ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ποσο χρονων ειστε?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2005, 23:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοιγω αυτο το θεμα καθως πραγματικα θελω να δω τι ηλικιες κρυβονται πισω απο ένα ψευδονυμο. Θα ηθελα να επισημανω να μην συμπεριφερεστε μετα σ'αυτους που "αποκαλυψαν" την ηλικια τους διαφορετικα λογω της ηλικιας τους (ειτε μικροι , ειτε μεγαλοι) . όλοι εχουν την ευκαιρια , και δεν εχει σημασια ποσο εισαι , αλλα πόσο αισθανεσαι και ποσο εισαι στο μυαλο.

Φιλικά ,

Στάθης - Truth

]

Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
-------------
Κάποτε γεννήθηκα , τωρα ζω , κάποτε θα πεθάνω...

Edited by - Truth on 21/04/2005 23:55:36

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 10:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Truth,

Από την μία λες πως δεν έχει σημασία το πόσο είναι κανείς αλλά το πόσο αισθάνεται και πόσο είναι στο μυαλό και από την άλλη αναρωτιέσαι την ηλικία του καθενός.

Απλά αναρωτιέμαι τι μπορεί να σου προσφέρει αυτή η πληροφορία, η οποία πολύ πιθανόν να μην ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
Η ηλικία αναμφισβήτητα προσδίδει κάποια χαρακτηριστικά αλλά σαφώς και δεν εξασφαλίζει τίποτα και ο ρόλος της δεν μπορεί να είναι καταλυτικός για μία κρίση.

Εδώ αλλάζουν τα nick σαν τα πουκάμισα στην ηλικία θα κολλήσουν?

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 10:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από ενδιαφέρον και στατιστικά, ρώτησε το παιδί.

Εγώ απαντώ, είμαι 37, έχω έναν γιό, και χρησιμοποιώ μόνο το νίκ Vril.

Άλλος κανείς ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 11:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ απαντώ, είμαι 37, έχω έναν γιό, και χρησιμοποιώ μόνο το νίκ Vril.

Για να μην πω πως είσαι εκτός θέματος με τις περίσιες πληροφορίες, λέω πως φαντάζομαι πως έχεις καλύψει τον συγγραφέα του θέματος

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 11:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δικαίως απάντησε ο φίλος Vril
quote:
Από ενδιαφέρον και στατιστικά, ρώτησε το παιδί.

Τωρα γι`αυτο που ειπες σχετικα με τα nick ο μονος λογος που πιστευω και ομολογω κι εγω οτι χρησιμοποιω διαφορετικα σε διαφορετικους ιντερνικους τοπους ειναι επειδη ειναι πιασμενα.

Στάθης - Truth
greek_

Greek_.grForum!!!


Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
-------------
Κάποτε γεννήθηκα , τωρα ζω , κάποτε θα πεθάνω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 12:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... άραγε για ποιο λόγο ο φίλτατος TRUTH δεν αναφέρει τη δική του ηλικία????


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 12:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι 95 ετών και πρωτοασχολήθηκα με το internet λίγο μετά τον εμφύλιο.
Σκέφτομαι τα παντρευτώ μέσα στα επόμενα 20 χρόνια, αλλά δέν θέλω να βιαστώ να κάνω παιδί, δεν νιώθω έτοιμος ακόμα. ε! δεν με πήρανε δα και τα χρόνια.

Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 22/04/2005 12:28:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 12:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια ας το μεταφερουμε και στην ενοτητα "παραξενο" επειδη δεν ειπα την ηλικια μου , λοιπον δεν εχω προβλημα να την πω . 14 χρονων ειμαι .

εσυ oneiric1 πες μας την ηλικια σου

quote:
Χμ... άραγε για ποιο λόγο ο φίλτατος TRUTH δεν αναφέρει τη δική του ηλικία????


Παντα φιλικά ,

Στάθης - Truth

Edited by - Truth on 22/04/2005 12:33:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 12:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαι 95 ετών και πρωτοασχολήθηκα με το internet λίγο μετά τον εμφύλιο.

Αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ

Νομίζω πως θα πρέπει να σας συγχαρώ για τις πρωτοποριακές σας απασχολήσεις την εποχή εκείνη…
Φαντάζομαι η χρόνια πείρας σας θα είναι το κάτι άλλο...
Είναι αυτό που λένε ... "τόσα χρόνια έχω ψήσει..."

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"

Edited by - elpida on 22/04/2005 12:44:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 12:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ,

είμαι μόλις 85 ετών και όπως καταλαβαίνετε δεν έχω μπει ακόμα στα κόλπα της ενήλικης ζωής...

αν όμως έρθει η ώρα να νοικοκυρευτείτε κι εσείς, παρακαλώ να με προτιμήσετε!

ξέρω πως σας πέφτω λίγο μικρή... αλλά άμα δεν είναι νέα η γυναίκα τι να την κάνει κανείς!

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 13:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλικέ Στάθη

Είμαι 30 (στα 31 κερδίζω!!??)


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 13:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
he he he.
Τι να κερδισεις αμα φτασεις στα 31? λουνα παρκ ειμαστε? [:d]
πλακιτσα.

Παντως τους υπερηλικες μια χαρα τους βρισκω και εκσυγχρονισμενοι και απ'ολα . Η τεχνολογια εχει κατακλυσει και τα γηρατεια

Φιλικα ,
Σταθης - Truth

http://homepages.pathfinder.gr/greek_ <--Greek_.gr

Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
---------
Απαισιοδοξος ειναι ενας αισιοδοξος με εμπειρια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 14:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω καλε ειμαι μικρακι δηλαδη ακομη???

τι ειναι 62 χρονια μπρος την αιωνιοτητα!

Ααα και φιλε ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ αστη galadriel εγω ειμαι πιπινι μπροστα της!


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι

Edited by - e_shadow on 22/04/2005 14:02:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 14:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XAIΔΕΥΩ ΤΟΥΣ ΑΠΑΛΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΑΓΓΙΖΩ ΤΑ 28 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ.
ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ ΤΙΣ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΔΟΜΕΣ.
ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΑΡΜΟΝΙΑ.
ΕΠΙΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΤΕΡΜΟΝΗ ΔΡΑΣΗ.
ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ.
ΑΓΑΠΩΝΤΑΣ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.
28 ΕΤΩΝ.
ΣΤΗ ΓΗ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 16:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xμμ.. για να σκεφθώ.. είμαι κάπου 5.100 ετών.. τώρα αν πέφτω μερικά χρονάκια εξω είναι γιατί εχουν αλλάξει αυτά τα ημερολόγια..

Πώς πέρασαν τα χρόνια βρέ παιδί μου .. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 16:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι 12 χρονώ και μεγαλοδείχνω


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 16:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κερδισα χρονο,επρεπε να παω προνηπιο...ειμαι 6 και κατι μηνες στο μυαλουδακι....μην με πειλαζετε ετσι..? χαααχχααχχαχαχα

χμ...μουτλωσα(μεταφραση μουτρωσα) χαχααχχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 17:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ααα όλα κι όλα e_shadow,

είμαι πρώτη στην σειρά προτεραιότητας!



Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 17:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok galadriel ας τον αφησουμε να κρινει μονος!

μπορει να μην του αρεσουν τα μικρα και να θελει ωριμες


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 17:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 10220 ΗΜΕΡΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 17:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω ειμαι 14,αλλα σε ενα αλλο τοπικ μια φορα δεν με πιστεψανε

βεβαια μου λενε οτι μεγαλοδειχνω,αλλα τι να κανουμε?

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Attis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


118 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 18:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Attis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εγώ είμαι 15.000.000.000 ετών. Τα τελευταία χρόνια έχω νοιώσει σαν να έχω ζήσει όλη την ιστορία της "ανθρωπότητας" από το big bang μέχρι σήμερα ;-)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 18:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρα φιλε/φιλη Open Mind εισαι..... 28 χρονων.... να ναι καλα το calculator. Ελπίζω να μην σε πείραξε...

Πάντα φιλικά,

Σταθης - Truth .

Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
---------
Απαισιοδοξος ειναι ενας αισιοδοξος με εμπειρια...

Edited by - Truth on 22/04/2005 18:29:48

Edited by - Truth on 22/04/2005 18:31:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 18:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τι λες αγαπητή ώριμη στην ηλικία μου???

... ούτε τα 100 δεν έχω πιάσει ακόμα!


α, και silverwhisper... μην ανησυχείς καθόλου σε πιστεύουμε, σε πιστεύουμε....

και πίστεψε με δεν μεγαλοδείχνεις καθόλου...

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 18:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω είμαι 23.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 19:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατηρω οτι τα μοτιβα των απαντησεων κινουνται σε κυριολεκτικες απαντησεις καθως και σε προσωπικες αντιληψεις για το πως νιωθει κανεις την ηλικια του.
Συμφωνω ως προς το οτι η ωριμοτητα δεν ειναι απαραιτητα εξαρτωμενη απο την ηλικια ενος ανθρωπου. Δεν αρκει να εχεις μονον εμπειριες-που εχει να κανει ως προς εναν βαθμο με την ηλικια-, αλλα το κατα ποσο εισαι διατεθημενος να μαθεις απο τις εμπειριες σου. Υπαρχουν ατομα που περνουν τις καταστασεις επιδερμικα και οι γνωσεις τους ειναι περιορισμενες. Υπαρχουν ατομα που αναλυουν και βρισκουν πλουτο ακομη και μεσα στη ρουτινα της καθημερινοτητας και ειναι συνειδητοποιημενα απο μικρη ηλικια.
Επισης συμφωνω με το οτι κατα καποιο τροπο εισαι οσο αισθανεσαι, με την εννοια οτι προδιαθετεις τον εαυτο σου να φερθει αναλογα με την εκαστοτε διαθεση ως προς την ηλικια σου: μπορεις δηλαδη να νιωθεις παιδι και να εκφραζεσαι με τη γλυκητητα του παιδιου, την χαρα που εχει να ανακαλυπτει τον κοσμο, οπως μπορεις και να φερθεις και σαν κακομαθημενο παιδακι που νομιζει πως ολα περιστρεφονται γυρω απο αυτο.
Βεβαια σε αυτο τον τροπο συλλογιστικης, υπαρχει και ο περιορισμος που σου θετει το σωμα σου, αναλογα με την ηλικια του. Μπορει να νιωθεις για παραδειγμα νεος, αλλα οι αντοχες σου δεν ειναι νεανικες, με ο,τι συνεπαγεται αυτο. Μπορει να αισθανεσαι καταβεβλημενος, αλλα οσο το κορμι ειναι νεο, τα ανεκφυλιστα κυτταρα του σε ξυπνουν απο το ληθαργο σου. Ειναι θεμα προσωπικης αντιληψης μεχρι το σημειο που σου επιτρεπει να το κανεις το σωμα σου και οι απαιτησεις στο καθε σταδιο της ζωης σου. Υπαρχει ο κινδυνος να συμπεριφερεται καποιος σαν γερασμενο νηπιο οπως και σαν σαχλογερος που δεν εχει αποδεχτει την ομορφια της ηλικιας του. Γενικοτερα η εμμονη με το παρελθον-οταν συμβαινει-δημιουργει περιορισμους στο ατομο. Χανεται σε μια εποχη που περασε και χανει την επαφη με τις χαρες αυτης στην οποια ανηκει και των οσων θα ακολουθησουν μετα. Πιστευω ο βιολογικος θανατος ειναι κατι που ολοι φοβομαστε και οταν τον πλησιαζουμε χρονικα προσπαθουμε να γυρισουμε το χρονο πισω. Ειναι παραδοξο το πως αρκετοι νεοι βιαζονται να μεγαλωσουν και το πως καποιοι ωριμοτεροι ηλικιακα παλευουν να κρατηθουν νεοι, καταληγοντας και οι μεν και οι δε σε ακροτητες ψυχοφθορες.
Μετα απο αυτο το σεντονι....εγω νιωθω οσο ειμαι...28...


Edited by - the elder sister1 on 22/04/2005 19:27:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 20:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή είναι μία πολύ επιτυχημένη προσέγγιση αγαπητή the_elder_sister1,

όμως, το χιούμορ ως προς την ηλικία σε ποια ακριβώς κατηγορία το κατατάσσεις?

Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Edited by - galadriel on 22/04/2005 21:01:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 21:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το βλεπω τοσο σαν κατι που μεταβαλλεται σε συναρτηση με την ηλικια, αλλα με βαση τα διαφορα σταδια που περναει το ατομο σε προσωπικο επιπεδο, και απο κει και μετα σε σχεση και με τις γενικοτερες αντιληψεις του περιβαλλοντος στο οποιο βρισκεται γυρω απο το τι ειναι χιουμοριστικο. Ενας συνδιασμος, οπως συμβαινει με ολα οσα μας οριζουν, ενδογενη και εξωγενη. Δηλαδη και το χιουμορ του ιδιου ατομου μεταβαλλεται και τροποποιειται αναλογα τα βιωματα του και το πως τα βλεπει καθε φορα. Δεν πιστευω οτι το να εισαι νεος η μεγαλυτερος χρονικα σου δινει απαραιτητα αισθηση του χιομορ. Οι καταστασεις σου το βγαζουν οταν το θελησεις. Υπαρχουν ατομα με κατι πιο πηγαιο και αυθορμητο που βγαζει γελιο, αλλοι εχουν το χιουμορ ως αμυνα στις δυσκολιες, κ.ο.κ. Ακομη και οταν το σωμα δεν ακολουθει, βρισκεις τροπους μεσω του χιουμορ να το αντιμετωπισεις. Υπαρχουν και βαρια αρρωστοι με μακραν πιο φιλοσοφημενο και βαθυ χιουμορ σε σχεση με το μεσο ορο και δεν εχει να κανει με την ηλικια τους. ΑυταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 21:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ... μάλλον δεν έγινα κατανοητή ως προς το τι ρωτούσα...

...ή ακόμα χειρότερα δεν κατάλαβα εγώ τι απάντησες...


ας το ξαναδούμε λοιπόν...


είπες πως στην ουσία οι απαντήσεις που δόθηκαν ως προς την ηλικία, δηλώνουν την εσωτερική αίσθηση του καθενός για την ηλικία του...

και μάλιστα με χαρακτηρισμούς όπως :

"σαχλόγεροι"
"κακομαθημένο παιδί" και
"γερασμένο νήπιο"

κι εγώ σου επεσήμανα πως κάποιοι απλά απαντήσαμε με χιούμορ...

θα σου έλεγα μάλιστα, για κάποια από τα άτομα που απάντησαν και γνωρίζω είτε προσωπικά, είτε μόνο από τα γραπτά τους εδώ μέσα πως πρόκειται για πολύ ώριμα και εξελιγμένα άτομα, που δεν έχουν ανάγκη ούτε να ανατρέχουν στην παιδική τους ηλικία για να επιβεβαιωθούν, ούτε να βιάζονται να μεγαλώσουν...

τώρα, ως προς αυτό που απάντησες εσύ ως προς το χιούμορ... σαφώς και μεταβάλλεται και συνήθως εξελίσσεται με τα χρόνια και τις καταστάσεις που έχει αντιμετωπίσει ο καθένας...

προϋπόθεση όμως είναι να υπάρχει...

το αυτό συμβαίνει και για την καθαρή σκέψη και τον συγκροτημένο λόγο...


Φιλικά
Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2005, 22:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ τώρα τελευταία έχω χάσει τον μπούσουλα με την ηλικία μου...
Δεν ξέρω...
Είμαι 17..και δεν αισθάνομαι σαν 17..
τίποτα δεν αισθάνομαι..
φταίει η εποχή,εγώ..
μάλλον εγώ..
Φιλικά
Καληνύχτα!

Και της αυγής το φεγγοβόλο αστέρι της νύχτας το ξημέρωμα θα φέρει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 02:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel, δεν καταλαβες σωστα και βιαζεσαι να αρπαχτεις.
Εκανα μια διαπυστωση σχετικα με τις απαντησεις. Καποιοι μιλανε για το πως νιωθουν και με πνευμα χιουμοριστικο και καποιοι λενε απλα την ηλικια τους.
Απο εκει και μετα οι σκεψεις που εκφραζω δεν αφορουν τα μελη, ουτε χαρακτηρισα κανεναν απο τους συμμετεχοντες στο θεμα.
Συνειρμους κανω για το πως γενικοτερα ο κοσμος αντιμετωπιζει σε καποιες περιπτωσεις το θεμα και αναφερομαι σε καποια ακρα και σε καποιους κινδυνους σε αυτα. Γραφω υπαρχουν ατομα. Δεν μιλαω για σενα η για καποιον συγκεκριμενα, ασε κατω το μυγακι. Μιλαω γενικα και ειναι σαφες, μαλλον χανεις το χιουμορ σου χωρις να σε εχω ενοχλησει. Την ερωτηση σου για το χιουμορ την πηρα κυριολεκτικα σε σχεση με την ηλικια και απαντησα αναλογως. Δεν ξεκινω με βαση οτι σε εχω θιξει, γιατι οι σκεψεις που εξεφρασα δεν ειναι για σενα.(αν βλεπεις να φωτογραφιζεσαι μεσα απο αυτα ειναι δικη σου ερμηνεια, εγω δεν εχω εσενα υποψη) Ειναι συνειρμοι σχετικα με την ηλικια και το πως βλεπω γυρω μου καποιους να το αντιμετωπιζουν. Και μη μου πεις πως δεν εχεις δει ηλικιωμενους να παιδιαριζουν η να κανουν αγωνα π.χ με πλαστικη χειρουργικη και να γινονται φαιδροι. Οπως και νεους που βιαζονται να μεγαλωσουν και χανουν τη γλυκα και την ανεμελια τους.(καποιες φορες αναγκαζονται και λογω συνθηκων οταν επwμιζονται ευθυνες για τις οποιοιε δεν ειναι ετοιμοι). Δεν λεω πουθενα πως σε αυτες τις περιπτωσεις ανηκεις εσυ η καποιος απο τους προλαλησαντες. Ελπιζω να ξεκολλησες τωρα και να μαθεις να διαβαζεις αυτο που γραφω πριν να αρχισεις την ειρωνια περι υπαρξης χιουμορ και καθαρης σκεψης.


Edited by - the elder sister1 on 23/04/2005 03:10:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy