ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Απιστία. Θα συγχωρούσατε τον/την σύντροφό σας; Πόσο εύκολα; Πόσο ανώδυνα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 10:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θα έπρεπε να με διαολοστείλει λες; Γιά σκέψου να έπιανε η κατάρα... Ας είμαστε γεροί και καθαροί με μας, όχι τίποτα άλλο,... μην μας στείλει και το έτερον ήμισυ στα τσακίδια.

Όχι τίποτα άλλο, Αφροδιτάκι, αλλά που να τρέχω να ψάχνω να τον βρώ κιόλας τον κύριο!

quote:
Μη πέσουμε σε λαικά επίπεδα, τύπου αν πας με άλλη θα σου σπάσω το κεφάλι, όπως τονίζει το άσμα... Γέλασα να είσαι καλά. Και το είχα ανάγκη.

Κοίτα, αυτό μου φαίνεται κι εμένα όντως κάπως.
Το να λέω κάτι τέτοιο στην κοπέλα μου ή να μου λέει τέτοια κατινίστικα.
Αν για παράδειγμα πώ στην κοπέλα μου οτι αν με απατήσει θα κάνω, θα ράνω κτλ κτλ βγάζω μία ανασφάλεια απέναντι της.
Σέβομαι τον εαυτό μου για να κάνω κάτι τέτοιο.
Από την αρχή της σχέσης μου ξεκαθαρίζω κάποια πράγματα.
Της λέω οτι δε μου αρέσει η απιστία και μου αρέσουν ντόμπρες καταστάσεις.
Δίνω αυτά που δίνω κι αν θέλει και την καλύπτουν τα παίρνει.
Είμαι μαζί της για να είμαι μαζί της και δίπλα της στο οτιδήποτε.
Κι είναι μαζί μου για να είναι κι εκείνη μαζί μου.
Από κεί και πέρα αν επιλέξει να κάνει κάτι άλλο με κάποιον, είναι επιλογή της.
Οι επιλογές μας όμως έχουν πάντα και τις συνέπειες τους.
Αν ο άλλος θέλει να απατήσει το ταίρι του το κάνει είτε υπάρχουν τέτοιου είδους απειλές είτε όχι.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 11:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή Valnta, δε μπορώ να δεχθώ την απιστία υπό το πρίσμα της δικαιολογίας "είμαστε άνθρωποι".
Και να σου πώ το λόγο.
Αν υποθετικά είχα μία σχέση και κάθε εβδομάδα απατούσα την κοπέλα μου με αυτή τη δικαιολογία τι θα γινόταν?
Θα έλεγα οτι έχω αδύναμο χαρακτήρα και κάθε βδομάδα υποκύπτω.
Η κοπελιά μου δεν θα έπρεπε να με διαολοστείλει...?

ENNOEITAI!--Αλλά δεν με κατάλαβες καλά.Mίλησα για ένα μοναδικό περιστατικό μέσα σε ένα μεγάλο χρονικό διάστημα.
Ότι έγραψα δεν το έγραψα με αυτή τη μοιρολατρική χροιά της 45άρας που της τα "φοράνε" ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΑ κ αυτή λέει "άντρας είναι, συμβαίνουν αυτά, που να πάω τώρα κτλ κτλ."

Μιλάω για το θέμα με την ίδια λογική που θα μιλούσα για το αν πρέπει να συγχωρήσεις κάποιον που εμπιστεύεσαι, κ έχεις μοιραστεί τη ζωή σου μαζί του, αν κάνει ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ χοντρό λάθος.
Δεν πιστεύω ότι είμαστε τέλειοι. Κάποια στιγμή θα κάνεις κάτι στραβό στη ζωή σου

--Νομίζω ότι όλοι ξέρετε ότι μερικοί άνθρωποι όταν φτάνουν σε κάποια ηλικία περνάνε ένα είδος "κρίσης". Ζητάνε την επιβεβαίωση, όχι από αυτόν που έχουν δίπλα τους (γιατί σε αυτό το άτομο είναι "δεδομένο" ότι αρέσουν) αλλα από κάποιον τρίτο.

Υποθετικά λοιπόν, αν είστε 50 χρονών κ έχετε ζήσει με κάποιον που ξέρετε ότι δεν είναι ανήθικος, ότι σας αγαπάει,κτλ κτλ. κ ξαφνικά σας εξομολογείται ότι σας απάτησε αλλά το έχει μετανιώσει φρικτά, εύχεται να μην είχε συμβεί -αλλά συνέβει- κ σας ζητούσε να το συγχωρέσετε, τι θα κάνατε;

Να σκεφτείτε ότι κ σεις το αγαπάτε αυτό το άτομο κ το γνωρίζετε καλά. Πιθανότατα κάποια στιγμή να έχετε νιώσει το ίδιο πράγμα-απλά εσείς ΔΕΝ το κάνατε.

Πιστεύω ότι δεν θα' μαι σ'όλες τις φάσεις της ζωής μου το ίδιο "σκληροπυρηνική". Πιστεύω ότι εφόσον θα έχω "δεθεί" με εναν άνθρωπο τόσο πολύ, πιθανότατα θα μπορώ να καταλάβω τι νιώθει κ πιθανότατα θα μπορώ κ να τον συγχωρήσω.

χμ... επιτρέψτε μου να βάλω ένα άλλου είδους ερώτημα...
Πιστεύετε ότι είναι πιο ηθικό πχ. το ταίρι σου να σκέφτεται κάποιο άλλο -ή κάποια άλλα- πρόσωπα συνέχεια (δεν μιλάω για μια απλή φαντασίωση, μιλάω για κάτι που γίνεται σε μόνιμη βάση) αλλά ποτέ δεν σας έχει απατήσει;

Αν είσασταν με κάποιον κ γινόταν να γνωρίζετε τις σκέψεις του κ διαπιστώνατε ότι το μυαλό του είναι συνεχώς σε μια άλλη γυναίκα/σ'έναν άλλο άντρα, αλλά δεν υπήρχε Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ πιθανότητα απιστίας, θα χωρίζατε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spanish eyes
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 14:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spanish eyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Signomi pou grafo me greekenglish all o ipologistis pou briskomai tora den exei ellinika.Iposxomai na min ksanaginei.Ego prosopika pisteuo oti tha tin sigxorousa me ti proipothesi vevaia oti me exei pisei gia tin metanoia tis.Eksartatai vevaia kai poso demenos eisai me ton allon giati an den se endiaferei pragmatika tote tin afineis kai proxoras parakato.Den leo oti os dia mageias tha to ksexnaga,oute oti den tha eniotha pio anasfalis meta,auto pou leo einai oti tha edina mia deuteri eukairia sti sxesi mas.Tha to ekana kai gia mena alla kai gia ekeini...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 15:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίρνεις πολλούς παράγοντες υπόψιν σου.
Αν είναι μια απλή σχέση ή αν είναι γάμος.
και αν ισχύει το 2ο βλέπεις αν έχεις παιδιά. Τώρα αν ήταν σε μια στιγμή αδυναμίας λόγω ποτού ΄με κάποια παντελώς άγνωστη και ήταν ένα "πηδημα" και τίποτα παραπάνω....χμμμ ας πουμε μπορει κ να το σκεφτείς. Μιλάω για σκέψη όχι απαραιτήτως συγχώρεση.
δεν ξέρω είναι προδοσία και μετά χάνεις την εμπιστοσύνη που έχεις στο άτομο. Πολύ δύσκολο αλλά και πάλι αν δεν σου τύχει δεν μπορεις να ξέρεις. ¨οπως λέει και το ρητό μου πιο κάτω:


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 15:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΝΑΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΙΚΡΙΘΡΗΝΟΔΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΤΟΣΤΗΘΟΔΕΡΝΟΝΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Η ΑΥΓΗ ΝΑ ΧΑΡΑΖΕΙ.........
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΛΟΝΥΚΤΙΕΣ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙ Η ΑΘΛΙΑ ΜΟΥ Η ΚΛΙΝΗ...

Ω ΑΓΙΟ ΦΩΣ Τ'ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΑΓΕΡΑ ΠΟΥ ΟΛΟΓΥΡΑ ΖΩΝΕΙΣ ΤΗ ΓΗ ΠΟΣΕΣ Μ'ΑΚΟΥΣΕΣ...ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΙΚΡΟΘΡΗΝΟΔΩ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 15:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι τίποτα άλλο, Αφροδιτάκι, αλλά που να τρέχω να ψάχνω να τον βρώ κιόλας τον κύριο!
Κοίτα, αυτό μου φαίνεται κι εμένα όντως κάπως.
Σέβομαι τον εαυτό μου για να κάνω κάτι τέτοιο.
Οι επιλογές μας όμως έχουν πάντα και τις συνέπειες τους.


Σωστός. Να σεβόμαστε πρώτα εμάς. Την ποιότητα,την ταλαίπωρη ηθική της καρδιάς μας. 5-10 κανόνες που έχουμε -χωρίς εξαιρέσεις παρακαλώ-.
Το ότι οι επιλογές έχουν τις συνέπειές τους είναι νόμος.
Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 15:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χμ... επιτρέψτε μου να βάλω ένα άλλου είδους ερώτημα...
Πιστεύετε ότι είναι πιο ηθικό πχ. το ταίρι σου να σκέφτεται κάποιο άλλο -ή κάποια άλλα- πρόσωπα συνέχεια (δεν μιλάω για μια απλή φαντασίωση, μιλάω για κάτι που γίνεται σε μόνιμη βάση) αλλά ποτέ δεν σας έχει απατήσει;

Αν είσασταν με κάποιον κ γινόταν να γνωρίζετε τις σκέψεις του κ διαπιστώνατε ότι το μυαλό του είναι συνεχώς σε μια άλλη γυναίκα/σ'έναν άλλο άντρα, αλλά δεν υπήρχε Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ πιθανότητα απιστίας, θα χωρίζατε;


Valnda ούτε αυτό είναι όμορφο. Να με αγκαλιάζει ο σύντροφός μου και να φαντασιώνεται κάποια άλλη... Με χαλάει καλή μου.
Αν έμπαινα στις σκέψεις του και ένοιωθα την [ψυχική φυγή του] θα πονούσα δεν λέω, ίσως και να απομακρυνόμουν αρκετά, να διάλεγα άλλα μονοπάτια καρδιάς συνύπαρξης με ένα άτομο που να θέλει το πνεύμα το κορμί και την ψυχή μου απόλυτα.
΄Ομως είναι δύσκολο να μπεις στην σκέψη του άλλου. Μόνο ένας το κατάφερε αυτό σε μένα, και σίγουρα θα ξέρει καλά πόσο πιστή του ήμουν. Και είμαι...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 15:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΕΝΑΚΙ, η μεγαλύτερη έκπληξη τραγική ή φωτεινή [θα δείξει] είναι ο ίδιος μας ο εαυτός. Πάντα τον μαθαίνεις τον αναζητάς. Νιώθεις έκπληξη ή αηδία γιά κάποιες ανομολόγητες ίσως πράξεις.

Γλυκό όνειρό μου με έπιασες. Εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος.
Μα τ΄άγιο φως του ουρανού, γιατί να μην είμαστε αληθινοί.
Σε όλους σε όλα;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 08:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χμ... επιτρέψτε μου να βάλω ένα άλλου είδους ερώτημα...
Πιστεύετε ότι είναι πιο ηθικό πχ. το ταίρι σου να σκέφτεται κάποιο άλλο -ή κάποια άλλα- πρόσωπα συνέχεια (δεν μιλάω για μια απλή φαντασίωση, μιλάω για κάτι που γίνεται σε μόνιμη βάση) αλλά ποτέ δεν σας έχει απατήσει;

Αν είσασταν με κάποιον κ γινόταν να γνωρίζετε τις σκέψεις του κ διαπιστώνατε ότι το μυαλό του είναι συνεχώς σε μια άλλη γυναίκα/σ'έναν άλλο άντρα, αλλά δεν υπήρχε Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ πιθανότητα απιστίας, θα χωρίζατε;


Αγαπητή μου, δεν το θεωρώ ηθικό ούτε αυτό.
Πιστεύω οτι για να είμαι με μία γυναίκα και να περνώ την ζωή μου, να της έχω παραχωρήσει την ελευθερία μου (με ενοχλεί ο όρος "χάνω την ελευθερία μου", προτιμώ τον όρο "παραχωρώ την ελευθερία μου") πρέπει να την αγαπώ και να νιώθω οτι είμαστε ένα.
Το ένα που αποτελείται από 2 μέρη που αλληλοσυμπληρώνονται.
Οπότε πιστεύω πως πρέπει να ισχύει και το αντίθετο.
Δεν θα μπορούσα πχ να είμαι με μία γυναίκα και να αγαπώ ή να σκέφτομαι άλλη.
Δε μπορώ να υποκρίνομαι έτσι, και να κοροϊδεύω έναν άνθρωπο που δε μου φταίει.
Το θεωρώ άτιμο να το κάνω αυτό τόσο για μένα όσο και για την γυναίκα αυτή.
Αν λοιπόν αυτή η γυναίκα αγαπούσε έναν άλλον άνδρα κι ήταν μαζί μου συμβατικά θα πονούσα πολύ σίγουρα αλλά μάλλον θα την άφηνα ελεύθερη και θα αποχωρούσα.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 00:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η απιστια ειναι παντα επωδυνη.ακομα και αν κανεις το κοροιδο και συνεχισεις τη σχεση/γαμο (για οποιοδηποτε λογο-παιδια λεφτα κτλ) παντα θα επανερχεσαι εκει-θυμασαι τοτε που με κερατωσες τι θες και μιλας τωρα?θα κανω οτι θελω.εξαιρειται μια περιπτωση.να σε κερατωσει με ..............σεναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 23:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν δεχομαι οτι ηταν μια στιγμη αδυναμιας

τι παει να πει μια στιγμη;

αν δεν κανω λαθος περνει πολυ παραπανω απο μια στιγμη για να γινει

πρεπει να βρεθουν σε καποιο μερος μονοι τους
πρεπει να βρεθουν στην καταληλη ατμοσφαιρα
πρεπει να κανουν καποιες πραξεις που περνουν καποιον χρονο

η απιστια που θα γινει εχει προσχεδιαστει
και για μενα δεν πρεπει να συχωρεθει


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 16:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη που παρεμβαίνω στην ηθική τάξη άλλα εχω μερικές απορίες.

1] Ο άνθρωπος είναι μονογαμικό όν?
2] Μια σχέση 3 χρόνων έχει πολλά κοινά με την ίδια σε δέκα χρόνια?
3] Μπορεί να σε καλύπτει επ'άπειρον το ίδιο άτομο?
4]Απιστία είναι να μην διαπράξεις το εν λόγω αδίκημα ή να μην το σκεφτείς?

Δεν είμαι υπέρ της απιστίας, απλώς αναρωτιέμαι..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 19:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nst, δεν ξέρω, αν αγαπούσα μπορεί και να συγχωρούσα. Δεν είμαι ο Θεός να καταδικάσω.
Αν κάποιος θέλει να παίξει ας το κάνει.
Δεν μπορώ να βάλω φρένο στο πάθος του άλλου.
Αν σε ξεγράψει κάποιος το έκανε.
Τι αλλάζει;
Αν βρει μιά γλυκύτερη αγκαλιά ας πάει.
Ο έρωτας είνα ένα παράξενο παιχνίδι.
Το συζητήσαμε και χθες αυτό στην παρεούλα μας στην Ακρόπολη.
Είναι ζωή και θάνατος. Καταστροφή και ευτυχία.
Είναι πόνος.
Εγώ τον πόνο του έρωτα και της αγάπης τα βίωσα.
Βγήκα ζωντανή και το παλεύω ακόμα
θέμα δύναμης
αφοσίωσης
προσπάθειας
εμπιστοσύνης;
Σε τι σε μένα ή στον άλλον.
Κάτι φοράς τον άντρα εκτός από αφέντη [αστειεύομαι] τον αγαπάς και σαν παιδί.
Τι να πω.
Θέλω την πίστη, αλλά αν ο άλλος δοκιμάσει κάτι άλλο και του αρέσει περισσότερο, πως και πόσο να επιμείνω.
Τόσες γυναίκες γύρω πανέμορφες. Μπορεί μιά κοπέλλα να ζε με την αμφιβολία αν ο άντρας βρει καλύτερη ή ωραιότερη ή πλουσιώτερη, ή ναζιάρα στο κρεββάτι;
Σίγουρα υπάρχει το καλό το μέτριο το καλύτερο και το άριστο.
Πάντα όμως δεν πρέπει να βρίσκουμε ένα λιμάνι.
Το αιώνιο ταξίδι κουράζει. Ξέρες,ύφαλοι ναυάγια...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 21:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1] Ο άνθρωπος είναι μονογαμικό όν?
2] Μια σχέση 3 χρόνων έχει πολλά κοινά με την ίδια σε δέκα χρόνια?
3] Μπορεί να σε καλύπτει επ'άπειρον το ίδιο άτομο?
4]Απιστία είναι να μην διαπράξεις το εν λόγω αδίκημα ή να μην το σκεφτείς?

1)στην κοινωνια που ζουμε ειναι
2)δεν εχω φτασει σε τοσο μακροχρονες σχεσεις για να ξερω
3)αν ειναι το αλλο σου μισο ναι
4)απιστια ειναι να διαπραξεις το εν λογω αδικημα

κοιτα αν για καποιο λογο δεν σε καλυπτει το ατομο που εισαι μαζι τοτε καθεσε και συζητας μαζι του τι σε απασχολει
αν δεις οτι δεν θα γινει κατι για να μεινει αυτη η σχεση τοτε πρεπει να χωρισεις και οχι να αρχισεις να ξενοπηδας
απλα πραγματα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 23:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gigenis
Εξετάζουμε ένα θέμα απο όλες τις πλευρές του, και με βάση την αλήθεια είτε μας αρέσει είτε όχι.
1] Που την είδες εσύ την μονογαμικότητα ειδικά στην κοινωνία που ζούμε?
Πιστεύεις οτι όποιοι είναι γύρω σου ζευγάρια παραμένουν έτσι εφ'όρου ζωής?
Τότε πως γίνεται και ακούμε συνεχεια για πολλάπλές σχέσεις?

2] Το παρακάμπτω αφού δεν έχεις εμπειρία αν και έιναι το κλειδί της συζήτησης.

3]Δεν είμαστε ένα μόνο ωστε να καλυφτούμε απο ένα άλλο.
Ο κάθε άνθρωπος έχει πολλές πτυχές, οι οποίες αλλάζουν συνέχεια.
Θα πρέπει να αλλαζει και να προσαρμόζεται και ο άλλος.

4] Περιορίζεις την απιστία στο σεξ.
Λες οτι απιστία είναι να'' διαπράξεις''το εν λόγω ''αδίκημα''.
Δηλαδή αν έχεις κοντά σου τον- την σύντροφο σου και δεν ''πράτει''
με το σώμα το αδίκημα αλλά η ψυχή βρίσκεται σε άλλη σφαίρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Εγώ αυτό το βλέπω χειρότερο. Σωματική επαφή χωρίς την αντίστοιχη ψυχική, αυτό και αν είναι αδίκημα.

Στο τελευταίο συμφωνώ απολύτως . Κάθεσαι και συζητάς και βρίσκεις καινούργιες φόρμουλες.

ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 23:42:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νστ
1)η κοινωνια που ζουμε δεν δεχετε τις πολαπλες σχεσεις αλλο αν υπαρχουν
αν ζουσαμε σε αλλη κοινωνια που δεν ειχαν τετοια προκαταληψη
αν δεν ενοχλουσε η πολυγαμια τοτε δεν θα καθομασταν να συζηταμε για την απιστια γιατι τοτε δεν θα ειχαμε απιστια

2)το παρακαπτω αφου το παρεκαμψες αφου δεν σου εδωσα βαση να συζητησουμε

3)πες με ρομαντικο αλλα πιστευω οτι για τον καθε εναν υπαρχει το αλλο του μισο

4)καταλαβα λαθος το ερωτημα νομιζα οτι ρωτησες αν αρκει και μονο η σκεψη βλεπωντας ενα ωραιο ατομο η πρεπει να γινει η πραξη
ενωειτε οτι δεν θεωρω σχεση μονο την σωματικη επαφη αλλα η σχεση πρεπει να ειναι και πνευματικη αλλιως δεν μιλαμε για σχεση αλλα για απλο σεξ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 00:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1)η κοινωνια που ζουμε δεν δεχετε τις πολαπλες σχεσεις αλλο αν υπαρχουν
αν ζουσαμε σε αλλη κοινωνια που δεν ειχαν τετοια προκαταληψη
αν δεν ενοχλουσε η πολυγαμια τοτε δεν θα καθομασταν να συζηταμε για την απιστια γιατι τοτε δεν θα ειχαμε απιστια

χμμμ
Δηλαδή το πρόβλημα είναι το τι δέχεται η κοινωνία ή τι δέχεται η ψυχή μας?
Δεν γράφουμε σε εφημερίδα, προσεγγίζουμε ένα θέμα απο την άποψη του εσωτερισμού.
Προσωπικά είτε είναι κάτι,είτε δεν ειναι αποδεχτό απο την ''κοινωνια'', το ίδιο θα έκανα σχεδόν σε όλους τούς τομείς.

Αν αγαπάς κάποιον και νιώσεις προδωμένος, το συναίσθημα σου δεν αλλάζει επειδή πχ ξαφνικά ή κοινωνία δέχεται την απιστία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 13:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πες με ρομαντικο αλλα πιστευω οτι για τον καθε εναν υπαρχει το αλλο του μισο


Gigeni συμφωνώ, υπάρχει ακόμα και ρομαντισμός στην εποχή μας. Γιά τον καθένα από εμάς υπάρχει το άλλο του μισό.
Υπάρχουν σχέσεις που γίνεται εντός τους το έλα να δεις, και κάθησε να ακούσεις,
υπάρχουν και σχέσεις ψυχής ταυτισμένων κορμιών και πνευμάτων, που όχι μόνο είναι ζηλευτές αλλά και παράδειγμα προς μίμηση.
Αλλά συνήθως όλοι και όλες ταυτιζόμεθα με τα κακά παραδείγματα. Μας πάει η κοινωνία όπου γουστάρει. Θέλει αντίσταση. Και δύναμη. ΄Οχι μόνο το να είσαι πιστός αλλά και να είσαι ο εαυτός σου.
Τι θα κερδίσω αν η καρδιά και το είναι μου είναι ένα με το είναι και την ψυχή ενός άλλου ανθρώπου και στον πρώτο παιδαρά, λυγίσω και κάνω παιχνίδι. Δε λέω. ΘΑ ΚΑΚΟΠΕΡΑΣΩ; Δεν είναι απόλυτο. Αλλά δεν το αισθάνομαι αυτό.
Σήμερα εδώ αύριο εκεί και την Κυριακή γιορτή.
Ο έρωτας που εμπεριέχει αγάπη είναι κάτι το θεικό.
Το ζω. Ξέρω τι λέω. Τώρα αν ο άλλος θελήσει να φύγει. Καλά κρασιά και εύγευστα.Δεν τον κρατάς. Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΡΙΣΚΟ. ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΠΙΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΥΡΩ.
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ Η ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. ΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ.
ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ [ΚΑΝΩ] ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ. ΘΑ ΤΟ ΠΩ. ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΥΤΕ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ, ΘΑ ΒΑΛΩ ΠΛΩΡΗ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΤΙ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Othonas
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 13:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Othonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρετε, μπήκα στην δική σας κατηγορία του Forum,επηδεί είδα την Κατηγορία -=H Ψυχη -= , και διαβάζωντας τα διάφορα Θέματα βλέπω ότι ασχολείστε κυρίως με της ανθρωπινες σχέσεις - πάνω σε θέματα απιστίας- Είναι ευκολο σας παρακλώ να μου πείτε όλα αυτά - τι σχέσει μπορεί να έχουν με την Ψυχή?????
Η ακόμα καλύτερα τι σχέση μπορεί να έχει η Μονογαμία η το αντίθετο της με Εσωτερισμό ....
Σας παρακαλώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 18:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς ή ευτυχώς -το ευτυχώς πηγαίνει στο ότι όσο ζούμε μαθαίνουμε και διδασκόμεθα- η ανθρώπινη ψυχή μπορεί και μέσα από μία πίκρα να βιώσει την απελπισία ή την αμφισβήτηση. ΄Η και να διδαχθεί να μάθει ν΄αδράξει από τα καλά και άσχημα της ζωής. Πολλά αποτελούν -θέματα ψυχής- ίσως τα πάντα έχουν να κάνουν με την ψυχή. ΄Ισως θα μπορούσες να τοποθετηθείς πάνω στο θέμα όχι να ειρωνευτείς.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 01:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νστ το προβλημα ειναι οτι εμεις αποτελουμε την κοινωνια
αν βρεις καποιο ατομο που δεν το ενωχλει να κανεις αρπαχτες
τοτε ολα μελι γαλα

για να βρεις ενα τετοιο ατομο ειναι λιγο δυσκολο γιατι η κοινωνια στην πλειοψηφια της αποτελειτε απο ατομα που δεν δεχονται τις αρπαχτες απο τον συντροφο τους

η γνωμη της κοινωνιας δεν αλαζει απο την μια μερα στην αλλη αλλα απο γεννια σε γεννια
η γνωμη της κοινωνιας αλαζει οταν αλαζουν και τα ατομα που την αποτελουν


αφροδιτη το αν θα λιγησουμε στον πρωτο/πρωτη που θα δουμε
εχει να κανει με το ποσο ταυτισμενοι ειμαστε με το ατομο που ειμαστε μαζι

αν ειμαστε μαζι του απλα για να περνα η ωρα μας τοτε θα λιγησουμε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 06:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΟΡΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Better to save the mystery than surrender to the secret..


Και πολύ καλά κάνεις, αρκεί :

Η σχέση σου με το άτομο, που θεωρείς ότι πρόδωσε τα συναισθήματά σου ,η δεν ήτανε πιστό σε αυτά ::

Να έχει έχει επικυρωθεί με μια :

Συμβολαιογραφική πράξη .

Ο ελληνικός τυπικός γάμος ,έχει κάτι τέτοιο .
Έχει και μάρτυρες, κουμπάρο-ρα .

Η απιστία για εμένα είναι :


Μια φυσιολογική φθορά ,των συναισθημάτων απο κάποιον για κάποια και το αντίθετο .

Αφείστε τα συναισθήματά σας ελεύθερα ,μην διεκδικείται αφωσίωση ,ούτε αποζημίωση ,απο κάποιο πρόσωπο στο οποίο τα δώσατε ,δωρήσατε.
Το κάνατε με την ελεύθερη βούλησή σας, εκτός βέβαια και αν κάποιος σας ανάγκασε να το κάνετε .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 07:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Να συμπληρώσω και κάτι εκτός θέματος λίγο, αλλά και εντός. Εγώ τον άντρα τον θέλω και λίγο αφέντη. Πως να προτείνω πρώτη γάμο;




Το μόνο απλό .
Τον κάνεις να σε ερωτευθεί & η πρόταση θα έρθει ,όπως η μέλισσα στον ανθό .

Το δύσκολο είναι ,πως θα το καταφέρεις .

Εδώ υπάρχουνε πολλές τεχνικές , η καλύτερη όλων είναι μία :

Να είσαι απλά ο εαυτός σου .


Μην αγχώνεσαι , ψυχραιμία θέλει το πράγμα .


ΥΓ.
Έχεις ερωτευθεί ποτέ ;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 10:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως η αλήθεια είναι ότι είναι τόσοι πολλοί οι πειρασμοί που πλέον όλοι λίγο πολύ έχουν δεχτεί την ιδέα της απιστίας. Το πιο τίμιο είναι όταν κάποιος απατήσει τον σύντροφό του (που εμμέσως σημαίνει ότι κάτι δεν τον καλύπτει σε αυτό που έχει) να σταματήσει την σχέση αυτή και να περάσει στην καινούρια. Εννοείται όμως χωρίς να πει τον συγκεκριμένο λόγο. Η απιστία είναι Πόνος , χτύπημα κάτω από την ζώνη!
Πάντως είναι πολύ όμορφο να βρεις το άλλο σου μισό και να μοιραστείς μια ολόκληρη ζωή μαζί του...!!!

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 11:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και πολύ καλά κάνεις, αρκεί :
Η σχέση σου με το άτομο, που θεωρείς ότι πρόδωσε τα συναισθήματά σου ,η δεν ήτανε πιστό σε αυτά ::
Να έχει έχει επικυρωθεί με μια :
Συμβολαιογραφική πράξη .
Ο ελληνικός τυπικός γάμος ,έχει κάτι τέτοιο .
Έχει και μάρτυρες, κουμπάρο-ρα .
Η απιστία για εμένα είναι :
Μια φυσιολογική φθορά ,των συναισθημάτων απο κάποιον για κάποια και το αντίθετο .
Αφείστε τα συναισθήματά σας ελεύθερα ,μην διεκδικείται αφωσίωση ,ούτε αποζημίωση ,απο κάποιο πρόσωπο στο οποίο τα δώσατε ,δωρήσατε.
Το κάνατε με την ελεύθερη βούλησή σας, εκτός βέβαια και αν κάποιος σας ανάγκασε να το κάνετε .

Ίντα να την κάμω την επικύρωση μετά τα πανηγύρια??
Και γω θα συμφωνήσω πως η απιστία είναι μια φυσιολογική φθορά που μπορεί να τύχει στον/στην όποιονδίποτε..
Φτάνει να ξεκαθαρίσει το τι θέλει και να τραβήξει τον δρόμο του... μόνο άσχημο παιχνίδι να μην παίξει...

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 11:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ? ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ?

ΩΡΑΙΑ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, (ΚΕΡΑΤΟ), ΤΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΩ?
ΓΙΑ ΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ Η 3ADA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.. ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ Η ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ... ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΪΔΟΥ ΘΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ..ΠΙΚΡΑ.. ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ.....

.... ΑΝΟΙΞΕ ΠΕΕΕΤΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΗΛΙΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ...

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΘΑ ΤΟΥ ΔΑΓΚΩΣΩ ΤΟ ΛΑΡΥΓΚΙ! ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟ Η ΣΑΡΚΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ..

ΣΥΓΧΗΣΤΙΚΑ ΠΑΛΙ...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 12:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ? ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ?
ΩΡΑΙΑ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, (ΚΕΡΑΤΟ), ΤΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΩ?
ΓΙΑ ΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ Η 3ADA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.. ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ Η ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ... ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΪΔΟΥ ΘΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ..ΠΙΚΡΑ.. ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ!


Ξάδα ή Τριάδα
Πάντως εγώ δεν υπεράσπισα το αξεσουάρ που προαναφέρεις.
Μου άρεσε αυτό που έχεις πει πιο πάνω .."Η Ξάδα δεν είναι αρκετή"..
οπότε δεν καλύπτει πλέον και τις ανάγκες του άλλου.
Δεν τίθεται θέμα "άφεσης αμαρτιών"... αμα δε σου κάνει ο άλλος/άλλη απλά προχωρας παρακάτω φτάνει να χεις την δύναμη και το "θράσος" αν θες να του το πείς κατάματα.
Εγω πιστεύω πως η ειλικρίνια και ο σεβασμός είναι βασικοί παράγοντες - προς αυτά που έζησες ή και που πρόκειτε να ζήσεις με κάποιον άνθρωπο - τόσο για την δημιουργία μιας σχέσης όσο και για το τέλος της.

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..

Edited by - Didorium on 04/10/2005 12:22:10

Edited by - Didorium on 04/10/2005 12:23:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


Να συμπληρώσω και κάτι εκτός θέματος λίγο, αλλά και εντός. Εγώ τον άντρα τον θέλω και λίγο αφέντη. Πως να προτείνω πρώτη γάμο;




Το μόνο απλό .
Τον κάνεις να σε ερωτευθεί & η πρόταση θα έρθει ,όπως η μέλισσα στον ανθό .

Το δύσκολο είναι ,πως θα το καταφέρεις .

Εδώ υπάρχουνε πολλές τεχνικές , η καλύτερη όλων είναι μία :

Να είσαι απλά ο εαυτός σου .


Μην αγχώνεσαι , ψυχραιμία θέλει το πράγμα .


ΥΓ.
Έχεις ερωτευθεί ποτέ ;;;


ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ, όντως είσαι μία αποκάλυψη.
΄Οντως πρέπει να είμεθα το κατά δύναμιν βέβαια ο εαυτός μας.
Γέλασα τρυφερά με το μήνυμά σου.

Είναι πολύτιμο να κρατάμε ένα παιδί μέσα μας να είμαστε εκατό τα εκατό ο εαυτός μας, η ψυχούλα μας σε όλες τις στιγμές. Με λάθη πάθη αγάπη αφοσίωση στοργή και καθημερινά βήματα βελτίωσης.

Αν ερωτεύτηκα, μιά φορά. Και μοναδική.
Αλλά ήταν ζωή και θάνατος.

Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς.
Πέταξα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η απιστία είναι Πόνος , χτύπημα κάτω από την ζώνη!

[Βαρβάτο χτύπημα κι έλα που πονάει άγρια. Και πάνω απ΄τη ζώνη και κάτω...]


Πάντως είναι πολύ όμορφο να βρεις το άλλο σου μισό και να μοιραστείς μια ολόκληρη ζωή μαζί του...!!!

Που είναι κρυμμένο άραγε. Απ΄το πολύ το ψάξιμο θα μας μείνει κουσούρι...



Ελενάκι χαίρομαι που ακριβολογείς. Μαζί σου...

Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς.
Πέταξα...

Τόσο ψηλά που πετώ μπορεί να αποφύγω και το [κέρατο]... Τι να φθάσει και σε άλλους γαλαξίες; Ε; Δύσκολο...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδίτη μου δεν μπορώ να το πιστέψω πως ένα άτομο σαν κι εσένα τόσο ρομαντικό και τόσο ζωντανό να έχει ερωτευτεί μόνο μια φορά... βέβαια από την φράση που χρησιμοποιείς "Αλλά ήταν ζωή και θάνατος." μπορώ να καταλάβω ότι δεν θα ήταν κάτι normal..
μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα... Εχω ζήσει κι εγώ μια πολύ αλλόκοτη σχέση που ήμουν ερωτευμένη όσο δεν πήγαινε άλλο... πέταγα στα ουράνια .. και κάθε τόσο έκανε κάτι που με πέταγε κάτω απότομα αλλά έβρισκα την δύναμη και ξανασηκωνόμουν και ξαναπέταγα ... Ήμουν ένα πουλάκι που αν και πληγωμένο αρκετές φορές από το ίδιο προσωπο πέταγε στα ουράνια για πολύ καιρό. όμως μην απογοητεύεσαι... Να είσαι σίγουρη ότι θα ξαναερωτευτείς πολύ έντονα και θα είναι κάτι ουσιαστικό.
υ.γ.μια ευχή και συμβουλή απο μια Τοξοτίνα που αθτήν την περίοδο νιώθει ότι εχει βρει το άλλο της μισό.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy