ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Απιστία. Θα συγχωρούσατε τον/την σύντροφό σας; Πόσο εύκολα; Πόσο ανώδυνα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 11:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pyramid

quote:
Δεν έρχονται οι σχέσεις σε εμάς, εμείς πηγαίνουμε σε αυτές.

παραδοξως συμφωνουμε.εδω εχεις δικιο

quote:
Αγαπητέ Deghar,

Μην μας πεις άλλα αστεία. Αρκετά γελάσαμε για την ώρα.

Πραγματικά ο μόνος λόγος που ασχολούμε μαζί σου είναι γιατί αυτά που γράφεις μόνο εξωφρενικά μπορώ να τα χαρακτηρίσω.

Αν ένας άντρας κατά την γνώμη σου ανακαλύψει πως έπεσε "θύμα" απάτης τότε έχει το δικαίωμα και την δύναμη να βιάσει την γυναίκα "θύτη".

Αφού είσαι τόσο δημιουργικός δώσε μας και την άλλη όψη του νομίσματος! Η γυναίκα "θύμα" αυτή τη φορά - πως κατά την ταπεινή σου άποψη πρέπει να αντιδράσει? (και ελπίζω η απάντηση σου να μην περιέχει τα του ευνουχισμού).

Αδυμωνώ να διαβάσω τις απόψεις σου.



δεν καταλαβαινω γιατι μου το λες αυτο

quote:
Πραγματικά ο μόνος λόγος που ασχολούμε μαζί σου είναι γιατί αυτά που γράφεις μόνο εξωφρενικά μπορώ να τα χαρακτηρίσω.

τι να σου πω εγω τωρα για αυτο.....σταματα την ειρωνια,γιατι ειναι ενα απο τα all time classic εδω μεσα και την εχω φαει στην μαπα καιρους και πλεον την σιχαθηκα.αν θες να βρισεις καντο,μην διανοηθεις ομως να με ξαναειρωνευτεις....
αν η γυναικα απατηθει,εχει δικαιωμα να πλακωσει τον αντρα στο ξυλο.αυτο φυσικα μπορει οχι μονο να το επιχειρησει,αλλα και να το πραγματοποιησει σε μικρο επιπεδο.
αν η γυναικα,οργισμενη θυελα ερθει και να τον βριζει και τον βαραει,ο αντρας θα κανει αμυνα και θα φοβηθει,απο την αμυνα φυσικα θα περασουν και μερικα χτυπηματα.

εδω πρεπει να σας πληροφορησω για κατι που ειμαι σιγουρος οτι ηδη ξερετε.ρε παιδια.....ειναι οντως τοσο ανωδυνα τα πραγματα οταν πιανεται οτι κερατωσε ο αλλος ?


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 13:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παιδιά δεν δίνει μούτζες ούτε το παρελθόν, ούτε το παρόν, ούτε το μέλλον. Εμείς δίνουμε τη μούτζα γιατί δεν ακούμε την εσωτερική μας φωνή.
Εάν ανατρέξουμε στις σχέσεις μας θα παρατηρήσουμε ότι τα άτομα της επιλογής μας έχουν παρόμοιες συμπεριφορές.
Όταν δούμε ότι ένα άτομο έχει κάτι εντελώς διαφορετικό, που το χαρακτηρίζει όμως, από το προηγούμενο και σκεφτούμε και τις αλλαγές που κάναμε στον εαυτό μας την συγκεκριμένη περίοδο, θα διαπιστώσουμε ότι εκείνη την στιγμή αφήσαμε κάτι που μας ταλάνιζε στο παρελθόν να φύγει ανεπιστρεπτί.

Δεν έρχονται οι σχέσεις σε εμάς, εμείς πηγαίνουμε σε αυτές. Δεν μας κάνουν τίποτα οι άλλοι, εμείς τα κάνουμε στον εαυτό μας.


Από τα πιο σωστά πράγματα που διάβασα μπαίνοντας σήμερα, αγαπητή μου!
Είναι θέμα επιλογών οι σχέσεις μας οπότε φέρουμε μεγάλο βαθμό ευθύνης κι εμείς.
Ποτέ μου δεν αποποιήθηκα των ευθυνών μου και το έχω ξαναπεί.
Και πρίν καταλογίσω ευθύνες στην εκάστοτε κοπέλα μου καταλογίζω πρώτα ευθύνες σε μένα...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 18:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι να σου πω εγω τωρα για αυτο.....σταματα την ειρωνια,γιατι ειναι ενα απο τα all time classic εδω μεσα και την εχω φαει στην μαπα καιρους και πλεον την σιχαθηκα.αν θες να βρισεις καντο,μην διανοηθεις ομως να με ξαναειρωνευτεις....
αν η γυναικα απατηθει,εχει δικαιωμα να πλακωσει τον αντρα στο ξυλο.αυτο φυσικα μπορει οχι μονο να το επιχειρησει,αλλα και να το πραγματοποιησει σε μικρο επιπεδο.
αν η γυναικα,οργισμενη θυελα ερθει και να τον βριζει και τον βαραει,ο αντρας θα κανει αμυνα και θα φοβηθει,απο την αμυνα φυσικα θα περασουν και μερικα χτυπηματα


Δυστυχώς δεν είμαι καθόλου κλάσικ μα ούτε και "νταλικέρης" για να βρίζω κάποιον για τις απόψεις και τα πιστεύω του.
Αν πιστεύεις πως σε ειρωνεύτηκα - πραγματικά απολογούμε δεν είχα τέτοιο σκοπό. Το μόνο που θέλω να σου ζητήσω είναι να μην ξανααναφερθείς στο άτομο μου μιλόντας απειλητικά διότι είναι χάσιμο χρόνου.

Ας το αφήσουμε μέχρι εδώ.-

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 21:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Dying είμαι σίγουρη ότι αυτό κάνεις, φαίνονται οι άνθρωποι από τα γραπτά τους.

Deghar συμφωνούμε σε περισσότερα από όσα νομίζεις και φαίνονται, σε έχω ξαναπετύχει σε θέμα και έχω αντιληφθεί πως συζητάς.
Θα σου εξηγήσω για ποιό λόγο βλέπεις αυτές τις αντιδράσεις και εάν θέλεις το σκέφτεσαι.

Συνήθως, από ότι θυμάμαι, για να δείξεις την αντίθεσή σου σε ένα γεγονός φτάνεις λεκτικά στα άκρα. Τα άκρα αυτά όμως εκλαμβάνονται από τους συνομιλητές σου ως και η πραγματικότητα. Δεν φταίνε αυτοί αλλά εσύ, που υποστηρίζεις με θέρμη τα λεγόμενά σου έστω και υπερβολικά. Και δεν λέω να μην τα υποστηρίζεις, άφησε όμως και ένα παράθυρο του λάθους εκ μέρους σου. Είσαι τόσο κάθετος από την αρχή που δεν έχει και ο άλλος το περιθώριο να μιλήσει.

Ο Didorium δεν σε ειρωνεύεται, μην θεωρείς βλέποντας και αντιμετωπίζοντας Χ συμπεριφορές, ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίδιοι. Όλοι όσοι συζητάνε τουλάχιστον σε αυτό το θέμα δεν έχουν καμία διάθεση για ειρωνίες, απειλές και όλα αυτά τα εξυπναδίστικα και εύκολα ανατρέψιμα λόγια.

Αυτά για το θέμα της ειρωνίας, χωρίς καμία διάθεση κηρύγματος παρά μόνο ξεκαθαρίσματος συμπεριφορών.

Τώρα για την βία. Θεωρώ ότι είσαι υπερβολικός. Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου και μόνο με την σκέψη ότι κάποιος θα εκμεταλευτεί τα συναισθήματά σου, αλλά η κακοποίηση δεν είναι λύση.

Έχεις ποτέ κακοποιηθεί? μάλλον όχι, γι΄αυτό το λες τόσο εύκολα. Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι τόσο άσχημο που δεν θα ήθελες εάν το είχες περάσει ούτε να ακούσεις κάποιον που αναφέρεται σε τέτοιο θέμα. Τα θύματα κακοποίησης για να ξεπεράσουν το συμβάν ή τα συμβάντα, υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κακοποιηθεί επαναλαμβανόμενα, πρέπει να δουλέψουν καθημερινά με τον εαυτό τους και με πολύ κόπο να φτάσουν μετά από χρόνια να λύσουν τα προβλήματά τους και να προχωρήσουν.

Όσα άτομα έχουν την δύναμη και το καταφέρνουν έχει καλώς, όσα δεν τα καταφέρνουν επαναλαμβάνουν μέχρι το τέλος της ζωής τους αυτό το σενάριο.
Μην εκμεταλευτείς ποτέ την σωματική σου δύναμη για κάτι, η δική μου άποψη είναι ότι καταστρέφεις την ψυχή σου και την ψυχή ενός άλλου ανθρώπου.

Άντε πολλά είπα, που είναι ο γάτος σου να μας πει την άποψή του? Τον έχεις τιμωρία και δεν εμφανίζεται στην υπογραφή σου? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 22:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηρεμία και λάμψη στις ανθρώπινες σχέσεις.
Χαμογελάτε διακριτικά, γιατί χανόμαστε.
Δυστυχώς ή ΕΥΤΥΧΩΣ ανήκω στην ταπεινή κατηγορία που ότι αγαπώ το αγαπάω γιά πάντα.
Μακάρι να μπορούσα να λοξοδρομούσα. Υπάρχουν κάτι πειρασμοί!!! Να τους πιείς θαρρετά στο ποτήρι...
Αλλά πατώ φρένο. Κι είμαι και καλή οδηγός. Αποφεύγω σφήνες, αντικανονικά προσπεράσματα και τσουγκρίσματα...
Γενικώς.
Θέλει γερό τιμόνι φιλαράκια όμορφα η κάθε σχέση. Γερό.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 23:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aπλά ας ξυπνήσουν οι ταλαιπωρημένοι προδομένοι αυτής της γης...

ΞΥΠΝΗΣΑ
ΠΑΜΕ ΣΤΙΧΟΥΡΓΙΚΑ...


΄Ανοιξα τα μάτια τύλιξα το πρόσωπο της μέρας μ΄ένα δακρυσμένο σεντόνι. Ποιός ξέρεις τα μελλούμενα ακριβώς;

ΞΟΔΕΨΑ αίμα
και φωτιά
να γράψω στης ανίας σου τον τοίχο...
΄Ηπια το γέρμα
μιά σταλιά,
κραυγή της αμαρτίας σου με ήχο.

-΄Οσοι προδίδουν τους εαυτούς τους πρώτα ματώνουν...
Αλλά δεν το γνωρίζουν.
Καλό μας βραδάκι.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 17:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να μου επιτρέψετε να ξεφύγω ελάχιστα

'Oπου κέρατο και πρόβλημα:

Φύτρωσε στο κούτελο του ένα κέρατο μήκους πέντε εκατοστών!
Ένας συνταξιούχος από την Κίνα μπορεί και «σηκώνει» 14 τούβλα με το κέρατο που φύτρωσε στο μέτωπο του. Ο Wang Ying έχει διδαχθεί την πολεμική τέχνη του Kung Fu από την ηλικία των οκτώ ετών.
Ο 73-χρονος πλέον διδάσκαλος είχε μια αναπάντεχη τροπή στην ζωή του όταν φύτρωσε στο κούτελο του ένα κέρατο μήκους πέντε εκατοστών! Οι γιατροί που τον εξέτασαν του είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αφαίρεση του «όγκου» που εμφανίστηκε λόγω της θέσης του αφού είναι αρκετά επικίνδυνο για την υγεία του!
Έτσι ο κύριος Ying αποφάσισε να κάνει άλλα πράγματα και να προσφέρει θέαμα με το κέρατο του και ένα από αυτά είναι η ανύψωση τούβλων!

Είδατε που τελικά έχει και τα καλά του???

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 19:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συνήθως, από ότι θυμάμαι, για να δείξεις την αντίθεσή σου σε ένα γεγονός φτάνεις λεκτικά στα άκρα. Τα άκρα αυτά όμως εκλαμβάνονται από τους συνομιλητές σου ως και η πραγματικότητα. Δεν φταίνε αυτοί αλλά εσύ, που υποστηρίζεις με θέρμη τα λεγόμενά σου έστω και υπερβολικά. Και δεν λέω να μην τα υποστηρίζεις, άφησε όμως και ένα παράθυρο του λάθους εκ μέρους σου. Είσαι τόσο κάθετος από την αρχή που δεν έχει και ο άλλος το περιθώριο να μιλήσει.

δεν θελω να δειξω υπεχρωτικα αντιδραση,απλως στο θεμα της απιστιας ειμαι καπως αυστηρος.
αφηνω παρθυρα ανοιχτα,και πολλες φορες εχω δει το δικιο στα λεγομενα των αλλων,απλως ο τροπος μου ειναι καπως αποτομος.δεν ειμαι χωριατης απλως ετσι ειναι το στυλ μου.

quote:
Έχεις ποτέ κακοποιηθεί? μάλλον όχι, γι΄αυτό το λες τόσο εύκολα. Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι τόσο άσχημο που δεν θα ήθελες εάν το είχες περάσει ούτε να ακούσεις κάποιον που αναφέρεται σε τέτοιο θέμα. Τα θύματα κακοποίησης για να ξεπεράσουν το συμβάν ή τα συμβάντα, υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κακοποιηθεί επαναλαμβανόμενα, πρέπει να δουλέψουν καθημερινά με τον εαυτό τους και με πολύ κόπο να φτάσουν μετά από χρόνια να λύσουν τα προβλήματά τους και να προχωρήσουν.

δεν εχω κακοποιηθει ποτε,και μισω την κακοποιηση,αντιμετωπιζω την βια με περισσοτερο βια,γιατι ετσι νομιζω οτι ειναι σωστο.
οποιος κακοποιητε εχω δυο εκδοχες.
1 καπου εμπλεξε,οποτε επρεπε να περιμενει καποια ανταποδωση.{βιαια και μη}
2 ηταν ατυχος.
στην δευτερη περιπτωση τον δικαιολογω απολυτα.για εμενα ομως ειναι αρχη ζωης
θα γινω δεκα φορες πιο βιαιος αν δεν υπαρχει κινητρο
θα γινω δεκα φορες πιο καλοσυνατος αν αυτο αξιζουν{την καλοσυνη}

quote:
Μην εκμεταλευτείς ποτέ την σωματική σου δύναμη για κάτι, η δική μου άποψη είναι ότι καταστρέφεις την ψυχή σου και την ψυχή ενός άλλου ανθρώπου.

η δυναμη ειναι το μυαλο.ακομα και στην μαχη σωμα με σωμα.
υπαρχουν γυναικες που υπερνικουν και τους πιο σωματωδεις αντρες
{εχω εμπειρια απο τοτε που πηγαινα kick boxing....εκτοτε το σταμτησα γιατι τα πηρα πολυ ασχημα}


quote:
Φύτρωσε στο κούτελο του ένα κέρατο μήκους πέντε εκατοστών!
Ένας συνταξιούχος από την Κίνα μπορεί και «σηκώνει» 14 τούβλα με το κέρατο που φύτρωσε στο μέτωπο του. Ο Wang Ying έχει διδαχθεί την πολεμική τέχνη του Kung Fu από την ηλικία των οκτώ ετών.
Ο 73-χρονος πλέον διδάσκαλος είχε μια αναπάντεχη τροπή στην ζωή του όταν φύτρωσε στο κούτελο του ένα κέρατο μήκους πέντε εκατοστών! Οι γιατροί που τον εξέτασαν του είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αφαίρεση του «όγκου» που εμφανίστηκε λόγω της θέσης του αφού είναι αρκετά επικίνδυνο για την υγεία του!
Έτσι ο κύριος Ying αποφάσισε να κάνει άλλα πράγματα και να προσφέρει θέαμα με το κέρατο του και ένα από αυτά είναι η ανύψωση τούβλων!

θεε μου δεν θα το θωρουσα κι τοσο αστειο.αλλα ο τυπος στην φωτο γελαει!
περιεργα πραγματα υπαρχουν στον κοσμο

quote:
Άντε πολλά είπα, που είναι ο γάτος σου να μας πει την άποψή του? Τον έχεις τιμωρία και δεν εμφανίζεται στην υπογραφή σου?

αχ πικρη ιστορια.
κατι εγινε και δεν εμφανιζεται πια.στο site της φωτογραφιας δεν μπορω να μπω,και δεν ξερω τι να κανω.αμα τον βρει κανενας να μου πειτε που ειναι.
προς το παρον τον αντικατεστησα με ενα ιπταμενο τερας

[img]http://www.davidpenfound.com/Resources/zombi%20skyls.jpg[/img

[center]δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη![/center
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 19:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το οποιο αν δεν βγει ουτε τωρα,θα παω σε καμια εκκλησια να ρωτησω γιατι κανενα ζωακι δεν με θελει πια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 20:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περί κεράτων

Μιλάμε γιά μεγάλη έμπνευση...

Το κέρατο δεν πιάνεται,
αν φθάνει εις τα ύψη,
αυτός που το αισθάνεται
ξέρει τι έχει προκύψει...

Κάνεις δυό βήματα, κι ευθύς
τρακάρεις σε πυλώνες!!!
Γι΄αυτό να φεύγεις πιό νωρίς,
πετώντας τις [κορώνες]...

Το κέρατο στην κεφαλή
και καλογυαλισμένο
μπορεί να φτάσει στο Μπαλί
στο Οχάιο, στο Παλέρμο...

Γι΄αυτό προσέξτε τελικά
ποιός δίπλα σας κινείται
η πίστη θέλει τσαμπουκά
και τούτος; Αγνοείται...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 23:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σκεφτητε ρε παιδια ολοι οι κερατωμενοι να ειχανε στο κουτελο ενα κερατο σαν αυτο του φιλου απο την Κινα που μας εδειξε ο DIDORIUM!!!!

Μαλλον δεν θα μας εκανε πια καμια εντυπωση μιας και θα ειχαμε ολοι απο ενα τετοιο!!!!!!!!

Το περιεργο θα ηταν να βλεπαμε καποιον που δεν ειχε!!!!
Αυτος μαλλον θα αποτελουσε τη εξαιρεση!!!Και θα του εβαζαν και φωτο του στο intrenet ως σπανιο ειδος και ολοι θα ξαφνιαζομασταν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 02:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αργά ή γρήγορα θα αναγνωρίσουμε στον εαυτό μας τον θύτη και το θύμα.
Αργά ή γρήγορα θα αναγνωρίσουμε στον απέναντί μας τον εαυτό μας.
Αργά ή γρήγορα θα επιλέξουμε τα "σωστά λάθη" απέναντί μας.

Ο πόνος, ο δρόμος, και ο χρόνος είναι το μέσο για να περάσουμε πέρα.

Μετά το πέρας της δοκιμασίας μένει μόνο η σοφία, η γνώση και η χαρά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 21:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΗ

Σε όλους πιστούς - και άπιστους αυτής της γης...


___***___
18 Οκτώβρη 2005

Σαν τ΄Οκτώβρη ανθός
στο πρώτο αγέρι...


Η ματιά σου
τρυπά την καρδιά του ανέμου
και σαν γέρνει μετά στων χειλιών μου το φως,
ένας ίσκιος φωτιάς
είμαι εκεί με κρατάς
η ύπαρξή μου χτυπά και βογγά άγγελέ μου
κι ας ραγίζει,
πετά σαν τ΄Οκτώβρη ανθός.
Στο πρώτο αγέρι...


AMA ET FAC QUOD VIS...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 13:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνω απ΄όλα η αληθινή αγάπη ζει στη μνήμη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 13:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάνω απ΄όλα η αληθινή αγάπη ζει στη μνήμη.

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη..

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 13:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ευχαριστώ. Εδώ μέσα ανακάλυψα κι ανακαλύπτω μικρούς ανθρώπινους θησαυρούς.nter]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].


Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 23/10/2005 14:00:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 09:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να μου επιτρέψετε να ξεφύγω ελάχιστα

'Oπου κέρατο και πρόβλημα:

Φύτρωσε στο κούτελο του ένα κέρατο μήκους πέντε εκατοστών!
Ένας συνταξιούχος από την Κίνα μπορεί και «σηκώνει» 14 τούβλα με το κέρατο που φύτρωσε στο μέτωπο του. Ο Wang Ying έχει διδαχθεί την πολεμική τέχνη του Kung Fu από την ηλικία των οκτώ ετών.
Ο 73-χρονος πλέον διδάσκαλος είχε μια αναπάντεχη τροπή στην ζωή του όταν φύτρωσε στο κούτελο του ένα κέρατο μήκους πέντε εκατοστών! Οι γιατροί που τον εξέτασαν του είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αφαίρεση του «όγκου» που εμφανίστηκε λόγω της θέσης του αφού είναι αρκετά επικίνδυνο για την υγεία του!
Έτσι ο κύριος Ying αποφάσισε να κάνει άλλα πράγματα και να προσφέρει θέαμα με το κέρατο του και ένα από αυτά είναι η ανύψωση τούβλων!

Είδατε που τελικά έχει και τα καλά του???

Better to save the mystery than surrender to the secret..


Αν είναι ευθεία το κέρατο είναι χειρότερα.
Καλημέρα φιλαράκια.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 14:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα μετά από αρκετούς μήνες σχέσης πήρα την μεγαλύτερη προδοσία. Θα λείψω γιά λίγο. Βλέπετε όσο δίνεις τόσο σε πατάνε. Ο κύριος deva parinito αφού αφαίρεσε κατέστρεψε αποχώρησε εκμεταλλεύτηκε ξαναγύρισε δημιούργησε γύρω του μόνο στάχτες φρόντισε να ρίξει τη χαριστική βολή. Λυπάμαι που τέτοια άτομα μέσα από ένα φόρουμ μπαίνουν αφαιρούν καταστρέφουν παίρνουν εκμεταλλεύονται και μετά φεύγουν. ΄Ενα αντίο σε όλους σας, και αντίο και στην GALANDRIEL που φρόντισε να καταστρέψει ότι δημιουργούν αγνοί άνθρωποι.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 15:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σου Αφροδίτη - Να προσέχεις - Χάρηκα που σε "διάβασα"..

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy