ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη - 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 02:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4096 Μηνύματα Απεστάλη: 06/03/2004, 03:03:28
---------------------------------------------------------------------

"φιλοι του φορουμ, ξεκινησα το θεμα αναζητωντας αναλογες εμπειριες με αυτην που εζησα εγω

ετσι, καταγραφω εδω την εμπειρια μου ελπιζοντας πως καποιος θα εχει κατι αναλογο να προσθεσει

εχοντας την πρωτη μου ανεξηγητη εμπειρια στην Πεντελη, στην πορεια θα προσθετω ο,τι πεφτει στην αντιληψη μου, και ο,τι μαθαινω"


ετσι προλογισα το πρωτο τοπικ (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522) το οποιο εφτασε τις 59 σελιδες (και τις 77041 αναγνωσεις) και επρεπε κατα την γνωμη των συντονιστων του φορουμ να ανανεωθει, και ετσι προλογιζω και την συνεχεια του


ευχαριστω οσους πηραν μερος στις συζητησεις του πρωτου μερους και ειδικα αυτους που προσφεραν στοιχεια στο θεμα, οπως και ολους οσους το παρακολουθουσαν κι ας μην εγραφαν!


αν και απο τοτε που παρεθεσα την πρωτη ανεξηγητη εμπειρια μου μεχρι σημερα, εγραψα βιβλιο για τα εργα στην σπηλια της Πεντελης (υπαρχει δωρεαν εδω: http://www.johnniebegood.gr/book/bookex.htm), θα ξεκινησω αυτο το τοπικ με ενα αποσπασμα απο το δευτερο βιβλιο (ή δευτερο μερος του βιβλιου) επειδη θα περιεχει ανεξηγητες εμπειριες και συναδει με τον τιτλο του τοπικ

Μαύρη μαγεία ή προβοκάτσια, η κούκλα στην σπηλιά της Πεντέλης;
http://www.johnniebegood.gr/book/book2koukla.htm


το βουνο ειναι εκει - καλη συνεχεια!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 00:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ενα λινκ http://www.johnniebegood.gr/book/hutchison.htm για το φαινομενο Hutchison

και μια ανανεωση στην ιστοσελιδα μου http://www.johnniebegood.gr/spilea/spilea.htm


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 11:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιάννη καλημέρα
Πολύ ομορφη η σελίδα με τα σπήλαια που εφτιαξες!!!
Θανάσης

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 19:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή συνέχεια Γιάννη.
Μακάρι να γεμίσουν άλλες 60 σελίδες με όμορφα, ενδιαφέροντα και γοητευτικά πράγματα και να είμαστε καλά να χαρούμε και το Νο3!

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 07:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλε Γιάννη και καλορίζικο το Νο2.

Μακάρι να είχαν όλοι την δικιά σου άποψη περί μαγείας, αλλά δυστυχώς με τις κυράτσες και τους μπακλαβάδες που μας περιβάλουν θα συνεχίσουμε να τρέχουμε για μαντζούνια και για αστρολόγους-μαγους-εχω κληρονομικό χάρισμα.

Και σαν λαός, καθως θα αποβλακονόμαστε περισσότερο, κάποιοι θα χαίρονται και κάποιοι άλλοι θα τα αρπάζουνε χοντρά.

Πάντως σου εύχομαι τα καλύτερα και ελπίζω να υπάρχει κάπου χώρος στη σπηλιά για ένα γέρικο και μοναχικό Troll.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 12:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολύ ωραία ιστοσελίδα jbg !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 21:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


χαιρομαι που σας αρεσε η νεα σελιδα παιδια!

συντομα θα βαλω και μια για πεζοπορειες

τελευταια νεα απο την σπηλια:

ξυλα και μεταλλα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 03:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

χαιρομαι που σας αρεσε η νεα σελιδα παιδια!

συντομα θα βαλω και μια για πεζοπορειες


την εβαλα και προσθεσα στα σπηλαια το πρωτο μου σπηλαιο, την σπηλια της Πεντελης

http://www.johnniebegood.gr/spilea/spilea.htm


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 02:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



και αυτη για τον Νταβελη


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 15:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Γιάννη χαιρετώ...
διάβασα το δείγμα απο το καινούριο σου βιβλίο και μου άρεσε. Ελπίζω σύντομα να το δούμε και ολοκληρωμένο. Η μονη μου απορία είναι πως δεν σε πήραν χαμπάρι οι "φωστήρες" του φόρουμ για να αρχίσουν το δούλεμα... Τέλος πάντων... συνέχισε δυνατά.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 15:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ιωάννη (μου επιτρέπεις;)
Διάβασα και εγώ το βιβλίο σου, και ειδικά η πρώτη σελίδα μου άρεσε πολύ!
Θα επιστρέψω λίαν συντόμως να σου πω το γιατί.



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 17:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


επειδη ειδα οτι η φιλη οστρια επανεφερε το θεμα των ορμπς στο τοπικ που ανοιξε, παραθετω μια φωτογραφια του 2004 απο το εκκλησακι της σπηλιας της Πεντελης, που επροκειτο να παρουσιασω μαζι με πολλες αλλες για να προβληματιστουμε οχι για την προελευση των ορμπς (συμφωνω οτι προκειται για αντανακλασεις σε μικροσωματιδια σκονης ή υγρασιας), αλλά για την συμπεριφορα τους

στην συγκεκριμενη το πρασινο ορμπ δειχνει να προσπαθει να αποφυγει το αυτι μου


εχω "σειρες" απο διαδοχικες φωτογραφιες στο ιδιο σημειο, οπου τα ορμπς εμφανιζονται ή εξαφανιζονται χωρις εμφανη λογικη εξηγηση

στις περιπτωσεις που υπαρχει ανθρωπος στην φωτογραφια, η θεση τους σε σχεση με αυτους στην φωτογραφια, δειχνει πολλες φορες χιουμορ

υποθετω οτι κατι τα επηρεαζει και αυτο μαλλον ειμαστε εμεις οι ιδιοι

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 19:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
????

για πες περισσότερα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 23:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή η foto! που να βγάλουμε και τις άλλες.

Πάντως να θές τη γνώμη μου κάνε μια ενότητα με το φαινόμενο της αντίδρασής τους σε σχέση με τους ανθρώπους στο νέο σου βιβλίο.

Θα έχει πολύ ενδιαφέρον, και πολύ γέλιο

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 01:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απέριττος λέει...

Η μονη μου απορία είναι πως δεν σε πήραν χαμπάρι οι "φωστήρες" του φόρουμ για να αρχίσουν το δούλεμα...


Η μόνη δική μου απορία αλλά και άλλων είναι τι κάνεις πίσω στο Εσωτέρικα...;;; Εσύ δεν μας ΤΟΝΙΖΕΣ πως "μετακομίζεις" στο φόρουμ του μεταφυσικού ?? Αλλα φυσικά ...ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ... Γιατί άραγε;;

Και να σου πώ γιατι οι "φωστήρες" δεν "δουλευουν" τον Γιάννη ...Πολύ απλά ο Γιάννης για να γράψει κατι δεν του ηρθε ξαφνικά ...ουρανοκατέβατα...έχει κάνει κάποιο συνειρμό σκέψεων...το έχει ψάξει ...έχει βρεί στοιχεία κλπ κλπ... Και το πιό βασικό ... ο Γιάννης έχει την αίσθηση του χιουμορ...και δεν κλαιγεται αν καποιος του κάνει οποιαδήποτε ερώτηση (με όποιο τρόπο και αν είναι αυτή). Ο Γίαννης δεν κάθησε ποτέ όταν τα βρήκε σκούρα να πεί ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ...
Θες και άλλα η να σταματήσω εδώ;;

---------------------------------------------------------------------

Κάποτε κάποιος ευγενής κύριος (στα Αγγλικά gentleman) μου είπε οτι ΧΑΝΩ!!
Το οτι χάνω, αυτό είναι αλήθεια... μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι...όπως μπορούν επίσεις να του επιβεβαιώσουν οτι μια μέρα από την ζωή μου ... η ζωή του όλη και άν....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 01:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

αγνοών

????

για πες περισσότερα !


στην πρωτη μου επισκεψη (1-9-04) για φωτογραφιση με δανεικη ψηφιακη καμερα, εμφανιστηκαν δυο ορμπς σε μια μονο φωτογραφια απο τις 57, πανω στην δοκο Α6

μια μερα μετα (3-9-04) ξαναπηγα με ενα φιλο (που του ανηκε η μηχανη) και εμφανιστηκαν σε δυο φωτογραφιες στις 58, παλι στην επιμαχη δοκο Α6 και την γυρω περιοχη, οπου υπαρχει και εμφανης παραμορφωση στον σκελετο του τουνελ

την επομενη (4-9-04) εμφανιστηκαν σε 3-4 φωτογραφιες, αλλά αρχισε να εκδηλωνεται ενα ειδος χιουμορ


quote:

Troll

Πάντως να θές τη γνώμη μου κάνε μια ενότητα με το φαινόμενο της αντίδρασής τους σε σχέση με τους ανθρώπους στο νέο σου βιβλίο.

Θα έχει πολύ ενδιαφέρον, και πολύ γέλιο


σκεπτομαι να βαλω ενα εξτρα σιντι στο βιβλιο, με τις σειρες των φωτογραφιων

θελει δουλεια και χρονο, αλλά οντως θαχει πολυ γελιο!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 19:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ θα έλεγα να το κάνεις και να βάλεις και σιντί μαζί

αν και να σου πω την αλήθεια,δεν έχω κατασταλάξει ακόμη
σχετικά με τα orbs

...............................................................
παρεπιπτόντως...

θα μου στείλεις το βιβλίο σου σε μία διεύθυνση που θα σου δώσω με προσωπικό mail ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 22:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!!!

Γιάννη γράφεις:

quote:
οχι για την προελευση των ορμπς (συμφωνω οτι προκειται για αντανακλασεις σε μικροσωματιδια σκονης ή υγρασιας), αλλά για την συμπεριφορα τους

στην συγκεκριμενη το πρασινο ορμπ δειχνει να προσπαθει να αποφυγει το αυτι μου

στις περιπτωσεις που υπαρχει ανθρωπος στην φωτογραφια, η θεση τους σε σχεση με αυτους στην φωτογραφια, δειχνει πολλες φορες χιουμορ

υποθετω οτι κατι τα επηρεαζει και αυτο μαλλον ειμαστε εμεις οι ιδιοι


Tις κηλίδες του Rorschach τις ξέρεις.

Αφηρημένα σχήματα στα οποία ο καθένας βλέπει ό,τι θέλει!!!

Από κατακρεουργημένους ανθρώπους και αιδοία μέχρι ανθρώπους που χορεύουν και ζωάκια στο λιβάδι!!!

Λοιπόν μήπως πρόκειται για κάτι παντελώς ΤΥΧΑΙΟ και εσύ επειδή έχεις αποδεδειγμενα χιούμορ ερμηνεύεις και τη συμπεριφορά των orbs ως χιούμορ;

Σκέψου ότι άλλοι βλέπουν UFO, άλλοι φαντάσματα, άλλοι ενέργεια κι άλλοι δεν ξέρω τι!!!

Κοινώς είμαστε ΕΜΕΙΣ που τους δίνουμε ταμπέλες!!!

Στο νησί μου το λένε με μια ενδιαφέρουσα παροιμία (κι ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κανένας!!! - σίγουρα πάντως όχι εσύ!!!):

"Κοιμήθηκε ο σκατάς κι είδε και σκατένιο όνειρο!!!"

Δημήτρης

YΓ1 Ζήτω ο διάλογος που διδάσκει η Βόρειος Κορέα!!!
ΥΓ2 Ο νοών νοείτω...

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 01:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

αγνοών

θα μου στείλεις το βιβλίο σου σε μία διεύθυνση που θα σου δώσω με προσωπικό mail ??


φυσικα φιλε

και σου χρωσταω ενα περπατημα!


quote:

dim.kar

Tις κηλίδες του Rorschach τις ξέρεις.

Αφηρημένα σχήματα στα οποία ο καθένας βλέπει ό,τι θέλει!!!


τις γνωριζω Δημητρη μου (τις εφτιαχνα για πλακα με μελανι στο σχολειο) και αποτελω ειδικη κατηγορια: δεν βλεπω παρα μουτζουρες

οπως στις περισσοτερες περιπτωσεις που οι αλλοι βλεπουν σχηματα στα συννεφα ή στις πετρες, εγω δεν βλεπω τιποτα, ή μαλλον βλεπω συννεφα και πετρες


quote:

Λοιπόν μήπως πρόκειται για κάτι παντελώς ΤΥΧΑΙΟ και εσύ επειδή έχεις αποδεδειγμενα χιούμορ ερμηνεύεις και τη συμπεριφορά των orbs ως χιούμορ;


μπορει - γιατι για να κατανοησεις κατι αστειο, πρεπει να εχεις την αναλογη αντιληψη του χιουμορ

το θεμα ειναι οτι εχω πολυ χιουμοριστικο υλικο με ορμπς (πχ τον Αντρεα να ψαρευει ενα μεγαλο ορμπ την εποχη που εγραφε για ψαρεμα στην σπηλια , ή εμενα να δειχνω τυχαια ψηλα λεγοντας στον ιδιοκτητη της μηχανης, "βγαλε μου ενα ορμπ εδω και θα στην αγορασω 2000 ευρω" και εκει που δειχνω να εμφανιζεται οντως ορμπ και να μου λεει "σκαστα ρε" ) και δεν πιστευω σε τιποτα, ποσο μαλλον στο "τυχαιο"

εννοειται οτι δεν προσπαθω να αποδειξω οτι οι αντανακλασεις των μικροσωματιδιων εχουν χιουμορ , αλλά παρατηρω οτι κατι τα επηρεαζει καποιες φορες και το αποτελεσμα ειναι χιουμοριστικο


quote:

Σκέψου ότι άλλοι βλέπουν UFO, άλλοι φαντάσματα, άλλοι ενέργεια κι άλλοι δεν ξέρω τι!!!


οσον αφορα τα ορμπς, πρωτοπαρουσιαστηκαν πριν πολλα χρονια στην δημοσιοτητα απο τους κυνηγους φαντασματων στα νεκροταφεια, με αναλογικες μηχανες, και επεμεναν οτι ειναι ψυχες

οταν τα ορμπς αρχισαν να καταγραφονται ΠΑΝΤΟΥ και απο ΟΛΟΥΣ, επαψαν να μιλανε για ψυχες και αρχισαν τα της ενεργειας

αν και πιτσιρικας τοτε, δεν μασησα, μεχρι που διαβασα την εξηγηση της αντανακλασης των μικροσωματιδιων που με καλυπτει


quote:

Κοινώς είμαστε ΕΜΕΙΣ που τους δίνουμε ταμπέλες!!!


φυσικα, και ειναι λαθος μας να ταμπελωνουμε το ο,τιδηποτε γιατι χανουμε την ουσια του

αλλά εγω μιλησα για την πιθανοτητα να επηρεαζουμε εμεις τα μικροσωματιδια ασυνειδητα (ισως καποιοι να εχουμε DNA εμπλουτισμενο με επιπλεον κωμωδιονια, ευτυχιονια, και σατυρονια, και να αναστατωνουμε τα ορπμς )

δεν σημαινει και οτι ισχυει


quote:

Στο νησί μου το λένε με μια ενδιαφέρουσα παροιμία (κι ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κανένας!!! - σίγουρα πάντως όχι εσύ!!!):

"Κοιμήθηκε ο σκατάς κι είδε και σκατένιο όνειρο!!!"


ειμαι παροιμιακιας, πως να παρεξηγηθω με μια παροιμια, που μαλιστα δεν γνωριζα?

καλη!!!


ΥΓ. ο πρωην ιδιοκτητης της μηχανης (ειναι αυτη που φερνω στα σπηλαια) ειναι φιλος και μας διαβαζει

θα ηταν ενδιαφερον αν αποφασιζε να πει την ιστορια της μηχανης του απο την δικη του πλευρα, γιατι η μηχανη δεν ειχε ξαναβγαλει ορμπς πριν την δανειστω και ηταν παρων σε πολλες κατοπινες φωτογραφισεις, με χιουμοριστικα αποτελεσματα

θα θυμαται και την φορα που με τον Τασο και την Ντινα συναντησαμε στην σπηλια εναν ευπορο μεσηλικα με καλη ψηφιακη μηχανη και η Ντινα φαγωθηκε να τον ρωτησουμε αν εχει βγαλει ποτε ορμπ - ο ανθρωπος απορησε γιατι ποτε δεν του ειχε συμβει, μεχρι που η Ντινα πηρε την μηχανη του και εβγαλε ΜΙΑ φωτογραφια με ενα μεγαλο ορμπ και μερικα μικρα - φυγαμε τρεχοντας μπας και θεωρησει οτι του χαλασαμε την μηχανη


κατι αλλο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ενω τα ορμπς αρχισαν λιγα λιγα να εμφανιζονται στις φωτογραφιες, εφτασε στιγμη περσυ που δεν μπορουσα να βγαλω καθαρη φωτογραφια, και φετος εχουν μειωθει σε μεγαλο βαθμο - ακομη κι οταν βαζω τους σκυλους επιτηδες να τρεχουν στην εισοδο της σπηλιας για να σηκωσουν σκονη


δεν εχω εξηγηση, εχω φωτογραφιες


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 02:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιάννη μου μη σκάς...

Εχω βάλει φωτό στο τοπικ με τα orbs την Λίτσα να κοιτά ένα orb στη Α6 και κάποια αλλα εκεί κοντά.

Αν Θέλαμε να δουλέψουμε κόσμο θα μπορούσαμε εύκολα να πούμε,

ΤΟ ΕΙΔΕ!!! ΤΟ ΕΙΔΕ!!! ΤΟ ΕΙΔΕ!!!

Και μάλιστα με γυμνό μάτι...

Την κυνήγησε αλλά τελευταία στιγμή εμφανίστηκε ενα αλλο orb με άλλο σχήμα και το κατάστρεψε προστατεύοντας το κορίτσι.

Αυτό το orb ειναι ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ.

Τι λές θα άρεσε;


Υ.Γ. Τελικά δεν την πήρες 2000 ευρώ, με έριξες. Αν και εσύ τη χάλασες με την πρωτη φωτογράφιση που κάναμε στη Πεντέλη.


Χαλάλι σου όμως γιατί από τότε έχω αποκτήσει μια μεγάλη ποικιλία orbs και γνώση στο θέμα.

Το θυμάμαι το περιστατικό με την Ντίνα και ρίχνω πολύ γέλιο με την φάτσα του τύπου να αναρωτιέται τι φωτογράφισε η ολοκαίνουργια ακριβοπληρωμένη μηχανή του.

Σου έχω δώσει καμμία με τριγωνάκια να βάλεις;;; γιατί εγώ απέκτησα πάλι πρόβλημα με τον δίσκο.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 04:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υ.Γ. Τελικά δεν την πήρες 2000 ευρώ, με έριξες. Αν και εσύ τη χάλασες με την πρωτη φωτογράφιση που κάναμε στη Πεντέλη.


ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ.

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΠΑΡΑΓΡΑΦΕΤΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 06:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και φυσικά θα μπει και ο ανάλογος τόκος

Μη ξεχνιώμαστε...

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 19:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Troll

Υ.Γ. Τελικά δεν την πήρες 2000 ευρώ, με έριξες. Αν και εσύ τη χάλασες με την πρωτη φωτογράφιση που κάναμε στη Πεντέλη.


βρηκες ευκαιρια να την ξεφορτωθεις την χαλασμενη μηχανη καθαρμα


quote:

Σου έχω δώσει καμμία με τριγωνάκια να βάλεις;;; γιατί εγώ απέκτησα πάλι πρόβλημα με τον δίσκο.


τους ρομβους λες?

ναι τους εχω, αλλά πρωτα θα πεις τι συζητουσαμε στην επιστροφη εκεινη την ημερα - συγκεκριμενα τι σου ελεγα για τις μηχανες σου και τι μηχανη ηθελα να παρω εγω


ΥΓ. οταν λες εχεις προβλημα με τον δισκο εννοεις οτι παλι εχασες τα αρχεια σου?

ευγε!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 21:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ναι τους εχω, αλλά πρωτα θα πεις τι συζητουσαμε στην επιστροφη εκεινη την ημερα - συγκεκριμενα τι σου ελεγα για τις μηχανες σου και τι μηχανη ηθελα να παρω εγω

SUZUUUUKIIIII;;;;;;

Αν θυμάμαι καλά, (ασθένεια ροκφόρ) μια που να βγάζει ρόμβους.


Θα τις βγάλω σε πληστηριασμό τι λες;;


ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 03:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έννοια σου χαζοχαρούμενε σε περιμένουν στην γωνία σύμφωνα με πολύ ασφαλείς πληροφορίες...

ΥΓ: το σχόλιο δεν είναι για τον jpg αν και αυτός στον οποίο απευθύνεται ξέρει...
Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)

Edited by - Απέριττος on 27/01/2007 03:12:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 04:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτές οι εμπειρίες στη Πεντέλη -2, είναι τελικά αρκετά ανεξήγητες...
Θερμή παράκληση: επειδή το θέμα πιθανότατα το διαβάζουν και μέλη που δεν γνωρίζουν την "ορολογία" και τα "επισόδεια" της συζήτησης που διεξάγεται στα τελευταία μηνύματα, καλό θα ήταν να περιοριστεί η συζήτηση σε πτυχές, που να έχουν κάποια όσο το δυνατόν εμφανέστερη συνάφεια με το θέμα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 13:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

amalia

Αυτές οι εμπειρίες στη Πεντέλη -2, είναι τελικά αρκετά ανεξήγητες...


ειναι ο,τι λεει ο τιτλος αμαλια μου, ανεξηγητες


quote:

Θερμή παράκληση: επειδή το θέμα πιθανότατα το διαβάζουν και μέλη που δεν γνωρίζουν την "ορολογία" και τα "επισόδεια" της συζήτησης που διεξάγεται στα τελευταία μηνύματα, καλό θα ήταν να περιοριστεί η συζήτηση σε πτυχές, που να έχουν κάποια όσο το δυνατόν εμφανέστερη συνάφεια με το θέμα.


πρωτον, τι δεν καταλαβες να στο εξηγησουμε

δευτερον, τα μελη που δεν γνωριζουν, μπορουν να ρωτησουν ελευθερα

τριτον, το -2 ειναι συνεχεια του πρωτου τοπικ και ειναι φυσικο να αναφερομαστε και σε στοιχεια που περιεχονται σε αυτο

τεταρτον, γραφουμε με ειδικη "ορολογια" και περιληπτικα, για να μην πιασει το τοπικ παλι πολλες σελιδες και κλειδωθει

πεμπτον, μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις λεγοντας "καλό θα ήταν να περιοριστεί η συζήτηση σε πτυχές, που να έχουν κάποια όσο το δυνατόν εμφανέστερη συνάφεια με το θέμα" ???

οτι βρισκομαστε εκτος θεματος?


quote:

Απέριττος

Έννοια σου χαζοχαρούμενε σε περιμένουν στην γωνία σύμφωνα με πολύ ασφαλείς πληροφορίες...

ΥΓ: το σχόλιο δεν είναι για τον jpg αν και αυτός στον οποίο απευθύνεται ξέρει...


φιλε μου Απεριττε, θα σε παρακαλουσα σαν φιλος, να εκφραζεις την γνωμη σου για την όποια αντιδικια στο τοπικ "Προτροπες Συντονιστων προς Μελη και Μελων προς Μελων" για να μην αποδιοργανωνονται απο τις αντιπαραθεσεις τα τοπικ και κλειδωνονται

το ιδιο ζητώ και απο όποιον αλλον φιλο θελησει να απαντησει στον Απεριττο

εγω δεν ειχα ποτέ προβλημα, ουτε τωρα εχω, αλλά με αναλογες αφορμες κλειδωθηκε το πρωτο "ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη"

σας ευχαριστω για την κατανοηση παιδια!


ΥΓ. αμαλια μου δεν καταλαβες τι λεγαμε στα τελευταια μας μηνυματα, αλλά του Απεριττου φαινεται οτι το καταλαβες καλα

τι να υποθεσω για την μη αντιδραση σου?

οτι τοριξες στο ζεν ή οτι ενας αχταρμας απο κοντρες θα βολευε για να κλειδωθει και αυτο το τοπικ?

εγω ομως δεν σου προσαπτω τιποτα - ειμαι υπερ της αποψης του ζεν


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 14:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτές οι εμπειρίες στη Πεντέλη -2, είναι τελικά αρκετά ανεξήγητες...
Θερμή παράκληση: επειδή το θέμα πιθανότατα το διαβάζουν και μέλη που δεν γνωρίζουν την "ορολογία" και τα "επισόδεια" της συζήτησης που διεξάγεται στα τελευταία μηνύματα, καλό θα ήταν να περιοριστεί η συζήτηση σε πτυχές, που να έχουν κάποια όσο το δυνατόν εμφανέστερη συνάφεια με το θέμα.

Αγαπητή Αμαλία
Για να καταλάβω και εγώ...

Εννοείς ότι οι φωτογραφίες με orbs που τραβήχτηκαν στο σπήλαιο της Πεντέλης και με το τρόπο που εμφανίζονται, καθώς και το ιστορικό τους δεν έχουν συνάφεια με το θέμα;

Ανεξηγητες εμπειρείες στη Πεντέλη δεν είναι;

Εκτός αν εσύ μπορείς να τα εξηγήσεις όλα.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 14:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε και εγώ κατάλαβα τι εννοούσε η Αγαπητή Αμαλία, αλλά ούτε έχω και περιέργεια....
Νομίζω ότι δεν πρέπει να δώσετε συνέχεια στο θέμα...



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 15:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω και εδώ και στο δικό μου θέμα (και θυμάμαι και τις προηγούμενες που έχουν βάλει ο γιάννης και ο τάσος) και αναρρωτιέμαι μήπως μπορούμε να χωρίσουμε τα orbs σε ομάδες;
Ας πούμε αυτά τα ακτινωτά δεν είναι λίγο ξεχωριστά;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2007, 16:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει ενα απλο πειραμα σχετικα με τα orbs.
Σε να χωρο με λιγο φωτισμο τιναζει καποιος ενα σκονισμενο π.χ χαλι και ο αλλος φοτογραφιζει αυτην τη κινηση.Στην φοτογραφια θα εμφανιστουν πολλα orbs...

Πιστευω,αυτο να βοηθησει στην <<αποκωδικοποιηση>> των orbs...

www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγαν

Edited by - FRODO on 27/01/2007 16:23:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy