ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Απιστία. Θα συγχωρούσατε τον/την σύντροφό σας; Πόσο εύκολα; Πόσο ανώδυνα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 11:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτό Πυραμίδα με το κινητό και την τουαλέτα πολύ καλό που να τους πέσει πιά μες τη λεκάνη διά παντός.

Αφροδίτη, σε προειδοποιώ!
Αν είσαι Σαββατογεννημένη και μου πέσει εκεί μέσα το κινητό θα σε βρώ να μου αγοράσεις άλλο!
Και θέλω καλό μοντέλο, όχι τίποτα απαρχαιωμένο!

Εντάξει, αυτό με το κινητό δεν είναι τίποτα φοβερό, νομίζω.
Κι εγώ το κάνω αλλά το κάνω μήπως με πάρουν τηλέφωνο.
Όχι για να κάνω κανένα πονηρό τηλεφώνημα!
Και κάτι άλλο.
Είχα σχέση με μία κοπέλα η οποία όποτε έβρισκε ευκαιρία έψαχνε στο κινητό μου τα μηνύματα μου και τις κλήσεις μου.
Αυτό με προσέβαλε και με ενόχλησε.
Από την στιγμή που δεν δίνω δικαιώματα δεν ανέχομαι κάτι τέτοιο, που στο κάτω-κάτω είναι και παραβίαση του εαυτού μου.
Και το θεωρώ και κατινιά.
Αυτό που διαπιστώνω είναι οτι ο άνδρας δε μπορεί να καταλάβει τις γυναίκες και το αντίθετο.
Για αυτό και το να μπείς πραγματικά στο μυαλό του/της συντρόφου σου είναι πάρα πολύ σημαντικό σε μία σχέση.
Με αυτό τον τρόπο πετυχαίνει μία σχέση κι υπάρχει ταύτιση...

In anticipation of my resurrection...


Έχεις απόλυτο δίκαιο αγαπητέ Dying_Incubus, σ' ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου, έβαλες τις λέξεις που ήθελα στις σκέψεις μου και με κάλυψες πραγματικά, σε όλα τα θέματα. Αν δεν είναι έτσι μια σχέση και δεν μπορεί να γίνει, δεν βρίσκω το λόγο να είναι δύο άνθρωποι μαζί. Δεν έχουν κοινή πορεία. Ε, όσο για το κινητό σου (γιατί συμφωνώ με την Αφροδίτη σ' αυτό χιχιχιχιχι) αν δεν στο πάρει εκείνη, θα στο πάρω εγώ. Υπόσχομαι δημοσίως. Το τελευταίο μοντέλο

Nemesi

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 11:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ε, όσο για το κινητό σου (γιατί συμφωνώ με την Αφροδίτη σ' αυτό χιχιχιχιχι) αν δεν στο πάρει εκείνη, θα στο πάρω εγώ. Υπόσχομαι δημοσίως. Το τελευταίο μοντέλο

Μμμμ!
Μήπως είναι καιρός να πάθει κανένα "ατύχημα" το κινητό μου?
Τυχαία βέβαια!!!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 12:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ε, όσο για το κινητό σου (γιατί συμφωνώ με την Αφροδίτη σ' αυτό χιχιχιχιχι) αν δεν στο πάρει εκείνη, θα στο πάρω εγώ. Υπόσχομαι δημοσίως. Το τελευταίο μοντέλο

Μμμμ!
Μήπως είναι καιρός να πάθει κανένα "ατύχημα" το κινητό μου?
Τυχαία βέβαια!!!

In anticipation of my resurrection...


Χμμμμ να τις ξεχάσεις αυτές τις ανδρικές ... πονηριές όπως ξέρεις πολύ καλά πιστεύω (ίσως καλύτερα από μένα χιχιχιχιχι) τίποτα δεν είναι τυχαίο. Γι' αυτό να ξεχάσεις τα... τυχαία "ατυχηματάκια" του κινητού σου

Αντε, πάλι ξεφύγαμε από το θέμα

Nemesi

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 13:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χμμμμ να τις ξεχάσεις αυτές τις ανδρικές ... πονηριές όπως ξέρεις πολύ καλά πιστεύω (ίσως καλύτερα από μένα χιχιχιχιχι) τίποτα δεν είναι τυχαίο. Γι' αυτό να ξεχάσεις τα... τυχαία "ατυχηματάκια" του κινητού σου

Αντε, πάλι ξεφύγαμε από το θέμα


Δεν έχω παρά να σας υπακούσω και να συμμορφωθώ, Κυρία μου!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 14:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτό Πυραμίδα με το κινητό και την τουαλέτα πολύ καλό που να τους πέσει πιά μες τη λεκάνη διά παντός.

Αφροδίτη, σε προειδοποιώ!
Αν είσαι Σαββατογεννημένη και μου πέσει εκεί μέσα το κινητό θα σε βρώ να μου αγοράσεις άλλο!
Και θέλω καλό μοντέλο, όχι τίποτα απαρχαιωμένο!

Εντάξει, αυτό με το κινητό δεν είναι τίποτα φοβερό, νομίζω.
Κι εγώ το κάνω αλλά το κάνω μήπως με πάρουν τηλέφωνο.
Όχι για να κάνω κανένα πονηρό τηλεφώνημα!
Και κάτι άλλο.
Είχα σχέση με μία κοπέλα η οποία όποτε έβρισκε ευκαιρία έψαχνε στο κινητό μου τα μηνύματα μου και τις κλήσεις μου.
Αυτό με προσέβαλε και με ενόχλησε.
Από την στιγμή που δεν δίνω δικαιώματα δεν ανέχομαι κάτι τέτοιο, που στο κάτω-κάτω είναι και παραβίαση του εαυτού μου.
Και το θεωρώ και κατινιά.
Αυτό που διαπιστώνω είναι οτι ο άνδρας δε μπορεί να καταλάβει τις γυναίκες και το αντίθετο.
Για αυτό και το να μπείς πραγματικά στο μυαλό του/της συντρόφου σου είναι πάρα πολύ σημαντικό σε μία σχέση.
Με αυτό τον τρόπο πετυχαίνει μία σχέση κι υπάρχει ταύτιση...

In anticipation of my resurrection...


΄Οχι Σαββατογεννημένη δεν είμαι. ΄Εχω γερό μάτι όμως κι ανοιχτόχρωμο παρακαλώ. Πέμπτη γεννήθηκα μέρα του μεγάλου Διός...

Ποτέ δεν έψαξα κινητό συντρόφου μου, ούτε χαρτιά ούτε σακκάκια, ούτε συρτάρια σε γραφεία. Τίποτε. Το θεωρώ φτηνό. Ακόμα και ερωτικό γράμμα να δω δεν θα το διαβάσω πάνω σε τραπέζι. Μπορεί να καρδιοχτυπώ σε μυστήριες κλήσεις, αλλά κρατιέμαι στο ύψος μου. 1,77. Κυρία. Τώρα και μόνη μου να με αφήσει κάποιος που έχει γίνει σε δικό του χώρο, δεν θα έψαχνα ποτέ. Η περιέργεια σκότωσε τη γάτα φιλαράκια.

Σέβομαι τον άλλον. Ακόμα κι αν είναι κακό, κακό παιδί.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 14:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Χμμμμ να τις ξεχάσεις αυτές τις ανδρικές ... πονηριές όπως ξέρεις πολύ καλά πιστεύω (ίσως καλύτερα από μένα χιχιχιχιχι) τίποτα δεν είναι τυχαίο. Γι' αυτό να ξεχάσεις τα... τυχαία "ατυχηματάκια" του κινητού σου

Αντε, πάλι ξεφύγαμε από το θέμα


Δεν έχω παρά να σας υπακούσω και να συμμορφωθώ, Κυρία μου!

In anticipation of my resurrection...


Κυρίες μου να λες.
Σου αγοράζω και εγώ ένα καλό, γιά να έχεις δύο.
΄Ενα στη μία τσέπη κι ένα στην άλλη. ΄Αντε κι ένα τρίτο στην εσωτερική εκ δεξιών. ΄Ετσι γιά να πάνε καλά τα πράγματα.
Αυτό πάντως με την τουαλέτα μου φαίνεται καλό. ΄Ολως τυχαίως να γλυστρίσει το κινητό, ενώ εσύ κανονίζεις πονηρό ραντεβουδάκι εν αγνοία της καλής σου. ΟΥΠΣ.... ΧΡΑΠ...ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ.

Πονηρά ανδρικά μυαλά
το δικό σας το χαβά
ειν΄η σχέση πανηγύρι
και το μέλι και τη γύρη...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 15:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν έχω παρά να σας υπακούσω και να συμμορφωθώ, Κυρία μου!

In anticipation of my resurrection...


χιχιχιχιχι, έτσι μπράβο, να μπει μια τάξη εδώ μέσα, "ακούω και υπακούω"... πάντως έχεις μια πρωτιά

Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι έχεις ένα και δύο δίκαια μπορώ να πω, καλέ μου φίλε Dying_Incubus, πραγματικά σε όσους δίνεις δεύτερη ή τρίτη ή τέταρτη κλπ. κλπ. ευκαιρία δεν αλλάζουν. Τουλάχιστον εμένα δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο. Δυστυχώς αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Οπότε πάμε παρακάτω

Nemesi

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 15:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποτέ δεν έψαξα κινητό συντρόφου μου, ούτε χαρτιά ούτε σακκάκια, ούτε συρτάρια σε γραφεία. Τίποτε. Το θεωρώ φτηνό. Ακόμα και ερωτικό γράμμα να δω δεν θα το διαβάσω πάνω σε τραπέζι. Μπορεί να καρδιοχτυπώ σε μυστήριες κλήσεις, αλλά κρατιέμαι στο ύψος μου. 1,77. Κυρία. Τώρα και μόνη μου να με αφήσει κάποιος που έχει γίνει σε δικό του χώρο, δεν θα έψαχνα ποτέ. Η περιέργεια σκότωσε τη γάτα φιλαράκια.[/center]

Σέβομαι τον άλλον. Ακόμα κι αν είναι κακό, κακό παιδί.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.


Έχεις απόλυτο δίκαιο Αφροδίτη μου, και εγώ την ίδια "χαζομάρα" κάνω, αλλά τελικά ίσως το μόνο που μας μένει είναι η αξιοπρέπεια. Οχι βέβαια ότι αυτό δεν είναι κάτι, ίσα ίσα, είναι υπέρ υπέρ αρκετό, αλλά... λέω μήπως, μήπως αν είμασταν αλλιώς ήταν και τα πράγματα διαφορετικά? Δηλαδή θέλω να πω, μήπως "δεν είναι στραβά ο γιαλός, αλλά εμείς αρμενίζουμε στραβά"? που λέει και η παροιμία?
Τελικά δε νομίζω να μπορέσω να καταλάβω πως λειτουργούν τα αντρικά μυαλά, σε καμία περίπτωση και περίσταση

Nemesi

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 15:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπερνούν... Κάθε γωνία και παράδεισος...΄Ετσι νομίζουν.
Η κάθε νέα αγκαλιά, φως, απατώνται!!! Νομίζουν πως το νέο, κουβαλάει φροντίδα, στοργή, αληθινή επιθυμία, σεβασμό γιά την αφεντομουτσουνάρα τους, αφοσίωση, προστασία.

Κάποτε είχα ένα γνωστό και συνάδελφο τον Γιώργο, κάναμε εκπομπή μαζί στο ραδιόφωνο λεγόταν [προσωπικές σημειώσεις], και θίγαμε θέματα πίστης εμπιστοσύνης αγάπης αφοσίωσης σεβασμού, κ.α. Τον ρώτησα λοιπόν μιά φορά -γιατί ο τύπος είχε πάρα πολλές γυναίκες χαρέμια...- Τι κερδίζεις ρε Γιώργο με το συνεχές κυνήγι; Τις αλλαγές.
Τίποτα μου απάντησε κάποτε και έμεινα ξερή. ΄Αλλα περίμενα να ακούσω.
Τίποτα. Ουτοπία. Σώματα. Γεύσεις. Ερημιά. Μόνος μου κοιμάμαι πολλά βράδια. Και ξέρεις μου τόνισε τι κυβερνά αυτόν τον πλανήτη, στο λέω γιά να μην πληγωθείς κάποτε Αφροδιτουλα , το σεξ και το χρήμα. Τίποτ΄άλλο.
ΚΥΝΙΚΟΣ. Αλλά αληθινός. Σε ένα πράγμα πίστευε στη φιλία. Σαν φίλος μου συμπαραστάθηκε πολλές φορές και κάναμε ένα αχτύπητο δίδυμο σε εκπομπές. Αλλά στις σχέσεις του ήταν δράμα. Γυναίκες γυναίκες ουρά...
Και μετά μοναξιά.
Ξέρεις μου εξομολογήθηκε ένα απόγευμα. Κάποτε ήθελα ένα ποτήρι νερό. ΄Ημουνα άρρωστος. Οι κουκλίτσες θέλανε σεξ, βολτούλα μπαράκι χρήμα κίνηση, παραλιακή, θορύβους. ΄Ενα άτομο δεν βρέθηκε. Περνάνε καλά οι γυναίκες μωρό μου τόνιζε και μετά την κάνουνε με ελαφρά.
Η γυναίκα μοιάζει με τη γάτα έλεγε. Την ταίζεις κάθεται. Την αφήνεις την κάνει.
Σημασία δεν έχει η ποσότητα Αφροδίτη τόνιζε.ΑΛΛΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΑΝΤΑ. ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ.
ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ. Τώρα είναι Γερμανία. Θα αναστενάξουν οι Γερμανίδες αν δεν συμμορφωθεί.

΄Αντρες.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 16:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σημασία δεν έχει η ποσότητα Αφροδίτη τόνιζε.ΑΛΛΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ" αυτά γράφεις Αφροδιτούλα μου και πολύ σωστά στα έλεγε, αλλά γιατί ο ίδιος δεν τα έκανε και πράξη? Μήπως αυτό το παράδειγμα θέλει να μας πει κάτι για τους άντρες?

Παράξενα πλάσματα οι άντρες

Nemesi


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 17:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Σημασία δεν έχει η ποσότητα Αφροδίτη τόνιζε.ΑΛΛΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ" αυτά γράφεις Αφροδιτούλα μου και πολύ σωστά στα έλεγε, αλλά γιατί ο ίδιος δεν τα έκανε και πράξη? Μήπως αυτό το παράδειγμα θέλει να μας πει κάτι για τους άντρες?

Παράξενα πλάσματα οι άντρες

Nemesi


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"


Ορθώς ομιλείς αν και καθιστή.
Τα λένε αλλά δεν τα κάνουν...
Μετά όταν τους κουνήσεις το μαντήλι, οδύρονται...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 17:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχεδόν μύρισα τον καφέ! Να πω και καλό χειμώνα; Ωραία δεν είναι;

'Οπου "γυναικοκρατια" και καλός καφές Αφροδίτα - Ονειρό $ Πυραμίδα ..

Ιναφ Ιναφ... Μες του μυαλού την παραζάλη ..κι αν κολλάω στα γνωστά.. δε θα μάθω τ'άγνωστα - τις γυναίκες δηλαδή

Πέραν της απιστίας οι κοινωνικές νόρμες ακόμη απαιτούν από τον άντρα να έχει το πάνω χέρι. Να ναι αφέντης και πασάς.

Πάμε μπροστά" με τρέλλα!!!

Α.. και κάτι ωραίο:

Ρε, μπορεί να έχει ωραίο ψυχικό κόσμο…

-Και τί να την κάνω τη ψυχή της Ρε? Ο Χάρος είμαι?

-/Αφέντης και Πασάς


Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 17:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mετράει κι η κορμάρα
άντρες, άρες, μάρες, κουκουνάρες. Το χαβά σας αφέντες λεβέντες...Ταράζομαι. Σνιφ

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 18:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mετράει κι η κορμάρα
άντρες, άρες, μάρες, κουκουνάρες. Το χαβά σας αφέντες λεβέντες...Ταράζομαι. Σνιφ


Που σαι βρε Αφροδίτα και τα λές και ποιητικά

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 19:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σχεδόν μύρισα τον καφέ! Να πω και καλό χειμώνα; Ωραία δεν είναι;

'Οπου "γυναικοκρατια" και καλός καφές Αφροδίτα - Ονειρό $ Πυραμίδα ..

Ιναφ Ιναφ... Μες του μυαλού την παραζάλη ..κι αν κολλάω στα γνωστά.. δε θα μάθω τ'άγνωστα - τις γυναίκες δηλαδή

Πέραν της απιστίας οι κοινωνικές νόρμες ακόμη απαιτούν από τον άντρα να έχει το πάνω χέρι. Να ναι αφέντης και πασάς.

Πάμε μπροστά" με τρέλλα!!!

Α.. και κάτι ωραίο:

Ρε, μπορεί να έχει ωραίο ψυχικό κόσμο…

-Και τί να την κάνω τη ψυχή της Ρε? Ο Χάρος είμαι?

-/Αφέντης και Πασάς


Better to save the mystery than surrender to the secret..


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 19:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Σχεδόν μύρισα τον καφέ! Να πω και καλό χειμώνα; Ωραία δεν είναι;

'Οπου "γυναικοκρατια" και καλός καφές Αφροδίτα - Ονειρό $ Πυραμίδα ..

Ιναφ Ιναφ... Μες του μυαλού την παραζάλη ..κι αν κολλάω στα γνωστά.. δε θα μάθω τ'άγνωστα - τις γυναίκες δηλαδή

Πέραν της απιστίας οι κοινωνικές νόρμες ακόμη απαιτούν από τον άντρα να έχει το πάνω χέρι. Να ναι αφέντης και πασάς.

Πάμε μπροστά" με τρέλλα!!!

Α.. και κάτι ωραίο:

Ρε, μπορεί να έχει ωραίο ψυχικό κόσμο…

-Και τί να την κάνω τη ψυχή της Ρε? Ο Χάρος είμαι?

-/Αφέντης και Πασάς


Better to save the mystery than surrender to the secret..


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 19:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Mετράει κι η κορμάρα
άντρες, άρες, μάρες, κουκουνάρες. Το χαβά σας αφέντες λεβέντες...Ταράζομαι. Σνιφ


Που σαι βρε Αφροδίτα και τα λές και ποιητικά

Better to save the mystery than surrender to the secret..


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 19:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 05:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
quote:
Παράξενα πλάσματα οι άντρες

"Man was born to love
Though often he has sought
Like Icarus, to fly too high.
And far too lonely than he ought
To kiss the sun of east and west
And hold the world at his behest
To hold the terrible power
To whom only gods are blessed
But me, I am just a man (pixel)"

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΛΥΘΗΣΜΟ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ...ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ.
ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΜΕ ΚΑΦΕ....ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΣΑΝ ΧΡΗΜΑΤIΣΤΗΡΙΟ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΕΡΑ.
ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ.
ΕΓΩ...ΕΙΜΑΙ PIXEL.

..

Edited by - pixeldream on 07/10/2005 05:33:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 08:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ειναι η απιστια; Μια ταση φυγης!Μια ταση που αρχιζει απο την στιγμη που παυεις να νιωθεις οτι εισαι σημαντικος για τον ανθρωπο σου...που το βλεπεις οτι δεν τρεχει πια κοντα σου με την ιδια λαχταρα...απλα συντηρει μια κατασταση που ισως απο συνηθεια του δινει μια ασφαλεια και μια αυτοπεποιθηση...
Νιωθει ωραια για την αγαπη που του προσφερεις...ισως και αυτος να σε αγαπα οσο εσυ αλλα να εχει χασει το ερωτικο του ενδιαφερον για σενα...
Οταν εσυ του μιλας για αγαπη και αυτος σε ρωτα τι θα φαμε...τοτε βρασε ρυζι που λεμε...αν οχι τιποτε αλλο δηλαδη σου μενει και ενα πιατο φαη να φας...
Οταν την καθε σου εγνοια την εκλαμβανει ως παραπονο η ως μουρμουρα...οταν σε αφηνει να περιμενεις ωρες ατελιωτες χωρις ενα σημειο ζωης...οταν δεν εισαι η πρωτη του εγνοια...τοτε τι το παλευεις; Να ευχεσαι να τα καταφερεις και χωρις αυτον...

ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 09:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΜΕ ΚΑΦΕ....ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΣΑΝ ΧΡΗΜΑΤIΣΤΗΡΙΟ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΑ.
ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ.
ΕΓΩ...ΕΙΜΑΙ PIXEL.


Pixel,
Σε βρίσκω λίγο σκληρό.

Βέβαια μέσα από την σκληρότητα μπορεί να ανακαλύψεις και την αλήθεια δεν λέω. Δεν χρυσώνεις το χάπι τουλάχιστον.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 11:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΛΥΘΗΣΜΟ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ...ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥΣ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ.
ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΜΕ ΚΑΦΕ....ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΣΑΝ ΧΡΗΜΑΤIΣΤΗΡΙΟ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ.
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΕΡΑ.
ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ.
ΕΓΩ...ΕΙΜΑΙ PIXEL.

..

Edited by - pixeldream on 07/10/2005 05:33:17


Φυσικά και οι άντρες έχουν την ίδια εντύπωση. Παράξενοι είναι για μένα, γιατί ενώ δεν σου εξηγούν τίποτα, έχουν την "απαίτηση" να καταλάβεις τι έχουν στο μυαλό τους. Εντάξει, μπορεί να μην είναι παράξενοι, όμως πρέπει να παραδεχτείς πως λειτουργούμε διαφορετικά. Εμείς οι γυναίκες, μιλάμε, εσείς όχι. Όταν έχουμε κάτι το λέμε, το δείχνουμε, το εκφράζουμε, εσείς όχι. Τα κρατάτε όλα μέσα σας. Ψάχνετε να βρείτε τις λύσεις μόνοι σας ακόμα και στα κοινά προβλήματα . Το ότι είμαστε διαφορετικοί, ή λειτουρογύμε διαφορετικά, δεν είναι κακό. Το κακό είναι ότι ΔΕΝ επικοινωνούμε

Για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω με την Αφροδίτη, είσαι λίγο σκληρός αλλά και εγώ το προτιμώ. Δεν μου αρέσει να μου χρυσώνουν το χάπι. Προτιμώ να ξέρω την αλήθεια ακόμα κι αν με πονάει

Τώρα για την τελευταία σου πρόταση τι να πω... κλασικός ΕΓΩΙΣΤΗΣ... βγάζει την ουρίτσα του απέξω, όλοι οι άλλοι είναι ΑΥΤΟΣ δεν είναι... είναι Pixel χιχιχιχιχι

Συγνώμη, μπήκε το διαβολάκι μέσα μου πρωί πρωί και μ' έκανε... προκλητική χιχιχιχι

Καλημέρα
Nemesi

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 15:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε, μπορεί να έχει ωραίο ψυχικό κόσμο…

-Και τί να την κάνω τη ψυχή της Ρε? Ο Χάρος είμαι?


Χιούμορ, χιούμορ, χιούμορ..

"Πόνους που τραβάει η δόλια η ψυχή"..και γω να κάθομαι και σκεφτομαι..και να αναρωτίεμε αν-αν-αν ήμασταν ακριβώς όπως λέτε ότι μας θέλετε.. τι άλλο θα σας ξίνιζε μετά..

"Ινα λυχνία σβησθήσει, πάσα γυνή ομοία "..μπατ.. γούμαν ις εβριθινκ εντ εβριθιγκ.

Περί ανέμων και υδάτων για να μην ξεχνίομαστε

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 20:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
quote:
Παράξενοι είναι για μένα, γιατί ενώ δεν σου εξηγούν τίποτα, έχουν την "απαίτηση" να καταλάβεις τι έχουν στο μυαλό τους.

ΕΠΕΙΔΗ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ:
ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

quote:
κλασικός ΕΓΩΙΣΤΗΣ... βγάζει την ουρίτσα του απέξω, όλοι οι άλλοι είναι ΑΥΤΟΣ δεν είναι... είναι Pixel

EEEEE!!!! ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΥΡΙΤΣΑ...ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΑΠΕΞΩ...ΤΗΝ ΚΟΥΝΑΩ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΑΠΟ ΧΑΡΑ.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΣΟ ΑΣΗΜΑΝΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΔΙΝΟΥΝ ΑΞΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΗΜΑΝΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ...ΥΠΟΤΙΜΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΞΙΑ.

ΚΑΙΩ ΑΞΙΕΣ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΟ ΝΕΟ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ TFT ΜΟΝΙΤΟΡ ΣΟΥ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΜΕΝΟ PIXEL ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ THΣ ΟΘΟΝΗΣ.

ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ...ΤΟΥ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ;...ΤΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ;...ΑΣΥΝΗΔΕΙΤΑ;...ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ;
ΑΦΕΣΗ ΑΜΑΡΤΙΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΑΜΑΡΤΙΕΣ.
ΑΦΕΣΗ ΑΜΑΡΤΙΩΝ ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ.
ΜΑ! ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΑΓΑΠΗΣ;
ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ;
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΓΙΑΤΙ" ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ "ΓΙΑΤΙ" ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ.

ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΠΡΑΞΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΙ.
ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΟΛΟΙ.
ΓΝΩΣΗ...ΔΥΝΑΤΗ...ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΤΗΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ

quote:
Δεν χρυσώνεις το χάπι τουλάχιστον.

ΜΟΝΟ ΤΟ HAPPY

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 20:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καις αξίες pixeldream; Κάψε φωτιά έχουμε...

Ας είμαστε αληθινοί και στις σχέσεις.
Κάθε ρόλος που παίζουμε σαν ηθοποιοί στον αγώνα της ζωής σύντομα γίνεται μία μέθη.
Κάτω από αυτή την επίδραση γατζώνεται κανείς από την ψευδαίσθηση της ταυτότητάς του ακόμα κι όταν αντιλαμβάνεται ότι είναι το θύμα μιάς ψεύτικης εικόνας.

Περισσότερες αληθινές εικόνες, στις σχέσεις και στο πλάνο της ζωής.
Αφέντες και πασάδες ξυπνήστε...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 11:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Nemesi
quote:
Παράξενοι είναι για μένα, γιατί ενώ δεν σου εξηγούν τίποτα, έχουν την "απαίτηση" να καταλάβεις τι έχουν στο μυαλό τους.

ΕΠΕΙΔΗ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ:
ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

quote:
κλασικός ΕΓΩΙΣΤΗΣ... βγάζει την ουρίτσα του απέξω, όλοι οι άλλοι είναι ΑΥΤΟΣ δεν είναι... είναι Pixel

EEEEE!!!! ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΥΡΙΤΣΑ...ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΑΠΕΞΩ...ΤΗΝ ΚΟΥΝΑΩ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΑΠΟ ΧΑΡΑ.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΣΟ ΑΣΗΜΑΝΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΔΙΝΟΥΝ ΑΞΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΗΜΑΝΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ...ΥΠΟΤΙΜΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΞΙΑ.

ΚΑΙΩ ΑΞΙΕΣ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΟ ΝΕΟ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ TFT ΜΟΝΙΤΟΡ ΣΟΥ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΜΕΝΟ PIXEL ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ THΣ ΟΘΟΝΗΣ.

ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ...ΤΟΥ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ;...ΤΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ;...ΑΣΥΝΗΔΕΙΤΑ;...ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ;
ΑΦΕΣΗ ΑΜΑΡΤΙΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΑΜΑΡΤΙΕΣ.
ΑΦΕΣΗ ΑΜΑΡΤΙΩΝ ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ.
ΜΑ! ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΑΓΑΠΗΣ;
ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ;
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΓΙΑΤΙ" ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ "ΓΙΑΤΙ" ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ.

ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΠΡΑΞΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΙ.
ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΟΛΟΙ.
ΓΝΩΣΗ...ΔΥΝΑΤΗ...ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΤΗΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ

quote:
Δεν χρυσώνεις το χάπι τουλάχιστον.

ΜΟΝΟ ΤΟ HAPPY

..



Αυτό το λες διαφορετική αντίδραση? Εγώ νομίζω ότι είναι έλλειψη επικοινωνίας
Την κουνάς πέρα δώθε από χαρά και τους ρίχνεις όλους στα... τάρταρα όπως βλέπω χιχιχιχιχιχι
Μα νομίζω ότι όλοι αυτό το "γιατί" ψάχνουμε. Συγχώρεση γιατί θέλουμε να παλέψουμε στη σχέση και να δώσουμε ακόμα μια ευκαιρία ίσως... ίσως γιατί φοβόμαστε τη μοναξιά, ... ίσως γιατί προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε και δεν βρίσκουμε το σωστό τρόπο, ... ίσως γιατί βλέπουμε κάτι στον άλλον και προσπαθούμε να το βγάλουμε στην επιφάνεια, ... ίσως μπορώ να σου πω χιλιάδες ίσως και γιατί που για τον καθένα είναι διαφορετικά γιατί όλοι είμαστε διαφορετικοί (και αυτό είναι ευλογία)
Συμφωνώ η γνώση είναι δύναμη, αλλά ποιος έχει την απόλυτη γνώση? Ολοι προσπαθούμε γι' αυτή τη γνώση... αλλά είμαστε έτοιμοι να τη δεχτούμε? Να την κάνουμε κτήμα μας?


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 00:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Περί κεράτων...

΄Αλλοι προδίδουν με το στόμα
μπαίνουνε σε ένα άλλο σώμα
καινούργια πάθη,
μοιραία λάθη
κι εσύ νομίζεις πως δακρύζεις
έχεις το χρόνο να σαστίζεις
πάνω στ΄αγκάθι.


Μα κάποιοι σου πατάνε τη ψυχή
και λες τώρα που πάω και τι κάνω
αυτή η προδοσία ειν΄διπλή
καρφιά όπου αγγίξω θαρρώ πιάνω.
Να τ΄αποφύγω;

΄Αλλοι προδίδουν με το ψέμα
ποτέ δεν λένε ένα τέρμα
ταμπλώ μεγάλα
τόχει το κάρμα;
Κι εσύ κουράζεσαι στο γέρμα
φοράς τα κέρατα γιά στέμμα
και ψάχνεις άρμα.

Μα κάποιοι σου πατάν την προσευχή
και γίνεται το αύριο μαράζι
γι΄αυτό πρέπει ο άπιστος να ζει;
Αφού η μαχαιριά που ετοιμάζει

ειν΄και γιά κείνον;

Πυρπολήστε και τους ψεύτες και τους κλέφτες
των ψυχών τους απαράδεκτους δραπέτες.
Συλλαβίστε της αλήθειας τις ευθύνες
ας καούν οι διπρόσωποι στις δίνες.

Ε ρε ντέρτια...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 08:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως δήλωσα πρόσφατα κάπου, κάποτε, σε κάποιους πίνω το καφεδάκι μου στην δουλειά κι απολαμβάνω τα όσα διαβάζω...
Χαίρετε!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 09:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να είσαι καλά. Σήμερα θα απολαύσω τον καφέ μου στην νέα μου δουλειά. Οι αλλαγές κάνουν και καλό.
Νέες σελίδες.
Καλημέρα σας. ΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΥΡΙΩΣ.
ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 11:07:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σου τύχη λοιπόν στη νέα σου δουλειά!
Καλές είναι κι οι αλλαγές, μερικές φορές μας αναζωογονούν.
Η στασιμότητα πολλές φορές μας φθείρει και μας "σκοτώνει"...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy