ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τι σας ενοχλεί περισσότερο σε έναν άνθρωπο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 16:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελευταία με ενοχλεί να βλέπω ανθρώπους να προσπαθούν να υποβάλλουν στους άλλους κάποια δικά τους θέλω με έναν ανορθόδοξο τρόπο.

Επίσης, με ενοχλεί να βλέπω κάποιον να διακατέχεται από παντελή έλλειψη αυτοελέγχου και να λειτουργεί αλλοπρόσαλλα.
Πολλές φορές οδηγεί (ή έχει ήδη οδηγήσει) στην παράνοια...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 17:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε μου Γιωργο,
αυτο συμβαινει γιατι αντι να προσπαθησουμε να κατανοησουμε και να λυσουμε μονοι μας τα προβληματα, εστιαζομενοι στον εαυτο μας, κατα συνεπεια αντιλαμβανοντας τα και διορθωνοντας τα, προσπαθουμε να τα εναποθεσουμε στους αλλους.
Αυτο δηλωνει αδυναμια ψυχης, τολμης, κριτικης και αντιληψης.
Ή στην κοινη ελληνιστι, αποποιηση ευθυνων.

Edited by - angi on 16/04/2006 18:59:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2006, 15:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελευταία με ενοχλεί να βλέπω ανθρώπους να προσπαθούν να υποβάλλουν στους άλλους κάποια δικά τους θέλω με έναν ανορθόδοξο τρόπο.

Ανορθόδοξο.. χμ.. άραγε υπάρχει και αλλος τρόπος να σου επιβάλλει κάποιος τα πιστεύω του..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofi525
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2006, 16:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofi525  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο που δεν αντεχω ειναι να μην εχει η σκεψη και ο λογος του συνομιλιτη μου μια σειρα.....
τι θελω να πω....πολλοι μιλανε μιλανε μιλανε και εκτος απο το οτι βαριεσαι αφορητα δεν μπορεις να τους παρακολουθησεις γιατι λενε πραγματα ασυνδετα...βαλε ρε ανθρωπε υποκειμενο ρημα και αντικειμενο...
ΝΑΙ!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΚΑΚΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΟ ΜΕ ΕΞΑΓΡΙΩΝΕΙ.....

.

Αυτός που αποκαλούν λυτρωτή τους έδεσε στη σκλαβιά.Σε μια σκλαβιά από ψεύτικες αξίες και πλαστές γραφές.Αχ, αν κάποιος μπορούσε να τους λυτρώσει από τον λυτρωτή τους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 08:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ανορθόδοξο.. χμ.. άραγε υπάρχει και αλλος τρόπος να σου επιβάλλει κάποιος τα πιστεύω του..

Κι όμως, φίλε μου!
Υπάρχουν πολλοί τρόποι...
Ειδικά όταν το εξασκείς αυτό συνεχώς τόσο καλύτερος/η γίνεσαι...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 10:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ Η (ΔΗΘΕΝ) ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΙΑ ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΑΘΗΤΟ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2006, 22:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ενοχλει η αχαριστια !
Μακρια απο εμας ανθρωποι που περνουν και περνουν και μετα μας περιφρονουν για το ευχαριστω!
Να 'στε καλα ολοι .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LOCKHEART
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 23:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOCKHEART  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος LOCKHEART  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

"I PREFER NOTHING THAN A BAD SOMETHING"
"Life is a bad place, life is a sad place always"
"Truth is never clear"
"H Καλύτερη περίοδος ειρήνης είναι η προετοιμασία για πόλεμο"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 18:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ Η (ΔΗΘΕΝ) ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΙΑ ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΑΘΗΤΟ.....

Όπως και η επιβολή των απόψεων μας στους άλλους, έχοντας την ψευδαίσθηση οτι η δική μας είναι η μόνη σωστή.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pattap
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 20:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pattap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να νομίζει πως γνωρίζει τα πάντα...

pattapΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2006, 20:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να μην εχει τι να πει ή να μη περναει πλεον ο λογος του και για να τραβηξει την προσοχη να λεει (η να κανει) malakies...

When the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 10:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να είναι άδικος


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2006, 11:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΛΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ...
ΑΠΛΑ ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 03:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ωραίο τοπικ φίλη (και κούκλα) Αφροδίτη.....Μου ταιριάζει γάντι γιά να τα σούρω τι μου τη δίνει σε ανθρώπους,γύρω μου.....Αν και τα περισσότερα τα έχω πει στη φιλοσοφία....ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΝΩΝΤΑΣ ΘΑ ΠΩ,....Μου τη δίνουν όσοι δεν έχουν ΓΝΩΘΙ Σ` ΕΑΥΤΟΝ & δεν τηρούν το ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ....Που η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ τους δεν περιορίζεται έκει που άρχίζουν τα όρια της ελευθερίας του άλλου συνανθρώπου του,οι ΓΟΝΕΙΣ γύρω μου, που με άλλοθι την αγάπη τους και το καλό των παιδιών τους ,ΠΙΕΖΟΥΝ με παρεμβάσεις στις επιλογές των παιδιών τους (ακόμη και ενήλικα) και ΚΑΤΣΤΡΕΦΟΥΝ ,ΔΥΣΤΥΧΟΥΝ,ΕΥΝΟΥΧΙΖΟΥΝ τις ζωές αυτών,χωρίς ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ...Ολα΄γιά το ΚΑΛΟ.....να το ρίξουν τσο ΓΥΑΛΟ..
ΑΛλα ή στραβός ΕΙΝΑΙ Ο ΓΥΑΛΟΣ ή ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΝ......?????
Γιατί αντί να θέλουν να είναι ελεύθεροι,μην ελπίζοντας και μη φοβούμενοι τίποτε και κανένα (ούτε το θάνατο) ΣΚΛΑΒΩΝΟΥΝ μεσα από τις αδυναμίες τους και τους ΓΥΡΩ τους.....
Επίσης τα ΚΑΤΙΝΑΡΙΑ της γειτονιάς ,του χωριού, της διπλανής πόρτας που βγαίνουν και απλώνουν τα ρούχα στη ταράτσα,παρακαλάνε να ψωφίσει ο γάιδαρος του διπλανού,παρακολουθούν τα τηλεοπτικά & ΕΝΤΥΠΑ κατιναριά,έχουν γνώμη και άποψη ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ,βάζουν μηχανάκια της AGB,μετέχουν στη καταμέτρηση της κοινής γνώμης και διαμορφώνουν και ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ για όλους εμάς που παραμένουμε ΦΙΜΩΜΕΝΟΙ-ΟΜΗΡΟΙ στη χλαπάτσα της ΖΩΗΣ, φυλακισμένοι στο ΠΑΡΟΝ και το ΜΕΛΛΟΝ,που φτιάχνουν αυτοί γιά μας,χωρίς΅ΕΜΑΣ...Και καμμιά ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ αρχή ,ούτε ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ δε παρεμβαίνει στο μικρόκοσμο αυτονών των ελεηνών που ΧΑΝΤΑΚΩΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ......
Γιατί βέβαια και τα παιδιά ,μπορούν να αντέξουν ένα κακό ή άχρηστο γονειό, άλλα όχι την ΑΠΟΥΣΙΑ του....
Οποιος δεν κατανοεί τα παραπάνω ,ας κοιτάξει γύρω του και θα καταλάβει....γιατι ακόμη δεν υπάρχει ΤΕΙ ή ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ που μοιράζει πτυχία και πιστοποιεί τι είναι ``ΓΟΝΙΟΣ``.......και μη ξεχνάμε η οικογένεια είναι ο ΠΥΡΗΝΑΣ της ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ μας....
Τι είπατε έγινα ΚΑΚΟΣ ,ΑΚΡΑΙΟΣ & ΦΑΣΙΤΙΚΟΣ....Καλά όταν ξυπνήσω θα γυρίσω και πλευρό ,μεχρι να πεθάνω ,και να αναλάβουν οι επομενες,αφαλωκομένες εκ ΚΟΥΝΙΑΣ ΓΕΝΕΕΣ...ο νοών νοήτω

Φίλε judas μου θυμήζεις κάτι.. ακόμα και το nick soy (δεν μιλάω για το συγκρότημα) και θα συμφωνήσω μαζί σου.. όχι δεν γίνεσαι φασιστικός, ούτε ακραίος... αυτά που λες είναι ακριβώς αυτά που πρέπει, χωρίς περιττά λόγια και με σεβασμό..

να σαι καλά που βλέπεις..

να συμπληρώσω πως με ενοχλεί η αχαριστεία των ανθρώπων


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dTox
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 17:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dTox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry κιόλας ρε φιλε AvatarGr αλλα νιώθω οτι μας σνομπάρεις γιατι ρε συ?Πως την είδες? Εμένα αυτο με ενοχλεί να ξες.... Φιλικά παντα απλα επειδή σε βλέπω να την λες σε όλους με την εδωσε και εφαγα κόλημα σε το λεω να το ξες...ΚΑλα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 01:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
S I M O R I L
Φίλε judas μου θυμήζεις κάτι.. ακόμα και το nick soy (δεν μιλάω για το συγκρότημα) και θα συμφωνήσω μαζί σου.. όχι δεν γίνεσαι φασιστικός, ούτε ακραίος... αυτά που λες είναι ακριβώς αυτά που πρέπει, χωρίς περιττά λόγια και με σεβασμό..
να σαι καλά που βλέπεις..
να συμπληρώσω πως με ενοχλεί η αχαριστεία των ανθρώπων
[center]
.......

Εγώ τα έγραφα όλα αυτά ο φούστης,,,..χα...χα.Τι μου θυμήζεις τώρα...Ωραία χρόνια δοξασμένα τότε το `21....Τεσπαν αν με βοηθήσεις περισσότερο ,θα σου πω αν γνωριζόμαστε ή όχι...

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 09:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελευταία μου φέρνουν αλλεργία οι εμμονές κάποιου...
Να βλέπεις ακόμα και διαδικτυακές "αλλαγές φύλου" με σκοπό τη λασπολογία κάποιων ατόμων επειδή κάποιος/α νομίζει ό,τι εξυπηρετεί την ανάγκη του για μπούρου μπούρου.
Τι γίνεται σ' αυτόν τον κόσμο...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 09:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα ακόμη ενοχλητικό και συνάμα απογοητευτικό φαινόμενο που παρατηρώ είναι οτι μερικοί άνθρωποι προσπαθούν με έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο να "παίξουν" με τον ψυχισμό κάποιου με σκοπό να τον κάνουν υποχείριο τους ώστε να προαχθούν τα δικά(?) τους συμφέροντα.
Κρίμα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 10:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου!!!

Τι χαρά να σας ξανα-συναντώ!

Ξεκινάω να γράφω από το θέμα σου, φίλη μου Αφροδίτη.

Συνήθως το «κόκκινο» πανί για μένα είναι η αγένεια. Μπορώ να προσπαθήσω να καταλάβω αρκετά πράγματα που ίσως να μ’ ενοχλούν. Η αγένεια όμως είναι κάτι που δεν μπορώ να το καταλάβω και ν’ αντέξω.

Μπαίνεις σ’ ένα κατάστημα «Καλημέρα!» Δεν σου απαντούν….
Διαφωνείς με κάποιον. Ανταλλάσετε απόψεις και προσπαθείς να βρεις κοινά σημεία ή να καταλάβεις τι δεν σου «κάνει» στην άποψή του. Η αγένεια όμως….
Ανταλλάζεις μια κουβέντα με έναν άγνωστο και σου μιλάει λες και έχετε μεγαλώσει μαζί….

Η αγένεια φίλοι μου… ανεξήγητη για μένα.


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 22:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που με ενοχλεί αφάνταστα σε έναν άνθρωπο είναι να είναι <<του τύπου>> κι όχι <<της ουσίας>>.

Θεωρώ κατ΄ αρχάς ότι αυτός είναι ένας βασικός ανασταλτικός παράγοντας γαι την πρόοδο και τη βελτίωση του ανθρωπίνου γένους καθώς και πηγή πολλών δεινών.

Από μια άλλη σκοπιά, στην εποχή μας πολλοί (κυρίως γυναίκες, οι οποίες ως ελαφρώς πιο φαντασμένα όντα έλκονται ιδιαίτερα από τον τύπο), πέφτουν θύματα επιτηδείων, οι οποίοι με χαρακτηριστικά χαμαιλέοντα τους πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και το δόλωμα πιάνει!!
Φυσικά υπάρχουν κι εξαιρέσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 14:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Η ΑΓΕΝΕΙΑ , ΤΟ ΨΕΜΑ , ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ , Η ΖΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΩΣΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΕΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ

ΟΥΔΕΙΣ ΕΚΩΝ ΚΑΚΟΣ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΥΠΩΤΑ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ)ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΒΑΘΟΣ ΟΥΔΕΙΣ ΕΚΩΝ ΚΑΚΟΣ

ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΙΓΟ Η ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 19:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΘΑ ΣΗΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ellovos ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΩ ΑΝΟΥΣΙΟ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΜΕ ΕΠΙΡΕΑΖΟΥΝ ΚΙΌΛΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΑ, ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ 'ΚΑΜΠΟΥΡΑ' ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΗΝ 'ΜΕΙΩΣΩ'. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΚΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elizabetta20
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 00:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elizabetta20  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΡΩΝ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΑΓΕΝΗΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΥΡΑ!ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Κ ΕΙΣΠΡΑΤΤΩ ΕΙΡΩΝΙΑ Κ ΑΓΕΝΕΙΑ!ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!ΜΠΡΡΡΡ!!!ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ,ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΤΕΛ ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΑΣ:ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΑΘΗΝΑ?Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:ΚΑΛΑ ΗΛΙΘΙΑ ΕΙΣΑΙ?4 ΩΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ!!!ΞΥΠΝΑ!!!..ΕΚΕΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΝΑΤΡΟΦΗ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΚΑΝΑ ΛΑΤΙΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΦΤΑΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ Κ ΤΗΣ ΛΕΕΙ:ΝΕΥΡΑΚΙΑ?ΝΕΥΡΑΚΙΑ?ΑΓ@ΜΗΤΗ Ε?.ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ!ΤΕΛΙΚΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΕ 2.30 ΩΡΕΣ ΑΘΗΝΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 14:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπερα σε ολους.


Εμενα με ενοχλει αυτος που σε θαβει πισω απο την πλατη σου και σε γλυφει οταν σε φοβαται.

Με ενοχλουν οι ανθρωποι που οταν δεν εχεις χρηματα σου γυρνανε την πλατη ενω οταν εχεις σου γυρνανε τον κωλο.
Με ενοχλουν οι ανθρωποι εκεινοι που σου φερονται σαν σκουπιδι οταν εισαι αφραγκος και εισαι υπο την εξουσια του και οταν αποκτας χρηματα αρχιζει να σου κανει τουμπες διοτι για αυτους το χρημα ειναι το παν.Ανθρωποι που κανουν κατι καλο απο φοβο,απο συμφερον με απωτερο σκοπο να κερδισουν κατι απο σενα.Ανθρωποι που προσπαθουν να εξαγορασουν την αγαπη σου με χρηματα και ας εισαι συγγενης του.Ανθρωποι που σε πατανε κατω για να επιτυχουν το σκοπο τους,που σε εξευτελιζουν και οταν πια ειναι αδυναμοι ριχνουν κροκοδειλια δακρυα.Και δυστυχως η ζωη καμια φορα τα φερνει ετσι ωστε αυτοι οι ανθρωποι να ειναι και συγγενεις σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 14:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίσκω ενοχλητική την υποκρισία και την τάση για ηθοποιΐα , ειδικά όταν αυτή είναι φανερή και πολύ αποτυχημένη...

Έχει την πλάκα του όμως παράλληλα να διαπιστώνεις οτι κάποιος έχει την ψευδαίσθηση πως παίζει την γάτα με το ποντικάκι στα κρυφά και χωρίς να γίνεται αντιληπτός.
Κι ακόμα πιο αστείο να νομίζει οτι είναι η γάτα την στιγμή που το ποντίκι μπορεί να είναι αρουραίος κι η γάτα ένα τόσο δα γατάκι...
Τι συμβαίνει τότε, huh?

Σε αυτή την περίπτωση το γατάκι μάλλον γίνεται λιχουδιά για τον αρουραίο!

In other words:
"Behind has the pear tree the tail!"

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 20:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ενοχλεί στον άλλον το οτι δεν καταλαβαίνει όταν του λεω οτι δεν με καταλαβαίνω.........

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...

Edited by - Marte on 02/10/2006 20:53:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 00:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η υποκρισια!!!!!!!!!
Κι ειμαι ετοιμη ν΄ανοιξω ενα θεμα στο καταλληλο τοπικ για να μιλησω για μια μεγαλη μα πολυ μεγαλη ιστορια!!!! Αυτη η ιστορια θα παρει πολλους ανθρωπους σβαρνα....
Και οποιος απο αυτους εχει να πει κατι για το αντιθετο,
εδω ειμαι για να αποδειξω ακομη και το οτι δεν ειμαι ελεφαντας!!!!
Η μπορα παντως ερχεται και θα πεσει πανω στο κεφαλι πολλων!!!!!!!!!!!!!
Δεν εχω τιποτα να φοβηθω!!
Απλως λυπαμαι γιατι θα μπω σε αντιπαραθεσεις αλλα απο την αλλη δεν μπορω να αφησω να περασουν ετσι καποια πραγματα...
Θ΄αφησω λιγες μερες να περασουν 1ον) για να σκεφτω και παλι εαν αυτο που θα κανω ειναι δικαιο 2) για να προετοιμασω καποιους ανθρωπους ωστε να τους δωσω την ευκαιρια για να πραξουν το πρεπον...
3ον) Για να μιλησω και παλι με τον δικηγορο μου.

Edited by - angi on 03/10/2006 00:47:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy