ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ελληνισμός vs Εβραισμός- η αιώνια μάχη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 23:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις επιβεβαίωσες πόσο λίγο καταλαβαίνεις τη
σκέψη των Ελλήνων, ή είναι ιδέα μου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 23:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και
των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα
χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον·

2. και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και
πάσαν την γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστιν, ώστε
όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμι·

3. και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ
το σώμα μου ίνα καυθήσομαι, αγάπην δε μη έχω,
ουδέν ωφελούμαι·

4. Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλεί, η αγάπη
ου περπερεύεται, ου φυσιούται,

5. ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν,

6. ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία·

7. πάντα στέγει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει·

8. η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει, είτε δε προφητείαι, καταργηθήσονται· είτε γλώσσαι, παύσονται· είτε γνώσις, καταργηθήσεται·

9. εκ μέρους δε γινώσκομεν και εκ μέρους προφητεύομεν·

10. όταν δε έλθει το τέλειον, τότε το εκ μέρους καταργηθήσεται.

Σαούλ [*]

[*] Τυπικό εβραϊκό σκουλήκι επί το έργον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 23:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά τι υπονοείς με τα ποιήματα αυτών των μεγάλων ποιητών. Αλλά είτε σου αρέσει είτε όχι, η Σιωνιστική συνομωσία ΥΠΑΡΧΕΙ, και δεν είναι οι ανύπαρκτοι βάρβαροι για τους οποίους μιλάει ο Καβάφης. Ούτε κατηγόρησε κανείς του Εβραίους οτι είναι υπεύθυνοι για όλα τα προβλήματα μας. Οι Σιωνιστές αυτό θέλουν να μας αποκοιμήσουν με τα προβλήματα της σύγχρονης εποχής, προσφέροντας μας σε αντάλαγμα δήθεν ανέσεις, ώστε να μην πάρουμε χαμπάρι την επίθεση τους εναντίον του έθνους μας αλλά και όλου του κόσμου. Αν εσύ θέλεις να κοιμάσαι και να μην το παίρνεις χαμπάρι αυτό, δικαιωμα σου. Καταλαβαίνω τη σκέψη τον Ελλήνων σίγουρα πολύ καλύτερα απο κάποιον όπως εσύ που έχει δηλώσει πως δεν πιστεύει στην Ελλάδα και στον Ελληνισμό. Σε άλλο topic, όταν εξέφρασα την ευγνωμοσύνη μου για τα κατορθώματα ενός σπουδαίου αθλητή μας, μου είπες να μην προσπαθώ να καπηλευτώ το πατριωτικό αίσθημα (αλήθεια γνωρίζεις τι είναι αυτο?) των υπολοίπων συμετέχοντων στο forum επειδή δεν έχω επιχειρήματα. Το ίδιο ισχύει εδώ και για σένα. Εάν δεν έχεις επιχειρήματα, απλά μην συμετέχεις στο topic παραθέτοντας ότι σου κατέβει στο κεφάλι χωρίς να το σκέφτεσαι! Είπαμε, στο esoterica υπάρχουν topics για όλα τα γούστα. Πήγαινε να συζητήσεις για λυκάνθρωπους και νεράιδες, εκεί δεν χρειάζονται επιχειρήματα.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 23:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μόλις επιβεβαίωσες πόσο λίγο καταλαβαίνεις τη
σκέψη των Ελλήνων, ή είναι ιδέα μου;




...ή απλά βαρέθηκε να διαβάσει τα ποιήματα.

Μα αφού ήταν Σημιτοφοίνικες, γιατί τους λένε Φοίνικες; [:ο]

Φίλε Δημήτρη, με την εντύπωση θα μείνεις...


multi - persona

"Virtus Junxit Mors Non Separabit"(Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 23:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Καισαρ,
quote:
Kyince, Συγχαρητήρια με τη λογική σου. Δηλαδή για εσένα αντιΣιωνιστής=Κρυπτοεβραίος!!!

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Μεγάλη καλωσύνη σου, ιδίως δεδομένου οτι δεν ασχολείσε πια μαζί μου.

Δυστυχώς δεν μπορω να ανταποδώσω τα συγχαρητήρια για την λογική σου, μια που η παρούσα της μορφή κάνει τον φτωχό Αριστοτέλη να στενάζει στον Άδη, ή στο διαστημόπλοιο της "Ε", ή όπου, τελώς πάντων βρίσκεται τώρα, θιος 'χωρέστον.

Αλλα επειδή έχεις δηλώσει οτι ενδιαφέρεσε και θες να μάθεις για το "Ελληνικό πνεύμα" που "γένησε τη λογική", θα κάνω ο,τι μπορώ να σε βοηθήσω.

Αγόρασε λοιπόν ένα καλό βιβλίο λογικής, και διαβάζοντας το, παρακολούθησε προσεκτικά τους συλλογισμους που γίνονται:-

(Θα βρείς την εξήγηση της έννοιας "ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΣ" (λέξη Ελληνική!) στο βιβλίο που θα αγοράσεις)

Πάμε λοιπόν... και ελπίζω σύντομα να μπορέσω να σε συγχαρώ και εγώ για την λογική σου.

=================
ΑΞΙΩΜΑΤΑ:


* Το δογμα των Θεϊκά ορισμένων Αιώνιων αντιπάλων είναι Περσικό.

* Το Περσικό αυτό δόγμα επιρρέασε πολύ τους Εβραίους.

* Το Περσικό αυτό δόγμα ΔΕΝ επιρρέασε πολύ τους Έλληνες.

* Αντισιωνισμός είναι αντιθεση στις πολιτικές θέσεις του Ισραήλ.

Για αυτό λέμε οτι όποιος πιστεύει στο Περσικό δόγμα των Αιώνινιων Αντιπάλων είναι "κρυπτο-Εβραίος"

===
Τώρα,

* Μερικοί Αντισιωνιστές πιστεύουν στο Περσικό δογμα των Αιώνιων Αντιπάλων.

* Μερικοί Αντισιωνιστές ΔΕΝ πιστευουν στο Περσικό δογμα των Αιώνιων Αντιπάλων

Αυτό γιατι ο Σιωνισμός και το Πέρσικο δογμα είναι άσχετα μεταξύ τους

* Άρα (ΣΥΜΕΡΑΣΜΑ), μερικοί Αντισιωνιστές είναι "κρυπτο-Εβραίοι"

* Επίσης, μερικοί Αντισιωνιστές ενδέχεται να ΜΗΝ είναι "κρυπτο-Εβραίοι"

Ωραία, τώρα επανέλαβε το δυνατά, για να το καταλάβεις...


«ΔΕΝ είναι ΟΛΟΙ οι Αντισιωνιστές "κρυπτο-Εβραίοι"»

Μπράβο....

Άλλη μια φορά τώρα (Επανάληψη μητηρ πάσης μαθήσεως)


«ΜΕΡΙΚΟΙ Αντισιωνιστές είναι "κρυπτο-Εβραίοι", ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΝΑΙ

Εύγε!! Κάνεις άριστη πρόοδο....

===

Και τώρα, ΠΟΙΟΙ, είπαμε - συμφωνά με την Αριστοτέλεια λογική - είναι οι Αντι-Σιωνιστες που είναι και "κρυπτο-Εβραίοι";;

Μην βιάζεσε, σκέψου λίγο...


«Οσοι Αντι-Σιωνιστές πιστεύουν στο Περσικό δόγμα των Αιώνιων Αντιπάλων είναι "κρυπτο-Εβραίοι"»

====
Τέλος ΠΡΩΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

=================

Ελπίζω να σε βοήθησε να αντιληφθείς λίγο τον λαμπρό κόσμο της Ελληνικης λογικής.
Λίγα μαθηματάκια ακόμα, φίλε Καιζέρ, και θα γίνεις ξεφτέρι.

Φιλικά

Κ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 23:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη, αγαπητέ Kaizer. Γράφαμε ταυτόχρονα και μόλις είδα το ποστ σου ότι έχεις διαβάσει τα ποιήματα.

Αν είναι έτσι, μήπως ν' ασχολιόμασταν με τα σημαντικά προβλήματά μας και ν' αφήναμε τη Σιωνιστική συνωμοσία γι' αργότερα; Τί λες;

multi - persona

"Virtus Junxit Mors Non Separabit"(Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 24/08/2004 23:56:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 00:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διακινδυνεύοντας να προδώσω την ταυτότητά μου, θα πω μια σκέψη που
μου είχε γεννήσει η πρώτη μου επαφή με τους αρχαιολατροναζιστοουφολόγους
(όταν είδα την εκπομπή της Αννίτας με τον αείμνηστο Γκιόλβα, ο
οποίος είχε ανοίξει το στόμα του και δεν ήξερε τι έλεγε):

Εβραϊσμός και Ελληνισμός είναι οι δύο αντιμαχόμενες δυνάμεις του
σύμπαντος.

Ο ιδανικός Έλληνας είναι ο αρχαίος Έλληνας.
Ο ιδανικός Εβραίος είναι ο βιβλικός Εβραίος.

Ο αρχαίος Έλληνας κατάγεται από το Σείριο.
Ο βιβλικός Εβραίος κατάγεται από τα ζελατινοειδή πλάσματα της
Κούφιας Γης.

Τι άλλο χαρακτηρίζει τον αρχαίο Έλληνα;
Μιλάει αρχαία Ελληνικά, δεν του κακοφαίνονται τα αγορίστικα
κωλαράκια, είναι πολυθεϊστής.
Τι άλλο χαρακτηρίζει το βιβλικό Εβραίο;
Είναι ζώο όρθιο, πιστεύει μόνο στο Γιαχβέ, δε γουστάρει καθόλου
την ομοφυλοφιλία.

Αφαίρεση, αφαίρεση, εξιδανίκευση...

Συμπέρασμα:

Οι δυο αντιμαχόμενες δυνάμεις του Σύμπαντος είναι ένας π..στης
δωδεκαθεϊστής εξωγήινος που μιλάει αρχαία ελληνικά και ένα
στρέητ μονοθεϊστικό φρουί ζελέ Γιώτης που δε μιλάει καθόλου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 00:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα αγαπητή μου Zadoc το αρχικό θέμα του topic ήταν η διαμάχη Ελληνισμού και Εβραισμού και κατα πόσο υπάρχει μια τέτοια διαμάχη. Παρά τις αοριστολογίες και την έλλειψη επιχειρημάτων απο μεριάς ορισμένων μελών (πάντα κατα τη γνώμη μου) νομίζω πως κάνουμε βήματα προόδου στην προσπάθεια μας να διαπιστώσουμε κατα πόσο ισχύει κάτι τέτοιο.( Προσωπικά πιστεύω πως υπάρχει μια τέτοια διαμάχη, αλλά είμαι ανοιχτός στο διάλογο και η γνώμη μου είναι δυνατόν να αλάξει, αντίθετα απο κάποιων άλλων...). Επίσης παρατηρώ πως το θέμα έχει προσελκύσει και άλλα μέλη του forum.
Σκουπίδι, πολύ ωραίο το απόσπασμα απο την Καινή διαθήκη που μου παρέθεσες. Άνοιξε τώρα την Παλαιά διαθήκη για να δείς την άπειρη αγάπη που έχουν ο Γιαχβέ και τα τσιράκια του για όσους αρνούνται να υποκύψουν σε αυτόν.
Εμείς οι Έλληνες έχουμε νιώσει στο πετσί μας την αγάπη του ''Πανάγαθου'' και Πολυεύσπλαχνου'' Γιαχβέ και των υποστηρικτών τουόταν αυτοί επιχείρησαν να μας εκχριστιανίσουν.
Σου επαναλαμβάνω. Εάν δεν έχεις επιχειρήματα επί του θέματος μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις παραθέτοντας πράγματα άσχετα με το θέμα.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ
Y.Γ. Μόλις διάβασα και την τελευταία σου απάντηση, η οποία βρήθει και αυτή επιχειρημάτων, πηγών κτλ. Και ύστερα παραπονιέται ο φιλαράκος σου ο kynicos για το επίπεδο του forum...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 00:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διακινδυνεύοντας να προδώσω την ταυτότητά μου...
...
...
Συμπέρασμα:

Οι δυο αντιμαχόμενες δυνάμεις του Σύμπαντος είναι ένας π..στης
δωδεκαθεϊστής εξωγήινος που μιλάει αρχαία ελληνικά και ένα
στρέητ μονοθεϊστικό φρουί ζελέ Γιώτης που δε μιλάει καθόλου.


Αποκαλύφθηκες: Έίσαι ένας αιρετικός εξωγήινος με όλες τις συναφεις ιδιότητες. Ποιο άλλο όν θα έβγαζε τέτοιο συμπέρασμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το θέμα ξεκίνησε λάθος.
Ο Αγαπητός Kaizer άρχισε αναφέροντας τον Ελληνικό και τον Εβραικό πολιτισμό.
Ο Ελληνικός πολιτισμός είναι κάτι υπαρκτό και γνωστό τοις πάσι.
Ο Εβραικός ποιός είναι;Ο ναός του Σολομώντα και η ΠΔ;
Άν καθήσει κάποιος και σκεφτεί , θα δεί ότι άν υπάρχει κάτι τέτοιο , αυτό είναι απλά κάτι που χτίστηκε στην άρνηση του Ελληνικού πολιτισμού.
Επειδή όμως πολιτισμό δεν φτειάχνεις με το να αρνείσαι κάτι, καταλήγουμε στο ότι η όποια σύγκρουση δεν αφορά τους πολιτισμούς διότι δεν υπήρξε ποτέ κάποιος πολιτισμός που να σταθεί απέναντι στον Ελληνικό.
Συνεπώς πρόκειται για σύγκρουση πολιτισμένων με απολίτιστους και μυστικοπαθείς δαιμονόδουλους προληπτικούς.
Τα πράγματα όμως δυσκολεύουν απο τη στιγμή που οι τελευταίοι συν τοις άλλοις είναι και αδίστακτοι.
Βέβαια η Χριστιανοδουλεία και η διάλυση της σκέψης χαρακτηρίζει πολλά άτομα εδώ μέσα (πράγμα που είναι αρκετά διασκεδαστικό,και γι`αυτό άλλωστε συμμετέχω)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Δημήτρη, εξωγήινος δεν είναι. Μακάρι να ήταν εξωγήινος γιατι τότε ίσως να μπορούσαν να του συγχωρεθούν τα αίσχη που λέει...
Αυτοί είναι για σένα οι Έλληνες Σκουπίδι? Πούστηδες δωδεκαθειστές εξωγήινοι? Και οι πηγές σου είναι οι εκπομπές της Πάνια? Τι να πω εγώ... Μπράβο και πάλι μπράβο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτοί είναι για σένα οι Έλληνες Σκουπίδι? Πούστηδες δωδεκαθειστές εξωγήινοι?

Κατα την "λογική" του Κυνικού αγαπήτέ μου Kaizer , o Σκουπίδης πρέπει να είναι κρυφοδωδεκαθειστής.
Τόπιασα καλά , ή κάνω λάθος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε steelspring, δεν μίλησα για Ελληνικό πολιτισμό και εβραικό πολιτισμό διοτι απλούστατα όπως πολλοί σωστά είπες οι Εβραίοι ΔΕΝ έχουν πολιτισμό. Ζούσαν μιά ζωή σε τσαντήρια και σκηνές και το μόνο τους κτίσμα άξιο αναφοράς είναι ο Ναός του Σολωμόντα, ο οποίος δεν φτάνει τον Παρθενώνα ούτε στο ελάχιστο.(Για να μην αναφερθώ στον περίφημο ναό του Σάραπη που οι Εβραιοχριστιανοί τόσο βάρβαρα κατέστρεψαν). Φυσικά δεν χρειάζεται να γίνεται ούτε λόγος για Εβραίους επιστήμονες, στρατηλάτες κτλ. Μίλησα για την σύγκρουση του φιλελεύθερου και λαμπρού Ελληνισμού(που κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτι δεν υπάρχει...) και του σκοταδιστικού και δουλοπρεπούς Εβραισμού. Δεν είναι λοιπόν μια σύγκρουση πολιτισμών (άκου να συγκρίνεται ο Ελληνικός πολιτισμός με τον Εβραικο!) αλλά μια σύγκρουση νοοτροπιών. Παραθέτω πηγές και χαρακτηρίζομαι αντισημήτης και Ναζί. Ζητώ επιχειρήματα και λαμβάνω σε απάντηση ποιήματα και Εβραικούς ύμνους. Πράγματι, το θέμα έχει καταντήσει γελοίο απο αυτούς που κατα τα άλλα παραονιούνται για το επίπεδο του forum... Κρίμα. Παρόλα αυτά, ακόμα και αυτή την ύστατη στιγμή, ζηώ να γίνει μια προσπάθεια να σωθεί το θέμαο και να γίνει αν είναι δυνατόν μια καινούργια αρχη, σε μια συζήτηση που θα βασίζεται σε πηγές και πολιτισμένη ανταλαγή απόψεων!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote] [Κατα την "λογική" του Κυνικού αγαπήτέ μου Kaizer , o Σκουπίδης πρέπει να είναι κρυφοδωδεκαθειστής.
Τόπιασα καλά , ή κάνω λάθος;
/quote]
Βεβαίως, αγαπητέ Steelspring,έτσι είναι. Του αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια του kynicou για την εκπληκτική λογική του. Οι Έλληνες πρόγονοι μας θα ήταν πολύ περήφανοι αν άκουγαν τις μεόδους διδασκαλίας σου φίλε kynice . Αλλά ξέχασα, εσύ δεν πιστεύεις στον Ελληνισμό και το Ελληνικό πνεύμα, άρα ποσώς θα σε ένοιαζε η γνώμη τους έτσι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παραθέτω πηγές και χαρακτηρίζομαι αντισημήτης και Ναζί. Ζητώ επιχειρήματα και λαμβάνω σε απάντηση ποιήματα και Εβραικούς ύμνους. Πράγματι, το θέμα έχει καταντήσει γελοίο απο αυτούς που κατα τα άλλα παραονιούνται για το επίπεδο του forum... Κρίμα. Παρόλα αυτά, ακόμα και αυτή την ύστατη στιγμή, ζηώ να γίνει μια προσπάθεια να σωθεί το θέμαο και να γίνει αν είναι δυνατόν μια καινούργια αρχη, σε μια συζήτηση που θα βασίζεται σε πηγές και πολιτισμένη ανταλαγή απόψεων!


Να μήν ζητήσεις να γίνει καμμία αρχή.
Η αντίδραση των παρόντων μελών είναι γνωστή απο παλιά.
Είναι η ίδια αντίδραση που γέννησε αυτόν τον δικτυακό τόπο.
Άνοιξε το mail σου και θα δείς ένα κατάλογο με ενδιαφέροντα θέματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 01:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι Έλληνες πρόγονοι μας θα ήταν πολύ περήφανοι αν άκουγαν τις μεόδους διδασκαλίας σου φίλε kynice .

Σε ευχαριστώ πάλι για τα καλά σου λόγια φίλε Καιζερ.
Μην στενοχωρήσαι που το ίδιο δεν ισχύει ακόμα για εσένα.
Με λίγη μόνο προσπάθεια και επιμονή στα μαθήματα λογικής, θα φτάσεις και εσύ σύντομα εκει.
quote:
Αλλά ξέχασα, εσύ δεν πιστεύεις στον Ελληνισμό και το Ελληνικό πνεύμα, άρα ποσώς θα σε ένοιαζε η γνώμη τους έτσι?

Πίστεύω στο πνεύμα της Επιστήμης και της Λογικής, στο οποίο μετέχουν καί οι Έλληνες και οι Έβραιοι.

Άλλα επειδή δεν μου πολυαρέσει η Περσο-Εβραϊκή φιλοσοφία, δεν τα πάω καλά με την αρχική σου γνώμη οτι είναι «Αιώνιοι Αντίπαλοι ορισμένοι από κάποια "Ανώτερη Δύναμη"». Τέτοιες ιδέες πάνε φίλε μου απο τον καιρό που οι Έλληνες νίκησαν τους Πέρσες.

Έτσι με ενδιαφέρει να ακούω όλους τους φιλοσόφους, και Έλληνες, και Έβραιους, και τους πάντες. Είναι, ξέρεις, αυτό μέρος της Ελληνικής φιλοσοφικής παράδοσης.
Αλλα το αφήνω αυτό για το δεύτερο μάθημα, φέρε και τον steelspring, το έχει μεγάλη ανάγκη...

Φιλικά

Κ

Edited by - kynikos on 25/08/2004 01:58:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 02:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάει καλά...Εβραίοι που συμετέχουν στο πνεύμα της Επιστήμης και της Λογικής... Εβραίοι φιλόσοφοι(για πες μου έναν)...Πιστεύεις στο πνεύμα της Επιστήμης και της Λογικής και δεν πιστεύεις στο Ελληνικό πνεύμα... Μπράβο kynice!!!Για στείλε μας και το δεύτερο μάθημα λογικής, εδώ έχει γέλιο η υπόθεση!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 02:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε steelspring, τελευταία αντιμετωπίζω ορισμένα προβλήματα με το e-mail μου οπότε δεν είμαι σίγουρος αν έλαβες την απάντηση μου. Εάν δεν σου είναι δύσκολο, πες μου στο επόμενο μύνημα σου στο topic αν το έλαβες ή όχι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 04:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εβραίοι φιλόσοφοι(για πες μου έναν)

Για κάτσε λίγο, φίλε Καισερ, γιατί πάλι μας τα μπερδεύεις.

Εσύ δεν είσαι που είπες στην Zadok οτι δεν καταδικάζεις τους Εβραίους συλλήβδην, και ότι έχεις τεράστιο σεβασμό για την "τρίτη κατηγορία", όπως την ονόμασες, αυτή "των ανυχτόμυαλων και έντιμων Εβραίων" (τα λόγια δικά σου)

Δηλαδή αποκλείεις την περίπτωση να αναδείχθηκαν άξιοι φιλόσοφοι μέσα από όλους αυτούς τους ανοιχτόμυαλους καί έντιμους ανθρώπους;;;;
Παράξενο μου φαίνεται, όπως και αίτηση σου να σού "πώ έναν".
Τόση άγνοια, βρε παιδί μου, επιτρέπεται σε Έλληνα;

Τους σκυλοβρίζεις, που τους σκυλοβρίζεις, τους "Αιώνιους Εχθρούς" σου, δεν κάνεις τουλάχιστον και τον κόπο να μάθεις τα ονόματά τους;

Έστω... μια αρχή να σε βοηθήσω στο δρόμο σου...

Φίλων ο Αλεξανδρινός
Μωυσής Μαϊμονίδης
Μπαρούχ Σπινόζα
Ανρί Μπέργκσον
Κάρολος Μαρξ
Γεώργιος Κάντωρ
Νίλς Μπόρ
Μάξ Μπόρν
Έντμουντ Χάσσερλ
Λουδοβίκος Βίτκενσταιν
Νόαμ Τσόμσκυ
Αλφρέδος Τάρσκι
Δαυίδ Μπώμ
Ηλίας Πριγκογκίν

Ξέρεις, αν δεν ήταν για αρκέτους από αυτούς, ούτε το κομπιούτερ που γράφεις θα είχες, ούτε το CD που ακούς τα ασματάκια και τα εμβατήρια σου, καί ούτε, ίσως, την ελευθερία που κάθεσε εδώ στο eso, και λέμε και δυο κουβέντες.

Πώς, λοιπόν, φαντάστηκες οτι δεν μπορούσαν να υπάρχουν Εβραίοι φιλόσοφοι;;
Τέτοια κλειστόμυαλλη αντίληψη δεν ταιριάζει στο Ελληνικό φιλοσοφικό σκεπτικό, αγαπητέ.

Φιλικά,

Κ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kynice, όταν μιλλάμε για φιλόσοφους μιλάμε για ανθρώπους τωνοποίων η σκέψη κυριολεκτικά άλαξε την ιστορία του κόσμου. Τι θα ήταν σήμερα ο Κόσμος μας εάν δεν είχε υπάρξει ο Σωκράτης, ο Πλάτωνας, ο Αριστοτέλης και όλοι οι άλλοι μεγάλοι Έλληνες φιλόσοφοι.
Τα άτομα τα οποία μου αναφέρεις συνείσφεραν βέβαια και αυτά, αλά δεν μπορούν να φτάσουν ούτε στο μικρό τους δαχτυλάκι τους δικούς μας ένδοξους προγόνους. Επίσης, το γεγονός οτι υπήρξαν έξυπνοι, δε συμαίνει οτι καταδίκαζαν τους Σιωνιστές(χωρίς να το αποκλείω βέβαια). Και πάρε χαμπάρι επιτέλους ένα πράγμα. Οι Εβραίοι τους οποίους όπως λες <<σκυλοβρίζω>> είναι αυτοί οι οποίοι δέχονται την χαρακτηριστική Εβραική θέη περι εκλεκτού λαού, όπως αυτή αποτυπώνεται μέσω της Παλαιάς Διαθήκης και τα Σιωνιστικά οράματα. Και αυτή φίλε μου δυστηχώς είναι η πλειοψηφία των Εβραίων( θυμίσου, ο Σαρόν είναι δημοκρατικά εκλεγμένος. Απέναντι σε αυτούς οι οποίοι δεν δέχονται τα περί εκλεκτού λαού και απορύπτουν τη Σιωνιστική συνομωσία, δεν έχω κανένα πρόβλημα και τους θεωρώ εξίσου Έλληνες με εμάς. Αυτοί οι Εβραίοι δεν είναι εξάλου κομπλεξικοί σαν εσένα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα να παραδεχτούν την ανωτερώτητα του Ελληνισμού. Και κατάλαβε κάτι επιτέλους. Δεν με ενοχλεί εάν καποιος έχει εβραική καταγωγή, με ενοχλεί το να δέχεται την Εβραική Κοσμοθεωρία. Εαν εσύ δέχεσαι την Κοσμοθεωρία τους, μου είσαι εξίσου απεχθής με οποιονδήποτε άλλο Εβραίο ποι τη δέχεται. Εξάλου για τους Σιωνιστές δεν δουλεύουν μόνο Εβραίοι. Όσοι Εβραίοι λοιπόν απορίπτουν την Εβραική άποψη περι ''περιούσιου'' Λαού και τα μεγαλομανή οράματα των Σιωνιστων δεν είναι για μένα Εβραίοι, αλλά Έλληνες ή οποιαδήποτε άλλη εθνικότητα, ανάλογα με το κράτος που μένουν. Η καταγωγή ΔΕΝ με ενοχλεί. Δυστηχώς όμως, όπως θα δεις, η συντριπτική πλειοψηφία των Εβραίων ασπάζεται την ηλίθια άποψη περί ''περιούσιου λαού''. Δεν είναι τυχαίο το οτι είναι ο πιο θρησκευόμενος λαός του κόσμου.
Και για τελευταία φορά, προσπάθησε να αντιληφθείς κάτι. Το opic αυτό δεν αφορά τη σύγκρουση Εβραίων και Ελλήνων, αλλά τη σύγκρουση δύο αντίθετων κοσμοθεωριών και κατα πόσο αυτή υπάρχει...
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...διάφορα μαθηματικά κουλτουριαρέικα πράγματα...

Συμπέρασμα:

α) Μία ευθεία.
β) Ένα επίπεδο
γ) Ένας τρισδιάστατος χώρος
δ) Οποιοσδήποτε γραμμικός Ν-διάστατος χώρος

περιέχουν το ίδιο ακριβώς πλήθος σημείων.

George Cantor[*]

[*] Ανθελληνικό σκουλήκι σε έκρηξη σκοταδισμού και μίσους για την
επιστήμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξαναδιαβάζοντας το μύνημα σου, παρατήρησα οτι έβαλες μέσα στον κατάλογο και το Μάρξ. Δηλαδή θεωρείς οτι ο Μάρξ άλαξε τον κόσμο ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? Μην ξεχνάς οτι είναι υπεύθυνος για τον κομμουνισμό, την πιο εγκληματική και καταστροφική για τονκόσμο ιδεολογία που υπήρξε. Τα κόκκαλα των 40.000.000 νεκρών στα στρατόπεδα συγκέντρωσης στη Σιβηρία ακόμα περιμένουν κάποιον να τους θυμηθεί...
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Περί της ηλεκτροδυναμικής των κινούμενων υλικών σημείων

Είναι γνωστό ότι η ηλεκτροδυναμική του Maxwell -όπως συνήθως την
αντιλαμβανόμαστε προς το παρόν-, όταν εφαρμόζεται σε κινούμενα
σώματα οδηγεί σε ασυμμετρίες που μάλλον δεν είναι εγγενείς στα
φαινόμενα. Πάρτε για παράδειγμα την αντίστροφη ηλεκτροδυναμική
συμπεριφορά ενός μαγνήτη και ενός αγωγού. Το παρατηρήσιμο φαινόμενο
εδώ εξαρτάται μόνο από τη σχετική κίνηση του μαγνήτη και του αγωγού,
ενώ η παραδοσιακή αντιμετώπιση κάνει σαφή διαχωρισμό ανάμεσα στην
περίπτωση να κινείται είτε ο μαγνήτης είτε ο αγωγός...

Albert Einstein[*]

[*] Ανίκανος για επιστημονική και φιλοσοφική σκέψη Εβραίος, ενώ
επιδεικνύει πόσο καλός είναι στην αντιγραφή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"...Αυτος ειναι
ο πραγματικος εχθρος, ο εισβολεας απο την Ανατολη, το ανατολιτικο παρασιτο, με μια λεξη - ο Εβραιος".
Τζωρτζ Μπερναρ Σω(*)

*Υψηλόβαθμο στέλεχος του Εθνικοσοσιαλιστικού Κόματος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

«Άν όμως κάποιος ασεβής θα δείξει ανυπακοή στους νόμους, θα εφαρμόζεται ο εξής νόμος σχετικά με την ασέβεια: όποιος αντιληφθεί λόγια ή πράξεις ασεβείς, πρέπει να αντιδράσει αμέσως καταγγέλλοντας στους άρχοντες τον ένοχο, οι οποίοι θα τον οδηγήσουν στο αρμόδιο για τέτοιες υποθέσεις δικαστήριο. Αν ο άρχοντας που θα πληροφορηθεί το γεγονός δεν εκτελέσει το καθήκον του, θα διώκεται ο ίδιος για ασέβεια από οποιονδήποτε πολίτη, που θέλει να υπερασπιστεί τους νόμους. Αν κάποιος καταδικαστεί, το δικαστήριο θα ορίσει διαφορετική ποινή για κάθε αδίκημα, επιβάλλοντας φυλάκιση για όλες τις περιπτώσεις. Από τις τρεις φυλακές της πόλης (...) η δεύτερη [θα βρίσκεται] στο μέρος όπου συγκεντρώνεται το Νυκτερινό Συμβούλιο, θα ονομάζεται Σωφρονιστήριο. Η τρίτη, (..) σε μέρος όσο το δυνατό πιο μοναχικό και άγριο, θα έχει όνομα που θα δείχνει ότι σκοπός της είναι η τιμωρία. Όπως περιγράψαμε ήδη, υπάρχουν τρεις περιπτώσεις ασέβειας από τις οποίες η καθεμιά δικαιρείται σε δύο. Κατά συνέπεια έχουμε έξι κατηγορίες αδικημάτων κατά των θεών, των οποίων η τιμωρία πρέπει να ποικίλλει σε είδος και βαθμό. (...) [908 e] Αυτό το είδος αθέων διαιρείται σε πολλές κατηγορίες αλλά η νομοθεσία αξίζει να ασχοληθεί μόνο με τις δύο που αναφέραμε. Η μια πρέπει να τιμωρείται με θάνατο όχι μόνο μια ή δυο φορές, αλλά πολύ περισσότερες, ενώ στην άλλη χρειάζονται συμβουλές και φυλάκιση. (...) Ο δικαστής πρέπει να κλείσει στο Σωφρονιστήριο για πέντε χρόνια τουλάχιστον, σύμφωνα με το νόμο, όσους έπεσαν θύματα της ανοησίας τους χωρίς να έχουν κακό χαρακτήρα ή διάθεση. Στο διάστημα αυτό δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή μαζί τους κανένας πολίτης εκτός απ’ τα μέλη του Νυκτερινού Συμβουλίου, που θα τους επισκέπτονται και θα τους συμβουλεύουν πώς θα μπορέσουν να σώσουν την ψυχή τους. Όταν τελειώσει ο χρόνος της ποινής τους θα βγαίνουν απ’ τη φυλακή και όποιοι δείχνουν ότι συνετίστηκαν θα ζουν μαζί με τους άλλους πολίτες. Αν όμως εξακολουθούν να είναι αμετανόητοι, η ποινή θα είναι θάνατος για όσους καταδικαστούν ξανά για το ίδιο αδίκημα. (....) [ 909 d ] Ο νόμος , ίδιος για όλους, θα είναι ο εξής: κανείς δεν επιτρέπεται να έχει ιδιωτικά ιερά στο σπίτι του. (......) [ 910 c ] αν αποδειχθεί ότι κάποιος, άνδρας ή γυναίκα, εκτελεί λατρεία σε άλλα ιερά εκτός απ’ τα δημόσια, έστω κι αν δεν έχει διαπράξει κανένα μεγάλο ανόσιο έργο, αυτός που θα τον αντιληφθεί πρέπει να τον καταγγείλει στους νομοφύλακες, οι οποίοι θα τον διατάξουν να μεταφέρει τα ιδιωτικά ιερά στους δημόσιους ναούς. (...) Αν όμως αποδειχτεί ένοχος όχι για κάποια παιδιάστικη ιδιοτροπία αλλά για σοβαρή παρεκτροπή ενηλίκου ατόμου, που ιδρύει ιδιωτικά ιερά ή θυσιάζει μέσα σε δημόσιους ναούς σε θεούς, που δεν ανήκουν στους αναγνωρισμένους από την πόλη, θα τιμωρείται με θάνατο για ασέβεια.(...)» ]

Πλάτων [*]

[*] Μυστικός πράκτωρ των Σιωνιστών ενώ αποπειράται να εισάγει τη
θεοκρατία και την τυφλή πίστη στην Ελληνική Φωτεινή Νοοτροπία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
''Το εβραικο εθνος
εχει το θρασος να επιδεικνυει αγεφυρωτο μισος απεναντι στα εθνη...παντα γεματοι προκαταληψεις, παντοτε ζηλοφθονοι για την ευημερια των αλλων, παντοτε βαρβαροι..."
Βολταίρος(*)
*Διαβόητος ''σκινχεντ'' του 18ου αιώνα, πρόδρομος του Ναζισμού

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Ότι μεν τοίνυν εισί φύσει τινές οι μεν ελεύθεροι οι δε δούλοι, φανερόν, οις και συμφέρει το δουλεύειν και δίκαιόν εστιν"

Αριστοτέλης [*]

[*] Έλλην ενώ υπερασπίζεται το Φως, την Ελευθερία και τη Γενναιότητα
στην υψηλότερη μορφή που αυτά έχουν εκφραστεί από όλους τους
πολιτισμούς.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Συμφωνω με το στρατηγο Ουασινγκτον στο οτι πρεπει να προστατευσουμε αυτο το νεαρο εθνος απο την εισβολη και την επιρροη τους. Η απειλη , κυριοι , ειναι οι Εβραιοι! Σε οποιαδηποτε χωρα εγκατασταθηκαν οι εβραιοι, βυθισαν τις ηθικες αξιες. Οδηγησαν την εμπορικη της ακεραιοτητος στην υποτιμηση. Εχτυσαν δικο τους κρατος μεσα στο κρατος. Και οποτε συναντησαν την αντιδραση των κρατων, τα στραγγαλισαν οικονομικα, οπως συνεβη με την Ισπανια και την Πορτογαλια. Για πανω απο 1700 χρονια οι Εβραιοι κλαιγονται γιατι εξοριστηκαν απο την πατρικη τους γη, οπως αποκαλουν την Παλαιστινη. Αλλα, κυριοι, ακομη και αν ο κοσμος ολος τους πληρωνε για να επιστρεψουν εκει, θα εβρισκαν αμεσως μια δικαιολογια για να μη το πραξουν. Γιατι; Επειδη ειναι Βαμπιρ , και τα βαμπιρ δεν ζουν απ΄τα βαμπιρ. Δεν μπορουν να ζησουν μονο μεταξυ τους, πρεπει να τερφονται απο εθνη που δεν ανηκουν στη φυλη τους".
Βενιαμήν Φραγκλίνος(*)
Στρατηγός tων SS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Συμφωνω με το στρατηγο Ουασινγκτον στο οτι πρεπει να προστατευσουμε αυτο το νεαρο εθνος απο την εισβολη και την επιρροη τους. Η απειλη , κυριοι , ειναι οι Εβραιοι! Σε οποιαδηποτε χωρα εγκατασταθηκαν οι εβραιοι, βυθισαν τις ηθικες αξιες. Οδηγησαν την εμπορικη της ακεραιοτητος στην υποτιμηση. Εχτυσαν δικο τους κρατος μεσα στο κρατος. Και οποτε συναντησαν την αντιδραση των κρατων, τα στραγγαλισαν οικονομικα, οπως συνεβη με την Ισπανια και την Πορτογαλια. Για πανω απο 1700 χρονια οι Εβραιοι κλαιγονται γιατι εξοριστηκαν απο την πατρικη τους γη, οπως αποκαλουν την Παλαιστινη. Αλλα, κυριοι, ακομη και αν ο κοσμος ολος τους πληρωνε για να επιστρεψουν εκει, θα εβρισκαν αμεσως μια δικαιολογια για να μη το πραξουν. Γιατι; Επειδη ειναι Βαμπιρ , και τα βαμπιρ δεν ζουν απ΄τα βαμπιρ. Δεν μπορουν να ζησουν μονο μεταξυ τους, πρεπει να τερφονται απο εθνη που δεν ανηκουν στη φυλη τους".
Βενιαμήν Φραγκλίνος(*)
*Στρατηγός tων SS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
''Εις το εξης, κανενας εβραιος, υπο οποιοδηποτε ονομα, δεν επιτρεπεται να παραμεινει στη χωρα.Δεν γνωριζω πιο ταραχοποιο ζιζανιο εντος του κρατους, απο αυτη τη φυλη η οποια εξαθλιωσε το λαο με τις απατες του, τους τοκους και το δανεισμο και η οποια προβαινει σε καθε πραξη που καθε εντιμος ανθρωπος περιφρονει".
Μαρία Τερέζα, αυτοκράτειρα της Αυστρίας(*)
*Μυστική ερωμένη του Αδόλφου Χίτλερ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy