ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical - ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑΣ ΑΠΟΨΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 18:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μεταφέρω μήνυμά μου από το αναφερόμενο θέμα

<table width="100%" cellpadding="1" bgcolor="#999900"><tr><td><table width="100%" cellpadding="2" bgcolor="#CCFFCC"><tr><td><p><font color="#660033" size="2" face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">


Παράκληση πρώτη:

Παρακαλώ τον allzzaro, να αποφύγει να μεταφέρει μέσα στους χώρους των συζητήσεων οποιαδήποτε υπόθεση μπορεί να σχετίζεται με τους λογαριασμούς osev και geox, όπως το ότι μπορεί να προέρχονται από το ίδιο άτομο.

Παράκληση - και σύσταση - δεύτερη:

Προς το μέλος osev:
Η επίσημη θέση του ESOTERICA που αφορά το περιεχόμενο των συζητήσεων των forums, έχει διατυπωθεί και δημοσιευτεί, από την ίδρυση του παρόντος χώρου.
Από κει και πέρα, η οποιαδήποτε προσπάθεια ανάμειξής μας σε διαφωνία επί των απόψεων κάποιου μέλους, αποτελεί κίνηση χρησιμοποίησης του χώρου αυτού.

Τα μηνύματα της παρούσης σελίδας (καθώς και το τελευταίο μήνυμα της προηγούμενης σελίδας)
Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical / p.26 (p/25)
που σχετίζονται με τη διαφωνία απόψεων μεταξύ των:
-allzzaro
-geox
-osev
μεταφέρονται σε νέο θέμα στην κατηγορία .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
το οποίο θα παραμείνει ενεργό για 1 εβδομάδα. Αυτό αποτελεί και μία ευγενική παραχώρηση των πόρων του ESOTERICA, ώστε να μπορέσει να γίνει δημιουργική και ειρηνική διευθέτηση της διαφωνίας που αφορά τα παραπάνω μέλη. Τίποτα παραπάνω.
Μετά τη λήξη της προθεσμίας αυτής, η οποιαδήποτε και με όποιον τρόπο συνέχιση της υπόθεσης αυτής μέσα στο χώρο του ESOTERICA, θα θεωρηθεί ως παράβαση των κανονισμών συμμετοχής στις συζητήσεις.

Τέλος, να αναφέρω πως, αξιόποινη μπορεί να θεωρηθεί και η πράξη του έμμεσου εκβιασμού που δέχεται το ESOTERICA, με σκοπό την αφαίρεση λόγου σε μέλος των forums, λόγω ιδίων κινήτρων.
Θεωρείστε δεδομένο πως η ομάδα υπευθύνων του ESOTERICA, ήδη διενεργεί έρευνα στο παρόν θέμα, ώστε να διαπιστωθεί εάν οι κατηγορίες (σχετικά με τις διατροφικές και βοτανολογικές πληροφορίες που αναφέρει) που αποδίδονται στο μέλος allzzaro έχουν κάποια βάση. Αν και ακόμα και στην περίπτωση αυτή, το esoterica.gr δε φέρει κάποια ευθύνη (δηλώνεται καθαρά στο Μήνυμα από τη συντακτική ομάδα).

</font></p></td></tr></table></td></tr></table>



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
μεταφέρονται σε νέο θέμα στην κατηγορία .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
το οποίο θα παραμείνει ενεργό για 1 εβδομάδα. Αυτό αποτελεί και μία ευγενική παραχώρηση των πόρων του ESOTERICA, ώστε να μπορέσει να γίνει δημιουργική και ειρηνική διευθέτηση της διαφωνίας που αφορά τα παραπάνω μέλη. Τίποτα παραπάνω.

Nομίζω οτι η ενέργεια αυτή της Αμαλίας αποσκοπεί στο να βρεθεί μια ειρηνική λύση ανάμεσα σε εμένα και στον geox-osev.
Eπίσης νομίζω οτι οποιος πραγματικά αγαπά αυτόν τον χώρο, θα πρέπει να θυσιάσει κάτι.
Αν και εχει θιχθεί η αξιοπρέπεια μου και το κύρος μου θα κάνω το πρώτο βήμα και αυτό γιατί
1ον Σέβομαι την ηγεσία του τόπικ.
2ον Σέβομαι τις αποφάσεις των υπευθύνων
3ον Αγαπώ αυτο το χώρο

Γιαυτό το λόγο λοιπόν θέλω να τερματίσει εδώ. Αν έσφαλα κάπου και μάλλον θα πρέπει να έσφαλα που έστειλα το email αναγνωρίζω το λάθος μου.
Kαι μιας και ο osev ισχυρίζεται οτι δεν είναι ο να του ζητήσω συγνώμη για το λάθος μου...

Edited by - allzzaro on 12/03/2006 20:43:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=25&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4980


osev
Απεστάλη: 04/03/2006, 18:10:55
___________________________________

βρε σεις...

έκανα εντατικά διάδρομο κάθε μέρα για 2 μήνες (2,5-3 ώρες την ημέρα - 15 χλμ περίπου ημερήσια) κι έχασα περί τα 8 κιλά. Τον επόμενο μήνα, που κάνω επίσης γρήγορο βάδισμα 2,5 ώρες την ημέρα, δε χάνω τίποτε. Σα να κόλλησα. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Για να έρθω στα κανονικά μου κιλά πρέπει να χάσω άλλα 15-16 κιλά.. (ολα αυτά τα πήρα τα τελευταία 5 χρόνια...)

κανένας με σχετική εμπειρία;

------
υ.γ. προχτές διάβασα στις εφημερίδες για το θάνατο κάποιας που πήρε συμβουλές ή βότανα από κάποια άλλη στο Κιλκίς (έπασχε από ψωρίαση) κι ότι ο εισαγγελέας άσκησε δίωξη εναντίον της βοτανατζούς.

Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε, αλλά πάντα να είμαστε προσεκτικοί σε ότι ακούμε ή διαβάζουμε....
______________________________________________________________________

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=26&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4980

osev
Απεστάλη: 08/03/2006, 20:01:40
___________________________________

Έλαβα στο μαιλ μου, το παρακάτω μήνυμα (μέσα στις διακεκομμένες γραμμές):

-------------------------------------------------------------------------
allxxxx@χχχχχ.com
Προς: χχχχχχ@xxxxxx.gr
Θέμα: Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! από το Μέλος allzzaro
Ημερομηνία: Sat, 4 Mar 2006 17:53:10 -0000

Γεια σου osev

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : allzzaro
(χχχχχχ@xxxx.com)

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

osev... Hδη εχω κάνει ενέργειες για να σε εντοπίσω και ως geox.
Φρόντισε οι ενέργειες μου να μην καρποφορήσουν. Θα την πληρώσεις και
εσύ και οι φίλοι σου.
-------------------------------------------------------------------------

???????????


Δεν είμαι σίγουρος για τον αποστολέα του, κι ας φαίνεται συγκεκριμένο όνομα. Πολλά μπορούν να γίνουν στο ίντερνετ.

Νιώθω πως πρέπει να διευκρινίσω τα εξής:

1. Δεν έχω καμιά σχέση με τον geox ή όποιον άλλο αναφέρεται σαν φίλος του.

2. Δεν ξέρω ούτε τον Αλζαρώ, ούτε είμαι εχθρός ή αντίπαλος ή αντίθετος ή ότι άλλο αντί...

Απλά διάβασα με ενδιαφέρον έναν διάλογο στο ίντερνετ και ένιωσα την ανάγκη να πω την άποψή μου.

Αν ο Αλζαρώ έχει κάποιο "πρόβλημα" , ας μην το προσωποποιεί - κι αφού είναι και άλλοι που διαφωνούν μαζί του, τότε ας ψάξει καλύτερα και να βρει τι είναι αυτό που προξενεί την έντονη διάσταση.

Ο λόγος είναι ένα εργαλείο, διαθέσιμο στον καθένα. Και μπορεί να τον χρησιμοποιήσει όπου κι όποτε θέλει. Ανάλογα με τη "μαστοριά" του, μπορεί να πείσει ή να μην πείσει.

Αλζαρώ, ποιο είναι το πρόβλημα; Το ότι ανέφερα κάτι που άκουσα στις ειδήσεις στην τηλεόραση; Ναι, το άκουσα, όπως το έγραψα. Δεν είναι ψέμα ότι λέχθηκε από την τηλεόραση. Απαγορεύεται να το γράψω σε αυτόν εδώ το διάλογο;

Τι να συστήσω για τα νευράκια; Ξύδι ή προζάκ (μετά από συνταγή γιατρού);
______________________________________________________________________
geox
Απεστάλη: 09/03/2006, 01:38:48
___________________________________

quote:
-------------------------------------------------------------------------
allxxxx@χχχχχ.com
Προς: χχχχχχ@xxxxxx.gr
Θέμα: Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! από το Μέλος allzzaro
Ημερομηνία: Sat, 4 Mar 2006 17:53:10 -0000

Γεια σου osev

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : allzzaro
(χχχχχχ@xxxx.com)

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

osev... Hδη εχω κάνει ενέργειες για να σε εντοπίσω και ως geox.
Φρόντισε οι ενέργειες μου να μην καρποφορήσουν. Θα την πληρώσεις και
εσύ και οι φίλοι σου.
-------------------------------------------------------------------------


Μήπως θα είχες την καλοσύνη να μας εξηγήσεις τι εννοείς?

Μήπως κάποιος Συντονιστής επίσης θα μπορούσε να ερμηνεύσει τον συγγραφέα του μυνήματος?

Καλού κακού θα ρωτήσω και κάποιον περισσότερο αρμόδιο.
______________________________________________________________________

Dying_Incubus
Απεστάλη: 09/03/2006, 09:35:41
___________________________________

Αγαπητέ geox, αν και δεν είμαι ο πιο αρμόδιος σε τεχνικά θέματα, θα πρότεινα στο μέλος osev να αποστείλλει το e-mail αυτό στο e-mail κάποιου Διαχειριστή/Συντονιστή.
Αφού λοιπόν "κατηγορείται" δημοσίως κάποιο μέλος των forums νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη λύση αυτή ώστε να δοθεί μια "ειρηνική" λύση και να δούμε αν το μέλος allzzaro έχει κάποια ανάμειξη σε αυτό ή όχι.

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 09/03/2006 09:37:38
______________________________________________________________________

allzzaro
Απεστάλη: 09/03/2006, 17:52:03
___________________________________

quote:
Αφού λοιπόν "κατηγορείται" δημοσίως κάποιο μέλος των forums

Kατηγορούμαι?
Είμαι κατηγορούμενος λοιπόν

Για ποιό λόγο παρακαλώ

Πού απέστειλα email στον osev?

geox απο την πρώτη στιγμή που μπήκες στο τόπικ μου, με κατηγορείς για ιδιοτέλεια και για τσαρλατανισμό.
Σαν να μην φτάνει η ξεδιάντροπη αυτή σου συμπεριφορά, αναφέρεις οτι ούτε με ξέρεις, ούτε εχεις προηγούμενα μαζί μου.
Τότε γιατί αυτή η εμμέσως πλήν σαφώς επίθεση?
Την τελευταία φορά λοιπόν ως osev με τον ειρωνικό αυτό τρόπο έκφρασης που σε διακρίνει χρησιμοποίησες είδηση απο τα ΜΜΕ και αφήσες να εννοηθεί ο όρος ``βοτανατζού`` εννοώντας φυσικά εμένα μην προσπαθήσεις να με πείσεις για το αντίθετο γιατί χειροτερεύσεις την κατάσταση.

Εδώ λοιπόν οτι το παρακάνεις, ξεπερνάς κάθε όριο και το θέμα γίνεται προσωπικό.
Το email λοιπόν αυτό, ναί, το έστειλα εγώ.
Ετσι κάνω οταν με θίγουν.
Ετσι κάνω οταν με μειώνουν.
Ετσι κάνω οταν με κατηγορούν αδίκως.

Δεν κρύβομαι πίσω απο τα πληκτρολόγια και τις οθόνες. Λύνω τις διαφορές μου σαν άντρας και κυριολεκτώ.

Τα φόρουμς λοιπόν δεν έχουν καμία, μα καμία ανάμιξη στην προσωπική μας διένεξη και κακώς δημοσιοποίησες την κατάσταση.
Σου έστειλα ενα προσωπικό email και οφείλεις..
ή να μου κάνεις αγωγή,
ή θα ανοίξεις ενα σχετικο τόπικ στο απόψεις και προτάσεις με το θέμα αυτό.
ή να με συναντήσεις να λύσουμε τις διαφορές μας,
ή να σταματήσεις εδώ και εγώ θα φερθώ ανάλογα.

Τα πόστ αυτά, καθώς και η όλη κατάσταση προσβάλλουν τη νοημοσύνη μου, το κύρος μου, αλλά και την όλη μου προσπάθεια που καταβάλλω σε αυτό το τόπικ.
Tα πόστ αυτά δεν άπτονται της εσωτερικής αναζήτησης οπως επίσης δεν συμβαδίζουν με την εννοια του τόπικ.
Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν η Αμαλία φροντίσει , τα τελευταία αυτά πόστ μου καθώς του osev και geox να μεταφερθούν στη ``σαλάτα μηνυμάτων`` διότι αμαυρώνουν το τόπικ.
Επίσης θα εκτιμούσα ιδιαίτερα το μέλος geox - osev να σταματήσει ΕΔΩ δείχνοντας την καλοπροαίρετη διάθεση τους, οπως υποστηρίζουν και να μην συνεχίσουν να με μειώνουν.

Μην με αναγκάσετε να δώσω συνέχεια..

ΥΓ.. Ποιόν δουλεύετε ρε χαιβάνια οτι δεν γνωρίζει ο ενας τον αλλον.
Μόλις ποστάρισε ο ένας.. φάντης μπαστούνι και αλλος.
Αισικτιρ να μην σας πλακώσω στις μάπες ....$##@#$%^


Edited by - allzzaro on 09/03/2006 20:05:18


_____________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
_____________________________

______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 10/03/2006, 00:04:03
___________________________________

Το τελευταίο μήνυμα του "Αλζαρώ" έδειξε πολλά.

Προσωπικά νομίζω πως δεν πρέπει να ασχοληθώ περισσότερο, πέρα από:

1. Να ζητήσω από τους διαχειριστές του χώρου να ασχοληθούν με το ζήτημα του (συγκεκριμέρνου|) περιεχομένου των ιστοδελίδων τους

2. Το λινκ του thread αυτού, μαζί με το mail που έλαβα, να σταλούν στην υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.

3. Επίσης το λινκ να σταλεί και στον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο.

Για άλλη μια φορά, επιθυμώ να συστήσω στους αναγνώστες αυτού του thread να είναι προσεκτικοί σε ότι διαβάζουν στο ίντερνετ (κι εδώ φυσικά).


Δε μπαίνει ζήτημα "λογοκρισίας" αλλά δεοντολογίας και σφαιρικής ενημέρωσης. Ένα κείμενο κανόνα χρήσης της συγκεκριμένης ιστοσελίδας - καθώς κι αποποίησης ευθύνης, θα βοηθούσε πολύ.


Και κλείνω, λέγοντας πως δεν έχω καμιά σχέση με geox κλπ...

Αλζαρώ, σκέψου και την περίπτωση να συναντιούνται οι αντιδράσεις στα γραφόμενά σου κι όχι στο πρόσωπό σου. Σκέψου πλατιά.
______________________________________________________________________

allzzaro
Απεστάλη: 10/03/2006, 16:31:48
___________________________________

quote:
Δε μπαίνει ζήτημα "λογοκρισίας" αλλά δεοντολογίας και σφαιρικής ενημέρωσης.

quote:
Αλζαρώ, σκέψου και την περίπτωση να συναντιούνται οι αντιδράσεις στα γραφόμενά σου κι όχι στο πρόσωπό σου. Σκέψου πλατιά.

Τι λές ρε άθλιε $##$%^&
Για ποιές αντιδράσεις στα γραφόμενα μου και οχι στο πρόσωπο μου.
Tι να σκεφτώ πλατιά? Με δουλεύεις.

Με κατηγορήσατε για ιδιοτέλεια και οχι μόνο, χωρίς να με γνωρίζετε.
Αυτό δεν έχει να κάνει ούτε με λογοκρισία ούτε με δεοντολογία αλλά με κακοήθεια.
Εκτός αυτού συνεχίζετε να μειώνετε και τη νοημοσύνη μου παριστάνοντας τις παρθένες.

Δεν σεβαστήκατε τίποτα ξεκινήσατε μια κατάσταση και χωρίς να σχεφθείτε τις συνέπειες.
Εγώ εχω εξοργισθεί, γιατί προσβάλατε την τιμή μου και την αξιοπρέπεια μου.

Σταματείστε λοιπόν να νιαουρίζετε και φερθείτε σαν άνδρες.
Αν συνεχίσετε να με προσβάλλετε την αξιοπρέπεια μου θα με βρείτε μπροστά σας.
Σας το εγγυώμαι


Edited by - allzzaro on 10/03/2006 18:06:58


_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
_____________________________________

______________________________________________________________________


osev
Απεστάλη: 10/03/2006, 21:58:34
___________________________________

Για ιδιοτέλεια κλπ, εγώ ο osev, δεν κατηγόρησα.

Σκέφτομαι όμως αν θα μπορούσε να σταθεί, να διατυπωθεί κατηγορία για βλακεία.
______________________________________________________________________

Μορφέας
Απεστάλη: 10/03/2006, 23:59:23
___________________________________

Κάτω τα χέρια από τον Αλλζάρο.

Φίλε Αλλζάρο όπως είπε και ένα άλλο μέλος σε άλλο θέμα άστους να σέρνονται. Μην ασχολείσαι με ανθρώπους που σε κατηγορούν για τσαρλατανισμό επειδή απλά δεν έχουν τι να κάνουν. Δίνεις περισσότερη έκταση στον βαμπιρισμό τους.

Το έργο που κάνεις εδώ είναι πάρα πολύ σπουδαίο και είναι ένα μοναδικό διαμάντι στο φόρουμ του εσωτέρικα.

Ωφείλουμε όλοι να σε ευχαριστήσουμε για τον κόπο που κάνεις να γράφεις τόσα πολλά και τόσο χρήσιμα πράγματα.

Παράλληλα εκφράζω κι εγώ την πεποίθησή μου οτι η διαχείρηση τν φόρουμς θα έπρεπε να κάνει κάτι με τα συγκεκριμένα μέλη που αποτελούν συνεχή πηγή αποσυντονισμού των θεμάτων αυτού του φόρουμ.

Ευχαριστώ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!


______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 11/03/2006, 00:21:12
___________________________________

Μήνυμα που απευθύνεται μόνο στο Geox (και σε σοβαρούς αναγνώστες).
-----------------------------------------------------------------

Αγαπητέ Geox, έλαβα, διάβασα και σε ευχαριστώ για την προσωπική ενημέρωση επί του ζητήματος που ανέκυψε. Κατανοώ όλα όσα γράφεις, τα ασπάζομαι σε ποσοστό 100%.

Εκτιμώ όμως πως δεν πρέπει να δώσω συνέχεια. Υπάρχουν δεκάδες χιλιάδες αλζαρρούδες στο ίντερνετ. Είναι ιδιοφυή δικτυακά φυτά- σε αυτό γεννιούνται κι επιβιώνουν. Δεν μπορούμε να ασχοληθούμε εμείς με το ξεβοτάνισμα του δικτυακού χωραφιού. Πρόσεξε τη λέξη που χρησιμοποιεί ο σοφός λαός, όταν προσδιορίζει την κατάσταση βελτίωσης/καθαρίσματος του χωραφιού που κάνει ο νοικοκύρης του.. "ξεβοτάνισμα" ... ώστε να μείνουν και να προκόψουν τα χρήσιμα φυτά του χωραφιού του.

Ο κάθε χρήστης είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του - αν του δείχθηκε πως υπάρχει κι άλλη πλευρά.

Όντως το ποινικό που anaf;ereiw, διαπράχθηκε. Και με το νόμο είναι υποχρεωμένος ο isp του (και ο διαχειριστής του φόρουμ του esoterica με τη σειρά του) να κρατά τα logfiles των προσβάσεων στους σέρβερς τους για 2 χρόνια. Πας στον εισαγγελέα υπηρεσίας με τυπωμένο το mail (αυτό που μου στάλθηκε), χωρίς headers, δε χρειάζονται στην αρχική φάση, δίνεται ΑΜΕΣΩΣ η εντολή και μετά me ayt;hn πας στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, στο Αστυνομικό Μέγαρο, στον 9ο νομίζω όροφο κι αναλαμβάνει το γραφείο δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος. Κι έχει πίστεψέ με αμεσα αποτελέσματα.

Επιπρόσθετα σαν ΠΕ 19 γνωρίζω και τα τεχνικά του ζητήματος. Μπορώ να βρω που καταλήγει κάθε υπολογιστής συνδεμένος στο ίνερνετ - δεν μπορώ να βρω ποιος είναι απέναντι από την οθόνη του υπολογιστή... μπορεί να είναι κι ένας σκύλος που πατάει πλήκτρα με τα πόδια.

Εκτιμώ όμως πως είναι κρίμα για την ατέλεια-ανωριμότητα του χαρακτήρα κάποιου, για ένα κλικ στο ίντερνετ, να πάει για κακούργημα και να φορτωθεί το λιγότερο δυο χρόνια. Σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω πως πρέπει να κάνουν ότι και στους χούλιγκανς, την Κυριακή να δίνουν παρών στο τοπικό τμήμα... ή όπως έκαναν στον Μήτνικ, για 5 χρόνια μακριά από υπολογιστές!

Πρέπει όμως οι υπεύθυνοι του φόρουμ να προστατεύσουν τους επισκέπτες του, βάζοντας και το σχετικό κείμενο αποποίησης ευθύνης - disclaimer στο τέλος κάθε μηνύματος που δημοσιεύεται στο σχετικό topic.

Περιμένω να δω το αποτέλεσμα του ενδιαφέροντός τους.


______________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
______________________________

______________________________________________________________________

amalia
Απεστάλη: 11/03/2006, 05:04:09
___________________________________

osev
θα σου πρότεινα να διαβάσεις το:
ESOTERICA.gr - Μήνυμα από τη συντακτική ομάδα -
κάνε κλικ^^^^

Παραθέτω και εδώ το επίμαχο απόσπασμα:

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους επισκέπτες μας ότι το ESOTERICA.gr - "Η Πύλη των Μυστηρίων" φέρει την ευθύνη για οποιοδήποτε υλικό (άρθρα, δηλώσεις, ειδήσεις ή άλλο) συνοδεύεται από τα ειδικά ενδεικτικά σημεία του τόπου. Για το υπόλοιπο περιεχόμενο του τόπου την ευθύνη φέρουν οι αντίστοιχες ομάδες ή άτομα και η συντακτική και ερευνητική ομάδα του ESOTERICA.gr δηλώνει εκ των προτέρων ότι δεν είναι απαραίτητα σύμφωνη και δεν συνυπογράφει οποιεσδήποτε απόψεις εκτός εάν αυτό δηλώνεται σαφώς.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!

______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 11/03/2006, 07:57:59
___________________________________

Αμαλία, διάβασα αυτό που υπέδειξες. Δεν θα πω αν με καλύπτει ή δε με καλύπτει, σε μια πρώτη γενική τοποθέτηση.

Όμως θα ήθελα να συμβάλλω στον προβληματισμό (γενικότερα), αναφέροντας και το εξής:

Η προειδοποίηση-ενημέρωση για τις αρνητικές συνέπειες του καπνίσματος (ή και στα φάρμακα, χημικά, τοξικά κλπ) δεν τοποθετείται στο εξωτερικό της κούτας της συσκευασίας, αλλά πάνω σε κάθε πακέτο. Κι επιμένουν αρκετοί πως και ηχογραφημένο μήνυμα πρέπει να προστεθεί στο πακετάκι, ακόμα και κείμενο πάνω στο τσιγάρο!

Σε ζητήματα υγείας δεν επιδεικνύεται φιλοσοφική ραστώνη.

Θα σας πρότεινα άμεσο ξεβοτάνισμα του φόρουμ.
______________________________________________________________________

allzzaro
Απεστάλη: 11/03/2006, 14:16:33
___________________________________

quote:
... μπορεί να είναι κι ένας σκύλος που πατάει πλήκτρα με τα πόδια.

Σκύλος μπά.. τα σκυλιά έχουν φιλότιμο
Αλλο τετράποδο ..ναί θα έλεγα κάτι που κάνει μπεεε

quote:
Πας στον εισαγγελέα υπηρεσίας με τυπωμένο το mail (αυτό που μου στάλθηκε), χωρίς headers, δε χρειάζονται στην αρχική φάση, δίνεται ΑΜΕΣΩΣ η εντολή και μετά me ayt;hn πας στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, στο Αστυνομικό Μέγαρο, στον 9ο νομίζω όροφο κι αναλαμβάνει το γραφείο δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος. Κι έχει πίστεψέ με αμεσα αποτελέσματα.

Στον 9-ο .. ακριβώς.. Εχεις ψυχή ..?? Αν εχεις ψυχή.. κάντην
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 11/03/2006, 19:42:44
___________________________________

Αλζαρώ, μη δίνεις επιχειρήματα σε αυτούς που επιμένουν στο να στήσουν κατηγορία περί βλακείας.

Θυμήσου και την παλιά ελληνική ταινία, όπου ο συνένοχος σε απόπειρα δηλητηρίασης του επανακάμψαντος εξαφανισμένου συζύγου) - ναι μεν του έγινε εισήγηση για απαλλαγή λόγω βλακείας από τον εισαγγελέα και τον πρόεδρο, αλλά η απύθεμενη βλακεία του λίγο έλειψε να τον χώσει μέσα!
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 11/03/2006, 19:54:37
___________________________________

πάντως αλζαρώ, βλέπω πως αναδιπλώθηκες. Έπαψες να επιμένεις πως ένα και μοναδικό πρόσωπο σε "κοντράρει" κι αλλάζει νικς συνεχώς.

Είναι οπρόοδος. Μπορεί να παίρνουν κάποιοι αργές στροφές, αλλά κάποια στιγμή παίρνουν μπροστά κι αυτοί κάποτε!

Τι συστήνεις για αυτήν την περίπτωση (όου η γλώσσα τρέχει πιο γρήγορα από το μυαλό) Αλζαρώ;

Υπάρχει κάτι γι' αυτό;

Είναι δυνατόν να σε εμπιστεύονται πλέον και οι πιο άβγαλτοι αναγνώστες του φόρουμ μετά από αυτήν την κασκαρίκα;

Ένας ήταν ο Καματερός. Όσοι δοκίμασαν να τον αντιγράψουν, κατέληξαν οι ίδιοι σαν φάρσα!


Κάνε και μια χρήσιμη δουλειά... έχεις υπόψη σου κανένα λινκ για το φάρμακο ρεντουτιλ (ή πως αλλιώς το λένε) που παρεμβαίνει στο μηχανισμό του αισθήματος κορεσμού;
______________________________________________________________________

allzzaro
Απεστάλη: 12/03/2006, 09:59:58
___________________________________

quote:
Το έργο που κάνεις εδώ είναι πάρα πολύ σπουδαίο και είναι ένα μοναδικό διαμάντι στο φόρουμ του εσωτέρικα.

Καλέ μου φίλε Μορφέα. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

quote:
Φίλε Αλλζάρο όπως είπε και ένα άλλο μέλος σε άλλο θέμα άστους να σέρνονται. Μην ασχολείσαι με ανθρώπους που σε κατηγορούν για τσαρλατανισμό επειδή απλά δεν έχουν τι να κάνουν. Δίνεις περισσότερη έκταση στον βαμπιρισμό τους.

Δεν με ενοχλεί που με κατηγορούν για τσαρλατανισμό. Με ενοχλεί που με κατηγορούν για χρηματισμό, για ιδιοτέλεια και αυτό γιατί δεν εχω πάρει ποτέ μου χρήματα, ακόμα και σε οσους εχω προμηθεύσει σπάνια βότανα που δεν τα βρίσκουν πάλι δεν εχω πάρει χρήματα. Δεν το επιτρέπουν οι αρχές μου, και η συνείδηση μου.
Το μέλος geox-osev εδώ και καιρό εχει αποδείξει περίτρανα οτι προσπαθεί να πλήξει το χώρο του esoterica.
Το τόπικ αυτό κοντεύει τις 50.000 αναγνώσεις και σε κάθε του σελίδα βρήκαν απαντήσεις 40.000 αναγνώστες.
Το οτι λοιπόν ο geox-osev προτρέπει στους αναγνώστες να μην διαβάζουν και να μην εμπιστεύονται τα γραφώμενα του τόπικ και κατηγορώντας εμένα, δεν εχει να κάνει με την ιδεολογία του esoterica αλλά κατα αυτής και αυτός είναι ο κύριος σκοπός τους.
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 12/03/2006, 14:31:58
___________________________________

Είναι λυπηρό για τους υπεύθυνους του esoterica.gr να συνεχίζουν να δίνουν βήμα σε ένα άτομο που απειλεί όσους επισκέπτονται το φόρουμ με "πληρωμές" κλπ κλπ.

Ενώ έχει διαπραχθεί κι ομολογηθεί το ποινικό αδίκημα, τον αφήνουν να παριστάνει το σύμβουλο υγείας.

Και είναι ολοφάνερο το ζήτημα ψυχικής υγείας που μεταφέρεται στα κείμενά του.

Σε αυτήν την περίπτωση ας αναμένουν τις συνέπειες του νόμου. Είχα κατά νου να ενημερωθεί η αστυνομία για τον αρθρογράφο. Τώρα όμως θα ζητηθεί κι απόδοση ευθυνών αυτών που τον φιλοξενούν.
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 12/03/2006, 14:42:02
___________________________________

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ

Συχνά πυκνά ακούμε στις ειδήσεις για αιφνίδιους θανάτους κακότυχων που δέχτηκαν συμβουλές "ειδικών" επί των βοτάνων, κοινώς βοτανατζούδων. Και φυσικά και η τύχη των βοτανατζούδων είναι η σύλληψη και η φυλακή. Το τελευταίο τραγικό συμβάν αφορά το Κιλκίς, τη σύλληψη βοτανατζούς για το θάνατο γυναίκας που τη συμβούλεψε και της έδωσε "βότανο" για ψωρίαση! Έγινε πριν 10 μέρες περίπου. Το είπαν στις ειδήσεις στην τηλεόραση.

Προσέξτε τους ειδικούς επί των βοτάνων που κυκλοφορούν στο ίντερνετ. Αυτή που έπιασαν στο Κιλκίς είχε διεύθυνση, σπίτι... αυτούς στο ίντερνετ μπορεί ποτέ να μη μάθουμε πόσους έστειλαν στον άλλο κόσμο.

Πού να ξέρουν οι συγγενείς των άτυχων, ποιους συμβουλεύονταν στο ίντερνετ!

Είναι ζήμα ωρών να παρέμβει η ασφάλεια κι εδώ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 20:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
Η ποιοτική διαφορά (που είναι αναγκαιο να φανεί) είναι ότι ο allzaro δεν προσπάθησε κανένα οικονομικό όφελος

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 22:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=26&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4980


osev
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:12:25
___________________________________

Παράκληση ως προειδοποίηση προς την ΑΜΑΛΙΑ

Παρακαλώ να μη μετακινήστε τα άρθρα μου από το thread που τα καταχώρησα.

Σε αντίθετη περίπτωση θα στραφώ νομικά κατά παντός υπευθύνου.

Γνωρίζετε πως έχει διαπραχθεί ποινικό αδίκημα - και με τις ενέργειές σας αποκρύπτεται.

Παρακαλώ να μου αποστείλετε - δείχνοντας καλή θέληση- στο εμαιλ μου τη διεύθυνση κατοικίας σας για την αποστοή σχετικού εξωδίκου.
______________________________________________________________________

allzzaro
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:34:42
___________________________________

quote:
Παρακαλώ τον allzzaro, να αποφύγει να μεταφέρει μέσα στους χώρους των συζητήσεων οποιαδήποτε υπόθεση μπορεί να σχετίζεται με τους λογαριασμούς osev και geox, όπως το ότι μπορεί να προέρχονται από το ίδιο άτομο.


Σεβαστή η παράκληση σου Αμαλία.


Edited by - allzzaro on 12/03/2006 20:06:47
______________________________________________________________________

nomad
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:44:02
___________________________________

osev κάνεις μεγάλο λάθος στη προκειμένη περίπτωση. σε αυτό το τόπικ ο allzaro έχει επισημάνει τα παρακάτω:
1. Τα βότανα δεν είναι φάρμακα αλλά δρουν βοηθητικά
2. Σε αντίθεση με τις ματζουνατζίδες δεν είπε ποτέ οτί θα θεραπεύσει κανένα καρκίνο ή κάποια επικύνδινη ασθένεια
3. Δεν αποκόμισε κανένα οικονομικό όφελος από αυτό το τόπικ (αλήθεια πως θα στηρίξεις νομική κατηγορία αφού ο allzaro απλώς δημοσιεύει πληροφορίες από διάφορες πηγές θα κάνεις μήνυση και στις πηγές του?)
4. Σε άρθρα του allzaro έχει επισημανθεί κατ' επανάληψη ότι << δεν ανακατευουμε τα βότανα γιατί μπορεί να είναι απικύνδινό>>. Προτίθεσαι να πας δικαστικά εναντίον και των μαγαζιών που πουλάνε τέτοια βότανα?
5. Με μια απλή αναζήτηση στο greek yahoo με θέμα βότανα θα βρεις δεκάδες φορές τις ίδιες πληροφορίες και σημεία πώλησης θα κινηθείς και εκεί δικαστικά?

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:44:21
___________________________________

ΕΠΙΑΣΑΝ ΧΑΡΤΟΡΙΧΤΡΑ (κι οχι μονο) ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μόλις μεταδόθηκε στις ειδήσεις του ΣΤΑΡ (19.42, Κυριακή βράδυ)

40.000 ευρώ έφαγε από άνδρα που τον εγκατέλειψε το αίσθημά του, 46χρονη θεσσαλονικώτισσα χαρτορίχτρα. Μάλιστα του έδινε και βότανα να βράζει...
______________________________________________________________________

http://esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=27&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4980

osev
Απεστάλη: 12/03/2006, 20:04:14
___________________________________

Nomad, ποτέ δεν κατηγόρησα κανέναν.

Συμμετείχα στην ανάπτυξη του άρθρου είτε ζητώντας πληροφορίες είτε εκφράζοντας προβληματισμό (στα πλαίσια πάντα της καλής θέλησης).

Αντίθετα δέχτηκα στο προσωπικό μου mailbox απειλητικό & τρομοκρατικό μήνυμα από κάποιον allzaro. Που όπως παραδέχτηκε κι ο υπογράφων στο άρθρο Αllzaro, αυτός το έστειλε. Εκτός κι αν κάποιος άλλος χρησιμοποιεί χωρίς την άδειά του το νικ αυτό.

Αντί λοιπόν να ζηγτήσει συγνώμη, είδες τι γράφει συνέχεια.

Νομίζω πως καταλαβαίνεις ποια είναι πλέον η θέση του. Τι τον περιμένει.

Αυτό θα κάνω πλέον, θα καταφύγω στην εισαγγελία αύριο το πρωί.

Ξαναλέω:

1. Δεν έχω σχέση με το Geox. Οι συντονιστές το ξέρουν καθώς ο σέρβερ διατηρεί logfiles των συνδεόμενων με αυτό καθώς και το τι στέλνουν ή τι παίρνουν.

2. Δεν κατηγόρησα τον Αλλζαρώ για τσαρλατανισμό ή ιδιοτέλεια ή για οτιδήποτε άλλο. Προκαλώ να μου υποδειχθεί η σχετική φράση όπου μπορεί και να εννοείται κάτι τέτοιο.

Ενημέρωσα τους αναγνώστες για κάτι που άκουσα στην τηλεόραση. Είναι κακό αυτό;

Καθένας θα λάβει αυτό που του ανήκει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 23:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Επιτρέπετε;

Κι αν δεν επιτρέπετε δηλαδή, εγώ πάλι θα έμπαινα...

Παρακολούθησα μες στις άκρες τη φασαρία των τελευταίων ημερών. Μη μου ζητάτε να πάρω θέση, έχω εκφράσει πολλές φορές την άποψή μου γι' αυτά τα ζητήματα στο παρελθόν και το θεωρώ βαρετό να αρχίσω να λέω γι' άλλη μια φορά τα ίδια.

Θα ήθελα όμως να πω κάτι απευθυνόμενος στο μέλος osev και συγκεκριμένα να του απευθύνω κάποια ερωτήματα :

α) Σου στέρησε κανείς το δικαίωμα να πεις την άποψή σου σ' αυτόν εδώ το χώρο; Να εκφράσεις την αντίθεσή σου στα όσα υποστηρίζει ο allzzaro ή ο κάθε allzzaro και να βάλεις κι εσύ το λιθαράκι σου στην πολύπλευρη ενημέρωση του κοινού για την οποία τόσο κόπτεσαι;

β) Βάση ποιας σου ιδιότητας εκτοξεύεις απειλές προς τους υπευθύνους αυτού εδώ του χώρου, που, μην το ξεχνάς, σε φιλοξενεί ή τους υποδεικνύεις τι στάση θα έπρεπε αυτοί να κρατήσουν; (όπως πχ η πρότασή σου περί της τοποθέτησης disclaimer στο τέλος κάθε μηνύματος; άκουσον άκουσον!!!) Με λίγα λόγια, είσαι εισαγγελέας; Νομικός; ΜΠΑΤΣΟΣ; Κάτι άλλο τελοσπάντων;

γ) Και τέλος, ποιος σε διόρισε "προστάτη" μας και "φύλακα άγγελό" μας από τις "βοτανατζούδες"; Ποιος σου δίνει το δικαίωμα να υποτιμάς τα μέλη αυτού εδώ του χώρου; Θεωρείς ότι δεν έχουν αυτά ανεπτυγμένη κρίση ώστε να επιλέξουν από μόνα τους ποιο είναι το σωστό και ποιο το λάθος; Ε;

Διευκρινίσεις προς καλοθελητάδες :

-- Είμαι σκληροπυρηνικός υποστηρικτής της Δυτικής (λεγόμενης) Ιατρικής...Άλλωστε τη σπούδασα και την ασκώ εδώ και λίγα χρόνια!

-- Ελπίζω, μέλος osev να μην πάρω ρολάκι στον εισαγγελικό σου λόγο. Αλλά ακόμη κι αν αυτό γίνει, σε ενημερώνω εκ των προτέρων ότι σε μένα τέτοιοι εκβιασμοί ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ... Η αναισθησία μου και ο σταρχ***σμός μου είναι παροιμιώδεις...

--Είμαι της άποψης ότι τα μέλη osev και geox σαφώς και ΔΕΝ είναι το ίδιο πρόσωπο.


Edited by - durden_alie on 12/03/2006 23:37:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 00:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad

Δηλαδή ρε παιδιά τι θα πείτε στο δικαστήριο ότι ο allzaro συμβούλευσε κάποιους από το ιντερνετ να πίνουν πράσινο τσάι και φασκόμηλο. Ήμαρτον

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 01:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σας.
Τοποθετούμαι επί του θέματος, εφόσον διάβασα ξανά τις προηγούμενες σελίδες και διαμόρφωσα μια πιο σφαιρική άποψη με τα τεκταινόμενα.

Καταρχήν, θα συμφωνήσω - ως άποψη - με τον durden_alie. Κι εμένα δε μου φαίνεται πως ο geox και o osev είναι το ίδιο πρόσωπο. Κατά τη γνώμη μου, η όλη υπόθεση πρόκειται καθαρά περί παρεξηγήσεως. Μία παρεξήγηση έχει τις εσωτερικές της αιτίες, και σίγουρα έχει κάποια πράγματα να μας μάθει. Εύχομαι οι εμπλεκόμενοι να αντλήσουν περισσότερα διδάγματα και λιγότερη πικρία...

osev
Βλέποντας τα προηγούμενα μηνύματά σου στο θέμα αυτό, καθώς και τις ευγενικές απαντήσεις που δέχθηκες από τον allzzaro, πιστεύω πως εάν και οι δυο σας κάνατε ένα μικρούλι βηματάκι (σχετικά με την ευθιξία) πίσω, η υπόθεση δε θα είχε άλλη συνέχεια. Οι κατηγορίες που απευθύνεις στο μέλος allzzaro, σχετικά με τις βοτανολογικές και διατροφικές πληροφορίες και συμβουλές που γράφει στο θέμα αυτό, είναι κατά την εκτίμησή μου αβάσιμες. Σε πολλά μηνύματά του, παροτρύνει τους ενδιαφερόμενους να συμβουλευτούν το γιατρό τους. Δε διέκρινα σε κάποιο μήνυμά του κάποια σαφή απόδειξη πως παριστάνει μια ιδιότητα που δεν έχει και αν ακόμα σε κάποιες περιπτώσεις μέσα στη ροή της συζήτησης, ο ρόλος του έγινε πιο συμβουλευτικός, διορθωτικές επεμβάσεις υπήρξαν από τον ίδιο, αλλά επίσης στο σύνολό του το θέμα δεν αποπνέει μια τέτοια εντύπωση.

Να προσθέσω επίσης, πως η παραπάνω άποψή μου είναι προσωπική και αντλεί την εγκυρότητά της από την επαγγελματική μου ιδιότητα, η οποία σε έναν επαρκή βαθμό μου επιτρέπει να κρίνω αντικειμενικά, σχετικά με το εάν οι συμβουλές του allzzaro είναι παρεμβατικές και ένοχες αντιποίησης ιατρικού ή παραϊατρικού επαγγέλματος.

allzzaro
Θεωρώ πως η αποστολή email με το συγκεκριμένο περιεχόμενο, από την πλευρά σου προς το μέλος osev, στο οποίο εμπλέκεις και τον geox, αποτελεί κατάχρηση της δημόσιας διάθεσης της ηλεκτρονικής διεύθυνσης του osev. Επίσης, θεωρώ πως το περιεχόμενό του ήταν και προσβλητικό, αλλά και μη πρέπον. Εφόσον - όπως έγραψες - αναγνωρίζεις το λάθος σου, εύχομαι να υπάρξει αντίστοιχη αποδοχή της συγνώμης σου από τον geox και τον osev.


Τέλος, μια κουβέντα να πω στον allzzaro σχετικά με το θέμα αυτό (λαμπρό παράδειγμα ανιδιοτελούς προσφοράς στις συζητήσεις), κουβέντα που λόγω των συνθηκών, ενώ θα μπορούσα να την είχα πει παλιότερα τη λέω τώρα και αξίζει να ειπωθεί:

Μπράβο βρε allzzaro για το θέμα αυτό! Χαρά στον κόπο σου!!!

_____________________________________________________

Σε περίπτωση που εξακολουθείς να επιθυμείς osev, τη συνέχιση της υπόθεσης αυτής με τη μεσολάβηση του νόμου,
μπορείς στο θέμα αυτό να παραθέσεις με σαφήνεια τις οποιεσδήποτε κατηγορίες και να κατονομάσεις οποιουσδήποτε στους οποίους τις απευθύνεις, ώστε να βρίσκονται και δημόσια καταγεγραμμένες.
Στην περίπτωση αυτή, η ομάδα των υπευθύνων του ESOTERICA θα σου δώσει κατευθείαν μετά, τα απαραίτητα στοιχεία για περαιτέρω επικοινωνία.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 10:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας
Λοιπόν... νομίζω οτι αυτή η διαφωνία πρέπει να λάβει τέλος.

Ο Αλλζάρο ζήτησε συγνώμη...

Σειρά σου Οσέβ να αποσύρεις τις απειλές σου

και να θεωρηθεί αυτό το θέμα λήξαν!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 13:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
ποιες απειλές;

όποιος διαδίδει ανακριβή κλπ σε ποια περίπτωση του νόμου υπάγεται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 13:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αυτός που κοινοποιεί δημοσίως προσωπικά δεδομένα άλλων ανθρώπων σε ποιά κατηγορία του νόμου υπάγεται?
Και θα έπρεπε να ξέρεις οτι κι αυτό επισύρει ποινές επίσης, αγαπητέ osev...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 13:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira
.....μα που το διαβασα οτι οι νόμοι νομιμοποιουν κυρίως τους παρανομους...μπορει να με βοηθησει κανεις???Ασχετο ίσως ...

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 14:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Ποια προσωπικά δεδομένα;
Ποιων ανθρώπων;

Ο νόμος υπάρχει στο www.dpa.gr

Σε γενικές γραμμές, προσωπικό δεδομένο είναι οτιδήποτε μπορεί να προσδιορίσει επακριβώς την ταυτότητα κάποιου - ενός συγκεκριμένου προσώπου.

Στην περίπτωσή μας ποιο προσωπικό δεδομένο δημοσιεύτηκε και προσδιορίζει το άτομο;

Το e-mail του;
Η ip address του;
Το ονοματεπώνυμό του;
Το τηλέφωνό του;
Η ταχυδρομική του διεύθυνση;

Ή το περιεχόμενο e-mail που έστειλε;

Αν παραδεχτεί ενώπιον του δικαστηρίου πως το μήνυμα αυτό είναι δικό του, καταλαβαίνεις ποιος νόμος ενεργοποιείται και ποιος αδρανοποιείται.

Ε... τι λες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 16:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Καλησπέρα...

quote:
ποιες απειλές;

Αυτό, μέλος osev, τί είναι; :

quote:
Είναι λυπηρό για τους υπεύθυνους του esoterica.gr να συνεχίζουν να δίνουν βήμα σε ένα άτομο που απειλεί όσους επισκέπτονται το φόρουμ με "πληρωμές" κλπ κλπ.

Ενώ έχει διαπραχθεί κι ομολογηθεί το ποινικό αδίκημα, τον αφήνουν να παριστάνει το σύμβουλο υγείας.

Και είναι ολοφάνερο το ζήτημα ψυχικής υγείας που μεταφέρεται στα κείμενά του.

Σε αυτήν την περίπτωση ας αναμένουν τις συνέπειες του νόμου. Είχα κατά νου να ενημερωθεί η αστυνομία για τον αρθρογράφο. Τώρα όμως θα ζητηθεί κι απόδοση ευθυνών αυτών που τον φιλοξενούν.



Αυτό; :

quote:
Παράκληση ως προειδοποίηση προς την ΑΜΑΛΙΑ

Παρακαλώ να μη μετακινήστε τα άρθρα μου από το thread που τα καταχώρησα.

Σε αντίθετη περίπτωση θα στραφώ νομικά κατά παντός υπευθύνου.

Γνωρίζετε πως έχει διαπραχθεί ποινικό αδίκημα - και με τις ενέργειές σας αποκρύπτεται.

Παρακαλώ να μου αποστείλετε - δείχνοντας καλή θέληση- στο εμαιλ μου τη διεύθυνση κατοικίας σας για την αποστοή σχετικού εξωδίκου.


Ε μέλος osev;

Από που κι ως που "προειδοποιείς" τη διαχειρίστρια του Esoterica να μην κάνει αυτό που αυτή νομίζει σωστό για την εύρυθμη λειτουργία του χώρου για τον οποίο είναι υπεύθυνη;

Φυσικά απέφυγες να μου απαντήσεις...Δεν πειράζει...Δεν χρειάζεται κιόλας...

Για να δούμε και κάποια άλλα θέματα τώρα...

α) Γνωρίζεις ότι η δημοσίευση του περιεχομένου ηλεκτρονικής αλληλογραφίας μεταξύ των μελών απαγορεύεται από τους κανονισμούς του χώρου και κανονικά θα έπρεπε να έχεις πάρει πόδι...ε...με συγχωρείς...να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου; Γνωρίζεις ότι κάνεις κατάχρηση της ελευθερίας που σου δίνεται;

β) Για να δούμε :

quote:
Και είναι ολοφάνερο το ζήτημα ψυχικής υγείας που μεταφέρεται στα κείμενά του.

Αυτό πάλι τι είναι, μέλος osev; Ποιο "ζήτημα ψυχικής υγείας"; Εξήγησέ μου σε παρακαλώ γιατί ενδέχεται εδώ να διαπράττεις αδίκημα!

γ) Α ναι βρε :

quote:
όποιος διαδίδει ανακριβή κλπ σε ποια περίπτωση του νόμου υπάγεται;

Κάνε μου μήνυση!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 17:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Κι αν δεν επιτρέπετε δηλαδή, εγώ πάλι θα έμπαινα..

Tέλεια.. τέλεια..

quote:
Εφόσον - όπως έγραψες - αναγνωρίζεις το λάθος σου, εύχομαι να υπάρξει αντίστοιχη αποδοχή της συγνώμης σου από τον geox και τον osev.

Hδη ζήτησα συγνώμη απο τον osev σε οτι αφορά το email που του έστειλα. Απο τον geox ομως δεν βρίσκω το λόγο να ζητήσω συγνώμη. Να του ζητήσω συγνώμη γιατί τον συσχέτισα με κάποιον αλλον? Τότε θα πρέπει να αρχίσω να ζητώ συγνώμη απο 10.000 μέλη..

Απλά περιμένω να τοποθετηθεί εκείνος.. σε οτι αφορά τις δικές του κατηγορίες περί ιδιοτέλειας και αν είναι διαλακτικός τότε σας εγγυώμαι οτι στην επόμενη συνάντηση του esoterica allzzaro geox και osev θα πίνουν το καφεδάκι τους μαζί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 22:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
1. Καφέ με τον Αραβαντινό είναι πιθανό να συμβεί! Ακόμα ο καφές χτυπάει στα νεύρα. Φασκόμηλο κλπ , όποιο βοτάνι ενδείκνυται για ηρεμία και προσήνεια.

2. Μάλλον δεν έχει γίνει αντιληπτό πως δεν υπάρχουν προϋποθέσεις καθορισμού όρων.

3. Στη θέση που κάθισε και βρίσκεται ο δράστης με δική του επιλογή, εγώ θα επέλεγα απομάκρυνση με χίλια την ώρα και θα έτρεφα ελπίδα μήπως αυτός που απείλησα (χωρίς να τον ξέρω, χωρίς να μου έχει κάνει τίποτε), να δείξει μεγαλοθυμία. Κάτι που δεν προβλέπεται να γίνει, όσο ο δράστης φέρνει γύρω και ρίχνει κι άλλο λάδι στη φωτιά.

Στη σελίδα http://users.otenet.gr/~antdimop/Nomoi_download.htm βρίσκεται κι ο ποινικός κώδικας. Θα πρότεινα να του ριχτεί μια ματιά, ώστε να γίνει συνειδητοποίηση του τι έχει συμβεί, ποια είναι η θέση του δράστη (τα αναμμένα κάρβουνα). Ας δοθεί ιδιαίτερη προσοχή στις χρονικές προθεσμίες μέσα στις οποίες γίνεται έγκληση - και μάλιστα αυτεπάγγελτα. Για πόσο χρόνο θα πρέπει να δειχτεί συμπεριφορά καθόλα μη επιλήψιμη.

Τι να κάνουμε... τα σίδερα είναι για τους λεβέντες!

---
Durden_allien, ξέχασες να παραθέσεις και την προσπάθεια πιθανού στησίματος κατηγορίας για βλακεία.

Προσωπικά θα εκτιμούσα φίλους μου που θα με συμβούλευαν (σε παρόμοια κατάσταση) να το ράψω κι όχι να κάνω τον παληκαρά ή τον έξυπνο, σπρώχνοντάς με ακόμα περισσότερο βαθιά στο δρόμο για τα σίδερα. Δεν θα ήθελα με τίποτε φίλους, που αντί να με προφυλάσσουν να με χώνουν πιο βαθιά. Να παίζουν ασυλλόγιστα κι εκ του ασφαλούς με την τύχη μου.

Με λίγα προσόντα, πως τολμά κάποιος να αρθρώνει λόγο δημόσια;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 22:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
α durden_allien, κι ένα τελευταίο...

Η αλληλογραφία προστατεύεται από το νόμο (και τα ήθη) όταν είναι επιθυμητή κι από τα δυο μέρη (αποστολέα-παραλήπτη). Όταν δεν είναι επιθυμητή - φτάνει στα όρια του εγκλήματος - ο παθών με τη δημοσιοποίηση προστατεύει τον εαυτό του.

Αυτό δα θα έλειπε! Να σε απειλεί κάποιος κι εσύ να "κωλύεσαι" να τον καταγγείλεις! Και η καταγγελία γίνεται δημόσια, σε ακροατήριο, αγαπητέ durden_allien . Και τα δικαστήρια σε ακροατήριο δικάζουν. Όταν το έγκλημα είναι αυταπόδεικτο, συντομεύουν τα περιθώρια - δεν υπάρχουν καν περιθώρια να λέμε ο "φερόμενος" ως δράστης, αλλά λέμε "ο δράστης".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 22:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Μέλος osev,

εάν σε βολεύει στην άρθρωση του "εισαγγελικού" έως "μπατσο"-λόγου σου να μου βάλεις ταμπελίτσες, χαρακτηρίζοντάς με "φίλο" του ενός ή του άλλου, είσαι φυσικά ελεύθερος να το κάνεις, να ξέρεις όμως ότι η δική μου παρέμβαση δεν έχει σε καμία περίπτωση να κάνει με κάποια υποτιθέμενη "φιλική υποστήριξη", όπως εσύ θέλεις να τη βλέπεις.

Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι θεωρώ τη στάση σου και την εκτόξευση απειλών κατά των υπευθύνων του χώρου κακοπροαίρετη καθώς και τις προειδοποιήσεις για "εισαγγελικές παρεμβάσεις" κλπ κλπ ως προσπάθεια παρέμβασης στην ελευθερία λόγου που προσφέρεται από αυτόν εδώ το διαδικτυακό τόπο.

Επιμένεις να μη σχολιάζεις το γεγονός ότι η δική σου ελευθερία λόγου δεν σου στερήθηκε, ενώ ίσως ο λογαριασμός σου θα έπρεπε να είχε απενεργοποιηθεί λόγω παράβασης των κανονισμών. Και μόνον αυτό θα έπρεπε να σου λέει κάτι...

Εξακολουθώ επίσης να περιμένω μια σοβαρή απάντηση γι' αυτό :

quote:
Και είναι ολοφάνερο το ζήτημα ψυχικής υγείας που μεταφέρεται στα κείμενά του.

Τι ακριβώς εννοείς με τη φράση αυτή; Μήπως θα έπρεπε να δεις λιγάκι και τα αναμμένα κάρβουνα στα οποία εσύ κάθεσαι;

Και φυσικά :

quote:
Με λίγα προσόντα, πως τολμά κάποιος να αρθρώνει λόγο δημόσια;

Δεν το κατάλαβα αυτο! Εσύ θα κρίνεις ποιος είναι "άξιος" ή "κατάλληλος" να αρθρώσει δημόσιο λόγο; Τα δικά σου "προσόντα" ποια είναι;

Για το τελευταίο που λες :

quote:
Η αλληλογραφία προστατεύεται από το νόμο (και τα ήθη) όταν είναι επιθυμητή κι από τα δυο μέρη (αποστολέα-παραλήπτη). Όταν δεν είναι επιθυμητή - φτάνει στα όρια του εγκλήματος - ο παθών με τη δημοσιοποίηση προστατεύει τον εαυτό του.

θα πω για άλλη μια φορά ότι η δημοσιοποίηση του περιεχομένου ηλεκτρονικής αλληλογραφίας μέσα στο φόρουμ αποτελεί παράβαση των κανονισμών του χώρου, είτε σ' αρέσει είτε όχι! Τους κανονισμούς αυτούς δεν τους θέτεις εσύ ή εγώ αλλά οι άνθρωποι που διαχειρίζονται το χώρο και οφείλεις και εσύ ως μέλος να τους τηρείς. Νομίζω δεν χρειάζονται περαιτέρω διευκρινίσεις επ' αυτού!

Edited by - durden_alie on 13/03/2006 22:35:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 23:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
durd_allie κι όχι allien που έγραψα πριν από κεκτημένη ταχύτητα - παραδρομή...

Ετυμολογικά και σημασιολογικά η λέξη "αλληλογραφία" παραπέμπει - προϋποθέτει δυο τουλάχιστον μέρη που συντάσονται κάτω από τα χρηστά ήθη κι έθιμα που ορίζουν τα πλαίσια συνομολόγηση αποδοχής αυτής της κοινωνικής λειτουργίας.

Επαναλαμβάνω, αυτό που μου στάλθηκε στο mail μου δεν είναι αλληλογραφία, δεν εμπίπτει στην έννοιά της.

Κατάλαβέ το αυτό και μην αναλώνεσαι άσκοπα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 23:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Χμμ...ωραία...θα παίξουμε με τις λέξεις τώρα...

Τι ήταν λοιπόν αυτό που ήρθε στο mail σου;

Επιμένεις επίσης να αποφεύγεις να σχολιάσεις τα υπόλοιπα, όπως για παράδειγμα, αυτό :

quote:
Και είναι ολοφάνερο το ζήτημα ψυχικής υγείας που μεταφέρεται στα κείμενά του.

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι δεν οδηγούμαστε πουθενά, θα σε προτρέψω να απευθυνθείς, όπως λες, στις αρμόδιες αρχές και ελπίζω, για το καλό σου, να δείξουν κατανόηση και να μη βρεθείς εσύ κατηγορούμενος για άσκοπη απασχόλησή τους...

Όσο για μένα, θέτω τον εαυτό μου στη διάθεση των υπευθύνων του χώρου, για να τους υποδείξω, αν χρειαστεί, και τα δικά σου "αναμμένα κάρβουνα" για τα οποία, όπως βλέπω, έχεις άγνοια...

Σε χαιρετώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 23:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Τι είναι η συγνώμη, πότε γίνεται αποδεκτή...

Σίγουρα είναι ένα κοινωνικό εργαλείο. Αλλά όπως όλα τα εργαλεία, χρειάζεται και επιδέξια, μαεστρική χρήση και διαχείριση.

Αρκετοί είναι αυτοί που νομίζουν πως με μια "συγνώμη" καθαρίζουν ότι κουτσουκέλα - ζημιά έχουν κάνει σε τρίτον -ους. Κι έτσι χάνει τη χρησιμότητά της στην κοινωνία.

Συγνώμη κατά τη γνώμη μου σημαίνει ανάληψη ρίσκου τιμωρίας και ελπίδα μεγαλοθυμίας αυτουνού που εκλιπαρείται η συγνώμη. Να καταδειχτεί ειλικρινής μεταμέλεια και υπόσχεση μη επανάληψης της άδικης συμπεριφοράς. Και να υπάρχουν και δικλείδες εγγύησης γι΄αυτό. Και για να γίνει αυτό ο δράστης αφήνεται σαν ικέτης στη διάθεση του θύματος. Και υπάρχει και περίπτωση το θύμα να μην την κάνει δεκτή τη συγνώμη. Αυτό είναι και το ρίσκο της συγνώμης.

Πρέπει να πείσει ο δράστης....

Αλλιώς είναι μια κουτοπονηρίστικη κίνηση, να γλιτώσουμε τη φουρτούνα και μετά βλέπουμε...

Εγώ εκτιμώ πως θα ζήταγα ΓΡΑΠΤΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ συγνώμη ως εξής...

Είμαι ο τάδε (πλήρες ονοματεπώνυμο)
κάνω αυτή τη δουλειά, μένω εκεί, το τηλέφωνό μου είναι αυτό, είμαι τόσων χρονών.... με μεγάλη μου χαρά θα περιμένω τηλεφωνημά σας για πρόσθετες εξηγήσεις - αν χρειάζεται.

Κι όλα αυτά δημόσια κι όχι ιδιωτικά. Μη παρανοηθεί σαν εκβιασμός για δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων - παρώθηση για παράβαση του νόμου, αλλά σαν μια ανώτερη - ιδανική πράξη επίδειξης συγνώμης. Και ταυτόχρονα εγγύηση για αποφυγή άλλων παρόμοιων περιπτώσεων σε άλλους επισκέπτες... μαζί με τον αγιασμό και η γάτα βοηθάει κάποιες φορές...

Ποιος είναι διατεθειμένος σήμερα να κάνει αυτήν την ανώτερη πράξη εκδήλωσης συγνώμης;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
ΜΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ?!!!

παραβαίνεις τους κανονισμούς του φόρουμ δημοσιοποιώντας στοιχεία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (ο όρος είναι δόκιμος για το ελληνικό διαδίκτυο), συνεχίζεις με απειλές, εκβιασμούς και προκαλώντας γενικότερα την αντίληψή μας και την ορθή κρίση των πραγμάτων, λαμβάνεις μία συγγνώμη την οποία πολλοί δεν θα θεωρούσαν απαραίτητη και καταλήγεις να κάνεις ένα αδιανόητο για το κοινό αίσθημα κήρυγμα πάνω στην έννοια της συγγνώμης...

πρέπει κάποτε να μάθεις φίλε μου να αξίζεις τη συγγνώμη που σου δίνεται και με το τελευταίο σου ποστ βλέπω πως κάθε άλλο παρά συμβαίνει κάτι τέτοιο...

αυτός που ζητάει συγγνώμη, πρέπει να ξέρεις πως κάνει κάτι πολύ σημαντικότερο απ' αυτά που εσύ απαιτείς με τόση έπαρση. Καταπνίγει δηλαδή τον εγωισμό που έχει ο κάθε άνθρωπος μέσα του, και παραδέχεται πως κάπου έσφαλε. Σε αντίθεση με σένα, που η συγγνώμη δεν ήταν παρά το εφαλτήριο για να τινάξει τον εγωισμό σου στα ύψη.

Προσωπικά πολύ λυπάμαι που μία τέτοια κίνηση καλής θέλησης όχι μόνο δεν βρήκε ανταπόκριση, αλλά και στάθηκε η αφορμή για όλα αυτά που προηγήθηκαν.

Θα συμφωνήσω με την προτροπή του αγαπητού durden_alie και μάλιστα θα επιμείνω να απευθυνθείς στα αρμόδια όργανα σταματώντας εδώ προκειμένου να μην επιβαρύνεις περισσότερο τη θέση σου... αν δεν γνωρίζεις το γιατί και πως την επιβαρύνεις σε συμβουλεύω να ζητήσεις τη συμβουλή δικηγόρου για να καθοδηγήσει κατάλληλα.


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
G... μπορείς να παραθέσεις συγκεκριμένα ποια στοιχεία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας δημοσιοποιήθηκαν;

Νομίζω πως δε μπορείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Το όνομα μέλους και το περιεχόμενο. Το θες και σε παράθεση?


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4980&whichpage=27&ARCHIVE=


osev
Απεστάλη: 13/03/2006, 08:46:01
___________________________________

ΟΚ , "καλή" συνέχεια στις κατάλληλες αίθουσες.

Διαμέσου του μηχανισμού του mailserver σας (του esoterica.gr), στον οποίο μόνο μέλη του φόρουμ σας είχαν τη δυνατότητα χρήσης του, μου στάλθηκε απειλητικό και τρομοκρατικό e-mail στο προσωπικό μου mailbox. Οι απειλές και εξυβρίσεις σε βάρος μου συνεχίστηκαν δημόσια και στην ιστοσελίδα σας.

Παρακαλώ, για την ανεύρεση της αλήθειας και την αποφυγή ταλαιπωρίας, ας μην καταστραφεί οποιοδήποτε στοιχείο θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για την ταυτοποίηση του ή τω δραστών των σε βάρος μου γεγονότων, όπως π.χ. τα logfiles πρόσβασης χρηστών στο server όπου φιλοξενείται το φόρουμ σας, τα στατιστικά δεδομένα του φόρουμ, ιδιαίτερα η ip και τα λοιπά στοιχεία εγγραφής του συγκεκριμένου μέλους που φέρεται να απείλησε-τρομοκράτησε-εξύβρισε άλλα μέλη του φόρουμ.


θεωρείστε δεδομένο πως δίνεται η ΜΟΝΗ λύση που θα μπορούσε να δοθεί.

Με εκτίμηση
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 13/03/2006, 12:16:45
___________________________________

Γίνεται παράθεση του μηνύματος που στάλθηκε στο mailbox μου με τα headers του
-----------------------------------------------------------

From a........@hotmail.com Sat Mar 4 17:53:10 2006
X-Apparently-To: .....@......gr via 217.146.177.64; Sat, 04 Mar 2006 09:52:16 -0800
X-Originating-IP: [82.113.137.--]
Return-Path: <a.........@hotmail.com>
Authentication-Results: mta233.mail.re2.yahoo.com from=hotmail.com; domainkeys=neutral (no sig)
Received: from 82.113.137.-- (EHLO Esoterica-Delivery-Service) (82.113.137.--) by mta233.mail.re2.yahoo.com with SMTP; Sat, 04 Mar 2006 09:52:15 -0800
Received: from mail pickup service by Esoterica-Delivery-Service with Microsoft SMTPSVC; Sat, 4 Mar 2006 17:53:11 +0000
Από: a.....@hotmail.com Προσθήκη στο Βιβλίο διευθύνσεωνΠροσθήκη στο Βιβλίο διευθύνσεων
Προς: .....@.....gr
Θέμα: Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! απ ό το Μέλος allzzaro
Ημερομηνία: Sat, 4 Mar 2006 17:53:10 -0000
Message-ID: <04a001c63fb4$80759310$34897152@papa>
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-7"
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-Mailer: Microsoft CDO for Windows 2000
Thread-Index: AcY/tIBymI3O/DzaTzOM+npY3QIvJQ==
Content-Class: urn:content-classes:message
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1506
X-OriginalArrivalTime: 04 Mar 2006 17:53:11.0070 (UTC) FILETIME=[80974BE0:01C63FB4]
Content-Length: 300

Γεια σου osev

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : allzzaro
(a.....@.......com)

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

osev... Hδη εχω κάνει ενέργειες για να σε εντοπίσω και ως geox.
Φρόντισε οι ενέργειες μου να μην καρποφορήσουν. Θα την πληρώσεις και
εσύ και οι φίλοι σου.

----------------------------------------------------------

Ερευνώντας στο www.ripe.net για την ip 82.113.137.--
προκύπτουν οι παρακάτω πληροφορίες (αφαιρέθηκαν κάποια στοιχεία , που μπορεί να τα βρει ολοκληρωμένα κάποιος επισκεπτόμενος ο ίδιος το ripe.net):


inetnum: 82.113.137.-- - 82.113.137.--
netname: xtraordinary-papa1
descr: Papa.... assignment
country: GB
admin-c: AT178-RIPE
tech-c: AT178-RIPE
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
remarks: *********************************************************
remarks: * ABUSE CONTACT: abuse@...ahost.co.uk REPORT HACKING, *
remarks: * ILLEGAL ACTIVITY, ATTACKS, SCANS, PROBES, SPAM, ETC. *
remarks: *********************************************************
mnt-by: xtraordinary-mnt
mnt-lower: xtraordinary-mnt
mnt-routes: xtraordinary-mnt
source: RIPE # Filtered

person: A.... T....
address: Xtraord.... Networks Ltd
.. The Clockt... Estate
South Gyle Crescent
Edinburgh ......
abuse-mailbox: abuse@...host.co.uk
phone: +44 870 743 7---
fax-no: +44 870 743 7---
nic-hdl: AT178-RIPE
source: RIPE # Filtered

% Information related to '82.113.128.0/19AS30827'

route: 82.113.128.0/19
descr: XTRAORDINARY-AS
origin: AS30827
mnt-by: XTRAORDINARY-MNT
source: RIPE # Filtered

-----------------------------------------

Προκύπτουν επίσης κι άλλες πληροφορίες, οι οποίες θα αποσταλούν σε αρμόδιους.

---------------------------------------

______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 13/03/2006, 12:27:49
___________________________________

Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η πιο κάτω καταχώρηση στο google
-----------------------------------------------------------


Subject: No Subject
Name: f---s
Date Posted: May 2, 03 - 1:15 AM
IP Address: 194.219.88.---
Email: a.....@hotmail.com

Message: Τ....

---------
ip που ανήκε σε χρήστη της φ...τ από την Αθήνα, το 2003.
______________________________________________________________________

Puma
Απεστάλη: 13/03/2006, 13:53:57
___________________________________

osev,

στο ripe.net δε βρίσκεις την ip του υπολογιστή με τον οποίο είναι κάποιος συνδεδεμένος στο internet, έτσι? Αλλά μόνο την ip του provider?
______________________________________________________________________

Puma
Απεστάλη: 13/03/2006, 14:50:05
___________________________________

Εννοώ δε βρίσκεις λεπτομέρειες όσον αφορά το πού βρίσκεται ένας χρήστης, έτσι? Παρά μόνο λεπτομέρειες για τον provider του?
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 13/03/2006, 15:03:22
___________________________________

Στο ripe.net βρίσκεις το μπλοκ αριθμών που έχουν δοθεί για χρήση στο συγκεκριμένο δίκτυο που συνδέεται στο ίντερνετ, δηλαδή όπως τα λες βρίσκεις τον provider κι όχι το συγκεκριμένο χρήστη... εκτός κι αν έχει έναν-δυο αριθμούς που του δόθηκαν, π.χ. κάποια static σύνδεση.
Αλλά ο καθένας μας που συνδέεται στο δίκτυο αφήνει παντού ίχνη. Όχι μόνο την ip address. Αλλά και άλλα στοιχεία. Κι όλα αυτά επεξεργάζονται συνδυαστικά.
Όλα καταγράφονται στο ίντερνετ σε τεράστιους σκληρούς δίσκους (συστοιχίες δίσκων) κάπου σε υπόγειες βάσεις σε ερήμους του Τέξας, της Καλιφόρνιας κλπ, από διάφορες εταιρείες, όπου επεξεργάζονται, ταξινομούνται, κατηγοριοποιούνται ώστε κάποια στιγμή να τα διαθέσουν σαν εμπορικό προϊόν. Δες το παράδειγμα του dejanews που το αρχειακό υλικό του αγοράστηκε από το google, κι άλλα παρόμοια. Κι είδες πού έφτασε σαν επιχείρηση το google.
Με αυτό θέλω να πω πως ο καθένας μας αφήνει ίχνη στο ίντερνετ (κείμενα, σελίδες, e-mails κλπ) που ποτέ δε χάνονται. Και το ίντερνετ έχει διαμορφώσει και επάγγελμα ειδικών ερευνητών που ψάχνοντας προς τα πίσω ή περιμένοντας το μέλλον, μπορούν να βρουν ότι ψάχνουν.
Αγαπητέ, σε παρακαλώ να το βάλεις στο μυαλό σου, το ίντερνετ είναι ένα κουτί με διάφανα γυάλινα τοιχώματα. Όσο κι αν δεν το βλέπουμε πίσω από το μόνιτόρ μας.
Μη διανοηθείς ποτέ να κάνεις κάτι κακόβουλο, σε βάρος οποιουδήποτε. Θα το βρουν.
______________________________________________________________________

Puma
Απεστάλη: 13/03/2006, 23:00:42
___________________________________

Ναι, είμαι σίγουρος ότι τα πάντα καταγράφονται και μπορεί ο καθένας να σε βρει ανά πάσα στιγμή. Ξέρω ότι όλο και κάποιο ίχνος αφήνει κάποιος. Απλά ή8ελα να μάθω πόσο εύκολο είναι να βρεις ακριβή στοιχεία για τον υπολογιστή με τον οποίο συνδέεται κάποιος. Πρέπει δηλαδή να απευθυνθείς στον αντίστοιχο provider ή σε κάποια άλλη υπηρεσία? 'Η μπορεί κάποιος να το ανακαλύψει κι από μόνος του?
______________________________________________________________________

osev
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:26:01
___________________________________

αγαπητέ, κοίταξε...
Τα πληροφοριακά στοιχεία υπάρχουν αρχή αρχή στον ISP και δευτερευόντως και στο διαχειριστή αυτού του δικτυακού τόπου (για όσους επισκέπτονται το φόρουμ). Τα τηλέφωνα όμως από τα οποία γίνεται η σύνδεση τα έχει μόνο το αρχείο που φτιάχνεται στον ISP.
Ναι μεν όλοι λένε πως τα δεδομένα αυτά τα διαχειρίζονται σύμφωνα με το νόμο, με ασφάλεια κλπ, αλλά όλο και κάποια εσωτερική κουτσουκέλα μπορεί να γίνει από κάποια ανεύθυνη κατάσταση που μπορεί να προκύψει. Θυμήσου πως πριν μερικά χρόνια είχαν βγει στο εμπόριο τα δεδομένα του Υπουργείου Μεταφορών (στοιχεία οχημάτων). Πως και τώρα διακινούνται τα δεδομένα σου από τραπεζικές συναλλαγές- δοσοληψίες και τα παρόμοια.
Ο νόμος επιβάλλει πως τα δεδομένα πρόσβασης στο ίντερνετ, δίνονται από τον ISP μετά από εισαγγελική παραγγελία. Και η παραγγελία δίνεται όταν είναι ολοφάνερο πως έχει γίνει αδίκημα ή πιθανολογείται η διάπραξη εγκλήματος κατά της ζωής κι άλλων σοβαρών καταστάσεων. Είναι δηλαδή εύκολο να δοθεί εντολή από τον εισαγγελέα όπου θα καταφύγεις [το κτίριο 16 στην Ευελπίδων], αν πληρούνται οι προϋποθέσεις του νόμου κι όχι για καυγά σε chat μεταξύ οπαδών για την εξύβριση της ομάδας των άλλων!
Όμως, εσύ ρωτάς αν μπορούν να βρεθούν - να δοθούν στοιχεία κι από τρίτους. Η απάντηση είναι πως είμαι πεπεισμένος πως γίνεται. Από εταιρείες στο ίντερνετ, που κάνουν αυτήν τη δουλειά. Διαβάζουμε κατά καιρούς πως υπάρχουν αμερικάνικα sites , που με 100 δολάρια μπορείς να έχεις λίστα κλήσεων του κινητού που σε ενδιαφέρει. Ανάλογο πρέπει να γίνεται και στο ίντερνετ και μάλιστα πιο εύκολα, καθώς το ίντερνετ δεν έχει εθνικά σύνορα, και δεν μπορούν να ελεγχθούν από τις ανεξάρτητες εθνικές αρχές προστασίας του απορρήτου οι εταιρείες που δραστηριοποιούνται στο αντικείμενο αυτό. Σκέψου πως αρκετοί από εμάς - όσους διατηρούν website - πως βάζουν στις σελίδες τους μετρητές στατιστικών από εταιρείες που τα προσφέρουν free. Αν έχεις δει ένα txt αρχείο με τα logfiles κάποιου website, θα δεις πόσα και ποια στοιχεία μπορούν να καταγραφούν, να ταξινομηθούν, να κατηγοριοποιηθούν και να μπουν στη διαδικασία find it αργότερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Το όνομα του μέλους;

Ποιο όνομα; Το username δεν είναι προσωπικό δεδομένο, αν δε συνοδεύεται με το ονοματεπώνυμό του, αν δεν το ταυτοποιεί. Ακόμα και η παραπομπή στο profile του μέλους, οδηγεί σε ένα μικρό όνομα και μια πόλη 5 εκατομμυρίων.

Το e-mail είναι προσωπικό δεδομένο. Όπως και το ονοματεπώνυμο του μέλους, π.χ. Φοίβος Παπαφίγκος... ή το τηλέφωνό του... ή η διεύθυνση κατοικίας ή η θρησκεία του ή η φιλοσοφική του ιδιαίτερη προτίμηση-στάση ζωής, γενικότερα οποιεσδήποτε πληροφορίες τον προσδιορίζουν - ταυτοποιούν επακριβώς


Το περιεχόμενο; Μα λέχθηκε και πριν... αυτό δεν εμπίπτει στον όρο ΑΛΛΗΛΟγραφία.

Κι ακόμα ποιος αποφασίζει-κρίνει για το αν υπήρξε παραβίαση του νόμου; Εσύ ή το δικαστήριο; Φυσικά το δικαστήριο. Εσύ μπορείς να πας σαν μάρτυρας, και να καταθέσεις ότι υπέπεσε στην αντίληψή σου, ότι είδες - όχι το τι υποθέτεις. Κι αν αποδειχθεί πως έγινε παραβίαση του νόμου επιβάλλεται και η ποινή που είναι συνάρτηση των συνθηκών όπου έγινε η παραβίαση. Π.χ. το θύμα του βιασμού δεν το δικάζουν γιατί γρατσούνισε το δράστη! Και μπορεί και να εκδοθεί απαλλακτική απόφαση.

Κι ακόμα η μη δημοσιοποίηση εγκληματικής πράξης είναι αντίθετη κι από το σύνταγμα και τους νόμους του κράτους. Είναι υποχρέωση του πολίτη.

Για δες το ελάχιστο της ποινής που προβλέπεται για όσα περιέχονται στο απειλητικό μήνυμα. Ακόμα και όλα τα ελαφρυντικά να του καταλογιστούν, υπάρχει πάντα το "τουλάχιστον" στο όριο της ποινής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Να σε ενημερώσω λοιπόν ότι,

τα ΧΧΧ που 'χεις βάλει δεν εξυπηρετούν σε τίποτε απολύτως μια που όταν γίνεται αποστολή μηνύματος μέσω των φόρουμς αναγκαστικά εμφανίζονται τα mail τόσο του αποστολέα όσο και του παραλήπτη που υπάρχουν στο προφίλ τους. Εδώ θα πρέπει να διαλέξεις τι απ' τα δύο συμβαίνει : αν θίχτηκες από κάτι που είπε ένα username (σύμφωνα μ' αυτά που λες παραπάνω) ή από αυτά που είπε ένα φυσικό πρόσωπο (σύμφωνα με αυτά που επικαλείσαι αρχικά). Θα ξέρεις φαντάζομαι τη διαφορά μεταξύ των νόμων που διέπουν το ελληνικό κράτος και των κανονισμών που διέπουν τη χρήση των φόρουμ.

Ως προς το πρώτο αν φαντάζεσαι πως έχεις δίκιο αρμόδια είναι τα ελληνικά δικαστήρια, και εκεί θα έπρεπε να απευθυνθείς εξ αρχής. Ως προς το δεύτερο, και με δεδομένο ότι τα ΧΧΧ που έβαλες δεν εξυπηρετούν σε τίποτα, παραβιάζεις τους κανονισμούς του φόρουμ, τους οποίους και αποδέχτηκες προκειμένου να κάνεις την εγγραφή σου. Όπως καταλαβαίνεις αν κάποιος ήθελε θα μπορούσε να κινήσει τις ίδιες διαδικασίες ταυτοποίησης με το φυσικό πρόσωπο που εσύ επικαλείσαι και να αντιμετωπίσεις κι εσύ τις δικές σου ευθύνες απέναντι στην ελληνική δικαιοσύνη.

Προτίμησες όμως να ακολουθήσεις μία διαδικασία εκβιασμού της ανοχής μας ή/και της σύμφωνης γνώμης μας, καθώς και της ανοχής των υπευθύνων του χώρου με εκφοβιστικές πρακτικές (βλέπε απειλές κλπ) προκειμένου να συνεχίσεις να γράφεις. Να προσθέσω εδώ ότι όπως καταλαβαίνεις στη δική σου πρακτική πλέον υπάρχουν και μάρτυρες, τους οποίους απ' όσο γνωρίζω εκτιμάνε ιδιαίτερα στις δικαστικές αίθουσες. Εκτός βέβαια και αν κατά περίπτωση (ή αλλιώς κατά πως μας βολεύει) ξεχωρίζουμε το username από το φυσικό πρόσωπο.

Στο θέμα της αλληλογραφίας θα πρέπει να αντιληφθείς αυτό που είπα και παραπάνω ότι πρόκειται για έναν δόκιμο όρο στη χρήση του ελληνικού διαδικτύου και να σταματήσεις την ετυμολογική ανάλυση η οποία σίγουρα δεν είναι επιχείρημα αρκετό ώστε να υποστηρίξει όσα λες.

Αν κάθε φορά που λαμβάναμε στο mail μας υβριστικά ή άλλου είδους μηνύματα απασχολούσαμε τα ελληνικά δικαστήρια μόνο από εδώ μέσα το κτίριο 16 θα ήταν γεμάτο κόσμο. Μπορούμε όμως όλοι και κάνουμε μία διάκριση του τι έγκειται στα όρια της πραγματικής ζωής και τι στα όρια της διαδικτυακής. Και πάλι συνιστώ να απευθυνθείς αρμοδίως όπου πρέπει και να μην επιβαρύνεις άλλο τη θέση σου εδώ.

Η βασική μου διαφωνία με σένα βρίσκεται στους όρους και τις απαιτήσεις που έχεις γύρω από τη συγγνώμη, την οποία όπως είπα και παραπάνω δεν πιστεύω πως με αυτή σου τη στάση αξίζεις.


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
osev
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:31:12
________________________________________________________________________

Αμαλία, συνέχεια μεταφέρεις μηνύμστα σε άλλη θέση από εκείνη που τους πρέπει, αλλά πίστεψέ με, δεν κερδίζεται τίποτε με αυτό....

Όμως ακόμα να υλοποιήσεις την υπόσχεσή σου που έδωσες πως μόλις συγκεκριμενοποιηθούν οι κατηγορίες θα διευκολύνεις στην έναρξη των διαδικασιών... στέλνοντάς στο προσωπικό μου μαιλ μια διεύθυνση.

θα περιμένω πολύ ακόμη;

durden_alie
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:48:17
________________________________________________________________________

Ποια είναι η διεύθυνση που επιθυμείς, μέλος osev;

Θα περίμενα να γνωρίζεις ότι αυτό που ζητάς απαιτεί την κατάθεση εισαγγελικής παραγγελίας...Έτσι δεν είναι;

Αλήθεια, στο κτίριο 16 πήγες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΛΟΣ osev:
ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical",
ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ (ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ) ΜΕ ΤΗ - ΓΝΩΣΤΗ ΠΙΑ - ΥΠΟΘΕΣΗ, ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΣΟΥ.

Επίσης παρακαλώ θερμά τα υπόλοιπα μέλη, να μην απαντούν στο μέλος αυτό, στο αναφερόμενο θέμα, παρά στον παρόντα χώρο.
Ευχαριστώ.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 01:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
durden_alie, δε χαιρέτησες προηγουμένως;

Μα με την Αμαλία είχα σχετική συζήτηση, η ίδια δήλωσε δημόσια πως θα πράξει κάτι τέτοιο. Δε βλέπω το λόγο που ανακατεύεσαι στο θέμα μεταξύ της δήλωσης της Αμαλίας και της δικής μου επιθυμίας. Δε νομίζω πως υπάρχει ανάγκη ερμηνευτή των δηλώσεών της.

Και δε νομίζω πως χρειάζεται να επικολλήσω εδώ τη δήλωσή της. Θα είναι πλεονασμός.


ΥΓ. μη ξαναχαιρετήσεις αν έχεις σκοπό να μπαίνεις κάθε λίγο και λιγάκι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Μ' αυτά και μ' αυτά, κουράζουμε και τη διαχειρίστρια...

Λοιπόν, η G τα είπε όλα...

Μέλος osev, και μόνο που κατονομάζεται στο email που έλαβες το username, "φωτογραφίζεται" (εφόσον η πρόσβαση στο προφίλ είναι ελεύθερη) η ηλεκτρονική διεύθυνση του αποστολέα.

Από εκεί και πέρα, οι κανονισμοί του ΦΟΡΟΥΜ δεν είναι νόμοι του ελληνικού κράτους. Οι κανονισμοί του φόρουμ μπαίνουν από τους διαχειριστές του...Κι άμα σ' αρέσει!

Και, αν και συνεχίζεις να αγνοείς τις παρατηρήσεις μου, θα σου επιστήσω την προσοχή για άλλη μία φορά στα γραφόμενά σου σε προηγούμενα ποστ, πάνω στα οποία μπορούν ενδεχομένως να στοιχειοθετηθούν κατηγορίες για αδικήματα.

Σκέψου...Σκέψου πριν αγοράσεις...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy