ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σπήλαιο των Αμώμων(ή Σπηλιά του Νταβέλη)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 00:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ (ή μάλλον τζιπορικό): Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ...

Κυριακή μεσημεράκι, πέντε παρά. Είμαστε μια παρέα με 3 τρελλούς (αν και στο δρόμο συναντήσαμε κι άλλους), το θερμόμετρο στους 0 ακριβώς βαθμούς, ο δρόμος Πεντέλη - Διόνυσος στρωμένος με ροδοπέταλα - ουπς συγνώμη, με πάγο - και μια Αμαλία να δηλώνει ότι: "και βέβαια παιδιά, τον ξέρω καλά τον δρόμο!"...

1η είσοδος: Από δρόμο Διόνυσος - Πεντέλη, ένας χωματόδρομος με ταμπέλα που οδηγεί στη σπηλιά, και βρίσκεται περίπου 1 χιλιόμετρο πριν φτάσεις στην Παλαιά Πεντέλη.

Ωραία. Εχουμε (λέμε) το τζιπ, δεν θα υπάρξει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ο ουρανός έχει αρχίσει ελαφρώς να σκοτεινιάζει, και ο χωματόδρομος ελαφρώς χειρότερος από την άσφαλτο Καλαμάτα - Τρίπολη (όπως κατέντησε μετά από τις βροχές του Φλεβάρη). Στα 600 περίπου μέτρα, εμφανίζεται το πρώτο δίλλημα: Πάνω ή κάτω; Διαλέγουμε (για αρχή) κάτω, ο δρόμος έχει αρχίσει να εξαυλώνεται και να υφίσταται μόνο στην παρορμητική μας φαντασία, ώσπου ερχόμαστε αντιμέτωποι με το δεύτερο δίλημμα: Πάνω ή κάτω; Διαλέγουμε πάνω, μιας και ήμουν 100/100 σίγουρη ότι αυτός ήταν ο σωστός ο δρόμος. Το δράμα του δρόμου που υπήρχε και δεν υπήρχε, συνεχίζεται για 10 λεπτά ακόμη, όταν στη μέση του πουθενά, νιώθοντας απόλυτη μοναξιά μέσα στην τρέλλα μας, ανακαλύπτουμε μία ομάδα 7-8 ομοίως τρελλών, με 3 αυτοκίνητα, που απορώ αν θα έχουν φτάσει ακόμα σπίτι τους. Μιλάμε για ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ...
Αφού μας επιβεβαίωσαν το λάθος μας, μας πρότειναν να ακολουθήσουμε από τη δεύτερη διασταύρωση τον κάτω δρόμο. Γυρίζουμε πίσω, η ώρα έχει πάει περασμένες 6, και πέρνουμε φυσικά τον κάτω δρόμο, με εκείνη τη σιγουριά της απόλυτης ασχετοσύνης.
Περάσαμε χαντάκια. Λίμνες. Λάσπες. Κοτρώνες. Χιόνια. 3 ακόμα διασταυρώσεις μπρος και πίσω, και η ώρα πήγε 7. Δεν το βάλαμε κάτω όμως... ο δρόμος μας έβγαλε πλατεία παλιάς Πεντέλης. Αποφασίζουμε να γυρίσουμε πίσω, πάλι στον δρόμο με την ταμπέλα, και να προχωρήσουμε στρίβοντας στην πρώτη διασταύρωση προς τα πάνω αυτή τη φορά. Δεν προφτάσαμε, γιατί στα μάτια μας εμφανίστηκε η:

2η είσοδος: Από δρόμο Πεντέλη προς Διόνυσο στα 500 μέτρα, ένα στενό με ταμπέλα (σπηλιά του Νταβέλη) και ταβέρνα
Η ιστορία άρχισε αυτή τη φορά χωρίς χωματόδρομο, αλλά με απίστευτες ανηφόρες και αδιέξοδα κάθε 2 στενά. Η περιοχή ήταν κατοικημένη. Κάποια στιγμή, προσπαθώντας να βρούμε κάποιον να ρωτήσουμε, συναντήσαμε ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ. Υπάρχουν 3 δρόμοι, μας είπε. Ο ένας είναι αυτός που έγραψα πριν (και που βγάζει κάπου στο πουθενά), τον δεύτερο θα αναφέρω στο τέλος, και ο τρίτος δρόμος ήταν αυτός, στον οπόιο βρισκόμασταν. Λέει λοιπόν ο ειδικός:"Θα πάτε από δω ίσια, στην πρώτη διαστάυρωση θα στρίψετε - όχι μάλλον δεν θα στρίψετε αν θυμάμαι καλά - δεν θα στρίψετε λοιπόν, στην δεύτερη διαστάυρωση θα κάνετε αριστερά στον κατσικόδρομο, στην επόμενη διασταύρωση δεξιά στα κατσάβραχα, μετά θα πάτε ίσια και θα αγνοείσετε δύο ακόμη δρομάκια, και τέλος θα στρίψετε σε έναν χωματόδρομο δεξιά, και θα σας βγάλει ο δρόμος!"
Είμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε (εννοείτε πως δεν θα κάναμε πίσω με τίποτε), όταν μας ανέφερε την:

3η είσοδο: Από το μοναστήρι του Αγιου Παντελεήμονα.
Σύμφωνα με αυτήν την εκδοχή (που θα σας συνιστούσα), πήγαμε αρχικά στην πλατεία του Αγιου Σίλλα, που βρίσκεται στη Νέα Πεντέλη. Ρωτήσαμε τον ΕΙΔΙΚΟ NUMBER 2 περιπτερά της πλατείας, όπου μας είπε ότι πολύ απλά, θα πάμε μέχρι τον Αη Παντελεήμονα, και θα συναντήσουμε ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΔΙΛΗΜΜΑ. Ετσι ακριβώς μας είπε. Ενα μόνο δίλλημα...Αχ...
Αντί να πάμε στο μοναστήρι, θα έπρεπε να στρίψουμε δεξιά, και στα 800 μέτρα, θα βλέπαμε ένα χωματόδρομο που βγάζει κατευθείαν (αυτά τα κατευθείαν δυσκολεύομαι να τα καταλάβω) στη σπηλιά.
Βέβαια, μόλις στρίψεις δεξιά από το μοναστήρι βρίσκεις: Στα 600 περίπου μέτρα τον 1ο χωματόδρομο, με 4 διακλαδώσεις = διλλήματα στην πορεία του, τα οποία έχουν τουλάχιστον μία διακλάδωση ο κάθε χωματόδρομος, και τους οποίους ΟΛΟΥΣ τους δοκιμάσαμε. Χωρίς αποτέλεσμα, η ώρα 9.
Δίχως να χάνουμε το κέφι μας, γυρνάμε ξανά στην άσφαλτο, όπου στα 700 μέτρα από την αρχική διαστάυρωση, βλέπουμε ένα αμάξι με ένα ζευγαράκι, που βεβαίως διακόψαμε! και μας είπε ότι στα 25 μέτρα ακριβώς είναι ο χωματόδρομος που ζητάμε. Καταχαρούμενοι που επιτάλους βρήκαμε το δρόμο, μπαίνουμε στο χωματόδρομο, για να ανακαλύψουμε στα 100 μέτρα, ένα τεράστιο πεύκο που τον έφραζε. Βγήκαμε από το αμάξι, κάναμε μία αξιολόγηση για να διαπιστώσουμε ότι δεν θα μπορούσαμε να τον μετακινήσουμε, και αποφασήσαμε να το κόψουμε με τα πόδια. Τόσο σίγουροι είμασταν.Στους -2 βαθμούς Κελσίου...
Δεν ήταν ο σωστός ο δρόμος.
10 η ώρα, μετά από 30 λεπτά περπάτημα (σκαρφάλωμα) γυρναμε στην άσφαλτο για να ανακαλύψουμε τον 3ο χωματόδρομο, ΑΚΡΙΒΩΣ στα 800 μέτρα από τη στροφή μετά το μοναστήρι.

εκεί είναι η σπηλιά.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 20:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τό Παν ειναι οτι τα κατάφερες κορίτσι μου :) ποτέ δεν ειναι αργά...
Και εγώ κάπως ετσι ειχα ξεκινήση και ευτυχώς μου τα ειχαν εξηγήση αρκετά καλά ...και χάθηκα μόνο 2 φορές την μία στρίψαμε αρκετα χιλ. πιο πρίν και πήγαμε σε κάτι μεταλεία ...η ορυχεία. Καλά δεν το συζητώ αλλά ακουσα τα εξ αμάξης από τον φίλο μου, διότι αντε το να χαθούμε συγχωρήτε κάπως....αλλα το να διαλύση το Super χαμηλομένο αμάξι του απο τους κατσικόδρομους που τόν πήγα ηταν ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ. Αφου εισέπραξα την ολική απαγόρευση να πάω στην Σπηλιά. Πήρα το πιο γλύκο μου υφος...και με το πρόσχημα οτι δεν μπορώ επουδενί να μείνω ανημερωτη πάνω στο θεμα αυτό (της σπηλιάς) τον αναγκασα με την υπόσχεση να του αγοράσω καινούργιο - Μαρσπιε (ορίστε μέχρι δωροδοκία εφτασα)να κάνουμε και αλλη μία προσπάθεια. Γελάτε ε ...και έγώ γέλαγα από ευτυχία που τα ειχα καταφέρει, οταν ξαφνικά πέσαμε σε λακούβες, βράχους, χαντάκια...αυτό δεν ηταν δρόμος, ουτε κάν κατσικόδρομος..να μου το θυμηθήτε κάποτε εκεί πρεπει να ειχε νάρκες ..δεν εξηγήτε αλλιως, κάθε λάκουβα και καιμός ...καθε καιμός και euro....τι μαρσπιε θα πληρωνα ...αυτός θα με εβαζε να του πάρω καινούργιο αμάξι. Τεσπα...αναγκάστηκαμε και αφήσαμε το αμάξι και πήγαμε με τά πόδια το υπόλοιπο...
Αρχικά περάσαμε ενα μεγάλο ανοιγμα...που ειχε ατομα σκαρφαλωμένα πάνω στα βράχεια (Αναριχήτες)
Συνεχίσαμε και είδαμε ενα αξιολογο εργο αναβάθμισης της περιοχής, νομίζαμε εμεις, Τουνελ ειδαμε και ειχαμε την αποψη οτι ανοιγουν Τουνελ για να φτάνουμε πιο γρήγορα Νεα Μακρη. Ομως ακαρπες η προσπάθειες να το περάσουμε, πολύ ωραίο και μεγάλο ..αλλα με σφραγισμένη εξοδο ...αρχίσαμε να αναρωτιόμαστε που στο καλό βγάζει αυτο το τεράστιο ανοιγμα ...την ειδαμε και λίγο Ιντιανα Τζοουνς και αρχίσαμε να ψάχνουμε τίποτε στοιχεία περίεργα ...και ναι ..το μόνο που ανακαλύψαμε ηταν κάτι κουτιά απο φάρμακα (ηρεμιστικά),,Τώρα τι κάναμε εκει μέσα δεν ξέρω. Αφού βαρεθηκαμε να ψάχνουμε εκεί μέσα ...
συνεχίσαμε για την σπηλιά. Ειχε αρκετούς περίεργους....και χάρικα ιδιαίτερα που ειδα κόσμο ..γιατί να μην σας το κρύβω ειχα αγριέψει.
Μέσα στην σπηλιά τώρα ...ηταν διαφορετική η ατμόσφαιρα ενα κάτι με ειχε περιλούσι και δεν ξέρω αν αυτό ηταν περίργεια ..η φόβος ...
εκανε και κρύο και μύριζε υγρασία ...σαν θρίλερ ακούγετε-αλλα ευτυχώς τα πειραγματα των παρευρισκωμένων σπάγαν λίγο την μονοτονία.
Εκσταση ..αυτό νομίζω ειναι η κατάλληλη λέξη του τί ενιωθα εκει μέσα. Δεν ανακαλύψαμε τίποτα αλλο εκει μέσα, μόνο μια τρύπα στην αριστερή πλευρά της σφραγισμένης εισόδου που ειναι στο βάθος της σπηλιάς με εναν ιμάντα που ειναι σφηνομένος στο βράχο. Τι κέρδισα...? κάποια υπόσχεση απο τον φίλο μου να ξαναπάμε με φακούς και κάποιο εξοπλισμό για να εξερευνήσουμε την τρύπα ...( άπ'οτι ξέρω υπάρχει κάποια λιμνούλα εκεί μέσα που επισκέπτονταν οι αρχαίοι αλλα και κάποιοι νεότεροι αφού μέσα από την τρύπα φαινόντουσαν κάποια κουτιά απο film.)
Αυτά απο το οδοιπορικό μου στην σπηλιά ...Αν και από τότε πηγα αρκετές φορές χωρίς ομως να τολμήσουμε ποτέ να περάσουμε από το περίεργο ανοιγμα.

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 10/02/2003 20:29:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 22:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Αν και από τότε πηγα αρκετές φορές χωρίς ομως να τολμήσουμε ποτέ να περάσουμε από το περίεργο ανοιγμα.

Κι εγώ κάπως έτσι είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να το περάσω κάποτε... το άνοιγμα, όταν το είχα πρωτοδεί πριν από 10 χρόνια.

Βέβαια, το άνοιγμα θα μου πεις το θυμάσαι, το δρόμο γιατί τον ξέχασες; Αλλά είναι και το κούνημα που κάνει το αμάξι, όταν ο οδηγός είναι άλλος... και σε πέρνει ένας ύπνος!

Σχετικά με το τούνελ, από ότι είδαμε εμείς χθες βράδυ, είναι τελείως κλειστό. Πάει μόνο 20 μέτρα μέσα. Παλιότερα πήγαινε περισσότερο;
Εννοώ το τούνελ που είναι στο επόμενο ξέφωτο μετά τη σπηλιά.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 22:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία λοιπόν αφου ειμαστε τόσοι πολλοί οι περίεργοι γιατί δεν κανονίζουμε να πάμε ολοι μαζί στο περίεργο ανοιγμα ..!!!!! και οποιος θαραλέος ας μπεί ..εγω θα κοιτάω ...χιχιχιχι

Το τούνελ δεν ηταν ιδιαίτερα μεγάλο...το ιδιο πρέπει να λέμε...

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 02:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παντως λεω να ερθω να σας συναντησω απο το υπογειο τουνελ της οδου καποδιστριου στο χαλανδρι, που ΟΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ, οδηγει στη σπηλια του νταβελη!

(ετσι, και το τζιπακι μου θα γλιτωσει αυτη τη φορα απο την τρομερη ταλαιπωρια, και εγω απο το κρυο του βουνου...)

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 15:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν είναι να οδηγείς εσύ το τζιπ πάλι, καλύτερα άστο.
Ελα από τον υπόγειο...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιό Τούνελ ? ποιο Χαλάνδρι επιτρέπετε τόσα χρόνια πολυδροσιότισα και να μην ξέρω το τούνελ Πως μου ξέφυγε εμένα αυτοοοοοοοοο............
Περιμένω περισσότερα

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 11/02/2003 23:30:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 01:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΜΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 05:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KANONIZETE EISODOS STHN SPILIIA...ME THAROS KAI PISTHO FOVOS EINAI
GIA TOUS AMIITOUS
AMALIA!!!!!!!!MAZI THA PAME THN EPOMENH FORA!!NA SOU MATHW KAI 5 PRAGMATA VRE PAIDI MOU, POU MAFISES STIN APEXO.THN EPOMENH DEN THA
MOU GLITOSEIS!!
VRE SY ''CAT''MEXRI KIEGW XERW GIA THN EISODO STO XALANDRI KAI EIMAI
KAI APO KOLONO, FANTASOU!!
INDIGO......SOU VAZW ''0''NTROPH SOU!!!

KAPOU EKEI MESA EIMAI KAI SAS PERIMENW.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 05:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

EXW PROXORISEI ARKETA......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 05:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ARXIZW KAI TROMAZW......P..POU EINAI H...EXO..DOSSS????
M A M A ! ! ! ! !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 10:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, δεν θα ήτανε κι άσχημη ιδέα να κανονίζαμε μια εκδρομούλα - όσοι από εδώ ενδιαφέρονται - για τη σπηλιά. Ο δρόμος τελικά είναι αρκετά βατός και για χαμηλωμένα αυτοκίνητα (άρα θα έρθω με τη φεράρι μου). Ελπίζω να καταλάβατε που είναι, αν θέλει και κάποιος να πάει μόνος του.

Πάντως, μόλις λίγο βελτιωθεί ο καιρός, το κανονίζουμε. Θα ανοίξω σχετικό φόρουμ...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 11:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλη cat,
δε σου ξεφυγε το τουνελ, απλα ειναι κλειστο -εχει μυστικη εισοδο με αμπαρωμενη πορτα. ενας φιλος μου που δουλευει σε γυρισματα, βρεθηκε εκει για ενα βιντεο κλιπ και ενας απο τους διαφορους εκει τους εδιξε μια στοα και τους ειπε οτι οδηγει στη σπηλια, και επισης οτι υπαρχει δυκτιο στοων κατω απ ολη την αθηνα, οποτε και απο τη σπηλια σε ολη την αθηνα

ΟΠΟΤΕ, ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ, ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ!

εχω και ενα γνωστο μου σπηλαιολογο, θα τον ερωτησω αν εχει κατεβει να μας δωσει πληροφοριες.
να κανονισουμε μια κυριακη με καλο καιρο και να παμε.

φιλε ιντιγκομποη, εσενα θα σου στελνουμε τηλεπαθητικα σηματα για το αστρικο σου ταξιδι. ε, μη χαθεις στον υπνο σου!
Υ.Γ. (το ξερεις φανταζομαι για αυτους που κανουν αστρικα ταξιδια και δεν ξυπναν ποτε ε? -ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ)

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 14:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EPIDI H EKDROMOULA MAS THA XRIASTEI ORGANOSH....KAI EPIDI SAS AGAPAW
POLI POLI!!!
SAS KANW DORAKI TA PARAKATO....H PIXIDA ''NOT INCLUDED''

http://w4u.eexi.gr/~stefan/images/strange/ntavelis1.zip

http://w4u.eexi.gr/~stefan/images/strange/ntavelis2.zip

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 14:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
INDIGO......SOU VAZW ''0''NTROPH SOU!!!
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΛΕΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΡΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΠΑΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 15:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
indigo boy distixos eisai akoma boy
GET A LIFE AND GROW UP..EPITELOUS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 15:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤE ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ Η ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΟΥ...........


ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 15:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
INDIGO THA SOU KANW MIA PROTASH.......
SE VLEPW TOSON KERO XORIS EIKONA GIA PSIFIAKH YPOGRAFH..
KAI SKEYTIKA,GIATH VRE PAIDI MOU DEN XRISIMOPOIEIS TON
PRASINO GELASTOULH ME THN GLOSA EXW?OUTOS H ALOS
PISTEYW OTI SE ANTIPROSOPEYEI 1000%

THN KENOURGIA FOTOGRAFIA pou evales ATHN KALITERA
ALO..O FERON TO ONOMA KAI ALO O FERON THN EIDIOTITA
AGAPITO MOU BOY

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 12/02/2003 15:22:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 15:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yποτίθεται ότι με στοά το σπήλαιο επικοινωνούσε (και) με το ανάκτορο της Δούκισσας της Πλακεντίας (αυτό που σήμερα χρησιμοποιείται ως σκηνικό συναυλιών), με την οποία Δούκισσα ο Νταβέλης διατηρούσε μια (αισθηματική;) σχέση και της οποίας Δούκισσας ο ρόλος (πολιτικός; μυστικιστικός;) κρύβει πολλά κενά.
Υπόγειες στοές υπήρχαν πολλές, κάτω από όλη την Αθήνα, που οδηγούσαν εκτός πόλης αλλά και συνδέονταν μεταξύ τους (όπως και κάτω από άλλες πόλεις, στην Ελλάδα και στον κόσμο). Η περιοχή Πεντέλης - Νέας Μάκρης θεωρείται ισχυρό ενεργειακό πεδίο και αναφέρονται διάφορα ανεξήγητα φαινόμενα. Συχνά, βέβαια, οι μύθοι υπερβάλλουν την πραγματικότητα.

quote:

Αλλά το πραγματικό (που εγώ νομίζω οτι σώζετε ανέπαφο και καλά κρυμμένο )κρύβει μέσα του τις περίφημες υπόγειες διαδρομές που λέγετε ότι χρησιμοποιούσε ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 16:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN YPARXEI KAPNOS XORIS FOTIA....
AYTH EINAI MIA ALITHIA.
TORA KATA POSON MEGALOPOIOUNTE TA GEGONOTA AYTO EINAI AGNOSTO.
PANTOS SIGOURA KATI SYMBENEI!KATI YPARXEI!
OSON AFORA TON IDIO TON DAVELH KAI THN SPILIA,EXW DIAVASEI OTI
H ONOMASIA THS SPILIAS SE ''SPILIA TOU DAVELH'' EINAI KAPOS...
ADOKIMH,DIOTI O DAVELHS DROUSE SE ALO SIMIO POU SE KAMIA PERIPTOSH
DEN EIXAI GRIGORH PROSVASH STHN SPILIA.THA XRIAZOTAN ENA KRISFIGETO
POU NA TOU EPITREPEI TAHITERH PROSVASH SE AYTO.THA PSAKSW NA VRW
LEPTOMERIES PANO STO ZITIMA AYTO EAN SAS ENDIAFEREI.APLOS THA PREPEI
NA XESKONISW LIGAKI..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 22:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξη βρε παιδιά ολα ωραία και καλά ...ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις. Τώρα για το θέμα της εκδρομούλας να την κάνουμε κατά Ανοιξη μεριά να πιάσει καμιά ζέστη γιατι αμα πάμε τωρα θα γίνουμε παγωτα ...

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 23:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO LEOFORIO PERIMENEI FILE-FILH CAT
EEEEEPIVIVASIS!!!ΧΟΠ!
OPOTE THELEIS!!! KAI ANOIXH KAI TORA
ALA PLAKA PLAKA KALITERA SE KANA MINA NA ZESTANEI TO KOKALAKI MAS
PROTA XI XI XI

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 09:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΑΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΜΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΡΕΞΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΩ ΚΟΝΤΑ ΠΕΝΤΕΛΗ. ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΞΙΟΘΕΑΤΟ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΟΤΡΙΝΩ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΜΕΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΚΑΠΕΛΩΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΥΡΜΑΤΟΠΛΕΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑΥΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΤΕ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 11:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.
Πολύ ενδιαφέρουσα η αφήγηση.
καταρχήν θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν τα παραπάνω γραφόμενα προέρχονται από κάποια δική σου συνέντευξη, ή τα βρήκες κάπου γραμμένα και τα μεταφέρεις. Πάντως το στυλ της γλώσσας είναι πολύ άμεσο. οπότε μάλλον θα προέρχεται από απηχογράφηση.

Η δική μου απορία: Το μάρμαρο ήταν το θέμα, ή είχε δει κάτι άλλο ο τύπος και γιαυτό σταμάτησε; και βέβαια, ποιος του είχει πει για τη φλέβα; Τρελλάθηκε από αυτό που είδε, ή τον έβγαλαν τρελλό;
και πολλές άλλες απορίες...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

P_Gala
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 15:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους P_Gala  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος P_Gala  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xeretw olous esas pou exoume kati koino....
prin apo 2 meres kataferame na sigentrothoume mia parea pou ithele na anevei stin perivoiti spilia afti,telika ta kataferame na anevoume alla tin defteri mera extes dld...giati den kserame ton dromo kai an kai sto asxeto perasame poly konta apo ekei(kati pou katalavame tin defteri mera me ton xarti)itan psilo tromaktika giati imastan anagasmenoi na pigenoume simioton meto aftokinito gia na min pesoume se kanena xantaki-lakouva...en teli otan ftasame...asta na pane den iksera ti na skeftw,h alitheia einai oti poio poly tha me tromaze mia anthropini morfi dld enas athropos para to theama tis spilias nyxta(2:30-3:30)afou fagame mia wra psaxnontas diafora ekei kai grafontas diafora plana me tin kamera me skopo na to kanoume kati san erasitexniko ntokimanter den idame kati to parakseno...an kai proxorisame gyro sta 2-3 metra mono pros ta mesa stin spilia giati imastan oi 2 pou kserame na odigoume kai den mas eperne na pathoume kati(px na glistrisoume stin ygrasia tis spilias...)pantos einai mia kali empiria..kai tha elega oti thelei arketo psaksimo h ypothesi opos kai h spilia..an kanonisete kanena meeting gia na aneveite san team tha to xarw na eimai mazi sas...

Filika Panos

This is your life and its ending one minute at the time...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 16:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και το θέμα τις Πεντέλης το αφήσαμε για λίγο καιρό ...μετά από οτι εγινε με τα κανάλια .....Καλος ηρθες στο esoetrica φίλε P GALA !!!

Να σου υπενθυμήσω ομως μια λεπτομέρια που ισχύει εδώ μέσα ...pleaseeeeee γράφε ελληνικά ....διότι ξεστραβώθηκα να διαβάζω !!!!

Thanks ...καλες διαδρομές !!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
P_Gala
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 12:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους P_Gala  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος P_Gala  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Na zitisw mia sorry stin cat...(tha kanw ena xrono an prospathisw na grapsw me ellinika+epidi den yparxei+poly eleftheros xronos...lew kai egw to pleaseee:-))

Extes sto asxeto opos vlepame to video pou grapsame sto odiporiko mas gia tin spilia,mporw na pw oti akoma kai se afto itan to topio ligaki tromaktiko...alla mporw na pw oti den to valame katw+toso efkola,afou mexri na ftasei sta misa to video eixa kanonisei na kasana anevoume tin idia stigmi...afou fortisame tin camera kai agorasame mpataries gia to fako,ksekinisame gia panw(to kalo me afti tin fora einai oti kserame ton dromo kai den tha xaname xrono psaxnontas opos tis alles fores!)lipon 2:20 ftasame panw...plisiasa tin spilia me to aftokinito etsi oste na fegoume tin spilia me ta fota tou..kai asxisame na kinimatografoume diafora pragmata pou itan gramena stous to
ixous(vlakies ta perisotera pou exoun grapsei zevgarakia h alloi gia na kanoun entiposi h na tromaksoun tous perastikous====>se afto thelw tin apopsi sas!)afou mpikame sto eklisaki to opio itan adio,vgikame kai arxisame na psaxnoume kathe mikri stoa(oles oi stoes proxorousan poly mesa sto vouno)mpas kai doume tipota periergo...alla tipota!katevikame pros ta katw mesa sti spilia,pleon opou akougontan oi stagones pou estazan apo to tavani tis spilias,mporw na pw oti pigame arketa mesa afou kapia stigmi den vlepame pleon ta fota tou aftokinitou..genikotera extes itan pio xalara den kserw giati alla mpikame pio dynamika me skopo na vroume kati parakseno..

Tixeroi aftoi pou tous simvenoun paraksena se kati tetia meroi!!

Y.G. kati pou einai gia gelia einai oti stin arxi otan plisiazame tin spilia arxise na xtipa o sinagermos sto aftokinito kai mas psilo pige..xexe alla meta apo ligo thimithika oti den eixa klisei ta parathira sto aftokinito kai o sigekrimenos sinagermos doulevei me piesi kampinas! :p

Twra valame stoxo na ksana anevoume kapia mera apo aftes,akoma mia fora me kalytero fos giati i camera den egrafe kai polla..:-(

kai pali signomi gia ta greek-glish cat...

This is your life and its ending one minute at the time...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

P_Gala
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 12:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους P_Gala  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος P_Gala  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Episis tha ithela na mathw tis apopseis sas
===>Gia tous legomenous Spintarides(akolouthous tou ntaveli)
===>ti egine me ta kanalia kai to afisate to thema?
thanks and sorry again Cat

This is your life and its ending one minute at the time...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 04:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
19/01/2003....τοτε ξεκινησαν ολα λοιπον!...
"καλλιο αργα παρα ποτε"

quote:





ξαφνικα μεσα απο το σκοταδι.....

δειτε καλα στην εικονα!!!!!!
εχεμβροτε το ειδες κι εσυ ετουτο το πλασματακι;;;;;

χμ...

ΤΟ ΠΕΤΡΑΔΙ ΣΤΟ ΛΩΤΟ


Edited by - ΑΤΜΑ on 18/10/2003 04:42:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

P_Gala
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 02:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους P_Gala  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος P_Gala  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To provlima pou eixame kai exoume me to "team" mou einai oti den vlepoume tipota...oute stin pic oute otan pigame panw...
telika den mou apantisate sta palaiotera erwtimata mou :-(

This is your life and its ending one minute at the time...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy