ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τα ΖΩ για δεύτερη φορα!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 15:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kai εγω χαιρομε που περασα καλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 00:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...........?

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 11:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...........?

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...


ΕΙΔΑ ΚΑΛΑ ΓΡΑΦΕΙ EGYPT???? AΠΟ ΑΙΓΥΠΤΟ ΕΙΣΑΙ;;;;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 14:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Simona
Πιστέυω, με βάση ένα σχετικό ντοκιμαντέρ που έχω παρακολουθήσει, ότι αυτό που περιγράφεις δεν έχει σχέση με το deja vue. Γιατί το deja vue είναι ενα φαινόμενο που αφορά τη στιγμιαία αίσθηση μνήμης. ’υτο δηλαδή που λέμε "αυτήν εδώ τη στιγμή(!) την έχω ξαναζήσει,αυτή την κίνηση την έχω ξανακάνει,σε αυτό το σημείο κ.λ.π." Η επιστημονική εξήγηση αυτού του φαινομένου έχει ως εξής: ανά κάποια κλάσματα του δευτερολέπτου τα μάτια μας στέλνουν τις εικόνες που λαμβάνουν στον εγκέφαλο.Δηλαδή λειτουργούν ακριβώς όπως μία μηχανή κάμερας, με δύο όμως φακούς που εργάζονται ταυτόχρονα. Εάν κάποια στιγμή το ένα απο τα δύο μάτια καθυστερίσει,στο ελάχιστο του δευτερολέπτου, να στείλει στον εγκέφαλο την εικόνα που εστάλει απο το άλλο μάτι, τότε αυτός τη λαμβάνει διπλή φορά και μας δίνεται έτσι η αίσθηση οτι αυτή την στιγμή την έχουμε ξαναζήσει. Αυτά όσο αφορτά το deja vue.
Εσένα όμως πιστέυω ότι σου συμβαίνει κάτι άλλο! ΄Καθόλου απίθανο μέρος της εξήγησης αυτού που βιώνεις να είναι η θεώρια των ονείρων, που έγω προσωπικά πιστέυω σε αυτήν, γιατί τη βιώνω όταν συμβαίνει κάτι δυσάρεστο στην οικογένεια μου, απο την οποία ζώ μακριά εδώ και χρόνια ή στους καλύτερούς μου φίλους.
Πέρα απο αυτή όμως την εξήγηση εσένα σίγουρα σε χαρακτηρίζει κάποια διορατικότητα ή κάποιο παρόμοιο χάρισμά! Μην σε τρομάζει και μην σε στεναχωρεί ό,τι και να είναι!! Πάρτο σαν χάρισμα και βρές τον τρόπο να νιώσεις οτι είναι υπέρ σου που το έχεις!! Προσπάθησε να το "δουλέψεις" ώστε να σου παρουσιάζεται (και να σου είναι χρήσιμο) και σε ποιο ευχάριστες στιγμές απο αυτές που εχεις βοιώσει μέχρι τώρα! Όταν πάλι σου παρουσιάζεται πρίν από δυσάρεστα γεγονότα σκέψου απλά οτι εσύ που ίσως ήσουν προετοιμασμένη για το τι θα γείνει έχεις ενα κουράγιο παραπάνω να βοηθήσεις αυτούς που πάθαν σοκ με το άκουσμα του άσχημου νέου ή και αυτόυς που το βίωσαν.
Θα σου πώ δύο παραδείγματα πάνω σε αυτό που νιώθεις σαν ταλαιπωρία αλλά εγώ το λέω χάρισμα. Η μία μου αδελφή ζεί κάποια κατάσταση αρκαίτα όμοια με τη δική σου! Ξέρει από πρίν γεγονότα ή βλέπει και νιώθει πράγματα (ανατριχιαστικά πολλές φορές) που οι άλλοι δεν μπορούν! 'Εφτασε κάποια στιγμή σε σημείο να πιστέψει οτι έχει αρχήσει να τρελαίνεται, ότι δεν είναι φυσιολογική ή ότι την κατατρέχει κάποιο κακό!! Τώρα έχει μάθει να ζεί με αυτό και να το χρησιμοποιεί σε θετικά πράγματα και δεν πιστέυει πιά ότι είναι τρελή. Το δεύτερο παράδειγμα αφορά ένα ημιπλυγικό κορίτσι που συνάντησε κάποια φορά η αδελφή μου. Απ'ότι μου είπε το κορίτσι αυτό ήταν υπερβολικά(!!!) έξυπνο και διάβαζε εν μέρη τη σκέψη και το χαρακτήρα των ανθρώπων. ’φηνε όσους το πλησίαζαν με το στόμα ορθάνοικτο από θαυμασμό, οχι μόνο με την εξυπνάδα του αλλά και με όσα μπορούσε να καταλάβει γι'αυτούς! Είχε μάθει και αυτή να χρησιμοποιει το χάρισμα υπέρ της. Η γνωριμία αυτή πάρ'ότι σύντομη πιστέυω οτι έδωσε κουράγιο στην αδελφή μου.

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 15:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΜΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΑΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ.

ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΩ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ
ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.

ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΩ
ΤΟΣΟ ΠΛΕΟΝ, ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΤΟΣΟ ΧΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ.
ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ , ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.

ΜΠΛΕΚΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΥΤΑ,
ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ
ΕΓΩ ΧΑΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ
ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΑ
ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΥΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ............

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elf-stamos
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2007, 15:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elf-stamos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας ειμαι new στο forum και 8α η8ελα να δωσω και εγω με την σειρα μου μια ε3ηγησει αν μετραει δλδ..εγω ετυχε να εχω εναν γιατρο οφ8α/τρο φιλο και καποια στιγμη που κα8ομασταν και πιναμε καφε του λεω αυτη την στιγμη που κα8ομαστε εδς νιω8ω σαν να την εχω 3αναζησει..και η απαντηση 3ερεις πια ηταν?

ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΣΠΑΝΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ.ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΕ3ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΤΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΠΠΗΡΟΦΟΡΙΑ(ΕΙΚΟΝΑ) ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΙΩ8ΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ 3ΑΝΑΔΕΙ Η 3ΑΝΑΖΗΣΕΙ...

Σορυ αν δεν το τεκμηριωσα καλα ελπιζω να καταλαβατε τι ενοω tnxΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy