί.
Στην περίπτωση αυτή, τα προσωπικά μηνύματα δεν θα ήταν προσωπικά, αλλά μια ενδιάμεση κατάσταση, που θα κρινόταν από το περιεχόμενό τους. Σε άλλες περιπτώσεις θα ήταν ιδιωτικά, σε άλλες περίπου ιδιωτικά, σε άλλες δημόσια.


Ας ξεκινήσουμε λοιπόν τη συζήτηση με τα δύο παραπάνω ζητήματα.

Μια μικρή σημείωση: δεν είπε κανείς (τουλάχιστον από πλευράς διαχείρισης) ότι είναι ανήθικη η δημοσίευση που έκανες του μηνύματος του Χρίστος Ελ.
Αντιδεοντολογική είναι.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 21:26:51  Εμφάνιση Προφίλ
Αντιδεοντολογική είναι σαφώς και αμετακλήτως.Πρώτος δε τον λίθον βαλέτω, λέγοντας << ...αναγκάζομαι να παραβιάσω την αρχή του σεβασμού της αλληλογραφίας...>>.

Εν γνώση μου δηλαδή και όχι επιπολαίως ενεργών.

Επίσης δεν πρόκειται περί pm, αλλά κανονικού mail στο προσωπικό μου λογαριασμό, στο διαδίκτυο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 21:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Και μια απορία που μου δημιουργήθηκε ΝΙΚΟΜΑΧΕ.

Πριν από περίπου ένα μήνα είχες θέσει τον λογαριασμό σου εθελοντικά εκτός forum (ένα είδος προσωρινής αυτο-απενεργοποίησης) για 15 μέρες επειδή είχες βρίσει τον Χρίστος Έλ με την εθνική μας βρισιά.

Εθελοντικά.
Για 15 μέρες.

Τώρα θα απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου για 14 μέρες.
Για τους λόγους που συζητάμε.
Δεν βρίσκεις δικαιολογημένη αυτήν την απενεργοποίηση;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2014, 21:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Γεια σου ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : Χρίστος Έλ

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/


Το μήνυμα έχει σταλεί μέσα από τα forums.
Αλλά και να μην είχε σταλεί με την εφαρμογή των forums, στα forums δημοσιοποιήθηκε.
Αλλά νομίζω πως σε λίγο θα αρχίσουμε να παίζουμε την κολοκυθιά...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy