ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Απιστία. Θα συγχωρούσατε τον/την σύντροφό σας; Πόσο εύκολα; Πόσο ανώδυνα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 11:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα θα απολαύσω τον καφέ μου στην νέα μου δουλειά. Οι αλλαγές κάνουν και καλό.
Νέες σελίδες.
Καλημέρα σας. ΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΥΡΙΩΣ.

Αφροδιτούλα καλή τύχη στη νέα σου δουλειά
Είπες μια μεγάλη κουβέντα. Με πίστη στον εαυτό μας κυρίως. Ναι αλλά δύσκολο, όλο κάτι γίνεται και σε... ρίχνει και σε κάνει να αμφιβάλεις για σε σένα. Τέλος πάντων, τέρμα οι "μαύρες" σκέψεις, εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα.

Καλημέρα σε όλους

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 18:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπήκα δυναμικά. Δεν σταματάω πουθενά πλέον. Σε γενικές γραμμές πετυχημένα.
Αυτό [το με πίστη σε μας] ας το ασπαστούμε όλοι. Θα θριαμβεύσουμε.
Αρκεί να έχουμε που και που δυό χείλη να μας λένε. Προχώρα. ΄Ολα γίνονται. Εγώ είμαι εδώ, μη φοβάσαι...
Το ψιθυρίζω σ΄ανθρώπους που αγαπώ.
Και θέλω και να το ακούω.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 11:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας βοηθάει η πίστη στον εαυτό μας να δούμε και να αντιμετωπίσουμε διαφορετικά την απιστία?
Χμμμμμμ σήμερα η μέρα μου ξεκίνησε με... ερωτηματικά χιχιχιχι
Καλημέρα σε όλους

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 12:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ασχημο να σε φτυνουν και συ να λες πως ψιλοβρεχει...
Υπαρχει και κατι που λεγεται ΑΞΙΟΠΡΕΠΙΑ...

Οι δικαιολογιες παντα θα υπαρχουν για το καθετι...

Οι επιλογες μας καθοριζουν τα "θελω" μας...

Ετυχε καποτε να ημουν και γω στα "θελω" σου...τωρα πια οχι...

Δεν παυεις να κανεις οσα με χαλανε...απλα επαψες να μου λες οτι τα κανεις...

Ο καθενας ζει με το δικο του ονειρο και δεν μπορει να υποχρεωσει κανενα να κανει το ιδιο ονειρο με αυτον, ακομα κιαν αυτος ειναι ο πρωταγωνιστης των ονειρων του!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πόνους που τραβάει η δόλια η ψυχή. ΄Αντε να κάνεις τον μάγκα και τον σκληρό όταν σου τύχει.
Ακούγεται απλό. Καθημερινό. Συνηθισμένο. Χιλιοειπωμένο. Βιώνεται ως κάτι δυσβάσταχτο. Φοβερό.
Αφορμή το δακρύβρεχτο e-mail μιάς φίλης που ένοιωσε τη μαχαιριά ή τις μαχαιριές της προδοσίας. ΄Εξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται και μάλιστα καθόλου φάλτσα.
Από κείνη την ώρα προβληματίστηκα.
Σε κανέναν και ουδεμία δεν ταιριάζει τόσος πόνος. ΄Η το βίαιο χαστούκι της απόρριψης αν θέλετε..
Οι στιγμές μοιάζουν με την αστραπή στο χρώμα και την βιάση. Αλλά η αστραπή συνήθως την καταιγίδα δεν προμηνάει;
Ποιός μπορεί να πει πως η αλήθεια της αφοσίωσης ή της αγάπης κρύβεται στα λόγια τα μεγάλα;
Στις πράξεις υπάρχει. Εκεί μόνο.
Τι κάνεις; Παγώνεις; Φεύγεις; Μένεις;
Βρίσκεσαι σε άλλο σταυροδρόμι αναζητήσεων.
Ψάχνεις νέο όνειρο να στεργιώσεις τις ελπίδες.
Ταλαντεύεσαι τι δρόμο να διαλέξεις;
Τα οδοφράγματα της θλίψης είναι πυκνά. Και το περίσσευμα της πρώην αγάπης θυμίζει ένα απέραντο κενό.
Αντικρίζεις περίλυπα την εγκατάλειψη.
΄Η περήφανα;
Λες θα τιθασεύσω το παράπονο και θα προχωρήσω παρακάτω,
συγχωρείς μισείς.
Το χάδι της αξιοπρέπειας διώχνεται από τις ρωγμές που χάραξε αδιάκριτα μέσα τους ένα ξένο σώμα, μιά άλλη παρουσία.
Το αμείλιχτο πέρασμα του χρόνου τι λέει;
Φτάνει μιά συγνώμη;
Η ψυχή της φίλης μοιάζει -έτσι είπε- καράβι ακυβέρνητο...
Εγώ βλέπω ένα παράθυρο ανοιχτό στο σταυροδρόμι της απάτης.
Που πας; Πως αντιδράς; Ακολουθάς την φωνή της ανήσυχης καρδιάς
ή ταξιδεύεις κι εσύ γιά μακρινούς ανέμους;

υ.γ. Ποτέ σε σχέση μου δεν πρόδωσα κάποιον. Δεν μπόρεσα. Δεν μου [έβγαινε μωρέ]. Τα κέρατα δεν ταιριάζουν σε μερικούς ανθρώπους. Κι εγώ σεβόμουνα τα άτομα που δέθηκα και δόθηκα. Γιατί να τους φυτρώσω στο κεφάλι κεραίες; Το μέγεθος δεν μετράει. Συνήθως υπάρχουν άτομα που κάθε βήμα ουπς!!!Και χτύπημα σε πόρτα. Μη πω σε ουρανοξύστη... Για να σοβαρευτώ: Από πεποίθηση θέλετε από ηθική από πίστη από αγάπη από αφοσίωση από σεβασμό στην Αφροδίτη πρώτα-πρώτα, από εγκράτεια; Χιλιάδες οι λόγοι να μένεις πιστός σε ένα σώμα ένα μυαλό ένα φιλί ένα κορμί μιά γεύση μιά ανάσα ένα χαμόγελο μιά ηδονή ή και μυριάδες. Αλλά αρκετοί κι οι λόγοι να την [κάνεις με ελαφρά]...΄Η να παίξεις την παρτίδα σου και να επιστρέψεις. Ανώδυνα πραγματάκια. Απλά που γίναν τα πάντα φιλαράκια. Τι να της πω; Πως να μιλήσω γιά κάτι που πονάει και συνθλίβει; Απλά η καθαρή συνείδησή μου έκλαψε γιά λογαριασμό της. Συμπαράσταση. Φιλία. Αγάπη. Δύσκολα...Δύσκολα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!


Αφροδίτη....περιγράφεις μια επώδυνη κατάσταση για την φίλη σου...που σίγουρα πολλοί την έχουμε βιώσει σε διαφορετικές μορφές ίσως (μιας και απιστία δεν είναι μόνο να σε απατά ο σύντροφος σου με κάποιον άλλον...αλλά και να υποκρίνεται ή να λέει ψέματα για κάποια πράγματα κτλ).Τις ώρες που βιώνουμε αυτόν τον πόνο...δεν αντιλαμβανόμαστε οτι συμμετέχουμε ταυτόχρονα στο πλήγωμα που μας δημιούργησε ο σύντροφος μας....απατούμε και εμείς οι ίδιοι τον εαυτό μας.Γιατί πίσω απ την αίσθηση της απόρριψης κρύβεται η αποδοχή της απο εμάς τους ίδιους....πιστεύουμε κατα βάθος οτι μας άξιζε αυτό που μας έκαναν..γιατί δεν είμαστε τόσο όμορφοι,έξυπνοι,γοητευτικοί κτλ για να τους κρατήσουμε κοντά μας...κι αυτό είναι το πιο γερό χαστούκι που τρώει τελικά ο εαυτό μας,την αυτοαπόρριψη.Στην πραγματικότητα ο σύντροφος μας μπορεί να φέρθηκε ανώριμα,μπορεί να μέθυσε...ίσως και να ερωτεύτηκε ή και να είχε ανεβασμένη λίμπιντο εκείνη τη στιγμή...εν πάσει περιπτώσει ότι έκανε το έκανε εξαιτίας του..και όχι κατ ανάγκη εξαιτίας μας...Εμείς όμως σε τέτοιες στιγμές φορτωνόμαστε την ευθύνη αυθαίρετα (μας απάτησε γιατί αυτό μας άξιζε) και αυτή η μομφή που αποδίδουμε στον εαυτό μας είναι που μας πονάει περισσότερο.Άν το δεί κανείς πιο ρεαλιστικά το θέμα (άσχετα αν κάτι τέτοιο είναι δύσκολο εκείνη τη στιγμή)...η απιστία είναι ένα καλό δώρο για να καταλάβουμε οτι κάποιος ή κάποια δεν αξίζει να είναι κοντά μας.Αυτό είναι που οι φίλοι μας μπορούνε να μας βοηθήσουν να καταλάβουμε....βιώνουμε πόνο γιατί στην ουσία εμείς τον συντηρούμε μιας και μειώνουμε τον εαυτό μας μπροστά σε αυτό το γεγονός....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά καλησπέρα. Είπα σήμερα να μην γράψω νορμάλ για το θέμα (όχι ότι το έκανα πριν, αλλά λέμε τώρα), θα μου επιτρέψετε λοιπόν να αφιερώσω ένα τραγούδι στην θεματοθέτη. Το ξέρω ότι είναι λίγο περίεργο, εκείνη θα το καταλάβει, ζητώ συγγνώμη πάλι.

ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΣΥΓΥΡΙΣΑ / Χάρις Αλεξίου

Εγώ δε θέλω τίποτα
εγώ δε ζω ανύποπτα
τη μοναξιά μου.
Γελάω στο μεγαλείο σου
το τυχερό λαχείο σου
το αίσθημά μου.

Ο χρόνος πάντα σέβεται
αυτόν που ονειρεύεται
ποιός δεν το ξέρει
κι ο πόνος πάντα χαίρεται
μ΄αυτόν που ερωτεύεται
και υποφέρει
γι΄αυτό καλά του φέρεται.

Εγώ τον κόσμο γύρισα
το νου μου εσυγύρισα
με λίγη τρέλα.
Εσύ να δούμε που θα πας
με τα λεφτά που κουβαλάς
χωρίς κοπέλα.


Δεν πειράζει φίλε, Καλή συνέχεια.

Edited by - pyramid on 12/10/2005 18:58:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 16:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενδιαφερον θεμα Αφροδιτη.
καπου ακουστηκε...

quote:
Με όσα έχετε πει παραπάνω δεν θα μου ξαναμιλήσετε το ξέρωόμως εγώ θα σας το πω ήμουν άπιστη,σε αρκετές απο της σχέσεις μου, και μου άρεσε, δεν το έκανα για το σεξ αλλά αυτο το παιχνίδι μου πήγαινε παίρναγα ωραία, δεν με θεωρώ ανασφαλή άτομο ούτε τώρα ούτε τότε απεναντίας .
Δεν με κατάλαβε ποτέ κανείς , πρόσεχα ιδιαίτερα ώστε να μην πληγωθούν και θα πω ότι ήταν επιτυχημένες αυτές οι σχέσεις δεν ξέρανε τίποτα και έγω είμουν η "καλύτερη" μαζί τους και αυτοί μου το ανταπόδιδαν.
Είχα καλούς αντρες και τους πρόσεξα τους αγάπησα και με αγάπησαν με πάθος, βασίλισσα στο θρόνο με είχαν και τυχεροί νιώθαν και περνάγαμε καλά και ωραία.

και μετα ρωτανε.....γιατι βιαζουν οι αντρες τις γυανικες τους βιαια ??? ελα ντε ?
σου πηγαινε το παιχνιδι και περναγες ωραια ?.δηλαδη εγω αν περναω ωραια με το να σκοτωνω να το κανω.γιατι οχι,αφου θα περναω ωραια.
ετσι μας δειχνεις οτι εισαι πολυ εγωιστρια.σε μια σχεση πρεπει να σεβαεσαι τον αλλον,και οχι να κανεις αυτο που σου αρεσει.και επειδη δεν το καταλαβαν τι σημαινει ?,ουτε εγω θα το καταλαβαινα.δεν μου αρεσει να το ψαχνω.το αφηνω στο ηθος και στην κριση του αλλου,αν πρεπει να το κανει.
αν εμενα με κερατωνε η κοπελα μου θα εφερνα 6-7 φιλους μου και θα την παιρναμε ολοι μαζι συγχρονως.και εκει να δουμε αν θα της αρεσε να πηγαινει και με αλλους.

γενικως δεν εχω κερατωσει ποτε,και ουτε προκειτε.το θεωρω μεγαλη ξεφτιλα να το κανει καποιος.αν γουσταρεις εναν δεν μπορεις να κοιταξεις αλλοναλλη.σε διαφορετικη περιπτωση δεν γουσταρεις τον συντροφο σου.
και δεν νομιζω οτι παιζει ρολο τον χρονικο διαστημα της σχεσης.αυτος που δεν κερατωνει,δεν θα κερατωσει ουτε την γυναικα του,ουτε την γκομενα της μια εβδομαδας.


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 17:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και μετα ρωτανε.....γιατι βιαζουν οι αντρες τις γυανικες τους βιαια ???

Αυτό γιατί δεν το καταλαβαίνω? Δλδ θα μπορούσαν να τις βιάσουν τρυφερά? Βρε τι μας λές!!

quote:
αν εμενα με κερατωνε η κοπελα μου θα εφερνα 6-7 φιλους μου και θα την παιρναμε ολοι μαζι συγχρονως.και εκει να δουμε αν θα της αρεσε να πηγαινει και με αλλους.

είναι κρίμα κι άδικο να μειώνουμε με τέτοιου είδους εκφράσεις "την γυναίκα".
Υπάρχουν πιο πολιτισμένοι τρόποι για να αντιμετωπίσει κάποιος το κέρατο..

Αφέντης και Πασάς

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 17:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΣΑ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
Ζεστασιά, γαλήνη,εμπιστοσύνη, ηρεμία πάθος, άσβεστοι πόθοι και απίστευτη αγάπη. Γιατί όχι δηλαδή;
΄Ετσι θαρρείς και κρατούν αιώνια κάποια συναισθήματα, και δεν λερώνονται από εντάσεις της στιγμής,ή από ανόητες και κούφιες κουβέντες θυμού εκτόνωσης προσβολών.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιταξε να δεις Didorium,η απιστια ειναι μια πραξη που δεν θα μπορουσε να χαρακτηριστει πολιτισμενη.δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να αφησει τον συντροφο του,και να παει με αλλη,ειναι μια πραξη εγωισμου.
πως πολιτισμενα να το αντιμετωπισει κανεις αυτο.να κατσεις να της μιλησεις και να της πεις τι ?.
η ιδια η γυναικα πρεπει να απολογηθει και αναλογα μετα θα κρινει ο αντρας τι πρεπει να της κανει{χωρισμος,βρισιμο,τιποτα,συγχωρεση}.
αν ηταν μια παρορμηση πανω σε μια ασχημη περιοδο της σχεση την οποια και η ιδια εχει μετανιωσει,μπορεις με καποιο τροπο να την συγχωρεσεις.
οχι ομως να λεμε ρε παιδια οτι μας αρεσει αυτο το παιχνιδι.


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 19:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κοιταξε να δεις Didorium,η απιστια ειναι μια πραξη που δεν θα μπορουσε να χαρακτηριστει πολιτισμενη.δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να αφησει τον συντροφο του,και να παει με αλλη,ειναι μια πραξη εγωισμου.
πως πολιτισμενα να το αντιμετωπισει κανεις αυτο.να κατσεις να της μιλησεις και να της πεις τι ?.
η ιδια η γυναικα πρεπει να απολογηθει και αναλογα μετα θα κρινει ο αντρας τι πρεπει να της κανει{χωρισμος,βρισιμο,τιποτα,συγχωρεση}.
αν ηταν μια παρορμηση πανω σε μια ασχημη περιοδο της σχεση την οποια και η ιδια εχει μετανιωσει,μπορεις με καποιο τροπο να την συγχωρεσεις.
οχι ομως να λεμε ρε παιδια οτι μας αρεσει αυτο το παιχνιδι.


'Αν ένας άντρας πιστεύει ότι με το να φερθέι με αυτον τον τρόπο σε μια γυναίκα που τον έχει απατήσει είναι η καλύτερη λύση - τότε αξίζει να του κάνει 10 φίλους και όχι 1!

Δεν είμαι υπέρ της απιστίας όμως δεν μου άρεσε καθόλου η στάση σου στο προηγούμενο ποστ σου.

Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να ασκεί βία σε κανένα συνανθρωπό του ούτε να εξευτελίζει τον "άνθρωπο".

Αν έχει αυτοσεβασμό και αξιοπρέπεια τα μαζεύει και φεύγει.

Η κάθαρση δεν επέρχεται μέσω της βίας.

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 00:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να ασκεί βία σε κανένα συνανθρωπό του ούτε να εξευτελίζει τον "άνθρωπο".

Αν έχει αυτοσεβασμό και αξιοπρέπεια τα μαζεύει και φεύγει.

Η κάθαρση δεν επέρχεται μέσω της βίας.


Κι όμως υπάρχει κι η ψυχολογική βία καλέ μου φίλε. Που σε συνθλίβει σε καταρρακώνει σε σκοτώνει σου ρουφάει τη θετική ενέργεια μέχρι την τελευταία σταγόνα. Μέχρις ότου το αντιλαμβάνεσαι και αποτραβιέσαι... Ο καθημερινός ψυχικός βιασμός. ΄Ισως να πονάει υπερβολικά. ΄Οσες κι όσοι άνθρωποι τον έζησαν γνωρίζουν τι εννοώ ως ένα σημείο.

Το να τα μαζέψεις και να φύγεις είναι η πλέον λογική λύση.
Προστατεύεις τον εαυτό σου και λυτρώνεσαι όσο κι αν σε ματώσει η απουσία.

Η κάθαρση επέρχεται μέσω της αλήθειας της συντροφικότητας του σεβασμού της ποιότητας στην σχέση και του εσωτερικού-εξωτερικού διαλόγου με εμάς και τους άλλους. Η κάθαρση επέρχεται όταν πέρα από τον εαυτούλη τους κάποιοι αγαπούν και τον διπλανό τους και δεν τον χρησιμοποιούν.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 08:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

'Αν ένας άντρας πιστεύει ότι με το να φερθέι με αυτον τον τρόπο σε μια γυναίκα που τον έχει απατήσει είναι η καλύτερη λύση - τότε αξίζει να του κάνει 10 φίλους και όχι 1!

Δεν είμαι υπέρ της απιστίας όμως δεν μου άρεσε καθόλου η στάση σου στο προηγούμενο ποστ σου.

Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να ασκεί βία σε κανένα συνανθρωπό του ούτε να εξευτελίζει τον "άνθρωπο".

Αν έχει αυτοσεβασμό και αξιοπρέπεια τα μαζεύει και φεύγει.

Η κάθαρση δεν επέρχεται μέσω της βίας.


οταν εγω ειπα για "βια",δεν εννοουσα να την σπασω στο ξυλο την κοπελα.ποτε μου δεν θα χτυπουσα γυναικα.δεν μπορω ομως να δεχτω οτι στην απιστια,ο απατημενος απλως....τα μαζευει και φευγει.
αν κανει μονο αυτο γινεται ο "κλασσικος καλος μ****ς"

σχετικα με την ψυχολογικη βια,θα συμφωνησω με την Αφροδιτη.πολλες φορες μπορει να αποδειχτει πολυ χειρωτερη απο την σωματικη


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 09:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι τεκμηριωμένο. Καλημέρα σε όλους κι όλες...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 09:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Αφροδιτούλα και λοιποί!

Μετά από μία απιστία της συντρόφου μου θα τα μάζευα απλά και θα έφευγα.
Ήρεμα και πολιτισμένα.
Για να με απατήσει σημαίνει πως έχει κάνει μία επιλογή οπότε εγώ δεν θα είχα πλέον θέση στην καρδιά της.
Το να καθίσω και να κάνω καυγάδες, να κάνω, να ράνω δε με αντιπροσωπεύει...
Όταν είμαι με μία κοπέλα είναι η πρώτη για μένα.
Οπότε ζητάω κάτι αντίστοιχο.
Αν περάσω σε δεύτερη θέση φεύγω.
Δε με ενδιαφέρει τόσο αν φάνηκα "μ.....ς", όπως ειπώθηκε.
Με ενδιαφέρει οτι κράτησα την αξιοπρέπεια μου.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 09:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Deghar καλύτερα ο κλασικός καλός μα.....ς, παρά ο κλασικός αισχρός και απάνθρωπος "με έβγαλε εκτός εαυτού, άντρας είμαι και εγώ, παραφέρθηκα".

Ο τρόμος του να νοιώθεις ανήμπορος να αντιδράσεις και ο άλλος ή οι άλλοι να εκμεταλεύονται την σωματική τους δύναμη για να σε πονέσουν, να σε κάνουν κουρέλι, να σε εκδικηθούν, δεν συγκρίνεται με κανένα συναίσθημα που πιθανόν νοιώθει ο απατημένος.

Για τον απατημένο όλα είναι μέσα στο μυαλό του, μπορεί με τον καιρό να το ξεπεράσει. Για τον κακοποιημένο δεν είναι όλα τόσο εύκολα, έχει νοιώσει και στο σώμα του και στην ψυχή του τη βία. Ελπίζω και πιστεύω ότι όσα είπες ήταν σε στιγμή εκνευρισμού και όχι αυτά που θα πραγματοποιούσες εάν σου τύχαινε.

Άντε σήμερα έχω τις καλές μου, γιατί χθες μόλις το διάβασα έκλεισα αμέσως το θέμα, ήμουν στο τσακ να παρασυρθώ και να ακούσεις εξάψαλμο σε σημείο που να έρθει η Αμαλία και να με δείτε δια παντός απενεργοποιημένη.
Έχουμε και εμείς της εταιρείας τις αδυναμίες μας... κα Ρούλα τα λέω καλά ή θα με βγάλετε από το διοικητικό συμβούλιο?
Κάνω και τις δημόσιες σχέσεις μου με το αφεντικό. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 10:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[i]οταν εγω ειπα για "βια",δεν εννοουσα να την σπασω στο ξυλο την κοπελα.ποτε μου δεν θα χτυπουσα γυναικα.δεν μπορω ομως να δεχτω οτι στην απιστια,ο απατημενος απλως....τα μαζευει και φευγει.
αν κανει μονο αυτο γινεται ο "κλασσικος καλος μ****ς"

Δεν είσαι εσυ που είπες πως "και μετα σου λένε πως έχουν άδικο οι άντρες που βιάζουν βίαια τις γυναίκες"? - "Αν με απατούσε η δικία μου θα μάζευα 5-6 φίλους μου να την πέρναμε όλοι μαζί"? (κάπως έτσι) - δεν έχει σημασία πως το είπες σημασία έχει ότι το είπες.

Δεν θα έσπαζες ποτέ στο ξύλο μια κοπέλα αλλα πολύ ευχαρίστως θα ασκούσες σωματική βία σ'αυτήν (μαζί με φίλους σου) απλά για να καταλάβει τη γλύκα? Δεν τα είπα εγω αυτά - εσύ τα είπες.

Και θα συμφωνήσω με την πυραμίδα - άλλο η ψυχολογική βία και άλλο η ψυχολογική βία σαν αποτέλεσμα της σωματικής. Σκέψου πόσο τραγικό είναι ένας άνθρωπος να εξευτελιστεί με τέτοιο τρόπο. Και σκέψου επίσης αυτά που προανάφερες να συναίβεναν σε κάποιο προσωπό που λατρεύεις - δεν θα ενιωθές οργή?

Κλασσικός μ**κας είναι αυτός που δεν έχει την παραμικρή δύναμη να αντικρίσει την αλήθεια κατάματα και να την αντιμετωπίσει με όλη την αξιοπρέπεια που θα πρεπε να διαθέτει. Λίγη περισσότερη ανθρωπία θα σώσει τον πλανήτη που ζούμε!!

Φιλικα

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 12:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας ...
Επιδή ψιλοβαρέθηκα οφείλω να ομολογήσω να διαβάσω και τις
5 σελίδες , να πώ οτι μ΄λον θεωρώ το εαυτό μου άπιστο .
γεγονός αδιαμφισβήτητο οι δύο μου γάμοι!!
όμως χωρίς να ακολουθώ τον δρόμο της δικαιολογιας ,
να ρωτήσω κάτι απλό ( ισος να το θιξατε και να μην το είδα )
υποθέτουμαι οτι μια σχέση είναι σε πλήρη αρμονία με σεβασμό ,
με εκτίμηση του ενός απέναντι στον άλλον και όλλα όσα συνεπάγονται
σε μια αρμονική και "ετιχυσμένη" σχέση.
Ομως κάτι λέιπει ...Η μαγεία , ο Ερωτας και η Αγάπη ϊσος, γιατί
κακά τα ψέματα δεν φτάνει μόνο ο αληλοσεβασμός σε μια σχέση ούτε η συνήθεια !!
Και ερωτώ αν κάποια στιγμή στον δρόμο μας βρεθή αυτό που μας έλειπε,
ερθή ο Ερωτας και μας χτυπήσει την πόρτα , κάποιος άνθρωπος σταθή ικανός να μας ανοίξει την κλειστή και καστρόκτιστη φυλακή της ψυχής μας θα θεωρηθούμε "εγκληματίες" και απερίσκεπτα σκεπτόμενοι θέλοντας να φύγουμε απο την όποια σχεση είχαμε μέχρι τότε?
θα πρέπει να νιόσουμε και να βιώσουμε την όποια κατακραυγή απο τα υπόλοιπα μέλη μιας οικογένειας η μιας κοινωνίας που έμαθε να σκέφτεται μόνο με την λογική του κοπαδιού και της κριτικής απέναντι στου άλους ??που δεν μπορεί να δεχτεί και να δεί τίς ανάγκες και τα όνειρα ?
που έμαθε να θάβει μια ζωή για να ικανοποιεί αυτά που δεν είναι δικές του προτερεότητες?


...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aisof
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 14:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aisof  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oxi φίλτατε δεν είμαστε "εγκληματίες" αρκεί να έχουμε το θάρος να φύγουμε οριστικά και να μην παίζουμε διπλό παιχνίδι εις βάρος της πρώτης μας σχέσης. Οι ξεκάθαρες εξηγήσεις με βρήσκουν σύμφωνη. Δεν θα ακούσω τη γνώμη των απ'έξω μόνο και μόνο να μείνω σε μια σχέση που δεν μου προσφέρει τίποτε πλέον. Αν οι άλλοι έχουν το κουράγιο να κάθονται να υποφέρουν μια ζωή δεν σημαίνει ότι μπορούν να επιβάλουν σε εμένα να κάνω το ίδιο. Το θέμα είναι όμως κατά πόσο εμείς θα συγχωρήσουμε στο σύντροφό μας την απιστία του!!! πόσο εύκολα μπορούμε να δεχθούμε ότι και αυτός/αυτή έχει το δικαίωμα να φύγει όπως και εμείς. Και αν μεν η απιστία είναι προσωρινή τότε έχει καλώς. Αν π.χ. το έκανε για εκδίκηση για κάτι που εμείς είμαστε υπεύθυνοι τότε δικαιολογημένα θα σκεφτώ πολύ να τον συγχωρήσω. Αν όμως το έκανε έτσι από χόμπι για να ικανοποιήσει την όποια ανασφάλειά του, ή επειδή νομίζει ότι μπορεί να παίζει διπλό παιχνίδι τότε δεν το συζητώ καθόλου. Τον Στέλνω


Edited by - aisof on 14/10/2005 14:06:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 15:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εδω ειμαι και γω. για να δουμε λοιπον τι εχουμε....

quote:
Δε με ενδιαφέρει τόσο αν φάνηκα "μ.....ς", όπως ειπώθηκε.
Με ενδιαφέρει οτι κράτησα την αξιοπρέπεια μου.

εγω το ειπα αυτο.μα ρε παιδια,γινεται τωρα να σε απατησει η αλλη και εσυ να την χωρισεις χαλαρα και ομορφα.σε λιγο θα μου πειτε και οτι θα την αποχαιρετισεις πριν φυγεις.τι να σας πω...εμενα με πειραζει πολυ.

quote:
Ο τρόμος του να νοιώθεις ανήμπορος να αντιδράσεις και ο άλλος ή οι άλλοι να εκμεταλεύονται την σωματική τους δύναμη για να σε πονέσουν, να σε κάνουν κουρέλι, να σε εκδικηθούν, δεν συγκρίνεται με κανένα συναίσθημα που πιθανόν νοιώθει ο απατημένος.

Για τον απατημένο όλα είναι μέσα στο μυαλό του, μπορεί με τον καιρό να το ξεπεράσει. Για τον κακοποιημένο δεν είναι όλα τόσο εύκολα, έχει νοιώσει και στο σώμα του και στην ψυχή του τη βία. Ελπίζω και πιστεύω ότι όσα είπες ήταν σε στιγμή εκνευρισμού και όχι αυτά που θα πραγματοποιούσες εάν σου τύχαινε.


δεν ειπα πουθενα οτι θα την παλκωσω στο ξυλο{το λεω για δευτερη φορα μπας και το εμπεδωσετε},ενας μικρος βιασμος σε μια που κερατωνει,δεν ξερω κατα ποσο θα την τιμωρησει η θα την ευχαριστησει.
φροντισε λοιπον αλλη φορα να αναλυεις πραγματα που πραγματικα εχω πει,και οχι να εφαρμοζεις την κλασσικη τεχνικη "αρα εννοει..."

quote:

Δεν είσαι εσυ που είπες πως "και μετα σου λένε πως έχουν άδικο οι άντρες που βιάζουν βίαια τις γυναίκες"? - "Αν με απατούσε η δικία μου θα μάζευα 5-6 φίλους μου να την πέρναμε όλοι μαζί"? (κάπως έτσι) - δεν έχει σημασία πως το είπες σημασία έχει ότι το είπες.

Δεν θα έσπαζες ποτέ στο ξύλο μια κοπέλα αλλα πολύ ευχαρίστως θα ασκούσες σωματική βία σ'αυτήν (μαζί με φίλους σου) απλά για να καταλάβει τη γλύκα? Δεν τα είπα εγω αυτά - εσύ τα είπες.


δεν νομιζω να καταλαβαινε και τιποτα.σιγα μην ενιωθε ταπεινωση.μια γυναικα που απατα,δεν θα την χαλουσε ενα ομαδικο σεξ.

quote:
Κλασσικός μ**κας είναι αυτός που δεν έχει την παραμικρή δύναμη να αντικρίσει την αλήθεια κατάματα και να την αντιμετωπίσει με όλη την αξιοπρέπεια που θα πρεπε να διαθέτει. Λίγη περισσότερη ανθρωπία θα σώσει τον πλανήτη που ζούμε!!

ξερετε υπαρχουν καποιες λεξεις στο ελληνικο λεξιλογιο που αξιζουν παρα πολυ.και ξερετε γιατι αξιζουν ? γιατι ολοι βγαζουν μια δικια τους ερμηνεια για αυτες.
μερικες ειναι
μα****ας
μαγκας
αντρας{μεταφορικα}
τελικα τι σημαινουν ? δεν νομιζω να το μαθουμε ποτε.εκτος και αν συμβουλευτουμε λεξικα.οποτε μ*****ς ειναι ο αυνανιζομενος.αρα εγω εκανα πολυ κακη χρηση της λεξης.
τελος παντων


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 16:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

εγω το ειπα αυτο.μα ρε παιδια,γινεται τωρα να σε απατησει η αλλη και εσυ να την χωρισεις χαλαρα και ομορφα.σε λιγο θα μου πειτε και οτι θα την αποχαιρετισεις πριν φυγεις.τι να σας πω...εμενα με πειραζει πολυ.

Έχεις να μας προτίνεις κάποιο καλύτερο τρόπο χωρισμού εχτός απο τον "μαζικό" βιασμό και το ξύλο?

quote:

δεν νομιζω να καταλαβαινε και τιποτα.σιγα μην ενιωθε ταπεινωση.μια γυναικα που απατα,δεν θα την χαλουσε ενα ομαδικο σεξ.

Άνοιξε κάποιο λεξικό μπας και τελικά καταλάβεις τι πραγματικά σημένει "βιασμός". Σέβομαι την κάθε άποψη, αλλά με τις δικές σου απόψεις διαφωνώ κάθετα!


quote:

ξερετε υπαρχουν καποιες λεξεις στο ελληνικο λεξιλογιο που αξιζουν παρα πολυ.και ξερετε γιατι αξιζουν ? γιατι ολοι βγαζουν μια δικια τους ερμηνεια για αυτες.
μερικες ειναι
μα****ας
μαγκας
αντρας{μεταφορικα}
τελικα τι σημαινουν ? δεν νομιζω να το μαθουμε ποτε.εκτος και αν συμβουλευτουμε λεξικα.οποτε μ*****ς ειναι ο αυνανιζομενος.αρα εγω εκανα πολυ κακη χρηση της λεξης.
τελος παντων

Δυστυχώς παίζεις με τις λέξεις και μέσα απο τα γραφόμενα σου και η πιο όμορφη λέξη μπορεί να χάσει την "ομορφία" και το "νοημά" της..

Φιλικά

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω το ειπα αυτο.μα ρε παιδια,γινεται τωρα να σε απατησει η αλλη και εσυ να την χωρισεις χαλαρα και ομορφα.σε λιγο θα μου πειτε και οτι θα την αποχαιρετισεις πριν φυγεις.τι να σας πω...εμενα με πειραζει πολυ.


Μα κι εμένα με πειράζει και τον καθένα μας θα πείραζε!
Αλλά δεν θα πέσω σε τόσο χαμηλό επίπεδο ώστε να προσβάλλω τον εαυτό μου και την αξιοπρέπεια μου.
Νομίζω πως αν η κοπέλα μου με απατούσε θα έπρεπε να ζήσει μόνη της την προσβολή που επέβαλε η ίδια στον εαυτό της και να μείνει με τις όποιες τύψεις της.
Οπότε τι άλλο να έκανα?

quote:
δεν νομιζω να καταλαβαινε και τιποτα.σιγα μην ενιωθε ταπεινωση.μια γυναικα που απατα,δεν θα την χαλουσε ενα ομαδικο σεξ.

Deghar, λυπάμαι αλλά αυτό δε μπορώ καν να το σχολιάσω και δεν περίμενα να κάνεις μία τέτοια δήλωση...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Deghar μάλλον δεν το ΄πιασες καθόλου, ίσως να φταίω εγώ που δεν το εξήγησα καλά.

Δεν είπα ότι θα την πλακώσεις στο ξύλο, είπα για βιασμό.
Εκτός εάν νομίζεις ότι μια κοπέλα που θα προσπαθήσεις να την βιάσεις δεν θα αντισταθεί. Και πως δηλαδή θα της επιβληθείς για να κάνεις κάτι που δεν θέλει, θα την υπνωτίσεις ή θα την μαγέψεις? μαλλον θα χρησιμοποιήσεις την σωματική σου δύναμη.

Για πες μου ακριβώς που είπα για ξυλοδαρμό?

Πως το είπες ακριβώς? μικρό βιασμό? τώρα μας κάνεις πλάκα ή να το γυρίσουμε στην αλλιώς? άσε τώρα φίλε...

Μην χρησιμοποιείς εκφράσεις του στυλ
(φροντισε λοιπον αλλη φορα να αναλυεις πραγματα που πραγματικα εχω πει,και οχι να εφαρμοζεις την κλασσικη τεχνικη "αρα εννοει...")
δεν παθαίνω κάτι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 18:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Deghar, λυπάμαι αλλά αυτό δε μπορώ καν να το σχολιάσω και δεν περίμενα να κάνεις μία τέτοια δήλωση...

ελα τωρα,υποθετω οτι ξερεις καλα απο γυναικες....εισαι και αρκετα μεγαλυτερος μου.υπαρχουν κατι γυναικες.....
ξερω να σας πω παραδειχμα γυναικας,που για να κρατησει τον γκομενο της{ηθελε να φυγει απο το πολυ κερατο} υποκριθηκε οτι ηταν εγκυος,κατι που πετυχε μισο μηνα αργοτερα,απο αλλον αντρα!

quote:
Δεν είπα ότι θα την πλακώσεις στο ξύλο, είπα για βιασμό.
Εκτός εάν νομίζεις ότι μια κοπέλα που θα προσπαθήσεις να την βιάσεις δεν θα αντισταθεί. Και πως δηλαδή θα της επιβληθείς για να κάνεις κάτι που δεν θέλει, θα την υπνωτίσεις ή θα την μαγέψεις? μαλλον θα χρησιμοποιήσεις την σωματική σου δύναμη

την σωματικη μου δυναμη μπορω να την χρησιμοποιησω με πολλους τροπους.μπορω να την αρχισω στα μπουκετα,μπορω ομως να κανω και το εξης
να ασκησω μια δυναμη f στα χερια της μεγαλυτερη ελαχιστα απο την f2 που θα ασκησει αυτη.ετσι στην ουσια θα....αμυνομαι,γιατι θα απεκρουω την πιεση της
τωρα ενταξει,κανα χαστουκακι δεν βλαπτει,μερικες το γουσταρουν κιολας{αστειο αυτο}


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 20:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Deghar,

Μην μας πεις άλλα αστεία. Αρκετά γελάσαμε για την ώρα.

Πραγματικά ο μόνος λόγος που ασχολούμε μαζί σου είναι γιατί αυτά που γράφεις μόνο εξωφρενικά μπορώ να τα χαρακτηρίσω.

Αν ένας άντρας κατά την γνώμη σου ανακαλύψει πως έπεσε "θύμα" απάτης τότε έχει το δικαίωμα και την δύναμη να βιάσει την γυναίκα "θύτη".

Αφού είσαι τόσο δημιουργικός δώσε μας και την άλλη όψη του νομίσματος! Η γυναίκα "θύμα" αυτή τη φορά - πως κατά την ταπεινή σου άποψη πρέπει να αντιδράσει? (και ελπίζω η απάντηση σου να μην περιέχει τα του ευνουχισμού).

Αδυμωνώ να διαβάσω τις απόψεις σου.

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 21:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν είπα ότι θα την πλακώσεις στο ξύλο, είπα για βιασμό.
Εκτός εάν νομίζεις ότι μια κοπέλα που θα προσπαθήσεις να την βιάσεις δεν θα αντισταθεί. Και πως δηλαδή θα της επιβληθείς για να κάνεις κάτι που δεν θέλει, θα την υπνωτίσεις ή θα την μαγέψεις? μαλλον θα χρησιμοποιήσεις την σωματική σου δύναμη.
Για πες μου ακριβώς που είπα για ξυλοδαρμό?


Τώρα αυτό με τον υπνωτισμό και με τη μαγεία ας μην το σχολιάσω Πυραμίδα μου...
Υπάρχει η σωματική δύναμη υπάρχει και η άλλη. Να της επιβληθείς με μία ματιά θύελλα.
Να την σαγηνεύσεις και να μην μπορεί να αντιδράσει. Να εναντιωθεί.
΄Αντρες αφέντες πασάδες και αρχιμαχαραγιάδες...
Με αγάπη τα γράφω. Μην φάω πόρτα.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 22:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ερωτώ αν κάποια στιγμή στον δρόμο μας βρεθή αυτό που μας έλειπε,
ερθή ο Ερωτας και μας χτυπήσει την πόρτα , κάποιος άνθρωπος σταθή ικανός να μας ανοίξει την κλειστή και καστρόκτιστη φυλακή της ψυχής μας θα θεωρηθούμε "εγκληματίες" και απερίσκεπτα σκεπτόμενοι θέλοντας να φύγουμε απο την όποια σχεση είχαμε μέχρι τότε?

...


ΩΠΑ... matmat, όταν μας χτυπήσει την πόρτα ο μεγάλος έρωτας,και σιγανό να είναι το χτύπημα θα το λάβουμε υπόψη μας, σαφώς και αφηνόμαστε. Αλλά ξεκαθαρίζουμε τους παλιούς λογαριασμούς. Εκεί είναι το κλειδί της όλης ιστορίας. ΄Εχουμε ήσυχο το γοητευτικό κεφαλάκι μας με το να ασχολείται θαρρετά με τα του νέου έρωτα μεγάλα πάθη. Ως άνθρωπος των παθών όχι πάντα των λαθών ευτυχώς, σίγουρα είμαι του να ζήσεις κάτι συγκλονιστικό αλλά ξεκαθαρίζοντας τις άλλε φάσεις. Δεν ερωτευόμαστε δεν τρελλαινόμαστε δεν αγαπάμε κάθε μέρα.Το να αφεθείς είναι όμορφο. Αλλά υπάρχει το αλλά.
Κάθε Τετάρτη κάνω κάτι υπέροχα σεμινάρια φιλοσοφίας. Ο καλός μας δάσκαλος λοιπόν μας είπε κάτι τέλειο.
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΩΦΕΛΙΜΟ;
Ναι σωστότατο. Μπορεί κάτι πολύ ευχάριστο να μην είναι ωφέλιμο.
Να μην το έχουμε πάρει απόφαση δηλαδή να κλείσουμε την πόρτα στο παρελθόν και να μπούμε ενεργά σε κάτι νέο ερωτικά. Πρέπει να είσαι σίγουρος γιά να πεις το αντίο, και να κάνεις ένα νέο ξεκίνημα τρελλό παθιασμένο αρεστό γοητευτικό ηδονικό απέραντα γοητευτικό.
Θέλει προσοχή. Βαδίζουμε παιδιά σε τεντωμένα σχοινιά.
ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ουπς... μπουμ...να τη η τούμπα, και η κατραπακιά της ζωής.

ΠΥΡΑΜΙΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....ΠΟΥ ΕΙΣΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 23:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[


[i]ΩΠΑ... matmat, όταν μας χτυπήσει την πόρτα ο μεγάλος έρωτας,και σιγανό να είναι το χτύπημα θα το λάβουμε υπόψη μας, σαφώς και αφηνόμαστε. Αλλά ξεκαθαρίζουμε τους παλιούς λογαριασμούς

ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ουπς... μπουμ...να τη η τούμπα, και η κατραπακιά της ζωής.

[/quote]

Αγαπητή Αφροδίτη...
Ασε την τούμπα οχι μόνο την φάγαμε αλλα την πληρώνουμε κι άσχημα μάλιστα..

Οσο για το ξεκαθάρισμα των παλιών λογαριασμών αυτό είναι ο μόνος τίμιος τρόπος.Και άντε να κάνω άλλη μιά ερώτηση..
Αντε και έφυγες απο το παρελθόν και τρώς μια μούτζα απο το μέλλον
που είναι όλλη δική σου τί κανεις τότε ?
(Πάντος εγώ δεν ξαναγυριζω)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 08:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξαναγυρίζεις φυσικά.
Κλείνουμε μία πόρτα και τα σβήνουμε όλα.
Δύσκολο;
Ακατόρθωτο;
Ετσι νομίζουμε. Οι άνθρωποι στην πλειοψηφία είναι και ψεύτικοι. ΄Αλλα λένε, άλλα θέλουν άλλα κάνουν άλλα ελπίζουν κι άλλα κρύβουν μέσα τους.
Δηλαδή ένα μέγα μπέρδεμα.
Δεν ξαναγυρίζεις.
Το αύριο είναι μπροστά μας, και το σήμερα μιά ανάσα. Ας είναι γιομάτη οξυγόνο η ανάσα αυτή.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 10:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά δεν δίνει μούτζες ούτε το παρελθόν, ούτε το παρόν, ούτε το μέλλον. Εμείς δίνουμε τη μούτζα γιατί δεν ακούμε την εσωτερική μας φωνή.
Εάν ανατρέξουμε στις σχέσεις μας θα παρατηρήσουμε ότι τα άτομα της επιλογής μας έχουν παρόμοιες συμπεριφορές.
Όταν δούμε ότι ένα άτομο έχει κάτι εντελώς διαφορετικό, που το χαρακτηρίζει όμως, από το προηγούμενο και σκεφτούμε και τις αλλαγές που κάναμε στον εαυτό μας την συγκεκριμένη περίοδο, θα διαπιστώσουμε ότι εκείνη την στιγμή αφήσαμε κάτι που μας ταλάνιζε στο παρελθόν να φύγει ανεπιστρεπτί.

Δεν έρχονται οι σχέσεις σε εμάς, εμείς πηγαίνουμε σε αυτές. Δεν μας κάνουν τίποτα οι άλλοι, εμείς τα κάνουμε στον εαυτό μας.

Υπάρχει ο εύκολος τρόπος και ο επώδυνος.
Πλησιάζουμε πάντα άτομα που θα μας βοηθήσουν με επώδυνο τρόπο στην εξέλιξή μας, και θα συνεχίζουμε να τα πλησιάζουμε εάν δεν αποφασίσουμε να ξεπεράσουμε αυτό που μας πληγώνει.
ή
δουλεύουμε με τον εαυτό μας μετά από κάθε γεγονός που μας πλήγωσε, που μας ενόχλησε, που μας ταρακούνησε και προχωράμε στο επόμενο μάθημα.

Δεν έχει κανένα όφελος να γυρίζουμε σε κύκλο, ο κύκλος πρέπει να σπάει και να πηγαίνουμε παρακάτω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy