ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 TΟ ΦΙΔΙ ΤΗΣ ΓΕΝΕΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 13:02:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost

Δηλαδή για ποιά "αγάπη" και για ποιό "τέλος της έχθρας" μας λέει εδώ το άτομο...εδώ μιλάμε για επικές καταστάσεις, κάτι σε Manowar αλλά στο πιο χριστιανικό, Hail to Jesus ένα πράγμα


Πώ πώ !!! kost

έγραψες!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 14:03:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Notirk
-Ομως,θα ειχε κατα την γνωμη μου ενδιαφερον,η απαντηση στο ερωτημα μου - ετσι οπως το εχω διατυπωση πιο πανω-απο καποιον διανοουμενο.
-Εχουν οι αμορφωτοι,οι μη διανουμενοι,προσβαση στην αληθεια;

Αυτό είναι μια καλή ερώτηση που νομίζω θα ήταν καλό να στην απαντήσουν πρώτα οι "διανοούμενοι" του φόρουμ
(τουτέστιν οι συγγραφείς βιβλίων και οι κουλτουριαριδες)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 17/11/2011 14:05:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 15:10:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πάντος Δήμο χθές έγινε η αρχή..
τώρα το τέλειο είναι να κλείσουν αυτά τα τρία θέματα(ΜΎΘΟς -ΘΡΗΣΚΕΊΑ) διότι δεν με αντιπροσωπεύουν, να μείνει μόνο ένα "Ψυχή"διότι με την ψυχή μου θα εργαστώ,
για τις δικές σας Ψυχές!

Μόνο με διάλογο, άλλωστε υπάρχει χρόνος για το κάθε τι
είμαι διαθέσιμη να απαντώ, όχι όμως και σε ύβρεις!

anahs


Πάλι άρχισες τις σαχλαμάρες...σου έχει γίνει το δεύτερο δέρμα σου αυτό...
Ρε δεν θέλουμε να εργασθείς για μάς , δεν σου το ζητήσαμε και δεν πρόκειται ποτέ να στο ζητήσουμε...την ευθύνη του εαυτού του ο καθένας την έχει ο ίδιος και την αναλαμβάνει ο ίδιος με υπευθυνότητα μη εκχωρώντας την ως ανεύθυνος...
Αν θές να εργασθείς , εργάσου και κάνε ότι θές -ακόμα και τούμπες εναέριες αν θές..- με τον εαυτό σου και παράτα μας...τόσο δύσκολο να το καταλάβεις???
Οι ύβρεις δεν με εκφράζουν προσωπικά , ωστόσο -για να μιλήσουμε με Θρησκευτικές ορολογίες..- ακόμα και ο Χριστός έπιασε το βούρδουλα κάποια στιγμή....φαντάσου εγώ που δεν είμαι και δεν δήλωσα ουδέποτε Υιός Θεού...ο πατέρας μου ένας απλός άνθρωπος ήταν...
Μιλάς και για συνείδηση συχνά πυκνά , τρομάρα σου....



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 15:19:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Notirk
-Ομως,θα ειχε κατα την γνωμη μου ενδιαφερον,η απαντηση στο ερωτημα μου - ετσι οπως το εχω διατυπωση πιο πανω-απο καποιον διανοουμενο.
-Εχουν οι αμορφωτοι,οι μη διανουμενοι,προσβαση στην αληθεια;

Αυτό είναι μια καλή ερώτηση που νομίζω θα ήταν καλό να στην απαντήσουν πρώτα οι "διανοούμενοι" του φόρουμ
(τουτέστιν οι συγγραφείς βιβλίων και οι κουλτουριαριδες)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 17/11/2011 14:05:38


Να απαντήσω εγώ φίλε μου...
Η αλήθεια συχνά είναι μια προσωπική υπόθεση και παραμένει προσωπική και δεν επιβάλλεται ως αλήθεια στους υπόλοιπους...
Το πως ο καθένας αισθάνεται και αντιλαμβάνεται τον κόσμο και τον εαυτό του εναπόκειται στον ψυχισμό και τις δικές του προσωπικές εμπειρίες και στο κάτω-κάτω είναι άρρηκτα συνδεδεμμένες με την δική του ματιά και αισθήσεις ως μοναδικές...
Προσωπικά -και διότι εγώ τοποθετούμαι..- θεωρώ ότι έννοιες όπως κουλτουριάρης-διανοούμενος κοκ ... είναι κοινωνικοί όροι που εφηύραν οι άνθρωποι προκειμένου να κατηγοριοποιήσουν -σώνει και καλά- κάποιους ανθρώπους για δικούς τους λόγους και αιτίες και έχουσες σχέση τόσο με τον ψυχισμό .... όσο και με τις ιδοτελείς επιδιώξεις τους...
Μορφωμένος και κουλτουριάρης , μπορεί να είναι ο καθένας και δεν έχει σχέση αυτό με Πανεπιστημιακές μορφώσεις κοκ αλλα με το ενδιαφέρον που επιδεικνύει στην δια βίου μάθηση και ενδοσκόπηση...
Αναμένω ερωτήσεις σου αν σε κάτι έχεις την οποιαδήποτε διαφωνία...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 15:38:00  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινέ μας!!!

Ωραία και κουλτουριάρικα όλα αυτα που λές.

Στην ερώτηση του Notirk,θα απαντήσεις ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 15:46:31  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν απάντησα..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 16:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 18:02:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
gianipseftis
quote:
Notirk

-H μηπως τελικα,οι αμορφωτοι ειναι απο την μοιρα τους καταδικασμενοι
να ζησουν στην αγνοια;


Αν ορίσεις το “αμόρφωτος” θα έχεις πάρει και την απάντηση, χωρίς .... παραμορφώσεις





-Σαν αμορφωτο οριζω, αυτον που εννοει ο κοινος νους.Δηλ. αυτον που
δεν εχει βγαλει ηψηλης σταθμης σχολεια και ουτε εχει διαβασει
για να μαθει κατι περισσοτερο απ'αυτα που του μαθενει η εμπειρια
της καθημερηνοτητας του.Σ'αυτη την κατηγορια,ειναι η πλειοψηφια
των ανθρωπων.
-Το ερωτημα μου ειναι,αν αυτοι οι ανθρωποι,εχουν προσβαση στην
αληθεια στην οποια (υποτιθεται) εχουν προσβαση οι μορφωμενοι.




Αν ο “φτωχός το πνεύματι” κατά τον Ιησού είναι ο “βλάκας” κατά τα κοινώς νοούμενα της εποχής μας, βεβαίως συμφωνώ με τον Ιησού.
Έχει 100% δίκαιο.
“Οι πτωχοί το πνεύματι” στα σίγουρα θα κληρονομήσουν την μακαριότητα της “επουράνιας βασιλείας”
Για τον βλάκα όλα είναι ρόδινα και υπέροχα.

Απορεί και προβληματίζεται κανείς, μόνο όταν έχει την δύναμη (όχι την μόρφωση) να εννοεί.

Πέραν αυτών, η σοφία κατά την γνώμη μου, δεν προαπαιτεί μόρφωση και ούτε υπάρχει σχέση αναλογική μεταξύ των δύο.
Γνωρίζω αρκετούς μορφωμένους βλάκες, σε αντιδιαστολή με αγράμματους σοφούς.

Σου συνέστησα να αποφεύγεις τις παραμορφώσεις, μα δε το κατάλαβες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 18:06:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Doctor

gianipseftis
Μα βρε ντοκτορ, καταλαβαίνεις τις συνέπειες του νόμου με αυτή σου την δήλωση?

Αν δεν υπάρχει ελευθερία στην βούληση, δεν υπάρχει και ατομική ευθύνη, επομένως ούτε αμάρτημα – και τιμωρία.

Γιατί λοιπόν τρομάζετε τον κόσμο?
Τρομοκράτη ε τρομοκράτη


--------------------------------------------------------------------------------

Ε ναι λοιπόν με αποκάλυψες, αυτός είμαι:

Τώρα έχει μακρίνει το μούσι μου - η NSA δεν μου 'χει στείλει πιο πρόσφατη φωτογραφία :-(


Βρε Billy συγνώμη που σε αποκάλυψα.

Μπες στην σπηλιά σου βρε.
Οι άλλοι σε έχουν για νεκρό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 18:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ πάλι ο αδαής δε μπορώ να κατανοήσω την ψυχαναγκαστική συμπεριφορά που επιδεικνύει συχνά ο άνθρωπος, μια συμπεριφορά που έχω παρατηρήσει και στο συγκεκριμένο θέμα, εκτός ορισμένων εξαιρέσεων.
Όταν γράφει ένας άνθρωπος με έναν τρόπο που είτε δεν κατανοούμε είτε μας εξοργίζει είτε μας φαίνεται παράλογος, ποιός είναι ο λόγος να υπάρχει μεγάλη συμμετοχή κι ειδικά όταν αυτή διαποτίζεται έντονα από την ειρωνία, την υποτίμηση, τον χλευασμό και τον έντονα καυστικό σαρκασμό;
Υποθέτω πως ένας νοήμων και λογικός άνθρωπος αυτό που θα έκανε θα ήταν να πάψει να ασχολείται με μια τέτοια συζήτηση και να στραφεί προς μια συζήτηση η οποία τον ενδιαφέρει κι η οποία κινείται στα πλαίσια του διαλόγου που τον ικανοποιούν.
Με το να επιδεικνύει αυτή την υποτιμητική στάση απέναντι σε έναν θεματοθέτη, οτιδήποτε κι εάν λέει αυτός, αφενός τον τροφοδοτεί περαιτέρω κι αφετέρου τι προσπαθεί να επιτύχει;
Να του αποδώσει εμμέσως την ταμπέλα του μαύρου προβάτου, του ακατανόητου ή του παράλογου για να νιώσει καλύτερα ο ίδιος;
Να προσπαθήσει να υποβαθμίσει κάποιον συνάνθρωπο του προκειμένου να εξυψώσει τον εαυτό του και να νιώσει καλύτερος από αυτόν που περιθωριοποιεί;
Και πόσο υποκριτικό μπορεί να είναι άραγε να βλέπεις έναν άνθρωπο να διαμαρτύρεται έντονα για μια συζήτηση και για το επίπεδο αυτής, να παραπονιέται με την παραμικρή ευκαιρία αλλά σε αυτό το ίδιο το θέμα το οποίο ειρωνεύεται να συμπεριφέρεται ανώριμα και με τόσο αρνητικό τρόπο απέναντι σε έναν συνάνθρωπο του;
Τουλάχιστον εμένα αυτό μου φαίνεται άκρως υποκριτικό, αγαπητοί κύριοι...






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 19:51:14  Εμφάνιση Προφίλ
Στους συνδικτυους που τοποθετηθικαν στο ερωτημα μου,αν οι μη διανοουμενοι εχουν προσβαση στην ΑΛΗΘΕΙΑ.

"Γεια σου Γιαννη...κουκια σπερνω".Η..."Αλλα λογια ν'αγαπιομαστε"

-Μπορει τελικα ενας αμορφωτος,να γνωρισει το μυστηριο της υπαρξης
η αυτο ειναι αποκλειστικο προνομιο των επιστημονων;
Και αν ειναι αποκληστικο προνομιο των επιστημονων..ειναι των
γιατρων,των φυσικων,των ψυχολογων,των κοσμολογων,των μαθηματικων
των οικονομολογων....;

Edited by - Notirk on 17/11/2011 19:53:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 20:01:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Στους συνδικτυους που τοποθετηθικαν στο ερωτημα μου,αν οι μη διανοουμενοι εχουν προσβαση στην ΑΛΗΘΕΙΑ.

"Γεια σου Γιαννη...κουκια σπερνω".Η..."Αλλα λογια ν'αγαπιομαστε"

-Μπορει τελικα ενας αμορφωτος,να γνωρισει το μυστηριο της υπαρξης
η αυτο ειναι αποκλειστικο προνομιο των επιστημονων;
Και αν ειναι αποκληστικο προνομιο των επιστημονων..ειναι των
γιατρων,των φυσικων,των ψυχολογων,των κοσμολογων,των μαθηματικων
των οικονομολογων....;

Edited by - Notirk on 17/11/2011 19:53:25


Ρωτάς για κάτι που κανείς δεν γνωρίζει?

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει τι ρωτάς.

Υπάρχει και η άλλη πιθανότητα, να θεωρείς πως εσύ ήδη γνωρίζεις την απάντηση, και θέλεις να την επιβεβαιώσεις .

Οπότε εσύ είσαι ο σοφός που θα μας δόσεις και την απάντηση.

Ακούμε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 21:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Μπορει τελικα ενας αμορφωτος,να γνωρισει το μυστηριο της υπαρξης
η αυτο ειναι αποκλειστικο προνομιο των επιστημονων;

ΟΛΟΙ μπορούν να γνωρίσουν το μυστήριο της ύπαρξης, όλοι ανεξαιρέτως, ο καθένας με τον δικό του τρόπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 21:28:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Notirk
-Μπορει τελικα ενας αμορφωτος,να γνωρισει το μυστηριο της υπαρξης
η αυτο ειναι αποκλειστικο προνομιο των επιστημονων;

Notirk,τώρα θα τσακωθούμε!!

Η ερώτηση που υπέβαλες και απάντησα δεν ήταν αυτη!!!

αλλά αυτη:

quote:

-Εχουν οι αμορφωτοι,οι μη διανουμενοι,προσβαση στην αληθεια;

Εχουν μεγάλη διαφορά οι ερωτήσεις Notirk.

Σε αυτην που υπέβαλες τώρα και καμμία σχέση δεν έχει με την αρχική,σου έχει απαντήσει ήδη ο Εαρινός.

Και ο Ζιπ απο οτι μόλις είδα.

Και συμφωνώ κι εγω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 17/11/2011 21:29:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 22:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ Sesostris

Φοβερό το δίλλημά σου...!!
Επειδή ο Δήμος κι εγω σε 2-3 δεκαετίες θα σε φθάσουμε,πές μου σε παρακαλώ:
Απο ποιό έτος και μετά αρχίζει ο άνδρας να αγνοεί τις...Ζιζέλ του κόσμου τούτου?



Δεν είναι θέμα ηλικίας φίλε ΝΙΚΟΜΑΧΕ , αλλά θέμα χρόνου ! Μόλις κάποιος σταματήσει να παρακολουδή το «Φωτης και Μαρία» και τις λοιπές επιμορφωτικές εκπομπές της T ου V λούλας μας , και τις σοβαρές εφημερίδες τύπου ESPRESSO .
Οπότε είδες τι έπαθα ......έγινα ρεζίλι των σκυλιών . Δεν μπορώ ν’ αντικρύσω την κοινωνία .

*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 22:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde
Άντε ρε κουλτούρα, υπάρχει και τέτοιο χορόδραμο; Αν έχει θέμα την "Ζιζέλ" πάρε με να το δούμε μαζί καμιά φορά.

Μπαλέτο ήθελα να γράψω , αλλά αυτά έχει η βιασύνη . Είναι από τα ωραιότερα κατά την γνώμη μου μετά τον «Καρυοθραύστη» . Είχα την τύχη να το δω προ δεκαετίας περίπου στην Αγία Πετρούπολη , από το τοπικό κρατικό μπαλέτο .Στην απάντησή μου στον Εαρινό , έχω από το You Tube ένα απόσπασμα από την πρώτη πράξη , αν δεν το πρόσεξες , αξίζει να το δης .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 22:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
anna999
Υπήρχε το χρεόγραφο των διαταγμάτων που ήταν εναντίον μας,ο Χριστός άρπαξε αυτό το χαρτί που ήταν το χρέος όλης της ανθρωπότητας.

Βρε anna999 , μια κι εσύ με τον Υιό του Θεούλη είσατε κολλητάρια , «πρωκτός και περισκελίς» όπως θα έλεγε και ο αείμνηστος Νίκος Τσιφόρος , δεν του λες καμιά καλή κουβέντα να πάρη και κείνα τα ρημάδια τα χρεώγραφα που χρωστάμε στο Δ.Ν.Τ και την Ευρωπαϊκή Τράπεζα , μπας και ξελασπώσουμε δούμε άσπρη μέρα ;

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 22:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Notirk
-Το ερωτημα μου ειναι,αν αυτοι οι ανθρωποι,εχουν προσβαση στην
αληθεια στην οποια (υποτιθεται) εχουν προσβαση οι μορφωμενοι.

YUGI-OH
Την απαντηση τη γνωριζεις ηδη οπως ολοι μας αν και πολλακις τη λησμονουμε
Θυμησου τι ειχε πει ο Χριστος
<<Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, ότι αυτών εστί η βασιλεία των ουρανών>>
Δεν ειναι εμφανες και συμφωνο με αυτο που λες για το κοινο νου;




Από το βιβλίο «Κέλσος Αληθής λόγος» εκδόσεις Θύραθεν σελ.22 κ.ε.

Η απάντηση φίλε Notirk στο γιατί οι χριστιανοί υπόσχονται την βασιλεία των ουρανών στους πτωχούς τω πνεύματι , βρίσκεται στο πραπάνω απόσπασμα από το βιβλίο του Κέλσου .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 23:44:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
anna999
Υπήρχε το χρεόγραφο των διαταγμάτων που ήταν εναντίον μας,ο Χριστός άρπαξε αυτό το χαρτί που ήταν το χρέος όλης της ανθρωπότητας.

Βρε anna999 , μια κι εσύ με τον Υιό του Θεούλη είσατε κολλητάρια , «πρωκτός και περισκελίς» όπως θα έλεγε και ο αείμνηστος Νίκος Τσιφόρος , δεν του λες καμιά καλή κουβέντα να πάρη και κείνα τα ρημάδια τα χρεώγραφα που χρωστάμε στο Δ.Ν.Τ και την Ευρωπαϊκή Τράπεζα , μπας και ξελασπώσουμε δούμε άσπρη μέρα ;


Αμαρτωλέ...άγνωστες οι βουλές του Κυρίου , ούτε οι επιτετραμένοι του δεν τις γνωρίζουν..Θεός -Γιαχβέ- είναι αυτός και όχι ότι νά'ναι παιξε-γέλασε...αμέ τι νόμιζες???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 17/11/2011 23:45:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2011, 23:48:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Είναι από τα ωραιότερα κατά την γνώμη μου μετά τον «Καρυοθραύστη» . Είχα την τύχη να το δω προ δεκαετίας .... αξίζει να το δης .


Ήταν τυχερό σου αφού είδες τον Καρυοθραύστη , να δείς και τον "Καρυδοσπάστη"....τυχερό το 80...τυχηρόόόό....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2011, 01:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Εαρινός Ήταν τυχερό σου αφού είδες τον Καρυοθραύστη , να δείς και τον "Καρυδοσπάστη"....τυχερό το 80...τυχηρόόόό....
Φίλε Δήμο πάλι τα μπουρδούκλωσα . Φαίνεται ότι με καταράστηκε η Αννούλα μας . Λάθος διατύπωση . Την Ζιζέλ είδα στην Αγία Πετρούπολη . Τον Καρυοθραύστη τον είχα δει πριν πολλά χρόνια εδώ στην αθήνα στο Ολύμπια , τότε που δεν υπήρχε το Μέγαρο .


*

Edited by - Sesostris on 18/11/2011 01:45:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2011, 01:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το παρόν θέμα απενεργοποιείται.

Για τους λόγους της απενεργοποίησης αυτής μπορείτε να διαβάσετε το μήνυμά μου στο θέμα ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ, το οποίο είναι και το μόνο εκ των τεσσάρων θεμάτων που άνοιξε η anna999 το οποίο παραμένει ενεργό για περαιτέρω συζήτηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy