ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 04:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker:
quote:
Καλώς Αμαλία, δίκιο έχεις.
Να υποθέσω πως θεωρείς και την παρακάτω φράση προκλητική?

WWalker θεωρώ προκλητικό το να συνεχιστεί εδώ, η οποιαδήποτε σύγκρουση υπήρχε ή υπάρχει στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
Ας λήξει τώρα.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 14:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker
Δεν συμφωνώ με αυτού του είδους τις εκφράσεις, παρ' ότι στο παρελθόν τις έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ.
Εμαθα ότι δεν οδηγούν πουθενά, παρά μόνον σε μια ανούσια αντιπαράθεση.
Και παρ' αυτά, κάποιες φορές, έχω εκνευριστεί τόσο πολύ, που μπήκα στον πειρασμό να χρησιμοποιησω τέτοιο λεξιλόγιο.
Το απέφυγα, αλλά κάποια άλλα μέλη δεν μπόρεσαν.
Και εν μέρει δεν τους δίνω άδικο, διότι πολλές (τις περισσότερες) φορές κάποιοι από εσάς είσαστε ΠΟΛΥ προκλητικοί.
Και η πρόκληση απευθύνεται στην νοημοσύνη μας.
Εξηγούμαι:
Πολλές φορές, όλοι εσείς που υπερασπίζεστε τον χριστιανισμό, λες και είστε υπεύθυνοι για τα έργα του και τα δόγματά του, στην προσπάθειά σας ν' απολογηθείτε για λογαριασμό του, προβαίνετε σε εξηγήσεις ή δόγματα που είναι παντελώς παράλογα κι ανεδαφικά.
Διάλογος υφίσταται όταν υπάρχουν ερωτήσεις - απαντήσεις, αλλοιώς είναι κηρύγματα.
Με κηρύγματα δεν γίνεται διάλογος, αλλά ένα ατέρμονο γαβ-γαβ νιάου-νιάου, με αποτέλεσμα ν' αποχωρούν οι αντίπαλες πλευρές (όπως τα συμπαθή μας τετράποδα), πιστεύοντας ότι ο ένας κατατρόπωσε τον άλλον, χωρίς να έχει εξαχθή κάποιο κοινά αποδεκτό συμπέρασμα.
Οταν, για παράδειγμα, ρωτάω τι ώρα είναι κι εσύ μου απαντάς αχλάδι, προκαλείς.
Οταν ΒΛΕΠΩ ότι κάποιος περπατάει στον δρόμο κι εσυ προσπαθείς να με πείσεις ότι περπατάει στον τοίχο, επίσης προκαλείς.
Και οι αντιδράσεις ποικίλουν ανάλογα με την υπομονή, την διάθεση της ώρας, και τον χαρακτήρα του κάθε μέλους.
Και τούτο συμβαίνει, διότι δεν έχετε αντιληφθεί ότι μπροστά στην λογική εξέταση, δεν μπορεί ν' αντέξει ΚΑΜΙΑ, επαναλαμβάνω, ΚΑΜΙΑ θρησκεία.
Και ΜΟΝΟΝ ο φανατισμός και η υστεροβουλία επιμένουν στην (ανύπαρκτη) "λογική" των θρησκειών, με τα γνωστά λίγο-πολύ καταστροφικά αποτελέσματα.

Η λογική είναι δίκοπο μαχαίρι, αλλά σε προσέχει αν την σεβαστείς.
Είναι σαν τις put-a nes.
Δείξ' της σεβασμό, δώσ' της σημασία και σου κάνει ότι θέλεις!
Και ποτέ δεν σ' εγκαταλείπει...


Edited by - Αίολος on 12/01/2006 14:27:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 16:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και τούτο συμβαίνει, διότι δεν έχετε αντιληφθεί ότι μπροστά στην λογική εξέταση, δεν μπορεί ν' αντέξει ΚΑΜΙΑ, επαναλαμβάνω, ΚΑΜΙΑ θρησκεία.
Αυτό πάντως είναι πρόκληση φίλε Αίολε
Είναι σαν να μας λές ηλίθιους ή μη λογικούς ανθρώπους.

Αναρωτήσου μόνο πόσο "λογική" είναι μια από τις παραδοχές της θεωρίας της σχετικότητας: ότι το φώς κινείται με ταχύτητα c προς τον οποιονδήποτε παρατηρητή άσχετα με την ταχύτητά του. Και τότε θα καταλάβεις ότι η λογική είναι καλή αλλά μόνο για τους μέτριους, οι πραγματικά έξυπνοι δρούν και σκέπτονται πέρα από αυτήν...
(άλλωστε ο παραλογισμός και η ιδιοφυία έχουν ελάχιστα στεγανά μεταξύ τους..)

Η λογική έλεγε ότι δεν μπορεί το φώς να το κάνει αυτό,άρα το πείραμα έπρεπε να είναι λάθος, αμ δε!! Απλά έπρεπε να ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ ότι το φώς έχει αυτήν την "παράλογη" (αντιτίθεται σε όλους τους νόμους της συμβατικής μηχανικής) ιδιότητα...
Η λογική με την στενομυαλία διαφέρουν πολύ λίγο: είναι η διαφορά του να στέκεσαι έξω από το σπίτι σου και του να είσαι μέσα στο σπίτι σου. Μερικές φορές είναι λίγα εκατοστά και μια ΠΟΡΤΑ , αλλά η διαφορά είναι τεράστια πάραυτα.


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 21:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
WWalker
Δεν συμφωνώ με αυτού του είδους τις εκφράσεις, παρ' ότι στο παρελθόν τις έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ.
Εμαθα ότι δεν οδηγούν πουθενά, παρά μόνον σε μια ανούσια αντιπαράθεση.
Και παρ' αυτά, κάποιες φορές, έχω εκνευριστεί τόσο πολύ, που μπήκα στον πειρασμό να χρησιμοποιησω τέτοιο λεξιλόγιο.
Το απέφυγα, αλλά κάποια άλλα μέλη δεν μπόρεσαν.
Και εν μέρει δεν τους δίνω άδικο, διότι πολλές (τις περισσότερες) φορές κάποιοι από εσάς είσαστε ΠΟΛΥ προκλητικοί.
Και η πρόκληση απευθύνεται στην νοημοσύνη μας.

Δεν ξέρω αν νιώθεις την νοημοσύνη σου προσβεβλημένη ή όχι, πάντως εγώ δεν φταίω σε τίποτα να κάθομαι να τα ακούω επειδή κρίνεις μονόπλευρα πως οι Χριστιανοί είναι προκλητικοί και εσείς τάχα είστε αγγελούδια. Όσο προκλητικοί είμαστε εμείς, τόσο είστε και εσείς, και τσάμπα μην κουράζεσαι αν δεν μπορείς να αποδείξεις πως <<διαφέρουμε>>, γι' αυτό και εμείς προκαλούμε ενώ εσείς τίποτα.

Α ναι, μιλώντας για πρόκληση στην νοημοσύνη. Όπως είδες στα παραπάνω παραδείγματα, κάποιος καλός φίλος (νοήμων;;;;) φρόντισε ώστε να με αποκαλέσει ζώο (και κάτι άλλα πχ κουτοί κλπ) επειδή τόλμισα να του παραθέσω στοιχεία για την φιλανθρωπική δράση εκκλησιαστικών οργανώσεων.
Ελπίζω να μην τρέφεις ελπίδες ακόμη πως θα μπορέσεις να βγάλεις εμάς "προκλητικούς" και εσάς να πέφτετε στην "παγίδα", γιατί ήδη σου έχω τρανταχτό παράδειγμα που δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

quote:
Πολλές φορές, όλοι εσείς που υπερασπίζεστε τον χριστιανισμό, λες και είστε υπεύθυνοι για τα έργα του και τα δόγματά του, στην προσπάθειά σας ν' απολογηθείτε για λογαριασμό του, προβαίνετε σε εξηγήσεις ή δόγματα που είναι παντελώς παράλογα κι ανεδαφικά.

quote:
Οταν, για παράδειγμα, ρωτάω τι ώρα είναι κι εσύ μου απαντάς αχλάδι, προκαλείς.

Γνωρίζεις πόσες φορές έχω κάνει ερώτηση να σε στήνει στον τοίχο σε συγκεκριμένο άτομο (Schwabe), και εκείνος έκανε τον κουφό; Πάμπολλες. Γι' αυτό μην τα φορτώνεις μόνο σε μια παράταξη, όλοι φταίνε.

quote:
Οταν ΒΛΕΠΩ ότι κάποιος περπατάει στον δρόμο κι εσυ προσπαθείς να με πείσεις ότι περπατάει στον τοίχο, επίσης προκαλείς.

Θέλεις να σου φέρω αναφορά με τον Schwabe να προσπαθεί να με πείσει πως οι Καθολικοί είναι άθεοι, ο Μέντελ δεν είναι ο πατέρας της γενετικής και ότι ο Newton ουδέποτε υπήρξε θρησκόληπτος για να δεις τι πάει να πει πρόκληση; Κάτι αντίστοιχο έχει και ο Περονόσπορος να σου πει (για πες του το περιστατικό). Εκεί να δεις πρόκληση.

quote:
Και οι αντιδράσεις ποικίλουν ανάλογα με την υπομονή, την διάθεση της ώρας, και τον χαρακτήρα του κάθε μέλους.

Υπομονή, διάθεση ώρας και χαρακτήρα έχουμε όλοι, άσχετα αν είμαστε Χριστιανοί ή όχι. Δεν δικαιώνει κανέναν στην παρεκτροπή.

quote:
Και τούτο συμβαίνει, διότι δεν έχετε αντιληφθεί ότι μπροστά στην λογική εξέταση, δεν μπορεί ν' αντέξει ΚΑΜΙΑ, επαναλαμβάνω, ΚΑΜΙΑ θρησκεία.
Και ΜΟΝΟΝ ο φανατισμός και η υστεροβουλία επιμένουν στην (ανύπαρκτη) "λογική" των θρησκειών, με τα γνωστά λίγο-πολύ καταστροφικά αποτελέσματα.

Παραπάνω μιλάς για κήρυγμα και το αφορίζεις.
Λες λοιπόν εδώ, πως δεν μπορεί να αντέξει ΚΑΜΙΑ (με κεφαλαίο τονισμό) και το επαναλαμβάνεις κιόλας θρησκεία.
Μετά μιλάς για φανατισμό και υστεροβουλία.
Με συγχωρείς, αλλά μόλις έκανες μια παράθεση προσωπικών απόψεων χωρίς την παραμικρή δικαιολόγογηση: κοινώς, μόλις έκανες κήρυγμα.

Λογική στην θρησκεία έχουν βρει τρανταχτά ονόματα λογικών ανθρώπων, κάνε μια βόλτα από εδώ και δες μόνο λίγα:
http://www.christiananswers.net/q-eden/edn-scientists.html

Επίσης θα βρεις ένα κάρο σημαντικούς ανθρώπους με πρώτο τον κ. Αλβέρτο στο ερώτημα "ποιον σκοπό έχει ο κόσμος;" να απαντούν πως μια τέτοια ερώτηση υπονοεί την θρησκεία.

Σαν χθες θυμάμαι να προσπαθώ να πείσω τον Schwabe πως η αναπήδηση του κόσμου από το τίποτα όπως προτείνει η θεωρία του πληθωριστικού μοντέλου δεν είναι καθόλου μα καθόλου παράλογη.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 03:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το παρόν μήνυμά μου και μετά, οποιαδήποτε απάντηση εμφανιστεί στο θέμα αυτό και αφορά μεταφορά των θρησκευτικών διαφωνιών από την ενότητα ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, θα έχει ως αποτέλεσμα τη χρονική απενεργοποίηση του γράφοντος.
Αρκεί πια!
Διαβάστε το τόπικ και συμμετέχετε στο θέμα που τίθεται εδώ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 07:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από το παρόν μήνυμά μου και μετά, οποιαδήποτε απάντηση εμφανιστεί στο θέμα αυτό και αφορά μεταφορά των θρησκευτικών διαφωνιών από την ενότητα ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, θα έχει ως αποτέλεσμα τη χρονική απενεργοποίηση του γράφοντος.
Αρκεί πια!
Διαβάστε το τόπικ και συμμετέχετε στο θέμα που τίθεται εδώ!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 22:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μια φορά ακόμα, είδαμε την δαιμονοποίηση μελών ΣΕ ΑΣΧΕΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, αν και δήθεν τελικά «….μας ενδιαφέρει ο καλύτερος διάλογος».

Τόση υποκρισία……


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 23:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μια φορά ακόμα, είδαμε την δαιμονοποίηση μελών ΣΕ ΑΣΧΕΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, αν και δήθεν τελικά «….μας ενδιαφέρει ο καλύτερος διάλογος».

Τόση υποκρισία……


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Edited by - WWalker on 13/01/2006 23:09:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 23:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1. Φαινόμενο Schwabe


Το φαινόμενο Schwabe έχει εμφανιστεί στο Εσωτερικα από το 2002 που το παρακολουθώ συνεχώς (όσο και αν κάποιοι νομίζουν ότι μιλάνε σε νέο μέλος) και υπάρχουν πολλοί που μπήκαν όχι για να συζητήσουν αλλά για να διαβάλλουν τις κατεστημένες όπως λένε απόψεις. Υπάρχουν παλιά θέματα και συζητήσεις όπου κάποιος πολύ εύκολα μπορεί να το δει. Κάποιοι από αυτούς δεν έκρυβαν ούτε την οργάνωση στην οποία άνηκαν.

Το φαινόμενο Schwabe βέβαια είναι πιο πολύπλοκο γιατί δεν μιλάμε για οργάνωση αλλά για μια μικρή ομάδα με αρχηγό τον γνωστό Δον Κιχώτη.

Δεν σε έχει παραξενέψει ότι απαντάει ΠΑΝΤΑ με quote ?
Έτσι μπορείς να επιλέγεις σε τι θα απαντήσεις, και να οδηγήσεις το «διάλογο» εκεί όπου θέλεις.......

Δεν σε έχει παραξενέψει ότι δεν αναπτύσσει απόψεις πάρα μόνο στα δικά του εισαγωγικά μηνύματα ?
Τον ενδιαφέρει να «ξεμπροστιάζει» τις απόψεις των άλλων και όχι να αναπτύσσει τις δικές του (που δεν έχει).......

Δεν σε έχει παραξενέψει ότι δεν συμμετέχει ΣΥΝΗΘΩΣ σε θέματα άλλων ή σε θέματα άλλων ενοτήτων εκτός ΜΥΘΟΥ ?
Θέλει να έχει τον έλεγχο της κατάστασης. Άλλωστε τα «επιχειρήματα» του είναι πολύ συγκεκριμένα, δεν έχουν μεγάλη γκάμα....


Δεν σε έχει παραξενέψει ότι τα θέματα που ανοίγει γίνονται σε τακτά χρονικά διαστήματα και κινούνται θεματολογικά εκεί που ο «αντίπαλος» «πονάει» ?

Το φαινόμενο Schwabe είναι οργανωμένο φίλε. Ποτέ δεν παρεκτρέπεται γιατί δεν δίνει πατήματα στους αντιπάλους. Είναι φαινόμενο που κινείται εντός του ΝΟΜΟΥ. Ξέρει καλά το νόμο – κανονισμούς και ξέρει να κινείται στα πλαίσια τους.
Το φαινόμενο Schwabe δεν παίζεται φίλε είναι άπαικτο.....
Όταν ένας άνθρωπος λέει: «Είπαμε, κακία είναι η έλλειψη της λογικής……» δηλαδή μπερδεύει τη κακία με τη βλακεία όντως δεν νικιέται....

Έκανες το λάθος και απάντησες με επιχειρήματα. Υπάρχει μόνο ένας τρόπος να «επιβιώσεις». ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΕΙΣ ή να επιχειρηματολογείς με τον ίδιο τρόπο. Όπως παραπάνω......

2. Στάση διαχείρισης εσωτέρικα

Είσαι άδικος να κατηγορείς την διαχείριση του φόρουμ για το φαινόμενο Schwabe. Όπως σου είπα ξέρει να αυτοπροστατέυεται και δυστυχώς ότι δίκιο έχει βρει μέχρι τώρα το εισέπραξε από τη βλακώδη συμπεριφορά κάποιων μελών που πιάνουν συζήτηση μαζί του και «ως συνήθως» καταφέρνει να τους βγάζει έξω από τα «ρούχα» τους. Μη πέφτετε στο τρυπάκι....

Άλλωστε το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ έχει αποφασίσει να ανεχθεί τέτοιες συμπεριφορές αλλά και χειρότερες.

Δεν θέλει να κλείσει τη ψαλίδα αυτού που θεωρείται «διάλογος σε θέματα εσωτερισμού» αλλά συντηρεί (ενεργητικά ή παθητικά) και τα φαινόμενα «Μύθος και Schwabe» αλλά και τα ξεκατινιάσματα τύπου αχλαδότυρου.

Εδώ τα έφτιαξαν μεταξύ τους, μπέρδεψαν τις γκόμενες και τους γκόμενους, και ξεκατίνιαζονται ολόκληρους μήνες στο αχλαδότυρο (τι ωραίος τίτλος για φόρουμ εσωτερισμού) και εσύ μιλάς για τον Schwabe.

Και όχι μόνο αυτό αλλά το επίσημο φόρουμ τους κάλεσε σε τετ α τετ απολογία.

Άκουσον – άκουσον. Και όποιος δεν έρθει θα διαγραφεί...........
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. Όταν θα συνειδητοποιήσετε τη κατάσταση του φόρουμ θα έχει γίνει τσατάδικο ή οικόπεδο του Schwabe


Και έχεις μετά και τους υπεύθυνους να αστεΐζονται ή όταν τους λες ότι ζουν σε νιρβάνα, να θυμώνουν και να μιλούν για «τεχνικά» θέματα. Τα τεχνικά θέματα είναι που λείπουν ή τα θέματα πολιτικής ?

Φιλόσοφε έχουν αποφασίσει ότι το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ είναι ο χώρος όπου ο κάθε ένας θα μπορεί να εκφράζει το πόνο του, την εμπάθεια του, την άποψη του, την οργάνωση του, την καψούρα του, τα ψυχολογικά του, αρκεί να τα εκθέτει με ευγένεια. Σαν το Schwabe δηλαδή. Τέλος......

Άλλωστε μην ξεχνάς ότι ο Schwabe είναι κάτι σαν το πιστολίδι στα δελτία ειδήσεων. Έχει πολύ «αίμα» και φέρνει ακροαματικότητα........
Για κοίτα λιγάκι το «mystika.gr» Όποτε και να μπαίνεις είσαι σχεδόν ο μοναδικός επισκέπτης. Εκεί δεν έχουν Schwabe και αχλαδότυρα.

Αν σου αρέσει συμμετέχεις. Εάν όχι χαιρετάς......
Ειλικρινά πάντως είναι κρίμα να αποχωρήσεις για τον συγκεκριμένο άνθρωπο......


Μια χαρά τα λες ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 23:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μια φορά ακόμα, είδαμε την δαιμονοποίηση μελών ΣΕ ΑΣΧΕΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, αν και δήθεν τελικά «….μας ενδιαφέρει ο καλύτερος διάλογος».

Τόση υποκρισία……


Άντε βρε, άλλη φορά να την γράφεις πιο εμφανώς ακόμη την Αμαλία!

quote:
Από το παρόν μήνυμά μου και μετά, οποιαδήποτε απάντηση εμφανιστεί στο θέμα αυτό και αφορά μεταφορά των θρησκευτικών διαφωνιών από την ενότητα ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, θα έχει ως αποτέλεσμα τη χρονική απενεργοποίηση του γράφοντος.
Αρκεί πια!
Διαβάστε το τόπικ και συμμετέχετε στο θέμα που τίθεται εδώ!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 00:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Schwabe
1 μήνυμα - 1 ημέρα

WWalker
3 μηνύματα - 3 ημέρες

(αναφέρομαι σε χρονικές απενεργοποιήσεις των παραπάνω λογαριασμών, όπως δήλωσα σε προηγούμενο μήνυμά μου).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 02:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από το παρόν μήνυμά μου και μετά, οποιαδήποτε απάντηση εμφανιστεί στο θέμα αυτό και αφορά μεταφορά των θρησκευτικών διαφωνιών από την ενότητα ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, θα έχει ως αποτέλεσμα τη χρονική απενεργοποίηση του γράφοντος.
Αρκεί πια!
Διαβάστε το τόπικ και συμμετέχετε στο θέμα που τίθεται εδώ!



γλυκεια μου Κυρα μας Των Κλειδιωνε, εγω δεν θα μιλησω για τον μυθο και θρησκεια, θα μιλησω για την πραγματικοτητα οπως ακριβως την εισπρατουμε απο τον καθε φανατικο, καθε θρησκειας, ωμη, σουσι απο τετροδοντα με τα σκωτια του μεσα!


παρουσιαστηκε μια μαϊμου η οποια δεν εκρυψε το γεγονος οτι ηταν κλωνος, οπως δεν εκρυψε και τα απωθημενα της: την παρεμβαση μου στο παραλληρημα καποιου τοπικ (που η ιδια η μαϊμου παραδεχτηκε οτι "εγραψαν μερικες μαλακιες, και τι εγινε?") και το οτι κλειδωσες (που να αγιασουν τα κλειδια σου) τα τοπικ που την ενδιεφεραν.

μπηκε στο τοπικ μου οπως μπηκε και σε αυτο, λαθραια, αντερκουβερτ που λενε στην Καλαματα.

και ερωτω στα ισα: γιατι δεν μπηκε με το νικ του?

εγω μπηκα με το νικ μου στο ακατανομαστο τοπικ, και του ταριξα στο δικο μου γνωριζοντας και αποδεχομενος τις συνεπειες.


μηπως τελικα του λειπουν τα μπαλακια που με τοσο ζηλο εγλυφε στο τοπικ μου?

μηπως Kυρα μας Των Κλειδιωνε διεγραψες την μαϊμου αλλα μας εμεινε ο κωλος της???


γιατι εχω την εντονη υποψια οτι εγραψε ταυτοχρονα και ως μαϊμου και ως κωλος...


ριξε μου την τιμωρια που μου πρεπει Κυρα μας Των Κλειδιωνε για την αθυροστομια μου, αλλα πρεπει να δωσω μια υποσχεση στον κωλο της μαϊμους με 65 σταθερους καρδιακους παλμους: σε ενοχλησε λεει ο Schwabe?


απο τωρα θα εχεις και μενα να σας τα χωνω, και συγκεκριμενα στα τοπικ που γραφεις ΕΣΥ.

εσυ δεν εισαι καλος χριστιανος και εγω ειμαι ο johnniebebadtothebone

εχεις την ειλικρινη μου συγνωμη που ημουν τοσο ευγενικος!

.


α, ξεχασα, ενα δωρακι απο Καρδιας!



.


ΤΕΧΝΗ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 03:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαννη μου
Μην το κανεις αυτο!!!
Απο ποιον θα μαθαινουμε;
Να υποψιαζομαμαστε τους παντες οταν βλεπουμε νεο λογαριασμο;;!!
Κουραστηκε το κεφαλι μου....

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 10:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιαννη μου
Μην το κανεις αυτο!!!
Απο ποιον θα μαθαινουμε;
Να υποψιαζομαμαστε τους παντες οταν βλεπουμε νεο λογαριασμο;;!!
Κουραστηκε το κεφαλι μου....

www.myhoroscope.gr



τι σι κανω μανα μου?

την αληθεια ειπα.

και ναι, αρκετοι νεοι λογαριασμοι ειναι κλωνοι αλλων, δεν τοξερες?


.


να σε αποζημιωσω με τα λογια του Τζο Μπεστ, οταν ρωτηθηκε γέρος και αφραγκος τι εκανε τα τοσα χρηματα που κερδισε απο τα πρωταθληματα: "τα μισα ταφαγα στις γυναικες και στα ποτα - τα υπολοιπα τα σκορπισα ασκοπα"

.


καλημερα εβριμπαντυ!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker2leave
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 16:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker2leave  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ αμαΛίτσα μας καΛιή γιατί με το ‘καμες αυτό;

quote:
Schwabe
1 μήνυμα - 1 ημέρα
WWalker
3 μηνύματα - 3 ημέρες

Κάτσε να σε ψοχολογήσω, να δω τι σκεφτόστανε όταν μι ξαπόστελνες.
Σβάμπε: 1 μήΝιυμα -> 1 μέρα.
Walker ο περπατούλης: 3 μηΝιύματα -> 3 μέρες.
Δεν λέω, καλό το συλλογιστικό, αλλά «κάπως» (!?!?!?!?!?). Τόσα μηνύματα, τόσες μέρες. Για δεν έβαλες συντελεστή; Πχ αριθμός posts * συντελεστή μεροληψίας; Καλά θα βγαινε: ο Schwabe πάλι εδώ θα σου ‘μενε να σου φυλάει το μαντρί. Και για να ‘χομε το καλό το ερώτημα, για δεν είπες:
Schwabe: 3485 μηΝύματα -> 3485 ημέρες
Και
WWalker: 1462 μηΝύματα -> 1462 ημέρες
?
Ε? ΦφΦφΦφανταστική αμαΛία;
Θα σου βγαινε παραπάνω στον αγαπημένο σου, τον λατρευτό και πολυχρονεμένο μας τον Schwabe λες? Ε, καλά τώρα, κανένας δεν είναι τέλειος… κάτσε να βρούμε άλλη μέθοδο.
Και για να ξαναματάχουμε το καλό το ερώτημα, για δεν μέτρησες γράμματα;

quote:
Για μια φορά ακόμα, είδαμε την δαιμονοποίηση μελών ΣΕ ΑΣΧΕΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, αν και δήθεν τελικά «….μας ενδιαφέρει ο καλύτερος διάλογος».
Τόση υποκρισία……

Μετράω κάπου 1,2,3,4…160 χαρακτήρες (όλα μέσα, και τελείες και εισαγωγικά και κενά, άμα λάχει τα βγάζουμε).
Για να με μετρήσω και μένανε:

quote:
Μια χαρά τα λες ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ.

Άντε βρε, άλλη φορά να την γράφεις πιο εμφανώς ακόμη την Αμαλία!


Μμμμμμμμμ 95 χαρακτήρες, 3 φατσούλες και μια εικόνα.
Τι λες? 1 εικόνα = χίλιες λέξεις; Ε, άμα είναι έτσι, τότε μάλλον την έκατσα.

Τι τραβάω και γω ο κακόμοιρος, που είπα να το σπάσω σε 3 μηνύματα, αντί να τα συμπτύξω σε ένα. Να μη σε βάζω σε κόπο κιόλας να μετράς μηνύματα (τι πιο εύκολο ε;) να λες το απλό:
«Schwabe: 1 ημέρα γιατί δεν μπορώ αλλιώς. Αν δεν σε κάνω suspend προδώθηκα.»
«WWalker, μια χαρά στα κρατάω εδώ και τόσο καιρό που μου έπρηζες τα συκώτια με το χάλι στο ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ, άντε παρ’τον **** σου από εδώ μέσα και μη με πρήζεις άλλο.»

Μωρ’ δε με τόλεγες Αμαλιώμ’ να μη σι ειδοπιώ καθόλου και σι σπάω τα νεύρα;

Λες να με κάνεις μπαν τώρα; Έλα μωρέ, τι τώρα τι μετά. Ούτως ή άλλως, όποιον και να βάλεις στο μάτι δεν την γλυτώνει. Ο νικολάκης ο theater τι κάνει είπαμε; Α ναι, θυμάμαι, στην είπε που έκανες τα στραβά μάτια μπροστά στο «φαινόμενο Schwabe». Εκειός ο νίντζα; Καλά παιδιά κι οι δυο τους, δεν λέω, αλλά… κοίτα να δεις ένα πράγμα…. Χριστιανοί! (συμβαίνει και στα καλύτερα τα σπίτια, μην το βλέπεις έτσι.)

Βρε μπας και το ρίξω και γω στις καμπάλες και στους Εβραίους να γλιτώσω το μπαν?
Λες ε? ΟΚ… μια προσπάθεια θα κάμω τώρα που προλαβαίνω, γιατί μόλις το δεις το post μου, δεν με βλέπω να κάθομαι για πολύ ακόμη (άντι να μη σας πιάνω χώρο και posts):

Κάτσε να μιμηθώ το καινούριο μας το σήμα «χορηγών» (βρε ποιοι τα σκάνε εδώ μέσα!!!)
http://www.third-reich-books.com/flag200c.gif " border=0>
http://www.third-reich-books.com/F-14.jpg " border=0>


Και ‘τούνος θεοσοφούλης να ‘τανε;



Άστα Αμαλία, δεν κάθομαι άλλο! Λέω να φύγω από εδώ μέσα, το κλίμα είναι βαρύ και δεν με σηκώνει! Λέω να ξαναρθω με κανά γερμανικό ψευδώνυμο (πως είναι ο Νικολάκης μας ο Schwabe?, ε εγώ θα είμαι ο Κωστάκης ο Πομερανός! Μαζί θα κάνουμε φοβερή δουλειά σπάζοντας τα νεύρα του κοσμάκη αραδιάζοντας ασυναρτησίες πρώτης κλάσεως! Τι λες; ΦφΦφΦφαντασική Αμαλία; Θα μας κάνεις πλάτες;;;;;;;)


Άντε να μην σε κουράζω άλλο Αμαλία μας, είπα να κάνω και γω την πλακίτσα μου μιας και δεν με σηκώνει άλλο το κλίμα. Το είχες δείξει από παλαιότερα ότι αφορμή έψαχνες αλλά σε στρίμωξα εκείνη τη φορά και δεν μπόρεσες να πιαστείς για να με διώξεις (όποιος θυμάται, θέμα: Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ, ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ). Τώρα λέω να μην σε παιδεύω άλλο, σου δίνω εγώ το πάτημα να με διώξεις (να βγάλεις και το άχτι σου δηλαδή, γιατί αρκετά σε κούρασα).
Όχι δεν θα πω ότι φεύγω από μόνος μου γιατί είναι κοινότυπο και λέω να μην σου σπάσω τα νεύρα, καθώς επίσης λέω να σε αφήσω να πάρεις την εκδικησάρα σου.
Άμε στο καλό να πάω, και (δεν) θα σας γράφω, γιατί ούτως ή άλλως ο λόγος για τον οποίο βρισκόμουνα εδώ σε πρώτη φάση ήταν οι ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ στο «ΠΑΡΑΞΕΝΟ», των οποίων η συζήτηση και δεν συνεχίζεται μετά το «κλείδωμα».
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 17:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εκειός ο νίντζα; Καλά παιδιά κι οι δυο τους, δεν λέω, αλλά… κοίτα να δεις ένα πράγμα…. Χριστιανοί! (συμβαίνει και στα καλύτερα τα σπίτια, μην το βλέπεις έτσι.)

WWalker2leave
προτείνω να δεις τα πράγματα με ένα πιο ήρεμο τρόπο.
Πιστεύω πως θα σου κάνει καλό.
Η καθαρότητα όταν αποτελεί στόχο του ανθρώπου, ξεκινάει από τον ίδιο (αυτόν που τη ζητάει).
Τελείως φιλικά λοιπόν σου λέω.
Ηρέμησε, μη νευριάζεις και προσπάθησε να λειτουργήσεις με ψύχραιμο τρόπο.
Για παράδειγμα, γράφεις για τον νιντζα. Μπες στη λίστα των μελών και δες εάν είναι απενεργοποιημένος. Δεν είναι. Το ζητούμενο εδώ δεν είναι το εάν είναι απενεργοποιημένος ή όχι, αλλά το γιατί δεν το τσέκαρες πιο πριν. Με καθαρό μυαλό WWalker2leave! Άφησε το νου σου να κυριαρχήσει επάνω στο γραπτό σου λόγο κι όχι την "τσαντίλα" που απενεργοποιήθηκες. Εμένα ειλίκρινά δε με νοιάζει ότι και αν μου σούρεις. Βέβαια εάν το παρακάνεις και μπαίνεις στα θέματα και διακόπτεις την όποια ροή τους, τότε αναγκαστικά θα εφαρμόσω τους κανονισμούς των forums. Προσωπικά, αν και θερμόαιμος δεν μπορώ να σε αντιπαθήσω. Αλλά δεν μπορώ και να μην κάνω αυτό, το οποίο είναι ευθύνη μου εδώ. Στο μέτρο που μπορώ.
Στο χέρι σου είναι WWalker2leave να πάρεις κάτι θετικό από οποιαδήποτε εμπειρία σου. Μένοντας εδώ, ή φεύγοντας. Εγώ, θέλω να πάρεις. Αλλά δε φτάνει να το θέλω μόνο εγώ.
Και έτσι για να κλείσω, πιστεύω πως αυτό το οποίο θα έπρεπε να βάλεις ως στόχο είναι να υποτάξεις τον θυμό σου στο πνεύμα σου.

(Ο λογαριασμός "WWalker2leave" απενεργοποιείται. Τη Δευτέρα το βράδυ θα επανενεργοποιηθεί ο λογαριασμός WWalker)

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker2leave
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 17:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker2leave  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα έχω αγώνα απόψε, που καιρός να υποτάξω τη σάρκα στο πνεύμα.

Για τον νίντζα, άστο καλύτερα γιατί έχω quote του από άλλο forum που τα συζητάγαμε είναι σκέτο βόμβα, αλλά δεν το γράφω γιατί δεν έχω την έγκρισή του.
Για τον Νικοςtheater για δε μας λες Αμαλιώ μου;

Άντε για να κάνω και καθόλου chillout το κλίμα, να παραθέσω καμμια σελιδούλα ανεκδότων από τις αγαπημένες μου.
http://anekdota.dyndns.org/jotd27/0006.html

Άντε ciao και καλό θρύλο/καλή πανάθα να 'χουμε! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 17:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

WWalker2leave γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις τα αυτονόητα?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 18:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα το δηλωσε!!!
Εχει να ασχοληθει με σοβαροτερα θεματα!!!

http://www.pao.gr/

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 18:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν πιστεύεις ότι το όνειρό σου έχει έστω και μια ελάχιστη πιθανότητα να βγεί αληθινό δεν νομίζεις ότι θα, έπρεπε μιας και θεωρείς ότι εκπροσωπείς κομμάτι της Αλήθειας και ότι πολεμάς εναντια στην διαστρεβλωσή της να μην Αποχωρήσεις από τον χώρο αυτό,αλλά να παραμείνεις ώστε με την παρουσία σου και μόνο να δυσκολεψεις το σκοτεινό έργο που μας παρουσιάζεις;Αν αποχωρήσεις δηλώνεις απλά ότι το κινήτρο σου είναι καθαρά εγωιστικό και ότι το αποκαλυπτικό σου όνειρο είναι μια εκτόνωση χόλης που μάζεψες στον χώρο αυτό από προσωπικές σου αντιπαραθέσεις.Αν όμως μείνεις και πολεμήσεις,θεωρώ ότι θα αποδείξεις ότι σαφώς είσαι υπέρμαχος της Αληθειας και ότι δράς σύμφωνα με τις επιταγές Της.

Όπως και να χει να σαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 07:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου WWalker(2leave), ειλικρινά εκπλήσσομαι από αυτήν σου την στάση.
Δε μπορώ να καταλάβω την αιτία που εξάπτεσαι και φυσικά δε μπορώ να καταλάβω την πρόθεση σου να αποχωρήσεις από το esoterica.
Φυσικά το αν αποχωρήσεις ή αν παραμείνεις είναι μια καθαρά δική σου απόφαση, ασχέτως του τι θα σου πούμε οι υπόλοιποι.
Μιλάς όμως για αδικία ή μεροληψία...
Να σου θυμίσω, φίλε μου, οτι σε διαμάχες αναφορικά με χριστιανικά θέματα διεγράφησαν άτομα κι από τις 2 πλευρές?
Γιατί εγώ θυμάμαι πέραν από αρκετές παραινέσεις που έγιναν και στις 2 πλευρές να διαγράφονται κι άτομα, είτε για συγκεκριμένη χρονική περίοδο είτε οριστικά.
Κι αυτό θυμάμαι να έγινε και με τις Προφητείες Αγίων που αναφέρεις και σε κάποιο θέμα που έκανες χιούμορ (παρατραβηγμένο πάντως χιούμορ...) εσύ κι ο GDS1.
Επιπλέον, και σε αυτό το topic έγιναν παραινέσεις από την Διαχειρίστρια να σταματήσουν οι (άσχετες ομολογουμένως με το topic) συζητήσεις κι αντιπαραθέσεις γύρω από θρησκευτικά θέματα, κάτι το οποίο δεν έγινε έπειτα κι από δήλωση οτι η συνέχιση αυτής της κατάστασης θα επιφέρει χρονική απενεργοποίηση.
Μέσα από τις συζητήσεις σου τόσους μήνες που ανταλλάσσουμε, τόσο εμείς οι 2 όσο κι εσύ με άλλα μέλη, νομίζω πως έχεις καθαρή κρίση και σκέψη.
Αυτό που πιστεύω οτι πρέπει να κάνεις είναι να αφήσεις αυτά τα 2 στοιχεία σου να λειτουργήσουν και τώρα.
Καλή σου μέρα!

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 16/01/2006 07:29:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 13:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker μη χάνεις τη ψυχραιμία σου γιατί έτσι χάνεις και το δίκιο σου.

Η Αμαλία και το εσωτέρικα επιτέλους μετά από πολύ καιρό κάνουν μια σημαντική προσπάθεια να καθαρίσουν την κόπρο του Schwabe.

Πρέπει να τους το αναγνωρίσεις και να μην είσαι τόσο θυμωμένος.

Δυστυχώς μέσα σε αυτή τη προσπάθεια θα υπάρχουν και αδικίες αλλά και αποφάσεις κάπως ισοπεδωτικές. Πρέπει να βάλεις και λίγο τον εαυτό σου στη θέση τους. Ο θυμός που προέρχεται από το αίσθημα αδικίας είναι πολύ άσχημος σύμμαχος. Άσε να περάσουν λίγες μέρες και γράψε όταν θα είσαι εντελώς ήρεμος.

Οι διαφορές μας σε επίπεδο "γνώσεων" μέσα στο φόρουμ όσο έξυπνοι και να είμαστε δεν πρόκειται να μας «καθιερώσουν» στη συνείδηση των αναγνωστών που διαβάζουν τα θέματα. Εκείνο που μπορεί να μας «καθιερώσει» και να είναι πράγματι γόνιμο είναι το ΠΝΕΥΜΑ που αναδύεται μέσα από τα γραφόμενα και την εν γένει παρουσία μας.

Εκεί ξεχωρίζει και ο χριστιανός, ο άθεος, ο θεοσοφιστής, ο παγανιστής, ή ο οποιοσδήποτε άλλος..........
Ή εκεί ΠΡΕΠΕΙ να ξεχωρίζει.........



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ

Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 16/01/2006 14:04:48

___________________________________________________________
Επέμβαση από Admin λόγω "εμπρηστικών"
εκφράσεων και υποτιμητικών θέσεων, ασύμφωνων με τους
κανονισμούς λειτουργίας και τις σκοπιμότητες αυτού
του χώρου!
- 16/1/2006
___________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 16:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ, θα ήθελα να σου πω ότι η γενική σου άποψη επί του θέματος με βρίσκει σύμφωνο(και πιστεύω και τους υπόλοιπους συνεργάτες) στα περισσότερα!

Παρολαυτά, δεν μπορώ να παραβλέψω ότι σε κάποιο σημαντικό σημείο τουλάχιστον, φαίνεται να έχεις χάσει την ουσία - τουλάχιστον σε σχέση με την σκοπιμότητα εκ μέρους των Συνεργατών του ESOTERICA.

Σίγουρα δεν έχουμε ως στόχο να "καθαρίσουμε την κόπρο" κανενός ανθρώπου συγκεκριμένα, ούτε φυσικά κάποιας - ας την πούμε έτσι για χάρη της συνεννόησης - "ιδεολογικής παράταξης". Αφού έκανες ήδη την παρομοίωση αυτή, θα την χρησιμοποιήσω κι εγώ για να σου πω ότι, κατά την άποψή μου, η "κόπρος" αυτή αφορά πάρα πολλές στάσεις και συμπεριφορές, από διάφορες πλευρές και σχετίζεται σαφέστατα με τον υπερβολικό Δογματισμό, τον Φανατισμό, τον Ρατσισμό, την Μισαλλοδοξία και βέβαια με το συνδυασμό Αλαζονείας και Ημιμάθειας.

Πρόκειται για μία "κόπρο" που ομολογώ με προβληματίζει σε μεγάλο βαθμό, καθώς την "βλέπω" και την "μυρίζω" ολούθε τα τελευταία χρόνια, σε επίπεδο συνολικής κοινωνίας, μέσων Επικοινωνίας και Ενημέρωσης και διαπροσωπικών σχέσεων ακόμη... Θεωρώ ότι δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με οποιαδήποτε αυθεντική έννοια Αναζήτησης, αγγίζει όμως και ψυχές ανθρώπων που η εσωτερική τους ώθηση είναι εν δυνάμει τέτοια(και γι'αυτό με "ενοχλεί" ακόμη περισσότερο), και η δημιουργική της χρησιμότητα αφορά σχεδόν μόνον - και στην καλύτερη περίπτωση - το να αντικρύσουμε και να αντιληφθούμε ως ανθρωπότητα τις "σκοτεινές πλευρές" του εαυτού μας.

Σχετικά με τις προσωπικές αιχμές του προηγούμενου μηνύματός σου, διάβασε την υποσημείωση αιτιολόγησης της επέμβασης καταρχήν. Κατά δεύτερον, θα σε παρακαλέσω να αποφύγεις από εδώ και στο εξής τέτοιου είδους εκφράσεις - και αυτό εξέλαβέ το ως τελευταία προειδοποίηση. Για τις στάσεις θα σε παρακαλούσα επίσης αλλά δεν μπορώ εγώ να κάνω κάτι γι'αυτό. Εφόσον μιλάς και ο ίδιος για Δικαιοσύνη, νομίζω ότι θα αντιλαμβάνεσαι τη δική μου οπτική, ρόλο και λειτουργία. Έτσι δεν είναι;

-----------------------

WWalker, θα παραβλέψω για την ώρα τις ποικίλες αιχμές των πρόσφατων μηνυμάτων σου με τον διπλό - απενεργοποιημένο - λογαριασμό. Τις υποτιμητικές, δογματικές, προσβλητικές ακόμη και φαλοκρατικές αιχμές...

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί ο κανονικός σου λογαριασμός, σε προσκαλώ να συμμετάσχεις στις Συζητήσεις μας λαμβάνοντας συνειδητά υπόψη σου τις Αρχές και τους Σκοπούς αυτού του χώρου, τη δική σου δυνατότητα συνεισφοράς και ουσιαστικής οφέλειας από αυτή τη Συμμετοχή και οπωσδήποτε τους κανόνες Λειτουργίας του. Ειδικά σε σχέση με τους τελευταίους και εάν επιλέξεις να συμμετάσχεις βέβαια, θα σου πω - χωρίς κανένα πάθος αλλά μόνον με διάθεση κατανόησης απέναντί σου και απέναντι στο "ον" της κοινότητας αυτής - ότι οποιαδήποτε παραβίασή τους θα δημιουργήσει συνθήκες τελικής απενεργοποίησης του λογαριασμού.

-----------------------

Εύχομαι προσωπικά για την Επίγνωση, ατομική και ολική!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 16:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin

Ο υπερβολικός Δογματισμός, ο Φανατισμός, ο Ρατσισμός, η Μισαλλοδοξία και βέβαια ο συνδυασμός Αλαζονείας και Ημιμάθειας είναι κομμάτι της "σκοτεινής πλευράς" του εαυτού μας.

Όταν όμως πριν από αυτά υπάρχει προδιάθεση πρόθεση και σχέδιο τότε είναι κόπρος.

Το κομμάτι του προηγούμενου μηνήματος μου που κοκκίνησες, δεν αναφερόνταν προσωπικά σε ένα ΠΡΟΣΩΠΟ αλλά σε ένα ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ όπως έχω στο παρελθόν αναπτύξει.

Θεώρησε λάθος μου ότι προκατέλαβα τις προθέσεις σας.

Όντως δεν διαφαίνεται καμμιά διάθεση αυτό που μυρίζει ολούθε όπως αναφέρεις στο προηγούμενο μήνυμα σου να μη βρωμάει εδώ μέσα......



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 14:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το μόνο το οποίο θα πω σε όλα τα άλλα μέλη εκτός του admin, είναι συγχαρητήρια στον φίλο μου τον Incubus για την προαγωγή του στην θέση του συντονιστή, και να του ευχηθώ να επιτελέσει έργο πραγματικά αξιέπαινο.
Αμαλία, αν δεν κάνω λάθος ο λογαριασμός μου (WWalker) επανενεργοποιήθηκε χθες/σήμερα ή όχι;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 19/01/2006 15:05:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 15:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
WWalker, θα παραβλέψω για την ώρα τις ποικίλες αιχμές των πρόσφατων μηνυμάτων σου με τον διπλό - απενεργοποιημένο - λογαριασμό. Τις υποτιμητικές, δογματικές, προσβλητικές ακόμη και φαλοκρατικές αιχμές...

Λοιπόν αγαπητέ Administrator, χαίρομαι ιδιαίτερα που παρευρίσκεσαι σε αυτό το θέμα συζήτησης.
Μια απλή διακωμώδηση της κατάστασης έκανα. Αν αυτό πέρασε ως αιχμές, πόσο μάλλον υποτιμητικές, δογματικές, προσβλητικές αλλά και... φαλοκρατικές (καλά όλα τα άλλα σωστά είναι, αυτό πάλι από που προέκυψε;) τότε στις αιχμές μου απαντάς με αιχμές;

quote:
Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί ο κανονικός σου λογαριασμός, σε προσκαλώ να συμμετάσχεις στις Συζητήσεις μας λαμβάνοντας συνειδητά υπόψη σου τις Αρχές και τους Σκοπούς αυτού του χώρου, τη δική σου δυνατότητα συνεισφοράς και ουσιαστικής οφέλειας από αυτή τη Συμμετοχή και οπωσδήποτε τους κανόνες Λειτουργίας του. Ειδικά σε σχέση με τους τελευταίους και εάν επιλέξεις να συμμετάσχεις βέβαια, θα σου πω - χωρίς κανένα πάθος αλλά μόνον με διάθεση κατανόησης απέναντί σου και απέναντι στο "ον" της κοινότητας αυτής - ότι οποιαδήποτε παραβίασή τους θα δημιουργήσει συνθήκες τελικής απενεργοποίησης του λογαριασμού.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που με προσκαλείς να συμμετάσχω ξανά στα esoterica. Λες όμως:
ότι οποιαδήποτε παραβίασή τους θα δημιουργήσει συνθήκες τελικής απενεργοποίησης του λογαριασμού.

Και εγώ λοιπόν, αγαπητέ administrator, χωρίς κανένα πάθος αλλά και διάθεση κατανόησης όπως και εσύ, σε προτρέπω να κοιτάξεις το θέμα αυτό:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6927&whichpage=10&ARCHIVE=

Στο οποίο παρουσιάζονται τα εξής posts:
Velial:

quote:
Ποιος Υιος θεού? Για να γινεις πατερας πρεπει να απαυτώσεις μια μάνα... αυτουνου η μάνα ήταν λέει παρθένα... Αποφασίστε: Παρθένα μάνα ή υιός θεού? και τα δύο... δεν γίνονται.
Μονο ο εαυτός μας μπορεί να μας σωσει. Ο σώζον... εαυτό σωθήτω. Πήρε λέει τα αμαρτήματα του κόσμου... τρίχες. Εγώ παντού αμαρτίες βλέπω...

Ο Χριστός είναι μια απάτη για να κονομάνε οι παπάδες. Κάτι σαν το νερό του καματερού. Απάτη. Ψέμα.
Για τα κακά του κόσμου, δεν φταίνε οι διαβόλοι και οι τριβόλοι. Φταίει η απληστία και ο εγωισμός του ανθρώπου. Ο χριστιανισμός συνέβαλε ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ στο να γινει ο άνθρωπος εγωιστής, απομονωνοντάς τον από τη φύση, και εντρυφώντας του την έννοια της προσωπικής λύτρωσης. Αν οι εκκλησίες δίνανε ένα ΚΛΑΣΜΑ της περιουσίας τους, δεν θα πεθαίνανε παιδιά. Αλλά οι παπάδες προτιμούν βίλες, κότερα, κοκα και γκόμενους. Κάτι ξέρουν αυτοί. Μπορεί να βρήκαν το πτώμα.
Καλύτερα να μην υπάρχει θεός, γιατί αν υπάρχει είναι ο ίδιος Σατανάς. Αλλά φυσικά δεν υπάρχει. Μόνο στη φαντασία των γιαγιάδων, και κάτι ανύπαρκτων


WWalker:

quote:
quote:Αν οι εκκλησίες δίνανε ένα ΚΛΑΣΜΑ της περιουσίας τους, δεν θα πεθαίνανε παιδιά.

Για κοίτα σα δω ρε παλληκάρι:

http://athos.alexsoft.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=234&Itemid=1

Κι απ'τα δω:

http://athos.alexsoft.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=223&Itemid=1

Σαν να μην έχεις καλή πληροφόρηση ρε παιδί μου!


Velial:

quote:
Τελικά Walker είσαι μεγάλο κοροιδο. Σε παραμυθιαζουν, και εσυ σαν καλο πρόβατο που είσαι, δηλαδη ...ζωάκι, πιστευεις τους ποιμένες σου.
Τσαμπα μαγκες, κουτοι , δουλοι, κοροιδα. Αυτο ειστε. Για τις δωρεες οργάνων δεν το συζηταω... κανονικά θα επρεπε ΟΙ ΙΔΙΟΙ οι παπάδες να γινουν δωρητες και οχι να οργανωνουν εκδηλωσεις για να εγγραφουν αλλοι...
Αλλα το μεγάλο γέλιο ειναι αλλου...

quote:«Το ποσό που προανέφερα δεν προέρχεται από κάποια υποχρεωτική φορολογία του λαού, αλλά από τον οβολό του ποιμνίου

Πως είπατε???

quote:«Το ποσό που προανέφερα δεν προέρχεται από κάποια υποχρεωτική φορολογία του λαού, αλλά από τον οβολό του ποιμνίου

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!

Με ξενα κολυβα κανουν μνημοσυνο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αμ, ετσι κανω και εγω δωρεες. Παιρνουν τα λεφτα απο τα εξαπατημενα κοροιδα, κρατανε τις μιζες τους για να παρουν τα χρυσα ... φορεματα (και τα χρυσα ταγκα), τις μερσεντες, τις κοκες, τους γκομενους, τα κοτερα, τις βιλες κλπ. Κρατανε και απο καμια 20αρια δις για... τα γεραματα, ε, και τα υπολοιπα τα δινουν. Και καλα.
Αυτα τα 20 δις φιλε μου, ειναι ενα μικρο μερος, απο τα ΕΝΟΙΚΙΑ μονο. Οχι απο την περιουσια. ΜΟΝΟ απο τα ενοικια.
Ειμαι σιγουρος οτι απο την τηνο καθαριζουν τουλαχιστον ΤΑ ΔΙΠΛΑ.
Ουαου... δωσαμε 20 δις... τι λες ρε μεγαλε, σοβαρα?
Αυτη τη στιγμη, πανω απο δυο εκκατομυρια ελληνες ζουν κατω από το οριο της φτωχειας. Τι εδωσε δηλαδη η εκκλησία, 30 ευρω στον καθενα? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ξεφτρίλες! Απατεώνες! Τους δώσατε να φάνε ένα σουβλάκι κάθε 15 μέρες! Μπράβο ρομπες! Λούγκρες! Τα τάγκα μονο να βγάζατε σε δημοπρασία, θα τους κάνατε άνθρωπους!
Η θωρακισμένες μερσεντες έχουν πανω απο 1 εκ ευρω Η ΜΙΑ! Απατεώνες, μέντιουμ αστρολόγοι! Το ύφασμα για τις gay στολές των παπάδων έχει 15.000 ευρώ το μέτρο! Σατανάδες! Μαμωνολάτρεις! Έχετε ρέψει από τη νυστεία! Κτήνη! Ζώα! Γίνε παπάς! Το επάγγελμα του μέλλοντος!


Στο παραπάνω θέμα λοιπόν, αγαπητέ administrator, ο εν λόγω <<κύριος>> με αποκαλεί τσάμπα μάγκα, κουτό, δούλο, κορόιδο, ζώο (συγνώμη: ζωάκι...) πρόβατο, εξαπατημένο κορόιδο, σατανα, μαμωνολάτρη, κτήνος κλπ κλπ και αναφέρει και κάτι ψιλά για λούγκρες, ρόμπες, gay στολές, τάνγκα και κάτι άλλα τέτοια...

Σε ρωτώ λοιπόν αγαπητέ κυρ διαχειριστή, με διάθεση βελτίωσης του forum και όχι διαβολής του, όπως άλλωστε φαίνεται και από την πρότασή μου προς την διαχείριση:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7663
σε ρωτώ, επαναλαμβάνω, γιατί το παραπάνω κατάπτυστο μέλος δεν έχει πάρει πόδι από εδώ μέσα και δεν έχει τιμωρηθεί ούτε στο ελάχιστο την στιγμή που αν πω να του κάνω μήνυση δεν την γλιτώνει ούτε με σφαίρες;;;
Επίσης σε ξαναρωτώ, κατά πόσον θεωρείς πως οι αιχμές που αφήνω παραπάνω, μετά από αυτό το μικρό απόσπασμα (υπάρχουν χιλιάδες άλλα ακόμη) είναι αβάσιμες, και κατά πόσον έχω άδικο όταν λέω πως η διαχείριση κάνει τα στραβά μάτια μπροστά σε τρανταχτά παραδείγματα (όπως το παραπάνω) και σε άλλα εξαντλεί όλη της την αυστηρότητα;

Επίσης σε ρωτώ αγαπητέ διαχειριστή, ΓΙΑΤΙ η Αμαλία ΔΕΝ δήλωσε στο παρακάτω quote (εκ των προτέρων δηλαδή) το ΠΩΣ θα απονεμηθούν ποινές, ως είθισται, αλλά έκρινε ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ το ότι οι ποινές θα πρέπει να απονεμηθούν συναρτήσει του αριθμού των προκλητικών posts?
Και τέλος, ΠΩΣ συνιστά το ποστάρισμα μιας εικόνας ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟΥ πρόκληση και ΠΩΣ συνιστά το ποστάρισμα ΕΝΟΣ ΗΔΗ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΕΝΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ (πες με quote) με παράλληλη αποδοχή του πρόκληση;

Απάντησε σε παρακαλώ στα παραπάνω. Με φιλική διάθεση σε ρωτώ, να δω και γω τέλος πάντων πως έχετε μάθει να κρίνετε εδώ μέσα για να διαμορφώσω ανάλογα την συμπεριφορά μου.

Και η τελευταία και πιο σημαντική ερώτηση:
Εδώ και ενάμισι-δυο χρόνια στα εσωτέρικα κυκλοφορεί το <<ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ SCHWABE>>, το οποίο και δεν έχει τιμωρηθεί στο ελάχιστο για τις άνευ προηγουμένου τακτικές του. ΠΩΣ επιθυμεί η διαχείριση να διαμορφώσω την συμπεριφορά μου; Αν κατ' αντιστοιχίαν με το <<ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ SCHWABE>> γίνω και εγώ το... <<ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ WWALKER>> να θεωρήσω πως αυτό θα ήταν ανεκτό και συνετό;;;

Στο παραπάνω (υπογραμμισμένο) ερώτημα, θα σε παρακαλέσω πάρα μα πάρα πολύ στην απάντησή σου να διαφαίνεται σαφώς άρνηση(ΟΧΙ) ή κατάφαση(ΝΑΙ), ειδαλλώς θεωρώ ότι δεν μπορώ να διαμορφώσω ανάλογα την συμπεριφορά μου έτσι ώστε να είναι αρεστή στην διαχείριση.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 19/01/2006 15:16:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 05:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker, εάν νομίζεις πως είναι "φιλική διάθεση"(καθώς λες) αυτή που επιδεικνύεις στα παραπάνω μηνύματά σου, τότε θα πρέπει να σου πω ότι "ξεγελάς" τον εαυτό σου...

Για το πως νομίζω ότι θα ήταν καλό να αντιμετωπίσεις - να "δεις" - τη Συμμετοχή σου στο ESOTERICA σου έχω γράψει παραπάνω και δεν έχω κάτι να προσθέσω.

Σχετικά με τη "συμπέριφορά" σου, επιθυμώ επίσης να σου πω ότι δεν τίθεται κάποιο θέμα οποιουδήποτε τύπου "έγκρισης" από πλευράς των υπευθύνων του ESOTERICA σχετικά με το ποια θα επέλεγες να είναι. Αυτή, αν μη τι άλλο, δεν θα είναι καθόλου καλό - για σένα πρώτα και πάνω απ'όλα - να καθορίζεται από τέτοιους παράγοντες, ούτε φυσικά από τη στάση άλλων ανθρώπων, τις "τιμωρίες" ή τις "επιβραβεύσεις" που υποτίθεται πως λαμβάνουν ή δε λαμβάνουν, αλλά ΜΟΝΟ από την ίδια τη ΔΙΚΗ σου Συνείδηση!

Ευχήθηκα παραπάνω για Επίγνωση... Το ξανακάνω και επαυξάνω!

Έχε πάντως υπόψη σου ότι οι ημέρες των "Θρησκευτικών πολέμων", αδιεξοδικών, μισαλλόδοξων και φανατισμένων, και μάλιστα σε χώρους "πρώτης προβολής" μέσα στη δομή των Forums είναι σαφώς μετρημένες...

Θα σου πρότεινα να επιμείνεις στη διερεύνηση των υπολοίπων - και ασύγκριτα περισσότερων - δυνατοτήτων Συμμετοχής που σου προσφέρει και σου "προτείνει" ο χώρος.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 10:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Διαχειριστή, καλά και άγια όλα αυτά που λες.
Γιατί δεν μου απαντάς όμως σε κανένα από τα παραπάνω μου λες; Έστω στο θέμα που καταβρίστηκα επειδή παρέθεσα στοιχεία;

Χάρηκα ιδιαίτερα που οι κόποι μου δεν πήγαν χαμένοι, όταν διάβασα την δήλωσή σου πως οι μέρες πολέμων στα esoterica είναι μετρημένες.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 20/01/2006 10:58:52

Edited by - WWalker on 20/01/2006 11:11:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katerinagnosis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 14:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerinagnosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
by the way Amalia
έχω στείλει στο μαιλ επικοινωνίας του esoterica 2 φορές ερώτηση πως μπορεί να φιλοξενηθεί μια σελίδα στα links. Από 21/7 που πήρα μια απάντηση ότι το site ανακατασκευάζεται και σε λίγους μήνες θα μου απαντήσουν πως θα μπορεί να γίνει αυτό, δεν πέρασαν ακόμα οι "λίγοι μήνες???" Πως άλλοι βάζουν σελίδες στα link κλπ και εμένα κανείς δεν μου έστειλε απάντηση από τότε????

Ετσι από περιέργεια ρωτάω...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katerinagnosis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 14:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerinagnosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α να κάνω και μια .........χαζή?? ερώτηση????

Τι ακριβώς είναι το ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ SCHWABE?????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy