ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 28 Φλεβάρη με 25 Μάρτη του 2016:Οι 27 μέρες του Τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 14:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον,αυτα που θα διαβασετε παρακατω,αποτελουν ενα σεναριο που αν επαληθευτει πιασαμε το ΤΖΑΚ-ΠΟΤ!Μας μεινανε μονο 49 μερες ΕΙΡΗΝΗΣ για τον πλανητη γη.Η 28η Φλεβαρη 2016,αποτελει την ημερομηνια εκεινη που θα αλλαξει τον κοσμο οπως τον ξερουμε (και τον εχουμε βαρεθει) και που θα σημανει την εναρξη των εσχατολογικων γεγονοτων που θα οδηγησουν στην συντελεια του!Το παζλ πλεον,''βγαινει'' ακριβως,και θαρρω οτι εχω και τις σωστες ημερομηνιες τωρα πλεον με καταπληκτικη ακριβεια ''μερας'',οχι απλου χρονικου διαστηματος,αλλα ''μερας''!

Παμε λοιπον να ξετυλιξω το κουβαρι της σκεψης μου:


Τα 4 ''ματωμενα'' φεγγαρια ΜΙΛΗΣΑΝ!Χωρις να εχουν στομα και λαλια,ΜΙΛΗΣΑΝ!Και τι ειπαν;
Καταρχας,μια ιστορικη αναδρομη στο φαινομενο ''4 συνεχομενων κοκκινων φεγγαριων'' μας αποκαλυπτει και το τι ακριβως συνεβει και σημερα,που ξαναειχαμε αυτο το φαινομενο:

1) 1493:Τα 4 ματωμενα φεγγαρια εμφανιζονται στον ουρανο και εχουμε την διωξη των Εβραιων απο την Ιερα Εξεταση της Ισπανιας...
2) 1948:Τα 4 φεγγγαρια,υποδεικνυουν την ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ!
3) 1967:Παλι 4 φεγγαρια,με τον πολεμο των 6 ημερων,η Ιερουσαλημ ερχεται στα χερια των Ισραηλιτων
4) 2014-2015:Οπως ειδαμε και τις 3 προηγουμενες φορες,οποτε εχουμε 4 συνεχομενα ματωμενα φεγγαρια,κατι γινεται με το εθνος του Ισραηλ,καποιο γεγονος.

Τι ακριβως ομως συνεβει αυτη την φορα,οταν και στις 28-29 Σεπτεμβρη του 2015,ειχαμε το τελευταιο απο τα 4 κοκκινα φεγγαρια;;;Εγινε τιποτα σε σχεση με το Ισραηλ;Εκ πρωτης οψεως,ΟΧΙ!
Δεν συνεβει τιποτα με το Ισραηλ.Αλλα ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ!!!
Ποιο ειναι αυτο;;;Απαντηση:Το ξεκινημα των ΧΡΟΝΩΝ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ!!!!
Επομενο μηνυμα.....

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 14:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια μερα μετα το τελευταιο κοκκινο φεγγαρι,οι Ρωσοι ξεκινησαν τους βομβαρδισμους στην Συρια!Γιατι ομως αυτο το γεγονος,σημαινει και την εναρξη των χρονων της Αποκάλυψεως;;;Για τον λογο που οι ιδιοι Ρωσοι αξιωματουχοι τον εδωσαν στο παρακατω σαιτ:
http://www.news.gr/kosmos/evroph/art...a-4-mhnes.html

Δωσανε ''3 με 4 μηνες'' βομβαρδισμων της Συριας,οι Ρωσοι αξιωματουχοι.Ε,ξερετε ποσο θα βομβαρδιζουν τελικα;;;5 μηνες!Ή αλλιως,150 μερες!Δηλαδη,η 5η σαλπιγγα της Αποκαλυψεως!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 14:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα τα υπολοιπα ειναι θεμα καθαρων υπολογισμων,και εχουμε στα χερια μας τον σαφη οδικο χαρτη:
30 Σεπτεμβριου 2015 με 27 Φλεβαρη 2016=150 μερες πεμπτης σαλπιγγας
28 Φλεβαρη 2016:Την αμεσως επομενη μερα,καποιο ''σημαδιακο'' γεγονος που θα γινει,θα προκαλεσει την συγκεντρωση 200 εκατομμυριων στρατευματων στην Συρια (απο οπου περναει ο Ευφρατης ποταμος) για την αρχη της 6ης σαλπιγγας και τον θανατο του 1/3 των ανθρωπων!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 14:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως αυτο που να ''εκπλησσει'' ειναι οι 27 μερες της συνολικης διαρκειας,απο την αρχη της μαζωξης των 200 μυριων μεχρι την σφαγη και το τελος της στις 25 Μαρτη.....Ομως,τοσες θα ειναι τελικα,27 ΜΕΡΕΣ!!!
Ουσιαστικα,εχουμε την ΑΠΟΤΟΜΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΣΦΑΓΗΣ,τοτε που το αιμα θα αιματοκυλιζει τον πλανητη,τοτε που θα χανονται τα εκατομμυρια των ψυχων,ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 14:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τραχανοπλαγιά, είσαι όντως ανεπίδεκτος θεραπείας.

Δεν έχει εφευρεθεί ακόμη το κατάλληλο φάρμακο για σένα.

Ο Αιθεροβάμων έχει ένα στυλιάρι του μπεηζ-μπολ, αλλά και αυτό δεν είμαι σίγουρος αν θα σε θεραπεύσει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 15:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως ολοι βλεπουμε,το 5μηνο αυτο,δεν μπορει να μεινει στην ιστορια ως ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ.Και δεν περιγραφει στην 5η σαλπιγγα και η Αποκάλυψη το πρωτο μερος του πολεμου ως τετοιο....Ο 3ος Παγκοσμιος ειναι η αμεσως επομενη σαλπιγγα,η εκτη....Αυτο και θα μεινει στην πολυ συντομη ιστορια που απομενει ακομα,ως ο Γ'Π'Π...Της εκτης,οχι της πεμπτης.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 18:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ!

Άκρος παραπλανήτικο σε βρίσκω ΧΟ
Α)Το παραπάνω παραλήρημα σου είναι 100% ωδή στον Σατανά
(το ξέρεις βέβαια αυτό, γιατί αυτός είναι ο σκοπός σου)
Β)Τελικά δεν θα είναι ο αντί? Άνθρωπος θα είναι?
(ώρες είναι να πας να μας τον "περάσεις" ως Άνθρωπο)


ΥΓ
Το οτι άνοιξες δυο νέα θέματα, για αυτή την παρωδία
αντιλαμβάνεσαι οτι ειναι too much ε;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 18:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ!

Άκρος παραπλανήτικο σε βρίσκω ΧΟ
Α)Το παραπάνω παραλήρημα σου είναι 100% ωδή στον Σατανά
(το ξέρεις βέβαια αυτό, γιατί αυτός είναι ο σκοπός σου)
Β)Τελικά δεν θα είναι ο αντί? Άνθρωπος θα είναι?
(ώρες είναι να πας να μας τον "περάσεις" ως Άνθρωπο)


ΥΓ
Το οτι άνοιξες δυο νέα θέματα, για αυτή την παρωδία
αντιλαμβάνεσαι οτι ειναι too much ε;


Aithervamon,
ανθρωπος θα ειναι και αυτος,κανονικος οπως ολοι,με ψυχη και σωμα,αρα,ανθρωπο τον λεω.Εξαλλου,μην περιμενεις φωτεινη επιγραφη στον ουρανο ''εγω ειμαι ο Αντίχριστος'',οταν εμφανιστει!Θα ερθει ετσι ωστε να μην τον αντιληφθει οτι ειναι το θηριο της Αποκάλυψης,σχεδον κανεις!

Υ.Γ
Νομιζω οτι πλεον,θα πιασουμε το ΤΖΑΚ-ΠΟΤ!Η νεα μου ημερομηνια ειναι και η ΣΩΣΤΗ!Βλεπω πλεον,καθαρα,τα γεγονοτα να ερχονται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 19:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επομένως ετοιμάζεσαι να προσκυνήσεις τον λατρεμένο σου
και απο 25 Μαρτίου να τρως με χρυσα κουτάλια!

μην ξεχάσεις την σύνταξη του Σωτήρη ε! την περιμένει Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 19:17:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επομένως ετοιμάζεσαι να προσκυνήσεις τον λατρεμένο σου
και απο 25 Μαρτίου να τρως με χρυσα κουτάλια!

μην ξεχάσεις την σύνταξη του Σωτήρη ε! την περιμένει


Σαφως και οχι!
Το μεγαλο διακυβευμα για μενα ειναι να γινει η εμφανιση σε 2 μηνες,στις 25 Μαρτη.Ολα τα αλλα θα διασαφηνιστουν απο τους 2 προφητες.Δεν με απασχολει τοσο η περιοδος ΜΕΤΑ την εμφανιση,οσο η ιδια η εμφανιση,επειδη εχει ''καει'' η γουνα μου 2 συνεχομενες φορες,και φυσαω και το γιαουρτι!Απλως,ελπιζω στην παροιμια:Μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη,τρεις και τον τσακωσαμε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2016, 19:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε άει κατούρα μας.
Με άλλον τάχω εσύ θα την πληρώσεις!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2016, 17:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ
Νομιζω οτι πλεον,θα πιασουμε το ΤΖΑΚ-ΠΟΤ!Η νεα μου ημερομηνια ειναι και η ΣΩΣΤΗ!Βλεπω πλεον,καθαρα,τα γεγονοτα να ερχονται!

Χαίρεσαι με την έλευση του Αντίχριστου;
Εάν ναι, γιατί;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2016, 09:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Υ.Γ
Νομιζω οτι πλεον,θα πιασουμε το ΤΖΑΚ-ΠΟΤ!Η νεα μου ημερομηνια ειναι και η ΣΩΣΤΗ!Βλεπω πλεον,καθαρα,τα γεγονοτα να ερχονται!

Χαίρεσαι με την έλευση του Αντίχριστου;
Εάν ναι, γιατί;




In anticipation of my resurrection...



Γιατί είναι η καλύτερη δυνατή λύση για μια καταστραμενη ζωή όπως ή δικιά μου!Εφόσον δεν έχω τρόπο να την αναστησω και να την ξαναφτιαξω,ελπίζω αυτό να το κάνει ο Αντίχριστος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2016, 09:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί λέει ο sesostris να τα παρατησω όλα αυτά και να κοιτάξω να ξαναφτιαξω την ζωή μου...Αλήθεια όμως,πως ξαναφτιάχνεται μια ζωή;Εύκολο να το λες,πανδυσκολο να το κάνεις.Στην θεωρεία όλα είναι εύκολα,στην πράξη;Γιαυτό λοιπόν και εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στον Αντίχριστο. Αυτός θα μου ξαναφτιάξει την ζωή....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2016, 09:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί λέει ο sesostris να τα παρατησω όλα αυτά και να κοιτάξω να ξαναφτιαξω την ζωή μου...Αλήθεια όμως,πως ξαναφτιάχνεται μια ζωή;Εύκολο να το λες,πανδυσκολο να το κάνεις.Στην θεωρεία όλα είναι εύκολα,στην πράξη;Γιαυτό λοιπόν και εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στον Αντίχριστο. Αυτός θα μου ξαναφτιάξει την ζωή....



Τελικά, δεν είσαι τίποτα άλλο, παρά ένα ακόμη μαλακισμένο τρολ.
Αρκετά σε ανεχθήκαμε, σου δείξαμε συμπάθεια, σε αποδεχθήκαμε ως γραφικό με χιούμορ και σε παροτρύναμε να αλλάξεις τρόπο σκέψης.

Εσύ το θεώρησες ως αδυναμία και μας έπνιξες στην μαλακία εκθετικά.

Ως εδώ ήταν.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2016, 10:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομαχε,από την πρώτη στιγμή σε αυτό το φόρουμ,μιλουσα πάντα σοβαρά και δεν τρολαρα σε καμία περίπτωση.το θέμα της ελευσεως του θηρίου είχε πάντα να κάνει με το προσωπικό μου όφελος,περίμενα και περιμένω να οφεληθω προσωπικά από αυτό.Δεν θα ασχολιουμουν καθόλου από την αρχή με αυτή την ιστορία αν δεν με άγγιζε προσωπικά.Βιτσιο έχω και διαστροφή να θέλω την εμφάνιση του;Απλά,με εξυπηρετεί αφάνταστα,δίνει την καλύτερη δυνατή λύση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2016, 16:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί είναι η καλύτερη δυνατή λύση για μια καταστραμενη ζωή όπως ή δικιά μου!Εφόσον δεν έχω τρόπο να την αναστησω και να την ξαναφτιαξω,ελπίζω αυτό να το κάνει ο Αντίχριστος!

Τότε πώς είσαι Χριστιανός όταν περιμένεις από τον Αντίχριστο να έρθει και να βελτιώσει τη ζωή σου;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2016, 18:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι λίγο...διαφορετικός Χριστιανός από τους υπόλοιπους!Δηλαδή,ιθυσται οι χριστιανοί να αναζητούν το έλεος και την βοήθεια του Χριστού στην ζωή τους,με μένα δεν συμβαίνει αυτό,αλλά μονο την τιμωρία του Χριστού λαμβάνω...Δεν έχει πάψει ανελλιπώς να με τιμωρεί και στα 34 χρόνια της ζωής μου,και αν δεν έρθει ο Αντίχριστος, προβλεπω και τα επόμενα 34! Συνεπώς,δεν πάει άλλο αυτή ή κατάσταση,ας έρθει να τελειώνουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2016, 08:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελοσπαντων,πιστεύω ότι φτάσαμε στα γεγονότα της Αποκάλυψης,και δεν μένει παρά ο Μεγάλος Πολεμος στις 28 Φλεβαρη.Μόλις συμπληρωθεί το 5μηνο,θα ξεκινήσει όλος ο τζερτζελες....Για ενάμιση μήνα ακόμα, μην περιμένετε τίποτα.Κανένα μόνο τρομοκρατικό χτύπημα θα έχουμε στυλ Κωνσταντινούπολης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 15:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
40 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ.Οσο διαρκει μια νηστεια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2016, 12:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενας μηνας εμεινε!Πραγματικα,αυτο που λεω,''φανταζει'' εξωπραγματικο,αλλα ειναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ να γινει οσο και αν μοιαζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
Tι εννοω;
Οταν ο Ιωαννης εγραφε την Αποκαλυψη,το 95 μ.Χ,ο παγκοσμιος πληθυσμος της γης ηταν 250 εκατομμυρια ανθρωποι!Και αυτος,μιλουσε για 200 εκατομμυρια στον Ευφρατη Ποταμο!Δηλαδη,επρεπε αν γινοταν ΤΟΤΕ,να μαζευτει ΟΛΟΣ ο πληθυσμος της γης,στην Συρια-Τουρκια-Ιρακ,απ'οπου περναει ο Ευφρατης!Δηλαδη,ουσιαστικα,ΑΝΕΦΙΚΤΟ!
Σημερα,ομως,με 7,4 δις παγκοσμιο πληθυσμο,ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΕΦΙΚΤΟ ΟΣΟ ΠΟΤΕ!
Δηλαδη,ο Ιωαννης,εδειχνε απο τοτε,οτι η εκπληρωση του πολεμου της 6ης σαλπιγγας θα γινοτανε με ''εκρηξη'' προς τα αρκετα δις,παγκοσμιου πληθυσμου!Και ποιος αραγε θα περιμενε,οταν το 1700 μ.Χ,ο πληθυσμος της γης ηταν 500 εκατ.,να φτασουμε 300 χρονια μετα,σε κοντα 7,5 δις!ΚΑΙ ΟΜΩΣ,ΕΓΙΝΕ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2016, 15:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον,σημερα συμπληρωνονται 4 μηνες απο τοτε που οι Ρωσοι επιτεθηκαν αεροπορικως στην Συρια,και ληγει η προθεσμια που ειχαν δωσει οι ιδιοι για σταματημο των βομβαρδισμων!Εψαξα σε ολο το διαδικτυο αν υπαρχει καμια αναφορα,αλλα δεν υπαρχει...Στο ''σιωπηλο'' μπαινουμε στον 5ο μηνα ( και τελευταιο) πριν το ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ της 27ης Φλεβαρη (1 μηνας σχεδον ακομα) που θα σηματοδοτησει την εναρξη του μαζωματος των 200 μυριων στον Ευφρατη Ποταμο (απ'οπου περναει απο τρεις χωρες:Τουρκια-Συρια-Ιρακ) και τα γεγονοτα που θα οδηγησουν στην ΑΜΕΣΗ εμφανιση του ΜΕΓΑΛΟΥ παικτου!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2016, 15:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E-ε-ερχεται,ε-ε-ερχεται!

Τρομακτικό βαλλιστικό κτύπημα σε Αμερικανούς μισθοφόρους και Σαουδαράβες σε βάση στην Υεμένη - Εκατοντάδες νεκροί! (VID)
07:4301/02/2016
22
Translate this page: EN FR DE ES RU AR
Πριν από μερικές ώρες βαλλιστικός πύραυλος έπληξε την αεροπορική βάση “Αλ Αναντ” στην Υεμένη σκοτώνοντας εκατοντάδες μέλη της εταιρείας Blackwater εκ των οποίων οι περισσότεροι είναι Αμερικανοί, αλλά και Σαουδάραβες στρατιωτικούς. Ο πύραυλος εκτοξεύτηκε από αντάρτες της Υεμένης και κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για Scud-B.

Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν πώς καταστράφηκαν επίσης ολοσχερώς τόσο επιθετικά ελικόπτερα AH-64 Apache όσο και μαχητικά αεροσκάφη Eurofighter Typhoon. Πρόκειται για ελικόπτερα και αεροσκάφη που διατηρούσε στη βάση η Σαουδική Αραβία και η καταστροφή τους αποδεικνύει και το τρομακτικό μέγεθος του χτυπήματος με τον βαλλιστικό πύραυλο.

Όπως ακούγεται και στο βίντεο που ακολουθεί οι νεκροί είναι τουλάχιστον 200, αν και αναφέρονται σε εκατοντάδες και ανάμεσα σε αυτούς είναι πολλά μέλη της εταιρείας Blackwater που χρησιμοποιούν συνήθως οι ΗΠΑ για να φέρουν σε πέρας “επικίνδυνες αποστολές” χωρίς να φαίνεται επισήμως η εμπλοκή τους. Φαίνεται όμως και στην Υεμένη, όπως και την Ουκρανία το πληρώνουν ακριβά.

Ο διοικητής των Αμερικανών Νίκολας Πετρέους φέρεται να είναι μεταξύ των νεκρών, όπως επίσης και πολλοί Σαουδάραβες στρατιωτικοί που βρίσκονταν τη στιγμή εκείνη εντός της αεροπορικής βάσης.

Η επίθεση έγινε από αντάρτες της Υεμένης. Ήταν όπως εκτιμάται στοχευμένη και προκάλεσε αλυσιδωτές εκρήξεις σε μία βάση που κανείς δεν ανέμενε πώς θα εκδηλωθεί ένα τόσο σφοδρό χτύπημα. Αυτό προμηνύει πάντως γενικευμένη σύρραξη στην περιοχή και ένα ακόμη μέτωπο μετά την Συρία που βράζει επίσης και τους τσαμπουκάδες των Τούρκων απέναντι στη Ρωσία.

Ολόκληρη η περιοχή λοιπόν μυρίζει μπαρούτι και οι ένοπλες συγκρούσεις δείχνουν να γενικεύονται, αλλά και να αναβαθμίζονται αφού χρησιμοποιούνται πλέον βαλλιστικοί πύραυλοι. Πρόκειται σαφώς για μία σύγκρουση μεταξύ της Σαουδικής Αραβίας που υποστηρίζεται από τις ΗΠΑ και του Ιράν.


ΔΙΑΔΩΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
906

12

7
Google +
1


ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με βαλλιστικούς πυραύλους Tochka οι αντάρτες της Υεμένης ισοπέδωσαν τη βάση Al Anad - Βίντεο από τη στιγμή της εκτόξευσης

Με μόνο το ένα χέρι ο αντάρτης Χούτι αντιστέκεται στον σαουδαραβικό στρατό! [βίντεο]

Η ανησυχία του Λευκού Οίκου για τους αμάχους στην Υεμένη
loading...
ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
Tο pronews.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο το οποίο είναι σχετικό με το θέμα στο οποίο αναφέρεται το άρθρο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές και διατηρούμε το δικαίωμα να μην δημοσιεύουμε συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια όπου τα εντοπίζουμε. Σε κάθε περίπτωση ο καθένας φέρει την ευθύνη των όσων γράφει και το pronews.gr ουδεμία νομική ή άλλα ευθύνη φέρει.

Δικαίωμα συμμετοχής στη συζήτηση έχουν μόνο όσοι έχουν επιβεβαιώσει το email τους στην υπηρεσία disqus. Εάν δεν έχετε ήδη επιβεβαιώσει το email σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας αποσταλλεί νέο email επιβεβαίωσης από το disqus.com

Οποιος χρήστης της πλατφόρμας του discus.com ενδιαφέρεται να αναλάβει διαχείριση (moderating) των σχολίων στα άρθρα του pronews.gr σε εθελοντική βάση, μπορεί να στείλει τα στοιχεία του και στοιχεία επικοινωνίας στο info@pronews.gr και θα εξεταστεί άμεσα η υποψηφιότητά του.


- See more at: http://www.pronews.gr/portal/20160201/defencenet/%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B5%CF%83-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%83/%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CF%84%CF%8D%CF%80%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%BF%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9#sthash.kzfvKmW3.dpuf

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2016, 15:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέχασες να βάλεις κι αυτό:

Edited by - Heretic on 01/02/2016 15:50:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2016, 16:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα τωρα!....Δες οτι παμε προς γενικη συρραξη εντος 26 ημερων,οπως ακριβως ΕΧΩ ΠΡΟΦΗΤΕΨΕΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαλαντζή "προφήτα"
κόψε το παραμύθι και το φούμαρο
γιατί έχει καταντήσει και κουραστική η ιστορία από ένα σημείο και έπειτα....
Δεν έχει πλάκα πλέον....

Ακόμα και το καλύτερο αστείο, το πιο σπέσιαλ χιούμορ, και το μπλακ και το βλακ,
και η πιο εκλεπτυσμένη τρολιά,
όλα έχουν τα όριά τους...
and the masturbation goes cloud


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2016, 11:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα,δεν φταιω εγώ γιαυτο που γίνεται,πίστεψε με,είμαι το τελευταίο άτομο που φταίει για τις συνεχεις παρατάσεις που δίνονται....Υπόσχομαι όμως ότι αυτή είναι και τελευταία απόπειρα που κανω για να βρω ποτε εμφανίζεται ο Αντί.Αν σε 23 μερες απο σήμερα δεν ξεκινήσει το μάζεμα των 200 μυριων στην Συρία,τελειώσανε όλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2016, 15:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Γιατί λέει ο sesostris να τα παρατησω όλα αυτά και να κοιτάξω να ξαναφτιαξω την ζωή μου...Αλήθεια όμως,πως ξαναφτιάχνεται μια ζωή;Εύκολο να το λες,πανδυσκολο να το κάνεις.Στην θεωρεία όλα είναι εύκολα,στην πράξη;

Ποτέ δεν εἰπα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, ότι είναι εύκολο να ξαναφτιάξης την ζωή σου, ούτε αυτό να το κάνης μόνος σου. Αν θυμάσαι, σου έγραψα να επισκεφθής έναν ψυχαναλυτή για να σε βοηθήση ν' απαλλαγής από τις εμμονές σου. Επίσης χρειάζεσαι και την ψυχολογική στήριξη απο την οικογένειά και τους φίλους σου. Γιατί κατά τη γνώμη μου, το πρόβλημά σου είναι καθαρά ψυχολογικό.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Γιαυτό λοιπόν και εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στον Αντίχριστο.

Το να εναποθέτης τις ελπίδες σου σε μια ουτοπία δεν είναι ότι το καλύτερο, γιατί θα ζης συνεχώς με διαψεύσεις των προσδοκιών σου και απογοητεύσεις. Ο Αντίχριστος δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένα γέννημα της φαντασίας των διαφόρων γεροντάδων, που επηρεασμένοι από τα κείμενα της αποκάλυψης έγραφαν, και γράφουν αντιγράφοντας ο ένας τον άλλο, ότι τους κατεβάσει η φαντασία τους.
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Αυτός θα μου ξαναφτιάξει την ζωή....

Την ζωή σου μόνο εσύ μπορείς να την φτιάξης. Ούτε ο Αντίχριστος, ούτε ο Χριστός. Άδικα περιμένεις και χάνεις τον καιρό σου.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2016, 16:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
δεν εχω κανενα ψυχολογικο προβλημα,αισθανομαι πολυ καλα ψυχολογικα και μπορω να πω οτι διαγω την καλυτερη ψυχολογικη περιοδο της ζωης μου!Το οτι εχω ''εμμονη΄'' με τον Αντίχριστο,γινεται επειδη ακριβως εγινε η ''πατατα'' το 2009 να πιστεψω στον μοναχο και να αφησω την ζωη μου σε ολα τα επιπεδα να καταβαθρωθει και να διαλυθει,επειδη πιστευα οτι θα τελειωνε ο κόσμος το 2018!Εκεινο το λαθος που εκανα το 2009,θελω να ''ρεφαρω'' ΤΩΡΑ,σε 1,5 μηνα απο σημερα,ωστε να αποκατασταθει η μαλακια που εγινε ΤΟΤΕ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2016, 18:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....επειδη πιστευα οτι θα τελειωνε ο κόσμος το 2018!Εκεινο το λαθος που εκανα το 2009,θελω να ''ρεφαρω'' ΤΩΡΑ,σε 1,5 μηνα απο σημερα,ωστε να αποκατασταθει η μαλακια που εγινε ΤΟΤΕ!


Με άλλα λόγια....Μαλακία διαρκείας!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2016, 08:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι,δεν είναι έτσι,εχω "τρίψει" το μυαλό μου σε ακραίο βαθμό για να δω αν έχω πλανηθει τόσο πολύ ώστε να έχω πέσει έξω στους υπολογισμούς μου για Αντίχριστο ΤΩΡΑ,και πάντα αποφαινομαι το ίδιο πράγμα:Δεν μπορεί να μην είναι ΤΩΡΑ!Δεν γίνεται με καμία δύναμη να μην είναι ΤΩΡΑ η έλευση του....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy