ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Απιστία. Θα συγχωρούσατε τον/την σύντροφό σας; Πόσο εύκολα; Πόσο ανώδυνα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 21:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόνους που τραβάει η δόλια η ψυχή. ΄Αντε να κάνεις τον μάγκα και τον σκληρό όταν σου τύχει.
Ακούγεται απλό. Καθημερινό. Συνηθισμένο. Χιλιοειπωμένο. Βιώνεται ως κάτι δυσβάσταχτο. Φοβερό.
Αφορμή το δακρύβρεχτο e-mail μιάς φίλης που ένοιωσε τη μαχαιριά ή τις μαχαιριές της προδοσίας. ΄Εξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται και μάλιστα καθόλου φάλτσα.
Από κείνη την ώρα προβληματίστηκα.
Σε κανέναν και ουδεμία δεν ταιριάζει τόσος πόνος. ΄Η το βίαιο χαστούκι της απόρριψης αν θέλετε..
Οι στιγμές μοιάζουν με την αστραπή στο χρώμα και την βιάση. Αλλά η αστραπή συνήθως την καταιγίδα δεν προμηνάει;
Ποιός μπορεί να πει πως η αλήθεια της αφοσίωσης ή της αγάπης κρύβεται στα λόγια τα μεγάλα;
Στις πράξεις υπάρχει. Εκεί μόνο.
Τι κάνεις; Παγώνεις; Φεύγεις; Μένεις;
Βρίσκεσαι σε άλλο σταυροδρόμι αναζητήσεων.
Ψάχνεις νέο όνειρο να στεργιώσεις τις ελπίδες.
Ταλαντεύεσαι τι δρόμο να διαλέξεις;
Τα οδοφράγματα της θλίψης είναι πυκνά. Και το περίσσευμα της πρώην αγάπης θυμίζει ένα απέραντο κενό.
Αντικρίζεις περίλυπα την εγκατάλειψη.
΄Η περήφανα;
Λες θα τιθασεύσω το παράπονο και θα προχωρήσω παρακάτω,
συγχωρείς μισείς.
Το χάδι της αξιοπρέπειας διώχνεται από τις ρωγμές που χάραξε αδιάκριτα μέσα τους ένα ξένο σώμα, μιά άλλη παρουσία.
Το αμείλιχτο πέρασμα του χρόνου τι λέει;
Φτάνει μιά συγνώμη;
Η ψυχή της φίλης μοιάζει -έτσι είπε- καράβι ακυβέρνητο...
Εγώ βλέπω ένα παράθυρο ανοιχτό στο σταυροδρόμι της απάτης.
Που πας; Πως αντιδράς; Ακολουθάς την φωνή της ανήσυχης καρδιάς
ή ταξιδεύεις κι εσύ γιά μακρινούς ανέμους;

υ.γ. Ποτέ σε σχέση μου δεν πρόδωσα κάποιον. Δεν μπόρεσα. Δεν μου [έβγαινε μωρέ]. Τα κέρατα δεν ταιριάζουν σε μερικούς ανθρώπους. Κι εγώ σεβόμουνα τα άτομα που δέθηκα και δόθηκα. Γιατί να τους φυτρώσω στο κεφάλι κεραίες; Το μέγεθος δεν μετράει. Συνήθως υπάρχουν άτομα που κάθε βήμα ουπς!!!Και χτύπημα σε πόρτα. Μη πω σε ουρανοξύστη... Για να σοβαρευτώ: Από πεποίθηση θέλετε από ηθική από πίστη από αγάπη από αφοσίωση από σεβασμό στην Αφροδίτη πρώτα-πρώτα, από εγκράτεια; Χιλιάδες οι λόγοι να μένεις πιστός σε ένα σώμα ένα μυαλό ένα φιλί ένα κορμί μιά γεύση μιά ανάσα ένα χαμόγελο μιά ηδονή ή και μυριάδες. Αλλά αρκετοί κι οι λόγοι να την [κάνεις με ελαφρά]...΄Η να παίξεις την παρτίδα σου και να επιστρέψεις. Ανώδυνα πραγματάκια. Απλά που γίναν τα πάντα φιλαράκια. Τι να της πω; Πως να μιλήσω γιά κάτι που πονάει και συνθλίβει; Απλά η καθαρή συνείδησή μου έκλαψε γιά λογαριασμό της. Συμπαράσταση. Φιλία. Αγάπη. Δύσκολα...Δύσκολα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 22:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απιστία λοιπόν..

Όταν ο άλλος αναζητήσει ότιδιποτε κάπου αλλού σημένει ότι δεν τον γεμίζεις ή εσύ δεν τον αφήνεις να σου προσφέρει αυτά που θέλει.
Οπότε γιατί να γυρίσει πίσω? Τα παιδια παίζει? Δεν παίζει!

Όταν ραγίσει το γυαλλί δεν ξανακολλά.

Πάντως κάποιες φορές είναι καλύτερο.. απ'το να κατηγοράς αυτον/αυτήν που σε απάτησε να ψάξεις να βρείς τις πραγματικές αιτίες που οδήγησαν τον άλλο να "κοιτάξει" αλλού........

-/

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 22:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απιστία λοιπόν..
Όταν ραγίσει το γυαλλί δεν ξανακολλά.
Πάντως κάποιες φορές είναι καλύτερο.. απ'το να κατηγοράς αυτον/αυτήν που σε απάτησε να ψάξεις να βρείς τις πραγματικές αιτίες που οδήγησαν τον άλλο να "κοιτάξει" αλλού........

Mπορεί να φταίνε χίλια δύο πράγματα. Η ανασφάλεια, η αδύναμη αγάπη ή αφοσίωση, το ότι κάποιες κι ωρισμένοι πάντα ψάχνονται γιατί χρειάζονται διαρκή επιβεβαίωση, ίσως φταίει η σιγουριά που εμπνέεις στον άλλον και σκέφτεται, [έλα αυτό το άτομο είναι δικό μου, ότι κι αν γίνει θα είναι εκεί, οπότε παίζει μπάλλα ελεύθερα].
΄Οταν σπάσει το γυαλί δεν κολλά βεβαίως, ποτέ δεν γίνεται όπως πρώτα κι αν είναι και κρύσταλλο, αμάν, αμάν, σπάει σε χίλια δύο κομμάτια.
Πάντως δεν χρειάζεται αυτολύπηση. Διότι κάνει το άτομο τούτη παθητικό.
Θέλω να πιστεύω ότι το ευγενές πάθος μεγαλουργεί. ΄Ιδωμεν...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 02:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
΄Η να παίξεις την παρτίδα σου και να επιστρέψεις. Ανώδυνα πραγματάκια.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΩΔΥΝΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ...ΔΡΟΥΝ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΧΝΕΥΣΙΜΑ.

Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΤΩΝ ΚΕΡΑΤΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΡΥΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ...ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ.

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ.
ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ...ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΠΝΟΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ...ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕ ΑΡΠΑΞΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΚΡΥ ΜΟΥ ΛΑΙΜΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:
ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΑΜΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΣΚΑΣΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ...ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ; ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΠΡΟΣΩΠΟ;

ΦΤΕΡΩΤΑ...ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ...ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΠΟΝΗΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΗΡΑ;
ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΕ...ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

ΚΕΡΑΤΟΥΚΛΙΑ!!!!

ΗΡΕΜΑ...ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.

..

Edited by - pixeldream on 28/09/2005 02:09:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deepest_Emotion
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 04:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deepest_Emotion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα...Απο οτι καταλαβα στη μεση ειναι απιστία και δε χερεις πως να συμπαρασταθεις. Θα σου πω την αποψή μου στο θέμα κ μετα θα σου δώσω μια συμβουλή που ελπιζω να σε βοηθείσει.

Μεχρι στιγμής στη ζωή μου έχω μάθει "ποτε μη λες ποτε" και θα στο εξηγησω. Όπως είπες ποτέ δεν πρόδωσες κανέναν για τους λόγους που είπες. Το ίδιο μέχρι στιγμης έχω κάνει κι εγω...για τους ίδιους λόγους.Δεν ξέρω στο μέλλον αν θα το κάνω αυτό...Δε ξέρω αν θα αναγκαστω να το κάνω η απο αντιδραση η ηθελημενα. Έχω πεί πολλές μεγάλες κουβέντες παλιότερα...Πχ σε ερώτηση τι θα έκανα αν έβρισκα το αγόρι μου με άλλη τι θα έκανα.Απαντούσα οτι θα κρατηθω στο υψος μου. Θα περιμένω μέχρι να με δει και θα φύγω σαν κυρία. Μου έτυχε στη τελικη αυτό και δεν εκανα τιποτα απο όσα είπα. Έτυχε σε φίλη μου...η οποια έλεγε οτι αν γινόταν αυτό δε θα ξαναγύριζε κοντά του...Κι όμως είναι ακόμα μαζί. Πιστεύω ότι αυτά που ίσως απάντάς σε διαφορες ερωτήσεις η στις σκέψεις σου ακόμα προέρχονται απο το μυαλό...αλλά στη πράξη προέρχονται απο τη καρδιά σου...πράγματα που ουτε καν τα φανταζόσουν...

Επειδή όπως σου είπα πιο πανω έτυχε κ σε μένα αλλά κ σε φιλη κ ισως να μπορώ να καταλάβω...Το μόνο που πρέπει να κάνεις κατα τη γνώμη μου είναι να μην την αφήνεις μονη της...Αυτο που οπως είπες εκανες ειναι σωστό...και πιστευω πως σε ενοιωσε διπλα της...Αυτό ειναι το συμαντικοτερο...Να νιωθει καποιον διπλα της...Τώρα αν θελει να το συζητησει μαζι σου ενοειται οτι θα πεις τη γνωμη σου σαν φίλη..αλλα το σπουδαιοτερο ειναι οτι σε τετοια θεματα οτι κι αν πεις πχ. να την προτρεψεις να μη γυρισει η το αντιθετο, μπορει να σου απαντησει το σωστο,αλλα μεσα της δε θα εχει καταλαβει αν οντως ειναι σωστο.Κατα καρδίας μερια.Γιατι...πως να το πω...ειναι μεσα στα πραγματα και δε μπορει να τα δει καθαρά...ενω εσυ εισαι απ εξω και μπορει να βλέπεις πιο ειναι το σωστο...Γι αυτο το τι θα κανει ειτε αργα ειτε γρήγορα θα το καταλαβει μονη της.

Αυτή ειναι η αποψή μου...Και φυσικά συμφωνω και με τους υπολοιπους.Υπαρχουν αμετροιτοι λογοι που μπορει να οδηγηθεις σε οτιδηποτε ειτε απιστια λεγεται αυτο.Απλα εσυ μπορει να εχεις ενα ταδε σκεπτικο για κατι αλλα ποτε δε ξερεις πως θα σου τυχει...

If in the dark, you lose your friends, hold my hand and have no fear...Cause I will be there...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 08:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίο θέμα, Αφροδιτάκι!
Σίγουρα η απιστία βαραίνει και τους 2 τις πιο πολλές φορές.
Ευθύνες πρέπει να καταλογιστούν και στις 2 πλευρές για το γεγονός οτι ο ένας από τους 2 απάτησε τον άλλον.
Πιστεύω οτι σπανίως, αν και συμβαίνει, κάποιος άνθρωπος έχει την απιστία "στο αίμα του".
Τότε οτι και να κάνει ο/η σύντροφος του εκείνος/η θα την κάνει.
Το γεγονός οτι δεν έχεις απατήσει κάποιον σύντροφο σου μου δείχνει πρώτα απ' όλα έναν αυτοσεβασμό κι ένα σεβασμό απέναντι στον άνθρωπο σου.
Κι έτσι πρέπει να είναι απ' όλους μας.
Για να απαντήσω και στο θέμα, όχι!
Δεν θα συγχωρούσα την απιστία.
Σίγουρα θα γνώριζα οτι θα είχα κι εγώ μερίδιο ευθύνης που η κοπέλα μου αναζήτησε αλλού κάτι που δεν της έδινα αλλού.
Δεν θα έβγαζα την ουρά μου απέξω.
Όμως θα πληγωνόταν η περηφάνεια μου, ο εγωϊσμός μου σε τέτοιο βαθμό που δεν θα την συγχωρούσα.
Ίσως να πονούσα όμως δεν θα γύριζα πίσω.
Δεν δέχομαι την απιστία με την δικαιολογία οτι ήταν μία αδυναμία της στιγμής.
Όταν σέβομαι θέλω να με σέβονται.
Ίσως ακούγομαι απόλυτος αλλά αυτή είναι εν κατακλείδι η άποψη μου!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 11:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναλόγως... Αν ήμουν παντρεμένη 15 χρόνια κ ήταν κάτι τύπου "ξεπέτα", υποθέτω πως ναι. Σίγουρα όχι εύκολα, ούτε ανώδυνα --κυρίως για τον "κύριο" αλλά μετά από κάποιο διάστημα σε δένουν τόσα πολλά με τον άλλον που νομίζω πως τα "ζυγίζεις" αλλιώς τα πράγματα....
Σε μια σχέση "απλή"... σε καμοία περίπτωση/ αν κάποιος είναι άπιστος στα 2 χρόνια πχ. είναι ο τύπος που όταν δεν τον καλύπτει κάτι δεν κάνει τον κόπο να το τελειώσει, απλά κάνει μ******ιες!
Αυτά. Βέβαια αυτή είναι η γνώμη μου ΣΗΜΕΡΑ. ’υριο δεν ξέρω τι μπορεί να σκέφτομαι...

*αλήθεια, γιατί σ'ενδιαφέρουν τόσο πολύ αυτά τα θέματα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 12:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΩΔΥΝΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑ...ΔΡΟΥΝ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΧΝΕΥΣΙΜΑ.

Σε βρίσκω λίγο προκλητικό και πολύ αληθινό.
Βέβαια η εικόνα -άκρως αποκαλυπτική- οφείλω να πω, λέει πολλά, ας ευχηθούμε τα χαριτωμένα συγκεκριμένα κέρατα να μην φυτρώσουν στα ωραία μας κεφάλια.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 13:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραίο θέμα, Αφροδιτάκι!
Σίγουρα η απιστία βαραίνει και τους 2 τις πιο πολλές φορές.
Ευθύνες πρέπει να καταλογιστούν και στις 2 πλευρές για το γεγονός οτι ο ένας από τους 2 απάτησε τον άλλον.
Πιστεύω οτι σπανίως, αν και συμβαίνει, κάποιος άνθρωπος έχει την απιστία "στο αίμα του".
Τότε οτι και να κάνει ο/η σύντροφος του εκείνος/η θα την κάνει.
Το γεγονός οτι δεν έχεις απατήσει κάποιον σύντροφο σου μου δείχνει πρώτα απ' όλα έναν αυτοσεβασμό κι ένα σεβασμό απέναντι στον άνθρωπο σου.
Κι έτσι πρέπει να είναι απ' όλους μας.
Για να απαντήσω και στο θέμα, όχι!
Δεν θα συγχωρούσα την απιστία.
Σίγουρα θα γνώριζα οτι θα είχα κι εγώ μερίδιο ευθύνης που η κοπέλα μου αναζήτησε αλλού κάτι που δεν της έδινα αλλού.
Δεν θα έβγαζα την ουρά μου απέξω.
Όμως θα πληγωνόταν η περηφάνεια μου, ο εγωϊσμός μου σε τέτοιο βαθμό που δεν θα την συγχωρούσα.
Ίσως να πονούσα όμως δεν θα γύριζα πίσω.
Δεν δέχομαι την απιστία με την δικαιολογία οτι ήταν μία αδυναμία της στιγμής.
Όταν σέβομαι θέλω να με σέβονται.
Ίσως ακούγομαι απόλυτος αλλά αυτή είναι εν κατακλείδι η άποψη μου!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...


Deepest Emotion σε ευχαριστώ,

Dying Incubus μου αρέσουν οι απόψεις σου όχι γιατί με συμφέρουν στην προκειμένη περίπτωση, γενικά διαβάζοντάς σε βρίσκω αντιδράσεις του φίλτατου εαυτού μου. Μιλάς σωστά. Είναι ωραίο να σέβεσαι, κι αν απορρίψεις τον άλλον να το κάνεις [έντιμα] χωρίς να τον κουρελιάσεις και να τον ταπεινώσεις να τον δουλέψεις και να του ραγίσεις την προσωπικότητα. Πραγματικά δεν απάτησα ποτέ κανένα άτομο, ίσως γιατί σεβόμουν και τον ίδιο αυτόν τον άνθρωπο. Αν μάλιστα μάθαινα πως [μου φόρεσε ένα ωραίο διπλό κέρατο στο κεφαλάκι μου, σαφώς δεν θα έκανα ποτέ το ίδιο γιά να τον τιμωρήσω.Μπορεί να έκλαιγα και μπροστά του ακόμη, δεν το ξέρω αυτό, αλλά δεν θα άφηνα το σώμα μου στα χέρια ενός άλλου έτσι γιά να του κάνω [τα ίδια που λένε]. Μου φαίνεται γελοίο και ανώριμο. Θα έφευγα με το κεφάλι ψηλά, κι ας βρίσκανε τα κέρατα σε πολυκατοικία πέντε ορόφων. Θα έσκυβα όσο μπορούσα.
Ξέρεις ή γεννιέσαι πιστός ή άστο καλύτερα. Είναι θέμα ποιότητας και πάστας χαρακτήρα. Δεν κατηγορώ το άτομο που θα απαντήσει και θα πληρώσει με το ίδιο νόμισμα. Εγώ δεν μπορώ. Μακάρι να μπορούσα. Θα έσπαγα φράγματα άκαμπτων δομών. Ετών.

*΄Οταν λέτε τη λέξη αγάπη μπορεί να συλλαμβάνετε την αίσθηση η ουσία της όμως είναι αδύνατον να περιγραφεί.

*Η πιό αμιγής αγάπη βρίσκεται εκεί που κανείς δεν την περιμένει. Στην ελευθερία.

*Η αγάπη δεν είναι απλώς ένα συναίσθημα, αλλά μιά κοσμική δύναμη και ως τέτοια θα πρέπει να περικλείει την αλήθεια.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 13:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αναλόγως... Αν ήμουν παντρεμένη 15 χρόνια κ ήταν κάτι τύπου "ξεπέτα", υποθέτω πως ναι. Σίγουρα όχι εύκολα, ούτε ανώδυνα --κυρίως για τον "κύριο" αλλά μετά από κάποιο διάστημα σε δένουν τόσα πολλά με τον άλλον που νομίζω πως τα "ζυγίζεις" αλλιώς τα πράγματα....
Σε μια σχέση "απλή"... σε καμοία περίπτωση/ αν κάποιος είναι άπιστος στα 2 χρόνια πχ. είναι ο τύπος που όταν δεν τον καλύπτει κάτι δεν κάνει τον κόπο να το τελειώσει, απλά κάνει μ******ιες!
Αυτά. Βέβαια αυτή είναι η γνώμη μου ΣΗΜΕΡΑ. ’υριο δεν ξέρω τι μπορεί να σκέφτομαι...

*αλήθεια, γιατί σ'ενδιαφέρουν τόσο πολύ αυτά τα θέματα;


Valnta καλή μου. Με τρελλαίνει με μαγνητίζει με φλογίζει και με απογειώνει η αλήθεια στις ανθρώπινες σχέσεις.
Το ψέμα η υποκρισία και τα διπρόσωπα παιχνίδια, μου φέρνουν αλλεργία. Το μίσος η ζήλεια ο πόνος η αδιαφορία θέλω να πεθάνουν μέσα μου. Εντελώς. Να μην εμφανιστούν ποτέ ξανά.
Μα άλλωστε, ο καθρέφτης της αγάπης είναι ένα υπέροχο μονοπάτι απομάκρυνσης από το εγώ, αλλά μόνο αφότου έχουμε εμείς παραδοθεί στην αγνή ροή του είναι. Του ΕΙΝΑΙ, που κρύβεται σαν ένα πολύτιμο πετράδι πίσω από κάθε τρυφερό συναίσθημα.

*΄Οταν λέτε τη λέξη αγάπη μπορεί να συλλαμβάνετε την αίσθηση, η ουσία της όμως είναι αδύνατον να περιγραφεί.

* Η πιό αμιγής αγάπη βρίσκεται εκεί που κανείς δεν την περιμένει: Στην ελευθερία.

*Η αγάπη δεν είναι απλώς ένα συναίσθημα, αλλά μία κοσμική δύναμη και ως τέτοια θα πρέπει να περικλείει την αλήθεια.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 14:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδίτη μου, πιστεύω πως αυτό που λές είναι το πιο σωστό.
Το να "φάω" ένα κέρατο και μετά να το ανταποδώσω μου φαίνεται καθαρά παιδιάστικο.
Με απάτησε η κοπέλα μου?
Οκ, μπορεί να πάει στο καλό αλλά σε μένα δεν πρόκειται να γυρίσει.
Έχω μάθει να αποχωρώ με αξιοπρέπεια από όπου δεν αξίζει να μένω, όσο κι αν πληγώνομαι.
Σε μία σχέση μου έχω μάθει να δίνω και να παίρνω, χωρίς να εξετάζω αν δίνω περισσότερα από όσα παίρνω.
Δίνω γιατί θέλω να δώσω και πιστεύω οτι αξίζει να το κάνω.
Με το να με απατήσει όμως η κοπέλα μου πιστεύω οτι αυτά που της έδωσα δεν την κάλυπταν και μου τα επιστρέφει.
Για αυτό αποχωρώ.

Valnta μου, πιστεύω πως είναι πολύ πιο οδυνηρό να σε απατήσει ο/η σύζυγος σου μετά από 15 χρόνια γάμου παρά σε 1-2 χρόνια σχέσης.
Σε 15 χρόνια θα έπρεπε να είχε εκτιμήσει τι έχει δίπλα του και τι έχει ζήσει με αυτό που έχει δίπλα του.
Για αυτό πιστεύω πως ο γάμος πρέπει να γίνεται μεταξύ ώριμων ατόμων κι ύστερα από πολύ σοβαρή σκέψη και ζύγισμα των καταστάσεων.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 14:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφροδίτη μου, πιστεύω πως αυτό που λές είναι το πιο σωστό.
Το να "φάω" ένα κέρατο και μετά να το ανταποδώσω μου φαίνεται καθαρά παιδιάστικο.
Με απάτησε η κοπέλα μου?
Οκ, μπορεί να πάει στο καλό αλλά σε μένα δεν πρόκειται να γυρίσει.
Έχω μάθει να αποχωρώ με αξιοπρέπεια από όπου δεν αξίζει να μένω, όσο κι αν πληγώνομαι.
Σε μία σχέση μου έχω μάθει να δίνω και να παίρνω, χωρίς να εξετάζω αν δίνω περισσότερα από όσα παίρνω.
Δίνω γιατί θέλω να δώσω και πιστεύω οτι αξίζει να το κάνω.
Με το να με απατήσει όμως η κοπέλα μου πιστεύω οτι αυτά που της έδωσα δεν την κάλυπταν και μου τα επιστρέφει.
Για αυτό αποχωρώ.

Valnta μου, πιστεύω πως είναι πολύ πιο οδυνηρό να σε απατήσει ο/η σύζυγος σου μετά από 15 χρόνια γάμου παρά σε 1-2 χρόνια σχέσης.
Σε 15 χρόνια θα έπρεπε να είχε εκτιμήσει τι έχει δίπλα του και τι έχει ζήσει με αυτό που έχει δίπλα του.
Για αυτό πιστεύω πως ο γάμος πρέπει να γίνεται μεταξύ ώριμων ατόμων κι ύστερα από πολύ σοβαρή σκέψη και ζύγισμα των καταστάσεων.
of the night I shall be lost once again to find thee...


Λοιπόν οφείλω να σε ευχαριστήσω διότι άθελά σου ή ηθελημένα μου ξεκαθάρισες το τοπίο αρκετά. Είναι και θέμα [υπερηφάνειας και σεβασμού και αξιοπρέπειας η αποχώρηση. Σε θαυμάζω γιατί σε ανόητους χλιαρούς και χαλαρούς καιρούς κυττάς τα πράγματα από σωστές οπτικές γωνίες. ΄Οποιος ψάχνεται σημαίνει πως δεν καταστάλαξε κάπου. Πως δεν βρήκε τον εαυτό του. Πως είναι δικαίωμά του να συνεχίσει την πορεία της αναζήτησης αλλά πέρα από σένα. Δεν θα γύριζα ποτέ σε κάποιον που θα μου έλεγε: Ξέρεις Αφροδιτάκι δεν σε θέλω ερωτικά πάω γι΄άλλα. Το π....α καλό είναι αλλά καταντάει κουραστικό πιά το να αναζητάς συνέχεια ένα λιμάνι, και δώσε του πάλι από την αρχή. Χαλάλι του να του δείξω και την εξώπορτα. Αν δεν γεμίζεις τον άλλον με το πνεύμα την καρδιά τα λόγια τα τραγούδια δοτικότητας και αφοσίωσης, άφησέ τον άφησέ την να φύγει.Τα ίδια θα κάνει και στην επόμενη. Στον επόμενο. Πάλι κάτι στραβό θα βρίσκει θα συγκρίνει θα αναλύει θα χιλιοψάχνεται. Μπορεί σε 80 έτη να ανακαλύψει τον εαυτό του. Θα ζει τη στιγμή δεν θα έχει τη διάρκεια, την φροντίδα του άλλου. Στη σχέση μετράει το να σε πονάει ο άλλος. Πάντως σαφώς και δεν λέω μπράβο στο θέμα της απιστίας. Και μπορεί να συγχωρούσα με την έννοια, άντε γειά τα λέμε να είσαι καλά. Αλλά τον εαυτό μου δεν θα τον συγχωρούσα, που δεν μπόρεσα να κρίνω τι άτομο είχα δίπλα μου. ΄Οταν ο άλλος είναι υπ΄ατμόν να φύγει από σένα τα βλέπεις τα σημάδια. Στο παρουσιάζει του στυλ, καλά ζούμε τώρα τι σημασία έχει το αύριο. Χαιδεύει το φινάλε των ενοχών του. Κάποιος φίλος μου είπε σε μιά συνάντησή μας στο Θησείο, κάτι όμορφο. Ζεις το σήμερα Αφροδίτη, μα κάνεις κι ένα δυό όνειρα γιά το αύριο. ΄Οταν χτίζεις μιά οικοδομή βάζεις ένα όριο. 5, 6 9 όροφοι. ΄Οταν χτίζεις το οικοδόμημα των ονείρων των οραμάτων και των στόχων δεν βάζεις όρια όρους. Δημιουργείς με κέφι δύναμη πάθος συμμετέχεις εσύ και το έτερον ήμιση.
Αλλά ξέχασα. Ακόμα και σήμερα υπάρχουν άτομα που δεν κάνουν όνειρα.Και τα αρπάνε και από σένα.
Μα τα όνειρα όταν γίνονται στόχοι και με το χαγόγελο της πραγμάτωσης μάλιστα, δεν αποτελεί τούτο ένα θεσπέσιο θείο δώρο;

*΄Οταν λέτε τη λέξη αγάπη μπορεί να συλλαμβάνετε την αίσθηση, η ουσία της όμως είναι αδύνατο να περιγραφεί.

* Η πιό αμιγής αγάπη βρίσκεται εκεί που κανείς δεν την περιμένει: Στην ελευθερία.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 15:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Valnta μου, πιστεύω πως είναι πολύ πιο οδυνηρό να σε απατήσει ο/η σύζυγος σου μετά από 15 χρόνια γάμου παρά σε 1-2 χρόνια σχέσης.
Σε 15 χρόνια θα έπρεπε να είχε εκτιμήσει τι έχει δίπλα του και τι έχει ζήσει με αυτό που έχει δίπλα του.
Για αυτό πιστεύω πως ο γάμος πρέπει να γίνεται μεταξύ ώριμων ατόμων κι ύστερα από πολύ σοβαρή σκέψη και ζύγισμα των καταστάσεων.

Σίγουρα. Ότι έγραψα το έγραψα κάτω από το πρίσμα "είμαστε άνθρωποι". Κ ως άνθρωποι κάνουμε λάθη. Απλά πιστεύω πως μπορώ να καταλάβω μια στιγμή "αδυναμίας" (όχι δεν μπόρεσα ν'αντισταθώ/αλλά δεν το σκέφτηκα όσο έπρεπε) μέσα σε ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα ευκολότερα απ'ότι σε ένα μικρότερο.

Κ για να τα πω απλά τα πράγματα. Δεν ξέρω αν εσείς έχετε απιστήσει, εγώ το έχω κάνει όμως. Κ πραγματικά δεν σήμαινε τίποτα για μένα. Μπορώ να το κατανοήσω αυτό. Να κάνεις μια μεγάλη βλακεία που στην ουσία δεν είχε κανένα μα κανένα νόημα. Μη με ρωτήσετε γιατί το έκανα τότε. Δεν ξέρω. Δεν είχε να κάνει ούτε με ανασφάλειες, ούτε επειδή ερωτεύτηκα, ούτε τίποτα. Κ πέρα από μια σαρκική επαφή ούτε είχα ούτε ήθελα να έχω τίποτα παραπάνω με το άτομο. Κ επειδή έχω βρεθεί σ'αυτή την πλευρά (όπως έχω βρεθεί κ στην άλλη, ουκ ολίγες φορές) ξέρω πως μπορεί να συμβεί. Βλέποντάς τα έτσι τα πράγματα, πιστεύω πως θα συγχωρούσα τον άλλον. Βέβαια, μιλάω για κάτι που γίνεται για μια κ μοναδική φορά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 18:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με όσα έχετε πει παραπάνω δεν θα μου ξαναμιλήσετε το ξέρωόμως εγώ θα σας το πω ήμουν άπιστη,σε αρκετές απο της σχέσεις μου, και μου άρεσε, δεν το έκανα για το σεξ αλλά αυτο το παιχνίδι μου πήγαινε παίρναγα ωραία, δεν με θεωρώ ανασφαλή άτομο ούτε τώρα ούτε τότε απεναντίας .
Δεν με κατάλαβε ποτέ κανείς , πρόσεχα ιδιαίτερα ώστε να μην πληγωθούν και θα πω ότι ήταν επιτυχημένες αυτές οι σχέσεις δεν ξέρανε τίποτα και έγω είμουν η "καλύτερη" μαζί τους και αυτοί μου το ανταπόδιδαν.
Είχα καλούς αντρες και τους πρόσεξα τους αγάπησα και με αγάπησαν με πάθος, βασίλισσα στο θρόνο με είχαν και τυχεροί νιώθαν και περνάγαμε καλά και ωραία.
Μέχρι που γνώρισα τον άντρα μου ..και εγώ η κυρία που είχα μάθει να παίζω και να είμαι η θεά στης σχέσεις μου την πάτησα.Δεν άργησα να του κάνω πρόταση γάμου.
Ήμουν τυχερή ομολογώ!ΑΓΑΠΗΣΑ!
Κάποιοι λοιπόν απο το παρελθόν που ξέρανε τι καλό παιδάκι ήμουν επέμεναν αλλά ΟΧΙ στην αληθινή αγάπη δεν χωρά η απιστία και δεν είναι ο φόβος του ρίσκου να τον χάσεις, είναι οτι πια δεν θα μπορούσα να πάω με αλον άνδρα δίότι θα έχανα αυτό που έχω,τόν κοιτώ και λιώνω και του έχω δοθεί είμαστε ένα είμαι δικιά του πια.
Αν ανακάλυπτα οτι αυτός είναι άπιστος σε εμένα?
Πίστεύω πως δεν θα συνέβαινε ξαφνικά κάτι θα καταλάβαινα .
Ας πούμε όμως πως όχι τότε φαντάζομαι πως θα ήθελα να τον διώξω, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ να ζω χωρίς αυτόν δεν θα τον είχα όμως μολίς χάσει ?
Για εμενα ναι θα το είχα πια χάσει..Δεν ξέρω αν θα είχα το κουράγιο να μείνω η να φύγω, η ψηχή ξέρει τότε.
Την συμπαράσταση μου στην φίλη σου, πές της να σκέφτεται το χειρότερο και να νιώθει καλύτερα.

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 19:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ... απιστία λοιπόν...

ο καθένας σ'αυτή την ζωή κάνει τις επιλογές του και πρέπει να είναι διατεθειμένος να πληρώσει και το κόστος τους....

θα γύρναγα λοιπόν την πλάτη μου να τραβήξει αυτός τον δρόμο του κι εγώ το δικό μου

και να πληρώσει ο καθένας μας το κόστος των επιλογών του... αυτός που επέλεξε κάτι άλλο (ακόμα και το one night stand)

κι εγώ που διάλεξα κάποιον που δεν μπορεί να είναι ολοκληρωμένος μέσα από μένα...


τα υπόλοιπα είναι οδοντόκρεμες


Galadriel


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 20:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με όσα έχετε πει παραπάνω δεν θα μου ξαναμιλήσετε το ξέρωόμως εγώ θα σας το πω ήμουν άπιστη,σε αρκετές απο της σχέσεις μου, και μου άρεσε, δεν το έκανα για το σεξ αλλά αυτο το παιχνίδι μου πήγαινε παίρναγα ωραία, δεν με θεωρώ ανασφαλή άτομο ούτε τώρα ούτε τότε απεναντίας .
Δεν με κατάλαβε ποτέ κανείς , πρόσεχα ιδιαίτερα ώστε να μην πληγωθούν και θα πω ότι ήταν επιτυχημένες αυτές οι σχέσεις δεν ξέρανε τίποτα και έγω είμουν η "καλύτερη" μαζί τους και αυτοί μου το ανταπόδιδαν.
Είχα καλούς αντρες και τους πρόσεξα τους αγάπησα και με αγάπησαν με πάθος, βασίλισσα στο θρόνο με είχαν και τυχεροί νιώθαν και περνάγαμε καλά και ωραία.
Μέχρι που γνώρισα τον άντρα μου ..και εγώ η κυρία που είχα μάθει να παίζω και να είμαι η θεά στης σχέσεις μου την πάτησα.Δεν άργησα να του κάνω πρόταση γάμου.
Ήμουν τυχερή ομολογώ!ΑΓΑΠΗΣΑ!
Κάποιοι λοιπόν απο το παρελθόν που ξέρανε τι καλό παιδάκι ήμουν επέμεναν αλλά ΟΧΙ στην αληθινή αγάπη δεν χωρά η απιστία και δεν είναι ο φόβος του ρίσκου να τον χάσεις, είναι οτι πια δεν θα μπορούσα να πάω με αλον άνδρα δίότι θα έχανα αυτό που έχω,τόν κοιτώ και λιώνω και του έχω δοθεί είμαστε ένα είμαι δικιά του πια.
Αν ανακάλυπτα οτι αυτός είναι άπιστος σε εμένα?
Πίστεύω πως δεν θα συνέβαινε ξαφνικά κάτι θα καταλάβαινα .
Ας πούμε όμως πως όχι τότε φαντάζομαι πως θα ήθελα να τον διώξω, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ να ζω χωρίς αυτόν δεν θα τον είχα όμως μολίς χάσει ?
Για εμενα ναι θα το είχα πια χάσει..Δεν ξέρω αν θα είχα το κουράγιο να μείνω η να φύγω, η ψηχή ξέρει τότε.
Την συμπαράσταση μου στην φίλη σου, πές της να σκέφτεται το χειρότερο και να νιώθει καλύτερα.

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ


Ωπα! Σε έπιασα πονηρούλα... ΄Οχι και δεν θα σου ξαναμιλήσουμε. Καταθέσεις καρδιάς είναι αυτές και βιώματα. Σιγά. ΄Εχουμε κατανόηση, [που λέει ο λόγος]. Τα γράφεις με χιούμορ κάτι είναι κι αυτό.Μήπως πρέπει να ακολουθήσω τούτο το παράδειγμα; Τόσοι κούκλοι, κι άλλοι λεβέντες πνευματώδεις εσωτεριστές με πολιορκούν και εγώ εκεί. Πιστή στο μεγαλείο της μιάς και μοναδικής αγάπης. Είναι να μην πατήσεις την μπανανόφλουδα. Τρως μιά τούμπα και ψάχνεσαι. Κομματάκια μαζεύεις. Βρε ας πάει και το παλιάμπελο! Να το κάνω ή να μην το κάνω; Αστειεύομαι. Δεν μου βγαίνει. Τριανταφυλλιά είσαι γλυκύτατη και σταράτη και σου βγάζω το καπέλλο. Αλλά βρε, γιά εξήγησε εκείνο με την πρόταση γάμου, πόσο δύσκολο είναι να την κάνει μιά γυναίκα σε έναν άντρα. Αν την πατήσω πολύ με κάποιον να κάνω παιχνίδι πρώτη εγώ; Να απιστήσω δηλαδή στους κανόνες που θέλουν τον άντρα να προτείνει γάμο. ΄Οχι πως καίγομαι να παντρευτώ, αλλά μη βρω κανένα κελεπούρι και το χάσω.

Να συμπληρώσω και κάτι εκτός θέματος λίγο, αλλά και εντός. Εγώ τον άντρα τον θέλω και λίγο αφέντη. Πως να προτείνω πρώτη γάμο;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 20:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χμ... απιστία λοιπόν...
ο καθένας σ'αυτή την ζωή κάνει τις επιλογές του και πρέπει να είναι διατεθειμένος να πληρώσει και το κόστος τους....
θα γύρναγα λοιπόν την πλάτη μου να τραβήξει αυτός τον δρόμο του κι εγώ το δικό μου
και να πληρώσει ο καθένας μας το κόστος των επιλογών του... αυτός που επέλεξε κάτι άλλο (ακόμα και το one night stand)
κι εγώ που διάλεξα κάποιον που δεν μπορεί να είναι ολοκληρωμένος μέσα από μένα...
τα υπόλοιπα είναι οδοντόκρεμες


Galadriel


Σταράτο λιτό και ποιητικό το κείμενό σου Galadriel. Πιστεύω πολύ στην έκφρασή σου, [κιεγώ που διάλεξα κάποιον που δεν μπορεί να είναι ολοκληρωμένος μέσα από εμένα... Σοφό και ειλικρινέστατο.
Κάτι φορές το να γυρίσεις την πλάτη και να φύγεις είναι ότι καλύτερο.
Τα υπόλοιπα όντως είναι οδοντόκρεμες. Κοινές.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 20:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΟΡΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 21:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΟΡΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Better to save the mystery than surrender to the secret..


Θα σου πω, ή μάλλον θα σου γράψω κάτι. Κανείς μέσα του δεν την συγχωράει εντελώς. Είναι σαν μιά πληγή από τροχαίο που αφήνει σημάδι. Σημάδια. Κι αυτοί που το παίζουν άνετοι βράζουν στο ζουμί τους.
Κάτι που γίνεται γιά μιά φορά θα επαναληφθεί.
Και δυό και τρεις και δέκα.

Δεν ισχύει φυσικά εκείνο το κεφάτο τραγούδι που έλεγε ο Βογιατζής.
Σου το ΄πα μιά και δυό και τρεις κι επτά κι οκτώ και δέκα.
Αν μ΄αρνηθείς δεν θέλω πιά να ξαναδώ γυναίκα.
Εδώ βρε φιλαράκια δεν τους-τις αρνείσαι, τα δίνεις όλα και παίρνεις ξαφνικά το απολυτήριο με άριστα. Χαίρεται σου λένε, και πριν το πούν ήδη την έχουν κάνει τη λαδιά.
Και είναι γελοίο τώρα μεγάλοι άνθρωποι να κρύβουν κινητά, να μπαίνουν στο μπάνιο να τηλεφωνήσουν, να λένε πως έχουν ραντεβού επαγγελματικό και να μπανοβγαίνουν σε ξένες πόρτες. Πέστο ευθέως.
Κι εγώ δεν τη συγχωρώ. Φυσικά δεν είμαι Θεός να κρίνω. Ο καθένας κάνει ότι θέλει, αλλά εγώ το ρόλο του κορόιδου δεν τον παίζω.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 21:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλλά βρε, γιά εξήγησε εκείνο με την πρόταση γάμου, πόσο δύσκολο είναι να την κάνει μιά γυναίκα σε έναν άντρα. Αν την πατήσω πολύ με κάποιον να κάνω παιχνίδι πρώτη εγώ; Να απιστήσω δηλαδή στους κανόνες που θέλουν τον άντρα να προτείνει γάμο. ΄Οχι πως καίγομαι να παντρευτώ, αλλά μη βρω κανένα κελεπούρι και το χάσω

Να συμπληρώσω και κάτι εκτός θέματος λίγο, αλλά και εντός. Εγώ τον άντρα τον θέλω και λίγο αφέντη. Πως να προτείνω πρώτη γάμο;
[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]



τον ήθελα εδω και τώρα δικό μου κατάδικό μου ήταν δική μου απόφαση δεν μπορούσα να περιμένω πότε θα θελήσει αυτός να με ρωτήση αν θέλω, δεν υπήρχε λόγος απο την στιγμή που το ήξερα οτι το θέλω,έτσι έπρεπε να τον ρωτήσω εγώ.
Και εγώ αφέντη και πασά τον θέλω τον άντρα δεν συμφωνω με τον φεμηνισμό και στο σπίτι το ιδανικό μου για την γυναίκα είναι κάτι σαν γκέισα.
Αφέντη και πασά όμως δεν νομίζω ότι θα τον κάνεις τον αλλον με το να μην παίρνεις πρωτοβουλίες όταν χρειάζεται, όταν θές.
Είσαι αληθηνή και εκφράζεσαι αληθηνά και για αυτό σε αγαπάη κάποιος όταν του δείχνεσαι όπως είσαι με όλα σου τα θέλω και δεν θέλω και όχι επιλεκτικά , γιατί κάποια απο αυτά ίσως του Θήξουν το αρχοντηλίκη του, είμαι πια πεπησμένη ότι σε μια ειληκρινή σχέση που ο ένας θα δεχτεί τον άλλο θα υπάρχουν αφθονες ευκαιρίες για να ειναι ο άρχοντας και εσύ η γκέισα .

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 21:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αλλά βρε, γιά εξήγησε εκείνο με την πρόταση γάμου, πόσο δύσκολο είναι να την κάνει μιά γυναίκα σε έναν άντρα. Αν την πατήσω πολύ με κάποιον να κάνω παιχνίδι πρώτη εγώ; Να απιστήσω δηλαδή στους κανόνες που θέλουν τον άντρα να προτείνει γάμο. ΄Οχι πως καίγομαι να παντρευτώ, αλλά μη βρω κανένα κελεπούρι και το χάσω

Να συμπληρώσω και κάτι εκτός θέματος λίγο, αλλά και εντός. Εγώ τον άντρα τον θέλω και λίγο αφέντη. Πως να προτείνω πρώτη γάμο;
[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]



τον ήθελα εδω και τώρα δικό μου κατάδικό μου ήταν δική μου απόφαση δεν μπορούσα να περιμένω πότε θα θελήσει αυτός να με ρωτήση αν θέλω, δεν υπήρχε λόγος απο την στιγμή που το ήξερα οτι το θέλω,έτσι έπρεπε να τον ρωτήσω εγώ.
Και εγώ αφέντη και πασά τον θέλω τον άντρα δεν συμφωνω με τον φεμηνισμό και στο σπίτι το ιδανικό μου για την γυναίκα είναι κάτι σαν γκέισα.
Αφέντη και πασά όμως δεν νομίζω ότι θα τον κάνεις τον αλλον με το να μην παίρνεις πρωτοβουλίες όταν χρειάζεται, όταν θές.
Είσαι αληθηνή και εκφράζεσαι αληθηνά και για αυτό σε αγαπάη κάποιος όταν του δείχνεσαι όπως είσαι με όλα σου τα θέλω και δεν θέλω και όχι επιλεκτικά , γιατί κάποια απο αυτά ίσως του Θήξουν το αρχοντηλίκη του, είμαι πια πεπησμένη ότι σε μια ειληκρινή σχέση που ο ένας θα δεχτεί τον άλλο θα υπάρχουν αφθονες ευκαιρίες για να ειναι ο άρχοντας και εσύ η γκέισα .

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ


Aφέντης και άρχοντας. ΄Εχεις δίκιο όταν δεν μπορείς να περιμένεις αρπάζεις τον άλλον και αφήνεσαι.΄Ισως όλη η μαγεία των σχέσεων να κρύβεται στην αλήθεια. Να κρατάς άσβεστη τη φλόγα. Να τον έχεις πλάι σου τον άλλον όπως τις πρώτες μέρες. Τους πρώτους μήνες. Να δίνεις να δίνεσαι να χαμογελάς κι όταν δεν είναι όλα τέλεια.

Αφέντη κι άρχοντα.
΄Αντε να με απατήσει μετά από τέτοια προσοχή που θα του δείξω...
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΕΙΣΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΤΡΥΦΕΡΗ ΝΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ. ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΑΤΙΜΟ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και εγώ αφέντη και πασά τον θέλω τον άντρα δεν συμφωνω με τον φεμηνισμό και στο σπίτι το ιδανικό μου για την γυναίκα είναι κάτι σαν γκέισα.
Αφέντη και πασά όμως δεν νομίζω ότι θα τον κάνεις τον αλλον με το να μην παίρνεις πρωτοβουλίες όταν χρειάζεται, όταν θές.

Η γυναίκα πρέπει να είναι "θυληκό". Επιβάλλετε!! Κι αυτό υπάρχουν πολλοί τρόποι για να το αποδίξει φτάνει να μην είναι εντελώς παθητική γιατι μετά δεν σε προκαλεί για να την κυνηγίσεις.

Φιλικά,
Αφέντης και Πασάς

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Την απιστια δεν την συγχωρεσα ποτε!!!Δεν μπορω να την δεχτω!!!
Η απιστια αρχιζει απο την ωρα που παυεις να σκεφτεσαι τον ανθρωπο σου και σκεφτεσαι καποιον η καποιαν αλλη...
Να εισαι ντοπρος μαγκας και νταης και να το τελιωσεις αυτο που εχεις και να αρχισεις κατι καινουριο...
Ειναι και θεμα αυτοσεβασμου...πως αντεχεις να ζεις σε τοσο ψεμα; Ποιον νομιζεις ξεγελας;Και μεχρι ποσο θα κρυβεσαι;
Στο κατω κατω μην τα θες κι'ολα δικα σου...
Απο την στιγμη που μπορεις να εισαι μαζι μου και επιλεγεις να εισαι καπου αλλου θα πει επαψα να σε αφορω...αρα στριβε...ναι τοσο απλα...και μην μου κανεις τον κλαμενο...γιατι εσενα κλαινε τα ματια σου και μενα η ψυχη μου...και δεν αντεχω τοσο θρασος!!!
Ναι ειμαι κτιτικη στον ερωτα μου και αλοιμονο να μην ημουν!!!

και που 'σαι;
κανεις δεν τον θελει τον Ιουδα οσο κι'αν φιλουσε υπεροχα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Την απιστια δεν την συγχωρεσα ποτε!!!Δεν μπορω να την δεχτω!!!
Η απιστια αρχιζει απο την ωρα που παυεις να σκεφτεσαι τον ανθρωπο σου και σκεφτεσαι καποιον η καποιαν αλλη...
Να εισαι ντοπρος μαγκας και νταης και να το τελιωσεις αυτο που εχεις και να αρχισεις κατι καινουριο...
Ειναι και θεμα αυτοσεβασμου...πως αντεχεις να ζεις σε τοσο ψεμα; Ποιον νομιζεις ξεγελας;Και μεχρι ποσο θα κρυβεσαι;
Στο κατω κατω μην τα θες κι'ολα δικα σου...
Απο την στιγμη που μπορεις να εισαι μαζι μου και επιλεγεις να εισαι καπου αλλου θα πει επαψα να σε αφορω...αρα στριβε...ναι τοσο απλα...και μην μου κανεις τον κλαμενο...γιατι εσενα κλαινε τα ματια σου και μενα η ψυχη μου...και δεν αντεχω τοσο θρασος!!!
Ναι ειμαι κτιτικη στον ερωτα μου και αλοιμονο να μην ημουν!!!

και που 'σαι;
κανεις δεν τον θελει τον Ιουδα οσο κι'αν φιλουσε υπεροχα...


Πως τα λες μανα μου????
Γράφεις πολύ όμορφα!!!!!

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oneiro-mou
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oneiro-mou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σ'ευχαριστω didorium
χαιρομαι που σ'αρεσουν τα γραφομενα μου και συμφωνω μαζι σου πως η γυναικα πρεπει να ειναι καθαροαιμο θυλικο!!!
Δεν υπηρξα ποτε φεμινηστρια πολυ απλα γιατι μ'αρεσει να ειμαι γυναικα!
Αλλο δυναμικη και αλλο φεμινηστρια...
Ετσι για να μην μπερδευουμε και τουσ ρολους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


Την απιστια δεν την συγχωρεσα ποτε!!!Δεν μπορω να την δεχτω!!!
Η απιστια αρχιζει απο την ωρα που παυεις να σκεφτεσαι τον ανθρωπο σου και σκεφτεσαι καποιον η καποιαν αλλη...
Να εισαι ντοπρος μαγκας και νταης και να το τελιωσεις αυτο που εχεις και να αρχισεις κατι καινουριο...
Ειναι και θεμα αυτοσεβασμου...πως αντεχεις να ζεις σε τοσο ψεμα; Ποιον νομιζεις ξεγελας;Και μεχρι ποσο θα κρυβεσαι;
Στο κατω κατω μην τα θες κι'ολα δικα σου...
Απο την στιγμη που μπορεις να εισαι μαζι μου και επιλεγεις να εισαι καπου αλλου θα πει επαψα να σε αφορω...αρα στριβε...ναι τοσο απλα...και μην μου κανεις τον κλαμενο...γιατι εσενα κλαινε τα ματια σου και μενα η ψυχη μου...και δεν αντεχω τοσο θρασος!!!
Ναι ειμαι κτιτικη στον ερωτα μου και αλοιμονο να μην ημουν!!!

και που 'σαι;
κανεις δεν τον θελει τον Ιουδα οσο κι'αν φιλουσε υπεροχα...


Πως τα λες μανα μου????
Γράφεις πολύ όμορφα!!!!!

Better to save the mystery than surrender to the secret..


Καλησπερίζω τον αφέντη και Πασά, καλά τα γράφεις. ΄Αψογα.
Και το γλυκό [΄Ονειρό μου.]
΄Οντως η απιστία αρχίζει από τη στιγμή που παύεις να σκέφτεσαι τον άνθρωπό σου και το μυαλό σου τριγυρίζει σε άλλον ή άλλη. Ορθώς γράφεις. Τι να το κάνω εγώ να έχω τον αφέντη δίπλα και να σκέφτεται πως θα χτυπήσει μπαρμπούνι σε άλλη παραλία. Ας το ρίξει το αγκίστρι με το μεζέ. Αδιαφορώ. Το κουβαδάκι και αλλού.
ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΡΙΒΕ, είναι όντως σκληρό αλλά αληθινό. Τι να κρατήσει η καρδιά από έναν άντρα ή μιά κυρία που σου λέει. Ψάχνομαι. Γιατί στο λέει.Το βροντοφωνάζει ενίοτε! Με τα μάτια τις κινήσεις τις αρνήσεις τα παιχνιδίσματα. Βλέπει ένα άλλο άτομο και λαχταράει τον έρωτα με αυτό το άτομο. Ε, να πάει ρε φιλαράκια. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ. Το δίπορτο είναι λυπηρό.
Εδώ ταιριάζει ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ, το γνωστό άσμα. Τα βλεφαρίσματα κυρία μου κομμένα αυτά που έκανες δεν γίνονται σε μένα. ΄Ωπα! ΄Οποιος ανέχεται είναι κοροιδάρα με λοφίο. Στην άλλη γωνία μπορεί να συναντήσεις την ευτυχία προσωποποιημένη. Βρε αισιοδοξείτε!

Το δίπορτο είν΄λυπηρό
το κέρατο επίσης,
γι΄αυτό πριν πέσεις στο χορό
φρόντισε να το στρίψεις.

Ριξ΄το τιμόνι σου αλλού
ξέχνα τα ρεζιλίκια
σ΄αυτόν τον κόσμο του καημού,
φερόμαστε αντρίκια.

Λοιπόν οι στίχοι τα λένε όλα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ExTrEm
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 23:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ExTrEm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια

Την απιστια δεν την συγχωρεσε κανεις και δεν αποτελω και γω εξαιρεση.
Απιστια ειναι συνωνυμο με την προδοσια... Οταν καποιος σε προδωνει βεβηλωνει την ψυχη σου και το ειναι σου.
Ανωδυνα οχι θα συγχωρουσα αλλα θα τελειωνα αυτην την φαρσα που λεγεται σχεση.....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 08:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Valnta, δε μπορώ να δεχθώ την απιστία υπό το πρίσμα της δικαιολογίας "είμαστε άνθρωποι".
Και να σου πώ το λόγο.
Αν υποθετικά είχα μία σχέση και κάθε εβδομάδα απατούσα την κοπέλα μου με αυτή τη δικαιολογία τι θα γινόταν?
Θα έλεγα οτι έχω αδύναμο χαρακτήρα και κάθε βδομάδα υποκύπτω.
Η κοπελιά μου δεν θα έπρεπε να με διαολοστείλει...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 09:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή Valnta, δε μπορώ να δεχθώ την απιστία υπό το πρίσμα της δικαιολογίας "είμαστε άνθρωποι".
Και να σου πώ το λόγο.
Αν υποθετικά είχα μία σχέση και κάθε εβδομάδα απατούσα την κοπέλα μου με αυτή τη δικαιολογία τι θα γινόταν?
Θα έλεγα οτι έχω αδύναμο χαρακτήρα και κάθε βδομάδα υποκύπτω.
Η κοπελιά μου δεν θα έπρεπε να με διαολοστείλει...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...


T΄αφήνω ως έχει το κείμενο. Μα τον Χριστό, γέλασα πρωί πρωί, καφέ δεν ήπια ακόμα, μπήκα στο forum, και βλέπω τούτο το μήνυμα. Φαντάσου έναν αδύναμο χαρακτήρα να υποκύπτει κάθε βδομάδα. Βουτιά στα βαθύτατα νερά της ηδονής. Βρε τι Καζανόβας θα είναι τούτος. ΄Αλλη αγκαλιά ξέφρενα φιλιά, κι ύστερα η κλωτσιά εις τα πισινά... Γι΄αυτό η Αφροδιτούλα τονίζει: Τα περί καρδιάς και καφενείου. Μπήτε σκύλοι αλέστε...Αλλά το τελευταίο ήταν κορυφαίο! Δεν θα έπρεπε να με διαολοστείλει λες; Γιά σκέψου να έπιανε η κατάρα... Ας είμαστε γεροί και καθαροί με μας, όχι τίποτα άλλο,... μην μας στείλει και το έτερον ήμισυ στα τσακίδια.
Μη πέσουμε σε λαικά επίπεδα, τύπου αν πας με άλλη θα σου σπάσω το κεφάλι, όπως τονίζει το άσμα... Γέλασα να είσαι καλά. Και το είχα ανάγκη.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 09:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας παιδια

Την απιστια δεν την συγχωρεσε κανεις και δεν αποτελω και γω εξαιρεση.
Απιστια ειναι συνωνυμο με την προδοσια... Οταν καποιος σε προδωνει βεβηλωνει την ψυχη σου και το ειναι σου.
Ανωδυνα οχι θα συγχωρουσα αλλα θα τελειωνα αυτην την φαρσα που λεγεται σχεση.....


Extrem καλημέρα.
Φάρσα φιλαράκι δεν θα πει τίποτα! Με πρωταγωνιστές και μπόλικους κομπάρσους. Καθένας το ρόλο του... Διαφορετικά κοστούμια, τοποθεσίες.
Και καλά να τον παίζεις καλά. Τον ρόλο, εννοώ. Γιατί αν ξεχάσεις και τα λόγια ο άλλος σε πιάνει μεμιάς, κι αρχίζουν οι χαζοδικαιολογίες. Φάρσα. Γιατί να πικροθρηνοδούν κι αιματοστηθοδέρνονται οι άνθρωποι; ΠΑΜΕ ΓΙ΄ΑΛΛΑ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 09:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απιστία είναι επιλογή δεν είναι απλά μια δύσκολη στιγμή. Αυτος που την κάνει ξέρει πολύ καλά ότι την κάνει και γιατί την κάνει. Οπότε τα σουκσου μούκσου είναι περιττά. Απλά υπάρχουν δυνατοί και αδύναμοι ανθρώποι - άλλοι μπορούν να δουν την αλήθεια κατάματα και άλλοι ζούν σε ένα δικό τους καλοφτιαγμένο ψέμα.

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy