ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΥΣΤΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 19:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και όμως καλέ μου φίλε πολλές φορές οι μεγάλες αλήθειες βγαίνουν απο αυτούς που ψειρίζουν...
Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 00:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Απέριττε, είναι προφανές ότι για μία ακόμη φορά δε με εννόησες, αλλά έσπευσες να τοποθετηθείς.

Επέτρεψέ μου να επιμείνω, γιατί όταν "ψειρίζεις" με λάθος εργαλεία και αναζητάς αλήθειες, είναι σα να τσαπίζεις ένα χωράφι με την κουτάλα της κουζίνας και να περιμένεις να βλαστήσει.

Άτοπον!

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 11:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεμπιπτόντως αγαπητέ, διακρίνω μια επιθετική τακτική απέναντί μου ή είναι ιδέα μου; Επειδή καθώς βλέπω είσαι και απο τους παλιούς εδω θα ήθελα να ξέρω μήπως οι τοποθετήσεις μου ενοχλούν κάποιους;
Αυτά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 16:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρεμπιπτόντως αγαπητέ, διακρίνω μια επιθετική τακτική απέναντί μου ή είναι ιδέα μου; Επειδή καθώς βλέπω είσαι και απο τους παλιούς εδω θα ήθελα να ξέρω μήπως οι τοποθετήσεις μου ενοχλούν κάποιους;
Αυτά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...


Επιθετική και τακτική μαζί

Όποιος εκφράζει κάποια διαφωνία σε μία συζήτηση εκφράζει επιθετικότητα και σκοπιμότητα

Και καλά... έχεις, απ' ότι φαίνεται, την τάση, να παίρνεις τα πράγματα προσωπικά, ενώ και οι δύο δεν είμαστε τίποτε άλλο παρά ψηφιακοί λογαριασμοί, δε σε ξέρω και δε με ξέρεις...

...μα να φτάνεις να κάνεις και δεύτερες σκέψεις περί εξυφαινομένης συνωμοσίας, νομίζω ότι είναι υπερβολικό, δε νομίζεις

Έλεος πια...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 22:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok προφανώς ήταν η ιδέα μου. Απλά μου αρέσει να ξεκαθαρίζω κάποια πράγματα. Όσο το αν είμαστε απλά ψηφιακοί λογαριασμοί εγω δεν το βλέπω έτσι. Στο χέρι μας είναι να τα λέμε και δια ζώσης. Ιδού η Ροδος ιδού και το πήδημα. Εγω είμαι πάντα ανοικτός σε καινούριες γνωριμίες... Δεν είμαι απο αυτούς που τους αρέσει να κρύβονται πίσω απο την οθόνη...
Φιλικά Γιάννης... (κατά κόσμον...)

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 23:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, φίλε Γιάννη. Αθανασία...

Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε πάντως.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vaios
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 23:43:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera se olous.diavazo ton kodika da vinci edo kai treis vdomades kai to exo ftasei sthn mesi.mou exei prokalesei to endiaferon giati eimai mathtis ths 1hs likeiou kai gia emena ayta ta pragmata pou anaferontai einai protognora.den xero omos pia na pistepso.eseis ti lete?

symeonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 23:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου, Βάιε και καλωσήλθες στο χώρο!

Έχουμε ήδη απαντήσει στο ερώτημα αυτό. Θα ήθελες να διαβάσεις το θέμα και αν συνεχίζεις να έχεις ερωτήματα, να επανέλθουμε;

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Halogen
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2004, 12:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Halogen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο μενα.

Προς το παρων θα ηθελα απλά να κάνω την "παρατήρηση" στον Sceptic πως η αναφορά που κάνει στην Γέννεση όπου ο Θεός λέει "εμείς" δεν αποδεικνύει τριαδικότητα. Μπορεί να εννοεί από 2 έως...12 (ή περισσότερα άτομα) με την ίδια ευκολία που μπορεί να εννοεί τα 3.
Εξάλλου συνεχίζει να επικαλείται σαν "αποδείξεις" κείμενα που προέρχονται από την ίδια την θρησκεία, που όμως προφανώς στερούνται αντικειμενικότητας.
Επίσης, να υπενθυμίσω πως με την ίδια ευκολία που χαρακτηρίζει "αυτόκλητους γκουρού" κάποιους που έκφρασαν αντιθέσεις με την "ορθόδοξη;!" διδασκαλία, χαρακτήρισαν και οι Ιουδαίοι τον ίδιο τον Ιησού. Αυτόκλητο γκουρού τον χαρακτήρισαν και τον καταδίκασαν γιά βλασφημία.
Δεν αρνούμαι το δικαίωμα να πιστεύει κανείς ότι θέλει.
Από την στιγμή όμως που θέλει να εκφράζει την άποψή του, οφείλει και να την στηρίζει με επιχειρήματα αντικειμενικά αποδεκτά και όχι του τύπου "μα το λέει η Π.Δ ή η Κ.Δ".
Με το ίδιο ακριβώς σκεπτικό, ένας μουσουλμάνος θα υποστήριζε την "δική του" αλήθεια λέγοντας "μα το λέει το Κοράνι".
Σχετικά με το τόπικ, η γνώμη μου είναι πως ΟΛΟΙ διψάμε γιά κάτι νέο.Ακόμα και όσοι πιστεύουν στον Χριστό, καταλαβαίνουν (είναι εμφανές) πως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως μας τα έχουν μάθει τόσα χρόνια.
Αυτό αποτελεί και την κυρίως αιτία της υστερίας που υπάρχει γιά το συγκεκριμένο (αλλά και γιά άλλα παρόμοια βιβλία)

Τελειώνοντας, θα ήθελα να του πω, οτι επειδή ορισμένοι δεν δέχονται την "αλήθεια" όπως αυτή έχει κατασκευασθεί από τις Συνόδους και το παπαδαριό, δεν σημαίνει πως βρίζουν τον Ιησού όπως ισχυρίζεται, αλλά αντιθέτως πιστεύουν στον ίδιο τον Ιησού και προσπαθούν να απεγκλωβίσουν την διδασκαλία του από την τεράστια εταιρία που ονομάζεται Εκκλησία.
Αυτά είχα να πω, και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων από τον Sceptic αν φανεί πως είμαι επιθετικός απέναντί του. Δεν είχα καμμία τέτοια πρόθεση, απλά θέλω να τονίσω πως η όψη της "αλήθειας" εξαρτάται πάντα με το από ποιά πλευρά την κοιτάμε.
Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giwrgos_1
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2004, 13:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giwrgos_1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ , ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΑ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ...
ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΘΑ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΦΑΡΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ - ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΩΝ-ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΝ...
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ , ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΝ ΟΧΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΑΝΑΤΡΑΠΕΙ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ.....ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ....
ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ......ΕΤΣΙ...!


G.DΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 00:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν εχω διαβασει το συγκεκρημενο βιβλιο αλλα εχω ακουσει παρα πολλα!!!!βασικα πολυ λενε οτι ειναι ενα απλο βιβλιο αλλα δεν ειναι ετσι!!!!!εκανε επυτηχια επειδη λεει οτι η καθε ζωγραφια του ντα βιντσι ειχε και ενα νοημα.η καθε λεπτομερια συμβολιζε και κατι!!!και το μεγαλυτερο συμβολο ηταν το μυστηριο χαμογελο της mona liza!!!και εχει διαφορα μυστηκα για το κρυφο ταλεντο του ντα βιντσι και πως ειχε εμπνευστει αυτα τα αριστουργηματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 01:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

sub rosa

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 03:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

sub rosa


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 10:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το υποσχέθηκα και επανήλθα...
Φωτογραφίες -για όσους διάβασαν το βιβλίο- από τον Αγιο Σουλπίκιο (St.Sulpice)και την περιβόητη Rose Line.

Γιατί μια εικόνα αξίζει όσο χίλιες λέξεις όπως λένε και οι κινέζοι...

Οπως βλέπετε η γραμμή ξεκινά από την κορυφή της στήλης, καταλήγει στη βάση της και συνεχίζει να διασχίζει εγκάρσια έξω από αυτή το πάτωμα του ναού κόβοντάς τον κυριολεκτικά σε δυο μέρη.
Πριν αρχίσετε τα συνομοσιολογικά για τις σβησμένες λέξεις πάνω στη στήλη να σας πω ότι δεν έχουν καμμία σχέση με το θέμα μας...
Με μια μικρή έρευνα ίσως ανακαλύψετε το λόγο...
Εύχομαι Καλά Χριστούγεννα σε όλους και το νέο έτος να'ναι πιο ειρηνικό και πιο επικοδομιτικό από κάθε άποψη.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 23:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με μια μικρή έρευνα ίσως ανακαλύψετε το λόγο...


ΕΜ ΜΗΝ ΜΑΣ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ....

quote:
Εύχομαι Καλά Χριστούγεννα σε όλους και το νέο έτος να'ναι πιο ειρηνικό και πιο επικοδομιτικό από κάθε άποψη.


ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΝΟΗΜΑ Ε???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Steve
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 19:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Steve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria, ine lathos o pinakas tis Madonna of the Rocks pou evales sto posting sou.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 14:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΣΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣΙΩΝΙΣΤΩΝ ΕΝΝΟΩ
ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ!!
ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΩΔΙΚΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΩΡΩ
ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΟΥΝ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 15:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΙ ΝΑΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΣΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣΙΩΝΙΣΤΩΝ

Ορίστε

Μήπως είσαι λίγο ανιστόρητος; Λέω... μήπως...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 00:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μήπως είσαι λίγο ανιστόρητος; Λέω... μήπως...

μπορει και να ειμαι για διαφωτισε με γιατι μπορει να μην ξερω!!!

σου αρεσει ο κωδικας ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mitti
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 01:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mitti  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ειναι αληθεια οτι δεν ειμαστε σιγουροι αν υπηρξε ο Ιησους σε φυσικο επιπεδο πραγματικα?

ΜΝΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 01:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σου αρεσει ο κωδικας ?

Την άποψή μου για το βιβλίο την έχω γράψει πιο πριν στο παρόν θέμα. Ας μην επαναλαμβάνομαι.

quote:
μπορει και να ειμαι για διαφωτισε με γιατι μπορει να μην ξερω!!!

Κάπου στην αρχή του παρόντος θέματος υπάρχει σύνδεσμος προς το θέμα όπου έχει αναλυθεί εκτενώς το ζήτημα των Ναϊτών.

Ειδικότερα για την έκφρασή σου όμως, και σε συνάρτηση με την παρατήρησή μου, θα είχα να επισημάνω ότι οι "ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣΙΩΝΙΣΤΕΣ" δεν υπήρχαν την περίοδο δράσεως των Ναϊτών.

Όσο για το Βατικανό και τη διατύπωση "ΚΑΚΙΣΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ", θα πρέπει μάλλον να διευκρινίσεις το μέτρο συγκρίσεως, το οποίο σε οδήγησε σε αυτό το συμπέρασμα.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 01:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΙ ΝΑΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΣΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣΙΩΝΙΣΤΩΝ ΕΝΝΟΩ


To Βατικανό, τουλάχιστον όπως το εννοούμε, εφευρέθηκε αργότερα από τους Ναΐτες. Οι Αμερικανοί αργότερα επίσης. Ως προς το κάκιστα, αναμένουμε εξηγήσεις.

Ο Άγιος Σουλπίκιος και τα συναφή αξεσουάρ, οι Μαντόννες των βράχων και μη βράχων και άλλα διάφορα, αναλύονται στο οικείο τόπικ για τους Ναΐτες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 02:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι μυρωδια σας αφηνει ο κωδικας ντα βιτσι γιατι ασχολειστε με
τετοιο ζηλο σε αυτο το θεμα αφου ειναι λιγο περιεργο!!
εχει δοση αληθειας η απλα ενημερονομαστε γιατι μπορει να ειναι και
κατασκευασμα!!
δεν απανταω στα προαναφερομενα για τους ναιτες αφου ειναι πολυ παλια
απο την εποχη μας πριν τους σιωνιστες και τους αμερικανους!!οκ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 02:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ειναι λιγο αντιχριστιανικο αφου τα αισχη του ταγματος των ναιτων
ξεπερναν και τη μεγαλυτερη φαντασια!!

οσο για τον πινακα με τον μυστικο δειπνο εε δεν ειναι και οτι
καλυτερο δεν καταλαβαινετε οτι ειναι κατασκευασμα μεσα στο χρονο!!
αν ειναι δυνατον ο κωδικας ντα βιτσι να εχει βαθος!!
αυτη ειναι η γνωμη μου εσεις εχετε αλλη γνωμη!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 02:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς "...είναι λίγο περίεργο".

Πάντως αν κάτι δεν το κατανοείς, ίσως είναι καλύτερα να μη βιάζεσαι να το κατακρίνεις.

Από την άλλη πλευρά, όλα τα αναγνώσματα έχουν κάτι να μας δώσουν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάθε best seller είναι και "ευαγγέλιο".

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 02:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειναι λιγο αντιχριστιανικο αφου τα αισχη του ταγματος των ναιτων
ξεπερναν και τη μεγαλυτερη φαντασια!!

Εσύ δεν ξέρεις πότε έδρασαν οι Ναΐτες, έφτασες να τους κρίνεις και "αντιχριστιανικούς";

Μήπως είσαι προκατειλημμένος μονομερώς;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 03:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"Εσύ δεν ξέρεις πότε έδρασαν οι Ναΐτες, έφτασες να τους κρίνεις και "αντιχριστιανικούς"

Μήπως είσαι προκατειλημμένος μονομερώς;


διακρινω μια ταση ειρωνιας η μου φαινεται το τι ξερω αστο για
τον ευατο μου δεν χρειαζομαι υποδειξεις !!
δεν ειμαι προκατηλημενος!!μην με κρινεις για να μην κριθεις!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 03:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
διακρινω μια ταση ειρωνιας η μου φαινεται

Σου φαίνεται.

quote:
το τι ξερω αστο για
τον ευατο μου δεν χρειαζομαι υποδειξεις !!

Αν θέλεις όντως να αφήσω το ζήτημα του τί ξέρεις στον εαυτό σου, φρόντισε εσύ να κρατάς τις μπαρούφες για τον εαυτό σου και να μην τις γράφεις όπως να 'ναι και όπου να 'ναι.

Οι υποδείξεις δε σε αφορούν προσωπικά, αφού δεν είσαι τίποτε άλλο παρά ένας ψηφιακός λογαριασμός. Δε σε γνωρίζω και δε με γνωρίζεις.
Αφορούν στην αλήθεια ως αποτέλεσμα της αναζήτησης στον παρόντα διαδικτυακό χώρο.

quote:
δεν ειμαι προκατηλημενος!!μην με κρινεις για να μην κριθεις!!

Σε ρώτησα και δε σε έκρινα, αν και όταν γράφεις ελεύθερα και δημόσια κάτι, δεν είναι καθόλου παράλογο να κριθείς γι' αυτό, όπως όλοι μηδενός εξαιρουμένου.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 02:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

μην εισαι τοσο επιθετικη μηπως γραφεις μπαρουφες εσυ για κοιταξου
λιγο μεσα σου και μην το παιζεις εξυπνη!!
ηξερα οτι θα αντιδρασεις ετσι!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 02:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

θα μπορουσες να εισαι πιο διαλλακτικη ηρεμη και συνεργασιμη
οχι μονο μαζι μου αλλα οταν "συνομιλεις" και με τους αλλους
νομιζεις οτι δεν σε παρακολουθω
μην μου την βγαινεις!! εσυ εχεις να χασεις εγω δεν το παιζω εξυπνος!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy