ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 To παράδοξο του Fermi (περί εξωγήινων πολιτισμών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 12:05:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
...το παράδοξο του Fermi. Aπό τη στιγμή που οι πιθανότητες να έχει αναπτυχθεί εκεί έξω υψηλή νοημοσύνη είναι εξαιρετικά υψηλές (για αρκετούς επιστήμονες νομίζω η πιθανότητα αυτή τείνει στη βεβαιότητα) ...
Από καθαρά επιστημονική άποψη η "βεβαιότητα" που αναφέρεις είναι στην ουσία αντιεπιστημονική αφού πρόκειται για προβολή επιθυμίας, που το "παράδοξο" επιδιώκει να κουκουλώσει, ίσως.
Πρακτικά ενώ "οι πιθανότητες να έχει αναπτυχθεί εκεί έξω υψηλή νοημοσύνη" υπάρχουν δεν είναι καθόλου "εξαιρετικά υψηλές" - αντικειμενικά δεν έχουμε ιδέα πόσες είναι (ποσοτικά) γιατί η εξίσωση στην οποία βασίζονται δίνει αύθαίρετα τιμές σε άγνωστες μεταβλητές.
Ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα είναι σίγουρα 1 και ίσως και >1. Από εκεί και πέρα όποια βεβαιότητα δεν βασίζεται σε απτά μετρήσιμα δεδομένα αλλά και πιθανολογίες.


...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 14:19:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πρακτικά ενώ "οι πιθανότητες να έχει αναπτυχθεί εκεί έξω υψηλή νοημοσύνη" υπάρχουν δεν είναι καθόλου "εξαιρετικά υψηλές" - αντικειμενικά δεν έχουμε ιδέα πόσες είναι (ποσοτικά) γιατί η εξίσωση στην οποία βασίζονται δίνει αύθαίρετα τιμές σε άγνωστες μεταβλητές.
Ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα είναι σίγουρα 1 και ίσως και >1. Από εκεί και πέρα όποια βεβαιότητα δεν βασίζεται σε απτά μετρήσιμα δεδομένα αλλά και πιθανολογίες.

Αληθές.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 14:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
AitheroVamon
Πότε δεν είναι ότι φαίνεται.
μπορεί τον συγγραφέα να τον ενημέρωσε ο μπατζανάκης αδερφός Ρώσος για κατι που ανακάλυψαν πριν μήνες, αλλα αυτά είναι γνωστά πολλά χρόνια,
η "απάτη" της οπτικής γωνίας

Ανδρέα την πάτησα σαν μαθητούδι. Με ξεγέλασε βλέπεις η φωτογραφία από τον μονόλιθο του Baalbek η οποία είναι ίσως η μόνη αυθεντική, γιατί μετά απ' αυτό αμφβάλλω για τις υπόλοιπες. Πάντως μεγάλη η βλακεία τους να κάνουν κάτι τέτοιο, γιατί κατ αυτόν τον τρόπο η σελίδα τους χάνει την αξιοπιστία της, και τίθενται εν αμφιβόλω και τα υπόλοιπα δημοσιεύματά τους.
quote:
AitheroVamon
Κι εδώ μια επιστημονική εξήγηση

Η επιστημονική εξήγηση μου φαίνεται πιο αναξιόπιστη.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 16:12:52  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό είναι από το Μπάαλμπεκ:

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 17:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

panpam, στο γαλαξία μας υπάρχουν εκατομμύρια ηλιακά συστήματα σαν το δικό μας, επίσης υπάρχουν εκατομμύρια γαλαξίες στο σύμπαν μας, και επίσης φυσικοί όπως ο Νανόπουλος καταλήγουν ότι μάλλον υπάρχουν και εκατομμύρια σύμπαντα σαν το δικό μας (έχει εισάγει και τον ωραίο όρο Multiverse (πολύ-σύμπαν) αντί για Universe).

Αυτό που είπα δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κανείς, είπα ότι η πιθανότητα να έχει αναπτυχθεί υψηλή νοημοσύνη εκεί έξω είναι εξαιρετικά υψηλή (και για αρκετούς ή έστω κάποιους επιστήμονες αυτό είναι σχεδόν βέβαιο).

Οι επιστήμονες βέβαια είναι και αυτοί άνθρωποι -και όχι ψυχρές μηχανές υπολογισμού πιθανοτήτων- ο καθένας λοιπόν κάνει τις δικές του εικασίες και έχει τις δικές του γνώμες, ωστόσο είναι γεγονός ότι είναι θα είναι σχεδόν απίστευτο το να μην έχει προ πολλού αναπτυχθεί υψηλή νοημοσύνη εκεί έξω. Απλά εσύ πρεσβεύεις τα γνωστά θεολογικά περί του Ανθρώπου ως το κέντρο του σύμπαντος γιαυτό αμφισβητείς την παραπάνω άποψη (και δικαίωμά σου φυσικά).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 17:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Για να μην ξεχνιόμαστε, το μέλος ‘Νικόμαχος’ θεωρώ ότι εξέλαβε το μήνυμά μου. Το μέλος ‘Dsm’ επιμένει να σφυρίζει τάχα αδιάφορα γύρω από αυτά που είπα, και μάλλον δεν έχει καταλάβει ότι είναι πλέον ανεπιθύμητο να γράφει στο θέμα που άνοιξα, εκτός κι αν αποφασίσει να κάνει μία παντελονάτη τοποθέτηση σχετικά με την ερειστική μαλακία που έγραψε. Εντάξει δε του βγήκε η επίθεση (πη΄γε να το παίξει αλά kost με Κηφέα) αλλά αν νομίζει ότι θα εκτοξεύει μπαρούφες και μετά θα κρύβεται είναι γελασμένο. Αυτός δηλαδή που ξεκινάει ένα θέμα επί προσωπικού και δεν το τελειώνει δεν είναι ούτε υπεράνω ούτε πριμαντόνα, είναι απλά αναξιοπρεπής. Και όσο επιμένει να μην απαντάει θα συνεχίζει να τα ακούει...

Zητώ συγγνώμη από μέλη όπως ο Heretic, o Sesostris kai o Aitherovamon, αλλά το θέμα αυτό δεν πρόκειται να προχωρήσει ομαλά εάν δεν ξεκαθαριστεί αυτό που λέω. Διότι το θέμα αυτό θα κινηθεί με συγκεκριμένους κανόνες όσον αφορά το ύφος (ασχέτως δηλαδή αν κλειδωθεί αύριο ή αν κρατήσει δυο-τρεις μήνες η συζήτηση θα είναι σοβαρή και πολιτισμένη) και όποιος δεν μπορεί να γράψει σοβαρά και πολιτισμένα είτε θα αναγνωρίζει το φάουλ του είτε θα φεύγει. Χρόνο έχουμε λοιπόν πολύ να συζητήσουμε, και αν κάποιος έχει αρχίσει να ενοχλείται μπορεί να ανοίξει καινούριο θέμα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 18:16:54  Εμφάνιση Προφίλ
Kost

Προφανώς επιμένεις να βρίσκεσαι στην καρακοσμάρα σου. Σταμάτησα να μιλάω για τις παπαριές που έγραψες περί Πλάτωνα, επειδή το ζήτησαν οι υπόλοιποι. Πήρες όμως καλές απαντήσεις, τόσο από τον Αίολο, όσο και από τον Αιρετικό.

Αν έπρεπε ντε και καλά να συνεχίσω το καφριλίκι που διέπραξες σε σχέση με τους φιλόσοφους, θα σου έλεγα πολύ απλά, πως δεν κάθισες να διαβάσεις τα προηγούμενα και τα επόμενα από τις αναφορές που έκανες σε ξένα δοκίμια. Τόσο απλά, τόσο πρόχειρα, τόσο ημιμαθώς.

Τώρα στα περί παντελονάτων και λοιπών προκλητικών, τάχα μου, θα σε παίρνει να μιλάς, όταν και αν βάλεις κι εσύ το ονοματάκι σου στο προφίλ σου. Μέχρι τότε, δεν είσαι τίποτα άλλο από ένας ακόμα Χρίστος Ελ, που χτυπιέται από εδώ κι από εκεί.

Είσαι μάλιστα τόσο Χρίστος Ελ, που απαιτείς να καθορίζεις το ποιός θα συμμετέχει στο θέμα σου και ποιός όχι, καθώς και τις προϋποθέσεις υπό τις οποίες αυτό μπορεί να συμβεί.

Να πω την αλήθεια, ήλπιζα πως κατανόησες την αυθαιρεσία που διέπραξες, αλλά προφανώς έκανα λάθος. Είσαι μάλιστα τόσο αχαμπάριαστος -αμόρφωτος, γαρ-, που ζητάς και τα ρέστα.

Όλα τα φανταζόμουν για τον Χρίστο Ελ, αλλά πως θα δημιουργούσε και σχολή, με ξεπέρασε εντελώς...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 20:30:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost
Zητώ συγγνώμη από μέλη όπως ο Heretic, o Sesostris kai o Aitherovamon, αλλά το θέμα αυτό δεν πρόκειται να προχωρήσει ομαλά εάν δεν ξεκαθαριστεί αυτό που λέω.

Και λες παπαριές.Στο τετράγωνο και όλο μαζί στον κύβο.
Είσαι κλασσικό παράδειγμα ημιμάθειας.Ισως φταίει η παιδεία που έλαβες στα σκασιαρχεία. όταν οι άλλοι μάθαιναν.

Πολύ επιτυχής η απορία του DSM.
Σαν να άνοιξε σχολή ο Χριστος-Ελ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 21:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

1) Στο έχω ξαναπεί, Κώστα Γραβάνη με λένε, και το επίπεδο και την ποιότητά μου την γνωρίζουν διά ζώσης πολλές δεκάδες ανθρώπων (μεταξύ των οποίων και η διαχειρίστρια αυτού του φόρουμ). Και για πολλοστή φορά γκρινιάζεις από ανασφάλεια επειδή γράφεις επώνυμα λες και σε ανάγκασε κανείς να βγάλεις την ταυτότητα…χεστήκαμε όμως πώς σε λένε, χεστήκαμε αν είσαι ψηλός-κοντός, όμορφος-άσχημος, πετυχημένος-λούζερ, δεκάρα δε δίνουμε ποιος είσαι…ο καθένας φτιάχνει ό,τι περσόνα θέλει εδώ μέσα ωστόσο οφείλει να είναι σοβαρός και να σέβεται στοιχειωδώς τους υπολοίπους.

2) Στη χάρισα τις πρώτες φορές λόγω αυτής της ευγένειας που κουβαλάω. Είσαι ο μοναδικός εδώ μέσα που μου είπε ότι την έπεσα άδικα στον Κηφέα (και πρέπει κάποιος ή να υστερεί νοητικά ή να είναι εντελώς εμπαθής απέναντί μου για να μου πει κάτι τέτοιο). Μου καταλόγισες ότι την έπεσα στον Αμεινία ενώ αυτό ουδέποτε συνέβη. Μετά σου βγήκαν κάτι κομπλεξικά ότι ‘δεν προσφέρω τίποτα απολύτως στο φόρουμ’ και σιγά μην έμπαινα στη διαδικασία να σου εξηγήσω ότι τη δική μου συνεισφορά σε ποιότητα και ποσότητα ελάχιστοι την έχουν. Και παρά ταύτα σου απαντούσα ευγενικά χωρίς παρεκτροπές.
Αλλά αποφασίζεις γελοίε να το χοντρύνεις κι άλλο και να μου πεις ότι χρησιμοποιώ φαιδρές τακτικές όπως μέλη που κατηγόρησα (Κηφέας) και ότι έχω βαθιά μεσάνυχτα για τους συγγραφείς που αναφέρω (κάτι που δεν μου έχουν πει μέλη πιο εμπαθή ακόμα κι από σένα) και λες και η συζήτηση μάς αφορούσε το έργο τους καθαυτό και όχι τις κατηγορίες εναντίον του!!

Και ακόμα κι εκεί αποφασίζω να σου δώσω άλλη μία ευκαιρία είτε να στηρίξεις καλύτερα τα όσα μου καταλογίζεις είτε να το σώσεις με κάποια ατάκα. Και εσύ σφυρίζεις αδιάφορα και τώρα χώνεις. Οι δε Αίολος και Heretic σε καμία περίπτωση δεν συμφώνησαν με όσα έγραψες, και αν όντως συμφωνούν να το πουν τώρα επί τόπου. Αυτό λοιπόν που είπα γελοίε ήταν η άγνωστη στον περισσότερο κόσμο αναφορά αρχαίων (του Διογένη και του Νεάνθη για την ακρίβεια) περί εκδίωξης Πλάτωνα-Εμπεδοκλή από τον κύκλο των Πυθαγορείων, η οποία κατηγορία όπως ανέφερα παραδίδεται πως ήταν αυτή της λογοκλοπής (την οποία βάσει δικής μου μελέτης θεωρώ έγκυρη ως κατηγορία) και την οποία εγώ συνδέω και με τη φειδωλότητα έως και μυστικότητα που χαρακτήριζε την Πυθαγόρεια παράδοση (απόσο ξέρουμε ήταν ως επί το πλείστον προφορική).

Οι δε πηγές που παρέθεσα κακοπροαίρετε μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΑΡΗΓΑΓΑ ΤΥΦΛΟΣΟΥΡΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΕΣ ΩΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΚΛΟΠΗ.

ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΕΩ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ‘ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΗΓΕΣ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΕΚΛΕΒΕ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥΣ’ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΥΡΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΦΕΡΕ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΦΕΡΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ!!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ

Και αντί μετά από όλα αυτά να πεις "οκ, πάσο, ο kost ξέρει για τί πράγμα μιλάει και δεν αυθαιρετεί με δικές του επινοήσεις, ούτε φυσικά αντιγράφει κάποιους άλλους παρουσιάζοντάς τα ως δικά του, όπως έκανε ο άλλος" επιμένεις να μιλάς για ‘καφριλίκια’ και ‘αυθαιρεσίες’;;; ρε είσαι με τα καλά σου;;;; που θα μας σηκώσεις το δάχτυλο ενώ δεν έχεις πάρει χαμπάρι για τί θέμα μιλάμε;; κι όχι τίποτα άλλο νόμιζα τόσο καιρό ότι είσαι λιγότερο φαιδρός σε σχέση με τον άλλο αλλά τελικά μια απ'τα ίδια
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 22:37:59  Εμφάνιση Προφίλ
Kost
quote:
Στο έχω ξαναπεί, Κώστα Γραβάνη με λένε, και το επίπεδο και την ποιότητά μου την γνωρίζουν διά ζώσης πολλές δεκάδες ανθρώπων (μεταξύ των οποίων και η διαχειρίστρια αυτού του φόρουμ). Και για πολλοστή φορά γκρινιάζεις από ανασφάλεια επειδή γράφεις επώνυμα λες και σε ανάγκασε κανείς να βγάλεις την ταυτότητα…χεστήκαμε όμως πώς σε λένε, χεστήκαμε αν είσαι ψηλός-κοντός, όμορφος-άσχημος, πετυχημένος-λούζερ, δεκάρα δε δίνουμε ποιος είσαι…ο καθένας φτιάχνει ό,τι περσόνα θέλει εδώ μέσα ωστόσο οφείλει να είναι σοβαρός και να σέβεται στοιχειωδώς τους υπολοίπους.

Αφού λοιπόν σε γνωρίζουν τόσοι πολλοί και τόσο καλά, κι αφού σου αναγνωρίζουν αυτή την ποιότητα που περιγράφεις, δεν πας καλλίτερα για βουλευτής? Να κρατάμε σταθερό και το επίπεδο της βουλής μας, δηλαδή.
Τώρα, αυτό με το να ανακοινώνεις δημόσια πως χέστηκες, πώς ακριβώς το κόβεις?

quote:
Στη χάρισα τις πρώτες φορές λόγω αυτής της ευγένειας που κουβαλάω. Είσαι ο μοναδικός εδώ μέσα που μου είπε ότι την έπεσα άδικα στον Κηφέα (και πρέπει κάποιος ή να υστερεί νοητικά ή να είναι εντελώς εμπαθής απέναντί μου για να μου πει κάτι τέτοιο). Μου καταλόγισες ότι την έπεσα στον Αμεινία ενώ αυτό ουδέποτε συνέβη. Μετά σου βγήκαν κάτι κομπλεξικά ότι ‘δεν προσφέρω τίποτα απολύτως στο φόρουμ’ και σιγά μην έμπαινα στη διαδικασία να σου εξηγήσω ότι τη δική μου συνεισφορά σε ποιότητα και ποσότητα ελάχιστοι την έχουν. Και παρά ταύτα σου απαντούσα ευγενικά χωρίς παρεκτροπές.

Με αυτό που ‘μου τη χάρισες πολλές φορές λόγω αυτής της ευγένειας που κουβαλάς’, μου θύμησες κάτι wannabe μοντέλες, όταν λένε πως το βασικό τους ελάττωμα είναι η φυσική τους και χωρίς όρια καλοσύνη και ευγένεια. Μπορεί να μην κάνεις για συζητήσεις περί των προσωκρατικών ή του Πλάτωνα, ίσως όμως και να έχεις κάποιες πιθανότητες στο μόντελινγκ. Δεν έχω άποψη.
Όσον αφορά στην ποιότητα και την ποσότητα της συνεισφορά σου στο forum, πιάσε μου κι εμένα κάνα δυο κιλά απ’ το καλό, έτσι, να έχω καβάντζα.

Δεν ξέρω πώς την έχεις δει, ούτε και γιατί την ώρα που υπερασπίζεσαι το δικαίωμα διαφόρων τρολλ να τρολλάρουν, την πέφτεις με τον πλέον συμπλεγματικό τρόπο σε μέλη σαν τον Κηφέα και τον Αμεινία.

Είναι προφανές, πως δεν καταλαβαίνεις πόσο άσχημα την έπεσες στον Κηφέα. Στην τελική, απλώς τον οδήγησες στην αποχή. Ίσως χρειαζόσουν περισσότερο χώρο για τους Χρίστους Ελ αυτού του forum. Τα δε περί εμπάθειας, αν και πλέον είναι σωστά, καθόλου σαν τέτοια δεν ξεκίνησαν. Πιθανώς κατάλαβες τη χοντρομαλακία σου, και είπες να βγεις παγανιά γενικώς. Από εκεί και πέρα ήταν μάλλον αναμενόμενη η αντίδρασή μου.

Δεν έχω, ούτε είχα πρόθεση να υπερασπιστώ τον Κηφέα ή τον Αμεινία, αλλά αν δεν καταλαβαίνεις πως, ο τρόπος σου είναι εντελώς συμπλεγματικός και αλλοπρόσαλλος, τότε δεν έχουν νόημα και πολλές κουβέντες που ανταλλάσσουμε.

quote:
Αλλά αποφασίζεις γελοίε να το χοντρύνεις κι άλλο και να μου πεις ότι χρησιμοποιώ φαιδρές τακτικές όπως μέλη που κατηγόρησα (Κηφέας) και ότι έχω βαθιά μεσάνυχτα για τους συγγραφείς που αναφέρω (κάτι που δεν μου έχουν πει μέλη πιο εμπαθή ακόμα κι από σένα) και λες και η συζήτηση μάς αφορούσε το έργο τους καθαυτό και όχι τις κατηγορίες εναντίον του!!

Ακόμα κι αν μιλούσα με κύριο γνώμονα την εμπάθεια, ή κι αν ήταν ακριβώς αντίθετη η αντιμετώπισή μου, το γεγονός πως είσαι άσχετος, και δεν κάνεις καν τον κόπο να διαβάσεις ολόκληρα τα κείμενα τα οποία χρησιμοποιείς σαν παραπομπές, παραμένει ως έχει. Και πρόσεξε, δεν λέω να έχεις διαβάσει ολόκληρα τα δοκίμια που παρέθεσες, αλλά έστω μια σελίδα μπρος και μια πίσω. Αρπακολατζής δηλαδή, ή μάλλον, γελοίος, όπως λες κι εσύ.
quote:
Και ακόμα κι εκεί αποφασίζω να σου δώσω άλλη μία ευκαιρία είτε να στηρίξεις καλύτερα τα όσα μου καταλογίζεις είτε να το σώσεις με κάποια ατάκα. Και εσύ σφυρίζεις αδιάφορα και τώρα χώνεις. Οι δε Αίολος και Heretic σε καμία περίπτωση δεν συμφώνησαν με όσα έγραψες, και αν όντως συμφωνούν να το πουν τώρα επί τόπου. Αυτό λοιπόν που είπα γελοίε ήταν η άγνωστη στον περισσότερο κόσμο αναφορά αρχαίων (του Διογένη και του Νεάνθη για την ακρίβεια) περί εκδίωξης Πλάτωνα-Εμπεδοκλή από τον κύκλο των Πυθαγορείων, η οποία κατηγορία όπως ανέφερα παραδίδεται πως ήταν αυτή της λογοκλοπής (την οποία βάσει δικής μου μελέτης θεωρώ έγκυρη ως κατηγορία) και την οποία εγώ συνδέω και με τη φειδωλότητα έως και μυστικότητα που χαρακτήριζε την Πυθαγόρεια παράδοση (απόσο ξέρουμε ήταν ως επί το πλείστον προφορική).

Κοίταξε τώρα, γιατί χάνεις μόνος σου τη μπάλα. Εσύ δεν αποφασίζεις τίποτα. Ίσως λίγο την τύφλα σου, αλλά μεχρις εκεί. Οι υπόλοιποι ζήτησαν να σταματήσει εκεί η κουβέντα. Ο μόνος λόγος που στα έχωσα σήμερα, ήταν που ήρθες να τσαμπουκαλευτείς εκνέου.
quote:
Οι δε πηγές που παρέθεσα κακοπροαίρετε μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΑΡΗΓΑΓΑ ΤΥΦΛΟΣΟΥΡΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΕΣ ΩΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΚΛΟΠΗ.

ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΕΩ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ‘ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΗΓΕΣ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΕΚΛΕΒΕ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥΣ’ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΥΡΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΦΕΡΕ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΦΕΡΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ!!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ



Το σχολίασα παραπάνω. Τις πηγές σου δεν τις διάβασες ούτε εσύ ο ίδιος πριν τις φέρεις. Γκουκλάρισμα έκανες, και μάλιστα τσαπατσούλικο. Πως το λένε, πιάστηκες με τα βρακιά κατεβασμένα, ένα πράμα...
quote:
Και αντί μετά από όλα αυτά να πεις "οκ, πάσο, ο kost ξέρει για τί πράγμα μιλάει και δεν αυθαιρετεί με δικές του επινοήσεις, ούτε φυσικά αντιγράφει κάποιους άλλους παρουσιάζοντάς τα ως δικά του, όπως έκανε ο άλλος" επιμένεις να μιλάς για ‘καφριλίκια’ και ‘αυθαιρεσίες’;;; ρε είσαι με τα καλά σου;;;; που θα μας σηκώσεις το δάχτυλο ενώ δεν έχεις πάρει χαμπάρι για τί θέμα μιλάμε;; κι όχι τίποτα άλλο νόμιζα τόσο καιρό ότι είσαι λιγότερο φαιδρός σε σχέση με τον άλλο αλλά τελικά μια απ'τα ίδια

Μα, πώς θα μπορούσα να πω οκ στις παπάτζες που γράφεις? Και για να είμαστε σωστοί, δεν είπα πως αντιγράφεις κανέναν. Αφενός θεωρώ πως θα είχες δυσκολίες σε αυτό -όπως αποδείχτηκε με τις παραπομπές σου-, αφετέρου είναι προφανές πως έχεις έφεση στο να γράφεις τις δικές σου, τις εντελώς προσωπικές σου παπάτζες.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 22:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Αίολε, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, τον 'κώδικα του Kennedy' που είπες τον είχα αναφέρει αρκετές φορές (με παραπομπές, λινκς κτλ.) και είχα αναλύσει πάνω σ'αυτόν ώστε να γνωστοποιήσω την πολύ σημαντική αυτή έρευνα που έκανε.

Και πάλι συγγνώμη στα υπόλοιπα μέλη για αυτό που λούζεστε...η συγγνώμη μου δεν είναι προσποιητή, την εννοώ, δεν μου αρέσει καθόλου ούτε εγώ να ξεπέφτω σε τέτοιες αντιπαλότητες ούτε εσείς να το υφίσταστε όλο αυτό...υπάρχουν όμως συγκεκριμένα όρια σε κάποια πράγματα, και όταν κάποιος τα περνάει απέναντί μου εκεί πλέον οι ευγένειες και οι πολιτισμένες συζητήσεις τελειώνουν...

το μόνο στο οποίο έχουν δίκιο οι από πάνω είναι το θέμα αυτό μπορεί να το άνοιξα αλλά δεν μου ανήκει...ούτε έχω το δικαίμωα να παίξω το ρόλο του πορτιέρη...όταν λοιπόν κοπάσει όλο αυτό τότε προφανώς και μπορεί ο οποιοσδήποτε ανεξαιρέτως να γράψει, ωστόσο η έκκληση για αλληλοσεβασμό στα γραφόμενα ισχύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 22:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Το σχολίασα παραπάνω. Τις πηγές σου δεν τις διάβασες ούτε εσύ ο ίδιος πριν τις φέρεις. Γκουκλάρισμα έκανες, και μάλιστα τσαπατσούλικο. Πως το λένε, πιάστηκες με τα βρακιά κατεβασμένα, ένα πράμα...

Εννοείται και δεν τις είχα διαβάσει όλες αυτές τις πηγές!!! Τώρα την Αμερική ανακάλυψες;;; Αυτά είναι τα επιχειρήματά σου;; Κοίτα να δεις που ο βλάκας σε θεωρούσα κι έξυπνο;; ρε δεν είμαστε με τα καλά μας...είπα εγώ ποτέ ότι διάβασα όλα αυτά τα βιβλία;;; ENNOEITAI όμως πως θυμόμουνα και ήξερα από παλιές αναγνώσεις και σχόλια ότι η κατηγορία υφίσταντο, και μάλιστα εγώ ο ίδιος όταν μελετούσα τον Όμηρο και τον Πλάτωνα είχα διακρίνει έντονες ομοιότητες στα έργα τους. Δηλαδή λίγο να έχει μελετήσει κάποιος τον Πλάτωνα (ελάχιστα θα έλεγα) γνωρίζει ότι ήταν ο πιο "πολυσυλλεκτικός" συγγραφέας της αρχαιότητας, όπως ανέφερα (και αντιγραφέας για κάποιου άλλους). Αυτοί οι άλλοι όμως που τον κατηγορούσαν στεκόντουσαν σε κάποια φαουλ που όντως είχε κάνει χωρίς να εξετάζουν δίκαια το έργο του, φαίνεται λοιπόν κάποιοι από αυτούς να υποκινούνταν από φθόνο. Διότι προφανώς μιλάμε για φιλοσόφους πολύ υποδεέστερους του Πλάτωνα.

Στα περί Χρίστου Ελ, μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι εγώ ήμουν αυτός που δημιούργησε το 'κλίμα' ώστε να διαγραφεί...αλλά θα μου πεις εντάξει αυτά θέλουν και λίγο πιο υψηλές συχνότητες για να τα πιάσει κανείς...όχι ότι 'έστησα' τίποτα περίεργο, αγανάκτησηα ειλικρινά όταν έκανα φόκους στην ατελείωτη κατάχρηση και το τρολάρισμα, ωστόσο εκούσια δημιούργησα θέμα ώστε να τον αναγκάσω να απρεκτραπεί και να τη φάει...διότι εγώ αγαπητέ μου τα τρολ, τους κακόβουλους και τους καταχρηστικούς δεν τους γουστάρω, σε αντίθεση μ'εσάς που χρειάζεστε οπωσδήποτε Σκυλόσοφους δίπλα σας για να τους βρίζετε και να φαίνεστε ανώτεροι και γνωστικοί.


Τα του Κηφέα τα έχω αναλύσει, στενοχωρήθηκα ειλικρινά με τον τρόπο της αποχώρησής του, ωστόσο όποιος έχει να μου καταλογήσει το παραμικρό ας έρθει στο θέμα 'Ολογραφικό Σύμπαν' να τα συζητήσουμε, όποιος έχει να μού προσάψει το παραμικρό ας έρθει από εκεί να τα βάλουμε κάτω...θα χάσω υπερπολύτιμο χρόνο αλλά ας πάει το παλιάμπελο, από το να αιωρούνται ακόμα διάφορα καλύτερα ας έρθει κάποιος εκεί να με ρωτήσει ευθέως και θα του τα εξηγήσω ακόμα πιο αναλυτική. Τον Κηφέα δεν τον ξέρω προσωπικά, πιθανόν αυτή τη στιγμή να μου ρίχνει και κατάρες (ποιός ξέρει) ωστόσο ξέρει πολύ καλά ότι αυτό που έκανε ήταν ανέντιμο και κοροιδίστικο. Και θα πω για πολλοστή φορά ότι έχει πάντα το περιθώριο να επιστρέψει παραδεχόμενος κάποια πράγματα (έστω κάποια) και εφόσον το κάνει τότε όποιος του την πέσει θα έχει να κάνει μαζί μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 22:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
Έλα ρε,έκανε τέτοιο πράγμα;
Μα τον Αμεινια,το καλύτερο ψευτρόνι και δεν προσέτρεξες,πότε έγινε αυτό.
Εμένανε τον Νικομάχο μη μου στερήσετε και οτι θέτε κάντε!😎🙈🙉🙊

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
[quote] εγώ ήμουν αυτός που δημιούργησε το 'κλίμα' ώστε να διαγραφεί[quote]💩
👏👏👏

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:03:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εννοείται και δεν τις είχα διαβάσει όλες αυτές τις πηγές!!! Τώρα την Αμερική ανακάλυψες;;; Αυτά είναι τα επιχειρήματά σου;; Κοίτα να δεις που ο βλάκας σε θεωρούσα κι έξυπνο;; ρε δεν είμαστε με τα καλά μας...είπα εγώ ποτέ ότι διάβασα όλα αυτά τα βιβλία;;;

Αφού τα γράφεις μόνος. Τί να λέμε τώρα...
Αν και όπως σου είπα, θα μπορούσες να διαβάσεις κάνα δυο σελίδες μπρος-πίσω. Αντί αυτού, αρπακόλιαζμα.
quote:

Στα περί Χρίστου Ελ, μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι εγώ ήμουν αυτός που δημιούργησε το 'κλίμα' ώστε να διαγραφεί...αλλά θα μου πεις εντάξει αυτά θέλουν και λίγο πιο υψηλές συχνότητες για να τα πιάσει κανείς...όχι ότι 'έστησα' τίποτα περίεργο, αγανάκτησηα ειλικρινά όταν έκανα φόκους στην ατελείωτη κατάχρηση και το τρολάρισμα, ωστόσο εκούσια δημιούργησα θέμα ώστε να τον αναγκάσω να απρεκτραπεί και να τη φάει...διότι εγώ αγαπητέ μου τα τρολ, τους κακόβουλους και τους καταχρηστικούς δεν τους γουστάρω, σε αντίθεση μ'εσάς που χρειάζεστε οπωσδήποτε Σκυλόσοφους δίπλα σας για να τους βρίζετε και να φαίνεστε ανώτεροι και γνωστικοί.


Με αρέζεις...
quote:
Τον Κηφέα δεν τον ξέρω προσωπικά, πιθανόν αυτή τη στιγμή να μου ρίχνει και κατάρες (ποιός ξέρει) ωστόσο ξέρει πολύ καλά ότι αυτό που έκανε ήταν ανέντιμο και κοροιδίστικο. Και θα πω για πολλοστή φορά ότι έχει πάντα το περιθώριο να επιστρέψει παραδεχόμενος κάποια πράγματα (έστω κάποια) και εφόσον το κάνει τότε όποιος του την πέσει θα έχει να κάνει μαζί μου


Έ, αφού του δίνεις κι ένα περιθώριο...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:09:58  Εμφάνιση Προφίλ
Osmosis
quote:
Έλα ρε,έκανε τέτοιο πράγμα;
Μα τον Αμεινια,το καλύτερο ψευτρόνι και δεν προσέτρεξες,πότε έγινε αυτό.
Εμένανε τον Νικομάχο μη μου στερήσετε και οτι θέτε κάντε!

Άκου κούκλε. Εσύ δεν είσαι, που πριν δύο χρόνια έγραφες με δύο λογαριασμούς? Ένας το Zalmoxis κι ένας το Osmosis?

Εσύ δεν είσαι, βρε μέγιστε, που όταν ο Αμεινίας σε έκανε ρόμπα για μια αναφορά σου σε τρίτο blog -προφανώς δικό σου-, μπήκες κι άλλαξες το blog?

Και μετά από αυτά, εσύ δεν είσαι που εξαφανίστηκες για δύο χρόνια, μπας και ξεχαστεί το ξεφτιλίκι σου?

Έλα μωρό μου, πες μας κι άλλα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:29:55  Εμφάνιση Προφίλ
Τώρα θα με αναγκάσετε να κάνω αυτό που έκανε και ο Χατζηνικολάου προχτέςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
Μονάχα μην τους διαγράψεις, γιατί μετά μόνο εμένα θα έχεις να γράφω. Ούτε στους χειρότερους εφιάλτες σου δηλ...

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:46:09  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα, ως συντονιστής μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα. Από τη στιγμή όμως, που μπορείς και παρακολουθείς τον Χατζηνικολάου, μάλλον μπορείς να κάνεις τα πάντα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:49:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τώρα θα με αναγκάσετε να κάνω αυτό που έκανε και ο Χατζηνικολάου προχτές

Πυγμή!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:

Osmosis
quote:
Έλα ρε,έκανε τέτοιο πράγμα;
Μα τον Αμεινια,το καλύτερο ψευτρόνι και δεν προσέτρεξες,πότε έγινε αυτό.
Εμένανε τον Νικομάχο μη μου στερήσετε και οτι θέτε κάντε!

Άκου κούκλε. Εσύ δεν είσαι, που πριν δύο χρόνια έγραφες με δύο λογαριασμούς? Ένας το Zalmoxis κι ένας το Osmosis?

Εσύ δεν είσαι, βρε μέγιστε, που όταν ο Αμεινίας σε έκανε ρόμπα για μια αναφορά σου σε τρίτο blog -προφανώς δικό σου-, μπήκες κι άλλαξες το blog?

Και μετά από αυτά, εσύ δεν είσαι που εξαφανίστηκες για δύο χρόνια, μπας και ξεχαστεί το ξεφτιλίκι σου?

Έλα μωρό μου, πες μας κι άλλα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Είσαι κόπανος,θες και άλλο.Όλο το βράδυ μπορώ να σε βρίζω!Ανυπόστατε,ξου ρε!💩💩💩Κουράδομηχανή. Φέρε το λινκ που έγινε αυτό μωρή!!!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2015, 23:56:43  Εμφάνιση Προφίλ
Osmosis

Εκτελείς διατεταγμένη υπηρεσία μήπως?
Οσα σου προσάπτει ο DSM, είναι αληθινά και έλαβαν χώρα.Δεν ξέρω αν θα μπει στον κόπο να σου βρεί τα λινκ, αλλά δεν χρειάζονται.Είμαι αυτόπτης μάρτυς των γεγονότων εκείνης της περιόδου, όπως και αρκετά άλλα μέλη του φόρουμ.Οπότε όσο και να βρίζεις, τόσο επιβεβαιώνεις την ενοχή σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
amalia, εγώ δεν έκανα τίποτα αυτήν την φορά, εντάξει;

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:06:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

amalia, εγώ δεν έκανα τίποτα αυτήν την φορά, εντάξει;

"enlighted mind sees the endless emptiness"


Σαν Ζιπ όχι!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:09:25  Εμφάνιση Προφίλ
Γατάκια και τα δυο...
δεν αντιληφθήκατε το χιούμορ.


Zip
Οι διαγραφές δεν είναι το δυνατό μου σημείο, δεν το γνωρίζεις γιατί απέχεις καιρό (λόγω διαγραφής)
απλά σε ενημερώνω...

DSM
α)"Συντονιστής" παρακαλώ, θα με υποχρεώσεις
β) Μα αν δεν έβλεπα, πως θα καταλάβαινα τι έκανε προχτές το βράδυ που ανακινούσε το καυτό θέμα των ημερών;
Μάλιστα το είχα διατυπώσει σε σχόλιο μου απο την πρώτη στιγμή που έθεσε την ερώτηση, αλλα έπρεπε να περάσουν 2 μέρες για να το καταλάβει το popolo....
αλλα τώρα, πάει πέρασε, οπως πέρασε και το ξεπούλημα των αεροδρομίων, οι συνταξιοδοτικές ρυθμίσεις, οι δεκάδες χιλιάδες πρόσφυγες και μη στα ελληνικά νησιά ("Λέσβο,Μυτιλήνη και άλλα" που λέει και το αρχηγόπουλο) κτλ κτλ...


edit:
λάθος μου ΝΙΚΟΜΑΧΕ, ο DSM ορθά το έγραψε, απλά καμιά φορά τα μάτια βλέπουν ότι θέλουν (και δεν είναι ευσεβείς πόθοι... zip)

Edited by - AitheroVamon on 06/11/2015 00:26:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:12:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αιθηρ
DSM
α)"Συντονιστής" παρακαλώ, θα με υποχρεώσεις

Ωωχ!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:24:21  Εμφάνιση Προφίλ
Τί έγινε ρε παιδιά? Πρόλαβα και το διόρθωσα, πριν το δει ο Αιθέρας. Τί άλλο θέλετε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:26:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τί έγινε ρε παιδιά? Πρόλαβα και το διόρθωσα, πριν το δει ο Αιθέρας. Τί άλλο θέλετε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ολα ΟΚ, αλλά θα τον κάνεις να...ψάχνεται τι διόρθωσες!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
Aitherovamon, είσαι σίγουρος ότι απέχω καιρό;

...αρχίζει το ματς...

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2015, 00:31:13  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα
quote:
edit:
λάθος μου ΝΙΚΟΜΑΧΕ, ο DSM ορθά το έγραψε, απλά καμιά φορά τα μάτια βλέπουν ότι θέλουν (και δεν είναι ευσεβείς πόθοι... zip)

Δεν ήταν λάθος σου. Απλά, είδες που είχα γράψει διαχειριστής, αλλά μέχρι να γράψεις την απάντησή σου, πρόλαβα κι άλλαξα τον όρο. Δεν φαίνεται δικό μου edit, γιατί πρόλαβα να διαγράψω ολόκληρο το post μου, και να το ξαναποστάρω διορθωμένο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy