ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΝΑΖΑΡΕΤ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΜΥΘΟΣ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 11:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Εσύ από το άρθρο του guardian κατάλαβες ότι βρέθηκαν 50 σπίτια. Εγώ λέω ότι βρέθηκε ένα.


http://www.guardian.co.uk/world/gallery/2009/dec/21/israel-archaeology


http://www.zenit.org/article-27900?l=english

Δεν τα πιστεύεις αυτά; Θες κάτι πιο επίσημο; Μήπως από την αρμόδια υπηρεσία αρχαιοτήτων που επικαλέστηκες;
http://www.antiquities.org.il/article_Item_eng.asp?sec_id=25&subj_id=240&id=1638&module_id=#as

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;

Edited by - kondoras on 15/05/2012 11:57:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 11:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...συνέχεια

quote:
Μ'αρέσει που α) προεξοφλείς και άλλα σπίτια αλλά ταυτοχρόνως, χωρίς καν να έχουν βρεθεί, β) τα βαφτίζεις ψεύτικα.

Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος (31/01/2012, 19:24:06, για να μήν ψάχνεις), το πρώτο link που δίνεις είναι αυτό: http://www.nazarethvillage.com/research/content/archaeology.

Στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα (στην καρτέλα Research) γράφει το εξής:

quote:
Welcome to the Nazareth Village Research Website!

From the early days of the conceptualization, planning and development of Nazareth Village, there was a strong commitment to create a first-century village based on solid biblical, historical, and archeological research.



Από κάτω ακολουθούν τα ονόματα όσων συνετέλεσαν στην έρευνα. Οι άνθρωποι σκέφτηκαν να φτιάξουν ένα χωριό, όπως ήταν τα χωριά του 1ου αιώνα. Και φυσικά χρειάστηκαν την συνδρομή αρχαιολόγων, γιατί πώς αλλιώς θα ήξεραν τί να φτιάξουν;
Γιατί λοιπόν να τους κάνω μήνυση; Μπράβο τους λέω, διότι οι άνθρωποι είναι δημιουργικοί, έξυπνοι και οργανωμένοι.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;

Edited by - kondoras on 15/05/2012 11:58:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 15:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kondoras

Εσύ από το άρθρο του guardian κατάλαβες ότι βρέθηκαν 50 σπίτια. Εγώ λέω ότι βρέθηκε ένα.


α) Δείξε μου ΑΜΕΣΑ quote ΜΟΥ που να λέω ή έστω να υπονοώ κάτι τέτοιο.
Μην εξαφανιστείς γιατί θα σε ξετρυπώσω και εσένα...

β) Ισχυρίστηκες ότι

quote:
kondoras
Οι συγκεκριμένοι αρχαιολόγοι υποστηρίζουν ότι βρήκαν ένα σπίτι, σκοπιές, πατητήρια κλπ. Επίσης ότι υπολογίζουν να βρουν άλλα 50 σπίτια. Αν τα βρουν έχει καλώς᾿ αποδεικνύουν ότι κάποτε υπήρχε ένα χωριό στην περιοχή. Αν δεν τα βρουν, θα τους κάνουμε μήνυση που δεν τα βρήκαν;

Δείξε μου ΕΝΑ λινκ που να ισχυρίζονται οι αρχαιολόγοι ότι "υπολογίζουν να βρουν άλλα 50 σπίτια"

Όλα αυτά που ισχυρίζεσαι (τόσο για εμένα όσο και για τους αρχαιολόγους) είναι μέσα στο κεφαλάκι σου και μόνο και δεν ξέρω ακόμα αν διαστρεβλώνεις την αλήθεια και την πραγματικότητα λόγω φυσιολογίας εγκεφάλου ή δόλου...

Ξεκάθαρα ερώτημα και περιμένω δύο ξεκάθαρες απαντήσεις.
α) το λινκ είναι αυτό
β) το λινκ είναι εκείνο.

Εντάξει kondoras?
Σου είναι κατανοητό αυτό τουλάχιστον?

Υ.Γ Τη δημιουργία εντυπώσεων να τη ξεχάσατε όπως έκανε και ο φίλτατος macedon...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 19:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kondoras

Στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα (στην καρτέλα Research) γράφει το εξής:

quote:
Welcome to the Nazareth Village Research Website!

From the early days of the conceptualization, planning and development of Nazareth Village, there was a strong commitment to create a first-century village based on solid biblical, historical, and archeological research.



Από κάτω ακολουθούν τα ονόματα όσων συνετέλεσαν στην έρευνα. Οι άνθρωποι σκέφτηκαν να φτιάξουν ένα χωριό, όπως ήταν τα χωριά του 1ου αιώνα. Και φυσικά χρειάστηκαν την συνδρομή αρχαιολόγων, γιατί πώς αλλιώς θα ήξεραν τί να φτιάξουν;

Στο παραπάνω quote τα bolds θα έπρεπε να είναι κάπως έτσι

quote:
Welcome to the Nazareth Village Research Website!

From the early days of the conceptualization, planning and development of Nazareth Village, there was a strong commitment to create a first-century village based on solid biblical, historical, and archeological research.


Αδιάσειστα (solid) κατ'αυτούς τα στοιχεία της έρευνας μέσα από τη Βίβλο, μέσα από τις Ιστορικές πηγές (μα καλά, δε σας ρώτησαν ρε παιδιά να τους δώσετε τις πηγές σας)και μέσα από τα αρχαιολογικά ευρύματα, πάνω στα οποία βασίζονται για την αναστήλωση της Ναζαρέτ του 1ου αιώνα...

quote:

Γιατί λοιπόν να τους κάνω μήνυση; Μπράβο τους λέω, διότι οι άνθρωποι είναι δημιουργικοί, έξυπνοι και οργανωμένοι.

Καλά, τόσο γρήγορα ξεχάστηκες???

Μήπως γιατί ισχυρίζονται ότι ανακάλυψαν τη Ναζαρέτ του 1ου αιώνα όπως την παρουσιάζουν τα Ευαγγέλια η οποία σύμφωνα με κάποιους από εσάς και βάσει πηγών που παρουσιάζετε (όπως τις παρουσιάζετε τέλοσπάντων) ήταν ανύπαρκτη.

Άρα καραμπινάτη επιστημονική απάτη κατ'εσάς!

Όσο και να το στρογγυλεύεις δε χωνεύετε, έτσι kondoras???

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 21:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ξέχασες να σημειώσεις και τα πιο βασικά:

Σου παίρνει τα πτυχία και όταν Α}.Προσπαθείς να "ανακαλύψεις" τον αιθέρα. Β}.Οταν προσπαθείς να "ανακαλύψεις" την ελεγχόμενη πυρηνική σύντηξη. Γ}. Οταν προσπαθείς να "ανακαλύψεις" την ελεύθερη και καθαρή ενέργεια.


Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΙΚΟΜΑΧΕ.

Το έχω ξαναγράψει παλαιότερα σε άλλο thread ότι η Επιστήμη έχει τα δικά της "απαράβατα ΔΟΓΜΑΤΑ" όσον και αν κάποιοι για να επιτεθούν στα αντίστοιχα θρησκευτικά δόγματα παραβλέπουν ή εθελοτυφλούν στα πρώτα.

Δε μου επιτρέπεται να σου πω, ακόμα και στη δική μου ασήμαντη περίπτωση, τι παιχνίδια έχουν παιχτεί και παίζονται σε διεθνές και γεωπολιτικό (αλήθεια σας λέω) επίπεδο όπου επηρεάζουν την έρευνα και την καρριέρα χιλιάδων φυσικών.

Το κακό για το macedon είναι ότι έχω κάποιο χρόνο ελεύθερο για κουβεντούλα που υπό άλλες συνθήκες δεν θα είχα...

quote:

Δ}. Οταν προσπαθείς να ακυρώσεις τον διαβολοεβραίο τους με το κλεμένο Νόμπελ.

Ούτε εγώ όπως και χιλιάδες φυσικοί δεν έχουμε σε καμμία φοβερή υπόληψη τον Αινστάιν.
Αυτά που είπε περί Σχετικότητας ήταν ΑΔΥΝΑΤΟ να τα σκέφτηκε ο ίδιος όταν "πνίγηκε σε μια κουταλιά νερό" με την Κβαντομηχανική Θεωρία.

Το Νόμπελ για το Φωτοηλεκτρικό φαινόμενο δεν το πήρε άδικα πάντως αλλά είναι οξύμωρο ότι χρησιμοποίησε τη Κβαντική Θεωρία όπου απέρριπτε, έστω και εν μέρει...

Εκεί που ελέγχεται, χωρίς να έχουν υπάρξει επιστημονικές τελεσίδικες αποδείξεις περί του αντιθέτου ακόμα, είναι για την ανυπαρξία του Αιθέρα (κούνια που τον κούναγε) και για το Απόλυτο της Ταχύτητας του Φωτός στο κενό.

quote:

Ε}.Οταν αρνηθείς να αποκαλύψεις τις δοτές "αλήθειες" που σου λένε να δημοσιεύεις.

Συμφωνώ αλλά να σε ενημερώσω ότι πλέον οι ίδιοι οι Επιστήμονες παρακαλάνε να γίνουν "βαποράκια" του συστήματος με αντάλλαγμα καρριέρα φήμη δόξα χρήμα κτλ

quote:

Ζ}.Οταν προσπαθείς να επικοινωνήσεις με εξωγήϊνη νοημοσύνη.

Δε το γνωρίζω σε επιστημονικό επίπεδο αυτό.

quote:

Η}.Οταν προσπαθείς να ¨ανακαλύψεις" την αντιβαρύτητα.

Συμφωνώ και εδώ.

Βέβαια, από αυτό το σημείο μέχρι να φτάνουμε στο αντίθετο άκρο θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί για να μην απορρίπτουμε και υποπτευόμαστε τα πάντα.

Είχες γράψει κάτι πολύ καλό σε άλλο thread ότι "ότι σου πασάρει η Επιστήμη το περνάς από τη κοινή λογική".
Προσθέτω και την κριτική ικανότητα και συμφωνούμε πλήρως.

Τα παραπάνω βέβαια ισχύουν όπου εσύ ο ίδιος δεν έχεις την επιστημονική γνώση για να επαληθεύσεις ή να απορρίψεις κάποιον επιστημονικό ισχυρισμό/νόμο/θεωρία και πάντα με την αίρεση ότι πιθανώς να μη λαμβάνεις υπ'όψιν σου όλες τις παραμέτρους που χρειάζονται για τη "λύση".

quote:

Και άλλα ακόμη.
Εσυ μπορείς 'ανετα να σέβεσαι τα πτυχία του Ισραηλινού αρχαιολόγου και να δέχεσαι την ερμηνεία του περι Ναζαρέτ,χωρίς να λαμβάνεις υπ'όψιν τις σκοπιμότητες του εβραϊκού κράτους.

Δεν έχεις δει ανά τους αιώνες τις "σκοπιμότητες" των Εβραίων έναντι των Χριστιανών???
Θυμάσε τι έγραφε ο Renan για τους Εβραίους και τη λύσσα τους εναντίον του νεότευκτου Χριστιανισμού των πρώτων αιώνων στο εδάφιο που μου είπες ότι θα μεταφράσεις αλλά δεν το έκανες τελικά...

Για πες μου ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ τις αβάντες των Εβραίων στο Χριστιανισμό.

Πήγαινε στο Ισραήλ, έστω και σαν τουρίστας, και έλα να μου πεις εντυπώσεις.
Ούτε εγω έχω πάει αλλά στηρίζομαι στις απόψεις πολύ δικών μου ανθρώπων....

quote:

Εμείς τι χρωστάμε,ώστε να μας υποχρεώνεις να τις δεχθούμε?
Θα μπορούσαμε κι εμεις με την ίδια άνεση,να πούμε στον αρχαιολόγο,να βάλει τις ανακαλύψεις του,εκεί που ξέρει!

Σωστά, αλλά από τη στιγμή που δεν είμαστε αρχαιολόγοι η κοινή λογική
και η κριτική μας ικανότητα τι λέει?

Όπως και παραπάνω.

Σε έχουν συνηθίσει οι Εβραίοι σε τέτοιου είδους αβάντες???
Είδες τι έγινε με το βιβλίο του Εβραίου Jahuda "Hebrew is Greek" (α, ρε αθάνατε macedon...)

Το να γράφτηκε ένα τέτοιο βιβλίο ήταν ανέλπιστο για την Ελλάδα αλλά είδες τι μοίρα του...

Αν σου πω ότι και εγώ αγχώνομαι που οι Εβραίοι δεν έχουν κουκουλώσει την υπόθεση Ναζαρέτ παρά μόνο ότι κάνουν οι Ορθόδοξοι Εβραίοι τι θα πεις?

quote:

Και ξέρεις γιατί?
Σκασίλα μας κι άν υπήρξε η Ναζαρέτ ή όχι.Δεν δεικνύει και δεν αποδεικνύει την ύπαρξη του γιού του Γιαχβέ,που είναι το θέμα που σε καίει!!

ΛΑΘΟΣ καλέ μου ΝΙΚΟΜΑΧΕ.
Την ύπαρξη του Θεού ΔΕΝ την έχω αποδείξει ούτε στον εαυτό μου!
Πως μπορώ να την αποδείξω σε εσάς???

Απλά οι βιωματικές μου εμπειρίες και οι όποιες περιφερειακές μου γνώσεις με έχουν ΠΕΙΣΕΙ ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ για την Ύπαρξή Του.
Δεν υπάρχει ΑΠΟΔΕΙΞΗ αλλά ΠΙΣΤΗ ΝΙΚΟΜΑΧΕ.

Από την άλλη και εσείς ΠΙΣΤΗ έχετε στη μη-Υπαρξή Του καθώς ούτε εσείς μπορείτε να παράσχετε Επιστημονική Αποδείξη.
Πέραν τούτου ΟΥΔΕΝ.

Τέλος, για εμένα δύο φορές σκασίλα μου τι λένε οι αρχαιολόγοι καθώς στην ύπαρξη της Ναζαρέτ πίστευα και πριν από αυτούς και θα πιστεύω ακόμα και αν κάποιοι άλλοι αρχαιολόγοι (ή και οι ίδιοι) υποστηρίξουν τα αντίθετα.

Πέρα και πάνω από την ύπαρξη ή μη της Ναζαρετ και τους Εβραίους αρχαιόλογους αυτό που ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ (στα δικά μου μάτια φυσικά) ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ είναι τα 5000 δικά σου posts, τα 6780 posts του macedon τα 5700 posts του Schwabe, κτλ κτλ όπου η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων αφορά κάτι που θεωρείτε κακογραμμένο παραμύθι, βιασμό της λογικής, πλαστογραφημένη ιστορία και άλλα πολλά και που δηλώνετε ΑΠΕΡΙΦΡΑΣΤΑ, ΡΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ότι ΑΠΟΣΤΡΕΦΕΣΤΕ.

Δηλαδή, για να καταλάβω.
Αν είσασταν Πιστοί Χριστιανοί, πόσα μηνύματα θα είχατε γράψει ρε παίδες???

Ο macedon για παράδειγμα, έχει γράψει (μέχρι στιγμής) ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ και αντί να περιέχει τις απόψεις για κάτι που "αγαπά" και δέχεται ως ΑΛΗΘΕΣ το αφιέρωσε σε κάτι που "μισεί" και αποστρέφεται ως ΑΠΟΛΥΤΑ ΨΕΥΔΕΣ.

Δεν χρειάζομαι άλλους μάρτυρες περί της Ύπαρξης Θεού κύριοι, όσο είστε εσείς απέναντι που Τον ΠΟΛΕΜΑΤΕ ενώ έχετε να κάνετε ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ και να εκμεταλευτείτε με άλλες ασχολίες το σύντομο χρόνο που έχουμε όλοι μας πάνω στη Γη...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 21:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνος
Δηλαδή, για να καταλάβω.
Αν είσασταν Πιστοί Χριστιανοί, πόσα μηνύματα θα είχατε γράψει ρε παίδες???
...........
Δεν είναι σωστο όπως το θετεις Πάνος. Δίλ εναντίον των χριστιανών. Ο Χριστιανισμός είναι το απέναντι τους, που θα ένεργοποιηθει η σκέψη τους. Αν δεν υπάρχει κάτι απέναντι (το ενδιαφέρον τους) δεν μπαίνει μπροστά η σκέψη σαν κίνηση. Το ότι γερνουν σαν σκέψη (στο δεν υπάρχει) είναι ακριβώς η κίνηση της δικής σου, (πως υπάρχει)

Πάνος.
Ο macedon για παράδειγμα, έχει γράψει (μέχρι στιγμής) ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ και αντί να περιέχει τις απόψεις για κάτι που "αγαπά" και δέχεται ως ΑΛΗΘΕΣ το αφιέρωσε σε κάτι που "μισεί" και αποστρέφεται ως ΑΠΟΛΥΤΑ ΨΕΥΔΕΣ.
.........
Ότι και να γράψουμε ότι και να πούμε θα υπάρξει το απέναντι, το διαφορετικό, το αντίθετο. Αυτη είναι η φύση του χρόνου. (και της χρόνο ψυχης) απο εδω εκει και απο εκει εδω. Το ΑΛΗΘΕΣ για αυτόν είναι το ΨΕΥΔΕΣ για σένα!

Πάνος
Δεν χρειάζομαι άλλους μάρτυρες περί της Ύπαρξης Θεού κύριοι, όσο είστε εσείς απέναντι που Τον ΠΟΛΕΜΑΤΕ ενώ έχετε να κάνετε ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ και να εκμεταλευτείτε με άλλες ασχολίες το σύντομο χρόνο που έχουμε όλοι μας πάνω στη Γη...
.........

Το θείο Πάνος δεν έχει ανάγκη απο μάρτυρες, ούτε και το (θεϊκό μέρος σου) όταν είναι εκει, αγαπά και το Νικομαχο και τον Μακεδωνα και τον Σβαμπε! 

Απλα ΑΓΑΠΑ 

δεν ρωτα ποιον και τι και γιατι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 22:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT
(Απλά οι βιωματικές μου εμπειρίες και οι όποιες περιφερειακές μου γνώσεις με έχουν ΠΕΙΣΕΙ ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ για την Ύπαρξή Του.)

Συμφωνω απολυτα με αυτην σου την προταση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 22:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πανούλη

Ολα αυτα που σου έγραψα και απάντησες,τα λέω χιλιάδες φορές μέσα στα 5000 μηνύματά μου.

Η πιο πρόσφατη απόδειξη είναι η "παραίτηση" του διευθυντή της ομάδας του Λας Πάλμας,που ισχυρίσθηκε[και έτσι είναι],ότι τα νετρίνα είναι ταχύτερα του φωτός.Αμέσως οι "δοτοί" καλοπληρωμένοι φωστήρες του CERN,έσπευσαν να τον διαψεύσουν.Για έναν φυσικό που ξέρει τι του γίνεται,η όλη ιστορία φωνάζει...!!!

Για το νόμπελ,επιμέμω για την κλοπή.Ψάξε να βρείς ποιός πραγματικά πρωτοπαρατήρησε το φωτοηλεκτρικό φαινόμενο και πόσο πριν τον εβραίο.

Απο 1000 φυσικούς θα ακούσεις 1001 ερμηνείες,ειδικά στον τομέα της κβαντικής θεωρίας.Ακόμη και για θέματα που είναι γενικώς και ειδικώς αποδεκτά απο την φυσική επιστήμη,υπάρχουν επι μέρους διαφωνίες και διαπληκτισμοί,επειδή ακριβώς δυνατόν να στηρίζονται σε μη πλήρως αποδεδειγμένες θεωρίες και νόμους.


Πάντως σε γενικές γραμμές,η τοποθέτησή σου πρός το τέλος του ανωτέρω μηνύματός σου,αλλάζουν άρδην την άποψή μου περι του ατόμου σου,αφού μιλάς πλέον ανοικτά και απο "καρδίας" για την πίστη στην ύπαρξη του θεού.Αναφέραιτο δικαίωμά σου και καλώς έκανες που το διευκρίνισες τόσο απλόχερα.

Αφού έχεις τα επιστημονικά προσόντα να κρίνεις όπως λές,το αδύνατο της ύπαρξης,ή της μη ύπαρξης θεού,τότε καλά κάνεις και ακολουθείς την εσωτερική σου φωνή που σου λέει ότι υπάρχει.

Η δική μου εσωτερική φωνή λέει το αντίθετο.Ετσι είναι οι εσω-κόσμοι του καθενός απο εμας τους ανθρώπους.

Αν ανατρέξεις πίσω σε παλαιά θέματα στη Σοφία,θα δείς στην περιγραφή μιας προσωπικής βιωματικής εμπειρίας,την αμφισβήτηση ακόμη και του ιδίου του εαυτού μου,σχετικά με το θείο,το άγνωστο,την υπερδύναμη,που επιμόνως διατείνομαι ότι δεν υπάρχει.Επειδή αγνοώ τι πραγματικά μπορεί να υπάρχει ή όχι,αφήνω ανοικτές όλες τις πόρτες του μυαλού μου και είμαι έτοιμος για οποιαδήποτε "εισβολή",αρκεί να τηρεί τους όρους μου με πρώτο και καλύτερο,την απόδειξη ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ.Επίσης εκεί θα δεις και επικές μάχες με τον Ζιπ,σε θέματα φυσικής.Μάχες που νομίζω ωφέλησαν και τους δυό μας.[πέρα απο τα βρισίδια,βέβαια].

Επίσης για το θέμα του θείου-νου,έχουμε κάνει ατελείωτες συζητήσεις με τον Πλάτωνα,που σου συνιστώ να διαβάσεις,αν έχεις χρόνο και φυσικά να καταθέσεις τις δικές σου απόψεις,όχι με τον τρόπο του φανατικού,αλλά του απο καρδίας χριστιανού,που δεν απορρίπτει ώς "διαβολικό",κάθε τι μη αναγνωρισμένο απο τις Οικουμενικές Συνόδους.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 23:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT
quote:

quote:

kondoras

Εσύ από το άρθρο του guardian κατάλαβες ότι βρέθηκαν 50 σπίτια. Εγώ λέω ότι βρέθηκε ένα.


α) Δείξε μου ΑΜΕΣΑ quote ΜΟΥ που να λέω ή έστω να υπονοώ κάτι τέτοιο.
Μην εξαφανιστείς γιατί θα σε ξετρυπώσω και εσένα...


Εγώ να εξαφανιστώ; Εγώ έχω κλείσει 7 χρόνια σ' αυτό το forum.

Που να υπονοείς είπες, έτσι;

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
03/02/2012, 15:11:18
ΑΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ (2009) ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΕΣ 50...

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
14/02/2012, 19:48:26
Αν σταθούμε μόνο στα ευρύματα η παραπάνω θέση σου στέκει αλλά αν συνυπολογίσουμε και την άποψη των Αρχαιολόγων που βρίσκονται εκεί από τα μέσα της δεκαετίας του '90 είναι ότι πρόκειται για μικρό οικισμό 50 σπιτιών.

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
17/02/2012, 13:46:50
quote:
Sesostris
Επειδή έλειπα κάμποσες μέρες από τη βάση μου και έχω απ' ότι φαίνεται χάσει αρκετά επεισόδια , μπορεί κάποιος να μου εξηγήση πως γίνεται από μια αγροικία που ανακάλυψαν οι αρχαιολόγοι στη Ναζαρετ , να ξεφυτρώνουν 50 σπίτια ;;;;

Οι ίδιοι οι Αρχαιολόγοι το είπανε Σωτήρη.
Τι να κάνουμε?

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=8&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
28/02/2012, 17:37:29
αλλιώς θα πρέπει να συμφωνήσεις με τους Αρχαιολόγους που μιλάνε για ένα "εκτός εμπορικών δρόμων χωριουδάκι περίπου 50 σπιτιών κατοικημένο από Ιουδαίους με περιορισμένα μέσα" (out-of-the-way hamlet of around 50 houses populated by Jews of modest means"

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=11&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
05/03/2012, 13:38:23
Έρχεται ΕΠΩΝΥΜΑ ένας Αρχαιολόγος και ΣΑΣ ΔΙΑΨΕΥΔΕΙ ΠΛΗΡΩΣ!!!
Μιλάει για ΟΙΚΙΣΜΟ 50 σπιτιών την ΕΠΟΧΗ του ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ!!!

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
14/05/2012, 20:15:35
quote:
kondoras
Οι συγκεκριμένοι αρχαιολόγοι υποστηρίζουν ότι βρήκαν ένα σπίτι, σκοπιές, πατητήρια κλπ. Επίσης ότι υπολογίζουν να βρουν άλλα 50 σπίτια.

ΛΑΘΟΣ!
Τα ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΣΥΝΙΣΤΟΥΝ ΕΝΑΝ ΕΚΤΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΟΙΚΙΣΜΟ 50 ΣΠΙΤΙΩΝ... (Finds suggest Nazareth was an out-of-the-way hamlet of around 50 houses...)
Και πιο κάτω στο κυρίως κείμενο ακριβώς τα ίδια
"The dwelling and older discoveries of nearby tombs in burial caves suggest that Nazareth was an out-of-the-way hamlet of around 50 houses on a patch of about four acres."

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
14/05/2012, 21:03:31
Ο Yardena Alexandre, διευθυντής των ανασκαφών και μέλος του ΙΑΑ (Israel Antiquities Authority) γράφει
"The dwelling and older discoveries of nearby tombs in burial caves suggest that Nazareth was an out-of-the-way hamlet of around 50 houses on a patch of about four acres."

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 23:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Ο macedon για παράδειγμα, έχει γράψει (μέχρι στιγμής) ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ και αντί να περιέχει τις απόψεις για κάτι που "αγαπά" και δέχεται ως ΑΛΗΘΕΣ το αφιέρωσε σε κάτι που "μισεί" και αποστρέφεται ως ΑΠΟΛΥΤΑ ΨΕΥΔΕΣ.

Ως "επιστήμονας" που ισχυρίζεσαι ότι είσαι, είναι μάλλον ηλίθιο να σχολιάζεις και να κρίνεις ένα βιβλίο του οποίου αγνοείς τόσο το περιεχόμενο όσο και την τεκμηρίωση.

Οπότε, από τη στιγμή που δεν ξέρεις ούτε πού είναι "αφιερωμένο" το βιβλίο ούτε σε τι αναφέρεται, το μόνο που αποδεικνύεις με τέτοιου είδους σχόλια είναι η επιβεβαίωση της ύπαρξης της θρησκευτικής βλακείας που διακρίνει τα άτομα σαν και σένα.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2012, 23:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330
14/05/2012, 21:03:31
Ο Yardena Alexandre, διευθυντής των ανασκαφών και μέλος του ΙΑΑ (Israel Antiquities Authority) γράφει
"The dwelling and older discoveries of nearby tombs in burial caves suggest that Nazareth was an out-of-the-way hamlet of around 50 houses on a patch of about four acres."

Suggest=υποδηλώνω, προτείνω.

quote:

Στο παραπάνω quote τα bolds θα έπρεπε να είναι κάπως έτσι

quote:Welcome to the Nazareth Village Research Website!

From the early days of the conceptualization, planning and development of Nazareth Village, there was a strong commitment to create a first-century village based on solid biblical, historical, and archeological research.


Όπου και να τα βάλεις τα bold, το νόημα είναι το ίδιο.
- Υπάρχει μια ισχυρή υπόσχεση/δέσμευση (ή και «στράτευση»)
- να δημιουργηθεί ένα χωριό του πρώτου αιώνα
- που θα είναι βασισμένο στην βιβλική, ιστορική και αρχαιολογική έρευνα.
Δεν θα φτιάξουν δηλαδή ένα χωριό όπως τους έρθει στο μυαλό τους, αλλά θα το φτιάξουν όπως ήταν τα άλλα χωριά της εποχής. Γίνεται και στην Ελλάδα, όταν προσπαθούμε να αναστηλώσουμε κάποια σπίτια από τα οποία έχουν απομείνει μόνο τοίχοι μερικών (30-40) εκατοστών. Πήγαινε σε κάποια ανασκαφή και μίλησε με κάποιον αρχαιολόγο να σου λύσει απορίες.

quote:
δεν ξέρω ακόμα αν διαστρεβλώνεις την αλήθεια και την πραγματικότητα λόγω φυσιολογίας εγκεφάλου ή δόλου...
[...]
Εντάξει kondoras?
Σου είναι κατανοητό αυτό τουλάχιστον?

Είπαμε ότι στις προσβολές είσαι καλός, δεν χρειάζεται να το αποδεικνύεις συνέχεια. Είναι η δεύτερη φορά που προσβάλλεις κάποιον που δεν σου έδωσε την παραμικρή αφορμή (είσαι και Χριστιανός, τρομάρα σου) και είναι η δεύτερη φορά που το αφήνω να περάσει. Στην τρίτη, και για να είμαστε εξηγημένοι, πας για αναφορά στους συντονιστές.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;

Edited by - kondoras on 15/05/2012 23:59:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 14:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

PanosT

quote:
Ο macedon για παράδειγμα, έχει γράψει (μέχρι στιγμής) ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ και αντί να περιέχει τις απόψεις για κάτι που "αγαπά" και δέχεται ως ΑΛΗΘΕΣ το αφιέρωσε σε κάτι που "μισεί" και αποστρέφεται ως ΑΠΟΛΥΤΑ ΨΕΥΔΕΣ.

Ως "επιστήμονας" που ισχυρίζεσαι ότι είσαι, είναι μάλλον ηλίθιο να σχολιάζεις και να κρίνεις ένα βιβλίο του οποίου αγνοείς τόσο το περιεχόμενο όσο και την τεκμηρίωση.

Οπότε, από τη στιγμή που δεν ξέρεις ούτε πού είναι "αφιερωμένο" το βιβλίο ούτε σε τι αναφέρεται, το μόνο που αποδεικνύεις με τέτοιου είδους σχόλια είναι η επιβεβαίωση της ύπαρξης της θρησκευτικής βλακείας που διακρίνει τα άτομα σαν και σένα.


Στην κορούλα σου τη Σμαράγδα...

Υ.Γ Πόσο χαμηλά θα φτάσεις ρε macedon...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 14:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@kondoras

Φαίνεται ότι δεν επικοινωνούμε σε κανένα επίπεδο.

Αυτό είναι ξεκάθαρο ΚΑΙ στα δύο τελευταία σου ποστς.
Ειλικρινά καταλαβαίνεις τι γράφουν όοοοολα τα quotes μου που παράθεσες?

Ξέχασες επιπλέον και το λινκ όπου οι αρχαιολόγοι "υπολογίζουν να βρουν άλλα 50 σπίτια" αλλά δεν έχει νόημα πλέον...

Από το να "χαλιώμαστε" ας το διακόψουμε εδώ αν δεν έχεις αντίρρηση...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 17/05/2012 14:33:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2012, 00:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω πόσοι απο εσάς είδατε σήμερα ενα δημοσίευμα του newsit.gr
όπου αναφέρει:

"Η πρώτη απόδειξη ότι η Βηθλεέμ υπήρχε από την αρχαιότητα"

και συνεχίζει:

quote:

Ισραηλινοί αρχαιολόγοι ανακοίνωσαν σήμερα ότι ανακάλυψαν την πρώτη απόδειξη που στηρίζει τις βιβλικές αναφορές περί της ύπαρξης της Βηθλεέμ πολλούς αιώνες προτού η πόλη αυτή εξελιχθεί σε ιερό τόπο, ως γενέτειρα του Ιησού.

Η απόδειξεη είναι μια πήλινη σφραγίδα που εντοπίστηκε κοντά στα τείχη της Παλιάς Πόλης της Ιερουσαλήμ και στην οποία είναι χαραγμένες τρεις αράδες κειμένου στην αρχαία εβραϊκή γραφή. Στο κείμενο αυτό περιλαμβάνεται η λέξη "Βηθλεέμ".

Σύμφωνα με τον αρχαιολόγο της Ισραηλινής Υπηρεσίας Αρχαιοτήτων Έλι Σούκρον, η σφραγίδα αποδεικνύει ότι η πόλη υπήρχε εκατοντάδες χρόνια προτού καταγραφεί ως τόπος γέννησης του Χριστού. "Για όλες τις ιστορίες περί της Βηθλεέμ στη Βίβλο, υπάρχει πλέον απόδειξη ότι υπήρχε μια τέτοια πόλη και δεν είναι απλά μύθος", δήλωσε.



Περισσότερα εδω


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2012, 00:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σύμφωνα με τον αρχαιολόγο της Ισραηλινής Υπηρεσίας Αρχαιοτήτων Έλι Σούκρον, η σφραγίδα αποδεικνύει ότι η πόλη υπήρχε εκατοντάδες χρόνια προτού καταγραφεί ως τόπος γέννησης του Χριστού.

Τι τσακάλια είναι βρε Αιθέρα,αυτοί οι Ισραηλινοι αρχαιολόγοι!!!

Ξεπερνούν τους Αιγυπτίους αρχαιολόγους!!

με ένα κεραμίδι που γράφει Χεοψ και άλλο ενα που γράφει Βηθλεέμ,ανακάλυψαν μια ολόκληρη ιδιοκτησία πυραμίδας και απέδειξαν μια ολόκληρη πόλη!!!

Που είσαι Πάνο?
να τους κάνω μήνυση?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2012, 01:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πας να με βάλεις σε άλλα μονοπάτια τώρα εσυ ...

αλλα δούλευα ολη μέρα , και δεν μπορώ να ακολουθήσω


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2012, 01:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon

quote:
Σύμφωνα με τον αρχαιολόγο της Ισραηλινής Υπηρεσίας Αρχαιοτήτων Έλι Σούκρον, η σφραγίδα αποδεικνύει ότι η πόλη υπήρχε εκατοντάδες χρόνια προτού καταγραφεί ως τόπος γέννησης του Χριστού.

Γενικά δεν αμφισβητείται αν η Βηθλεέμ της Ιουδαίας υπήρχε πριν την εποχή του Ιησού. Άλλωστε ευρήματα έχουν βρεθεί που δείχνουν ότι η "πόλη" αυτή κατοικούνταν την περίοδο του σιδήρου (1200-500 παχχ) και ότι κατοικήθηκε μετά τον 6ο αιώνα μαχχ.

Οι αρχαιολογικές έρευνες που έχουν γίνει όμως στη Βηθλεέμ δεν έχουν ανακαλύψει κανένα εύρημα που να ανάγεται στην εποχή του Ιησού, λίγο προηγούμενα ή λίγο επόμενα.

Ο Aviram Oshiri, επικεφαλής των Ισραηλινής Αρχαιολογικής Υπηρεσίας που επόπτευε τις αρχαιολογικές έρευνες στην περιοχή, δηλώνει για τις έρευνες:

"Υπήρχε παντελής απουσία πληροφοριών για αρχαιότητες από την περίοδο του Ηρώδη, δηλαδή από την εποχή του Ιησού. Φαίνεται πως η Βηθλεέμ ήταν εγκατελειμμένη την περίοδο που γεννήθηκε ο Ιησούς" (περιοδικό Archaeology, vol. 58, τ.6, Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2005)


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2012, 01:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς οι γνώσεις μου δεν φτάνουν στο σημείο να επιβεβαιώσω
ή να απορρίψω το δημοσίευμα .
Απλα το ανέφερα


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2012, 16:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν αρχίζουν να "μιλάνε οι πέτρες" κάθε κατεργάρης πάει στον πάγκο του...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2012, 15:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νυστάζει κανείς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2012, 15:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

macedon

Μα είναι σαφής ο άνθρωπος στα επιχειρήματά του:

1. Η Ναζαρέτ υποθέτουνε ότι ήταν ένας οικισμός με 50 σπίτια.
2. Τα 50 σπίτια υποθέτουνε ότι θα βρεθούνε κάποτε (αν δεν βρεθούνε τα χτίζουμε εμείς, δεν τρέχει τίποτε. Έτσι κι αλλιώς σε άτομα σαν τον Πάνο απευθύνονται).
3. Εφ' όσον υποθέτουνε ότι υπήρχαν σπίτια και εφ' όσονυποθέτουνε ότι θα βρεθούνε, άρα είναι σα να βρέθηκαν.



Φέρε μας τα σχετικά quotes ή δώσε μας τα σχετικά links όπου να φαίνεται ότι αυτή είναι η δική μου επιχειρηματολογία.

ΑΛΛΙΩΣ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΩΦΑΝΤΙΚΗ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕΣ ΝΑ ΞΕΜΥΤΙΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ ΤΗ ΣΚΛΗΡΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...

quote:

Εν κατακλείδει:

- Στη Ναζαρέτ βρέθηκε 1 σπίτι
- Αυτό είναι ψέμα, υποθέτουνε πως είχε 50
- Από πού το υποθέτουνε;
- ... από το ευαγγέλιο(!)
- Ναι, αλλά ένα σπίτι βρέθηκε μόνο
- Λάθος. Θα βρεθούν 50
- Δεν λέω πόσα θα βρεθούν, λέω πόσα βρέθηκαν.
- 50 σπίτια
- Πού είναι τα 50 σπίτια αφού βρέθηκε μόνον ένα;
- Εκεί είναι.
- Εγώ ένα βλέπω μόνο.
- Ναι, αλλά υπάρχουν πενήντα
- Μα ένα μόνο βρέθηκε
- Λάθος. 50 θα βρεθούν...(!)


Μήπως αυτοί οι διάλογοι είναι πραγματικοί?

Άντε φέρε μας τα σχετικά quotes και links για να δικαιωθείς και συ ο ταλαίπωρος δάσκαλος του Δημοτικού...

Αν οι διάλογοι είναι φανταστικοί δεν μπορώ να κάνω κάτι καθώς θα χρειαστείς εξειδικευμένη ιατρική βοήθεια...

quote:

Εδώ ο αυτιστικός ποστάρει πάλι για 315η φορά την ίδια δημοσίευση που λέει ότι βρέθηκε 1 σπίτι και ΘΑ βρεθούν 50 για να σου αποδείξει για 315η φορά πως βρέθηκαν 50 σπίτια.

Μάλλον δεν θα την αποφύγεις την ιατρική βοήθεια...

quote:

Και μετά απορεί γιατί τον παρομοιάζουν με ντουβάρι (αν και έχω δει ντουβάρια να είναι πιο έξυπνα απ' αυτόν).

Το "ντουβάρι" πάντως είναι εδώ και καλοπερνάει με την κατάντια σας.
Εσένα δε βλέπω εδώ τριγύρω τους τελευταίους μήνες...

Αλήθεια από Μαθηματικά/Πιθανότητες να υποθέσω ότι είσαι του Δημοτικού???

Διότι δεν σε είδα ούτε ανάσα να παίρνεις μη τυχόν και κάνεις αισθητή την παρουσία σου...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 18/10/2012 13:27:54


Για να μη νυστάζετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2012, 14:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν αρχίζουν να "μιλάνε οι πέτρες" κάθε κατεργάρης πάει στον πάγκο του...

Ερευνάτε τας Γραφάς



Μην το κάνετε γιατί θα διαβάσετε:

[Ματθ. ζ' 1]; Μὴ νομίσητε ὅτι ἦλθον βαλεῖν εἰρήνην ἐπὶ τὴν γῆν· οὐκ ἦλθον βαλεῖν εἰρήνην ἀλλὰ μάχαιραν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2012, 16:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά πράγματα, ενδιαφέροντα για όσους χαριεντίζονται με τις υποθέσεις περί του τι σημαίνει η σιωπή γύρω μας..

http://www.youtube.com/watch?v=SUPoLMW6dNM

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 12:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν αρχίζουν να "μιλάνε οι πέτρες" κάθε κατεργάρης πάει στον πάγκο του...

Ερευνάτε τας Γραφάς


Και αν διαβάσουμε:

<<Και εγείρω τα τέκνα σου Σιών κατά των τέκνων των Ελλήνων>> (προφήτης Ζαχαρίας Θ' 13-15).

Τότε τι θα κάνουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2012, 12:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Ο Άγιος Νικόλαος Συντρίβει τα "Είδωλα"

Και αν διαβάσουμε:

"Αλλά τους βωμούς αυτών και τις ειδωλολατρικές στήλες θα συντρίψετε, τα ιερά άλση αυτών
να τα κατακόψετε απο τη ρίζα, τα αγάλματα των Θεών αυτών θα τα συντρίψετε και θα κατακάψετε
τα ξυλόγλυπτα αγάλματα των Θεών τους" (Εξοδος ΛΔ' 13.


"Απο τις πόλεις των λαών τις οποίες ο κύριος ο Θεός σας θα παραδώσει στα χέρια σας, θα φονεύσετε κάθε αρσενικό με μαχαίρι. Τις γυναίκες όμως, τα παιδιά και τα κτήνη και όλα όσα υπάρχουν στην πόλη και όλη την περιουσία αυτής θα πάρετε για τον εαυτό σας,σαν λάφυρα
πολέμου τα οποία ο Κύριος σας δίνει. Στις πόλεις που σας έδωσε ο Θεός σαν κληρονομιά δεν θα αφήσετε ζωντανό τίποτε απο αυτά που αναπνέουν και δεν θα συλλάβετε ζωντανό αιχμάλωτο, αλλα θα εξολοθρεύσετε και θα φονεύετε όλους αυτούς κατά κράτος,έτσι διατάζει εσάς ο Θεός σας."
(Δευτερονόμιο Κ' 16,17).


Τότε τι θα κάνουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2012, 18:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΥΜΠΕΚΙ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ!!!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2012, 10:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ερευνάτε τας Γραφάς


ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΤΑΣ ΕΡΕΥΝΟΥΜΕ:

1. ΖΑΧΑΡΙΑΣ Θ', 13

...καί εξεγερώ τα τέκνα σου Σιών, επί τα τέκνα των Ελλήνων καί ψηλαφίσω σε ως ρομφαίαν μαχητού.

2. ΗΣΑΪΑΣ Θ', 11-12

καί ράξει ο θεός τους επισταμένους επί όρος Σιών επ' αυτούς καί τους εχθρούς αυτών διασκεδάσει, Συρίαν αφ' ηλίου ανατολών καί τους Ελληνας αφ' ηλίου δυσμών, τους κατεσθίοντας τον Ισραήλ όλω τω στόματι, επί πάσι τούτοις ουκ απεστράφη ο θυμός, αλλ' έτι χείρ υψηλή.

3. ΙΕΖΕΚΙΗΛ ΚΕ', 16-17

Δια τούτο τάδε λέγει Κύριος: ιδού εγώ εκτείνω την χείρα μου επί τους αλλοφίλους καί εξολοθρεύσω Κρήτας καί απολώ τους καταλοίπους τους κατοικούντας την παραλίαν. Καί ποιήσω εν αυτοίς εκδικήσεις μεγάλας, καί επιγνώσονται διότι εγώ Κύριος εν τω δούναι την εκδίκησιν μου επ' αυτούς.

4. ΑΜΩΣ Α', 7-8

Καί εξαποστελώ πυρ επί τα τείχη Γάζης καί καταφάγεται τα θεμέλια αυτής. Και εξολοθρεύσω κατοικούντας εξ Αζώτου, καί εξαρθήσεται φυλή εξ Ασκαλώνος, καί επάξω την χείρα μου επί Ακκάρων, καί απολούνται οι κατάλοιποι των αλλοφύλων, λέγει Κύριος.

5. ΣΟΦΟΝΙΑΣ Β', 4-6

...διότι Γάζα διηρπασμένη έσται, καί Ασκαλών εις αφανισμόν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2012, 14:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ερευνάτε τας Γραφάς


ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΤΑΣ ΕΡΕΥΝΟΥΜΕ:

1. ΖΑΧΑΡΙΑΣ Θ', 13

...καί εξεγερώ τα τέκνα σου Σιών, επί τα τέκνα των Ελλήνων καί ψηλαφίσω σε ως ρομφαίαν μαχητού.

2. ΗΣΑΪΑΣ Θ', 11-12

καί ράξει ο θεός τους επισταμένους επί όρος Σιών επ' αυτούς καί τους εχθρούς αυτών διασκεδάσει, Συρίαν αφ' ηλίου ανατολών καί τους Ελληνας αφ' ηλίου δυσμών, τους κατεσθίοντας τον Ισραήλ όλω τω στόματι, επί πάσι τούτοις ουκ απεστράφη ο θυμός, αλλ' έτι χείρ υψηλή.

3. ΙΕΖΕΚΙΗΛ ΚΕ', 16-17

Δια τούτο τάδε λέγει Κύριος: ιδού εγώ εκτείνω την χείρα μου επί τους αλλοφίλους καί εξολοθρεύσω Κρήτας καί απολώ τους καταλοίπους τους κατοικούντας την παραλίαν. Καί ποιήσω εν αυτοίς εκδικήσεις μεγάλας, καί επιγνώσονται διότι εγώ Κύριος εν τω δούναι την εκδίκησιν μου επ' αυτούς.

4. ΑΜΩΣ Α', 7-8

Καί εξαποστελώ πυρ επί τα τείχη Γάζης καί καταφάγεται τα θεμέλια αυτής. Και εξολοθρεύσω κατοικούντας εξ Αζώτου, καί εξαρθήσεται φυλή εξ Ασκαλώνος, καί επάξω την χείρα μου επί Ακκάρων, καί απολούνται οι κατάλοιποι των αλλοφύλων, λέγει Κύριος.

5. ΣΟΦΟΝΙΑΣ Β', 4-6

...διότι Γάζα διηρπασμένη έσται, καί Ασκαλών εις αφανισμόν...




Μια διευκρίνηση μόνο για να μην αυταπατάσθε.

Δεν ερευνάτε, απλά παπαγαλίζετε τις απόψεις επί των ανωτέρω εδαφίων του Δαυλού, του Καλόπουλου, του Ρασσιά και λοιπών κοινών απατεώνων μασόνων και πληρωμένων πρακτόρων κατά Φουράκη.

http://www.youtube.com/watch?v=FKlcUBLJUFA

Όταν με το καλό ΜΑΘΕΤΕ να ερευνάτε εδώ είμαστε...

Για τη Ναζαρέτ έχεις τίποτα ή μπαααα?

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2013, 02:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικα σχολια γαι σε να ΠανοΤ

PanosT καλυτερα ειναι να προτινεις
να δουν ολη την συνεντευξη τα παιδια
( την παρακολουθησα παλιοτερα με αφορμη
παλι δικη σου αναφορα σχετικα)

Αυτο που κανεις εδω ειναι το ιδιο που
κατηγορει η θρησκεια σου τους
"μαρτυρες του ιερεχωβα" γιατι περνεις
αποσμασμαστικα κομματια που σε συνφαιρουν

Γιαιτ ρε μαγκα μου δεν αναφερεις τι εννοει
ο Φουρακης ;
(αποτελεσμα των προηγουμενων κομματιων)

Γιατι δεν αναφερεις οτι στη εν λογο
συνεντευξη κανει ενα ξεκαθαρο διαχωρισμο
μεταξυ της Ελληνοορθοδοξιας και του
Χρηστιανισμου;

Και εαν ρε μαγκα μου κανει αυτο που ΝΟΜΙΖΕΙΣ
(βλεπεις ετσι σε συνφαιρει να το παρουσιαζεις)
με την "περιφιμη" παραδοχη του Εκληποντoς
Φουρακη
( την τακτικη των μασσονων εχεις ιοθετησει βλεπω)
ποιος ο λογος να συνεχισει την συνεντευξη τυπου
με την (επαναλανβανω) "περιφιμη παραδοχη" κατα εσε
και να αναφερθει και σε αλλα ζητηματα οπως αυτο με τους
κυμβρους και τα "αλλα φυλλα " , την στιγμη που εχει κανει παραδοχη
( παντα κατα εσε ) οτι ειναι απατεωνας...

Το πιο τραγικο ομως ρε συ PanosT ειναι η
Αρωστημενη εγωπαθεια που βγαζεις προκαλωντας
οποτε σου "Γκ@βλωνει"( συντονιστες και
υπολοιπα παιδια του φορουμ, συγνωμη) με εκεινον
τον ιστορικο που αναφερεις συνεχεια ,

THN ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΟΤΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ
ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΚΙΚΗ ΣΟΥ
ΠΡΟΣΕΓΚΙΣΗ ΣΑΝ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΦΙΜΟ
ΟΙΚΙΣΜΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ....

ισως το αυθερετο καποιου πλουσιου της εποχης....


Σε εχω παρατηρησει πολλες φορες να κανεις λογο για μη παραδοχη πραγματων απο αντι-χρηστιανους( οπως τους χαρακτιριζεις) που απλα εχουν την αποψη οτι δεν ειναι αληθινη η θρησκεια σου .
Προχωρας στην περιφιμη ποια "αιτια" που ειναι να χτυπηθει ο Χρηστιανιμος οποτε νασου και οι Αντιχρηστιανοι...

Οποτε λογικα με την λογικη του Αντιχρηστιανου και εφαρμογη
της σε ενα αλλο πεδιο οσο ιδεν υποστιριζουν την θεση του Ολυμπιακου
σαν ομαδα , αυτοματα γινονται Αντι-ολυμπιακοι ,δεν εχουν δηλαδη καποια αλλη επιλογη ας πουμε π.χ. να υποστιριζουν τους "λυκους".
( η ομαδα του Ολυμπαικου ειναι ενα τυχαιο παραδειγμα ,αν δεν σου αρεσει βαλε καποια αλλη ομαδα.)
βεβαι εδω γενιεται ενα μεγαλο θεμα μια που με βαση την εφαρμογη της λογικης σου εμενα κα ιτην θεση που εκφραζω μεσω της Αθειας δεν μποριες να με ενταξεις σε κατι τετοιο οποτε σαν προσεγκιση ξεκινιισαν οι "εξυπνοι" της θρησκειας σας προσεγκιση οτι ειμαστε και εμεις πιστοι ...
ναι μην αναρωτιεσαι , στο ιδιο ιδεολογικο καζανιειστε στην ουσια ολοι
οι Χρηστιανοι , εσυ μαλιστα που εχεις και ετοιμες "κατα παραγγελεια" ρε παιδι μου ρησεις-απαντησεις μεγαλων της θρησκειας σας κατα περιπτωση σε μικρο χρονικο διαστημα ουτε αναπνωη δεν μπορεις να παρεις απο τον φορτο εργασιας που εχεις ( εαν μεκαταλαβαινεις ......)
λυπαμαι παρα πολυ ρε συ για εσενα , βλεπεις η ανωνυμια σου δινει
πλεονεκτημα( ενδεχωμενος και για αλλους για να ειμαι απολυτα σωστος) με την μονη διαφορα οτι καποια μελη εχουν δηλωσει καθαρα τι εκπροσωπουν.
Εσυ γιατι δεν το κανεις ;

Επισης εχω παρατηρησει οτι σε αρκετα θεματα που εχουμε μια λογικη και σωστη σηζητηση με τα δυο αντιμαχομενα (κλασικα ποια ) πεδια του χρηστιανισμου και του οποιαδηποτε αλλου( και αυτο γιατι εχετε την
εντυπωση οτι οσοι δεν εινια μαζι σας ειναι εναντιων σας, αλλο θεμα αυτο που θελει αναλυση απλα καποια αλλη στιγμη)
να φτανουν σε μια πολλη καλη συζητηση με σωστη ανταλαγη αποψεων , να ερχεται ο "απο μηχανης θεος" οχι για ναδωσει λυση οπως συνηθηζεται
σε θεωτρικα εργα
αλλα για να δυναμιτισει το κλιμα , κοινος να καταστρεψει την συζητηση και το ονομα αυτου .....
PanosT!!!!!

Για την ωρα θεωρω οτι εισαι απλα ενας εγωιστακος με πολλα αποθημενα , φιλε μου ...
Αυτο γιατι παροτι σκεφτομαι αρκετα πραγματα σχετικα με το προσωπο σου μονο υποθεσεις μπορω να κανω οπως αντιστοιχα και εσυ για εμενα , ακομη-ακομη και για τον θεο σου.
Επισης με αφορμη την αναφορα στον θεο σου θα πρεπει να σου γραψω οτι λογικες σαν αυτες που εχεις χρησιμοποιησει κατα καιρους σαν αυτη με τις προσωπικες εμπειριες ειναι απλα μια πολυ καλη υπεκφυγη γιατι εαν ο αλλος συνομιλιτης σου γραψει οτι ειναι πιθανο να γραφεις "χαζομαρες" μπορεις πολυ ανετα να το παιξεις θιγμενος και να ξεγλιστρισεις σαν το φιδι, ακους εκει προσωπικες εμπειριες...
επειδη ειναι υποκειμενικες , μπορει να ειναι οτιδυποτε απο
πραγματικες μεχρι και παρανοια του ιδιου του ατομου που της εχει δει , δεν ειναι κατι που θα πρεπει να αναφερεται σαν επιχειρημα
"Φιδι γλιστερο" φιλε μου panosT.
Εγω που λες ειδα την Νικολ στον υπνο μου που μου ελεγε ελα στην Ιταλια .
Ναι , ναι το ξερω ειναι θεα , αλλα ξερω οτι με κοροιδευει η αναγκη μου να την δω. ( Νικολ= η γυναικα της ζωης μου.)
Αλλα ειπα οτι ειναι θεα.

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι σου γραφω μεσα απο το παραπανω...
Θελω να αναφερθω και σε κατι που σου εχω γραψει παλιοτερα αλλα κανεις τον "κινεζο" σχετικα...
Σαν χρηστιανος "ορθοδοξος" δεν εχεις κανενα δικαιωμα να αναφερεσαι και να κρινεις τον λογο των "Αρχαιων" μιας που με αφορμη τον ιδιοτυπο
εμφυλιο μεταξυ εικονομαχων-εικονολατρων καταληξατε να αναθεματηζετε
τους Αρχαιους και οσους τους αλναλυουν περα απο την απλη γνωση σχετικα. οποτε φιλε μου εαν θελεις να χαρακτιριζεις τον εαυτο σου Χρηστιανο Ορθοδοξο δεν εχεις κανενα δικιαωμα να επικαλεισαι τους "Αρχαιους" σαν φιλοσοφια , απλα θα διαβαζεις οτι σου γραφουνε τα παιδια (εγω δεν εχω ορεξη να σου γραψω γιατι εισαι επαγγελματιας
της παραποιησης και της συκοφαντιας ).



Εχω πολλα , παρα πολλα να γραψω απλα θα σταματησω
αναφερωντας απ οτην αρχη τα σημεια που αναφερθηκα

1) Δες ολη την συνεντευξη του Φουρακη και μην εφαρμοζεις
λογικη κοψε-ραψε .

2) Προτινε στα παιδια να δουν ΟΛΗ την εν λογο συνεντευξη
και οχι αποσμασματα που απο μον οατους παραγουν τα νοημτα που συνφαιρουν εσενα!!!(μαρτυρα του Ιερεχωβα)

3) μην εχεις την απαιτηση τα παιδια να σου φερουν κατι για
καποιο λογο ΕΣΥ και μον Εσυ θελεις επιση θεωρεις οτι σου το χρωστανε ενω σου εχουν απαντησει σχετικα τα παιδια , την στιγμη που δεν εχεις τα κοτσια να παραδεχτεις την Βλακεια σου και ζητας "εμμεσως πλην σαφως" να το "ξεχασετε " το θεμα με την βλακεια σου ...

πολυ ταπεινος χρηστιανος εισαι ρε παιδακι μου ....
πολυ ταπεινος... (Και εδω εχω καθαρη βαρβατη ειρωνια
για το προσωπο σου)

4)οπως σου εγραψα παραπανω (καλυμενα εκει)οσοι βλεπουνε λογικες
σαν αυτη του "αντι-χριστιανου", εχουν οι ιδιοι προβλημα μιας που οτνα βλεπεις την διαφορετικη αποψη σαν επιθεση στα προσωπικα σου πιστευω ( καλη ωρα εσυ)αυτο αποτελει προβλημα σου , και βεβαια εινια λαθος να προσπαθεις να κολησεις την λανθασμενη σου φοβια σαν χαρακτιριστικο στους αλλους , γιατι εαν ρε μαγμα μου δεν μπορεις να συζητησεις και να δεχτεις οτι ο-η οποιαδηποτε μπορει να εχει διαφορετικη αποψη απο εσενα , σου αρεσει δεν σου αρεσει καλο ειναι περα απο τις σπουδες που φερεσαι να εχεις , καλο ειναι να μορφωθεις και να αποκτησεις παιδεια .

5)οπως σου γραφω παραπανω δεν εχεις κανενα δικαιωμα ωντας Χρηστιανος
ορθοδοξος να κανεις λογο για "Αρχαιους " (σου το γραφω προκαταβολικα ετσι για ναμην γραψεςι οτι δεν το ηξερες)
Οχι τιποτα αλλο αλλα μου την εσπασε το γεγονος οτι ενω κανεις λογο
για υπεκφυγη αλλων μελλων του φορουμ ο μον ος που φενεται να συμπεριφερεται ετσι εισαι εσυ ( και καποιος αλλος με μια διαδικοτητα)

Κοιτα πολυ πονηρο αυτο που εχεις κανει ,αλλα κατι τετοιο
ειναι τουλαχιστον παιδαριωδες ( αλλος ειναι ο σωστος χαρακτιρισμος...)
Για αυτο σε παρακαλω την στιγμη που εχει αποδειχτει περιτρανα
οτι εισαι ΚΟΥΛΟΥΤΟΥΜΠΑΣ και οτι δεν εχεις προθεση να κανεις
μια σωστη συζητηση να μην προκαλεις.

Επιφυλασωμαι για την χρηση αυτου του μηνηματος σε καθε περιπτωση που θα προκαλεις με την περιφιμη υπεκφυγη που θελεις να περασεις
οτι εγινε απο συγκεκριμενα ατομα επειδη σε χαρκτιριζει εγωπαθεια.

Υσ: μην μπεις στον κοπο να με προκαλεσεις με απαντηση
μια αποπειρα για κατι τετοιο την στιγμη που ειμαστε ανωνημοι
(με ελαχιστες εξαιρεσεις) θα επεφτε στο κενο.

ΥΣ:Σκεφτομαι "που λες" αυτο με την ανωνημια και μου φιανεται ακομη
πιο γελειο οι "φωνες" και τα "γαβγισματα" που εκανες με το
"δειξε μου που σου εγραψα για τα 50..." καιτο πως μαζευτηκες
με εκεινο το
Από το να "χαλιώμαστε" ας το διακόψουμε εδώ αν δεν έχεις αντίρρηση...

οχι ρε μαγκα μου να το συνεχισεις και να προκαλουσες οπως
επιτακτικα συνιθιζεις να κανεις αλλα εκει που δεν "σε παιρνει"
και αφου ριξεις την σποντα σου για την ικονοτητα αντιλιψης του αλλου που σε ξεμπροστιασε , κανεις λογο για "χαλασμα" και διακοπη

Οχι ρε!!! οταν μας τα επρηζες με την συμπεριφορα σου και την
πραλογη σου αξιωση που ΕΡΧΩΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΣ ωστςε να μην απαντησουν σε κυρια σημεια καποια ατομα που μπορουν να σκεφτουν χωρις τις παροπιδες , που θελεις να μας περασεις οτι φορας εσυ συγκεκριμενα , την στιγμη που καταλαβαινεις πολυ καλα τι σου γραφουν τα παιδια , ηταν καλα ... ετσι;






__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

Edited by - gewkwn on 27/06/2013 02:50:00

Edited by - gewkwn on 27/06/2013 03:26:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2013, 11:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις περισσότερη δυσλεξία απ'όση μπορώ να αντέξω gewkwn οπότε δεν μπορώ να διαβάσω τα κείμενα σου αλλά ούτε και εσύ έχεις πάρει μυρωδιά από τα δικά μου...

Επιπλέον δεν έχω καν την υπομονή του Doc, συνεπώς άστο ως έχει...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy