ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 21:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arela
quote:
Θα διαφωνήσω με τη λογική σου φίλε ananasss. Η Αμαλία σωστά αντέδρασε όντας στη διαχείριση.

Arela, χιούμορ κάνει ο Ανανάςςς

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 22:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις είδα ότι υπάρχουν και απαντήσεις
Για να δούμε ...

Ξαναδίνω αυτό που δεν είχε σωστό τονισμό Bold

Η συζήτηση και το απόσπασμα είναι εδώ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6738
και ξανά από κάτω με σωστό τονισμό bold


Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3447 Μηνύματα Απεστάλη: 06/08/2005, 10:41:35
--------------------------------------------------------------------------------
Και λίγα για την «διείσδυση».

Η εύρεση του 12ψήφιου IP (όλα πια……12 είναι!) είναι συνεχώς μεταβαλλόμενη. Το σημερινό μου IP μπορεί κάλλιστα λίγο αργότερα να το έχει κάποιος άλλος. Δεν σημαίνει τίποτα απολύτως η γνώση του.

Εκτός και εάν μιλάμε για static IP.

Επομένως, μιλάμε ενδεχομένως για την ύπαρξη κάποιας «τρύπας» στο ΧΥ IP και τελικό χρήστη, και έτσι βγήκανε στην φορά.

Με την ίδια λογική, το IP του esoterica είναι γνωστό, πράγμα που δεν σημαίνει ότι μπαινοβγαίνει και ο καθένας όπως του γουστάρει. Τώρα, εάν έχουνε επακριβώς ακολουθηθεί τα keylogers αυτό είναι αδύνατο σημείο του χρήστη και του συστήματος προστασίας που φέρει καθώς και του Trojan που έχει κληρονομήσει.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 00:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία με συγχωρείς αλλά λυπάμαι.
Οι απαντήσεις σου δε με έπεισαν.
Καλη η πλάκα αλλά δε μπορούμε να κάνουμε πλάκα για ολα.
Στις απαντήσεις σου στην μεν πρώτη ερώτηση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ δηλαδή με παραπέμπεις σε κείμενα που ήξερα ήδη και που αναφέρονται σε μια ομιχλώδη, ανώνυμη και άγνωστη ομάδα που ίδρυσε το εσωτέρικα και που υποτίθεται ότι έχει πείρα δεκαετιών στον εσωτερισμό.
Με το ίδιο σκεπτικό και εγώ είμαι 300 ετών και εχω 200 χρόνια που ασχολούμαι με τον εσωτερισμό...

Στη δεύτερη έπρεπε ίσως να βάλλω σε εισαγωγικά το "συμπεριφορά σας" για να μην χρειάζεται να μου πεις ότι η συμπεριφροά αφορά το χαρακτήρα κλπ του καθενός. Αντιμετώπιση θα έλεγα αν όντως αντιμετωπίζατε το πρόβλημα το οποίο μάλλον δεν υφίσταται κατ' εσάς.
Λες :

quote:
Η αυστηρότητα ως ένα από τα χαρακτηριστικά της αντιμετώπισης έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες, η αξιολόγηση των οποίων βασίζεται κατά κύριο λόγο στην κατανόηση των πραγματικών αναγκών του ανθρώπου που έχουμε απέναντί μας, αλλά και των συνολικών αναγκών της κοινότητας αυτής.


δηλαδή όταν βρίζει κανείς την πίστη του άλλου , όταν τον ρποσβάλλει είναι ανάγκη του και πρέπει να τον αφήνετε; Ή πρέπει αν τον ανέχεστε επειδή τον χρειάζεται ο "χώρος";
Αν είναι έτσι χάρισμά σας να τον έχετε και να τον χαίρεστε. Και όλους όσους έχουν την ίδια στάση ζωής και τακτική.
Επειδή ξέρω που οδηγεί μια τέτοια συμπεριφορά λυπάμαι τον κόπο σας και μόνο. Κατά τα άλλα , αν εσείς διασκεδάζετε με την κατάσταση και βλέπετε το εσωτέρικα σαν ένα ακόμη χόμπυ και όχι πιο σοβαρά όπως θα ήθελα να το βλέπω εγώ , δικαίωμά σας να παίξετε και να κάνετε ότι θέλετε, αλλά προσέξτε να είστε ειλικρινείς εξ αρχής και να μην παίζετε εις βάρος του χρόνου και των νεύρων του κάθε ενός που συμμετέχει και με καλή πρόθεση και νόμισε ότι θα προσφέρει κάτι.

Η σταση σας είναι η ιδανική για υποβιβασμό του επιπέδου των συζητήσεων κάτι που επιτύχατε σε αρκετές περιπτώσεις.

Στο θέμα των πολλών λογαριασμών από το ίδιο πρόσωπο φυσικά και είναι δυνατό να διαπιστωθεί ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ περιπτώσεις ότι είναι το ίδιο πρόσωπο αλλά δε μπορεί αυτό να διαπιστώνεται μόλις το μέλος κάνει τη "φασαρία" και πρόκειται να διαγραφεί. Δηλαδή τότε ακριβώς να ανακαλύπτεται η πολλαπλότητα και να διαγράφεται ο ένας λογαριασμός.
Άρα το ξέρετε εκ των προτέρων και το αφήνετε.
Οπότε δεν έχω να πω τίποτε άλλο...

Εξακολουθώ να μην πείθομαι για την καταλληλότητα του χώρου που δημοσιεύτηκε η πρόσκληση. Προφανώς δε θέλατε μεγάλη συμμετοχή. Γιατί το ξέρετε φανταζομαι ότι πολλά μέλη βλέπουν ένα ή κάποιους χώρους και όχι άλλους. Τέλος πάντων δε με αφορά άμεσα το θέμα καθώς δεν εχω πρόθεση να ασχοληθώ περισσότερο.

Η πέμπτη απάντηση για τα αυτονόητα , επίσης δεν με έπεισε καθώς τα εκατοντάδες θέματα δε θα ήταν και τόσες εκατοντάδες πια αν υπήρχε μια ταξη και δεν υπήρχαν δεκάδες με τον ίδιο τίτλο ή με παρόμοι τίτλο αλλά με το ίδιο θέμα.

Και μόνο έτσι θα μπορούσε να γίνει ουσιαστικός διάλογος με νόημα και όχι ...παιχνίδια με άσκοπες επαναλήψεις των ίδιων πραγμάτων δεκάδες φορές.
Η αίσθηση ότι θέλετε να υπάρχει ποσότητα και όχι ποιότητα δεν έχει αλλάξει σε μένα...

Στο έκτο ερώτημα:όταν κάποιος επώνυμα κάνει κάτι τότε έχει και περισσότερη υπευθυνότητα και προσοχή. Και οι χρήστες δε θα λένε ότι θέλουνε και δε θα κάνουν ότι θέλουνε αλλά και οι διαχειριστές θα είναι πιο ακριβείς και συνεπείς στις υποχρεώσεις τους.Θα ήξερε κανείς σε ποιον να απευθυνθεί άμεσα σε κάθε περίπτωση που κάτι πάει στραβά και δε θα περίμενε τον άλλο μήνα πότε θα ευκαιρήσει ο διαχειριστής(πχ).

Για την ερωτηση 7 νομίζω ότι αν πειστώ θα πρέπει να συμπεράνω ότι η ηγετική ομάδα είναι εξαιρετικά ολιγάριθμη...και φυσικά δεν ήταν θέμα ξεχάσματος των άλλων συνεντεύξεων ...

Όσο για την ερώτηση 8 αφήνω ασχολίαστο το "όσα αντιλαμβανόμαστε". Δεν είναι δυνατό να αποδίδετε ευθύνη στο θεματοθέτη τη στιγμή που δε μπορεί να ελέγξει ΤΙΠΟΤΕ παρά τον τίτλο στην αρχή , και δεν είναι δυνατό από την άλλη να λέτε ότι "όσα αντιλαμβανόμαστε" και ότι επίσης δεν έχετε χρόνο!!! Δηλαδη κοροιδευόμαστε; Αν δεν έχετε χρόνο δώστε και αλλού διαχειριστικές αρμοδιότητες σε ανθρώπους που έχουν χρόνο.
Και κάντε ατό το αυτονόητο που είπα.
Μόνο αν ΔΕΣΜΕΥΕΣΤΕ ΑΠΌ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.
Ο νοών νοείτω...

Ομοίως για τη διάταξη και για τη 10 ερώτηση.Ωραίο το αστείο σου αλλά λίγο κρύο ...λόγω Κρόνου βλέπεις ...Ναι αυτοί από το Σείριο Β Γ Δ Ε και ΣΤ ως και "ΛΓ" φαίνεται ότι ελέγχουν τα πράγματα και δε μπορείτε να κάνετε αλλιώς και προσπαθείτε να κάνετε το καλύτερο που μπορείτε. Αλλά δεν πρόκειτε να γινει τίποτε με αυτό τον τρόπο. Και ας πάτε εκατό φορές στο Χαρδαβέλλα. Η διαφήμιση αν δε συνοδεύεται και από ουσία είναι άχρηστη και ο "πελάτης" απορρίπτει το προιόν αφού το δοκιμάσει μια φορά για να δει τι είναι.


Στην 11η τώρα ερώτηση: το αναφερθέν μέλος γίνεται δέκτης ιδιαιτέρας αβρότητας από εσένα και όλους τους διαχειριστές σε αναντιστοιχία με τη συμπεριφορά του και με την αντιμετώπιση άλλων μελών. Η επίδειξη μάλιστα ιδιαιτέρων τεχνικών γνώσεων προσπαθώντας να υπερασπίσει, ποιον(;) κάποιον που έκανε υποκλοπη στοιχείων , μου λέει ότι μόνο ένα πρόσωπο υψηλά ιστάμενο μπορεί να είναι για το οποίο δε μπορείτε να κάνετε τίποτε οι υπόλοιποι και ούτε θέλετε προφανώς.
Αν λοιπόν κάποιος χαλά το εσωτέρικα ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ. Κανένας άλλος.Και είναι φυσικό να βγουν πολλοί με πολλούς λογαριασμούς αν το κάνετε και εσείς. Αλλά είπαμε :καθένας με το παιχνίδι του. Και εσείς μάλλον σαν παιχνίδι το βλέπετε...

Στο μύνημα του Schwabe έχω την εντύπωση πως αρχικά δεν υπήρχε η λέξη "ενδεχομένως" , και δε φέρει καμμιά ένδειξη διόρθωσης (edit), αλλά δεν επιμένω γιατί πέρασε καιρός.Γιαυτό άλλωστε και μου είχε κάνει εντύπωση τότε.Αλλά και έτσι όπως είναι πάλι τις ίδιες σκέψεις θα μου προκαλούσε. Η προσπάθειά σου να τον καλύψεις λέει αρκετά πράγματα...

Για την τελευταία ερώτηση έχω απαντήσει και πιο πάνω.

Επειδή δεν πείστηκα αρχίζω να τα μαζεύω και να αποχωρώ σιγά σιγά αφού κλείσω μερικά ανοιχτά θέματα που έχω πρώτα.

Καλή συνεχεια στη διασκέδασή σας....

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 01:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς η κατάλληλη διαδικασία για σένα filosofe3 θα ήταν να έγραφες εσύ τις απαντήσεις κι όχι αυτοί τους οποίους ρωτάς, αφού δεν δέχεσαι καμία άλλη απάντηση από αυτές που προϋπήρχαν στο μυαλό σου.
Ας είναι.
Ώρα σου καλή λοιπόν.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 01:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω αποφασισα να σε διαβαζω και να σε "ακουω" παντα,
αγαπητε Φιλοσοφε, γιατι διεκρινα απο τα λεγομενα σου,
το ΠΝΕΥΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, που σε διακρινει...
Δεν θα σου φερω ποτε αντιρρηση!!!
Ποιος μπορει να φερει αντιρρηση σε εναν Φιλοσοφο...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 10:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου filosofos3, δε μπορώ να καταλάβω την συμπεριφορά σου.
Θέτεις κάποια ερωτήματα ανοίγοντας ένα topic το οποίο ανοίγεις σε όλες τις Κατηγορίες Συζητήσεων.
Όπως σου είπε η Αμαλία το topic πρέπει να παραμείνει ανοιχτό σε αυτήν εδώ την Κατηγορία επειδή σε αυτήν αρμόζει.
Κι αντιδράς.
Γιατί, αγαπητέ?
Αν εγώ πχ θέλω να ανοίξω ένα topic για τον Βούδα πρέπει να το ανοίξω πανομοιότυπο σε όλες τις Κατηγορίες με σκοπό να το δούν όλα τα μέλη?
Θα το ανοίξω στην Κατηγορία που πρέπει.
Η Κατηγορία αυτή των Απόψεων είναι η τρίτη Κατηγορία σε αριθμό μηνυμάτων, είναι μια Κατηγορία που επισκέπτονται καθημερινά μέλη και αφήνουν επίσης καθημερινά μηνύματα.
Οπότε δεν βλέπω καμία προσπάθεια από την Διαχείριση να "φιμώσει" το θέμα.
Μήπως θα έπρεπε να σκεφτείς το ενδεχόμενο να έχω δίκιο στα όσα σου λέω παραπάνω, πράγματα που είπαν κι άλλα άτομα.
Κι ερχόμαστε στα ερωτήματα σου...
Θέτεις μια σειρά ερωτημάτων στα οποία ζητάς απαντήσεις.
Εν συνεχεία σου απαντάει η Διαχειρίστρια κι ο jejeje.
Οι απαντήσεις τους δεν σε καλύπτουν...
Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.
Όταν έθεσες τα ερωτήματα σου ήθελες να λάβεις τις απαντήσεις των υπευθύνων ή τις απαντήσεις που εσύ θέλεις να ισχύσουν?
Εγώ δεν είδα να μένει κανένα ερώτημα σου αναπάντητο, αντιθέτως είδα να απαντώνται όλα.
Γιατί είσαι τόσο απόλυτος στις δικές σου απόψεις?
Γιατί δεν προσπαθείς να διαπιστώσεις αν οι απαντήσεις που σου δόθηκαν είναι σωστές ή όχι?
Κι εν τέλει, αφού έχεις ήδη τις δικές σου απαντήσεις κι επιμένεις στην ορθότητα τους, γιατί έθεσες τα ερωτήματα αυτά?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 10:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
filosofos3:
«Στο μύνημα του Schwabe έχω την εντύπωση πως αρχικά δεν υπήρχε η λέξη "ενδεχομένως" , και δε φέρει καμμιά ένδειξη διόρθωσης (edit), αλλά δεν επιμένω γιατί πέρασε καιρός.Γιαυτό άλλωστε και μου είχε κάνει εντύπωση τότε.Αλλά και έτσι όπως είναι πάλι τις ίδιες σκέψεις θα μου προκαλούσε. Η προσπάθειά σου να τον καλύψεις λέει αρκετά πράγματα...»

Το μόνο που είναι πλέον ΚΑΤΑΦΑΝΕΣ είναι ότι η ΕΜΠΑΘΕΙΑ του «φιλοσόφου» δημιουργεί ακόμα και……σενάρια συνομωσίας!!

Ναι, μάλλον θα…..συνεργάστηκαν οι υπεύθυνοι του esoterica για να προσθέσουν την λέξη «ενδεχομένως», ώστε να διασωθεί το……«κύρος» του Schwabe!!!

Μάλλον κάτι τέτοιο τελικά πρέπει να συμβαίνει, διότι……δεν είναι δυνατόν να μην είναι αλήθεια οι…..σκοτεινές αυτές διαδρομές που «ευστόχως» αναδεικνύει ο καταγγέλλων, δεν είναι δυνατόν να πρόκειται τελικά για ΜΥΘΕΥΜΑΤΑ ενός μυαλού ευρισκόμενου σε τρικυμία!!

Είπαμε, κακία είναι η έλλειψη της λογικής……
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 14:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Filosofe, νομίζω ότι γίνεσαι άδικος με τους διαχειριστές του φόρουμ. Θα συμφωνήσω μαζί σου, μόνο στο ότι σε κάποιες περιπτώσεις «ανέχονται» πράγματα που δεν θα έπρεπε, όπως πολλαπλά θέματα που έχουν ήδη εντοπιστεί και επισημανθεί από μέλη, παρόλα αυτά παραμένουν ενεργά και, τελικά, γίνεται εκεί συζήτηση.

Επίσης, θα ήθελα να προσθέσω κάτι ως «παράπονο» δικό μου. Πολλά μέλη είναι ξεκάθαρο πώς είναι μικρά παιδιά. Από τον τρόπο που γράφουν και από τα όσα διατυπώνουν. Δεν θεωρώ σωστό να ενισχύεται η συμμετοχή τους στο χώρο, διότι γράφονται πράγματα που δεν μπορούν να τα ζυγίσουν σωστά και ίσως επηρεαστούν άσχημα. Πιστεύω ότι όταν εντοπίζονται παιδιά θα πρέπει να διαγράφονται. Το ξέρω, όμως, ότι δεν είναι και πολύ δημοκρατικό.

Μερικές απαντήσεις στον filosofo, τώρα.

Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να επιδιώκεται η επωνυμία στο διαδίκτυο. Και για λόγους ασφαλείας, όπως επεσήμανε κάποιο μέλος ήδη, και για λόγους άλλους. Μέσα από την ανωνυμία το άτομο μπορεί να εκφραστεί πολύ πιο ελεύθερα, ακόμα και να ακουστούν «αρρωστημένες» απόψεις, οι οποίες είναι η «άλλη πλευρά» της δικής μας λογικής και μέσα από αυτές να κατανοήσουμε (ή έστω να ακούσουμε) πώς σκέφτονται κάποιοι άλλοι (άρρωστοι για εμάς) άνθρωποι.
Αν θέλεις επωνυμία, μπορείς να καλείς κόσμο σπίτι σου, ή και διαδικτυακά, να δημιουργήσεις κάποιο prive club (π.χ. στο pathfinder), που θα εγκρίνεις μέλη, μόνο εφόσον εξακριβώνεις της ταυτότητά τους.

Τι σημασία έχει ποιος είναι ο Νο1 του esoterica? Ακόμη κι αν κάποιος το εκμεταλλεύεται για κάποιον λόγο, τη δική μας συζήτηση αυτό δεν την επηρεάζει. Και ούτε σε ανάγκασε κανείς να αγοράσεις κάτι ή να πιστέψεις κάτι ή να δώσεις τα στοιχεία σου (!!!) προκειμένου να συμμετέχεις. Οπότε προς τι η εμμονή με αυτό το θέμα? Και αν λένε ότι έχουν 200 χρόνια εμπειρία στον εσωτερισμό, δεν σε αναγκάσανε να τους θεωρήσεις αυθεντίες!

Για το ότι ήθελες να ανοίξεις πολλά ίδια τόπικς, θα έπρεπε ήδη να έχεις καταλάβει το λάθος σου. Ακόμη κι αν σου το επιτρέπανε (εντελώς χαριστικά και καταχρηστικά) θα δυσκόλευες όλους εμάς που προσπαθούμε να παρακολουθήσουμε τη συζήτηση και να δούμε όλες τις απαντήσεις.

Για την δενδροειδή δομή (που δεν έχω διαβάσει την άποψή σου – ωστόσο αντιλαμβάνομαι τι σημαίνει), τι σε κάνει να νομίζεις ότι θα διόρθωνε την κατάσταση? Εδώ ο άλλος βαριέται να κάνει την πιο απλή αναζήτηση (δεν σου λέω για σύνθετα πράγματα!) και ανοίγει θέμα με την ίδια μία λέξη (!) και εσύ νομίζεις ότι θα καθίσει να ψάξει την δενδροειδή δομή?

Αυτά θυμάμαι, αυτή τη στιγμή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 15:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε filosofos3 είμαι πρόθυμος να συζητήσω μαζί σου έτσι ώστε τελικά να απαντηθούν τα ερωτήματα που έχεις θέσει, φυσικά στο πλαίσιο ενός υγιούς διαλόγου. Οπότε θα συνεχίσω να απαντώ στα ερωτήματα που κάλυψα χθες (03/01/2006, 13:06:27) και από το σημερινό σου μήνυμα (04/01/2006, 00:55:28) φαίνεται ότι δεν ικανοποιήθηκες.

Σε σχέση με την απάντηση που σου έδωσα στο ερώτημα (3) γράφεις:

quote:
Στο θέμα των πολλών λογαριασμών από το ίδιο πρόσωπο φυσικά και είναι δυνατό να διαπιστωθεί ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ περιπτώσεις ότι είναι το ίδιο πρόσωπο αλλά δε μπορεί αυτό να διαπιστώνεται μόλις το μέλος κάνει τη "φασαρία" και πρόκειται να διαγραφεί. Δηλαδή τότε ακριβώς να ανακαλύπτεται η πολλαπλότητα και να διαγράφεται ο ένας λογαριασμός. Άρα το ξέρετε εκ των προτέρων και το αφήνετε.
Οπότε δεν έχω να πω τίποτε άλλο...

Να αρχίσω με μία παρατήρηση ελάσσονος σημασίας. Σήμερα γράφεις ότι «είναι φυσικά δυνατό» να διαπιστωθεί η ύπαρξη πολλαπλών λογαριασμών από έναν χρήστη, ενώ χθες έγραφες ότι αυτό «είναι αδύνατο» και πιο συγκεκριμένα «Κατ' αρχήν πως γνωρίζετε ότι μερικοί λογαριασμοί είναι πολλαπλοί αφού αυτόι είναι αδύνατο υπό φυσιολογικές και νόμιμες συνθήκες;». Νομίζω ότι στην αρχική μου απάντηση τεκμηρίωσα τους λόγους και τη μεθοδολογία εύρεσης των πολλαπλών λογαριασμών. Αν πραγματικά δεν έχεις καταλάβει την απάντηση (το καταλαβαίνω ότι απαιτεί κάποιο τεχνικό υπόβαθρο) θα σε παρακαλούσα να γράψεις σε πιο ακριβώς σημείο συμβαίνει αυτό. Νομίζω ότι ήμουν αρκετά συγκεκριμένος. Δεν αναφέρθηκε πουθενά ότι το γνωρίζουμε εκ των προτέρων και το παραβλέπουμε.

Σε σχέση με τις ερωτήσεις (9) και (10) γράφεις:

quote:
Ομοίως για τη διάταξη και για τη 10 ερώτηση.

Που αναφέρεται το «ομοίως»; Προηγουμένως γράφεις «Δηλαδη κοροιδευόμαστε; Αν δεν έχετε χρόνο δώστε και αλλού διαχειριστικές αρμοδιότητες σε ανθρώπους που έχουν χρόνο. Και κάντε ατό το αυτονόητο που είπα. Μόνο αν ΔΕΣΜΕΥΕΣΤΕ ΑΠΌ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ. Ο νοών νοείτω...» Αν ισχύει αυτό που γράφεις στην προηγούμενη πρόταση πραγματικά λυπάμαι. Σε σχέση με την ερώτηση (9) πρέπει να καταλάβεις ότι είναι τεχνικής φύσης (αφού η «δενδροειδής κατάταξη» δεν είναι δυνατό να υλοποιηθεί στην υφιστάμενη δομή του forum) και βλέποντας την απάντηση που έδωσες θα ήθελα, αν μου επιτρέπεις, να σε ρωτήσω γιατί πιστεύεις ότι αυτή (η δενδροειδής κατάταξη) θα βελτιώσει την κατάσταση (όπως την περιγράφεις) στο forum. Σε σχέση με την ερώτηση (10) θα σε παρακαλούσα να σχολιάσεις την απάντησή μου.

Σε σχέση με την ερώτηση (11) γράφεις:

quote:
Στην 11η τώρα ερώτηση: το αναφερθέν μέλος γίνεται δέκτης ιδιαιτέρας αβρότητας από εσένα και όλους τους διαχειριστές σε αναντιστοιχία με τη συμπεριφορά του και με την αντιμετώπιση άλλων μελών. Η επίδειξη μάλιστα ιδιαιτέρων τεχνικών γνώσεων προσπαθώντας να υπερασπίσει, ποιον(;) κάποιον που έκανε υποκλοπη στοιχείων , μου λέει ότι μόνο ένα πρόσωπο υψηλά ιστάμενο μπορεί να είναι για το οποίο δε μπορείτε να κάνετε τίποτε οι υπόλοιποι και ούτε θέλετε προφανώς.

Θα μιλήσω προσωπικά. Όσο παρακολουθούσα την ενότητα «Μύθος και Θρησκεία» (χρησιμοποιώ αόριστο χρόνο γιατί δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων αδυνατώ) στην οποία συμμετέχει κατά κανόνα το μέλος Schwabe και όντας ένα μέλος του forum χωρίς διαχειριστικά καθήκοντα, θυμάμαι ότι είχαμε συνομιλήσει μια-δυο φορές. Του είχα συστήσει (φιλικά και χωρίς να παίξω το ρόλο του αυτόβουλου δασκάλου του) να δώσει λίγη περισσότερη προσοχή στον τρόπο με τον οποίο προωθούσε τις απόψεις του. Κατά την άποψή μου, η μέθοδος με την οποία ο Schwabe τοποθετούταν στις διάφορες συζητήσεις ήταν μη-δόκιμη (βλέποντάς το από την οπτική των διαπραγματεύσεων) αφού ορισμένες φορές στην προσπάθειά του να πείσει τους συνομιλητές του χρησιμοποιούσε εκφράσεις «των άκρων». Τα αποτελέσματα για αυτούς που πραγματικά ήθελαν να γνωρίσουν αληθινά κάποια πράγματα (και όχι φορώντας παρωπίδες) ήταν και είναι αρνητικά. Οπότε πίστεψέ με, αν πραγματικά δεν έχει καταφέρει να αλλάξει στρατηγική προσωπικά πιστεύω ότι κάνει περισσότερο κακό στον εαυτό του και λιγότερο σε εσένα, αυτό που πιστεύεις ή στο Esoterica.
Σε σχέση με τις τεχνικές γνώσεις του Schwabe τώρα. Δεν νομίζω σε καμία περίπτωση ότι είναι ιδιαίτερες (ή καλύτερα έτσι διαφαίνεται από αυτά που γράφει, μάλιστα αν διάβασες το προηγούμενό μου μήνυμα έκανα και κάποιο σχόλιο επί των σημειώσεών του), όπως και δεν πιστεύω ότι προσπαθεί να υπερασπιστεί κάποιον. Τώρα για το εάν είναι ένα «υψηλά ιστάμενο πρόσωπο» δυστυχώς δεν μπορώ να σου γράψω κάτι με βεβαιότητα αφού δεν τον γνωρίζω προσωπικά. Πάντως εσύ φαίνεται να έχεις τις απαντήσεις σου.

Φιλικά
--Je^3--
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 19:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία, άνοιξα ένα θέμα σχετικό. Σε παρακαλώ πολύ κοίταξέ το:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7663

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 20:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τα μέχρι στιγμής λεχθέντα προέκυψαν χρήσιμα συμπεράσματα.
Τα ερωτήματα που έθεσα τα έθεσα επειδή ήθελα να έχω και την απόδειξη ότι ο εν λόγω χώρος δεν είναι αυτός που εκ πρώτης όωρως φαίνεται. Το ότι υπήρχε μεροληπτική στάση απέναντι σε υβριστές του χριστιανισμού φάνηκε σχετικά νωρίς. Εκείνο που δεν ήξερα με βεβαιότητα είναι το ποια στάση έχουν και γιατί την έχουν κάποια άτομα που είχα γνωρίσει.

Ξεκαθαρίστηκαν κάποια πράγματα.

Το να έχει κανείς μια άποψη είτε αυτός λέγεται τέκτονας είτε νεοακροπολιτανός αν μπορεί να σκεφτεί λογικά και αναζητά την αλήθεια εμένα προσωπικά δε πειράζει καθόλου και χαίρομαι να υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά αναζητούν την αλήθεια.
Η αλήθεια αποκαλύπτεται σε όσους την αναζητούν και μόνο σε αυτούς.
Το να συμμετέχω όμως σε μια προσπαθεια που σκοπό έχει ΝΑ ΠΛΗΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ δεν το θέλω σε καμμιά περίπτωση. Δεν είναι μόνο οι κατά του χριστιανισμού λασπολογίες, διαστρεβλώσεις και επιθέσεις που με εξοργίζουν, αλλά οι κατά της αλήθειας και της ΑΠΛΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ.

Το αν η Χ Στοά ή η Ψ οργάνωση έφτιαξε το εσωτέρικα δε θα με ενοχλούσε αν ο σκοπός ήταν η αναζήτηση της αλήθειας, η ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων με σκοπό πάντα την καλύτερη προσέγγιση της αλήθειας.
Αυτο για μένα είναι η φιλοσοφία και η όποια αναζήτηση.

Επειδή δεν είναι ίδιος ο σκοπός και του εσωτέρικα δε μπορώ πλέον να συμμετέχω.Σας χαιρετώ και εύχομαι κάποια στιγμή να γίνει και το εσωτέρικα αληθινά φιλο-σοφικό.

Καλή φώτιση!

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 21:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Ώδινεν όρος, είτα μυν απέτεκεν...


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 23:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ filosofos3 ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ Η' ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ (ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΟ ΑΥΤΟ) ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ.....

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ filosofos3 ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΟΜΩΣ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)....

ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ESOTERICA.gr Ο ΦΙΛΟΣ filosofos3 ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΛΑΣΠΗ (ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ) ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
Το αν η Χ Στοά ή η Ψ οργάνωση έφτιαξε το εσωτέρικα δε θα με ενοχλούσε αν ο σκοπός ήταν η αναζήτηση της αλήθειας, η ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων με σκοπό πάντα την καλύτερη προσέγγιση της αλήθειας.
Αυτο για μένα είναι η φιλοσοφία και η όποια αναζήτηση.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΥΤΕ Η Χ ΣΤΟΑ ΟΥΤΕ Ψ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ESOTERICA.gr....

ΑΥΤΟ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ....

ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ (ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ)...

ΕΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΘΑ ΕΡΧΟΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 00:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε filosofos3, νομίζω οτι εμμένοντας στις απόψεις σου χωρίς να θέλεις να δείς την άλλη πλευρά σε κάνει να γίνεσαι δογματικός.


quote:
Το αν η Χ Στοά ή η Ψ οργάνωση έφτιαξε το εσωτέρικα δε θα με ενοχλούσε αν ο σκοπός ήταν η αναζήτηση της αλήθειας, η ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων με σκοπό πάντα την καλύτερη προσέγγιση της αλήθειας.
Αυτο για μένα είναι η φιλοσοφία και η όποια αναζήτηση.

Μπορείς να μου εξηγήσεις αυτό πως το σκέφτηκες?
Γιατί καταλήγεις σε συμπεράσματα τόσο εύκολα?
Βλέπω να σου έχουν δοθεί τόσες απαντήσεις κι εσύ όχι μόνο τις απορρίπτεις όλες αλλά βγάζεις και συμπεράσματα για διάφορα πράγματα.
Αυτό δε μπορώ να το καταλάβω σε τι εξυπηρετεί, πρώτα απ' όλα εσένα.
Σαν φιλική συμβουλή λοιπόν θα σου έλεγα να μην το κάνεις αυτό στην ζωή σου.
Ρώτα, άκου, σκέψου.
Λυπάμαι αλλά προσωπικά μου δίνεις την εντύπωση οτι παραλείπεις το δεύτερο...
Καλό σου βράδυ!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 00:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή δεν είναι ίδιος ο σκοπός και του εσωτέρικα δε μπορώ πλέον να συμμετέχω.Σας χαιρετώ και εύχομαι κάποια στιγμή να γίνει και το εσωτέρικα αληθινά φιλο-σοφικό.



αντε γεια
ο δρομος ειναι ανοιχτος και τα σκυλια δεμενακαιγια να φυγεις αλλα και για να ερθεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 13:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Φιλόσοφε

Αν και αποχώρησες όπως είπες, πιστεύω να διαβάσεις τις θέσεις μου πάνω στα ερωτήματα που έθεσες....
Και αυτές τις εκθέτω γιατί η παρέμβαση σου μου έδωσε την ευκαιρία να πω κάτι που κρατούσα μέσα μου.....
Θέτεις δύο θέματα στην ουσία :

1. Φαινόμενο Schwabe


Το φαινόμενο Schwabe έχει εμφανιστεί στο Εσωτερικα από το 2002 που το παρακολουθώ συνεχώς (όσο και αν κάποιοι νομίζουν ότι μιλάνε σε νέο μέλος) και υπάρχουν πολλοί που μπήκαν όχι για να συζητήσουν αλλά για να διαβάλλουν τις κατεστημένες όπως λένε απόψεις. Υπάρχουν παλιά θέματα και συζητήσεις όπου κάποιος πολύ εύκολα μπορεί να το δει. Κάποιοι από αυτούς δεν έκρυβαν ούτε την οργάνωση στην οποία άνηκαν.

Το φαινόμενο Schwabe βέβαια είναι πιο πολύπλοκο γιατί δεν μιλάμε για οργάνωση αλλά για μια μικρή ομάδα με αρχηγό τον γνωστό Δον Κιχώτη.

Δεν σε έχει παραξενέψει ότι απαντάει ΠΑΝΤΑ με quote ?
Έτσι μπορείς να επιλέγεις σε τι θα απαντήσεις, και να οδηγήσεις το «διάλογο» εκεί όπου θέλεις.......

Δεν σε έχει παραξενέψει ότι δεν αναπτύσσει απόψεις πάρα μόνο στα δικά του εισαγωγικά μηνύματα ?
Τον ενδιαφέρει να «ξεμπροστιάζει» τις απόψεις των άλλων και όχι να αναπτύσσει τις δικές του (που δεν έχει).......

Δεν σε έχει παραξενέψει ότι δεν συμμετέχει ΣΥΝΗΘΩΣ σε θέματα άλλων ή σε θέματα άλλων ενοτήτων εκτός ΜΥΘΟΥ ?
Θέλει να έχει τον έλεγχο της κατάστασης. Άλλωστε τα «επιχειρήματα» του είναι πολύ συγκεκριμένα, δεν έχουν μεγάλη γκάμα....


Δεν σε έχει παραξενέψει ότι τα θέματα που ανοίγει γίνονται σε τακτά χρονικά διαστήματα και κινούνται θεματολογικά εκεί που ο «αντίπαλος» «πονάει» ?

Το φαινόμενο Schwabe είναι οργανωμένο φίλε. Ποτέ δεν παρεκτρέπεται γιατί δεν δίνει πατήματα στους αντιπάλους. Είναι φαινόμενο που κινείται εντός του ΝΟΜΟΥ. Ξέρει καλά το νόμο – κανονισμούς και ξέρει να κινείται στα πλαίσια τους.
Το φαινόμενο Schwabe δεν παίζεται φίλε είναι άπαικτο.....
Όταν ένας άνθρωπος λέει: «Είπαμε, κακία είναι η έλλειψη της λογικής……» δηλαδή μπερδεύει τη κακία με τη βλακεία όντως δεν νικιέται....

Έκανες το λάθος και απάντησες με επιχειρήματα. Υπάρχει μόνο ένας τρόπος να «επιβιώσεις». ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΕΙΣ ή να επιχειρηματολογείς με τον ίδιο τρόπο. Όπως παραπάνω......

2. Στάση διαχείρισης εσωτέρικα

Είσαι άδικος να κατηγορείς την διαχείριση του φόρουμ για το φαινόμενο Schwabe. Όπως σου είπα ξέρει να αυτοπροστατέυεται και δυστυχώς ότι δίκιο έχει βρει μέχρι τώρα το εισέπραξε από τη βλακώδη συμπεριφορά κάποιων μελών που πιάνουν συζήτηση μαζί του και «ως συνήθως» καταφέρνει να τους βγάζει έξω από τα «ρούχα» τους. Μη πέφτετε στο τρυπάκι....

Άλλωστε το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ έχει αποφασίσει να ανεχθεί τέτοιες συμπεριφορές αλλά και χειρότερες.

Δεν θέλει να κλείσει τη ψαλίδα αυτού που θεωρείται «διάλογος σε θέματα εσωτερισμού» αλλά συντηρεί (ενεργητικά ή παθητικά) και τα φαινόμενα «Μύθος και Schwabe» αλλά και τα ξεκατινιάσματα τύπου αχλαδότυρου.

Εδώ τα έφτιαξαν μεταξύ τους, μπέρδεψαν τις γκόμενες και τους γκόμενους, και ξεκατίνιαζονται ολόκληρους μήνες στο αχλαδότυρο (τι ωραίος τίτλος για φόρουμ εσωτερισμού) και εσύ μιλάς για τον Schwabe.

Και όχι μόνο αυτό αλλά το επίσημο φόρουμ τους κάλεσε σε τετ α τετ απολογία.

Άκουσον – άκουσον. Και όποιος δεν έρθει θα διαγραφεί...........
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. Όταν θα συνειδητοποιήσετε τη κατάσταση του φόρουμ θα έχει γίνει τσατάδικο ή οικόπεδο του Schwabe


Και έχεις μετά και τους υπεύθυνους να αστεΐζονται ή όταν τους λες ότι ζουν σε νιρβάνα, να θυμώνουν και να μιλούν για «τεχνικά» θέματα. Τα τεχνικά θέματα είναι που λείπουν ή τα θέματα πολιτικής ?

Φιλόσοφε έχουν αποφασίσει ότι το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ είναι ο χώρος όπου ο κάθε ένας θα μπορεί να εκφράζει το πόνο του, την εμπάθεια του, την άποψη του, την οργάνωση του, την καψούρα του, τα ψυχολογικά του, αρκεί να τα εκθέτει με ευγένεια. Σαν το Schwabe δηλαδή. Τέλος......

Άλλωστε μην ξεχνάς ότι ο Schwabe είναι κάτι σαν το πιστολίδι στα δελτία ειδήσεων. Έχει πολύ «αίμα» και φέρνει ακροαματικότητα........
Για κοίτα λιγάκι το «mystika.gr» Όποτε και να μπαίνεις είσαι σχεδόν ο μοναδικός επισκέπτης. Εκεί δεν έχουν Schwabe και αχλαδότυρα.

Αν σου αρέσει συμμετέχεις. Εάν όχι χαιρετάς......
Ειλικρινά πάντως είναι κρίμα να αποχωρήσεις για τον συγκεκριμένο άνθρωπο......


*** Αλήθεια γιατί κάποιοι εξάπτονται όταν ακούν φράσεις όπως :
«Το αν η Χ Στοά ή η Ψ οργάνωση έφτιαξε το εσωτέρικα δε θα με ενοχλούσε αν ο σκοπός ήταν η αναζήτηση της αλήθειας, η ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων με σκοπό πάντα την καλύτερη προσέγγιση της αλήθειας.»

Το να ανήκεις σε κάποια στοα και να είσαι συντονιστής του Εσωτέρικα είναι θεμιτό αλλά και ΑΛΗΘΙΝΟ............
Ε ?



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 13:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
β) τον περιορισμό των θεμάτων που αφορούν το δογματικό περιεχόμενο της Ορθοδοξίας σε απολύτως κλειστά πλαίσια γιατί γίνεται μεγάλη ζημιά στην Ορθόδοξη διδασκαλία χωρίς αυτή να μπορεί να αμυνθεί (αφού οι χριστιανοί του forum δεν είναι εξουσιοδοτημένοι ή αρμόδιοι).
Ελεος ρε WWalker!
Σε τι διαφέρουν οι απόψεις σου από τις "εξουσιοδοτημένες";
Και άντε και παθαίνει μεγάλη ζημιά η "Ορθόδοξη διδασκαλία", ποιός θα ζημιωθεί εκτός από το ιερατείο;
Μάλλον το πρόβλημά σας είναι ότι εδώ βγαίνουνε στην φόρα πράγματα που δεν μας τα μαθαίνουν στο σχολείο και σαφώς δεν σας αρέσουν...
Και απ' ότι εμφανώς διαπιστώνετε, εδώ αμφισβητούνται τα παραμύθια που μας έχουν μάθει, και ο ΜΟΝΟΣ τρόπος και τόπος για να συζητούνται ευρέως, είναι το παρόν και τα παρόμοια φόρουμ.

Κακό πράγμα το internet ε;
Ξυπνάει τον κόσμο...
Ανώνυμα κι επομένως... ΑΦΟΒΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 13:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άλλωστε μην ξεχνάς ότι ο Schwabe είναι κάτι σαν το πιστολίδι στα δελτία ειδήσεων. Έχει πολύ «αίμα» και φέρνει ακροαματικότητα...

Ρε τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα!


quote:
Είσαι άδικος να κατηγορείς την διαχείριση του φόρουμ για το φαινόμενο Schwabe. Όπως σου είπα ξέρει να αυτοπροστατέυεται και δυστυχώς ότι δίκιο έχει βρει μέχρι τώρα το εισέπραξε από τη βλακώδη συμπεριφορά κάποιων μελών που πιάνουν συζήτηση μαζί του και «ως συνήθως» καταφέρνει να τους βγάζει έξω από τα «ρούχα» τους. Μη πέφτετε στο τρυπάκι....


Συμφωνώ απολύτως με αυτό. Μην απαντάτε στον Schwabe εφ όσον σας ενοχλεί. Του δίνετε πατήματα για να συνεχίσει και μετά διαμαρτύρεστε...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 14:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κακό πράγμα το internet ε;
Ξυπνάει τον κόσμο...
Ανώνυμα κι επομένως... ΑΦΟΒΑ!


οργανο του διαβολου θαλεγα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 14:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα!


το αλλο με τον τοτο και τον κακο βριλ το ξερεις?

.

επη τι εφκερηα, πολητε πεδακι του 81, το μοναδηκο με πσιχηκεσ ικανοτιτες και μπλε αβρα!

του 83 και του 94 ινε πολα, αφτο ινε ιπαμε μοναδηκο!!!


επησις ανιξε νεα στοα πεντελι-ομορφοκλισηα κε σας περημενουμε - τιμε λογικε κε προσιτε!

ζιτιστε κηρηο γηανι


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 16:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δηλαδή όταν βρίζει κανείς την πίστη του άλλου , όταν τον ρποσβάλλει είναι ανάγκη του και πρέπει να τον αφήνετε; Ή πρέπει αν τον ανέχεστε επειδή τον χρειάζεται ο "χώρος";
Αν είναι έτσι χάρισμά σας να τον έχετε και να τον χαίρεστε. Και όλους όσους έχουν την ίδια στάση ζωής και τακτική.

Γιατί σε 'στεναχωρεί' και σε 'αφηνιάζει' αυτή η στάση, αφού είναι κάτι που παραδόξως κάνεις και ο ίδιος? Ποτέ δεν πίστευα οτι θα έφτανα στο σημείο να το πώ ξανά και ξανά, αλλά με απογητεύεις, και ειλικρινά πρέπει να ηρεμήσεις για να μπορέσεις να δείς τί κάνεις στον εαυτό σου!!! Δεν τον σέβεσαι τον εαυτό σου, γιατί δεν σέβεσαι και τους άλλους. Δεν αγαπάς τον εαυτό σου, γιατί δεν αγαπάς και τους άλλους. Χρησιμοποίησε τα όπλα σου (την γνώση, την πληροφορία που έχεις κερδίσει απο την ενασχόλησή σου με τον εσωτερισμό) ΑΚΡΙΒΩΣ για να μάθεις να αγαπάς και να σέβεσαι, κι όχι για να απαιτείς όλοι να βλέπουν την δική σου αλήθεια!
Ελπίζω να συνέλθεις γρήγορα, και να επανέλθεις γρηγορότερα (στο εσωτέρικα), εφ'όσον στο επιτρέψει και ο χρόνος σου..
Νά'σαι καλά και δυνατός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lemurios
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 19:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lemurios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικές ερωτήσεις για την αμαλία και όχι μόνο:

1. Ποιος χρηματοδοτεί το esoterica?

2. Γιατί το hosting γίνεται στην Αγγλία?

3. Τι νομικό πρόσωπο είστε? Που βρίσκεται η έδρα?

4. Με τόσα πολλά θέματα, η αμαλία και άλλοι πρέπει να ασχολείστε full-time με αυτή τη δουλειά. Aπό που προέρχονται τα χρήματα για να πληρώνεστε σαν full-time υπάλληλοι?

5. Δείχνετε πανεπιστημιακή εκπαίδευση, και από τις τεχνικές γνώσεις μερικών, αρκετές εταιρείες στην Ελλάδα ενδεχομένως να σας ήθελαν για σεβαστό μισθό. Δεν θα καθόσασταν full-time για τρεις κι εξήντα, αν τόσα έδινε το esoterica. Που βρίσκονται αυτά τα χρήματα λοιπόν?


Τα κορίτσια κάντε click εδώ:

http://homepages.pathfinder.gr/maimoudos/

Edited by - Lemurios on 06/01/2006 19:55:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 21:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μερικές ερωτήσεις για την αμαλία και όχι μόνο:

1. Ποιος χρηματοδοτεί το esoterica?

2. Γιατί το hosting γίνεται στην Αγγλία?

3. Τι νομικό πρόσωπο είστε? Που βρίσκεται η έδρα?

4. Με τόσα πολλά θέματα, η αμαλία και άλλοι πρέπει να ασχολείστε full-time με αυτή τη δουλειά. Aπό που προέρχονται τα χρήματα για να πληρώνεστε σαν full-time υπάλληλοι?

5. Δείχνετε πανεπιστημιακή εκπαίδευση, και από τις τεχνικές γνώσεις μερικών, αρκετές εταιρείες στην Ελλάδα ενδεχομένως να σας ήθελαν για σεβαστό μισθό. Δεν θα καθόσασταν full-time για τρεις κι εξήντα, αν τόσα έδινε το esoterica. Που βρίσκονται αυτά τα χρήματα λοιπόν?


Αν δεν πληρώνεις τίποτα, αν δεν σε βάζει κανένας με το ζόρι και αν δεν ζημιώνεσαι με κάποιον τρόπο, για ποιόν λόγο θέλεις να τα ξέρεις όλα αυτά Lemurie;
Ψάχνεις για δόλο, ή ψάχνεις με δόλο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 23:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν πληρώνεις τίποτα, αν δεν σε βάζει κανένας με το ζόρι και αν δεν ζημιώνεσαι με κάποιον τρόπο, για ποιόν λόγο θέλεις να τα ξέρεις όλα αυτά Lemurie;
Ψάχνεις για δόλο, ή ψάχνεις με δόλο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 13:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


2. Γιατί το hosting γίνεται στην Αγγλία?


Edited by - Lemurios on 06/01/2006 19:55:23



θα ηθελα να ακουσω και εγω την θεση του εκπροσωπου για το θεμα....


-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 16:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με αφορμή τον πίθηκο του ΛΕΜΟΎΡΙΟΥ, και τα ¨"αγαθά" ερωτήματα του.

ΓΕΝΝΙΟΜΑΣΤΕ Η ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΛΤΡΟΥΙΣΤΕΣ;

H πρώτη πράξη αλτρουισμού. Σύμφωνα με τον Eccles, το πρώτο απτό δείγμα αλτρουιστικής πράξης έρχεται πριν από 60.000 χρόνια: βρέθηκε ο σκελετός ενός ανθρώπου Νεάντερταλ με εκ γενετής προβλήματα τέτοιου είδους, που δεν θα μπορούσε να επιβιώσει ως την ηλικία των 40 ετών αν δεν τον είχαν φροντίσει οι δικοί του άνθρωποι, π.χ. δίνοντάς του μασημένη τροφή. Αυτό έρχεται σε αντίθεση με το δαρβινικό δόγμα της επιβίωσης του ισχυροτέρου.

H βιολογική βάση του αλτρουισμού. H πρώτη ένδειξη ότι ο αλτρουισμός έχει βιολογική βάση βρέθηκε το 1984, σε πειράματα με πιθήκους που έμαθαν να τραβάνε δύο αλυσίδες: στη μία περίπτωση τραβώντας την αλυσίδα εξασφάλιζαν φαγητό, ενώ στη δεύτερη περίπτωση εξασφάλιζαν περισσότερο φαγητό αλλά ταυτόχρονα έβλεπαν ότι δινόταν ηλεκτροσόκ σε κάποιον άλλο πίθηκο. Πολύ σύντομα η πλειονότητα των πιθήκων του πειράματος προτιμούσε να τραβάει την αλυσίδα που δεν συνεπαγόταν ηλεκτροσόκ για τους άλλους, παρά το ότι σήμαινε λιγότερο φαγητό. Το συμπέρασμα; Τα άτομα στενοχωριούνται με τον πόνο του άλλου και προβαίνουν σε πράξεις για να τον σταματήσουν, ακόμη και αν οι ίδιοι χάνουν κάτι.


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΤΡΟΥΙΣΤΕΣ...

Όλόκληρο το κείμενο
http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=14378&m=H06&aa=1

«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 17:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με αφορμή τον πίθηκο του ΛΕΜΟΎΡΙΟΥ, και τα ¨"αγαθά" ερωτήματα του.


επι του θεματος εχετε να προσθεσετε κατι κυριε διαχειριστα?


quote:
2. Γιατί το hosting γίνεται στην Αγγλία?


θα ηθελα να ακουσω και εγω την θεση του εκπροσωπου για το θεμα....


-----


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 18:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lemurios
quote:
Μερικές ερωτήσεις για την αμαλία και όχι μόνο:

1. Ποιος χρηματοδοτεί το esoterica?

2. Γιατί το hosting γίνεται στην Αγγλία?

3. Τι νομικό πρόσωπο είστε? Που βρίσκεται η έδρα?

4. Με τόσα πολλά θέματα, η αμαλία και άλλοι πρέπει να ασχολείστε full-time με αυτή τη δουλειά. Aπό που προέρχονται τα χρήματα για να πληρώνεστε σαν full-time υπάλληλοι?

5. Δείχνετε πανεπιστημιακή εκπαίδευση, και από τις τεχνικές γνώσεις μερικών, αρκετές εταιρείες στην Ελλάδα ενδεχομένως να σας ήθελαν για σεβαστό μισθό. Δεν θα καθόσασταν full-time για τρεις κι εξήντα, αν τόσα έδινε το esoterica. Που βρίσκονται αυτά τα χρήματα λοιπόν?



Μερικές ερωτήσεις να σου κάνω κι εγώ, μπορώ;

Αν πρωτομπείς σε έναν χώρο και αφού δεν έχεις καν κάνει μια πρώτη - μικρή - γνωριμία με τους οικοδεσπότες, θα αρχίσεις να ρωτάς:

-Χμ, αυτά τα έπιπλα, ποιός τα αγόρασε; Ποιός τα χρηματοδοτεί; Που βρίσκετε τα χρήματα να πληρώσετε το ενοίκιο;
-Και τα φωτιστικά; Από που τα πήρατε; Από την Αγγλία; Γιατί από την Αγγλία κι όχι από τη Σουηδία;
-Με τιμολόγιο ή με απόδειξη τα αγοράσατε; Που βρίσκεται η έδρα σας;
-Που βρίσκετε τα χρήματα για να πληρώσετε τους άλλους οικοδεσπότες; Γιατί δεν πάνε (οι άλλοι οικοδεσπότες) να δουλέψουν κάπου που θα τους πληρώνουν αδρά;
-Που βρίσκετε τα χρήματα λοιπόν;

Γιατί ρωτάς; Τι σε ωθεί να ρωτήσεις;
Κι αν ακόμα είχες λόγο να ρωτάς, εφόσον μπαίνεις σε ένα θέμα, που μόλις στην προηγούμενη σελίδα του υπάρχουν απαντήσεις στα ερωτήματα που θέτεις, με τι σοβαρότητα θέλεις να αντιμετωπίσουμε τα ερωτήματά σου;
Διάβασέ το πρώτα!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 19:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kατά πρώτον τυχερούλη δεν είμαι - όπως και οι άλλοι συντονιστές -, τίποτε παραπάνω από απλά μέλη όπως και εσύ. Με την μόνη διαφορά ότι εθελοντικά δέχθηκα να συμμετάσχω, εδώ και πολύ καιρό σε αυτή την προσπάθεια.

Κατά δεύτερον ακόμη και εάν γνωρίζω αυτά που επιθυμείς να μάθεις, δεν βρίσκω τον λόγο γιατί πρέπει να απολογηθώ σε εσένα ή σε οποιονδήποτε άλλο...

«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 20:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ESOTERICA.gr ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ....

ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ....

ΑΣΦΑΛΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ "ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ" Η ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ.....

ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ , ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΑΝΕΥ ΑΝΤΙΜΙΣΘΙΑΣ ....(ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ
Lemurios).....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy