ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Το σχοινί
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2012, 11:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οκ αποψη σας,καθιστε να πεθανεται απο το κρυο.

Μα, αυτό πως προκύπτει;
Μου φαίνεται ως ένα είδος "λογικού άλματος" αφού τις ίδιες πιθανότητες να πεθάνει έχει κι αυτός ο οποίος πιστεύει ότι του μιλάει κάποια θεική οντότητα καθώς κι εκείνος ο οποίος προσπαθεί να σκεφτεί πιο ψύχραιμα.
Από την άλλη, πουθενά δεν έγραψα - και νομίζω ούτε η amalia - ότι σίγουρα δεν επικοινωνείς με κάποια ανώτερη οντότητα κι ότι όλα είναι θέμα του εγκεφάλου.
Ανέφερα πως δε μπορείς να γνωρίζεις σίγουρα εάν η επικοινωνία είναι αληθινή ή όχι επειδή οι συνθήκες είναι τέτοιες που μπορεί να επιδρούν διάφοροι παράγοντες στον άνθρωπο κι ότι δε μου φαίνεται ορθό να ταυτιστώ με μια μόνο πιθανή εξήγηση...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2012, 12:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσυ τι θα εκανες?

Που'σαι ρε Κατερινα και μας αφησες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2012, 17:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσυ τι θα εκανες?

Τα πάντα για να ζήσω.
Όταν ήμουν ασφαλής, θα προσπαθούσα να σκεφτώ για το τι μπορεί να ήταν αυτό που μου συνέβη και θα προσπαθούσα να κάνω τις όποιες αναλύσεις μου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2012, 17:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που θα κατεληγες?

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2012, 18:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά δε μπορώ να σου απαντήσω συγκεκριμένα διότι δε μπορώ να δώσω και στον εαυτό μου συγκεκριμένη απάντηση σε μια τέτοια υποθετική ερώτηση.
Όντας ένθεος θα σκεφτόμουν ότι τίποτα δεν αποκλείεται οπότε θα άφηνα ανοιχτό το ενδεχόμενο μιας μορφής επικοινωνίας με την Ανώτερη Δύναμη.
Από την άλλη όμως θα άφηνα ανοιχτό και το ενδεχόμενο μήπως όλο αυτό ήταν μια "πλάνη" ή εάν θες κάτι το οποίο σκαρφίστηκε ο νους μου στην ανάγκη μου να πάρω δύναμη και να καταφέρω να επιβιώσω.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy