ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ροκ μουσική και σατανάς?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2004, 11:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
" IN THE SECRET DOCTRINE I HAVE READ,
FROM THE CREATION AND ITS MANIFOLDNESS HAS SPRUNG
AND THAT THE HOARD OF EVIL IS NOT DEAD
AND THAT ARMAGEDDON HAS BEGUN.
ABOUT FORGOTTEN PLACES I HAVE READ,
AND SECRET PATHS TO HEAVEN AND HELL.
NAMES OF ANGELS,LIFE AND DEATH
ALL THAT IS MENTIONED CLEAR AND WELL,
IN THE SECRET DOCTRINE OF HEAVEN...AN HELL.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 15:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί με σταυρώνετε; Τόσο απίθανο είναι... ή μήπως σας φαίνεται παράξενο πως ένα τόσο γαλήνιο και μελωδικό τραγούδι σαν το "my immortal" μπορεί να είναι ύμνος στον σατανά...; Και τα τραγούδια των γουίκα είναι σχεδόν πάντα γαλήνια, αλλά ξέρουμε πολύ καλά πως η γουίκα αποτελεί το πιο αθώο πράρτημα της εκκλησίας του σατανά.

Και δεν είπα πως πιστεύω και πολύ σε αυτό μου είπαν... σχετικά με αυτό τον ήχο.

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 16:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΟΤΗ ΚΑΤΑ ΠΡΩΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΓΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ....
ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ Η ΒΘΕΩΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΔΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ....
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΗΜΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΟΙ ΑΠΟ "ΑΛΛΟΥΣ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΑΕΙ ΚΡΙΩΣ ΣΤΟ ΜΥ IMMORTAL (ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΛΟ ΨΩΝΑΚΙ ΑΥΤΗ Η ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ)

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 16:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Cybermaster με τιμά αφάνταστα που αντιλήφθηκες την απουσία μου και προσέχεις το απρόσμενο "ξαναχτύπημα" μου. (Είχε τελειώσει η σύνδεση μου και τώρα έπρεπε να ξαναβάλω για κάτι εργασίες...)
Υποθέτω πως αυτός ο ήχος θα μπαίνει από τα ίδια τα συγκροτήματα γιατί εάν το έκανε κάποιος άλλος θα έκανε μπαμ νομίζω αυτός ο ήχος...


Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 18:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Cybermaster με τιμά αφάνταστα που αντιλήφθηκες την απουσία μου και προσέχεις το απρόσμενο "ξαναχτύπημα" μου.

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΧΝΑΩ ΕΥΚΟΛΑ??? ΙΔΙΩΑ ΑΜΑ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΧΙ....

ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟΙ ΕΝ ΟΝΟΜΑΤΙ EVANESCENCES KODIKOPOIHMENO SYNUHMA OMVS AKOMA KAI AN KATI TETOIO SYMBAINEI ΤΟΤΕ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ Η ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΛΔ ΠΟΥ ΔΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΚΟΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥ ΗΧΟΥ???

ΥΓ: ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΑΝΑΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 18:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί με σταυρώνετε;

Παράξενη αντίληψη για το "σταύρωμα" έχεις!!!!!!

quote:
Τόσο απίθανο είναι... ή μήπως σας φαίνεται παράξενο πως ένα τόσο γαλήνιο και μελωδικό τραγούδι σαν το "my immortal" μπορεί να είναι ύμνος στον σατανά...;

ΜΠΟΡΕΙ;;; Πώς μπορεί και πώς ξέρεις εσύ ποιός είναι ο "ύμνος στο σατανά" για να βγάλεις ένα τέτοιο συμπέρασμα

quote:
Και τα τραγούδια των γουίκα είναι σχεδόν πάντα γαλήνια, αλλά ξέρουμε πολύ καλά πως η γουίκα αποτελεί το πιο αθώο πράρτημα της εκκλησίας του σατανά.

Και παραμένει αθώο εντελώς, παρ' ότι διάφοροι αρρωστημένοι επιδιώκουν το αντίθετο ακόμα και στη φαντασία τους!!

quote:
Και δεν είπα πως πιστεύω και πολύ σε αυτό μου είπαν... σχετικά με αυτό τον ήχο.

Δεν το είπες, αλλά παρακάτω επιμένεις:

quote:
Υποθέτω πως αυτός ο ήχος θα μπαίνει από τα ίδια τα συγκροτήματα γιατί εάν το έκανε κάποιος άλλος θα έκανε μπαμ νομίζω αυτός ο ήχος...

Πέρα από το ακατανόητο συντακτικό, διακρίνω και μία εμμονή;

Υ -Γ. Μίκρυνε πια αυτή τη φωτογραφία της ψηφιακής σου υπογραφής...
Δεν το βλέπεις ότι είναι αντιαισθητικό το αποτέλεσμα;;;
Μετά φταίει ο σατανισμός;;

quote:
ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ Η ΒΘΕΩΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΔΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ....
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΗΜΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΟΙ ΑΠΟ "ΑΛΛΟΥΣ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΑΕΙ ΚΡΙΩΣ ΣΤΟ ΜΥ IMMORTAL (ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΛΟ ΨΩΝΑΚΙ ΑΥΤΗ Η ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ)

Άλλος "κολλημένος" με instant!!!!

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 23:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε ΖΑDOK ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΝΤΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΔΕΙΡΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2004, 03:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER, έχεις μία φοβία μή σε δείρουνε ή ιδέα μου είναι;

Τί σχέση έχει το πόσο καιρό κάνει να μπει κάποιος με την εικόνα;

Επίσης, επέτρεψέ μου φιλικά () να σου θυμίσω κάτι απ' το λεξικό, με το οποίο συνήθως δεν τα πας καλά:

Άποψη = γνώμη = κρίση.

Να την χρησιμοποιούμε λοιπόν, την κρίση μας πριν εκφέρουμε άποψη, έτσι;
Όχι, κάμω ντου κι όποιον πάρει ο Χάρος, που λέει ο λόγος...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2004, 22:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
CYBERMASTER, έχεις μία φοβία μή σε δείρουνε ή ιδέα μου είναι;


ΜΠΑ ΔΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ....

quote:
Τί σχέση έχει το πόσο καιρό κάνει να μπει κάποιος με την εικόνα;


ΚΑΜΙΑ ΜΩΡΑ ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ) ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ....

quote:
να σου θυμίσω κάτι απ' το λεξικό, με το οποίο συνήθως
]
ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΞΙΟΣ ΕΠΑΙΝΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΥΠΕΡΥΣΧΙΣΩ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΥ (ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΩ ΑΜΑΛΙΑ...)

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2004, 23:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι πολύ καλός, CYBERMASTER! Εύγε!

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 03:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί με σταυρώνετε; Τόσο απίθανο είναι... ή μήπως σας φαίνεται παράξενο πως ένα τόσο γαλήνιο και μελωδικό τραγούδι σαν το "my immortal" μπορεί να είναι ύμνος στον σατανά...; Και τα τραγούδια των γουίκα είναι σχεδόν πάντα γαλήνια, αλλά ξέρουμε πολύ καλά πως η γουίκα αποτελεί το πιο αθώο πράρτημα της εκκλησίας του σατανά.


Τα ήρεμα να “φοβάστε”! Άλλο ένα ήρεμο τραγούδι (με πολύ ωραία ροκ μελωδία κατά τα’ άλλα, καμία αντίρρηση) αλλά με αμιγώς σατανικό μήνυμα είναι το Stairway to Heaven των Led Zeppelin…

Βέβαια όποιος έχει το πραγματικό "ΓΝΩΘΙΣ ΕΑΥΤΟΝ".
δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από αυτά… απολαμβάνει την αγαπημένη του μουσική και γελάει με νόημα με όλα αυτά τα φαινόμενα των καιρών....

Το σοβαρό ζήτημα είναι ότι αυτοί οι τύποι στοχεύουν στην νεολαία. Εκεί είναι τα εύκολα θύματα… Το "target group" για να μιλήσω και μαρκετίστικα…

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!
[/quote]

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 03:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Led Zeppelin
Stairway To Heaven


There's a lady who's sure all that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows, if the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
Ooh, ooh, and she's buying a stairway to heaven.

There's a sign on the wall but she wants to be sure
'Cause you know sometimes words have two meanings.
In a tree by the brook, there's a songbird who sings,
Sometimes all of our thoughts are misgiven.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it makes me wonder.

There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees,
And the voices of those who standing looking.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it really makes me wonder.

And it's whispered that soon if we all call the tune
Then the piper will lead us to reason.
And a new day will dawn for those who stand long
And the forests will echo with laughter.

If there's a bustle in your hedgerow, don't be alarmed now,
It's just a spring clean for the May queen.
Yes, there are two paths you can go by, but in the long run
There's still time to change the road you're on.
And it makes me wonder.

Your head is humming and it won't go, in case you don't know,
The piper's calling you to join him,
Dear lady, can you hear the wind blow, and did you know
Your stairway lies on the whispering wind.

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold.
And if you listen very hard
The tune will come to you at last.
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll.

And she's buying a stairway to heaven.

_________________________________________

Για δείξε μας το "αμιγώς σατανιστικό μήνυμα"...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 03:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θες το ανάποδο ή το ίσιο (όπως και αν το δεις το ίδιο δηλητήριο σερβίρουν) , την απλή ή τη σοφιστικέ έκδοση;

666999
Gοd and my right? Right?


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 03:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι ήμουν αρκετά σαφής.

Αναμένω μία εξίσου σαφή απάντηση, εάν και εφόσον μπορείς να τη δώσεις.

Αν πάλι θέλεις να σε εκφράζουν φτηνά λογοπαίγνια και ανόητα ευφυολογήματα, ελέυθερος είσαι να ρεζιλεύεσαι...


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 09:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι το παρακάνετε!!!To Led Zeppelin είναι κομματάρα με ιστορία.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα,σας παρακαλώ πολύ.Σε αυτό το τραγούδι το μόνο παράξενο είναι η έμπνευση αυτόν των ανθρώπων…:-)
Πάντα φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 11:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα την έχεις την θέση μου, μη «φοβάσαι» αγαπητή. Εγώ τουλάχιστον έχω το θάρρος της γνώμης μου.

quote:

... το μόνο παράξενο είναι η έμπνευση αυτών των ανθρώπων…:-)
Πάντα φιλικά.

Πολύ σωστά φίλε μου, η έμπνευση, αλλά και η ιδεολογία – κοσμοθεωρία και ΙΣΤΟΡΙΑ του συνθέτη θα πρόσθετα καθώς και το μήνυμα που προσπαθεί να περάσει, στη νεολαία κυρίως.....

Καμία ιδιαίτερη αντίρρηση για το «κομματάρα»... Ήμουν και εγώ φανατικός «ροκάς» στα νιάτα μου, και ακόμα ακούω...


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 12:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω ότι το παρακάνετε!!!

Έέέλαααα... Τί 'ν' αυτά που λες;;;

Ο επίτιμος καθηγητής στην έδρα της συνωμοσιο-μπουρδο-λαγνείας στη Λιμνούπολη κ. Σκεπτόμενος () δεν το παρακάνει ποτέ!

quote:
Θα την έχεις την θέση μου, μη «φοβάσαι» αγαπητή. Εγώ τουλάχιστον έχω το θάρρος της γνώμης μου.

Το μόνο το οποίο με κάνει να "τρέμω" από το φόβο μου, είναι ότι:

Οι άνθρωποι ενοχλούνται όχι τόσο απ' αυτά που συμβαίνουν, όσο από τη γνώμη τους γι' αυτά που συμβαίνουν.
Επίκτητος

Για να δούμε πόσο θα περιμένουμε, λοιπόν, για μία επίδειξη θάρρους...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 16:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Cybermaster με τιμά αφάνταστα που αντιλήφθηκες την απουσία μου και προσέχεις το απρόσμενο "ξαναχτύπημα" μου.

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΧΝΑΩ ΕΥΚΟΛΑ??? ΙΔΙΩΑ ΑΜΑ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΧΙ....

ΥΓ: ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΑΝΑΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...


Και εγώ ελπίζω οι συγκυρίες να είναι πιο ευνοϊκές αυτή τη φορά ουτωσώστε η συμβολή μου στο forum να είναι μακρόχρονη και το αποτέλεσμα πολύ εποικοδομητικό! Όσο για τα αισθήματα αλληλοεκτίμησης πίστεψε με είναι αμοιβαία...

quote:
ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟΙ ΕΝ ΟΝΟΜΑΤΙ EVANESCENCES KODIKOPOIHMENO SYNUHMA OMVS AKOMA KAI AN KATI TETOIO SYMBAINEI ΤΟΤΕ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ Η ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΛΔ ΠΟΥ ΔΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΚΟΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥ ΗΧΟΥ???
[/quote]

Βασικά ο ήχος αυτός μπορεί ενσυνείδητα να μην έχει κάποιες φανερές συνέπειες αλλά ενδόμυχα να προκαλεί υποσυνείδητες ψυχολογικές αναταραχές... (μάλλον παρατραβηγμένο)! Φαντάζομαι πως ένας τόσο καλά κρυμμένος ήχος θα μπορούσε να αναγνωριστεί μόνο από "εξειδικευμένα άτομα"...
Αλλά εφόσον απευθύνεται σε συγκεκριμένα άτομα αυτός ο ήχος γιατί να μπαίνουν στον κόπο αυτοί οι κύριοι να φτιάξουν τραγούδια "αθώα" επιφανειακά που όμως σε βαθύτερη ανάλυση υμνούν τον σατανά; Θα μπορούσαν κάλλιστα να φτιάξουν ένα cd για σατανιστές (που εδώ που τα λέμε δεν κυκλοφορούν και λίγα) τα οποία θα ήταν πιο "κατανοητά" σε αυτούς χωρίς να μπαίνουν στον κόπο να αποκωδικοποιούν ήχους. Είμαστε σε μία εποχή πλέον που τίποτα σχεδόν δεν είναι κατακριτέο και μη αποδεκτό όπως ο σατανισμός και ιδιαίτερα στις ξένες χώρες.
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα μπορούσαν να φτιάξουν τέτοια μουσικά κομμάτια (με κρυμμένους ήχους) θα ήταν να έχουν πολύ περισσότερες πωλήσεις όταν το ευρύτερο ακροαματικό κοινό δεν γνώριζε τι τρέχει με αυτά... Αλλά δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Ή θα δημιουργήσουμε ένα καλό ύμνο για τον διάβολο ή θα γεμίσουμε τις τσέπες μας φτιάχνοντας φυσιολογικά (επιφανειακώς) τραγούδια...
Πολλές σκέψεις μου τριβελίζουν το μυαλό αυτή τη στιγμή αλλά εν ολίγοις νομίζω ότι αυτές είναι οι πιο ουσιώδης... επαναλαμβάνω πως δεν πιστεύω και πολύ σε αυτή τη φήμη.

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 16:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπερδεύτηκα με τα quote... ΤΕΣΠΑ ελπίζω να βγάλετε άκρη...

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 18:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΟΝ ΖΑΝΤΟΚ ΧΑΛΑΡΩΣΕ.... ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΣΑΙ ΣΟΝΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...????(ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ???)

quote:
Και εγώ ελπίζω οι συγκυρίες να είναι πιο ευνοϊκές αυτή τη φορά ουτωσώστε η συμβολή μου στο forum να είναι μακρόχρονη και το αποτέλεσμα πολύ εποικοδομητικό! Όσο για τα αισθήματα αλληλοεκτίμησης πίστεψε με είναι αμοιβαία...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΙΣΕΣ!!!
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ QUOTE ΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΟΚ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΠΕΡΑ ΤΩΡΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 19:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΡΩΤΟΝ ΖΑΝΤΟΚ ΧΑΛΑΡΩΣΕ.... ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΣΑΙ ΣΟΝΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...????(ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ???)

CYBERMASTER, ούτε SONY ούτε και FUJITSU μ' ενδιαφέρει να επιβάλλομαι.

Μ' ενδιαφέρει η αλήθεια; Έχεις ιδέα τί είναι αυτό;

Κι επειδή εσύ προσωπικά, μαζί μου δεν έχεις κάνει και πολλές κουβέντες, θα χαρώ όταν διαπιστώσεις ανακρίβειες στα μηνύματά μου, να μου τις καταδείξεις, ώστε να φροντίσω να τις διορθώσω. Όσο δεν εντοπίζεις κάτι τέτοιο ή δεν μπορείς, συνέχισε τις ασκήσεις, γιατί όλο και βελτιώνεσαι...

Να ενημερώσω λοιπόν, τον Σκορπιός Νότης, ότι ήχοι κρυμμένοι που να προκαλούν κάτι παραπάνω, από ότι προκαλεί η μουσική γενικά, δεν υπάρχουν.

Αν ξέρετε, να μιλήσετε για κάτι συγκεκριμένο, θα χαρώ να ακούσω την άποψή σας.

Ασχολούμαι κάπου τριάντα χρόνια με τη μουσική, αλλά πάντα θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον να μάθω, αρκεί να είναι πραγματικότητα κι όχι η φαντασία κάποιου αρρωστημένου κινδυνολόγου.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 19:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ήχοι κρυμμένοι που να προκαλούν κάτι παραπάνω, από ότι προκαλεί η μουσική γενικά, δεν υπάρχουν.

Δεν εννοείς φαντάζομαι τους υπέρηχους ή τους υπόηχους, που ναι μεν δε γίνονται άμεσα αντιληπτοί (ακουστοί) αλλά επηρεάζουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 20:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ lamogio,

υπόηχοι και υπέρηχοι υπάρχουν σε κάθε ήχο. Ο ήχος έχει μία συχνότητα κραδασμών που εκτείνεται σε όλο το φάσμα, είτε εμείς τον ακούμε, είτε όχι.

Η αρμονία της μουσικής έχει βασιστεί στις αρμονικές (έτσι λέγονται), οι οποίες προκύπτουν από κάθε ηχητικό ανάκρουσμα και έχουν μία συγκεκριμένη έκταση μέσα στο ακουστικό μας φάσμα, γιατί πέρα απ' αυτό δεν υπάρχει μαθηματική - αρμονική συνέχεια.

Η μουσική λοιπόν, γενικά, επιδρά στα λεπτότερα σώματα του ανθρώπου, τα οποία αντιλαμβάνονται όλους τους κραδασμούς (πέρα από την ικανότητα των αυτιών μας) και γι' αυτό μας προκαλεί συναισθήματα κι επηρεάζει τις μάζες.

Ο κάθε μουσικός δεν μπορεί να προκαλέσει κραδασμούς μόνο με τη μορφή υπερήχων ή μόνο με τη μορφή υποήχων. Τα μουσικά όργανα τα οποία διαθέτει, δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες.
Στα στούντιο ηχογράφησης θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένα τέτοιο φαινόμενο, αλλά:
1. Κανείς δεν μπορεί ν' αποδείξει ότι έχει υπάρξει τέτοια παρεμβολή, εκτός αν έχει κάνει ειδική ανάλυση ενός τραγουδιού.
2. Είναι τελείως ανόητο να το κάνει κάποιος ηχολήπτης ή ενορχηστρωτής, ενώ υπάρχει τρόπος να συνθέσουμε ένα κομμάτι και να προκληθεί το όποιο επιθυμητό αποτέλεσμα με τον γνωστό, κλασικό τρόπο.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 20:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θενξ φορ δε φρι λέσον Ζαντοκ, κόντευα να τα ξεχάσω.
Είναι προφανές οτι αν, λέμε αν, γίνονται τέτοια πράματα, θα γίνονται σε κάποιο εργαστήριο, στούντιο κλπ και όχι απ’ ευθείας και κατά τη διάρκεια συναυλίας ας πούμε από τους μουσικούς.
Δε λέω οτι κατ’ ανάγκην με τέτοιο τρόπο περνάμε σατανιστικά μηνύματα.
Ομως, αν χρησιμοποιήσω συχνότητες τέτοιες που να επηρεάζουν κάποιον (κυρίως ψυχολογικά), έχω ένα πόιντ.
Οι ήχοι, ακουστοί και μη, δονήσεις σε διάφορες συχνότητες δλδ, επηρεάζουν ανθρώπους και κυρίως διαθέσεις. Κάτι τέτοιο εφαρμόζεται σε μεγάλα εμπορικά κέντρα και σουπερμάρκετ για την προώθηση συγκεκριμμένων προϊόντων και προέκυψε μετά από πολυετείς μελέτες.
Ακουγοντας Λιστ για παράδειγμα πας καρφί κι αγοράζεις το τάδε προϊόντο ενώ ακούγοντας Μπραμς αγοράζεις το άλλο. (Για Τερλέγκα δεν έχει αναφερθεί τίποτε).

Αντε, κι αύριο μέρα είναι, τα λέμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 21:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου, το πρόβλημα είναι ότι πρώτα μου αναφέρεσαι σε ειδικά επεξεργασμένους ήχους, οι οποίοι δεν αφορούν στη μουσική (ήχοι οι οποίοι μπαίνουν πρόσθετα και δεν τους ακούμε), ενώ στη συνέχεια μου φάρνεις για παράδειγμα τον Λιστ (που λέει ο λόγος) κι εδώ δε μιλάμε για κάποια ειδική επεξεργασία, αλλά για κανονική μουσική.

Οι τελευταίες μελέτες έχουν αποδείξει ότι δεν υπάρχει συγκεκριμένη φόρμουλα, η οποία να οριοθετεί το τί επηρεάζει ποιόν και πώς.
Αντιθέτως, οι επιδράσεις επηρεάζονται κατά πολύ από παράγοντες όπως η πολιτιστική κληρονομιά. Αν βάλεις σε ένα εμπορικό κέντρο στη Ναμίμπια την "Ιτιά", δε νομίζω ότι θα τους επηρεάσεις τόσο, όσο αν παιχτεί το ίδιο κομμάτι στην κεντρική πλατεία της Λαμίας.

Σε συγκεκριμένες τελετουργίες χρησιμοποιούνται ήχοι, αλλά εκεί παίζουν ρόλο οι συνθήκες και πρέπει να τηρείται αυστηρά δεδομένη διαδικασία για το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Βλ. μάντραμ Ινδουιστών.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 21:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

CYBERMASTER, ούτε SONY ούτε και FUJITSU μ' ενδιαφέρει να επιβάλλομαι.

Μ' ενδιαφέρει η αλήθεια; Έχεις ιδέα τί είναι αυτό;



ΔΝ ΕΧΩ ΟΡΑΞΗ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕΡ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΣΕ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΟΠΟΤΕ ΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΝ ΕΣΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ ΔΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ (ΟΧΙ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ) ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟΨΗ!!!
ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΖΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....

quote:
Κι επειδή εσύ προσωπικά, μαζί μου δεν έχεις κάνει και πολλές κουβέντες

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ....

quote:
συνέχισε τις ασκήσεις, γιατί όλο και βελτιώνεσαι...


ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ???
ΙΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΓΙΑ ΑΜΥΝΑ....

quote:
θα χαρώ όταν διαπιστώσεις ανακρίβειες στα μηνύματά μου,

ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ....

quote:
Όσο δεν εντοπίζεις κάτι τέτοιο ή δεν μπορείς

ΝΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΚΑΝΑΡΙΣΜΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΤΟΠΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ.....

quote:
Να ενημερώσω λοιπόν, τον Σκορπιός Νότης, ότι ήχοι κρυμμένοι που να προκαλούν κάτι παραπάνω, από ότι προκαλεί η μουσική γενικά, δεν υπάρχουν.

Αν ξέρετε, να μιλήσετε για κάτι συγκεκριμένο, θα χαρώ να ακούσω την άποψή σας.



ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΛΥΠΤΕΙΣ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΖΑΝΤΟΚ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΒΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΗΧΗΤΙΚΩΝ ΚΥΜΜΑΤΩΝ ΑΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ KAΠΟΙΑ LINKS ΑΠΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΕΣ....

quote:
Άσχολούμαι κάπου τριάντα χρόνια με τη μουσική

ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ.... ΔΛΔ ΕΠΕΙΔΗ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΗΧΗΤΙΚΑ ΚΥΜΜΑΤΑ Ε? ΟΠΩΣ ΘΕΣ....(ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Η ΚΥΡΙΑ ΖΑΝΤΟΚ ΔΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ...)

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 21:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΖΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....

Κοίτα ποιός μιλάει... Χα!

quote:
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ....

Ναι, το 'χεις αποδείξει αυτό!!!!!!

Βέβαια, με τίποτα δεν προσέχεις τί γράφεις... αλλά έχεις καιρό ακόμη να βελτιωθείς.

quote:
ΔΛΔ ΕΠΕΙΔΗ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΗΧΗΤΙΚΑ ΚΥΜΜΑΤΑ Ε? ΟΠΩΣ ΘΕΣ....(ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Η ΚΥΡΙΑ ΖΑΝΤΟΚ ΔΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ...)

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 22:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ (ΤΑ ΔΗΘΕΝ ΔΛΔ) Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΣΟ Ε???
ΔΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΤΙ Η ΦΑΤΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΟΟΥΝ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ...

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 01:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν πάλι στο συγκεκριμένο τραγουδάκι των Led Zeppelin, Stairway to Heaven (Η σκάλα που οδηγεί στον παράδεισο)...

Κάθε γνήσιος.... σατανιστής που σέβεται τον εαυτό του, όπως δίδασκε και ο “ΑΓΙΟΣ” τους Alister Crowley .... θα πρέπει να ξεκινήσει και να μάθει ανάποδα να σκέφτεται και ιεζάβαιδιαβάζει...

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν απ’την ανάποδη:

1. Reverse Stairway.mp3

και...

2. Reverse Enhanced.mp3


Το πρώτο link είναι ένα απόσπασμα από το τραγούδι όπως απλά ακούγεται ανάποδα (δηλαδή ο δίσκος παίζεται από την ανάποδη φορά)
Εντελώς ανεπηρέαστο και γνήσιο από την αυθεντική ηχογράφηση στο στούντιο.
Ακούστε προσεκτικά προς το τέλος ιδίως.

Το δεύτερο link είναι το επίμαχο απόσπασμα πάλι, αλλά με μικρότερο tempο και ένα high pass φίλτρο για να ξεχωρίζει κάπως καλύτερα η φωνή.

Τώρα αν λάβουμε υπόψιν ότι εκείνη την εποχή γινόταν χαμός με τα ανάστροφα μηνύματα και γενικώς τα υποσυνείδητα μηνύματα στη μουσική, τα όποια ξεκίνησαν να μπαίνουν στην μόδα απο την εποχή των Beatles και επίσης τον αποκρυφισμό στην ιδεολογία των Led Zeppelin όπως και τα αρχικά λόγια στους στίχους του τραγουδιού ("Οι λέξεις έχουν διπλό μήνημα" ...κλπ) όπως και ότι είναι το μόνο σημείο οπού ακούγεται ξεκάθαρα ο.... τρισκατάρατος να υμνείτε στα αγγλικά ...ε τότε δεν χρειάζεται και πολύ για να βγάλει κανείς τα συμπεράσματά του ... Θα επανέρθω με περισσότερες λεπτομέρειες και για την ΙΣΙΑ μεριά του μηνύματος επίσης.


Zadok, επειδή ξέρω ότι τα ξέρεις αυτά, σταμάτα να κάνεις τον ψόφιο κοριό ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΘΕΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 04:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και ξεκίνησες ανάποδα, sceptic, να θυμήσω ότι το θέμα γενικότερα έχει φυσικά ξανασυζητηθεί:

Σε όλα αυτά τα θέματα, υπάρχουν ενδιαφέρουσες πληροφορίες και σύνδεσμοι για όποιον ενδιαφέρεται.

quote:
Zadok, επειδή ξέρω ότι τα ξέρεις αυτά, σταμάτα να κάνεις τον ψόφιο κοριό ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΘΕΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Το θέμα δεν είναι τί ξέρω εγώ και τί θα πω, αλλά τί θα γίνει κατανοητό...

Το να ακούς μία λέξη βάζοντας ένα δίσκο να παίξει ανάποδα δεν αποδεικνύει κάτι.
Μπορεί να έχει προκύψει τελείως τυχαία.
Αν θυμάμαι καλά, το ίδιο φαινόμενο είχε εντοπίσει κάποιος και σε ένα δίσκο του Χατζή με τη Μαρινέλλα.

Επίσης, είναι τελείως διαφορετικό το θέμα του ήχου και της μουσικής, όπως το έθεσε ο Σκορπιός Νότης από το θέμα των ανάποδων μηνυμάτων.

Αν όλοι όσοι γράψαμε σ' αυτό το θέμα και στα άλλα, γράψαμε τον ακατονόμαστο, σημαίνει κάτι αυτό;
Μήπως τα θέματα ανοίγονται επίτηδες, για να γίνεται κουβέντα γι' αυτόν και εμμέσως να του κάνουμε διαφήμιση;

Ο σατανισμός δεν είναι αυτό το πράγμα. Αλλά το θέμα είναι, ξέρουμε τί είναι
Ακόμα και το γεγονός ότι αυτά τα, ας τα πούμε, μηνύματα, αν έχουν προκύψει σκόπιμα, εμφανίζονται μόνο στο ανάποδο παίξιμο λέει πολλά για όποιον ξέρει.

Θα συνεχίσω όταν ολοκληρώσεις...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy