ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 09:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
όπως λέμε ειδικές ανάγκες, ειδικό βάρος και άλλα ειδικά ....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 11:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

φιλε Just_A_Man δεν διαφωνω ισα ισα

απλα βαζεις πολυ δυσκολα πραγματα.


Καλημέρα φίλοι μου,

Καλέ μας φίλε endorama,

Το μόνο εμπόδιο που μπορεί να υπάρχει στην Ζωή μας,
όσο και δύσκολο και αν είναι κάτι,
είναι Νοητικό!!!(συναισθηματικό).

Όταν βλέπουμε ένα άνθρωπο ανάπηρο, με ένα πόδι …,
η μόνη αναπηρία που υπάρχει είναι αυτή που υπάρχει μέσα στο μυαλό μας.

Να είστε ευλογημένοι.

Φιλάκια σε όλους

Καλημέρα.

Με αγαθή Αγάπη 7Χ7,

Just a Friend.

999

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 11:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Endorama, πιστεύω ότι ο ADMIN, που είναι και ο πιο αρμόδιος, θα απαντήσει και θα πει αυτά που έχει να πει. Ίσως περιμένει και την συνέχεια του σήριαλ για να την περιλάβει κι αυτή. Δεν ξέρω.

Τώρα για τα άλλα που λες, θα σου πω ότι οι εξηγήσεις που θα έδινα εγώ από την δική μου πλευρά, δυστυχώς περιλαμβάνουν μόνο "προσωπικά δεδομένα" που αυτοί γεννούν τους προβληματισμούς. Γιατί; Διότι εγώ πίσω από τους "δήθεν" προβληματισμούς του τελευταίου έτους βλέπω να υπάρχουν: Άνθρωποι που πληγώθηκαν και θέλουν να πληγώσουν, άνθρωποι που προδόθηκαν, άνθρωποι που είδαν τις φιλοδοξίες τους να μην πραγματοποιούνται, άνθρωποι που δεν σέβονται την προσωπικότητα των συνομιλητών τους και συνεργατών τους, άνθρωποι που κρύβονται πίσω από πολλαπλές ταυτότητες για να "χτυπήσουν" τους "αντιπάλους" τους.

Μέσα σε τέτοιες περιστάσεις και σε τέτοιες άρρωστες καταστάσεις γεννιούνται οι περισσότεροι "προβληματισμοί". Θα το καταλάβεις εάν δεις προσεκτικά που και ποιος γράφει με εμπάθεια για άλλους. Που και ποιος εκμεταλλεύεται αυτά που έχει μάθει ιδιωτικά για να τα διαστρέψει και να τα πλασάρει όπως θέλει στο ευρύ κοινό. Και δεν αναφέρομαι σε ένα αλλά σε πολλά άτομα. Κι όταν ξεκινήσει αυτό το "γαϊτανάκι" φτιάχνει ένα τόσο περίπλοκο και τρελό συνοθύλευμα μίξης αληθειών και ψεμάτων, που ακόμα και εγώ (που ξέρω κάποια πράγματα περισσότερα) δύσκολα μπορώ να τα διακρίνω μερικές φορές. Για παράδειγμα μελέτησε καλύτερα το τι ειπώθηκε μόνο στα τελευταία Posts αυτού του topic και θα δεις τόσες αντιφάσεις να γράφονται που αρκεί για να καταλάβεις τι εννοώ.

Μέσα σε αυτήν την κατάσταση, νομίζω, ότι απλώς θα κάνω τα πράγματα ακόμα πιο περίπλοκα και επίπονα γιατί θα αναγκαστώ να αναφερθώ και εγώ σε ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και θα κάνω τελικά τα μούτρα μου όμοια με αυτών που κατηγορώ.

Και κλείνω συνυπογράφοντας πάλι αυτά που είπε η Ostria πριν:

quote:
Από την άλλη, καταλαβαίνω ότι εδώ μέσα γίνεται μία προσπάθεια ανορθόδοξης "αναγνώρισης" των μελών (και βάζω και τον admin και τους συντονιστές στα μέλη). Ασχετα με το αν οι πληροφορίες που διαρρέουν κάθε τόσο για τον ένα ή για τον άλλο είναι αληθινές ή όχι, τι γίνεται ρε παιδιά;!
Προσπαθούμε να μάθουμε τα "ευαίσθητα δεδομένα" των άλλων για να μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε εάν και όταν χρειαστεί;!

Πολύ Καγκεμπίστικη η μέθοδος.

Ομάδες, ομαδούλες, καλύψεις, αποκαλύψεις, διαγραφές, τελεσίγραφα...

"Στα λεγα εγώ" μου είπε ο φίλος μου χτες που τα συζητάγαμε... όλα γίνονται για το Σεξ, την Δύναμη και το Χρήμα!

Αντε βοήθεια μας!


Νομίζω ότι καλύπτει και ότι είπα παραπάνω.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 12:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
οκ τωρα κατι γινεται

οπως ειπα και πριν καλο ειναι να δινονται εξηγησεις απο την αρχη γιατι αρχισαν να μπλεκουν πολυ τα πραγματα.

quote:
Το μόνο εμπόδιο που μπορεί να υπάρχει στην Ζωή μας,
όσο και δύσκολο και αν είναι κάτι,
είναι Νοητικό
δεν διαφωνο φιλε μου αλλα εκτος απο δυσκολο ειναι σε αρκετες περιπτωσεις και αδιαφορο


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 12:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

οκ τωρα κατι γινεται

οπως ειπα και πριν καλο ειναι να δινονται εξηγησεις απο την αρχη γιατι αρχισαν να μπλεκουν πολυ τα πραγματα.


Endorama, από ότι έχω καταλάβει, εδώ μέσα, το κίνητρο πολλών είναι να θέλουν να "μπλέξουν τα πράγματα" κι εγώ (για να χρησιμοποιήσω μια γνωστή φράση) δεν θέλω να γίνω μέρος του προβλήματος αλλά, εάν και όποτε μπορώ, μέρος της λύσης.

Για τέλος σας συστήνω να διαβάσετε κάτι που μας μετέφερε ένα παλιό μέλος ο "Ρουφιάνος" σε ένα topic (κάπου στην αρχή του) από έναν αρχαίο πάπυρο:

Mα ολα σ'αυτον τον κοσμο ειναι ελληνικα??

Να ένα απόσπασμα:

quote:
Εδώ και δυο εβδομάδες σου έγραφα για το φυγόκεντρο εγωισμό των ελλήνων. Δεν θυμάμαι όμως αν σου έγραψα το χειρότερο.
Κινημένος από την ίδια εγωπάθεια , την ρίζα αυτή του κάθε ελληνικού κακού (ας βοηθήσουν οι θεοί να μην γίνει και των δικών μας δεινών η μολυσμένη πηγή) , ο έλληνας σε συχωράει στον συμπολίτη του καμία προκοπή. Όποιον τον ξεπεράσει , ο έλληνας τον φθονεί με πάθος και αν είναι στο χέρι του να τον γκρεμίσει από εκεί που ανέβηκε θα το κάνει.
Μα το πιο σπουδαίο , για να καταλάβεις τον έλληνα , είναι να σπουδάσεις τον τρόπο με τον οποίο εκδηλώνει τον φθόνο του, τον τρόπο που εφηύρε για να γκρεμίζει καλύτερα. Είναι ένας τρόπος πιο κομψός από το δικό μας γέννημα σοφιστικής ευστροφίας και διανοητικής δεξιοτεχνίας. Δεν του αρέσει η χοντροκομμένη δολοφονία στους διαδρόμους του παλατιού , αλλα η λεπτοκαμωμένη συκοφαντία, ένα είδος αναίμακτου , ηθικού φόνου, ενός φόνου διακριτικότερου και εντελέστερου, που αφήνει του δολοφονημένου την σάρκα σχεδόν ανέπαφη , να περιφέρει την ατίμωση και την γύμνια της στους δρόμους και στις πλατείες.
Γιατι και την συκοφαντία, αγαπητέ μου, την έχουν αναγάγει σε τέχνη οι θαυμάσιοι, οι φιλότεχνοι έλληνες , οι πρώτοι δημιουργοί του καλού και του κακού λόγου.
Το να επινοήσεις ένα ψέμα για κάποιον και να το διαλαλήσεις , αυτό είναι κοινότυπο και άτεχνο. Σε πιάνει ο άλλος από το αυτί και σε αποδείχνει εύκολα συκοφάντη και σε εξευτελίζει.
Η τέχνη είναι να συκοφαντείς χωρίς να ενσωματώνεις πουθενά ολόκληρη την συκοφαντία, μονο να την αφήνεις να την συνάγουν οι άλλοι από τα συμφραζόμενα και έτσι ασυνείδητα να υποβάλλεται σε όποιον την ακούει.
Η τέχνη είναι να βρίσκεις τον διφορούμενο λόγο , που άμα σε ρωτήσουν γιατι τον είπες , να μπορείς να πεις πως τον είπες με την καλή σημασία, και πάλι εκείνος που τον ακούει να αισθάνεται πως πρέπει να τον εννοήσει με την κακή του σημασία.
…. Αυτό είναι το αγχέμαχο όπλο με το οποίο πολεμάει ο έλληνας τον έλληνα , ο ηγέτης τον ηγέτη , ο φιλόσοφος τον φιλόσοφο , ο ποιητής τον ποιητή αλλα και ο ανάξιος τον άξιο , ο ουσιαστικά αδύνατος τον ουσιαστικά δυνατό.
Íá και ξένος , θα δοκιμάσεις την αιχμή τούτου του όπλου κι εσύ όπως την δοκίμασα κι εγώ.
Θα απορήσεις σε τι κοινωνική περιωπή βάζουν οι έλληνες τους δεξιοτέχνες της συκοφαντίας , πως τους φοβούνται οι πολλοί και αγαθοί , και πως τους υπολήπτονται οι χρησμοθήρες και πως γλυκομίλητα τους χαιρετούν όταν τους συναντούν στις στοές και στην αγορά.

Διαβάστε το όλο το κείμενο αξίζει


Τέλος πάντων, πολλά είπα, και θα παρεξηγηθώ ή θα μπλέξω πάλι. Ελπίζω να μην χρειαστεί να ξαναγράψω σε αυτό το topic.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 13:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αγαπητέ thoth

Το πιό αποτελεσματικό ψέμμα είναι πάντα αναμεμιγμένο με την αλήθεια. Ετσι ώστε να μπλέκουν τα όρια των δύο και να μην μπορούμε τα ξεχωρίσουμε εύκολα.

Με μία μικρή παρατήρηση. Αυτό δεν σημαίνει ότι όποιος δέχεται επίθεση πρέπει αυτόματα να δικαιώνεται στα μάτια μας. Ούτε ότι ο άλλος, σώνει και καλά, επιτίθεται λόγω φθόνου. Η κάθε περίπτωση είναι ιδιαίτερη και έτσι πρέπει να ειδωθεί.

Οσο για την καλή διάθεση και την αγάπη που λες φίλε μου, και βέβαια υπάρχουν, έστω και ψήγματα μέσα στον καθένα μας. Αλλά τι να το κάνω εγώ όταν οι περισσότεροι μου μιλούν για αγάπη κραδαίνοντας το μαχαίρι;

Γι αυτό λέω, με τα λόγια χτίζεις ανώγια και κατώγια, στην πράξη τι κάνεις;!

Και ας μην γελιόμαστε, η αγάπη μπορεί να μην κάνει διακρίσεις, αλλά εμείς κάνουμε. Ανθρώπινες αδυναμίες είναι αυτές!


quote:
τα προσωπικα των αλλων δεν με ενδιαφερουν και ουτε θελω να τα ξερω τι γινεται ομως στην περιπτωση που τα προσωπικα καποιων επηρεαζουν καποιες καταστασεις? αν αυτα τα ευαισθητα δεδομενα εχουν να κανουν με παιχνιδια εις βαρος μας?

Φίλε endorama, καταλαβαίνω την "αγωνία" σου. Προσωπικό δεδομένο όμως, θεωρώ οτιδήποτε (του παρελθόντος ή του παρόντος) έχω κρατήσει μακριά από την συγκεκριμένη επαφή μου εδώ μέσα. Αν φέρω τον φίλο μου σε μία συνάντηση, ή αν δείξω δημόσια συμπάθεια προς ένα μέλος ή μία ομάδα, δεν το θεωρώ προσωπικό δεδομένο που δεν επιτρέπεται να σχολιαστεί.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 15:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Όλοι κάτι εχουν να δώσουν
μα όχι αυτό που πιστεύουν
τον εαυτό τους
πρώτα κοροϊδεύουν

Σου 'χουνε κάψει κύτταρα
οι συνομωσιολογικές σου τάσεις
κρατα και λίγο αντιστάσεις!

"Θες ν’ αγγίξεις την αλήθεια
για βγες απ’ έξω απ’ τη συνήθεια"

Συνήγοροι, κατήγοροι
λαϊκό δικαστήριο
απ' έξω, το συλλαλητήριο
μα ποιος ακούει...
'κεινον εκεί τον αλητήριο

Όλοι στην ίντριγκα βουτανε
ποιοι ήταν;
το ξεχνάνε

Σας έχουν φάει τα σκατά
Γεια σου μικρέ μου φαφλατά

Και ειμαι εδω
για να σας πω
Σταματήστε, είναι κρίμα!
με τουτο δω
το αχαρό μου ποιημα



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 18:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
thoth:
"Endorama, πιστεύω ότι ο ADMIN, που είναι και ο πιο αρμόδιος, θα απαντήσει και θα πει αυτά που έχει να πει. Ίσως περιμένει και την συνέχεια του σήριαλ για να την περιλάβει κι αυτή. Δεν ξέρω."

Κι εγώ δεν ξέρω thoth, εάν περιμένω την "συνέχεια" του σήριαλ ή την κατάληξη αυτής της συνεχιζόμενης και μακροχρόνιας κακογουστιάς. Ομολογώ πως αυτή η επιμονή με έχει εκπλήξει... παλί όμως όχι. Η ανθρώπινη φύση είναι ικανή το ίδιο για τα Καλύτερα όπως και για τα Χειρότερα εξάλλου. Η φορά μόνον διαφέρει, και αυτή η διαφοροποίηση σχετίζεται με τον "Κόσμο" τον οποίον συνειδητά η ασυνείδητα υπηρετείς...

Φίλε thoth, διάβασα κι εγώ το κείμενο που μας πρότεινες. Ξανά, όπως το έχω κάνει αρκετές φορές μέχρι τώρα. Πάντα επίκαιρη και απαράμιλη η ψυχολογική διορατικότητα αυτών των αρχαίων που συνέταξαν τον συγκεκριμένο Πάπυρο του Οξύρυγχου! Και, όπως φαίνεται, εκκρεμεί ακόμη η πρόθεσή μας να συμπεριλάβουμε, μάλλον στην επίσημη αρθρογραφία μας, ολόκληρο το κείμενο μαζί με συνοδά, επιβοηθητικά στοιχεία. Για την ώρα συνιστώ κι εγώ με την σειρά μου την ανάγνωση του κειμένου στο Θέμα που έχει παραθέσει παραπάνω ο thoth!

Επί του προκείμενου τώρα, που όπως καταλαβαίνω έχει εξάψει το "ενδιαφέρον" αρκετών Μελών και Επισκεπτών μας:

Να ξεκαθαρίσουμε όμως πρώτα κάποια πράγματα όπως ακριβώς τους αξίζει...

Όπως έγραψα και σε πρόσφατο μήνυμά μου προς τον Caacrinolaas στο άλλο, "απείρου κάλλους" θέμα: admina...

"Ο μόνος λόγος που ο λογαριασμός "Caacrinolaas" παραμένει ακόμη ενεργός μετά από νέες κατάφορες παραβιάσεις των κανονισμών λειτουργίας των Forums(υβριστικά σχόλια, συκοφαντική δυσφήμιση κ.λπ. - σε άλλο θέμα Συζήτησης) είναι για να γράψει ακριβώς αυτά που θέλει να γράψει, να τα πει ο άνθρωπος, να μας ενημερώσει και να καταλάβουμε επιτέλους τι κρύβεται πίσω από αυτό το "μυστήριο" που φέρει το Όνομα Μέλους "Admin" και από το ESOTERICA γενικότερα. ..."

Το παραπάνω, εννοείται ότι εξακολουθεί να ισχύει. Ο Λογαριασμός αυτός θα απενεργοποιηθεί, όπως έγινε και με τον προηγούμενο "Labolas Glasya" και όπως θα γίνει με οποιονδήποτε καινούργιο λογαριασμό επιχειρηθεί να δημιουργήθει εκ νέου, για τους ίδιους λόγους που έχουμε ήδη αναφέρει:

"Εξάλλου, η σκοπιμότητά του ήταν απ'αρχής, ως φαίνεται, να δημιουργήσει μία ατμόσφαιρα εκπληκτικών αποκαλύψεων, τρομερών μυστικών και άλλων τέτοιων "θελκτικών" ζητημάτων, γενικά να προκαλέσει αναταραχές στα Forums του ESOTERICA, να εξυβρίσει και να υποβιβάσει ανθρώπους και ιδέες, "να καταστρέψει". ..."

Όσοι έχουν παρακολουθήσει, την πορεία του λογαριασμού Labolas Glasya τόσον καιρό τώρα στα Forums μας, μάλλον καταλαβαίνουν καλύτερα τα παραπάνω.

Περιμένω λοιπόν να τελειώσει αυτή η σειρά των "αποκαλύψεων" ώστε να κλειδωθεί ο λογαριασμός. Είμαι σίγουρος ότι, αυτή η βεβαιότητα της αποχώρησης, δεν θα μπορέσει να παρεμποδίσει τον Κατήγορό μας να αναπτύξει ολόκληρη την ιστορία(ή ιστορίες) του. Άλλωστε, τι αξία έχει ένας λογαριασμός σε έναν διαδικτυακό χώρο συζητήσεων μπροστά στην "Επικράτηση του Καλού" για την οποία κόπτεται!

Θα επαναλάβω την παράκλησή μου, να ολοκληρωθεί σύντομα αυτή η διαδικασία, να δούμε επιτέλους όλα όσα έχει να μας καταμαρτυρήσει, να ενημερωθούμε κι εμείς οι "κατηγορούμενοι"(), να ενημερωθούν και όσοι ακόμη διαβάζουν το θέμα.

Δεν θα έχουμε "άπειρη" υπομονή με το ζήτημα, μιλάμε για το προσεχές διήμερο.

Δεσμευόμαστε, ότι όποιο άλλο μήνυμα από τον λογαριασμό αυτό καταχωρηθεί σε άλλη συζήτηση πέραν της παρούσας και της "admina" ή έχει σκοπό να στηλιτεύσει άλλα Μέλη των Forums(παρόντων ή απόντων) εκτός των υπευθύνων τους, θα διαγραφεί εφόσον το αντιληφθούμε.

Τι λέει λοιπόν το Μενού... συγνώμη, το "Κατηγορητήριο" έως τώρα(όπως το έχουμε αντιληφθεί):
"Το ESOTERICA κατηγορείται ότι χρηματοδοτήθηκε από έναν εκ των Συνεργαζόμενων Φορέων του, την "διαβόητη" Νέα Ακρόπολη(που έχει λάβει βέβαια και την "περιποίηση" των τηλεοπτικών καναλιών), και η συμφωνία περιελάμβανε την τροφοδότηση, εκ μέρους του Διαδικτυακού Τόπου, της ομάδας αυτής, με "πρόθυμα" για "απομυζήσεις" Μέλη, με σκοπό την είσπραξη από μέρους της χρημάτων, και σε ικανό αριθμό ώστε να βγει κέρδος από τη συμφωνηθήσα συναλλαγή. Η κατηγορία συνοδεύεται από τις μαρτυρίες πρώην μελών της "σπείρας" ESOTERICA που αντιλήφθηκαν την πλεκτάνη, είδαν τα "πειστήρια" του εγκλήματος, και αποχώρησαν."

Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν οι απαραίτητες προσωπικές καταθέσεις των "Θυμάτων"(εναντίον του ESOTERICA) που ως δια μαγείας δεν έχουν εμφανιστεί μέχρι τώρα, όλα αυτά τα χρόνια, στα 130 χιλιάδες και πλέον των μηνυμάτων που απαρτίζουν τις Συζητήσεις μας. Όπως επίσης και οι μαρτυρίες των Συνεργατών μας, πρώην και τωρινών ακόμη...

Προσωπικά πάντως, παραξενεύομαι ιδιαίτερα, καθώς δεν έχω λάβει έως τώρα κανένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που να κατηγορεί οποιονδήποτε Συνεργάτη μου ή εμένα για κάποιο από τα προαναφερθέντα. Τόσο "βρισίδι"() που μου έχουν ρίξει, τόσοι και τόσοι κατά καιρούς, και ούτε ένα σχετικό μήνυμα...

Αλλά μάλλον, αυτοί που έχουν υποστεί αυτούς τους χειρισμούς εκ μέρους του ESOTERICA είναι τόσο "πρόβατα" που ούτε καν τους κατάλαβαν. Εκτός από "ψευτοεσωτεριστάδες" είναι προφανώς και "ηλίθιοι"! "Ε, καλά να τα πάθουν λοιπόν!!" θα πει ο "ακριβοδίκαιος" εισαγγελέας της υπόθεσής μας.

Συνεχίζοντας σχετικές προτροπές της Ostria, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

- Εσύ, καλέ μου άνθρωπε, γενναίε τιμωρέ του κακού, πώς ακριβώς έμαθες όλα αυτά τα θαυμαστά που περιγράφεις; Μπορείς να τα στοιχειοθετήσεις ή το ψηφιακό σου "μελάνι" το ρίχνεις μόνον για να βρωμίσεις τα ύδατα, να τρομοκρατήσεις ανθρώπους, να σπείρεις τις αμφιβολίες...

- Τόσους μήνες, στο ESOTERICA, τώρα βρήκες να μας τα αποκαλύψεις όλα αυτά; Και μάλιστα σε συνέχειες; Όπως γίνονταν με τα φτηνά περιοδικά "ρομάντζα" και τις σαπουνόπερες στην Τηλεόραση;

Αλλά ξέχασα...
"Θα το πιετε το πικρο ποτηρι μεχρι τη τελευταια του σταγονα ψευτοεσωτερισταδες του γλυκου νερου."

Μάλλον θα το πιούμε αργά, έτσι δεν είναι;;

Συνέχισε, συνέχισε, καλό ήταν έως τώρα! Αναζωογονητικότατο!!


Τόσο καλό... που θα διακινδυνεύσω μία "πρόβλεψη"(όχι σαν αυτήν του καθηγητή Παπά στην τηλεόραση, πιο σίγουρη ):

Όταν μετά από καιρό, το ESOTERICA θα συνεχίζει να αναπτύσσεται, θα υπάρξουν και άλλοι, όπως εσύ τώρα, που θα εξακολουθούν να φωνάζουν μέσα από την μικρή τους ιδιωτική "ασφάλεια" τα ίδια περίπου πράγματα: πίσω από το ESOTERICA βρίσκονται οι Μασόνοι, η Νέα Ακρόπολη, το Θεοσοφικό Κίνημα, η Σχολή Arcane, η Ομάδα Έψιλον, οι Ιλουμινάτοι, ο Πάπας μαζί με τον Πούτιν... το μόνο που θέλουν είναι να σας εξαπατήσουν, να σας κάνουν πιόνια τους, ακούστε ΕΜΑΣ! Θα υπάρχουν ακόμη αυτοί που θα εξακολουθούν να υποβιβάζουν και να υποτιμούν τις προσωπικότητες ανθρώπων, των Μελών των Forums ή των οποιωνδήποτε Υπευθύνων, να ευτελίζουν αξίες, ιδέες και επιτεύγματα του ανθρώπινου πολιτισμού. "Εσύ" βέβαια θα έχεις φύγει από το προσκήνιο αυτής της Διαδικτυακής Κοινότητας, αλλά να είσαι σίγουρος πως θα υπάρξουν πολλοί άλλοι που θα συνεχίσουν το "θεάρεστο" έργο σου. Ίσως και με πιο εκλεπτυσμένες και έξυπνες μεθόδους. Η δική μου ελπίδα είναι ότι παράλληλα θα υπάρχουν πολλοί περισσότεροι Αναζητητές που θα έχουν επιτύχει υψηλότερα επίπεδα αντίληψης, συνειδητότητας και θα μπορούν να εκφέρουν ένα Λόγο πραγματικά Ελεύθερο, με την ουσία της έννοιας!

Εμείς, όσο μπορούμε, θα συνεχίζουμε από αυτές εδώ τις "επάλξεις" να συνεισφέρουμε αυτό που μπορούμε για τον σκοπό αυτό όπως και για όσους άλλους εκθέτονται στο κείμενο που αποτελεί τον "Καταστατικό μας Χάρτη", αυτό το πρώτο απ'όλα τα κείμενα που η τότε μικρή Ομάδα των ανθρώπων που οραματίστηκαν το ESOTERICA συνέταξε.

Ούτως ή άλλως, είναι πάγια αρχή μου, να απαντώ σε όλες τις "κατηγορίες" με το κείμενο αυτό πάνω απ'όλα, που συνιστώ για ακόμη μία φορά να διαβαστεί, απ'όσους το έχουν ήδη κάνει, αλλά περισσότερο απ'όσους δεν το έχουν πράξει ακόμη. Εκεί αναφέρονται όλα, οι Σκοποί, οι Αρχές, οι Προελεύσεις, οι Δεσμεύσεις του ESOTERICA, και είναι πραγματικά μεγάλη μου χαρά να ανακαλύπτω κάθε φορά μέχρι τώρα, ότι δεν έχουμε παρεκκλίνει ούτε σε ένα σημείο από εκείνη την "Υπόσχεση" που δώσαμε. Οι "δυνάμεις" μας ή οι "αντοχές" μας, μερικές φορές λιγοστεύουν ή και μας εγκαταλείπουν ακόμη, παρολαυτά, η συνείδησή μας έχει παραμείνει "καρφωμένη" σε εκείνα τα λίγα λόγια και το βάρος της ευθύνης που φέρουν.

Το "Μήνυμα" της Ομάδας
του ESOTERICA.gr


Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να δώσω και κάποια μικρή απάντηση σε ερωτήσεις που έχουν να κάνουν με την υποτιθέμενη "μεροληψία" στην αντιμετώπιση Μελών και θεμάτων, όσον αφορά απενεργοποιήσεις, χρονικά κλειδώματα κ.ο.κ.

Είναι σημεία που έχουν θιχτεί αρκετές φορές στο παρελθόν και με διάφορες αφορμές, κυρίως με αντιρρήσεις "αδικημένων" ή προσφιλών τους ατόμων και έχουμε δώσει αρκετές φορές τις απαντήσεις μας όταν χρειάστηκε. Σίγουρα κάποιος που θέλει να ψάξει θα βρει αρκετά από αυτά τα σημεία σε παλαιότερες Συζητήσεις.

Εν συντομία θα αναφέρω κι εδώ πάλι, ότι η "Δικαιοσύνη" με την οποία επιθυμούσαμε εξαρχής να ενσαρκώσουμε τις Ομάδες Συζήτησης, απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί άτεγκτη, σαφώς καθοριζόμενη με λογιστικές μεθόδους, απρόσωπη...

Συνυπολογίζουμε πάντα πολλούς παράγοντες και πάντα κατά περίπτωση καθώς η συνήθης "τσουβαλοποίηση" πραγμάτων και όντων δεν είναι κάτι που μας εκφράζει, ούτε στο ελάχιστο. Λαμβάνονται ακόμη υπόψιν στοιχεία του παρελθόντος αλλά και άλλα που αφορούν, ίσως ανέκφραστες ακόμη αλλά υπάρχουσες, δυνατότητες στον βαθμό που επιτρέπει η Διάκριση και η αντίληψή μας. Ακόμη η υποκρυπτόμενη πρόθεση και η επανάληψη. Σε σημαντικό βαθμό επίσης λαμβάνεται υπόψιν η συνολική ωφέλεια των Ομάδων Συζήτησης καθώς και η προάσπιση των Σκοπών και των Αρχών μας. Η προσπάθεια που γίνεται έχει, ανάμεσα στα άλλα, την σκοπιμότητα να προσφέρει στοιχεία που ίσως βοηθήσουν στην ανάπτυξη της συνειδητοποίησης βαθύτερων αιτιών και απωθημένων δυνατοτήτων. Σε αυτά τα πλαίσια, άλλοι και άλλες φαίνεται ίσως να "βοηθούνται" περισσότερο από κάποιους άλλους, αλλά στην πραγματικότητα αυτό που θέλουμε είναι να δώσουμε σε όλους ίδιες ευκαιρίες με την μορφή ενός "περιβάλλοντος" ανεκτικού, πραγματικά ελεύθερου αλλά όχι ασύδοτου, εμποτιζόμενου με αληθινές ηθικές χροιές, τέτοιου που να έχει τη δυνατότητα να συντονιστεί με την οποιαδήποτε ατομική προσπάθεια του καθενός που το επιθυμεί να εκφράσει τα ευγενέστερα στοιχεία του εαυτού του και όχι τα ευτελέστερα.

Δεν γελιόμαστε παρόλαυτά και δεν αιθεροβατούμε! Σίγουρα έχουμε αρκετό δρόμο ακόμη μπροστά μας... και σίγουρα έχουμε κάνει αρκετά λάθη - μαθαίνοντας κι εμείς όπως όλοι. Η αποψή μου είναι ότι αυτά είναι λίγα και όχι μεγάλης σπουδαιότητας και ότι σίγουρα δεν έχουν αντιπαρατεθεί με τις ηθικές αρχές μας.

Μία τελευταία ερώτηση προς την galadriel, μόνον θα ήθελα να απευθύνω πριν τελειώσω το μήνυμα αυτό(για του οποίου το μήκος ελπίζω να με συγχωρήσετε... ):

Μου έχουν εξάψει την περιέργεια κάποια από τα μηνύματά σου αγαπητή galadriel, όπως το παρακάτω:
"τρεις άντρες σε μια βάρκα χώρια ο λύκος....


.... ούπς συγνώμη ο σκύλος ήθελα να πω..."

Θα ήθελες να το ερμηνεύσεις σε παρακαλώ, έτσι ώστε να καταλάβω τι ακριβώς υπονοείς.

Θα συνυπογράψω οπωσδήποτε την ψηφιακή σου υπογραφή:
"...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος..."

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 19:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Με βάση το "τρεις κι ο κούκος μείναμε" που διάβασα κάπου παραπάνω....

Δεν υποννοώ, εννοώ ο κακός λύκος

Ααααχ, αυτά τα πενηνταράκια.... σαν το παγκάρι της εκκλησίας έχω καταλήξει να είμαι...

Ευχαριστώ για το σχόλιο για την υπογραφή είνα από το βιβλίο του Εκκλησιαστή στη Βίβλο, ίσως θα έκανε καλό σε όλους μας να το διαβάζουμε που και που....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 22:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
Και ειμαι εδω
για να σας πω
Σταματήστε, είναι κρίμα!
με τουτο δω
το αχαρό μου ποιημα

και ευτηχως που εισαι εδω φιλε μου γιατι εχω την ταση να πεφτω συχνα τωρα τελευταια

οσο για το αχαρο ασε να το κρινουν οι αλλοι.


quote:
Η τέχνη είναι να βρίσκεις τον διφορούμενο λόγο

η τεχνη ειναι να μιλας και να μην λες τιποτα
σας θυμιζει κατι?

καντε οτι θελετε μονο μην με ενοχλειτε με την βλακεια/μικροψυχια/κουτοπονηρια/ σας
ηδη εχετε γινει πολυ κουραστικοι/γραφικοι


και η ραπτικη ειναι τεχνη και μαλιστα την προτιμουν πολλοι

τα κοβουν και τα ραβουν ολα στα μετρα τους.

ολοι ονειρευονται το χρημα και την δοξα
την γνωση και την επιδειξη της

εγω δεν θελω τιποτα απο αυτα τα

εγω ηθελα μονο εναν διακοπτη
αυτον που θα κλεισει αυτον τον κοσμο

ελα ομως που ανακαλυψα οτι εχει και UPS


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 01:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ
quote:

ΔΩΡΙΔΑ, η λύπη ή ο θυμός είναι κακοί σύμβουλοι όταν πρέπει να κρίνεις ανθρώπους. Ελπίζω να μην σε οδηγούν να με ειρωνευτείς γιατί είναι κρίμα για εσένα και όχι τόσο για εμένα.

Και ας δώσω κάποιες εξηγήσεις που το κάνω μόνο σε ανθρώπους που σέβομαι και εκτιμώ για την παρουσία τους εδώ μέσα, όπως εσύ:

Πρώτον το θέμα που παρουσιάστηκε με κάποιους να σχολιάζουν την Avallon ενώ αυτή ήδη είχε αποχωρήσει, το είχα δει να το αναφέρουν και να το καυτηριάζουν οι συντονιστές και άλλα μέλη. Οπότε θεώρησα περιττό να το κάνω κι εγώ. Εάν έβλεπα να μην το κάνουν, να είσαι σίγουρη ότι θα έγραφα τα ίδια πράγματα.

Δεύτερον, η Avallon (κακώς για μένα) ζήτησε από μόνη της να αποχωρήσει. Αυτό είναι διαφορετικό από της ΑΤΜΑ, η οποία σίγουρα θα ήθελε να απαντήσει αλλά δεν μπορεί, λόγω της "ποινής" της.

Δηλαδή η πρώτη θα μπορούσε να απαντήσει αλλά δεν θέλει. Η δεύτερη θέλει αλλά δεν μπορεί. Νομίζω ότι αυτό διαφοροποιεί τις δύο περιπτώσεις.

Δεν θέλησα ποτέ να αναμιχθώ (αν και... κλήθηκα πολλάκις) σε μια αρρωστημένη παιδιάστικη διαμάχη και ούτε θα το κάνω. Σε παρακαλώ μην χρησιμοποιείς τα λόγια μου για να με βάζεις άθελά μου ξανά στην μέση εκείνης της "τρέλας". Ελπίζω στην κατανόησή σου.


Αγαπητέ μου, Θωθ, δεν είμαι ούτε λυπημένη, ούτε θυμωμένη αλλά ούτε και ανόητη.

Το να γράφεις μηνύματα με μεσάζοντες σημαίνει περιορισμό στο τι θέλει να κάνει;
Κακώς μπήκα εδώ.
Όχι πως γράφω συχνά αλλά σας διάβαζα συχνά.


ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 01:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Ευχαριστώ ΔΩΡΙΔΑ για την απάντησή σου.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 02:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
Εν συντομία θα αναφέρω κι εδώ πάλι, ότι η "Δικαιοσύνη" με την οποία επιθυμούσαμε εξαρχής να ενσαρκώσουμε τις Ομάδες Συζήτησης, απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί άτεγκτη, σαφώς καθοριζόμενη με λογιστικές μεθόδους, απρόσωπη...
απροσωπη? δεν θα το ελεγα αυτο εγω αλλα βλεπω

βλεπω προσωπικοτητες


quote:
Σε αυτά τα πλαίσια, άλλοι και άλλες φαίνεται ίσως να "βοηθούνται" περισσότερο από κάποιους άλλους, αλλά στην πραγματικότητα αυτό που θέλουμε είναι να δώσουμε σε όλους ίδιες ευκαιρίες με την μορφή ενός "περιβάλλοντος" ανεκτικού, πραγματικά ελεύθερου αλλά όχι ασύδοτου, εμποτιζόμενου με αληθινές ηθικές χροιές, τέτοιου που να έχει τη δυνατότητα να συντονιστεί με την οποιαδήποτε ατομική προσπάθεια του καθενός που το επιθυμεί να εκφράσει τα ευγενέστερα στοιχεία του εαυτού του και όχι τα ευτελέστερα.
συμπαθα με μαστορα αλλα εχω δει να κλεινουν πορτες να βγαινουν κιτρινες καρτες και πολλες προειδοποιησεις αλλα φυγε και ξαναελα δεν εχω ξαναδει και οχι μια φορα αλλα 2 και τα ευγενεστερα δεν τα ειδα ακομα ειδα ομως τα ευτελεστερα

τωρα ολο αυτο το κατεβατο ηταν η απαντηση στην ερωτηση του kaizer?

ο ανθρωπος αλλο ρωτησε
ειναι η τεχνη που λεγαμε πιο πριν?

να μιλας χωρις να λες τιποτα?

προσωπικα δεν εχω προβλημα αν μας πειτε

"ναι ρε παιδια παιζει κλικα και ετσι ειναι τα πραγματα και σε οποιον αρεσει"

αν δεν θελετε να το πειτε ετσι τουλαχιστον ας κανει η ατμα αλλο λογαριασμο και ας βαλει το ονομα B.ατμα.Ν για να μην καρφωνεστε κιολας και δινετε δικαιωματα στον καθε ασχετο που σας μαγαριζει τον χωρο


quote:
Κακώς μπήκα εδώ
μου φαινεται οτι καποιοι πηραν χαμπαρι μερικα πραγματα

εγω οχι ακομα

γιαυτο και δεν κατηγορω κανεναν απλα ρωταω και κανω υποθεσεις με βαση αυτα που βλεπω
δεν εχω της απαντησεις εσεις της εχετε


και δεν εχω κολησει στο θεμα ατμα
απλα ειναι επικαιρη και μεσα απο αυτη την ιστορια δημιουργουνται πολλες υποθεσεις

και

εγω δεν ρωτησα γιατι εφυγε ο ταδε και ο εκεινος και ο αλλος εγω ρωτησα για το φαινομενο "θα σου βαλω πιπερι στο στομα"

quote:
Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν οι απαραίτητες προσωπικές καταθέσεις των "Θυμάτων"(εναντίον του ESOTERICA) που ως δια μαγείας δεν έχουν εμφανιστεί μέχρι τώρα, όλα αυτά τα χρόνια, στα 130 χιλιάδες και πλέον των μηνυμάτων που απαρτίζουν τις Συζητήσεις μας.
ισως να ειναι με κατι ποστ που θαφτηκαν/γελοιοποιηθηκαν

δεν ξερω υποθεσεις κανω

την εχω κανει την αυτοκριτικη μου

ειμαι ενας ασχετος/ηλιθιος που εψαχνα για video με πορνοσταρ και επεσα εδω


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 05:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Θα σου εξομολογηθώ κάτι αγαπητέ endorama...

το "εξυπνακίστικο" στύλ διαλόγου, γραφής και "επικοινωνίας" γενικότερα, είναι από τα πράγματα που απεχθάνομαι πραγματικά. Τόσο πολύ, που η φυσική μου τάση είναι να αποφεύγω τέτοιες καταστάσεις και να αποχωρώ σιωπηλά παρά να προσπαθώ να προσφέρω σε αυτές, όσο μπορώ, μία πιο δημιουργική εναλλακτική προοπτική.

Δεν θα το κάνω όμως εδώ για την ώρα. Ίσως και να υπάρχει ελπίδα για το δεύτερο...

"δεν εχω της απαντησεις εσεις της εχετε"

προφανώς, έχεις τις απαντήσεις για τα πάντα όπως βλέπω. Και μάλιστα πριν ακόμη κάνεις τις σωστές ερωτήσεις...

"απροσωπη? δεν θα το ελεγα αυτο εγω αλλα βλεπω

βλεπω προσωπικοτητες"

Μάλλον δεν διάβασες καλά... Προτείνω να το κάνεις άλλη μία φορά:

"Εν συντομία θα αναφέρω κι εδώ πάλι, ότι η "Δικαιοσύνη" με την οποία επιθυμούσαμε εξαρχής να ενσαρκώσουμε τις Ομάδες Συζήτησης, απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί άτεγκτη, σαφώς καθοριζόμενη με λογιστικές μεθόδους, απρόσωπη..."

"συμπαθα με μαστορα αλλα εχω δει να κλεινουν πορτες να βγαινουν κιτρινες καρτες και πολλες προειδοποιησεις αλλα φυγε και ξαναελα δεν εχω ξαναδει και οχι μια φορα αλλα 2 και τα ευγενεστερα δεν τα ειδα ακομα ειδα ομως τα ευτελεστερα"

Το ότι δεν έχεις ξαναδεί κάτι δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει κιόλας.
Κάνε μία αναζήτηση και μία καλύτερη έρευνα στις Συζητήσεις και... πιθανώς κάτι θα βρεις. Αν δεν μπορείς, ίσως βοηθήσει να ρωτήσεις κάποιον ή κάποιους που έχουν κάνει αυτόν τον "κόπο" ή το έχουν αντιληφθεί...

Όσο για τα ευγενέστερα-ευτελέστερα, πολύ φοβάμαι, από την μέχρι τώρα οπτική των πραγμάτων που έχω παρατηρήσει πως έχεις(ίσως κάνω και λάθος βέβαια, αυτή είναι μία υπάρχουσα πιθανότητα...) πως θα εξακολουθήσεις να βλέπεις και να παρατηρείς τα "ευτελέστερα" για πολύ καιρό ακόμη.

"προσωπικα δεν εχω προβλημα αν μας πειτε

"ναι ρε παιδια παιζει κλικα και ετσι ειναι τα πραγματα και σε οποιον αρεσει""

Υπάρχει άραγε περίπτωση να έχεις πρόβλημα τώρα που δεν σου το λέμε;;

"τωρα ολο αυτο το κατεβατο ηταν η απαντηση στην ερωτηση του kaizer?"

ίσως πάλι και να ήταν η εκ των προτέρων απάντηση στις μη-ερωτήσεις σου...

Αν πάντως κουράζεσαι υπερβολικά να διαβάζεις τις απαντήσεις των συμμετεχόντων στις Συζητήσεις, μπορείς σίγουρα να συνεχίσεις την αναζήτηση "για video με πορνοσταρ". Δεν νομίζω πως κάποιος θα σε παρεμποδίσει από το να οδεύσεις όπου και όπως επιθυμείς...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 05:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ο λογαριασμός Caacrinolaas έχει απενεργοποιηθεί.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 08:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
και ξεκιναω αναποδα οπως συνηθιζω
quote:
Αν πάντως κουράζεσαι υπερβολικά να διαβάζεις τις απαντήσεις των συμμετεχόντων στις Συζητήσεις, μπορείς σίγουρα να συνεχίσεις την αναζήτηση "για video με πορνοσταρ".

οχι μια χαρα περναω τοσο μεγαλη πορνοπαραγωγη δεν εχω ξαναδει
εκτος και αν δεν με θελεις εδω τριγυρω

αν ειναι ετσι να μου το πεις να φυγω
ετσι και αλλιως εδω δεν ερχομαι για σενα

και
παντα διαβαζω τα ποστ πριν απαντησω καποιες αλλες ψυχες εδωμεσα αρνουνται πεισματικα να διαβασουν οτιδηποτε αλλα απαντανε μια χαρα (και δυο τρομαρες)
σιγα μην κατσουν να διαβασουν αντιθετες αποψεις απο της δικες τους

υπαρχει βεβαια και η τεχνη του μπερδεματος
τωρα πριν λιγο τα λεγαμε μην κανουμε επαναληψεις

quote:
Υπάρχει άραγε περίπτωση να έχεις πρόβλημα τώρα που δεν σου το λέμε
γιατι μιλησατε και ποτε? μονο φλυαριες και αοριστες απαντησεις εχω δει

quote:
πως θα εξακολουθήσεις να βλέπεις και να παρατηρείς τα "ευτελέστερα" για πολύ καιρό ακόμη.
αυτο ειναι αληθεια μπορεις να ρωτησεις και ολους αυτους που εφυγαν οχι με φασαρια αλλα νυχτα μπας και περασει απαρατηρητη η φυγη τους και ξεχαστει η παρουσια που ειχαν εδω και φανταζομαι οτι και αυτοι θα θελουν να ξεχασουν το οτι περασαν απο εδω
τοσα ωραια που ειδαν εδω χορτασαν.

quote:
Το ότι δεν έχεις ξαναδεί κάτι δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει κιόλας.
Κάνε μία αναζήτηση και μία καλύτερη έρευνα στις Συζητήσεις και... πιθανώς κάτι θα βρεις. Αν δεν μπορείς, ίσως βοηθήσει να ρωτήσεις κάποιον ή κάποιους που έχουν κάνει αυτόν τον "κόπο" ή το έχουν αντιληφθεί...
αφου βλεπεις οτι αυτη η απορια υπαρχει απο καιρο γιατι δεν εψαξες εσυ ή καποιος συντονιστης και να μας πειτε

"κανετε λαθος ρε παιδια οριστε τι εγινε τοτε και τοτε"
σου ηταν κοπος ή ηθελες να κερδισεις εντυπωσεις στην γραμμη του τερματισμου?

quote:
προφανώς, έχεις τις απαντήσεις για τα πάντα όπως βλέπω. Και μάλιστα πριν ακόμη κάνεις τις σωστές ερωτήσεις
το δηλωσα απο την αρχη δεν εχω απαντησεις και ρωταω

τωρα δεν ξερω αν σε συμφερει να λες οτι εχω της απαντησεις στο τσεπακι μου ή απλα δεν καταλαβες οτι δεν σε δουλευω

οι υποθεσεις δεν ειναι απαντησεις
οι υποθεσεις γεννιουνται μεσα απο αυτα που βλεπω
και επειδη μεσα απο ενα μονιτορ δεν βλεπεις και πολλα σημαινει οτι χανω επεισοδια και μπορει να κανω λαθος

οπως για παραδειγμα οι ολιγοημερες αποβολες απο το σχολειο του εσωτερισμου
δεν ειπε κανενας τιποτα για αυτες της ποινες
επρεπε να φτασουμε σε αυτο το σημειο για να δωθει μια απαντηση

γιατι μπαμπα αργησε αυτη η σαφεστατη απαντηση?
ειλικρινα σαν απαντηση με υπερκαλυπτει
γιατι ομως αυτη η αδιαφορια και η καθυστερηση?
τωρα τα εγραψες εκεινα τα ποστ?

αντι για της απαντησεις προτιμησες το....
εισαι εξυπνακιας και εχεις απαντησεις και νομιζεις οτι θα μας δουλεψεις

αντι για μια σειρα σοβαρων απαντησεων απο τους συντονιστες και τους οπλαρχηγους

ο thoth σαν αλλος ποντιος πιλατος πεταξε το μπαλακι σε εσενα

πιστευω οτι θα μπορουσε να μιλησει για το θεμα δεν κανουμε δικαστηριο
συζητηση κανουμε και εχουμε αποριες που θα θελαμε να λυθουν

quote:
το "εξυπνακίστικο" στύλ διαλόγου, γραφής και "επικοινωνίας" γενικότερα, είναι από τα πράγματα που απεχθάνομαι πραγματικά

απο το υφος σου καταλαβα οτι μαλλον τα εχεις παρει κρανιακα και χαιρομαι για αυτο

οχι γιατι μπορει να καταφερα να σε εκνευρισω
αλλα γιατι τωρα μπορουμε να μιλησουμε στα ισα

γιατι οταν φτασαμε στο σημειο να ουρλιαζουμε και να επαναλαμβανουμε τον εαυτο μας για να μαθουμε μερικα πραγματα
και με τα νευρα να γινονται τσιτα
απο την αδιαφορια και την μπουρδολογια

καποιοι εβλεπαν το θεμα για γελια και προτειναν βολτες στα υπολοιπα θεματα του forum
και καποιοι ελειπαν

δεν γινεται να κανεις κουβεντα με καποιον που εχει διαφορετικη ψυχικη διαθεση απο εσενα

ειδικα οταν αυτος ειναι υπευθηνος για την ψυχικη σου διαθεση

δηλαδη περιμενατε να φτασει καποιος σε σημειο που να μπορειτε να τον εξεφτελισετε για να αρχισει η κουβεντα?
καλη τακτικη

αλλα βρωμικη

εγω ουτε κατηγορησα
ουτε ενοχλησα (πιστευω)

αλλα το ολο σκηνικο με εξοργισε

δεν ειμαστε ζωα

αν απαντουσατε και βρισκατε λυσεις πριν γινει εδω μεσα ο συλλογος φιλοι του γκουσγκουνη ειλικρινα θα σταματουσα να ασχολουμαι με το θεμα

σου ειπα και πιο πανω η απαντηση που εδωσες για της ποινες με καλυπτει
γιατι ομως να ερθει τωρα?
γιατι περιμενατε να χασει καποιος την ψυχραιμια του?

για να του την πειτε και να δειξετε οτι ειστε ενταξει παιδια και οτι δεχεστε βολες απο θρασυδειλους?

ε οχι ρε μαγκα

κρατα της απαντησεις σου δεν θελω καμια εξηγηση πια.

τωρα μου ερχετε και ενα τραγουδακι στο μυαλο το οποιο με μικρη παραλλαγη ταιριαζει ωραια

τι να της κανω της απαντησεις τους
και τα λογια τα μεγαλα
στον τοιχο κρεμασμενα
καποια μελη
που δεν προκειται
να ξαναρθουν


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 08:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
για να δουμε το ποστ μου θα το γελοιοποιησετε?θα το θαψετε ή θα το αφησετε να ξεχαστει?

υποθετω οτι θα το κουβεντιασετε λιγο μην φανειτε εσεις οι κακοι


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 09:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Ενδοραμα,

ο πρώτος ΚΑΚΟΣ!

Είπα να μην ασχοληθώ περαιτέρω με αυτό το θέμα, μα βλέπω πως ο μηχανισμός αναζήτησης για πορνοσταρ, προσωπικοτήτες, κλίκες…. και εν γένει ευτελέστερες καταστάσεις, είναι άμεσα συνδεδεμένος με το Εσωτερικα…. αλλιώς δεν εξηγείται πως βρεθήκαμε… όλοι εμείς εδώ μέσα!

Πέραν της πειραχτικής μου εισήγησης, μιας και ουτε ηλιθιος και άσχετος είσαι, θα σε ρωτησω λίγα πράγματα, και μετα θα απαντησω... δεχτά η όχι, τουλάχιστον θα γνωρισεις και πως τα βλέπω.

Αλήθεια, γιατί έρχεσαι εδώ μέσα?

Αφού ερχεσαι για (καποιο/ους), δεν γράφεις καλύτερα ΠΟΙΟΣ/ΟΙ… μιας και δεν είναι ο ΑΝΤΜΙΝ… ?

Ποιοι είναι αυτοί... και τι θέλεις να πετύχεις?

Να τσακωθείς…όπως έγραψες σε άλλο ποστ στον 1900?

Να το συνδέσουμε με την Κορμαρα που έγραψες σε άλλη σελιδα υπονοώντας πολλά…η,
Την μεγαλύτερη πορνοπαραγωγη… που δεν έχεις ξαναδεί?

Χόρτασα… από καθωσπρεπισμούς με περισσή και επιφανειακή ευγένεια…όπως και από βαρετό λατρείες….μα και μασημένο κουβέντες…με πάμπολλα υπονοούμενα!

Σε ρωτάω λοιπόν,

ΠΟΙΑ ΠΟΡΝΟΠΑΡΑΓΩΓΗ… ΒΡΗΚΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?
ΠΟΥ?
ΠΟΙΟΣ / ΠΟΙΟΙ?

ΚΑΘΑΡΑ ΛΟΓΙΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 12:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Εδώ ΤΗΟΤΗίδης, εδώ ΤΗΟΤΗίδης (Είναι το όνομά μου, μεταμορφωμένο σε Πόντιο Πιλάτο , κατά τον Endorama)

Ας ηρεμήσουμε βρε παιδιά... Δεν έχουμε να χωρίσουμε και κάτι.

Endorama, καταλαβαίνω ότι έχεις "πάρει ανάποδες" με κάποια φαινόμενα και ίσως έχεις δίκιο σε αυτό. Αλλά νομίζω ότι χτυπάς λάθος πόρτα, ή καλύτερα δεν υπάρχει πόρτα για να χτυπήσεις.

Και εξηγούμαι....

Είμαι εδώ από την "αρχή των χρόνων" (όχι του κόσμου αλλά του forum ) και μέχρι πέρυσι είχα και την ευθύνη ενός Διαχειριστή και η γνώμη μου νομίζω έχει κάποια βαρύτητα (καθαρά για λόγους εμπειρίας και όχι φύσης της προσωπικότητάς μου).

Σε αυτό το forum δεν διορίστηκε κανένας, από πουθενά, και δεν είναι παρακλάδι καμίας εταιρίας, ούτε βγάζει κανείς χρήματα από αυτό, αντιθέτως κινδυνεύει να του φάνε την περιουσία οι γιατροί για τα προβλήματα από το πρήξιμο στο... συκώτι που του προκαλούνται και οι δικηγόροι για την... αίτηση διαζυγίου που θα του κάνει (η) σύζυγος, για "παραμέληση οικογενειακών καθηκόντων".

Αυτό μπορούνε να κάνουνε, με μεγάλη αυτοθυσία και προσωπικό κόστος, ο υπεύθυνος και κάποιοι συνεργάτες του. Δεν νομίζω, όπως τα βλέπω εγώ πάντα, ότι μπορούν να κάνουν περισσότερα εάν δεν υπάρξει βοήθεια από άλλους που αγαπούν αυτήν την προσπάθεια. Έτσι, ας σκεφτούμε λίγο και αυτήν την διάσταση του θέματος, πριν "απαιτούμε" ή "κατηγορούμε". Το να είσαι σκληρός δεν προϋποθέτει ότι είσαι και δίκαιος.

Στο θέμα των προσωπικών διενέξεων τώρα και στο ποιος παίρνει θέση, υπέρ ποιου και γιατί και πώς και που και αντί, και υπέρ και επί και διά και... και... και... το θέμα είναι τόσο περίπλοκο που είναι σαν τους ναυτικούς κόμπους που όσο προσπαθείς να λυθείς τόσο σε δένουν περισσότερο. Εγώ γνωρίζω αυτήν την στιγμή, ότι κανένας από όλους όσους έχουν αντιπαρατεθεί εδώ μέσα τον τελευταίο καιρό δεν είναι ικανοποιημένος ως προς την στάση που έδειξαν οι υπεύθυνοι του site.

Πώς γίνεται εσύ Endorama να βλέπεις ότι ο Admin και η ομάδα του μεροληπτούν υπέρ κάποιων όταν αυτoί, οι ίδιοι, θέλουν να πιάσουν τον Admin και τους συνεργάτες του, να τους κάνουν πακέτο και να τους στείλουν στον διάολο;

Είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι αυτοί που εσύ λες ότι μπορεί να είναι κλίκα του Admin ισχυρίζονται ότι ο Admin δεν τους στήριξε στις άδικες επιθέσεις που δέχτηκαν και αντίθετα ήταν ευμενείς απέναντι στους "άλλους". Πώς εσύ νομίζεις ότι κάποιοι αισθάνονται προστατευόμενοι κάτω από την "αιγίδα" των συνεργατών του site όταν οι ίδιοι πιστεύουν ότι αντίθετα ο Admin τους επιτίθεται και τους πολεμά;

Σε αυτήν την σουρεαλιστική ατμόσφαιρα ζω καθημερινά διότι τυχαίνει ή... α-τυχαίνει, να διατηρώ κάποιες ας το πούμε καλές σχέσεις με μέλη και από τις δύο, ας το πούμε κι αυτό, αντιπαρατιθέμενες ομάδες (διότι ξέρω να εκτιμώ το καλό που βλέπω στους άλλους). Και περνώ των "παθών μου τον τάραχο" προσπαθώντας να τους κάνω να ηρεμήσουν, να κοιτάξουν την δουλειά τους, να ξεχάσουν, να αφήσουν ο ένας τον άλλον ήσυχο και να στρέψουν στην προσοχή τους σε τόσα άλλα θέματα που αξίζουν εδώ μέσα και κάποτε αυτοί οι ίδιοι ή τα είχαν δημιουργήσει ή τα είχαν στολίσει με την γνώση τους και την ευγένειά τους. Και φυσικά γίνομαι κατά καιρούς κακός, ύποπτος (για... ύπουλες υπόγειες σχέσεις με τους αντιπάλους) ή στην καλύτερη περίπτωση αφελής που δεν μπορώ να δω το τόσο ξεκάθαρο δίκο τους δίκιο και άδικο των "άλλων".

Σε αυτήν την περίπτωση δεν νομίζω ότι μπορεί κανένας να κάνει τίποτε καλύτερο από το να αφήσει ήσυχους τους άλλους και να ελπίζει ότι κάποια στιγμή θα ξεθυμάνουν με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, αφού κάθε προσπάθεια να παρέμβουν, μάλλον θα δυναμιτίσει το κλίμα. Ξέρω ότι προσπάθησαν και ο Admin και άλλοι συνεργάτες και παλιά μέλη να βοηθήσουν, αλλά πολύ λίγα πράγματα κατάφεραν.

Εσύ φαίνεται να έχεις επιλέξει ένα "στρατόπεδο" και μια θέση σε αυτήν την διαμάχη. Σεβαστή η άποψή σου, αλλά, νομίζω ότι πέρα από αυτό που βλέπεις τώρα υπάρχουν δεκάδες άλλα περιστατικά και γεγονότα που θολώνουν την κατάσταση. Δεν βγαίνει άκρη γιατί όλες οι απόψεις έχουν ντυθεί με προσωπικό πόνο, απόγνωση, ζήλια, μίσος, εκδικητικότητα, καχυποψία κ.α. και όπου υπάρχουν τέτοια ενδύματα, η αλήθεια κρύβεται.

Και, αν μου επιτρέψεις να σου δώσω μια συμβουλή. Εφόσον έχεις ειλικρινή καλή διάθεση και όμορφα κίνητρα, προσπάθησε να μην γραπωθούν από πάνω σου, κάποια στιγμή, μέλη που θα θέλουν να ξεπλύνουν δικά τους λάθη πίσω από την ευγενή ιπποτική σου διάθεση. Πρόσεξε να μην βρεθείς "χρησιμοποιημένος" και "εξαπατημένος" από ανθρώπους που προσπάθησες να βοηθήσεις και να στηρίξεις. Πρόσεξε να μη γίνεις το "άλλοθί" τους για να βρουν δικαιολογίες για να "ξεσπάσουν" με σκληρότητα και απανθρωπιά τον πόνο τους και την πικρία τους σε άλλους. Την συμβουλή στην δίνει ένας πολλάκις εξαπατημένος, χρησιμοποιημένος και... "διακορευμένος"

Ξέρω ότι τα λόγια μου θα στενοχωρήσουν αρκετούς για τους οποίους αναφέρομαι, αλλά θα τους δώσω πάλι την φιλική μου συμβουλή. Εάν θέλεις να νικήσεις τους αντιπάλους σου, άρχισε με το να μην προσπαθείς να τους "μοιάσεις"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 13:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
.... νέος γύρος διαβουλεύσεων

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 13:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

.... νέος γύρος διαβουλεύσεων

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...


Galadriel, προς τι το νόημα του μηνύματός σου; Το κάνεις για να βοηθήσεις; Ζήλεψες την δουλειά των τηλεσχολιαστών; Ήσουν απλά περαστική και είπες να πεις ένα γεια; (multiple choice )

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 14:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά όταν λέω κάτι... Περισσότερο σκέφτομαι φωναχτά, αν αυτό βοηθάει κάποιες φορές ακόμα καλύτερα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση έκανα μία διαπίστωση. Πραγματικά πολύ θα ήθελα να αποβεί βοηθητική και σ'αυτό που γίνεται τώρα εδώ. Αλλά δεν νομίζω πως χρειάζεται να χρησιμοποιήσω μια αγαπημένη φράση που λέει "όποιος έχει την μύγα να την φέρει πίσω".... ο καθένας μπορεί να κρίνει για τον εαυτό του. Σίγουρα πάντως δεν θα είμαι εγώ αυτή που θα κρίνει για τους άλλους....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 14:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 14:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 15:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
....ωστόσο μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 15:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Πιστεύω ότι μπορώ να δώσω μία μικρή βοήθεια(έστω και αν αυτή δε ζήτηθηκε, ούτε από εμένα, ούτε από κανέναν πιθανώς...) προς χάριν της πληροφόρησης.

Εννοείται αυτής που δεν θέλει απλά να εντυπωσιάσει και να περάσει εντέχνως ή ατέχνως εσφαλμένα και άδικα μηνύματα...

Λίγη από την "Ιστορία" των Forums λοιπόν, όσον αφορά τις "χρονικές απενεργοποιήσεις λογαριασμών Μελών":

26/02/2004

27/04/2004

09/06/2004

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 15:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

....ωστόσο μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...


Κι εμένα ο τρόπος που με... "αφοπλίζεις"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 16:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
ίγη από την "Ιστορία" των Forums λοιπόν, όσον αφορά τις "χρονικές απενεργοποιήσεις λογαριασμών Μελών":

Περασμένα αλλά δυστυχώς και... ξεχασμένα...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 16:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αγαπητέ ΑΔΜΙΝ.

Μιας και είμαι αυτός που σου ζήτησε πρώτα από όλους τις κίτρινες, και να μην διαγράφονται τα μέλη, (από εποχής ΕΟΝ.. και μετέπειτα ΑΙΟΝ, εκτός αν υπάρχουν διπλές και αναγνωρίσιμες ταυτότητες από τα IP ADRESS) σου ζητώ, όσο αφορά τα μέλη με αρκετά μηνύματα, ας πούμε τρίτης βαθμίδος και πάνω, τόσο σε κίτρινες όσο και σε κόκκινες, να μεριμνείς εσύ ο ίδιος.

Όχι πως δεν εμπιστεύομαι την Αμαλία, μα πιστεύω ορισμένες φορές, πως είναι δύσκολη και η θέση της ίδιας.

Αν κάτι πάει στραβά….και βρίσκεσαι εκτός υπολογιστή, εφαρμόσετε ένα (Temporary out ) και μετά κρίνεται αντικειμενικότερα την όλη κατάσταση.

κουτσο..ΤΗΟΤΗίδης…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 17:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σου Πλάτωνα!
quote:
Όχι πως δεν εμπιστεύομαι την Αμαλία, μα πιστεύω ορισμένες φορές, πως είναι δύσκολη και η θέση της ίδιας.

σε ευχαριστώ τότε πολύ που με εμπιστεύεσαι!

Μόνο που οι αποφάσεις οι οποίες παίρνονται στα forums, οι απενεργοποιήσεις λογαριασμών, τα κλειδώματα θεμάτων, κ.λπ δεν γίνονται από κάποιο πρόσωπο, αλλά αποτελούν απόφαση του ESOTERICA, η οποία πραγματοποιείται από κάποιο πρόσωπο. Οπως δεν είναι το χέρι αυτό το οποίο κάνει μία κίνηση, αλλά ο άνθρωπος που κινεί το χέρι του,έτσι δεν μπορεί να είναι δύσκολη η θέση του χεριού, τουλάχιστον περισσότερο από τη θέση του ανθρώπου που αποφάσησε την κίνηση.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy