ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο5!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 11:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα καλημερα...


ευχαριστουμε για το κερασμα φιλε Incubus


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 11:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καποιους τους πλακωσε το "σεντονι"... καποιους αλλους η θαλασσα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 13:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Καλημέρα σας!

quote:
PREDATOR - καποιους τους πλακωσε το "σεντονι"... καποιους αλλους η θαλασσα

Το "σεντονι" πλάκωσε εμένα σήμερα

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 13:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
δεν πειραζει... εξαλλου, Κυριακη σημερα...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 13:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Το νέο μεταγραφικό απόκτημα
Βόλτα στις εγκαταστάσεις τις Ξάνθης από τον Αγκάλι


Στην Ελλάδα βρίσκεται από το μεσημέρι το σημαντικότερο εφετινό μεταγραφικό απόκτημα της Ξάνθης, ο Βίκτορ Αγκάλι. Ο Νιγηριανός επιθετικός έφτασε αεροπορικώς στην Καβάλα, όπου τον υποδέχθηκαν άνθρωποι της ομάδας, και στη συνέχεια μετέβη οδικώς στην Ξάνθη.

Εκεί ξεναγήθηκε στο αθλητικό κέντρο από τον τιμ μάνατζερ, Γιώργο Κασναφέρη, ενώ τις επόμενες ημέρες θα ενταχθεί σταδιακά στην προετοιμασία των 'ακριτών'.

Newsroom ΔΟΛ


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 13:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Οι δικοί τους Ολυμπιακοί
Το αουτσάιντερ του Προολυμπιακού λέγεται Πράσινο Ακρωτήρι


Το Πράσινο Ακρωτήρι αποτελεί το απόλυτο αουτσάιντερ του προολυμπιακού Τουρνουά της Αθήνας, καθώς η αφρικανική χώρα θα διεκδικήσει την πρόκριση της στους Ολυμπιακούς Αγώνες για πρώτη φορά στην ιστορία της.

«Το προολυμπιακό τουρνουά είναι οι ...δικοί μας Ολυμπιακοί Αγώνες» τόνισε χαρακτηριστικά ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Ερικ Σίλβα.

«Για μας αποτελεί μια νέα εμπειρία. Είναι η πρώτη φορά που παίρνουμε μέρος σε μια τέτοια διοργάνωση και γι αυτό θεωρούμε το Προολυμπιακό Τουρνουά ως τους δικούς μας ...Ολυμπιακούς Αγώνες».

Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι ο Ερικ Σίλβα αρκείται στη συμμετοχή της ομάδας στο προολυμπιακό: «Δεν μένουμε, βέβαια, μόνο στη συμμετοχή. Θέλουμε να προκριθούμε και θα προσπαθήσουμε με όλες τις δυνάμεις μας για να τα καταφέρουμε και να πάρουμε ένα εισιτήριο για το Πεκίνο. Ιδιωτικές επιχειρήσεις, η κυβέρνηση, αλλά και οι φίλαθλοι έχουν υποστηρίξει, ο καθένας με τον δικό του τρόπο, αυτή την προσπάθεια. Η πορεία μας στους Παναφρικανικούς Αγώνες έχει δημιουργήσει υψηλές προσδοκίες γι' αυτή την ομάδα και εμείς θέλουμε να ανταποκριθούμε σε αυτές» κατέληξε ο 42χρονος ομοσπονδιακός τεχνικός.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 13:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Δεν είναι μέλος της Ολυμπιακής ομάδας
Επιβεβαίωσε η ΚΟΕ το κρούσμα ντόπινγκ κολυμβήτριας

Με ανακοίνωση που εξέδωσε η ΚΟΕ επιβεβαιώνει την πληροφορία ότι βρέθηκε απαγορευμένη ουσία στο πρώτο δείγμα κολυμβήτριας, το οποίο ελήφθη κατά τη διάρκεια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, που φιλοξενήθηκε από 16 έως 18 Μαϊου στην Πτολεμαϊδα.

Οπως αναφέρει η επίσημη ενημέρωση του ΕΣΚΑΝ στην ομοσπονδία, στο δείγμα που έδωσε η αθλήτρια (η οποία κατέκτησε χρυσά μετάλλια στη συγκεκριμένη διοργάνωση) ανιχνεύθηκε η απαγορευμένη ουσία τεστοστερόνη. Οπως επισημαίνεται στην ανακοίνωση της ΚΟΕ, «... η συγκεκριμένη αθλήτρια δεν μετέχει της Εθνικής ομάδας, δεν προπονείται με τα κλιμάκια και ούτε είναι μέλος της Ολυμπιακής ομάδας κολύμβησης για το Πεκίνο».

Η ομοσπονδία θα περιμένει και την εξέταση του δεύτερου δείγματος και -εφόσον είναι και αυτό θετικό- στη συνέχεια θα δώσει στη δημοσιότητα το όνομα της αθλήτριας, ενώ θα κινήσει και τις πειθαρχικές διαδικασίες εναντίον της.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 13:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα και από μένα, προς στιγμήν νόμισα ότι μπήκα σε λάθος θέμα καθώς είδα όλα αυτά τα αθλητικά
Κάνω ένα διαλειμματάκι από τις δουλειές, και μπήκα μέσω κινητού να πω και γω την καλησπέρα μου.
Εδώ έχει ευχάριστη δροσούλα, παρόλα αυτά όμως τα τζιτζίκια μου έχουν πάρει τ'αυτιά.Σύνδεσα το κινητό στο laptop (free σύνδεση που έχει περιορισμό στα kb,και στις σελίδες που μπορώ να ανοίξω),δυστυχώς μόνο μέσω explorer μπορώ να μπω έτσι στο esoterica, ο firefox 3 ο ελληνικός δεν μπορεί να κωδικοποιήσει και να δείξει σωστά τα ελληνικά μέσω σύνδεσης proxy, "κινέζικα" τα βγαζε
Η θάλασσα κάτω είναι λάδι όπως βλέπω, αλλά προς το παρόν περιθώρεια να την επισκεφτώ δεν έχω.
Μόλις μπορέσω να ξεκλέψω πάλι λίγο χρόνο θα ξαναμπω

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 06:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους .

quote:
PREDATOR-καποιους τους πλακωσε το "σεντονι"... καποιους αλλους η θαλασσα

Εμένα ούτε το σεντόνι, αλλά ούτε και η θάλασσα, αλλά η γυναίκα μου και ο γιος μου, που γύρισαν από τις διακοπές και βρήκαν ένα σπίτι άνω κάτω….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 10:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ουπς... τωρα το ειδα και εγω... καποιο λαθος εκανα...

ζητω συγγνωμη, προφανως και αλλου ηθελα να τα καταχωρησω!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 10:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Την καλημερα μου σε ολους! απο σημερα παλι ζεστη


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 11:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα και από μένα!

Επέστρεψα για τα καλά! Το πρόβλημα διορθώθηκε, τώρα θα βαρεθείτε να μ'ακούτε!


Τί άνθρωποι πάντως, ο ΟΤΕ τα έριχνε στον τεχνικό δικτύου κι ο τεχνικός στον ΟΤΕ. Τελικά αλλάξαμε modem κι ησυχάσαμε

Φίλη keraynos, καλά να περάσεις σου εύχομαι και κοίτα να βάλεις την ξεκούρασή σου πάνω απ'όλα - φτάνει πια με τις δουλειές...

quote:
Εμένα ούτε το σεντόνι, αλλά ούτε και η θάλασσα, αλλά η γυναίκα μου και ο γιος μου, που γύρισαν από τις διακοπές και βρήκαν ένα σπίτι άνω κάτω….
Πες στη γυναίκα σου αν θέλει βοήθεια στις ροπαλιές, εδώ είμαι εγώ!!!

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 11:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
wb φιλη Loukritia!

αυτο το να μην παρνει την ευθυνη κανεις, ειναι το σοβαροτερο προβλημα! για αυτο και οι πολιτικοι ειναι τοσο χαλια... μιας και εφαρμοζουν το ιδιο "στυλακι"


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 11:54:18  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή εβδομάδα .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 13:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλώς σε βρήκα αγαπητέ Predator!

quote:
αυτο το να μην παρνει την ευθυνη κανεις, ειναι το σοβαροτερο προβλημα! για αυτο και οι πολιτικοι ειναι τοσο χαλια... μιας και εφαρμοζουν το ιδιο "στυλακι"
Καλά, μην πηγαίνουμε και μακριά, πολλοί λίγοι ανάμεσά μας αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους.
Ένα πολύ απλό παράδειγμα: στην εταιρεία όπως έχω πει είμαστε κυρίως γυναίκες (δυστυχία...). Μονίμως άπλυτα στο νεροχύτη και μία κουζίνα χάλια, ενώ τους έχει ανακοινωθεί ουκ ολίγες φορές να μαζεύουν ό,τι κάνουν. Όταν λοιπόν φτάνει η ώρα να ρωτηθούν σχετικά με το χάλι της κουζίνας, ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ: α, εγώ το έπλυνα, εγώ το μάζεψα, εγώ πάντα το κάνω, εγώ ναι, εγώ εννοείται, και τρίχες κατσαρές. Και τελικά το χάλι δημιουργήθηκε μόνο του.
Γυναίκες σου λέει μετά και νοικοκυρές... Της μαύρης ώρας!

quote:
Καλημέρα και καλή εβδομάδα
Γεια σου φίλε open mind - καλή εβδομάδα και σ'εσένα

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 14:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ετσι ετσι... αμα κανεις δεν εχει την ευθυνη, τοτε το "μαυρο χαλι" πως δημιουργειται???

παντως απο μονο του, σιγουρα οχι... και συνηθως αυτος που πρωτο "αρνειται" εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης... (ητοι, αυτος που λεει: "ΕΓΩ...?")


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 14:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα .

γεια σου και σενε φιλε Open Mind...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 18:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
για τους κατοικους της Αττικης, οταν "χρησιμοποιουν" τις κοντινες παραλιες, να προσεξουν:

Ανιχνεύθηκε αρσενικό
Απαγόρευση της κολύμβησης στην Ανάβυσσο λόγω μόλυνσης


Την απαγόρευση της κολύμβησης στην παραλία της Αναβύσσου (48,5 χλμ παραλιακής λεωφόρου Αθηνών - Σουνίου) αποφάσισαν οι αρμόδιες υπηρεσίες της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής, καθώς τα νερά που αναβλύζουν στην παραλία είναι μολυσμένα με τοξικές οργανικές ενώσεις.

Το νερό που αναβλύζει από σχισμές των βράχων περιέχει μεταξύ άλλων αρσενικό. «Εντοπίσαμε οργανομεταλικές ενώσεις σε υψηλές ποσότητες» δήλωσε στον ΣΚΑΙ ο Γιώργος Χρόνη,διευθυντής του Ελληνικού Κέντρου Θαλάσσιων Ερευνών που πραγματοποίησε τις αναλύσεις.

Το θέμα ήρθε στην επιφάνεια όταν κάτοικοι της περιοχής εντόπισαν στην παραλία νεκρά ζώα.

Την απαγόρευση της κολύμβησης σε ακτίνα 50 μέτρων από το σημείο εκβολής των νερών ζήτησαν από τον Δήμο Αναβύσσου και το Λιμεναρχείο οι υπηρεσίες της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής, σε εφαρμογή της παραγράφου Α. 7 της Υπουργικής Απόφασης 85286/19-6-08.

Περισσότερα θα γίνουν γνωστά έπειτα από νέες δειγματοληψίες.


Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 18:15:56  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα .
Αυτό με τις ευθύνες που δεν τις αναλαμβάνει κανένας είναι γεγονός ειδικά στη χωρα μας
Πάντα φταίει κάποιος άλλος προσωπικά με εκνευρίζει αυτό το πράγμα δεν νευριάζω
Άμα κάνει κάποιος ένα λάθος αλλα άμα δεν το παραδέχεται και πάει να να ρίξει αλλού
Τις ευθύνες .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 19:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
σημαντικο προβλημα, το οποιο "κληροδοτειται" στις επομενες γενιες



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 19:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλησπέρα φιλαράκια .

Να κεράσω καφεδάκια ή μήπως προτιμάτε κάτι σαν αυτό ..



quote:
loukritia -Πες στη γυναίκα σου αν θέλει βοήθεια στις ροπαλιές, εδώ είμαι εγώ!!!

Φάτσα καλώς ήρθες πάλι κοντά μας…

Χα, Χα, τι θα περίμενα, υποστήριξη από γυναίκα… .

quote:
loukritia -Ένα πολύ απλό παράδειγμα: στην εταιρεία όπως έχω πει είμαστε κυρίως γυναίκες (δυστυχία...). Μονίμως άπλυτα στο νεροχύτη και μία κουζίνα χάλια,

Γυναίκες σε παράνοια….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 06:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα φιλαράκια .

Το πρωινό μας ρόφημα για να πάρουμε ενέργεια και φύγαμε για την δουλειά….



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 09:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα
Φίλε elo εσύ πρόσφερες τα καφεδάκια, εγώ θα σας προσφέρω τη θέα που έχω μπροστά μου έστω και σε εικόνα, αφού δεν είστε εδώ να πιούμε παρέα τα καφεδάκια μας στην αυλή
Δυστυχώς λόγω ζέστης έχει καταχνιά, και δεν φαίνεται καθαρά ο Παρνασσός απέναντι, ο Κορινθιακός είναι λάδι πάλι σήμερα, όσες φορές όμως το παίρνω απόφαση να κατηφορίσω για μπάνιο τότε τον πιάνουν οι τσαντίλες του

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 09:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα στην παρεα!


Πολυ πρωινος σημερα φιλε Elo... δουλεια ή λογω ζεστης δεν μπορεσες να κοιμηθεις?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 09:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Νέο χτύπημα του Εγκέλαδου
Ισχυρός σεισμός 6,3 Ρίχτερ με μία νεκρή στο θαλάσσιο χώρο νότια της Ρόδου





Ισχυρή σεισμική δόνηση μεγέθους 6,3 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ σημειώθηκε στις 6.26 το πρωί της Τρίτης στο θαλάσσιο χώρο νότια της Ρόδου.

Η 56χρονη στην προσπάθεια της να εγκαταλείψει το σπίτι της μετά την ισχυρή σεισμική δόνηση, γλίστρησε κατεβαίνοντας τα σκαλιά και χτύπησε στο κεφάλι με αποτέλεσμα να τραυματιστεί θανάσιμα.

Μεταφέρθηκε αμέσως στο Κέντρο Υγείας Αρχαγγέλου όπου διαπιστώθηκε ο θάνατος της.

Η σεισμική δόνηση έγινε ιδιαίτερα αισθητή στο νησί της Ρόδου και στα γύρω νησιά προκαλώντας ανάλογη ανησυχία στους κατοίκους και στους επισκέπτες της περιοχής.

Όπως έγινε γνωστό από την νομαρχία Δωδεκανήσου και την αστυνομική διεύθυνση δεν αναφέρθηκαν ζημιές εκτός από μικρή κατολίσθηση που σημειώθηκε στον επαρχιακό δρόμο Λάρδου-Πυλώνας, η οποία αντιμετωπίστηκε αμέσως από συνεργείο του δήμου Λίνδου.

Προκλήθηκαν επίσης σε ορισμένες περιοχές του νησιού διακοπές ρεύματος αλλά οι βλάβες αποκαταστάθηκαν άμεσα.


Ο νομάρχης Δωδεκανήσου Γιάννης Μαχαιρίδης δήλωσε ότι ο σεισμός ήταν πολύ ισχυρός και είχε διάρκεια, ενώ για πολύ μεγάλο σεισμό έκανε λόγο και ο δήμαρχος Ρόδου Κ. Χατζηευθυμίου.


Newsroom ΔΟΛ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 10:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
λοιπον? τα νεα σας? πως ειστε?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 10:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα και από μένα
Φίλε elo εσύ πρόσφερες τα καφεδάκια, εγώ θα σας προσφέρω τη θέα που έχω μπροστά μου έστω και σε εικόνα, αφού δεν είστε εδώ να πιούμε παρέα τα καφεδάκια μας στην αυλή
Δυστυχώς λόγω ζέστης έχει καταχνιά, και δεν φαίνεται καθαρά ο Παρνασσός απέναντι, ο Κορινθιακός είναι λάδι πάλι σήμερα, όσες φορές όμως το παίρνω απόφαση να κατηφορίσω για μπάνιο τότε τον πιάνουν οι τσαντίλες του

Wolf



ωραια θεα εχεις! εγω βεβαια, εδω στο οροπεδιο βλεπω τριγυρω βουνα... αλλα σε μια καθαρη μερα, βλεπω τον Ολυμπο πεντακαθαρα, μαζι με τον Μυττικα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 11:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Οι σεισμολόγοι φίλε predator εμφανίζονται καθησυχαστικοί, Ο Τσελέντης δήλωσε στον Αντ1, "ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τέτοιας τάξεως μεγέθη σε τέτοια βάθη."
Η γυναίκα που σκοτώθηκε δυστυχώς πανικοβλήθηκε, και από την ταραχή της έγινε ότι έγινε, είναι βασικό σε τέτοιες καταστάσεις να διατηρούμε την ψυχραιμία μας.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 11:03:00  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους θα πάρω ένα φραπεδακι του elo ,κεραυνός ωραία θεα έχεις .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 12:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα και σε σενα φιλε Open Mind...


quote:
Οι σεισμολόγοι φίλε predator εμφανίζονται καθησυχαστικοί, Ο Τσελέντης δήλωσε στον Αντ1, "ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τέτοιας τάξεως μεγέθη σε τέτοια βάθη."
Η γυναίκα που σκοτώθηκε δυστυχώς πανικοβλήθηκε, και από την ταραχή της έγινε ότι έγινε, είναι βασικό σε τέτοιες καταστάσεις να διατηρούμε την ψυχραιμία μας.


το θεμα δεν ειναι το "μεγεθος" του σεισμου, αλλα η εξαρση του φαινομενου, ιδιαιτερα φετος, που ειχαμε πανω απο 30 σεισμους ανω των 5 ριχτερ !


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy