ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Online βάνδαλοι και συκοφάντες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 12:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros

quote:
Libero δεν είναι η πρώτη φορά που θα το επισημάνω, τα μηνύματά σου στο παρόν θέμα και πάλι βρίθουν από υπονοούμενα και προσπάθειες κατασκευής εντυπώσεων. Θα αρκεστώ ωστόσο να σε ρωτήσω, για ποιο λόγο στο τελευταίο σου μήνυμα χρησιμοποίησες κάποιο μέσο για να κρύψεις την ip σου;…

Τόσο πολύ σας κοφτει βρε;


quote:
Ως προς το θέμα μας τώρα. Αν και όπως έχω γράψει σε προηγούμενο μήνυμά μου, από την πλευρά μας έχουμε κόψει τα νήματα με τις δυσάρεστες καταστάσεις που αποτέλεσαν αντικείμενο του παρόντος θέματος, η συκοφαντική δυσφήμιση καλά κρατεί.


Τότε γιατί ασχολείστε μπρε;

quote:
Στον κατάλογο των αποκαλούμενων «πετ» προστέθηκε ακόμα ένα μέλος των forums που συμμετέχει στην παρούσα συζήτηση και που εξέφρασε μία άποψη η οποία δεν άρεσε στον Jonniebegood.

Σιγά μην είναι και ο κατάλογος μελλοθανάτων της 17Νοέμβρη!!


quote:
Αυτοκαταστροφή θα είναι, εάν λόγω της κατάχρησης του διαδικτύου υπάρξει τελικά αστυνόμευσή του, όπως επίσης θα είναι αυτοκαταστροφή, εάν χρησιμοποιείται για λόγους εγωιστικών μικρο-συμφερόντων, εμπάθειας, καταστροφικών και αντιδημιουργικών νοοτροπιών.

Συμφωνώ. Συμφωνείς;

quote:
Συνεχίζουμε να παρακολουθούμε τις δημοσιεύσεις που προσπαθούν καταχραζόμενες την διαδικτυακή αυτή «ελευθερία» να σπιλώσουν υπολήψεις ανθρώπων και να εξευτελίσουν ζωντανά και έμπρακτα οράματα, που σκοπεύουν στην προώθηση της ανθρωπιάς, της φιλοσοφίας, της αυτογνωσίας, της αναζήτησης, του αλληλοσεβασμού.

Και να απαντάτε σ αυτές με καλά λογάκια που προωθούν την έννοια της ανθρωπιάς, της φιλοσοφίας, της αυτογνωσίας, της αναζήτησης, του αλληλοσεβασμού;

quote:
Όσον αφορά το esoterica, το μήνα που πέρασε (Ιούνιος) σημειώθηκε ο εκπληκτικός αριθμός των 328.000 επισκεπτών μέσα σε ολόκληρο το μήνα.

Είχε ντόρο βλέπετε τον Ιούνιο.


quote:
Χαιρόμαστε λοιπόν, γιατί αυτή η κοινότητα αποδεικνύεται ότι είναι δυνατή, γιατί μπορεί να εκφράσει ένα ανώτερο όραμα και γιατί υπάρχουν άνθρωποι που ζητούν να είναι αναγνώστες ή και ενεργοί συμμετέχοντες και αυτό που ζητούν μπορούμε να το προσφέρουμε. Και ως υπεύθυνοι του χώρου, αλλά και ως το σύνολο των μελών της διαδικτυακής αυτής κοινότητας.

Ελπίζω καλοί μου φίλοι να μην μπλέκετε την αθροιστική δύναμη των ατόμων που γράφουν στην κοινότητα αυτή, με την "κοινότητα" αυτή καθεαυτή. Γιατί αν ρωτήσετε, οι πιο πολλοί από εδω μεσα θα δυσανασχετούσαν και μόνο στην ιδέα οτι θεωρούνται μέλη μιας κοινότητας. Και δεν νομίζω καν να συμμερίζονται το "οραμα" που αναφέρετε παραπάνω.. Αλήθεια ποιο είναι αυτό το όραμα σας;

Και ποιος το διδάσκει;


ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ricardo N.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 13:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ricardo N.
--------------------------------
Το μήνυμα μεταφέρθηκε
σε δεσμευμένο χώρο.
- Επέμβαση: 5/7/07, 13:50 -
--------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 13:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Καλώς τα φρύδια μας τα δυο...

Θα τονε κρατήσετε εδώ η θα φαει αυτός "λεμούριο" όπως ο ίδιος γράφει;

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 14:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Συγχαίρω για την γρήγορη επέμβαση (και δεν ειρωνεύομαι). Τα αντανακλαστικά σας αυτή την φορά ήταν γρήγορα και μπράβο.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 15:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
amalia...
quote:
Libero δεν είναι η πρώτη φορά που θα το επισημάνω, τα μηνύματά σου στο παρόν θέμα και πάλι βρίθουν από υπονοούμενα και προσπάθειες κατασκευής εντυπώσεων. Θα αρκεστώ ωστόσο να σε ρωτήσω, για ποιο λόγο στο τελευταίο σου μήνυμα χρησιμοποίησες κάποιο μέσο για να κρύψεις την ip σου;…
Εγώ το έκανα αυτό? Μωρέ μπράβο, libero!!

Για ποίο λόγο το θέλετε

Με κατατάξατε κιόλας στους απρόσκλητους;

Θα πρέπει να πω εδώ, ότι δεν έχω ιντερνέτ σπίτι μου και ποστάρω κυρίως από net cafe αλλά και από φίλους μου, την σχολή, κ.α.

Από κει που έστειλα το προηγούμενο μήνυμα, δεν ήταν η πρώτη φορά, γιατί ρωτάτε τώρα? Θέλετε να κάνετε μια δημοκρατική πράξη?

quote:
...Από την άλλη μεριά όμως, μας χαροποιεί το γεγονός ότι για την ώρα αυτό δεν έχει καταστεί δυνατό.

Θες δηλαδή να πεις πως υπάρχουν κάποιοι «τρομοκράτες» που θέλουν το κακό του esoterica «οι κακοί» ενώ εμείς οι «καλοί» παρόλα αυτά αντέχουμε .
Σαν αν ακούω διάγγελμα του Μπούς προς το "κοπάδι" του.
quote:
Δυστυχώς και καθώς φαίνεται, κάτω από την ταμπέλα της ελευθερίας του λόγου, κρύβεται βαθύτατα φασιστική νοοτροπία. Η πραγματική ελευθερία – ακόμα και αυτή του λόγου – δεν είναι το να μπορεί κανείς να ξεστομίζει οτιδήποτε,

Η ελευθερία του λόγου δεν είναι ταμπέλα!


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, ενώ μπορούμε να κατακρίνουμε την κυβέρνηση και τους πολιτικούς, εδώ, τα περισσότερα μέλη του Εσωτερικά αλλά και έξω ο κόσμος, οι δημοσιογράφοι κτλ., δεν μπορούμε να το κάνουμε με τους διαχειριστές του Εσωτερικά?
Η γλώσσα και οι χαρακτηρισμοί που χρησιμοποιούνται ακόμα και από τους ίδιους πολιτικούς, είναι πιο «βαριά» από αυτήν, που συναντάει κανείς στην Σαλάτα Μηνυμάτων και κάποιες διαγραμμισμένες φράσεις.

Σε ένα εικονικό κόσμο όπως αυτός του διαδικτύου και κυρίως αυτό των forums (εικονικά profiles) δεν νομίζω να έχουν και πολύ σημασία οι διάφορες λασπολογίες και βρισιές.

Δηλαδή, τώρα, που βρίζουν τον gentleman. Ποιος είναι αυτός? Θα μπορούσε να είναι από ο ίδιος ο Πάπας της Ρώμης μέχρι και τον Μπιν Λάντεν. Θα μπορούσαν να κρύβονται πίσω από αυτόν περισσότεροι χρήστες αλλά θα μπορούσε να είναι και ο ίδιος ο JBG.

Αν τον ενοχλεί ας αλλάξει το nickname του, για να σταματήσει να τον βρίζει ο οποιοσδήποτε, όπως έχω γράψει και παραπάνω ή ας του κάνει μήνυση για να σταματήσει επιτέλους αυτή η ιστορία.
Εκτός βέβαια, κι αν αυτή η κατάσταση σημειώνει στο ESOTERICA εκπληκτικό αριθμό επισκεπτών.

Και εις ανώτερα…


...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 15:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Και ειδικά με αυτές τις μεθόδους του "δώσε μου στοιχεία δεν ξερω τίποτα για αυτό που λες", φίλε μου, δεν πιστεύω οτι μπορούμε να βγάλουμε άκρη γιατί εσύ δεν θες να πειστείς, και αυτοί που μας διαβάζουν ξέρουν να βγάζουν τα συμπεράσματά τους βλέποντας την ροή των θεμάτων μέσα στο χρόνο...

Satyros όταν κάποιος δηλώνει κάτι θα πρέπει να μπορεί και να το στηρίξει. Αυτή είναι η μέθοδος του ορθού και φιλοσοφικού διαλόγου που υποστηρίζουμε εδώ και τόσα χρόνια. Αλλιώς, ο καθένας θα λέει ότι θέλει και όποιος το λέει με πιο πονηρό τρόπο θα ξεγελάει τις εντυπώσεις.

quote:
Αλήθεια ποιο είναι αυτό το όραμα σας;
Και ποιος το διδάσκει;


Για να καταλάβεις Satyros,
τα οράματα δεν τα διδάσκει κανείς. Ή τα έχεις, ή δεν τα έχεις. Δεν διδάσκει κανείς το όραμα της ηθικής, του αλληλοσεβασμού, της ανθρωπιάς, της ειλικρινείας, της δίψας για αναζήτηση, της συνεργασίας, της συμμετοχής, της σύνθεσης, του φιλοσοφικού διαλόγου, κ.λπ.

quote:
Συγχαίρω για την γρήγορη επέμβαση (και δεν ειρωνεύομαι). Τα αντανακλαστικά σας αυτή την φορά ήταν γρήγορα και μπράβο.

Συγχαρητήρια (αν ήταν να μας δόσεις συγχαρητήρια) δε θα έπρεπε να μας δόσεις Satyros για τη γρήγορη επέμβασή μας ή για τα αντανακλαστικά μας, αλλά για τη δίκαια και ορθή επέμβαση. Σήμερα έτυχε να είναι άμεση, γιατί κάποιος από εμάς βρισκόταν μέσα στα forums περίπου την ώρα που αναρτήθηκε το μήνυμα. Είμαστε όμως άνθρωποι που έχουμε και επαγγελματικές ασχολίες, κοινωνικές υποχρεώσεις και πολλά άλλα πράγματα που κάνουμε και πολλές φορές μπορεί οι επεμβάσεις μας να μην είναι άμεσες. Δηλαδή, εάν τύχαινε να ανέβαινε το μήνυμα σε κάποια ώρα που δεν ήταν κανείς από εμάς διαθέσιμος και παρέμενε το μήνυμα για κάποιο χρονικό διάστημα, τι θα έλεγες;

quote:
Και να απαντάτε σ αυτές με καλά λογάκια που προωθούν την έννοια της ανθρωπιάς, της φιλοσοφίας, της αυτογνωσίας, της αναζήτησης, του αλληλοσεβασμού;

Τι εννοείς μ’ αυτό Satyre;
Μήπως υπονοείς κι εσύ όπως ο Jonniebegood ότι μπαίνουμε κι εμείς σ’ αυτά τα blogs-ντροπή και βρίζουμε;
Θα έπρεπε να το ξέρεις ότι δεν αρεσκόμαστε σε τέτοιου είδους «εκφράσεις» και συμπεριφορές. Αν μη τι άλλο, η ιστορία μας στα forums (που αποτελεί και μία από τις δημόσιες εκφράσεις μας εδώ και τόσα χρόνια) δεν αφήνει περιθώριο για αμφισβήτηση σ’ αυτό.
Όσον αφορά το μήνυμα που αφαιρέθηκε, ακριβώς επειδή δε συμφωνούμε σ’ αυτόν τον τρόπο έκφρασης, δεν φιλοξενούμε το link στα forums. Αν και η κριτική ανάλυση (όσον αφορά τη δράση της εν λόγω κλίκας στους διαδικτυακούς χώρους) που παρουσιάστηκε στο εν λόγω blog ήταν αρκετά εμπεριστατωμένη, θα συνεχίσουμε να υποστηρίζουμε τους τρόπους έκφρασης που αποτελούν νοοτροπία του esoterica από την αρχή της δημιουργίας του.

_________________________________________________________

Ευστράτιε γράφεις:

quote:
amalia δεν ξέρω τι λένε τα στατιστικά σας δεδομένα, αλλά αυτό που εγώ παρατηρώ τον τελευταίο καιρό, είναι ότι για να δούμε μήνυμα σε κάποια κατηγορία, μόνο τάμα δεν κάνουμε...

τι ακριβώς εννοείς;

_________________________________________________________

Όπως έχει ήδη γραφτεί, το θέμα αυτό μπαίνει σε τροχιά ολοκλήρωσης και θα απενεργοποιηθεί στο προσεχές διάστημα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 16:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Αν τον ενοχλεί ας αλλάξει το nickname του, για να σταματήσει να τον βρίζει ο οποιοσδήποτε, όπως έχω γράψει και παραπάνω ή ας του κάνει μήνυση για να σταματήσει επιτέλους αυτή η ιστορία.
Εκτός βέβαια, κι αν αυτή η κατάσταση σημειώνει στο ESOTERICA εκπληκτικό αριθμό επισκεπτών.

Και εις ανώτερα…



Αγαπητέ/ή libero, μάλλον δεν ξέρεις τι λες (πάλι).
Τον Ιούνιο που σημειώθηκε αυτή η κορυφή επισκεψιμότητας, οι εν λόγω καταστάσεις ήταν σε σημαντική ύφεση. Μην προσπαθείς λοιπόν να δημιουργήσεις εντυπώσεις, τις πονηριές αυτές να τις χρησιμοποιήσεις όπου περνάνε κι όχι εδώ μέσα.


Επίσης, η ερώτηση σχετικά με την ip σου, δεν αφορούσε ποιον υπολογιστή χρησιμοποιείς, αλλά γιατί προσπάθησες να κρύψεις την ip σου. Καθώς το μήνυμά σου φαίνεται πως έχει σταλεί από την… Νορβηγία!
Η ερώτηση λοιπόν, παραμένει.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 16:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
quote:
όταν κάποιος δηλώνει κάτι θα πρέπει να μπορεί και να το στηρίξει. Αυτή είναι η μέθοδος του ορθού και φιλοσοφικού διαλόγου που υποστηρίζουμε εδώ και τόσα χρόνια. Αλλιώς, ο καθένας θα λέει ότι θέλει και όποιος το λέει με πιο πονηρό τρόπο θα ξεγελάει τις εντυπώσεις.

Δηλαδή πρέπει να κλατσω να παραθέσω πιο συγκεκριμένα στοιχεία από αυτά που είναι η ΙΔΙΑ η ιστορία του Εσωτέρικα; Να το κανω και πιο λιανά οτι υπάρχει μια γραμμή, η οποία δεν επιθυμεί η ροή να αποκκλίνει; Να θυμίσω και ονόματα; Ας πω ένα, για να μην μου λέτε κι όλας οτι πετάω απλά υποννοούμενα. Secondborn. Αν τυχόν θυμάστε. είναι δεκάδες βέβαια, και πραγματικά εσείς ξέρετε καλύτερα

Το οτι οτιδήποτε και να πω εγώ η κάποιος πάνω σ αυτό το θέμα θα αρχίσετε να κάνετε ακριβώς αυτό που κάνετε τώρα, να προσπαθείτε δηλαδή με ερωτήσεις του τύπου "απόδειξέ το" είναι δεδομένο βέβαια...
Άλλωστε, αν εσεις είστε ελέφαντες αλλά δεν είστε περηφανοι γι αυτό και δεν το αποδέχεστε, πως μπορώ εγώ να σας κάνω να πειστείτε; Αφού είτε είστε πεπεισμένοι και απλά το αρνείστε, η αρνείστε να το αποδεχθείτε γιατί δεν θέλετε να επαληθευτούν οι εξωτερικοί παρατηρητές, μας κάνει ένα και το αυτό. Οτι αυτή η συζήτηση ακρη δεν βγάζει.


quote:
Για να καταλάβεις Satyros,
τα οράματα δεν τα διδάσκει κανείς. Ή τα έχεις, ή δεν τα έχεις. Δεν διδάσκει κανείς το όραμα της ηθικής, του αλληλοσεβασμού, της ανθρωπιάς, της ειλικρινείας, της δίψας για αναζήτηση, της συνεργασίας, της συμμετοχής, της σύνθεσης, του φιλοσοφικού διαλόγου, κ.λπ.

Ούτε καν ο Livraga;


quote:
Συγχαρητήρια (αν ήταν να μας δόσεις συγχαρητήρια) δε θα έπρεπε να μας δόσεις Satyros για τη γρήγορη επέμβασή μας ή για τα αντανακλαστικά μας, αλλά για τη δίκαια και ορθή επέμβαση. Σήμερα έτυχε να είναι άμεση, γιατί κάποιος από εμάς βρισκόταν μέσα στα forums περίπου την ώρα που αναρτήθηκε το μήνυμα. Είμαστε όμως άνθρωποι που έχουμε και επαγγελματικές ασχολίες, κοινωνικές υποχρεώσεις και πολλά άλλα πράγματα που κάνουμε και πολλές φορές μπορεί οι επεμβάσεις μας να μην είναι άμεσες. Δηλαδή, εάν τύχαινε να ανέβαινε το μήνυμα σε κάποια ώρα που δεν ήταν κανείς από εμάς διαθέσιμος και παρέμενε το μήνυμα για κάποιο χρονικό διάστημα, τι θα έλεγες;

Δεν κρίνω το ωράριο σας. Ο καθένας έχει τις δουλειές του. Κρίνω της μεροληπτικές παρεμβάσεις οπου άλλοτε ολόκληρα μυνήματα εξαφανίζονταν μυστηριωδώς ακόμα και από την Σαλάτα και τους δεσμευμένους χώρους, ενώ άλλα απλά κοκκινίζονταν και μια απιστευτα πολύ χοντρή γραμμή έκανε κανεναν να μην μπορεί να δει τις βρισιές και τα μπινελικια..

quote:
Τι εννοείς μ’ αυτό Satyre;
Μήπως υπονοείς κι εσύ όπως ο Jonniebegood ότι μπαίνουμε κι εμείς σ’ αυτά τα blogs-ντροπή και βρίζουμε;
Θα έπρεπε να το ξέρεις ότι δεν αρεσκόμαστε σε τέτοιου είδους «εκφράσεις» και συμπεριφορές. Αν μη τι άλλο, η ιστορία μας στα forums (που αποτελεί και μία από τις δημόσιες εκφράσεις μας εδώ και τόσα χρόνια) δεν αφήνει περιθώριο για αμφισβήτηση σ’ αυτό.

Αν απαντούσα όπως εσείς, θα έλεγα "αποδείξτε μου οτι δεν είστε εσείς αυτοι που μπαίνετε και βρίζετε. Αλλά εγώ είμαι εγώ, και εγώ απλά χαμογελώ


quote:
Όσον αφορά το μήνυμα που αφαιρέθηκε, ακριβώς επειδή δε συμφωνούμε σ’ αυτόν τον τρόπο έκφρασης, δεν φιλοξενούμε το link στα forums. Αν και η κριτική ανάλυση (όσον αφορά τη δράση της εν λόγω κλίκας στους διαδικτυακούς χώρους) που παρουσιάστηκε στο εν λόγω blog ήταν αρκετά εμπεριστατωμένη, θα συνεχίσουμε να υποστηρίζουμε τους τρόπους έκφρασης που αποτελούν νοοτροπία του esoterica από την αρχή της δημιουργίας του.

Το οποίο σημαίνει οτι κατά βάθος οι "λεμούριοι" σας εκφράζουν σας εκφράσεις αλλα μιας και υπάρχει αυτό το ρημάδι το Εσωτερικα που σας περιορίζει από τις εκφράσεις που μπορείτε να χρησιμοποιείτε, δεν μπορείτε προς το παρόν να το στηρίξετε ε; Διακρίνω μια νυξη οτι στο μέλλον αν το επιτρεψουν οι περιστασεις το Εσωτερικα θα στηρίζει και το ίδιο τέτοιου είδους εμπεριστατωμένες κριτικές αναλύσεις;

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 16:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Κι αν το παλληκάρι είναι στο Οσλο τώρα για να δει από κοντά το Βόρειο Σέλας; Τι σας νοιάζει μπρε παιδιά;

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 16:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Ως προς το θέμα μας τώρα. Αν και όπως έχω γράψει σε προηγούμενο μήνυμά μου, από την πλευρά μας έχουμε κόψει τα νήματα με τις δυσάρεστες καταστάσεις που αποτέλεσαν αντικείμενο του παρόντος θέματος, η συκοφαντική δυσφήμιση καλά κρατεί. Στον κατάλογο των αποκαλούμενων «πετ» προστέθηκε ακόμα ένα μέλος των forums που συμμετέχει στην παρούσα συζήτηση και που εξέφρασε μία άποψη η οποία δεν άρεσε στον Jonniebegood. Χαρακτηρίστηκε ότι «γλείφει» για να γίνει συντονιστής, μία τακτική εκφοβισμού και προσπάθειας υποτίμησης απόψεων, που δεν είναι η πρώτη φορά στην οποία γινόμαστε μάρτυρες. Για την ακρίβεια, εδώ και πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, αυτή η καθαρά φασιστική νοοτροπία προσπαθεί να μολύνει την καλή προαίρεση πολλών ανθρώπων, βαφτίζοντας όλους όσους τολμήσουν να πουν έναν καλό λόγο για το esoterica και τους υπευθύνους του ως πετ δικά μας και γλείφτες!

σιγα τα ωα χαρακτηρισε ο τζονυ οτι το μελος φλειφει και αμεσως αυτο ειναι πραξη τρομοκρατησης του μελους
και οχι μονο αυτο αλλα ειναι και φασιστικη νοοτροπια και μολυνει την καλη προαιρεση πολλων ανθρωπων

σιγα βρε αμαλια σιγα που να εριχνε και καμια φαγουροσκονη

Επιπλέον στο συναφές blog του πρώην μέλους Βριλ δημοσιεύεται ότι το esoterica και το metafysiko είναι εν ολίγοις «μπουρδέλα», πράγμα το οποίο προσβάλλει βεβαίως εκτός από τις προσπάθειες αυτές, και τους ανθρώπους οι οποίοι είναι μέλη των κοινοτήτων τους.

αυτο ειναι καθαρα κιτρινισμος
ο βριλ εχει αναρτησει την διευθηνση 3ων σαιτ του μπουρδελα,του εσωτερικα και του μεταφυσικου
τωρα αν εσυ κανεις περιεργους συνειρμους...


Δυστυχώς και καθώς φαίνεται, κάτω από την ταμπέλα της ελευθερίας του λόγου, κρύβεται βαθύτατα φασιστική νοοτροπία. Η πραγματική ελευθερία – ακόμα και αυτή του λόγου – δεν είναι το να μπορεί κανείς να ξεστομίζει οτιδήποτε, να παρουσιάζει τα πράγματα όπως θέλει, να κατονομάζει τους άλλους ως «πετ», ως «γλείφτες», να τους εξευτελίζει και να θεωρεί ότι αυτό είναι δικαίωμά του, αλλά και έμπρακτη κατοχύρωση της ελευθερίας του. Αυτό προσβάλλει την ελευθερία των άλλων ανθρώπων, αλλά και θέτει συνολικά σε κίνδυνο την πραγματική ελευθερία του διαδικτύου, που τα τελευταία χρόνια είναι το κυριότερο μέσο για την ελεύθερη δημόσια έκφραση και την εξ’ αποστάσεως επικοινωνία των ανθρώπων από κάθε γωνιά του πλανήτη. Ένα μεγάλο επίτευγμα της ανθρωπότητας, που κινδυνεύει να αυτοκαταστραφεί λόγω της κακής χρήσης του, λόγω της ανωριμότητας των ανθρώπων να το χρησιμοποιήσουν με σωστό τρόπο. Αυτοκαταστροφή θα είναι, εάν λόγω της κατάχρησης του διαδικτύου υπάρξει τελικά αστυνόμευσή του, όπως επίσης θα είναι αυτοκαταστροφή, εάν χρησιμοποιείται για λόγους εγωιστικών μικρο-συμφερόντων, εμπάθειας, καταστροφικών και αντιδημιουργικών νοοτροπιών.

ολο αυτο κατι μου θυμηζει με καποιον να αποκαλει κλικα καποια ατομα να λεει οτι ειναι γιδοβοσκοι λυστροσυμορητες μαναβηδες και διαφορα αλλα και η συντονιστικη ομαδα να λεει οτι εχει δικιο

Συνεχίζουμε να παρακολουθούμε τις δημοσιεύσεις που προσπαθούν καταχραζόμενες την διαδικτυακή αυτή «ελευθερία» να σπιλώσουν υπολήψεις ανθρώπων και να εξευτελίσουν ζωντανά και έμπρακτα οράματα, που σκοπεύουν στην προώθηση της ανθρωπιάς, της φιλοσοφίας, της αυτογνωσίας, της αναζήτησης, του αλληλοσεβασμού. Οράματα που εκφράζονται με διάφορους τρόπους ανά τον κόσμο και που πολλά από αυτά έχουν ως φορέα έκφρασης το διαδίκτυο. Έτσι, από τη μια μεριά μπορεί να λυπούμαστε, που η ανωριμότητα κάποιων ανθρώπων πιθανόν να στερήσει στους άλλους ανθρώπους το δικαίωμα της καλοπροαίρετης και ειλικρινούς έκφρασης. Από την άλλη μεριά όμως, μας χαροποιεί το γεγονός ότι για την ώρα αυτό δεν έχει καταστεί δυνατό. Όσον αφορά το esoterica, το μήνα που πέρασε (Ιούνιος) σημειώθηκε ο εκπληκτικός αριθμός των 328.000 επισκεπτών μέσα σε ολόκληρο το μήνα. Αριθμός πρωτοφανής για τα ως τώρα στατιστικά μας δεδομένα (που μας κατατάσσουν, σύμφωνα με πολύ έγκυρα συγκρητικά στοιχεία, μέσα στους 15 δημοφιλέστερους διαδικτυακούς τόπους στην Ελλάδα), αλλά και ιδιαίτερα για το μήνα Ιούνιο, που συνήθως οι επισκέψεις μειώνονται. Χαιρόμαστε λοιπόν, γιατί αυτή η κοινότητα αποδεικνύεται ότι είναι δυνατή, γιατί μπορεί να εκφράσει ένα ανώτερο όραμα και γιατί υπάρχουν άνθρωποι που ζητούν να είναι αναγνώστες ή και ενεργοί συμμετέχοντες και αυτό που ζητούν μπορούμε να το προσφέρουμε. Και ως υπεύθυνοι του χώρου, αλλά και ως το σύνολο των μελών της διαδικτυακής αυτής κοινότητας.

κοιτα κατι πραγματα ενα ατομο που εχει φτιαξει ενα blog να μπορει να κανει τοσα πολλα πραγματα
τι να πω

για τις επισκεψεις ειναι 11000 την μερα κατα μεσο ορο
αν πουμε οτι εχου 250 ενεργα μελη και οτι μπαινουν στην σελιδα απο 2-3 φορες κατα την διαρκεια της μερας το φτασαμε το νουμερακι και το ξεπερασαμε


Επίσης, η ερώτηση σχετικά με την ip σου, δεν αφορούσε ποιον υπολογιστή χρησιμοποιείς, αλλά γιατί προσπάθησες να κρύψεις την ip σου. Καθώς το μήνυμά σου φαίνεται πως έχει σταλεί από την… Νορβηγία!
Η ερώτηση λοιπόν, παραμένει.

μα σου ειπε το ατομο στελνει απο ιντερνετ καφε απο την σχολη του και απο φιλους απο υπολογιστες που εχουν προσβαση πολλα ατομα

Satyros όταν κάποιος δηλώνει κάτι θα πρέπει να μπορεί και να το στηρίξει. Αυτή είναι η μέθοδος του ορθού και φιλοσοφικού διαλόγου που υποστηρίζουμε εδώ και τόσα χρόνια. Αλλιώς, ο καθένας θα λέει ότι θέλει και όποιος το λέει με πιο πονηρό τρόπο θα ξεγελάει τις εντυπώσεις.

και ποτε ακριβως στηριξε τις δηλωσεις του ο πανος με το 12κλωνο dna;;;;;
ποτε στηριξε τις δηλωσεις τιςη κοπελαπου ελεγε για τη νματωμενη νυφη;;;;
ποτε στηριξε τις δηλωσεις του ο ακατανομαστος για τα οπλα που ελεγχουν τον εγκεφαλο;;;;
ποτε στηριξε τις δηλωσεις του ο απεριτος για τις τροφες κοσερ;;;
ποτε στηριξε τις δηλωσεις του ο ντραμιστας που εσφυγκε την γροθια του και χτυπουσε απο αποσταση το ταμπουρλο;;;;;

αυτα ειναι μονο λιγα απο οσα εχουν γραφτει κατα καιρους

εκει δεν ζηταγατε να μπορουν να το στηριξουν


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του


Edited by - gigenis on 05/07/2007 16:59:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 17:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Satyros
Εάν δεν θέλεις να στηρίξεις με επιχειρήματα και με στοιχεία τις απόψεις σου, πες απλώς «αυτό που θέλω να κάνω είναι να στηρίξω το δικαίωμά μου, να λέω οτιδήποτε θέλω, χωρίς κανένας να έχει το δικαίωμα να με ρωτήσει γ’ αυτό».
Εμείς θα προσθέταμε επίσης, «θέλω να σκορπίσω μία κιτρινιστική θολούρα, δημιουργώντας εντυπώσεις για να στηρίξω και μόνο αυτά, τα ιδιοτελή συμφέροντα μίας παρέας που μου είναι αρεστή, κοινώς κλίκα».

Μας συγχωρείς, αλλά δε μας αφήνεις άλλα περιθώρια από το να πούμε κάτι σαν το παραπάνω.
Τέλος πάντων, θα κάνουμε έναν κόπο να σε ρωτήσουμε – αν και πολύ φοβόμαστε ότι και πάλι δε θα λάβουμε μια ευθεία απάντηση από σένα…
Τι σημαίνει η συμπερίληψη ονομάτων στο μήνυμά σου, όπως “Secondborn” και “Livraga”;
Τι σημαίνει ότι εξαφανίζονται μυστηριωδώς μηνύματα μέσα από τη σαλάτα ή το δεσμευμένο χώρο; Μήπως έχεις εσύ πρόσβαση στους δεσμευμένους χώρους και δεν το γνωρίζουμε;

Για τους υβριστές που μπαίνουν και βρίζουν στα blogs, συνεχίζεις να υπονοείς ότι το κάνουμε κι εμείς! Με ποιες ενδείξεις και με ποια λογική το κάνεις αυτό Satyre;
Λάβε υπόψη σου ότι αυτό είναι μια απαράδεκτη προσβολή προς κάποιους ανθρώπους, ειδικά τέτοιους που έχουν αποδείξει έμπρακτα επί σειρά ετών την υποστήριξη των δημιουργικών, καλοπροαίρετων και ηθικών συμπεριφορών.

quote:
Το οποίο σημαίνει οτι κατά βάθος οι "λεμούριοι" σας εκφράζουν σας εκφράσεις

Επίσης, μάλλον θα ήταν καλύτερα να διαβάσεις πολύ προσεκτικότερα αυτά που γράφω παραπάνω για το link που αφαιρέθηκε. Μίλησα για κριτική ανάλυση περί της δράσης της κλίκας και όχι για τους χαρακτηρισμούς – στους οποίους αντιτιθέμεθα. Είναι πολύ σαφές αυτό.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 17:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
quote:
satyros:
Κι αν το παλληκάρι είναι στο Οσλο τώρα για να δει από κοντά το Βόρειο Σέλας; Τι σας νοιάζει μπρε παιδιά;

Κι αν το παλληκάρι είναι στο Οσλο τώρα για να δει από κοντά το Βόρειο Σέλας; Τι σας νοιάζει μπρε παιδιά;
quote:
amalia:
Αγαπητέ/ή libero, μάλλον δεν ξέρεις τι λες (πάλι).
Τον Ιούνιο που σημειώθηκε αυτή η κορυφή επισκεψιμότητας, οι εν λόγω καταστάσεις ήταν σε σημαντική ύφεση. Μην προσπαθείς λοιπόν να δημιουργήσεις εντυπώσεις, τις πονηριές αυτές να τις χρησιμοποιήσεις όπου περνάνε κι όχι εδώ μέσα.

quote:
amalia:
Επίσης, η ερώτηση σχετικά με την ip σου, δεν αφορούσε ποιον υπολογιστή χρησιμοποιείς, αλλά γιατί προσπάθησες να κρύψεις την ip σου. Καθώς το μήνυμά σου φαίνεται πως έχει σταλεί από την… Νορβηγία!
Η ερώτηση λοιπόν, παραμένει.

Από Νορβηγία!

Αν ήταν από Σουηδία θα σου έλεγα πως έκανα ένα ταξίδι αστραπή εκεί για να πάρω το πτυχίο μου από το πανεπιστήμιο C.U.F.A.L.A.

quote:
σε ενα εξωτικο φορουμ, σε ενα μακρινο εικονικο νησι, περα απο τις επτα διαδικτυακες θαλασσες, κατοικουσαν ολων των ειδων οι εικονικοι χαρακτηρες, οπως και στην κοινωνια μας

στην εξωτικη ατμοσφαιρα ομως εκεινης της μακρινης δικτυακης πραγματικοτητας οι χαρακτηρες κλωνοποιουνταν κατα βουλησιν, κατι που δεν ειναι εφικτο στην μη εξωτικη πραγματικοτητα που ζουμε εμεις

εκει παρατηρηθηκε το περιφημο φαινομενο των "διατοντων χαρακτηρων", τους οποιους μελετησε και ανελυσε επι τριαντατερμινιαν ο διασημος δοκτωρ Ντικ Χεντσον του πανεπιστημιου της C.U.F.A.L.A. στην Στοκχολμη και που οι υπολοιποι χαρακτηρες ονομαζαν χαϊδευτικα "μουσιτσες" ή c.u.f.a.l.itses (εκ του ονοματος του πανεπιστημιου φυσικα)

ο "διατων" χαρακτηρας εχει κι αυτος φυσικα τα χαρακτηριστικα του: μπαινει αθορυβα στην αρχη, εχει ηπιο προφιλ, γραφει με λιγες προτασεις ωστε να μην καρφωθει, προσπαθει να γινει συμπαθης στους αλλους χαρακτηρες, και μετα απο καμια 30ρια μηνυματα, αλλαζει τροπο γραφης και "χτυπαει" για άλλα τοσα καποιον "στην τυχη", με φτηνη ειρωνια και χιουμορ επιπεδου γυμνασιου και μετα εξαφανιζεται

επισης τον τρωει ο κυκλος του για τετραγωνισμο ΠΑΝΤΑ!!!


αυτα ευτυχως συμβαινουν καπου αλλού, μακρυα μας και εμεις μπορουμε να συζηταμε χωρις να μας τα σπαει καθε τοσο κι ενας μαλακας επιτηδες


ΥΓ. οποιαδηποτε ομοιοτης με εικονικους λογαριασμους του φορουμ μας, οφειλεται στον ακρως συνομωσιολογικο σας εγκεφαλα (με α)


ΥΓ. κατι ηθελε να μας πει ο βριλης τοτε που μπηκε σαν κροκο και εκανε ο,τι κανουν οι διατοντες αστερες

γνωριζε οτι θα τον διαγραψουν οταν θα αρχιζε να αποκαλυπτει τον τροπο γραφης του βριλ, οπως και εγινε με αυτον, αλλά οχι με αλλους...

τι ηθελε να πει ο βριλης αραγε?


[Απάντηση του jonniebegood στο topic ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη - 2]


Αλλά τώρα με βρίσκεις απροετοίμαστο. Εκτός κι αν άνοιξε υποκατάστημα κι εκεί...

Χωρίς πλάκα τώρα Αμαλία,

Δεν προσπαθώ να κρύψω τίποτα!. Δεν ξέρω καλά, καλά και τι είναι αυτό το IP που λες. Δεν μπορώ να καταλάβω από πού σχημάτισες την άποψη ότι είμαι γνώστης Η/Υ και μάλιστα πως έχω κάποιο λόγο να αποκρύψω το ip.

Εγώ απλά στέλνω τα μηνύματά μου.


...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 17:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
αυτο ειναι καθαρα κιτρινισμος
ο βριλ εχει αναρτησει την διευθηνση 3ων σαιτ του μπουρδελα,του εσωτερικα και του μεταφυσικου
τωρα αν εσυ κανεις περιεργους συνειρμους...


gigenis
επειδή ακριβώς ότι λέμε πρέπει να μπορούμε και να το στηρίξουμε ή έστω να μπορούμε να το κατατάξουμε στην κατηγορία ανθρώπινης έκφρασης που ανήκει - χωρίς να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι - ας αφήσουμε τις εικόνες να μιλήσουν από μόνες τους.

Η πρώτη εικόνα αναφέρεται στο blog που διατηρούν συνεργατικά ο Βριλ και ο Jonniebegood και η δεύτερη αναφέρεται στο blog του Jonniebegood, ο οποίος έχει φτιάξει και κατηγορία, όπου ο ίδιος θα κατατάσσει τους ανθρώπους που θεωρεί ως "άλλα πετ". Είναι ξεκάθαρο από την εικόνα...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 17:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
quote:

Satyros
Εάν δεν θέλεις να στηρίξεις με επιχειρήματα και με στοιχεία τις απόψεις σου, πες απλώς «αυτό που θέλω να κάνω είναι να στηρίξω το δικαίωμά μου, να λέω οτιδήποτε θέλω, χωρίς κανένας να έχει το δικαίωμα να με ρωτήσει γ’ αυτό».

Είδες που οι απαντήσεις σας είναι προβλέψιμες;

quote:
Εμείς θα προσθέταμε επίσης, «θέλω να σκορπίσω μία κιτρινιστική θολούρα, δημιουργώντας εντυπώσεις για να στηρίξω και μόνο αυτά, τα ιδιοτελή συμφέροντα μίας παρέας που μου είναι αρεστή, κοινώς κλίκα».

Για εσάς το προσθέτετε;;

quote:
Μας συγχωρείς, αλλά δε μας αφήνεις άλλα περιθώρια από το να πούμε κάτι σαν το παραπάνω.

Σας συγχωρώ.

quote:
Τέλος πάντων, θα κάνουμε έναν κόπο να σε ρωτήσουμε – αν και πολύ φοβόμαστε ότι και πάλι δε θα λάβουμε μια ευθεία απάντηση από σένα…
Τι σημαίνει η συμπερίληψη ονομάτων στο μήνυμά σου, όπως “Secondborn” και “Livraga”;
Τι σημαίνει ότι εξαφανίζονται μυστηριωδώς μηνύματα μέσα από τη σαλάτα ή το δεσμευμένο χώρο; Μήπως έχεις εσύ πρόσβαση στους δεσμευμένους χώρους και δεν το γνωρίζουμε;


Σημαίνει οτι σαν παρατηρητης τόσα χρόνια έχω μάτια και βλέπω. Για εσάς τι σημαίνει η συμπερίληψη ονομάτων στο μήνυμά μου, όπως “Secondborn” και “Livraga”;
Τι σημαίνει ότι εξαφανίζονται μυστηριωδώς μηνύματα μέσα από τη σαλάτα ή το δεσμευμένο χώρο;

quote:
Για τους υβριστές που μπαίνουν και βρίζουν στα blogs, συνεχίζεις να υπονοείς ότι το κάνουμε κι εμείς! Με ποιες ενδείξεις και με ποια λογική το κάνεις αυτό Satyre;
Λάβε υπόψη σου ότι αυτό είναι μια απαράδεκτη προσβολή προς κάποιους ανθρώπους, ειδικά τέτοιους που έχουν αποδείξει έμπρακτα επί σειρά ετών την υποστήριξη των δημιουργικών, καλοπροαίρετων και ηθικών συμπεριφορών.

Εγώ δεν υπονόησα κάτι, εσύ γιατί αρπάχτηκες; Μπορείς πολύ ήρεμα να δηλώσεις οτι δεν είστε και εσείς, και να χαμογελάσεις όπως κάνω εγώ


quote:
Επίσης, μάλλον θα ήταν καλύτερα να διαβάσεις πολύ προσεκτικότερα αυτά που γράφω παραπάνω για το link που αφαιρέθηκε. Μίλησα για κριτική ανάλυση περί της δράσης της κλίκας και όχι για τους χαρακτηρισμούς – στους οποίους αντιτιθέμεθα. Είναι πολύ σαφές αυτό.

Κακη, πολύ κακή η λέξη κλίκα, εγώ δεν την ξέρω... Κλίκα δεν είναι μια στενα συνδεδεμένη ομάδα ανθρώπων με κοινές αντιλήψεις και κοινούς σκοπούς;

Τι κοινό σκοπό μπορεί να έχω εγώ με έναν ηλικιωμένο ανθοπώλη που νομίζει ότι έχει κληρονομικό χάρισμα και ντυνεται μανταμ Ούρσουλα;

Μακρια από μας θου Κύριε, εμείς είμαστε καθωσπρεπει ανθρωποι

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 17:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
Ωπα.. Τώρα το πρόσεξα.
quote:
amalia:
Αγαπητέ/ή libero,

Είμαι ο libero.


...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 18:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
-γεια σου γιαννη

-κουκια σπερνω

αμαλιτσα ειπες στο προηγουμενο σου μηνυμα

quote:
Επιπλέον στο συναφές blog του πρώην μέλους Βριλ δημοσιεύεται ότι το esoterica και το metafysiko είναι εν ολίγοις «μπουρδέλα»,

και εγω σου απαντησα οτι αυτη σου η δηλωση ειναι καθαρα κιτρινισμος
και με την εικοναπου παραθετεις απο το blog του βριλ φαινετε οτι εχω δικιο

οπως φαινετε στην εικονα υπαρχουν 3 διευθυνσεις
1)του μπουρδελα
2)του μεταφυσικο
3) του εσωτερικα

το τι καταλαβενεις εσυ ειναι δικο σου προβλημα
ολοι μπορουν να δουν οτι αυτο ειναι πολυ απλα μια λιστα με πρωτεινομενες σελιδες
αν στην λιστα περιλαμβανε και την διευθυνση της νασα τι θα ελεγες;

οσο για το τι γραφει ο τζονυ σου το ξαναειπα ειναι η γνωμη του η αποψη του το πως κρινει αυτος καποια πραγματα
δεν ειναι ουτε κιτρινισμος ουτε φασισμος ουτε εκφοβισμος
που προσπαθεις να το παρουσιασεις
το ποιος τελικα κανει φασιστικες κιτρινιστικες ενεργιες φαινετε


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 18:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
@ esoterica

προφανως δεν εχουν κοπει ολα τα νηματα...

καποια παραμενουν και μεσω αυτων σας αφαιρειται "ενεργεια": χρονος, προσπαθεια, σκεψη, συναισθηματα...

καποιο νημα εχει αγκιστρωθει μεσα σας και σας μανιπουλαρει απο μακρια παρολο που εχετε διωξει τον πυρηνα εκπορευσης...

στην εσωτεριστικη ορολογια θα μπορουσαμε να μιλησουμε για βαμπιρικες καταστασεις...

μπορει να ακουγεται ολιγον τι βαρυ και μεσαιωνικο αλλα νομιζω συνεννοουμαστε εστω και σε αυτο το καπως gothic style...

η "εσωτεριστικη θεραπεια" ειναι γνωστη! κοψτε καθε νημα: καμμια απαντηση, καμμια αντιδραση, καμμια αναφορα, καμμια επαφη...

απο σας πηραν υποσταση, στο εσοτερικα εχτισαν καριερα, απο σας αντλουν λογο υπαρξης: κλειστε τον διακοπτη και θα σβησουν...

στο κατω κατω οι συγκεκριμενες "προσωπικοτητες" δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο κυρος και υποσταση ωστε και οι "γνωμες" τους να εχουν ειδικο βαρος και να λαμβανονται σοβαρα υποψην...

παντελως αδιαφορα αναμασηματα αποψεων του σωρου προκαλουν απλως θυμηδια με τις ατεχνες σοφιστειες τους...

οπως ειχε πει καποιος: βαλτε τους στο μπουκαλι με την φορμολη, βιδωστε σφιχτα το καπακι και κρατηστε τους ετσι στο μουσειο να θυμαστε καποτε τι περιεργο ζουζουνι βρηκατε στο υπογειο και το σκοτωσατε με την παντοφλα...

...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:

Ευστράτιε γράφεις:

quote:
amalia δεν ξέρω τι λένε τα στατιστικά σας δεδομένα, αλλά αυτό που εγώ παρατηρώ τον τελευταίο καιρό, είναι ότι για να δούμε μήνυμα σε κάποια κατηγορία, μόνο τάμα δεν κάνουμε...

τι ακριβώς εννοείς;


Τι εννοώ ρε amalia ;

Κάθε πρωί που ανοίγω το υπολογιστή κάνω μια τσάρκα στο esoterica να δω τι παίζει…
και ενώ πριν κάτι μήνες, ήθελα τρεις ώρες να διαβάσω τα μηνύματα που είχαν γραφτεί από την προηγούμενη και μέχρι εκείνη τι στιγμή, τώρα σε μια ώρα τα έχω ξεπετάξει.

Και όταν ξανακάνω τουρνέ στο foroum κατά το μεσημεράκι δεν έχει αλλάξει τίποτα, άντε να έχει γράψει κανά μήνυμα ο el.elyon στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Και αυτό το παρατηρώ σε επτά κατηγορίες του forum που παρακολουθώ.

Ποιο εύκολα βρίσκεις κλειστό aircondition, παρά μήνυμα.


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
amalia,
τι ακριβώς ήθελες να πεις στον libero σχετικά με την ip του ??

μήπως μας παρακολουθείς ?

ξέρεις από που γράφω αυτή τη στιγμή ? αν ναι,πόσο χρήσιμη σου είναι αυτή η πληροφορία ?

θέλω μία απάντηση στην ερώτηση αυτή,γιατί πραγματικά παραξενεύτηκα με αυτό που έγραψες

επίσης...μήπως νομίζεις ότι όλοι μας διατηρούμε ένα blog και άλλη δουλειά δεν έχουμε από το να καθόμαστε να γράφουμε τα εσώψυχά μας ??

αυτό το λέω γιατί -απ'ότι κατάλαβα- ο φίλος libero μοιάζει με μένα όσον αφορά τη χρήση του υπολογιστή...κάποιοι του έδειξαν τον τρόπο να μπαίνει στο φόρουμ,να πατά κάποια κουμπιά και να συμμετέχει έτσι στις συζητήσεις...αυτό που κάνω κι εγώ δηλαδή

αν μου ζητήσεις να ανεβάσω μία φωτό ή ένα βίντεο στο σάιτ,απλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ

αυτά για να καταλάβεις/καταλάβετε ότι δεν είμαστε όλοι κολλημένοι με τα pc ούτε και ξέρουμε τρόους να μπαίνουμε με διπλούς τριπλούς ή χιλιαπλούς λογαριασμούς

όσον αφορά την ip μου,πολύ θα ήθελα να μάθω ποια είναι (και τι είναι)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
...σχετικά τώρα με όλα τα υπόλοιπα που έχουν γραφτεί εδώ,θα πρότεινα σε όλους τους αντιπαραθέμενους ολιγοήμερες διακοπές...

που να σφίξουν και οι ζέστες δηλαδή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
όσον αφορά την ip μου,πολύ θα ήθελα να μάθω ποια είναι (και τι είναι)

Μάρκα οδοντόβουρτσας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
αγνοών
quote:
αυτό το λέω γιατί -απ'ότι κατάλαβα- ο φίλος libero μοιάζει με μένα όσον αφορά τη χρήση του υπολογιστή...κάποιοι του έδειξαν τον τρόπο να μπαίνει στο φόρουμ,να πατά κάποια κουμπιά και να συμμετέχει έτσι στις συζητήσεις...αυτό που κάνω κι εγώ δηλαδή

αγνοών

quote:
αν μου ζητήσεις να ανεβάσω μία φωτό ή ένα βίντεο στο σάιτ,απλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ

Φίλε μου δεν νομίζω να μοιάζετε και τόσο ως τεχνογνώστες αλλά μιας και ανακατεύτηκες με τα πίτουρα..


libero

quote:
Δεν προσπαθώ να κρύψω τίποτα!. Δεν ξέρω καλά, καλά και τι είναι αυτό το IP που λες. Δεν μπορώ να καταλάβω από πού σχημάτισες την άποψη ότι είμαι γνώστης Η/Υ και μάλιστα πως έχω κάποιο λόγο να αποκρύψω το ip.

Λοιπόρδ
Αγνοών πρόσεξε..λές οτι και εσύ και ο libero δεν γνωρίζετε τι είναι το IP..
Ρε παλληκάρια .. δεν γνωρίζετε πως να ανεβάσετε μια φωτογραφία και εχετε φτιάξει τέτοιο λογότυπο με το κινούμενο δελφινάκι..??
ΕΛΕΟΣ..

Edited by - allzzaro on 05/07/2007 19:48:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
allzzaro
Ρε παλληκάρια .. δεν γνωρίζετε πως να ανεβάσετε μια φωτογραφία και εχετε φτιάξει τέτοιο λογότυπο με το κινούμενο δελφινάκι..??
ΕΛΕΟΣ..

Φίλε allzzaro ο libero μπορεί να το βρήκε έτοιμο το δελφινάκι και να το έβαλε... δε λέει τίποτα αυτό.

ο δε αγνοών, όπως βλέπεις είναι γυμνός.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 20:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Συμφωνώ Ευστράτιε οτι είναι γυμνός.

O libero ομως δεν είναι γυμνός.. και ο αγνοών λέει..
αγνοών

quote:
αυτό το λέω γιατί -απ'ότι κατάλαβα- ο φίλος libero μοιάζει με μένα όσον αφορά τη χρήση του υπολογιστή...κάποιοι του έδειξαν τον τρόπο να μπαίνει στο φόρουμ,να πατά κάποια κουμπιά και να συμμετέχει έτσι στις συζητήσεις...αυτό που κάνω κι εγώ δηλαδή``

και οπως είπα πρωτίστως...
allzzaro
quote:
Φίλε μου δεν νομίζω να μοιάζετε και τόσο ως τεχνογνώστες αλλά μιας και ανακατεύτηκες με τα πίτουρα

Απο οτι αντιλαμβάνεσαι Ευστράτιε ο αγνοών ανεξάρτητα αν εχει ή δεν εχει λογότυπο θέλει να ταυτιστεί με τον libero στην ασχετοσύνη. Μιάς ομως και ο libero δεν φαίνεται να είναι και τόσο άσχετος αλλά σχετικός.. τότε αυτομάτως και ο ``αγνοών`` θεωρείται και αυτός.. σχετικός..

εεε... αυτή είναι η αρχή της ``θεωρίας της σχετικότητας``..


Edited by - allzzaro on 05/07/2007 20:07:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 20:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Εγώ απ’ ότι αντιλαμβάνομαι, θα ήθελε να ταυτιστεί στα “βασικά”.

Κι εγώ όταν άρχισα να ασχολούμαι με το forum αλλά και γενικότερα με το internet δεν ήξερα την τύφλα μου. Το ότι ανέβασα με τον καιρό, αφού το έμαθα τον τρόπο, μια φωτογραφία δεν σημαίνει ότι έμαθα να κάνω κόλπα με το ip μου (το όποιο κι αυτό στη πορεία έμαθα τι είναι), ούτε ότι έγινα hacker.

Μην πάμε να βγάλουμε από τη μύγα ξίγκι.

Τουλάχιστον φίλε χαλαρώσαμε λίγο την κουβέντα...


Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 22:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
quote:
allzzaro:
Ρε παλληκάρια .. δεν γνωρίζετε πως να ανεβάσετε μια φωτογραφία και εχετε φτιάξει τέτοιο λογότυπο με το κινούμενο δελφινάκι..??
ΕΛΕΟΣ..

Ακριβώς allzzaro ΕΛΕΟΣ!!!


Εεε αυτό δεν το περίμενα, να κάθομαι και να απολογούμαι από πού ποστάρω και γιατί έχω για ψηφιακή υπογραφή ένα κινούμενο δελφίνι.

Εδώ λοιπόν είναι η πέτρα του σκανδάλου:
http://i60.photobucket.com/albums/h35/SweetMisty19/Dolphin.gif

…και η απόδειξη του ότι είμαι χάκερ. Το βρήκα με αναζήτηση εικόνων στο google.

quote:
Ευστράτιος:
Κι εγώ όταν άρχισα να ασχολούμαι με το forum αλλά και γενικότερα με το internet δεν ήξερα την τύφλα μου. Το ότι ανέβασα με τον καιρό, αφού το έμαθα τον τρόπο, μια φωτογραφία δεν σημαίνει ότι έμαθα να κάνω κόλπα με το ip μου (το όποιο κι αυτό στη πορεία έμαθα τι είναι), ούτε ότι έγινα hacker.

Μην πάμε να βγάλουμε από τη μύγα ξίγκι.


Ακριβώς Στράτο

Αυτό θα πει ελευθερία σκέψης.
Ή κακοπροαίρετος ή καλοπροαίρετος. Αυτές είναι οι επιλογές που σου δίνει το esoterica.
Και μην τυχών πει ένα κακοπροαίρετο μέλος πως η γη είναι στρόγγυλη και συμφωνήσεις μαζί του, σε βάζουν κατευθείαν στην κακοπροαίρετη κλίκα.
Αυτή είναι «θεωρεία της σχετικότητας»

quote:
hendrix:
προφανως δεν εχουν κοπει ολα τα νηματα...

Προφανώς hendrix, πρέπει να κοπεί και αυτό της ζωής.

Το μήνυμα αυτό εστάλη από την Θεσσαλονίκη (κέντρο) Λέοντος Σοφού 11 για όποιον ενδιαφέρεται να μου κόψει και το τελευταίο νήμα για να γλυτώσει το Forum από κακοπροαίρετα μέλη. ( απέναντι από το βιβλιοπωλείο του Λιακόπουλου)


...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 23:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
απέναντι από το βιβλιοπωλείο του Λιακόπουλου

αυτο τα λεει ολα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΣΧΥΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 00:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΣΧΥΤΟΣ
Ρε παιδια πάλι τα ίδια;
πόσες φορές το έχουμε δει το έργο;
πριν λίγους μήνες ήταν που ελεγα στην αμαλία οτι όλα τα παλια μελη τα διώχνουν και η ιστορια επαναλαμβανεται.

η αψογη διαχειριση και τα ανήθικα παιδια.

ας σταματησουν επιτελους οι καυγαδες,φτανει πια.

Για το θέμα των i.p θα ήθελα να πω οτι όλοι έχουμε [b]δικαίωμα[b] χρήσης προγραμμάτων αλλάγής ή απόκρυψης της ip αφού είναι προσωπικό δεδομένο και κανείς δεν οφείλει να δωσει εξηγησεις σε κανέναν.

H ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΠΑΡΞΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 01:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
οπως φαινετε στην εικονα υπαρχουν 3 διευθυνσεις
1)του μπουρδελα
2)του μεταφυσικο
3) του εσωτερικα

το τι καταλαβενεις εσυ ειναι δικο σου προβλημα
ολοι μπορουν να δουν οτι αυτο ειναι πολυ απλα μια λιστα με πρωτεινομενες σελιδες
αν στην λιστα περιλαμβανε και την διευθυνση της νασα τι θα ελεγες;


gigenis, έχεις διάθεση να παίξουμε κρυφτούλι?

Όταν κάποιος παρουσιάζει 2 Χώρους (esoterica.gr, metafysiko.gr) και τους δίνει την κοινή περιγραφή "ΕΡΕΥΝΑ & ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΒΑΘΥΤΕΡΩΝ ΝΟΗΜΑΤΩΝ" τότε δημιουργεί μια σύνδεση και ταύτιση μεταξύ τους.
Κι όταν αυτή η περιγραφή δίνεται και για ένα "mpourdelo.com" τότε η σύνδεση κι η ταύτιση αναπτύσσεται μεταξύ και των 3.
Αφού όμως - κατά την δική σου αντίληψη - το πρώην μέλος των Forums Βριλ (συνεργατικά με τον Jonniebegood) δεν επιθυμούσε κάτι τέτοιο, γιατί πλέον αυτή η κοινή σύνδεση μεταξύ των 3 Χώρων έχει χαθεί κι έχουν γίνει τροποποιήσεις?

(Κοίτα εδώ)

quote:
οσο για το τι γραφει ο τζονυ σου το ξαναειπα ειναι η γνωμη του η αποψη του το πως κρινει αυτος καποια πραγματα
δεν ειναι ουτε κιτρινισμος ουτε φασισμος ουτε εκφοβισμος
που προσπαθεις να το παρουσιασεις
το ποιος τελικα κανει φασιστικες κιτρινιστικες ενεργιες φαινετε

Να υποθέσω ότι και τα όσα έγραψε για τον PREDATOR ήταν απλά η γνώμη του?
Όταν ένας συνάνθρωπος σου δέχεται από κάποιον άλλον άνθρωπο αυτού του είδους την κριτική και λαμβάνει αυτά τα σχόλια, εσύ θεωρείς ότι απλά πρέπει να τα ακούσει και να τα δεχθεί ως μια άποψη για το πρόσωπο του?
Αυτό όμως δεν το θεωρείς ούτε κιτρινισμό, ούτε εκφοβισμό.
Σωστά?
Το γεγονός ότι αρκετά μηνύματα κάποιων συνομιλητών σου στα Forums παρουσιάζονται στο blog του jonniebegood αποσπασματικά και με τον τρόπο που παρουσιάζονται, δεν αποτελεί για σένα κιτρινισμό.
Το γεγονός ότι 2 πρώην μέλη των Συζητήσεων έχουν ανοίξει κάποια blogs για να προβαίνουν σε αυτού του είδους τον σχολιασμό μηνυμάτων κι ανθρώπων επί μήνες πάλι δεν αποτελεί δείγμα κιτρινισμού για σένα.
Το ότι το πρώην μέλος Βριλ αποκαλεί το Esoterica ως "Χεζοτερικα" κατά την συμμετοχή του σε άλλους Χώρους, πάλι δεν αποτελεί για σένα κιτρινισμό.

Προσπάθησε να σκεφτείς λίγο τα παραπάνω.
Καλή η συνεχόμενη κριτική με την πρώτη ευκαιρία αλλά μην είναι και τόσο άκριτη...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 01:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ευστράτιε σέβομαι την άποψή σου, υπάρχουν κάποιες κατηγορίες που δέχονται λιγότερα μηνύματα από άλλες, όπως οι κατηγορίες ΣΟΦΙΑ και ΑΣΤΡΑ. Αυτό πολλές φορές είναι θέμα φυσικής βιορυθμικής διακύμανσης μέσα στο έτος και ανάμεσα στις διάφορες εποχές, αλλά είναι γνωστό ότι κάποιες κατηγορίες γενικότερα έχουν πάντα μικρότερη κινητικότητα από άλλες.

Το έφερες όμως σαν ένσταση σε αυτό που έγραψα για τους 328.000 επισκέπτες. Πέρα από το γεγονός ότι δε θα έγραφα ψέματα (δεν μου αρέσουν τα ψέματα) και ούτε θα προσπαθούσα να κατασκευάσω εντυπώσεις, το μόνο που θα μπορούσα να σου απαντήσω είναι, να ρίξεις μια ματιά στον κατάλογο μελών, να δεις πόσα νέα μέλη γράφονται καθημερινά, πόσοι άνθρωποι γράφουν κάθε μία, κάθε δύο, κάθε δέκα κ.λπ. μέρες ή ακόμα να δεις μέσα από την κεντρική σελίδα των forums τον αριθμό των μηνυμάτων που γράφονται κάθε μήνα. Για τον Ιούνιο στον οποίο αναφερθήκαμε, γραφτήκανε πάνω από 3.600 καινούργια μηνύματα. Αυτό σημαίνει ότι κατά μέσο όρο καθημερινά, γραφόντουσαν τον Ιούνιο πάνω από 120 μηνύματα.

Αυτά τα στατιστικά στοιχεία που είναι προσβάσιμα για τον καθένα αφορούν μόνο την ενεργό συμμετοχή στα forums. Από κει και πέρα, υπάρχουν οι άνθρωποι που διαβάζουν μόνο χωρίς να γράφουν, όπως επίσης εκείνοι οι οποίοι επισκέπτονται τα υπόλοιπα τμήματα του site και οι οποίοι είναι πολλαπλάσιοι αυτών που συμμετέχουν με μηνύματα στα forum, αλλά για εμάς αποτελούν και αυτοί οι άνθρωποι ένα είδος συμμετοχής και τους έχουμε πάντα κατά νου. Όταν αναφερόμαστε για παράδειγμα σε μέλη, φίλους, επισκέπτες.

Σχετικά με αυτό που γράφεις, ότι δύσκολα βρίσκεις μήνυμα, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τη λειτουργία «Ενεργά Θέματα» (εγώ συνήθως επιλέγω να μου εμφανίσει τα ενεργά θέματα από «χθες»). Καθημερινά ανανεώνονται κατά μέσον όρο 30 θέματα, όλο και κάποιο θα σε ενδιαφέρει. Μπορείς ακόμα αν δεν σε καλύπτουν, να ανοίξεις εσύ κάποιο καινούργιο θέμα ή να βρεις κάποιο παλιότερο που σε ενδιαφέρει.

allzzaro όντως το επιχείρημα αυτό περί της κινούμενης εικόνας που χρησιμοποιεί το μέλος libero είναι άστοχο. Δεν αποδεικνύει τίποτα. Υπάρχουν αρκετά άλλα στοιχεία, πραγματικά περίεργα. Θεωρούμε φυσιολογικό και αναμενόμενο να διαφωνεί κάποιος μαζί μας ή να υπάρχουν διαφωνίες μεταξύ των συμμετεχόντων γενικότερα. Είναι άλλο ζήτημα όμως, η κακοπροαίρετη και εκ του πονηρού κριτική, που δεν την ταυτίζουμε όπως καταλαβαίνεις με την αρνητική. Θα αναφερθώ και περαιτέρω γι΄ αυτό στη συνέχεια, σε άλλη μου απάντηση.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy