ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ελληνισμός vs Εβραισμός- η αιώνια μάχη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 00:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
συντριπτική πλειονότητα των κατοίκων της ήταν σλαβόφωνοι και τούρκοι.


Σλαβόφωνοι μεν, ΕΛΛΗΝΕΣ δε, όσο Έλληνες ήταν και αυτοί που ζούσαν στην ελεύθερη Νότια Ελλάδα!
Σε πλήρη αντίθεση με αυτά που πιστεύουν οι ομοιδεάτες σου1 Και για να μην υπάρχουν αμφιβολίες, ιδού και δυο ενδιαφέροντα αποσπάσματα σχετικά με τις απόψςεις του ΚΚΕ για τη Μακεδονία ΜΑΣ.
<< Το συνέδριο παραδέχεται οτι τα συνθήματα που διατύπωσε η ΥΙ και ΥΙΙ Βαλκανική Συνδιάσκεψη ''Ενιαία και Ανεξάρτητη Μακεδονία'' είναι τελείως ορθά και αληθινά επαναστατικά>> Ριζοσπάστης, 6-2-1925
<<ο σλαβομακεδονικός (!!!) λαός ανοικοδομεί στέρεα τη λεύτερη, ισότιμη ζωή του... Το λαικοδημοκρατικό μέλλον του...>> Απο την κομμουνιστική εφημερίδα Εξόρμηση , 1-9-1948.
Φαντάσου δηλαδή να μας κυβερνούσαν δηλαδή άνθρωποι σαν εσένα junk.

quote:
ελευθερίες, πατρίδες, μανάδες
του ελληνισμού και τ' ******* μου στο τετράγωνο.

Ωστε ένοιες όπως η Ελευθερία είναι τα α...α σου στο τετράγωνο ε?
quote:
Με
το 1897 ΣΑΣ. Με το 1922 ΣΑΣ. Με το 1974 ΣΑΣ. Αει στο διάολο, που
θα μας πείτε και ανθέλληνες. Ζώα.

Και με το 1821 μας. Και τους Βαλκανικούς πολέμους μας. Και το ΟΧΙ μας το 1940. Έχετε να πείτε τίποτρα, αγαπητό μπασταρδάκι της Διεθνούς? Και ποιοί ήταν αυτοί που υπονόμευσαν τον Μικρασιατικό αγώνα? Ποιοί ήταν αυτοί που το 1936 δήλωναν << εμείς όχι μόνο δεν λυπηθήκαμε για την αστυκοτσιφλικάδικη ήτα στη Μικρά Ασία, μα και την επιδιώξαμε?>> Ποιοί ήταν αυτοί που προέτρεπαν τους στρατιώτες μας να λοιποτακτήσουν? Μήπως, λέω μήπως, ήταν φίδια σαν εσένα?
Για το τέλος, θα ήθελα να παραθέσω ένα απόσπασμα για αυτούς που πιστεύουν οτι οι σλαβόφωνοι της Μακεδονίας δεν ήταν ΕΛΛΗΝΕΣ.
<< Γέρων βουλγαρίζων επιχειρήσας να αναρτήσει εις τον εξώστη της οικίας του Βουλγαρικήν σημαίαν συνεπλάκη μετα της νύμφης του, της οποίας ο σύζηγος δεν είχε επιστρέψει ακόμα απο το στρατό. Η τελευταία αυτή ήρπασε την βουλγαρικήν σημαίαν εκ των χειρών του πεθερού της και, αφού την ΠΟΔΟΠΑΤΗΣΕ, την ΚΑΤΕΣΧΗΣΕ. Μαθηταί γυμνασίου μετα φανατισμού εφέροντο χλευαστικώς προς τους βουλγαρόζωντας, οι δεν των δημοτικών σχολείων της πόλεως Φλωρίνης και άλλων χωρίων, δραττόμενοι πάσης ευκαιρίας, έψαλλον ελληνικά άσματα, τον ελληνικόν ύμνον και το τραγούδι του πεσόντος ήρωος Παύλου Μελά. Οι ιερείς των ξενόφωνων χωρίων, μη καφθέντες προ των απειλών του βουλγαρικού κομιτάτου, εξηκολούθησαν ιερουργούντες ελληνιστί και καθοδηγούντες δια συμβουλών και κυρηγματων τους Έλληνας του ποιμνίου των. Οι ίδιοι, εκθέτοντες εις πολλαπλούς κινδύνους την ζωήν των, εκαυτηρίαζαν τας φιλοβουλγαρικάς εκδηλώσεις των συμπατριωτών των. Ακούωντες εκ των τελευταίων την απειλητικήν φράσην <<γκραικομάνοι>>, απήντων μετα θάρρους ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΚΡΕΚΟΜΑΝΟΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΟΤΕ!>> Απο το βιβλίο του Αθ. Χρυσοχόου ,<<κατοχή εν Μακεδονία>>.
Περήφανοι Έλληνες λοιπόν. Γροθιά στα μούτρα των ανιστόρητων ανθέλληνων που προσπαθούν να μας πείσουν οτι η Μακεδονία δεν κατοικούνταν στην συντριπτική της πλεινότητα απο άτομα ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ καταγωγής! Junk95, δεν είδα καμιά πηγή για να υποστηρίξεις τις δικές σου μαλακίες.
Και για να επανέρθουμε στο θέμα μας, σου είχα θέσει ορισμένες ερωτήσεις, αλλά για άλλη μια φορά απέφυγες να απαντήσεις.. Περιμένω!!!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 02:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Kaizer όσο και να αναφέρεις το όνομά μου δεν πρόκειται να εμπλακώ μαζί σου,όχι γιατί είμαι καλύτερος ή ανωτερος αλλά διότι είσαι φανατικός.
Μάθε λοιπόν φίλε μου ότι ΟΛΑ είναι μέσα στο παιχνίδι.
ΚΑΙ οι ανθέλληνες
ΚΑΙ οι αλβανοί (όπως συνήθως αποκαλείς τον Junk95)
ΚΑΙ οι εβραίοι (που εγώ τους εκτιμώ ιδιαίτερα είτε σου αρέσει είτε όχι)]
ΚΑΙ οι κομμουνιστές
ΚΑΙ εγώ
ΚΑΙ όλοι
Ούτε η Ελλάδα σου ανήκει ούτε το σάιτ.
Ούτε κανένας σου έχει διορίσει φύλακα της αρχαιοελληνικής παραδοσης και σωτήρα του έθνους.
Συμφιλιώσου λοιπόν με τα πράγματα.

Ούτε από την Ελλάδα θα μας διώξεις ούτε από το σάιτ ούτε θα μας σκοτώσεις.
Θα είμαστε εδώ όλοι μαζί παρεούλα
Γι αυτό μάθε να ζεις με εμάς
Αλλιώς τράβα να πεθάνεις σαν μάρτυρας.Ίσως έτσι γίνεις θαυματουργος και μυροβλήτης και με κανένα θαύμα σου μας κάνεις όλους ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ έλληνες σαν κι εσένα.

Χρειάζεσαι το μεγαλείο της αρχαίας ελλάδος γιατί έτσι αποκτάει αξία το άτομό σου.
Χρειάζεσαι εχθρούς σκοτεινούς και συνομωσίες διότι έτσι αποκτά νόημα η ζωή σου.
Όσο αυτά τα στηρίζεις,υπάρχεις.Αν γκρεμιστούν πέθανες.

Δεν είμαι ούτε έλληνας ούτε εβραίος ούτε τίποτε.
Είμαι απλώς άνθρωπος που αναζητά την αλήθεια όποια κι αν είναι αυτή.
Δεν απορρίπτω τίποτε και ακούω τα πάντα.

That's it babe.
Take it or leave it.
If you don't like it, TOUGH !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 10:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Kaizer όσο και να αναφέρεις το όνομά μου δεν πρόκειται να εμπλακώ μαζί σου,όχι γιατί είμαι καλύτερος ή ανωτερος αλλά διότι είσαι φανατικός.

Ωραία καραμέλα αυτή για όσους δεν έχουν επιχειρήματα. <<είσαι φανατικός, δεν απαντώ>>, λένε και νομίζουν οτι έτσι ξεφεύγουν. Ατυχώς για σένα, δεν νομίζω οτι υπάρχουν πλέον άνθρωποι που τα τρών αυτά.
quote:
ΚΑΙ οι ανθέλληνες
ΚΑΙ οι αλβανοί (όπως συνήθως αποκαλείς τον Junk95)
ΚΑΙ οι εβραίοι (που εγώ τους εκτιμώ ιδιαίτερα είτε σου αρέσει είτε όχι)]
ΚΑΙ οι κομμουνιστές


Φυσικά. Το θέμα είναι ποιός είναι ο ρόλος τους στο παιχνίδι. Είναι καλός για την Ελλάδα ή όχι?
quote:
Ούτε η Ελλάδα σου ανήκει ούτε το σάιτ.


Είπα εγώ κάτι τέτοιο?

quote:
Ούτε κανένας σου έχει διορίσει φύλακα της αρχαιοελληνικής παραδοσης και σωτήρα του έθνους.

Ενοείται. Ότι κάνω το κάνω με δική μου πρωτοβουλιία και δική μου θέληση.

quote:
Ούτε από την Ελλάδα θα μας διώξεις ούτε από το σάιτ ούτε θα μας σκοτώσεις.
Θα είμαστε εδώ όλοι μαζί παρεούλα
Γι αυτό μάθε να ζεις με εμάς
Αλλιώς τράβα να πεθάνεις σαν μάρτυρας.Ίσως έτσι γίνεις θαυματουργος και μυροβλήτης και με κανένα θαύμα σου μας κάνεις όλους ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ έλληνες σαν κι εσένα.

Χρειάζεσαι το μεγαλείο της αρχαίας ελλάδος γιατί έτσι αποκτάει αξία το άτομό σου.
Χρειάζεσαι εχθρούς σκοτεινούς και συνομωσίες διότι έτσι αποκτά νόημα η ζωή σου.
Όσο αυτά τα στηρίζεις,υπάρχεις.Αν γκρεμιστούν πέθανες.

Δεν είμαι ούτε έλληνας ούτε εβραίος ούτε τίποτε.
Είμαι απλώς άνθρωπος που αναζητά την αλήθεια όποια κι αν είναι αυτή.
Δεν απορρίπτω τίποτε και ακούω τα πάντα.



Απαξιω να σχολιάσω... Επιχειχηρήματα σε αυτά που γράφω έχεις? Αν όχι, μην προσπαθείς να κερδίσεις εντυπώσεις γράφοντας ανυπόστατες μπούρδες. Περιμένω συγκεκριμένες απαντήσεις πάνω σε αυτά που είπα!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2004, 03:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω το Topic!!

Kaizer εφτασαν ενισχυσεις. Σε πυροβολει ανελεητα ο Junk βλεπω. Κανονικο Counter Strike.Εγω παντως θα σε ηθελα στο τιμονι της χωρας με τον Junk αντιπολιτευση.Στα debate θα χτυπουσατε 98% τηλεθεαση. Αυτα ετσι για να γελασουμε.

Λοιπον για το θεμα της Μακεδονιας πιστευω πως ειναι τουλαχιστον κακοβουλο να ακουμε απο στοματα Ελληνων πως ειναι μια ακομη περιοχη που κατακτησαμε και εξελληνισαμε. Παιδια συνελθετε. Ασχετα με το αν συμφωνω η οχι μαζι σου, JUNK σε θεωρω εξυπνο ανθρωπο. Δεν λεγονται αυτα φιλε μου. Ο καημενος ο Kaizer θα εβγαλε καπνους απο τα οττα του. Ενταξει υπηρξαν καποιοι σλαβοφωνοι (Ελληνες) το αναγνωριζω. Η πλειονοτητα ομως (70% περιπου) ηταν Ελληνες που μιλουσαν ελληνικα. Αυτα που λες ειναι τραβηγμενα απο τα μαλλια. Αν ηταν ετσι οπως μας περιγραφεις ,δεν θα μπορουσαν ποτε οι τοτε κυβερνησεις να τους εξελληνισουν πληρως.

Να πω και κατι για την Σαπφω. Φιλε μου Kaizer φοβαμαι πως τα παιδια εχουν δικαιο. Μαλλον δεν το γνωριζες υποθετω αλλα η Σαπφω ηταν Λεσβια. Βλεπεις το γραφω με Λ κεφαλαιο για να δηλωσω καταγωγη. Η Σαπφω καταγοταν απο τη Λεσβο και ηταν οντως ομοφυλοφιλη. Ισως ηταν η πρωτη στη γνωστη ιστορια. Ετσι επικρατησε ο διεθνης ορος Λεσβια, Lesbian,Lesbisch κ.λ.π. Στο λεω εγω, που δεν πιστευω να αμφιβαλεις για το ποσο αγαπω την Ελλαδα. Το σωστο ομως πρεπει να το παραδεχομαστε. Ειδες ποσο διαφωνησα στα ανυποστατα που ειπωθηκαν περι ομοφυλοφιλιας Του Μεγιστου Αλεξανδρου.

Τωρα που ειπα για τον Αλεξανδρο ,στην ομωνυμη ταινια του Oliver Stone που θα βγει σε δυο μηνες, εμαθα πως δυστυχως θα τον παρουσιαζει ως ομοφυλοφιλο και φιλοδοξο Great warrior King (λες και ειναι ο Conan ο βαρβαρος). Πουθενα δεν αναφερεται πως δασκαλος του ηταν ο Αριστοτελης. Ξεχωριζει τους Μακεδονες απο τους Ελληνες. Ολα οσα φοβομουν εγιναν πραγματικοτητα.

Τελικα οι προγονοι μας της ελληνιστικης περιοδου ,εκαναν μεγαλο λαθος οταν ελεγαν πως Ελληνες ειναι οσοι εχουν ελληνικη Παιδεια. Το Βαρβαριλικη δεν φευγει με τιποτα απο τα γονιδια τους.

ΕΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2004, 04:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μου πειτε: μιλας εσυ για ελληνικη παιδεια αχρηστε που δεν βαζεις ουτε τονους.
Θα σας απαντησω πως ειμαι μεγαλος τεμπελης. Για παραδειγμα τωρα βαριεμαι να παω ως το κρεβατι να κοιμηθω και αντ΄ αυτου "φουσκωνω" το λογαριασμο του ΟΤΕ. Ωχ-ωχ ας σηκωθω σιγα σιγα. Κουραστικη η φοιτητικη ζωη!

ΕΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2004, 11:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα που ειπα για τον Αλεξανδρο ,στην ομωνυμη ταινια του Oliver Stone που θα βγει σε δυο μηνες, εμαθα πως δυστυχως θα τον παρουσιαζει ως ομοφυλοφιλο και φιλοδοξο Great warrior King (λες και ειναι ο Conan ο βαρβαρος). Πουθενα δεν αναφερεται πως δασκαλος του ηταν ο Αριστοτελης. Ξεχωριζει τους Μακεδονες απο τους Ελληνες. Ολα οσα φοβομουν εγιναν πραγματικοτητα.


To Θέμα είναι να μην τα πιστέψει ο (ανιστόρητος) ελληνικός λαός."Διαστρεβλωτές" της Ιστορίας μας πάντα θα υπάρχουν.Όχι βέβαια πως και ο Αλέξανδρος πήγε...με τον σταυρό στο χέρι(!) στην Περσία,αλλά όχι και να χαρακτηρίζεται σαν βάρβαρος!Για μια ακόμη φορά οι αμερικανοεβραίοι "κρίνουν εξ ιδίων τα αλλότρια"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2004, 18:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε loco, στο θέμα της Σαπφούς διαφωνώ( αν και γνώριζα απο που προήλθε ο όρος Λεσβία), αλλά δεν είναι απαραίτητο, ούτε εξάλλου χρήσιμο για ένα διάλογο να συμφωνούμε στα πάντα. ΄
Εγώ είμαι πρόθυμος να δεχτώ διάλογο και για το θέμα της ομοφυλοφυλίας του Μεγάλου Αλεξάνδρου, αλλά όταν ακούω φράσεις του τύπου
quote:
ΑΝ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΕ Η ΟΧΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.
τότε βγάζω πράγματι καπνούς!
Και βέβαια έχεις αποδείξει με την παρουσία σου στο αυτό διάλογο αυτό οτι είσαι πραγματικός Έλληνας και οτι αγαπάς αυτή τη χώρα, όπως θα έπρεπε να την αγαπά ο κάθε Έλληνας.
Σε ένα μόνο θα διαφωνίσω
quote:
Ασχετα με το αν συμφωνω η οχι μαζι σου, JUNK σε θεωρω εξυπνο ανθρωπο.

Μην τον υπερτιμάς τον καραγκιοζάκο φίλε μου. Εξυπνάδα, λογική και ανθελληνισμός ποτέ δεν τα πήγαιναν καλά μεταξύ τους. Αλλά την προπαγάνδα του κόματος του την έχει μάθει ομολογουμένως καλά, και έτσι προσπαθεί τώρα να μας βγάλει το άσπρο μαύρο( ακούς εκεί η Μακεδονία κατοικούνταν απο Σλάβους στην συντριπτική της πλειονότητα!), πιστός στο δρόμο που χάραξε ο Γκαίμπελς και στο ρητό του <<ρίχνε λάσπη, κάτι θα μείνει>>.
Ευτυχώς, η γραμή του περνάει σε λίγα άτομα στο forum, τα περισσότερα απο τα οποία εξάλου είναι τελείως ανιστόρητα και το μόνο που ξέρουν είναι να κάνουν copy paste τεράστια κείμενα απο άλλα sites για να κάνουν τον έξυπνο ή να κατηγορούν για φανατισμό όσους αρνούνται να συμβιβαστούν με τις μισσεληνικές απόψεις τους.
ANIKHTΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2004, 18:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To θέμα είναι βέβαια ''νεκρό'' και μάλλον καλύτερα που είναι νεκρ, έτσι όπως εξελίχθηκε.
Ωστόσο, κατα τη διάρκεια του έγινε μια συζήτηση σχετικά με το κατα πόσο η ομοφυλοφυλία ήταν αποδεκτή ή όχι στην Αρχαία Ελλάδα. Κάποιοι υποστήριξαν οτι οι ομοφυλόφιλοι ήταν εξίσου αποδεκτοί με τους φυσιολογικούς στην αρχαία ελληνική κοινωνία, και πως ο ομοφυλοφυλικός έρωτας τότε θεωρούνταν κάτι το φυσιολογικό.
Εντόπισα, λοιπόν, ένα ενδιαφέρον απόσπασμα απο την αρχαία ελληνική γραματεία και δεν μπόρεσα να αντισταθώ σον πειρασμό να το παραθέσω.Ι δού λοιπόν το κατα πόσο θεωρούνταν φυσιολογική η ομοφυλοφυλία την Αρχαία Ελλάδα
''Αν καποιος Αθηναιος συναψει ερωτικη σχεση με αλλον,
δεν του επιτρεπεται να γινει μελος των 9 αρχοντων,
ουτε να εκλεγει ιερεας,
ουτε να ειναι συνηγορος του λαου,
ουτε να ασκησει εξουσια εντος η εκτος της χωρας,κληρωτη η χειροτονητη,
ουτε να σταλει σαν κυρηκας πολεμου,
ουτε να εκθεσει τη γνωμη του,ουτε να μπει στους δημοσιους ναους,
ουτε να στεφανωθει στις δημοσιες στεφανοφοριες,
ουτε να παιρνει μερος στους περιπατους που γινονται στην αγορα.
Οποιος λοιπον,ενω εχει καταδικαστει ως ερωτικος συντροφος αλλο,ενεργησει αντιθετα με τις διαταξεις του νομου,τιμωρειται με θανατο*.
Απο το Αισχυνης κατα Τιμαρχου
Και όλα αυτά στη δημοκρατική Αθήνα, έτσι? Τα συμπεράσματα δικά σας...
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γαιοπολίτης
Νέο Μέλος

United Kingdom
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2004, 17:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γαιοπολίτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι παρήγορο να βλέπει κανείς αντίσταση στην ισοπέδωση φίλε Kaizer, γιατί κάθε απόπειρα να διασυρθούν τα αρχαιοελληνικά ιδεώδη, είναι απόπειρα εναντίον του ανθρώπου ως είδος !!.
Όχι από ηθικής πλευράς, γιατι αυτό αλλάζει ανάλογα με την εποχή, ούτε από θρησκευτικής βέβαια, ούτε καν εθνικής. Είναι απόπειρα εναντίον του ίδιου του ανθρώπου και από βιολογικής πλευράς καθαρά… Ο τρόπος σκέψης τους ο τρόπος ζωής τους και η αντίληψη τους για τη ζωή γενικά, έφερναν το ανθρώπινο σώμα πιο κοντά στην τελειότητα, μαζί με την γλώσσα τους που καλλιεργούσε το πνεύμα συντηρώντας το σε μια κατάσταση διαρκούς και νηφάλιας εγρήγορσης.

Από την άλλη μεριά είναι απογοητευτικό να βλέπεις άτομα που έλκουν την καταγωγή τους από τον παραπάνω λαό, να φαίνονται τελείως αποκομμένα από τον πλούτο του πολιτισμού του και να ασπάζονται μια δόλια εισηγμένη κουλτούρα, που μασκαρεμένη με την αισχρή κατάχρηση της ιδέας περι ισότητας δικαιωμάτων, να καλλιεργεί με κάθε τρόπο την ισοπέδωση κάθε ιδανικού με συμφέροντα, και κάθε συναισθήματος με τη διαστροφή.

quote:
Δεν είμαι ούτε έλληνας ούτε εβραίος ούτε τίποτε.
Είμαι απλώς άνθρωπος που αναζητά την αλήθεια όποια κι αν είναι αυτή.
Δεν απορρίπτω τίποτε και ακούω τα πάντα.
That's it babe.
Take it or leave it.
If you don't like it, TOUGH !

Σύγχυση των γλωσσών και σύγχυση της ταυτότητας σε όλο της το μεγαλείο!!
Ας μην είμαστε τόσο ευαίσθητοι με τις διακρίσεις!! Αν δεν διακρίνουμε τον εαυτό μας από την ταυτότητα που του αποτύπωσε ο πολιτισμός μέσα στον οποίο γεννηθήκαμε, είμαστε άξιοι να αποκαλούμεθα αγελαία ζώα, και μάλιστα από τα μιμητικά !!

Ευχαριστώ - Γαιοπολίτης


πίστευε αλλά πριν ερεύνα !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaiser
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 12:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaiser  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.skairadio.gr/4dcgi/_w_articles_skaieuro_49227_28/01/2004_83914
Έτσι για να μην ξεχνιούνται μερικοί ''θολοκουλτουροάρηδες'' και μπας και ξυπνήσουν οι Εβραίοι που ψηφίζουν Σαρόν και αντιληφθούν που τους οδηγεί αυτή η τακτική...
Πως αλλιώς εξηγείτε τα όσα αναφέρονται στο παραπάνω σάιτ?( που δεν είναι θα έλεγα σε καμία περίπτωση ρατσιστικού περιεχομένου...)

ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 20:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 14:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα.

State Department:
Αντισημιτικό το ελληνικό έθιμο (σε διάφορα ελλ. νησιά) το κάψιμο του Ιούδα !!!

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ !!!!!!!!


Απαντάω:

Φονιάδες των λαών Α-Μ-Ε-Ρ-Ι-Κ-Α-Ν-Ο-Ι !!!!

ΕΔΩ (στο Ιράκ για την ακρίβεια) θα γίνει ο Τ-Α-Φ-Ο-Σ σας!!! (όχι! από τα γήπεδα είναι αυτό)


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 14:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 22:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια του Ελληνα...και του Αβρααμ.

Για μεταφραστε να δειτε κατι...

quote:
I slowly became aware of a dual morality permeating Jewish-Gentile relations. Jews practiced one morality for themselves and preached another for the non-Jewish world. Their own morality of racial pride taught solidarity, tradition and self-interest. But they preached diversity and liberalism for their perceived competitors. If such dualism did not exist, how could the Jewish-dominated American media:

-Support the nation of Israel, which promotes Judaism in its schools, while opposing even the singing of Christmas carols in American public schools?

-Support the nation of Israel, which has strictly segregated schools, communities, and facilities for Jews and Arabs - while condemning segregated schools and housing in America and South Africa?

-Support the nation of Israel, with its restrictive "Jews only" immigration laws, while subverting American attempts to curtail even illegal immigration?

-Support the nation of Israel, which allows every Jewish citizen to carry a machine gun if desired, while advocating strict gun control for American citizens?

-Support the nation of Israel, which openly states its mission to preserve the Jewish people and heritage, while condemning Whites who would dare to advocate the preservation of the White race and Western culture in America?

-Always paint the historical relations between Jews and Gentiles with the Gentiles as evildoers and the Jews as innocent victims, while condemning White people for even defending themselves from such Jewish depiction?


Και ΕΓΩ ΑΓΑΠΩ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ, ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΥΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΥΝΜΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΦΕΜΙΝΙΣΤΡΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ GAY...ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΛΙΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ....ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΘΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ...ΤΙ, ΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΑΣ???...ΤΙΠΟΤΕΝΙΟΙ ΠΟΛΕΜΟΧΑΡΗΣ ΒΡΟΥΤΟΙ!!! ΟΥ-SS-ΤΤΤ!

PAW NA DW FAME STORY...NA FAW GOODIES...NA PIW COCA-COLA...NA AKOUSW KALOMOIRA...NA DW PODOSFAIRO...ZHTW H ELLADA RE PEDIA.
(Απο εδω και περα οι Ελληνες καλουντε να γραφουν σε Λατινικο αλφαβητο.)!!!

Φυσικα αστιευομαι...
Viva la Israel...το ξερατε οτι ειναι συμμαχοι με Αλβανια + Τουρκια?
Και ερχεται μετα ο καθε "ΜΑΣιωνος" και μας λεει...ΧΑΛΑΡΑ!!!...ζησε το σημερα...ασε το αυριο...(Θα σε ΓΑΜ@!@$#ΟΥΝ οι Εβραιοι αυριο μη το κουραζεις....ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!!)


ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΣ
ΜΕ ΦΟΥΣΤΑ.

"Carpe diem, qua minimum credula postero..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 00:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και όλα τα παρά πάνω με την βοήθεια του Χριστού και της Παναγίας... Καθώς σαν καλός έλληνας στην Ευραϊκή ένωση... εμ συγνώμη την ευρωπαϊκή ένωση... πρέπει να τους υπακούμε... διότι θα το κανουμε έτσι κι αλλιως με τέτοια παιδία και πνεύμα που κατέχουμε... Από το κακό στο χειρότερο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kaiser
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 13:38:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaiser  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από το κακό στο χειρότερο...

Και που είσαι ακόμα... Αρκεί να τους δεις σε αυτό το forum για να καταλάβεις προς τα που οδεύουμε...

ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 21:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου αδελφέ μου(ιδεολογικά εννοώ) Kaiser!

Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι για την αναβίωση του συγκεκριμένου Topic!
Είναι το αγαπημένο μου κι αυτό απ΄το οποίο ξεκίνησα να γράφω.
Επιτέλους να γλιτώσουμε απο τις πατάτες Καμπαλλιστών, Μασόνων, υπολοίπων εβραιολατρών και δήθεν Εσωτεριστών.

ΡΕ ΟΥΣΤ, δίκαιο έχει ο Hermes!


I 'm Big in Japan!!

Edited by - Loco on 20/01/2005 22:00:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 11:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Φυσικα αστιευομαι...
Viva la Israel...το ξερατε οτι ειναι συμμαχοι με Αλβανια + Τουρκια?
Και ερχεται μετα ο καθε "ΜΑΣιωνος" και μας λεει...ΧΑΛΑΡΑ!!!...ζησε το σημερα...ασε το αυριο...(Θα σε ΓΑΜ@!@$#ΟΥΝ οι Εβραιοι αυριο μη το κουραζεις....ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!!)


ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΣ
ΜΕ ΦΟΥΣΤΑ.

"Carpe diem, qua minimum credula postero..."



Αγαπητέ φίλε το συγκεκριμένο
εντάσσεται στο γενικότερο πλαίσιο πολιτικής(ο εχθρός του εχθρού μου φίλος μου).
Και η Ελλάδα έχει συμφωνία με την Συρία για προσγείωση και ανεφοδιασμό ελληνικών αεροπλάνων στο συριακό έδαφος.

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy