ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Τι είναι αλήθεια ο Χριστιανισμός;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2008, 22:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μήπως έλεγε Σ-Ι-Ω-Ν-Ι-Σ-Μ-Ο-Σ ….θανάσιμος απειλή κατά της Α-Ν-Θ-Ρ-Ω-Π-Ο-Τ-Η-Τ-Ο-Σ; (1974 Εκδόσεις Μαίανδρος, Δωδεκανήσσου 23)

Μήπως δεν σου άρεσε το κείμενο της 129ης σελίδας;
Ο ανώνυμος λασπολόγος που έκανε τον κόπο να γράψει αυτό το βιβλίο σίγουρα ανήκε στην σφαίρα της θρησκευτικής ιδεοληψίας. Ενώ ο τιποτένιος δεν είχε το σθένος να γράψει το όνομά του καταφέρεται με ένα αισχρό παραλήρημά του κατά των «Ελλήνων στη σκέψη» εξυβρίζοντας πάντοτε ανώνυμα ότι τιμιότερο υπάρχει μέσα στο σύμπαν. Καταγγέλλει την προσευχή στον Ζευ του Κλεάνθη (μαθητή του Ζήνωνος) ως προπαγανδιστικό όργανο των σκοτεινών εχθρών της Χριστιανικής Ελλάδος.
Φοβόταν ο συγγραφέας και έτρεμε μη τυχόν και αναβιώσουν οι Σιωνιστές την αρχαία Ελληνική θρησκεία του Ζευ.



Όχι.....θυμάμαι ότι είχε μια πεντάλφα απέξω αλλά αυτά που γράφεις δεν τα συνάντησα. Δεν ξέρω τι φοβόταν ο συγγραφέας γιατί δεν το έχω διαβάσει........εάν όμως όντως φοβόταν αυτό που λες.......μου προκαλεί και εμένα γέλια!!!!!!!!!

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy