ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Χρονολογηση των Ελληνικων κατακλυσμων.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2013, 23:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
L' empressement de montrer de I' esprit , est la plus sûre manière de n' en avoir pas . "Voltaire"


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2013, 23:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris

Τώρα, μάλιστα. Τά' πιασες τα λεφτά σου...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2013, 23:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο χωριό μου το λένε αλλιώς:

Τα άδεια τεντζερέδια κάνουν τον πολύ θόρυβο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2013, 23:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στα Γαλλικά ακούγεται πιο...ελκυστικό!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 00:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT,

quote:
Όποιος πάει να παίξει παιχνιδάκια με την επιστημονική μου κατάρτιση και τον επιστημονικό μου λόγο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΑΝΤΙΛΟΓΟ αυτή θα είναι η μόνιμη αντιμετώπιση που θα έχει!

Τα ίδια ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ισχύουν και για όποιον με αντιμετωπίζει ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ επειδή είμαι θρησκευόμενος και δη Χριστιανός Ορθόδοξος.


Οι απειλές μεταξύ ανθρώπων που μιλούν στο διαδύκτιο,όπως όλοι εμείς,,καθ' ότι στερούνται δυνατότητας πρακτικής αντίδρασης και συνέπειας,είναι αστειότητες.

Όλοι, είτε το θέλουμε είτε όχι, είμαστε πίσω από ένα πληκτρολόγιο.

Αλλιώς αντί για ban και επιπλήξεις,θα μετράγαμε μπουκέτα και μαυρισμένα μάτια... Εκτός κι αν τότε είμασταν πιο προσεκτικοί.Λέω εγώ τώρα...
Δε νομίζω να αξίζει να το κάνουμε ζούγκλα,είτε πίσω από το πληκτρολόγιο,είτε φάτσα φάτσα.

Πάρτο αλλιώς,πας για "διανοητικά βράχια".

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 02:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados

Συγνώμη. Ορισμένα πράγματα με ξεπέρασαν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 05:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Σήμερα 19 02 2013 δώσαμε τα carbages του πλοίου στα facilities του λιμανιού Salvador Βραζιλίας.( Ημερολόγιο Γεφύρας).

Άσχετο; Δε νομίζω!!!

notirk ο γιδοβοσκός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 13:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk

Συγνώμη κι σε σένα καπετάνιε. Τις τελευταίες μέρες δεν ανταποκριθήκαμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 15:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.

Stephen W. Hawking

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 15:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τίποτα δε ζητάω καθώς ΓΝΩΡΙΖΩ αυτά που εσείς απλά υποθέτετε.

15/02/2013, 22:57:36 PanosT

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 16:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τίποτα δε ζητάω καθώς ΓΝΩΡΙΖΩ αυτά που εσείς απλά υποθέτετε.

15/02/2013, 22:57:36 PanosT


DSM,
ΔΕΝ είσαι Φυσικός, ΔΕΝ έχεις κάνει ούτε πέντε λεπτά Αστροφυσική, ΔΕΝ έχεις δει Αστροφυσικό παρά μόνο στην τηλεόραση, κατέθεσες μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ και ένα βιντεάκι ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΣ ούτε καν τι έλεγε και σου έφερα ολόκληρη τη ΝΑSA κατακέφαλα ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ???


Φέρε μου μια ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΠΗΓΗ που να υποστηρίζει την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ!

ΟΣΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ

Τίποτα δε ζητάω καθώς ΓΝΩΡΙΖΩ αυτά που εσείς απλά υποθέτετε.

15/02/2013, 22:57:36 PanosT

Το αυτό και για την υπόλοιπη wannabe παρείτσα....


Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 20/02/2013 16:47:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 16:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
19/02/2013, 22:06:29

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

19/02/2013, 22:06:29

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Καλά κάνεις και ενημερώνεις το forum για τις διαταραχές σου αν και θα έπρεπε η amalia να σε προστατεύσει καθώς αποτελούν ευαίσθητα προσωπικά σου δεδομένα που καλύπτονται από το ιατρικό απόρρητο σβήνοντας το εν λόγω ποστ.

Ίσως έκρινε ως ειδικός ότι θα σου έκανε καλό να τα μοιραστείς εδώ με ανθρώπους που σε αγαπάνε...


Αααα, και τη ρημάδα την Επιστημονική πηγή που σου ζήτησα άστην να πάει στην ευχή. Αν είναι να τρως τέτοιο τρελλό ζόρι άστην να πάει στο διάολο βρε αδερφέ!!!

Εσύ να είσαι καλά πάνω απ'όλα και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρούμε στην πορεία...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, κατάλαβα. Το μόνο σου μειονέκτημα είναι η υπερβολική σου αγάπη (Ορθόδοξα Χριστιανικά πάντα) για τον συνάνθρωπο...

Πες μας πάλι για την επιστημονική σου κατάρτιση και τα θρησκευτικά πιστεύω σου. Μου έλειψε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μανία

Η μανία είναι μια εξαιρετικά σοβαρή διαταραχή διάθεσης, η οποία χαρακτηρίζεται από ανυψωμένη ή οξύθυμη διάθεση, ανυψωμένη ενέργεια και διαταραγμένες σκέψεις. Τα επεισόδια της μανίας συνδέονται γενικά με τη διπολική διαταραχή και την κλινική κατάθλιψη.

Συμπτώματα

Συμπτώματα της μανίας περιλαμβάνουν διαταραχή της συναισθηματικής διάθεσης, ευφορία, ευερεθιστότητα, διογκωμένη αυτοεκτίμηση, ελαττωμένη ανάγκη για ύπνο, πίεση λόγου, διάσπαση της προσοχής, υπερκινητικότητα, αυξημένη σεξουαλική διάθεση, συναισθηματική αστάθεια και παραληρητικές ιδέες και ψευδαισθήσεις.

Ένας μανιακός ασθενής μπορεί ασυναίσθητα να χαμογελάσει και να βρεθεί στην ανάγκη να συγκρατήσει μιαν παρόρμηση να γελάσει με πράγματα που στο παρελθόν δεν θεωρούσε αστεία.

Η προσοχή ενός ατόμου με μανία συνήθως διασπάται. Η έλλειψη κριτικής μπορεί να οδηγήσει ένα άτομο σε πράξεις που να επιφέρουν άσχημες και οδυνηρές συνέπειες. Μπορεί επίσης να αρχίσουν την χρήση διαφόρων ουσιών όπως, αλκοόλ και ναρκωτικών. Η συμπεριφορά τους μπορεί να γίνει ενοχλητική και επιθετική. Πολλά άτομα μπορεί να πιστεύουν ότι είναι σε μια "ειδική αποστολή" ή μπορεί να φθάσουν να πιστεύουν ότι έχουν ειδική σχέση με το θεό, ότι έχουν ένα καταπληκτικό σχέδιο με το οποίο θα σώσουν τον κόσμο από την καταστροφή ή ότι έχουν μοναδικά ταλέντα ή ικανότητες, αυτές οι ιδέες θεωρούνται μεγαλοπρεπής και εξωπραγματικές. Επίσης η σεξουαλική διάθεση μπορεί να αυξηθεί. Οι μανιακοί ασθενείς μιλούν σαν να βρίσκονται κάτω από πίεση να βγάλουν τις λέξεις έξω. Μιλούν δυνατά και γρήγορα και συνήθως είναι δύσκολο να τους διακόψει κανείς. Το περιεχόμενο της ομιλίας τους μπορεί να είναι φυσιολογικό ή γεμάτο αστεία και λογοπαίγνια ή γεμάτο κατηγόριες, εχθρικότητα και υβρεολόγια. Συχνά οι μανιακοί ασθενείς μπορεί να έχουν θεατρικό στυλ, να χορεύουν και να τραγουδούν και να παρουσιάζονται αρκετά διασκεδαστικοί. Σε πιο ακραίες περιπτώσεις ένα άτομο με μανία μπορεί να αρχίσει να βιώνει ψύχωση ή διάσπαση από την πραγματικότητα όπου η σκέψη επηρεάζεται μαζί με την διάθεση.

Από: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πες μας πάλι για την επιστημονική σου κατάρτιση και τα θρησκευτικά πιστεύω σου. Μου έλειψε.

Αφού το βλέπουμε όλοι μας ότι σε χαλάει.

Ακόμα και την ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΠΗΓΗ που σου ζήτησα την ακύρωσα βλέποντας την κατάστασή σου!

Άστο να πάει στην ευχή....

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Μανία

Η μανία είναι μια εξαιρετικά σοβαρή διαταραχή διάθεσης, η οποία χαρακτηρίζεται από ανυψωμένη ή οξύθυμη διάθεση, ανυψωμένη ενέργεια και διαταραγμένες σκέψεις. Τα επεισόδια της μανίας συνδέονται γενικά με τη διπολική διαταραχή και την κλινική κατάθλιψη.

Συμπτώματα

Συμπτώματα της μανίας περιλαμβάνουν διαταραχή της συναισθηματικής διάθεσης, ευφορία, ευερεθιστότητα, διογκωμένη αυτοεκτίμηση, ελαττωμένη ανάγκη για ύπνο, πίεση λόγου, διάσπαση της προσοχής, υπερκινητικότητα, αυξημένη σεξουαλική διάθεση, συναισθηματική αστάθεια και παραληρητικές ιδέες και ψευδαισθήσεις.

Ένας μανιακός ασθενής μπορεί ασυναίσθητα να χαμογελάσει και να βρεθεί στην ανάγκη να συγκρατήσει μιαν παρόρμηση να γελάσει με πράγματα που στο παρελθόν δεν θεωρούσε αστεία.

Η προσοχή ενός ατόμου με μανία συνήθως διασπάται. Η έλλειψη κριτικής μπορεί να οδηγήσει ένα άτομο σε πράξεις που να επιφέρουν άσχημες και οδυνηρές συνέπειες. Μπορεί επίσης να αρχίσουν την χρήση διαφόρων ουσιών όπως, αλκοόλ και ναρκωτικών. Η συμπεριφορά τους μπορεί να γίνει ενοχλητική και επιθετική. Πολλά άτομα μπορεί να πιστεύουν ότι είναι σε μια "ειδική αποστολή" ή μπορεί να φθάσουν να πιστεύουν ότι έχουν ειδική σχέση με το θεό, ότι έχουν ένα καταπληκτικό σχέδιο με το οποίο θα σώσουν τον κόσμο από την καταστροφή ή ότι έχουν μοναδικά ταλέντα ή ικανότητες, αυτές οι ιδέες θεωρούνται μεγαλοπρεπής και εξωπραγματικές. Επίσης η σεξουαλική διάθεση μπορεί να αυξηθεί. Οι μανιακοί ασθενείς μιλούν σαν να βρίσκονται κάτω από πίεση να βγάλουν τις λέξεις έξω. Μιλούν δυνατά και γρήγορα και συνήθως είναι δύσκολο να τους διακόψει κανείς. Το περιεχόμενο της ομιλίας τους μπορεί να είναι φυσιολογικό ή γεμάτο αστεία και λογοπαίγνια ή γεμάτο κατηγόριες, εχθρικότητα και υβρεολόγια. Συχνά οι μανιακοί ασθενείς μπορεί να έχουν θεατρικό στυλ, να χορεύουν και να τραγουδούν και να παρουσιάζονται αρκετά διασκεδαστικοί. Σε πιο ακραίες περιπτώσεις ένα άτομο με μανία μπορεί να αρχίσει να βιώνει ψύχωση ή διάσπαση από την πραγματικότητα όπου η σκέψη επηρεάζεται μαζί με την διάθεση.

Από: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1


Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά μήπως θα έπρεπε να ζητήσεις τη γνώμη κάποιου ειδικού από το να ποστάρεις στο esoterica???

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μανία

Κύριο λήμμα: Μανία

Η μανία χαρακτηρίζεται συνήθως από έξαρση, υπερκινητικότητα και συναισθηματική διέγερση. Τα άτομα με μανία συνήθως βιώνουν αύξηση της ενέργειας (υπερκινητικότητα) και μείωση της ανάγκης για ύπνο, πολλά άτομα επίσης βιώνουν επιταχυμένο ρυθμό ομιλίας συχνά με μεγάλα άλματα στη σκέψη που μπορεί να εμποδίζουν τους άλλους να παρακολουθήσουν τους συνειρμούς τους. Η προσοχή ενός ατόμου με μανία συνήθως διασπάται. Η έλλειψη κριτικής μπορεί να οδηγήσει ένα άτομο σε πράξεις που να επιφέρουν άσχημες και οδυνηρές συνέπειες. Μπορεί επίσης να αρχίσουν την χρήση διαφόρων ουσιών όπως αλκοόλ, κοκαΐνη ή και υπνωτικών χαπιών. Η συμπεριφορά τους μπορεί να γίνει ενοχλητική και επιθετική. Πολλά άτομα μπορεί να θεωρούν ότι είναι σε μια "ειδική αποστολή" ή ότι είναι ανώτεροι όλων των άλλων, ιδέες που θεωρούνται μεγαλοπρεπείς και εξωπραγματικές. Το άτομο μπορεί να πάρει επικίνδυνα ρίσκα όπως ανεξέλεγκτη σεξουαλική δραστηριότητα ή απερίσκεπτες οικονομικές επενδύσεις, ή ακόμη και να θέσει σε κίνδυνο την σωματική του ακεραιότητα. Σε πιο ακραίες περιπτώσεις ένα άτομο με μανία μπορεί να αρχίσει να βιώνει ψύχωση ή διάσπαση από την πραγματικότητα όπου η σκέψη επηρεάζεται μαζί με τη διάθεση.

Από: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%AE

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο. Το χριστιανικό μου καθήκον το έπραξα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αφού το βλέπουμε όλοι μας ότι σε χαλάει.

Την επιστημονική σου κατάρτιση,όποια κι αν είναι-κι οφείλεις να παραδεχτείς ότι εγώ δεν στην αρνήθηκα-την έχεις βάλει από μόνος σου σε δεύτερη μοίρα.

Μέχρι να προσέλθουν οι "όλοι" που στηρίζουν τη στάση σου και τη συμπεριφορά σου λέω από την..

quote:
υπόλοιπη wannabe παρείτσα....

όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις,

να μιλάει ένας μόνο,για να διατηρείται ισορροπία.

όταν και αν εμφανιστούν οι υπόλοιποι από τους όλους που βλέπουν το δίκιο σου,το ξανασυζητάμε.

Επειδή εγώ βαριέμαι λίγο,προς το παρόν αφήνω τον DSM.

ΥΣ: ξέρω ότι νομίζεις ότι μπορείς να τα βάλεις με όλους μαζί,δε τίθεται θέμα.
Άσε όμως να κρατάμε την αριθμητική ισορροπία,για το γούστο.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 17:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο. Το χριστιανικό μου καθήκον το έπραξα.

Ουπσ,βαρέθηκε κι αυτός.... κρίμα.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 19:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο. Το χριστιανικό μου καθήκον το έπραξα.

Μα, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, ειλικρινά και σ'ευχαριστώ δημόσια που θέλησες να μοιραστείς μαζί μας όλα αυτά που περνάς.

Κατάλαβα αμέσως τι είδους καταστάσεις βιώνεις και γι'αυτό απέσυρα και το αίτημα μου ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΠΗΓΗ που σου ζήτησα...

H δημόσια εξομολόγησή σου για την κατάσταση που βιώνεις ήταν ιδιαιτέρως συγκινητική και ελπίζω να αισθάνεσαι λίγο καλύτερα τώρα...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 19:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το θέμα έχει Πολύ Μεγάλη Πλάκα!!!

Ο DSM κι εγω, έχουμε δηλώσει ότι, είμαστε Απόφοιτοι Δημοτικού.
Ο τύπος περιφέρεται δημοσίως και συνεχώς δηλώνει κάτοχος πανεπιστημιακών περγαμηνών.Και λοιπόν?
Μπορεί να τα βάλει με αποφοίτους Δημοτικού?

Εμείς ξέρουμε μόνο την προ-στοιχειώδη μόρφωση και έτσι μπορούμε να λέμε ότι μας κατεβάσει η γκλάβα μας.Ακριβώς όπως οι πιστοί του Γιαχωβά, του Μαμωνά, του Μωάμεθ, γράφουν ότι τους φωτίσει ο θεός τους.

Ετσι λοιπόν εγω, φοβάμαι πώς κάποια στιγμή ο ISS οταν περνάει πάνω απο την Ελλάδα, μπορεί λόγω αγνώστων παραγόντων και πέρα απο κάθε πρόβλεψη να πέσει στον Ωρωπό.Ο τύπος των περγαμηνών το αποκλείει αυτό.

Ακριβώς όπως απέκλειε ένας άλλος τύπος με περγαμηνές, ότι τίποτα βαρύτερο του αέρα δεν μπορεί να πετάξει!!!

Ενας άλλος τύπος, με περγαμηνές κι αυτός, έλεγε ότι η ανωτάτη ταχύτητα είναι του φωτός.Και άλλοι τύποι, με περγαμηνές κι αυτοί τον πίστευαν και τον πιστεύουν.Ευτυχώς που υπάρχουν και μερικοί τύποι του Δημοτικού, κάτι αγύριστα κεφάλια ,που κάνουν το δικό τους και έτσι η επιστήμη προχωράει!!
Γειά σου κύριε Σεθ Λλοϋντ, ευτυχώς που τελείωσες μόνο Δημοτικό!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 19:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ

Μέχρι να προσέλθουν οι "όλοι" που στηρίζουν τη στάση σου και τη συμπεριφορά σου λέω από την..



quote:

όταν και αν εμφανιστούν οι υπόλοιποι από τους όλους που βλέπουν το δίκιο σου, το ξανασυζητάμε.

Όταν λέμε ΟΛΟΙ εννοούμε ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ φίλε μου ΑΜΕΙΝΙΑ!

Εγώ έγραψα ΑΥΤΟ.

quote:
PanosT
Αφού το βλέπουμε όλοι μας ότι σε χαλάει.

Εσένα για παράδειγμα (που ΔΕΝ συμφωνείς μαζί μου) ο DSM σου φαίνεται ο ίδιος άνθρωπος που ήταν πριν μερικές μέρες???

Δεν βλέπεις πως και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ (που επίσης ΔΕΝ συμφωνεί μαζί μου) πως προσπαθεί με σχεδόν πατρικό τρόπο να επαναφέρει τον DSM στην προτεραία του κατάσταση???

Να κοίτα (τα bolds δικά μου).

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ προς DSM
Επίσης είναι ηλίου φαεινότερον, ότι έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου. Αν ήταν διαφορετικά, όλο και κάποιος θα συνηγορούσε υπερ του Panos T.

Nαι σε καταλαβαίνω, ώς πρός την 'έκρηξη" των σχετικών συναισθημάτων.Το έχω ήδη περάσει και εκ πείρας σου λέω ότι δεν αξίζει τον κόπο, να αναλωθείς συναισθηματικά, αντιμετωπίζοντας ένα e-αντίπαλο, εν δυνάμει αντίπαλο.

Αλλωστε η γενική συμπεριφορά του μέλους Panos T, πρός όλα τα υπόλοιπα μέλη είναι λίγο-πολύ γνωστή.Με την ύποβολιμαία τακτική του, προσπαθεί να αναγκάσει "στοχευμένα", μέλη του φόρουμ σε απαράδεκτη συμπεριφορά.
Ομολογώ πώς μερικές φορές, το έχει καταφέρει.Βλέπε macedon,Sesostris κι εμένα,ότι ούκ ολίγες φορές, έχουμε παρεκτραπεί χάριν του Panos T.
Δεν θα ήθελα να σε δώ στην λίστα.
Δεν αξίζει φίλε!


Ίσως να έχεις ένα δίκιο τελικά που ζητάς το...χρόνο σου.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 20:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρά τις παρακλήσεις, για εκατέρωθεν υποχωρήσεις,
εσείς συνεχίζετε την κόντρα σε προσωπικό επίπεδο,
αδιαφορώντας για την εύρυθμη λειτουργία του forum,

Και επειδή παρακολουθώ και τους τέσσερις εμπλεκόμενους,
η όξυνση συντηρείται απο όλους (ο καθένας με τον τρόπο του)

Πάντα υπάρχει ανοχή (απο όλους)
και είναι φυσιολογικό να ξεφεύγει κάποια στιγμή ενα θέμα απο το αντικείμενο που πραγματεύεται.
Αλλά! στο συγκεκριμένο έχετε υπερβεί τα όρια!




not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 20:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
ο DSM σου φαίνεται ο ίδιος άνθρωπος που ήταν πριν μερικές μέρες???

Έχεις σκεφτεί καθόλου το γιατί? Πέρα από το σκοτωμό μεταξύ μας. Δεν έχεις αντιληφθεί οτι με το στυλάκι: αυτό που λές δε στέκει. Άλλο?

που χρησιμοποίησες, μου ανέβασες το αίμα στο κεφάλι? Έχεις σκεφτεί πως δεν είσαι ο μοναδικός άνθρωπος που ξέρει φυσική εδώ μέσα? Με ρώτησες καν τί, αν, και πότε έχω σπουδάσει?

Όσον αφορά στο σκηνικό με τον μετεωρίτη, συνεχίζεις να επιμένεις πως έκανα λάθος? Δε βλέπεις ποιό είναι το point μου? Βγήκες με τη μία στα κάγκελα, τη στιγμή που εγώ επανειλημμένος σε έχω προσκαλέσει στα topics που έχω ανοίξει. Πως το βλέπεις αυτό?

Και όσον αφορά στη πίστη σου, ήμουν ή δεν ήμουν από την αρχή σαφής πως δεν πρόκειται να την κρίνω? Το τήρησα μέχρι κεραίας ναί ή όχι?

Αρνείσαι πως ξεκίνησες να είσαι εριστικός μαζί μου, με αποτέλεσμα να εκνευριστώ κι εγώ και άλλοι?

Όπως βλέπεις κάθομαι και σου μιλάω σαν άνθρωπος. Έχεις τη διάθεση να ανταποκριθείς?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 20:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός ο Aitherovamon.

Ας ρίξουμε τους τόνους.

Κύριε Πάνο, ότι είπαμε ( γράψαμε ) φθάνουν.
Μην το επεκτείνουμε άλλο.
Στο χέρι μας είναι.

Λίγο-πολύ έχουμε κάνει γνωστές τις θέσεις μας σε όλους τους συνδίκτυους.
Σωστές ή λάθος, ο χρόνος θα το δείξει.

Και σταμάτα να ζητάς επιμόνως κάτι, όταν ο άλλος αρνείται να το δώσει.
Ασε την Ιστορία να τον κρίνει, όχι εσυ.

Αλλωστε μην ξεχνάς: << Μην κρίνετε ίνα μην κριθείτε >>

Κάτι που έχουμε γράψει όλοι μας στα παλαιότερα των υποδημάτων μας.
και καλά εμείς οι άθεοι.
Εσυ επιτρέπεται?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 20:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο DSM κι εγω, έχουμε δηλώσει ότι, είμαστε Απόφοιτοι Δημοτικού.
Ο τύπος περιφέρεται δημοσίως και συνεχώς δηλώνει κάτοχος πανεπιστημιακών περγαμηνών.Και λοιπόν?
Μπορεί να τα βάλει με αποφοίτους Δημοτικού?


Κατά ένα περίεργο τρόπο το Δημοτικό το φέρνεις στο προσκήνιο ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ.

Γιατί άραγε???

quote:

Εμείς ξέρουμε μόνο την προ-στοιχειώδη μόρφωση και έτσι μπορούμε να λέμε ότι μας κατεβάσει η γκλάβα μας.Ακριβώς όπως οι πιστοί του Γιαχωβά, του Μαμωνά, του Μωάμεθ, γράφουν ότι τους φωτίσει ο θεός τους.

Αυτή η ταύτιση που κάνεις είναι μια χαρά και σας ταιριάζει απόλυτα!

Δήλωνέ το κάθε φορά που θα κάνεις "επιστημονικές αναλύσεις" και από εμένα δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα!

Δεν είναι κακό να έχεις προσωπικές απόψεις επί φυσικών θεμάτων αρκεί να τις αναγνωρίζεις ως τέτοιες και όχι τίποτα σπουδαίο.

Σε αντίθετη περίπτωση έχεις δει με τα ματάκια σου πολλές φορές τι ακολουθεί...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 20:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ και το σταματώ εδώ!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2013, 20:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τί και με ποιόν συμφωνείς?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy