ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 18:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Το χιόνι που βαραίνοντας
γέρνει τα βλέφαρά σου
σφαλίζοντας για πάντα
το δάκρυ των λαθών σου


...mat...


Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 11:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατηρώ αυτά που πρέπει.
Κι αν δεν μιλώ δεν είναι από δειλία.
Γνωρίζω.
Αυτά και άλλα.
Η σιωπή όμως τώρα είναι χρυσός.
Ξέρω.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 09:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγάπες ψεύτικες,
αγάπες παράξενης εξάρτησης
κι άλλες, ζωής. Ευτυχίας.
Κάποιες δεν κρατούν γιά πάντα.
Τι πεζό το γιά πάντα.
Πως να υποσχεθείς το πάντα.
΄Οταν δεν φροντίζεις το τώρα.
Κι αν δεν βλέπεις τον άλλον κάθε μέρα
αν δεν είσαι ένα,
σχέσεις απομάκρυνσης...
΄Η δήθεν. Αυτό το δήθεν.
Το κάπως.
Παράπονα.
Σπασμένες χαρές.
Πονούν οι άνθρωποι γύρω.
Δειλοί.
Το αισθάνομαι.
Φοβούνται ν΄αγαπήσουν να αφεθούν να συναντηθούν.
Φοβούνται. Κρύβονται. Ενθουσιάζονται μόνο...
Καταρρέουν μετά.
Σχέσεις της στιγμής
άλλες της καθημερινότητας της συχνής επαφής
κι άλλες του αιώνα.
Σχέσεις ψυχής κι απλές φάσεις.
Περιπλέκονται όλα...Στιγμές. Φωνές. Αποκαλύψεις...
Ξεκαθαρίσματα.
Σκέφτομαι.
Βλέπω. Καταλαβαίνω.
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Σκέφτομαι...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 02/02/2006 09:44:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 20:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

… Δάκρυ που αργοκυλά
στα μονοπάτια χαράζει έρωτες
αφήνοντας ματιές αστράπτουσες
να ταξιδεύουν φλόγες κόκκινες
ματιών υγρών
σε λίμνη λευκών νουφάρων


...mat...

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 09:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ...
ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΟΦΩΤΟΥ ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΣΠΙΘΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΑΝΑΣΑ ΤΟΥ ΠΥΡΙΝΟΥ ΒΛΕΜΜΑΤΟΣ ΣΟΥ
ΠΝΟΗ ΑΓΕΝΝΗΤΟΥ ΑΣΤΡΟΥ ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ ΑΠΟ ΜΝΗΜΕΣ.
ΣΥΜΠΑΝ, ΑΡΜΟΝΙΑΣ, ΦΩΣ ΔΑΧΤΥΛΩΝ, ΣΤΟ ΔΑΚΡΥ ΤΟΥ ΑΝΤΑΡΗ ΣΤΗΝ ΣΙΩΠΗΛΗ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΗΣ ΙΣΗΜΕΡΙΑΣ...
ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 20:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τι σκέφτομαι;
Δικό μου θέμα...

Βαραίνει η νύχτα
σκληρά τα δίχτυα
και οι θύμησες,
όσα νίκησες...
Τα απέραντα σκοτάδια
στο είναι μου σημάδια,
Σκέψεις φωλιάζουν στο μηδέν.
στάλες βροχής π΄όμως με καιν...

Τι σκέφτομαι;
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Δικό μου θέμα...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 19:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


... Το τώρα να ξεπροβάλλει
Σαν σκόπελος σε άγριο
Πελαγίσιο κύμα
Κι ο φάρος τυλιγμένος
Στην ομίχλη των επιθυμιών σου ...



...mat...


Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 22:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....

Τέσσερις και μία


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 19:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο στην αγάπη...
Εκεί χάνεσαι, χώνεσαι, χύνεσαι, χαίρεσαι, χλωμιάζεις, λυτρώνεσαι, από τους πικρούς αλλόκοτους γήινους κόσμους...
Τις φωτιές, τις μαχαιριές που ματώνουν τα σωθικά τις κάνεις ήλιο,
κι η ψυχή σου αθώα φτερουγίζει ακόμα εκεί ψηλά πέρα από το θάνατο, φιλώντας με τις σιωπές της τ΄αρώματα του παραδείσου...


Μόνο στην αγάπη,
που φοβάσαι,
που φοβούνται οι πολλοί...
Και ανασταίνονται πεθαίνοντας μαζί της οι λίγοι...
ΟΙ ΛΙΓΟΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 11:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΕΜΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΓΕ ΜΑΚΡΙΑ...
ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΥΨΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ,
ΤΥΛΙΓΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΜΑΣ...ΑΛΛΟΚΟΤΑ...
ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ,
ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΖΕΣΤΟ,
ΤΥΛΙΓΕΙ Η ΑΝΑΣΑ ΣΟΥ ΤΙΣ ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...
ΚΑΙ ΑΚΟΥ...
ΤΡΑΓΟΥΔΑΜΕ...
ΞΑΠΟΣΤΑΙΝΟΥΜΕ ΣΙΩΠΗΛΟΙ ΑΝΕΓΓΙΧΤΟΙ ΑΠΟ ΛΑΘΗ...
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ
ΣΤΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΑ ΠΡΩΙΝΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 03:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί ο ήχος της φωνής σου με ταξιδεύει. Δεν μπορώ να πω αν τα λόγια σου μου δίνουν ζωή ή μαραίνουν ότι έχει πια απομείνει ή ότι έχει ανθίσει. Δεν μπορώ να ξέρω γιατί η παρουσία σου είναι τόσο δυνατή τόσο μεθυστική ώστε φέρνεις τα πάνω κάτω στην ζωή μου. Να γίνεται ο ήλιος μπλέ και η θάλασσα κόκκινη. Πινελιές τρελές και αταίριαστες, όμορφα μοναδικές… κάτι από σένα. Αυτό που μπορώ να πω είναι μια καληνύχτα, όπου και αν βρίσκεσαι, όποιο όνειρο ή πραγματικότητα σε τυλίγει να είναι βάλσαμο στην ψυχή σου.
… καληνύχτα γλυκιά μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 20:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΤΥΛΙΓΩ ΣΑΝ ΦΩΣ...
ΣΤΟ ΠΕΠΛΟ ΤΗΣ ΠΑΓΩΝΙΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΘΕΡΜΗ.
ΓΛΥΚΑΙΝΩ ΤΟΝ ΒΟΡΙΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΣΟΥ.
ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ
ΑΓΡΥΠΝΩ, ΑΓΩΝΙΩ,
ΜΕΝΩ ΠΙΣΤΗ, ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ...
ΟΙ ΓΡΙΛΙΕΣ ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΕΣ,
ΝΟΣΤΑΛΓΩ ΟΣΑ ΖΗΣΑΜΕ
ΛΑΤΡΕΥΩ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ...
ΑΣΤΡΟΦΩΤΗ ΝΥΧΤΑ
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΜΟΝΑΧΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2006, 14:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου είπες οτι σε βοηθάω...
Ελπίζω να επανέλθεις με όλους τούς τύπους και να είσαι εσύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2006, 14:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η πιο γλυκειά μου σκέψη, χαμογελώντας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

margaritamargarita
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2006, 11:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους margaritamargarita  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟ ΕΝΙΣΧΥΕΙΣ. ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ.

margaritaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 12:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟ ΕΝΙΣΧΥΕΙΣ. ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ

Ουφ! συμπληρώνω: και προσπαθείς να το κατανοήσεις, να το αισθανθείς,
να ανταποδώσεις...και να το μεταφράσεις...



συνεχίζω να σκέφτομαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KISSKISS
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 12:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KISSKISS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προστασία αγάπη καλοσύνη κι ενδιαφέρον.
Της αγκαλιάς οι συμβουλές οι ψιθυριστές είναι οι καλύτερες...

KISSKISSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2006, 15:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Με τα λόγια χτίζω ανώγεια και κατώγεια
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 10:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με τα λόγια χτίζω ανώγεια και κατώγεια

Pyramid ναι και όχι μόνο...
Χτίζεις, παρίστασαι, νιώθεις, αγκαλιάζεις, επιτίθεσαι,αμύνεσαι,πετάς ονειρεύεσαι...
εισαγωγή στον κόσμο των ιδεών...

Kisskiss

Με αγάπη και σκεπτόμενη όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 19:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου nst οι ιδέες δεν με βρίσκουν αντίθετη, εάν όμως παραμένουν μόνο ιδέες, χωρίς προσπάθεια πραγμάτωσης, τουλάχιστον σε μένα δεν χρησιμεύουν.
Είναι αυτό που λέμε κουβέντα να γίνεται.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2006, 23:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρία της εντελέχειας κατά Αριστοτέλη
Η πορεία κατά την οποία η Ουσία μεταβαίνει,μέσω της Μορφής απο την κατάσταση της απλής δυνατότητας στην κατάσταση της πραγματικότητας.

Συμφωνώ μαζί σου Pyramid μου αν και κατά καιρούς επιθυμώ να πλέω στίς θάλασσες των καθαρών ιδεών.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2006, 09:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...βρε αφήστε τας ιδέας αφήστε και τα έργα και ΝΟΙΩΣΤΕ.
και τότε τα συναισθηματα θα δημιουργησουν σκεψεις ικανες να πραγματοποιηθουν.ΝΟΙΩΣΤΕ!!!!!!!!!!!!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2006, 09:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γαλάζια σφάιρα, σοφή ως συνήθως ...Σε σκεφτόμουν και σε βρήκα στο σωστό μέρος...συναίσθημα λοιπόν και κάτω απο την επήρεια του θέλω να αφήσω μια εικόνα αφιερωμένη στην Αφροδίτη...
Περιμένω μικρή...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 10:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου galazia sfaira αυτό συμβαίνει, ευτυχώς ή δυστυχώς.
Όμως «πάντα» πρέπει να ξέρεις τι νοιώθεις και γιατί. Ότι κάνεις να το κάνεις συνειδητά.

Πιστεύεις ότι το να νοιώθεις μόνο, αρκεί? Πιστεύεις ότι μπορεί το συναίσθημα να σε καθοδηγήσει σωστά?
Nst μου ρωτάω και σένα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 19:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pyramid αγαπημένη εγώ προσπαθώ να συνδιάζω ενα τρόπο προσέγγισης των πραγμάτων και με το συναίσθημα και με την λογική.
Η γνώμη μου είναι οτι πρέπει να ακούμε την διαίσθηση μας πρίν όμως προλάβουν να αναμιχθούν τα άλλα δύο.
Το θεωρω όμως πολύ δύσκολο επειδή υπάρχουν πάντα οι εν τω βάθει επιθυμίες που εμπλέκουν το αληθινό με το αναμενόμενο.
Προσωπικά με το συναίσθημα αντιλαμβάνομαι και βιώνω καταστάσεις και με την λογική κάνω τις επιλογές τους.

quote:
Όμως «πάντα» πρέπει να ξέρεις τι νοιώθεις και γιατί

Εδώ δεν μπορώ να τοποθετηθώ. Πιο πιθανή μου φαίνεται η επίγνωση του γιατί νιώθουμε κάτι παρά το τι είναι αυτό.
Ισως μελλοντικά ξεκαθαρίσουν...

Με αγάπηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 21:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν σε ξέρω, αλλά τίποτα δεν μου επιτρέπει και να σε φανταστώ, ακόμα περισσότερο να σε σκεφτομαι και να σκεφτώ.

Παραθέτω τα όπλα λοιπόν. Τι και αν κάποιος τα ανακάλυψε αφού δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω?



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 15:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παραθέτω τα όπλα λοιπόν

another star

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy