ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΜΙΧΑΛΙΟΛΙΑΚΟΣ: "ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΟΙ!"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2012, 20:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σωτήρης
quote:
PanosT
Ένα με τα πατώματα έχω γίνει...

Δεν αμφιβάλλω καθόλου . Αυτό είναι άλλωστε το επίπεδό σου .

Ατελείωτο σκούξιμο!


Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2012, 20:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Macedon,

Δε διαφωνώ ότι αυτή είναι η ιδεολογική βάση και αρχή.
Το σχόλιο αφορούσε τον πολιτικό ελιγμό που πιθανώς γίνεται.
Και πρόσθεσα ότι δεν είναι ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που τον κάνουν.
Νομίζω έχεις αναφερθεί και εσύ σε αυτή τη διαφοροποίηση.


Φίλε ΑΜΕΙΝΙΑ ΔΕΝ είναι ΟΥΤΕ αυτή η ιδεολογική βάση.

Ο πρόεδρος Μιχαλολιάκος σε εκπομπή του Alpha (18/5/12) αναφέρει ΡΗΤΑ ότι στο ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ (!?!) του κόμματος Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ και ότι ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ υπάρχει η ΑΝΕΞΙΘΡΗΣΚΕΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΟΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΙΓΟΥΝ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ.

Η Ορθοδοξία τελικά είναι ή δεν είναι η ταφόπλακα του Ελληνισμού για τη Χρυσή Αυγή???

Οι παπάτζες του macedon περί επικρατούσας/επίσημης θρησκείας και ήσσονος σημασίας ζητήματα και ότι τα καταστατικά των κομμάτων δεν αναφέρουν περί θρησκείας πέφτουν όλα στο κενό από τον ίδιο τον Πρόεδρο της Χρυσής Αυγής και είναι απόλυτα κατανοητό ότι αυτή η ΚΑΤΑΠΟΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο macedon ΓΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΠΩΔΥΝΕΣ....

Ορίστε και το βίντεο.

http://www.youtube.com/watch?v=4FGTG4McgA0

Από το 5.23 έως το 5.45.

Πες μου ΑΜΕΙΝΙΑ αν συμφωνούν κατ'εσέ, τα γραφόμενα του macedon με τα λεγόμενα του Μιχαλολιάκου.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 00:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT,

Είναι προφανές ότι όλες τις παλαιότερες αναρτήσεις μου που αφορούν πολιτικοκοινωνικά ζητήματα, ότι εκτιμώ τον macedon, αλλά όχι και την ηγεσία της Χ.Α. ή το Μιχαλολιάκο ειδικότερα.

Δεν έχω δει το καταστατικό της Χ.Α. για να εκφέρω άποψη για την θέση της θρησκείας σύμφωνα με αυτό.
Το τι λέει προφορικά ο Μιχαλολιάκος δεν μου λέει και πολλά.

Θεωρώ ότι ο macedon γνωρίζει την ιδεολογία του εθνικισμού περισσότερο από εμένα ή εσένα.

Παρά ταύτα ίσως να είναι επιεικής στα σημεία, με το συγκεκριμένο κόμμα,του το έχω αναφέρει και κατ' ευθείαν.

Θεωρώ ότι αν δεν ήσασταν εκ διαμέτρου αντίθετοι στο θέμα της θρησκείας οι χαρακτηρισμοί και το υβρεολόγιο θα περιορίζοντο κατά πολύ.
Υπό αυτές τις συνθήκες όμως, δεν θα ήθελα να εμπλακώ σε τέτοιου επιπέδου συζήτηση.Δεν νομίζω ότι με έχετε και ανάγκη κιόλας.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 02:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λιακοπουλάκι είπε...
quote:
Έτσι σας θέλω!
Να σκούζετε, αθειστικές καρικατούρες της ατελείωτης καρπαζιάς!
Το Απολυτήριο του σχολείου και τα μάτια σου καρπαζοεισπράκτορα...

Τι λες βρε ανόητε;
Εσένα επισκέπτονται τα κακά πνεύματα, όχι εμένα..!
quote:
Αυτά έρχονται μόνο όταν τα καλέσεις..

Σοβαρά..;
Εγώ νόμιζα ότι έρχονται μόνα τους..!
Πως έρχονται δηλαδή..;
quote:
Είτε εις γνώσιν σου (ποτηράκια, τραπεζάκια, μεντιουμ κτλ) είτε εν αγνοία σου από τον τρόπο ζωής που διάγεις και τους προσφέρεις αυτό που ψάχνουν.

Καλά, εσύ μιλάμε, είσαι επιστήμονας στα κακά πνεύματα.
Και πως το λέτε αυτό, εσείς οι επιστήμονες της παρέας;
quote:
"Αρνητική ενέργεια" το λέμε όλοι μας χωρίς όμως να είναι επιστημονικά δόκιμος ο όρος αλλά και χωρίς να υπάρχει κάποιος άλλος επίσημος επιστημονικός όρος.

Μα είναι δυνατόν να μην υπάρχει επιστημονικός όρος; Μα γιατί..;
quote:
Πάντως όλες σας αυτές οι εμπειρίες δεν θα έπρεπε να υπάρχουν καθώς η Βιολογία και η Ψυχολογία δεν τα αποδέχεται!

Μα είναι δυνατόν, να μην αποδέχεται η επιστήμη τα κακά πνεύματα..;
Ναι αλλά στο νηπιαγωγείο και στο δημοτικό σχολείο, τα αποδέχονται όλα τα παιδάκια.! Αυτό το ξέρω κι εγώ.
quote:
Αλλά και το αθειστικό μπλοκ τα χλευάζει ως μυθεύματα των διαφόρων θρησκειών για να τρομάζουν τα πρόβατα και να μένουν οικειοθελώς στο μαντρί για εκμετάλλευση...

Α, τους μπαγλαμάδες..!
Στάσου όμως, γιατί με έχεις σοκάρει αυτή την στιγμή με τα κακά πνεύματα.
Μπορείς αν θέλεις, να περάσεις αύριο να συνεχίσουμε την κουβέντα μας.
Είμαι περίεργος να ακούσω όλες τις εμπειρίες σου.
Στο καλό να πας..!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 02:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - Συνοδινός.1 on 26/10/2012 02:21:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 15:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Συνοδινός. 1

Στην θολωμένο σου μυαλό έμπλέξες τα threads αγράμματη αθειστική καρικατούρα...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 15:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@Συνοδινός. 1

Στην θολωμένο σου μυαλό έμπλέξες τα threads αγράμματη αθειστική καρικατούρα...

Ερευνάτε τας Γραφάς



Που γράφουν:

Δεῦτε καὶ ἡμεῖς σήμερον, πᾶς ὁ νέος Ἰσραήλ , ἡ ἐξ ἐθνῶν Ἐκκλησία, μετὰ τοῦ Προφήτου Ζαχαρίου ἐκβοήσωμεν· Χαῖρε σφόδρα θύγατερ Σιών,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 15:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
PanosT,

Είναι προφανές ότι όλες τις παλαιότερες αναρτήσεις μου που αφορούν πολιτικοκοινωνικά ζητήματα, ότι εκτιμώ τον macedon, αλλά όχι και την ηγεσία της Χ.Α. ή το Μιχαλολιάκο ειδικότερα.


Δικαίωμά σου σε όλα.

quote:

Δεν έχω δει το καταστατικό της Χ.Α. για να εκφέρω άποψη για την θέση της θρησκείας σύμφωνα με αυτό.

Ούτε εγώ.
Ο macedon που θα μπορούσε εύκολα να έχει πρόσβαση δεν το έχει κάνει διότι

α) Αν έχει δίκιο ο Μιχαλολιάκος θα είναι από τα ελάχιστα κόμματα διαχρονικώς και παγκοσμίως που αναφέρουν την Πίστη τους σε ένα Δόγμα στο...καταστατικό τους και πόσο μάλλον να είναι η Ορθοδοξία αυτό το Δόγμα. Ο macedon αυτόματα δεν θα έπρεπε να είχε σχέση με ένα τέτοιο κόμμα σ'αυτήν την περίπτωση.

β) Αν λέει ψέμματα ο Μιχαλολιάκος τότε είναι ένας φθηνός υποκριτής οπότε δεν τιμάει κάποιον να είναι ψηφοφόρος/στελεχος/ομιλητής σε ένα κόμμα μ'αυτόν πρόεδρο.

Η απομόνωσή στην εκκωφαντική σιωπή του ήταν η ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ λύση για το macedon ΚΑΙ Σ"ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ και για να θολώσει και τα νερά ψέλλισε και πάλι κάτι για trolling και κάπως έτσι τον χάσαμε από την παρέα μας ως ενεργότατο μέλος...

quote:

Το τι λέει προφορικά ο Μιχαλολιάκος δεν μου λέει και πολλά.

Όπως σου έδειξα έχει σε κάθε περίπτωση την αξία του.

quote:

Θεωρώ ότι ο macedon γνωρίζει την ιδεολογία του εθνικισμού περισσότερο από εμένα ή εσένα.

Έχεις χάσει επεισόδια σου λέω.

ΚΑΙ από το thread περί Εθνικισμού το έβαλε στα πόδια και απομονώθηκε στην εκκωφαντική σιωπή του αφού από τις πολλές παλλινωδίες του και στα κενά που είχε στη θεωρία του περί Εθνικισμού ΤΟΝ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΑ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ το κορυφαίο:

Ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού Κώστας Πλεύρης (κατά τον macedon πάντα) ΔΕΝ είναι... Εθνικιστής (πάλι κατά τον macedon!!!).

Ουδέποτε μπόρεσε να αντικρούσει quotes που του έφερα από Δραγούμη, Μεταξά, Δάκογλου, βίντεο από εκπομπές του Πλεύρη κτλ κτλ

Η απομόνωσή του στην εκκωφαντική σιωπή του ήταν για ΠΟΛΛΟΣΤΗ φορά επιβεβλημένη χωρίς να ξεχνά τις ΑΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ του περί trolling

quote:

Παρά ταύτα ίσως να είναι επιεικής στα σημεία, με το συγκεκριμένο κόμμα,του το έχω αναφέρει και κατ' ευθείαν.

ΕΣΥ φίλε μου έχεις λάθος εικόνα ή εθελοτυφλείς για το macedon.

O macedon είναι απόλυτα συμβατός με το πνεύμα, τις αρχές ΚΑΙ τις πρακτικές της Χρυσής Αυγής.

Απλά για κακή του τύχη η ντρίπλα της Χ.Α με την Ορθοδοξία τον έχει φέρει για πολλοστή φορά στα σχοινιά και του ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ εκ νέου την απομόνωση στην εκκωφαντική σιωπή του...

quote:

Θεωρώ ότι αν δεν ήσασταν εκ διαμέτρου αντίθετοι στο θέμα της θρησκείας οι χαρακτηρισμοί και το υβρεολόγιο θα περιορίζοντο κατά πολύ.

Και εδώ κάνεις λάθος φίλε μου.
Και μαζί σου είμαι εκ διαμέτρου αντίθετος σε θέματα θρησκείας και με τον Agnostic και με τον Κηφέα και με τον Doc και με τον skartados και και και...

Είδες να βριζόμαστε?

Στο έγραψα και εχθές σε σένα και παλαιότερα γενικώς ότι το θέμα μου είναι με τους κακοπροαίρετους και τους υποκριτές ΚΑΙ ΟΧΙ με τους έχοντες εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις από εμένα.

quote:

Υπό αυτές τις συνθήκες όμως, δεν θα ήθελα να εμπλακώ σε τέτοιου επιπέδου συζήτηση.Δεν νομίζω ότι με έχετε και ανάγκη κιόλας.

Κανένας λογικός άνθρωπος δε θα ήθελε αλλά για να σε...ξε-αγχώσω λιγουλάκι να σου πω ότι ούτε ο ίδιος ο macedon δεν πρόκειται να επιστρέψει ποτέ πια ο ίδιος γιατί του έχουν παραμαζευτεί ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ που θα έρχονται στην επιφάνεια ξανά και ξανά όποτε προσπαθεί να αρθρώσει τον ίδιο λόγο όπως πριν....

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 16:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Επειδή ψεύδεσαι ασύστολα και ως κενός τενεκές κάνεις πολύ φασαρία κατρακυλώντας στην κατηφόρα...

quote:
ΚΑΙ από το thread περί Εθνικισμού το έβαλε στα πόδια και απομονώθηκε στην εκκωφαντική σιωπή του αφού από τις πολλές παλλινωδίες του και στα κενά που είχε στη θεωρία του περί Εθνικισμού

Είσαι απλά ηλίθιος. Το συγκεκριμένο thread δεν προχώρησε γιατί δεν είχα το χρόνο να ασχοληθώ σοβαρά με το συγκεκριμένο θέμα. Ούτε παλινωδίες υπήρξαν ούτε κενά στη θεωρία μου.

Άλλωστε η δική σου προσφορά στο thread ήταν μια μπαρούφα του τύπου "Δώσε μου ένα-ένα τα βασικά στοιχεία του Εθνικισμού (ή ένα σχετικό link που να παραπέμπει σε παλιά σου ποστς που έχεις τοποθετηθεί στο παραπάνω) και εγώ θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, όπου αποτελεί κατά σε ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και θα σε καταρρίπτει πλήρως!""

Και μόλις σου είπα για την οικονομία, μας έφερες ένα βίντεο ... για την Ορθοδοξία!

quote:
Ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού Κώστας Πλεύρης (κατά τον macedon πάντα) ΔΕΝ είναι... Εθνικιστής (πάλι κατά τον macedon!!!)

Είσαι αισχρός ψεύτης! Ποτέ δεν απέδωσα τον τίτλο του "μεγαλύτερου Έλληνα θεωρητικού του εθνικισμού" στον Πλεύρη. Τον τίτλο αυτόν τον κατέχει επάξια ο Δραγούμης. Στον Πλεύρη απέδωσα τον τίτλο του ρουφιάνου των κρατικών υπηρεσιών.

Όσο για το αν είναι εθνικιστής, μάθε πως το τι είναι ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του και όχι από τα κείμενά του. Ό,τι κι αν ισχυρίζεται ο Πλεύρης ότι είναι, η ενεργή συμμετοχή του σε αστικούς παλαιοκομματικούς σχηματισμούς τον χαρακτηρίζει από μόνη της.

quote:
Ουδέποτε μπόρεσε να αντικρούσει quotes που του έφερα από Δραγούμη, Μεταξά, Δάκογλου, βίντεο από εκπομπές του Πλεύρη κτλ κτλ

Ένα μάτσο μαλακίες έφερες που τις περισσότερες δεν τις κατανόησες.

quote:
Απλά για κακή του τύχη η ντρίπλα της Χ.Α με την Ορθοδοξία τον έχει φέρει για πολλοστή φορά στα σχοινιά και του ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ εκ νέου την απομόνωση στην εκκωφαντική σιωπή του...

Οι θέσεις της ΧΑ με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο από το 1982 που διατυπώθηκαν.

quote:
να σου πω ότι ούτε ο ίδιος ο macedon δεν πρόκειται να επιστρέψει ποτέ πια ο ίδιος γιατί του έχουν παραμαζευτεί ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ

O macedon θα είναι εδώ όποτε κάποιος κοινός απατεώνας σαν του λόγου σου θα προσπαθεί με παραμύθια βγαλμένα από το μυαλό του να συκοφαντεί, να αερολογεί, να ψεύδεται και να δημιουργεί εντυπώσεις.

Όσον αφορά το θέμα της σχέσης της θρησκείας με τη Χρυσή Αυγή (για να τελειώνει το παραμύθι) ούτε ενδιαφέρει κανέναν σοβαρό άνθρωπο ούτε είναι ιδιαίτερης σημασίας για το εθνικιστικό κίνημα.

Αν ενδιαφέρει εσένα ιδιαίτερα, μπορείς να πάρεις περισσότερες πληροφορίες από τα "στελέχη" του Κινήματος.

Όσον αφορά τις "εκκρεμότητές" μου, υπάρχουν μόνο στον χριστιανικό εγκέφαλό σου ή εν πάσει περιπτώσει στον υποκατάστατο αυτού αδένα που εγκιβωτίζεται μέσα στο ταλαίπωρο κρανίο σου.

macedon

Edited by - macedon on 26/10/2012 16:46:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2012, 23:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καλοσωρίζω εκ νέου στην παρέα μου διότι βάσει του Συνδρόμου της Στοκχόλμης ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...

Για πάμε ένα-ένα.

quote:

macedon

Επειδή ψεύδεσαι ασύστολα και ως κενός τενεκές κάνεις πολύ φασαρία κατρακυλώντας στην κατηφόρα...

quote:
ΚΑΙ από το thread περί Εθνικισμού το έβαλε στα πόδια και απομονώθηκε στην εκκωφαντική σιωπή του αφού από τις πολλές παλλινωδίες του και στα κενά που είχε στη θεωρία του περί Εθνικισμού

Είσαι απλά ηλίθιος. Το συγκεκριμένο thread δεν προχώρησε γιατί δεν είχα το χρόνο να ασχοληθώ σοβαρά με το συγκεκριμένο θέμα. Ούτε παλινωδίες υπήρξαν ούτε κενά στη θεωρία μου.


Όταν αδυνατείς να μεταφράσεις μια πρόταση ολοκληρωμένη π.χ από το Renan είναι σίγουρο ότι θα πρέπει να στα γράφουμε και εσένα σαν σε παιδάκι του Δημοτικού.

Ο Αμεινίας ανέφερε περί Εθνικισμού και η δική μου αναφορά στο "thread του Εθνικισμού" ΔΕΝ αφορούσε ΜΟΝΟ το thread με τίτλο "Εθνικισμός" αλλά ΟΛΑ τα σχετικά threads που κάναμε ωραίες συζητήσεις περί Εθνικισμού π.χ Χ.Α, Μετανάστες..., Πολλοί ρασσοφόροι... ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΜΟΝΩΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΩΦΑΝΤΙΚΗ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ.

quote:

Άλλωστε η δική σου προσφορά στο thread ήταν μια μπαρούφα του τύπου "Δώσε μου ένα-ένα τα βασικά στοιχεία του Εθνικισμού (ή ένα σχετικό link που να παραπέμπει σε παλιά σου ποστς που έχεις τοποθετηθεί στο παραπάνω) και εγώ θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, όπου αποτελεί κατά σε ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και θα σε καταρρίπτει πλήρως!""

Και μόλις σου είπα για την οικονομία, μας έφερες ένα βίντεο ... για την Ορθοδοξία!


Από τον τρόμο σου ότι θα σε ξεμπροστιάσω εκ νέου (και προς τιμην σου τελικά) μας έφερες τις θέσεις της Χ.Α ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ SITE το οποίο της το κατέβασαν. Στο νέο site τα είχαν στρογγυλέψει όοοολα τα θεματάκια ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΜΑΧΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ τα οποία θα σου πόσταρα αν μου έφερνες τις νεότερες θέσεις.

Έστω και έτσι πάντως όταν ψέλλισες κάτι για την Οικονομία ΔΕΝ σου έφερα ΤΙΠΟΤΑ για την Ορθοδοξία (που σε κυνηγάει 24/7) ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΡΙΞΑ ΚΑΤΑΚΕΦΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ.

http://www.youtube.com/watch?v=jmQOm6VD29k

Είναι για τη Χαλυβουργική και να μην γίνει αυτή η νέα Pirelli.

Αν μετά από τόσους μήνες μάζεψες λίγο αντρισμό και μπορείς να σχολιάσεις ΚΑΝΕ ΤΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

Επιπλέον ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΤΟ λινκ που να αποδεικνύει ότι εσύ μίλαγες για οικονομία και εγώ σου ποστάριζα για Ορθοδοξία.

Εχεις τα ΚΑΡΥΔΙΑ???

Άντε να σε δούμε επιτέλους γιατί το παρακούρασες ΚΑΙ ΑΥΤΟ το θέμα δε νομίζεις???


quote:

quote:
Ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού Κώστας Πλεύρης (κατά τον macedon πάντα) ΔΕΝ είναι... Εθνικιστής (πάλι κατά τον macedon!!!)

Είσαι αισχρός ψεύτης!


Λες να ζήλεψα του ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΑΞΙΑ ΦΕΡΕΙΣ???

Μπααα, δε νομίζω και ελπίζω η Δ.Ο να κάνει εκ νέου τα στραβά μάτια στα ατοπήματά σου γιατί σε θέλω εδώ κοντά μου παρείτσα...

quote:

Ποτέ δεν απέδωσα τον τίτλο του "μεγαλύτερου Έλληνα θεωρητικού του εθνικισμού" στον Πλεύρη. Τον τίτλο αυτόν τον κατέχει επάξια ο Δραγούμης. Στον Πλεύρη απέδωσα τον τίτλο του ρουφιάνου των κρατικών υπηρεσιών.

Λοιπόν κύριοι.

macedon
Απεστάλη: 20/06/2012, 00:55:44

quote:
macedon
Όχι, δεν μπορώ να το εξηγήσω, όπως δεν μπορώ να εξηγήσω πώς ο Κωνσταντίνος Πλεύρης, ο ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών του εθνικισμού, που συνέβαλλε τα μέγιστα στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών με τα βιβλία του, βρίσκεται σε ένα παλαιοκομματικό σχηματισμό, σαν κι αυτά που χαρακτήριζε στα βιβλία του ως "φορείς διχασμού του έθνους.

Το λινκ εδώ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=37&TOPIC_ID=11424

macedon σημερινός (της ώρας που λένε)

quote:
macedon
Στον Πλεύρη απέδωσα τον τίτλο του ρουφιάνου των κρατικών υπηρεσιών.

Επίσης ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ έμεινε ΚΑΙ ΑΥΤΟ το βιντέακι με τον Πλεύρη να είναι ο super Εθνικιστής και ο Μιχαλολιάκος να είναι η θλιβερή ουρά του όπου αμφότεροι κατατροπώθηκαν από τον ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟ ΓΙΑΝΝΑΡΑ.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MIkAsBla-KA#!

quote:

Όσο για το αν είναι εθνικιστής,(...)

Ναι για πες για πες γιατί με τρώει η αγωνία βραδυάτικα...

quote:

μάθε πως το τι είναι ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του και όχι από τα κείμενά του.

Μάλιστα.
Άρα οι πράξεις της Χρυσής Αυγής από τον Παστίτσιο και το "Χυτήριο" δείχνουν ότι είναι φώλα Ορθόδοξοι και συνεπώς τα παλιά κείμενα/ποιήματα Μιχαλολιάκου και στελεχών της Χρυσής Αυγής περί Πανός, Δωδεκαθέου, Εωσφόρου κτλ είναι για το λούτσο.

Αυτό θες να πεις ή κατάλαβα λάθος???

Αθειστική καρικατούρα Συνοδινός. 1, πάλι τα γύρισε ο δάσκαλος του Δημοτικού οπότε τζάμπα τα winks που σου πόσταρε. Μπορείς να κοιμάσαι και εσύ ανήσυχος πλέον...

quote:

quote:
Ουδέποτε μπόρεσε να αντικρούσει quotes που του έφερα από Δραγούμη, Μεταξά, Δάκογλου, βίντεο από εκπομπές του Πλεύρη κτλ κτλ

Ένα μάτσο μαλακίες έφερες που τις περισσότερες δεν τις κατανόησες.


Ας δούμε ποιες είναι οι μαλακίες που έφερα από Ίωνα Δραγούμη τον οποίο για τις επόμενες λίγες ώρες ας ελπίσουμε ότι θα είναι ο μεγαλύτερος θεωρητικός του Εθνικισμού κατά macedon...

Copy paste από ποστ μου.

"
Έχει καμμία σχέση ο Δραγούμης με το Μιχαλολιάκο και τη Χρυσή Αυγή???

«Τόσο αγαπώ την Ελληνική ύπαρξη, που αν ήταν να γίνουμε όλοι οι άνθρωποι κοσμοπολίτες, θα έλεγα να μην ονομαζόμασταν Έλληνες. Δεν χρειάζεται η λέξη Έλληνες όταν όλοι οι άνθρωποι της γης γίνουν κοσμοπολίτες μίας απέραντης δημοκρατίας».

«Μόνο εμείς, όσοι νοιώθουμε την δική μας την πατρίδα, μπορούμε να νοιώσουμε και των άλλων τις πατρίδες. Πρώτα πρέπει να νοιώσω τον εαυτό μου καλά, έπειτα καλά το έθνος μου και έτσι φθάνω στην ανθρωπότητα. Όσοι λένε πως είναι κοσμοπολίτες και δεν περνούν από όλα αυτά τα στάδια δεν μπορούν να νοιώσουν την ανθρωπότητα».

Πόσο "κοσμοπολίτες" είναι οι Χρυσαυγίτες???

Και κάτι τελευταίο.
Αν και άθεος/αγνωστικιστής (κάποιοι ιστορικοί υποστηρίζουν το πρώτο και κάποιοι το δεύτερο) πίστευε ΚΑΙ αυτός ότι η Ορθοδοξία είναι ο συνεκτικός κρίκος του Ελληνισμού


«Όπου βρεθούνε δέκα Ρωμιοί φτειάνουν κοινότητα. Συνάζουν πρώτα χρήματα για την εκκλησιά. Άμα τη χτίσουνε φέρνουν παπά. Έπειτα και τις γυναίκες τους. Ύστερα, με τους δίσκους της εκκλησιάς, συνάζουν χρήματα και φτειάνουνε σκολειό. Τέλος φέρνουνε δάσκαλο για τα παιδιά τους - και νά την η κοινότητα.».

Εσύ macedon τι λες επ'αυτού????

Άσε ξέρω...

"

Το link είναι αυτό.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=45&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11424

Είναι προφανές γιατί ο macedon τις θεωρεί ένα μάτσο μαλακίες και τελικά ποιος είναι αυτός που ΔΕΝ τις κατανοεί και ΓΙΑΤΙ...

Πάμε παρακάτω.

quote:

quote:
Απλά για κακή του τύχη η ντρίπλα της Χ.Α με την Ορθοδοξία τον έχει φέρει για πολλοστή φορά στα σχοινιά και του ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ εκ νέου την απομόνωση στην εκκωφαντική σιωπή του...

Οι θέσεις της ΧΑ με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο από το 1982 που διατυπώθηκαν.


Ναι, αλλά κοίτα τι έγραψε ένας καλός μου φίλος που τον ξέρεις

quote:
macedon
μάθε πως το τι είναι ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του και όχι από τα κείμενά του.


Τελικά πιστεύουμε τις διατυπώσεις ή τις πράξεις???

Έχει δίκιο ο macedon ή ο...macedon???

quote:

quote:
να σου πω ότι ούτε ο ίδιος ο macedon δεν πρόκειται να επιστρέψει ποτέ πια ο ίδιος γιατί του έχουν παραμαζευτεί ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ

O macedon θα είναι εδώ όποτε κάποιος κοινός απατεώνας σαν του λόγου σου θα προσπαθεί με παραμύθια βγαλμένα από το μυαλό του να συκοφαντεί, να αερολογεί, να ψεύδεται και να δημιουργεί εντυπώσεις.


Κοινός απατεώνας που συκοφαντεί αερολογεί και ψεύδεται για να δημιουργεί εντυπώσεις είναι αυτός που

α) Δεν τολμάει να μεταφράσει ούτε μια ολοκληρωμένη πρόταση από τα Αγγλικά αν δεν τον συμφέρει

β) Είναι αυτός που παραθέτει τις ίδιες δεκα πηγές με την ίδια σειρά ενός site και ισχυρίζεται ότι τις έγραψε μόνος του και ότι υπάρχουν και άλλα δέκα site που έχουν το ίδιο πράγμα και δεν φέρνει ούτε ένα από τα δέκα ούτε και κάθεται να υπολογίσει ποια είναι η πιθανότητα να λέει αλήθεια

γ) Και όταν τελικά του ζητάς από τις εν λόγω πηγές να σου δώσει τα quotes για τα οποία τις έφερε/έκλεψε (μη ύπαρξη διωγμών και εδίκτων) τρέχει να κρυφτεί εδώ και μήνες αφού τα περισσότερα από αυτά τα δέκα βιβλία δεν πραγματεύονται καν αυτό το θέμα...

δ) Μη τιμωρούμενος από την Δ.Ο παίρνει θάρρος και φέρνει από άλλο site ενός Γάλλου, ηλεκτρολόγου στο επάγγέλμα, κείμενα μεταφρασμένα λέξη προς λέξη ως δικά του για τον Προφήτη Δανιήλ

ε) Όταν διαστρεβλώνει την άποψη του συνομιλητή του για 50 σπίτια στη Ναζαρέτ με ανύπαρκτους και φανταστικούς διαλόγους και όταν του ζητούνται τα quotes τρέχει να κρυφτεί

στ) Όταν εξαφανίζεται από το ζήτημα των ανθρωποθυσιών τη στιγμή που καλείται να σχολιάσει τη μαρτυρία του παγανιστή Πορφυρίου επί του θέματος

ζ) Όταν για τη βεβαιωμένη έλλειψη του βιβλίου Hebrew is Greek του Jahuda αναφέρει ψευδώς πως θα δώσει στο συνομιλητή του τηλέφωνα από καμμια δεκαριά βιβλιοπωλεία που το έχουν και τελικά του φέρνει χωρίς αιδώ το τηλέφωνο της Amazon όπου έχει δυο-τρια αντίτυπα με τιμή πάνω από 1000 ευρώ έκαστο επιβεβαιώνοντας το πόσο...καρντάσης είναι.

η) Όταν αρνείται να μεταφράσει από τα Αγγλικά κείμενα του μεγάλου Ιστορικού Gibbon (κατ'αυτόν πάντα) που αυτός έφερε στην κουβέντα και όταν ο συνομιλητής υποπτεύεται ότι δεν χρειάζεται καν μετάφραση διότι μπορεί να έχει το εν λόγω έργο στα Ελληνικά και τον ρωτάει σε ποια γλώσσα το έχει του απαντάει χωρίς ντροπή στα Ποντιακά.

θ) Όταν φέρνει την ίδια σαχλαμάρα περί του γυμνού νεαρού που γράφει και στο λιβελογράφημά του και τον ρωτάει ο συνομιλητής του την ψυχολογική κατάσταση του Ιησού ακριβώς πριν την εμφάνιση του νεαρού σύμφωνα με το ίδιο Ευαγγέλιο λίγα χωρία πιο πάνω καταλαβαίνει ότι το κολπάκι δεν πιάνει και αποχωρεί ως συνήθως

ι) Όταν περί πλαστογραφίας του Τάκιτου φέρνει μεταξύ των άλλων ρεταλιών ως πηγές ένα κείμενο ενός ανώνυμου συγγραφέα που αργότερα αποδείχτηκε ότι ήταν ντεκορατέρ στο επάγγελμα και το βιβλίο μιας Αμερικανίδας τηλεστάρ Ινδουίστριας στο θρήσκευμα!!!

ια) Άσε βαρέθηκα, συν ότι μου ήρθε και μια αναγούλα μετά απ'όλα αυτά...

quote:

Όσον αφορά το θέμα της σχέσης της θρησκείας με τη Χρυσή Αυγή (για να τελειώνει το παραμύθι) ούτε ενδιαφέρει κανέναν σοβαρό άνθρωπο ούτε είναι ιδιαίτερης σημασίας για το εθνικιστικό κίνημα.

Γίνεται όλο και χειρότερο για εσένα το "παραμύθι"

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=232624

συν του ότι αποκτάει και ΔΡΑΚΟΥΣ!!!

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26509&subid=2&pubid=112941161

quote:

Αν ενδιαφέρει εσένα ιδιαίτερα, μπορείς να πάρεις περισσότερες πληροφορίες από τα "στελέχη" του Κινήματος.

Τις πληροφορίες μου τις δίνει προς στιγμή το ίδιο το κίνημα.
Αναφερόμενο προς τον Αρχιεπίσκοπο Ιερώνυμο λέει η ανακοίνωση
πως συμπλέει με άθεους και βλάσφημους πολιτικούς, που ανήκουν σε μυστικές εταιρίες, σκοτεινές λέσχες και δόγματα.

ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΕΤΕΙΣ ΤΗ ΘΛΙΒΕΡΗ ΣΟΥ ΥΠΑΡΞΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ESOTERICA ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΜΑΣ???

Βρε ΟΥΣΣΣΤ που θες και να μιλήσεις περί Εθνικισμού και Χρυσής Αυγής μαζί μου!

quote:

Όσον αφορά τις "εκκρεμότητές" μου, υπάρχουν μόνο στον χριστιανικό εγκέφαλό σου ή εν πάσει περιπτώσει στον υποκατάστατο αυτού αδένα που εγκιβωτίζεται μέσα στο ταλαίπωρο κρανίο σου.

E, MA ΠΑΡΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΙΚΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΙΩΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΣΚ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΨΩ...

"
Κοινός απατεώνας που συκοφαντεί αερολογεί και ψεύδεται για να δημιουργεί εντυπώσεις είναι αυτός που

α) Δεν τολμάει να μεταφράσει ούτε μια ολοκληρωμένη πρόταση από τα Αγγλικά αν δεν τον συμφέρει

β) Είναι αυτός που παραθέτει τις ίδιες δεκα πηγές με την ίδια σειρά ενός site και ισχυρίζεται ότι τις έγραψε μόνος του και ότι υπάρχουν και άλλα δέκα site που έχουν το ίδιο πράγμα και δεν φέρνει ούτε ένα από τα δέκα ούτε και κάθεται να υπολογίσει ποια είναι η πιθανότητα να λέει αλήθεια

γ) Και όταν τελικά του ζητάς από τις εν λόγω πηγές να σου δώσει τα quotes για τα οποία τις έφερε/έκλεψε (μη ύπαρξη διωγμών και εδίκτων) τρέχει να κρυφτεί εδώ και μήνες αφού τα περισσότερα από αυτά τα δέκα βιβλία δεν πραγματεύονται καν αυτό το θέμα...

δ) Μη τιμωρούμενος από την Δ.Ο παίρνει θάρρος και φέρνει από άλλο site ενός Γάλλου, ηλεκτρολόγου στο επάγγέλμα, κείμενα μεταφρασμένα λέξη προς λέξη ως δικά του για τον Προφήτη Δανιήλ

ε) Όταν διαστρεβλώνει την άποψη του συνομιλητή του για 50 σπίτια στη Ναζαρέτ με ανύπαρκτους και φανταστικούς διαλόγους και όταν του ζητούνται τα quotes τρέχει να κρυφτεί

στ) Όταν εξαφανίζεται από το ζήτημα των ανθρωποθυσιών τη στιγμή που καλείται να σχολιάσει τη μαρτυρία του παγανιστή Πορφυρίου επί του θέματος

ζ) Όταν για τη βεβαιωμένη έλλειψη του βιβλίου Hebrew is Greek του Jahunda αναφέρει ψευδώς πως θα δώσει στο συνομιλητή του τηλέφωνα από καμμια δεκαριά βιβλιοπωλεία που το έχουν και τελικά του φέρνει χωρίς αιδώ το τηλέφωνο της Amazon όπου έχει δυο-τρια αντίτυπα με τιμή πάνω από 1000 ευρώ έκαστο επιβεβαιώνοντας το πόσο...καρντάσης είναι.

η) Όταν αρνείται να μεταφράσει από τα Αγγλικά κείμενα του μεγάλου Ιστορικού Gibbon (κατ'αυτόν πάντα) που αυτός έφερε στην κουβέντα και όταν ο συνομιλητής υποπτεύεται ότι δεν χρειάζεται καν μετάφραση διότι μπορεί να έχει το εν λόγω έργο στα Ελληνικά και τον ρωτάει σε ποια γλώσσα το έχει του απαντάει χωρίς ντροπή στα Ποντιακά.

θ) Όταν φέρνει την ίδια σαχλαμάρα περί του γυμνού νεαρού που γράφει και στο λιβελογράφημά του και τον ρωτάει ο συνομιλητής του την ψυχολογική κατάσταση του Ιησού ακριβώς πριν την εμφάνιση του νεαρού σύμφωνα με το ίδιο Ευαγγέλιο λίγα χωρία πιο πάνω καταλαβαίνει ότι το κολπάκι δεν πιάνει και αποχωρεί ως συνήθως

ι) Όταν περί πλαστογραφίας του Τάκιτου φέρνει μεταξύ των άλλων ρεταλιών ως πηγές ένα κείμενο ενός ανώνυμου συγγραφέα που αργότερα αποδείχτηκε ότι ήταν ντεκορατέρ στο επάγγελμα και το βιβλίο μιας Αμερικανίδας τηλεστάρ Ινδουίστριας στο θρήσκευμα!!!

"


Για περισσότερες πληροφορίες και πιο αναλυτικά ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ κοίτα και εδώ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423

ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΠΟΣΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΔΑΣΚΑΛΕ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΦΟΥ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΘΛΙΒΕΡΟΙ ΚΛΑΚΑΔΟΡΟΙ ΣΟΥ...

Ερευνάτε τας Γραφάς


Edited by - PanosT on 26/10/2012 23:20:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2012, 03:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Από τις ανοησίες που παρέθεσες ελάχιστες είχα την υπομονή να διαβάσω, καθώς κατάλαβα για μια ακόμη φορά πως αντιπαρατίθεμαι με έναν λοβοτομημένο που δεν έχει επικοινωνία με το εξωτερικό περιβάλλον.

Να δούμε μια απόδειξη:

Υποστηρίζεις ότι:
Ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού Κώστας Πλεύρης (κατά τον macedon πάντα)...

Σου απαντώ ότι:
Ποτέ δεν απέδωσα τον τίτλο του "μεγαλύτερου Έλληνα θεωρητικού του εθνικισμού" στον Πλεύρη.

Και για να υποστηρίξεις την συκοφαντία σου, παραθέτεις το κείμενό μου που λέει επί λέξει:
Όχι, δεν μπορώ να το εξηγήσω, όπως δεν μπορώ να εξηγήσω πώς ο Κωνσταντίνος Πλεύρης, ο ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών του εθνικισμού, που συνέβαλλε τα μέγιστα στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών με τα βιβλία του, βρίσκεται σε ένα παλαιοκομματικό σχηματισμό, σαν κι αυτά που χαρακτήριζε στα βιβλία του ως "φορείς διχασμού του έθνους.

Βρε λοβοτομημένε τενεκέ, πού αναφέρω ότι είναι "ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού"; Λέω ρητά ότι είναι "ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών (ο άλλος είναι ο Δενδρινός). Άλλο πράγμα ο "σύγχρονος" και άλλο "ο μεγαλύτερος".

quote:
Άρα οι πράξεις της Χρυσής Αυγής από τον Παστίτσιο και το "Χυτήριο" δείχνουν ότι είναι φώλα Ορθόδοξοι και συνεπώς τα παλιά κείμενα/ποιήματα Μιχαλολιάκου και στελεχών της Χρυσής Αυγής περί Πανός, Δωδεκαθέου, Εωσφόρου κτλ είναι για το λούτσο.

Αυτό θες να πεις ή κατάλαβα λάθος???


Κατάλαβες λάθος αλλά δεν θα μπορέσω να στο εξηγήσω.

Τα υπόλοιπα είναι επίσης στο γενικό σου στυλ: Ένα μάτσο μαλακίες όπου σκόπιμα προσπαθείς να διαστρεβλώσεις τα λεγόμενά μου (ή άλλων) προκειμένου να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο, αν και δεν γνωρίζεις ούτε εσύ τι στο διάλο θέλεις να αποδείξεις και για ποιο λόγο. Να μερικές από τις ανοησίες σου

quote:
α) Δεν τολμάει να μεταφράσει ούτε μια ολοκληρωμένη πρόταση από τα Αγγλικά αν δεν τον συμφέρει

Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Απλά μεταφράζω τις δικές μου τοποθετήσεις όχι των αλλωνών όταν τις ζητάνε.

quote:
ζ) Όταν για τη βεβαιωμένη έλλειψη του βιβλίου Hebrew is Greek του Jahuda αναφέρει ψευδώς πως θα δώσει στο συνομιλητή του τηλέφωνα από καμμια δεκαριά βιβλιοπωλεία που το έχουν και τελικά του φέρνει χωρίς αιδώ το τηλέφωνο της Amazon όπου έχει δυο-τρια αντίτυπα με τιμή πάνω από 1000 ευρώ έκαστο επιβεβαιώνοντας το πόσο...καρντάσης είναι.

Και τα βιβλία του Δενδρινού εξαφανισμένα είναι. Και του Δημόπουλου επίσης. Και του Μανιάτη "Η Μάχη του Βερολίνου" επίσης. Τι θέλεις να μας πεις μ' αυτό;

quote:
θ) Όταν φέρνει την ίδια σαχλαμάρα περί του γυμνού νεαρού που γράφει και στο λιβελογράφημά του και τον ρωτάει ο συνομιλητής του την ψυχολογική κατάσταση του Ιησού ακριβώς πριν την εμφάνιση του νεαρού σύμφωνα με το ίδιο Ευαγγέλιο λίγα χωρία πιο πάνω καταλαβαίνει ότι το κολπάκι δεν πιάνει και αποχωρεί ως συνήθως

Την υπόθεση του γυμνού νεαρού την αναφέρει ο Μάρκος στο πλήρες ευαγγέλιό του, όπου λέει ότι καθόταν μαζί με τον Ιησού το βράδυ για να του κάνει ιδιαίτερα μαθήματα. Δεν είχα καταλάβει ότι το αγνοούσες, θα στο έλεγα.

quote:
ια) Άσε βαρέθηκα, συν ότι μου ήρθε και μια αναγούλα μετά απ'όλα αυτά...

Θα βοηθούσε αν απέφευγες να κοιτάζεσαι στον καθρέφτη.

quote:
Βρε ΟΥΣΣΣΤ που θες και να μιλήσεις περί Εθνικισμού και Χρυσής Αυγής μαζί μου!

Δεν είμαι τόσο φιλόδοξος. Συζητήσεις κάνω με κανονικούς ανθρώπους. Με συμπλεγματικούς, με ηλίθιους και με φανατικούς δυσκολεύομαι. Αν τώρα κάποιος ανήκει και στις τρεις αυτές κατηγορίες, όπως εσύ, όπως καταλαβαίνεις όχι μόνο η συζήτηση αλλά και οποιαδήποτε προσπάθεια απλής επικοινωνίας είναι καταδικασμένη σε αποτυχία.

Καλό Σαββατοκύριακο και φρόντισε να μη σε στοιχειώνει συνέχεια ο macedon. Μπορεί να σου μείνει μόνιμο...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2012, 19:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλώς τον αποτυχημένο Λιακόπουλο!
Ήρθες πάλι λοιπόν, να μιλήσουμε για τα κακά πνεύματα. Αν, και ομολογώ, ότι έχω τρομάξει λίγο με τα κακά πνεύματα.
Αφού όμως επιμένεις να μου πεις τις εμπειρίες σου, τι να γίνει, εγώ δεν χαλάω χατίρια.
Να τα λες όμως με τρόπο, για να μην πάθω κανένα κακό και ξεράσω ...
quote:
Στην θολωμένο σου μυαλό έμπλέξες τα threads αγράμματη αθειστική καρικατούρα...

Συγνώμη για το μπέρδεμα με τα θέματα, φίλε μου, αλλά δεν τα έμπλεξα εγώ.
Υποψιάζομαι, ότι διαπλεκόμενα κακά πνεύματα, μπερδεύονται από μόνα τους μέσα στα διάφορα θέματα και τα μπλέκουν και τα κάνουν ένα κουβάρι.
Απορώ όμως, πως γίνεται να συμβαίνουν τέτοια πράγματα..!
quote:
Απορώ και εγώ πως γίνεται να συμβαίνουν τέτοια πράγματα

Βλέπεις λοιπόν; Έχουμε πρόβλημα.
Η επιστήμη τι λέει γι αυτό..;
quote:
Η Βιολογία και η Ψυχολογία δεν τα αποδέχεται!

Και ποιοί τα αποδέχονται..;
quote:
Ποτηράκια, τραπεζάκια, μεντιουμ κτλ ...

Κατάλαβα...
Χαρτορίχτρες, καφετζούδες, ποτηράκια, τραπεζάκια, καρεκλάκια, μανταλάκια...
Έχω επηρεαστεί πολύ φίλε μου, καθώς σε ακούω.
Μου σηκώνονται οι τρίχες.
quote:
Καθώς και πόσο πολύ επηρεάστηκε Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ μου φίλος...

Ποιός κολλητός σου φίλος;
Αυτός που υπάρχει μέσα στην φαντασία σου για να περπατούν οι ιστορίες σου..;
quote:
Φύσει και Θέσει ΑΘΕΟΣ από τους original και όχι τους γιαλαντζί

Ε, όχι, μη μου πεις..!
Μην μου πεις ότι τον έφερες φάτσα, κάρτα με τα κακά πνεύματα;
quote:
Από μια τέτοια ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΘΟΣ...

Ε, είσαι μαλάκας! Συγνώμη κιόλας, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου!
Και μετά τι έγινε;
Μην μου πεις...
quote:
Σε λιγότερο από μια εβδομάδα μπήκε σε Ψυχιατρική κλινική (χωρίς καν να πάθει δαιμονοκατάληψη ή κάτι άλλο) και σε λιγότερο απο ένα εξάμηνο αυτοκτόνησε...

Πάει το παλικάρι, το φάγανε τα κακά πνεύματα.
Πω, πω, ανατρίχιασα..!
Είναι αυτό που λένε: Μακριά από κακά πνεύματα κι από κακιά γυναίκα.
Φαντάζομαι, θα το έχεις βάρος αυτό που έκανες στον φανταστικό σου φίλο.
quote:
Μου έπεσε βαρύ το τίμημα της ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ και έκτοτε μόνο ΣΟΒΑΡΗ ΠΛΑΚΙΤΣΑ σε original και γιαλαντζί άθεους και ο έχων ώτα ακούειν ακουέτω...

Μετά από αυτό που έγινε, δεν πρόκειται κανείς άθεος να συμμετέχει σε τέτοιες συνεδρίες.
Έτσι, δεν θα γίνει και ποτέ ξανά κάποιος άθεος, μάρτυρας των κακών πνευμάτων μέσα από τα ποτηράκια, τα τραπεζάκια, τα καρεκλάκια και τα μανταλάκια.
quote:
Το "σπορ" είναι ζόρικο και όποιος δεν έχει "προπονηθεί" σκληρά και έχει τις απόψεις macedon και παρείτσας καλύτερα να την πέφτει για ύπνο νωρίς-νωρίς τα βράδια αφού έχει παπαντζολογήσει στα σχετικά forum περί ανύπαρτων θεών, δαιμόνων, μαντριών προβάτων κτλ κτλ ...

Γι αυτό λοιπόν, άρχισαν τα κακά πνεύματα να μπερδεύονται με τα θέματα του φόρουμ. Άφησαν τα ποτηράκια και βρήκαν άλλο τρόπο να εμφανιστούν στους άθεους.
Έχουν λοιπόν, αναλάβει από μόνα τους δράση, μέσα στα επιστημονικά επιχειρήματα της αναλυτικής σου σκέψης, ώστε με αυτόν τον τρόπο, να γίνει επιτέλους πανηγυρικά ορατή στους άθεους, η ύπαρξή τους.
Θα σε περιμένω κι αύριο, αν θέλεις βέβαια, να μου πεις περισσότερα.
Στο καλό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 16:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά τα πράγματα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 17:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
djmh

Επειδή και η προπαγάνδα έχει τα όριά της και τα όργανα της προπαγάνδας θα πρέπει να παίρνουν απαντήσεις όταν συκοφαντούν, για ενημέρωσή σου:

1. Το αυτόφωρο του Κασιδιάρη δεν αφορούσε την κατηγορία για συμμετοχή στα αδικήματα που αναφέρεις, αλλά το χαστούκι στην Κανέλλη. Για τα αδικήματα αυτά ασκήθηκε ποινική δίωξη και παραπέμφθηκε σε τακτική δικάσιμο.

Αυτός λοιπόν που το έγραψε για να παραπλανήσει ηλίθιους και συ που παραπλανήθηκες και το αναπαράγεις, δεν κάνεις τίποτε άλλο από απλή συκοφαντία.

2. Η λίστα Λαγκάρντ, όπως ο ίδιος ο Βαξεβάνης λέει, περιέχει 2.059 ονόματα-καταθετών της HSBC που μεταξύ τους βρίσκονται ΚΑΙ κλέφτες.

3. Παρ' όλο το διαφαινόμενο ηρωικό της σύλληψης Βαξεβάνη, ο ίδιος έβγαλε τη λίστα στο περιοδικό του (το οποίο ξεπούλησε) και δήλωσε "είμαι εκεί, ελάτε να με συλλάβετε". Ούτε παρακολουθήθηκε, ούτε καταδιώχθηκε.

Τελικά το κουτόχορτο πρέπει να γίνει το εθνικό φαγητό των Ελλήνων.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μιας που μιλάς για κουτόχορτο Macedon, επειδή ούτε εμείς τρώμε κουτόχορτο, που θα συμφωνίσω οτι είναι το εθνικό φαγητό των ελληνών, έχει ενδιαφέρον η αρχή (αλλά και η συνέχεια) αυτής της συνέντευξης του Παναγιώταρου στον Τράγκα...

Τα ΜΜΕ έχουν βαλθεί να φτάσουν τα ποσοστά της Χ.Α. στο 25%
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=I4Wg6NBNMeo

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 28/10/2012 18:59:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Είμαστε σε εμφύλιο πόλεμο. Σε λίγο καιρό θα γίνει επανάσταση"
(Παναγιώταρος)

Έτσι για να βλέπουμε, τους ρόλους του καθενός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίζω να προσπαθώ να κατανοήσω τι σχέση έχει αυτό με τη χαζομάρα περί αυτοφώρου του Κασιδιάρη που ανέβασες προηγούμενα.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανέβασα τρία διαφορετικά "points"

Το πρώτο ήταν η εικόνα, που αφορούσε στη μεταχείριση του Βαξεβάνη συγκριτικά με τον Κασιδιάρη.

Το δεύτερο ήταν, ο τρόπος που το σύστημα, τα ΜΜΕ, ύπουλα προωθούν την Χρυσή Αυγή.

Το τρίτο έχει να κάνει με τον ρόλο που και επισήμως φαίνεται οτι θέλει να πάιξει η Χ.Α., σαν τον έναν πόλο του συστήματος, έναντι του άλλου που είναι οι αντιφασίστες, αριστεροί κλπ, δημιουργώντας εμφύλιο.
..."Διαίρε και βασίλευε"
Ή "a house divided against itself cannot stand..."
που έλεγε και ο Λίνκολν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde

quote:
Το δεύτερο ήταν, ο τρόπος που το σύστημα, τα ΜΜΕ, ύπουλα προωθούν την Χρυσή Αυγή.


Δεν νομίζω φίλτατε ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μάλλον τα ΜΜΕ το αντίθετο προσπαθούν να επιτύχουν.
Άσχετα αν το αποτέλεσμα θα είναι, ή μάλλον θα γίνει αυτό που λές.

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν νομίζω φίλτατε ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μάλλον τα ΜΜΕ το αντίθετο προσπαθούν να επιτύχουν.
Άσχετα αν το αποτέλεσμα θα είναι, ή μάλλον θα γίνει αυτό που λές.
Γίνεται συνειδητά, δεν με πείθει κανείς για το αντίθετο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 18:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να στο πω και αλλιώς, κανένα κόμμα δεν μπαίνει στην βουλή, αν δεν είναι "δικό τους"..
ή τουλάχιστον, κάτι τέτοιο είναι σχεδόν αδύνατο. Γιατί αν υπάρξει ένα πραγματικά πατριωτικό κόμμα, και οχι ένα κόμμα που να μιμείται τους Ναζί της γερμανίας, τότε αυτό θα δεχτεί α)Χρηματισμούς β)Απειλές, γ)Προσμίξεις με κακόβουλά άτομα κτλπ. Αν υπάρξει κόμμα, λαϊκό, που να καταφέρει να περάσει από όλα αυτά, ίσως υπάρξει κάποιο μέλλον στην πολιτική σκηνή. Αλλά είναι δύσκολο, σχεδόν στο αδύνατο. Οπότε επιλέγουμε ανάμεσα σε διαβόλους.
Εσείς δηλαδή επιλέγετε, γιατί εγώ δεν έχω ψηφίσει ποτέ κανένα απο τα κόμματα που είναι στη Βουλή. Αν και σίγουρα θα έχω ανεβάσει τα ποσοστά κάποιων, με τις αλχημείες που κάνουν με την κατανομή των ψήφων.

Επιπλέον, σε οποιονδήποτε έχει πάει σε ένα πανεπιστήμιο της προκοπής, σχετικό με θέματα μάρκετινκ, ξέρει οτι "all publicity, is good publicity" το πραγματικό πρόβλημα δημιουργείται όταν κάποιος "εξαφανίζεται". Τότε υπάρχει πρόβλημα!
Δεν μπορεί τα ΜΜΕ να μην το ξέρουν αυτό και σίγουρα τα ΜΜΕ, στα οποία οφείλεται το σύνολο της πολιτικής σκηνής σήμερα ΚΑΙ της κατάστασης της Ελλάδας, ξέρουν κάτι περισσότερο απο τον ελληνικό λαό, τον οποίον χειραγωγούν εδώ και δεκαετίες, σε θέματα προπαγάνδας.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 28/10/2012 18:55:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 19:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξαναπαραθέτω το λινκ γιατι έκανε πρόβλημα:
Τα ΜΜΕ έχουν βαλθεί να φτάσουν τα ποσοστά της Χ.Α. στο 25%Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 15:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα τα κόμματα ευννοούνται απο την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 16:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

macedon

Από τις ανοησίες που παρέθεσες ελάχιστες είχα την υπομονή να διαβάσω, καθώς κατάλαβα για μια ακόμη φορά πως αντιπαρατίθεμαι με έναν λοβοτομημένο που δεν έχει επικοινωνία με το εξωτερικό περιβάλλον.


Όλες τις ρούφηξες μια-μια ταλαίπωρε για μια ακόμη φορά...

Για πάμε παρακάτω

quote:

Να δούμε μια απόδειξη:

macedon και να μιλάει για "απόδειξη"???

Ααααα, θα είναι για τις δέκα ολόιδιες πηγές και μάλιστα με την ίδια σειρά που μας κουβάλησε από ένα site και θα έκανε επιτέλους τις μαθηματικές πράξεις για να μας ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ πόση είναι η ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ....

Για να δούμε λοιπόν!

quote:

Υποστηρίζεις ότι:
Ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού Κώστας Πλεύρης (κατά τον macedon πάντα)...

Σου απαντώ ότι:
Ποτέ δεν απέδωσα τον τίτλο του "μεγαλύτερου Έλληνα θεωρητικού του εθνικισμού" στον Πλεύρη.

Και για να υποστηρίξεις την συκοφαντία σου, παραθέτεις το κείμενό μου που λέει επί λέξει:
Όχι, δεν μπορώ να το εξηγήσω, όπως δεν μπορώ να εξηγήσω πώς ο Κωνσταντίνος Πλεύρης, ο ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών του εθνικισμού, που συνέβαλλε τα μέγιστα στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών με τα βιβλία του, βρίσκεται σε ένα παλαιοκομματικό σχηματισμό, σαν κι αυτά που χαρακτήριζε στα βιβλία του ως "φορείς διχασμού του έθνους.

Βρε λοβοτομημένε τενεκέ, πού αναφέρω ότι είναι "ο μεγαλύτερος Έλληνας θεωρητικός του Εθνικισμού"; Λέω ρητά ότι είναι "ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών (ο άλλος είναι ο Δενδρινός). Άλλο πράγμα ο "σύγχρονος" και άλλο "ο μεγαλύτερος".


Κρίμα...
Τζάμπα χάρηκα...

Ας πάμε όμως στην "απόδειξη" του macedon.

O macedon έγραψε παλαιότερα λοιπόν

quote:
macedon
Όχι, δεν μπορώ να το εξηγήσω, όπως δεν μπορώ να εξηγήσω πώς ο Κωνσταντίνος Πλεύρης, ο ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών του εθνικισμού, που συνέβαλλε τα μέγιστα στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών με τα βιβλία του, βρίσκεται σε ένα παλαιοκομματικό σχηματισμό, σαν κι αυτά που χαρακτήριζε στα βιβλία του ως "φορείς διχασμού του έθνους.

και την παρασκευή αυτό

quote:
macedon
Είσαι αισχρός ψεύτης! Ποτέ δεν απέδωσα τον τίτλο του "μεγαλύτερου Έλληνα θεωρητικού του εθνικισμού" στον Πλεύρη. Τον τίτλο αυτόν τον κατέχει επάξια ο Δραγούμης. Στον Πλεύρη απέδωσα τον τίτλο του ρουφιάνου των κρατικών υπηρεσιών.

Άρα στον Πλεύρη απέδωσες ΕΚΤΟΣ από το ρουφιανιλίκι για το ποιοι ήταν εθνικιστές στις κρατικές υπηρεσίες ΚΑΙ ότι ήταν "ο ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών του εθνικισμού, που συνέβαλλε τα μέγιστα στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών με τα βιβλία του," κάτι το οποίο ΔΕΝ φάνηκε στο αρχικό σου πρόσφατο ποστ με το οποίο ξεμύτισες αλλά μικρό το κακό αφού είμαι εγώ εδώ.

Έχουμε και λέμε λοιπόν.

Από τα δύο παραπάνω quotes που τα έχει γράψει ένας άνθρωπος (ο macedon) και αναφέρονται ΚΑΙ τα δύο σε ένα άλλο άνθρωπο (Πλεύρης) εξάγεται ότι:

Είτε ο Πλεύρης είναι διχασμένη προσωπικότητα είτε ο macedon έχει λαλήσει από την πολλή σφαλιάρα!

Ένα το κρατούμενο λοιπόν.

Πάμε

Μπαίνοντας ακόμη περισσότερο στο αρρωστημένο μυαλό του macedon προκύπτει αβίαστα το εξής.

"
Ο Πλεύρης (ως)/(αν και) ρουφιάνος των εθνικιστών στις κρατικές υπηρεσίες υπήρξε ένας εκ των δύο σύγχρονων θεωρητικών του εθνικισμού, που συνέβαλλε τα μέγιστα στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών με τα βιβλία του
"

Εγώ όταν διαβάζω ότι κάποιος "συνέβαλλε τα μέγιστα " σε κάτι που εξ'αρχής αποσκοπούσε να κάνει είναι και ο ίδιος "μέγιστος" στον ίδιο ακριβώς τομέα που συνέβαλε τα μέγιστα.

Επειδή δέχομαι ότι μπορεί και να κάνω λάθος ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο macedon ΤΗΝ ΛΕΙΨΑΝΔΡΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟ ΤΩΝ ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΟΣΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΩΝ ΙΔΕΩΝ.

Δεύτερο το κρατούμενο.

Αν ρωτήσουμε 100 Χρυσαυγίτες ποιον ξέρουν ως εθνικιστή (χωρίς τα μέγιστος, σύγχρονος κτλ) τον Πλεύρη ή τον Ίωνα Δραγούμη πόσοι Χρυσαυγίτες θα ξέρουν... καν τον Δραγούμη (γενικώς και αορίστως)???

Τρίτο το κρατούμενο.

Και τέλος ο Μιχαλολιάκος στα 90's με το ρουφιάνο των εθνικιστών, Πλεύρη, στα τέλη των 70's με ποια ιδιότητα βρίσκεται σαν ουρά του Πλεύρη στην εν λόγω εκπομπή του Πρετεντέρη (όπου τους κατατρόπωσε αμφότερους ο Γιανναράς αλλά δεν είναι επί της παρούσης)?

ΩΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΣΥΝΝΕΝΟΧΟΣ Ή ΩΣ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΣ ΒΛΑΞ

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MIkAsBla-KA#!

Πάμε παρακάτω.

quote:

quote:
Άρα οι πράξεις της Χρυσής Αυγής από τον Παστίτσιο και το "Χυτήριο" δείχνουν ότι είναι φώλα Ορθόδοξοι και συνεπώς τα παλιά κείμενα/ποιήματα Μιχαλολιάκου και στελεχών της Χρυσής Αυγής περί Πανός, Δωδεκαθέου, Εωσφόρου κτλ είναι για το λούτσο.

Αυτό θες να πεις ή κατάλαβα λάθος???


Κατάλαβες λάθος αλλά δεν θα μπορέσω να στο εξηγήσω.


ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΗΤΤΑΣ.

Εδώ έχεις προσπαθήσει να εξηγήσεις άλλα και άλλα, και σ'αυτό βρήκες να κολλήσεις???

quote:

Τα υπόλοιπα είναι επίσης στο γενικό σου στυλ: Ένα μάτσο μαλακίες όπου σκόπιμα προσπαθείς να διαστρεβλώσεις τα λεγόμενά μου (ή άλλων) προκειμένου να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο, αν και δεν γνωρίζεις ούτε εσύ τι στο διάλο θέλεις να αποδείξεις και για ποιο λόγο.

Αυτό το λες ως ανειδίκευτος ψυχαναλυτής της πλάκας, ως δάσκαλος του Δημοτικού ή ως υποψήφιος πτυχιούχος της Νομικής?

Ακόμα και μ'αυτές τις παραδοχές της ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΗΤΤΑΣ το ενδιαφέρον μου για την περίπτωσή σου παραμένει αμείωτο...

quote:

Να μερικές από τις ανοησίες σου

Πολύ μου αρέσει όταν γίνεσαι συγκεκριμένος.

quote:

quote:
α) Δεν τολμάει να μεταφράσει ούτε μια ολοκληρωμένη πρόταση από τα Αγγλικά αν δεν τον συμφέρει

Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Απλά μεταφράζω τις δικές μου τοποθετήσεις όχι των αλλωνών όταν τις ζητάνε.


Αν επροκειτω να σε δικαιώσουν ΘΑ ΕΤΡΕΧΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ και πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ΕΔΑΦΙΑ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΠΗΓΗΣ που δέχθηκα να μιλήσουμε ΜΟΝΟ επ'αυτής διότι ήξερα το αποτέλεσμα της ΠΛΗΡΟΥΣ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΗΣ ΣΟΥ αφού ήξερα τι γράφει ο Gibbon και τι πας να μας πουλήσεις εσύ ξεδιάντροπα εδώ μέσα.

Παρ'όλα αυτά υπάρχει και η περίπτωση του Renan (ΠΑΛΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΗΓΗ) και σ'αυτήν αναφερόμουν αλλά επειδή προσπαθείς να τη ξεχάσεις εγώ θα είμαι εδώ για να στα θυμίζω ΟΛΑ.

Η πρόταση από Renan είναι η εξής

"The empire at times persecuted Christianity most severely but at least it did not arrest its progress (26)."

Η μετάφραση από το ΧΕΡΑΚΙ του ίδιου του macedon είναι η εξής
Θαυμάστε την!!!

quote:

macedon
"Θα πρέπει να παραδεχτούμε πως η ρωμαϊκή αυτοκρατορία δίωξε σε συγκεκριμένες περιόδους το χριστιανισμό...

Ορίστε ολόκληρη η παράγραφος του Renan που περιέχει την παραπάνω πρόταση ώστε να βγαίνει και κάποιο ολοκληρωμένο νόημα.

"The empire at times persecuted Christianity most severely but at least it did not arrest its progress (26) Republics however would have overcome the new faith Even Judaism would have smothered it but for the pressure of Roman authority The Roman magistrates were all that hindered the Pharisees from destroying Christianity at the outset (27) "

Ο macedon ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ μετάφρασε και την υποσημείωση 26 η οποία στο Αγγλικό κείμενο έχει ως εξης:

"26 We shall show later that these persecutions at least until that of Decius have been much exaggerated "

Και η μετάφραση από macedon είναι η εξής:
Ξαναθαυμάστε επίπεδο και συνέπεια μετάφρασης!!!

quote:

macedon
"Θα δείξουμε όμως παρακάτω πως οι διώξεις αυτές παραφουσκώθηκαν κατά πολύ.

Τι επίπεδο κατανόησης έχεις στην Αγγλική γλώσσα δάσκαλε του Δημοτικού?

Μετά από τόοοοσους μήνες (αρχές του 2012) βρήκες λίγο ανδρισμό ώστε να ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΣΟΥ ΠΗΓΩΝ????

Μετά από αυτό όλοι γνωρίζουν ΓΙΑΤΙ αποφεύγεις να μεταφράσεις και την άλλη ΠΗΓΗ ΣΟΥ το Gibbon δάσκαλε του Δημοτικού.


Πάμε παρακάτω

quote:

quote:
ζ) Όταν για τη βεβαιωμένη έλλειψη του βιβλίου Hebrew is Greek του Jahuda αναφέρει ψευδώς πως θα δώσει στο συνομιλητή του τηλέφωνα από καμμια δεκαριά βιβλιοπωλεία που το έχουν και τελικά του φέρνει χωρίς αιδώ το τηλέφωνο της Amazon όπου έχει δυο-τρια αντίτυπα με τιμή πάνω από 1000 ευρώ έκαστο επιβεβαιώνοντας το πόσο...καρντάσης είναι.

Και τα βιβλία του Δενδρινού εξαφανισμένα είναι. Και του Δημόπουλου επίσης. Και του Μανιάτη "Η Μάχη του Βερολίνου" επίσης. Τι θέλεις να μας πεις μ' αυτό;


ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΧΕΣ ΗΤΤΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ.

Η ένστασή μου δάσκαλε του Δημοτικού δεν είναι η εξαφάνιση ενός βιβλίου από τα ράφια των βιβλιοπωλίων αλλά ότι ΕΣΥ ΜΗ ΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΜΑΣ ΕΞΑΠΑΤΟΥΣΕΣ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.

Προχώρα!
Το κάνεις όλο και καλύτερο!!!!

quote:

quote:
θ) Όταν φέρνει την ίδια σαχλαμάρα περί του γυμνού νεαρού που γράφει και στο λιβελογράφημά του και τον ρωτάει ο συνομιλητής του την ψυχολογική κατάσταση του Ιησού ακριβώς πριν την εμφάνιση του νεαρού σύμφωνα με το ίδιο Ευαγγέλιο λίγα χωρία πιο πάνω καταλαβαίνει ότι το κολπάκι δεν πιάνει και αποχωρεί ως συνήθως

Την υπόθεση του γυμνού νεαρού την αναφέρει ο Μάρκος στο πλήρες ευαγγέλιό του, όπου λέει ότι καθόταν μαζί με τον Ιησού το βράδυ για να του κάνει ιδιαίτερα μαθήματα. Δεν είχα καταλάβει ότι το αγνοούσες, θα στο έλεγα.


Παπαδοπαίδι macedon ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΑ ΧΩΡΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ (ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΣΤΩ) ΤΟΥ ΓΥΜΝΟΥ ΝΕΑΡΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.

Γενικά πάντως τα ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2000 ΧΡΟΝΙΑ Σ'ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΣΥΝΟΜΟΤΑΞΙΑ ΣΑΣ είναι ΥΠΑΡΚΤΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ ΤΩΝ ΟΥΔΕΤΕΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

Και ο "μπαμπάς" του έδωσε (παραέδωσε καλύτερα) ν-το πλήθος τέτοια ιδιαίτερα μαθήματα (κάποια από τα οποία τα απολαμβάνετε όλοι σας στην Π.Δ) οπότε καταλαβαίνεις με τι έχετε μπλέξει έτσι macedon???

quote:

quote:
ια) Άσε βαρέθηκα, συν ότι μου ήρθε και μια αναγούλα μετά απ'όλα αυτά...

Θα βοηθούσε αν απέφευγες να κοιτάζεσαι στον καθρέφτη.


Καλά ούτε και σ'αυτό δεν βρήκες να γράψεις κάτι "έξυπνο"???

Όσο και να προσπαθείς να μου το παίξεις βλάκας (καθώς είδες ότι αποφεύγω τους βλάκες του forum) δεν θα καταφέρεις να μειώσεις το ενδιαφέρον μου για την περίπτωσή σου!

quote:

quote:
Βρε ΟΥΣΣΣΤ που θες και να μιλήσεις περί Εθνικισμού και Χρυσής Αυγής μαζί μου!

Δεν είμαι τόσο φιλόδοξος. Συζητήσεις κάνω με κανονικούς ανθρώπους. Με συμπλεγματικούς, με ηλίθιους και με φανατικούς δυσκολεύομαι. Αν τώρα κάποιος ανήκει και στις τρεις αυτές κατηγορίες, όπως εσύ, όπως καταλαβαίνεις όχι μόνο η συζήτηση αλλά και οποιαδήποτε προσπάθεια απλής επικοινωνίας είναι καταδικασμένη σε αποτυχία.


ΟΙ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΠΛΕΟΝ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ "ΔΟΥΛΙΤΣΑ" ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.

Μπορείς να σκούζεις όοοοοοσο θες καθώς ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΚΑΙ στα τελευταία σου ποστς.

Ατελείωτη Γαργάρα
α) στα βιντεάκια περί Οικονομίας που μου ζήτησες και εγώ και καλά σου έφερνα περί...Ορθοδοξίας

β) στο βιντεάκι για τη Χαλυβουργική και τη στάση της Χρυσής Αυγής ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΑΡΓΑΡΑ,

γ) στις ρήσεις του Ίωνος Δραγούμη περί κοσμοπολίτικου Εθνικισμού (αλλά και Ορθοδοξίας) και πόσο ταιριάζουν στη φιλοσοφία της Χρυσής Αυγής ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΑΡΓΑΡΑ (συν ότι τις αποκάλεσες και ένα μάτσο μαλακίες εκ μέρους μου αλλά έχεις άλλα πολύ χειρότερα να ξεκαθαρίσεις τη θέση στο esoterica)

quote:

Καλό Σαββατοκύριακο και φρόντισε να μη σε στοιχειώνει συνέχεια ο macedon. Μπορεί να σου μείνει μόνιμο...

Καλό χειμώνα σου εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου macedon αν και δεν τον βλέπω να είναι και τόσο παραγωγικός φέτος συγκριτικά με τις προηγούμενες χρονιές.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

treptolemus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 19:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά θα μου επιτρέψετε σας παρακαλώ μια παρένθεση - σχετικά με τη μετάφραση των φράσεων από το macedon. Δε βλέπω κάτι το μεμπτό -προσωπικά- αλλά μάλλον θα είναι σχετικό με τη φιλονικία σας.

Τι να πω πιθανόν χάνω κάτι, από τα τόσα που έχετε πει και γράψει ...

many questions, tiring answersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 21:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδιά θα μου επιτρέψετε σας παρακαλώ μια παρένθεση - σχετικά με τη μετάφραση των φράσεων από το macedon. Δε βλέπω κάτι το μεμπτό -προσωπικά- αλλά μάλλον θα είναι σχετικό με τη φιλονικία σας.

Τι να πω πιθανόν χάνω κάτι, από τα τόσα που έχετε πει και γράψει ...


Τίποτα δε χάνεις.

Ο macedon είτε αποκρύπτει λέξεις που αλλοιώνουν τα νόηματα των προτάσεων ΚΑΙ στις δύο περιπτώσεις που μας έκανε την τιμή να μεταφράσει ΔΙΚΗ του πηγή (Renan), ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΔΑΦΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΦΕΡΑ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΗΓΗ (Gibbon) που καταρρίπτουν ΠΛΗΡΩΣ ΤΟΥΣ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ ΕΦΕΡΕ ΤΙΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΗΓΕΣ.

Επειδή εν τέλει οι πηγές ΔΕΝ επιβεβαιώνουν το macedon και το λόγο που μας τις έφερε προτιμά να ξεφτιλίζεται τόσους μήνες παρά να υπερασπίζεται τις θέσεις του ελπίζοντας ότι κάποιοι δεν θα βλέπουν κάτι το μεμπτό.

Αν συνεχίζεις να μη βλέπεις κάτι το μεμπτό συγγνώμη αλλά εσύ έχεις το πρόβλημα και όχι ο macedon που σας δουλεύει ψιλό γαζί...

Η ζημιά πάντως στην αξιοπιστία του macedon ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (όπου αρκεί να βρεθεί κάποιος να τολμήσει να κάνει τις πράξεις με τη πιθανότητα που έχω ζητήσει για την πανομοιότυπη αντιγραφή των δέκα πηγών στη σειρά) είναι ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ και ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 22:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Για να δούμε πόσες μέρες θα φάμε για να κατανοήσουμε τα αυτονόητα...

quote:
Από τα δύο παραπάνω quotes που τα έχει γράψει ένας άνθρωπος (ο macedon) και αναφέρονται ΚΑΙ τα δύο σε ένα άλλο άνθρωπο (Πλεύρης) εξάγεται ότι:

Είτε ο Πλεύρης είναι διχασμένη προσωπικότητα είτε ο macedon έχει λαλήσει από την πολλή σφαλιάρα!


Από την ασυμβατότητα λόγων και έργων, θα έλεγα πως ο Πλεύρης είναι διχασμένη προσωπικότητα. Ασε που αυτά που εσύ ονομάζεις "σφαλιάρες" εγώ τις λέω "έμμονες ιδέες σε στάδιο ονείρωξης".

Αλήθεια, με βλέπεις και στον ύπνο σου;

quote:
Εγώ όταν διαβάζω ότι κάποιος "συνέβαλλε τα μέγιστα " σε κάτι που εξ'αρχής αποσκοπούσε να κάνει είναι και ο ίδιος "μέγιστος" στον ίδιο ακριβώς τομέα που συνέβαλε τα μέγιστα.

Εσύ μπορείς να καταλαβαίνεις ό,τι θέλεις. Το ότι κάποιος έγραψε πέντε βιβλία όπου κωδικοποίησε την εθνικιστική ιδεολογία, καλύπτοντας έναν χώρο που ήταν κενός και την έκανε γνωστή τη δεκαετία του 70, δεν τον κάνει ΚΑΙ εθνικιστή, πόσο μάλλον "μέγιστο".

Η προσφορά του στη διάδοση των εθνικιστικών ιδεών (με το αζημίωτο βέβαια) ήταν μεγάλη, όχι ο ίδιος σαν εθνικιστής. Αν δεν το καταλαβαίνεις, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να στο εξηγήσω πιο απλά.

quote:
Επειδή δέχομαι ότι μπορεί και να κάνω λάθος ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο macedon ΤΗΝ ΛΕΙΨΑΝΔΡΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟ ΤΩΝ ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΟΣΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΩΝ ΙΔΕΩΝ.

Τη δεκαετία του '70 ο Πλεύρης ήταν αρχηγός του Κόμματος 4ης Αυγούστου ΚΑΙ ταυτόχρονα πράκτορας της ΚΥΠ, όπως ο ίδιος παραδέχτηκε.

Ταυτόχρονα, έγραψε κάμποσα βιβλία που καταπιάνονται με κάθε θέμα, από το ελληνικό αλφάβητο μέχρι την ερμηνεία του Ταλμούδ. Τα περισσότερα απ' αυτά είναι γεμάτα αυθαιρεσίες και ανοησίες και απευθύνονται σε άτομα σαν και σένα. Τα 2-3 βιβλία του για τον εθνικισμό όντως είναι πολύ καλά και αποτελέσανε την πρώτη προσπάθεια εκλαϊκευσης των ιδεών του Δραγούμη και του Γιαννόπουλου.

Πρόκειται για δύο διαφορετικά θέματα που το ένα δεν προϋποθέτει το άλλο. Και ο Στάινερ έγραψε ένα εξαιρετικό βιβλίο για τον Αδόλφο Χίτλερ αλλά ούτε εθνικοσοσιαλιστής ήταν ούτε οπαδός του.

quote:
Αν ρωτήσουμε 100 Χρυσαυγίτες ποιον ξέρουν ως εθνικιστή (χωρίς τα μέγιστος, σύγχρονος κτλ) τον Πλεύρη ή τον Ίωνα Δραγούμη πόσοι Χρυσαυγίτες θα ξέρουν... καν τον Δραγούμη (γενικώς και αορίστως)???

Και οι 100 θα σου πούνε πως ο Πλεύρης ήταν πράκτορας και πως ο Δραγούμης ήταν ο μεγάλος Δάσκαλος. Και ένα πολύ μεγάλο ποσοστό θα σου πούνε και τι ακριβώς λέει ο Δραγούμης.

quote:
Και τέλος ο Μιχαλολιάκος στα 90's με το ρουφιάνο των εθνικιστών, Πλεύρη, στα τέλη των 70's με ποια ιδιότητα βρίσκεται σαν ουρά του Πλεύρη στην εν λόγω εκπομπή του Πρετεντέρη

Θα πρέπει να ρωτήσεις τον ίδιο.

quote:
Αυτό το λες ως ανειδίκευτος ψυχαναλυτής της πλάκας, ως δάσκαλος του Δημοτικού ή ως υποψήφιος πτυχιούχος της Νομικής?

Ως νοήμων άνθρωπος. Δεν ξέρεις τι είναι αυτό κι εγώ δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση να σου εξηγήσω ΚΑΙ αυτό.

quote:
Η ένστασή μου δάσκαλε του Δημοτικού δεν είναι η εξαφάνιση ενός βιβλίου από τα ράφια των βιβλιοπωλίων αλλά ότι ΕΣΥ ΜΗ ΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Η ανυπαρξία του βιβλίου από τα ράφια των βιβλιοπωλείων ούτε με βολεύει ούτε δεν με βολεύει. Με αφήνει απλά αδιάφορο και υποθέτω πως δεν έγινε ανατύπωση γιατί δεν υπήρχε αγοραστικό ενδιαφέρον.

quote:
Παπαδοπαίδι macedon ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΑ ΧΩΡΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ (ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΣΤΩ) ΤΟΥ ΓΥΜΝΟΥ ΝΕΑΡΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.

Η ψυχολογική κατάσταση του Ιησού σε διάφορες φάσεις της υποτιθέμενης ζωής του και η συνολική ψυχολογική του κατάσταση βρίσκονται μέσα στο βιβλίο μου. Αλλά και στο ευαγγέλιο η μάνα του λέει πως τα είχε χαμένα. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως τον ακολουθούν τύποι σαν και σένα.

quote:
Γενικά πάντως τα ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2000 ΧΡΟΝΙΑ Σ'ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΣΥΝΟΜΟΤΑΞΙΑ ΣΑΣ είναι ΥΠΑΡΚΤΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ ΤΩΝ ΟΥΔΕΤΕΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

Ιδιαίτερα δεν θα μπορούσε να μας κάνει γιατί εμείς δεν συνηθίζουμε να ξεβρακωνόμαστε και να περνάμε τη νύχτα μας με περιπλανώμενους ραββίνους, όπως ο εν λόγω νεαρός. Δεν ξέρω αν εσύ το συνηθίζεις.

quote:
Και ο "μπαμπάς" του έδωσε (παραέδωσε καλύτερα) ν-το πλήθος τέτοια ιδιαίτερα μαθήματα (κάποια από τα οποία τα απολαμβάνετε όλοι σας στην Π.Δ) οπότε καταλαβαίνεις με τι έχετε μπλέξει έτσι macedon???

Λίγο το' χεις; Μέχρι και ανθρωπάκια έφτιαχνε...
Απλά δεν είχε ιδέα ότι είχε ή θα αποκτούσε γιο.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 23:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

macedon

Για να δούμε πόσες μέρες θα φάμε για να κατανοήσουμε τα αυτονόητα...


Άσε ρε ΚΌΤΑ ΛΥΡΑΤΗ όπου από τις αρχες του 2012 κρύβεσαι να απαντήσεις και ζητάς και τα ρέστα από επάνω!

Πάμε παρακάτω.

Ολόκληρη η ακατάσχετη μπουρδολογία σου περί Πλεύρη καταλήγει ΕΔΩ

quote:

quote:
Και τέλος ο Μιχαλολιάκος στα 90's με το ρουφιάνο των εθνικιστών, Πλεύρη, στα τέλη των 70's με ποια ιδιότητα βρίσκεται σαν ουρά του Πλεύρη στην εν λόγω εκπομπή του Πρετεντέρη

Θα πρέπει να ρωτήσεις τον ίδιο.


Που πήγε η "επιχειρηματολογία" σου ρε δάσκαλε του Δημοτικού???
Γιατί έπεσε σε τοίχο έτσι απότομα???

Μια χαρά μας τα έλεγες. Διχασμένη προσωπικότητα ο Πλευρης. Κωδικοποίησε για τη ψυχή της μάνας του τον Εθνικισμό αλλά ο ίδιος δεν είναι Εθνικιστής

Όταν δω το Μιχαλιάκο, άσε και ξέρω τι θα του πω και τι θα τον ρωτήσω.

Πάντως ρε γμτ για κοίτα ξανά το βίντεο και πες μου.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MIkAsBla-KA#!

Σ'αυτό το βίντεο των 90's ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΛΕΥΡΗΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ (ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ) ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ "ΜΕΓΙΣΤΟΤΕΡΟΣ" ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ????

Το ότι κανένας παραέξω δεν πιστευει τις ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ που μας γράφεις περί Πλεύρη σε απασχολεί καθόλου ή έχεις ξεφύγει εντελώς από την πραγματικότητα που σε περιτριγυρίζει και είναι όντως κατάμαυρη...

quote:

quote:
Αυτό το λες ως ανειδίκευτος ψυχαναλυτής της πλάκας, ως δάσκαλος του Δημοτικού ή ως υποψήφιος πτυχιούχος της Νομικής?

Ως νοήμων άνθρωπος. Δεν ξέρεις τι είναι αυτό κι εγώ δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση να σου εξηγήσω ΚΑΙ αυτό.


Ρε νοήμονα, δεν ξαναπροσπαθείς να ολοκληρώσεις τη ρημαδομετάφραση του Renan που έχεις αφήσει σε εκκρεμότητα από τις αρχές του έτους???

Ρε νοήμονα, στα Μαθηματικά είσαι καλός?

Σου ζητάω να μου υπολογίσεις τη ψυχρή, αντικειμενική και ακριβή μαθηματική πιθανότητα να ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΤΗΣ και το αποφεύγεις ΚΑΙ αυτό.

Τι διάολο νοήμων είσαι? Μόνο για να μας πεις ότι ο Πλεύρης είναι διχασμένη προσωπικότητα και ότι δεν ήταν Εθνικιστής???

quote:

quote:
Η ένστασή μου δάσκαλε του Δημοτικού δεν είναι η εξαφάνιση ενός βιβλίου από τα ράφια των βιβλιοπωλίων αλλά ότι ΕΣΥ ΜΗ ΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Η ανυπαρξία του βιβλίου από τα ράφια των βιβλιοπωλείων ούτε με βολεύει ούτε δεν με βολεύει. Με αφήνει απλά αδιάφορο και υποθέτω πως δεν έγινε ανατύπωση γιατί δεν υπήρχε αγοραστικό ενδιαφέρον.


Ρε νοήμονα γιατί κουτσούρεψες το quote και απάντησες ΚΑΙ ΠΑΛΙ άλλο αντί άλλου???

Τα τηλέφωνα ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ πότε θα μας τα δώσεις όπως μας υποσχέθηκες.

Άντε κότα που το παίζεις και νοήμων...

Το αγοραστικό ενδιαφέρον Τζανετάκο του esoterica ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ η τιμή του στα 1000 ευρώ το κομμάτι.

Επιπλέον αν δεν έχει αγοραστικό ενδιαφέρον μου δίνεις το δικό σου που ισχυρίστηκες ότι έχεις???

Πες μας και σε τι τιμή το πουλάς αφού δεν έχει αγοραστικό ενδιαφέρον.

quote:

quote:
Παπαδοπαίδι macedon ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΑ ΧΩΡΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ (ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΣΤΩ) ΤΟΥ ΓΥΜΝΟΥ ΝΕΑΡΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.

Η ψυχολογική κατάσταση του Ιησού σε διάφορες φάσεις της υποτιθέμενης ζωής του και η συνολική ψυχολογική του κατάσταση βρίσκονται μέσα στο βιβλίο μου. Αλλά και στο ευαγγέλιο η μάνα του λέει πως τα είχε χαμένα. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως τον ακολουθούν τύποι σαν και σένα.


Πως το είπες αυτό για τις εμμονές???
Πολύ μου άρεσε βρε νοήμων.

Και εσύ γιατί ταράζεσαι κάθε φορά με ανύπαρκτα πρόσωπα που είχαν και ψυχολογικά προβλήματα αν και ανύπαρκτα???

Όση ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΡΕ ΝΟΗΜΟΝΑ...

quote:

quote:
Γενικά πάντως τα ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2000 ΧΡΟΝΙΑ Σ'ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΣΥΝΟΜΟΤΑΞΙΑ ΣΑΣ είναι ΥΠΑΡΚΤΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ ΤΩΝ ΟΥΔΕΤΕΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

Ιδιαίτερα δεν θα μπορούσε να μας κάνει γιατί εμείς δεν συνηθίζουμε να ξεβρακωνόμαστε και να περνάμε τη νύχτα μας με περιπλανώμενους ραββίνους, όπως ο εν λόγω νεαρός. Δεν ξέρω αν εσύ το συνηθίζεις.


α) Κοιτα τον αριθμό των ποστς σου

β) Πες μας κατά προσέγγιση πόσα αναφέρονται στον ανύπαρκτο

Είμαι σίγουρος ότι ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ ΤΟΝ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ "ΒΙΑΖΕΣΑΙ" ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ, ΝΥΧΤΑ-ΜΕΡΑ, ΧΕΙΜΩΝΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΑΡΓΙΕΣ-ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ...

quote:

quote:
Και ο "μπαμπάς" του έδωσε (παραέδωσε καλύτερα) ν-το πλήθος τέτοια ιδιαίτερα μαθήματα (κάποια από τα οποία τα απολαμβάνετε όλοι σας στην Π.Δ) οπότε καταλαβαίνεις με τι έχετε μπλέξει έτσι macedon???

Λίγο το' χεις; Μέχρι και ανθρωπάκια έφτιαχνε...


Άσε το φτιάξιμο και κοίτα το χάλασμα λέμε.
Θα σου φανεί πιο χρήσιμο.

quote:

Απλά δεν είχε ιδέα ότι είχε ή θα αποκτούσε γιο.

Εσύ για την κόρη σου το έμαθες στην ώρα του ή στο φύλαξε για έκπληξη η σύζυγος καθώς σε έβλεπε απασχολημένο με ανύπαρκτους ανθρώπους που φέρεται να έζησαν πριν από 2000 χρόνια...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 12:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Μια χαρά μας τα έλεγες. Διχασμένη προσωπικότητα ο Πλευρης. Κωδικοποίησε για τη ψυχή της μάνας του τον Εθνικισμό αλλά ο ίδιος δεν είναι Εθνικιστής

Για την ψυχή της μάνας του... όχι. Για τα έσοδα από τα βιβλία...πολύ πιθανό.

Ο Πλεύρης είναι τόσο εθνικιστής όσο είσαι εσύ χριστιανός. Άσε που χρησιμοποιεί και την ίδια μεθοδολογία πολλές φορές που χρησιμοποιείς και συ. Εφευρίσκει στοιχεία και παραπαποιεί τα ήδη υπάρχοντα (π.χ. το βιβλίο του "Εβραίοι: όλη η αλήθεια" είναι ένα μάτσο ανοησίες).

quote:
Σ'αυτό το βίντεο των 90's ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΛΕΥΡΗΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ (ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ)

Δεν με απασχολεί τι φαίνεται, με απασχολεί τι είναι. Και η μέχρι τώρα πορεία του αποδεικνύει ότι δεν είναι εθνικιστής. Εσύ βέβαια που έχεις μαύρα μεσάνυχτα από εθνικισμό μπορείς να τον χαρακτηρίζεις όπως θέλεις αλλά η γνώμη σου δεν ενδιαφέρει κανέναν.

quote:
Το ότι κανένας παραέξω δεν πιστευει τις ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ που μας γράφεις περί Πλεύρη

Αυτά που γράφω περί Πλεύρη είναι η κοινή άποψη όχι μόνον της Χρυσής Αυγής αλλά και όσων γνωρίζουν πέντε πράματα για την ιστορία του ελληνικού εθνικισμού, τον οποίο υπηρετώ από το 1977.

Το ότι εσύ βέβαια ζεις σε έναν εικονικό κόσμο όπου οι καταστάσεις και τα πρόσωπα έχουν πλαστεί σύμφωνα με τη φαντασία σου, δε νομίζω ότι απασχολεί ιδιαίτερα κανέναν παρά μόνον, ίσως, τον ψυχίατρο που θα έπρεπε να σε παρακολουθεί.

quote:
Το αγοραστικό ενδιαφέρον Τζανετάκο του esoterica ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ η τιμή του στα 1000 ευρώ το κομμάτι.

Και το ημερολόγιο του Μεταξά τιμάται στα 200 ευρώ. Είμαι σίγουρος πως θα κάνουν ουρές να το αγοράσουν αλλά το σύστημα δεν θέλει να γίνουν οι ιδέες του ευρέως γνωστές...

Η τιμή ενός βιβλίου, αναλφάβητε τενεκέ, καθορίζεται (μεταξύ άλλων) και από την σπανιότητα του βιβλίου.

Εν πάσει περιπτώσει, μου ζήτησες πού μπορείς να το βρεις και σου απάντησα. Αν δεν σε βολεύει η τιμή, βολέψου με κανένα .pdf ή παζάρεψέ το.

quote:
Επιπλέον αν δεν έχει αγοραστικό ενδιαφέρον μου δίνεις το δικό σου που ισχυρίστηκες ότι έχεις???

Πες μας και σε τι τιμή το πουλάς αφού δεν έχει αγοραστικό ενδιαφέρον.


Λυπάμαι, δεν πουλάω κανένα από τα βιβλία μου και τα περισσότερα απ' αυτά είναι εξαφανισμένα από τα ράφια των βιβλιοπωλείων.

quote:
Πως το είπες αυτό για τις εμμονές???

Ότι μάλλον θα με βλέπεις και στον ύπνο σου. Τι ακριβώς δεν κατάλαβες;

quote:
Πολύ μου άρεσε βρε νοήμων.

Στην κλητική κάνει "νοήμονα" αλλά συγχωρείσαι.

quote:
Και εσύ γιατί ταράζεσαι κάθε φορά με ανύπαρκτα πρόσωπα που είχαν και ψυχολογικά προβλήματα αν και ανύπαρκτα???

Ταραχή; Δηλαδή θα πρέπει να προσθέσουμε και τις παραισθήσεις στα υπόλοιπα ψυχολογικά σου προβλήματα;

Απλά με διασκεδάζει αφάνταστα να βλέπω τύπους σαν και σένα να θεοποιούν τον Ιησού, τον μπάτμαν, τους Κλίγκον, κτλ. Ομολογώ ότι τους λυπάμαι βέβαια αλλά δεν μπορώ να μη διασκεδάζω με την αφέλειά τους.

quote:
Όση ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΡΕ ΝΟΗΜΟΝΑ...

Το αναλύσαμε παραπάνω και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτε γι' αυτό. Εκπαιδευτικός είμαι, όχι ψυχίατρος.

quote:
α) Κοιτα τον αριθμό των ποστς σου

β) Πες μας κατά προσέγγιση πόσα αναφέρονται στον ανύπαρκτο


α) Τον κοίταξα
β) Το 14,73%

Δεν μου απάντησες όμως. Συνηθίζεις να ξεβρακώνεσαι και να περνάς τις νύχτες σου με περιπλανώμενους ραββίνους; Αυτό ρώτησα...

quote:
Άσε το φτιάξιμο και κοίτα το χάλασμα λέμε.
Θα σου φανεί πιο χρήσιμο.

Συγκρινόμενος με τον Joker, τον εχθρό του μπατμαν, δεν πιάνει μία...

quote:
Εσύ για την κόρη σου το έμαθες στην ώρα του ή στο φύλαξε για έκπληξη η σύζυγος

Εννοείς ότι και ο Γιαχωβάς περίμενε το τεστ του υπέρηχου για να διαπιστώσει ότι θα έκανε γιο και το τεστ έγινε μετά τη συγγραφή της ΠΔ;

Τελικά δε νομίζω ούτε ο ψυχίατρος να σε ωφελήσει. Μάλλον χρειάζεσαι εγκλεισμό. Φιλικά στο λέω...

ΥΓ: Αλήθεια, πώς με βλέπεις στον ύπνο σου; Σου κάνω τίποτε; Σου μιλάω; Σου διδάσκω την αλήθεια για τη βασιλεία των ουρανών; Είσαι ξεβράκωτος;

Θα ήθελα πολύ να μάθω...

macedon

Edited by - macedon on 30/10/2012 13:40:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 14:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θαυμαζω υπομονη του macedon να καθεται να εξηγει το αυτονοητο. ο διαλογος για το βιβλιο ειναι οπως ενας που πηρε τηλεφωνο τον τσουκαλα για τον σωτηρη...Tsoukalas Sotiris http://www.youtube.com/watch?v=GpfrRu3znKg...πως το ελεγε ο αλλος το τωρινο τζινι του χαρβαρντ???...η επανασταση του αυτονοητου...ε ρε τζαμπο αυτο με τα παιχνιδια που μας χρειαζετε...αντε γεια

Ποιός ήρθε?

Edited by - Κostakourtas on 30/10/2012 14:58:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy