ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ποσο χρονων ειστε?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 18:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και όχι το πόσο είμαστε η το πόσο είναι η πνευματική μας ηλικία!!!

Xμ.. αγαπητή φίλη.. παρατήρησε το θέμα του τόπικ .. τι ρωτά.. και πρόσεξε ο φίλος μας ο truth τι εννοεί στο τέλος..

quote:
Ανοιγω αυτο το θεμα καθως πραγματικα θελω να δω τι ηλικιες κρυβονται πισω απο ένα ψευδονυμο. Θα ηθελα να επισημανω να μην συμπεριφερεστε μετα σ'αυτους που "αποκαλυψαν" την ηλικια τους διαφορετικα λογω της ηλικιας τους (ειτε μικροι , ειτε μεγαλοι) . όλοι εχουν την ευκαιρια , και δεν εχει σημασια ποσο εισαι , αλλα πόσο αισθανεσαι και ποσο εισαι στο μυαλο.

Edited by - allzzaro on 28/04/2005 18:20:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 21:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ , χωραει όντως πολλη συζητηση ,πολλες σελίδες , πολλα πληκτρα na χτυπηθουν και αρκετα bytes να ξεβολευτουν (χεχε) για να αποτυπωθει το τι οριζει την πνευματικη ηλικια και γενικά το πόσο νιώθει κανεις και το ποσο ειναι. Ειναι αναλογα τον ανθρωπο το ποσο νιώθει και το ποσο πνευματικα , ψυχικα , ισως δεν μπορω να το περιγραψω , μπορω να το πω , ως ωριμοτητα της ηλικιας του καθενος.

allzaro

κι όταν λεω στο μυαλο δεν μιλω για εξυπναδα (μην μας πιασει και το ψωνιστικo...) , αν και καμια φορα ειναι ...οταν μιλαει καποιος φαινεται αυτο , οταν ναι μεν εχεις !!ΠΑΝΤΑ το παιδι μεσα σου , αλλα εισαι σε θεση να κανεις μια συζητηση "μεγαλου" για την ηλικια σου επιπεδου... ισως αυτα που λεω να μην ειναι ορθα για καποιους. γενικα δεν μπορει να περιγραφθει , χρειαζεται λιγη σκεψη αλλα δυστυχως τωρα δεν έχω χρόνο να το σκεφτώ και να το διατυπωσω.

χωρεσα σ'αυτες τις γραμμες τα περισσοτερα που ειχα να πω και φανταζομαι πως οι περισσοτεροι απο σας καταλαβαν σχετικα με αυτο που ειπα το <<ποσο ειναι στο μυαλο>> .

δικη μου γνωμη παντα...

Φιλικά ,
Truth......

κλικ για να μεγαλωσει

ωραια η φωτο ? εγω την εφτιαξα....

Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
---------
Απαισιοδοξος ειναι ενας αισιοδοξος με εμπειρια...

Edited by - Truth on 28/04/2005 21:49:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 00:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μάλλον καλέ μου allzzaro οι δυο μας έχουμε ένα μικρό πρόβλημα επικοινωνίας

δε μπορείς να καταλάβεις το ύφος που γράφω

ξέρω πολύ καλά τι γράφει ο φίλος Truth διάβασα προσεχτικά!

αν το ότι είπαμε ένα αστείο σε ενόχλησε ( δεν αναφερόταν σε σένα )
ζήτω συγνώμη!!

Τελικά είμαι όσο φαίνομαι !!

Και μια και θα φύγω για Πάσχα σήμερα εύχομαι σε όλους

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!

Υ.Γ
Αν θέλετε το συζητάμε για το πόσο νιώθει πόσο είναι και πόσο δείχνει ο καθένας!

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό!




Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2005, 09:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
25


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2005, 17:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΝΕΑ ΚΙ ΑΠΟΨΕ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΤΟΝ 3000 ΕΤΩΝ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2005, 18:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμμ... Σύμφωνα με το ακόλουθο link: http://www.argo.ac/utils/pastlife.html
είμαι 880 ετών

Εγώ, όμως, δεν αισθάνομαι πάνω από 32

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θεομήστωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 23:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θεομήστωρ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Θεομήστωρ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Θεομήστωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΟΜΗΣΤΩΡ-ΕΤΩΝ 19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2005, 23:19:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΝΕΑ ΚΙ ΑΠΟΨΕ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΤΟΝ 3000 ΕΤΩΝ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.


Γιατί?

Και της αυγής το φεγγοβόλο αστέρι της νύχτας το ξημέρωμα θα φέρει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 11:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για εμένα η ηλικία είναι το τελευταίο πράγμα που θα μου προσθέσει άγχος.
Είναι μια έννοια πολύ σχετική και σχεδόν ποτέ δεν συμπίπτει με το πνευμα και την συμπεριφορά του ανθρώπου. Αντίθετα σε βάζει μέσα σε καλούπια και δήθεν πρότυπα συμπεριφοράς που το μόνο που σου προσφέρουν είναι καταπίεση.
Για εμένα τα 28 μου χρόνια ζωής, δεν μου δίνουν τίποτα σαν δεδομένο. Κάθε μέρα ζωής είναι μοναδική. Αν ζεις την κάθε στιγμή δεν αισθάνεσαι ποτέ την ηλικία σου.



''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 11:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεννήθηκα το 1974

όταν μιλάτε για πνευματική ηλικία τι εννοείτε?
Νόμιζα οτι η ψυχή ή το πνεύμα ενώς ανθρώπου δεν έχει ηλικία.


Αν η ηλικία είναι αντιστρόφως ανάλογη με όσα γνωρίζω,τότε είμαι ακόμα μέσα στο ζεστό αμνιακό υγρό.....

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 16:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ανησυχη7,σε εφαγα.ειμαι 948.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 16:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μάλλον καλέ μου allzzaro οι δυο μας έχουμε ένα μικρό πρόβλημα επικοινωνίας

Xμ.. γιατί κάτι μου θυμίζει αυτό.
Μήπως σε διαφορετικό τόπο και χρόνο μου το εχεις ξαναπεί?
τεσ/πα εγώ πάντως δεν κρύβω την ηλικία μου είμαι όσο σας είπα.

Αυτό που απεχθάνομαι καλή μου φίλη είναι τα ατελείωτα κυψελιδωτά copy - paste

Pater omnis telesmi totius mundi est hic.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 17:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τεσ/πα

ΜΠΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εξηγχρονιστήκες?????
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΚΑΝΕΣ UPGRADE?????

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 18:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΠΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εξηγχρονιστήκες?????
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΚΑΝΕΣ UPGRADE?????

Hello μικρούλη.. Τι να κάνω αναγκάζομαι να εκσυγχρονίζομαι και εγώ. Upgrade??? ``for-runner``Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 18:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Hello μικρούλη.. Τι να κάνω αναγκάζομαι να εκσυγχρονίζομαι και εγώ. Upgrade??? ``for-runner``


ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΟΥΛΑΩ ΜΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΕΛΗΓΜΕΝΟΣ ΤΥΠΑΣ......
ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ????

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 19:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ????

Ε.. δεν μπορεί να μην αισθάνεται κανείς υπερηφάνεια... με ενα τέτοιο παιδί..


Α.. επ ευκαιρίας.. e shadow

Edited by - allzzaro on 03/05/2005 19:30:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 19:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όταν μιλάτε για πνευματική ηλικία τι εννοείτε?
Νόμιζα οτι η ψυχή ή το πνεύμα ενώς ανθρώπου δεν έχει ηλικία.

Απο το ταξίδι του προσκυνητή..
``Η Πρώτη Τριάδα, που είναι «Πνεύμα, Ύλη και Κοσμικό Ιδεατό»,
γίνεται το πρότυπο όλων εκείνων των σπινθήρων-μονάδων που
απορρέουν από τη ΜΟΝΑΔΑ που ονομάζεται «Παγκόσμια Ψυχή».
Η Μονάδα, μια Σπίθα από την Αιωνιότητα, είναι ο «προσκυνητής»,
ο οποίος πρόκειται να περιηγηθεί τα σύμπαντα για να τα
γνωρίσει``.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 14:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
18 χρονών με 11 χρόνια εμπειρίας ;)

ΥΓ 29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 14:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
18 χρονών με 11 χρόνια εμπειρίας ;)

εμπειρία πανω σε τι εχεις 11 χρονια??
στο γραψιμο??


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 14:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δεν εχω μια καθαρη και ακριβης ηλικια θα σας γραψω πως ακριβως γινεται αυτο σε λιγο τωρα παω να φαω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 15:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι 50 αλλά γεννήθηκα μεγάλος (10), νιόπαντρος (για πρώτη φορά), δεν θεωρώ ότι κάθε χρόνος που περνάει προστίθεται στην πλάτη μου, αλλά φεύγει από 'πάνω μου (γίνομαι πιό ανάλαφρος), και σκοπεύω να ζήσω γύρω στα 200 για να τους παίρνω 140 χρόνια σύνταξη! (για φαντάσου...)

Επομένως...

...ΕΙΜΑΙ ΒΡΕΦΟΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 15:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον η ιστορια μου ξεκιναει από τα βαθη των αιωνων αλλα θα προσπαθησω να την πω περιληπτικα ώστε να μην σας κουρασω.γεννηθηκα πριν ερθουν οι ανθρωποι στην γη δηλαδη περιπου πριν από 100000000 χρονια.στην πρωτη μου ζωη ημουν σκιουρος και εζησα περιπου 200 χρονια σε ένα δασος όπως όλα τα καλα ζωακια.καποιοα στιγμη όμως ερωτευτηκα μια τιγρη και παντερευτικαμε.λιγο πριν πεθανω καναμε και παιδια.τοτε η τιγρη δεν ηθελε να πεθανω και εδωσε ως θυσια στους θεους τα τρια τιγροσκουρακια που καναμε.οι θεοι όμως εκνευριστηκαν που τους προσφεραμε ένα ανυπαρκτο ειδος ζωου και μας πεταξαν στο ερεβος.εκει δεν μπορω να θυμηθω με σαφηνεια τι εγινε αλλα θυμαμε ότι εκει εζησα παρα πολλα χρονια μαζι με την τιγρη.τελος παντων καποια στιγμη γνωριστηκα και με καποιον ηρακλη που ειχε ερθει επισης στον κατω κοσμο.αυτος ηταν ενας χαρισματικος νεος που του εμαθα πολλα πραγματα σχετικα με την σοφια των αιωνων που ειχα.αυτος όμως δεν μπορουσε να μεινει πολύ στον κατω κοσμο αλλα δεν ηθελε να φυγει χωρις εμενα και την τιγρη τεσι εκανε παρακληση στον πατερα του να μας αφησει να φυγουμε.ο φαδερ όμως τα πηρε στο κρανιο περισσοτερο και εκλεισε και τον ηρακλη στο ερεβος.τα χρονια περνουσαν και οι τρεις μας προσπαθουσαμε να βρουμε μια εξοδο από αυτην τη κολαση.επιτα από προσπαθειες καταφεραμε και βγηκαμε εξω.ο ηρακλης όμως που ηταν ενας απλος θνητος ειχε συνηθησει το σκοταδι και όταν βγηκε στον ηλιο τυφλωθηκε.ο διας τοτε ειδε ότι ειχαμε ξεφυγει και κατεβηκε από τον ο0λυμπο να μας κυνηγησει.εγω και η τιγρη για χρονια του κρυβομασταν και αυτος πανω στην λυσσα του να μας πιασει καταραστηκε ολο το ανθρωπινο ειδος να πνιγει στην θαλασσα.ευτυχως μονο ένα μικρο μερος της καταρας του επιασε και καταποντιστηκε μια μικρη πολη κοντα στην κρητη που λεγοταν ατλαντιδα.ο διας γυρισε νευριασμενος στον ολυμπο που δεν μας επιασε.τοτε οι αλλοι θεοι εκαναν συμβουλιο και μας καταραστηκαν να μην βρουμε ποτε γαληνη.εμενα με εκαναν ανθρωπο και την τιγρη μια φλογερη κοκκινομαλλα.μετα μας χωρισαν και μας εστειλαν σε διαφορετικες εποχες της ανθρωποτητας.σε κάθε εποχη ισχυει και από μια καταρα που ειπαν οι 12 θεοι.εγω μαλλον ειμαι στην καταρα του αρη που ηταν κάθε φορα που μεγαλωνω 5 χρονια να μικραινω 4.ετσι ειμαι εδώ και κατι χρονια ενός ετους.η μονη λυτρωση είναι να βρω την φλογερη κοκκινομαλλα που μαλλον σε καποια άλλη εποχη με αναζηταει επισης.η ιστορια μου είναι περα για περα αληθινη αλλωστε δεν λεω και τιποτα το τρομερο.ουτε μπλεκω διαφορες ιστοριες. Thanks for your timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 15:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
e_shadow:
εμπειρία πανω σε τι εχεις 11 χρονια??

Σε αυτό που θέλεις να αισθανθείς πραγματικά

ΥΓ ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕ ΜΠΟΥΑΑΑΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 15:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανήσυχη2

"Διάγνωση:
--------------------------------------------------------------------------------
Δέν ξέρω πώς θα σού φανεί αλλα ήσουν γυναίκα στην τελευταία γήϊνη ενσάρκωσή σου.
Γεννήθηκες κάπου στην περιοχή που σήμερα ονομάζεται Βόρεια Αφρική περίπου το 1175.
Το επάγγελμα σου ήταν βιβλιοθηκάριος, ιερέας, φύλακας κειμηλίων.
--------------------------------------------------------------------------------
Ένα σύντομο ψυχολογικό προφίλ στην προηγούμενη ζωή:
Αναζητητής της αλήθειας και της σοφίας. Ίσως είχατε δει τις μελλοντικές ζωές σας. Οι άλλοι σας έβλεπαν σαν ιδεαλιστή που φωτίζει το μονοπάτι για το μέλλον.
--------------------------------------------------------------------------------
Δίδαγμα που η τελευταία προηγούμενη ζωή σου φέρνει στην παρούσα ζωή:
Το δίδαγμα σου τώρα είναι να γίνεις πιο ευγενικός με τους ανθρώπους, να κερδίσεις τις χαρές της κατανόησης και της αλληλεγγύης
--------------------------------------------------------------------------------"

Αυτό μου έβγαλε το τέστ!
Δεν το πιστεύω!
Ουάου!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 17:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Αίολε είμαι "ανήσυχη7" μη με χαλάς το ονοματάκι(αστειεύομαι βέβαια). Λοιπόν εμένα το testaki μου έβγαλε τα παρακάτω:

Διάγνωση:
--------------------------------------------------------------------------------
Δέν ξέρω πώς θα σού φανεί αλλα ήσουν γυναίκα στην τελευταία γήϊνη ενσάρκωσή σου.
Γεννήθηκες κάπου στην περιοχή που σήμερα ονομάζεται Σαουδική Αραβία περίπου το 1125.
Το επάγγελμα σου ήταν νεκροθάφτης, σκαφτιάς.
--------------------------------------------------------------------------------
Ένα σύντομο ψυχολογικό προφίλ στην προηγούμενη ζωή:
Επαναστατικός τύπος. Εμπνέετε αλλαγές σε κάθε τομέα - πολιτική, επιχειρήσεις, θρησκεία, νοικοκυριό. Θα μπορούσες να ήσουν ο αρχηγός.
--------------------------------------------------------------------------------
Δίδαγμα που η τελευταία προηγούμενη ζωή σου φέρνει στην παρούσα ζωή:
Το δίδαγμα σου είναι να μάθεις την ταπεινότητα και την πίστη στις αρχές της πνευματικότητας. Θα έπρεπε να πιστεύεις στην Υψηλή Λογική.
--------------------------------------------------------------------------------

Ωραίο παιχνίδι βρήκαμε!

Μπορώ να πω ότι στο "επαναστατικός τύπος" μάλλον μου ταιριάζει,τώρα το "νεκροθάφτης" μου τα χαλάει λίγο...Όχι ότι έχω τίποτε με το επάγγελμα, αλλά ε είναι λίγο gothic

Τι θα λέγατε να γράψουμε όλοι τι μας "βγαίνει" κι αν βρίσκουμε κοινά στοιχεία;
Εμένα πάντως μου βρήκα

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 19:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΖΗΣΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΤΟ 1885.
ΗΜΟΥΝ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΜΑΟΝΙ.
ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 22:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
GDS1
Σε αυτό που θέλεις να αισθανθείς πραγματικά

ΥΓ ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕ ΜΠΟΥΑΑΑΑ


Αυτό τώρα εσύ το θεωρείς απάντηση?????

Τι θα μπορούσα να θέλω να αισθανθώ εγώ που εσύ έχεις 11 χρόνια πείρα??


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 23:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ mantis ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟΥ CYBERMASTER ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΙΑ!!!

CYBERMASTER ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ... ΣΤΑ ΟΠΑ ΟΠΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ link ΕΜΕΝΑ ΕΒΓΑΛΕ:

Διάγνωση:

Δέν ξέρω πώς θα σού φανεί αλλα ήσουν γυναίκα στην τελευταία γήϊνη ενσάρκωσή σου.
Γεννήθηκες κάπου στην περιοχή που σήμερα ονομάζεται Ταϊλάνδη περίπου το 1575.
Το επάγγελμα σου ήταν ναύτης, τσαγκάρης.

Ένα σύντομο ψυχολογικό προφίλ στην προηγούμενη ζωή:
Ερευνητικός, εφευρετικός, σας άρεσε να φτάνετε στο βάθος κάθε πράγματος, να χάνεστε μέσα σε βιβλία. Ταλέντο στο δράμα, γεννημένος ηθοποιός.

Δίδαγμα που η τελευταία προηγούμενη ζωή σου φέρνει στην παρούσα ζωή:
Το δίδαγμα σου είναι να μάθεις να είσαι διακριτικός και να αναλύεις με λογική τα πράγματα και μετά να διδάξεις και τους άλλους να το κάνουν. Η ζωή σου θα είναι πιο ευτυχισμένη όταν βοηθάς αυτούς που δεν σκέπτονται λογικά.


ΑΣΕ, ανήσυχη7, ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΚ!

ΦΙΛΙΚΑ

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 23:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπηκα και εγω στο παιχνιδι!!
Διάγνωση:
--------------------------------------------------------------------------------
Δέν ξέρω πώς θα σού φανεί αλλα ήσουν άντρας στην τελευταία γήϊνη ενσάρκωσή σου.
Γεννήθηκες κάπου στην περιοχή που σήμερα ονομάζεται Αυστρία περίπου το 975.
Το επάγγελμα σου ήταν διασκεδαστής, μουσικός, ποιητής.
--------------------------------------------------------------------------------
Ένα σύντομο ψυχολογικό προφίλ στην προηγούμενη ζωή:
Πάντα σας άρεσε να ταξιδεύετε, να ερευνάτε, μπορεί να ήσασταν ντετέκτιβ ή κατάσκοπος.
--------------------------------------------------------------------------------
Δίδαγμα που η τελευταία προηγούμενη ζωή σου φέρνει στην παρούσα ζωή:
Το δίδαγμα σου είναι να μάθεις να νικάς την ζήλια και τον θυμό μέσα σου αλλά και σε αυτούς που θα σε επιλέξουν σαν οδηγό τους. Θα πρέπει να καταλάβεις ότι αυτές οι αδυναμίες οφείλονται σε φόβο και έλλειψη αυτοπεποίθησης.
--------------------------------------------------------------------------------



Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 02:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάντα δείχνω όσο θέλω...όταν πρέπει να επιβάλλω σεβασμό οι μαθητές μου με κάνουν μεγαλύτερο από ό,τι είμαι.
όταν χαλαρώνω φαίνομαι,λένε για 18 ετών
Είμαι 22 ετών.
αναλογα με τον κοινωνικό μας ρόλο,μεταχειριζόμαστε διαφορετικά την ενέργεια μας.Δειχνουμε κάθε φορά και διαφορετικό πρόσωπο,όχι γιατί είμαστε πολυπρόσωποι,αλλά γιατί προσαρμοζουμε τον εαυτό μας στην εκάστοτε κοινωνική στιγμή.Είμαι και 28 και 22 και 18 μαζί...

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy