ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 O ΛΟΓΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 20:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΑΥΤΩΝ, ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΥΝΑΜΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ. ΣΕ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΣΟΥ ΜΑΤΙΑ, ΑΣΦΑΛΩΣ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ Η ΘΕΣΗ ΣΟΥ ( ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΩΝ ΔΕΝ ΠΡΟ-ΥΠΗΡΞΕΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ-ΟΡΓΑΝΟ).
ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΥΗΘΕΙ (ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ‘ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ’ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

Ε, θα το επαναλάβω κι όπως καταλαβαίνει, καταλαβαίνει, αφού με υποθέσεις και εικασίες συλλήβδην, δεν στοιχειοθετείται επιχειρηματολογία:

ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ: ΤΑ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ

Ενα βιβλίο, το ΠΕΡΙ ΗΡΩΩΝ ΚΑΙ ΤΑΦΩΝ του Ernesto Sabato (...) ξέθαψε μια παλιά θεωρία , που μας είχε απασχολήσει για πολύ καιρό. Ο σοφός λοιπόν αυτός συγγραφέας τα έχει βάλει με τους τυφλούς. Οι τυφλοί λοιπόν αποτελούν μια άλλη ράτσα ανθρώπων, το απόλυτο Κακό, πως εκμεταλλεύονται την συμπόνοια μας συστηματικά και πως κάθε άλλο παρά αδύναμοι και κακόμοιροι είναι. Πως υπάρχει μια Στοά (η Σέκτα των Τυφλών) κάτι σαν Μασονική Στοά που είναι παντοδύναμη, πανταχού παρούσα, κινείται υποχθόνια και αντιπροσωπεύει το Κακό. Πως οι τυφλοί έχουν ιεραρχία και σχέδιο και πως η επιτυχία τους έγκειται στο ότι διαβάζοντάς τα παραπάνω στο βιβλίο, είναι όλοι πεπεισμένοι πως δεν μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο, και πως όποιος εκφέρει τέτοιες απόψεις είναι επικίνδυνα ανώμαλος και άρρωστος που τα βάζει με τόσο άτυχους ανθρώπους. Φυσικά, ο συγγραφέας επιβεβαιώνει τα γραφόμενά του περί της παντοδυναμίας των τυφλών, λέγοντας μας πως με το που δημοσίευσε την παραπάνω θεωρία του, ένα πλήθος κόσμου, Ενώσεων Υποστήριξης Τυφλών, εθελοντές κλπ πέσανε να τον φάνε ακαριαία και αποτελεσματικότατα, πράγμα που δεν θα συνέβαινε αν τα είχε βάλει με οποιονδήποτε άλλον (και φαινομενικά ισχυρότερο).

Ποιά είναι αυτή η θεωρία λοιπόν που ήρθε στην επιφάνεια; Καλή η ερώτησή σας, την περιμέναμε, δεν θα σας κρατήσουμε σε αγωνία.
Οι άνθρωποι με κάποιο σωματικό ελλάτωμα, έχουν ένα σκοτεινό σχέδιο, που οι υπόλοιποι αδυνατούν να κατανοήσουν, παρόλα τα σημάδια που κατά καιρούς γίνονται ορατά. Το σχέδιο αυτό είναι να κάνουν τους αρτιμελείς ανθρώπους να ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΗ ΑΡΤΙΜΕΛΕΙΣ, να πάψουν να χρησιμοποιούν τα (περισσευόμενα) μέλη τους, μια που δεν θα καταλαβαίνουν τι να τα κάνουν και έτσι να εξισωθούν οι διαφορές προς όφελος των ανάπηρων (οι οποίοι έχουν εξοικειωθεί απόλυτα στην κατάσταση αυτή). Η πλύση αυτή εγκεφάλου των υγιειών ανθρώπων, γίνεται από τα προσχολικά χρόνια, από σκληρούς και αδίστακτους προσηλυτιστές. Στην τρυφερή αυτή ηλικία το παιδί μπολιάζεται με κίνητρα να ΜΗΝ χρησιμοποιεί όλα του τα μέλη και όλες του τις δυνάμεις και να ζει σε μια μίνι κοινωνία με άλλα τέτοια (υγιειή-παράλυτα) παιδιά και να γελάνε και να διασκεδάζουν που τα καταφέρνουν να μοιάζουν όλοι μαζί με παράλυτους και τυφλούς.

Και αν και αυτό σας φαίνεται απίστευτο (όπως και η αντίστοιχη μεγάλη συνωμοσία του Sabato) απαντήστε μας τότε

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΥΦΛΟΜΥΓΑ;
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΟΥΤΣΟ;
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;

quote:
1) ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ, ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΥΚΟΛΑ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΥΝΟΗΤΟΙ. ΚΑΙ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΟΝΟΜΑΤΑ; ΕΓΓΡΑΦΑ; ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ; ΤΙ;
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ… ΘΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΕΠΕΞΕΛΘΩ ΣΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ; Η’ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΟΙ ΕΡΩΤΩΝΤΕΣ;

Ξέρω προσωπικά, πάρα πολλούς οι οποίοι μιλούν ανοιχτά, ξεκάθαρα και επώνυμα και δεν τους έχει "αυτοκτονήσει" κανείς.

Είναι πολύ αστείο αυτό το επιχείρημα. Ειλικρινά! Και λυπάμαι αν εμμέσως σε προσβάλλω.

quote:
( ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ; ΔΙΩΚΕΤΑΙ ΠΟΙΝΙΚΑ, ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΠΟΤΕ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΤΑ ΟΠΟΙΑΣ ΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑΣ, ΕΤΑΙΡΙΑΣ, ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ, ΦΥΛΗΣ ΚΤΛ ΚΤΛ. )

Και πολύ σωστό ήταν αυτό.
Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε τους ανθρώπους που έχουν διαφορετικές αντιλήψεις, πιστεύω ή γενικότερο σκεπτικό από εμάς.

Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ότι θέλουν, εφόσον δεν παραβιάζουν το νόμο...

quote:
ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ( ΠΡΟ-ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΕΣ) ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ. ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΘΩΡΑ ΑΥΤΩΝ, Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

Α, δηλαδή το "ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη" δεν κολλάει εδώ, ε;

Κακά τα ψέμματα κιόλας
Κακοί και οι μαθητές του Πυθαγόρα και οι μυημένοι στα Ελευσίνια, Αιγυπτιακά, Καβείρια και άλλα μυστήρια κλπ.;

Μήπως εγώ που ξεμπρόστιασα τους τυφλούς κινδυνεύω τώρα;

quote:
ΖΑDOK… ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ‘ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ’ ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ‘ΧΡΙΣΤΟΣ’. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΥΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΑΣΚΑΛΕΨΕΙ, ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΙ ΕΣΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ Η’ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥ.

Το ότι εσύ δεν τον είχες υπόψιν ως δάσκαλο, δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν δάσκαλος και είχε μαθητές.
Άρα, μήπως πρέπει να αναλογιστείς ότι αυτό το οποίο έγραψες είναι άτοπο;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 21/12/2004 20:06:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 23:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να σας ευχηθώ Καλά Χριστούγεννα και ότι επιθυμήτε !

Αφήστε τις συνομοσίες
και αρχίστε τις πολυφαγίες !
Τσουρέκια γαλοπούλες και άλλα τινά
Την όμορφη κοιλίτσα μας γεμίζουνε ξανά.


Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 11:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Ramoglou ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΤΟΑ Ρ2 ΚΑΙ ΟΧΙ Ρ3

ΦΙΛΗ MOY Zadok ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Μήπως εγώ που ξεμπρόστιασα τους τυφλούς κινδυνεύω τώρα;

ΧΜΜΜΜΜ
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΘΥΜΑ ΤΥΦΛΟΥ ΧΤΥΠΗΜΑΤΟΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 15:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ?????

Τι ακριβως θα ηθελες να μαθεις αγαπητε φιλε;
Θες να μαθεις τι μου συνεβει;
Ονοματα,ημερομηνιες,τοπους κτλ?
και περιμενεις να σου δωσω τετοια στοιχεια
στο φορουμ;
αν θες ευχαριστως να βρεθουμε και να τα πουμε απο κοντα.
Αλλιως θα πρεπει δυστηχως να μου αναφερεις και εσυ σε ποια στοα ανοικεις ποτε μυηθηκες πρωτη φορα και σε τι βαθμο βρισκεσαι.
Νομιζω οτι μια τετοια κουβεντα δεν μπορει να γινει στο φορουμ
αλλιως εσενα δεν θα σε λεγαν αβαταρ και εμενα ραιχ αλλα κωστα σπυροπουλο και κωσταντοπουλο σπυρο.

οσο για το θεμα σου το μονο συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι οτι οι μυστικες εταιριες δημιουργηθηκαν λογω αναγκης διασωσης μυητικων εμπειριων,τουλαχιστον αυτος ηταν ο αρχικος λογος.Καθε φυλη ειχε τα τυπικα της και τα εφαρμοζε στα μελη της σε συγκεκριμενα ηλικιακα σταδια,πραγμα που εξαληφθηκε με την οργανωση της κοινωνιας οπως την γνωριζουμε σημερα.Οι σχολες διεσωσαν αυτες τις αρχετυπικες μυητικες διαδικασιες που επηρεαζουν παρα πολυ την μετεπειτα ψυχολογια του μυουμενου.Ενα παραδειγμα ειναι η βιωση ενος θανατου.Ισχυει σε ολες τις πρωτογονες κοινωνιες και οχι μονο.

για να μην πολυλογω θα σε παραπεμψω στον καρλ γιουνγκ (ο ανθρωπος και τα συμβολα του) και στην μπλαβατσκη(αρχαια μυστηρια).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 17:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ-Η ZADOK, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ. ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η′ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ, Η′ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΕΙΣ Η′ ΑΡΝΕΙΣΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΩ.
ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ.
ΝΑΙ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ… ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΑΝ ΕΝΩ ΕΓΩ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ, SKULL AND BONES ΚΤΛ. ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ΕΛΕΥΣΙΝΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ.
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.
ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ, ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΕΠΩΝΥΜΑ, ( ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΩΣ! ) ΕΝΩ ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΖΩΗ ΣΟΥ, ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ. ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ.
(ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ… ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ.) ΆΣΧΕΤΟ; ΧΜ… ΜΑΛΛΟΝ.
ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΩΣΤΟ, ΤΟ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕ. ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ, ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ; ΨΑΞΕ! ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ Η′ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.
ΧΡΙΣΤΟΣ… ΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΛΑ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟ, ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΕΙΟ. ΔΙΔΑΞΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΡΙΝ ΑΠ ΑΥΤΟΝ ΕΞΙΣΟΥ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΑ. ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΑΛΛΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΚΑΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ. ΓΝΩΡΙΜΙΑ, ΑΝΑ-ΘΥΜΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ. ΑΛΗΘΕΙΑ… ΠΟΙΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ;
ΑΤΟΠΟ ΚΙ ΑΥΤΟ; ΙΣΩΣ.
ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΟΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ; ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ. Η ΑΝΟΙΞΗ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΤΗΣ. ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝ-ΠΡΑΞΟΥΜΕ.

ΦΙΛΕ AVATAGR, ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡ-ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ. ΕΝΑ ΤΟΠΙΟ ΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ. ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ, ΘΕΩΡΩ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΟΣΑ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ. ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΝΟΗΘΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ. ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΙΩΠΟΥΜΕ.
ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΑΠΟΚΤΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ Η ΓΝΩΣΗ. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ ΤΙΣ ΚΟΡΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ. ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΚΑΘΕ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ. ΜΑ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΕΣ, ΤΙΣ ΑΠΕΤΡΕΠΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΜΠΡΙΖΕΣ.
ΕΛΠΙΖΩ Ο ΦΙΛΟΣ ZADOK, ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΝΟΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΚΟΠΟ ¨ΕΙΠΕΣ… ΔΕΝ ΕΙΠΑ, ΕΙΝΑΙ… ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ¨. ΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.


ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 18:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ-Η ZADOK, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ. ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ.

Κατ' αρχήν, είμαι η Zadok (για να σε διευκολύνω).

Δεύτερον, χαίρομαι που δεν προσβάλλεσαι. Αυτό δείχνει οξύνοια, κατ' εμέ.

quote:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η′ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ, Η′ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΕΙΣ Η′ ΑΡΝΕΙΣΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΩ.
ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ.

Δεν είναι σίγουρα έτσι τα πράγματα. Ας δούμε παρακάτω:

quote:

ΝΑΙ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ… ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΑΝ ΕΝΩ ΕΓΩ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ, SKULL AND BONES ΚΤΛ. ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ΕΛΕΥΣΙΝΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ.
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.

Θα ήθελες να μας εξηγήσεις γιατί κατά την άποψή σου, δεν έχουν καμμία σχέση;

quote:

ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ, ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΕΠΩΝΥΜΑ, ( ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΩΣ! ) ΕΝΩ ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΖΩΗ ΣΟΥ, ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ. ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ.

1. Τί εννοείς όταν λες "ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΩΣ";

2. Έχεις υπάρξει μέλος της "skull & bones" ή της λέσχης Μπίλντεμπεργκ και μιλάς για βιώματα ή αναφέρεσαι σε άλλου είδους βιώματα;

Σημ.: Θα σε συμβούλευα να μην είσαι βέβαιη για κάτι το οποίο αφορά εμένα, γιατί μάλλον θα κάνεις λάθος. Όλοι μας έχουμε βιώματα, αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι σοφή αντιμετώπιση για κάποιον, ο οποίος "έχει καεί στο χυλό, να φυσά και τη γιαούρτη".

quote:

(ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ… ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ.) ΆΣΧΕΤΟ; ΧΜ… ΜΑΛΛΟΝ.

Εγώ δεν το θεωρώ άσχετο, αλλά τέλος πάντων.

quote:

ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΩΣΤΟ, ΤΟ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕ. ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ, ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ; ΨΑΞΕ! ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ Η′ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.

Εσύ ξέρεις ποιοί τον επέβαλλαν και γιατί;

Τί εννοείς "ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ Ή ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ"; Έχουμε προσωπικό συμφέρον;

Μήπως από το πολύ ψάξιμο, χάνουμε και την ουσία;

Η ελευθερία του πνεύματος είναι υπέρτατο ιδανικό για την ανθρωπότητα και αυτός ο νόμος την προασπίζει. Εγώ αυτό βλέπω.

quote:
ΧΡΙΣΤΟΣ… ΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΛΑ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟ, ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.

Το τί πιστεύω εγώ ή εσύ για τον Χριστό δεν αφορά κανέναν στο παρόν θέμα.

Πραγματικά ήταν και είναι δάσκαλος πέρα από οτιδήποτε άλλο. Ας μην το κουράζουμε.
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 13:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ryche ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...
ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2005 ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.
ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PhoenixGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας


88 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 19:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PhoenixGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριε AVATAR GR, δεν ξέρω ποιοί απο εδώ μέσα γνωρίζουν το PAGAN για να αντιληφθούν το νόημα του ονόματός σου.....
Θα σε παρακαλέσω όμως ευγενικά να σεβαστείς την Ελληνική ιστορία μου και να μην προσπαθείς με πλάγιο τρόπο να περιπλέξεις τον Εωσφώρο και τα συναφή τερατουργήματα της Εβραϊκής Μυθολογίας με τον Προμηθέα και τους συναφείς θρύλους της ιστορίας μου.
Να έχεις επίσης υπ' όψιν σου οτι ο Προμηθέας δεν φέρνει φως, ο Προμηθέας έδωσε την φωτιά στον άνθρωπο για να αντέξει στις δύσκολες συνθήκες, πιθανότατα οι αρχαίοι αναφέρονταν στην εποχή των παγετώνων.
Προς το παρόν αυτά, γειά σου και χαιρετίσματα στον Pyros.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 09:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΩ ΦΙΛΕ/Η PhoenixGR.

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΧΝΗ ΚΑΙ ΜΕΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ - ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ/Η PhoenixGR.

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ (ΠΕΡΙ ΕΩΣΦΟΡΟΥ).

Η ΛΕΞΗ ΕΩΣΦΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ **ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΒΡΑΙΚΗ**.
THN ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ.

Η ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΦΕΡΝΕΙ..
ΑΡΧΑΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ ?????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΛΕΞΗ **AVATAR** ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ/ΤΗΝ Pyros ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

locus
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 02:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhspera,eimai kainourios sthn parea kai epd proseksa tn suzhthsh tha ithela n s pw kai egw tn gnwmh m logo kapoias gnwshs pou exw panw st thema....o logos ths dhmiourgias kapoiwn mystikwn etairiwn einai kathara gia thn apokthsh opadwn,den pauei omws n einai k o monadikos stoxos..pisw ap auta t pragmata kruvontai kai alla polla ta opoia den m epitrepontai n anaferw...kalo pantws einai n mn t polu skalizete...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2010, 10:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε locus καλωσόρισες στο Esoterica και καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου.

Απλά μια παράκληση...
Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να διαβάζονται ευκολότερα οι δημοσιεύσεις σου.

Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy